PIANINO OF ORGEL Kunsttanden Doctor LEHMAN SON. Markt 7, GOUDA, Tel. 268 oi Valeriusstr. 122, DEN HAAG. feJSE. Houten nn IJzeren Schouwen Je Van ZBSSEH's Jachtwatur, 2 Schildersknechts I. Advertentiën. Polder Vlist. SCHOUW Tandarts. n,Sti DIENSTBODE, Een Dienstbode WERKMEID Herbert's KAASKLEUR Gemeenteraad van Schoonhoven SCHOUW onder Lekkerkerk Doctor DE WILDE, Arts voor Huid- en Geslachtsziekten, ROTTERDAM. J. C. G. van der Gragt, a f 2 per Tand, f 4D per Gebit. Oppert 156, Rotterdam. Flink vertegenwoordiger EN HALFWAS GEVRAAGD, Hotel „NEUF", Boskoop, (ANNATTO), A. KERBERT, Purmerend. Tel. 10. Alvorens gy ILpen DE BILLIJKSTE EN SOLIEDSTE ADRESSEN. StemmenRepareeren, Inruilen, Verhuren. H. SMORENBURG, Rijtuig- en Wagenmaker, Rijwielhandel „De Concurrent", TE KOOP: 2 gebruikte Tilbury's, MULDER, Haastrecht. A. N. v. ZESSEN, Scboonhoveo. P.XM$ SlMrecht, idem, f 2, subs. 2 d. h. f. Vlf Ddiwecht, P. T., Molenaarsgraaf en H. F. v. B., Rotterdam, overtr. motor- en rtfwielwet, ieder f 2, subs. 2 d. h. H. v. D. en T. A. S., Rotterdam en P. C. B., Atblasserdam, idem, ieder 2 ra. f2, subs. C. v. d. AlSlaaMrsiii, idem, fï, sul». 2 d. h. G. v. W., Sliedrecht, zitten on hondenkar, f 3, subs. 1 d. h. M. E. L., Sliedrecht, idem, f 3. subs. 1 d. U, J. K., Papendrecht, overtr. ProV. Regl., f 2 en f 3, subs. 2 in. 1 d. h. W. v. H. en A. v. d. G., t*ape|idrecM, idem, ieder f L subs. 1 d. h. H* v*fe/>aM*4re(:ht» 'dMn. f subs. i®. b. C. V.,'Slfetffccht, idefra, fra. f sitbs. 2 m. 1 d. h. KANTONGERECHT GOUDA. Zitting van 26 Juli 1911. De volgende vonnissen werden gewefcénf* Wegens in gesloten vischtyd visch ver voeren P. v. M. en C. v. M. te Moordrecht, ieder f 7,60, Bubs. 2 d., met verbeurdver klaring van de in beslag gebonqn visch. Wegens visschen zonder vergunning A. V, te Waddingsveen f 8, subs. 2 d. Idem des nadhls W. J. v. W.xe Rotterdam f 12, snbs. 4 d., met teruggave van de in beslag ge nomen stekken van den veroordeelde. «tSbIé'r 'g: téTGo'nd#"! visschen zander ,a.cte Agte en i m. f^ax 2 ra. 1 d., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen schepnet met bevel tot vernieling. Wegens hun kind niet geregeld de school te laten bezoeken C. G. te Gouda eft A. C. te Moercapelle, ieder f 3, subs. 2 d. Wegens als houder van eenig stuk vee, waarby zich verschynselen van eene be smettelijke ziekte openbaren, dit niet on- middeliyk aangeven, J. v. d. B. te Bieiswyk f 20, subs. 16 d., met verbeurdverklaring ten behoeve 'sRyks schatkist het by den gemeente-ontvanger van Bieiswyk gestorte bedrag van f 136. Wegens den Hollandschen IJsel met eert vlot bevaren met te weinig bemanning, G. S. te Krimpen a/d Lek en H. L. te Dordrecht, ieder f 3, subs. 2 d. Wegens op een weg in Z.-Holland lo. een hondenkar gebruiken zonder als houder te zyn ingeschreven, 2o. zijn hond niet voor zien hebben van een muilkorf, 3o. zyn hondenkar niet voorzien hebben van steunsels, C. den T. te Nieuwerkerk a/d IJsel, f 10, subs. 10 d. en 2 ra. f 1, subs. 2 ra. 1 d. Wegens 's nachts fietsen zonder licht, J. B. te Zevenhuizen en H. de K. te Boskoop, ieder f 2, subs. 2 d. Wegens te Gouda op den openbaren weg noodeloos schreeuwen, A. P. te Leiden en F. G. te Góuda, ieder f 3, subs. 2 d. Wegens te Gouda de Aaltje Baksteeg berijden in verkeerde richting J. C. R. te Goqda f 0,60, subs. 1 d. Wegens te Gouda zonder vergunning waren vonten W. B. f 6 en f 2, subs. 3 d. en 2 d., en H. Z., huisvrouw van If. J. G., f 2, subs. 2 d., beiden woonplaats onbekend. Wegens te Gouda op een rywiel een persoon vervoeren J. H. W. te Gouda f 0,60, snbs. 1 d. Wegens te Gouda in zyn café te laat be zoekers bebben H. M. te Gouda f2,60,subs. 3d. Wegens te Gouda zich te laat als bezoeker in een café bevinden, D. M. G. en J. P. te Gouda, jftd»r (,l,,subs. 2 d. Wegens te Gouda den weg gedeeltelijk versperren J. O. te Zoetermeer 11, subs. 1 d. Wegens te Gouda loopen in een grasperk C. H. K. en J. L., beiden te Gouda, ieder f 2, subs. 1 d. Wegens te, Gouda over een brug ryden die geopend is geweest zonder fergunning P. C. H. te Schoonhoven en M. J. R. te Gouda, ieder f 1, subs. 1 d. Wegens te Gouda fietsen in een plantsoen J. C. K. te Stolwykersluis f 1, subs. 1 d. i'Wagens Ie' Reeuwyk een vaartuig over een voetpad trekken A. V. te Waddingsveen 1 1, subs. 1 d. Wegens te Nieuwerkerk a/d IJsel zyn hond die gevaarlnk is voor de omgeving los laten loopen A. V. te Nièuwerkerk a/d IJsel f 10, subs. 6 d. Wegens als eigenaar van eene woning te Zevenhuizen deze niet voorzien hebben van een middel van drinkwatervoorziening P. D. te Hillegersberg 5 m. f 4, subs. 6 m. 2 d., W. V. 2 m. f 5, subs. 2 Sn. 3 d., J. v. B., C. V., A. V. en W. A. v, d. B„ alleji te Zevenhuizen, ieder f 10, subs. 5 d. Wegens straatschenderij 1 J. V. te Gouda f 8, subs. 2 d. Wegens zyn trekdier onbeheerd laten staan D. v. V. te Reeuwyk f 1, subs. 1 d. Wegens nachtelfik burengerucht H. J. v. d. Z. en J. W. te Gouda, ieder f3, subs. 2 d. Wegens opgeven van een valsebert naam J. G., woonplaats onbekend, f 20, subs. 10 d. Wegens loopen op een anders hooiland zonder vergunning F. H. te Nieuwerkerk a/d IJsel f5, subs. 3 d. Wegens openbare dronkenschap W. H. en H. J. v. d. Z., beiden te Gouda, ieder f 1, subs. 1 d., en C. S. te Waddingsveen, by le herhaling, f 15, subs. 8 d. op Vrydag 28 Juli 1911, des namiddags twee uur. Vervolg en slot van No. 3269. De voorzitter: Burg. en Weth. bieden den Raad aan het suppletoir kohier van den hoofdelyken omslag, verder hetzelfde van de hondenbelasting. Dan hebben Burg. en Weth. uitgebracht een prae-advies op het adres van de firma Wed. Hondorff, Block Braet c. s. „By adres van 18 Mei 1.L is door ver schillende belangstellenden verzocht om ver betering van de bestrating in de verlengde Kerkstraat en de Havenstraat. Een ingesteld onderzoek beeft aangetoond, dat verbetering inderdaad wenschelyk moet worden geacht Evenwel zyn er meerstraten, die dringend om beter plaveisel vragen en daarvoor komt wel allereerst in aanmerking de Lange Weistrnat en een deel der klinker- bestrating in de Koestraat. Het meest wenschelyk zal zijn, dat het een met het ander in verband wordt ge bracht en dat de Lange Weistraat nieuw pla veisel krygt en het beste van het daaruit komende materieel te gebruiken voor ver betering van de Kerkstraat en de Havenstraat. Met een daarvoor door den opzichter ge maakt plan, dat hiernevens gaat, kunnen wij ons zeer wel vereenigen. Het komt ons echter niet wenschelyk voor, nog dit jaar tot de uitvoering over te gaan. By de begrooting is daar niet op gerekend. Wy hebben daarom de eer u voor te stellen, te besluiten over te gaan tot verbetering der bestrating, zitoals die in het rapport van den opzichter is omschreven, en de uitvoering daarvan te doen geschieden in 1912." (Dienovereenkomstig wordt zonder hoofde- lyke stemming besloten.) De vóbrzitter: Dan is nog ingekomen een wyziging van de begrooting der gas* fabriek; die zal aan het eind der agenda behandeld worden. Burg. en Weth. deelen mede dat zy in 'de vacature van den heer H. J. Eikema tot «mbtenaar ter secretarie bebben benoemd den heer B. CalissendorfT, van Maarsen. Door het vertrek van den heer Eiketga^ is vacant de betrekking van ambtenaar vin den burgerlijken stand. Voor deze vacature bevelen Burg. en Weth. aan den nieuwen ambtenaar ter secretarie en den heer G. W. van Duyl. De benoeming heeft in de - platte. vgn de opneming den kassier-boek houder der bedrijven door Burg. en Weth. op 18 Juli 1911, dat vervolgens wordt voor gelezen, blijkt, dat in kas was f 894,44, welk bedrag overeenstemde met het eind- cyfer, dat ae boeken en bescheiden nan- wezeb. Blijkens het proces-verbaal van de op neming der kas en boeken van den gemeente- ohtvangéir op 1# Juli 1911 was in kart f 6982,35Vs. De voorzitter: Aan de orde is de herstemming over het voorstel inzake het adres vflp B. C. van Donselaar. Den vorigeu keer hebben de stemmen gestaakt over het voorstel van Burg. en Weth. om het adres aan te houden tot de volgende begrooting. Het voorstel, alsnu in rondvraag gebracht, wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, die van de leden: A. Kuylenburg, M. E. Schenk. H. Peltenburg, J. Kortland en G. J. Niekerk. De voorzitter: Ingekomen is een adres van H. J. Eikema. «De. ondergeteekende, Hv J. Eikema, heeft de eer uwer vergadering beleefd te ver zoeken hem, wegens zyn benoeming tot adjunct-commida ter secretarie der gemeente Enschedé, met ingang van 1 Augustus a.s., ontslag te willen verleenen als ambtenaar van den burgpriyken stand dezer gemeente." De heer II. M. den Uyl: Mypheer de voorzitter! Zou ik nog eens mogen hooren waarom hy ontslag verzoekt? De voorzitter: Wegens zijn benoe ming tot adjunct-commies ter secretarie dtjr gemeente Enschedé. De heer H. M. d e n U y 1Ik dacht dat hij benoemd was tot secretaris van Bel- lingwolde 4 De voorzitter: Ik lees wat er 9taat. Hu vraagt ontslag op dien grond. 1) Het ontslag wordt verleend. De voorzitter: Aan de orde is het onderzoek van de geloofsbrieven van de herkozeu gemeenteraadsleden, de heeren Van Sonsbeek, Den Uyl, Van Willenswaard en Kortland. Ik verzoek den heeren Schreuder, Van den Heuvel en Kuylenburg een commissie te willen vormen om zich met het onder zoek te belasten. (Genoemde heeren begeven zich, met den secretaris, tot onderzoek naar de commissie kamer, gedurende welken tyd de vergade ring wordt gesphorst.) Na voortzetting van de vergadering zegt de voorzi tter: De heeren DenUylf'Van Willenswaard, Kortland en Van Sonsbeek zullen zich even moeten verwyderen. De heer H. A.Schreuder: Dat wil zeggen, wanneer er discussies over gevoerd worden. De voorzitter: Maar dat kén toch plaats hebben! De hedren P. van Sonsbeek, H. M. den Uyl en C. L. van Willenswaard verlaten de vergadering. De heer J. Kortland biyft zitten en zegt: Ik blyf; ik heb zitting tol September. De secretaris beduidt den heer kortland dat de nieuw-inkomende leden, ingevolge artikel 32 van de gemeentewet, de beraad slaging omtrent bet onderzoek en de be oordeeling hunner geloofsbrieven niet mogen by wonen. De heer J. Kortland: De beraad slaging, ja! De voorzitter: Het kan toch zyn dat er beraadslaging over plaats hééft! De heer J. Kortland verlaat de ver gadering. De voorzitter: Ik verzoek een van de leden der commissie rapport uit te brengen. De heer H. A. Schreuder: Mijnheer de voorzitter! De commissie beeft ae ver schillende stukken onderzocht en vond geen enkel bezwaar om de leden toe te laten, waarom zy den Raad dan ook voorstelt tot toelating te besluiten. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. Als de herkozen leden weder in de ver gadering zjjn teruggekeerd, zegt de voorzitter: Ik kan den heeren raededeelen dat al hun ingezonden bescheiden volkomen in orde zyn bevonden en dat tot hAff toelating is besloten, met I September. Aan de orde is het verslag van „School- voeding". „Verslag van den gemeenteraad van Schoonhoven, uitgebracht ingevolge artikel tl van het Koninklijk besluit van 19 Novem ber 1910, Stbl. 202. Bij raadsbesluit van 17 Februari 1911, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten den 27. Februari 1911, werd een subsidie van f 60 toegekend aan de vereeniging, die voeding en kleeding verstrekt aan kinderen van alle, zoowel openbare als byzondere scholen in deze gemeente. Uit het door de vereeniging gedaan ver slag, alsmede uit de rekening van ontvang sten en uitgaven, bleek het volgende Evenals vorige jaren had de verstrekking van voedsel, bestaande in 3 tarweboter- hamraen en een glas warme melk, 3 maal per week plaats, gedurende de maanden Januari, Februari, Maart en December, in het geheel 49 maal. Het verstreken van klompen gebeurde het geheele jaar door, echter ook het meest in genoemde maanden. Het werk geschiedde gratis door een zestal onderwijzeressen en onderwyzers van de openbare lagere school, terwyl daarbij krachtige hulp werd verleend door den concierge van het Nutsgebouw en zyn gezin. Deelgenomen werd door 49 kindereu aan de voeding, waarvan 3 van de R.-K. school, 6 van de school met den bybel en 40 van de openbare lagere school. Buiten dit 49 waren nog 9 kinderen, die gesteund werden met klompen alleen. Verbruikt werd plm. 540 K.G. brood, 17'/a K.G. margarine, 303/* K.G. kaas, 17» K.G. suiker, plm. 460 L. melk, 20 K.G. jam, terwyl 6 K.G. worst gratis door een slager werd geleverd. Uitgereikt werden 224 paar klompen be nevens eenige gebruikte klecdingstukken. De uitreiking had plaats in een zaal van het Nutsgebouw, die voor slechts f 10 per seizoen daarvoor verwarmd en verlicht was disponibel gesteld. De totale ontvangsten beliepen f266,48'/a, de uitgaven f 306,907o, zoodat een nadeelig saldo 'overbleef van f 40,42." De voorzitter: Ik stel voor dit aldus vast te stellen. (Wordt zonder hoofdelyke stemming goed gekeurd.) De voorzitter: De leden van de com missie tot wering van schoolverzuim, de 1). De heer H. J. Eikema heeft ontslag ge vraagd als ambtenaar ter secretarie en vkn den burgerlijken stand wegens benoeming tot adjunct-commies ter secretarie der ge meente Enschedé, doch werd, n& het indienen van deze ontslag-aanvrage, benoemd tot secretaris der gemeente Bellingwolde. De verslaggever. heeren J. N. Valk en A. Sytzema, moeten periodiek aftreden, respectievelijk op 1 Sep tember ert 2 October a.s. Ter voorziening in de dan ontstane vaca tures bieden Burg. en Weth. de volgende dubbeltallen aan: Vacature J. N. Valk: 1. J. N. Valk, 2. A fan Mazyk. Vacature A. Sjttzema j- 1. A. Sytzema, 2. JI G. J. Niekerk. In de volgend» vergadering heeft de be noeming plaats. Dan hebben Burg. en Weth. nog bet volgende voorstel: „Door het comité voor de tot standkoming vandespoorwegiyn Amsterdam—Woerden - Schoonhoven—Dordrecht Belgiö wordt aan uwe vergaderyig verzocht om eene subsidie te wilton verleenen, ten bedrage van f 35 ter bestryding van de te maken kosten. Daarby is overgelegd een afdruk van het artikel van Mr. J. H. Jonckers Nieboer, in „De Telegraaf" van 6 April 4911. Uwe vergadering op dat adres prae-ad- viseerende, hebben wy de eer u voor te stellen dat verzoek in te willigen. De zaak komt ons nu reeds van genoegzaam belang voor om eene uitgaaf van f 36 te wettigen. Voor de toelichting meenen wy naar het adres van Mr. Jonckers Nieboer te mogen verwyzen." De voorzitter: De heeren hebben de stukken zeker ingezien Is er iets tegen (Wordt met algefnecne stemmen góed- gekeurd). De voorzitter: Dau heb ik nog een mededeeling te doen omtrent de oude pont. Zy heeft onlangs nog vöórloopig dienst ge daan, doch nu wordt verder de nieuwe pont gebruikt. Burg. en Wetb. hebben haar laatst kunnen verhuren voor enkele dagen naar Tien hoven; dat heeft f 11 4 f 12 opgebracht. Nu we de pont terug ontvangen, is ze een wrak ze heeft een lek gekregen, waarschynlyk door het Bleepen. Anderen zeggen dat de verf verdroogd is terwyl de pont aan den overkant was, bij Van Loon; er zyn groote naden in gezakt. Nü is ze voor wrak verklaard. We hebben den volgenden brief van Van Loon gekregen. (Het schryven wordt voorgelezen). De voorzitter: Dientengevolge doen Burg. en Weth. het voorstel om de pont op te ruimen. We hebbeqphin Loon voor gesteld haar voor f 50 t& loopen, terwyl één brug dan het eigendom vaiwle gemeente Schoonhoven moest wof-den. Van Loon heeft daarop by monde van HenBens te kennen gegeven, dat hy er 140 voor wilde geven en dan één brug aan de gemeente afstaan. Nu is de bedoeling dat de Raad omtrent deze zaak een beslissing neemt. Wy adviseeren gunstig. Vinden de heeren het goed? De heer H. M. den Uijl: Mijnheer de voorzitter! Ik meen in het bestek voor de werken aan de Kat gelezen te hebben dat het plan bestond den annnemer, van de oude pont gebruik te laten'maken. De voorzitter: Dat is niet meer noodig; hy gebruikt nu een grooter vaartuig. Het was indertyd wel de bedoeling, maar er is nu al in voorzien. De heer C. L. van Willenswaard: floeveej heeft die verhuring naar Tienhoven opgebracht? De voorzitter: f 10. Een stem: f 11. De heer C. L. van Willenswaard: De pont is in goeden slaat afgeleverd, maar in geen goeden staat teruggekomen. Aan wien nu de schuld? De gemeente heeft do pont goed afgeleverd, want zy heefl in Tienhoven voor het vervoer dienst gedaan; dus wanneer de pont nu wrak terug komt, vind ik het niet biilyk dat de gemeente daarvoor ulle schade moet dragen, en die haar gebruikt heeft, niets. Ik weet niet of Burg. en Weth. met den huurder eerst een bepaling gemaakt hadden In elk geval, wanneer ae pont door hét een of ander een lek gekregen heeft, moet de gemeente niet alles dragen. Ik zeg nog eens: de huurder heeft haar in goeden staat gekregen. De voorzitter: Het is mocilyk uit te maken waardoor bet komt. We hebbende huur aangegaan en toen is de huurder hier geweest. Toen 'is er niets gebeurd, maar bij het sleepen-underweg schynt de pont uitgezakt te zijn ;-fey kort het niet velen. Het is moeilijk op tè lossen. De heer^M. E. Schenk: Van Loon beeft de pont nu voor goed afgekeurd; echter hier was zy al lang afgekeurd; dus we inoetqn het nu niet op Tienhoven gaan verbalen. Wy hadden de pont al lang afgekeurd; ik ben bet met den bear Van Willenswaard dan ook niet eens. iDe spreker is schier onverstaanbaar). )e heer C. L. van Willenswaard: Zy heeft in Tienhoven toch dienst gedaan. De beer M. E. Schenk; Maar zy was bier al afgekeurd! De heer C. L. van Willenswaard: Zy heeft dienst gedaan; dat is toch zeker wel een bewy's' dat ze toen goed was. Ik vind dus een vergoeding niet on- billyk. De pont is wrak, met een lek terug- Sebracht, dus dat moet men ook vergoeden. (aarhet is een zaak van Burg. en Weth., dus De vooQiitter: Neen, pardon! De heer C. L. vanWillenswaard: De gemeente heeft (u hebt dat straks zelf be weerd) de pont goed afgeleverd, dus dan moet men haar ook goed afleverenwanneer zij dan als een wrak binnenkomt, dan is dat toch gedeeltelyk door l)et vervoer gekomen. De heer P. van Sonsbeek: Mynheer de voorzitter! Hoeveel ,Jton de gemeente indertyd voor de pont-krijgen? De voorzitter: f 40. Een stem: f 50. De heer H. A. Schreuder: Er net tusschen inf 45. De heer P. van Sonsbeek: Mynheer de voorzitter! Dan vind ik dit geen punt om er verder over te diacusseeren. Wanneer het een grooter bedrag was wél, nü niet. De heer C. L. van Willenswaard: Burg. en Weth. moeten het weten. De voorzitter: Dus geen bezwaren verder? Wordt het goedgekeurd? Dan is dat aangenomen. Aan de qrde is een wyziging in de be grooting van de gasfabriek, die ter visie heeft gelegen. Dat is een zaak, heeren, waarvan de directeur der gasfabriek beweert en ook wy dat zy zeer dringend is; namelyk in een der ovens moet een geheele nieuwe inbouw plaats hebben. Een stem: Hod lang heoft de oven dienst gedaan? De voorzitter: Deze oven is de oudste hy heeft vau 1906 af dienst gedaan. De heele inrichting moet vernieuwd worden. De kosten worden geraamd op f 2700, en om daar nu gelden voor te vinden, dient het bestuur vaiv gasfabriek een Een w8«- ging in de begrooting. De voorzitter: Ja. We zullen het even voorlezen. „Voorgestelde veranderingen in de begroo ting van de gasfabriek. Vermeerdering ontvangsten. Vastgest. Voorgest. Meerontv. of bedrag, bedrag, mind, uitgav. Opbr.v. gas f34985 f 35802,61 f817,61. Afgewerkte ijzeraarde P. M. 300 300. Vermindering uitgaven. AM&TU?r,00 f 350 M«o. Onvoor*. uitgav. - 983,51 - 319,73 f 663,78. f 1931,39. Memorie. Uit een vergeiyking van de gasopbrengst over het eerste halfjaar 1910 en het eerste halfjaar 1911, biykt dat er een vooruitgang van rnira 6 pCt. valt te con9tateeren. Met het oog op de vele nieuwe aansluitingen, vooral voor mnntgas, mag gerust gerekend worden, dat ook over het tweede halfjaar 1911 deze vooruitgang stand houdt. Over 1911 zou dan aan gas ontvangen worden X f38776,10 (opbr. over '10) 135802,61. geschatte opbr. over 1911 -34985,—. Meerdere opbrengt over 1911 f 817,61. Nu reeds is 15000 K.G. afgewerkte yzer- aarde afgeleverd en weldra zal een nieuwe party ad plm. 15000 K.G. verkoopbaar zyn; de opbrengst dezer 30000 K.G. kan, na aftrek der vracht, op f 300 geraamd worden. De post „aankoop en reparatie gasmeters" ad f 500 blykt nu f 150 te hoog t,e zyn ge raamd, waarom voorgesteld wordt dit bedrag over te schryven. Eveneens wordt voorgesteld den post „onvoorziene uitgaven" deels v<)or over- schrfiving te benutten. Vermeerdering uitgaven. Vaslgest. Voorgest. Te ver bedrag. bedrag, bpog- met Aank. van zui- veringsmate- riaal P. M. f 128,05 f 128,05. Uitbreiding P. M. f 1803,34 1803,34. 1931,39. Memorie. Geluk reeds in de begrooting voor 1911 gezegd is, ei9cht de verkoop van afgewerkte ijzeraarde den inkoop van nieuwe zulverings- massa en wordt voorgesteld dit hoofdstuk voor aankoop en vracht te verhoogen. In verband roet de kosten voor ihet uit breken en weder opnieuw inbouwen Van den 8-retortsoven, wordt voorgesteld het hoofd stuk „Uitbreiding" met f 1803,34 teverhoo- gen. De totale kosten zullen f 2705 bedra gen, waarvan dit jaar 2/3 deel betaald zal moeten worden." De voorzitter: Ik breng het; in be handeling. Wie van de heeren vjeriangt bet woord? De heer M. E. Schenk: Mynheer de voorzitter! U begrijpt zeer goed dalt ik er mfin stem niet aan zal geven vóór! dat ik geheel op de hoogte ben. Natuurlijk |noeten we het advies van den directeur hebben, en dat weten we nu; maar ik zou tojch betere inlichtingen van den heer Schreuder willen hebben (die er bekend mee is); ot het noodig is. Acht de commissie dit noodig, dan zal ik er voor wezen. De voorzitter: De heer Schreuder heeft het woord, die ingeleid is door den heer Schenk, omdat hy er beter mee he kend is. De heer H. A. Schreuder: Ik begryp niet goed waarom het geven van inlichtingen nu nog noodzakelijk is. Uit het door Burg. en Weth. aanbieden van deze wijziging in de begrooting is voldoende gebleken dat het college van de noodzakelykheid over tuigd is. Deze oven moet worden ingebouwd, Omdat hy totaal is afgestookt en hiermede in den meest volstrekten zin geeh gas kan geblaakt worden. Zonder dezen oven durven ^e,de wintercampagne niet in te gaaner is boven dien geen reserve-oven, zoodat het zeer noodzakeJyk is dat by ipgebouwd wordt. Burg. en Weth. zyn het volkomen eené met den directeur, dat dit voorstel zeer ut-gent is. Ik meen dat ik den heer Schenk hier mede tevreden heb gesteld. De heer M. E. Schenk: Ik dank; den heer Schreuder voor zyn inlichtingen. U begrijpt zeer goed dat wy hem moeten ver trouwen; ik aank den heer Schreuder voor zyn hulp en goede inlichtingen. Ik kan er niet over oordcelen; ik mag er niet over oordeelcn. De voorzitter; Ik zal het voorste) ii rondvraag brengen. De heer A. Kuylenburg: Wordt de zaak openbaar aanbesteed, mynheer de voorzitter, of ondershands? De heer G. J. Niekerk: Dat had ik pok willen vragen. De voorzitter: We hebben wel re opgaven gehad van twee of drie personen. De heer A. Kuylenburg: O, dan bei ik er voor. Het voorstel, in rondvraag gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer C. L. van Willenswaard: Ik zou gaarne aan den heer Schreuder nog willen vragen: we hebben aan de gasfabriek een negen- en een vyf-retorts-oven; zijn die nog geneel voldoende? De heer H. A. Schreuder: Met dien negen-retorts-oven hebben we dit jaar zeer veel moeite gehad. Deze oven is een paar jaar geleden gemaakt en die heeft toen maar een korten tyd gebrand. In het voorjaar hebben we den negen-retorts-oven evenwel in gebruik genomen, omdat de acht-retorts- oven in zulk een desolaten toestand ver keert, dat daarmee geen gas meer gemaakt kan worden. Daarop hoeft de directeur dengene, die den oven gebouwd heeft, opgeroepen om aan zyn garantie-verplichtingen te voldoen, en deze heeft op de meest loyale wyze het gebrek volkomen verholpen, zoodat reparatie woor lang overbodig zal zijn. De directeur was zeer tevreden over dit werk. De vyf-retorts-oven is niet in gebruik die is goed. Alleen schynt in den muur, die hem scheidt van den acht-retorts oven, een scheur te zijn gekomen, waardoor een gedeelte van den vyf-retoi ts-oven aan warmte verliesL Daar zal met den inbouw van den acht-retorts-oven in voorzien worden. Op het oogenblik wordt in den negen-retorts oven tot tevredenheid van den directeur, en ook van mij, gas gemaakt. De heer C. L. van Willenswaard: Wanneer de acht-retorts-oven is ingebouwd, zullen dus drie ovens in orde zyn? De heer H. A. Schreuder: De oven, die op het oogenblik in gebruik is, is goed het laten uitgaan van ovens is echter een zeer riscant werk. Elke ovenbouwer zegt: ik garandeer zoo veel vuurdagen, maar voor eiken keer, dat de oven uitgaat, worden 100 vuurdagen af gerekend. Daaruit blijkt wel welk een bezwaar liet uilgaan van een oven is. De voorzitter: Wordt het voorstel goedgekeurd? Dan is dat aangenomen. Aan de orde zyn de reclames tegen den hoofdelijken omslag. Ik sluit de openbare vergadering. Gemeenteraad van KBIMPEM a/d IJ S E L op Vrydag 28 Juli 1911, des avonds te zeven uren. Voorzitter: de heer B. Koker Jz., burge meester; secretaris: de heer T. van der Heidep» Aanwezig de ledenN. Hoogondylt, C. van der Gicsaen Jr. (wethouders), W. M. Blom, S. Boer en A. A. van Walrtum. Agenda: 1 Ingekomen stukken; 2 be noeming deskundige-gasfabriek en onder- zoek-plannen-gasfabriek3 behandeling adres S.D.A.P.; 4 aanbieding- gemeente verslag; 5 regeling comptabiliteit; 6 rond vraag enz. Na opening der vergadering door den voorzitter leest de secretaris de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Van Gedeputeerde Staten zyn eenige goedgekeurde raadsbesluiten ontvangen. De voorzitter deelt mede, dat door het dageiyksch bestuur op 22 Juli kasopname was gedaandat alles in de beste orde was bevonden en dat het kassaldo f 1514,2779 bedroeg. Van Gedeputeerde Staten .was ontvangen de mededeeling, dat hel dan den burge meester toegestaan was in Rotterdam te wonen tot 1 Juli 1912. In verband hiermede deelt de voorzitter mede, dat hy ter secretarie steeds te spreken zal zyn op eiken Maandagmiddag en Woens dagmorgen. Van de commissie van beheer der water leiding voor de gemeenten Lekkerkerk, Krimpen a/d Lek en Krimpen a/d IJsel (voorzitter A. L. van Haaften, secretaris C. van der Giessen Jr.) was ingekomen de navolgende begrooting voor 1912. u Ontvangsten: 1. Winst op materialen. f 150, 2. watermeters - 90, 3. Waterleverantie - 9800, 4. Meturhuur- 76, 5. Winst op dienstleidingen - 900, 6. Verkoop riet- en grasgewas - 50,— 7. Buitengewone ontvangsten. - 2,50 f 11067,50. Uitgaven 1. Salarissen en arheidsloonen f 3200,— 2. Rcdryfsonkosten - 300,— 3. Anthraciet- 650,— 4. Onderhoud gebouwen en terreinen 300,— 5. Onderhoud machines - 250,— 6. Aanleg en onderhoud dienst leidingen 750,— 7. Onderhoud watermeters - 10,— 8. Administratiekosten - 300, 9. Recognitiën- 226,— 10. Afschryving eigcndoimneh - 3792,58& 11. Onvoorziene uitgaven - 89,916 Batig saldoJ 1200,— f11067,60. De secretaris doet voorlezing van de bygevoegde memorie van toelichting, waarna de begrooting met algemeene steramen wordt goedgekeurd. Van den directeur der Waterleiding was een schryven ingekomen, meldende, dat na scheikundig onderzoek, het water goed was bevonden. Van den directeur der naamlooze Ven nootschap Gasfabriek en Handelsdrukkerij voorheen Wolters (de heer Geleedts) was het hieronder volgende adres ontvangen: „Uw collegeheeft qp voorstel van een uwer leden in zyne vergadering van 26 Mei 1911 besloten niet tof benoeming van eenen deskundige in zake de beoordeeiing vtopde plannen voor eene gasfabriek over te gaan, vóórdat H. M. de Koningin zou hebben beslist, of het besluit van Burgemeester en Wethouders van 15 Mei 1967, waarbij eene concessie is verleend tot den aanleg van eene acetyleengasfabriek, al dau niet be hoorde te worden vernietigd. Naar aan leiding hiervan heeft de Naamlooze Ven nootschap Gasfabriek en Handelsdrukkery., voorbeen Wolters, gevestigd te Krimpen a/d IJsel, een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders gehouden, De Naamlooze Vennootschap acht de oprichting van een gasfabriek voor de gemeente Krimpen a/d IJsel van zulk een overwegend belang, dat zij, waar thans krachtens de met de Maatscbappy tot Bouw en Exploitatie van Gemeentebedry- ven te Utrecht gesloten overeenkomst, een gasfabriek zondqr eenig financiöeie of ander risico voor de gemeente kan worden gesticht, niet zouden willen, dat de aan haar toeko mende concessie een feilelyk beletsel zou zyn om tot uitvoering der overeenkomst over te gaan, te meer, waar de gemeente, indien besloten mocht worden om niet tot den bouw over te gaan, een zeer aanzienlyke schadevergoeding aan de Maatschappy zal moeten betalen. De buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders heeft derhalve met algemeene stemmen besloten, om, indien een gasfabriek overeenkomstig de bepalingen van de met de Maatschappy tot Bouw en Exploitatie van Gemeentebedry ven gesloten overeenkomst, wordt gesticht, zonder eenige vergoeding boe ook genaamd, ten behoeve van de gemeente afstand te doen van de haar door Burgemeester en Wethouders by besluit van 15 Mei 1907, krachtens het besluit van den gemeenteraad van 4 October 1904, verleende concessie tot den aanleg van eene acetyleengasverlichting. Tevens besloot de vergadering om onder dezelfde voorwaarde aan de gemeente kosteloos over te dragen de door Dykgraaf en Hapgheem- reden van de Krimpenerwaard verleende vergunningen voor het leggen van buizen in de dyken en wegen. 't Welk doende enz." Dit stuk wordt voor kennisgeving kan- genomen. Aan de orde is punt 2. Benoeming des kundige enz. (zie boven). De voorzitter merkt op, dat h\j naar aan leiding van een zoo even gelezen ingekomen stuk, verplicht was dit punt op de agenda te plaatsen, daar de reden, waarom het vroe ger uitgesteld was, was vervallen. De heer A. A. van Walsum; De oude concessie zit nu niet meer in den weg. Ja, ik moet eerlijk zeggen, dat het my ver rast, daar ik tot zoo even hiervan niets afwist. Toen ik de agenda ontving en pünt 2 las, dacht ik„Zou de Koninkiyke beslis sing op myn adres ook gekomen zyn Ik ging daarom eens ter secretarie informee- ren, maar daar deelde de secretaris my mede, dat hy van niets afwist. Mijnheer de voorzitter! Daar twee leden afwezig zyn, die van den inhoud van bovengenoemd adres totaal onkundig zyn, zou ik u willen voorstellen dit punt met te behandelen, maar uit te stellen, tot ook deze aanwezigen (de heeren S. Buys en D. Vogelezang corr.) kennis genomen hebben van dit gewich tige stuk. De voorzitter: Ik wil den heer Van Wal sum hierop even antwoorden. De eenige bezwaren, welke de heer Van Walsum nog tegen de gasfabriek had, was de oude con cessie. Blykens het voorgenoemde adres is ook dit bezwaar, opgeheven, en nu hebben Burg. en Weth. gemeend, dat niets meer in den weg stond. W.t de efweage raads leden betreft, zü hebben, evenels de anderen, aan de agenda kunnen zien, dat er iets be- langryks aan de orde zou komen- Ik zie in de afwezigheid dier heeren geen reden tot uitstel yan behandeling. De h#er A. A. van Walsum: Burgemees ter, ik wil in deiren een beroep doen op uwe welwillendheid, en verzoek u nogmaals dit punt niet te behandelen. Het is nood zakelijk, dat in deze gewichtige kwestie alle raadsleden op de hoogte zyn, daarom pleit ik voor een uitstel van 14 dagen. De voorzitter: De heer Van Walsum doet een beroep op myn welwillendheid. Mag ik den heer Van Walsuin opmerken, dat ik, waar de agenda de punten van behan deling vermeldt, niet meer het recht heb, er een van af te voeren. De heer Van Walsum dient dan een beroep te doen op de Welwillendheid van den Raad en met van mij De Raad heeft nu te beslissen, of dit punt al of niet behandeld zal worden. De heer C. van der Giessen Jr.: Ik ben voor behandelen. Deze zaak heeft nu al zoo lang gehangen, dat het my voorkomt, dat het nu mooi genoeg is. Steeds zyn door den heer Van Walsum bezwaren ge opperd, aan de meeste bezwaren is tege moet gekomen. Het laatste bezwaar van den heer Van Walsum was dé oude con cessie. Dit fcestaat nu niet meer. Ik ben er nu maar voor, om spykers met koppen te slaan en niet langer te blijven treuzelen, maar doorwerken. De heer D. Boer: Uit punt 2 der agenda heb ik ook niet begrepen, dat wy zouden moeten benoemen. De heer A. A. van Walsum: Het meer genoemde adres is, dat zyn alle raadsleden met my eens, een gewichtig stuk. Voor de vergadering wist de Raad biervan mets af, hoewel ik geloof, dut er wel enkelen waren, die er konnis van hadden gekregen. Ik doe nu een beroep op de welwillendheid van den Raad, om uitstel van behandeling in zake punt 2 der agenda. De heer W. M. Blom: Ik hen het vol komen met den heer v. d. Giessen eens, dal nu alle bezwaren tegen de verdere behan deling der gaszaak ondervangen zyn. Ik zie geen reden, waarom wy nu weder moeten uitstellen. De voorzitter: De zaak is reeds op de lange baan geschoven. Hoe lang Bet ant woord van H. M. wegbiyft, weten wy niet. En al dien tyd zou die zaak hangende moe- ten biyven. Nu komt er een adres met de mededeeling, dat men afstand doet van de oude concessie. Ik zou zeggen, laten wy daarvoor dankbaar zyn, dan kunnen we doorwerken. Bënoemen we een deskundige, dan zal het onderzoek van de plannen enz. toch nog wel een heelen tyd duren. Boven dien: het staat officieel op de agenda. De Raad is dus niet onvoorbereid. De lieer Van Walsum heeft dat zelf gevoeld, want hy is ter secretarie gaan inforraeeren. De heer W. M. Blom herhaalt, dat tegen behandeling van punt 2 geen reden is. De heer A. A. van Walsum: Ja zeker, burgemeester, ik ben op de secretarie we zen informeeren, maar de secretaris deelde my mede, dat hy er niets van af wist, of dó Koninkiyke beslissing gekomen was. Het komt my nu voor, dat de secretaris van bovengenoemd adres wel iets afwist. Dat hy mij dat niet zei, neem ik hem niet kwalijk. De secretaris heeft in dezen een moeilijke positie. Maar het blykt my nu; dat dit ingekomen stuk een verrassing moest zyn. Ik ben indertyd jpaar den heer Van "der Giessen gegaan en heb hem toen gezegd, dat de Raad met die oude concessie in een impasse zat. Ik stelde hemwoorydeze zaak in der minne te schikken, maar-de heer Van der Giessen Was daartoe toen niet te vindén. Als toen gebeurd was wat nu gebeurd is, zou veel onaangenaams vermeden zyn. Wat er tegen uitstel is, b.v. met 4 weken? Hoegenaamd niets. Voor het bouwen in dit jaar is het toch al te laat. Bovendien moet er 3 weken voor September toch vergadering gehouden worden voor het onderzoek der geloofsbrieven van de niéuw benoemde raadsleden. Waar ik zelf altijd welwillend geweest ben tegenover de aandeelhouders der bestaande gasfabriek, doe ik nogmaals, met het oog op de af wezigheid van twee leden, een beroep op uw aller welwillendheid om punt 2 op dit oogenblik niet te behandelen, maar over 14 dagen of 4 weken. De voorzitter: De heer Van Walsum pryst de welwillendheid, welké hy steeds den aandeelhouders der gasfabriek heeft betoond. Ik antwoord hierop den heer Van Walsum, dat het my spyt, dat dit stuk hier ligt. Wat toch is het uitvloeisel van dit stuk? Dit, dat het burgeriykarmbestuur eenige duizenden guldens zal missen. Dat is het voordeel, dat de heer Van Walsum heoft behaald tengevolge van zyne wel willendheid. Het is voor de maatschappy een voordeel, maar het nadeel heeft het burgeriyk armbestuur, en dat nadeel is haar bezorgd door den heer Van Walsum, die steeds bezig is met voorstellen tot rekken, rekken. Ik zal dit bewyzen. De heer Van Walsum zal aanvoeren, hebben we de oude concessie niet meer, dan be hoeven wy f 7000 minder te leenen. Maar de geheele leening, hoe groot deze ook zy, wordt door de maatschappy in 30 jaren af betaald, met de renten incluis. Na 30 jaren wordt dan de gemeente eigenaresse der gas fabriek. Ik zie dus niet in, waarom hier de heer Van Walsum moet geprezen worden, nu alleen de maatschappij het voordeel en het burgeriyk armbestuur het nadeel heeft. De heer A. A. van Walsum: Als ik mezelf zooeven geprezen heb, dan is 't hierom, dat ik een welwillende houding heb aangenomen tegen de aandeelhouders. Mijns inziens was de concessie niet in het reine, toen was ik toch welwillend. Daarom vraag ik ook nu welwillendheid van den Raad. Wat de voorzitter een nadeel voor het burgeriyk armbestuur acht, acht ik een voordeel voor de gemeente. Krijgt het burgeriyk armbestuur bezittingen, waaruit de bedeeling geheel of ten decle bekostigd kan worden, aan kan de hoofdeiHke omslag verlaagd worden en daarvan pronteeren de meergegoeden. Ik zou het dus steeds ont raden, als men het burgeriyk armbestuur met een legaat zou willen gedenken. De voorstelling, welke de voorzitter van de 5asfabriekkwestie geeft, is niet de myne. a, op papier is alles wel mooi, maar ik vrees, of het in de werkelijkheid ook zoo zyn zal. En niet de maatschappy verschaft dat zoogenaamde voordeel aan de gemeente, maar de eventueele gasverbruikers. Heeft het burgerlijk armbestuur met een tekort te worstelen, dan heeft het zich tot den Raad te wenden. Het komt mij vooralsnog voor, dat het in het belang van de gemeente is, als wij uitstellen; nadeel voor het burgeriyk armbestuur kan ik niet ontdekken. De voorzitter: Wat de welwillendheid van den heer Van Walsum tegenover den heer Van der Giessen betreft, misschien wil deze hem daaromtrent zelf beantwoorden. Doch tegenover my is die Welwillendheid niet Zoo groot geweest. En wat de oude OoncesSie betreft, bet schijnt, dat de heer Van Walsum de aanvrage niet goed wil lezen of begrijpen. In dat stuk van de hand van den heer Wolters ann den Raad wordt gevraagd le coneessie voor een acetyleen gasfabriek en ten 2e vergunning tot het léggen van gasbuizen in gemeentewegen. Nu zegt de lieer Van Walsum wel: er is geen concessie verleend, maar vergunning tot het leggen van huizen; maar het be treffende verzoekschrift is toch nog al I duidelijk, het spreekt voor zich zelf. En nu over het burgeriyk armbestuur. De armen wet zegt, dat het burgeriyk armbestuur, als het fondsen heeft, deze voor het doen van bedeelingen, eerst aanspreekt, en zyn die fondsen dan niet toereikend, dat het zich dan kan wenden tot het gemeente bestuur. In de bijua 19 jaren, dat ik burge meester ben, is nog geen legaat aan het burgeriyk armbestuur vermaakt. Had het deze wel ontvangen, dan zou de gemeente daardoor zeer gebaat zyn, en in een beteren toestand gekomen zyn. Wii zullen dus nu overgaan tot het voorstel van den heer Van Walsum om do behandeling van punt 2 uit te stellen. De heer A. A. van Walsum: Het is een groote dwaasheid een legaat aan het bur geriyk armbestuur te vermaken; 't is een cadeau aan de hoogste belastingbetalers. De spreker treedt terug in een bespre king over de behandeling van de aanvrage van den heer Wolters. De heer C. van der Giessen Jr.: De heer Van Walsum blyft maar steeds de oude concessie bespreken. Ik herhaal, wat ik reeds vroeger gezegd heb, dat ik by de behandeling dezer zaak geen raadslid was, maar dat ik steeds gedacht heb, dat wel degeiyk een concessie aan den heer Wol ters was verleend. En omdaj ik dat van meening was, en nog ben, daarom ben ik niet ingegaan op het voorstel van den heer Van Walsum, om deze „zaak in der minhe te schikken," en was ik niet, als de heer Van Walsum, in de meening, dat de Rand met die oude concessie in een impasse zat. Maar, mynheer de voorzitter, ik stel voor, de discussies te sliliten en over te gaan tot afhandeling der agenda. We moeten doorwerken. De voorzitter brengt nu het uitstelvoor- stel van den heer A. A. van Walsum in stemming. Het wordt verworpen met 3 tegen 2 stemmen. Tegen: de heeren W. M. Blom, N. Hoo- gendyk en C. van der Gidsen Jr. Voor: de heeren A. A. vdb Walsum en D. Boer. De heer A. A. van Walsum: Mynheer de voorzitter! Nu de Raad mij deze welwillend heid niet heeft willen betoonen, wenscb ik niet langer te blyven. De heer A. A. van Walsum verlaat de vergadering. De heer D. Boer: Dan ga ik ook heen. Aangezien nu slechts 3rie leden aanwe zig zyn en de Raad dus niet voltallig is, kan de agenda niet worden afgewerkt en sluit de voorzitter deze vergadering, die door een talryk publiek was bezocht. ttemeeuternnd vau UeenwUk op Zaterdag 29 Juli 1911. Voorzitter de heer F. H. Bulaeus Bracki burgemeester. Tegenwoordig alle leden (7). De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Mededeelingen le. dat de heer E. J. Mignon is benoemd tot secretaris der brandweer. Voor kennis geving aangenomen. 2e. dat aan de heeren A. Breedyk en P. den Ouden eervol ontslag is verleend als brandmeesters, wegens huil benoeming tot leden van den gemeenteraad. Voor kennisgeving. 3e. Proces-verbaal van stemming op 8 Juli en herstemming op 19 Juli j.l. Voorkennis- geving. 4e. Adres van den gezondheidsraad te Utrecht, meldende de benoeming tot voor zitter van de gezondheids-cómïüissie te Bodegraven van den heer L. C. G. Douwes- Dekker aldaar en de benoeming als lid van den Heer E. rati' Eyk te Boskoop. Voor kennisgeving. 6é. dat het besluit der vorige vergadering tot af- en overschrijving, door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, is terug ontvangen. Kennisgeving. 6e. Een schryven van de heeren Martin en Hunnik, aanbevelende hun opgegeven systéme te volgen ter voorkoming van ont ploffing van licht ontbrandbare en andere gevaarlyke vloeistoffen in de gemeente aanwezig. - Voor deze gemeente niet van toepassing. 7e. Een brief van de cofatoissie der aan te leggen waterleiding Waddingsveen-Zoe termeer, inhoudende het verzoek a. tot bereidwillige medewerking; b. bydrage tot 2 cent per inwoner tot dekking der voorloopige kosten; c. het benoemen van afgevaardigden ter* algemeene vergadering. I De voorzitter stelt voor de behandeling er van tot de volgende vergadering uit te stellen, waartoe wordt besloten. 8e. Een verzoek van de heeren E. H. N. Nooien en G. Vos, respectievelyk voorzitter en secretaris van den bond van onderwyzers, afdeeling Gouda, om salaris-verhooging van de onderwyzers alhier. I Bur^. en Weth. stellen voor op dit verzoek, om voorstellen in dien geest te doen, thans niet in te gaan. De heer A. van Spengen stelt voor, dat de Raad zicli terstond zou uitspreken om op het verzoek van den bond niet in te gaan. Overeenkomstig dit voorstel wordt be- sloten. 9o. Voorlezing dat de heeren J. Kaptein voor de eerste, J. de Jong Jz. voor de tweede en J. Th. de Goey voor de derde afdeeling der brandweer, als opperbrandineester waren benoemd. De Raad gaat over in geheime vergadering tot behandeling der reclame id den aanslag van den hoofdelyken omslag 1911 van (ft I van Vliet. Daarvan terug keerende iffopenbare, deelt de voorzitter mede, dat een besluit door den Raad was genomen om op het verzoek van C. van Vliet tot vermindering in den aanslag, afwyzend te beschikken. Aan de orde is het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raads leden. De voorzitter benoemt voor dat onderzoek een commissie van twee leden, de heeren A. van Spengen en C. Vermeulen. Na dat onderzoek brengt de heer A. van Spengen verslag uit en zegt geen op- of aanmer kingen te moeten maken, waarop de voor zitter den Raad voorstelt tot toelating van de nieuw benoemde leden te besluiten. Conform dat voorstel wordt besloten. Daarna wordt voorlezing gedaan van ver schillende hoofdstukken van de rekening 1910. In totaal wordt vastgesteld in in komsten op f 20869,007a, in uitgaven op f 19786,287a, saldo f 1082,77. Voorlezing wordt gedaan van het rapport der financiöeie commissie, betreffende het' onderzoek van de rekening 1910. De com missie adviseert de rekening van ont vangsten en uitgaven voorloopig goed te keuren. Dienovereenkomstig wordt besloten. Wethouder L. van Donk brengt der com missie den dank van den Raad over voor de gedane moeite om de rekening te on derzoeken. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zynde, sluit de voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van fitolwyk op Maandag 24 Juli 1911. Tegenwoordig de voorzitter en de leden: J. Schilt, A. Verkerk, G. do Jong Mz. en L. Boer Wz. - De voorzitter opentde vergaderingen wyst bovengenoemde heeyey aan tot het nazien der geloofsbrieven yap de herkozen raads leden, de heeren X- .Dekker, D. C. Marck en C. Zyderlaan. Nadat deze in orde zyn bevonden, komen genoemde leden, behalve de heer T. Dekker, die met kennisgeving afwezig is, ter vergadering en worden door den voorzitter met hunne hernieuwde functie gelukgewenscht, waarna de presentielnst wordt geteekend en de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Worden ter tafel gebracht, gelezen en voor kennisgeving aangenomen de volgende stukken: lo. Van Burg. en Weth. het proces-ver baal van ka'sopneming over het tweede kwartaal van 1911. 2o. Van de Gezondheidscommissie te Schoonhoven de begrooting dier commissie over 1912, waaruit blijkt, dat Stolwyk voor dat jaar moet bydragen f 23,08. 3o. Van Gedeputeerde Staten: lo. Een goedgekeurd raadsbesluit model C, dienstjaren 1910 en 1911, houdende dek king van het te kort op den dienst van 1910. 2e. Een missive, houdende vaststelling van het bedrag ad f 129,00, zynde de ryksby- drage in de kosten van het herhalings- onderwye, dienst 1910. 3e. Een schryven, houdende de toezending van een Extract van Jjot Koninklyk besluit, L houdende goedkeuring van het verhoogde maximüm van den hpofdelyken omslag tot f 700a <t J c. Wordt verder op aanvraag van de btol- wykersluissche Waterleiding-Maatschappij besloten tot het verleenen van f30 subsidie inzake de aflevering van leidingwater aldaar aan deze gemeenfh. Wordt benoemt* tot plaatsvervangend kantoorhouder voor de te stichten telephoon alhier de heer P. Stoppelenburg, Cz. in de plaats van den heer C. M. Bouter, die als zoodanig heeft bedankt. Wordt verder afwyzend beschikt op een I adres van den bond van Nederlandsche Onderwyzers, afdeeling „Gouda en om- I streken", houdende verzoek om verhooging I der onderwyzers-salaripsen. I Wordt vervolgens goedgekeurd de reke ning 1910 en de begrooting 1912 van het I burgeriyk armbestuur alhier en wordt be sloten, in verband hiermede, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, een I subsidie aan die instelling te verleenen van f 500 voor het dienstjaar 1912, te voldoen I uit de gemeentefondsen, j Wordt verder aangeboden de gemeente- I rekening, dienstjaar 1910, en besloten dezelve I gedurende 14 dagen ten raadhuize ter inzage I te doen nederleggen, waarna de voorzitter 1 de heeren D. C. Marck, C. Zyderlaan en G. de Jong Mz. aanwyst tot het nazien dier rekertlng en hiervan rapport uit te brengen. Hierna sluit de voorzitter de openbare zitting en gaat de raad over in comité ter behandeling van eenige belastingreclames, waarna de geheime zitting door den voor zitter wordt opgeheven en de openbare wordt heropend en na de gebruikelyke rondvraag gesloten. BURGERLIJKE STAND. Alblasserdam. Van 12—26 Ju}i« Geboren: Marinus, z. van E. Gaal en J. Veen. Sara Martina, d. van J. A. Klip en A. L. Brnggraaf. Jan, z. van J. van Steenis en B. C. Verloop. Dirk, z. van D. den Boef en M. H. van Steenis. Cornelia, d. van J. Vermeulen en J. Kool. Hendrik, van A. SwaneVeld en C. v. d. Rest. Jacomina Adriana, d. y*n G. v. d. Koogh en J. A. van Buuren. -j Leendert, z. van J. Punt en G. van 'F Hof. Overleden: B. Zoeteman, oud 85 j., weduwnaar van N. den Hactog. A. Oost hoek, bud 6 m. C. de Haan, oud 67 j., echtgenoote van P. Poll. G. van Dalen, oud 3 j. Een levenloos aangegeven zoon van B. van Eesteren en S. Ilalleman. GieseiMtaiu. Van 14—28 Juli. Geboren: Jan Arie, z. van A. van 't Verlaat en A. Muilwyk. Christina, d. van A. Versluis en G. Advokaat. Arigje, d. van J. Versteeg en (L. T. Tromp. Jau- nigje Eva, d. van A-n Trapman en J. den Bouw. Annigje, d-; van G< Trapman en E. Koppelaar. Jozina, d. van F. Cornege en M. Bleienberg. Pieter Teunis, t. van L. Bakker en J. Bakker. Gerit, t. van T. de Jong en M. Huisman. Getrouwd: J. van der Wiel, oud 22 j. en II. Verachoor, oud 22 j. P. Baardman, oud 28 j. en A. Krips, oud 22 j. Overleden: H. Stam. oud 25 j., echt genoote van Jac. Verwoerd. Goudriaim. Van 1—31 Juli. Geboren: Jan, z. van W. Goedhart en N. W. Terlouw. Annigje, d. van F. Ter louw en A. Blokland. Overleden: A. Blokland, oud 58 j., weduwe van T. Terlouw. i Nieuwerkerk a/d IJ. Van 14—28 Juli. Geboren: Gerri(je Elizabeth, d. van 1 S. van Leeuwen en A. J. Versloot. Gysbert, z. van H. Dekker en W. J. G. Boerop. Simon, z. van A. de Vlaming en J. van der Kraan. Aantje Grietje, d. van A Sterk en M. Rietveld. Jan, z. van C. de Bruyn en P. de Krey. Overleden: J. Vnik, oud 21 j. J. Bootsma, oud 5 m. Reeuwyk. Van 1—30 Juni. Geboren: Jacobiis Johannes, z. van D. I Vermey en J. deri Boer. Anthonius I Leonardus, z. van T 'Verbey en W. C. van I der Wolf. lf(tn«L d. van D. D. Paul en 1 L. Bos. MargaretM Huberta, d. van L. I Vergeer en E. M. 'de Boer. Leendert Huig, z. van J. Hey en M. Verweij. Johannes, z. van M". Hogenelst en W. van Doorn. - Cornelia Adriana en Adriana Cornelia, dochters van A. Koster en A. de Hoop. Overleden: P. van Houten, oud 47 j., I echtgen. van G. Kooij. I. M. Streefland, I oud 16 m. P. Slappendel, oud 6 j. Ad. I van Roon, oud 3 j. C. Hofland, oud 67 j., I echtgen. van N. Stouthart. A. Slappendel, oud 3 m. WaddingBveeu. Van 12—26 Juli. Geboren: Poulus, z. van T. Damsteegt en N. de Boom. Janna, d. van J. de Bruyn en A. de Raadt. Bernardus Jozephus, z. vun II. J. Bulder en J. M. C. Stuurmeyer. Marinus Adrianus, z. van G. A. Oisihoorn en II. C. Nederhof. Antje, d. van J. van den Berg en A. lloogendoorn. Maria Petronella, d. van J. H. W. van Niekerk en N. M. van der Vlist. Eva Rosina, d. van C. Verhoek en E. Sekeris. Wouter Jo hannes, z. van A. Vis en J. Tol. Neeltje, d. van II. Boon eü E. P. Schaap. Hendrik Christinan, z. van H. C. Boonstra en L. Trommel. Lutherus, z. van R. Nab en A. Otten. Neeltie, d. van H. van den Berg en J. Noor lander. Getrouwd: C."Slingerlhijd en M.Schou ten. J. de Rfcoy' en N. E. Burger. J. W. Witten burg en A. Trommel. Overleden: P. Versluis, oud 68 j., echtg. van M. van der Starren. P. Moons, oud 3 w. P. Hoogerdyk, oud 23 ra. Het BESTUUR van den polder Vliwt- WeMtzyde, VlIM OontcIjde en Bon- re pan maakt hekend, dat zal gevoerd worden voor Ronrepas en VliBt-OoMtïiiJde op Vrijdag 11 tus 1911, en voör Vlist-We»t®ijue op Zaterdag 12 Augustus 1911: lo. Over de Weteringende Vlieten en het Houtgewas 2o. Over de Knriten, Wallen en Bermen. D. TEIJINCK, Voorzitter. Schoonhoven. 26 Juli 1911. Het BESTUUR van den polder ,,«len Roek en Schuagt maakt hierdoor bekend, dat het op Woens dag 16 Angnetne a. e. de zal drijven over het fcchoonmakea van alle Wateringen en Vlieten, benevens het blooten, epofendlchten ejc. van de Wegen, een en ander overeenkomstig de Polderkeur. Namens het Bestuur, C. REN OUDSTEN. Lekkerkerk, Aug. 1911. MAaekade 116, SPREEKUREN alle werkdagen 151—2 en 7—8, uitgezonderd Zaterdag-avond. Spreekuur: SrSorTaK ""r' GOUDA, Korte Tiendeweg ld. Plaatsing zonder pyn en met schrifteiyke garantie. Alle tandheelkundige operatiön geheel pynloos. By plaatsing vanaf 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Bevraagd voor de gemeenten Gatatonw, JaarHveld en Loplk, voor den ver koop van togen nader overeen te komen voorwaarden, Fr. br., onder no. 30, aan het BflïISL' dezer Courant. GEVRAAGD EEN bekend met snelzaagraam. Zonder goede Betuigen onnoodig zich aan te roeleeo. I Brieven fr., onaer no. 28, aan het Bureau van dit Blad. Adfes H. VERWEIJ, Dbiebrugub. TERSTOND GEVRAAGD: P. G.t voor geruimen tyd vast werk. Adres J. IN 'T HOUT, Schilder, Oudkrkerk a/O IJSSEL. goed bekend met ZilYer-Zeenwsch. Brieven, met opgaaf van vereischt loon, aan de NUuiecgsche Goml- en ZÜ- ver fabriek RIELEN en ZOON, Nijmegen. Tegen 1 September a.s. gevraagd bekwaam Adres: P. DEN OUDEN, Mr. bakker te Nieuw-Lekkerland. Mevrouw G. REGTDOORZEE GREUP Regtdoorzee te Schoonhoven verlangt tegen 1 November eene nette P. G., liefst eenigszins kunnende koken (maar geen vereischte), die met befcolp eener tweede dienstbode het werk verrich ten kan. Tegen 1 October gevraagd: (tevens voor gezelschap), P. G., by een alleenwonende vrouw, *t liefst boven de 30 jaar. Brieven franco, onder letter A, HULPPOSTKANTOOR te Ouderkebk a/d IJSSEL. vraagt voor direct een flinke het oudète, het zuiverste, het beste en het vertrouwbaarst fabrikaat, geeft fraaie tint op de boor, verhoogt de marktwaarde. KER DEBT'S KLEUR wordt door CdnÉiMélta» gewenscht, door den liaudel verlangd. H.H. Directeuren van Zuivelfabrieken, n gebruikt steeds het vanouds, In gebruik GOED- gedefoNeerd. Opgericht 1853. doet Uw voordeel e KOOP8T, fabrikaat. HERBERT'S ANNATTO wordt in alle groote Zuivellnrlchtlngen in Binnen- en Buitenland gebruikt. aanschaft, bezoekt elan eerst het Magazijn Gij zult ondervinden nergens beter te zullen slagen: Franco zending door geheel Nederland. Steeds voorradig gegarandeerde gebruikte Instrumenten. worden door kruiden genezen. Alle werkdagen te spreken van 3—4 uur. Donderdag van 6—4 uur. KRUIDKUNDIGE St. Anthoniestraat O, GOUDA. P.S. Ook genezing door het gebed. Molenstraat. Schoonhoven. en ltoeibooten in alle soorten. MelkschouwiJes vanaf f 18,—. Vlsebsehouwtjes f 13,—. Verkrygbaar by: O. v. DUIJ VEN DIJK Az., Molenplaats, Oiiilcrkcrk I. <1 IJ»el. een Kaasbrikje en een Koopmans karretje met kap; ook genegen te ruilen, by H. BOUTER, Mr. Wagenmaker, Groot-Ammers. Bij groote warmte eischt de reinheid van de hoofden uwer kinderen dubbele zorg. Een uitnemend hulpmiddel daarby dat het levend hoofdonrein doodt, de roos verdryft en den haargroei bevordert. In ilaeons van 150 gram by Mede verkrygbaar te: Oud-Alblas, G. VONK. Uapelle a/d IJsel, Z. DE VOGEL. Brandwyk, C. VAN ZESSEN. Id. K. LOOPIK. Molenaarsgraaf, L. DE HAAS. Loplk, J-v. MIDDELKOOP. Cabanw, C. v. KLAAREN. Nieuwerkerk a/d IJ. J. DEN OUTER. Meerkerk, W. BROUWER. Molenaarsgraaf, A. MOURIK. Langerak, G. VAN ZESSEN. Leerdam, M. BOGERD. Bergambacht, C. G. v. n. BERG. Opperduit, K. HOOGENBOEZEM. Nienwpoort, A. RIETVELD. Nlenw-Lekkerland, E. DE JONG. Stolwyk, a. natzijl. Id. A. R. v. d. BERG.

Schoonhovensche Courant | 1911 | | pagina 2