mant Preserver alt tazmkitailschPiiaril Selzoen-Oprniming! Kaasgebreken. laar. Zoo's Bloedmiddel, I' MM Hatastroo üoiwrucHen en Mde GROOTE OPRUIMING. MELKZAAK. HOUTWAREN, 60 Fruitverkooping. GRASGEWAS, AGENT Hulpkoekenmakers KNECHT, Orgel 150 gulden ORGEL JACHTWATER. LIMONADE ol KWAST M. E. DE HEER- D. DE HEER, Hoofdpijnpoeders Aamhelënznlf JRII", Oproeping. P. A. Goedhart, Damesrijwiel „DE FAAM", Schoonhoven. Zomerstoffen, Mousselines, Katoentjes enz., LtS&kT** V*° D°°k' w",,l0ud"r. Vervolg der Nieuwstijdingen. Advertentiën. Brood-, Beschuit en Kleingoedbakkerij Brood-, Beschuit en Kleingoedbakkerij Rijksveearts te Meerkerk, Remonstr. Geref. Gemeente TE KOOP: Nog slechts 3 dagen (MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG) Hoog boven alle middelen voor kaasbereiding Minder arbeid en meer geld! A. N. VAN ZESSEN, Schoonhoven. TE KOOP: VAN ZESSEN's A. N. VAN ZESSEN, Schoonhoven. Openbare Verkooping SCHOONHOVEN, A. N. VAN ZESSEN, RESTANTEN: tegen de bekende zéér LAGE PRIJZEN. VARKENS ZIJN KOSTBAAR! A. N. v. ZESSEN, Schoonhoven. Ter Boekdrukkerij van S. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven A. II. v. ZESSEN, SchaoBhoven. Boomvruchten te Langerak Notaris ANEMA. Notaris J. H. MULLER GORINCHEM, De Fruitgewassen te Ameide. De BOOMVRUCHTEN Openbare Verpachting HAASTRECHT. Laat II niet door aambeien kwellen! Gemeenteraad ran Beenwyk op Maandag 15 Juli 191 J. Voorzitter de heer F. H. Bulaeus-Brack, burgemeester. »iJ*.0peuing,derJver8,,derin8 door den voorzitter worden de notulen der vorige byeenkoinsl gelezen, goedgekeurd en on veranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen stukkenK h„b E^D miSfiVe Yan Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van liet in de vorige vergadering genomen raadsbesluit tot uit- !i fV,ïLobli'ïati?n k f W» »ot een bedrag an f 3000. De jaarlykscke aflossing zal Instaan in het uitloten van 3 obligatiën. .eÖ komen tea laste der Ï5 a f S bovenKenoemd bedrag dient tot dekking der kosten van de vernieuwing van een draai-, ophaal- en vaste brug van gewapend beton. Se. Een missive van dezelfden, houdende Sli,- eg/lngdat aan de gemeente tot dekking der kosten van bel geven van gekeê«i880D f 67 Ml Worden uil" 3e. Een missive vau dezelfden, dat in verband met de uitbreiding van de bevolking dezer gemeente, blykens de laatste volks- u VOOY«.h.et °Penbaa'" lager onderwijs in het jaar 1911 f 50 meer zal worden uit gekeerd. 4e.. De goedkeuring van dezelfden van ar- en overschrijving van eeuige posten. 5e Een schrijven van dezelfden tot vast stelling van een vroeger genomen besluit, om een gedeelte van den Tiendweg te bren gen op den legger van de wegen en voetpaden. 6e. Een schrijven van de familie van Ds. P. v. d. Kooij, houdende het verzoek tot aankoop van het graf, waarin de ouders van Ds. v. d. Kooy zyn begraven, om daarna dit graf te doen inrichten tot familiegraf en het met een steen te doen dekken. De voorzitter verklaart dat de gemeente alleen een graf in huur kan geven voor den üjd van 16 jaar, met dien verstande, dat de huur na het verstrijken van dezen termyn weer kan worden verlengd met denzelfdeu t(jd. Hy stelt voor dat Burg. en Weths. aan de familie Van der Koon in overweging zullen geven, tot de huur van bedoeld graf over te gaan. Dit voorstel wordt met algeineene stem men aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming worden be noemd tot leden der commissie, beiast met het nazien van de rekeningen der gemeente, de heeren A. de Jong, A. van Spengen, P. den Oude en C. van Leeuwen. Besloten wordt tot af- en overschrijving van enkele begrootingskosten. Vervolgens worden de iuscbrjjvingsbil- jetten voor de aanbesteding van het ver nieuwen van een draai-, ophaal- en vaste brug geopend. Besloten wordt het werk aan den laagsten inschrijver te gunnen voor een bedrag van f 1876. By de rondvraag informeert de heer R. van D ij k of het mogeljjk is, dat vanwege de provincie by den ingang van de Veerlaan (afd. Stein) een bord wordt geplaatst, waarop vermeld, dat het verboden is dezen weg met motorrijtuigen te berijden. De voorzitter belooft een verzoek dien aangaande tot de Prov. Staten te richten. De heer P. den Oude doet mededeeling van een onderhoud, dat hy met den arbeider Verlaan gehad heeft, in verband met de levering van zwarten grond ten behoeve van de begraafplaats in de afd. Sluipwijk. De prijs zal, volgens opgaaf, f 5 per v aar- bak bedragen, te leveren ter plaatse waar de grond uoodig is. Eenige leden vinden dezen prys te hoog. De heer C. Vermeulen acht den prys echter zeer aannemelijk, met het oog op den inhoud van het vaartuig. De voorzitter stelt voor aan den heer P. den Oude en den gemeente-bouwkundige op te dragen, genoemd werk naar behooren te doen uitvoeren. Aldus wordt besloten. Een voorstel van den voorzitter, om den zwarten grond met een laag Lekzand te doen bedekken, wordt eveneens aangenomen.. De wethouder De Goejj informeert by den voorzitter naar den verkoop van bet niet meer in gebruik zynde brandspuiten- huisje. De voorzitter antwoordt dat de per- boobj die te kennen had gegeven het huisye te willen koopen niet verschenen is. Dientengevolge kan spreker geen nadere mededeeling omtrent den verkoop doen. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering gesloten. GEMENGD NIEUWS. De beer Twynstra, eigenaar van de oliefabrieken te Alkmaar, heeft f 10.000 geschonken voor het bestaande werklieden-pensioenfonds. Dit gebeurde naar aanleiding van het feit dat het 25 jaar was geleden, dat de heer T. de fabriek overnam, welke Ibans zóó uit- Sebreid is, dat zy de grootste inrichting van ien aard in ons land kan worden genoemd. De kaasmarkt te Bodegraven vangt des morgens reeds te 3 uur aan. Sora- mi§3ftfndbouwers gaan den avond tevoren al op reis, of wel des nachts te 1 uur. De handel in varkens in de Alblasserwaard is dezer dagen enorm, ten gevolge van de ziekte. De meeste land bouwers ruimen zoo spoedig mogelyk de dikhuiden op. Wagens vpl ziet men dan ook eiken aag ter aflevering ryden. Zelfs beestjes van een 50 pond worden ter slacht bank geleid. In de Alblasserwaard is dezen lomer veel en uitstekend hooi ge wonnen. Ook is er, dank zy het gunstige weer, overvloed van gras. Hier en dahr bestaat echter vrees, dat aan de etwei door de muizen veel schade zal worden aangebracht. In de Oude Plantage te Rot terdam is Woensdagnacht door de politie aangehouden de 18-jarige E. van K., die de ouderlyke woning te Krimpen a/d IJssel was ontloopen en sedert twee nachten in de Plantage doorbracht. Woensdagmorgen ia de boer- dery van H. Teeseliuk te Noetsele, onder Nyverdal, afgebrand. In de vlammen kwam om 7 melkkoeien, 1 paard, I kalf, 40 varkens en biggen; 30 voer hooi, wagens enz. en alle meubilair gingen eveneens verloren. Alleen het huis was laag ver zekerd. De boerin heeft ernstige brand wonden opgeloopen. De oorzaak van den brand is onbekend. ~- De Watergraafsmeersche politie heeft Woensdag, op aanwyzing van eenige burgers, een griezelige vondst ge daan. Omstreeks twee uur kwamen deze personen aan het politieposthuis meededen, dat zjj in de Ringvaart het geheel naakte lyk van een flink gebouwd man dryvende hadden gezien. Toen het door de politie was opgehaald, bleek het te zyn van een 40 k 45-jarig persoon en kwam men tol de ontdekking, dat aan het lyk de beide boenen en het linkeroog ontbraken. Het door een zwaren donkerbruinen baard om ringde gelaat was overigens ongeschonden en is dan ook nog wel te herkennen. Het lyk is naar het lykenhuis naast het politie posthuis overgebracht, h J.e SW<<lrecht ia t e I eg ra f i ach bericht onttangen uit Duitscbland dat de z3-jarige A. van Andel, aldaar werkzaam, verdronken was. De ODgelukkige was paa tO maanden gehuwd. Omtrent de vergiftigingszaak te Amsterdam wordt nog gemeld dat de commissaris van politie, die het geval onderzoekt, tot dusverre geen termen heeft kunnen vinden om den patissier als den verdachte te beschouwen en hem ter be schikking der justitie te stellen. Er is op hel oogenblik nog geen enkele positieve aanwyzing tegen den man. Er is een zeer kleine hoeveelheid arseni cum in de darmen van den overleden kok gevondenechter is niet uitgemaakt, of dit vergift door toediening dan wel door andere oorzaken in het lichaam gekomen is. Vrijdagmorgen ia het lyk van den over leden kok ter aarde besteld. 1de grensplaats Isselborg werd by de familie R. een 2-jarig onwettig kind uitbesteed, dat sedert eenige weken niet meer was gezien. Toen de politie hiervan kennis kreeg en een onderzoek in stelde, bleek dat de kleine in een stal wus opgesloten en geheel verwaarloosd en uit gehongerd was. Meer dood dan levend is het kind in een Ziekenhuis opgenomen. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 19 Jnll. t B.Ü KoninkJyk besluit van 16 dezer is, met ingang van 1 November: lo. benoemd, by het wapen der artillerie, tot commandant van de Instructie-Com pagnie de kapitein J. A. Brandon, van het 4e regiment vesting-artillerie; 2o. overgeplaatst by het 4e regiment vesting-arlillerie, de kapitein J. E. Krieger, commandant van de Instructie-Compagnie, en zulks onder eervolle ontheffing uit znn tegenwoordige betrekking. t Bij beschikking van den Minis ter van Oorlog is de 1ste luitenant J. H. A. Krediet van de Instructie-Compagnie, op zyn verzoek, met ingang van 1 September 1912 voor één jaar op nonacl iviteit gesteld, zonder bezwaar van de schatkist. .t V»n de 11 ad spiranten, die zich hadden aangemeld ten einde als volon tair geplaatst te worden bij de Instructie- Compagnie alhier, znn er Woensdag 4 ge neeskundig ongeschikt verklaard; 1 ad- spirant moest worden afgewezen wegens te weinig kennis, zoodat er 6 als volontair konden worden aangenomen. t By de door Burg. en Weths. gehouden aanbesteding van het verrichten van verschillende timmerwerkzaamheden ten behoeve van den motorveerdienst over de Lek werd ingeschreven door A. Bouter alhier voor f 460 en door G. A. Viveen alhier voor f 348. Aan laatstgenoemde werd het werk gegund. f Door wylen mejuffrouw N. Kooi man, Zondag alhier overleden, is gelega teerd, vry van successierechten: aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier f 1000, aan het Oude Mannen- en Vrouwen huis alhier f 1000, en aan het Algemeen Armbestuur albier f 500. f In de Woensdag gehouden ver gadering vau de afdeeling «Schoonhoven" van den Gereformeerden Bond werd tot voorzitter herkozen de heer W. F. Itjeshorst en tot penningmeester gekozen de heer M. van de Graaf, in de plaats van den heer Joh, Bleyewberg, die als zoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen. t De heer C. H. Greup alhier is te Gouda geslaagd voor het eindexamen Kyks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. f Zeer waarschynlyk ten gevolge van de groote hitte mag de zwem- en bad inrichting alhier zich dit jaar in een buiten gewone belangstelling verheugen. Door de noodzakeiykheid gedrongen heeft het be stuur een uitbreiding moeten maken en wel door de inrichting met drie kamertjes te vermeerderen, benevens nog een plankier te (toen daarstellen van 60 meter lengte. PP kostenaan een en ander verbonden, zyn met gering, doch het bestunr rekent op den voortdurenden steun van allen, die voelen voor de volksgezondheid, die voelen voor sport, enz. Reeds zyn aan 126 personen gratis toe gangskaarten tot de zweminrichting ver strekt. Die allen inaken byna dagelijks ge bruik van het bad en het is een 'lust om hen in hel water te zien genieten, nadat zy uren in de warmte op fabrieken of werk plaatsen hebben doorgebracht. Waar echter door zoovelen tegely'k wordt gebruik gemaakt van het bad, daar acht bet bestuur bet gelukkig, dat de zwemmers zelf medewerken tot het vergemakkelykeii van het toezicht, n.l. door elkander te con troleeren gedurende de aanwezigheid in het water. Ook het aantal betalende en contribuee- rende leden is toegenomen. Hoe aangenaam dit ook moge znn, en hoezeer het bestuur daaruit ziet, dat de inrichting al meer wordt gewaardeerd, aan den anderen kant brengt het meé, dat tegen het volgend jaar aan nog meerdere uitbrei ding zal moeten worden gedacht, hoewel de financieels zorgen daardoor weer zwaar der zullen worden. t Waterstand van 21 tot en m-et 27 Juli: Zondag laagw. v.ra. 7.52; hoogw. v.m. 11.11 Maandag 8.18; n.m. 12.37 Dinsdag 10.43; 2.2 Woensdag 11.51; 2.36 Donderdag n.m. 12.39; 3.34. Vrydag 1.25; 4.20 Zaterdag 2.3 5,_ By Koninklijk besluit van 9 dezer is bepaald, dat in de gemeente Wad dinxveen, met ingang van 1 Januari 1913, een Kamer van Koophandel zal worden ge vestigd, bestaande uit 5 leden. -- De com misga ris der Koningin in deze provincie, E. C. baron Sweerfs de Lan- das Wyborgh, heeft Donderdag, vergezeld van Mr. G. W. J. Bruins, hoofdcommies ter provinciale griffie, een ainbtelyk bezoek gebracht aan Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Krimpen a/d Lek en Lekkerkerk. i.rwBurgVen Weths. van Schiedam nebben aanbesteed het ophoogen en riolee- ren van terreinen in Oud-West-Frankeland voor den aanleg van de Tielemau Oemstraat, de te verlengen St. Lidulnasflraat, de Bruir- manstraat, de Van Beverenstraat, de Huys- mansstraat en den te verlengen Oud-West- Frankeiandschen weg. Ingekomen waren 10 biljetten. Laagste inschryver was de beer G. Karnpsteeg te Bolnes voor f22.539 De gunning werd aangehouden. Donderdag; werd op .Wouden- steun nap den Homngerdjjk te Rotterdam de centrale keuring voor de Rgkspremie: keuringen 10 de provincie Zuid-Holland gehouden. De voltallige provinciale regelings commissie voor de paardenfokkery in Zuid- Holland was hierby tegenwoordig. Er ver schenen uitsluitend merriën en merriën met veulens voor de jufy, Een onderhoudsbydrage van f 75 werd o.a. toegekend aan de driejarige merriën „Euria" en „Moor" van A. Kooy Jr. te Kedichein, „Roos" van A. van Herwaarden Gzn. te Asperen, .Bertha" van I. Verhaar te Nieuwland en „Nora" van gebrs. Mon- hemiua te Hendrik-Ido-Ambacht. Een premie van f 100 werd 0. a. toege kend aan de 4-jarige merrie „Olga" met veulen van G. van LTzeren te Arkel, en aan de 6-jarige „Frederika" met veuten van A. Kooy Jr. te Kedichein. Een premie vau f 100 verwierven o.a. de 4- a 5-jarige merriën „Kora" van E. W. van Herwaarden te Asperen en „Juliana" van W. de Stigter te Keaichem; een premie van f 75 o.a. de meniën „Amazone" van A. van der Breggen te Waddinxveen en „Ah" van M. Hij koop Jz. te Waddinxveen. Ben premie van f 75 werd o.a. toegekend aan de 6- d 7-jarige merriën Young Lady" f van der Torren Kzn. te Gouda en „Wilhelmina" van A. W. de Jong te Meerkerk. Het slotnummer bestond uit het ryden met ingespannen merriën, welk nummer veel belangstelling had. De bedoelingervan was om de paarden niet alleen aan de hand, maar ook in het tuig te zien gaan. Behalve de beoordeel ing van het paard eji zyn wyze van gaan in liet tuig, kwam ook de fok waarde in aanmerking. Veertien aangespaunèh luerrifln kwamen, Verdeeld in drie groepen, achtereenvolgens in de baan. Toegekend werd o.a.: een prys van f75 aan „Frederika" van A. Kooy Jr. te Kedichem; een prys van f 25 aan „Wil helmina" van A. W. de Jong te Meerkerk, en een prijs van hetzelfde bedrag aan „Corrie" van C. de Jong Tzu. te Arkel. 'Alblauseriraard en Hf heeren- landen, 19 Juli. De handel in kaas gaat redelyk. De prys houdt zich rry goed staande en bedraagt thans f25Af29; zware partyen tot f 32 per 60 K.G. Tengevolge van de felle zomerhitte komt hier en daar nogal bederf in de kaas voor. De boter blyft goed gezocht, bij minder aanbod. De prys van goêboter is f 0,75, van weiboter f 0,65 per 'to kilo. De hooibouw loopt ten einde. Er is ont- zaglyk veel thuis gehaald en de kwaliteit is uitstekend. Amelde, 18 Juli. Tot hoofd der Christe lijke school te Kerkwyk en Delw^hen is benoemd de heer W. Bronkhorst, onder- wyzer aan de School met den Bybei alhier, die de benoeming heeft aangenomen en 1 Januari 1913 in functie hoopt te treden. "UeiiBchop, 18 Juli. De gemeente rekening over 1911. die gedurende 14 dagen ter inzage ligt, bedraagt in ontvangsten f 1829,76'N, in uitgaven f 1878,69, en sluit alzoo met een nadeelig slot van f 48,92'fe. «Bergambacht, 19 Juli. Tot onder- wüzeres aan de eerste openbare lagere school alhier is met ingang van 1 September benoemd mejufTrouw H. C. F. J. Morien te Enkhuizen. Op de voordracht ter benoeming tot zetters voor 's Ryks belastingen, ter voor ziening in de vacatures, die op 31 December 1912 ontstaan zullen door de periodieke aftreding van de heeren W. F. v. d. Wal en K. Hoffland, zijn geplaatst de heeren: W. F. van der Wal, K. Hoffland, E. Langerak en C. van der Hee. In de heden gehonden openbare raads vergadering is de geraeenterekening, dienst 1911, voortoopig vastgesteld: in gewone ont vangsten op f 23603,955, in gewone uitgaven op f 20573,8Ö6, tyatig saldo alzoo f 3030,09; in buitengewone ontvangsten op f 950, in buitengewone uitgaven op f 950, batig saldo alzoo nihil. Bergambacht, 18 Juli. Woensdag morgen had de mandenmaker W. v. B., wonende te Ammerstol, het ongeluk by liet afknippen van stukken teen van een mand een gedeelte van den voorsten vinger der linkerhand at te knippen. Hy moest zich onuiiddellyk onder geneeskundige behande ling stellen en is voorloopig gedwongen rust te houden. Boskoop, 18 Juli. Woensdagmorgen 'geraakte de 15-jarige W. v. H. met zyn flets van de brug in de Gouwe. Hij werd door den sterken stroom meegesleurd en zou verdronken zyn, zoo niet op het laatste oogenblik Visser Schoenmaker hem een touw had toegeworpen, waarmede hij op het droge werd getrokken. Capelle a/d IJasel, 18Juli. Dinsdag avond was de 14-jarige C. Twigt in een zelling van den IJssel aan het baden. Een paar dagen tevoren was er in die zelling gebaggerd, zoodat er diepe gaten in waren. T., die dit niet wist en ook niet zwemmen kon, kwam in zulk een gat terecht en ver dween in de diepte. J. D., die dit zag, sprong te water en had de voldoening f! te grypen en behouden op den wal te brengen. §Driebragge, 18 Juli. By het op gang maken van den motor kreeg de ruaalknecht van G. van Tuijt de gasvlam tegen aan gezicht en handen, waardoor hy ernstige brandwonden bekwam en geneeskundige hulp moest inroepen. Giesnendsm, 18 Juli. Maandag had J. van 't Hoog, milicien by het korps pon tonniers, die te Blau^esluis een brug over de Maas hadden geakypm, b«t ongeluk van een- verhoogd dek opponton *e vatten waardoor hy zich ernstig bezeerde. Hi werd per roeiboot naar het logiesschjp getransporteerd om geneeskundig te worden behandeld. Later wera hy naar 's-Hertogen- bosch overgebracht. Zyn toestand is redelyk. **tiitt*sen-ATieuwkerk, 18 Juli. Voor de. betrekking van veldwachter in deze ge meente hebben zich -8 sollicitanten aan gemeld. «Haastrecht, 19 Juli. De afdeeling „Haastrecht" van do Hollandsehe Maat- schappy vau Landbouw en de alhier be staande afdeeling der V. P. N. zy'11 voor nemens, op 24 en 25 September e.k. een groote landbouw- en pluimveetentoonstelling te houden. Op het waarborgfonds is reeds voor een flink bedrag geleekend. Albier is overleden in den ouderdom van 85 jaar de heer A. Nobel, vroeger boezem meester van bet waterschap „De booge Boezem" achter Haastrecht, thans nog hoofd-ingeland van de Krimpenerwaard. Zyn zoon, cap. missionaris J\ J. Nobel, zal Zaterdag naar Ned. Borneo vertrekken per s.s. „Willem III". «Jaarsveld, 18 Juli. Het 4-jarig doch tertje van Van B. alhier kwam Maandag in een onbewaakt oogenblik in den pomp bak terecht, waar zy beklemd geraakte tusschen een pyp. Gelukkig werd het ongeval spoedig opgemerkt, zoodat hulp kon worden ;eboden. Het kostte echter vry wat moeite iet kind uit haar benarde positie te ver lossen; ten slotte uroebt dit echter gelukken. Onder» het opgeven van heel wat water en half bewusteloos kwam het meisje te voor- schyn. Nadeelige gevolgen heeft het echter niet ondervonden. Dat de ouders eenige angstige oogenblikken hebben doorleefd, laat zich begrypen. In het begin dezer week bevond zich de broodbakker d. D. met zijn hondenkar, beladen met brood, in de Graaf. Terwyl hy even by iemand binnen vertoefde, ge raakte zyn kar door het aanschieten van andere honden te water. Slechts met groote moete kon d. D. zyn honden, die gevaar hepen te verdrinken, redden. Eén der angstig geworden dieren beet hem daarbi in de hand. Verder liep het ongeval me het nat worden van wat brood af; natuuriyk een schadepostje voor den bakker. Krimpen a/d Lek, 18 Juli. De vrouw van A. de Jong Mz. alhier had een wondje aan den arm, hetwelk oorzaak werd dat dit lichaamsdeel zoo onrustbarend begon op te zetten, dat geneeskundige hulp moest worden "ingeroepen. Dr. W. Mars consta teerde bloed vergift iging. Krimpen a/d IJnnel, 18 Juli. Uit hel verslag van de exploitatie der water leiding in de gemeenten Lekkerkerk, Krimpen a/d Lek en Krimpen a/d IJssel over 1911 biykt, dat het aantal aansluitingen vermeerderd is mei 140 en thans 1224 bedraagt. Het aantal aansluitingen onder deze ge meente bedraagt 56 pCt. van het aantal perceelen in de gemeente; te Krimpen a/d Lek is dit 77 pCt. en te Lekkerkerk 39 pCt. ««Laugerak, 18 Juli. De boot van de Reedery op de Lek, welke 's middags te 3 uur van Cutemborg vertrekt en omstreeks 4.50 in onze gemeente aanlegt, was Woens dag vanwege een defect aan de machine genoodzaakt, hier te blyven liggen. De hulp van een andere boot werd ingeroepen: de schroefstoomboot „Reedery no. 7", de vroegere „Johan III", nam passagiers en goederen over, zoodat na een oponthoud van omstreeks 2 uur de reis vervolgd kon worden. Leerdam, 18 Juli. Naar „De Standaard" meldt zal de Gereformeerde Kerk alhier vergroot worden met 200 zitplaatsen. Ook zat men overgaan tot den bouw van een kosterswouing en kerkekamer. «Lexiuoud, 18 Juli. Onze dorpsgebpot de heer C. van Luyt, die het vorige jaar als leerling van de Kweekschool teNymegen de akte als onderwyzer verwierf, heeft deze week met gunstig gevolg het eindexamen H. B. S. afgelegd. Lexiuoud, 18 Juli. De jongeheer A. de Hoop alhier heeft met goe4 gevolg het toelatingsexamen tot de H. B. S. te Gorin- cbem afgelegd. Een droevig schouwspel levert reeds menig aardappelveld, waar de gevreesde ziekte haar zwarte sporen vertoont. Bleven wy verleden jaar van deze plaag nagenoeg verschoond, liet staat te vreezen dat zulks dezen zomer niet het geval zal zyn. Het ia te hopen dat het volle zomerweder, dat wy nu genieten, een snellen groei van het aardappelgewas moge bevorderen, opdat de ziektcpiaag niet doortrekke, maar nog getemperd worde. «Lekkerkerk, 18 Juli. Dinsdagmiddag werd onze gemeente bezocht door Z. Exc. den Commissaris der Koningin E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh. Van alle openbare gebouwen en sommige particuliere woningen wapperde de driekleur. Daar Z. Exc. over tyd aankwam, kon van het voorgenomen bezoek aan de nieuwe school mets komen. Van de gelegenheid tot audiëntie werd door één persoon gebruik gemaakt. Van hier vertrok Z. Exc. naar Krimpen a/d Lek. Er beginnen zich onder de kinderen gevallen van mazelen en roodvonk voor te doen. Voor de kinderen én voor het onderwys is het te hopen, dat deze ziekten rich nfet zullen uitbreiden. w0l"e vroegere dorpsgenoot de heer W. M. Pruyt, thans commies te Aalten, is na afgelegd examen bevorderd tot commies 2e klasse by 's Ryks directe belastingen. ««Lekkerkerk, 19 Juli. De hooibouw kan hier als geëindigd worden beschouwd, uitgezonderd enkele boeren, die nog wat zoogenaamd schraal land hebben of wel in •et V00.rJ*ai' een perceeltje hebben vóórge- Weid, dat nu met den groei natuuriyk ook is nagekomen. De oogst is zeer overvloedig, IÓÓ groot, als in geen jaren, ja «rellicht relden het geval was. Zeldzaam was ook van het vroege voorjaar af de groeizaamheid voor net gewas. De kwaliteit van het hooi laat mets te wenschen over. De fijnheid van stengel, waardoor het zich kenmerkt en die vroeger nogal eens ie wenschen overliet, vindt haar oorzaak ongetwyfeld iu het feit, dat er zoo goed als geen mollen zyn. Onze veenachtige, toch al genoeg poreuze bodem wordt door dat omwroeten veel te tos ge maakt, zoodat de ontwortelde planl bij den minsten tegenspoed die vastheid van grond verliest, welke zy noodig heeft om zich te ontwikkelen. Ook het nagras, vooral dat van het vroegst gemaaide land, staat er prachtig by. Nog meer dan tot nu toe zal bet vee zich in de weelde van het gras gaan baden. Of de veldmuizen, welke op het oogen blik wel wat in lantal vermeerderen, zullen blyven toenemen, valt niet te zeggen. Op grond van de ervaring is dit zeker niet te verwachten, want het kwam nooit voor, dat de eene teelt, van eenige beteekenis althans, de andere zoo snel opvolgde. Met dat al is er de laatste weken by de boeren heel wat te doen geweest, temeer daar de arbeidsdrukte allerwege en op elk gebied de mogelykheid uitsloot, tydeiyke hulp te bekomen. Een noodzakelyk gevolg hiervan was wederom de aanschaffing van grasmaaimachines en hooischudders. De uitgaven voor deze werktuigen worden ge lukkig door de financiën toegelaten, want de omstandigheden voor den veehouder zijn vooral in vergeiyking met het vorige jaar gunstig. De pryzen der afzetproducten bly ven flink en de melkopbrengst, al daalt zn door de warmte der laatste dagen eeniger- mate, is ruim normaal. Bovendien levert de varkensmesterij, onder voorbehoud dat zy onder gewone omstandigheden plaats heeft by de taraelyk hooge marktprijzen voordeel op. Alles te zamen genomen, is er dus reden te over om tevreden te zyn. «Meerkerk, 9 Juli. Woensdagavond had in het Brugbuis de jaarvergadering plaats van de Wilhelmina-Vereeniging". De heer P. Sichterman, voorzitter, opende de bijeenkomst en gaf het woord aan den penningmeester, om rekening le doen over het afgeloopen jaar. De rekening werd nagezien en in orde bevonden en het batig slot vastgesteld op f 10ö,06Vi. Het bestuur, dat volgens het reglement moest aftreden, werd herkozen en bestaat nu uit de heeren: P. Sichterman, G. Slob J. Vervoorn, M. A. van Beekum, P. Schakel' W. C. van Iperen en W. Brouwer. Ook de commissarissen werden herbe noemd; het zyn de heeren C. van IJzeren, H. Boon, G. P. Bikker en J. F. Stolk. l)e heer P. C. A. Kotnmers werd als commissaris benoemd in de plaat?, van den heer E. Rmgelenateyn.die onlangs uit de gemeente is vertrokken. Verder werd besloten om vermoedelijk op 1 September feest te vieren. De regeling der feestelijkheden werd opee- hel be'lnur, i„ 0ïer, P„'et het college van commissarissen. - De hoogste Prijzen der kaas bedroeden in deze week f 28 voor lichtere, f 30 vooï XI k J*. e2 V00r nvaar(lere soorten De handel bleef traag. Meerkerk, 18 Juli. Volgende week Woensdag zal de Christeiyke Jongelinrs- 2^2allï«r "its'aPJü maken naar Soestdyk, ter by won mg van den aldaar te houden Bondsdag (wedstrijd) van zanever- eenigingen. er «Nienwerkerk a/d U«8e|, 18 Juli. Maandagavond waren eenige kinderen aan het spelen op een zandhoop, liggende ou de losplaats van den Zuidplaspolder. Om dat de hoop zeer dicht aan het kanaal lag moest men oppassen er aan den éénen kant niet af te glyden; anders kwam men in het kanaal terecht. Dit ondervoud bet 2-jarif dochtertje van C. P. alhier. Geluk kig werd het ongeval opgemerkt door haar o-jang zusje, dat terstond toeschoot en de drenkelinge op het droge bracht. ««Nieuwpoort, 18 Juli. Ook de kin deren van de school in onze gemeente zullen in de groote vacantie hun uitgaansdagje hebben. Het onderwijzend personeel toch is voornemens met de hoogste klassen een reisje naar den Haag en Scheveningen te maken waarvoor de schooljeugd zelf een wekelyksche bydrage heeft geofferd, terwijl het te verwachten tekort - hij kinder feestjes en -reityes is er steeds een tekort nietwaar? - gedekt is door een bedrag van te '▼oren door de beide onderwyzeressen by verschalende ingdretenen ingezameld. Als het weer nu maar wat mee wil wer ken, zal de jeugd zeker heeriyk van het uitstapje genieten. Aan den milicien-sergeant Jan Noor- Jandt van de lichting 1906 uit deze gemeente, behoorende tot het 6e regiment infanterie, is door den Minister van Oorlog vergunning verleend om eerst op 7 Januari 1913 voor ae in dit jaar te houden herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. •Ouderkerk a/d Mauel, 18 Juli. Medennamiddag werd onze gemeente voor de eerste maal bezocht door Z.Exc. den Commissaris der Koningin in deze provincie E. C. baron Sweerts de Laudas Wyborgh. Het dorp was dicht bevlagd en ontving aldus zyrt hoogen gast op de meest hoffetyke wyze Gaar de gerestaureerde toren en het nieuwe uurwerk direct het meest zyn aandacht trokken, geleidde de burgemeester Z.Exc. naar het gebouw der Ned. Herv. Gemeente waar keurig orgelspel hem ontving en de rondleiding geschiedde door den predikant Ds. B. Batelaan, den president-kerkvoogd L Hoogendi/k Az. en den kerkvoogd A. bchuikel. Na ook de graftombe bezichtigd te hebben van de Graven van Nassaö la Lecq, werd afscheid genomen en de school in het dorp met een bezoek vereerd, alsmede op neming gedaan van hel brandspuit-materieel, waarna Z Exc. ten raadhuize werd ontvangen. De gerestaureerde raadszaal wekte zeer zijn bewondering. De inrichting van de brand weer en de indeeling der begraafplaats werden daar door den burgemeester ver klaard, aan de hand van de betrokken kaarten en registers. Intusschen werd de admini stratie der gemeente en die van den ont vanger ter gemeente-secretarie opgenomen door Mr. G., W. J. Bruins, hoofdcommies ter Provinciale Griffie, die Z.Exc. begeleidde. 4L ten huize van den burgemeester de thee te hebben gebruikt, nam Z.Exe. afscheid, den burgemeester de verzekering gevend van den recht aangenamen en degeiyken indruk, dien hy van de gemeente, haar be stuur en haar welvarende bevolking had ontvaugen. In de Vrydaravond gehouden raads vergadering werd de geraeenterekening dienst 1911 aangeboden, bedragend in ont vangst f 26857, in uitgaaf f 25123,33 en sluitende alzoo met een voordeelig slot van f 1733,67. - 'J® voroeniging Werknunsiorg" alhier hield Maandagavond haar tweede kwartaals vergadering. Uit het financieel verslag bleek dat ontvangen was f 330,05, terwyi de uit gaven f 423,28 bedragen hadden. Aan 18 personen toch was f 396,38 als ziekengeld uitgekeerd. Het kwartaal sluit hierdoor met een nadeelig saldo van f 93,23. Het aantal leden verminderde door ver trek en door andere oorzaken met 10, terwfll 3 nieuwe leden en I donateur werden inge schreven. 'Oudewater, 18 Juli. De werkzaam heden aan de waterleiding beginnen in de laatste dagen te vorderen. De filters, waarop men reeds eenige weken wachtte zyn aangekomen. Intusschen heeft men het water door de hoofdbuizen laten loopen, waarby bleek, dat die op verscbeiaene plaatsen lekten. De lekke plaatsen zyn echter niet overal even gemakkeiyk te vinden, waarom in vele straten opgravingen plaats hebben, welke werkzaamheden aan de buizenlegging herinneren. Het is te wenschen, dat de zaak nu spoedig in orde mag komen, daar men hier vooral in warme dagen een sterke behoefte gevoelt aan goed drinkwater. In de weide van den landbouwer K„ even bmten de stad, daalde Dinsdagavond een luchtballon neer. De luchtschipper, een kapitein der genie uit Utrecht, was in de Diemerbroek het anker kwyt geraakt. «Polobroek, 18 Juli. Pas had de vee houder A. de J. albier Maandagavond zfln iruin in het land gedaan, of het beest ;eraakte te water. Hoewel men spoedig e hulp snelde was het paard" reeds dood, toen men bet op den wal bad. Voorwaar een groote schadepost voor den eigenaar vooral nu de paarden zoo duur zyn. Het ruim 10-jarig zoontje van den timmerman K. S. alhier reisde Woensdag morgen met schipper Van den Wijngaarden naar Oudewater. Op een oogenblik dat de schipper niet aan boord was, gleed de knaap van de schuit in de zeer diepe Benschopsche wetering. De timmerman De Bruin, die het ongeval opmerkte, schoot snel ^oe en mocht het genoegen smaken den drenkeling op het droge te brengen. Druipnat en hevig verschrikt plaatste de knaap zich weer op de schuit, en na de terugkomst van den schipper werd de reis voortgezet. Zon en wind moesten den jongen de kleeren maar aan het lyf drogen. SnelreiraArd, 18 Juni. De opgemaakte rekening dezer gemeente over 1911 bedraagt f 5366,52 in ontvangsten, f 4319,81 in uit- gaveu, batig saldo alzoo f 1046,71. Streefkerk, 18 Juli. De byna 78-jarige weduwe A. v. d. Wal kwam zoodanig op den vloer van haar woning te vallen, dat ge neeskundige hu'p moest worden ingeroepen. De dokter constateerde beenbreuk. De rentenier G. van Middelkoop wilde ook eens een voer bodi balen voer zftn buurman, maar „zwart" wilde er niet van weten en sprong met wagen en voerman pardoes in de wetering. Toegesnelde buren redden alles. «Tienhoven, 18 Juli. Woensdag ge raakte by het stoeien een beste koe van den bouwman C. W. alhier in de wetering. Het dier verdronk onmiddellyk. «gevenhuizen, 17 Juli. Voor de herhalingsoefeningen, die van 5 tot 30 Augustus te Gonda gehouden worden, zyn uit deze gemeente opgeroepen: P. Hordyk, lichting 1911, en W. Seyffers, lichting 1906, heiden by bet 4e regiment infanterie. Een hengelaar uit Rotterdam, die Zondag in de Rotte aan het visschen was. nam een bad in dat water. Ofschoon hy een goed zwemmer was, zonk hy midden in de Rotte naar de diepte, waarschynlyk tengevolge van kramp. De ongelukkige kwam niet weer boven. Zyn lyk werd later opgevischt en naar Bergschenhoek vervoerd. Hy laat een weduwe met 4 kinderen achter. Een paard, gespannen voor een wagen met turf, schrikte Maandag van een hoop steenen op den Knibbelweg. Het geheele gery geraakte in een sloot, en wel het paard onder den wagen. Terstond waren verscheidene personen by de hand om te helpen. De wagen werd op zy gewerkt en daarna het paard op bet droge getrokken. Vervolgens werd de wagen uit het water gehaald. De schade bleek niet groot te zyn: de kar had maar weinig avery. De turf was echter doornat. Kantengerecht te SLIEDBECHT. Uitspraken vau 18 Juli 1912. A. v. d. B., Brandwyk, niet by de brand weeroefening aanwezig zyn, vryspraak. P. v. C. v. V., C. de W. en Th. v. S., Sliedrecht, overtreding Ongevallenwet, ieder f 16 subs. 5 d. h. R. d. O. en H. d. O., Groot-Ammers, overtreding kenrverordening, ieder f5 subs, 5 d. h. W. K., Hendrik-Ido-Ambacht, dronken schap, f 2 subs, f d. h. J. B., Sliedrecht, in dronkenschap ver- keerend de orde verstoren, f 6 suba. 5 d. h. C. R., Bleskensgraaf, A. d. W., Papen- dreebt, H. H., Rotterdam en W. A. G., Alblasserdam, rijwiel zonder licht, ieder f3 subs. 3 d. h> A. d. K., Sliedrecht, trekdier laten staan, tweemaal, tweemaal f 1 subs, tweemaal 1 d. h. B. H., Papendrecht, dronkenschap, f 8 subs. 3 d. h. L. V., Gorincbem, P. d. H. en J. D., Papendrecht en W. B., Bleskensgraaf, idem, ieder f 2 subs. 2 d. h. W. v. M., Peursum en A. v. H., Gies- aen-Nieuwkerk, rijwiel zonder licht, ieder f 3 subs. 3 d. h. J. V., Sliedrecht, idem, f 5 subs. 5 d. h. J. v. d. K., Alblasserdam, idem, f 0,50 subs. 1 d. h. M. d. W. en A. H., Sliedrecht en M. M., Streefkerk, idem, ieder f 2 subs. 2 d. h. C. L, Dordrecht, overtreding motor- en rijwielregleraent, f 3 subs. 3 d. h. A. W., Sliedrecht, overtreding Leerplicht wet, f 8 subs. 3 d. b. J. B., Papendrecht, visschery-overtreding, f 1 subs. 1 d. h. L. N., zonder bekende woonplaats, dronken schap, f 3 subs. 3 d. b. A. S., Streefkerk, trekdier laten staan, tweemaal f 1 subs, tweemaal 1 d. h. C. B., Giessendam, overtreding politie verordening, f 5 subs. 5 d. h. VIOATUBEBECBTEN. Neder!. Herv. Kerk." Berkenwoude: Zondag 21 Juli, voorin. Ds. Broekers te Krimpen a/d Lek. Stolwyk: Zondag 21 Juli, voorm. Ds. v. d. Broek-te Haastrecht. BUUGEBLUKE NT AND. Bergambacht. Van 16—19 Juli. Geboren: Dirk Cornelia, z. van D. C. v. d. Berg en J. M. Baardman. Nleawerkerlt a/d IJl. Van 5—19 Juli. Geboren: Adrtanus Klaas, z. van C. Tuinenburg en H. B. Overgauw. Overleden: E. S. Scholzei, oud 3 j.— T. Truggelaar, oud 8 ra. Oudewater. Van 12—19 Juli. Geboren: Johanna Catbarina Antonia, d. van C. A. van Wyk en E. Deins. Overleden: J. Boele, oud 10 m. A. Lieshout, oud 69 j., echtgenoot van H. van Ruiten. V tMcberU-Berichten. «Auimerstol, 19 Juli. Van Zaterdag 13 tot en met Vrydag 19 dezer zyn alhihr ter markt aangevoerd 1 groote en 35 kleine zomerzalmenprys per kilo f 1,06 f 1,26. 4 St.-Jakobzalmen f 1 k f 1,20 per lh kilo. Marktberichten. Gsuds, 18 Juli. Kaas, le qual. f30,— k t 32,—, 2e qual. f 26,— a f 29,—; zwaardere f 29,— k f 32,50. Aangevoerd 140 partyen. Handel matig. Boter: Aangevoerd 826'/i stukken van 1/g K.G., handel ving; prijs der goê- f 1,40 k f 1,50 en weiboter f 1,20 a f 1,30 per K.G. Botterdam, 16 Juli. Aangevoerd 68 paarden, 986 magere en 564 vette runderen, 198 vette, 394 nuchtere en 116 graskalveren, schapen of lammeren, varkens, 126 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 36 tot 43 ct., stieren 32 tot 36 ct., kalveren 45 tot 60 ct. per Vs kilo. Melkkoeien f 155 a f 335, kalf koeien f 150 a f 346, stieren f 120 a f 300, pinken f 75 a f 125, graskalveren f 25 a f 60, vaarzen t 110 a f 180, alles mager vee; biggen f9,— a f 15,—; slachtpaarden f 50 a f 170. Schoonhoven, 17 Juli. Boter le qual. 68 ct., te qual. 63 ct per half kilo. Kaas f 28 k f 33 per 60 kilo. Vette varkens 27 4 30 ct per Va hilo. Biggen f 10 f 14 per stuk. Vette kalveren 28 k 34 ct. per V» kilo. Aardappelen f 3,— per H.L. ld. (poters) f 1,50 per H.L. Eieren f 3,25 per 100 stuks. Woerden, 17 Juli. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 397 partijen. Prys van Goudsche le soort f 29,—a f 32,— 2e soort f 26,—" a f 28,50, id. zwaardere f 30,— a f 32,—; Noord-Hollandsche f af dito gestempelde f per 50 kilo. Handel traag. Heden overleed, in den ouderdom van bijna 97 jaar, onze geliefde Schoon zuster, Tante en Oud-Tante, Mejuffrouw KEELTJE KOOIMAN. Uit aller naam, C. U. van SCHERPENZEEL, Exce-Test. J. KOOIMAN Exr-Test Schoonhoven, 14 Juli 1912. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de zeer vele bewijzen van belang stelling, op den 8sten Juli 1.1. ter gelegen heid onzer 25-jarige Echt vereeniging onder vonden betuigen ondergeteekenden hun harteiyken dank. W. J. DEN HENGST. D. A. DEN HENGST Bcdrman. G oude rak, 19 Juli 1912. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen oprechten en hartelyken dank aan degenen, welke de eerste hulp verleenden by het treurig ongeval van hun zeer geliefd Zoontje CORen mede aan allen die hun deelneming in dat voor hen zoo zwaar verlies betoonden. N. SCHOUTEN. M. SCHOUTEN - Potuijt. Bergambacht, 20 Juli 1912. Voor de vele bewyzen van vriendschap en deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en by het overlyden van onzen ge liefden Broeder en Zwagerden Heer J. J. M. DE BORST VER DOORN, zeggen wij harte lijk dank. B. A. M. VELTMAN De Borst Verdoorn, J. B. VELTMAN, Nymegen. A. M. BAERT De Borst Verdoor», M. N. BAERT, Vlissingen. M. S. DE BORST VERDOORN, Velp. Die iets te vorderen heeft van-, ver schuldigd is aan- of onder zyne bewaring heeftbehoorende tot de nalatenschap van WILLEM FREDERIK Nt HKGIJ, in leven Smid te Nieuw.Lekkerland en aldaar overleden den 29. Maart 1912, wordt verzocht daarvan vóór den 1. Angus* tug 1012 opgaaf, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris T. ANEMA te Ntreefkerk. Ondergeteekende heeft de eer jne cliëntéle te berichten, dat lïjj met ingang van 1 Augustus a.s. zyn heeft overgedaan aan den Heer J. F. KOELOFNEN. Dankbaar voor het zoo vele jaren genoten vertrouwen, beveelt hy zyn opvolger ien zeerste aan, er verzekerd van zynae, dat deze niets onbeproefd zal laten om op het gebied van hygiéne én kwaliteit én prompte én vlugge bediening zyn vertrouwen waar dig te maken. Hoogachtend H. RENEMAN. Oudewater, Juli 1912. —o— Zich refereerende aan boven- staande deelt ondergeteekende hierby mede, dat hy de van den Heer B. BENEMAN met ingang van 1 Aug. a.s. heeft overgenomen. Niets onbeproefd latende het vertrouwen, hetwelk zyn voorganger in zoo ruime mate rnochrt genieten, zich waardig te inaken, beveelt hy zich minzaam aan. Tevens van de gelegenheid gebruik mi- kende by zyn vertrek uit de Peperstraat naar de ReinUnsbruggezyn geachte cliëntéle dank te zeggen voor het vertrouwen gedurende ruim 8 jaargenoten, blijft hy zich voortdurend minzaam in hun gunst (ook in zyn nieuwe zaak) beleefd aanbevelen. Hoogachtend 1. F. R0EL0FSEN. Oudewater, Juli 1912. verzoekt H.H. Veehouders hem opgave te doen van het aantal kalveren dat zy door hem wenschen geënt te hebben tegen Houtvuur en het aantal varkens tegen Vlekziekte. te Nehoenhoven. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 21 Juli 1012, 's morg. lOVs ure, onder leiding van Ds. J. C. KARS. Herv. Pred. te Steenbergen. gevraagd op elk dorp, voor groote Verzekeringsmaatschappij- Brieven fr., onder no. 24, aan het!Bureau van dit Blad. Aan de StoomolleslagerU der Firma H. W. VERLOOP Co. te Oudewater kunnen direct geplaatst worden. Leeftyd niet beneden 17 jaar. Vakkennis geen vereischte. Gevraagd tegen Sept. een flinke goed kunnende ryden en van goede gi voorzien. Adres Firma Wed. L. S. Schoonhoven. Wordt gevraagd, zoo spoedig mogelyk, een Dienstbode, tegen hoog loon, by D. A. SCHUURMAN, Landbouwer te Bleiswijk. TE KOOP een goed onderhouden b\j A. NOORLANDER, Hekendorp. Een mooi, weinig bespeeld, modern met Aeolsharp, 14 registers en 2 Kuiezwellen, prachtig in orde, met garantie, MARKT 7, GOUDA. DUURT DE Vandaar het steeds groeiende succes. Wie het nog niet probeerde doet zich voortdurend schade, want het kenmerkende van PRESERVER is: In pakken van f O,SO, 6 pak voor f 4,50 verkrijgbaar by Gouda bij A NT. COOPS. Stolwijk A. ft. v. d. BERG. Bergambacht D. KASTELEIN. C. G. v. d. BERG. Vlist i B. HOFLAND. Lekkerkerk C. van LIMBORGH. JAC.STÜRM. Ouderkerk a/d IJsfif/ A. v. WALSUM, Drogist. Noordeloos by C. v. STEENIS. Meerkerk T. v. d. HEIJDEN. Blbskensgraaf W. v. REES. Ottoland J, de KLUIJVER. Linschoten J. SOEDE. AAS. Brandwijk K. l.OOPIK en C. v. ZESSEN. Goudriaan by T. TERLOUW. Mej. T. TRAPMAN. Molenaarsgraaf bij L. de 1 PIK Lexmond Hoornaar Hei- en Boeicop Ameide Langerak Groöt-Ammeiis Streefkerk Oup-Alblas Giesen-Oudekerk Nieuwpoort A. RIETVELD. ZONNEVELD PIEK. A. de RAAT. G. den OUDSTEN. H. VERMEULEN. B. BRAND. J. STAM Gzn. G. VONK. P. C. PESSELSE. A. RIETVELD. (Merrie), zeer geschikt voor baxter of kruidenier. Adres A.v.d. WEKKEN Oz., Schoonhovensche Veer, tiroot-Amuiers. Bestrydt vooral in deze warme dagen het hool'd- óurelu by Uwe kinaeren door Onovertroffen middel tegen levend en ander hoofdonrelii. In flacons van 156) gr. f 0,35, verkrijgbaar by G. VONK, Z. de VOGEL, C. van ZESSEN, K. LOOPIK, L. de HAAS, J.v. MIDDELKOOP, Lopik. Oud-Alblas. Capelle a/d IJsel. Brandwijk. Id. Molenaarsgraaf. Cabauw. Meerkerk. Nieuwerkerk a/d IJ. Molenaarsgraaf. Langerak. Leerdam. Bergambacht. C. v. KLAAREN, W. BROUWER, J. de» OUTER A. MOURIK, G. van ZESSEN, M. BOGERD, C. G. v. d. BERG, K. HOOGEN BOEZEM, Opperduit. A. RIETVELD, Nieuwpoort. E. DE JONG, Nieuw-Lekkerland. A. NATZIJL, Stolwijk. A. R. v. d. BERG, ld. A. GOSMAN, Vianen. J. de» OUTER, Opperduit. Wed. ZWIJNENBURG, Langerak. B. ZWIJNENBURG, ld. W. van REES, Bleskensgraaf. J. de VOGEL, Ottoland. A. VINK, ld. JAN de KLUIJVER, ld. C. r. STEEN IS, Noördeloos. C. VERSLUIJS, Brandwijk. Mej. T. TRAPMAN, Goudriaan. L. v. D. ZIJDEN, Ameide. WrgenH stil gaan leven ter over name aangeboden een flink be klante MELKZAAK, naar ver kiezing met of zonder huis. Brieven fr., Iett. R. L., aan ADR. BOER, Boekh., Oosthaven 48, Gouda. van een groote partij als: Eiken en Grenen PLANKEN, PALEN, SCHROOTBN, RIBBEN, LUIKEN, DEUREN, BRANDHOUT enz., te op de STADHUISBRUG, op Woensdag 31 JuhnA!M2, 's morgens half tien ure. Defffllfl'aarder VAN I PEN BURG, Schoonhoven. Een goed glaM is in den zomer een heerlyke verfrissching. Wie zelf 5 Liter heerlijke kerven-, frambozen-, citroen-, aiiana*-, greuadiue-, peren-, perziken-Limonade wil bereiden, koopt voor 30 eent de beuoodigdheden daarvoor, en wie een uitmuntend gla» Kw»»t wil drinken, koopt een fleach frambozen, eitroen of grenadine ii f 0,40. „Kwant Naturel", uit zuivere citroensap bestaande, onder contróle van het Cheraisch-bureau van Dr. Basenow te Amsterdam, f O,HO per Liter, het fijnste wat te verkrijgen is. SCHOONHOVEN! Aanbevelend, KOESTBAAT No. O, SCHOONHOVEN. Hebt U kaartgebrekenalt*: blanw, kort. bol, scheuren, wrakken, kanker, knijpers enz., vraagt dan inlichtingen by Bevordert daarom zooveel mogelyk de gezondheid en den groei van die nuttige dieren. Dat kunt gij het best door het gebruik van in fleMtiehen van f 0,05 of 6 flesgchen voor f 3,00 verkrijgbaar by W. BRAND, Groot-Ammers. L. de HAAS, Molenaarsgraaf. W. van REES, Bleskensgraaf. L. VLOT, Ovd-Albias. C. v. ZESSEN, Brandwijk. K, LOOPIK, A. GROENEVELD Lzn., Krimpen a/d Lek. Mej. C. TRAPMAN, Goudbla^n. v C. v. STEENIS, Noordftoos. W. BRQUWER, Meerkerk, R. VERMEULEN, Langerak. J, STAM Gzn., Streefkerk. C. G. v. d. BERG Bergambacht. worden ÏOO Naamkaartjes op helder wit carton, in net étui, geleverd voor slechts •O-CENTS. Op fijn bristol carton in luxe étui f 0.75, f 1,f 1.25, f 1,50 enz. Warmte veroorzaakt bij velen hoofdpUn. maar helpen (J er binnen het uur af. ïn doosjes van f 0,25 verkrijg baar by K. Loopik, v. Zemen, L, de Haas, A. K. v. d. Berg, J. Ktürni, A. v. WalMiim, B. Hofland, Z. de Vogel, A. Rietveld, C. G. v. <1. Bergh G. Vonk, A. Mourik, te Brandwijk. Molenaarsgraaf, Stolwijk. Lekkerkerk. Ouderkerk a/d IJ. Vlist. Capklle a/d IJsel. Nieuwpoort. Bergambacht. Oud-Alblas. Molenaarsgraaf. tegen concurreerende pryzen verkrijgbaar by G. VAN WIJNGAAROEN, Graan handelaar, Bergambacht. De iaariykMche ver kooping van zal worden gehouden op Vrydag 9 Augustan 1012, des voormiddags 10 uur, bij J. VAN ES, en NIET op Donderdag 8 Augustus. te Gorinchem zal op Vrydag 9 Augustus 1912, des namiddags 2 nar, i „DE DOELEN" te in het openbaar verkoopen: uit de Boomgaarden van: de Kinderen S. KUIPERS onder Hoog- Bi.okla'Nd; de Heeren JOHs. VERHAAR, J. W. van GENT (Rietveld), H. B. BOOTE, K. BOOTE, H. J F. MULLER, J. van KRUGTEN, A. RIETVELD; C.VERPLOEGH, D. VERPLOEGH, Mej. Wed. J. VERVOORN, de Heeren JAN VERVOORN en I. G. VER VOORN onder Arkel; den Heer A. J. v. d. HEUVEL, de R.-K. KERK en de Heeren D. J. du CROO Sr., C. BEUSEKOM en M. VOGEfcENZANG^(aan het eind van den Visschersdyk en in de Pompstraat) onder Gorinchem en de Gebroeders Van KOOTEN onder Spijk. De gewassen van geteekeDde hoornen zyn niet onder den'verkoop begrepen. Onbekende personen worden niet als koopers of borgen aangenomen, tenzy voor zien van een bewys van gegoedheid, afge geven door een Notaris of Burgemeester. Nadere informatiën zyn te bekomen ten kanloro van genoeitiden Notaris MULLER. De Notaris X? P. SICHTEBMAN te Meer- kerk zal op Zaterdag 10 fll-fltaË? Augustus 1912, desroorraid- dags 101/2 uur, in de Zaal van den Heer J. G. DIEPENHORST te Ameide, PUBLIEK VERKOOPEN: De BOOMVRUCHTEN uit 48 boomgaarden onder Ameide, Tien hoven, I.angerak, Meerkerk, JLex- mond, Nieuwland en IIoog-Blok land alsmede een perceel HAVER onder Ameide. PUBLIEK VERPACHTEN: De NA WEIDE van eenige per ceelen onder Ameide, JLexmond en Meerkerk. Breeder omschreven by boekjes, te ver krijgen by den Heer A. v. STAVEREN te Ameide en ten kantore van den Notaris voornoemd, waar mede inlichtingen zyn te verkrygen. *7^1 Notaris H. KOOI te 9ÜZEÊ9 Lopik zal op Vrydag 9 Augus- IfijBpP tus 1912, des v.m. 11 uur, te Hoenkoop in het Koffiehuis ntfateM» „Fietslust" van Gebrs. SNEL, publiek verkoopen: uit de boomgaarden onder Haastrecht, op de Uiterwaarden „Dankbaarheid", „Tempelhof" en „Putman" van de R.-K. KERK te Haastrecht en „Rust Roest" van den Heer J. VAN DER STEEGT. Breeder by notities, die op aanvrage worden toegezonden. j vin in vier perceelen, van den polder Ntein, op Woensdag 24 Juli 1912, 's avonds 7 uur, ten huize van Mej. Wed. MULDER by A f 0,50 per potje, geeft verlichting en genezing. Verk rugbaar by ANTON COOPS, Gouda, en A. N. v. ZESSENSchoon hoven.

Schoonhovensche Courant | 1912 | | pagina 2