JÉ1 Verbandwatten. Een bekwaam Timmerman Een Timmer Een MandemnoKersknecht Een flinke Boerenknecht, Een Bonn r, Een BoerenaMer, En Boerendienstbode. Een flinke Boerendienstbode. Mi de verkoop der „Indestructible Shoe" zoo tee??? EXTRA- AVONDREIS Dinsdag 21 Januari 1913 Van mi naai StHOOIÏiiiïna» 12 uur. lm WOONHUIZEN len Boiiwtiol„De Wetering" Aankondiging. Anton Coops, School voor L. en M. U. L. Onderwijs Een Boerenknecht Boerenarbeider, Amsterdam-Canada Hypotheekbank, Advertentiën. Harmonievereenipg „Juliana" te Lekkerkerk, Een ZEUG, Een nette Jongen Zit- en Slaapkamer of Étage Vervolg (er Nieuwstijdingen. Airiina Headrica Parmeatier, Weggeloopen een gladbarige Keeshond, Remonstr. Geref. Gemeente SPORT-en SPEELTERREIN Concertzaal „De Zwaan" UITVOERING NA AFLOOP BAL. OUDERKERK a/d IJSEL. Voorbereiding tot toelating: Gymnasium; Hoogere Burgerschool; Kweekschool voor Onderwijzers; Normaallessen; Ambachtsschool, enz. Privaat- en Cursuslessen in: Wiskunde; Fransche Taal; Engelsche Taal, enz. C. BROUWER. benevens een METSELAAR, Een Timmermansknecht, Een Boerenknecht een Boerendienstbode, Hoe te Groningen de zieken genezen. WAAROM Filiaal: C. EIJKELENBOOM, A. C. EIJKELENBOOM, VRIENDELIJKE UITNOODICINC! Groote Openb. Prachtige Bioscope-Avonden Schipbreuk der „Titanic" of een Nacht in IJs. SUNLIGHT OP met De Reederij op de Lek No. 5. BEEDEBIJ op de LEK, TE KOOP AANGEBODEN: Kat- en Grauwe Poten. TE HUUR GEVRAAGD, per auil, Maatschappelijk Kapitaal f 1.250.000, Tot Donderdag 23 Januari I9Ï3, des namidd. te 4 uur, Een beste Brood-, Koek en Beschuitbakkerij, Heerenhuis met Tuintje UIT DE HAND TE KOOP: een jongen Boomgaard, BENSCHOP, ZETTEN, in Over-Betuwe, TE ZETTEN, Wei- en Bouwlanden, 5 H.A. 45 A. 70 c.A. Weiland, 46.43.07 H.A. STADSNIEUWS. Schmboven, 17 Jan. t Bij Koninklijk besluit vtn 23 December j.l. is aan F. J. Grera, ingelyfd bg ,het le regiment vesting-artillerie, op grond van artikel 32 der Miiitiewet, vry stelling van den dienst verleend voor den tyd van een jaar. fTusschen 16—2 0 Maart a s. lul len de volgende lotelingen van de lichting 1912 worden ingelijfd by de achter hun namen vermelde regimentenM. J. Korten- oever (lotingsno. 26) by het 4e regiment infanterie te Gouda; A. C. Brand wyk (lotingsno. 28) by het regiment grenadiers en jagers te 's-Gravenhage en C. de Gruyter (lotingsno. 29) by het 4e regiment infan terie te Gouda. t De loop van de bevolking dezer gemeente was in 1912 aldus: Op 31 December 1911 bestond de bevol king uit 2467 m. en 2393 vr., te zamen Zy vermeerderde door geboorten met 58 m. en 53 vr., door vestiging in de ge meente met 137 m. en 155 vr. en door vestiging in de kazerne met 110 m.zy verminderde door overlyden met 23 m. en 29 vr., door vertrek uit de gemeente met 192 ra. en 218 vr. en door vertrek uit de kazerne met 134 in. Het eindresultaat van deze mutaties w,as, dat de bevolking verminderde met 20 m. en 39 vr. en 24 m. in de kazerne^ en op 31 December 1912 bestond uit 2423 m. en 2854 vr., te zamen 4775 inw. Het bevolkingscyfer is dus in het afeeloo- pen jaar niet onbeduidend achteruitgegaan. f Gedurende het jaar 1912 heeft de Burgemeester dezer gemeente afgegeven 134 Arbeidskaarten voor jongens en 12 voor meisjes, verdeeld als volgt 4 aan kinderen van 12 jaar, «1 13 37 li *8 15 en 42 16 Mede-onderteekend werden 25 Arbeids kaarten voor jongens en 4 voor meisjes. f Voor de betrekking van ge meente-secretaris alhier hebben zich 30 sollicitanten aangemeld. De heer P. A. M. Vinck alhier is met ingang van 20 Januari a.s. benoemd tot tydelyk onderwyzer te Beilen. t Tot correspondent van het bureau tot handhaving van de Auteurswet te 's-Gravenhage is voor Schoonhoven aange steld de heer C. M. Verkaik, volontair ter secretarie te Araraerstol. t A.s. Dinsdagavond zal, blykens een advertentie in dit blad, een extra-boot van de „Reedery op de Lek" des nachts om 12 uur van Rotterdam naar hier varen, in verband o.a. met een uitvoering van de Wognummers in „Den Doelen" te Rotterdam. Postkantoor Schoonhoven. LIJST van onbekende BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, van hier verzonden Ïedurende de le helft der maand Januari 913 W. de Jong, Lekkerkerk. G. van Bueren Rotterdam. 1 brief zonder adres. Nota. Aan de afzenders wordt verzocht hun adres op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze by onbestelbaar heid aan hen kunnen teruggegeven worden. By Koninklyk besluit van 4 dezer is de Bonwvereeniging „Het Volks belang", gevestigd te Gouda, toegelaten als vereeniging, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. De toestand van den Minister van Justitie, Mr. E. R. H. Regout, is zeer ernstig en zorgwekkend. De zieke is van de heilige sacramenten voorzien. Z. H. de Paus beeft den Minister tele grafisch de beste wenschen voor diens herstel en zyn zegen gezonden. GeÜqrenile^eh verkiezingstijd geven de tryzinnigen te Dordrecht een weekblad nit onder den naam „Thorbecke". Zaterdag 18 Januari verschynt bet eerste nommer. (N. R. Ct.) Gouda, 16 Jan. In den nacht van Woens dag op Donderdag is overleden, 54 jaar oud, de heer H. M. Dercksen, fabrikant, oud-lid van den gemeenteraad. 'Alblasserdam, 16 Jan. Onze corres pondent te dezer plaatse deelt ons mede, aat het bericht in ons vorig no. inzake het uit het „D. v. R." overgenomen, onjuist is. Er is geen strooper gesnapt, geen proces verbaal opgemaakt, geen viscbwant in beslag genomen, ja zelfs een polder „Het Blokland" bestaat hier of in den omtrek in 't geheel niet. Op de scheepswerf v/h Jan Smit Czn. alhier is de kiel gelegd voor een zeestoom schip, groot pl.m. 3600 ton, voor rekening eener Deensche maatscliappy. Aan het Telefoonkantoor alhier werden in 1912 1529 locale gesprekken gevoerd. Het aantal inkomende intercommunale ge sprekken was 2905, het aantal uitgaande 3857. Er werden 2012 gesprekken door gevoerd. •Alblasserwmard en FJJfheeren- landen, 17 Jan. De handel in kaas en in boter was deze week levendiger; ook de evan beide producten was wel zoo boog. besteedt thans in deze streken voor kaas f 28,50 4 f 81, zware partijtjes tot f 32,50 per 50 K.G. Goêboter f 0,80, wei- boter f 0,70 per K.G. Amelde16 Jan. De Christelyke Jonge- dochtersvereeniging Dorcas" alhier heeft onder 60 behoeftige gezinnen 107 kleding stukken uitgedeeld. •Ammerstol, 16 Jan. Tot bet doen van de noodige opnemingen ter vaststelling van de huurwaarde van perceelen voor de personeele belasting zyn voor deze gemeente Benoemd de heeren J. Bonheur en M. Bin nendijk, beiden te Gouda. Voor de Nationale Militie zyn alhier ingeschreven 11 jongelingen, van wie er 5 wegens broederdienst en 2 wegens gebreken vermeenen reden tot vrystelling te hebben. Een huismoeder, die Vrydagmorgen een gaug water in de rivier haalde, gleed, terugkomende, door de gladheid van den weg uit en viel achterover op den dyk. Zy bekwam een hoofdwonde en was be wusteloos. De dokter constateerde later herschenschudding. Ammemtol, 1% Jan. Tot gemeente- feneeskundige alhjpr is benoemd de heer I. A. Fauël, arts te Bergambacht. 'Benschop, 16 Jan. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad yraren tegenwoordig de voorzitter, tevens secretaris, en alle leden. De voorzitter opent de vergadering en heet in deze eerste byeenkomst in dit jaar de leden welkom, wenscbt dat het hun en hun gezinnen wel moge gaan en dat zy, evenals voorbeen, de belangen der gemeente zullen behartigen. Na voorle Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering., wglke onveranderd wqrdön goedgekeurd en vastgesteld, brengt de voor zitter het volgende ter tafel; 1. Bericht van de heeren A. Franke, C. A. de Wit en AnL Boere, dat zy hun herbenoeming tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim aannemen. 2. Bericht van den heer A. van Os, dat hy zyn herbenoeming tot lid van het Alge meen Armbestuur in deze gemeente aan neemt. 3. Een missive van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit, strekkende tot onderhandscbe verhuring van den gemeentelyken vuilnisbak en de beerputten der openbare scholen voor den tyd van zes jaren aan den beer Johs. Verbree, tegen de som van f 8 per jaar. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat van Gede puteerde Staten is. terugontvangen de te* goedkeuring ingezonden gewijzigde Bouw verordening voor deze gemeente, waarby genoemd college in overweging geeft enkele kleine veranderingen te maken als in een begeleidend schrijven is aangegeven. Aldus wordt besloten. In verbaud met de gewyzigde Armenwet wordt een nieuw reglement vastgesteld voor bet Algemeen Armbestuur in deze gemeente. Niets meer te behandelen zynde, wordt de vergadering gesloten. "Benschop, 16 Jan. Aan de weduwe J. Verhoef alhier is een vergoeding uit 's Rijks kas toegekend van f 0,40 per dag gedurende den tyd, dien haar zoon voor eerste oefening onder de wapenen moet komen. 'Bergambacht, 17 Jan. De directeur der directe belastingen enz. te Utrecht beeft voor het belastingjaar 1913 aangewezen voor het doen van de noodige opnemingen tot vaststelling van de huurwaarde van per ceelen voor de personeele belasting in deze gemeente de heeren: F. P. Wethmar, in specteur der directe belastingen te Gouda, A. van Mazyk, ontvanger der directe be lastingen, en M. de Jonge, kommies 2e klasse, beiden te Schoonhoven. De preparateur D. v. d. Velde alhier heeft dezer dagen een vreemden vogel, „Jan van Gent" Sala Bassena, opgezet, welke in Ierland en Schotland voorkomt, doch waar- schynJyk door den laatsten storm ver dwaald en den hongerdood gestorven is. De vlucht van den vogel is 175 M. J.l. Woensdagavond hield de muziek- vereeniging „Excelsior" haar jaarvergade ring. De secretaris bracht verslag uit en de penningmeester deed rekening en ver antwoording. Het aftredend bestuur werd herkozen, met uitsondering van het lid P. Casteleyn, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. In zyn plaats werd benoemd J. Oskam Az. Bleskensgraaf, 17 Jan. Dinsdag hield de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier een algemeene vergadering, onder voor zitterschap van Dr. C. v. Bemmel. Na de gebruikelyke opening en het voor lezen der notulen kwam de geldleening aan de orde, in verband met een aan te schaffen zieken vervoermiddel. Om aan de benoodigde gelden te fcpraen, werden drie voorstellen ingediend, namelgk: 1. verdubbeling der contributie voor ééri jaar; 2. het uitgeven van rentelooze aan- deelen, waarvan elk jaar een gedeelte zal worden uitgeloot3. het sluiten van een geld leening. Het eerste voorstel werd met bijna alge meene stemmen door de vergadering ver worpen, waarna het tweede met byna alge meene stemmen werd kangenomen, waardoor het derde voorstel verviel. De aandeelen werden op voorstel van den heer PI. Baan gesteld op f 5. Staande de vergadering werden 10 aan deelen genomen. De voorzitter deelde mede, onder welke voorwaarden de Zuid-Hollandsche Ver-eni- gjng „Het Groene Kruis" subsidie wil ver- leenen. Besloten werd op genoemde voor waarden geen subsidie te aanvaarden. Vervolgens deelde de voorzitter mede'; dat de secretaris, de heer A. Beukelman, in 't verv;0lg voor de jaarlyksche toelage voor het verrichten van meerdere werk zaamheden bedankte en geheel belangeloos de taak van secretaris op zich nam. Deze mededeeling werd met applaus be groet. Capelle a/d IJssel, 17 Jan. Tot onder- wyzeres aan de openbare lagere school no. 2 (hoofd de heer P. J. H. Ente) is benoemd mejuffrouw J. W. Bubberman, te Schiedam. §Drlebrugge, 16 Jan. J.l. Vrijdag gaf het Driebrugsch Christelijk Fanfarekorps alhier zyn gewone jaarlyksche algemeene uitvoering. Evenals 't vorige jaar toonden directeur en leden niets onbeproefd te hebben gelaten om aan hun hoorders een genotvollen avond te verschaffen. Muziek en voordrachten werden keurig uitgevoerd, inzonderheid het muziekstuk, dat tydens het vergaan van de „Titanic" werd gespeeld. De voordracht „O die vrouwen", door J. IJff, viel zeer in den smaak. Allen gingen dan ook hoogst voldaan huiswaarts, in de hoop nog menig jaar zoo'n gezelligen avond te mogen mee maken. "Giessen-Nleuwkerk, 16 Jan. H. M. de Koningin heeft het verzoek om gratie, voor den koopman J.' van der Koppel alhier van de hand gewezen. Zooals men weet, is genoemde v. d. K. indertijd wegens meineed in een jachtkwestie veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan hij nu ruim een half jaar achter den rug heeft. Voor de NatlonAle Mifitie, lichting 1914, hebben zich in deze gemeente 6 jongelieden doen inschryven. "Krimpen a/d Eek, 17 Jan. De bus op het gemeentehuis, waarin by buweiyks- voltrekkingen een gave kan worden ge worpen ten bate van de Diaconie, heeft in 1912 f 14,70Vs opgebracht. De kolenryder G. S. alhier kreeg by het scherpzetten van een paard van dit dier een slap tegen het hoofd. S. werd bierdoor zoo ernstig verwond, dat hy de bulp moest inroepen van Dr. Van Dam. Den 15en Januari hebben zicb alhier voor de loting der Nationale Militie, lichting 1914, 26 jongelingen doen inschryven, van wie er 3 wegens broederdienst, 3 wegens kostwinnerschap en 1 wegens lichaams gebreken vermeenen reden tot vrystelling te hebben. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. D. de Jong, is bevorderd van technisch ambtenaar tot bouwkundige aan het hoofd bureau der Staatsspoorwegen te Utrecht. De navolgende personen alhier, behoo- rende tot de lichting 1913, hebben bericht ontvangen dat zy zich tusschen 1—5 October a.s. onder de wapenen moeten begeven: A. Steenbergen (lotingsno. 5), bij het 3e regiment veld-artillerie te Breda; J. A. Kattestaart (lotingsno. 6), by het 6e regiment infanterie te BredaL. de Bode (lotingsno. 7), by het regiment grenadiers en jagers te 's-Gravenhage: C. Molenaar (lotingsno. 8), by betzelfde regiment. Van de lichting 1912: P. van Gemerdèn lotingsno. 18), by bet 6e regiment infanterie ie Breda. Laatstgenoemde is opgeroepen i tusschen 16—20 Maart a.s. Donderdagavond gaf Ke hik ziek vér» eediging „Ons'Belang" alhier in de vr(j goed bezette zaal van het Sociëteitsgebouw een uitvoering. Behalve acht muzieknummers, die goed werden gespeeld, werden twee comedie- stukjes en eenige voordrachten ten beste gegeven. Een en ander viel zeer in den geest van het publiek en verwierf telkens een luid applaus. Aan het slot bkd een reuzenbal gelyk op het programma stond vermeld plaats, dat de aanwezigen tot laat in den nacht gezellig byeen hield. Krimpen a/d Lek, 17 Jan. De yzer- werker A. Langerak, werkzaam op J. K. Smit's Scheepswerven le Kinderdyk, kreeg ,bjj het bedienén van een lier zulk een he- vigen slag van den slinger, dat hy een arm brak. Na voorloopig door Dr. W. Mars te zyn verbonden, moest de man naar bet Ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. Door het breken van een takel kreeg A. Oostlander een blok op het hoofd. De daardoor ontstane wonden werden door Dr. W. Mars gehecht en verbonden. (R. N.) §Langerulgeweide, 16 Jan. In bet afgeloopen jaar werden ten Hulppostkantore alhier 335 inlagen in de Spaarbank gedaan, tot een bedrag van f 15546,68. Er hadden 102 terugbetalingen plaats, ten bedrage van f 13262,04. 'Lekkerkerk, 17 Jan. Gedurende twee dagen ligt hier voor den wal de Rona-boot van de firma C. J. van Houten en Zn. te Weesp. Des avonds, met de schitterende verlichting, trekt ze veel toeschouwers. De beide voorstellingen waren nogal goed bezocht. Lekkerkerk, 16 Jan. Naar de „Albl. en Vyfh." uit goede bron verneemt zal de school met den By bel alhier op Donderdag 30 Januari a.s. geopend worden. Lexmond, 16 Jan. Onze vroegere dorps- genoote mejuffrouw M. de Zeeuw verwierf in het Diaconessenhuis te Utrecht, waar zy werkzaam is, het diploma als verpleegster. (A. eh V.) 'Meerkerk, 16 Jan. De ingelanden van den polder „Blommendaal" bielden Woensdag by den heer G. v. d. Ham een algemeene vergadering. Met nagenoeg algemeene stemmen werd het in de vorige vergadering genomen besluit tot het stichten van een stoomge maal ingetrokken. Op advies van de gebroeders Landaal, machinefabrikanten te Apeldoorn, die in de vergadering tegenwoordig waren, werd thans besloten tot het stichten van een zuiggasmotor. De vereepiging „Volksonderwys", af- deeling „Gorinchem", hield Woensdagavond in het „Hof van Holland" alhier een propa ganda- vergadering. Als spreker trad op de heer C. G. Roos, van Vlaarding^n, met het onderwerp„Wat deze dagen van ons eischen." In hoofdzaak had het betoog betrekking op den schoolftriid, die iu de vorige eeuw, maar vooral in de laatste jaren oorzaak is geweest van groote verdeeldheid en onver draagzaamheid! Spreker wees, aan de hand van de ver schillende schoolwetten, er op dat de bijzondere of zoogenaamd vrije school aan- vankelyk beslist afkeerig was van alle staatsgelden, terwyl thans het by- zonder onderwys een subsidie eischt van f 8.100.000. De subsidiejacht is oorzaak van de zoo noodlottige versnippering van ons lager onderwys, zoodat er nu al 363 scholen zyn met één leerkracht. De byzondere school vraagt alleen rechten, maar kent geen plichten. Met nadruk werd gewezen op het geheel „verkerkelyken" van ons onderwys en op de groote gevaren voor ons volksbestaan, die hieruit voortvloeien. Alleen de openbare school is het die niet verkettert, noch politieke doeleinden na streeft. Zy leert verdraagzaamheid en dient alleen de belangen van het kind. Zy is de plaats voor alle kinderen, zonder onderscheid. Alleen de algemeene volksschöél voedt op tot werkelyk christelyke en maalschap- peiyke deugden. Daarom moeten wy aldus de spreker opkomen voor die be dreigde en belasterde school en haar steunen tegen de aanballen der huidige regeering. De spreker eindigde zyn rede met een opwekking om zich aan te sluiten by de vereeniging „Volksonderwys". Staande de vergadering traden eenige leden toe, en is alzop id beginsel een af- deeling „Meerkerk" van „Volksonderwys" opgericht. X Ottoland, 16 Jan. Er hebben zich bier twee jongelieden doen inschryven voor de loting der Nationale Militie, lichting 1914, namelijk A. de Bruyn en C. Krey. De loop van de bevolking dezer ge meente was in 1912 aldus: Op 31 December 1911 bestond de bevol king uit 308 m. en 296 vr., samen 604 inw. Er werden in 1912 geboren 12 personen en er overleden er 7; er vestigden zich hier 12 personen en er vertrokken er uit de gemeente 39. Tengevolge van deze veranderingen be stond de bevolking op 31 December 1912 uit 305 m. en 21)6 vr., samen 601 inw. Oud-Alblas, 16 Jan. Tot watérmole- naar van den polder „Noordzyde" is be noemd C. Kwakprnaak, van Streefkerk 'Oudewater. 16 Jan. In een algemeene vergadering de* Koningin Wilhelmina-Ver- eeoiging, j.l. Woensdag alhier in 't hotel „De Roos" gehóuden, werd tot len voor zitter gekoeen de heer C. van Wyk, tot 2en voorzitter de .bear H. C. de Koek en tot 2e bestuurslid de heer A. de Ruwe. De rekerting Van den penningmeester sloot qiet een batig saldo van f 118,56. By de deger dagen gehouden aanbe steding van bet verzetten en gedeelteiyk vernieuwen van bet hek om het terrein der gasfabriek was ingeschreven door: J. de Vast f 198, H. Berkhof f 12», L. Reparon f 121, G. Hoefs f 118, C. de Waal f 107 en P. Vermey f 97/ Aan den laagslen inschryvcr is het werk gegund. Uitgaande van de Rederykerskamer „Borger"' alhier werd Donderdag 16 dezer door led-ui der vereenigingen, aangesloten by den B»nd v.m Rederykerskaraers en too- neelvereenigingen „Gouda en Omstreken", in de concertzaal van 't hotel „Doelen," een buitengewone voorstelling gegeven. Voor een vry talryk publiek werd op gevoerd „De Bibliothecaris", blyspel in 4 bedrijven van G. von Moser. liet stuk, ingestudeerd onder regie van van den heer Henri Morrién, van het Rot- terdamsch Tooneelgezelscbap, kwam in alle opzichten goed lot zyn recht, wat geen wonder was, dagr de beste krachten der vereenigingen „H. K. Poot" te Bodegraven, „De Goudsbloem" te Gouda, „Phenix" te Haastrecht, „Excelsior" te Stolwijk, „Bor ger" te Oudewater en „Eloquentia" te Alphen meespeelden. Zonder in details te treden, kunnen we zeggen dat het pakte, wat bleek uit het herhaald applaus der aanwezigen. Na afloop bad er een zeer geanimeerd bal plaats. 'BeeuwU k, 16 Jan. Onder voorzitter schap van den heer J. v. d. Heuvel werd j.l. Woensdag in het hótel van den heer tL. P. van Leeuvwn een ledenvergadering ebooden van de alhier gevéstigde „Onder- inge Brandverzekerihgs-Maatscbappy". Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester,.den heer C. Schalk wyk, bleek dat de rekening aan inkomsten en uitgaven een totaal aanweps van f 5316.36 dat er reeds verzekerd was voor een som van f 590.125 en in den loop van het jaar 1913 nog verzekerd is vooreen som van f260.120, zoodat de totale verzekering tot 1913 bedroef f 850.245. Nog is ter verzekering toegezeg< voor pl.m. f 200.000. *De Commissie, belast met het nazien der rekening, adviseerde haar goed te keuren. Als bestuursleden werden herkozen de heeren D. Kruyt, A. Erberveld en J, Stolwijk. In de plaats van den heer C. van Leeuwen, die benoemd is tot schat ter, werd tot bestuurslid gekozen de beer A. Breedjjk. Als lid van de Commissie van Toezicht werd het periodiek aftredende lid, de heer J. D. Buitenbuis, weder herkozen. Een voorstel om het bestuur het recht te geven over te gaan tot het royeeren van de leden, die de statuten niet naleven, werd zonder hoofdelyke stemming aange nomen. Niets meer aan de orde zynde, sloot de voorzitter de vergadering. De inspectyur der directe belastingen te Gouda en bet college van zetters alhier hebben voor de opneming der waarde van het mobilair voor de heffing der personeele belasting in deze gemeente voor bet dienst jaar 1913 als deskundigen aangewezen de heieren M. Binnendijk en J. Bonheur. en als hun plaatsvervangers de heeren D. de Jong en Iz. van Dantzig, allen te Gouda. Het college van zetters benoemde weder om voor de opneming, noodig tot het vast stellen van de huurwaarde binnen deze gemeente, den 83-jarigen G. v. d. Heijden alhier. Gisteren waagde een 5-tal varkens vnn ongeveer 100 pond, die iu de weide liepen, zich op het ys. De dieren, toebe- hoorende aan de Gebrs. Kool in den Plat te- weg, zakten er door. Drie ervan werdpn gered, doch twee geraakten onder het ys en schoten er het leven by in. Op het verzoek vtn de ingezetenen van het Land van Stein om ook in die afdeeling een stembureau te vestigen by eventueele verkiezingen, heeft de raad, be houdens goedkeuring door Gedeputeerde Staten, gunstig beschikt. '.Stolwijk 16 Jan. Heeren Kerkvoog den der Ned. Herv. Gem. alhier hebben in hun vergadering van gisteren gunstig be schikt op het verzoek der zangvereeniging „Eensgezindheid", om over eenigen tyd een openbare uitvoering te mogen geven in het Kerkgebouw. KERKNIEUWS. J. 1. Donderdag hebben Dr. J. Ridderbos en Dr. Tj. Hoekstra, de nieuwe hoogleeraren aan de Theologische School te Kampen, hun ambt aanvaard, du eerste met een rede over „De beteekenis van het Oude Testament voor de Christelyke religie", de tweede met een rede over „De psychologie der religie en de amhteiyke vakken". Beide oraties werden uitgesproken in de Burgwalkerk te Kampen. o— 'Jaamveld, 16 Jan. By de heden alhier gehouden stemming voor een lid vau het kiescollege zyn uitgebracht 30 stemmen, waarvan de heer J. van der Palm er 15 en de beer F. van Oort er 13 bekwam. Ge kozen is alzoo de heer J. van der Palm. GEMENGD NIEUWS. Woensdagavond is op de Maas vóór Schiedam een roeiboot, waarin drie personen gezeten waren, door een Engelsch stoomschip overvaren. De drie inzittenden f eraakten bij dit ongeluk te water. Twee unner werden door de bemanning van een juist voorbijvarend Spaansch stoomschip opgepikt, doch de derde verdronjt. Van de geredde personen is er Infniddals nog een overleden. De drenkelingen behoorden alle drie te Charlois thuis. De voortvluchtige boekhou- der Platheel, van Haarlem, heeft zich ook in Den Haag en te Rotterdam aan oplich ting schuldig gemaakt. Het in Den Haag door hem opgelichte bedrag moet f 5000 bedragen. (N. R. Ct.) —De typografenstaking inde hoofdstad duurt nog steeds voort. Het gezamenlyk aantal stakers is geklommen tot ongeveer 950. De typografen, voor wie de eischen zyn ingewilligd, staan de helft van bet bedrag van de loonsverhooging af aan de stakingskas. Terwyi de stoomboot „Reedery op de Lek no. 6" Dinsdag van Rotterdam naar Schoonhoven voer, sprong ter hoogte van Kralingsche Veer een koe, toebehoorende aan den veehouder C. v. d. B. te Streef kerk, over boord. Met behulp van een roeiboot bracht men het dier aan den Nesserdijk aan wal, waar bleek dat het een poot had gebroken. Het werd op een wqgen naar het Abattoir vervoerd en is daar nf- gemaakt. (R. N.) V A C AT UREBEURTEN. Nederl. Herv. Kerk. Stolwyk: Zondag 19 Jan., voorin.Ds. Begemannvan Ammerstol. BURGERLIJKE NTAND. Kclioouhwven. Van lt*-17'J«ri. Geboren: Anthonie, z. van F. Wolters en A. Zweegman. Johanna, d. van J. de Vaal en J. H. van der Weg. Karei Frederik Nicolaas, z. van D. A. Tempelman en L. W. Schut. Hendrika Carolina, d. van J. van Kesteren en M. Segers. Nlenw-Lekkerland. Van 1—15 Jan. Geboren: Herman, z. van H. de Lange en E. J. van der Haspel. Johanna Cornelia, d. van Corns. Brcedveld en D. Kooyman.— Maria, d. van M. Keesmaat en Jac. Ooster- wyk. Anna, d. van Adr. Broere en L. Hoogendoorn. Getrouwd: H. Kamsteeg, oud 20 j. en KI. Berkoflwer, oud 19 j. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van G. Schoffe en M. P. de Jong. Ondewater. Van 10—17 Jan. Geboren: Pieter, z. van G. Uiten- boogaard en S. H. de Graaf. Johanna VVilhelmina, d. van H. J. Vermey en S. v. d. Heuvel. Rosetta, d. van L. Rozentbal en J. Kfthn. Getrouwd: A. Boumans en G. M. van den Hogen. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van G. A. de Groot en G. de Ruiter. E. Hoogenboom, oud 68 j., echtgenoote van J. de Veen. G. M. van Wyk, oud 18 j. VisscherU-berichten. Men schryft ons uit Am merstol In de afgeloopen week was de vangst van gewone rivier- en binnenviséb van weinig beteekenis. Door de vorst en de •neeuw lagen du binnenwateren dicht en kon niet gevischt worden; ook niet omdat het ys niet vertrouwbaar was. Vroeger mocht Ufen,! wanneer het water met ys bedekt was, met deu elger palingsteken en konden sommige visschers een aardig dag geld verdienen; docb dit is by de nieuwe Visscherywet verboden. In de rivier was de vangst zeer middel matig, wat vooral was toe te schryven aan de weinige visschers, die zich met deze werkzaamheden bezig hielden. Men besteedt thans voor snoek 28 33 cent, baars 18 a 20 cent, paling 30 60 cent, bliek 8 15 cent, voorn 2 4 7 cent, zeelt 35 4 40 cent, alles per i/a K.G. De vangst van zalm, die de vorige week tamelyk goed was, lokt veel riviervisscher^ uit om zich met de zalmvangst bezig te houden; doch deze week was er minder zalm op de rivier. De vorige week ving men op de zalm zegen visschery op de Lek 16 zalmen; deze week is dat zeer gering. Veel visschers visschen met de vlouw en ook op andere plaatsen dan te Tienlioven met de zalmzegen. De aanvang van de groote zalmzegenvis- scheryen is zeer naby. 'Kraliageii, 17 Jan. Deze week wer den ter markt aangevoerd 135 winterzalmen, prys f 2,15 4 f 3,50 per 5 ons. "Krimpen M/d Lek, 14 Jan. Van 10 tot 17 Januari zyn alhier ter markt aan gevoerd 3 winterzalmen, die verkocht werden voor f 2,90 4 f 3 de halve K.G. Marktberichten. Gouda, 16 Jan. Kaas, le qual. f 31,— 4 I 32,50, 2e qual. f 29,-r- a f 30,—; zwaardere f 4 f Aangeroerd 31 partyeu. Handel vlug. Rotterdam, 14 Jan. Aangevoerd 55 paarden, 1349 magere en 693 vette runderen, 217 vette, 433 nuchtere en graskalveren, 4 schapen of lammeren, 0 varkens, 91 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 43 ct, stieren 33 tot 37 ct., kalveren 6$ tot 65 ct per >/a kilo. Melkkoeien I 14Ó a f 340, kalfkoeien f150 a f 850, stièren f 120 a f 360, pinken f - af—, graskalveren f af—, vaarzen f 90a f 175, alles mager vee: biggen f 11. a f 17,—; slachtpaarden f 60 a r 170. Schoonhoven, 15 Jan. Boter le qual. 76 cL, 2e qual. 70 ct per half kilo. Kaas f 28 4 f 31 per 50 kilo. Vette varkens 29 4 31 ct. per V» kilo. Biggen f 10 4 f 12 per stuk. Eieren f 6,— per 100 stuks. Woerden, 15 Jan. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 47 partyen. Prys van Goudscbe le soort f 30,50 a f 32,60, le soort f 28,— a f 30.—» id. zwaardere f a f Noord-Hollandache f a f dito gestempelde f per 50 kilo. Edammerkaas le soort f Handel vlug. Op 24 Januari a. s. hopen onze j geliefde'Ouders A. KOOREVAAR 4 en Ai G. VAN HARTEN hunne y te gedenken. Dat zy beiden nog vele jaren voor ons gespaard mogen bly ven, ia de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, j Papendrecht, 16 Jan. 1918. Ondertrouwd:' M.. OSKAM C. BOER. «....„O.',},, Huwelijksvoltrekking 30 Januari a.s. Geen Receptie. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Weduwe Ds. N. A. vak WIJK, in den ouderdom van 74 jaar. Soerabajaa A. WALTER-van Wijk. Dr. J. Ch. B. WALTER ■N Kinperkn. Zaandam Ds. A. vam WIJK. E. P. C. VAM WIJK de Kroom en Kinderen. Weesp: C. van DOCKUM vam Wijk. W. A. van DQCKUM. Lekkerkerk: M. K. de MOOY-van Wijk. Mr. G. J. J. de MOOY en Kinderen. Weesp, 14 Januari 1913. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed ABRAHAM KNOOP, in den ouderdom van ruim 80 jaar, waarvan by my de laatste 31 jaar als een goed en getrouw Metselaar heeft ter «yde gestaan in het Bouwvak. CHR. MOHR. Ouderkerk a/d IJssel, 14 Januari t9l3- Heden overleed, na kortstondige doch ernstige ziekte, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Bnhuwd- en Groot- uder, de Heer GEBBIT DE VRBUGT, in leven Mr. Metselaar alhier, in den ouderdom van byna 72 jaren. Uit aller naam, Ju. DE VREUGT. Bergambacht, 16 Jan. 1913. Hiermede betuigen wy onzen hartelyken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onze geliefde Moeder, Behuwd, en Grootmoeder ARIAANTJE BOON, Wed. Wouter Muddi. A. DEELEN Mudde. A. DEELEN. M. VAN HERK-Mudde. A. A. VAN HERK. J. MUDDE. D. MUDDE .-De jAOEn. en Kindkrk*. Lekkerkerk, Januari 1918. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte lyken dank voor de vele blflken van belang stelling, by hun 50-jarlg Huweiyksfeest ondervonden. J. STERRENBURG. D. STERRENBURG—Vlot. Vuilendam (gera. Brandwyk), 17 Jan. 1913. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun hartelyken dank voor de vale bly ken van belangstelling, by bunne vijf- en-twintig-jarige Echtvereeniging onder vonden. NIJS HEIJKOOP. ADR. HEIJKOOP-Vonk. Streefkerk, 17 Jan. 1913. Voor de deelneming, ons betoond by bet overlyden van onzen géliefden Vader, Be huwd- en Grootvader, aen heer JACOB van NIELEN, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, L. VAN NIELEN. Moordrecht, 16 Jan. 1913. Door deze betuigen wy onzen hartelyken dank voor de vele bewyzeO van deelneming, ondervonden by het overlyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder FIJGJE VERMEULEN. Inzonderheid onzen dank ann de Familie M. J. STEKELENBURG (Moes), voor de liefderyke verpleging tydens hare korte ongesteldheid. Uit aller naam, H. RIJNEVELD Sr. Willige-Langerak, 16 Jan. 1913. Voor de buitengewone belangstelling en de stoffelyke blijken van toegenegenheid, op 13 dezer ontvangen by myp 50-jarige dienstvervulling by de firma S. W. N. van NOOTEN alhier, betuig ik myn harte lyken dank aan myn hooggeachten patroon, den beer S. van NOOTEN alhier, en myn oud-patroon, den heer W. N. van NOOTEN, van 's-Gravenhage, benevens aan bet kantoor- en drukkery-persoDeel van bovengenoemde firma. Voorts myn hartelyken dank aan het Edel Achtb. Hoofd dezer gemeente en aan de zéér vele Stadgenooten voor hunne ge waardeerde bewyzen van belangstelling, zoomede aan de leden van het muziekge zelschap „T.A.V.E.N.U." met hun directeur, den heer J. M. J. DRIESEN, voor de sere nade, waarmede men my op den avond van genoemden dag vereerde. A. LASONDER, Chef o/d Boekdrukkery. Schoonhoven, Januari 1913. Bij acte, op 20 November 1912 voor den Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven ver leden, is opgericht de Coöperatieve Vereeniging, onder den naam van: „CoOperatieve Boerenleenbank Lopik on Jaarsveld, gevestigd in de gemeente Lopik." De acte is in haar geheel opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 4 Januari 1913, No. 3. luisterende naar den naam „PUK". Hy, die aanwyzing doet of hem terugbezorgt by G. NTBAVEK te Pötabroek, zal een goede belooning ontvangen. te Schoonhoven. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 19 Januari 1913, 's voorin. 10>/s uur, onder leiding van Ds. R. MIEDEMA. te SCHOONHOVEN. Algemeene Vergadering op Woensdag 33 Januari as., 's avonds S uur, in het Nutsgebouw. Agenda: Verkiezing definitief Bestuur. Regeling der werkzaamheden. HEr COMITÉ. BC Opkomst dringend verzocht. van P. LUITJES, NIEUWERKERK a/d IJSSEL. Woensdag, 33 Januari 1913 Optreden van HET PROVINCIAAL Tooneel. Directie: JEAN VAN LAAR, Amsterdam. Optreden van: Duo VAN LAARi in hun nieuwste voordrachten; den Heer WILLY PASTEURS, Holl. beste Proza-zegger. Opvoering van: „DE GEBROKEN SPIEGEL", Klucht der kluchten; „De blijde thuiskomst van Jaap", Schets uit het Zeemansleven Enz., enz., enz. Entrée SO Cents per persoon. Aanvang half 8. |C Zie verder/Strooibiljetten. Dir. de Heer Em. v. WAGENINGEN. op Donderdag 30 Jannari 1013 in „DE GROOTE BOER", des avonds 7 uur. Bureau geopend 6l/s uur. Entrée f 0,50. TE KOOP: voor de derde keer drachtig. Begin Maart keuen. Te bevragen As. BERGER, Tuinman, aan den Tiendweg, Lekkerkerk. Drogist, GOUDA. —o— «w Adressen ran aanbeveling beseblkbaar^ HMfd BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Langerak zyn voornemens op Zaterdag 1 Februari 1013, des voormiddags om 10l/j uur, in het RAADHUIS aldaar, in het openbaar aan te besteden: Hel verrichten van verschillen de werkzaamheden tot verbete ring van de Openbare Lagere Nchool aldaar. Aanwyzing zal geschieden op Zaterdag 25 Januari a.s., 's voormiddags om li1/* uur, terwyl het bestek vanaf dien dag ter Secre tarie te Nienwpoort verkrygbaar is tegen betaling van f 0,50. Inscbry vings-biljetten moeten op den dag der aanbesteding vóór iOVa uur ten Raad- huize te Langerak zyn ingeleverd. GEVRAAGD: en een HALFWAS, by J. W. DE JONG, Vlist. GEVRAAGD: voor vast werk, bekend met boerenwerk, by J. v. ERK, Timmerman te Waddinxveen. GEVRAAGD: vast werk, hoog loon en voor gehuwde vrye Woning, by C. BROERE Kzoon te Nieuw-Lekkerland. gevraagd, voor vast werk, door S. E. DORT- LAND, Boskoop. Gevraagd met Mei: en goed kunnende melken, by D. C. OSKAM Zuidbroek, Bergambacht. Gevraagd tegen half Maart of eerder: foed kunnende melken, by D. Cu. VAN IJK, Hoofdweg, Capelle a/d IJssel. Terstond gevraagd: by N. KOUDSTAAL, Opweg, Schoonhoven. Gevraagd legen 1 of 15 Februari a.s.: met een of meer inw. Zoons, waarvan één gord kan melken en ryden, en Voor knecht wil dienen, P. G.Woning met Tuin voor handen. Adres, lett. E, HULPPOSTKAN- KOOR, Oüd-Alblas. Tegen 1 Mei of eerder wordt gevraagd: Ïoed kunnende melken. Huis met flinken uin en Boomgaard beschikbaar by A. OSKAM Gz. te Lekkerkerk (Opperduit). P. G., goed kunnende melken. Huis beschik baar. Adres F. VERBURG te Stolwijk. Gevraagd tegen half Maart een P. G., goed kunnende melken. Huis en Tuin beschikbaar, by J. TIMMERMAN te Moordrecht, Hoeve „Loevesteyn". gevraagd in het RU wiel vak. Adres P. SCHAKEL, Schoonhoven. Wegens liuwelyk der tegenwoordige wordt gevraagd P.G., goed kunnende melken, by A. A. VAN VELDE, Hillegersberg Prins- Alexanderpolder, by R'datn. TERSTOND GEVRAAGD: P. G., goed kunnende melken, by Gebr. DE JONG te Berkenwoude. Voor Administratieve werkzh. b. z. a. een JONGMENSCH. an direct in functie treden. V. g. g. v. Br., lett. H. M. S., Boekh. S. W. N. VAN' NOOTEN, Schoonhoven. In den tegenwoordigen toestand der weten schap kan iedereen meestentyds zyn kwaal genezen, maar daartoe moet men weten en zich op de hoogte houden van den vooruitgang in de geneeskunde en niet wanhopen. In dien een raiddei u niet heeft geholpen, moet gy een ander beproeven dat u misschien wèl zal helpen. Men moet belang stellen in de verbeteringen, die zich zoowel in de genezingskunst als in andere takken der menschelyke activiteit voordoen, en party trekken van de ondervindingen, opgedaan door menschen die goed ingelicht waren en genezen zyn. Hier hebt gy hetgeval vaneen welbekenden inwoner van Groningen, die reeds heel wat geneesmiddelen bad gebruikt en steeds een even slechte gezondheid had gebonden. In dien hy het daarby had gelaten, zou hji nog lyden en kon lifi nog niet werken. Maar by heeft de Pink Pillen gebruikt en zyn kwaal is als door een wonder verdwenen. Daaruit volgt wel dat de Pink Pillen het ware geneesmiddel voor dien man waren. Misschien zyn ook de Pinjt Pillen bet ware geneesmiddel voor u. Het zal u in alle geval heel weinig kosten ze te beproeven. De beer H. HUT. De heer Hendrik Hut, wonende Korreweg 14-2 te Groningen, heeft ons de volgende verklaring gezonden: „Ik heb aan zware bloedarmoede en erge zwakte geleden. De hoofdpyn verliet my gedurende ganscbe weken niet. Ik at niet meer, verteerde mijne spyzen slecht en had bywyien brakingen. Na, zonder het minste succes, vele genees middelen te hebben ingenomen, heb ik van de zoo zeer bekende Pink Pillen gebruik gemaakt. Na twee dóo^jes te hebben ge nomen, voelde ik my in een veel beteren gezondheidstoestand en hel is voldoende geweest dat ik gedurende eenigen tyd met de behandeling voortging, om een volkomen genezing te verkrygen." De Pink Pillen zyp verkrygbaar 4 f 1,75 per doos en f 9 per 6 doozen by ,het Generaal-Depót der Pink Pillen, van Eeghen- laan 22, Amsterdam; mede verkrygbaar by A. N. van"'*-Zessen te Schoonhoven, by Jac. Störm, IJrogist te Lekkerkerk, Groe- neveld, Drogist te Krimpen a/d IJssel, en in alle goede Apotheken en Drogisteryen. OMDAT „The Indestructible Shoe" de eenige schoen is, welke met 3 maanden schriftelyke ga rantie op de Chroomzolen verkocht wordt. OMDAT „The Indestructible Shoe" prachtig gratis verzoold wordt, indien de zolen binnen 3 maanden doorgeloopen zyn. OMDAT „The Indestructible Shoe" ook liet Chroom- bovenleér gegarandeerd wordt. OMDAT „The Indestructible Shoe" elegant van pas vorm is. OMDAT „The Indestructible Shoe" een zeer gemak- kelyken pasvorm beeft. OMDAT „The Indestructible Shoe" in alle modellen tegen denzelfden-prys verkocht wordt. OMDAT „The Indestructible Shoe" de pryzen zeer laag zijn. PrQs Heeren Ryg- en Elastiekbottines f 4.35. Pryzen Heeren Fietsscboenen en Pantoffels 3,75. contant Dameslaarzen f 3,50 en 3,75.1 zonder Daraesschoentjes 3,50 eu 3,00.1 korting. Eenig adres voor Schoonhoven en Omstreken: Groot-Ammers. Korte Dam b/d Vischbrug. D.V WOENSDAG 29 en DONDERDAG 30 JANUARI 1913, In de Groote Zaal ran het JiCTSUKBOIIW te Sehoonhoren. GROOTE VOORSTELLING VAN DE Dit moet men gaan zien, dit is met recht de Wereldfilm; grootsch Dramatisch werk van den lsten Rang, in 3 acteu en vele tafereelen; 1200 Meter lang, „Nader, myn God, tot U." Voorgesteld en toegelicht door den overal bekendeu^n met Succes werkende ondernemer W. J. G. WEfcSKLMAN, van Amsterdam.' Verder zullen eiken avond zoover de tyd het toelaat Komische, Actueele en Leerzame Levende Heelden worden voorgesteld. Aanvang half 8, toegang 35 Ceni, gereserveerde plaatsen Leu met gratis tekstboekje v. d. Ramp der „Titanic". LET WEL! Woensdag half 6: KIMDEBYOOB8TELLIMG extra-programma; toegang 10 Cent, begeleiders dubbel. met 00GENBLIKKEN OM UIT te blazen zijn alleen mogelijk wanneer Sunlight Zeep wordt gebruikt. Zij bespaart tijd want de zuiverste zeep doet het werk. (Op aNe stations wordt aangelegd.) Tarief voor lederen afstand: le klasue 50 cent. 3e kinase 40 cent. IN DEN DOELEN De Wognummers. CIRCUS (Stationsplein) Scandinavisch Circus. GROOTE SCHOUWBURGIn Rok. CASINO't Zal wel wennen. W Onze Agent, NIEUWE HAVEN 162 (Telethon 18»), wil zich met het bespreken van plaatsen belasten. Telefoon No. 1. SLIKKERVEER. EEN PARTIJ ZWARE Brieven, onder letter A, HULPPOST- KANTOOR Loplker kapel. door Heer, te Scbooakovea: ONGEMEUBILEERDE met BEDIENING. Br., lett. A A, Boekh. BELINFANTE, Kneuterdyk, den Haag. gevestigd te AMSTERDAM. Met BUkantoor te WINNIPEG (Canada). waarvan Twee Seriën, te xamou groot f 509.000, geplaatst en waarop 30 gestort. Raad van Commissarissen: Mr. H. Th. 'S JACOB, Burgemeester van Bussum, President. •Mr. J. J. DE WAAL MALEFIJT, Advocaat eu Procureur te Utrecht, Secretaris. •J. H. KOELMAN, Lid der firma Wed. A. Ebelihg Sc Co., Commiasionnair in Effecten, te Utrecht Mr. H. B. VER LOREN VAN THEMA AT, Ambtenaar by het Openbaar Ministerie te Zutpben. M. VAN DER VEN, Lid der firma Kolff Sc v. d. Ven, Commissionnairs in Effecten, te Rotterdam en Delft. 'Mr. F. VORSTMAN, Advocaat, te Bussum. J. M. DE WITT HAMER, Oud-Directeur van De Kanter Sc Hordjje's Bank, te A'dam. C. L. PETERSEN, Particulier, te Amsterdam. *W. GOPPEL, Directeur v./d. N. V. Amsterdamsch Trustee's Kantoor, te Amsterdam. A. COLIJN Jr., Amerikaanscbe Landbouwspecialiteitte Amstelveen. A. J. VAN HAAFTEN, Industrieel, te 's-Gravenhage. L. VAN SPLUNDEK Jr., Lid der firma J. van Splunder, j, Commlssionnalr in Effecten Le Slledrecbt. •Xeden van den Raad van Toezicht. Directeuren: H. W. J. PARRÉE, (voorloopig te Winnipeg). J. PETERSEN, le Arasterdam. Raad van Adviseurs in Canada: Mr. F. T. GRIFFIN, Late Land Commissioner, Canadian Pacific Railway-Company. Mr. W. J. CHRISTIE, Real Estate Insurance Broker. Mr. J. L. DOUPE, Late Ass. Land Commis sioner, Canadian Pacific Railway Company. Allen te Winnipeg. Rechtskundige Adviseurs in Canada: Mr. TUPPER, Lid v/d Firma Tupper, Galt, Tupper 6c Mc. Tavish, Winnipeg. Mr. MÜLOCK, Lid v/d. Firma MQlock, Armstrong 6c Lindsay, Winnipeg. Bankier te Amsterdam: NEDERL.-INDISCHE HANDELSBANK. Bankier te Canada: CANADIAN BANK OF COMMERCE. Trastee voor Pandbrief bonders: AMSTERDAMSCH TRUSTEE'S KANTOOR, gevestigd te Amsterdam. Rechtskundige Adviseurs in Nederland: Mrs. J. J. DE WAAL MALEFIJT en O. GEZELLE MEERBURG, te Utrecht. Met verwUzing naar bet prospectus bericht de Amsterdam-Canada Hypotheekbank de Uitgifte van f 500.000 5 pCt. Pandbrieven (Serie A), verdeeld In stukken groot f ÏOOO, f 500 en f 100. zullen INSCHRIJVINGEN worden aangenomen op de bovengenoemde f 500.000. 5 pCt. Pandbrieven, tegen den koers van 09i/* pCt. te Amsterdam: Ten kantore der HYPOTHEEKBANK en bjj hare Bankiers, de NED. g, L IND. HANDELSBANK; te Rotterdam: Ten kantore der firma KOLFF Sc VAN DER VEN; te Utrecht: Ten kantore der firma Wed. A. EBELING Sc Co.; te Goes, Middelburg en Hulst: Ten kantore van DE KANTER Sc HORDIJK'S BANK; te SlledrecbtTen kantore der firma J. VAN 8PLUNDFK: alwaar prospectussen^ en inscbryvingsbiljetten verkrygbaar zyn. AMSTERDAM, 16 Januari 1918. Te koop aangeboden: koopsom zeer biiiyk en terstond te aan vaarden. Zeer geschikt voor Boerenzoon. Omzet van 1700 tot 3000 pond moei per week. Franco brieven onder No. 44, aan bet Bureau van dit Blad. te Schoonhoven, op mooien stand, hst modern (gevelbr. ca 91/g M.), bev. beg. gr. ruime ■ooie Suite, marmeren Gang, W. C., Zij kamertje, drogen Kelder, Prov.kast, Keuken, Qienstb.priv. en uitgang in de Weistraat. Ie verd. 3 groote ineenloopende Kamers en 1 kleiner Kamertje (gemakkeiyk in te richten Toor Badkamer), Closet, ruimen Zolder met Dienstb.- en Mangel k. en afgeschoten Bergpl. Bet gebeel is voorziep van Gas- en Waterl. én Electr. Schellen; benevens brandvrije Kluis. Te bevragen, Haven 7, Schoonhoven. met SCHUREN, TUINEN, ERVEN en GROND, benevens alles genaamd „Boomgaardlast", en •taande en liggende te ia het Benedeneind, aan de Noordzijde, tns- tchen eigendommen van de heeren J. Bos én T. Lekkerkerker, te zamen groot onge veer 45 Aren. Elk der Woonhuizén is ingericht tot Brie Woningen. Te bevragen- en inlichtingen te bekomen fe n kantore van Notaris M. DEN BLEKER te IJMelBtetn. Notarissen DE MEESTER, te Heteren en DEN HARTOG JAGER te Herveld zullen Woensdag 5 an 19 Febr. 1913, v.m. 11 uur, in Café „COCHIUS" te iagA 3 ky inzet en toeslag, verkoopen: nagelaten door wyien den Heer B. DIRK- SEN en Echtgenoote, bestaande in: De Hofstede aan de Wetering onder .Eist, met de daarby liggende uitmuntende Weilandek, samen ter grootte van 11 40.30 H.A. Te veilen in 3 perc.; ondermassa's en massa. De Welde „De Houtdrlt*", ten Hoorden van en aan de Lingewetering onder Eist. tegenover de Hofstede, groot S.41.70 H.A. De Weide ten Oosten van- en aan den Valburgschenweg onder llumoet, groot 1.50.70 H.A. De Welde „Bruneiisweide" onder Hoiuoet, uitweg hebbende naar den Lin- gewal en over de hofstede van Roeven naar den openbaren weg, groot 4.05.70 H.A. De Welde „Het Achterste Bim- en pad" onder Zetten, groot 3.18.10 H.A. Dit laatste perceel is ter beweiding verhuurd tot 1 Dec. a.s. voor f 325 'siaars. De overige perc. zjjn alle in eigen gebruik te aanvaarden 1 Mei 1913. Eigendomstitels en veilingsvoorwaardsn zyn ter inzage ten kantore van Notaris DE MEESTER. Notaris DE MEESTER je Heteren, zal namens 'den HoogW.Geb. Heer BARON VAN LIJNDEN VAN HEMMEN, voor den tyd van 13 Jaren by inschrij- .ving verhuren: beslaande in WOON- met ACHTERHUIS, Schuur met Mestput, 6-Roedigenberg, be- sevens Fruitboomgaard, liggende aan elkander, ter grootte van 40 H A. 97 A. 37 c.A., desverkiezende met ,nog liggende naby de Boerdery in den Weer- hroekschenpolder, en alzoo totaal groot Aanv.Bouwland, schoofbloot, en Weiland 1 Dec. 1913; Boomgaard en Gebouwen 22 Febr. en 1 Mei 1914. Inschryf biljetten, bevattende opgaaf der samen, voornamen en woonplaatsen van gegadigden enz., borgen en van den jaarL sachtprys, worden ingewacht DoiiderdStg Februari 1913, nam. 1 uur, ten kan tore van Notaris DE MEESTER te Heterom, alwaar de verbnringsvoorwaarden na M Januari a.s. voor gegadigden ter lezing

Schoonhovensche Courant | 1913 | | pagina 2