AAS 4 hu, hoven COKES. Makken) EEBS Cents Woensdag 3 September. 1913. N°. 3477. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. OfflciöelB msotb. Los Werkman iding. looping van veer- f 0,55. INDE iMEN, □makers, er ZWIERS, rkerk. GASFABRIEK der Gemeente Nclioonbeven. 3 koop: touwde mgen, BONHOVBI. koop: mswoning IGEN, benevens iland, ineen te EK, 'en, 22 Aren, arden 1 Janu* b »9 loven. KERIJ, ezin, veel omzet mooie woning, nden. Des Zon omstandigheden eer billek. itierkirk), wijk A 114, van de Firma sdag 3 Sep- l/i uur, op het perH.L.j BINNENLAND. INC Rundvee Intercomm. Telefoon-nr. 20. in de orde van den Neder- ilÜk teur itzaag- irdam gekozen de heer aan brik -1 Dit ve- i de S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. irs): Jerg del) ik. kundige, I, Waddinxveen. den inhal le huur: eerenhuizen Bierbeek enz. leur der registratie en do- ontvini Ik I aan het Bureau Gemeente Schoonhoren. ■nwyzingen by Architect te larvan i gemaal het een gepoli- iteld. Zy is ”t werk f 5,— per stel >esteding f 1,50 op den houtzai te Alblassei i eigenaar, den N Pieterszoon □tore van den N NOOTEN te plantsoen. gezien de ecL.- i één ner- ienzelfden ■*“n eigen w.t moet SGHOOJIÏÏOmSCHE KRAST. jen, baas ielde werf, eere-medaille der orde van i toegekend aan: abel, te Gouda, sluiswachter aan oed beklante WEL, Warmoe- van gezondheid van het personeel dienst der land- van versierde I )en gebeelen „Volks weer gehoudi dag oud-Hollandschen zich in een museum is zeer rijk afge: .-ken van dit rerkeiyk zeer alleen in den B ARNHEM, ichiktkoopsom orden ingelaten, mingburean toe rd te Wi maakt. Ameide, 30 Aug. De rekening dezer gemeente over 1912 bedraagt in gewone ontvangsten f 11452, in gewone uitgaven f 10524, in buitengewone ontvangsten f 19. Ammental, 30 Aug. By de Vrydag gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad tusschen de heeren C. Zaanen Hz. en P. Bakker, is f»*"—— *•-»- P. Bakker. Vrjjdi aan bet 5-jarige over m heid de drenkeling ?n, waarmee men traat gevorderd is, 5 en de Van der werking in den lergrond, zoo zelfs, dat de zeven angs de l(jn, tegenover den Sta- -oot gevaar loopen van instorting, ers van vier dezer huiqjes is dat zy moeten ruimen; hieraan oor een paar gezinnen voldaan. >r eenige nieuwe woningen van -ijasei|aan inzake het gei een armlastig gemeenten Ni< Rotterdam kan worden van pleegkos het Ryk zulk de het Gemeente- alhier bestaande todendiensten en Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich ibonneeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer ƒ0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags- en tot Vrijdags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën voor 3-maal plaatsing opge geven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. RECHTZAKEN. De Arrondi ssements-Rechtbank te Rotterdam heeft j.I. Vrydag veroordeeld: J. K. D., 35 jaar, gemeente-veldwachter te Haastrecht, wegens voortgezette ver duistering, tweemalen gepleegd, en valsch- heid in geschriften, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. J. v. V., 18 jaar, mattenmaker te Moor drecht, wegens mishandeling, tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. N. B., 19 jaar, schipper te Lopik, wegens wederspannigbeid, tot drie weken gevan genisstraf. C. H., 35 jaar, hoepelmaker te Jaarsveld, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven roepen Sollicitanten op naar de betrekking van aan het Gemeente-Veer, tegen een loon van 7.— per week, teneinde te worden opge leid tot veerman, aan welke betrekking is verbonden een minimum-loon van f 10,50 en een maximum-belooning van 12,50 per week. Aanmelding vóór 8 September 1913 by gezegeld adres. tanden 1 nieuwe libus-Brik, -ecbtnch Wa- e met portieren, Tilbury (model en donker ge- erd), 2 gebruikte an 1 voor hit, 1 Dogcart, 1 mhandelaar enz., IQ, Gouda. lingbouwvcr- reen” zal op ten RAADHUIZE teden zaak bemoeid. (N. R. Ct.) Een lastig geval. Het „Hbld.” ig den volgenden noodkreet: ben eenigen tijd geleden met eene weduwe' getrouwd, die een dochter van achttien jaar bad. Mijn vader, die my dikwyls kwam be zoeken, werd verliefd op dat meisje, huwde haar en werd daardoor myn schoonzoon, terwyl mijn schoondochter myn moeder werd, omdat zy de vrouw van myn vader is. Eenigen tijd daarna beviel myn vrouw een zoon, die omdat bij de broeder van stiefdochter is, de broer van myn »r is en tevens myn oom. r, me als zuster van mijn schoonzuster is, werd ook i, waardoor ik een i een stiefzoon kreeg. nyn schoonmoeder, omdat vader baar dochter is; noot van myn dochter en toon en aangezien de echt- loeder van ■moeder van dit waarachtig myn invader. Geeft u me raad, wat gaven de zangvereeniging en s een concert, dat doorbyna en honderden vreemde- toegejuicht. vuurwerk ont- de verwachting van een zooi myn s vader is en tevens myn Myn stiefmoeder, die oom, teveis myn &~'uwv. moeder van een zoon broeder en tevens e< Myn vrouw is myi de vrouw van myn ik ben de ecbtpeni tevens haar kleinzo genoot van de schoonmc soon, ook de schoom persoon is, ben ik schoonvaü—C— ik doen? Door de «leeds stijgende markt ■al de prjja verhoogd worden. TUdeiyk aal van den aanwezigen voorraad nog verkocht worden tegen i ongeklopt en af gehaald van de flsbrlek. voerd in ivoor lacqué, vetSierd met intorsia en ingelegd met snywerf in verschillend hout, voorstellende kindertafereeltjes, en zonder de minste overdryving aangebracht. Hiernaast een jongedames-slaapkamer- ■meublement, uitgevoerd ia verlakte pitch- pine met pan eel en van Amerikaansch popu lierenhout, versierd met lystwerk van Okumé. Door bet aanwenden van aardige lynen in verschillende houtsoorten heeft men een wel kome afwisseling gebracht. De derde kamer laat wederom een slaap kamerameublement zien, een 2-persoons garnituur, in dof grijs lacqué of gris perle. Verder is er een salon-ameublement in styl Louis XVI en een kamer-ameublement in oud-Hollandschen styl. De uitvoering geeft blijk van den goeden smaak der fa brikanten. Het ameublement in c styl is gemaakt naar de zi< bevindend origineel en werkt. Het hout, voor het makei ameublement gebruikt, is wer’ oud, zoodat het antiek niet vorm der meubelen zit. Stand 36 wordt ingenomen door een andere stoommeubelfabriek, die eveneens een oud- Hollandsche kamer tentoonstelt. Ook bier treffen de zuivfere afwerking der meubelen, de mooie kleur en de juiste vorm. De naastgelegen stand biedt iets heel modernseen compleet slaapkamer-ameu- blement en een gecombineerde huis- en eetkamer. De ontwerpen ervan zyn het eigendom der inzendster en dooj deze ge maakt. Een andere firma heeft o.a. 2 mahonie buffet tentoongesteld. raddlnxveen de eenige die dit De Directeur, MAK. lebwkhwven, 98 Augustus 1913. By Koninklijk besluit van 29 dezer ia, met ingang van dien datum: lo. op het daartoe door hem gedaan ver zoek, den heer Mr. Th. Heemskerk, eervol ontslag verleend als Minister van Binnen- landscne Zaken, onder eervolle ontheffing van het beheer van het departement van justitie, ad interim, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan Hare Majesteit en aan deh lande be wezen; lo. benoemd tot Minister van Binnen landsche Zaken, de heer Mr. P. W. A. Gort van der Linden, oud-Minister van Justitie, lid van den Raad van State: alsmede lo. mat ingang van 29 dezer, op het daartoe door hen gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend aan de heeren: Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen.ala Minister van Buitenlandsche Zaken; Mr. M. J. C. M. Kolkman, als Minister va» Financiën; H. Coign, als Minister van Oorlog, onder eervolle ontheffing van het beheer van het departement van Marine, ad interim Mr. L. H. W. Regout, als Minister van Waterstaat; A. S. Talma, als Minister van Landbouw, Ny verheid en Handel J. H. de Waal Malefijt, als Minister van Koloniën met dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten door hen aan Hare Maje steit en aan den lande bewezen; 2o. met ingang van 29 defer benoemd tot Minister van Justitie, de beer Mr. B. Ort, advocaat-generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden; töt Minister van Marine, de kapitein ter zee J. J. Rambonnet; tot Minister van Financiën, de heei J. Bertling, directeur der registratie i meinen tot Minister van Oorlog, de gepension- seerde kolonel der artillerie N. Bosboom, generaal - mq oor-ti tulai r tot Minister van Waterstaat, de heer Mr. Q. Lely, oud-Minister van Waterstaat, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; tot Minister van Landbouw, Nyverheid en Handel, de heer Mr. M. W. F. Treub, lid van de Tweede Kam«r der Staten-Generaal; tot Minister van Koloniën, de heer Mr. Th. B. Pleyte, voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart; 3o. tydens de ontstentenis van een Minister van Buitenlandsche Zaken het beheer van het departement van Buitenlandsche Zaken, met ingang van 29 dezer, ad interim, opge dragen aan Harer Majesteits Minister van Binnenlandsche Zaken, den beer Mr. P. W. A. Cort van der Linden; 4o. met ingang van een later te bepalen dag benoemd tot Minister van Buitenland sche Zaken, de heer Jhr. Dr. J. Loudon, Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister te Washington. - De heer A. E. J.Bertling, Minis ter van Financiën, is genoemd als behoorende tot de Liberale Unie. Dat is niet juist. De heer Bertling is, naar de „Leeuw. Ct.” meedeelt, vryzinnig-democraat. Bij Koninklyk besluit van 28 Augustus zyn benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-NMaau, Sept. Zondagmiddag kwam een agent van politie uit Gouda met een jongmensch per trein naar hier. Deze had opgegeven te Zevenhuizen thuis te be- hooren. Hy ontsnapte evenwel en vluchtte polder in. De agent kon hem niet ilen. ttouda, 30 Aug. De „N. Rolt. Ct.", de Tentoonstelling Gouda 1913 besprekend, schryft over de Waddinxveensche Meubelindustrie het volgende: Zoo er ooit sprake kan zyn of geweest zyn van opbloei eener industrie, van voor uitgang in debiet en dientengevolge ook van uitbreiding van bedryf, dan is dit zeer zeker het geval met de Waddinxveensche meu belindustrie, die in weinige, zeg tien, twaalf jaren, zóó enorm is uitgedyd, dat de weerga ervan slechts zeer schaars zal voorkomen. Waddinxveenhet kleine, nietige dorpje, nauwelijks bekend, leverde ook vroeger, o veel vroeger ook meubelen, maar.... voor kinderen. Toen bestond daar nofj alge meen de klein-industrie, die veel kinder speelgoed, ordinair goedje, maakte en in den handel bracht; enkele legden zich ook toe op het maken van kamermeubelen, in ’t eerst heel eenvoudig en primitief, doch het was een begin. Een nieuw geslacht, met breedere opvattingen, zette voort w#t de ouders begonnen waren, maakte gebruik $an de nieuwste uitvindingen op technisch gebied en voltooide het werk, waarvoor anderen den eersten steen hadden gelegd op slevigen grondslag. En zoo breidde zich te Waddinxveen de meubelindustrie uit, die de fabricatie van kinderspeelgoed byna gebeeJ verdrong. Hetgeen hiervan thans nog aldaar wordt gemaakt, is niet meer noemenswaard. De eertyds min of meer primitieve werkplaat sen, waarin slechts enkele menseben werkten, bleken by het grooter wordende afzetgebied en de meerdere vraag voor Waddinxveen- sebe meubelen by den groothandel, ai zeer spoedig te klein te zyn. Men bouwde nieuwe, modern ingerichte fabrieken, voorzien van de nieuwste machines, die het werk zoo veel vergemakkelijkten. En fabriek na fabriek verrees. Eensdeels was men daar toe gedwongen door de onderlinge concur rentie, anderdeels doordat men inzag, dat een massa-fabricatie met een geschikte en geregelde werkverdeeling, economisch de zekerste weg was om te slagen. Eigenaardig is wel, dat de thans bestaande gróote fabrieken alle van klein af zijn be gonnen. Met 1, 2 of 3 man werkten de baasjes, in de laatste 10, 12 jaren hadden de grootste fabrikanten 50, 60, 70 man en meer in dienst. Er kan niet anders gezegd worden, dan dat bet getuigde van de breede opvatting van haar taak, dat het bestuur der Ten toonstelling Gouda 1913 ook de Waddinx veensche nyverheid gelegenheid gaf, door inzending op deze tentoonstelling meerdere bekendheid te verkrygen. En de deelne ming bleek zoo algemeen, dat de inzendingen uit Waddinxveen een voornaam deel uit maken van deze tentoonstelling. Daarna is allereerst een gezellig in elkaar gezet kinderalaapkamer-ameublement, uitge leend en aan de vereeniging „Oranje Nassau"» tot viering van het onafhlnkelijkheidsfeest op 4 en 5 September a.s., een subsidie toe gekend van f 300. Nieawerkerk a/d IJmrèl, 80 Aug. De onafhankelykheidsfeesten zullen alhier gehouden worden op 3 en 4 September. De eerste feestdag zal geopend worden met een optocht van 460 schoolkinderen, gezeten in ongeveer 50 wagens. Met muziek zal de stoet door het dorp trekken, waarna de kinderen op de school onthaald worden, ’sflamiddags zyn er kinderspelen op het feestterrein, ringrijden op fietsen voor dames en heeren om fraaie pryzen, en een wed- stryd van versierde fietsen, eveneens om pryzen. Den geheelen dag zal vanwege de afaeeling „Volksweerbaarheid" schietwed- stryd worden gehouden. Den tweeden dag 's voormiddags wordt de historische optocht gehouden, voorstel lende den intocht van Frederik Hendrik in s Hertogenbosch in 1629. In den stoet zullen zich bevinden praalwagens, voor stellende de 11 provinciën enz. Verder een allegorische optocht, waarin de verschillende bedrijven zullen zyn vertegenwoordigd, 't Geheel zal worden opgeluisterd door muziek en zang. 's Namiddags nog ringryden op tilbury's en voetbalwedstryd. Beide avonden geeft een bioscoop voorstellingen. Nienw-Lekkerland, 30 Aug. De dienstbode van den beer A. Klomp alhier viel by het perenplukken uit een boom in het water en brak een arm. *8toiwyk, 1 Sept. Begunstigd door bet heerlykste weer, dat men zich wen- schen kon, heeft onze Wilhelmina-vereeni- ging Vrydag ij. haar gewone jaarfeest ge vierd. Door de vlagaen. die byna van ieder huis wapperden, had ons dorp een recht feestelyk aanzien. De uitslag der verschillende wedstryden is als volgt: Meisjes van 10—13 jaar (gecostumeerd bardloopen)le prys (byouterie-doos) D. Ver doold 2e pr. (naaidoos) E. Hou koop; 3e pr. (handtaschje) A. W. Baas. Jongens van 10—13 jaar (het happen van een appel uit een vollen emmer water: le prys (doos voor figuurzagen) L. van den Heuvel2e pr. (gereedschapsdoos) M. van Dam Cz.3e pr. (handkoffer) P. van Dam Cz. Jongens boven 13 jaar (tonnetjeskruien): le prys (coupe) Ms. van Dam Cz.; 2e pr. (iaklatel) W. Boon; 3e pr. (aigarenkaatje) Jan van Kluyven. Ringrydery op fietsen (34 deelnemei le prys (pendule met coupes) H. v. d. Berg te Ammerstol; 2e pr. (koperen rookstel) Jacs. Zyderlaan Mz.; 3e pr. (een paar vazen) A. Verburg Jr. te 't Beiersche. Ringrydery op tilbury's (17 deelnemers': Damespryzenle prys (pendule met cou pes) E. van Dorp te Berkenwoude; 2e pr. (presenteerschotel) G. C. Marck; 3e pr. (milieu) N. M. de Vries. Heerenpryzen: le pr. (pendule met coupes) A. den Duif te Ouderkerk a/d IJssel2 pr. (rooktafel) J. van Bemmel; 3e pr. (vogel kooi met standaard) C. Breedyk te Wad dinxveen. Gisteren tegen den avond is de dienétbode van den landbouwer S. alhier, die per fiets achter de brik van den baas reed en op een gegeven oogenblik die trachtte voorby te ryden, met bet paard in aanraking gekomen en gevallen. Zy zelve kreeg een tiap van het paard, terwyi de wagen over de fiets heenreed. Daar ze niet meer kon loopen, heeft men haar op de brik geholpen en later naar den dokter ge bracht. Deze heeft een verband aangelegd en haar rust voorgeschreven. De fiets heeft men by den rywieldokter gedeponeerd; die zal er heel wat aan te repareeren hebben. Voor het meisje was bet een treurig besluit van een prettigen dag: bare ouders toch, in Geldermalsen woonachtig, hadden dien dag by bun kind doorgebracht; op den terugweg gebeurde bet ongeval. Vtanen, 1 Sept. De viering van hel onafhankelykheidsfeest zal hier plaats heb ben op 18 September. 's Avonds te voren zal in de Ned. Herv. Kerk een feestrede gehouden worden dóór Ds. J. F. Wachter, terwyl de organist en de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" hun medewerking verleenen. Door de zangver eeniging wordt uitgevoerd de feestcantate „Nederland en Oranje” van G. J. Oldeman. Het programma van 18 September be staat uit: reveille, kleppermarscb, kinder feesten, historische .optocht, ringryderyen, bioscope-voorstelling, liebtstoet en concerten. Waddinxveen, 30 Aug. Vrijdag is tot lid van den raad gekozen de heer A. Jonkheid, met 262 stemmen. Op de heeren A. van der Breggen en H. van den Berg Dzn. waren resp. 117 en 94 stemmen uitgebraeht. •Zevenhuizen, 1 S poli treil wegens diefstal van een hoeveelheid hooi, tot f 3 boete subs. 5 dagen hechtenis. De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur heeft i— jachil over de woonplaats van .igen krankzinnige tusschen de ‘Jieuw-Lekkerland, Dordrecht en verklaard, dat geen gemeente i aangewezen voor de betaling igkosteu en dus die kosten door ‘len worden gedragen. GKMEAGD NIEUWS. Tusschen Waddinxveen en Boskoop is j.I. Donderdag bet 14-jarige zoontje van A. vau Sprang, dat aan zyn vader eten zou gaan brengen, verdronken. Te Hardinx veld is Vrijdagmid dag het 21/2-jarig dochtertje van J. Monteban, dat met haar moeder bij haar grootouders over was, in de Wiel geraakt en verdronken. Omtrent den brand aan boord van de „Imperator”, waarvan wy in ons vorig no. reeds melding gemaakt hebben, lezen wy nog, dat er op het oogenblik, dat de brand uitbrak, 718 kajuits- en 1126 tusschendekspassagiers aan boord waren. De brand is ontstaan in een voorraadkamer en tengevolge van de hitte smolten weldra de koelhuizen met ammoniak, waardoor er zich gassen ontwikkelden, die ademen in die ruimte onmogelyk maakten. De tweede officier, Gobrecbt is zyn naam, die bij den brand het leven verloren heeft, is het slacht offer geworden van zijn plicht. Toen hij tot in de in afdeelingen verdeelde voorraadkamer was dóórgedrongen, is daar de deur van een dier afdeelingen dichtgeslagen. Gobrecht zat opgesloten. Zyn hulpgeroep heeft men niet kunnen hooren. De door den brand en het blusseben aan het schip toegebrachte schade moet ongeveer 100.000 mark bedragen. In de „Nieuwe Zuid-Hollander” lezen wy over de spoorlijn Gouda—Schoon hoven het volgende: Door de zandstortingei byna tot aan de Spoorsti komt er tusschen deze Heydenstraat belangrijke slappen onde-J woningen lai tionsweg, gro..0...r Den bewoners van vier dezer huiqjes aangezegd, dat zy moeten ruimen; hien is reeds door een paar gezinnen Ook voor eenige nieuwe wonir het laatst aangebouwde gedeelte 1, bestaat ernstige vréts. De veehouder C. de Vries, te Lekkerkerk, die in Mei j.I. voor het eerst een veehouderahoeve betrok, heeft sedert dien door den dood verloren: een koe van ruim f 250 waarde, een varken van meer dan f 100, en de vorige week nog 3 fokrunderen, ter waarde van f 200. Gedurende eenigen tyd kwam te Vianen in de rivier de Lek een heer uit Utrecht zwemmen, die dan gewoonljik tot gezelschap had den 12-jarigeu P. v. E. aldaar, die goed kan zwemmen. Niet weinig verrast was deze eenvoudige knaap, toen hy vorige week van dien goeden heer een splinternieuwe fiets toegezonden kreeg. Een erfenis? TeWagenin- gen had de 18-jarige mejuffrouw B. losse verkeering met den horlogemaker G. Dins dag j.I. ontving de familie B. een met pot lood geschreven brief, onderteekend ooor G., waarin deze mededeelde, dat zyn neef was overleden en hem f 500.000 bad nage laten. Allerlei fraais werd verder aan me juffrouw B. beloofd. Dë biydschap in de familie B. was zoo groot dat men vergat naar de juistheid van het bericht te informeeren en overal reus achtige inkoopen ging doen. Het huis is voorzien van gas- en water leiding, fraaie lampen werden er gehangen, een duur buffet werd aangeschaft, kostbare zyden dekens, schoenen, gouden en zilveren horloges, enz. werden gekocht. Voorts moesten er drie fietsen komen en de banket bakker en de wynleverancier werden met royale bestellingen bedacht. Er werd braaf gegeten en gedronken, waarby de buren niet achterbleven met hun belangstelling. Dit duurde tot Vrydagavond, toen een der leve ranciers om geld kwam. Toen kwam de zaak uit, en daar er geen andere waarborg bleek te zijn dan bet bewuste briefje, haast ten zich de verschillende leveranciers hun goederen terug te halen. Hel banket was intusschen opgegeten, en de geleverde alco hol gedeeltelijk opgedronken. De politie heeft zich met de z- -H(! lag waren alhier eenige kinderen spelen by de Lek. De ongeveer knaap C. A. de B. viel daarby voor de rivier. Gelukkig was in de naby- 13 jarige jongen W. de G., die den ng wist te redden. Arkel, 30 Aug. Onder begunstiging van prachtig zomerweder vierde Arkel Woens dag het eeuwfeest van Nederland's onaf hankelijkheid en bet mag gezegd worden: voor een kleine gemeente op schitterende wyze; want wat voor elk feest noodzakelyk is, wil bet slagen, was hier in ruime mate: eensgezindheid en geestdrift. Het hoofdnummer was de gecostumeerde optocht, waarover slechts één roep ging: „Wat is het toch mooil" En dat het zoo mooi was, hadden we voor een groot deel te danken aan de vele jongedames, die meewerkten en kosten noch moeiten hadden ontzien om den optocht zooveel mogalyk luister by te zetten, alsmede aan de jonge lieden, die de historische personen voor stelden. De hoofdpersoon was de Prins van Oranje, die alhier door een Scheve- ningschen visscher aan land gezet en daarna door den burgemeester toegesproken werd. Alle nummers van den optocht afzonderlyk te noemen en te beschrijven, zou te uit voerig worden; we volstaan dus met te- zeggen, dat het geheel een schoon effect maakte, waarop de deelnemers trotsch mogen zyn. 'a Middags bad een ringrydery met /jj- wielen plaats, waarby de pryzen-ten deel vielen: in de afdeeling voor dames: aan W. Boole, M. Dirks e» A. van Ijzeren; in de afdeeling voor heeren: aan A. Bronk, M van Westhrenen en C. Gaikhorst. In den wedstryd voor versierde rywielen ver wierven een prys de heer C. Slagboom en de dames E. Mens en N. Verhoef. Voor de schoolkinderen werd een tombola gehouden. 's Avonds gav het fanfarekorps alle ingezetenen lingen werd bijgewoond en Ten slotte werd eenig stoken, dat echter niet aan voldeed. Den geheelen dag en avönd heersebte er een prettige, opgewekte geest en werd de eensgezindheid door geen enkel incident gestoord. (N. Gor. Ct.) droot-Amiuers, 1 Sept. De 35e jaar- collecte voor de Scholen met den Bybel (de z.g. Uniecollecte) heeft hier f 121,50 op gebracht. Hekendorp, 30 Aug. De verpachting van de twede snede van bet grasgewas uit. den boezem van den polder Groot-Hekendorp heeft opgebracht f 209, tegen f 158 in 1912. Krimpen a/d IJrael, 30 Aug. Het onafhankelykheidsfeest zal alhier lOSeptem- ber gevierd worden. Het zoontje van de wed. De Jong alhier werd Vrijdagmorgen door den heer M. met de motorfiets overreden. Ernstig aan het hoofd verwond, werd het knaapje bij den heer C. v. d. Giessen binnengedra gen. Dr. W. Blom verieentfe heelkundige hulp. •’lekkerkerk, 1 Sept. Iu de Vrydag gehouden raadsvergadering werd de ge- meenterekening vastgesteld, welke sloot met een bedrag aan gewone ontvangsten van f 38464,65, gewone uitgaven f 36508,76! g, buitengewone ontvangsten f 4566,301 g, bui tengewone uitgaven f 4310,26, tqtaal batig saldo f 2212,53. Vervolgens werd aan mejuffrouw N. de Boer, onderwyzeres aan de m.u.l.o.-school, met 1 November a* eervol ontslag ver- F. H. Bulaëus Brack, burgemeester der gemeente Reeuwfjk; J. Aantjes Dzn., wethouder.der gemeente Ottoland tot ridder landschen Leeuw: de generaal-majoors A. L. Klerk de Reus en H. C. P. L. Matbon, onderscbeidenlyk commandant der 1ste divisie en inspecteur der cavalerie; de kolonels P. P. C. Collette en A. van Doorninck, commandanten onderscbeidenlyk der lilde infanteriebrigade en van bet 1ste regiment vesting-artillerie; de dirigeerend-officier der 1ste klasse A. Butner, van den geneeskundigen maebt en is de i Oranjo Nassau in zilver r“" J. Pb. Göbei, iu- de Mallegatsluis; K. H. Duyzers, eerst-aanwezend zeilmaker by de firma Ottolander en Hooftman, te Boskoop J. 't Hoen, baas in de sloepmakery van de scheepswerf voorheen Jan Smit Czn., te Alblasserdam; H. van Krimpt molen van voorme in brons aan: K. de Kluiver, scheepstimmerman op de scheepswerf voorheen Jan Smit Czn., te Alblasserdam Chr. Twigt, klompenmakersknecht in dienst van Chr. van Zwienen, te Ouderkerk a/d IJssel: G. de Jong, chef-inpakker by de Goud- sche Siroopfabriek, te Gouda; H. Hopkoper, werkzaam by de firma Van Houweninge Visser, handel in thee en koffie, te Gorinchem. By Koninklyk besluit van 28 Augustus is als blyk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelyk getuigschrift toegekend aan L. Sander, ryksveldwachter-brigadier te Vianen, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van twee kinderen uit het Mer- wedekanaal aldaar op 25 Mei 1913. —•Naar „Het Volk" verneemt, heeft de regeering atwyzend beschikt op zeven hangende aanvragen om ryksvoorscnot voor woningbouw. De Raad van Beroep (O nge- vallenverzekering) te Dordrecht heeft in zyn zitting van Maandag 1 September behan deld de volgende zaken: D. Blom, te Capelle a/d IJssel; Joh. A. Schaarman, te Alblasserdam, voor zyn min derjarigen zoon Joh. Schaarman, aldaar; F. Blok, te Alblasserdam, en W. de Bruyn, te Alblasserdam. Allen tegen bet bestuur der Ryksverzekeringsbank. In deze zaken zal 15 September e.k. uit spraak worden gedaan. WEILAND, jd nagras staat, Merwede en hel der IlardiBX- Beweiding naar en goed en dage- i by de Heeren de Schelluinsche UITER A Zonïn 1.

Schoonhovensche Courant | 1913 | | pagina 1