A. A VAN DE BUNT, tan «1 Veevoeder. COSTER's Stremsel en Kleursel COMESTIBLES. E o Comestibles, Delicatessen cn S31&I1S3UI09 Winkelinventarissen: BAKKERIJ. Sï£ 15 KOEIEN, Mwmkoopii Lopik. 65 in g. a. Bekendmaking. Grintlevering. Bij Wed. C. VEEN net Persoon,pg Eene Dienstbode Dienstmeisje. UITVOERING Tooneeluitvoering, Steenkolen. COSTER's Stremsel en Kleursel WESSANEN LAAN, Wormerveer. CA Haven 21, Schoonhoven. H Cfl Houtverkooping feiuvmii Burgerwoonhuis MELKZAAK. 6000 Boonstaken, BOELHUIS BEI! M HUISRAAD, Vervolg der Nieuwstijdingen. 1 >- 25-jarige Echtvereniging Dankbetuiging. Dankbetuiging. Algemeejfo Vergadering N.V. Alblasserdamsche Waterleiding Alblasserdam. „EXCELSIOR". A. N. VAN ZESSEN, A. de Levering en B. het vefvper van ONDERHOUDSGRINT, beide in 2 perceelen. de Hengsten JAN en DIAMANT II. Een flinke Dienstbode, „OEFENING BAART KUNST" te LOPIK, Schoonbavensctie Dilettantenolub. „Groote Stadslucht", „REEDERIJ OP DE LEK", Directie SLIKKERVEER. De loopende Winterdienst wordt tot en met 1 APRIL verlengd. G. VAN DIEMEN ZONEN, gebruikt men om eerste qualiteit kaas te maken. Hoofdkantoor en fabriek te GOUDA. Bijkantoor en magazijn te ALKMAAR. LIJNZAADKOEKEN, UITST00MEN en VERVEN M M RIJZENDE ZON", Gouda. K RECLAME BESCHUIT 16 a 10 Cent. Vanille-Beschuitjes, zéér fijn, 2B a IB Cent. HET ADRES Notaris ANEMA te Streefkerk Woonhuis met Erf en Tuintje te Groot-Ammers, Openbare Verkooping GOUDA, te GROOT-AMMERS. Eiken, Grenen en Vuren Ribhout, Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij „Het Wapen van Schoonhoven", Drogerijen, Specerijen, H. SMIT. Haotdpijnpoeders a f 0,30 per doosye. Hoestpoeders a t o,** Urbanuspillen a f 0,35 „Willemshoeve" en „Anna'shue»e" Bouw-, Wei- en Klaverlanden, onder Waddinxveen. te SLIEDKECHT, LEKKERKERK, Bouw- en Melkgereedschappen Openbare Verkooping. Capelle a/d IJssel, 20 drachtige Zeugen, Ameide. 2 Maart. De heer T. Swets Tz., •lhier overleden, heeft voor Hardingsveld de volgende legaten vermaaktf 2000 aan de Ned. Herv. Kerk, f 2000 aan de Ned. Herv. Diaconie, f 1000 aan de Christelijke School, f 1000 aan de Gereformeerde Kerk alles onder bezwaar van vruchtgebruik; aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. en aan de Christelijke school alhier elk f 600. *Ammer»toI, 3 Maart. Voorde vacante betrekl^g van onderwijzeres aan de open bare lagere school alhier hebben zich negen sollicitanten aangemeld. Voor die van onderwijzer met verplichte hoofdakte geen enkele sollicitant. Dinsdag trad voor de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier als spreker op de heer A. Dijkgraaf, onderwijzer te Schoon hoven, met een lezing, getiteld „De In- vreter", terwijl hij na de pauze ten beste gaf het eerste bedrijf van „Beschuit met muisjes", van Herman Ileyermans. De spreker, die beide stukken op ver dienstelijke wijze vertolkte, vond een zeer dankbaar gehoor. 'Bergambacht, 3 Maart Dezangver- eeniging „Nut en genoegen" alhier heeft besloten deel te nemen aan het concours te Lekkerkerk. Tot voorzitter en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim, zijn respectievelijk herkozen de heeren J. B. Zwartsenberg en P. van Balen. *Gie»en-Oudekerk, 3 Maart. Zondag 23 April a.s. zal de heer H. E. Gravemejjer, candidaat tot den H. Dienst, als predikant bij de Ned. HerV. Gen», alhier zijn intree rede houden, na bevestigd te zyn door Ds. D. van Popta, predikant te Bunuik en Vechten. 'Haastrecht, 3 Maart. Woensdag 1 Maart had de gewone jaarljjkschc leden vergadering plaats van de afdeel ing „Haastrecht" der Zuid-Hollandsche vereeni ging „Het Groene Kruis". Niettegenstaande het leden-aantal was geklommen tot 24-1, dus met ongeveer 100 leden was vermeerderd, bedroeg het aantal aanwezige leden slechts 15. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom, verzocht voorlezing der notulen der vorige algemeene vergadering, waarna, na goedkeuring dezer notulen, werd overge gaan tot de rekening en verantwoording van den penningmeester. Uit die rekening bleek dat de onvangsten, waaronder begrepen het saldo van het vorige jaar ad f 162,006, bedroeg f 472,706, dat de uitgaven hebben bedragen f 273,935, zoodat die rekening sloot met een voor- deelig saldo van f 198,77. Deze rekening werd nagezien door de heeren Van der Heul en Van Dam en in orde bevonden, waarna ze onder dankzegging aan den penning meester voor zijn gehouden beheer werd goedgekeurd. Hierna werd de begrooting over bet loo- pende dienstjaar in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 395. Aan de orde was nu de verkiezing van drie bestuursleden. In de plaats van het afgetreden lid Baron Taets van Amerongen werd gekozen de heer W. J. van Dam, ter- wjjl de aftredende leden, de heeren Rene- man en Baron van Hemert tot Dingshof met algemeene sterpmen werden herbenoemd. Nadat de voorzitter nog eenige mededee- lingen had gedaan omt»nt de werking der afdeeling, waaruit bleek, dat de afdeeling de sympathie van vele ingezetenen heeft en gunstig werkt, werd de vergadering ge- inderdag 2 Maart werd door de af deeling „Haastrecht" van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthoudersbond een propaganda-avond gehouden. In het gebouw „Concordia", waar plaats is voor ongeveer 300 personen, waren weinig plaatsen onbezet. Vooraf deelde de voorzitter mede, dat waarschijnlyk wegens ongesteldheid van den pianist, de uitvoering niet door muziek zou kunnen worden opgeluisterd. Gelukkig bleek dit niet zoo te zyn, want even daarna verscheen de heer G. van Zuylen uit Gouda en kon de uitvoering een aanvang nemen. Men ving aan met de vertolking van „Z'n eenige Jongen", tooneelspel in vier bedreven, door de tooneelvereeniging „Naar Betere Ty- den", uit Boskoop, van de Ned. yer. tot Afsch. van Alc. Dranken. Dit tooneelstuk had lot strekking dat niet alleen het misbruik, maar ook het ü«4twi<k van alcoholhoudende dranken afllelilMf verdient. Het stuk, door de dillettanten vertolkt, viel blykbaar in den smaak van het publiek, want by herhaling viel hun een applaus Na de pauze werd opgevoerd „Zetje Petje af", klucht in een bed'ryf, waar hartelyk orn gelachen werd. Hiermede was het programma afgewerkt. Nu werd echter medegedeeld, d«t nog een voordracht gehouden zou worden, getiteld „Te laat", waarvan de zangcoupletten door alle leden der Boskoopsche vereeniging werden medegezongen. In de zaal werden ondertusschen gratis vures uitgereikt ter bevordering van het >1 der vereeniging. Ten slotte dankte de voorzitter alle aan wezigen en wekte hen op tot aansluiting bij de vereeniging. Bevolking dezer gemeente op 31 Decem ber 1910. M. V. M. V. Geboren: 25 34 947 900 Gevestigd: 61 61 56 95 86 Overleden: 15 Vertrokken: 78 looi V. M. 34 947 61 56 95 1003 19 79 93 98 910 98 93 98 910 897 Totaal 1807. Gehuwd 17. Levenloos geboren aangegeven 2. 'Krimpen a/d Lek. 2 Maart. De heeren Visser, aannemers van de uit te diepen Nieuwe Maas, hebben vergunning gevraagd en verkregen om het zand. dat wordt uitgebaggerd, op te spuiten in de polders van de heeren K. Smit en L. v. d. Weiden alhier, waardoor een flink bouw- terrein zal worden verkregen. Bij sommige landbouwers heerscht onder de jonge varkens (biggen) een ziekte, waardoor er zeer velen sterven. Een exem- 6laar werd ter onderzoek opgezonden naar otterdam. Op de rivier vioor deze gemeente heeft geproefstoorad een baggermolen, gebouwd op de werf „Gusto" van de firma A. F. Smulders te Schiedam. Alle verrichte werkzaamheden voldeden uitnemend, waarna de baggermolen naar Schiedam werd ge sleept ter verdere afwerking. Het vaartuig is bestemd voor Turkye. ♦Lekkerkerk, 3 Maart. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer G. Deelen al hier is de volgendeTimmerwerkJ. de Vries, f 1994; sinidswerk F. van der Graaf, f 98; verfwerk enz.: J. Mudde Lz., f 219; loodgieterswerkF. van der Graaf, f 63. Het werk is aan deze laagste inschrijvers gegund, terwyl het metselwerk ondershands is opgedragen *an J. Kwakernaak. "Loptk, 3 Maart. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand alhier is benoemd de heer W. Salverda, volontair ter secre tarie alhier. Lopik, 3 Maart. Blykens achterstaande advertentie geeft de zangvereeniging „Oefe ning baart kunst" onder de bekwame leiding van haar directeur, den heer P. Zanen Azn. van Ammerstol. Donderdag-avond in de zaal van den heer W. Lekkerkerker alhier een uitvoering. Het programma vermeldt vele mooie zang- nommers en ook een aantal voordrachten, zoodat de uitvoering zich ongetwijfeld in een groote belangstelling zal mogen verheugen. 'Molenaarsgraaf, 3 Maart. Het lijkje van het ventje, dat dezer dagen op zoo noodlottige wyze den dood vond, is Maan dag per rijtuig naar Dordrecht vervoerd ten einde eene gerechtelijke schouwing te ondergaan. Nlenwiaud, 2 Maart. Niet C. maar L. den Besten is tot secretaris van de anti revolutionaire kiesvereenjging alhier be noemd. 'Nienw-Lckkcrland, 3 Maart. Uit de ter visie liggende rekening van de diaconie der Ned. Herv. Gem. blijkt, dat in het afgeloopen jaar de ontvangsten hebben bedragen f2943.22 en de uitgaven 12983,271/2, zoodat de rekening sluit met een nadeelig saldo van f 40,05'ü. ^Ouderkerk a/d IJsel, 3 Maart Door den weiwillenden afstand van den consulent Ds. I'. van Willenswaard, zal Ds. B. Bate laan alhier in zyn ambt bevestigd worden door Ds. J. de Bruiu uit Veenendaal. Bccuwijk, 2 Maart. H. M. de Koningin heeft aan A. Verbree, wonende in „de Twaalf Morgen", afdeeling bluipwyk, f 15 geschonken voor de aankooping van visebwant. Kchelluincn, 3 Maart. De heer T. P. van Houwelingen, hoofd eener school alhier, staat als no. 1 op de voordracht ter be noeming van een onderwnzer aan de opeu- bare lagere school tweede klasse aan de Wouwermanstraat no. 3 te 's-Gravenhage. '.Stolwijk. 2 Maart. Raadsvergadering van 1 Maart 1911. Tegenwoordig de voorzitter en alle leden. De voorzitter opent de vergadering, laat de presentielijst teekenen en leest daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Worden ter tafel gebracht, gelezen en voor kennisgeving aangenomen de volgende ingekomen stukken, als: le. Een schryven van Gedeputeerde Staten, houdende terugzending van het goed gekeurde kohier der hondenbelasting, dienst jaar 1911; 2e. Een schryven van A. Scheer Johz., houdende kennisgeving van het aannemen der benoeming als lid van bet onder- steunings-comité; 3e. Een schryven van de Gezondheids commissie, gezeteld te Schoonhoven, hou dende toezending van haar verslag over het jaar 1910. Worden verder genomen twee besluiten, mqdellen B en C tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrootingen 1910 en 1911. Wordt vervolgens vastgesteld het school geldkohier over het jaar 1910. Hierna gaat de raad in Comité tot vast stelling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1911. waarna de openbare zitting wordt heropend en na de gebruikelijke rondvraag door den voorzitter wordt gesloten. Burg. en Weth. dezer gemeente beve-, len aan ter benoeming van een lid der Ge zondheidscommissie te Schtfonhoven (vaca ture J. van der Leeden te Ouderkerk a/d IJsel) de heeren J. E. Immink, burge meester, en B. Kievit, arts, beiden alhier. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan Adrianus van Kluij-ven, lote- ling dezer gemeeute voor de lichting 1911, uitstel van eerste oefening by de Nat. Militie verleend. 'Vlist, 3 Maart. In de gehouden ver gadering van den polder „Vlist-Bonrepas", „Vlist-Oostzyde" en „Vlist-Westzijde" is met algemeene stemmen tot polderbode benoemd de heer G. Uitten bogaard, zulks iü de plaats van wijlen zijn vader den heer Jons. Uittenbogaard. 'Zevenhuizen, 1 Maart. De alpha bet ische voordracht ter benoeming van een onderwyzeres aan de openbare lagere school no. 1 alhier bestaat uit de dames: A. van Beek, Langerak, J. C. van der Haven, Schoonhoven en P. Lafeber, Zevenhuizen. De voordracht ter benoeming van een hoofd der bijzondere school alhier bestaat uit de heerenJ. Dubbeldam, ArnhemH. B. Wormgoor, Harskamp; G. van Balen, Haar lem; G. van Offeren, Leiderdorp. Kantongerecht te Nliedrecht. Uitspraken van 2 Maart 1911. G. J. V., Sliedrecht, drankwetovertr., 3 m. f 3, subs. 3 in. 2 d. h. J. H., Sliedrecht, idem, 3 m. f 3, subs. 3 m. 2 d. h. W. J. v. W., Papendrecht, idem, f3, subs. 2 d. h. D. d. H. en A. S. v. d. H., Papendrecht, straatschenderij, ieder f 4, subs. 3 d. h. P. d. K., Papendrecht, rijden op honden kar, f 3, subs. 1 d. h. W. d. K., A. K. en B. v. O., Papendrecht, spelen met geld, ieder f 2, subs. 1 d. h. L. F. S., Papendrecht, trekdier laten staan, f 2, subs. 1 d. h. L. B., Papendrecht, visschery-overtr., 2 m. f 0,50, subs. 2 in. 1 d. h. C. d. K., H. K.i P. B. en L. V.,- Papen* drecht, vaartuig zonder licht, ieder f3, subq. 2 d. h. D. B., Krimpen a/d IJsel, idem, f 5, subs. 3 d. h. A. C. v. d. P., Alblasserdam, rijwiel zonder licht, 2 keer gepleegd, 2 m. f 3, subs. 2 m. 2 d. h. B. d. R., Streefkerk, idem, f2, subs, d d. h. D. K., Groot-Ammers en 1'. V., Papen drecht, idem, ieder f 3, subs. 2 d. h. A. N., Streefkerk en G. d. G., Gropt- Araraers, overtr. leerplichtwet, ieder f 5, subs. 3 d. b. G. d. G., Groot-Ammers, overtr. bouw verordening, f 3, subs. 2 d. h. W. d. R., M. AL, J. W. en J. B. Wz., Streefkerk, burengerucht, nos. 1, 2 en 3, ieder f 4, subs. 3 a. h., no. 4, f3, subs. 1 d. h. K. C. v. D.Gieséndam, in dronkenschap orde verstoren, f 3, subs. 2 d. h. P. W., Sliedrecht, dronkenschap by herh., princ. hecht. 2 d. L. V. en T. L., Sliedrecht en J. v. d. L., Alblasserdam, dronkenschap, ieder f3, subs. 2 d. h. P. D., Giesendam, idem, f 5, subs. 3 d. h. W. C. J. B. en B. H., Papendrecht, idem, ieder f 3, subs. 2 d. h. B. H., Papendrecht, idem, f 5, subs. 2 d. h. J. C. v. d. G., Sliedrecht, idem, f 4, subs. 2 d. h. K. v. d. H., Sliedrecht, idem, f3, subs. 3 d. h. 1'. d. V., Schoonhoven, visschery-overtr., f 5, subs. 2 d. h. L. E., Kruiningen, overtr. scheepvaarlregl. enz., f 5, subs. 3 d. h. en f 8, subs. 5 d. h. J. d. R.. Amsterdam, idem, f5, subs.3d h. GEMENGD NIEUWS. Men scbrfift ons uit Dalem d.d. 2 Maart: 't Is al weer zoo! Wat? Wel, westelyke stórmen, bijwijlen tot orkanen aangegroeid, vergezeld van hevige slagregens met den aankleve van dien, blyven ons maar dag aan dag verontrusten en benauwen! Gisteren nog hoopten we, dat Maart zyn by overlevering bekenden „staart" minder roeren zou, omdat zyn voorganger zich waarlyk in dezen al niet onbetuigd gelaten had, maar jawel, hoor! 't Is alweer de oude geschiedenis: storm en noodweer houden met korte tusschenpoozen, onverbidde lijk aan. En tot overmaat van smart, ook weer een al hoogere rivierstand! Gedurende de laatste 8 dagen wordt ge regeld van Keulen meer of min belangrijke was geseind, en als gevolg daarvan vertoont de Waal zich thans voor ons oog als eene zee, terwijl alle uiterwaarden eö lage landen ondergeloopen zya. Ja, 't kan in betrek kelijk korten tyd wat veranderen en keeren! In dato 9 Febr. j.i. (zie no. 321Ü dezer courant) berichtten we den lagen water stand, in onderscheiding van dien tegelijker tijd des vorigen jaars: Sluispeil te Dalem 0.70 M. -j- A.P., en thans (2 Maart)? 2.70 M. A.P. Zeker, vooralsnog geen bemoedigend vooruitzicht! Op Urk had dezer dagen een 77-jarige vrouw by het aanmaken van de kachel een schynbaar onbeduidend wondje aan een vinger gekregen. Haar hand en arm zwollen jtveldra onrustbarend op en thans is de vrouw overleden, blykbaar aan de gevolgen vaü bloedvergiftiging. Bij héf verrichten van werk zaamheden op een baggermachine b(j Vuren is Maandag A. Schaddelee, uit Werkendam, met een voet beklemd geraakt tusschen een staaldraad, wagrdoor dit lichaamsdeel boven den enkel werd afgeklemd. De jongen is naar liet ziekenhuis to Gorichem overge bracht. Woensdag-morgen geraakte de schipper van een baggermachine, A. Verhoef, wonende te Sliedrecht, liggende in de Kelle- haven te Rotterdam, by het verhalen met zyn beeu verward in een staaldraad, tenge volge waarvan het onderbeen werdatgekne- pen. Met de stoomboot van den havendienst werd hy aan land gebracht en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. Woensdag -middag by vieren had ter hoogte van het Maasstation te Rot terdam een aanvaring plaats tusschen een raderboot van de reedery Fop Smit en de vracht- en passagiersboot „Concordia V". De aanvaring geschiedde doordat de „Con cordia" door den sterken stroom niet meer kon worden teruggehaald, zoodat de hoot met den zijkant op het achterschip van de Fop Smit drong, waardoor het roer werd stuk gevaren, zoodat de dienst van vier uur niet kon doorgaan. Door twee sleepbooten van P. Smit Jr. werd de boot naar de werf te IJselinonde gebracht. Een alleenwonend, h u Jip behoe vend man van 82 jaar te Nieuw-Beierland, die reeds een paar jaar onderstand genoot, heeft den a-riu meester laten roepen en hein verteld, dat hy nog wat geid had en dit aan het armbestuur wilde geven. Uit een kist werden toen eenige zakjes te voorschijn ge haald, welke te zanten ruim f 1450 bevatten, waarvan f 70f aan gouden tientjes. De man is dadel yk by anderen onder dak gebracht. Te Breda is, by gelegenheid van bet carnaval, op een zeer eigenaardige manier gewerkt voor de kas vun Kinder voeding. De'Mieer J. E. H. van Waegeningh, kapitein-apotheker, en zijn echtgenoote heb* ben, met h«n kinderen, die in Itaiiaansch costuum waken, de twee carnavalsdagen een rondgang door de stad gemaakt met een draaiorgll, dat op een wagentje was geplaatst, door ,eea paard getrokken en door een paar meisjes, „bediend" werd. De„ jongste spruit van de familie v. W. lag in een manden wieg op het orgel, met een marmotje en een busje in de handjes, de drie overigen bezigden een schelp om te „bedelen". Aan het orgel hingen borden, waarop de woorden: „Voor Kindervoeding." Er is f 225 ontvangen. 8T1D8N1 KIIWM. Schoon hoven, 3 Maart. t Bij beschikking van den Minis ter van Oorlog is, krachtens artt. 107 en 109 der Militiowet 1901, aan de Wed. Van Zessen eene vergoeding toegekend van f0,40 per dag gedurende den tijd dien haar zoon Pieter, loteling van de lichting 1911, lolings- nomincr 3, onder de wapenen moet door brengen. t B ij de Staatscourant no. 52 zyn gevoegd de statuten van den „Bond van den Hollandschen jongen", te Schoonhoven. f By de gisteren door Burg. en Weth. dezer gemeente gehouden openbare aanbesteding werd a. de levering van 100 kub. M. onder- houdsgrint en 50 kub. M. fijne grint gegund aan C. Mudde te Lekkerkerk, voor f 1,99 de kub. M. onderhoudsgrint en f 1,45 de fijne grint; b. het vervieren van grint i f 0,50 per kub. M.: koolasch, steenpuin, grond of gras zoden, takhout en zand f 0,35 per kar; straatsteonen per 1000 sluks f 0,80 en keien per kar fN),35, gegund aan de wed. J. Muys alhier. t Mej. J. C. van der Haven alhier is geplaatst no. 1 op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare Jggure school no. 2 te Bergambacht (Hoogend(jk) jt t In ectf openbare vergadering van de Chrisielyke jongelings-vereeniging „Jozef" alhier trad gister-avond in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gein. als sprpker op Prof. Dr. H. Visscher, hoogleeraar in do faculteit der Godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht, met het onderwerp: „De Mesüias-verwachting bij de Heidenen". Na het zingen van psalm 72 10, las de spreker een gedeelle uit de H. Schrift voor, en wel Romeinen 15 8—13, waarna hy in gebed voorging. Vervolgens zongen de aanwezigen nog psalm 86 5 en 6. ban nam Prof. Visscher het woord, om allereerst het licht der historie te laten vallen op tal van voorbeelden, aan de godsdienstige voorstellingen der Heidenen ontleend, daar door aantoonende dat de volken steeds ge hoopt hebben en nog hopen op de vervulling van de Messias-verwachtiog. In de mythologie van vele volken zijn de Messiaansche ideefin terug te vindener spreekt een dorst naar hooger heil, een Het is de hetgi van duizenden, die in bun angsten en onvoldane zielshehoefte uit. Het is de uit drukking van hetgeen leefde in de harten smarten daarift troost hebben gevonden, kracht en levensmoed als zij uitgeput waren een staf der hope voor de moeden, die als de wachter in Jesaja uitzagen naar den komenden dag. Zij zagen helaas dikwijls met meer ver- laogen uit naar den Messias dan de Christen heid naar hare Koning. Want onder ons, zoo zeide spreker, wordt zoo weinig ge luisterd naar de bede waarmee de Ziener van Patmos zjjn geschriften besluit. De mythologiefin, waarin zich de teederste Sevoelens der menschheid weerspiegelen, oen ook ten zeerste uitkomen de wondere wyze waarop God werkten de wegen, waar langs Hij de menschheid leidt: zij kunnen ook niet weinig het inzicht verdiepen en het hart verruimen. Voorts stond de spreker stil by de ver klaring der heils-verwachting by de Heidenen. De mensch draagt ondanks de zonde het inerkteeken van zyn Schepper: hy blyft een schepsel en kan dat nooit verloochenen, en het zaad der religie ligt in zyn ziel. De grond van die religie ligt in zyn bestaan, zyn mcnsch-zyn, en door alle religifin heen heeft zich een heilsverlangen, een hopen op God gekenmerkt. De verwachting der (Iuidenen spreekt zich uit in een heimwee uaar Christus, het is de klacht hunner ziel over de donker heid van den nacht, het noodgeroep, dat opgaat over gekoesterde verwachtingen. Het is een roepen ook tot Gods ge meente, om tot de Heidenen te gaan en te zeggen: Hy is gekomen dien gy zoekt, op dat z\j kunnen zeggen: wy hebben gevonden den Messias, het Leven en het Licht der menschen. De doorwrochte rede van den begaafden spreker werd van het begin tot Bet einde met de grootste aandacht gevólgd. Na het zingen van psalm 22 16 sloot Prof. Visscher de vry druk bezochte bijeen komst met dankzegging. j-Dinsdug -middag omstreeks vijf uur brak door onbekende oorzaak een fei uitslaande braód uit in de lakstokery van de firma Herm. A. Schreuder Co. Het vuur, dat voldoende voedsel vond, graep snel om zich heen, zoodat in een ommezien zware donkere rookwolken uit het gebouwtje opstegen en zich over de ge meente verspreidden. Het voorste gedeelte van het perceel werd vry ernstig beschadigd, nadat de hooge schoorsteen tengevolge van de hitte ineengestort was. Doordat de wind in tegenovergestelde richting woei, leverde de brand geen gevaar op voor de naastbij gelegen fabriek en woonhuizen. De opperbrandmeester, de heer H. W. Versteeven, verscheen spoedig ter plaatse. Honderden toeschouwers sloegen zoowel op den Wal als aan de Veerstraat en Seheepmakershaven het machtig schouwspel gade. De gemeente- en militaire brandwee waren op het terrein aanwezig, waarvan echter slechts één spuit af en toe water behoefde te geven. Naar wy vernemen, is niets verzekerd, De materifiele schade is zeer groot. Reeds in een gedeelte der oplaag van het vorig nomtner opgenomen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de materifiele schade niet zoo groot is dan aanvankelijk gemeend werd en zich hoofd zakelijk tot ae aanwezige grondstoffen en fabrikaten bepaalt. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met de herstelling van het beschadigde ge deelte. Pont kantoor Hclioonhoven. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, geadresseerd aan onbekenden over de 2e helft der maand Februari 1911: Mej. Marie, Amsterdam. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun adres op de brieven en brief kaarten te vermeidenopdat deze by on bestel baarheid aan hen kunnen terug gegeven worden. Postkantoor Ammerstol. Onbestelbare brieven van hier verzonden: J. Manhal, Leerbroek. Jan Aaldyk, Nieuweveer. Afloop vau Publieke Verkoop!ugeu van onroerende Goederèn. Dinsdag 28 FebrnnW 'had, ten overstaan van den notaris B. D. Krflsrmann te Bodegraven, de openbare verkooping plaats van het koffiehuis en logement „Het boute varken" met stalling en pakhuis aldaar, alles te zamen groot 5 aren en 63 centiaren. Kooper werd de heer D. Couperus voor f 15.000. '—Ten overslaan van den notaris T. Anema te Streefkerk had Donderdag 2 Maart te Nieuw-Lekkerland de verkooping plaats van een woonhuis, behoorende aan M. van der Spek te Rotterdam. Kooper werd de heer J. de Klujjver te Nieuw- Lekkerland voor f 2075. By Kon. besluit van 27 dezer is, m<;t ingang van dien datum, aan J. Zeper, inspecteur der registratie en domeinen te Gouda, op zyn ver/.oek, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke com missie voor de ongevallenverzekering te Oostburg, ingesteld by liet Kon. besluit van 26 November 1902 (Staatsblad iio. 202). Uitslag van de op Dinsdag 28 Februari 1911 plaats gehad hebbende stemming ter verkiezing van een lid der Provinciale Stalen van Utrecht in het district IJselstein (vacature-wylen E. G. Wentink). Aantal Kiezers. Uitgebrachte stemmen. 6 es tr a O (d d :s> s tt 5 K. Vink. Benschop 387 261 93 168 Haarzuilens. 82 58 5 53 Harmeien 384 260 9 119 141 IIoenkoop 109 80 16 64 Houten 450 282 2 67 215 Jaarsveld 244 158 2 69 89 Jutfaas 624 304 5 81 223 Kamerik 383 193 3 39 154 Kockengen 158 95 2 20 75 L.-Nieuwkoop 69 44 7 37 Linscboten 275 133 6 45 88 Lopik 312 247 4 45 202 Montfoort 308 223 7 35 188 Ouden-Ryn 143 67 11 56 Polsbroek 183 108 49 59 Schalkwyk 243 157 2 19 138 Sn el re waard 108 64 3 12 52 Tuil en 't Waal 96 65 2 13 52 Veldhuizen 81 53 1 31 22 Vleuten 314 120 4 22 98 Vrees wyk 417 194 5 57 137 W.-Langerak 176 109 10 99 Willeskop 129 88 17 71 IJselstein 775 520 10 149 371 Zegveld 230 124 19 105 6582 4007 68 1050 2957 Zoodat gekozen is de heer K. VINK, bur gemeester van Lopik, Jaarsveld en ,WiIlige- «angerak. Donderdag is te Utrecht over leden Prof. Mr. II. J. Hamaker, hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit aldaar. Op 58-jarigenleeftyd is Donder dag te Berlyn vrijj plotseling overleden Prof. Dr. J. H. van 't Hof, vroeger hoogleeraar te Amsterdam. Op de Veemarkt te Rotterdam heeft Donderdag de Zuid-Hollandsche stie renkeuring voor het district Rotteidam plaats gehad. Er hadden zich aangemeld 19 stieren, waarvan 17 ter keuring verschenen. De volgende preiuifin werden toegekend No. 1. de vierjarige Cesar", eigenaar A. van Capelle te Capelle a/d IJsel, een premie van I 100; No. 2. de driejarige „Fut", toebehoorend aan Gebr. Vaandrager te Oud-Charlois, een premie van f 100 benevens 8 X f 20 toeslag; No. 4. de tweejarige „Bravo II", eigenares de Fok- en Con trólc-vereeniging Cbarlois te Oud-Charlois, een premie van f 100, bene vens 3 X f 20 toeslag; No. 8. de tweejarige „Veeman", eigenaar D. A. Kley le 's-Gravenhage, een premie van f 75. Dan verkregen nog de volgende éénjarige stieren een premie: No. 16. „Napoleon", eigenaar P. Stalling te Krimpen a d IJsel, een premie van f40; No. 18. „Nero", toebehoorende aan C. Ver hoog te Capelle a/d IJsel, een premie van f 40 No. 9. „Jacob", eigenaar B. Blok te Oud- Charlois, een preuite van f 20; No. 19. „Bertus", toebehoorende aan Wou ter Noordzy to Oud-Charlois, een premie van f 20. De vier- en tweejarige stieren waren v«n uitnemende kwaliteit, de pinkstieren maar matig. In de Donderdag gehouden zit* van het gerechtshof te 's Gravenhage heelt terechtgestaan A. T., onderwijzer te Giesendam, beklaagd van lo. huisvredebreuk, door geen gevolg te geven 'aan den last van den burgemeester van Giesendam om het lokaal der openbare lagere school aldaar, gebezigd voor voorbereidend militair onder richt, te verlaten en Sta beleediging van dien burgemeester, door wem toe te voegen de woorden: „zoo iemand als jy, die mij zoo beliegt, zal ik nooit antwoorden" en „andere burgemeesters acht ik wel, maar u acht ik niet". De rechtbank te Dordrecht had beklaagde terzake van het laatstgenoemde feit ver oordeeld tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis, en van het eerste vrijgesproken. Nadat 4 getuigen waren gehoord (de bur gemeester, de gemeente-Veiuwachter en twee onderofficieren), eischte het O. M. by het Hof schuldigverklaring van beklaagde aan beide feiten en veroordeeling tot f60 boete, subsidiair 30 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. B. van Marwyk Kooy, uit Dordrecht, pleitte vryspraak, subsidiair oplegging van een geringe boete. Ds. J. van Vliet, predikant der Ned. Herv. Kerk te Poortvliet, die het be roep aannam naar Leerdam, nam Zondag- 2,/**j' ïu pr< vs. 31 en 32. De gemeente zong den ep aan middag, na ruim 2l.'2-jarigen arbeid aldaar, likatie afscheid met een predikatie over Hand. scheidenden leeraar aan het einde Psalm 121 vs. 4 toe. Ds. J. G. Dekking, predikant by de Ned. Herv. Gem. te Monster, heeft een beroep ontvangen naar Brake], Ds. J. van de Pol, die als predi kant der Ned. Herv. Kerk te Benthuizen ontslag nam en zich by de Gereformeerde Kerk wenscht aan te sluiten, heeft aan de classis Leiden een schryven gezonden, met verzoek of deze classis hem wil toelaten lot den dienst des Woords in de Gerefor meerde kerken. •Amolde, 4 Maart. Met den gewyzigden dienst der posteryen kan men het hier nog niet goed vinden, o.n. geschiedt de laatste bestelling zóó over tyd dat verscheidene geadresseerden uit hnn bed moeten geklopt worden om de brieven in ontvangst te nemen. De postbode, die den inhoud "dezer laatste bestelling van 't station Arkel haalt, moet dan ook n.b. in de gelieele Broekschfi buurt onder Meerkerk de bestelling doen. Moordrecht, 2 Maart. Maandagavond gaf do gemengde zangvereeniging „A.D.- V.E.N.D.O." een goedgeslaagde uitvoering. Vooral het tweede nu miner „De Morgen",1 van Hendrik», en de liederen van Wierts „Kindje myns harten" en „Hollands Vlag" vonden uitfcundigen byval, evenals de solo's „Klein Moederke" en „Ring King" eveneens van Wierts. Alles te zamen was het een genoegiyke si vond. „A.D.V.E.N.D.O." mag zich als zang- vereeniging in steeds stygende achting ver heugen. 'BeeuwUk, 3 Maart. Den 25sten Mei a.s. hoopt de Weleerwaarde heer A. C. F. Mutsaers, emeritus pastoor te Wychen.deii, dag te herdenken, waarop hy voor 50 jaar tot priester werd gewyd. We twyfelen niet of het zal alsdan aen jubilaris niet aan be langstelling ontbreken, vooral niet van de zyde der parochianen van Rceuwyk, wier geachte en weldadige herder Zyneerwaarde meer dan 20 jaren is geweest. VHmI, 3 Maart. Bevolking dezer ge meente op 31 December 1910. M. V. M. V. Geboren: 12 5 229 217 Gevestigd: 19 15 31 20 31 20 260 237 Overleden4 2 Vertrokken: 31 20 35 22 35 22 225 215 Totaal 440. Correspondentie. J. v. V. te K. a/d I- Uw ingezonden stuk is voor opname róngeschflcL VACATIIBE-BEIIBTEN. Ned. Herv. Gein. OUDERKERK a/d IJSEL. Zondag 5 Maart 1911: Voorm. 9l£ uur en nam. 6 i% uur: Ds, G. H. Beekenkamp uit Delft. Donderdag 9 Maart 1911: Nain. 7 uur: Ds. D. Tb. Keek uit Zui- lichero. VlMMcherU-Berlchten. 'Ammerstol, 3 Maart. Van Zaterdag Febr. tot en met Vrydag 3 Maart zyn «lhier ter markt aangevoerd 113 winterzalmen, prys per '/s Kilo van f 1,— tot f 1,40. 'Kralingen, 2 Maart. Van 24 Februari tot en met 2 Maart zyn alhier aangevoerd 681 winterzalmen, prys f 1,06 f 1,50 per K.G. Marktberichten. Gouda, 2 Maart. Kaas, le qual. f31,50 a 1 33,—, 2e qual. f 29,— a f31,—; zwaa|rdere 1 a f Noord-Hoilandsche fi— af--. Aangevoerd 9 partyen. Iljandel vrywel. Boter: Aangevoerd 1795 stukken van 1/2 K.G., handel afloopend, prys der goe- f 1,80 f 1,40 en weiboter f 1,15 a f 1,25 per K.G. Botterdam, 28 Febr. Aangevoerd 32 paarden, 1570 magere- en 692 vette run deren, 188 vette, 1069 nuchtere en 0 graskal- vcren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens, 176 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 40 ct, stieren 30 tot 35 ct„ kalveren 50 tot 60 ct, per Vi kilo. Melkkoeien f 150 a f 275, kalf koeien f 190 a f 300, stieren f 150 a f 200, pinken f 80 a f 120, graskalveren f a f vaarzen t 110 a f 160, alles mager vee; biggen f 10, a f 18,- slachtpaarden f 60 a f 140. Schoonhoven, 1 Maart. Boter le qual. 60 ct., 2e qual. 55 ct. per half kilo. Kaas (belegen) f 32 k f 35 per 50 kilo. Vette kalveren 19 k 34 ct. per ifc kilo. varkens 24 a 26 ct. per •/s kilo. Biggen f 11 a f 14 per stuk. Aardappelen, gele f 4,50 per H.L 2e soort f 3,75 poters f 2,50 Eieren f 3,— per 100 stuks. Woerden, 1 Maart. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 15 partyen, (waaronder gestempelde). Prijs van Goudsche 1e soort f31,— a f32,50, 2e soort f a f id. zwaardere f a f id. gestempelde f Edammer le soort f 2e soort f 29, per 50 kilo. Handel matig. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 28 Febr.-3 Maart. Geboren: Pieter, z. van S. van den Oever en J. de Ruiter. Getrouwd: J. A. Burghoorn en F. Wendels. Gemeente Schoonhoven. -i-O— Mond- en Klauwzeer. De BURGEMEESTER van Schoonhoven vestigt de aandacht van de v^ehotfders in deze gemeente er op, dat het, aanvezien het inond- en klguwzeer dikwijls worot overge bracht door personen, die in aanraking zijn geweest met dieren, welke ann die ziekte leden, b.v. door veehandelarenaanbeveling verdient geene lieden op de boerdery toe te latenvan wie men vermoeden kandat zy smetstof by zich kunnen dragen- Ook verdient het aanbeveling, dat de veehouders bijzondere aandacht wyden aan hunne schapen, daar deze meermalen het eerst door 'het mond- en klauwzeer worden aangetast. Schoonhoven, 3 Maart 1911. De Burgemeester voornoemd, VAN SLOTEN. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders WILLEM VAN DER LOUW en ZWAANTJE SCHEP op Dinsdag 7 Maart a.s. hunne te herdenken. Dat de Heere hen nog lang moge - sparen, is de wensch van hunne dankbare kinderen: LENA MARIGJE CORNELIA, f JOHAN JACOB. i MARGARETIIA. Schalkwyk (op Rietveld), 1911. KLAAS VERRIPS en LOUIZA GIJSBERTA JONGKIND Ariedb., die, mede namons wederzydsche Familie, hun hartelyken dank beluigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Leerbroek Ameide, 3 Maart 1911. Heden overleed, na een langdurig lydan, zacht en kalm, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, ae Heer J. VEKKAIK Lz., in den ouderdom van 69 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, Wed. J. VERKAIK—Di Vmzs. Haastrecht, 27 Febr. 1911. Heden overleedna een langdurig ïyden, zacht en kalm, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder JACOBUS DE BRUIN, in den ouderdom van ruim 23 jaar. Uit aller naam, JAC. DE BRUIN. Stolwyk, 27 Febr. 1911. Heden overleedtot onze diepe droef heid, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig ïyden, onze geliefde Zoon en Broeder JACOB BAK* in den ouderdom van 27 jaar. Uit alter naam H. BAK. Moordrecht, 27 Februari 4911. Heden overleed, na een langdurig doch gedaldig Ïyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon en Broeder, Heer BERNARD BRUYEL, in den ouderdom van 46 jaar. Uit aller naam, Wed. J. A. BRUYEL- Van Vliet. Gouda, 2 Maart 1911. Graaf Florisweg 61. Heden overleed te Gouda onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer BERNARD BRUYEL, in den ouderdom van 46 jaar. Uit aller naam Ds. H. BRUYEL. Willige-Langerak, 2 Maart 1911. De Ondergeteekenden betaigen hun harte- Jüken dank voor de belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. A. J. DE HAAS. H. DE HAAS—de Haan. Langerak b't de Lek, 2 Maart 1911. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte lyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van hun 25-jarig Huwelijksfeest. C. VAN ROSSÜM Az. A. VAN ROSSUM-Snoek. Lopik, 2 Maart 1911. Voor de vete bewyzen van deelneming, ontvangen tydens de ziekte en by bet overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer ARIE BOER, betuigen wy onzen innigen dank. Wed. A. BOER, geb. M. van Dam en Kinderen. Berkenwoude, 2 Maart 1911. CHR. GEBEF. KEBK. Biduur voor het Gewas. DinadagHvond 7 Maart, des avonds te 7.30 uur, hoopt, D. V., de Heer v. VLIET van Vlaardingen op te treden in't Nutsgeboüw (Voorzaal) te Schoon hoven. Woensdag 8 Maart, des pPMF avonds te half zeven, hoopt op te treden in het Kerkgebouw der CHRIST. GERF.F. GEMEENTE te NIEUWPOORT de Weleerw. Heer Da- J- KRAAIJ, Hervormd Predikant te Leeiibroek, om eene rede te houden voor het Chrl»lelUk onderwijn. Het Bestuur der Zondagsschoolver. „TfMOTHEÜS", Nieuwpoort. der op VrUdag 10 Maart 1011, des na middags te 1 9 uur, ten huize van den Heer B. A. VOGELESANG te Punten van behandeling: No. 1. Rekening en verantwoor ding. No. 2. Vaststelling dividend. HF* Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 15 der Statuten. Medisch Haargroeimiddel Wettig gedeponeerd. Dit is 't eenig doeltreffend middel tegen KALE PLEKKEN, uitvallen der HAREN en HAARZIEKTEN. Het staat onder contróle vau het Chemisch Bureau en wordt door verschillende H.H. Doctoren ten zeerste aanbevolen. Verkrijghnar in heele flacons ad f 2,— en halve flacons ad f 1,25 te Schoon hoven bij Aaa.-Apotlieker. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den I.ytuiyk Ilcncdeiidum» en van den IjNHcldam /(in voornemens aan te besteden o» Zat er uag 11 Maart 1911, in het GEBOUW VOOR KINSTEN EN WETENSCHAPPEN te Utrecht» Gedrukte voonwaarden worden franco toe gezonden door den Kameraar van het Hoog heemraadschap M. W. BERREVOETS te Jaarsveldna ontvangst van f 0,25, by wien gezegelde inschryvingsbiljetten worden ingewacht uiteriyk op 10 Maart IOI1. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, S. I. CAMBIER VAN NOOTEN, Dykgraaf. U. H. VAN NOTTF.NSecretaris. TE VREESWIJK gtaau tor dekking TARIEF al» van oud». Wordt gevraagd, voor den verkoop aan de boeren, een Brievenn\et ojpgare van leeflyd en in lichtingen, onder no. 11, aan het Bureau dezer Courant. TERSTOND GEVRAAGD: die goed kan melkenby W. VAN HERK Wz. te Berkenwoude. P. G.gevraagd met 1 of 15 Maart. Adres: H. G. VAN DER WOLF, Café „L'espérance" met uitspanning, Stolwijker- sluis by Gouda. MET 1 MEI GEVRAAGD by A. ZIJDERLAAN, Mr. Bakker, Opweg, Schoonhoven. Mejuffrouw A. VAN DER STRAATEN te Bergambacht vraagt zoo spoedig mog<- lyk een flink Zondags niet aan te meiden. Wed. VERKERK,Scheep- mnkershavenNelioonhoveu vraagt eenige der Zangv. op Donderdag O Maart 1011, in de Zaal van den Heer W. LEKKERKERKER. Aanvang 7 uur. Entrée f 0,40. Kaarten verkrijgbaar bij A. BROKKING, G. GROEN en G. DE GIER. UITVOERINC van het Fanfarekorps „DE ORANJEVAAN" TE STREEFKERK op Douderdog 9 Maart 1911, voor Donateurs en Kunstlievende Leden, en op Zaterdag 11 Maart 1911, tegen 39 Feut entrée, telkens 'savonds 7 uur, in het Verenigingslokaal by den Heer A. SCHALK. Onder meer zal worden opgevoerd: „Mannn de Nnorder'% Tooneelspel in één bedryf; „Twee oude bekenden", Blijspel in één bedryf. - NA AFLOOP BAL. o-— waarvan het batig »aldo is voor „Kinder^oeding en -Kleeding" al hier, op VRIJDAG 10 MAART 1911, avonds 8 nar preeie», in het NUTSGEBOÜW. Opgevoerd wordt: Blyspel in 4 Bedrijven. NA AFLOOP BAL. N.B. Geen Collecte. Prys der plaatsen f 0,60. Plaatsbespreking, f 0,15 per plaats, op den dag der uitvoering, 's middags 12.15 precies. Een handelaar, door den zachten winter te veel voorraad hebbende, wenscht die op te rnimeu togen den ko»tenden l»rij<«, b(j minstens 190 Hr. tegelyk. Puike grove kwaliteit. Vervoer voordeelig. Fr. br.onder No. 12, aan het Bureau van dit Blad. AANVANG ZOMERDIENST 3 APRIL 1911 MET NIEUW VAARPI.AN. DE DIRECTIE. '»-GravenhageKLEERMAKERIJ 9 Obrcchtstr. 91. Leveren alleen le klas werk en speciaal Engelsche stoffen. Bezoeken wekelijks Schoonhoven. pryzen zy» toegekend aan kaas, gemaakt met dit Ntremsel en Kleursel, en wel op de tentoon stellingen Hoorn, Woerden, Ondewater, Ham burg, Gouda, Leipzig, Stuttgart en Ousseldorf. wordt bereid uitsluitend uit de beste grondstoflen, waardoor liet zwaarste gewicht in kaas, zoomede hooge prijs wordt verkregen, en is in flesschen en kruikjes OVERAL VERKRIJGBAAR. OPGERICHT 1795. KONINKLIJKE FABRIEKEN'. Voedert uw Vee met de Zuivere Murwe Merk „STER" en „W L'\ en SOYABOONENKOEKEN, merk „W L", uitmuntende door boog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Olploma Parijs 199A. Negen (tonden Medailles. van V00RJAARS- en SCHOONMAAKGOEDEREN. NTOOM-TAPIJTBEINIUINU. UITSLUITEND PRIMA BEWERKING. SPOEDIGSTE AFLEVERING. Geïllustreerde Pryscourant gratis en franco. Ntoom-Ververy en Chcmiséhc Wasscherij Afdeeling van de Koninkiyke Ntoom-Wa»s<sherij en Illeekerü „Dc Rijzende Zon", Gouda. Telefoon No. 95. Agentschap te ttehoonhoven: F. SMITS, Kerkstraat. Ameide: W. 4. BOTH. PRIMA TAFELBESCHUIT 13 ft 10 Cent. KLEINE RONDE BESCHUIT TH EEB ESCn UITJES 34 ft 10 Cent. 30 ft 10 Cent. 3 ENZ. is Door relation met de eerste Binnen- en Kuitenlandsehe huizen in Comestibles, wordt prima kwaliteit gegarandeerd. CONCURREERENDE PRUZEN. bericht dat het aan den Hoogendijk, binnendyks, groot 1 Are 75 Centiaren, behoorende aan T. BULTER G/.., in bod staat op 1835,—. De afslag blyft bepaald op Vrijdag 10 Maart 1911, des voorm. 10 uur, in het Koffiehuis van den Heer I. DE STIGTER te Groot-Ammers. op Dinsdag 14 Maart 1911, des mcrgen9 te 9 uur, in de Zaal „Kunstmin" der Sociëteit „ONS GENOEGEN" te der complete a. Van Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde ryen, Canapés, Kasten, Buffetten, enz., afkomstig uit het Meubelmagazijn van den Heer J. A. HEIDENDAHL, aan den Kleiweg te Gouda; b. van Glas, Aardewerk, Koper- en Win kelwaren, Luxe- en Huishoudelyke Arti kelen; benevens»WinkclopMtand en Étalage-artikelen, afkomstig uit het Warenhuis, aan de Markt te Gouda. Nadere inlichtingen geeft Deurwaarder B. U. VAN DE WEBIE te Gouda. Kijkdag. Maandag 13 Maart, van 9—12 en 2—5 uur. Deurw. A. BOBS JE te i. Sliedrecht is voornemens op Woensdag 8 Maart 1911, flWgBgjF des voorm. 10 uur, bij den Heer I. DE STIGTER te Groot-Ammers, publiek te verkoopen: Eene mooie partU Platen, Leggers, Brugdekken enz. Alles afkomstig van de Scheepssloopery „Holland" te II -I.-Ambacht. Een flink, goed onderhouden met TUIN en annex nieuw gebouwd KAA8PAKHU18 met OPEN GROND daarnaast, staande op besten stand in.de nabijheid der Markt te Gouda. Ook af zonderlijk te koop. Te bevragen Lange Ticudeweg 61 te Gouda. Door stil te gaan leven wordt in het centrum van Botterdam een te koop aangeboden, welke een ruim bestaan oplevert, circa 30 jaar door den eigenaar met succes gedreven. Zeer geschikt voor jongelui met goede werk kracht. Tusschenpcrsonen komen niet in aanmerking. ABr. fr., ouder lett. N 3303, WIJBENGA's Boekhandel, Kruiskade 46, Botterdam. Terstond over te nemen een ZAAK in MELK, BOTER, KAAS, KRUIDENIERSWAREN ENZ., in het oude gedeelte der slad. Van de waarde der zaak kan men zich veertien dagen persoonlijk overtuigen. Tusschen- personen komen niet in aanmerking. Te bevragen bij W. LIE VA ART, Willemstraat No. 39, Botterdam. DROGISTERIJ HAVEN 33, bU het Stadhuis. HANDEL IN Chemicaliën, Verband- en Zieken- verpleglngs-artikelenMedicinale Haters, Drachenquellc, Roode- en Witte HessenwUn» Verfwaren, enz. enz. Beleefd aanbevelend, PRIJSOPGAAF GEVRAAGD vaq, ook kleine partUen, franco Rotterdam. Adres J. NICOLA AS, Sehlebroek. Hoofdpijn Hoest en Slechten Stoelgang als U gebruikt: Verkrijgbaar by A. N.V AN ZESSEN, Ass.-Apotheker en gediplomeerd Drogist te Schoonhoven en by: K. LOOPIK te Brandwijk; C. VAN ZESSEN te Brandwijk; L. DF. HAAS te Molenaars graaf: A. R. v. d. BERG te Stolwijk; J. STL'RM te Lekkerkerk; A. VAN WALSUM te Ouderkerk a/d IJsel, DrogistB. HOFLAND te Vlist Z. DE VOGEL te Capelle a/d IJsel: A. RIET VELD te Nieuwpoort; C. G. v. d. BERG te Bergambacht en G. VONK te Oud- Alblas. De Notarissen M. TREUR te 's-Gra venhage en G. VOS te VVaddinxveen zullen op 23 Maart 1911 by inzet en op 30 Maart 1911 by verhooging en afslag, 's middags 12 uur, in „HET SCHAAK BORD" te Gouda, publiek verkoopen: De TWEE kapitale met ARBEIDERSWONINGEN en be»te samen groot 165 HECTAREN, 83 AREN, 58 CENTIAREN, allergunstigst gelegen aan den Middelweg In 14 perceelen en in combinatifin. Verhuurd: het Land tot 1 Nov. 1915 en 1914 en de Woningen tot 1 Mei 1916 en 1916. Koopers genieten de huur vanaf de betaling op 15 Mei 1911. Inlichtingen verkrijgbaar by Notaris VOS, alwaar ook veilingsboekjes met kaart der perceelen te verkrygen zyn. Notaris BOS te Papen drecht zal by veiling en afslag op Donderdagen 16 en 23 Maart 1911, telkens des avonds 71/g uur, te Sliedrechtin de Her berg van den Heer HOOGERHEIDEN, aan de Spoorbrug, verkoopen de volgende staande en liggende Benedenkerk, als: EEN BUBGEBWOONHUIS, w(jk C no. 246, met ERF, buitendijks, beoosten het Molenpad, groot 3 Aren, 10 Centi aren. EEN BUBGEBWOONHUIS, wijk C no. 251, met SCHUUR annex, KOOK HUISJE, ERF en TUIN, buitendijks, be westen het Molenpad, groot 3 Aren, 63 Centiuren. EEN HUIS, wyk D no. 288, met SCHUUR annex, waarin Grofsmederij, afzonderlyk staand HUISJE en ERF, buiten dijks, groot 3 Aren, ÏO Centiaren, in 2 perceelen. EEN HUIS, zynde 2 woningen, wyk D nrs. 294 en 294a, met SCHUUR annex (waarin Hcliilder»zaak) en aangelegen ruim ERF, huitendyks, groot 35 Arenin 3 perceelen. EEN BLOK HUIZEN, zynde 6 woningen, wyk D nrs. 285 286 287 289, 290 en 291met ERF, GRASLAND en ge deelte STEEG, binnendyks, te zamen groot lo Aren, 89 Centiaren, in7 perceelen. En een perceeltje BOUWLAND daarachter, meer noordwaarts, groot 11 Aren, 19 Centiaren. Een en ander breeder by biljetten be schreven. wegens vertrek naar Amerika. De Notaris A. J. DE MOOIJ te Lekkerkerk zal op Woens dag 22 Maart 19 11des voor middags ten 9 ure, aau de Bouw manswoning D 36, aan den Tiendeweg, nabij het dorp tc Lekkerkerk, in het openbaar, om contant geld, verkoopen die gekalfd hebben of op het kalven staan, een aftandach Veulenpaard, FOKKALVKREN, 2 drachtige ZEUGEN, eeir ZEUG met BIGGEN; een Tilburrie, een Kaashrik, een Boerenwagen, Kruiwa gens, Bietenmachine, 2 Schouwen; 13000 kilogram heat HOOI; MEUBILAIRE GOEDEREN, waarl.y GLAS- en AARDEWERK enz. Vóór de verkooping genotnmerd te zien. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. De Notaris H. M. DE VOS te Capelle a/d IJssel zal op Vry dag 10 Maart 1911, 's na middags 2 uur, ten huize van Mej. G. DE ZANGER tto in het Dorp, wegens verhuizing, om contant geld, verkoopen: Eenige als: Stoelen, een Canapé, Orgel, Kast, Kachel met toebehooren, Vloerkleeden, Glas- en Aardewerk en wat meer te koop zal worden aangeboden. Alles 's middags vóór den verkoop te zien. Notaris H. C. KOOI te Lopik zal op Vrydag 10 Maart 1911, des v.m. 101/juur, le Lopik, dorp, by het Kof fiehuis van G. W. STAM, publiek verkappen 1ste en 3de dracht. Betaaldag 1 October a. s.t mits borgstelling. Kosten contant.

Schoonhovensche Courant | 1911 | | pagina 2