MONKEY BRAND - 60 Een halfwas Sehildei, «idskKlit (halfwas) Een Bakkers-Halfwas. Een Wenmakerskneclit Een flinke Huishoudster. Veedrank „Bubus". iwooÉÉ net li. t van \T Bakkersknecht. t Tuingrond te huur Advertentiën. Een Huishoudster, Meid-Huishoudster een Dienstbode Dienstbode Een Dienstbode Een Dienstbode, H.H. Landbouwers! Gemeenteraad van Schoonhoven Vervolg der Nieuwstijdingen. 17 met Voorbereidende klasse te LEKKERKERK. Practisch en Theoretisch Onderwijs in het Klavierspel, en een Jongen. EEN MEISJE Veehouders, voorkomt die schade! Fabrikant Firma G. LOGGER, Voorstraat, Dordrecht. Nieuwerkerk a/d IJssel A. van WIJNEN, van Stolwijk, „Wat heeft ons het jaar 1913 geloerd?" te Stolwyk. UITVOERING zal worden voortgezet. G. H. KUIJLENBURG, Bericht van Inzet. Bergambacht en Willige-Langerak, MELKZAAK. JOHs. VERMEER te Hekeedorp. 13 OOGEN! Kipstraat 42, Rotterdam. Ter Boekdrukkerij van S. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven HTiUSNlElIWfl. Schoenhoven, 17 Febr. t In de avondgodsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk albier op Zondag j.l. trad Ds. J. G. Dekking, van Montfoort, op met een predikatie naar aanleiding van Joh. 10 vs. 16, waarin by de Gemeente op wekte tot liefde en yver voor de Zending. De collecte voor den Gereformeerden Zen- dingsbond bracht op f 38,61. Naar wy vernemen, bebben verscheidene personen zich opgegeven als lid van den Gereformeerden Zendingsbond. Pogingen worden aangewend om albier een afdeeling op te richten. tDoor afkeuring van het „Struis"- terrein kon de bondswedstrijd „Struis III"— „Sportclub II" Zondag niet doorgaan. Inplaats van een „Sportclub"-combinatie speelde nu „Sportclub II" tegen een elftal der Instructie-Compagnie. De elftallen waren ongeveer van gelyke kracht,* alleen was het spel der „Sport club" iets sneller. Door een strafschop (wegens „bands"), die in een doelpunt werd omgezet, hadden de militairen by de rudt een voorsprong van 1—0. Kort na de rust viel aan „Sportclub" om dezelfde reden een strafschop ten deel, waardoor de stand gelyk werd, 1—1. By een goeden aanval der „Sportclub" plaatste de rechtsbuitep den bal met een kalm boogschot in het doel der militairen, stand 2—1. De verdediging van beide partyen bleef verder de baas, zoodat „Sportclub II" met 2—1 won. f De 13-jarige L. L. kwam Vrydag- namiddag bij het spelen te vallen en brak een héén. Afloop van publieke verkoopingen van onroerende goederen. De Maandag ten overstaan van Notaris N. F. Cainbier van Nootente Gouda, geveilde fabriek van melkproducten „Consus" te Schoonhoven met woonhuis is in veiling toegewezen aan de N. V. Rotter- damsche Melkinrichting te Rotterdam, voor f 12700. op Donderdag 5 Februari 1914, des namiddags te '2 uur. (Vervolg van no. 3524.) De kermis. De heer C. L. van Willenswaard zal nu niet antwoorden op de historisch-theolo- gische-utiliteits-redevoering van den heer Kortland. Hy wil die eerst eens op zyn gemak nalezen; wellicht zal hy later van antwoord dienen. Den heer Niekerk antwoordt spreker, dat de gemeenteraad, ook by het inwinnen van de meening der burgery over de afschaf fing der kermis, vry blyft in zyn beslissing. Het is er spreker enkel om te doen te weten, wat er te dezer zake in de gemeente omgaat. Hy kan zich zeer goed met de adressen der kerkeraden vereenigen, maar er kunnen gronden zyn die de afschaffing der kermis belemmeren. Spreker waar schuwt tegen het nemen van een overyld besluit; het is al meer dan eens gebeurd, dat hier een besluit is genomen, dat direct weer ingetrokken moest worden. Spreker zou het bejammeren, als het thans weer zoo $ing. Daarom adviseert hy tot aan houding van de adressen. Onder het adres van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente staat: Namens den Kerkeraad, Ds. J. v. d. Spek. De heer Kortland twyfelt of dit wel in den haak is. Zietdaar al een kwestie. Worden de adressen aangehouden, dan kan blyken of deze onderteekeniug juist is. De heer H. M. d e n U y 1 merkt op, dat het adres .waarover de heer Niekerk sprak, en waar de heer Greup destyds tegen gestemd heeft, niet van den kerkeraad der Herv. Gemeente is uitgegaan. De heer J. W. J. M o e s protesteert tegen het gezegde van den heer Kortland betreffende Kevelaar. Hy vraagt: is de heer Kortland ooit in Kevelaar geweest? Spreker heeft nog nooit gehoord, dat er in Kevelaar iets gebeurd is, dat het daglicht niet mocht zien. Hy vindt het niet netjes van deo heer Kortland, om Kevelaar op die wijze by de kermis te pas te brengen. De heer J. Kortland beweert gezegd te hebben, dat by zangersfeesten en con coursen, in het algemeen daar waar veel menschen byeen zyn, wel eens iets gebeurt dat niet in den haak is. Spreker is nooit in Kevelaar geweest; maar in de couranten heeft hy gelezen, dat daar ook wel eens iets gebeurd is. De beer J. W. J. M o e s protesteert hier tegen, dat de heer Kortland tegelyk met de kermis over de bedevaarten naar Kevelaar heeft gesproken, terwijl nu biykt, dat hy nooit in Kevelaar is geweest. Spreker is er meer dan eens geweest en heeft nooit iets onbetamelyks bemerkt. De heer Kort land moet den godsdienst niet in een be lachelijk daglicht stellen. De heer J. Kortland protesteert tegen deze uitdrukking; hy beeft zich aan zoo iets niet schuldig gemaakt. De couranten, waarin spreker over Kevelaar heeft ge lezen, heeft hy niet by zich, maar als by ze thuis kan vinden, zal hjj ze den beer Moes doen toekomen. De wethouder G. J. Niekerk zegt, dat het niet zyn bedoeling is geweest te twyfelen aan de goede trouw van het adres der Ned. Herv. Kerk. De heer Kortland brengt spreker er toe, dit te zeggen. Spreker gelooft, dat alles in orde is, behalve de vorm van het adres. Hn acht het adres onwettig, omdat het niet door twee personen is geteekend. De voorzitter legt toch ook een adres ter zyde, als bet niet op zegel is gesteld. De wethoudec H. A. Schreuder heeft er zich over verbaasd, dat de heer Niekerk betwyfelde, of de Ned. Herv. Kerk wel homogeen zou zyn met de adressen der Gereformeerde Kerken. Het doet hem daarom plezier, dat de heer Niekerk op dit punt is eruggekomen en nu de zaak anders be schouwt. Spreker maakt zyn compliment aan den heer Kortland voor de wyze, waarop deze een onverdedigbare zaak heeft ver dedigd. Het oratorisch talent van den heer Kortland is schitterend uitgekomen. Spreker wist niet, dat van een slechte zaak nog zooveel goeds was te vertellen. Maar de heer Kortland heeft zich laten verleiden tot vreemde conclusies, als b.v. deze: dat wy uit eerbied voor onze voor ouders de kermis zouden moeten handhaven. Hoe kan zoo iets gezegd worden door iemand, die zich zóózeer beweegt op het gebied van de moderne verkeerswegen als de heer Kortland! In dien trant redeneerende, zouden wy tot de cooclusie moeten komen, dat wy ook uit eerbied voor onze voorouders, ver plicht zyn om met de trekschuit te reizen! Een andere cooclusie van den heer Kortland was, dat afschaffing der kermis voor de gemeentekas eeu schade van f 1000 zou Seteekenen: misschien van nog enkele hon derden guldens meer. Dat is schynbaar juist. Spreker heeft aangetoond, dat dit geld komt uit de zakkeh der inwoners, en misschien nog enkele duizenden er by. Het bedrag van f 1000, dat de gemeentekas zou moeten missen, wordt wel op anders wyze gevonden; van 't jaar is wel gebleken, dat als men het behoorlyk aanlegt, er nog wel andere bronnen zyn om geld te krygen, zonder dat de belasting wordt verhoogd. Spreker moet opkomen tegen de verhou ding van de kermis tot andere feesten, zooals de heer Kortland die heeft voorge steld. Er zyn hier Oranjefeesten gevierd, die niet met de kermis vergeleken mogen worden. De heer Kortland heeft getoond, dat hy te dezer zake met op de hoogte is. Het geven van vrye dagen met behoud van loon is een oud gebruik. De heer Kort land is ook ten deze niet volkomen op de hoogte. Als spreker wèl is ingelicht, dan zyn er feitelyk geen vrye dagen met be houd van loon. De gezellen hebben dit loon al vooruit verdiend door i/g uur over te werken. De heer P. van Sonsbeek: Neen, dat is mis. Ook andere leden ontkennen de juistheid van de mededeeling van den heer Scbreuder. De wethouder H. A. Scbreuder: Ik neem dat dan gaarne terug. Het doet trou wens aan myn betoog niets af. Spreker komt nu op het kinderfeest, dat de kermis zou zyn. Als men in de kermis- week op Donderdag- en op Zaterdagavond door de stad wandelt, dan zegt men: een eigenaardig kinderfeest. Spreker kan niet zeggen, dat het strekken kan om de kinde ren op te voeden, als ouders met hun kin deren tot 3 en 4 uur in den nacht allerlei liederen loopen uit te balken. De kermis is geen kinderfeest, maar een feest voor wie de kinderschoenen al lang zijn ont wassen. Maar dat is den heer Kortland zeker ontsnapt. De heer Kortland heeft Kevelaar genoemd. Is by de Zendingsfeesten misschien nog vergeten? Van zekere zijde wordt daar steeds op gewezen, hoewel de betichtingen berhaaldelyk onjuist zyn gebleken. Maar het geschiedt toch telkens weer, omdat men goed wil praten wat aan de andere zyde op zoo ruwe wyze gebeurt. De heer J. Kortland verklaart dat by zich wat oratorisch talent betreft zeker nog de mindere van deo heer Scbreuder gevoelt. Spreker heeft niet gezegd, dat wy uit eerbied voor onze voorouders de kermis moeten behouden, maar dat wy nog eer der uit eerbied voor onze voorouders dit joesten doen, dan haar klakkeloosafschaffen. Voorts heeft hy gezegd, dat hy de kermis mede als een kinderfeest beschouwt, en dat hy niet kan begapen dat de kermis wordt aangegrepen, terwyl men de andere feesten geheel ongemoeid laat. De heer Schreuder moet sprekers woorden niet verdraaien of anders voorstellen. De heer Schreuder heeft het voor die andere feesten opge nomen; spreker draait bet om en zegt: wat ik van die feesten heb gezien, dat was oneindig erger dan wat op de kermis gebeurt. (Applaus op de dichtbezette publieke tri bune.) De kermis wordt 's Zaterdags om 12 uur of halfeen gesloten, en dat is 's avonds uiet feesten niet het geval. Op de overige kermisdagen is het om 11 uur al geheel stil. Wat het uitgeven van geld door de bur gery voor de kermis betreft, het is waar wat de heer Schreuder daarover gezegd heeft. De kermisgasten gaan met méér dan f 1000 weg. Maar is dat met andere festiviteiten ook niet zoo? Spreker beg rij pt dan ook niet, dat de kermis juist uitgepikt wordt. Als adressanten de kermis niet alleen hadden genoemd in hun adres, maar de feesten erby hadden gezet, zou spreker meer voor hun verzoek bebben gevoeld. De voorzitter: We bebben de heeren gehoord. Slechts de heer van Willenswaard heeft een voorstel ingediend. Spreker wil daarover het gevoelen van den raad ver nemen. Vooraf deelt hy echter mede, dat hy het laatsfe gedeelte van het voorstel niet zal uitvoeren; de raad is het volk, de raad moet beslissen. Hy heeft daarvoor het advies van anderen niet noodig. De heer C. L. van Willenswaard: Het gebeurt toch wel meer. De voorzitter: Ik zal er géén uit voering aan geven, omdat de wet het niet kent. Ik schryf géén plebisciet uit. Zoolang de raad de vertegenwoordiging van de burgerij is, gebeurt het niet. Ik houd me aan de wet. Artikel 70 der Gemeentewet zegt: „Als hoofd van den Raad en het college van B. en W, is hy (t. w. de burge meester), behoudens de bepaling van art. 179a et de uitvoering hunner besluiten belast. De wethouder H. A. Schreuder stelt voor, den heer Crezée by acclamatie te benoemen. Stemmen: Dat mag niet. Met algemeens stemmen wordt benoemd de beer J. H. Crezée, ambtenaar ter secre tarie, op een jaarwedde van f 65. De voorzitter sluit de openbare vergadering en de raad guat over in een geheime zitting tot vaststelling van het suppletoir kohier van den hoofdeiyken omslag. Het besluit dat, naar zyn oordeel, als strydig met de wet of het algemeen belang, door Ons kan worden geschorst of vernietigd, brengt hy niet ten uitvoer. De heer C. L. van Willenswaard Over zooveel kleinigheden wordt advies gevraagd. De heer H. M. den Uyi: Maar als we de beslissing uitstellen? De voorzitter: Dat is wat anders. Het voorstel van den heer van Willens waard tot verdaging der beslissing wordt in omvraag gebracht en verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor de heeren W. F. Itjesborst, C. L. van Willenswaard en H. M, den Uyl; tegen de heeren H. A. Schreuder, P. van Sonsbeek, A. Kuijlenburg, J. W. J. Moes, H. Peltenburg, G. J. Niekerk, A. v. d. Heuvel en J. Kortland. De voorzitter (tot den heer van Willenswaard): Uw tweede voorstel was? De beer C. L. van Willenswaard U voert het toch niet uit; ik laat het ver vallen. De voorzitter zal het advies van B. en W. in stemming brengen. De heer H. M. den üjjl verklaart, dat hy niet voor het behoud der kermis is. Byzondere omstandigheden zyn evenwel oor zaak, dat hy zyn stem niet voor of tegen kan uitbrengen. Hy zal daarom de ver gadering even verlaten. De heer J. Kortland meent, dat niet het advies van B. en W., maar de adressen der kerkeraden in stemming moeten worden gebracht. De voorzitter is het daarmee niet eens en leest voor wat de wet zegt omtrent af schaffing der kermis. De heer J. Kortland kan er zich toch niet mee vereenigen, dat het advies van B. en W. in stemming wordt gebracht. Er zullen 10 stemmen worden uitgebracht, zoo dat de stemmen kunnen staken. Geschiedt dit in de volgende vergadering weer, dan is het advies van B. en W. verworpen. Staken de stemmen daarentegen (tweemaal over het adres der kerkeraden, dan is di' verworpen. De wethouder H. A. Schreuder geeft toe dat deze redeneering juist is, maar is toch ook van meening, dat het advies van B. en W. in stemming moet worden gebracht. Dit geschiedt. Het advies wordt aan genomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren P. van Sonsbeek, A. Ku(jleoburg, J. W. J. Moes, H. Pel ten- burg, G. J. Niekerk en J. Kortland; tegen de heeren H. A. Schreuder, W. F. Itjeshorst, A. v. d. Heuvel en C. L. van Willenswaard. 6. Aan de orde is de voorloopige regeling der pensioensgrondslagen van nieuwe ambte naren. Het voorstel van B. en W. wordt zonder discussie en zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. 7. Aan de orde is de benoeming van een ambtenaar van den Burgeriyken Stand. - Door het departement van financiën in Ned. Oost-lndié is de benoemde inspecteur, afdeelingscbef by de in- en uitvoerrechten en accynzen S. E. van Nooten geplaatst te Medan. De minister van landbouw, ny verheid en handel heeft in de beschikking van 1 Augustus 1913, houdende aanwijzing van personen, die ouden van dagen by het aanvragen van een rente, als bedoeld in de artikelen 369 en 370 der Invaliditeitswet, behulpzaam zullen zyn, de volgende wyzi- gingen gebracht: Binnen bet gebied der Rentecommissie te Gouda, in de gemeente Oudewater, op verzoek, ingetrokken de aanwyzing van A. Kooymans, ambtenaar ter secretarie van die gemeente, en aangewezen T. L. Eykele- stam, gemeente-veldwachter aldaar. - By beschikking van den Minis- ter van landbouw, nyverheid en handel, is aan Jhr. Mr. W. Th. C. van Doorn, te 's-Gravenhage, op zyn verzoek, eervol ont slag verleend als lid van de commissie van toezicht op de Rykstuinbouwwinterschool te Naaldwyk, en aan J. H. van der Torren Jr, te Gouda, op zjjn verzoek, eeryeJ ontslag als lid van de commissie van toezicht op de Rykslandbouwwinterscbool te Dordrecht, onder dankbetuiging voor de in deze functie door hen bewezen diensten. Vanwege den Zuid-Holland- schen Bond van Harmoaie- en Fabfare- korpsen zal op Hemelvaartsdag te Sliedrecht een concours worden gehouden. Wylen de heer Jac. de Koning te Waarder (by Woerden) heeft aan de Chr School aldaar een stuk grond ter grootte van 1800 vierk. Meter vermaakt. 'Alblasserdana, 16 Febr. Het mannen koor „Zanglust" alhier, directeur de heer H. Brouwer, heeft besloten deel te nemen aan het nationaal concours te Hekeliugen op Hemelvaartsdag. Alblasserdam, 17 Febr. Zaterdag is van de Naamlooze Vennootschap „Werf de Noord", directeur de heer J. U Smit, met goed gevolg te water gelaten het stalen Bjjnscbip, genaamd „Kortland", groot circa 10(H) tonnen en gebouwd voor Nederlandsche rekening. Onmiadellyk daarop werd de kiel gelegd voor een dito schip, zynde de „Nieuwland", welke ook voor Nederlandsche rekening gebouwd zal worden. immeratol, 16 Febr. De heer C. Roodnat, tydelyk onderwyzer alhier, komt voor op een voordracht ter benoeming van een onderwyzer aan een openbare school te Kralingen (Rotterdam). Als leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim zyn herbenoemd de heeren J. D. Ploeg (als voorzitter) en J. Sprik (als secretaris). Bergambacht, 16 Febr. Mejuffrouw J. M. Koene albier is benoemd tot onder- wyzeres aan een byzondere school te Ara sterdam. Brandwijk, 17 Febr. De lotelingen G. Slob, J. van Kley en G. Spronkers zyn op 3 Maart a.s. opgeroepen ter inlyving by bet 3e regiment vesting-artillerie te Go- rinchem. Gonderak, 17 Febr. Mejuffrouw G. van Tiggelen alhier is te Rotterdam ge slaagd voor het examen nuttige handwerken. if aantree kt, 17 Febr. De molenaars knecht K., in dieast by den heer Dskam alhier, geraakte zoodanig met een zyner handen tusschen de inaalstcenen bekneld, dat onmiddeliyk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door dokter Hakkenberg verleend werd. K. zal ge- ruimen tyd rust moeten nemen. Haantrecht, 17 Febr. De Commissie tot weriog van Schoolverzuim hield dezer dagen haar jaarvergadering. In 't afgeloopen jaar werden twee ver gaderingen gehouden. Eenmaal werd een opgeroepen, doch niet verschenen delinquent een waarschuwing thuis gestuurd. Tot voorzitter werd gekozen de heer IJpma, hoofd der Chr. school, tot secretaris de heer Kiela, hoofd der openbare school. De aftredende leden, de heeren Kiela, Muurling en Eegdeman, werden door den Raad herbenoemd. (N. Z.-H.) 'Hardinxveld, 17 Febr. De onder wyzer A. Timmer is, door het verminderen van het aantal leerlingen aan school 2, door den gemeenteraad tegen 1 April op wachtgeld gesteld. ^Jaarsveld. 17 Febr. De heer P. J, Berrevoets alhier behaalde Zaterdag j.l. het diploma als Bouwkundige (M. B. U.) aan de Middelbare Technische School te Utrecht. §KtuderdUk, 16 Febr. In de alhier gehouden vergadering van de afdeeling „Alblasserdam en Omstreken" van den B. v. N. O. werden als bestuursleden her kozen de heer J. Hack te Nieuw-Lekkerland en mejuffrouw E. van der Rbee te Krimpen a/d Lek, terwyi in de plaats van mejuffrouw E. C. Dreea te Krimpen a/d Lek, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen werd de heer W. W. Slingerland te Lekkerkerk. Inzake de motie van afkeuring tegen bet hoofdbestuurslid Hart verklaarden zich 8 stemmen tegen de motie en 7 stemmen er voor. Met 14 tegen 1 stem werd besloten den ontslagen onderwyzer Meertens steun te verleenen uit de Weerstandskas. Goedgekeurd werd een voorstel van het hoofdbestuur em f 500 uit te trekken voor bet meedoen aan verkiezingen. "Krimpen a/d Lek, 17 Febr. De vryzinnig-democratiscbe kiesvereenigitig hield gisteravond in de Sociëteit baar jaarvergadering. Na opening der vergadering door den voorzitter werden de notulen gelezen, welke ongewqzigd werden goedgekeurd. Daarna brachten de afgevaardigden naar de laatstgehouden algemeene vergadering van den Vryzinnig-Democratischen Bond te Haarlem en naar de Centrale Liberale Kies vereniging te Gouda verslag uit. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een tekort was van f 350. De voorzitter kon echter mededeeleo, dal door leden en niet-leden reeds een som van f 253 tot dekking van dit tekort was gestort. Het bestuur zal trachten bet nog ontbrekende geld byeen te krijgen. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening en bescheiden werden aange wezen de heeren B. v. d. Berg en A. v. d. Heul. De aftredende bestuursleden werden by acclamatie herkozen. Het bestuur bleef dus als volgt samengesteld: B. Boogaerdt, voorzitter; K. G. Smit, 2e voorzitter; A. C. Mynlieff, secretaris; J. C. M. v. d. Linde, 2e secretaris; Jan van Vliet, penningmees ter; P. H. van Wjjnen en W. Sprik, leden. Nadat nog eenige besprekingen waren gehouden, werd de vergadering gesloten. Krimpen a/d Lek, 17 Febr. Van de werf der firma L. Kriens alhier is met goed gevolg te water gelaten het motorjacht „Repelsteeltje", gebouwd voor rekening van den beer C. Boogaerdt. Krimpen a/d IJssel, 17 Febr. Tot -„delijk onderwyzeres alhier is benoemd mejuffrouw L. J. Bos, uit Rotterdam. 'Lekkerkerk, 16 Febr. Zaterdag avond vergaderde de pas opgerichte ver- eeniging „Volksouderwys" in „de Groote Boer" tot het bespreken van bet reglement en bet kiezen van een definitief bestuur. Den heer S. Kakebeeke werd de leiding der vergadering opgedragen. Het reglement werd artikelsgewyze be handeld en byna zonder wyziging aan genomen. Tot bestuursleden (welke de functies onderling te verdeelen bebben) werden ekozen de heeren: C. A. van Zoest, W. .Vigboldus, D. A. Oskam, I. v. d. Vos en S. Kakebeeke, welke laatste evenwel be dankte; in zyn plaats werd toen gekozen de beer J. C. Kersbergen. Aan het eind van de vergadering werd allen een woord van dank gebracht voor den ondervonden steun en een woord van hulde aan de heeren Beyen, van Bodegraven, en Groenewout, van Amsterdam, voor bun belangelooze medewerking. Den beer Kake beeke werd een woord van dank toege sproken voor zyn uitstekende leiding. De afdeeling telt 72 leden. By het uit de Christeiyke Zondags school naar buis gaan woei een zoontje van den beer B. van den Kerkweg te water. Gauw als by is, stond bij in een oogenblik weer op den vasten wal, wel wat bleek van schrik. 'Loplk, 16 Febr. Donderdagavond gaf het muziekgezelschap „Crescendo" van Kapel, met medewerking van den humorist Grapendaal van Jutfaas, een uitvoering in het koffiehuis van mejuffrouw de weduwe D. de With. De muziekstukken werden flink gespeeld en de voordrachten deden de menschen soms schateren van bet lachen. Zeer vol daan keerde het talryk opgekomen publiek huiswaarts. Zaterdagavond, op de terugreis van Utrecht naar hier, had schipper R., juist voor het passeeren eener brug, het ongeluk op een pak turfstrooisel te vallen. Voor hy zich van het pak kon afwentelen, ge raakte by zóó met de brug beklemd, dat de motorschuit er door stopte. Wel voelde hy lievige pynen, maar na uit z^n benarde positie verlost te zyn, deed by toch net alsof er niets gebeurd was. Met den knecht heeft hfi de schuit by aankomst nog geheel leeg gedragen. Den volgenden morgen kon de schipper van pyn niet uit bed komen en des middags werd eindeiyk de dokter gehaald. Deze constateerde een gebroken j-ib en zware kneuzingen. (Lopikerkapel, 16 Febr. Tot hoofd der school voor M. U. L. O. te Winkel (N.-H.) is benoemd de beer H. G. Groenhof, tbans als zoodanig verbonden aan de openbare lagere school alhier. "Meerkerk, 17 Febr. Vrydag- Zaterdagavond gaf bet Cagliostro Theater Remercho uit Hamburg zyne voorstellingen in de zaal van den heer F. Kleyn. De toeren, die de heer Remercho ons als illusionist-boofdkunstenaar op het fraai gedecoreerde tooneel te zien gaf, wareu zeer kunstig en mooi. Na bem trad op de heer Krantzino als spiritist-somnambulist, wieys werkzaamheden als gedachteDlezer verbazingwekkend waren; O a. gaf by precies aan den tyd op een horloge, wat er aan stuk was, op welken dag en jaar iemand is geboren, enz. Verder kregen we nog te zien boe hy zonder eeuige moeite uit een grooten linnen, stevig toegeknoopten zak te vonrschyn kwam, enz. Daarna was er een bioscope-vertoo- ning. De zaal was flink bezet. Onze dorpsgenoot schipper P. Middel koop is met zyn met lynkoeken geladen schip „Nooit Gedacht", komende van Zaan dam naar hier, ter hoogte van de gemeente Vreeland in aanvaring geweest met een aakscbip. By de lossing van zyn vaartuig bleek, dat er een gat in bet voorruira was ontstaan, en dat ongeveer 2500 koeken door het binnengestroomde water waren bescha digd. Molenaarsgraaf, 17 Febr. Uit deze gemeente is op 3 Maart a.s. opgeroepen de loteling F. van den Berg, ter inlyving by bet 3e regiment vesting-artillerie te Go- rinchem. 'Nieuw-Lekkerland, 16 Febr. Zater dagavond j.l. gaf de muziekvereeniging A polio" een uitvoering in de zaal van den heer J. de Kluyver albier. De directeur, de beer E. van Wageningen uit Schoonhoven, kon wegens familie, omstandigheden niet aanwezig zyn. Als dirigent trad nu op de heer D. St. Nicolaas uit Rotterdam, voorheen waarnemend direc teur van „Apollo", die zich verdiensteiyk van zyn taak heeft gekweten. Zouden bH een paar moeilijke nummers sommige gedeelten beter tot hun reebt zijn gekomen als de vereeniging onder de eigen leiding had gestaan, over het geheel slaagde de uitvoering zeer goed. De vereeniging gaf zeer veel goeds te booren. Na afloop van het programma werd opge voerd „De twee jassen" of „Handelsreizigers thuis". Het stukje werd aardig gespeeld, vooral als men in aanmerking neemt, dat de dilettanten zich voor het eerst aan de tooneeikunst waagden. Als zij gehoor willen geven aan eenige goede raadgevingen, dan kan in de toekomst veel goeds van hen verwacht worden. Met een geanimeerd bal werd de avond besloten. De zaal was goed bezet. Het aantal stemgerechtigde ingelanden van den polder Nieuw-Lekkerland bedraagt volgens de ter visie liggende lyst 72, le zamen uitbrengende 267 stemmen. 'Oudewater, 16 Febr. Zaterdag 1.1, hield „Nieuw Leven", afdeeling van den A. N. G. O. B. albier, een feestavond in de concertzaal van 't hotel „Doelen", ter ge legenheid van haar eenjarig bestaan. Als feestredenaar trad op de heer J. Streef- land, onderwyzer te Dordrecht, in plaats van mevrouw Hein—Bieren, die wegens ongesteldheid verhinderd was. In zyn met den gloed der overtuiging uilgpsproken rede wees de spreker op de ontzatrgflyke miilioenen, die het drank gebruik kost; op de onheilen door den drank in vele huisirezinnen teweeggebrachtop de sloppen en stegen der groote steden, waar de drankduivel nog heerschl; op de nadeelige gevolgen van den alcohol voor 't mensche- lyk lichaam; op de plaatselykekeuze, welke ten doel heeft 23-jarige jonge menschen de bevoegdheid te geven te bepalen hoeveel gelegenheden tot den verkoop van sterken drank in elke gemeente mogen zyn, enz.; om teu slotte ae aanwezigen, en in 't by- zonder de jongelieden, op te wekken zich aan te sluiten by den A. N. G. O. B. Na deze rede werd door de tooneelclub ..Streven naar Hooger" opgevoerd „De Ver woester", volksdrama in 3 bedryven, dat zeer goed voldeed. By afwisseling werden door het talryke publiek Bondsliederen gezongen. Beeuw(jk, 16 Febr. Mejuffrouw G. uit Reeuwyk verhaalde aan den correspondent van het „D. v. G." aldus haar wedervaren ..Dezer dagen omstreeks 6l/« uur kwam ik met een rywiel aan de hand van Gouda om door Bloemendaal huiswaarts te keeren. Naby de grens van Gouda en Waddinxveen, onder de gemeente Waddinxveen, kwam ik een manspersoon tegen, die eenige gek scherende woorden tot my bezigde. Ik nam biervan geen notitie, maar elkaar even ge passeerd zynde, keerde by zich plotseling om eu kwam my achterop. By my komende gaf hy my een duw, waarvan ik al hevig schrok; daarna greep hy het reismandje, dat ik in myn hand droeg, beet en by rukte zoodanig om bet uit myn hand te krijgen, dat een oortje er van brak, zoodat ik het mandje nog aan één oortje in myn hand hield. Daarna greep by naar het aan myn rywiel hangende hand- tascbje, maar bet gelukte hem niet door myn ve.weer, dit zoo gemakkeiyk los te krygen. Ik begon toen te gillen, waarop by los liet en zyn weg vervolgde. Op eenigen afstand bleef hy naar me staan kyken, toen twee dochters van den land bouwer T. Moons op het gegil naar buiten waren gekomen. Ik vond daarna veilige haven by dien landbouwer, totdat een postbode uit Gouda, welke met de bestelling in die afdeeling tot aan De Baars was belast, ondanks dit eindpunt van bestelling, my tot Reeowyk begeleidde, waarvoor ik dien man nog vrien- deiyk dankbaar ben, daar ik door bet voor gevallene hevig was geschrokken. De hond van iemand alhier wiens naam onbekend wenscht te blyven heeft een bermelün gevangen aan den Prinsendyk in de afd. Twaalfmorgen alhier. Vermoed wordt, dat het diertje door honger gedreven van elders hierheen is gekomen, daar zeer zelden deze diersoorten hier worden aan getroffen. De huid van het diertje heeft f 1,25 opgebracht. Streefkerk, 17 Febr. Een knecht van den heer Van Straaten uit Bergambacht reed met een wagen, beladen met lijn koeken, op den Hoogen Dyk alhier. Het paard schrok, verraoedeiyk van de boot der visscberij, en sloeg van den dyk. Met groote schade aan koeken en wagen liep bet ongeluk af. Het 8-jarig dochtertje van B. de Ruyter alhier viel van dep zolder en bleef be wusteloos liggen. Geneeskundige hulp moeBt worden ingeroepen. Wijngaarden, 17 Febr. Uit deze ge meente is op 3 Maart a.s. opgeroepen de loteling A. C. Braudwjjk, ter moving by het 3e regiment vesting-artillerie te Go- rinchem. Zevenhuizen, 16 Febr. De heer H. Mul Jr. alhier is na afgelegd examen toe gelaten tot den cursus aan 's Ryks Vee- artsenyschool te Utrecht, ter opleiding van hoefsmeden tot onderwyzer in practisch hoefbeslag. PEB TELEGRAAF. By Kon. Beslnit is san S. H. Binkes, op zyn verzoek, met ingang van 1 Mei 1914 eervol ontslag verleend als burgemeester van Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland, met dankbetuiging voor de lang durige diensten, door hem in die betrekking bewezen. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad heeft Maandag verworpen het niet door cassatie-middelen gesteunde beroep van D. M., arbeider te Lexmond, door het Gerechtshof te Arnhem, wegens mishandeling van W. Langerak, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Verder is verworpen het cassatieberoep van G. door G. A. D., koopman te Schoonhoven, het Haagsche Gerechtshof veroordeeld tot twee gevangenisstraffen elk van een week, wegens beleediging en smaad van Mr. P. A. Greup te Schoonhoven. KERKNIEUWS. Ouderkerk a/d IJzzel, 17 Febr. In de Hervormde Kerk znn twee gouden tientjes gecollecteerd voor de diaconie. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Molenaarsgraaf-Brandwjjk da beer J. Gootjes, candidaat te Dirkshorn. Tweetal te Meerkerk (vacature-Ds. C. J. H. van Diemen): Ds. W. H. Bouwman, te Scboon- rewoerd en Ds. H. van der Zanden, te Andel (N-Br.). GENENGO NIEUWS. Zondag heeft te Amsterdam de groote, sinds maanden voorbereide, lande lijke betooging van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht plaats gehad voor de grondwettelijke gelijkstelling van man- en vrouw. De deelneemsters aan de betooging stelden zich omstreeks twaalf uur in de Overdekte Vischbal aan de de Ruyterkade op tot een stoet van eerbiedwaardige lengte, waaraan naar ruwe schatting ongeveer 1500 personen deelnamen. Zy was samengesteld in de eerste plaats uit ae afdeeiingen van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, die elkander in alphabe tize orde volgden. Als bescheiden gast vrouw»; sloot de afdeeling Amsterdam dezen stoet, die een kleurig aanzien verkreeg door tallooze wit-gele vlaggetjes, de vrou- wenkiesrecht-kleuren, en de vele fraaie banieren, welke werden medegevoerd. Tus schen de afdeeiingen van deze vereeniging namen ook afgevaardigden* van den Man nenbond voor Vrouwenkiesrecht en andere sympathiseerende vereenigingen aan den optocht déél. Daarop volgden nog in een aantal rytuigen vele dames. Bereden politie ging aan den langen op tocht vooraf om ruim baan te maken tus schen den grooten toevloed van nieuws gierigen en belangstellenden, welken deze straatbetooging trok. De weg, die gevolgd werd, was: langs Damrak en Rokin, door de Regulierabree- straat en de Amstelstraat, langs den Amstel en door de Sarphatistraat naar het Paleis voer Volksviyt. Tegen half twee kwam de stoet hieraan. Aan de groote zaal was met sparrengroen en toepasselijke teekeningen een feestelijk aanzien gegeven. Hot was er stampvol alle 2760 plaatsen waren bezet. Op het podium zaten behalve het hoofdbestuur en de besturen van de afdeeiingen, generaal van Heutsz met echtgenoote. Spoedig na aankomst in het paleis opende de voorzitster, Dr. Aletta H. Jacobs, die ook aan het hoofd van den optocht bad geloopen, de vergadering met een rede. Na haar voerden het woord mevrouw J. S. R. Baerveidt—Haver, mejuffrouw J. C. van der Meer van Kuffelen, de heer Herman Snyders, mevrouw E. Bergsma—Bergsma, mevrouw W. van Itallie—van Embden en de heer F. M. Wibaut. Ten slotte nam de vergadering een motie aan, welke het Nederlandsche volk van alle gezindten oproept om te teekenen op de fysten, waarop de regeering zal verzocht worden in de voorstellen tot grondwets herziening te brengen grondwetteiyke ge- lykstelling van man en vrouw. Het in ons vorig nommer uit het „N. v. d. D." overgenomen bericht over een trouwlustig paartje te Nieuw-Lekkerland, dat op den dag van het buwelük zyn voor nemen liet varen, is onjuist. Naar ons van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, was dit alleen bet geval: de bruigom was uit Elshout en bet huwelyk moest te Oud- Al bias worden gesloten. Maandagmorgen is te Maarssen de heer W. v. d. B., sigarenfabrikant al daar, door gas verstikt, dood gevonden. Het van Marbella naar Rotter dam bestemde Nederlandsche stoomschip „Dorothea" is Zondag op de Chesilkust t- n oosten van Portland (Bill) tijdens een hevieen Z. W. storm gestrand en zal waarschyniyk totaal wrak worden. De opvarenden zyn gered. De „Dorothea", van de maatschappy „Dorothea" (P. W. Louwman) te Rotterdam, is in 1903 op de werf van Bonn en Mees te Rotterdam gebouwd. Zondagavond omstreeks 10 uur heeft te Delft op de Hooikade de magazyn- meeater J. K. een moordaanslag gepleegd op zyn vrouw, van wie hy sedert enkele weken gescheiden leeft. De man loste van diebtby twee revolverschoten op haar, toen zy met familie huiswaarts keerde. K. nam daarna de vlucht en dreigde een agent van politie, die hem wilde arresteeren, te zullen neerschieten. K. is nog niet gevonden. Een hevige vechtparty, waarbij met messen is gestoken, heeft Zondagavond plaats gehad in een bierhuis in de Anjer straat te Rotterdam. Het ging om een meisje, dat die inrichting bezocht. De twist liep zoo hoog, dat de Duitschers E. G. en F. G., twee broeders, beiden stoker, bun messen trokken en daarmede hun mede dingers te I(jf gingen. Die mededingers waren de Duitsche schippersknechts A. G., die een steek achter bet linkeroor kreeg, R. S., die messteken ontving in den rechterarm, de linkerzyde en in de rechter- zyde van den hals, en K. A., die een steek in den bals opliep. Na door doktoren te zfin verbonden, zijn de verwonde schippersknechts naar het ziekenhuis gebracht, waar allen ter ver- Sing zyn opgenomen. Van geen hunner b toestand levensgevaariyk. 9e twee Duitsche stokers zyn kort daarop en naar bet politiebureau gearresteerd overgebracht, Voor eenigen tfid werd door deu jager Van As te Willemstad op bet Hoilaiidscb diep geschoten eenzalm, welke een waarde bleek te hebben van f 45. Menige jachtdag met bevredigend resultaat zal financieel achterstaan by de opbrengst van dit enkele stuk. (Ned. Jager.) t eerst ontdekte vuur spoedig BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 13—17 Febr. Geboren: Herraanus, z. van D. J. Hart man en M. de Ruiter. Gleaaendam. Van 6—13 Febr. Geboren: Hendriks, d. van W. van Wyngaarden en N. Groen. Aagje, d. van J. den Uil en A. Buyk. Willem, z. van W. Loeve en J. Verdoorn. Jacob, z. van C. Huisman en M. Verwoerd. Getrouwd: H. ter Hoek, oud 27 j. en A. W. den Besten, oud 24 j. Linachoten. Februari. Geboren: Dirk, z. van L. Pellegrora en C. Boekhout. Geertruida Johanna, d. van L. v. d. Berg en G. Kolfschoten. Getrouwd: L. J. Brandenburg en C G. Vergeer. Overleden: H. v. Scbieveen, oud 65 j., echtgenoot van N. de Vos. L. H. de Wey, oud 83 j. Nleaw-Lehherland. Van 1—15 Febr. Geboren: Jan Nicolaas, z. van A. Verbey eu A. II. Renes. Arie, z. van G. de Jong en A. C. Stam. Arie, z. van A. den Boer en C. van Zyst. Willem, z. van J. W. Slotboom en J. Kortlever. Getrouwd: Adrs. Forman, oud 23 j. en H. Holderman, oud 21 j. P. H. van Wnnen, oud 42 j. en H. de Jong, oud 41 j. Overleden: W. Nigglie, oud 70 jge scheiden echtgenoote van J. Ouwerkerk. C. Hoen, oud 27 j. M. Bonman, oud 82 j., eebtgénoote van J. Soramerlatt. Wllleakop. Februari. Geboren: Theodorus, z. van H. Erkemey en A. Kruijsbaar. Getrouwd: J. Bink, oud 34 j. (won. te Woerden) en G. Straver, oud 33 j. Kaaeraebrand te Haarlem. Het herbouwde gedeelte van de in 1912 afgebrande kazerne was eenige weken ge leden weer in gebruik genomenVrydag werd de opbouw van bet in 1913 afgebrande ■tuk gegund, de kazerne zou dus binnen eenige maanden weer geschikt zyn om alle manschappen te bergen. Doch nn is Zondagochtend in het nieuw bygebouwde deel opnieuw een brand uit gebroken onder omstandigheden, waarby aan toeval niet langer kan worden gedacht. Na de laatste kazernebranden was de contróle uitermate verscherpt. De sergeanten-majoor moesten eiken avond om tien uur inspectie houden over de rustkamers, op ongelegen uren kwamen officieren alle lokalen in de kazerne inspec- teeren, de wachtcommandanten kregen van den kapitein van de week opdracht voor bet doen van ronden, waarby zy aan con troleklokken hadden te trekken om te kunnen -uitmaken of aan de ondraebt be hoorlyk was voldaan, en bovendien was de wacht zelf en dus ook het aantal uitstaande posten versterkt en werden er 's nachts twee posten uitgezet op de binnenplaats van de kazerne. Niettegenstaande al die voorzorgsmaat regelen is Zondagochtend weder een brand uitgebroken in de kazerne en «el op twee f moten tegelyk. Met een slang op de water- eiding was bet gebluscht. Terwyl men daarmee bezig was, werd ontdekt, dat 20 M. verder op de gang in de rustkamer van de vierde compagnie eerste bataljon, die van de kamer waarin reeds brand was geconstateerd, is gescheiden door een trap en twee brandvrye muren, even eens brand was uitgebroken en dat daar de vlammen uitsloegen. De Haarlemscbe brandweer, met groot materiaal aangerukt, was met tien slangen op de waterleiding den brand ongeveer te acht unr geheel meester. Hier is niet aan toeval te denken. De ronden heeft de wachtcommandant behoor lyk gedaan. De sleutel van de rustkamer van ae 4e compagnie werd by het brand alarm op het corapagniebureau door den fourier gevonden op de plaats, waar de sleutel altyd hangt. Zooals al lang werd gedacht, schynen de brandstichters dus gebruik te maken van vaische sleutels, en bet gebruik daarvan wordt zeer vereenvoudigd omdat, naar men ous zeida, de sleutels -van alle rustkamers op elkander geiyken. De mogelykheid werd geopperd, dat de brand niet door militairen doch door anderen zou zyn gestieht, die van buiten af, aan de nieuwe Grachtzjjde de kazerne zouden z(jn binnengekomen en met de toestanden in de kazerne goed op de hoogte zyn. De toegang aan die zyde is per schuitje zeer gemakkeiyk. In verband met die mogelykheid dient te worden medegedeeld, dat in Januari de brigadecommandant en de schippers, die in de Nieuwe Gracht met bun schepen liggen, brieven bebben ontvangen, waarin werd gedreigd met de vernietiging van de kazerne en waarby den schippers werd aangeraden bun biezen te pakken. Na het ontvangen van die brieven wer den de contróle-maatregelen nog weer ver scherpt. De in de kazerne aanwezige militairen werden geconsigneerd en een onderzoek opgedragen aan een commissie, bestaande uit een majoor, twee kapiteins en twee luitenans, die tot H/4 unr daarmee bezig zyn geweest en naderhand bet onderzoek hebben voortgezet. De manschappen mochten later weer uit- gaan. Niemand, ook de pers niet, werd in de kazerne toegelaten. De stellingcommandant te Amsterdam, generaal Ophorst.kwam reeds's ochtends aan. De materifiele schade er zyn in het geheel drie rustkamers aangetast wordt verschillend begroot. Men spreekt van f 9000 aan verbrande goederen. De waterschade ia belangrijk. In de nabybeid van de rustkamer, die is uitgebrand, is een fleschje gevonden met freweerolie en ook eenige afgebrande lucifers. (N. R. Ct.) 0— Marktberichten. Bedegraven, 17 Febr. Kaas. Aange voerd 52 wagens, te zaïnen 2264 stuks, wegende pl.m. 13584 kilo: le soort Goudsche f 33,—, a t 85,—, zwaardere f 35,— Af 2e soort f 81,— k f 32,— Derby-kaas, le soort f 2e soort f Handel flauw. Gerinchem, 16 Febr. Aangevoerd 170 ruiideren, 5 nuchtere kalveren, 30 vette varkens en 554 biggqn, schapen en lammeren. Pry zen zware kalf koeien f 270 a f 310. kalfvaarzen f 210 a f 240, melkkoeien f 220 a f 200, V/t-jarige ossen f a f guiste vaarzen t af Oudewater, 16 Febr. Op de beden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 5 partyen, 185 stuks, wegende pl.m. 725 Icilogr. Pry zen waren voor le soort van f32,— tot f35,—, zwaardere ftot f voor 2e soort van f 33,— tot f Handel traag. Retterdam, 16 Febr. Aangevoerd paarden, magere- en 180 vette run deren, 123 vette, nuchtere en graskal veren, 150 schapen of lammeren. 1163 var kens, biggen, bokken of geiten. Runderen 33 tot 42 ct.: vette kalveren 50 tot 60 ct.; schapen 23 tot 28 ct.: lammeren f 17 tot f 23 p. at.; varkens 22l/s tot 23 ct. per 1/s kilo. Rotterdam, 16 Febr. Binnenlandscbe ,nen. Prys: Tarwe per 100 K.G. f 9,50 it f 11,50. Haver per 100 K.G. van f 7,25 tot f 7,75. 1880 1014. Den eersten Maart a.s. hopen i onze geachte Zwager en Zuster, j de Heer CORNELUS DE BRUIN en j Mejuffrouw CORNELIA BR A AT, bun 05-Jarlge Echtvereeni- ging (e berdenken. Hun geachte Zwager en Zuster, L. BRAAT. J. BRAAT—Slappendel ij en Familie. j Bergambacht, 18 Februari 1914. ffQ De Heer en Mevrouw D. BOER—de Jongh geven kennis van de voorspoedige geboorte hunner Dochters GEERTRUIDA en CORNELIA. Groote broek, 13 Febr.'14. Herv. Pastorie. Tot onze diepe droefheid overleed heden, in den ouderdom van bijna 76 jaren, onze beste Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer FBANCI8CU8 JOHANNIM EMANUEL VAN WAGENINGEN. Uit aller naain S. W. VAN WAGENINGEN- van den Berge. 's-Graveohage, 13 Februari 1914. Newtonplein 32. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MAKTIJNTJE KOOIJMAN, in den ouderdom van 52 jaren. A. KOOIJMAN Jz. A. KOOIJMAN-Kooijuan. J. M. KOOIJMAN. A. A. KOOIJMAN. Peursum, 14 Febr. 1914. Hiermede verval ik den treurigen plicht U kennis te geven van bet over lijden van myn geliefden Echtgenoot GERR1T HREEDIJK, in den ouderdom van 67 jaren en 5 maanden. Hy was vele jaren lid van den Raad der gemeente Gouderak en lid van tal van andere College's. Wed. G. BREEDIJK, geb. Blonk. Gouderak, 16 Februari 1914. Aan allendie ons bun deelneming toonden by de ziekte en het overiyden van onzen geliefden Vader, betuigen wy onzen barte- ïyken dank. Tevens onzen dank aan den WelEd. Z.Gel Heer Dr. J. A. P. DE BRUIJN, voor diens zorgvuldige behandeling tijdens de ziekte. Familie KUIJLENBURG, Koestraat, Schoonhoven Februari 1914. 0— Met Mei 1914 kunnen nieuwe Leer lingen worden geplaatst. Vereischte leeftijd vóór 1 April 1914: voor de Normaallessen 14 jaar, voor de Voorb. klasse 12 jaar. Overgelegd moet worden: 1°. geboorte- acte; 2°. eene verklaring van Ouders (Voog den), dat zij den (de) aangemelde voor het onderwyswenschen te bestemmen: 3°. mede deeling. aan welke school (scholen) hy (zij) onderwijs beeft ontvangen. Aanmelding vóór 1 Maart 1011 by den Directeur S. KAKEBEEKE. TERSTOND GEVRAAGD: tegen zeer billijk tarief. Nog enkele uren per week beschikbaar. Aanbevelend ARIAANTJE VAN DEN DOOL, Bergambacht. loon 20 Cent, by S. HEEMSKERK te Rkeuwijk. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: by A. TWIGT, Albla*8Bcrdam. GEVRAAGD EEN Brieven, onder no. 22, aan het Bureau van dit Blad. Wegens dienstplicht van den tegenwoor dige, tegen 1 Maart a. s. gevraagd een Loon f 6,— per week. Adres: D. BEZEMER, Haven, Schoonhoven. GEVRAAGD: by ANT. v. d. HEUL Cz., Krimpen a/d Lek. GEVRAAGD: voor TUINDKR8WEBK. Adres J. DRIEBERGEN, Mandenmaker, IJSSELMONDE. Om zoo spoedig mogeiyk in dienst te treden wordt gevraagd: in een werkmansgezinvan den P. G. Brieven franco, onder letter A, HULP POSTKANTOOR te Bolnes. TERSTOND GEVRAAGD: P. G., leeftijd 40 k 50 jaar, by een man alleen. Adres: F. DEN HOLLANDER Sh., Nieuwe Schinkel, Capelle a/i» IJssel. In klein gezin te Bodegraven wordt ge vraagd tegen Maart of eerder een of een llienstbode, als meid-alleen- Br. fr., onder lett. P., aan deö Boekhandelaar SANDERS, BonEGRAVEN. TERSTOND GEVRAAGD: van 15 of 16 jaar, in een burgergezinom in het huishouden behulpzaam te zyn. Adres Wed. B. KOOLMEES, 's-Gravenweg, Nieuwerkerk a/d IJssel. Mevr. WILTSCHUT, Nieuwe Binnen weg, Rotterdam, vraagt als Metuje-allceu, kl. gezin, burgerpot kunnende koken en netjes werken. Tegen Maart, April of Mei wordt te Dordrecht in klein gezin een gevraagd, die netjes werken en een burger pot koken kan. Loon en waschgeld f 135. Adres: Dames STEINER, Rozenhof 9. Gevraagd voor dadelyk in dienst te treden in Den Hang; bij twee Dames. Goed en zelfstandig kunnende koken en werken, liefst boven de 20 jaar, P. G. Loon f 120,met opslag en waschgeld f 26,— per juar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te bieden. Adres: Mevr. HOFMaNN, Van den Eyn- denstraat 14, 's-Gravenhage. GEVRAAGD: wegens ziekte der tegenwoordige. Adres: J. KLOMP, Hoofd Cbr. School, Nieuwstr. 71, Dordrecht. In een keuken, waar gebruikt wordt voor het vaat-en blikwerk, de keukentafels en vloeren, zat het huiswerk klaar zijn als de dag nauwelijks begonnen is. 2 Geoep® IJ1 Na bet kalven wil dikwyls bet navnil niet afkomen, wat zeer schadelijk en gevaarlijk ia. Het vergiftigt de koe inwendig en verspreidt allerlei kwade stoffen door bet lichaam. Vaak is een baar moederontsteking er het gevolg van, waardoor de koe niet ineer drachtig is te krijgen. Gebruikt daartoe den Veedrank „BUBU8", die het navull beslist in één d twee dagen doet afkomen. Vele Veehouders gaven hun tevredenheid te kennen, en wij geven een ieder de vryheid naar de waarheid dezer attesten te informeeren. Oodergeteekenden verb laren, dat Veedran k „BUBUS" een uit sluitend middel is<om bet navull af te dry ven en het steeds gebruiken. Ook is het éuidelyk aan de melkopbrengst te merken, dat „BUBUS" goed werkt." (w. g.) Gebrs. BROERE, Capelle a/d IJssel. A. SCHINKEL, Capelle a/d IJssel. 116 P. ZEEUW, Capelle a/d IJssel. G. HOOGER WAARD, Capelle a/d IJssel. II. VOORSPUIJ, Groot-Ammers. Prys per pak f 1,20 (goed voor 8 Liter). Gaarne zijn wij bereid aan een ieder die het vraagt een circulaire te zenden met 100 namen van veehouders, die hun tevredenheid over „BUBUS" betuigen. Veehouders, informeert in uw eigen belang by de onderteekenaars der attesten. Te verkrijgen by: C. STAM, Ameide; ANTON BLANKEN, Ammers- toL Bergambacht; N. DAMSTEEG, Berk en wond e J. v. d. GRAAF, Klelawyk; K. J. JONGKIND en W. BOUDESTEIN, Capelle a/d IJaMel; ANTON COOPS, Uoiida; G. G1JSSEN«lieaaen-Xlenwberk STEVENS en W. ZON, UorineheinC. C. KROM, Uouda; B. C. DE WILDT, Goudriuan; J. DEN OUDSTEN, tilroot-Ammera; JOH. SCHEER, Haaatreelit; JOH. v. n. HEIDEN, Jaaraveld; Wed. SPRUIJT, IIoenkoop; H. SCHIPPER, lirallngaebe Veer; A. DEN OUDSTEN, Lekkerkerk; M. GRAVELAND en A. RIETVELD, Lex mond; J. VERSLUIS, Lopik; Wed. C. DE BRUIJNLopikerkapel JOH. JONGKIND, Meerkerk; P. C. BONGERS, Moordreeht; P. LUIJTJES, Nieuwerkerk a/d IJaael; N.RAVESTEIN, Nlenwpoort; G. VONK, Ond-Albla»; W. J. TEEUW, Polsbroek; A. P. DEN HOED, Poiabroekerdam; A. HAMERPAGT, Schelluiden; A. N. van ZESSEN, SehoonbovenA. R. v. d. BERG en A. NATZIJL, Stol wy kE. HILGEM AN, Streefkerk; A. J. T. SEBUS, Vianen; P. J. J. DE JONG, Vreeawyk; A. v. d. BOS, Willige-Langerak; H. van AMERONGEN, IJsselatein. VERGADERING te op WoeiiMdag 18 Febrnarl 1014, des avonds ten 7 are precies, in het Café ,De Zwaan" van den Heer P. LUITJES. Als spreker zal optreden de Heer met het onderwerp: DE SECRETARIS. Zangvereeniging „EENSGEZINDHEID" op Donderdag 26 Febr. 1014, 's avonds 7Va uur, in bet KERKGEBOUW der NED. HERV. GEM., met medewerking van de H.H.: C. P. VAM DEB PUTTE (orgel) en DE JAGER (viool), uit Gouda. Kaarten met programma k f 0,25 te verkrijgen by de Kosteres en 's avonds aan het Kerkgebouw: tekstboekjes 10 ets. Hiermede heb ik de eer te be- richten, dat de ZAAK, talryke jaren door wylen mijn Vader gedreven, door m(j op denzelfden voet Dankend voor bet steeds in deze Zaak gestelde vertrouwen, boop ik iny, door nette bediening, dezelfde gunst waardig te maken. Timmerman en Jalouziënmaker, Schoonhoven. onder op 11 dezer geveild, zijn in bod gekomen en later verhoogd als volgt: Perceel 1 op f 3325. Perceel 7 op f 4875. 2 1800. 8 4725. 3 300. 9 1600. 4 1725. 10 3210. 5 330. 11 3300. 6 30. De afslag, afzonderiyk en bij combinatiën, zal plaats bebben op Woensdag 18 Februari 1914, 's morgens ill/f uur, in het Koffiehuis van Mej. Wed. D. C. DEN HOED te Nchoonhoven, terwyl tot den dag van den afslag verboogingen kunnen geschieden ten kantore van Notaris TEIJ1NCK. UIT DE HAND TE KOOP: Een voor 3 jaar gebouwd zeer geschikt voor personen die stil wen schen te gaan leven. Brieven, onder lett. F V, aan den Boek handelaar A. BOGAARD te Moordrecht. Ter overname aangeboden een MELKZAAK met 2 HITTEN en een WAGEN, hetwelk een ruim bestaan oplevert; bewys van omzet voorbanden. Fv. br.motto „Melkzaak", Advertentie-bureau v. NOOT HOORN, Burgem. Hoffm.plein 34, R'dam. TE SCHOONHOVEN. Adres: Koestraat 79, Schoonhoven. als: Dwarnllggern en Wlüselhouten, in ruime keuze verkrygbaar by Door den KAPITEIN-COMMANDANT van de Instructie-Compagnie zullen tot 28 Februari a.s., middags 12uur,prijs opgaven ingewacht worden voor de levering van schoongemaakte Groenten gedurende het tydvak van I Mel 1014 tot en met SO April 1015. Formulieren voor invulling der prysop- gave zyn kosteloos verkrygbaar op het bureel van voornoemden Commandant, waar tevens inlichtingen zyn te bekomen. De advertentiekosten komen voor reke ning van den leverancier. met 2 dobbelsteenen gaat niet, evenzoo min gaat het om tegen VERMEULEN'* NAAIMACHINES te concurreeren. Repareeren en inruiling. PryNConrant gratis. WÊÊÊF^ Rij den Uitgever D. BOLLE te Rotterdam is verschenen de eerste aflevering van: worden IOO Naamkaartjes op helder wit karton, in net étui, geleverd voor slechts 00 CENTS. Op fijn bristol carton in luxe étui f 0,75, f 1,—, f 1,35, f 1,50 enz. De Veroveraar der 19e Eeuw, door P. VERGERS. Het gebeele werk verschijnt in 83 af leveringen van 16 bladz. druks elk, en is versierd met 16 platen in Chromo-Lithografie. Prys per aflevering slechts 12% cent. De inteekening is opengesteld by de Firma S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven.

Schoonhovensche Courant | 1914 | | pagina 2