Gymnasium MONKEY BRAND Een Schilderskneeht, rsknccht. Een BIKKERSKALFWAS, Een flinke Dienst Aardappelpulp PONTVEER. Aanbesteding. Baas-Knecht Een BOEREIHCHT, Metselaars 10 Sigarenmakers, Werkman Flinke Dienstbode, Keukenmeid, Dienstbode. Dienstbode, Dienstbode. Werkmeisje. Bergroedentekoop, BRAND „Calvorite". Een fatsoenlijk, oppassend Persoon Advertentiën. CURSUS EEN GREEP I „Theo-Vuur-Blusch-Fakkels", Vervolg der Nieuwstijdlnges. Mevr. de Wed. A. VAN KEKEM BUITEN DIENST ZIJN. Voor vrouwen en meisjes boven 16 jaar te Bergambacht, te GOUDA. Meijer, Beschuitfabriek, Schoonhoven. een flinke Jongen, een Dienstbode „Anti-Ketelsteenmiddel" Chr. F. KEUNEN, Den Hui. TE KOOP: F. VAN UTRECHT, ROOMBOTER (onder Rykscontrólemerk) ITiDHRIKVWH. NchMBhmn. 18 Jnni. t Door den Minister van Oorlog is de levering van varkensvleesch ten behoeve van het garnizoen gedurende bet te halfjaar toegewezen aan den heer A. C. Straver alhier, tegen de volgende prijzen: varkenslappen 80 ets., varkensgehakt 78 ets., versche worst 77 ets., reuzel 70 ets. en spek 58 ets. per K.G. fin de heden alhier gehouden zitting van dsn Keuringsraad zfln van de ingeschrevenen uit deze gemeente voor de militie, lichting 1915, er 32 gekeurd, van wie 22 werden afgekeurd, t. w.: C. Bakker (te klein), H. B. v. d. Bergh, H. M. Burger, H. J. Deerenberg, F. A. M. Driesen, L. van Elk, J. Gelderblom, P. A. Groenendijk, A. H. A. Guddee, P. J. van Harmeien, G. de Goyer, K. C. L. de Knegt, A. v. d. Leeden, B. A. Meyer, G. C. Pieper, D. Prins, J. A. Rond, J. C. Ipenburg, A. A. Patijn, S. Stomps, E. Vink en A. de Goyer. t De Staatscourant (no. 13 6) bevat de statuten der Naamlooze Vennoot schap Fabriek van Melkproducten „Schoon hoven", te Rotterdam, Het kapitaal is groot f 100.000, verdeeld in 100 aandeelen van f 1000, waarvan 20 aandeelen zyn geplaatst. Directeur is de heer L. J. de Vos, en com missaris de beer G. Chr. van der Leek. De Vennootschap heeft ten doel het koo- pen, bereiden en verhandelen van melk- en zuivelproducten en daaraan verwante arti kelen in den meest uitgebreiden zin. t Onze stadgenoot de heer H. F. Groenendijk is na gehouden examen aan gesteld als eerste vaandrig b(j het 15e regiment infanterie. t Naar w(j vernemen bestaat het plan, om door de Harmonievereeniging „Excelsior" uit Bergambacht alhier eenige concerten te doen geven in den tuin van het Heerenlogeinent. Deze vereeniging heeft onlangs op bet concours te Krimpen a/d IJssel in de eerste afdeeling een eersten pr(js behaald en is daarna geplaatst in de afdeeling van Uit muntendheid. f L. 1. Zondag speelde „Sport club II" tegen Lycurgus II" van Rotterdam. De Sportclub was over het geheel iets sterker, doch haar voorhoede deugt niet voor doelpunten maken. De verdediging was echter in orde en eerst na verlenging wist „Lycurgus" met 1—0 de bronzen medaille te winnen. Het spelgehalte van den wedslryd „Sport club I"—„Lycurgus I" was heel wat beter. Reeds in de eerste minuut doelpuntte de Sportclub-middenvoor op zeer vardiehstel(jke w(jze, doch een o. i. scheidsrechterlijke ver- gipsing deed dit succes te niet. Voor de rust had de Sportclub het beste van het spel, doch het goed verdedigen door „Lyour- gus" en een weinig pech aan de zflde onzer stadgenooten waren de oorzaken, dat de Sportclub het niet tot doelpunten bracht. De Sportclub-doelman was voor zyn tegen standers zoo vriendelijk een allergemakke lijkst te houden bal te laten glippen, waar door de rust kwam met 1—0 voor de Rot terdammers. Na de rust had „Lycurgus" den krachtigen wind mee. Zjj was nu op haar beurt iets sterker. Uit een doelworsteling wist z(j een tweede doelpunt te maken. Iu het laatste kwartier viel de Sportclub-voorhoede weer vinnig aan, doch het geluk bleef uit, zoodat „Lycurgus" met een geflatteerde over winning van 2-0 ook op de zilveren medaille beslag legde. Een gelijk spel had hier de verhouding beter uitgedrukt. t Waterstand van 17 tot en met 20 Juni6. Woensdag laagw. v.m. 8.20; hoogw. v.m. 11.45 Donderdag 9.— n.m. 1.3 Vrijdag 9.40; 1.55 Zaterdfg 10.20; 2.45 t Op last van den Officier van Justitie te Rotterdam heeft de gemeente politie alhier aangehouden A. P. B. D., die nog 8 weken gevangenisstraf moet ondergaan. Genoemde persoon is overgebracht naar Rotterdam en ter beschikking gesteld van den Offjcier van Justitie aldaar. Postkantoor Schoonhoven. LIJST van onbestelbare BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, van hier verzonden gedurende dé le helft der maand Juni. Binnenland Brieven: Ladhouders, 's-Hage, Binnenland Briefkaarten: Baksteen C, R'dam. Ras, Schoonhoven. Nota. Aan de afzenders wordt verzocht hun adres op de brieven en brief kaarten te vermelden, opdat deze by onbe stelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Verkooplngen en Verpachtingen. 'Alblasserdam, 15 Juni. J.j. Vrijdag zUn de hooilanden in de buitbnpolders „Donkersloot" en „Oude Bosch" tegenover deze gemeente verpacht. Er -waren veel liefhebbers en de pacht sommen liepen hoog. Er werd soms f 26 per bunder meer betaald dan het vorige jaar, boewei bet gewas Va minder is dan toen. Het hooi zal dus dit jaar wel duur zyn. "Langerak* 16 Juni. By de alhier Sehouden publieke verhuring der eigen- ommen van het Diaconie-Armbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier brachten deze de ronde som van f 1000 op, of f 133 meer dkn in 1913. By Koninkiyk bèsluit van 12 dezer is benoemd tot kantonrechter te Woer den Mr. H. Monger Cats, thans substituut- griffier bH de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. By Koninkiyk Besluit van den 13en Juni 1914, no. 60, is met ingang van 1 Juli 1914 de commies van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken D. A. J. A. Bondam te Amsterdam eervol uit 's Ryks dienst ontslagen. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland stellen voor, dat de Provinciale Staten de rekening over 1912 zullen vast stellen in ontvangst op f2.468.284,26, in uit gaaf op f 2.707.898 38, zoodat er een nadeelig saldo is van f 239.614,12. Voorts stellen zy voor, de be^rooting voor 1915 vast te stellen on^en eindcijfer van f 3.706.796,56, en om Tier bestrijding van de uitgaven der provincie voor het dienstjaar 1915 te heffen: a. 141/g opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de ongebouwde eigen dommen over 1915; b. lttyg ojtcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendom men over 1915;, c. llVt opcenten op de hoofdsom der personeele belasting over 1915. Voorgesteld wordt véKder: provinciale subsidieverbooging van f 75 tot f 100 voor de Amba&itsteekenschool te Giessendam; afwyzend te beschikken op het verzoek tot subsidieverhoof ing voor de Ambachtsteeken- school te Leerdamsubsidieverbooging van f 100 (als biïdrage in een tekort van f 355) voor de Volks-Huisboud- en Industrieschool te Leerdam. Voorgesteld wordt aan de vereeniging „Het Kaas-contrólestation Zuid-Holland"over 1915 eèn subsidie toe te kennen van f 1000. Eveneens wordt voorgesteld, vast te stellen het aangeboden ontwerp-besluit tot wyzi- ging van bet byzonder reglement voor den polder Stolwyk (gemeente Stolwyk). Gedeputeerde Staten stellen w(jders voor, dat Prov. Staten besluiten, voor den prys van f 8750 aan te koopen eenige perceelen in de ge meente Waddinxveen, waarover de provincie de beschikkiog zal moeten hebben by een even- tueele verbreeding van de Gouwe daar ter plaatse, gepaard gaande met een vervanging van de tegenwoordige nauwe brug door een van ruimere afmetingen. Ged. Staten hebben onder hun persoon!yke verantwoordelijkheid reeds den koop ge sloten, nadat de heer Van Galen bun aandacht op deze perceelen had gevestigd. Verder stellen zy voor, aan de afd. Zuid- Holland van de Vereeniging tot bevordering van de pluimveehoudery enz. in Nederland voor 1915 een subsidie te verleenen van f126. Afwyzend preadviseeren zy op een verzoek om provinciaal subsidie, ingediend door de Zuid-Uoll. Propaganda-commissie der Ned. Ver. t. afsch. v. alcoholh. dranken en het prov. comité voor Zuid-Holland der Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging. Op de begrooting 1915 trekken Ged. St. f 700 uit als subsidie voor de commissie van toezicht op de Ryksproefvelden in Zuid-Holland. De afdeeling Ammerstol der S. D. A.P. maakte j.l. Zondag per flets een propagandatocht door de Krimpenerwaard. 's Morgens te 9 uur vertrok men en 's na middags om 3 uur arriveerde men weder te Ammerstol. Niet minder dan 80 personen namen aan den tocht deel. A1 blasser dam, 15 Juni. Zaterdag morgen vervoegden zich aan de scheeps- sloopery van den heer F. Rysdyk te Hen- drik-Ido-Ambacht twee personen, die een yzeren roeiboot te koop aanboden. Zy vroegen f 12,60 voor de boot. Het zaakje kwam den heer R. wat verdacht voor, en ongemprkt zond hy om den Ryksveldwacbter. Toen deze kwam aangeloopen, poetsten de beide mannen onmiddellyk de plaat. Zy sprongen in de roeiboot en roeiden de Noord over. Naby de Steenplaats onder deze ge meente sprongen zy aan wal. Vervolgens zetten zy het weer op een loopen en renden de kade van de Ruige Hille af tot de werf „De Noord". Op deze werf vluchtten zy in het schaftlokaal, waar zy zich onder een bank verscholen. De Rijksveldwachter was ben echter met een roeiboot van den heer R. onmiddellyk gevolgd en riep in deze gemeente de hulp van de gemeente-politie in. Men slaagde er in de dieven te ontdekken, die geen onbe kenden voor de politie bleken te zyn. Zy zyn uit Rotterdam herkomstig. Stevig ge boeid zyn zy overgebracht naar Dordrecht en daar jn voorloopigp bewaring gesteld- Aan de Macbmefabriek alhier is aan gekomen een zeewaardige sleepboot, gebouwd op de scheepswerf „Dordrecht", directeur de heer Byvoet, te Dordrecht. De boot zal alhier van machine en ketel worden voorzien. Het geheel is voor bui- tenlandsche rekening. 'Ameide, 16 Juni. Hedenmorgen om streeks halfzeven is de 42-jarige zand- schipper P. de Jong alhier op de rivier onder deze gemeente overboord gevallen en verdronken. Hy laat een behoeftige weduwe met 6 kinderen achter. Zyn 14-jarig zoontje was getuige van het droevig ongeluk, doch kon niets ter redding doen. Toegeschoten hulp uit deze gemeente kwam te laat. Het lyk van den ongelukkige is nog niet gevgnden. Twee maanden geleden verdronk uit het zelfde gezin een lVi-jarig zoontje. 'Ameide en Ttenhoven* 16 Juni. De kersen zyn na den regen dar vorige week en de daaroD gevolgde zonnige dagen vry goed gegroeid. De takken, waarvan er vele overladen zyn met vruchten, beginnen al aardig te buigen. 'De vrucht begint reeds te kleuren; de heujers zyn dan ook al in den boomgaard, doch het zal nog wel 9 a 10 dagen duren eer de pluk kan aanvangen. Bergambacht, 16 Juni. Donderdag middag geraakte de 18-jarige dochter van A. P. alhier by het spoelen van goed te water. Gelukkig kwamen er op haar hulp geroep spoedig menschen opdagen, die haar op het droge brachten. Maandagavond gaf onze muziekvere niging „Excelsior", onder begunstiging van prachtig weder, een uitstekend geslaagd concert in de Dorpstraat alhier. Wy hopen, dat „Excelsior" ons in den a.s. zomer meer van zulke genotvolle avon den zal verschaffen. 'Berkenwohde, 15 Juni. Zaterdag viel het 3-iarig zoontje van P. van Meyeren in een onbewaakt oogenblik in de Achter- broeksche voorwetering en dreef naar het raidden der vaart. Gelukkig werd het on geval spoedig opgemerkt door den heer D. de Jong, die, hoewel niet kunnende zwem men, zich geen oogenblik bedacht, maar zich gekleed te water begaf. Hy mocht het ge noegen smaken, het ventje nog levend aan zyn ouders terug te geven. "Glesaen-Nieuwkerk* 14 Juni. In de gisteren gehouden raadsvergadering zyn de geloofsbrieven onderzocht van het jongst gekozen raadslid, den heer Dr. W. C. Rensen, en is met op één na algemeepe stemmen tot zyn toelating besloten. Wethouder Van Harten hield zich buiten stemming. Op een ingekomen schryven van de leer lingen van deru landbouwcursu/s, om een lokaal van de Apenbare school te mogen gebruiken (zooals men zich uit een vroeger bericht herinneren zal, worden de lessen nu gegeven iu het consistoriegebouw van de Herv. Kerk), werd thans goedgunstig beschikt, onder beding, dat de cursisten het lokaal krygen, zonder meer. Ten slotte werden in geheime zitting nog eenige reclames behandeld. 'Haastrecht, 16 Juni. De kermis be hoort weer tot het verleden. Was er, in vergeiykiqg met andere jaren, geen gebrek aan kramen, hoepla's enz., gebrek aan kermishouders was er wel. Langzamerhand vermindert de lust om de Haastrechtsche kermis te bezoeken; er waren, ondanks het buitengewoon heerlyke weer, lang zooveel vreemden niet als in vroeger jaren. Behoudens hier en daar een kleine scher mutseling, is de kermis weer zonder vecht- of snypartyen voorbijgegaan. De muziek vereeniging „Prima Volta", die, zooals men weet, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, dezen zomer een 8-daagscbe reis naar Zwitserland zal maken, baar aangeboden door de Beschermvrouwe der vereeniging, mevr. de wed. Le Fóvre de Montigny, heeft als,, datum van vertrek vastgesteld den 20en Juli. De vereeniging reist onder geleide van een der leiders vay de Nederiandsche j Reisvereeniging. (Haastrecht, 16 Juni. In de beden te Schoonhoven gehouden zitting van den Keuringsraad zyn van de 16 ingeschrevenen uit deze gemeente voarDe militie, lichting 1915, er 10 gekeurd, j Er werden 3 inge schrevenen afgekeurd, iDamelyk A. Burger, I.. den Hartog en G. Rost. JUnderdUk, 15 Juni. Mejuffrouw W. v. d. Schans alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen voor onderwijzeres. 'Krimpen a/d Lek, 16 Juni. De'heer Chr. van Klaveren hééft ontslag genomen als directeur van de Geheelontbouders- zangvereeniging alhier. "Krimpen a/d Lek, 16 Juni. Van de 26 ingeschrevenen uit deze genheente voor de militie, lichting 1915, zyn er 8 wegens broederdienst of kostwinnerschap vrygesteld en zyn er 10 ongeschikt ver klaard. Er zullen dus slechts 8 jongelingen aan de loting deelnemen. Tot onder-brandmeesters aan slangen wagen no. 2 zyn benoemd de .heeren A C. Mynlieff F.Jz. en G. Huyzert Jz. (Krimpen a/d IJssel,'16 Juni. De in deze gemeente gehouden collecte voor bet op te richten Gedenkteeken by Quatre Bras heeft f 27,35 opgebracht. By de heden te Ouderkerk a/d IJssel gehouden keuring veor den Militieraad werden 13 van de 29 Ingeschrevenen goed gekeurd voor den dieist. Hedenavond had in het café van den heer J. van der Plaf alhier de algemeene vergadering plaats van de Vereeniging tot bevordering van troui schoolbezoek. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer R. Koker, waarby hy al de aanwezigen en. in het byzonder de dames welkom he^fe, werden de notulen van den secretaris voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Daarna werd verslag door den secretaris uitgebracht, waaruit bleek dat de vereeni ging in het afgeloopen jaar met vrucht werkzaam is geweest. Behalve het school reisje, kwam de goede Sint in school en ontvingen de kinderen, die tusschen 12—1 overbleven, gedurende de wintermaanden warme melk. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een voordeelig saldo van f 41,961/3 was. Tot bestuursleden werden herkozen de B. Koker Jr., voorzitter; G. A. Visser, secre taris; C. van der Giessen, penningmeester: C. Pannevis, G. Vogelezang de Jong, H. Noordegraaf en S. de Deugd. Besloten werd ten slotte, het schoolreisje dit jaar naar Haarlem te maken. Krimpen a/d IJssel, 15 Juni. Vrij dagavond had in de byzondere school de algemeene vergadering van de afdeeling „Krimpen a/d IJssel" van „(Jet Groene Kruis" plaats. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat in kas was f 2252,09. Besloten werd om als candidaat voor het hoofdbestuur te stellen den heer B. Koker Jr., burgemeester dezer gemeente en voorzitter der afdeeling. "Langerak, 16 Juni. 't Was Zaterdag avond een heele drukte op den Lekdyk, in de nabyheid van het Raadhuis. Toen had de gewone jaarlyksche beproeving der brandspuiten plaats én vele jóttgelui maken van deze gelegenheid gebruik, om"er een gezellig avondje aan vast te knoopen. De spuiten deden wat ervan verlangd kon worden, zoodat we weer in de rustige zekerheid leven, dat ze by brand klaar staan. De jongelui "amuseerden zich met koekslaan en na een gezellig geroezemoes van een paar uur keerde de oude rust weer terug. c -f Toen een aantal brandspuitgasten Zaterdag bezig wasdom na de beproeving een der spuiten op een wagen te laden, had één der pompers, dé 30-jarige B Z., het ongeluk met zyn bóofd beklemd te raken tusschen den bok van den wagen en een ge deelte der spuit, waardoor hem één der oorschelpen gedeelteiyk werd afgerukt. Hy moest zich terstond onder geneeskundige behandeling van Dr. H. Schols te Nieuwpoort stellen. "Lekkerkerk. 16 Juni. B. en W. dezer gemeente hebben benoemd tot amb tenaar belast met de uitbetaling der pen sioenen aan de gemeente-ambtenaren, den h<ur C. Oudenaarden, gemeente-ontvanger. Lekkerkerk. 16 Juni. Van de 46 jongelingen, die zich in deze gemeente voor de militie hadden laten inschoven, hebben er 11 reden tot vrystelling en zyn er even veel wegens lichaamsgebreken afgekeurd, zoodat er 23 aan de loting zullen deelnemen. 'Nleuw-Lekkerlaud, 16 Juni. Inde gemeenteraadsvergadering van Zaterdag j.l. wei# medegedeeld: dat vau Gedeputeerde Staten de goed keuring was ontvangen van het raadsbe sluit tot verhooging van het maximum van den hoofdeiyken omslag; dat de heer P. G. Streefland op 11 Juni gedurende 25 jaar als onderwyzer aan de 2e openbare school werkzaam geweest was en dat by namens B. en W. in de school was gecomplimenteerd. Daarna ging de raad in geheime zitting over tot behandeling van de verschillende aanslagen in den hoofdeiyken omslag af- zonderlyk. Na heropening der vergadering werd medegedeeld, dat het bedrag vau den hoofde- lyken omslag was vastgesteld op f 10319, naar een belastbaar inkomen van f 380.475. Het percentage bedraagt 2,72. Gisterenmiddag viel het vyfjarig kind van C. B. alhier in de wetering. De moeder, die in de nabyheid ^*n het werk was, be merkte bytyds het opgeval en slaagde er in het kind behouden opt het droge te brengen. (Nleuw-Lekkerland, 15 Juni. Men schryft ons: Zaterdagavond werd wederom aan den heer P. G. Streefland een aange name verrassing bereid, doch thans niet in zyn boedanigheid als onderwyzer, doch als directeur-president der zangvereeniging „Amicitia". 7 Het bestuur en de werkende leden hebben de goede gedachte gehad, om hunnen directeur een bewys hunner erkenteiykheid aan te bieden voor de geheel belangelooze wijze, waarop de heer Streefland steeds de vereeniging beeft geleid. Door den vice-voorzit ter, dep heer W. den Boer, werd den directeur namens de vereeniging een prachtig gouden horloge met inscriptie aangeboden, met den wensch, dat „Amicitia" nog vele jaren de leiding van haren directeur-president mag genieten. Met een har'eiyk woord van dank betuigde de heer Streefland zeer erkenïeiyk te zyn voor de verrassing, hem door de vereeniging bereid, daarby de verzekering gevende, dat „Amicitia" steeds op zyne toewyding en warme belangstelling kan rekenen. Daarna werd met de gewone Zaterdag- avond-repetitie aangevangen. Nleuw-Lekkerlmd. 15 Juni. Aan de firma J. K. Smit alhier is de bouw opgedragen van een hopperzuiger, grooter dan* tot heden in Holland is gebouwd. De lengte van bet schip zal 85 M. zyn. Het wordt voorzien van krachtige machines en van 4 groote stoomketels, welke worden vervaardigd door de N. V. Machinefabriek „Kinderdyk" alhier. "Ilenwpsart, 16 Juni. Het 10-jarig zoontje van den postbode R. alhier had Woensdag, toen hy per fiets over de Bin nenhaven reed, het ongeluk aldaar te water te geraken. Gelukkig was er hulp by de hand en werd bej, ventje spoedig op bet droge gebracht, zoodat hy er met den schrik en een nat pak af kwam. 'Ottolaml, 16 Juni. De gemeenteraad heeft bet kohier op de hondenbelasting vast- festeld met 49 aanslagen, waarvan 44 eerste las en 5 tweede klas, tot een gezamenlyk bedrag van f 93. 'Oud-Alblas, 16 Juni. Met ingang van 1 Juli &.s. is tot nachtwaker dezer gemeente aangesteld Corn. Hardam Cz., in de plaats van C. den Hartog, die met ingang van dien datum wegens gevorderden leeflyd eervol is ontslagen. 'Ouderkerk a/d IJssel, 15 Juni. Van de 26 ingeschrevenen voor de Militie, op 12dezervoordenKeuringsraad verschenen, zyn 9 ongeschikt en 11 geschikt bevonden. Een zestal heeft vrystelling wegens broe derdienst. Verbetering: In het in 't vorig no. voorkomende raadsverslag staat, dat door toepassing van het derde middel belet zou worden, dat de bemanning op bet vaartuig en de veren toeziet. De aandachtige lezer zal hiervoor gelezen hebben: vuren. (Ouderkerk a/d IJssel, 16 Juni. Van de scheepswerf van de firma wed. Joh. van Duyvendyk is te water geladen bet stalen paviljoenscbip „Zelden Rust", groot 55 last, voor rekening van den heer T. Pols alhier. Daarna is de kiel gelegd voor een motor boot, groot 42 last, voor rekening van den heer C. Heuvelman alhier. Ouderkerk a/d IJssel, 15 Juni. Me juffrouw C. v. d. Wilt, onderwyzeres aan een der Christelyke Scholen alhier, is by bet onderzoek vanwege den Schoolraad ge slaagd voor bet diploma en de aanteeke ningen voor Christelyk-Nationaal en Gere formeerd Schoolonderwijs. De heer Ph. van Biankensteyn alhier is te Leiden geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde. 'Oudewater, 16 Juni. De netto op brengst van de verleden week alhier ge houden Fancy-Fair ten behoeve der Vak teekenschool bedraagt f 602,031/2. Zaterdagmorgen speelde zich hier even buiten de gemeente een schandelyk too- neeltje af. Een landbouwer bad een paard voor twee boerenwagens, 't Scheen, dat het dier naar den zin van den voerman niet hard genoeg liep, althans, de zweep werd duchtig gebruikt. Toen dat echter nog niet genoeg hielp, werd het dier uitgespannen en kreeg het er nog eens flink van langs, waarby een ander persoon meehielp en met een lat begon te ranselen. Deze Bcbandelyke daad van dierenmis handeling zal zeker niet ongestraft blfiven. De zaak is in handen van de politie. Zekere D., van hier. kwam Zondag l.l. per flets van de kermis te Haastrecht. Hy bad daar een beetje te diep in 't glaasje gekeken, raukte onderweg het stuur over zyn voertuig kwfit en kwam in een sloot terecht, waarby hy zich aan het hoofd ver wondde. Druipnat en bloedend werd de ker misbezoeker met zyn rywiel thuisgebracht. 'Stolwyk, 15 Juni. De heer S. Bylsma, rustend geneesheer alhier, herdacht Zater^ dag j.l. in intiemen kring den dag, waarop hy 50 jaar geleden te Leeuwarden het arts examen bestond toen nog niet na afgelegd examen tot geneeskundige bevorderd werd. Het allergrootste deel van die halve eeuw beeft hy de practyk in deze gemeente uit geoefend, in dien tyd velen aan zich ver plicht en zich tal van vrienden verworven, waarvan de meesten niet meer tot de levenden bebooren. Mogen den byna 75-jarige nog verscheiden jaren van welverdiende rust beschoren zyn! Gisteren tegen den avond, toen de landbouwer A. S. Az. en zyn zwager huis waarts reden, wou bet paard door de een of andere oorzaak in Benederheul niet verder; het liep maar steeds achteruit en het eind was, dat paard en brik in een diepe, doch modderige sloot verdwenende Opzittenen waren er tydig afgeeprongen. Iu het eerste oogenblik was van paard en rytuig njets te zien, doch spoedig kwam alles weer boven en kon met de noodige hulp beproefd worden, te redden wat moge- lyk was. Dit lukte: men mocht alles na genoeg ongeschonden weer op den vasten wal brengen; alleen het tuig was niet weinig gehavend. (Vllst, 16 Juni. In de heden te Schoon hoven gehouden zitting van den Keurings raad is van de 3 ingeschrevenen uit deze gemeente voor de militie, lichting 1915, er 1 afgekeurd, nameiyk G. B. Wenk. 'Zevenhuizen, 16 Juni. J.I. Vrydag ging L. N. zyn hit uit het land halen. On derweg geraakte de hit by 't passeeren van den draai in de Boschgracht. Zwemmende bereikte hy 't eind van 't Dorp. Door den eigenaar en eenige hulpvaardige menschen werd het dier met veel moeite gered. BEUHTtlZAKEK. De Rechtbank te Dordrecht veroordeelde B. B., te Alblasserdam, wegens het plegen van ontuchtige handelingen, tot 3 maanden gevangenisstraf. Het Kantongerecht te Gouda heeft j.l. Woensdag o.a. nog de volgende zaken behandeld: In de uitgestelde zaak tegen P. L. H., wien ten laste was gelegd te hebben ge- vischt in water aan de zuidzyde van de spoorbrug, waarvoor hem geen vergunning was verleend, werden nu als getuigen ge hoord de verbalisant, de rijksveldwachter Z. Minnée en de eigenaar van het water, de landbouwer J. Boon te Waddinxveen. Uit beider getuigenverklaringen bleek dat beklaagde fuiken had gezet in water, waarvoor hy geen vergunning had. Geëischt werd f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen fuiken. Van den landbouwer A. V. te Ouderkerk a/d IJssel was op de Markt te Gouda boter in beslag genomen, waarvan het vetgehalte 78 pCI. bedroeg, terwyl de wet 80 pCt. eischt. Beklaagde kon dat niet begrypen. Hy maakte alt yd beste boter, waarvoor hy goede prijzen kan bedingen. Het O. M. gaf beklaagde den raad, omtrent de boterbfereiding inlichtingen in te winnen by de zuivelinspectie en eischte wegens overtreding van de Boterwet f 6 subs. 6 dagen. C. v. d. H., veehouder te Nieuwerkerk a/d IJssel, was tot twee malen toe niet ver- Brhenen by een brand, hoewel hy brand- weerplicbtig was. De eerste maal, zoo verklaarde hy, had hy den burgemeester gevraagd of bet noo- dig was dat hy ging; toen deze het opdat moment nog niet noodig oordeelde, was beklaagde gaan melken. Toen kon by niet meer gaan. De volgendé maal was de brand heel dicht bij en het brandde ook niet erg. Beklaagde moest toen om by den brand te komen wel een omweg maken van een uur en meende dat dit niet de moeite waard was. Het O. M. weer er op, dat de burgemeester van Nieuwerkerk a/d IJssel ernstig klaagt oypr de brandweerplichtigen, dat zy wan neer er brand is, maar wegbiyven. Vorig jaar had er een massa-bekeuring voor dat %it plaats. Toen stonden wel 40 brand weerplichtigen tegeiyk terecht. Dit niet- nakomen hunner verplichting noemde de ambtenaar zeer onverstandig, daar zij daar voor gestraft worden en zich toch niet ontslagen zien van bun plicht om by brand te assisteeren. Geëischt werd f 15 boete subs. 3 dagen. Tegen P. B., landbouwer te Waddinxveen, werd wegens het met een voertuig beryden van den Kleyweg, terstond na bet sluiten der brug, f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis ge ëischt, en tegen A. J. v. H. te Waddinxveen, wegens hejt plaatsen van hout op de Kade, f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. De uitspraken werden bepaald op 24 Juni a.s. KERKNIEUWS. Dr. H. L. Oort, te Utrecht, heeft bedankt voor het beroep by de Remonstrantsche Gemeente te Rotterdam. Ds. S. van Dorp te Bodegraven heeft voor het beroep by de Ned. Herv. Kerk te Heerenveen bedankt. Ds. G. C. C. GeyskesteZoelmond heeft voor het beroep by de Ned. Herv. Kerk te Haarlo en Waterhoek bedankt. Hel classicaal bestuur van Leiden heeft den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Alpben a/d Ryn bevolen de in Oudshoorn bevestigde lidmaten ten spoedigste in te scbryveu. Krimpen a/d Lek, 16 Juni. Ds. J. A. Broekers hoopt Zondag 26 Juli a.s. van de Ned. Herv. Kerk alhier afscheid te nemen en Zondag 2 Augustus d. a.v. te St. Maartens- dyk intrede te doen, na bevestigd te zyn door den consulent Ds. R. Steenbeek, van Scherpenisse. o— Evangelisatie Boskopp. Reeds werd bericht, dat tengevolge van het verschil, dat in den boezem der Ver eeniging voor Evangelisatie te Boskoop ontstaan is tusschen de Gereformeerden en de etbisch-confessioneelen, de laatsten op 27 Mei het oude bestuur hebben afgezet en een nieuw gekozen, van welk nieuw bestuur de heer G. van Noordt als voorzitter optrad. In die qualiteit heeft hy op 2 dezer het gebouw der Evangelisatie van nieuwe sloten voorzien en deuren doen dichtspykeren. Het oude bestuur heeft daartegen voor ziening gevraagd by den president der Rechtbank te 's-Gravenbage in kortgeding. Voor het oude bestuur werd Dinsdag j.l. in deze zaak gepleit door Mr. J. A. de Wilde, te 's-Gravenhage, voor het nieuwe bestuur (de heered van Noordt c.s.) door Mr. vau Es, te Gouda. Donderdag heeft de president reeds vonnis gewezen. Hy wees daarby aan het oude bestuur de. ingestelde vor dering 'toe, met machtiging om de aange brachte afsluitingen te verwyderen en met bevel aan den heer vau Noordt om zich daartegen niet te verzetten en zich van daden van beschikking voortaan te onthouden. De Vereeniging was ook door negen heeren tegen de terechtzitting der Recht bank van Donderdag gedagvaard om ont binding van eeiv, koopovereenkomst te hooien uitspreken. Op de zitting deed zich een incident voor. Er stelden zich twee Erocureurs, Mr. de Wilde in opdracht van et oude bestuur, en Mr. de Clercq voor het nieuwe. Na conclusie van den officier van justitie trok de Rechtbank zich terug in raadkamer en besliste daarna, dat Mr. de Wilde alleen als procureur kon worden toegelaten. (N. R. Ct.) P(Ö B T. 'Nieuwerkerk »/d IJppel, 15 Juni. J.l. Zaterdag speelde onze voetbalclub „D.O.S." tegen „T.O.G." van Zevenhuizen. „D.O.S." won met 2—1. De wedstryd werd door vele belangstel lenden bygewoond. Jammer, dat bet spel zoo vaak werd onderbroken door het te wateé raken van den bal. "Krimpen a/d Lek, 16 Juni. In „Het Turnblad", orgaan van het Nederlandsch Gymnastiekverbond van 12 Juui j.l. is een verslag geplaatst van den turndag van het gewest Zuid-Holland van het N. G. V. op Pinkster-Maandag te Leiden. In dit verslag wordt zeer waardeerend gesproken over de gymnastiekvereniging „Sparta" alhier, di recteur de heer A. Boon Lzn. Wy lezen er o.a. dit in: „....en „Sparta" te Krimpen gaf ons een fijn uitgevoerde serie vrye oefeningen te zien, waarvan wy het betreuren, dat ze niet meer vooraan op bet terrein werden uitge voerd en geen deel hebben uitgemaakt van het programma van den eereavond. Dat was prachtig werk, waarvoor aan deze ver eeniging een byzonder woord van lof toekomt". Wel een bewys, dat onze „gym" op waar dige wfize op dit turnfeest heeft gewerkt. Dat deze waardeering voor leden en di recteur een spoorslag zal zyn om op den ingeslagen weg voort te gaan, is wel zeker. L. W. J. K. THOMSON. Maandagmorgen omstreeks 4 uur hebben de Albaneesche opstandelingen de hoofdstad van Albanië, Durazzo, waarover de Neder iandsche officier overste Thomson het bevel voerde, aangevallen. By de verdediging der stad is overste Thomson gesneuveld. Tegen zes uur 's ochtends wobdde de stryd op 't hevigst. De vorst sloeg het vechten by de brug door een kfiker gade. By den ingang van het paleis hadden Italiaonsche marinesoldaten barricaden op geworpen en daarachter klein geschut in stelling gebracht. Tusschen zeven en acht uur 's ochtends werd by geruchte bekend, dat overste Thomson gesneuveld was. Thomson's manschappen lagen 's ochtends in de loop graven, toen Thomson hun beval in de t uurlinie „op te rukken. Zyn manschappen, ast gewapende Maiissoren, aarzelden wegens de hevigheid van het vyandeiyke vuur. Toen Sprong Thomson, om hen aan te moedigen, uit de loopgraaf en stormde met getrofekep sabel vooruit; plotseling werd by doar "ien kogel doodelyk getroffen. Om negén uur hoorde men nog maar nu en dan enkele geweerschotende aanval der opstandelingen scheen voorloopig afge slagen. De stad wofdt verdedigd door 800 Maiis soren, een klein aantal Albaneesche gen darmes, en Albaneesche- en Europeesche vrywilligers. Over den persoon en den levensloop van den gesneuvelden Nederlandschen officier schryft men aan de „N. R. Cti" o. m. het volgende: „Thomson, die de ziel van de geheele organisatie van de gendarmerie in Albanië was, is zyn loopbaan begonnen, toen by als jong lyitenant detacheering in Indië beeft aangevraagd. Daar heeft by veelbewogen dagen medegemaakt, veel samengewerkt met den lateren minister Coiyn, waaruit steeds een harteiyke vriendschap is geble ven tusschen die twee. Voor zyn moedig gedrag in Atjeh heeft by de Willemsorde gekregen. Toen in 1899 de oorlog uitbrak, is hy naar Zuid-Afrika gegaan als militair attaché, waar hy den oorlog in Natal. Vry- staat en Transvaal heeft medegemaakt en talnjkq gevechten heeft bygewoond, waarin, hy zich steeds dapper gedroeg. Zyn adviezen en helder oordeel werden zoowel door de leiders der boeren als door gyn mede-atta- ché's zeer gewaardeerd. Toen kort voor de inneming van Pretoria een plundering dreigde, verzamelde hy een handvol goed- gezinden en wist door zyn krachtig op treden die plundering te voorkomen. Mede door zyn toedoen werden nog tal van kanonnen tydig uit Pretoria gebracht. Teruggekeerd van den oorlog, leverde hy een uitgebreid rapport, dat een ryke bron, is van gegevens over den oorlog en dat, hoewel geheim gehouden om politieke redenen, door de kenners is gewaardeerd. De politiek, die hem steeds had aange trokken, bracht hem in 1905 in de Kamer voor het district Leeuwarden. Kort voor het uitbreken van de spoorwegstaking werd hem opgedragen de ge neele organisatie van de middelen van tegenweer; zijn maatregelen bleken zoo goed gekozen, dat weldra de kracht van de staking gebroken werd. Als erkenning voor dezen groolen dienst aan de regeering bewezen, werd hy tot officier van de Oranje-Nassau-orde benoemd. Bekend is zyn stryd in de Kamer tegen de alleenheerschappy van Krupp in ons leger en by de marine; niet weinig vol doening heeft het hem later gegeven, toen deze alleenheerschappy ten slotte gebroken werd. Het griefde hem zeer dat zyn tegen standers niet steeds van ridderiyke midde len hebbeh gebruik gemaakt om hem te be steden. In de volksvertegenwoordiging beeft hy voorts zeer geyverd voor het volks leger, waaraan zyn Zuid-Afrikaansche oorlogservaringen natuuriyk niet vreemd waren. Toen de Balkanoorlog uitbrak, vroeg hy zelf om uitzending als militair attaché; eerst in Macedonië, later in Epirus, heeft hy den oorlog medegemaakt; tusschentyds deed hy nog een uitstapje naar Skoetari, waar hy' de bestorming van denTarabosj medemaakte. In Griekenland stond hy bh' zyn raede- attacbé's in hoog aanzien om zyn schrander heid, uitgebreide kennis en de middelen, waarmede by zyn doel wist te bereiken. Eerly'k, hegaatd met een helder verstand en een buitengemeens werkkracht, gewend om zich te behelpen als geen ander, vindinp- ryk en eenvoudig, goed en rechtvaardig in den omgang met zyn minderen, was hy een geboren soldaat. Vervuld van een diep plichtsgevoel, mq- reelen moed parend aan physieke dapper heid, heeft Thomson van te voren terdege beseft, wat hem in Albanië te wachten stond. Thans is hy gevallen in omstandigheden, die hog onbekend zyn, maar geen zyner vrienden, die er aan twyfelt, dat deze man van hoogstaand karakter gevallen is met onbevlekte eer als Nederlandsch soldaat."- Overste Thomson, die in bèt Nederiand sche leger den majoorsrang bekleedde, is den Hen Juni 1869 pebofen en dus slechts 45 jaren ondygeworaen. v-f In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer huldigde Mj den aanvang der zitting Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, namens den afwezigen voorzitter, de nagedachtenis J van majoor Thomson, die door zyn heldëndóod den Nederlandschen naam heeft hoOg gehóuden.' De Minister van Binnenlandsche Zaken sloot zich namens de Regeering by deze huldiging aan. Ook de heeren Mr. A. I. M. J. baron van Wynbergen en Jhr. Mr.. W. Th. C. van Doorn betuigden instemming met de huldebe tuiging. VEETEELT. In een Frapsch blad is de volgende voor paardenfokkers zeker interessante Inzonderheid in berinnering Eebracht naar aanleiding van het feit, dat 'urbar II, het Fransche renpaard, dit jaar de Derby heeft gewonnen. In 1862, toen Miss Gladiator, een merrie, eenige malen geloopen, doch niet gewonnen had, besloot de eigenaar, graaf F. de Lagrange, dit paard voor de stoete'ry te bestemmen. Reeds had Miss Gladiator twee veulens ge worpen, Peu d'Espoir en Filles des Joncs, die weinig beloofdenook het derde veulen, Villafranca, had slechts een matig succes. De bekende hengst, Monarque, die de vader was van Villafranca en op z(jn spruit dus allesbehalve trotsch kon zyn, scheen dit de moeder, Miss Gladiator, te verwyten, met wie hy weigerde verdere liefdesbetrek kingen aan te knoopen. Een andere merrie, Liouba, mocht zich zeer byzonder in zyn gunsten verheugen. Maar graaf de Lagrange had nu eenmaal het denkbeeld opgevat, dat Miss Gladiator hem nog eens een veelbelovend veulen zou geven. De hengst Monarque dacht er anders over en verkoos Liouba verre boven Miss Gladiator. Slechts list kon uitkomst brengen Nadat men Liouba en Monarque by elkaar had gebracht* blinddoekte men den hengst en zette men tegelykertyd Miss Gladiator in de plaats van Liouba. Hieruit is Gladiateur geboren, die in 1865 voor de eerste maal de Derby van Engeland nakr Frankryk bracht. GEMENGD NIEUW*. Men schryftons uit Nieuwer- kerk a/d IJssel: Wanneer men ztyn blik eens links en rechts laat gaan, dan ziet men, dat dit jaar tot heden een groot verschil maakt met bet vorige. Toen toch zag men in dezen tyd allerwege de hooihoopen reeds aan lange rijen in het land staan, ja, er waren al landbouwers, die hooi in de bergen hadden. Nu is daar geen sprake van. Hier en daar i* men wel aan den bouw begonnen, maar een paar gunstige gevallen uitgezonderd, zal de opbrengst ver beneden het middel matige biyven. Ook de weilanden liggen er over 't alge meen niet gunstig bü, en dit bemerkt de boer maar al te duidelyk in den emmer. Alleen de laaglanden hebben hun weertje; daar ziet men goede weiden en hooilanden met veel gras. Ook by de tuinders gaat het niet zooals het vorig jaar. Toen had men reeds volop groenten, vooral komkommers. Nu zyn ze er ook wel, maar veel minder. Gelukkig voor den tuinder, dat de pryzen zoo hoog zyn; ten minste voor velen is het moeilyk om alle dagen by bet middagmaal wat groenten te hebben; 't is byna niet te Betalen. Men meldt uit Hardinxveld aan „de Rott.": Van de werklieden der scheepswerf van de firma Van Vliet waren, naar wy ver nemen, velen lid van den Ned.,Metaalbe- werkersbond. De firma Van Vliet scheen het daarop niet erg te hebben. Immers werd voor Hemelvaartsdag een biljet ver toond, dat ieder die geen lid was van den Ned. Metaalbewerkersbond, ook Hemel vaartsdag het volle loon zou uitbetaald worden. Naar we thans vernemen, hebben terwille van deze belofte de meeste leden bun lidmaatschap opgezegd. Maandagavond is de arbeider H. M., uit Dordrecht, werkzaam aan de zeepfabriek te Zwyndrecht, met een electri- scben kabel in aanraking gekomen. De man werd op slag gedood. Zondagmiddag had aan de Nieuwe Hdhen te Gorincbem een ernstig ongeluk plaats. Door het schrikken van het paard, gespannen voor het rytuig van den heer A. G. W. van Andel, geraakten het paard en het rytuig met de zes inzit tenden in het water. Mejuffrouw Stellenboom brak een arm en een rib. Mevrouw van Andel bekwam een ernstige wond aan de borst, waaraan zy nog denzelfden avéhd is overleden. De heer van Andel kreeg een inwendige bloeduitstorting in den arm, terwyl de heer van Soelen een gat boven de knie opliep. Het zoontje van Dr. M. A. van Andel en de koetsier kwamen er met een paar schrammeu af. De toe stand van mejuffrouw S. is zorgeiyk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Middelburg een ongehuwde 25-jarige vrouw op straat moeder geworden. De politie heeft op medisch advies de vrouw per brancard naar het Gasthuis overgebracht. Te Andel heeft, naar de „N.Gor. CL" meldt, de brandweer (40 man) gestaakt, toen de gemeentelyke brandspuiten gepro beerd zouden worden. Zy vroegen 50 cents vergoeding, in plaats van 15 cents. In ons vorig no. hebben wy uit de „Nieuwe Courant" een bericht over genomen over een ongeval te Deventer, overkomen aan een dame uit Zutpben. Daarin werd vermeld, dat die dame, willende uitwyken voor de auto van den Kanton rechter te Deventer, Mr. O., onder de tram uit Borkulo was geraakt. Dat bericht was echter, naar men later aan de „Nieuwe Ct." heeft geschreven, ge heel onjuist. De dame heeft niet voor de auto, die ver achter haar was, maar voor de tram willen wyken, en zfi deed dit naar links in plaats van naar rechts. Te Lekkerkerk woonden een 40 k 50 jaar geleden tal van Joodscbe gezinnen, die een prachtig kerkje hadden, met ongeveer 150 zitplaatsen. Geieideiyk zyn vele familie's naar elders vertrokken, waardoor het getal Joden is gedaald tot 4, namelijk 3 mannelyke en twee vrouwelyke leden. Daar echter het kerkje een geschenk is, wordt het (hoewel er geen dienst in gehouden wordt) altyd in een goeden toe stand gehouden. (R. N.) In de gevangenis te Utrecht is Donderdagnamiddag een trouwplechtig heid voltrokken. Een gevangene, die nog eenigen tyd voor de borst heeft, wenschte in het huwelyk te treden. Vermoedelyk om de zekerheid te hebben, dat zyn bruid niet zou worden ingepalmd door een ander in den tyd, dat hy nog in eenzame afsluiting zal moeten doorbrengen. Vandaar de trouwery in de gevangenis. De ambtenaar van den Burgeriyken Stand ging naar de gevangenis aan het Wolven plein, waar ook de bruid verscheen. De gevangene werd voorgeleid, teekende,, groette zyn eebtgenoote en ging weer terug naar de cel. De bruid mocht de deur voor zich ontsloten zien en ging naar de nieuwe woning. Een trouw met een droefgeestig karakter. Zonder zon en zonder rayrrhe. (U. D.) Een Engelsch blad deelt mede, dat onder de geredden van de „Empress of Ireland" zich ook bevindt de stoker Wil liam Clarke, die oveneens gered werd by de ramp van de „Titanic". De man verklaarde, dat hy van beide rampen, die van de „Titanic" de vreese- lykste vond. De ondergang van de „Titanic" ging niet zoo snel in zyn werk,' en juist dal wachten was het meest gruwelyko. By de „Empress" was er geen kwestie van af wachten; bier was alles in enkele minuten geschied. Het is zeker wel merkwaardig, dat iemand twee van zulke groote scheepsrampen beeft overleefd. Zonderlinge nestplaatsen kunnen de vogels zich soms kiezen, schryft „bet Handelsblad". In de gemeente Putten staat een villa, waar boven de brievenbus een vriendelyk verzoek is geplaatst, niets in de brievenbus te werpen, omdat er een nest met jonge vogeltjes in huist. Een meezenpaar heeft er zyn huishoudentje in gericht en verheugt zich thans met tien kleintjes. Nog eigenaardiger is een geval, dat zich in Ierland heeft voorgedaan. Daar heeft een ïyster, die in het onrustige Ulster geen rustig plekje had kunnen vinden, zyn nest gebo uwd onder de verwarmingspyp van een eerste-klasserytuig, dat heen en weer reed tusschen Limavady en Londonderry. De zomerdienst bracht echter den vogel in de warde trein reed toen een kwartier vroe ger en toen de Ïyster, die waarschyniyk op voedsel uit was geweest, terugkwam, waren rytuig, nest en eieren weg. Men merkte haar op en de stationschef van Londonderry waarschuwde zyn collega te Limavady, vroeg hem naar den vogel uit te zien, die wel.... met den volgenden trein of op zyn vleugels zou komen. Dat gebeurde ook en de ïyster ging weer kalm zitten broeden. De spoorwegautoriteiten waren toen zoo dierlievend, het rytuig geéd dienst te laten doen totdat de jonge vogels waren uitge vlogen. BUKGEKLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 12—16 Juni. Geboren: Simon, z. van H. Pardoel M. J. de Wit. Vinnen. Juni. Geboren: Lena, d. van A. B. Hazendonk en M. de Leeuw. Gysbertus, z. van J. Schouten en H. Wildschut. Aart, z. van A. Middelkoop en M. Middelkoop. Antoon, z. van I. Jonkers en A. BUleveld. Overleden) P. J. C. Schoenmakers, oud 5 m. (won. te 's-Gravenhage). Wllllge-Langerak. Van 1—31 Mei. Geboren: Hermina Maria, d. van G. van Baaren en W. van Arnhem. Cornelia, z. van H. van Elteren en M- M. Achterberg. Getrouwd: Joh. H. Everaars, oud 73 j. en H. Joba. Kuylenburg, oud 73 j. Zevenhuizen. Juni. Geboren: Maria, d. van K. Koot en A. v. d. Stam. Anna, d. van J. Ottevanger en G. van Vliet. Getrouwd: B. Koren en C. Schenk.— G. v. d. Dool en M. de Graaff. VlaacherU-Berichten. "Krimpen a/d Lek* 16 Juni. Van 2 Juni tot heden is alhier slechts één kltfine zomerzalm aangevoerd, die verkocht is voor f 0,85 de halve K.G. Tienhoven* 15 Juni. Van Zondag op Maandag zyn op de zalmzegenvisschery „De Koekoek" alhier 15 kleine zomerzalmén gevangen. Marktberichten. Bodegraven* 16 Juni. Kaas. Aange voerd 194 wagens, te zamen 9066 stuks, wegende pl.m. 54496 kilole soort Goudsche f 81,- a f 84,-, zwaardere f 34,50 4 f 36,- 2e soort f 29,— k f 30,— Derby-kaas, le soort f 32,—, 2e soort f—Handel vlug. Uorinchein, 15 Juni. Aangevoerd 145 runderen, 27 nuchtere kalveren, 27 vette varkens en 1038 biggen, 2 schapen en 6 lammeren. Pryzen zware kalf koeien f 270 a f 310, kalfvaarzen f 180 a 1 210, melkkoeien f 240 a f 270, 1 Va-jarige ossén f ',.a f guiste vaarzen 1 a f Pinken f a f graskalveren f 40 a 50, nuchtere kalveren f 18 a f 23; vette varkens 23 k 24 ct. per Va kilo. Nteniverkerk a/d IJmcI* 15 Juni. Veiling der Coóperatieve Tuinbouwveiling Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken. De pryzen waren: Eng. komkommers f 7,80 b 9,20, dito 2e soort f6,70 f 6,30, kleine halve f3,90 f4,20, groengele f 1,90 k f 2,10, bloemkool f 5,20 k f 7,10, 2de soort dito f 2,70 k f 4,30 per 100; peen f k f _t_ per 100 bos; komkommers (vuur) le soort f 2,50 k f 4,60, dito 2e soort f 1,10 a f 1,90 per 100; komkommerstek f 0,90 k f 1,30 per kist; dito fijn stek f per 100 K.G. De aanvoel was beden: 22.993 komkommers le soort, 20.421 dito 2e soort, 7267 bloemkool. Oudewater* 15 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 58 partyen, 3055 stuks, wegende pl.m. 15.395 kilogr. Pryzen waren voor le soort van 130,— tot f 32,—, zwaardere f 31,— tot f 32,50; voor 2e soort van f 26,— tot f 29,Handel vlug. Botterdam, 15 Juni. Aangevoerd paarden,. magere- en 111 vette run deren, 262 vette, 0 nuchtere en graskal veren, 773 schapen of lammeren. 1037 var kens, biggen, 0 bokken of geiten. Runderen 34 tot 44 ct^ vette kalveren 50 tot 57Vs ct; schapen 22lot27 ct.; lammeren f 15 tot f 19 p. st.; varkens 21 Vs tot 24 ct. en lichte varkens voor export 24 a 24Va ct. per l/g kilo. Botterdam, 15 Juni. Binnenlandsche granen. Prys: Tarwe per 100 K.G. f 11,60 tot f 12,90. Haver per 100 K.G. van f tot f Utrecht* 15 Juni. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 1301 paarden en veulens aangevoerd. De pryzen beliepen voor: -weeldepaarden f 500 k f 625, werk paarden f 135 a f 465, oude paarden f 40 k f 95, 1-jarige veulens f 110 k f215, 2-jarige dito f 175 k f 395, jonge dito f 60 k f 90, hitten f 45 k f 295. 1864 - 1614 j Op den 24. Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot-en i Overgrootouders WILLEM GROENENDIJK en LIJNTJE RIJSWIJK R den dag te herdenken, waarop zy vóór 50 jaren in den Echt werden j vereenigd. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein-en Achter- kleinkinderen, j Beijkjpnwoude, 17 Juni 1914. Heden overleed onverwacht, tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, broekhuizen, in den ouderdom v^p 85 jaar. W. A. van KEKEM. Ameide, K. van KEKEM- POSTMA. (G.G.vanSONSBEEK- Schoonhoven,< van Kekem. P. van SONSBEEK. (F. A. van KEKEM. Zait-Bommel,< A. M. van KEKEM- "van Gendehen. Ameide, A. J. van KEKEM. en Kleinkinderen. Ameide, 9 Juni 19141 Verzoeke vkn rouwbeklag verschoond te blyvon. Onze innig geliefde Moeder en Grootmoeder TETJE ANDREE* geh. Maim, ging hedenmorgen op 87-jarigen leef- tyd te Franeker de eeuwige ruste in. Ds. en Mevr. ANDREE en Kinderen. Schoonhoven, 15 Juni 1914. De Heer en Mevrouw HARTONG VAN ARK-Mehens betuigen hun bartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hu» Zoon. Schoonhoven, 16 Juni 1914. Allen, die iets te vorderen heb- ben van- of verschuldigd zyn aan den Heer D. DE FOGKEBT* overleden 20 Mei 1914 te Wad«tinxveen worden beleefd verzocht daarvÜn' opgaven te doen vóór 10 Juli a.s. by den Executeur- Testamentair: I' v L. PANNEKOEK te Herwijnen. De PontteTienhoven by Ameide zal, wekens herstelling, op 2S en 24 JUNI a.a. De Veerman, A. N. ONK AM. voor Kraamvronw-verzorglng eu Zuigellng^n-beocherming in de le OPENB. LAGERE SCHOOL, van 6-17 Juli a.K.* door Mej. WIJAKDA: 10 tbeoretiHChe leasen ('s avonds) en 2 praetiuche leasen ('s middags). De.deelname is kosteloos. By ondergeteekende bestaat tot 20 Jnni gelegenheid zich op te geven of nadere in lichtingen te verkrygea. De Secr. van de Afd. 't Groene tfruis Be rgMtthacht—Ammerstol J. B. ZWARTSENB^RG. Zy, die hunne kinderen of pupillen willen laten deelnemen aan het toelatingsexamen, dat O* 7 en 8 Juli a. 8. zal plaats heb ben, worden verzocht daarvan, onder over legging van de noodige bescheidenaan gifte te doen vóór 26 Juni sa. a. by den Rector Dr. A. VAN YSENDIJK, Oosthaven te Gonda. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap de Hooge Boezem achter Haaatrecht is voornemens Donderdag 2 Juli 1914, des namiddags ten 2 ure, in de Woning v»n den Machinist van het Stoomgemaal „S. I. VAN NOOTEN" te Haantreqht* in het openbaar aan te besteden Het maken van een BRUG over den Watergang de Vllat in de gemeente Haaatrecht eu het verbouwen van den STEE- NEN MOLEN aldaar. Het bestek ligt ter inzage vanaf 15 Juni aanstaande in gezegde Machinistwoning, alwaar teekeningen van de brug verkryg- baar zyn ad 50 Cents per stuk. Inlichtingeu verstrekt de Heer N. EXALTO te Moordhecht. Iemand van middelbaren leeftyd, P. G., van uitstekende getuigen voorzien, zag zich gaarne geplaatst, einde Nov. of Dec., voor een ander jaar, als op eene Boerdery. Br. fr., letter I, aan SWARTSENBURG'S Adv.-Bureau, Gouda. Er biedt zich aan* om direct in dienst te treden: P. G., goed kunnende melken en werken. Adres, lett.S, Boekhandel FaE. C. RAHMS, Oudewater. Terstond bekwame gevraagd, tegen hoog loon. Adres J. P. DE GROOT, Aannemer, GpUDA. TERSTOND GEVRAAGD: tot November vast werk, Groot-A MMERS. T. BRINK, Terstond gevraagd een halfwas Adres A. SCHIPPER, Vleeschhouwer, Kralingsche Veer. Gevraagd: Tormwerkera. Adres N.V. SIGARENFABRIEK, v./h. J. W. Valk <fc Zonen, Schoonhoven. By A. HOOGENBOEZEM te Schoonhoven kan een flinke geplaatst worden. Tegen hoog loon gevraagd by ANT. van der HEUL Cz., Krimpen a/d Lek. TERSTOND GEVflAAGD: zindeiyk kunnende werken. Loon f 125,— en waschgeld. Br. fr., onder A C 126, W. N. J. VAN DITMAR's Alg. Adv.-Bur., Rotterdam. WORDT DIRECT niet beneden 16 jaar, en tegetl 1 Jiitl a.s. gevraagd. Adres:'MEIJERMolenstr. 11. Mevrouw SIMON THOMAS, Eendrachts- weg 28, Rotterdam, vraagt met Augustus een flinke, nette goed kunnende koken en werkem Mevrouw H. W. VERSTEEVEN te Schoon hoven vraagt tegen September of later eene nette Zoo spoedig mogelyk gevraagd een flinke v. g. g. v. Hoog loon. Wasch buitenshuis. J. v. d. BUNT, Brinklaan 72, Bussum. gevraagd, van goede getuigen voorzien. Adres: H. SCHERMERS, Hofmeester, Reedery o/d Lek No. 3. Gevraagd te Rotterdam een flinke DIENSTBODE, P.G., voor dag en nacht, tegen Augustus of eerder. Loon f 100 en f 26 waschgeld. Adres: Mevrouw BONHEUR, Stationssingel 11b, Rotterdam. Wordt gevraagd tegen 1 Aug. a.s. een net Loon 100 gulden 's jaars met opslag van 5 gulden 's jaars en 25 gulden verval. Br. fr. adres Spieringstraat 2, Gouda. uit de velenVoor 16 galden een splinter nieuwe boogarm IiANllNAAIMA CHINE met vliegwiel. Ook op wekelflk- sche afbetaling Oude machines worden ingeruild. Inrichting voor reparatie. W. VERMEULEN, Kipstraat 42, Botterdam. tot een lengte van 50 voet, by P. KERSSE- BOOMTimmerman, Zevenhuizen (Z.-H.) wordt beslist in zyn begin gestuit door de wegens opruiming te koop a contant voor f 3*50* in plaats van voor* f 7,50. Adres: No. 150 Trompstraat, I>en Haag. Voor: Ntoomketels, Gas- motoren* Verwarmings apparaten is het eenige goede dat de verlangde resultaten geeft: Gelieve inlichtingen en pryWMi aan te vragen by den vertegenwoordiger: Prima Prima kwaliteit (MOE8), geleverd per groote en kleine partyen; zeer concurreerende prys. Aanbevelend*, Oude Dijk gig, ROTTERDAM. kan voor het opnemen van bestellingen en verkoep van een dage- iy knelt gebruiksartikel eene betrekking kekomen. Vakkennis onnoodlg, doch last in handel. Aanbiedingen, onder no. 72, aan het Bureau van dit Blad. Vanaf heden by my dageiyks versch verkrygbaar: en BOOMKABNEMELK. VOLLE HAAN vanaf V» K.G.-5 K.G. Alles van de N.V. Fabriek van Melkproducten „SCHOONHOVEN". Ook verkrygbaar, by voornltbestelling, PRIMA ROOM. Aanbevelend, D. DE PATER, Kerkstraat, Schoonhoven. In een keuken, waar gebruikt wordt voor het vaat-en biikwerk, de keukentafels en vloeren, zal het huiswerk klaar zijn als de dag nauwelijks begonnen Is.

Schoonhovensche Courant | 1914 | | pagina 2