ZONDAG 27 SEPTEMBER a. s. LAATSTE ZONOAGSOIENST. Aanvang Winterdienst 1 October e. k. Hofstede. FORCE" Paardenmarkt te Gorinchem Me Groote Pnmnciale Gronipr Mig AMil ii ie enten Bekendmaking. De Collecte Een Turftonder Boerenknecht, JONGEN, Een Dienstbode, IJZEREN HEK HOUTVAREN, Aanbesteding op Donderdag 24 September 1903. Hoofdprijs: 8000 Gulden. S. LODDER, Lekkerkerk, ST00IB00T-REEDERU o/d LEL DE DIRECTIE. Advertentièn. 40-jarige Echtvereniging Dankbetuiging. Dankbetuiging. M. M.! GROENEVELD van der KOP Co., een heldere DIENSTBODE LEESBIBLIOTHEEK Groot-A miners te Oud-Alblas te Molenaarsgraaf Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. Isle kwaliteit BRIEFKAARTEN S. W. N. van Nooten, Ontvang- en Betaalkantoor Stand der Déposito-Rente. BRAND Z! 11 Naamlooze Vennootschap Stoomboot-Reederij op de Lek, Van Schoonhoven naar Gorinchem v.m. 3. Lekkerkerk 4. Slikkerveer 4.30 Alblasserdam 5. Terug van Gorinchem nam. 2 uur. uur. te WIJS SC IIO TEN. Tweede prijs TWEE DUIZEND GULDEN. Derde DUIZEND GULDEN. Het laatst uitkomend nummer 1000 galden in contanten. Agent der Ravenswaay's Brouwerij, Gorkum Vraagt Dortmunder-Bier. Te Groenendijk, gemeente Hon- teniase, zyu Zaterdag-avond twee groote Jaudbouwschureu met deu geheelen kost baren oogst door brand vernield, waarbij 13 werkpaarden, 6 slieren, 2 runderen en een 20 tal varkens in de vlammen omkwamen. Zondag avond te 7 uur werd te Rotterdam brand ontdekt in ten hooischelf, staande aan den Achterweg en toebehooren- de aan een tuinier te Oud-Lharlois. Door werking van een spuit werd de brand ge- bluscht. De voorraad hooi werd buua ge heel vernield. Ongeveer halfelf ontstond brand in een hooischelf, toebehooreude aan A. Zwnneuburg aan den Dordlschen straatweg. De spuiten 4-2 en 40 waren aldaar nog in werking toen om halleen brand werd ont dekt in een groote hooischelf op de boeren hofstede van J. Üarendregt, waar 6000 bossen tarwestroo lagen opgestapeld. Door de guustige windrichting bleef de woning van den landbouwer, welke met riet afgedekt is, gespaard. De spuiten stonden reeds op het erf, toen de boer en zyn gezin nog gerust lagen te slapen, ongeveer drie meter ver- wyderd van de brandende schelf. De brand veroorzaakte een grooteu vuurgloed. Bareu- dregt was tegen brandschade verzekerd. Daar de drie hooibergen in eikaars nabij heid liggen, moet aan kwaadwilligheid worden gedacht. Voor de vierde maal brak dien avond braud uit te Chariots en wel in de kapitale boerderij der weduwe L. Koobol, Charloischeo Lagen Dyk no. 643, uaby Uareudregt, en bewoond door haar en haar drie gehuwde zoous. üm drie uur ontdekt, toen de bewoners reeds sliepen, stond de hooischelf geheel in braud| en deelde het vuur zich mede aan alle opstallen, steenen schuren met rieten daken, stallen, womugen, kelderkuis, hooi schelven enz. De schuren enz. waren ge vuld met tarwe, rogge, haver, gerst, erwten enz., ter waarde van l'4O.O0ü. Alles stond in lichtelaaie. Op het zien van den vuur gloed rukten 5 spuiten en de stoomspuit van Feyenoord ruim één uur gaans der waarts. Om één uur na.middernacht lag byua alles in puin.' Het vee, 22 koeien en 7 paarden, liep in de wei, doek 200 kippen verbrand den. Alleen het senryfbureau en eenig huis raad werd gered. Alles was laag verzekerd. Een ernstig misdrijf 'a gisteren nacht in de Vaillaintlaao te 's-Gravenhage gepleegd Te één uur ongeveer ontstond daar een woordenwisseling tusschen een kelluer, die vergezeld was van zyu vrouw, en een koetsier. De laatste schyut den ketlner voor „schoft" te hebben uitgescholden, en deze antwoordde onmiddellyk met het afschieten van eeu met scherp geladen revolver. De koetsier werd in het hoofd getroffen en stierf iu het ge- "meente-ziekenhuis. De politie, te half twee met het gebeurde in kennis gebteld, begon onm ddellyk haar onderzoek. De commissaris van politie aan do eerste afdeeliug, de heer Olivier, heeft, met eeu inspecteur, den dader gearresteerd. De man ontkende het feit te hebben ge pleegd; doch op zyn kleeren zyn bloedvlek ken gevonden. Gisteren-ochtend is het in den nacht reeds aaugeVaDgeu verhoor voortgezet. Nader meldt men nog, dat de dader, een 28-jarige kellntr, wonende aan den Zuid- Oost-Ruitensinge), gisteren-echtend in het gemeente-ziekenhuis is geconfronteerd met het lyk van den verslageue, een 29jarig koetsier in dienst by de petroleumcompaDy „De Automaat". De aangehoudene, die tot dusver ontkende, doch by de confrontatie zyn kalmte niet wist te bewuren, is ter beschikking van de justitie gesteld. Het lyk vau deu vurslagene zal ter gerechtelyke schouwing naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Uit het reeds gehouden getuigenverhoor moet gebleken zyn, dat de verslageue niet de minste aanleiding tot het misdryf had gegeven, maar de dader dadelyk by de onlmoetiug aan de Vaillantlaan was gaun schelden. Vrijdagavond is er te Maas tricht op de Ezeleumarkt hot volgend vreese- lyk drama afgespeeld: Zekere L M. ontmoette een hem onbe- kendeu man, Hin de üountfanteuslraat, en zonder dat er eenige belangryke woorden wisseling tusschen de twee had plaats gt had, grijpt L. M. zyu knipmes en slaat 11. links boven 't hart een diepe vreeselyke wonde. Deze niet vermoedend zoo zwaar getroffen te zijn, gil g nog ongeveer tien passen in de richting zyner woning in de lionnefanten- straat, doch aan deu ingang der straat bjj de kazerne kwam hem een meisje tegemoet, aan wie hij vroeg: wat heb ik toch. Nog voor hjj een antwoord kon afwachten, begon hy te wankelen en viel met een plof op den grond neer. Het meisje had het bloed over de kleeren zien gutsen. Onmiddellyk snelden de buiten staande en naar buiten gesnelde lieden, op 't gerucht aandachtig geworden, toe en droegen hem naar de Bonnefanten- straat by ziju zwager, by wien hy inwoonde. Daar legde men hem in de woonkamer neer, en ontbood aanstonds twee doctoren, die dan ook onmiddellyk verschenen. Deze consta teerden dat het mes de longen heeft ge- troffen en do hartader was afgesneden. De vermoorde stond zeer guustig bekend. L. M., de dader, oud 32 j is sjouwerman aan de haven, lly is voor zyu huwelyk langen tyd iu bewaring geweest in 't krankzinnigengesticht te Maastricht. In zyu gewone leven overigens de beste eu zachtzinnigste man ter wireld, is hy lastig eu onbetrouwbaar wanneer by een borrclije wil hebben of een borreltje te veel op beeft. Nu, dit laatste overkomt hein nog wel eens, wyl hr-m zyne listige makkers vaak tot eene tractatie weten over te halen. Dikwyls is één borreltje genoeg, om hem 't hoofd op hol te brengen. Dan grypt hem de waanzin aan en in zoo'n oogenblik is hy zyn eigen daden niet meer bewust. Nu zegt men dat L. AL, die geld gebeurd had en wat had gedronkcu, aan II. 4 centen vroeg, dat deze eeu weinig hardhoorig hem niet verstaande, zeide: Wat moet je; dat M. daarop kwaad moot zyu geworden en gezegd moet hebben Ühl wil je zo me niet geven èn vervolgens het mes greep en de daad pleegde. Opgepast! Valsche munters zyn op komstDe Amsterdamsche politie heeft van die te Londen bericht gekregen, dut een drietal Dolen of llong<ren een hoeveelheid valsche Nederlaudsche munt biljetten van f 10 vervaardigd hebben en nu op weg naar ons land zyu om hun fabrikaat van de hand te doen. Zy zyu naar Antwerpen vertrokken en zullen van daar uit huune operaties beginnen, wellicht eerst te Veulo r f op audere plaatsen van Limburg. Eu als het hun daar lukt hun «lag te slaau zonder gesnapt te worden, kunuen dé grootere steden voorzeker wel op een bezoek van het drietal schavuiten rekenen. Een Engelsch zeeman, die in bewusleloozeu toestand te Terneuzen in het ziekenhuis werd opgenomen, had zoodanig misbruik van sterken drank gemaakt, dat het niet is gelukt hem weder tot bewustzyn te brengen. Hy ie overleden. De gemeente-politie te Leeuwar den heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld P. H S., schippers knecht, gedomicilieerd te Sliedrecüt, die zich in den avond van Zaterdag j.l. heeft schul dig gemaakt aan diefstal van' eeu niet oii- aanzieulyk bedrag in geld, ten nadeeie van een schipper die met zyn vaarluig lag uaby dat waarop de verdachte als knecht werkzaam was. Al het gestolene is ge rechercheerd. 8T1DHNIEVW8. bebeenheven, 22 Nept. 't Is ons een waar genoegen te mogen berichten, dat onze gewezen stad genoot, de heer D. Karreman, die gedurende den afgeloopcn winter als adjudant-onder- olticier, dd. officier der artillerie by bet Ned. Ind. leger, met verlof in onze gemeente ver- blyf hield, reeds met ingang van 6 Augustus jl. werd bevorderd tot inagazynmeester der artillerie te Palembang. Door Burgemeester en Wet houders zyn benoemd tot spuilmeester by handspuit E, P. Schoon Tnim, thans onder- spuitmeester; tot onderspuitmeester J. C. Kuylenburg; tot leden van het vaste corps by spuit A, zuigpomp, J. Versluis; by spuit B, zuigpomp, G. van Baren; by deu zeilwa gen, J. van den Heuvel en W. F. Boot. De werkzaamheden aan de bouwwerken voor het Station-emplacement alhier vorderen zoodanig, dat men reeds een goed denkbeeld kan maken van het geheel. De situatiekaarten zyn ter inzage opge- haugen iu den boekhandel van de firma S. 6c W. N. van Nooten alhier. Daaruit blykt, dat het Stationgebouw een lengte zal verkrygen van 18.45 meter, de kolenbergplaats met lampistene 14 meter en goederenloods met verhoogde los- en laadplaats van 32.60 meter en de locomotief remise met werkplaats 25.66 meter, terwyl nog een hoog-reservoir en verdere werken worden daargrsteld. Het geheel zal een flink aanzien geven aan het emplacement, dat met een achttal sporen zal worden aar gelegd. Onze wensch, uitgesproken iu ons vorig nornmer, dat de Gas-Tentoon stelling nog met een talryk bezoek mocht worden vereerd, is ruimschoots vervuld ge worden. Vrydag-avond werd aldaar een concert gegeven door het Muziekgezelschap „Apollo", onder leiding van den geachten directeur; den heer W. van Rossum, welk concert door velen met aandacht werd bygewooud. Ware het Weder dieu avond niet zoo mistig geweest, voorzeker zou het bezoek talryker zyn geworden. Maandag 11. was het de laatste dag der Tentoonstelling. Nadat met bekkenslag daarvan aankondi ging was gedaan, liet de commissie 's mid dags weder luchtballons opgaan. Des avonds zou een concert plaats hebben van het Fanfarecorps van Ammerstol, direc teur de heer J. W. Stuurman. Ofschoon door ziekte van enkele leden dit gezelschap niet meende te kunnen komen, waarvoor nu het Fanfarecorps van Streefkerk, direc teur de heer E. van Wageningen, welwil lend de plaats zou innemen, kwam toch eerstgenoemd corps mede op bet terrein en werd dit eveneens met welgevallen begroet, Alhoewel de wiud de gasilluminatie en de talryke lampions niet geheel tot haar recht liet komen, deed zulks niets tekort aan de buitengewoon vroolyke stemming, die er heerechte, zoowel in de stampvolle zaal van den heer Koppen als in het ten toonstellingsgebouw en daarbuiten. Beide muziekgezelschappen kweten zich uitstekend van hunne taak en droegen veel by tot het hoogst aangenaam Blot, dat aan de tentoonstelling gegeven werd. Te 10 uren nam de heer G. Jan Niekerk, voorzitter der Tentoonstellings-commissie, het woord, om namens de Commissie harte- lyken dank te betuigen, in de eeiste plaats aan den heer Burgemeester dezer gemeente, den heer P. K. P. J. van Sloten, eere-voor- zitter der Commissie, voor zyn krachtigen steun by het tot stand komeu der Tentoon stelling, de beide heeren Wethouders, voor hunne flinke medewerking, den heer directeur der Gasfabriek en Waterhidiog, den heer Jac. Mak, die zich zooveel moeiten en opofferingen had getroost om in het belang der aan zyne zorgen toevertrouwde inrichtingen werkzaam te zijn en de Tentoonstelling zoo uitnemeud te doen slagen, benevens aan zyne cchtge- noote, die by alles zoozeer getoond heeft do rechte vrouw op de rechte plaats te zyn de verschillende muziekgezelschappen, die zooveel hadden bijgedragen om de tentoon stelling luister by te zetten; de pers, die zoo zeer had medegewerkt om het wel slagen der zaak te bevorderen en eindelyk aan allen, die hadden bygedragen om deze tentoonstelling met de daaraan verbonden feestelykheden zoo volkomen aan haar doel te doen beantwoorden. Spreker uitte den wensch dat deze Tentoon stelling moge bydragen om het gasverbruik meer en meer irgang te doen vinden en alzoo moge strekken tot welzyn der ge meente, en na zyne beste weuschen te hebben geuit voor het welzyn van het hoofd onzer gemeente, verklaarde de voor zitter de Tentoonstelling voor gesloten. Een driewerf hoera van de talryke aan wezigen leverde het bewys van instemming met het gisnrokene, terwyl de muziek het fanfare deed hooren. Was de Tentoonstelling alzoo officieel ge sloten, in werkeiykheid was zy dit nog niet. De groote tent van Koppen bleef stam pvol, terwyl het Italiaansche gezelschap zich in de pauze der fanfaremuziek deed hooren, en professor Polidor had een buitengewoon succós; want behalve zyn gewone toeren, toonde deze een ware boeien koning te zyn. De hechtste en stevigste boeien aan handen en beenen en deze wi ér te zamen verbonden wist hg in weinige oogenblikken achter het gordyn los te maken. Ja zelfs, toen de brigadier-majoor, toevallig aanwezig, hem boeien aanlegde van byzondere constructie, wist hit, tot ieders verbazing, zich ook van deze te ontdoen. En op het terrein zelf, daar was het al leven en beweging. De groote planken vloer bleek te klein om de vele danslustigen te bevatten, 't Was alsof alles mede danste, tot zelfs de muzikanten, die druk blazende voorop gingen en soms een ommegang or ganiseerden rondom de gasfabriek. Maar ook daaraan zou een einij komen. De stoomfluit der stoomboot „lohan" deed waarschuwend haNfitetem hooren, dat het althans voor de beiae muziekgezelschappen tyd werd om huiswaarts te gaan. Noode zag men hen vertrekken, doch velen bleven nog naprats n over de afgeloopen dagen, degen die larg in het geheugen zullen biyven voortleven. En dat de commissie daarvan eer heeft gehad, hoezeer velen over het plan der Tentoonstelling vooraf 'l hoofd schudden, niemand, die dat zal betwisten. Hulde wordt dan ook gaarne gebracht aan j de Commissieleden voor hun initiatief en huune yverige volharding, en vooral hulde aan den geachten onvermoeiden Directeur, den heer Jac. Mak, dio aan Schoonhoven zooveel te genieten gaf. Mogen talryke aapaluitiDgen voor ga«, ook door aanvragen om muntmeters, blyk geven, data zyne krachtige pogingen niet te vergeefs zyn in het werk gesteld. Naar wy uit goede bron ver nemen, beslaat het voornemen, om iu het volgend jaar, op Hemelvaartsdag, hier ter stede een groot Nationaal Concours te houden van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen. De school der vereeniging voor Cbristelyk Volks-onderwys, staande aan de Oude Haven alhier, is reeds zoover ge reed, dat, naar men verneemt, tegen Novem ber de opening kan worden tegenmoet gezien. Als hoofd zal optreden de heer J. Einous, terwyl aan de school verbonden is als on- derwyzeres mi juffrouw J. H. Zweers, beiden van Amsterdam. De heer T. F. de Boer, te Broek, aan de Akkerwoude, benoemd tot ouderwyzer aan de School met den By bel alhier, heeft de benoeming aangenomen en hoopt 1 Dec a. s. in functie te treden. Tot onderwijzeres aan dezelfde school is benoemd Mi j. Th. A. Craamerte Amsterdam, die 1 October hare betrekking hoopt te aan vaarden. Daardoor zyn beide vacatures in die school weer op tyd vervuld. VERVOLG OER NIEUWSTIJDINGEN De kap. adj. W. J. Bieschel, van het 3e reg. vesting-art. te Gorinchem, heeft overplaatsing verzocht naar het le reg. vesting-art. Aan den werkman J. Vervat, werkzaam aan 'srjjks centraal magazyn te Woerden, is de zilveren medaille voor 24- jarigen trouwen dienst benevens eene grati ficatie uitgereikt.' De St. Bavoschouw zal door Dykgraaf én Hooghei mraden van de Krim- penerwaard gehouden worden op Maandag 6 October 19(^3, aanvangende om 8 uur te Schoonhoven en op Dinsdag 6 October 1803 van af Stolwykersluis. Vrydag is door Burgemeester en Wethouders te Rotterdam aanbesteed: het graven vah eene wetering en het aan leggen van wegen op de terreinen tusschen den Dorpsweg en den Zuidhoek. De beide volgende biljetten kwamen inA. Volker Lzn. te Sliedrecht f 27 500 en J. Stelwagen te Rotterdam f 45.880. Op de gisteren te Utrecht ge houden paardenmarkt waren 1850 paarden en veulens aangevoerd. De pryzen beliepen voor weeidepaarden f 450 k 800, werk paarden f 100 A 400, oude paarden f 40 a 80, 1-jarige veulens f 100 k 150, 2-jarige dito f 150 k 265, jonge dito f 80 k 100. Voor het van 7—18 September aan de generale contróle van 's Ryks Munt te Utrecht gehouden examen voor essaieur, hadden zich 11 candidaten aangemeld. Hiervan kwam één niet op, een ander trok zich terug; terwyl van de overigen hel diplo ma verwierven de heeren J. C. M. Snel te Schoonhoven, J. F. E. Piper te 's-Graven- hage, A. P. Al. Moussault te Watergraafs meer en T. Koolhaas te Utrecht. Prof. Dr. A. Narath, hoogleeraar in de chirurgie aan de universiteit te Utrecht, heeft voor den bem aangeboden hoogleeraar- stoel te Insbrück bedankt. Door den Minister van koloniën is P. de Man gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indiö, oin te worden benoemd tot onder wyzer derde klasse by het openbaar Europeesch lager onderwys daar te lande. Te Leiden herdacht Woensdag de heer H. C. van der Heyde, dat hy 26 jaar hoofd der school i» geweest. Behalve gelukwenschun van den schoolopziener en audere school-autoriteiten, van collega's en vrienden, ontving hy van het onder hem werkzaam personeel eeu fraaie gaskroon. Ook de kinderen vertolkten op verschillende wijzen hunne beste wenschen voor den j ubilaris. Benoemd te Vianen tot hoofd der school voor het herhalingsonderwys, de heer L. Schenk, aldaar. Mejuffrouw K. J. Grendel te Gouda is benoemd tot tydelyk onderwyzeres aan de openbare school A. te Bodegraven. De heer G. M. Huussen, onder- wyzer in de gymnastiek te Arnhem, is be noemd tot lid der commissie, belast met het te Ny-negen te houden examen ter ver krijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwys in de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek voor het jaar 1803. Aangenomen het beroep by de Gereformeerde gem. te Harmeien door Ds. A. Brouwer te Stryen. De oudste der beide Remonstr. Geref. predikanten te Amsterdam, Dr. J. A. Beyerman, zal den 27sten October a. s. zyne 25 jarige werkzaamheid ais predikant kunnen herdenken. Gouda, 21 Sept. Na een langdurig debat besloot de gemeenteraad Vrydag over eenkomstig het voorstel van B. en W. eene som van f 4100 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van eene oeverbekleediog langs het Regentesse-plantsoen eu nam hg met 11 tegen 8 stemmen een voorstel van deu beer Jongenburger aan om de stoom boot maatschappy „Boskoop Waddings veen Gouda", aan welke hel wegzakken van de kanten tan dat plantsoen voor een groot deel gewéten wordt, voor het bevaren van de daarlangs gelegen Kattensingelgracht eene som van f 200 'sjaars te laten betalen als bijdrage üt de posten van het onderhoud van die oeverbelléeding. Vervolgens w,ard na eenige discussie met 16 tegen 3 stenimen aangenomen een voor stel van a en W. om in het belang van het algemeen *en basaltglooiing te laten aanbrengen langs den oostelyken kant van het Draafpad, tusschen de Oude Gouwe en de Kortbreiersbrog, waarvan de kosten ge raamd zyn op f 1050. Voorts besloot de vergadering met 10 tegen 9 stemmen na eén zeer uitvoerig debat zich bereid te verklaren om, wanneer daar toe voor 1 October a. s. het verzoek wordt Sedaan, den 'door de afdeelina Gouda van en Nationalen Bond van Handels- en Kan toorbedienden in Nederland orgerichten en tot dusver door de gemeente gesubsidieer- den cursus in handelswetenschappen mot September 1804 over te nemen en al dan niet na reorgauisatie voort te zetten. Eindelijk waren aan de orde de voorstel len van B. en W. betreffende de verbetering van den toestand der Prins Hendrikstraat. Ook hierover had een langdurige gedachten- wisseling plaats. Hot voorstel tot aanleg van eene straat tusschen de Roodebrug en het Moordrechtsche Verlaat en daarvoor een aantal gebouwde perceelen in het belang van de volkshu'svesting te doen onteigenen werd met 15 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel tot het afbreken van de hooge brug bfi het Moordrechtsche Verlaat en het in de plaats daarvan leggen van eene ophaal brug werd met 11 tegen 8 stemmen aange nomen, met het voorbehoud dat het daarvoor te maken bestek met teekeningen aan de goedkeuring van den raad zal worden onder worpen, terwyl de overige voorstellen betref fende de bestrating, rioleering enz. van de Prins Hendrikstraat voor rekening van de gemeente en van de belanghebbende eige naren der daarlangs gelegen perceelen zonder hoofdelyke omvraag werden goedgekeurd. In deze vergadering werden ook goedge- •keurd de begrooliugeu voor 1904 van de verschillende gesubsidieerde instellingen van weldadigheid, van de volksgaarkeuken eu het Hoffmans-gesticht, van de Bank van Leening en van do d.d. Schuttery, alle zonder wijzigingen. Benoemd werden o. a. tot onderwyzer aan de school voor gewoon lager onderwys no. 4 de heer P. van Eyk, tot vroedvrouw mej J. Ilolleman, en tot waarnemend leeraar aan het gymnasium, in de plaats van den heer Sieverdink, die ongesteld is, de heer M. J. van Uven, doctorandus te Utrecht. Het aantal leerlingen op de Ryks hoo- gere burgerschool is met den nieuwen cur sus 170, waarvan 43 in de le, 39 in de 2e, 30 in de 3e, 26 in de 4e, en 32 in de 5e klasse. Alle klassen zyn in twee afdeelingen ge splitst. Het gymnasium telt 45 leerlingen, waar van 6 in de le, 11 in de ie, 10 in de 3e, 8 in de 4e, 6 iu de 5e en 4 in de 6e klasse. Heden morgen tusschen 9Va 'eu 10V» uur was op de Markt alhier een groote be weging. Circa ten 9*/» uur arriveerde de eerste automobiel en in den tyd van een uur verschenen 37 auto's eu 8 motorfietsen. Ingeschreven waren 41 auto's en 9 motor fietsen. De route was naar Rotterdam en verder over den Haag, Amsterdam en terug naar Utrecht. Op iedere auto was een con troleur om te bepalen, dat de weg niet te spoedig werd afgelegd. De beer Nederhorst, alhier, heeft het fundeerwerk der kerk van den H. Leonar- dus te 's-Her togen bosch voor de som van ruim f 43.000 aangenomen. •Aiuelde, 21 Sept. Aan de echtgenoote van den milicien R. Barten alhier is over den tyd, dat haar man voor herhalings-oefe- niugen in dit jaar onder de wapenen is ge weest, eene vergoeding toegekend van f 16, voor elk tydvak van 30 dagen of minder dat hy in dienst is geweest. Aan de straatverlichting in deze ge meente is eenige uitbreiding gegeven. O. a. zyn nieuwe lantaarns ^plaatst op den Achter weg, in de Nieuwstraal en op de Voorstraat, waardoor een groot gebrek in de verlichting van de dorpskom is opgeheven. ••Berg-Ambacht, 19 Sept. Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer P. Joh. Bettink, eervol ontslagen onderwyzer te Amsterdam, is thans door Burgemeester en Wethouders aangesteld als ambtenaar 3e klasse ten stadbuize aldaar (afdeeliog algemeene secre tarie). Reeds sinds 1 Mei j.l. was genoemde heer tydelyk aan die afdeeliog werkzaam. 1 September was het juist 14 jaar geleden, dat hy zyne aanstelling als 3e onderwyzer met hoofdakte ontving. Boskoop, 19 Sept. Door stemgerech tigde Ingelanden is tot Penningmeester van den Laag-Boskoopscbeu polder benoemd de heer Jan Erkelens alhier. •Haastrecht, 22 Sept. Wegens het vertrek van D. van Wyngaarden naar Stol- wyk is in diet s plaats tot nachtwaker alhier benoemd A. van Duuren. 'Krimpen a/d Lek, 22 Sept. In den afgeloopen nacht werd de rust in de ge meente verstoord door het gelui der klok en het geroep van brand. AI spoedig bleek, dat deze was uilgebroken in een hooischelf, staande op het terrein van den landbouwer J. Drapers. De brandweer was spoedig ter plaatse en werd gevolgd door een massa menschen, die allen gingen kyken. Het bleek, dat de brand geen gevaar opleverde voor omliggende gebouwen. Al gauw gin gen de menschen heen om opnieuw de bed den op te zoeken, doch de brandweer motst blyven doorwerken tot 's morgens drie uur. Voor de tweede maal in zeer korten tyd geraakte de dienstbode M. B. te water. Beide keeren lit p het ongeval gelukkig af. De eerste maal wist ze zelf den kant te be reiken, doch ware by de tweede maal niet spoedig hulp opgedaagd, dan zou het onge luk wellicht ernstiger gevolgen hebben gehad. §§Langerak, 21 Sept. Naar het bouwen van 7 arbeiderswoningen alhier voor de heeren Schaly 6c Bekker te Schoonhoven, architect de heer Nugteren te Ameide, werden ingeleverd 31 biljetten. Het timmerwerk is gegund aan den laag- sten inschryver, den heer A. J. Verroen te Schoonhoven, ad f 2380; en het metselwerk aan den beer S. van den Oever te Groot* Ammers, voor Waal vorm eu IJselvorm, resp. ad f 6,20 en f 4,05 per 1000. Leerdam, 21 Sept. De begrooting van het 10a bat. <rustende schuttery in Zuid- Holland voor 1804, zooals zy door den schut tersraad is voorgedragen, bedraagt in ont vang en in uitgaaf f 275,55. De bydrage uit de gezamenlyke gemeentekassen beloopt f 0,48 per 100 zielen. Meerkerk, 18 Sept. Aan de warm bloed fok merrie van den heer H. van IJzeren alhier, werd op de eerste Nationale Paardententoonstelling, deze week te 's-Gravenhage gehouden, een eervolle ver melding toegekend. Moordrecht, 21 Sept. Heden-avond is* op uitnoodiging van eenige leden opge richt eene afdeeling van het Groene Kruis. Staande de vergadering traden 67 personen als lid toe, waarvan 18 Leden als Donateur. Het verloopig Comité zal de eerste werk zaamheden verrichten, waarna dan later een Bestuur gekozen kan worden. •Mieutrerkerk a/d IJsel, 21 Sept. De vorige week kan men wel noemeu een week vol ongelukken onder onze gemeente. Behalve de reeds gemelde, kunnen de vol gende nog opgenoemd worden. Zaterdag avond viel het zesjarig dochtertje van den verver L. V. van de trap. Dadeiyk werd de dokter gehaald, en deze'cfcnstaleerde her senschudding. Denzelfden avond viel W. J. in het water en kwam met haar hoofd onder de stoip. Niet dan met groote in spanning kon zy zich uit dien benarden toestaud redden. Emdeiyk nog viel C. v. D. Zondag in het kanaal. Ook zy kwam met deu schrik en een nat pak vry. Wy willen van harte hopen, dat zy, die een ongeluk van ernstigen aard hebben gekregen, spoe- d'g mogen herstellen. Hot was dezen morgen op ons anders zoo stil dorpje een drukte van belang. Een massa auto's en sloomfletsen kwamen van Rotterdam door onze gemeente om naar Utrecht te gaan. De schoolkinderen uit de laagste klasse, die juist buiten waren om te spelen, hadden druk werk om ze te tellen, terwyl de anderen van hun arbeid liepen, om dien stroom van voertuigen te zien voorbyryden. 't Was dan ook een zeer aar dig gezicht. ••Nieuw-Lekkerland, 19 Sept. Don derdag j.l. had de 18-jarige dochter van S. alhier hit ongeluk met het spoelen van kleere» in bet water te vallen. De dienst bode van de wed. B. bemerkte het ongeval, kwam terstond te hulp en mocht het ge noegen smaken de drenkelinge behouden op het droge te brengen. Gisteren-avond hield het fanfkrecorps „Apollo" zyne jaarvergadering. Door den secretaris werd een nauwkeurig verslag van de verrichtingen der vereenigiog in het df> geloopen jaar voorgelezen, waarna de Den- uingraeester rekening en verantwoording deed. Als bestuursleden werden herkozen de heeren F. L. Schrei, H. Kahn, G B Luyten en L. Hoek, terwyl in de plaats vin den heer P. Verkerk, die niet m i". merking wenschte te komen, gekozen werd de betr A. Hoek. ,1 Sepi. I„ eene op heden gehouden gecombineerde vergadering van den gemeenteraad en den kerkeraad der hed. Herv. Gem. is beBloten het bestaande contract omtrent het burgerlgk armbestuur eu waaromtrent reeds in een der vorige nummers derer courant een bericht voor- kwam, zoo spoedig mogeljjk te verbreken. B|] miunelyke schikking werden tevens de voorwaarden vastgestild, waaron de scheiding zal plaats hebben. °.?ierkeïk o *1 "-el, It Sept. Mej. r' "f' onderwijzeres alhier, is benoemd tot onderwgzeres aan de Chr. school te Zwingelspaan en aan die le Pernis (hoofd de heer Wassink). Oudelfater, 19 Sept. Het post- en telegraafkantoor alhier, tot heden eigendom van den vroegeren directeur, den heer P. Buys te Arnhem, is door het ryk aangekocht. Naar men verneemt zullen eenige verbete ringen worden aangebracht. Door burgemeester en wethouders alhier is voor één jaar verpacht: het riet- en liezen- gewas in de gracht by de R. K. begraaf- laats en de gracht langs den Westerwal. iet le perceel door J. de Wit voor f 13 en het 2e door H. Dolleman voor f 6, bei den alhier. VliBt, 21 Sept. De op Zaterdag U. ge houden riet verpachting van het waterschap den Hoogen Boezem achter Haastrecht heelt opgebracht f 487, tegen f566 in het vorige jaar. Attwop van l*ublieke Verknopingen van Onroerende Goederen. Veiling 21 September 1903, ten overstaan van den notaris G. C. Fortuyn Droogleever te Gouda. No. 1. Koffiehuis met afzonderiyke boven woning aan den Kleiweg, E no. 54 en 54a, k. P. A. Lafeber voor f 6590,—. No. 6. Huis en Erf in de Aaltje Baksteeg, C no. 191, k. N. Faay voor f 1110,—. No. 7. Huis en erf als voren, C 194, k. J. de Jong Wzn. voor f 425. No. 8. Huis en erf in de Lemdnlsteeg, M no. 202, k. M. van Vliet voor f 850,—. No. 9 en 10. Twee huizen en erven in de Boomgaardstraat, BR no. 7 en 8, k. A Jansen en H. Tb. Martin voor f 1460,—. No. 12. Huis en Erf aan den Raaqi, O no. 39, k. M. H. v. Leeuwen voor f 816,—. No. 13. Winkelhuis en eif aan de Gouwe, C no. 164, k. C. van Bochove voor f4650,—. VARIA. In Spanje heencht groote hittete Sevilla slaapt de gausche bevolking op straat. In ons land was het daarvoor wel een beetje vochtig. 26 jiar geleden bedroegen ue leger uitga ven in Europa 1500 millioen gulden, op 't oogenblik ongeveer vyfinaal zooveel. Er zyn kanonnen, die een halve Ion kosten en waarvan één schot hooger komt dan de jaarlykscbe uitgaven van een niet,al te groot dorp. De oudste wethouder in ons land is de heer L. Schipper te Hekelingen. De 91 jarige is den eersten Dinsdag in Sept weer nerkozen. Te Stroobos is een vrouw overleden, die slecht met baar man overweg kon en toch in 27 jaar geen woor den met hem had gehad. Ze had ul. in haar booshtiJ in al die jaren geen woord tot hem gesproken. Eeu zu ken verpleegster te Londen is opgeknapt met een eifenisje van 2Vs millioen guldeu door een heer, uie aan pokken stier! en dien zy had opgepast. Het aantal pokkeniyders is met grooter geworden iu Londen, maar 't aantal verpleegsters neemt met deu dag toe. Mynheer Beech- man te Londen, de bekende pillenfabrikaut, is onlangs wettelyk gescheiden van z'n vrouw. Hy meende haar te kunnen wegsturen met eeu jaarlyksch inkomenlje van f 30.000, maar mevrouw beweerde dat de fabrikant jaarlyksch wel 1 millioen 20 duizend gulden aan z'n pillen verdiende, waarom bet bof* baar inkomen bepaalde op f 60.000 in 't jaar. De spiksplinternieuwe beurs te Am sterdam vraagt ai dadelyk f 13.600 ge meentegeld voor eenige noodzakelyke ver beteringen. De etfretenhoek moet frisch gemaakt worden door draairamen, een pas send karpet moet f 1000 kosten, waarby nog f 5500 komt voor behoorlyke meubileering. 't Brievenvervoer van Amsterdam naar Lei den geschiedt des nachts nog per postkar. Verleden week is dit ouderwetsche rytuig by Halfweg onder dsn last zyuer jaren en een vracht postpakketten bezweken. De koetsier liep nog ai ernstige kwetsuren op; de post werd per boerenwagen overgebracht naar Amsterdam. In Parys rydenal auto kinderwagens op straat, natuuriyk met een zeer beperkte snelheid. Een Parysch dienst meisje, dat geen auto kan besturen, is niet op de hoogte van haar tyd. In vyf we ken tyds zyn te Amsterdam niet minder dan 35 rywielen gestolen. Dieven maken zich daar niet meer uit de voeten maar uit de wielen. 't Belgisch spoorwegbestuur heeft z'n goederenwagens eens laten tellen; 196 rytuigen ontbraken. Chefs, hoofdconducteurs en wachters hebben in last de verloren schapen te zoeken. 's Werelds loon. 't Gebeurde verleden week te Amsterdam. Koetsje, waarin een dame zit, op hol. Be- stuuider van een handwagen ziet het, laat z'n wagen in den steek en brengt bet hollend paard tot staan. Koetsier op den bok en de dame in 't koetsje bedanken. Redder keert naar zyn handwagen terug en krygt van een politieagent proces-verbaal wegens het onbeheerd laten staan van een voertuig aan den openbaren wegl Kampen is Kampen. Tegen den commissaris van politie daar is f 20 boete subs. 4 dagen bechteniB geéischt wegens het jagen op ver boden terrein en tegen een ex-predikant 6 weken hechtenis wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Een Belg, te Amersfoort iu garnizoen, deserteerde. Zyn uniform verruilde by tegen een bede- laarspak, waarna hy zich ats „vtrloopen Belg" liet inrekenen, hopende zoo kosteloos over de grens te worden gebracht. De Rotter- damsche politie ontdekte in den bedelaar den weggeloopen soldaat en de deserteur zit nu hoog en droog te Amersfoort in 't cachot Aan 't straud te Scheveningen werd Donderdag avond een man aangehou den in Adamscostuum. Terwyl hy een bad nam, gisg een ander met zyn kleeren op den loop. Aan 't commissariaat werd de man van kleeren voorzien. Op het stad huis te Heusden kwam een jonkman zich aandienen ais aanstaandeu bruigom, 't Kon niet: in de registers van den burgeriyken stand staat by all meisje ingeschreven. Te Loosdrecht heeft een echtpaar zyn 66- jarig huwelyksfeest gevierd. Een groote schare kinderen (alle 10 in leven), kleinkin deren en achterkleinkinderen luisterde het feest met z'n tegenwoordigheid op. In 't Friesche Munnekeburen vïerde Joh. de Vries z'n 40 jarig jubileum als klokluider en dood graver. 't Heele dorp vie<de feest: vlaggen ontplooid, een eerepoort opgericht, 's avonds illuminatie 1 Toen de vorige week te Vlie ringen iemand begreren zou worden, bleek DIRECTIE te SLIKKERVEER. by aankomst op den doodenakker, dat geen graf was gereedgemaakt. De stoet moest drie kwartier wachteD, vóór de begrafenis plechtigheid voortgang kon hebben. Uit Haarlem is dezer dagen bet Amerikaanscbe schildersgezelschap vertrokken, dat daar ette](jke weken heeft doorgebracht. De Amerikanen vonden de stad en de omstre ken heel mooi, maar 't Haarlemsche straat- fiubliek erg lastig. Ze werden dikwyls be- eedigden uitgescholden, de dames zelfs by het maken van schetsen niet zelden met modder geworpen. Nergens in Europa, verklaarden ze, hadden ze zoo'n onwelopgevoed, ruw straatpubliek aangetroffen. Op de Catha- rynekade te Utrecht liet een jongen z'n vlieger op. Het touw raakte vast aan den schoorsteen en onder de poging om bet los te trekken kwam een brok schoorsteen naar beneden en op de voeten van een voorbyganger. Te Edam wist de post een brief te bezorgen met het volgende adrt s: „Aan een kaashandelaar, in een straal, by een sluisje, waar een uithangbord uithangt met kazen te Edam." V18SCB BRIJ-BEE ICHTBN. De uitkomsten der zalmvis- scheryen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen weder ODgunstig. Ia het traject van Tiel tot Gorinchem werden slechts 8 zalmen gevangen, en te Hardingsveld 27. De bessWyming aan andere rivier- en pol- dervisch was daarentegen beter loonend. By Tiel Werd ongeveer 260 K. G. paling en 350 K. G. witvisch gevangen. Zalm steeg belangryk in prys en deed tot f 2,40, St. Jacobjes f 1,50 tot f 2 per V» K. G. BEURSBERICHTEN. 21 Sept Cert. Nederl. Werkl. Schuld. 2«i 79 Dito dito 8 9315/ifl Oostenryk, Obl. Mei-Nov. 5 Dito Apr.-OcL 5 lOOVa Rusl. Obl. Binnenland 1894 4 63'a« Dito Orel-Griasi. 500a2000 M. 4 977/s Haarl. Hyp.-Bank pandbrieven. 4 98 A mat.. Hyp. Waarb. Maatsch. Obl. 4 100 Zuid-Jtal. Spoorw.-my. Oblig. 8 668/4 Loten Rotterdam3 104Va Loten Antwerpen2V» 102 Loten Brussel2V» 102Vi Loten Madrid3 44'/io Loten Turkye 1870 8 293/8 MARKTBERICHTEN. Gwrinchena21 Sept. Aangevoerd 487 runderen, 27 nuchtere kalveren, 15 vette varkens en 574 biggen. Pryzen: zware kalf koeien f 230 a 300, kalfvaarzen f 150 a 250, melkkoeien f 160 a 230, 2Vi -jarige ossen f 100 a 230, guiste vaarzen f 100 a 140, pinken f 80 a 120, graskalveren f 40 a 80, nuchtere kalveren f 12 a 16, vette varkens 20 a 22 ct. per half kilo, biggen f 5 a 9. Rotterdam, 21 Sept. Tarwe f 7,50 tot f8,25. Per 100 kilo f8,50 tot f9,50. Rogge f 5,20 tot f 6,50. Rotterdam, 21 Sept. Aangevoerd 245 vette runderen, 0 magere dito, 325 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 2322 schapen of lammeren, 6f6 varkens. Runderen 24 a 35 ct.kalveren 41 a 50 ct.; schapen 24 a 29 ct.; lammeren 29 a 32 ct.; varkens 19 a 2U/s ct. ,en lichte varkens voor export 18 a 20»/s ct per t/i kilo. R E C L A M E. MUUoenexi voor een goede maag. De Heer Rockfeller, de Amerikaansche milliarden-Koning der petroleum-bronnen lydt aan een hevige maagziekte en by zou wel een gedeelte van zyn millioenen willen geven om zyn ontbyt en zyn diner zonder PÜn te verteren. Om een goede maag en gemakkelyke spysvertering te hebben, is het niet noodig millioenen op te offeren. De eenvoudige aanschaffing van eenige doozen Pink Pillen en eene behandeliog van een of twee weken zullen voldoende zyo. Leest het resultaat, dat zy gegeven hebben aan den Heer J. W.Koie, Katoenwever, woneDde Oldenz&alscbe straat no. 11, te Hengelo (O.). Volgens een ontvangen schijven bad genoemd persoon vroeger veel aan de maag geleden en wel gedurende meer dan zestien jaren; wat hy er ook toe aanwendde, niets mocht batenhet geringste voedsel dat hy nam kon hy niet in het lichaam houden. De eetlust was geheel en al verloren. Bovendien werd hy nog geteisterd door slapeloosheid, schele hoofdpyo, oorsuizingen, en hy begon tenge volge van al dat lyden aan zyn toestand te wanhopen. Toevalligerwyze las h(| op zekeren dag in een courant de wondervolle genezing van een persoon, die gelyk by geleden bad. Hy schepte moed, begon de behandeling met de Pink Pillen en thans kan by bet zwaarste eten verdragen en verricht met lust en op geruimdheid zyn arbeid. De mensch, die maagkwalen heeft, ver keert in denzelfden toestand als iemand die gedeeltelyk van honger sterft. H(j trekt niet het minste voordeel uit het voedsel, doch slechts een lyden. Zyn lichaamsgestel ondermynt zich geleideiyk. Zyn kwfialng is lang en pyniyk. Met de Pink Pillen ta nemen verrijkt ge uw bloed. Uw bloed, ryk geworden zykide, voedt op voldoende wyze en versterkt alle organenin 't byzonder de Bpyaverteringsorganeo. De spysverterings- organen, sterk en goed gevoed zynde, ver richten alsdan hun werk en uw maag werkt op wondervolle wyze. De rykdom van het bloed, die de Pink Pillen verschaffenmaakt deze Pillen onovertreffelyk, om neurasthe nie, zenuwziekte, schele hoofdpyo, heup- jicht en rhenmatiek tegen te gaan. Prys f 1,76 de doos, f 9,— per 6 doozen. Verkrygbaar by Shabilié, Steiger 27, Rotter- dam, hoofd-depóthouder voor Nederland en A|>otheken. Franco toezending tegen post- Ook echt verkrygbaar voor Schoonhoven en omstreken by A. N. vas Zessen, Drogist. BURGERLIJKE STifiO. Schoonhoven. Van 18-22 Sept. s- V. Wilier, gen. ïlogbert en C. M. W. Hofslag. Jnaraveld. Van 1—15 Sept. Geboren: Alida, d. van W. Endeveld en G. Priem. Gerrigje, d. van A. Jonkers en A. Beuzekom. Overleden: A. C. van Dommelen, ond Uw. Lontk. Van 1-lfi Sept. Geooren: Marrigje, d. van P, van G&rderen en B. de Jong. Anthonie Frederik, z. van A. Benschop en M. M. Eikelenboom. Hendrik, z. van J. Oskam en G. Hoogendoorn. Wilhelmina Anthonia, d. van J. G. Spiuyt en U. M. Koolmees. Moordrecht. Van 1—15 Sept. Geboren: Christina, d. van J. Dekker en A. Versteeg. Johanna, d. van J. de Wit en J. Hazenbroek. Jan, z. van P. C. Zwart en D. van den Broek. Margaretha, d. van H. G. Hoogendoorn en J. A. Bos. WUllge-Langerak. Van 1—15 Sept. Geboren: Nicolaas, z. van K Verhoef en A. Kooiman. September Den 26 onze geliefde Ouders LUIJTEN GROENENDIJK te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, j Krimpen a/d Lek, 23 Sept. 1903. C. L. NOLLE M. A. VAN ZESSEN die, ook namens wederzydsche Familiön, dank zeggen voor de vele blyken van be langstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Schoonhoven, 17 Sept. 1903. Heden overleedtot onze diepe droef heid, na een langdurig smartelyk lyden, onze zeer geliefde Dochter MARIA ADRIANA, in den nog jeugdigen leeftyd van byna zeventien jaren. Hare diepbedroefde Ouders, L. DE BOOM. L. DE BOOM - Hoogenboezem. Krimpen a/d IJsel, 19 September 1903. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte- lyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by de herdenking van hunne 40-jarige Echtvereeniging ondervonden. T. SCHOUTEN Kz. C. SCHOUTEN-Kalkman. Krimpen a/d Lek, 23 Sept. 1903. Ondergeteekende betuigt hiermede openiyk zyn dank aan den Heer S. MOGENDORFF, Ryksveearts te Schoonhoven, voor de uitstekend geslaagde operatie, aan zyn paard verricht, waardoor dit dier, na 3 jaren kreupel loopen, in 4 weken totaal genezen is. W. OSKAM Gz. Lekkerkerk, 22 Sept. 1903. Aan allen, die my op 16 en 19 dezer zoovele blyken van sympathie gegeven hebben, betuig ik hiermede myu harteiyken dank; in het byzonder aan de Commissie der GAS-TENTOONSTELLING en het Bestuur en werkende Leden van het Fanfarekorps „DE ORANJEVAAN" van Streefkerk. E. VAN WAGENINGEN. Schoonhoven, 21 September 1903. Hiermede betuigen wy onzen harteiyken dank aan de FEESTCOMMISSIE en aan onzen yverigen Commissaris C. DE VRIES, voor de uitstekende regeling by het Concours te Ammerstol. Harmoule „EUTERPL", Zevenbergen. Allen, die iets te vorderen heb- ben van- of verschuldigd zyn aan den heer L. VAN ZESSEN en de Firma L. VAN ZESSEN 6c ZONEN te Mcbeon- boven, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 15 October a. a. By acte, op 17 September 1903 voor den Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven ver leden, heeft de Heer CAHEL WILHELM VAN DER KOP, Wynhandelaar te 'a-Hage, aan zynen Zoon, den Heer HENR1CUS JOHANNES ELIZA VAN DER KOP, Wyn handelaar te Mchoonboven, het recht verleend, om ten behoeve van diens handel in W(|nen en aanverwante Artike len, gebruik te maken van de Firma hetzy alleen of in vereeniging met anderen, doch zonder eenige aansprakelijkheid zyner- zyds, zyner erven of recht ver krygenden. voor de Weesinrichting te NEEUB08CH, Directeur Ds. J. SCHRIJVER, zal gehouden worden Vrijdag a. a. J. M. CONRADI. J. VAN DER SPEK. S. 6c W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Agenten van het Nteuwa v. d. I)ag, bevelen zich beleefd aan voor het plaatsen van gevraagd voor het Overzetveer GOUDE- KAK vla MOORDRECHT, Vader en Zoon inwonende genieten de voorkeur. Indiensttreding 1 Oct. a. s. Fr. br. met getuigschriften worden inge wacht by M. C. DE BRUIN te Overacble. GEVRAAGD: met een fliuk gezin, geschikt voor de werk zaamheden in de Steenfabriek. G. VAN HERK, MeesLersknechtUoaderak. Met Kerstmis gevraagd een goed kunnende melken eu met boerenwerk bekend, by de Wed. p. VAN DER IIEE, te Gauderak, by Gouda. Gevraagd een flinke, fatsoenlyke boven de 16 jaren, in een Koffiehuis met Stalling en Bierbottelary. Fr. br.lett. G, HULPKANTOOR Haastrecht. GEVRAAGD: tegen Keistmis of eerder, by A. KOOL MEES Dz., Veehouder, 's Graven weg, Capelle a/d IJsel. Gevraagd, voor dadelyk of 1 October, van buiten, in een Melkzaak. Adres N. J. L1NGMONT, Boezemsingel 108, Hottehuam. VAN S. 6c W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts. per deel. Catalogus 5 Cts. op (Steenen voet, laug 20 Meter, met deur. Te bevragen by A. N. VAN ZESSEN, Schoonhoven. VERHURING BIJ INSCHRIJVING, voor den tyd van vier jaar: Eene Hoiatede te thans bewoond wordende door den Heer W. BAAN aldaar, groot 1»HA., 7 Aren, 53 Ct», waarop 16 Koeien worden ge molken, met 2 Paarden en jong Vee. Inscbry vings-biljetten vóór Zaterdag 10 October 1903 ten huize van den Heer K. VERSTEEG te Gleecudain. Conditiën liggen ten huize van genoemden lieer W. BAAN ter inzage. J. KUIJTERS, Deurwaarder te Sliedrecht, zal op Woensdag 30 September 1003, 's morgens half 10 ure op het KERKPLEIN en op Zaterdag 3 October 1003, 's morgens half 10 ure op het KERKPLEIN publiek verkoopen: Eene belangryke party, voornameiyk nieuw gezaagde als: PALEN, RIBBEN, SCH BOOTEN, PLANKEN eu DELEN. 1)£ Voor één jaar vast op 3 pCt. zes maanden 2Vi Met veertien dagen opvragens „2 drie 1 Hoopt en verkoopt Effecten en Coupons. Het Kantoor is geopend; van 9 tot 1 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. RECLAME (zonder postzegels). 100 stuks, in netten omslag, slechts f 0,17s, dus f 0,32" minder dan op post- en hulpkantoren. 1000 stuks voor slechts f 1,70. Boekhandel, Schoonhoven, Door den KAPITEIN, Garnizoenscom mandant to Schoenhoven, zal op den 7. October a. s.des middag» 0111 12 Uren, uit de hand worden aanbesteed De levering vnu bovengenoemd nrtlkel voor hei Gttrulzoen, ge durende hei tijdvak van 1 No vember 1003 loi eu met 81 Mei 1001. De aardappelen moeten zy» van le qua- liteit en ongeveer van gelyke grootte, 4 i 5 maal in de week te levereD. De kosten van advertentie, zegel en Elakztgels van de maandolyksche declaratie, omen ten laste van den Aannemer. De algemeene voorwaarden van levering liggen vanaf 23 September 1903 op het Garnizoen8-Bureel ter inzage. De Kapitein, Garnizoens-Commandant, JAMES. KOmHUtM Met 3 dagen opzegging 3 Voor 1 maand vast S'/a 3 maanden S'/ï 6 »3/* 12 4 Verkrygbaar 5 pCt. D^posito-OUH- gaiiëu van f 500,— en f 25©,met balfjaarlykscbe Coupons, verschynende 1 Fe bruari en 1 Augustus, tot den koers van 102' pCt., na 6 jaren tflosbaar a pari. AnslchtHkartcn van de op 8 Septem ber 1.1. verbrande Ktooni-OlieslugerU „de Toekomst" TE NIEUW-LEKKERLAND, zooals zy was vóór den brand, zyn veikrygbaar by H. POT te hieuw» l.ckkerlnnd, alsmede by de Uitgevers S. 6c W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. „JANTJE-HUILT" is nooit verweten Dat hy leefde om te etep, Zoo iets noemt hy dwazigheid. Hoort, wat hy nog verder zeit: Om zich groote vreugd te geven, Moet men eten om te leven; Eet dan FORCE, dat is je.,ware,' leder zal daar wel by vare'. FORCE, dat is een groote macht, 't Maakt je tot 'n „JANTJE LACHT". Velen lyden aan slapeloosheid, een voudig omdat zy voor het naar bed gaan te veel en te zwaar voedsel ge bruiken. Neemt een paar lepels met koude melk en een weinig suiker op het bord aangemengd een half uur voor U ter ruste te begeven en een verkwikkende slaap zal veelal volgen. ilff* Alom Terkrilgbaar A 3© cents per Kroot pak. DIRECTIE TE SLIK HEB VEER. n n n DK IHRUOTIE. GROOTSTE SOLIEDSTE VERLOTING VAN NEDERLAND. Dexc verloting heeft nog nooit altgentel<l. TREKKING BENLINT 10 MOV. 1008. Verder: Heeren en Dames RIJWIELEN, SALON-AMEUBLEMENTEN, NAAIMACHINES, Gouden en Zilveren HORLOGES, enz. enz. Namen ruim duizend kostbare prezen. Dezverlangd wordt de minute pr(j» voor f 5,— In contanten door het comité teruggenomen. Zie dc aanplakbiljetten b(j de Wed<prverkoopera. 50 CENT PER LOT. Duizenden namen van personen, die pryzen hebben gewonnen, liggen voor belanr- stellenden t«r inzage. 8 LOTEM te b< komen by de Heeren S. 6c W. N. VAN NOOTEN, H. J. MURK en J. MILTENBURG te Nchoouhoven; A. JONGENEEL, Oosthaven en H. KOOIMAN P.?g*,.n' 'e. K. SLAGER, G. ISAACS en KKAAlJENbRINK te Woerdent W. LA GR AND te WaddingsveenC. v. n. HEEKIK te Hoakonp; P. v. d. WERF te HazertiweuileC. J. KROMME te Ondewater; J. v. u. BERG en P. BAAN te Ammerstol; B. VAN AS Wz. te Uroot-Amuien». '"diking geschiedt In 't openbaar lu „Dc Harmonie" te Winschoten Eerlyke WEDERVERKOOPF.RS gevraagd door den Administrateur E. HOEXUM Pzv Winschoten. I.oten wol-den franco toegezonden, na ontvangst van poslwissel4 f 0.55. door den Administrateur E. HOEXUM Pzn Winschoten. ■S" Overal wederrerkooper. gevraagd. EN GROS EN DETAIL. LOUUEB, Lekkerkerk.

Schoonhovensche Courant | 1903 | | pagina 2