0 OfflciöelB Kfflismfiii. «I, Zaterdag 26 Februari. N». 8110. Eerste Blad. ?EN. 'EN. IJ! 1910. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Hollaud en Utrecht. Aanbesteding. bus srs. DEID’, (kade Ho. 9. RA. la. WEERBAAR. IA, trdoor het BINNENLAND. s Intercoms. Telefoon-nr. 20. geven, worden'slechts 2-maal in rekening gebracht. Deze Courant bestaat uit 2 bladen. 6039. 1 I opgt nutt fordt vervolgd. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. zot van i, A uister* Jordrecht, Hudewater illem de Derde ierslag J. DEN UIJL. iet O. M. tegen zangenisstraf. jen. Felef. 177. Gemeente Schoonhoven. v' V Bekli vroeg 23 Febr. Mej. E. W. no. 1 op (L een onder?. gewoon lager. ive, - goedige man d van z’n tijd op- s vertrokken naar Gemeenteraad van Lekkerkerk. Vergadering op 18 Februari 1910. Alle leden zyn tegenwoordig. Voorzitter Jhr. L. de Geep van Jutphaas, jemeester-secretaris. olulen der vergadering van 10 De- 1909 worden gelezen en onveranderd SCHOONHOVENSCHE COÏÏRAIT. wazen. che toon beefde die en. En niocbt men vorst uit dat huis mauwde jaar 1672 en door den lande van dien ouden, mkcnd hoofd weer een wind die don- livende hetoranje- Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie rhaanden f 0,75. Franco per post door het gehedle rijk f 0,90. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. voorstralende met s lentezon; geruiscbt als een inen-loover of wel als klokketonen leren gezweefd op gelederen hadden n van een hooger njjsterieusheid' en als een rozelaar vervuld met zyn jasmijn den voor- II (Slot). Op de mannen komt het aan. En op den ernatigen wil dier mannen, om aan al hun verplichtingen als Nederlanders te voldoen om, waar de toestand het vereischt, al hun krachten in te spannen ter verdediging van de staatkundige onafhankelijkheid des Vaderlands. Tegenover die plichten, in de Wet neder- gelegd, behooren ook rechten te staan, dooi de Wet gewaarborgd. Met deze is het nog ganseb niet in bet reine. Of, is het in orde, dat de Overheid, op welke de verantwoordelijkheid rust, een voudig zegt: U, injjn jongen vriend, bied ik de gelegenheid, en voor het geval gij op dat aanbod liever niet zoudt willen ingaan, leg ik den dwang op, gedurende een zeker aantal maanden als inwonend leerling geoefend te worden in al wat gij moet kennen en kunnen ten. einde aan de landsverdediging deel te nemen, daarna een zeker aantal jaren gereed te zjjn om onder toepassing van het geleerde uw leven, uw maatschappelijk bestaan, al wat daarmede in verband staat beschikbaar te stellen, en den ander, die even kloek is als gij, in dezelfde betrekking tot het land staat als gij, naar huis stuurt met de boodschap, dat men hem niet noodig heeft, omffat hy uit een glazen flesch een opgerold papiertje greep waarop een hooger nummer staat dan op het papiertje dat gjj onder geijjke omstandig heden uit dezelfde flesch hebt opgevischt? Is erbeapottelyker,onrechtvaardiger, kinder achtiger instelling denkbaar dan de loting voor de nationale militie? En bijna even dwaas is de .vrijstelling", zooals men dat nog altijd noetnt, in weerwil van een bij bet opkomend geslacht zich openbarenden krachtiger drang om de weer baarheid des volks tot hooger peil op te voeren dan met de beschimmelde wetten en regelingen mogeljjk is, „jegens broederdiensl". Is de man, die haar erlangt, meestal tot zjjn groot genoegen, helaas! minderwaardig? Moet het als een soort van familie-offer gelden, dat gezamen lijk wordt gebracht ter bevrediging van den krjjgsgod, wanneer de ongelukkige, wien het lot treft, zich met kalme berusting laat overleveren in de handen van de offer priesters, die hem wel verder zullen klaar maken „Alle Nederlanders, daartoe in staat, zyn verplicht mede te werken tot handhaving der onafhankelijkheid van het Rjjk en tot verdediging van zijn grondgebied.” Dat staat in de Grondwet, maar tot heden toe blijft hel en nog lang na vandaag zal het blijven: een doode letter. Alle Neder landers beteekent niet een deel der Neder landers. Nu ja, zegt men, maar die anderen werken toch ook mee, zy betalen belasting, dus..Ei, betalen zij die misschien in ruimere mate dan de actieve deelnemers aan het defensiewerk? De nadruk moet wel achterwege blyven. Het is ook niets meer dan billijk dat zij, die de meestb voordeelen genieten van de hedendaagsche maatschappelijke ontwikkeling, van het rnipier onderwijs binnen hun bereik vallende, zich wat meer aantrekken van hetgeen noodig is om dat alles te handhaven. Oplossing van de kaderquaestie in''den aangeduiden zin is eep van de eerste voor waarden om tot versterking van de weer kracht van ons volk te komen. Wie daar van de dringende noodzakelijkheid gevoelt, pioet ook het beroep op zijn persoonlijke medewerking niet van de hand willen wjjzen. len hebben de dat hun Atelier iet ingang van ‘rpltuatwt naar ireclïtgtr. 91. in verband met i 's-Gravenhage, te Schoonhoven ng garandeeren, geyallen binnen deverd. De Heer edere week, bij donderdag, te len. naar den Haag behandeld en Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer ƒ0,10. Groote letters naa^ plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandscbe Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opge- AlblasNerdmnza rcur. mej. r,. w. Noordyk alhier staat no. 1 on de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de school voor gewoon lager, onderwijs 3e klasse No. 78 te Rotterdam. Hoog.Blokland23 Febr. Ds. J. E. Klomp, predikant by de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep te Tolen bedankt. Leerbroek53 Febr. Ds. J. Kraay, predikant hij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep te Dubbeldam bedankt. Ouderkerk a/d IJsel, 23 Febr. Mej. P. M. van Zwienen alhier is te ’s-Graven hage geslaagd voor het examen nuttige handwerken. wordt ver- elend EN A Zonen, Kleermakerij. hier vallen, dunkt ons, op de woorden „daartoe in staat"; en als men daarvoor in de plaats schuift: die daartoe worden uitgepikt, dan is dat eenvoudig verkrachting van een gebiedend’ voorschrift. De mensehen, die daar in Den Haag by elkander komen om wetten voor ons te maken, doch er eigenlyk bitter weinig aan kunnen doen, wyl zy zich voornamelijk daar hebben te oefenen in de veelsprekend heid, en dat kost fameus veel tyd! die weten dat ook wel. Zy en hun voorgangers hebben het veel langer dan een halve eeuw reeds geweten. Maar met hun allen zyn zij niet in staat een einde te maken aan het onrecht, dengenen aangedaan die deel uitmaken van een beneden de maat der beschikbare krachten georganiseerd leger. Wanneer wy met ons tienen een taak moeteff verrichten, die niet dan met groote inspanning is te volbrengen, en men laat tien anderen, die er evengoed aan konden meedoen, het werk aanzien met de handen in de broekzakken, dan hebben wy, de eerste tien, te klagen over rechtskrenking. Onze opzichters hebben dan het werk ellendig georganiseerd. In België heeft men nu de loting afge schaft en vervangen door het stelsel: Eén zoon per huisgezin, met uitsluiting van ongeschikten. Dat is zoowat in overeen stemming met het offer-idée, waarop wij zooeven zinspeelden. Een klein beetje min der dwaas dan ons systeem, maar toch nog dwaas. Intusschen, er bestaat op*tflt oogenblik geen de minste kans, dat het beginsel'van, den aigemeenen dienstplicht, wat is dat toch een vervelend slaafsch woord, om er het mannelyk begrip van weerplicht mee uit te drukken! in onze wetten te doen zegevieren. Misschien zullen w(j er toe komen moeten „langs lijnen van geleidelijk heid". Men is in Den Haag bezig met het opknappen van de militiewet, die, vanwege de vele specialiteiten die er aan geploeterd hebben in het zweet huns aanschijn», zoo” zachtjesaan een wonder van wetgevenden arbeid gaat worden, - als ten minste de heeren, die er over te beslissen hebben, daar tijd voor kunnen vinden, wat ook nog geenszins vaststaat. Maar, laten wy in eik geval op een paar dingen wyzen, die wy hopen dat in de eerstvol gende editie van de wet op dc militie tot hun recht zullen komen. Den jongelieden, die voor de oefeningen in de kazerne en later te veld, of op de vloot verblyf houden, moet dat verblyf, voor zoover de noodzakelijkheid van orde en van deugdelyke werkzaamheid het toe laat, aangenaam worden gemaakt. Men be hoeft ze niet te behandelen als jonge juffrouwtjes zouden wy zegden, maar daar doemt het liefelyk beeld der vrouwen-éman- cipatie voor ons op, doch waardjg, flink, als mannen wien men zelfachting en zelf vertrouwen heeft in te boezemen. Het is ongewenscht hun allerlei corveeën als „dienst” te doen verrichten; gewone leer lingen moeten immers ook niet hun school- vertrek mitsgaders gangen en trappen en binnenplaats dweilen, boenen en schrobben. Alleen is het noodig hun van onderschei den werkzaamheden van overeenkomstigen aard zooveel te leeren, dat zy, in oorlogstijd op eigen krachten aangewezen, zich zullen weten te redden. Voor de overige dingen neme men gewone werklieden, hy voorkeur landweerlui met „verlof'en betale hun ook het gewone loon, f De moderne oorlog, zoo wordt beweerd, eischt zeer veel van de lichamelijke en geestelijke krachten. Daarom zy ook de keuring streng, geen half of driekwart ge- sebikten late men toe; in afwachting van een regeling, die het mogelyk maakt ook een deel van dezen voor de taak der lands verdediging te benuttigen, in administratieve diensten of in hospitaalarbeid, voor welken toch ook voorbereiding noodig is, zende men dezen liever naar huis. Wij hebben de keur noodig, mannen die er «een eer in stellen te „dienen” of „gediend te hebben”. Ook de maatschappelijk zwakken behooren ontheffing te hebben; „daartoe in staat" zegt de Grondwet, en de jongelui zyn dat niet, wanneer zy, voor de oefeningen onder de wapenen geroepen, een gezin, in welks ver zorging zy een belangrijk aandeel hebben, aan armoede ten prooi moeten laten. Thans wordt daar eenigszins aan tegemoet gekomen door h^t toekennen van onderstand aan kostwinners, een verderfelijk en kostbaar stelsel, dat zich uitbreidt als een olievlek. De toepassing van het hier gestelde be ginsel zou tot gevolg hebben, dat een grooter aantal jongelieden uit de meer gegoede klassen op negentienjarigen leeftyd ge durende eenige maanden hun voorbereiding tot een maatschappelijke betrekking of de waarneming' van deze moesten afbreken. Dit nadeel wordt geringer, naarmate het algemeener voorkomt; in Duitschland onder vindt mén er, uit den aard der zaak weinig van. De voorkeur, die thans nog gegeven wordt aan. de jongelingen die van dienst plicht vrijstelling hebben wegens broe^er- diens't of lichaamsgebreken, zou dan wel langzamerhand verdwyneri, en om dat te bevorderen zyn wellicht maatregelen te nemen, inzonderheid wat betreft de ver vulling van ambtelyke betrekkingen. De vereeniging, die zich tot taak heeft gesteld de milicien-verlofgangers, die hun plaats zyn kwjjt geraakt, aan een nieuwe te helpen, doet nuttig werk; regel inoet worden, in hun tydelyke afwezigheid niet anders te voorzien dan door het aanstellen van hulp krachten, die weer verdwijnen als de man met zoogenaamd groot verlof terugkomt en zyn oude werkzaamheden opnieuw kan op vatten. Een groot bezwaar tegen invoering van aigemeenen oefenplicht is gelegen in de behoefte aan kazerneeringmen komt daar tegenwoordig, nu wij pas hebben een be- trekkelyk geringe uitbreiding van hetjaar- lijksch contingent, aan te gemoet door het twee-ploegen-steisel, waarmede verleden jaar voor het eerst de proef is genomen, en dat nog niet lang genoeg heeft gewerktj om te kunnen beoordeelen of de verwachte nadeelen zich inderdaad hebben voorgedaan. De invoering van dat stelsel geschiedde ook om in een andere behoefte te voorzien, namelyk om te allen tyde een genoegzaam aantal manschappen beschikbaar te hebben, hetgeen niet zou kunnen wanneer, by vast stelling van den eersten ^oefeningstyd op byv. zes maanden, de geheele lichting tegelyk opkwam. Voorstanders van het „volksleger” tellen die bezwaren niet. In eén klein land als het onze kunnen binnen 24 uren na de afzending van het mobilisatie-teiegram alle lichtingen, met de landweer daaronder begrepen, zich op de plaats hunner bestemming bevinden, gereed om onmiddellijk hun plicht te vervullen; het is geen noodzakelijkheid, eenige duizend tallen klaar te hebben staan. Zelfs voor het geval, dat het bedwingen van piaatseiijke onlusten de tusschenkomst van de militaire macht vereischen mocht, is het niet 'uit gesloten de locale overheid, in overleg met de meest nabyzynde leger-auloriteiten, te dien aanzien volmacht te geven om onder de wapenen te roepen de dienstplichtigen, die in het register van den Burgerlijken Stand staan ingeschreven als daar hun woonplaats hebbende. Dat is het werk van een halven dag, indien alles goed georga niseerd is. Bovendien heeft men dan nog de beroepssoldaten, de zoogenaamde vrij willigers, wier aantal niet groot is, doch dat zou kunnen vermeerderd worden door verhooging van soldij en het openen van goede vooruitzichten. Is dit beginsel aangenomen, dan staat niets de oproeping van de geheele lichting voor eerste oefening gedurende de zes zomer maanden in den weg. De nieuwe miliciens behoeven niet allen in kazernes onderdak gebracht te wordenmen kan hen ook voor zoover noodig huisvesten in kampen, en zelfs ware daaraan de voorkeur te geven, als meer overeenkomende met de werkelijkheid van den oorlogstoestand. Aan het eind van die periode konden er de lichting van vroegere jaren en van de landweer aan worden toe gevoegd, om de herhalingsoefeningen mee te maken onder grooter troepenverband, waarvan de noodzakelijkheid niet is te mis kennen. Dan doet zich evenwel het groote be- zwaar voor, het gebrek aan kader. Reeds nu doet zich die moeielykheid in sterke mate gevoelen; by uitbreiding en gemeen schappelijke oefening van het geheele jaar- lijksche contingent zou zy nog veel meer op den voorgrond treden. Daar is ook maar één uitweg voor. Wordt by de tegenwoordige inrichting veel gedaan om tot vermeerdering van het militie-kader, ook van het aantal zoogenaamde verlofs- officieren te komen, er bestaat alle reden om toetreding lot dat kader verplicht te stellen voor jongelieden uit de meer ont wikkelde standen. Dat er nu nog veel te weinigen zich beschikbaar stellen en daartoe iets langer uit het gewoon maatschappelijk verband willen treden, is hieraan toe te schryven, dat men de tydelyk verlaten plaats zoo spoedig mogelyk weer bezetten wil, uit vrees voor de mededinging. By bet opleggen van de verplichting wordt dal anders, dan zullen veel meer per sonen in hetzelfde geval verkeeren en de voorsprong, dengenen ten deel vallende die niet of voor slechts kor ten tyd de uniform aantrekken, moet BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op Donderdag 3 Maart 1916, des middags 12 uur, in bet GEMEENTEHUIS aldaar, in het openbaar, in twee perceelen aanbesteden: a. De levering van 1OO M3. Onderhoudsgrint en 50 M8. iljne Grint, te leveren op den lowwal aan de Tol. b. Het vervoeren van 150 M3. Grint, 100 karren Hoolagch, 60 karren Nteenpuin20 karren Zand en 5000 Straatoteenen. Het bestek ligt vanaf heden op de Secre tarie ter inzage. Inschry viugsbiljetten op zegel voor zoo veel perceel a betreft voorzien van monsters worden franco ingewacht by den Burge meester vóór het uur van aanbesteding. Nadere inlichtingen verstrekt deGemeenle- Opzichter. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN SLOTEN. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Bij Kon. Besluit van 23dezeris, met ingang van 1 April, benoemd tot lid van den Raad van Slate, jhr. mr. J. H. J. Quarles van L’fford, administrateur bij het departement van binnenlandsche zaken, met i meer dan een ij was de man ge- r het hoofd, groot ildblik en wereld- vorig jaar bij wyze i Juni tot Septein- -- - wordt thans definitief tgesteld, te beginnen met een duur drie dagen op den isten Woensdag >u September. Een missive van Ged. Staten houdende mededeeling het gevoelen van den raad te doen kennen aangaande een verzoek van den Burgemeester om zich wegens den onhoudbaren toestand zijner woning buiten de gemeente metterwoon te mogen vestigen. Wordt besloten, alhoewel instemmende met de gegrondheid der klacht, omtrent het hinderlijke zijner tegenwoordige woning, dat een uitwoning, met het oog op de ver- eenigde functie als secretaris met het belang der gemeente onbestaanbaar moet worden geacht. Extract van dit besluit zal het college worden toegezonden. Ten slotte doet de voorzitter eenige aan wijzingen en voorstellen tot af- en overschrijving in het belang van het ad ministratief beheer en adviseert namens het Dagelyksch bestuur voorloopig nog niet over te gaan lot bet benoemen eener com missie van bijstand voor het toezicht op het uitvoeren van gemeente-werkzaamheden. De vergadering wordt hierna gesloten. lofekenning van eervol ontslag uit laatstge noemde betrekking. De Staatscourant no. 45 bevat o. a. de statuten van de naamlooze vennoot schap „SJiedrecbteche Zandbakkenmaat- schappy”, te Sliedrecfrt. Doelhet aanschaffen en in de vaart brengen, verhiiren, verkoopen en in het algemeen het exploiteeren van zandbakken in den ruimsten zin des woords. Duur: tot 31 December 1939^ Kapitaal f 150.000, vordeeld in f 150 aandeelen van V f. 1000, waarvan 105 geplaatst. Het bestuur der vennootschap wordt uitgeoefend door ten hoogste 2 directeuren, onder toezicht, van een raad van commissarissen, bestaande uit len minste 5 leden. Voor de eerste maal benoemd tot directeuren de heeren E. Noordenne, aannemer, en T. Volker A.Fz., scheepsbouwmeester, beiden te Sliedrecht; en tot commissarissen de heeren A. F. Volker, aannemer en scheepsbouwmeester, J. Kraayeveld, aannemer, beiden te Siie- drecht; A. van Noordenne, J. van Noordenne, beiden aannemers te Utrecht eq H. van ,ier Aa, aanhemer te Rotterdam. Bij de Woensdag j.l. te Amster dam gehouden aanbesteding door het departe ment van koloniën was o. a. het winst ingeschreven voor perceel 16 werk en hennep de N. V. de Goudsche Machinale Garenspinnery te Gouda voor f 1976.05. Uitslag van het toelatingsexa men voor de Rijksnormaallessen te Gorjn- chem, op 19 Febr. toegelaten tot de eerste klasse: M. Stegeman, J. L. van Wyk, S. van Es, A. E. van Tiel, W. S. de Kleun, M. G. Hoitsma, M. H. Th. de Bruyn, allep te Gorinchem, J. J. van Tuyl te Dalem, G. J. van Iperen te Arkel, B. W. Straver te Babiloniénbroek, P. H. van der Hoff te Giesendam, J. Obbink te Hardingsveld, C. van Os van Everdingen, A. de Jong te LeerdamTot de tweede klasseP. W. van Vuuren te Leerdam. In de op Dinsdag j.l. gehouden zitting van de arr.-reohtbank te Rotterdam zyn o. a. behandeld de volgende zaken: R. U., 33 jaar, herbergier te Waddings- veen, had van A. P. van Nes Kzn., reiziger te Boskoop, aangenomen de hulstboomen op het kerkhof te Waddingsveen van hunne takken te ontdoen. Den 8sten en 9den December was hij aan het snoeien gegaan en had pj.m. 130 K.G. takken per schouw naar zyn schuurtje vervoerd, waar hij later nog met Van Nes was geweest, die be loofde met een wagen te zullen komen om ze weg te halen. Getuige Van Nes legde eene geheel andere verklaring af dan beklaagde. Omdat getuige in hulst handelt, had hy den burgemeester gevraagd of deze de bewuste takken op het kerkhof aan hem verkoopen wilde, maar deze weigerde; hy vond het de moeite niet waard. Dit had getuige aan beklaagde medegedeeld. MTegelükertyd was getuige inderdaad nret beklaagde overeengekomen dat deze hem hulsttakken zou leveren. Naar de meening van den officier was het wettig en overtuigend bewys geleverd. Want alles wat beklaagde op de verklaring van getuige Van Nes heeft aan te merken en wat hij te zijner verontschuldiging aan voert, verdient geen geloof. Hy heeft zich lydens de geheele behandeling der zaak als een „geweldige leugenaar" doen kennen. Reeds by het verhoor door den veldwachter had hy hpt geheeie verhaal van Van Nes verzwegen en dezen veRTwachter later zelfs geld geboden, indien hij het proces-verbaal wilde vernietigen. Gerequireerd werd één maand gevange nisstraf. Beklaagde hoopte dat de recht bank de zaak nauwkeurig zou onderzoeken, want hij was aan het feit totaal onschuldig F. K., 28 jaar, arbeider te Jaarsveld, be kende in de maand December successieve lijk een vijftiental takkebossen te hebben weggenomen ten nadeele van H. de Gelde te Lopik. Eisch: zeven dagen gevangenisstraf laagde, die uit armoede misdreef, huilend om genade. Ravenhorst te Polsbroek was op 21 December, terwyl hy op het land aan 't werk was, door A. B. aldaar lastig gevallen over de producten- van' dat land, waarop hy als vóórlaatste huurder meende recht te hebben. Beklaagde heden niet ver schenen had aan zjjn woorden kracht bygezet door Ravenhorst de tanden door zyn lip te stompen. Geëischt werd f 15 boete, subsidiair dertig dagen hechtenis. H. M., 36 jaar,jager en visscher, en zyn broer G. M., 38 jaar, visscher, waren op 14November ter vangst uit. De eerste had by Zeven huizen eenige zwanen onder schot gekregen, waarvan hy er twee doodschoot. Hoewel hun werd gezegd, dat het tamme zwanen waren, hadden beklaagden de komst des eigenaars niet afgewacht, maar de beestjes van de hand gedaan. Met het oog op het ongunstig verleden van beklaagden requireerde het O. M. tegen ieder hunner zes maanden gevr- Uitspraak over 14 aagt burg» De noti cember 1... goedgekeurd. Het navolgende wordt ter tafel gebracht en behandeld. Een missive van den arrondissements- schoolopziener, houdende het verzoek of de Raad, zonder bezwarende voorwaarden genegen zou zyn eenige kinderen uit den Hoek te Bergambacht op de school in wyk A toe te laten. Aan Burg, en Weth. wordt machtiging gegeven de mogelijkheid te onderzoeken en bij het bestaan er van het verzoek in te willigen. Vaststelling van een verordening omtrent den vorm van het kenteeken, aan te brengen aan de woningen welke onbewoonbaar wor den verklaard: Van Ged. Staten goedgekeurd terug de begrooting der gemeente, dienst 1910, en het vastgéstelde maximumbedrag ad f 10.000 voorjle heffing van een hoofdelyken omslag. Vaststelling der verdeeling van de ryks- vergoeding in de kosten van de plaats gehad hebbende volkstelling. De tellers krijgen van dit bedrag 4 ets. en de controleur, aangevuld met een toelage van de gemeente, 2 ets. per getelde inwoner. Een aanvraag voor het verleenen van concessie gedurende 40 jaren, tot het stichten eener steenkolengasfabriek. Aan Burg, en Weth. wordt opgedragen een plan van voorwaarden in gereedheid te brengen, waar naar de vergunning zou kunnen worden verleend. Van de commissie tot wering van school verzuim een kennisgeving van de verdeeling der bestuursfunctiën. In de plaats van den heer S. Kakebeeke is tot voorzitter benoemd de heer IJ. Boers en herbenoemd tot secre taris de heer H. J. Okker. Voorlezing van het proces-verbaal van 'kasopneming bij den gemeente-ontvanger. De contanten en geldswaarden (hierbjj ge deponeerd by de rjjkspostspaarbank een som van f 9000) vormen te zamen f 10162,44. Een adres van den heer S. Kakebeeke, met verzoek de hem toegekende vergoeding van t 15 voor het gemis van een tuin billyk te Verhoogen en te brengen op f50. Wordt besloten hierop afwjjzend te beschikken. Van denzelfde een dankbetuiging aan den raad voor de betoonde vrijgevigheid, om tydens zyne ongesteldheid in de belangen van het onderwys te voorzien. Een adres van de vereeniging voor Drank bestrijding houdende het verzoek de Ko ninklijke goedkeuring te verkrijgen voor de vermindering van het maximum-aantal vergunningen. Wordt van de hand gewezen. Een verzoek van het Leger des Heils om in het genot te worden gesteld van ter secretarie aanwezig oud en ongebruikt papier. De voorzitter zegt dat hij hieraan reeds heeft voldaan. Benoeming in de periodieke aftreding van leden in de commissie tot wering van-( schoolverzuim. De aftredende heeren 8.“ Kakebeeke, IJ. Boers, H. J. Okker, A. B. Swets en A. Smit worden herkozen. Aan mej. G. A. Boers wordt ppnieuw, tegen dezelfde vergoeding voor een jaar opgedragen het geven van onderwys in de nuttige handwerken aan de school voor M. U. L. O. De kermis, welke het B van proef van de maand JunFtot ber werd verdaagd, w vastgesteld, te beginnt

Schoonhovensche Courant | 1910 | | pagina 1