20% Korting BKCHAM5 PJU£N HïMl m\mm Een BaKkersknecht, Een nette Dienst MMtctic uien! M. E. DE HEER-Kuijl, Eapitaal De Onroerende Hen op alle Wollen- en Katoenen Mousselines, Zomerstoffen Blatchfords Kalvermeel. Okkinga's Uierzalf. De alom bekende Rijwielen Grasverhuring. Rentenierswoning Advertentiën. Afbraak Molens, een Dienstbode, Een Dienstbode, Prachtvolle Mousselines Eiken Roeiboot. M. VERHEUL, Hij zet zijn meisje onder de koe WAGENMAKERIJ, 3Ê Q. B0UTER Jz., Amelde. Vervolg der Nieuwstijdingen. 15 JULI 1914 wardt verlengd. CONCERT, Dankbetuiging. lesloten op Maandag 3 Augustus 1914 Tandarts CRAMER, M. BREEDVELD De man wien het geluk dient. vanaf 18 ct. Theedoeken vanaf 10 ct. Handdoeken 13 ct. Dienstbodenkatoen vanaf 13 cent. Dienstbodenruitjes 25 cent. Reuzensorteering in Gemaakte Hemden, 6 Koestraat 6, SCHOONHOVEN. Dankbetuiging. Elizabethstraat (Oostzeedijk), Rotterdam. '.Hoofdpijn met Misselijkheid, Verstopping, Zwakke Maag, slechte Spijsvertering, Zieke Lever en Storingen in het Vrouwelijk Gestel. B. Meindersma, Sneek-Den Haag. Meerdere verkoopers door de alleenver koopers. vanaf 65 gulden, Bericht van Inzet. onder Nieuwpoort, Groot-Ammers en Langerak, I Polder; KROMME, CEER en ZIJDE. STiUBNIEVVN. §«hMBk«reii, ÏO J nil. fin de hedenmiddag te 2 uur gehouden raadszittiug, welke door den bur gemeester werd 'voorgezeten, waren alle leden tegenwoordig. Ingekomen was een schryven van P. C. Heyneman, waarin hy zyn huis aan de Albrecht Beyiinggracbt wederom arfu de gemeente te koop aanbiedt, nu voor de som van f6000. Adressant meent dat de eischen, hem voor de verbouwing gesteld, zóó zwaar zyn, dat by beter zyn buis voor een lageren prys kan verkoopen en aan de aan te leggen straat een nieuw café bouwen. Het adres werd in handen van B. en W. gesteld voor advies. Aan den heer Dr. A. F. P. van Son, die wegens ziekte ontslag had verzocht als lid der commissie van toezicht op het M. O., werd dit ontslag eervol verleend. In zyn plaats benoemde de raad uit een voordracht, bestaande uit de heeren Dr. R. Miedema en C. J. M. v. d. Braak, den heer R. Miedema, met 7 stemmen. De pensioensgrondslag van den tweeden ambtenaar ter secretarie J. Andree werd vastgesteld op f 300. B. en W. stelden voor het urinoir aan de Kat te vervangen door een urinoir van gewapend beton. De kosten daarvan waren door den gemeente-opzichter op even f 130 geraamd. Dit voorstel werd met 6 tegen 6 stemmen verworpen. Een voorstel van den wethouder H. A. Schreuder, om het urinoir, dat volgens dezen geheel verrot is, te laten afbreken, werd eveneens verworpen en een voorstel van den heer Van Sonsbeek, om het urinoir te laten repareeren en hiervoor een bedrag van ten hoogste f 50 beschikbaar te stellen, onderging hetzelfde lot. Het slot van deze geschiedenis was dus, dat de raad na veel gepraat de zaak liet precies zooals ze was. Aan de firma Hermann A. Schreuder Co. werd 29 M2. aangeplempte grond aan de Scheepmakershaven en ongeveer 200 M2. water aldaar verkocht voor de som van f 126, onder voor waarde dat de kosten van den verkoop zullen komen voor rekening der firma Schreuder. Tegen stemden de heeren P. van Sonsbeek en H. Peltenburg. By de beraadslaging over dezen verkoop werd vry uitvoerig gesproken over de quaestie, door ingezonden stukken in deze courant wel bekend. De heer Kortland meende, dat de firma Schreuder niets ge daan heeft wat zy niet mocht doen, maar dat B. en W. een verkeerde gedragslyn hadden gevolgd. De wethouder Niekerk oordeelde daarentegen, dat de firma Schreu der de schuldige was en haar aanvrage eerder by B. en W. had moeten indienen. Uit het medegedeelde bleek voorts, dat bet servituut, waarover sprake is geweest, in de raadsvergadering van 23 Mei 1912 is opge heven. In behandeling werd genomen en ver volgens met algemeene stemmen vastge steld een verordening op (Je logementen, de woonwagens en het venten. Daarna kwam aan de orde eek voorstel vgn B. en W. om aan de agenten van politie Vogel en Biesma hun ry wielen, welk* in 1905 door de gemeente zyn aangekocht, in eigen dom te geven tegen betaling van een som van f 26 voor elk rywiel. De agenten zouden dan van 1 Januari 1914- af een subsidie ontvangen van f26 per jaar, doch verplicht zyn een rywiel te bezitten en te onderhouden. Hetzelfde zou gelden voor den agent van politie van Weele, die reeds een eigen rywiel bezit, en voor den haven- meester-veercommissaris. De heer J. Kortland beBtreed dit voorstel en stelde voor, aan de agenten de fietsen cadeau te geven en hun een jaariykscfa subsidie van f 40 te verleenen. Dit voor stel werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Een voorstel van den wethouder Niekerk, om de fietsen aan de agenten cadeau te geven en het onderhoud van 1 Juli 1914 af voor hun rekening te brengen, waarvoor zy een subsidie zouden genieten berekend naar f 26 per jaar, werd eveneens verworpen, waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De wethouder G. J. Niekerk stelde den burgemeester de volgende vragen: le. I#Viittrtnet my eens, dat de opening der spoorlyn Gouda—Schoonhoven niet on opgemerkt mag voorbygaan? 2e. Zoo ja, welke stappen denkt u dan als hoofd der gemeente te doen? 3e. Is het uw plan, zelf de leiding by een eventueel feest op u te nemén 4e. Of vindt u het beter, daartoe de wet houders of een commissie uit den raad te benoemen met de bedoeling, dat dezen trachten met andere burgers of corporaties een feestcommissie saam te stellen? De voorzitter beantwoordde de eerste vraag bevestigend, en zal over de andere vragen nadenken en zyn antwoord laten mededeelen. By de rondvraag vroeg de heer den Uyi hoe het komt, dat er zooveel honden zonder penning rondloopen. Naar aanleiding hier van ontspon zich een heele discussie over de hondenplaag en over het Politiereglement. De heer van Sonsbeek verzocht den voor zitter toezegging te doen, dat dit reglement verbeterd zal worden, waarop de voorzitter antwoordde, dat hy deze toezegging reeds n, doch datd Ïewetgera neert, om meer politieagent* e stellen, wat de burgemeester, het hoofd der politie, noodig achtte. De wethouder H. A. Schreuder zeide, dat de heeren er omheen draaiden. De zaak is dat men geen vertrouwen stelt in de leiding van den burgemeester. De voorzitter: Juist. Dat is het. Nu zal U( zeggen wat ik te zeggen heb. Z|n de notulen gearresteerd? De heeren C. L. van Willenswaard e. a.: Ja. De voorzitter: In de notulen staat, dat de heer Schreuder in de vorige zitting gezegd heeft, dat alle verordeningen der gemeente prulverordeningen zjjn. Ik daar een beleediging van den riad in meen, dat zoo iets strydt met het algemeen belang. Ik zal den rechter deze zaak laten uitmaken. Voor nadere byzonderheden verwyzen wy naar bet uitvoerige raadsverslag in volgende nummers. f By de Donderdag door Burg. en Weths. dezer gemeente gehouden aanbeste ding voor het maken van een nieuwe be kapping op het lykenhuisje op de Algemeene Begraafplaats alhier, waren de inschry vings- billetten ingekomen van: W. Groothuis f220, J. L. Stomps f223.50, P. Vermey f 227, H. Woudenberg f 234, A. van Dam f 237, G. H. Kuijlenburg f242, J. Klip f 266. Het werk iB aan den laagsten inschry ver gegund. f Te rekenen van 12 Juli a.e. ia aan den sergeant-majoor-administrateur P. Hillenius, van de Instructie-Compagnie, toegekend de zilveren gesp voor 30-jarigen dienst. f Met i ngang van 11 Juli wovdt de sergeant J. P. H. van Poeteren, van hel 4e regiment vesting-artillerie, gedetacheerd by de Instructie-Compagnie, ten einde later daarby te worden overgeplaatst. t Op 8 Juli waren voor dienstne- by de i opgekomen lljongel werden er 7 geneeskundig ongeschikt be ming by de Instructie-Compagnie opgeroe pen en opgekomen 11 jongelingen. Van hen vonden, trok 1 zich terug en werden er 3 als volontair aangenomen. f De jongeheer Jacob Pieter Niekerk G.Janzleerling van de school voor M. U. L. O. alhier, beeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de le klasse Gymna sium te Zetten. (1 t Aan de Koninkiyke Militaire Academie te Breda is de cadet A. Specht Gryp bevorderd van het tweede naar het derde studiejaar, artillerie hier te lande. f Donderdagavond hield de vereeniging „Schoonhoven's Belang" een algemeene ledenvergadering in het'Heeren- logement, onder leiding van den heer J. Kortland. Deze vergadering was hoofdzakelijk belegd tot mededeeling van hetgeen het bestuur sedert de vorige ledenvergadering heeft verricht. Wat omtrent de dienstregeling voor de spoorlyn Gouda—Schoonhoven ter. kennis van de leden werd gebracht, is in hoofdzaak reeds in dit blad vermeld, zoodat wy daarop niet behoeven terug te komen. Van de mededeelingen omtrent de pogingen om in de omgeving van Schoonhoven groententeelt te verkrygen, vermelden wy net volgende: De heer C. H. Claassen, Rykstuinbouw- leeraar te Boskoop, heeft een bezoek aan onze gemeente gebracht en onderzocht, of de grond in de omgeving voor groenten- teelt geschikt is. Hy kwam tot de slotsom dat ae grond rondom Schoonhoven zich overal uitermate daarvoor leebt. Om nü te bewerken, dat men zich in de omgeving op deze teelt gaat toeleggen, is het nood- zakelyk, dat te Scboonboven een proeftuin wordt aangelegd, die toont welke resultaten met groententeelt zyn te bereiken. Aan het hoofd van zoo'n tuin, die pl.m. V/a H.A. groot moet zyn, moet een tuinman staan, die aan belangstellenden alle gewenschte inlichtingen verstrekt en als raadsman kan optreden voor hen, die met groententeelt wenschen te beginnen. De kosten van den aanleg van een proeftuin kunnen geraamd worden op 5 4 6 duizend gulden, terWyl de jaariyksche kosten op f 1000 begroot kunnen worden. De tuin moet worden gefixploiteerd over een tydvak van 10 jaren. Het Ryk en de provincie verleenen subsidie, en roorta kan aan plaatsen uit de omgeving, aan Spoor- en Bootmaatschappy om steun worden gevraagd. Het beste is, dat de gemeente die natuuriyk ook bydraagt de exploitatie ter hand neemt, doch noodzakelyk is dit niett een plaatse- lyke vereeniging kan er zich ook mee belasten; de gemeente verleent dan aan deze vereeniging steun. De kosten, aan den aanleg van den tuin besteed, behoeven volstrekt niet als verlies geboekt te worden wat voor dit geld verkregen wordt, ramen enz., behoudt zyn waarde en kan later ver kocht worden. De gemeente moet zoo'n proeftuin met een cursus voor theoretisch tuinbouw-onderwys, die er by behoort, doch waaraan vry wel geeintosten verbonden zyo, beschouwen als een inrichting voor onder- wys, als een soort school. De heer Claassen zal een en ander in een rapport nader ontwikkelen. Als dit rapport by het Bestuur is ingekomen, zal het in een ledenvergadering ter tafel worden ge bracht. De voorzitter wees met een enkel woord op het groote belang, dat groententeelt voor onze gemeente kan verkrygen. Meer malen is er al op gewezen, dat er naast de goud- en zilverindustrie een nieuwe bron van inkomsten, een nieuw vak moet komen. Wellicht is de groententeelt hiervoor het meest aangewezen. De vergadering betuigde door applaus h4ai\, instemming met het werk van bet x®estuur. Het Bestuur deelde voorts mede, dat het 't plan bad opgevat om aan de Maatschappy tot exploitatie van S. S. te verzoeken, om op een der feestdagen by de opening van de spoorlyn Gouda—Schoonhoven een extra- trein ter beschikking van de vereeniging .Schoonhoven's Belang" te stellen, teneinde de leden der vereeniging in de gelegenheid te Stellen een eersten tocht naar Gouda en terug te maken. Deze mededeeling werd met applaus begroet. Besloten werd, om jeqa tverzoek in dien geest tot de Maat- Whltppy te richten. Ten slotte werden de heeren Dr. S. I. M. Mogendorff, F. A. Tepe, G. J. Niekerk, C. J. M. v. d. Braak en E. v. d. Waal be noemd om voor de Vereeniging zitting te nemen in de Tentoonstellingscommissie, welke vermoedelyk door .Schoonhoven's Belang", de afdeeling Scboonboven van de Vereeniging voor Kunstnyverheid en Volks kunst en het departement Schoonhoven der Maatschappy van Nyverheid zal worden gevormd. Hierna sluiting. fVerraoedeiyk doordat de vlam van eèn petroleumstel in een pan met vet sloeg, ontstond Donderdagmorgen brand in een bygehguwtje achter de woning van den heer W. B., aan den Wal alhier. Door militairen, burgers en politie werd bet brandende dak van het gebouwtje uit elkaar gebaald, en werden de vlammen met emmers watqr gebluscht. Naar wy vernemen, dekt verzekering de schade. t Waterstand -van 12 tot en met 18 Juli: Zondag laagw.v.m. 4.10; hoogw.v.m. 8.9 Maandag 5.—; 8.44 Dinsdag 6.30; f 9.23 Woensdag 6.10; 10.9 Donderdag 7.20; 11.19 V ry dag 8.10; n.m. 12.24 Zaterdag 9.30; .1.44 INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Nu van alle zyden tevredenheidsbetui gingen inkomen over de toegezonden medailles, lauwerkransen en diploma's van bet Groot Nationaal Concours op 1 Juni alhier gehouden, vindt het Bestuur bet jammer, dat één vereeniging met den loop der zaken niet tevreden is. .T.A.V.E.N.U." te Schoonhoven heeft de pryzen geweigerd. Dit besluit is den 2den Juni genomen en het Bestuur van het Concours kreeg den llen Juni daarvan pas bericht. Dit besluit is voor de Commissie een voordeel; toch vindt ze het jammer, dat één wanklank den algemeenen goeden toon komt bederven. Hoewel de Commissie van het Concours geheel buiten de zaak staat, wensdbt zy toch, ter voorkoming van ver keerde gevolgtrekkingen, meerdere publici teit aan de zaak te geven. Den lOden Juni schreef .T.A,V.E.N.U.": .De muziekvereeniging .T.A.V.E.N.U." besloot in haar algemeene vergadering van 2 Juni, de beide pryzen, welke baar op het Concours te Lekkerkerk zyn toegekend te weigeren. Al zou een groote verwondering volstrekt niet onverklaarbaar zyn als de prestatie van onze vereeniging slechts voor een der den prys A in aanmerking ware gekomen, het lykt eenvoudig de speliug van een dwaas noodlot, dat „T.A.V.E.N.U." niet ge acht wordt haar beide concurreerende ver- eenigingen verre te hebben overvleugeld. Vandaar weigering 3de prys B. De eerste prijs voor den marsch wordt om dezelfde reden geweigerd, daar door de beschreven ervaring het vertrouwen in het Concours geschokt is, en we geen, pryzen wenschen, zelfs geen eersten prys, 'die door toevallige speling van het lot wordt toegekend. Onze directeur, de heer Jan M. J. Driesen, betuigt zyn volle instemming met dit besluit en de motiveering er van. Namens de Vereeniging, (w. g.) A. SCHIMMEL." Dit schryven is aén de betrokken per sonen, in dit geval de Jury-leden, opge zonden. Het oordeel der heeren volgt hier- ider. De heer Morks te Middelburg schryft: .Wat met „speling van een dwaas noodlot" wordt bedoeld, begryp ik niet. Trouwens het schryven van „T.A.V.E.N.U." is my over het geheel genomen niet duidelyk. Twyfelt men nu soms nog aan de eerïykheid der beoordeeling?! Een Concours zonder oótevredenen bestaat helaas niet en daarom neem ik de vryheid uw Comité te adviseeren, om het schrüven van bovengenoemde vereeniging voor ken nisgeving aan te nemen en aan den door haar uitgesproken wensch om geen pryzen te ontvangen te voldoen." De heer Bikkers te Amersfoort schryft: .Ga geheel akkoord met de gevoelens van den beer Morks." De heer Georg Rfiken te Rotterdam tee kent er by een: .Het blykt dat zelfs een Jury, samengesteld uk mannen van eer en reputatie en een wyze van beoordeeling als heeft plaats gwhsd niet waarborgt tegen zelfgenoegzaamheid en eigenwaan." Ziehier, mynheer de Redacteur! het oor deel van de heeren, wien de beoordeeling was toevertrouwd. Het Comité gelooft stellig, dat .T. AV.E.N.U", na inzage van het sritische verslag, baar toegezonden, wel zal tnoeten bekennen, dat haar handelwyze wat voorbarig èa voor een jonge vereeniging niet voorzichtig is te noemen. Het Comité gaat vry uit en betuigt u, mynheer de Redacteur, zyn dank voor de verleende plaatsruimte. Het Bïstüub. Lekkerkerk, 10 Juli 1914. By Koninkiyk besluit van 7 de zer is aan T. Veth Jz., te Papendrecht.op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als hoog heemraad van het hoogheemraadschap de Alblasserwaard met A rkel beneden deZouwe, provincie Zuid-Hollapd. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, bracht heden een ambtelyk bezoek aan de gemeenten Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel en Oudewater. De heer Sweerts was daarby vergezeld van den griffier der Staten, Mr. S. J. R. de Moncby, en Mr. E. J. Thomassen 4 Thuessink van der Hoop, commies ter Provinciale Griffie. De .Staatscourant" (no. 168) bevat de statuten der Fokvereeniging .Ons Ideaal" te Schoonrewoerd. Donderdagnacht is te Baarn in den ouderdom van ruim 74 jaren overleden de oud-gouverneuKgeneraal van Neder- t-Indiö Jhr. Gf H. A. landsch-I van der Wyck. Brand van de kerk te Streefkerk, In antwoord op vragen van den heer Jhr. Mr. Victor de Stuerik lid der Tweede Kamer, beeft de Minister van Binnenlandsche Zaken medegedeeld: dat naar de oorzaak van den brand, welke onlangs de kerk te Streefkerk vernielde, een onderzoek is ingesteld; dat uit dat onderzoek scheen te volgen, dat die brand door onachtzaamheid van een lood gieter is ontstaan; dat tegen dien loodgieter een strafrecbteriyke vervolging is ingesteld, maar de rechtbank te Dordrecht hem by haar vonnis ^in 26 Juni 1.1. van de aan klacht heeft vrygesproken, en dat termen om van dit vonnis in hooger beroep te gaan, nie( zyn gevonden kunnen worijeu. "Benschop, 10 Juli. In de j.I. Dins dag gehouden vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap Ben schop waren 35 ingelanden tegenwoordig, uitbrengende 619 stemmen. Na mededeeling van een besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring der rekening over 1913, werd besloten tof onderhandsche verhuring van: lo. het grasgewas staande op een ge deelte van den Lopikschen Damweg, aan A. C. de Brujn, voor f 60 'sjaars; 2e. het baggerracht in een vliet, aan Jan Borst te Haastrecht, voor f 7 'sjaars. Een en ander voor den fjjd van zes jaren. Daarna kwam aan de orde een voorstel van bet bestuur tot vernieuwing van de brug voor de hofstede van G. Lekkerkerker alhier. Met 450—169 stemmen werd dit voorstel verworpen. De brug zal dus, tenzy zy door belanghebbenden wordt overgenomen, van het terrein verdwynen. De gemeenterekening over 1913 be draagt in ontvang f 15933,46>/a, in uitgaaf f 15136,47, en sluit derhalve met een batig slot van f 796,99Vs. Bergambacht, 10 Juli. Donderdag avond kwam de bouwman G. v. d. B. alhier met een voer hooi naar huis ryden. Boven op het hooi zaten een zwager van v. d. B. en vier kinderen. Bfl' {jet Opdraaien óp het erf brak een rong van' den wagen, waardoor het voer hooi omviel en alle vyf, die op het voer zaten, té water stortten. Drie hunner waren spoedig op het droge, doch twee kinderen warm! met bet hoofd in de modder geschoten, zoodat v. d. B. zich te water moest begeven om hen te redden. ckig bleef het liggen. Ware dit boven op de kinderen gevallen, dan zouden er zeker dooden zyn geweest. "Glessen-Nlenwkerk, 9 Juli. De jongeheer S. H. Appel alhier is bevor&rd van de 2e naar de 3e klasse der Ryks Hoogere Burgerschool te Gorinchem. Kinderdijk. 10 Juli. De 71-jarige timmerman J. Giesselbacli alhier kwam, doordat by door een wielryder werd aan gereden, zoodanig te vallen, dat hy zyn rechterdybeen brak, tengevolge waarvan hy 2 4 3 weken buiten werk zal zyn gesteld. Dat hier voortdurend aanrydingen voor komen, verwondert ons geenszins. Als het werkvolk in deze drukke plaats de fabrieken verlaat, is het een gewirwar van menschen en fietsen, waardoor het voor een voet ganger groote moeite koat er doorheen te komen, 't Zou o. i. al veel helpen, wanneer voetgangers en fietsers konden besluiten, een verschillenden kant van den weg te nemen. (D. €t.) "Krimpen a/d Eek, 10 Juli. J.I. Maandag was het 50 jaar geleden, dat de heer G. Verwaal, boutzagersbaas by de N. V. Houthandel, voorheen de weduwe M. Boogaerdt 4: Zoon, als jongen van byna 15 jaar by deze firma in dienst trad. Dat dit feit niet onopgemerkt zou voorby- Ifaan, mocht verwacht worden. Reeds vroeg n den morgen wapperde van heb kantoor en van de gebouwen de driekleur. Des morgens om halfnegen werden Ver waal' en zyn echtgenoote door eenige leden van het personeel aan hun woning afgehaald en het kantoor binnengeleid. In zeer hartelijke en waardeereude woor den werden zy daar toegesproken door den beer B. Boogaerdt, den opdsten directeur, die Verwaal namens de firma een prachtig gouden horloge met inscriptie aanbood en hem tevens een cadeau onder couvert over handigde. Daarna trad de boekhouder, de heer S. van Halewyn, naar voren, die den jubi laris namens het personeel in hartelyke bewoordingen gelukwenschte en hem een gouden horlogeketting overhandigde. Verwaal dankte getroffen voor de eer, hem bewezen. Te zynen huize bestond den geheelen dag gelegenheid voor het personeel om hem te feliciteeren. Daar werd de jubilaris nog verrast met bloemstukken van de heeren B. Boogaerdt, P. C. Boogaerdt en C. J. Boo gaerdt, en met vele gelukwenschen. II. M. de Koningin erkende de verdien sten van Verwaal door hem de eere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, te schenken. Maandag 2 Juli 1914 zal niet licht door Verwaal en zyn huisgenooten vergeten worden. Het zoontje van L. C, M. Eerland had het ongeluk, by het beklimmen van een schutting onderuit te schieten, waardoor by met zyn handen aan bet prikkeldraad bleef haken. Dokter van Aalst verbond de hevig verwonde handen van den* knaap. Krimpen jt/d IJssel, 9 Juli. By het verlaten van de veerpont alhier geraakte een auto te water. Twee der inzittenden wisten zichzelf te redden, terwyi de derde door de veerlieden uit bet voertuig werd Sehaald. Met behulp van twee paarden werd e auto uit het water getrokken. By onder zoek bleek, dat de auto defect was. 'Lekkerkerk, 10 Juli. Gisterenmor gen vond men het paard van den beer Bruins in het water. Spoedig bleek, dat het dier een poot gebroken had. Na op den vasten wal gebaald te zyn, werd het ter afmaking naar het abattoir te Rotterdam vervoerd. De Harmonievereeniginp „Juliana" zal Zaterdagavond op bet terrein achter „Het bonte Paard" een concert geven. We wenschen haar een druk bezoek toe. Lekkerkerk, 10 Juli. Donderdag is aan 's Ryks Veeartsenijschool te Utrecht geslaagd voor het overgangsexamen van bet eerste naar bet tweede studiejaar, A.M. A van Langeraad alhier. Lexmond, 10 Juli. Toen verleden week Zondagavond een jeugdig paartje in zoet gekeuvel de schoone Olmenlaan in het Kortenhoevenscbe opwandelde, werden zy plotseling staande gehouden door een vroegeren kennis van het meisje, zekere 0. uit Beusichem, die met een revolver den galant van het meisje naar buis joeg. Veel plezier beleefde deze gewapende vcyer echter niet van zyn overwinning, want toen hy zich even later op het dorp waagde, liep hy een ferm pak slaag op, met een proces-verbaal wegens overtreding der wapenwet in bet verschiet. Met den laatsten der maand Juni eindigde het mandaat van den beer Teunis van Dieren Gz. alhier als heemraad van den polder Lexmond. 14 Mei 1886 werd de heer Van Dieren benoemd tot gecommit teerde, 24 Mei 1894 tot heemraad, welke beirekking sindsdien onafgebroken door hem is vervuld. Trots zyn hoogen leeflyd, was de heer Vgn Dieren by schouwvoeriqgenmolens opnemen en alles wat verder in polderdienst voorkwam, nog altyd link op zyn post. By mag er van verzekerd wezen, dat by bestuur, ambtenaars en gecommitteerden zyn yver en minzame omgang in aangename herinnering biyven. (A. en V.) Moordrecht, 10 Juli. By den op 8 dezer te Amsterdam gehouden wedstrnd op het gebied der Banketbakkery van de 1. B. T. is aan onzen oud-ingezetene den heer A. G. de Wilde, in klasse C, „crème au beurre-taarten" een 2e prys toegekend, nameiyk een diploma voor gouden medaille. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1914 ingelegd f 6518,17, terugbetaald f 4105,88. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1583, 'Nieuw-Lekkerland, 10 Juli. Woens dagavond j.I. heeft de muziek vereeniging Apollo" alhier een aanvang gemaakt me haar zomefconcerten, welke om de beurt op het dorp en te Elshout worden gegeven. Dezen zomer was Elshout het eerst aan de beurt. Het concert had plaats op bet plein voor de openbare school en evenals altyd woonde een talryk en dankbaar publiek de uitvoering by. De nummers werden, onder leiding van den heer Em. van Wageningen uit Schoon hoven, verdiensteiyk gespeeld. 'Oadewater, 10 Juli. Dezer dagen was bet 40 jaar geleden, dat G. de Wilde als smid aan de Machinefabriek „de Hol- landsche IJssel" alhier werd aangesteld. De directie der fabriek beeft dit feit niet onopgemerkt laten voorbygaan en De Wilde voor zyn trouwe diensten een gouden horloge met inscriptie vereerd. Streefkerk9 Juli. De landbouwer W. Booy reed met een wagen met hooi van een brug in .het water en geraakts daarby zoo bekneld, dat hy geneeskundige hulp moest inroepen. RECHTZ A KEN. Het Gerechtshof te 's Graven- hage heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak van J. v. J., vrachtrijder te Moordrecht, door de Rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegeus heling van zakken haver. Het hof gelastte een nader onderzoek op 13 Juli a.s., ten einde dan nog drie getuigen te hooren. KERKNIEUWS. Amelde en Tienhoven. 10 Juli. Tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente al hier is beroepen Ds. S. van Dorp te Bode graven. KceuwUh, 10 Juli. De heer S. Verlare, candidnat tot den H. Dienst te Krabban- dyke, heeft voor het beroep by de Gere formeerde Kerk alhier bedankt en het beroep naar Koramerzyl aangenomen. Vergadering van den Gemeenteraad van Haastrecht op 6 Juli 1914. Aanwezig alle leden, behalve d'e wet houder E. Boere. Het verslag van de vorige vergadering wordt aangehouden tot de volgende zitting. Ingekomen is het proces-verbaal van kas opname op 4 Juli j.I. In kas was f 1286,641b. Van mejuffrouw v. d. Loo was ingekomen een verzoek om ontheffing van belaating, omdat zy het vorige jaar deze gemeente al verlaten heeft. Wordt afgevoerd. Vpor de betrekking van schipper voor den motordienst heeft zich één sollicitant aangemeld, nameiyk M. v. d. Ham, die met algemeene stemmen wordt benoemd, op een weekloon van f 13. Voor hulp voor denzelfden dienst hebben zich twee sollicitanten aangemeld, waarvan een beneden 17 jaren, die dus niet in aan merking kan kotaeu. Met algemeene stem men wordt benoemd G. Vogelaar, De benoemingen zyn geschied elk voor één jaar. Aan de orde is aanvulling der begrooting, dienst 1914. In uitgaven wordt de begrooting verhoogd met f 5600, wegens den eersten betalings- termyn van de boot en de exploitatie kosten, en f 100 rente van geldleeningen. De ontvangsten worden met f 6000 ver hoogd, wegens gedeelteiyke opnamen van de geldleening voor de aanschaffing van een motorboot, benevens ontvangsten uit de exploitatie. De voorzitter: Het vaarplan voor den Zomerdienst, door de boot commissie samengesteld, is als volgt: Dagelykscbe dienst. Van Haastrecht: 6 v.m., 8 v.ra., 9.30 v.m., 1.40 n.m., 6.30 n.m. Van Gouda6.40 v.m., 8.40 v.m., 11.30 v.m., 4.30 n.m., 9 n.m. Zon- en Feestdagen. Van Haastrecht: 7.45 v.m.v 1.30 n.m., 4 n.m., 6.30 n.m., 8.30 n.m. Van Gouda: 8.30 v.m., 2.45 n.m., 4.45 n.m., 7.30 n.m., 9.30 n.m. De beer Hoegeveen: Ik stel voordes Zondags nog een dienst minder, dus 4 diensten te varen. De heer den Hartog: Dat zou jammer zyn, want des Zondags is er het meeste vervoer. Het is het eenige vervoermiddel, en als dat nu nog beperkt wordt! De voorzitter: Het zou ook zeer nadeelig zyn, want die booten zy'n altyd stampvol. Maar wil de heer Hoogeveen zyn voorstel in rondvraag gebracht zien? De heer Hoogeveen: Ja, M. de V. Het voorstel wordt verworpen met 4 tegen twee stemmen; vóór de heeren Hoogeveen en Smit. De beer G r a v e 1 a n d: Maar kunnen wy des Donderdags niet een dienst tot Oude water instellen? De heer Smit: Dat heb ik in de vorige vergadering ook voorgesteld. De voorzitter: Dat zou niet in het belang van den dienst zyn, maar ten be hoeve van enkele personen, en het zyu een financieel nadeel zfin. De heer Smit: Dat zou niet tegenvallen. De heer Graveland: Ik zou het onver- antwoordeiyk vinden als wy het niet deden. Die menschen moeten even goed bun lasten betalen als wy, en al was die dienst een schadepost, dan moeten wy hem nog in stellen. De voorzitter: Ik wilde bet voorloopig nog niet doen, maar by den aanvang van den winterdienst, 1 October, daarmede een proef nemen. We kunnen dan in dien tfid eens proefvaarten maken. Maar wit de vergadering nu al een dienst, dan moet z(j maar met een voorstel komen. De heer Dogterora: Wy moeten ook rekening houden met dep middagdienst; dus zou er 's morgens om 6 uur hiér afge varen moeten worden- De heer Graveland: Dan moet er maar een middagdienst uitvallen. De beer Blanken: Laten wy dan om 6 uur naar het z.g. n. „vette varken" varen. De heer Smit wenscht in rondvraag ge bracht te zien een voorstel om bij den aanvang van den dienst des Donderdags één reis naar het „vette varken" te maken -en om 6 uur van Haastrecht te varen, terug te Haastrecht 8 uur, van Gouda 11.30; de dienst van 1.40 van Haastrecht te doen stellen op 2.3Q, en overigens dezelfde tyden te behouden. De heer Den Hartog: Ik heb dit be zwaar, dat het te laat voor het marktbezoek wordt. In rondvraag gebracht, staken de stemmen over het voorstel-Smit. De voorzitter: Dan moet het aange houden worden tot de volgende vergadering, daar de vergadering onvoltallig is. Thans zfin aan de orde de tarieven. Ingesteld wordt een uniform turief van 10 cent, kinderen balf geld. De heer Blanken brengt verslag uit over bet nazien van de rekening en be grooting van bet Armbestuur van Rozendaal. De ontvangsten hebben bedragen f2656,67, de uitgaven f „2125,94Vi, batig saldo f 530,721/2. De begrooting bedraagt in ontvangst eu in uitgaaf f 3133,721/g. In de uitgaven is een post voor onvoorzien opgenomen van f 102,721/g. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering gesloten. GEMENGD NIEUWS. Donderdagmorgen 11 uur 10 min. is bet grootste schip vandeNeder- landsche koopvaardyvloot, de „Statendam", van de Holland-Amerikaiyn, op de reus achtige werf van Harland and Wolff te Belfast prachtig van stapel geloopen. De ceremonie gebeurde door mevrouw Rjrpperda Wierdsraa-Grelle, in het byzyn van haar echtgenoot en den mededirecteur van de Holland-Amerikaiyn, den beer A. Gips, den hoofdinspecteur Van Helden en den heer Edixhoven, belast met het toe zicht op den bouw van het schip en de machines. De bouwmeesters waren ver tegenwoordigd door vier directeuren. De eigenaar van de Harlandwerf, lord Pirrie, was onverwacht verhinderd. Eenige dames luisterden het officieele gezelschap op de iribufie op. Het schip meet ruim 34.000 ton; de lengte is 232, de breedte 26, de holte 14.5 meter. Het gewicht is nu reeds 18 mil- lioen kilo. De „Statendam" is bet homrste schip, dat op deze werf is gebouwd. De hoogte van de kiel tot de commandobrug is 32 meter. Het schip heeft elf stalen dekken en kan vervoeren 814 eerste, 824 tweede en 2100 derde klasse passagiers. De bemanning zal 750 koppen tellen. De „Statendam" is gebouwd op dezelfde vaste stalen helling, waarop ds „Olympic" gebouwd is. Op de naaste helling is de „Titanic" gebouwd. Als de stapelloop een symbool is, dan wacht de „Statendam" een gelukkige vaart. Het is een historische datum voor de Ne- derlandscbe scheepvaart. (N. R. Ct.) Donderdagnamiddig is de 8-jarige B. van W. te Kralingsche Veer in de Maas te water geraakt en verdronken. Het ïyk van den jongen is opgehaald. Donderdagnamiddag wilde een met netten geladen wagen op den Binnensingel te Vlaardingen uitwyken voor een automobiel. De netten baakten echter een op het trottoir staanden kinderwagen, waarin een kindje van 8 maanden lag, met het gevolg, dat het kind onder den netten- wagen geslingerd en gedood werd. Het hoofd van het kind was verbryzeld. Het aantal gezinnen te Leiden waarin vergiftigingsverscbynselen, vermoe delyk tengevolge van het nuttigen van ondeugdeiyk paardenvleesch, zyn waarge nomen (men zie het bericht op de eerste bladzijde), bedraagt nu reeds 20. Het vleesch van den paardenslachter is in beslag ge nomen en met verschillende faecaliön naar bet parket te 's-Gravenhage opgezonden. De koperen ketel, waarin het vleesch bij den slager is gekookt, is mede in beslag hulp-brievenbesteller in Den Haag, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een aangeteekenden brief, is naar het huis van bewaring aldaar overgebracht. De aangehoudene moet reeds bekend hebben. Op hoogst toevallige wyze is de diefstal, die Woensdag aan het hoofdpostkantoor in Den Haag heeft plaats gehad, aan den dag genomen. Een gekom besteller De aangehouden hulp-brieven- moet den brief in een zak van zyn jas hebben verborgen en daarna die jas aan een kapstok hebben opgehangen. By het naar huis gaan heeft hy echter by vergissing de jas van een zyner collega's aangetrokken. Toen nu de postbeambte, wiens eigen jas aldus verdwenen was, de jas van den thans aangehoudene aantrok, bemerkte hy in een zak van dat kleeding- stuk den verduisterden aangeteekenden brief. Er volgde aangifte by den directeur van het postkantoor, en spoedig was de verdachte postbeambte in handen der politie. In de meeste boomgaarden in de Betuwe is de kersencampagne geëindigd. Oyer het algemeen hebben de pachters goede winsten gemaakt. Het zwakke geslacht. By het uitgaan van Pope's Metaaldraadlampen fabriek te Venlo kregen twee 18-iarige meisjes twist, welke zoo hóóg liep, dat de eed de werkster P., uit Baarlo, met de baren over den grond sleepte. Het erg toegetakelde slachtoffer bekwam hevige zenuwaandoeningen. De politie bracht het meisje terug naar de fabriek, waar zy ver bonden, gereinigd en gekalmeerd werd. Een paar mede-arbeidsters begeleidden baar naar de train naar Steyl. Onderweg her haalden' zich weer de toevallen. Onder- tusscheu was de laatste tram vertrokken en moest het meisje den weg naar huis te voet afleggen, 's Avonds te 11 uur werd zy in deerniswekkenden toestand te Steyl op den weg gevonden. Den ontboden dok ter gelaste overbrenging naar het gasthuis te Venlo. Per auto werd het meisje, bege leid door den veldwachter van Steyl en twee mannen daarheen vervoerd. Ze stelde zich onderweg zipoeloos aan. Daarom ook kon de opneming in het gasthuis te Venlo niet geschieden. Op h.et politiebureau werd gswuicucu. uv --- raad gevraagd. De hulp vab Dr. Receveur, geneesheer der Popefabriek, werd inge roepen, die een verzoek tot opname in Marktberichten. Geuda, 9 Juli. Kaas, le qual. f32,— k f34,—, 2e qual. f 29,— a f31,—, zwaardere 34,— k f 36,—. Aangevoerd 191 partyen. Handel matig. Boter met matigen aanvoer, handel vlug; prys^ der goê- f 1,40 k f 1,50, iboter f 1,20 a f 1,30 per K.G. Nieuwerkerk a/d IJssel7 Juli. Veiling der Coöperatieve Tuinbouwveiling Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken. De pryzen waren: Eng. komkommers ,90 k f 6,70, dito 2e soort f 3,30 a f 4,10, kleine halve f 1,20 k f 1,70, groengele f 2,60 k f 3,80, bloemkool f 3,20 k f 6,60, 2de soort dito f 1,30 k f 2,80 per 100; peen f 3,90 k 4,40 per 100 bos; komkommers (vuur) le soort f 2,10 k f 3,70, dito 2e soort f tuinboonen f 3,30 a f 3,80 per 100 K.G. De aanvoer was heden: 36.595 kom kommers le soort, 17.024 dito fe soort en 2805 bloemkool. Rotterdam, 7 Juli. Aangevoerd 51 iSarden743 magere en 349 vette runderen, 77 vette, 363 nuchtere kalveren, 2 schapen lammeren, varkens, 114 biggen. Koeien en ossen 35 tot 44 ct., stieren 33 tot 37 ct., kalveren 52tyg tot 55 et. per Vs kilo. Melkkoeien 1140 a f250, kalf koeien f160 f 280, stieren f 120 a f350, pinken f 60 f 100, vaarzen f 100 a f 150, alles mager biggen f 7,— a f 13,— slachtpaarden 100 a f 130. Schoonhoven, 8 Juli. Boter le qual. Ct., 2e qual. 63 ct. per half kilo. Kaas f 28 k f 33 per 50 kilo. Vette kalveren 34 k 38 ct. per '8 kilo. Vette varkens 21 k 24 ct. per Va kilo. Biggen f k f per stuk. Aardappelen f 6,~ k f per H.L. (poters) f 4,per H.L. Eieren f 3,75 per 100 stuks. Woerden, 8 Juli. Kaas. De aanvoer ter _jarkt op heden bedroeg 486 partyen. Prys van Goudsche le soort f 31,— a f34,— soort I 28,- a f 30.—, id. zwaardere I,— a f 36,—. Handel kalm. iepen, die een verzoen 101 opname ui uei gasthuis verstrekte voor dien nacht. Het was ondertusschen al na twaalven gewor den. De Eerw. Overste mocht evenwel niet tot opname besluiten wyi de voorschriften van het huis verbieden personen, die niet by zinnen zyn en die de rust van het ge sticht verstoren, op te nemen. Daarom ,werd, ten einde raad, het ongelukkige meisje 's nachts om halftwee eerst naar haar woning te Baarlo vervoerd. De toestand is nog steeds zorgwekkend. (L. K.) VACATUREBEURTEN. N«d. Herv. Kerk. Bergambacht: Zondag 12 Juli. Voorm. Ds. Van der Spek, van Schoonhoven. Lekkerkerk: Zondag 12 Juli. Voorm. half 10 Ds. Riepma, Ned. Herv. Predikant te Edam. Gemeente Schoenhoven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ScHoownovKK brengen ter openbare kennis, dat de termyn, gedurende welken de aanleg steiger buiten de VEKRPOORT voor bet verkeer zal zyn gesloten, op nieuw roet VIER dagen en derhalve tot en met choonhoven, 11 Juli 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN SLOTEN. De Secretaris, VAN BALLEGOI JEN DE JONG. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 7—10 Juli. Geboren: Antbonie Gerardus Matthys, z. van M. C. Prins en M. J. Zwagemakers. Maria Maararetba Johanna, d. van L. J. Hubert én M. J. Kients. Bergambacht. Van 1—9 Juli. Geboren: Aryaantje, d. van A. van WQngaarden en J. Oudenaarde. Aberta, d. van G. Hoffland en E. Kool. Overleden: C. van Buren, oud 91 j., weduwnaar van J. Zwartenbol. Nieuwerkerk a/d IJ. Van 26 Juni-10 Juli. Geboren: Gijsbertus Adelbertus, z. van J. Compeer en J. vgn der Poll. Geer- truida, d. van J. Jongeneel en B.Tuinder.— Alida, d. van Th. A. Kool en J. Borst. Overleden: J. C. van den Berg, oud 90 j., weduwnaar van C. van der Laan, eerder van N. Bloot. A. Blonk, oud. 24 j Oadewater. Van 3—10 Juli. Geboren: Hendrika Arnolda Fram cisca, d. van L. A. Tryssenaar en G. Boer. Fokko Johannes, z. van A. J. Beukers en G. Boerma. Overleden: G. de Korte, oud 6w. M. F. van der Kley, oud 17 j. Tinnen. Juli. G e b o r e n i Gysbertus Johannes, z. van G. A. van Neerynen en J. L. Hansen. VftMCherU-Berichten. Men schryft ons uit A m merstol: De vangst van gewone rivier- en polder- visch was in de afgeloopen week goed. In den polder werd weinig roet de schakels gevischt, daar met de wartnte de voorn byna niet verkoopbaar is. Met de fuiken werd goed aal en paling gevangen, doch veel dun goed. Ook de vaagst van zeelt was goed, maar deze visch is op 't oogenblik Biecht te verkoopen. B(j bet begin der vangst zag men soms drie motors tegelyk om de zeelt te koopen, doch in de laatste dagen zeer zelden _pen. Als men ze ver koopt, is het tegen Veel verminderden prys, en dan nog de kleinste soort. De opkoopers, die reeds duizenden ponden hebben liggen, n kin.kM ra.nni n.danl Tlllitaph. ondervinden hierby groot nadeel. Duitscb- land trekt niet. In de rivier wordt eveneens weinig met de zegen gevischt naar bliek en voorn, doch hoofdzakelyk natr aal en paling, waarvan de vangst goed is. Men besteedt thans voor snoek 24 k 27 cent, baars 15 k 18 cent, paling 16 k 45 cent, bliek 8 k 12 cent, Voorn 3 4 7 cent, zeelt 28 4 83 cent, alles per l'g K.G. De vangst van zalm was in de afgeloopen week, hoewel een weinig beter dan de vorige week, toch nog gering. De groote zegenvisscheryen konden hun kosten niet bevisschen en de kleine visscheryen vis- schen niet, om schade te voorkomen. De vlouwvisBchers hebben allen hunne netten opgehangen, 'want waar de groote vissche ryen verliezen, bestaat er voor hen geen kans op verdienen. De prys der zalm is een weinig gestegen. Er komt meer vraag. o- 'Ammentol, 10 Juli. Van Zaterdag 4 tot en met Vrydag 10 Juli zyn alhier ter markt aangevoerd 1 groote en 33 kleine zomerzalmen, benevens f Jakobzalraen. Prys van zomerzalm f 1,10 4 f 1,40, van Jakobzalm f 1,10 4 f 1,20, alles per Va K.G. 'Giesaendam, 10 Juli. Door den heer T. Schreuders alhier is aan den Minister van Landbouw, Handel en Nyverheid een adres gezondèn, vóórzien van een honderdtal handteekeningen van personen in de Al blasserwaard, die met de zegen visscben. Zjj verzoeken daarin de ro,a*swydte de vischzegen terug te brengen op hoogstens __.M., aangezien onderteekenaren de maat van 55 m.M., zooals die in de wet, die op 1 Juli 1915 in werking zal treden, aangegeven, zeer schadeiyk achten voor den vooruitgang van den vischstand. Nqg te meer wenschen ze de oude maat hajidhavén, omdat de visschers nu toch gehouden zyn aan de maat op de visch zelf. 'Kralingen, 9 Juli. Vorige week wer- ter markt ..aangevoerd 31 groote merzalmen, prys f 1,30 4'f 1,75; 1112 kleine dito, prys f 0,80 4 f 1,50; en 39 Jacobzalmen, prys f 0,80 4 f 1,50, alles per V» K.G. 3 geven door de Harmonievereeniging „JULIANA", Directeur de Heer Em. van WAGENINGEN, in de Theetuin achter „HET «ONTE PAARD" te LEKKERKERK, op Zaterdag 11 Jnli 1914, des avonds uur' Entrée f 0,95. Het Bestuur. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een kortstondig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot-' en Overgrootvader, de Heer WILLEM F. GROENENDIJK, in den ouderdom van byna 79 jaar. Uit aller naam A. GROENENDIJK. Reeuwyk, 9 Juli 1914. Voor de vele binken van belangstelling, by myn 50-jarig Jubileum ondervonden betuig ik hierdoor myn harteiyken dank in het byzonder aan de Directie en het personeel van de N.V. „Houthandel", voorheen de Wed. M. Boogaerdt Zoon. Mede namens de Familie, G. VERWAAL. Krimpen a/d Lek, 8 Juli 1914. Het Kanto6r van onderge- teekende is wegens de Boora- vruchtenverkooping te Lopik-Kapel van 9—4 nor. H. C. KOOI, NotariBLopllK. C O U D A. SPREEKUREN dsgelUka van 9 t UITERLIJK 4 UUR. R- Vrijdag- meestal afwezig. bestaande in 3 complete WATER- MOLENS, ook in onderdeelen. Te bevragen by te OUD-ALBLAS. TE KOOP: Het GEWA8 van 2 H.A. Te bevragen, onder lettter Aaan het HULPPOSTKANTOOR Gonderak. Tegen half Augustus gevraagd van goede getuigen vqortien. Adres: J. C. BÉZEMER, Ammebstol. In het Café „HET BONTE PAARD" te Lekkerkerk wordt, wegeqs huweiyk der tegenwoordige, met een tienjarigen dienst- tyd, tegen hall Augustus gevraagd geschikt en genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Gevraagd met 1 Augustus: P. G., van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden by P. A. VAN VLIET, 's-Gravenweg 414, Rotterdam. Gevraagd met 1 of half Augustus: Wanneer gy een man ziet van wien men zeet: „O! hem dient het geluk buitengewoon, alles loopt hem mee!'', ziet dien man dan WMenalkan er veel op verwedden, dat die man geen sukkelaar, geen zwakkeling, geen gebrekkige is. Integendeel vertoont hii alle uitwendige teekenen van een volmaakte- gezondheid met bovendien een soort van opgewektheid, die behaagt en aantrekt. Hy bezit wat men noemt de 'ïezTlfdeCopmerking kan ook by de vrouw gemaakt worden. Van sommige vrouwen gaat een soort van eigenaardige bekoring uit die maakt, dat iedereen door haar wordt aangetrokken. Die bekoring is een uiting van de levenskracht. Die levenskracht komt voort uit een volkomen evenwicht der gezondheid, die maakt, dat alle organen en alle levensverrichtingen een buitenge wone kracht kunnen ontwikkelen. Dien gezondheidstoestand, dien toestand in volkomen evenwicht verzekeren de Pink Pillen aan het lichaam. De Pink Villen toch geven bloed met iedere pil en i J 4 i* IAAi.ac I I II I VlS I 11 1„„«Inkl.nnan ..n niet Café de 16 jaren. Adres C. OOMS, Gouderak. zynde Te koop aangeboden een gebruikte doch in goeden staat Voor de vele biyken van belapgstellii en deelneming, ondervonden tydens de ziekte en by het overiyden van onze ini\ig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster ADR IANA, betuigen wy onzen bartelyken dank. Uit aller naam, ADR. STUURMAN Az. Bergambacht, 11 Juli 1914. gedurende de opruiming Voor de talryke bewyzen van belang stelling en deelneming, ondervonden gedu rende de ziekte en by het overiyden van onze innig geliefde Nicht ADRIANA STUURMAN, betuigen wy onzen bartelyken dank. Wed. C. VERDUIJN Stuurman. A. STUURMAN. Schoónhpven, 11 Juli 1914. ENZ. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden zoowel van hier als elders, inzonderheid van hen, die ons by het smar- telyk en onherstelbaar verlies de eerste hulp hebben geboden, brengen wy langs dezen weg onzen welgemeenden dank. Polsbroek. Familie SCHEER. Wy brengen onzen hartelyken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. SCHOLS, Arts te Nieuw.poort, voor zyn liefderyke behandeling, en aan alle Vrienden, die ons gedurende de ernstige ziekte myner vrouw, waarvan de Heere haar deed herstellen zoo welwillend hebben bijgestaan. T. v. d. BERG en Echtgenoote. Groot-Ammers (Sch. Veer), 10 Juli 1914. Alle goederen kunnen ook gemaakt afgeleverd worden. Nachthemden, Fransche- en gewone Pantalons, Wollen en Katoenen Koneen en Nokken, zwart en gekleurd. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Langs dezen weg betuigt ondergeteekende zyn bartelyken dank aan allen, die hebben meegewerkt tot blussching van den brand ten zynen huize op Donderdag j.I., inzonder heid aan de Militairenonder leiding van Lt. KALKMAN, en aan het Personeel van den Heer G. J. VAN DEN BERGH. W. BLOM. Schoonhoven, 11 Juli *914. .o geven, -t - - - organen en van alle levensverrichtingen aan. De Pink Pillen zyn verkrygbaar I f 1,76 per doos en f 9,— per zes doozen, by het j Hoófd-Depót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Te bevragen by G. VERKAIK, Veerman te Lekkerkerk. TE KOOP AANGEBODEN: 35 belegen WILGE- en PQPULIEREBOOMEN by H. LIEFHEBBER, Bergambacht. Amsterdam van Zessen te Schoonh A. N. iy Jac. StÏrmT^Drogist" ie Lekkerkerkbij- Grobne- Vet.d, Drogist te Krknpen a/d IJsssi; by te Gouda; bö ogisi iede verkrygbaar bij ïboven; b(j •kerk; bij Gi en a/d lJss- en te Goud A. Coops te Goud» en by W. Stevens, Drogist fELD, Drogist Volff Co., Westhaven te Gorinchem. TT TT TT'DT'TTATT'nn) C T Voor het fokken van uw kalveren geen heter 11.JfcL V XiJbJuLU U JJXmJLÖ en voordeellger voeder dan Gellluötreerde Brochure met rele attesten en gebruiksa.DwjjziDg gratis. Vraagt uw leverancier van Veevoeder. Waar niet verkrygbaar, levering rechtstreeks door: EEN GOUD TIENTJE PER DOOS WAARD. VOOR ALLE CAL- EN ZENUWAANDOENINGEN, m ZOOALS Uitsluitend vervaardigd' door THOMAS BEECH AMSt. Helens, Engeland. Verkrygbaar by den naasten apotheker of drogist, in doozen van f 9,75 (56 pillen) en van f 1,75 (168 pillen). Vert, van Thomas BeecbamA msterdam. Overtoom 341. Telefoon Zuid 2318. FIJN.DUURZAAM, GEURIG In Juli 1907 schreef R. DIJKSTRA te Kolderwolde ons dit reeds. Leest I slechts: ,T „Het resultaat van het gebruik Uwer I Tepelzalf is schitterend geweest. Myn I knecht molk verleden week een koe, die erg zeere spenen had, zoodat het I slot was, dat h(j een trap van de koe I kreeg en hy niet meer in staat was j haar te raelkfen. Ik heb het toen zelf gedaan en gebruikte vóór en n4 het I melken „Okkinga's Uierzalf'. Binnen I eenweek was de koe gejond en 2et ik J nu myn meisje er onder te melken." In bussen van f 0,35, f 0,50 en f If—by de bekende Drogisten en Winkeliers. Alleenverkoopers Firma Verkrygbaar b«: ANTON COOPS, Gouda; A. v. WIJK, Drogist, Ouder kerk a/d IJssel; C. VERSLUIS, Vui- LENDAM. f P.8. I rechtstreeks beschikb., zonder levens- verz., vanaf 4Vi rwor bedrijf, le I jen 3e hypotheek, op bill, voorw de I geldleeningen zyu m. en z. borgnaar om- standigh., disc. verz. Br., lett. A, MORKS' Adv.-BureauDen Haag. H.H Ter overname WAGENMAKERS!- aangeboden Kondag 13 Juli 1914, des morgens Ol/o uur en des avonds OVa uur, hoopt» D. V., de Eerw. Heer J.TOL8MA,Theol. Student, van 's-Gravenhage, voor te gaan in de CHR. GEREF. KERK te Nleawpaort. uit de fabrieken „BUBUER8" en „SIMI-LEX", tevens een rijwiel voor den werkman voor 50 GULDEN,-«e. xeer soliede Burgers' banden, dus op alles degelijke garantie. Ver trouwd en bekend adres. Aanbevelend voorzien van beste Gereedschappen en Hont, voor f 300,—. Huur der werk plaats billyk. Br., lett. H, aan J. DE VEN, Gouda. van de Erven P. J. VOORMOLEN, zyn in bod gebracht op: Berc. 1 f 3000,-, 2 f 1750,-, 3 f 7900,— 4 f 850,— 5 f 3400,— De afslag biyft bepaald op Donder dag 16 Juli 1914, des morgens te 10uur, by J. BARON te Nieuwpoort. Inmiddels kunnen verhoogingen worden I gesteld ten kantore van Mr. J« F. VAN DEN BRINK, Notaris te Alblasserdam. —o Het BESTUUR van den polder Kromme, Geer en Zijde te Ouderkerk a/d IJssel maakt bekend, dat de tweede verhuring van het Grasgewas der polderlauderljen zal gehouden worden ter gewone plaatse op Zaterdag den j 18den Juji aanstaande, des avonds te 7 uur. Zegt het voort! Een zoo goed als nieuwe met TUIN en SCHUREN vdor Mestery, iü de onmiddellyke nabyheid station Gouda. Te bevragen by VAN MANEN, Zwartewef Te bevragen by H 17e, BeeuwUk.

Schoonhovensche Courant | 1914 | | pagina 2