i Vrij dag 26 Februari Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. Eerste Blad. 3632. b c. a.” Offlciëflle Kbhhisoti». Zessen, 1915. ng der hebben lo. Sohn, ires, Co., Schuldvorderingen. BINNENLAND. SCHOONHÖYENSGHE COURANT S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Uitgevers. Intercomm. Teiefoon-nr. 20 Dit naauaer bestaat alt 3 bladen. 25 Febi van en wegens i, ii bui HEKEN. C. B. alhier jl in „Leki die worden in te "oelen loogere mingmeester, de beer P. den Oudei m verantwoord.'. i te hebben bedi in het i vijf et week vier Er waren dat een Kantor Terechl om 9 uur Enkbuizen door de stoot juk werden heel und tot ran die f 124853,85 ’enningmeester, EETEN. loeld by art. 83 Directeuren, 4N DEN BERG. E RUYTER. AN BEEKUM. TEREN. IEF. f 108956,44 342,07 16676,34 B. HEIDE c. a.” een”. van Krimpen Nadat r enkele al goeden vaak n, daarov •e uitvoei eenige en van wering op visscberygebied it kan worden aange- i zang ■ilden, I zeer rd van Gemeente Schoonhoven. te Ameide op den en om geld spelen, door tucbtschool- tot een g uig is dai de inzittenden De bit had was zwaar In de Dinsdag i gemeenteraad g der notulen persoon met zyn e Ouderkerk a/d openbaren weg M. te Hekendorp Inde ontving C. waarin r- paaide plaats deponeeren, a aseb worden politie in doch zonder resul twyfelen. Piotselii echter een groc*- Een nauwkei aan 't licht. Thans heeft bovengf een dreigbrief ontvan nieme schryver beu wraak te zullen "ordt gedeponi lanti uivide, met vervangen )og-Blokland en 2. D. H. v. te Hoornaar op den open- eèb hek klimmen, ieder ste, voor no. 1 te vervangen door ilstraf gedurende 1 week, en voor loor hechtenis gedurende De tweede en de achterste wagen, beide postrijtuigen, ontspborden. dan aanvang C. B. te Abbenes een werd gezegd, dat hy onder een brug inders m. gelegd, kennis gt ima, dat een zevental muziek- itte, werd, zooais wy dat van i zyn, uitstekend ten uitvoer ram, de dat de opreed en >oete subs. tar by rs-Adsistent OVEN. •noemde heer wegens la verhinderd was op werd r in ons midden ten verre uitste- op zanggebied resteerd. Toch ing te moeten imiste medewer- leeraar aan het moest jgelyk o «unnen Dat deze Allen, die iets te vorderen hebben van de Gemeente Nchnonhoven over 1914, verzocht, hunne nota's spoedig zenden aan het adres van den Burgemeester. Schoonhoven, 26 Februari 1915. De Burgemeester, VAN SLOTEN. van Januari dreigbrief, op een be- f 100 moest zou zyn hoeve in de Onmiddeliyk werd de gesteld met het geval, iltaat. En men begon te ing brandde verleden week >ote hooiberg af. mrig onderzoek bracht niets >or den grot de kunstige Ie modulat iunt der agenda was: Instal ler J. van Dorp. der vereisebte eeden nam zitting. de vergadering over in een tot vaststelling van den islag. f der RECHTZAKEN. Het O. M. by het Kantong e* recht te Gouda eischte Woensdag tegen D. P. te Waddinxveen, die met zyn rywiel midden op den weg in Oud-Waddinxveen was gaan staan, teneinde aan J. M. Bouters te Zevenhuizen, die per auto aankwi passage te beletten, met het gevolg auto daardoor tegen een boom ernstige schade bekwam, f 10 b( 5 dagen hechtenis. Ammental- v. d. BERG, r. D. GRAAF, ONGKIND en Everdin- SE, Gtenmen- JN COOPS en L DE WILDT, IH. SCHEER, 'JIJT, Hoen Jutpbaas: rinipen a/d ekkerkerk; UIS, Lopik; Meerkerk; foordreebt; lenwpoort; lan; A. VAN Polnbroek; i'hellainen; onrewoerd streefkerk S. V tanen; Vreeswijk; [JsselHicin; den uitvoer van boter en kaas heeft aan de kaashandelaren, die recht hebben van uit voer, toegestaan om van hun volvette Goudsche kaas of Goudsche kaas met 40 pCt. vet in de droge stof en bun Edammer kaas met minstens 40 pCt. vet in de droge stof, welke zy verplicht zijn in voorraad te houden, 25 pCt. te verkoopen, zoodat op het oogenblik de voorraad kaas, dien zy na de inventari satie in October moesten vasthouden, met Va is verminderd. Deze toestemming is niet verleend voor kaassoorten met een geringer* vetgehalte in de droge stof dan hierboven is aangegeven. De stierenkeuringen in Zuid- Hoiland zullen dit voorjaar wegens bet vóórkomen van mond- en klauwzeer niet doorgaan. In verband met de bepalingen der Motor- en Rywielwet zyn in de maand Januari o.a. uitgereikt: Rybewyzen aan: M. Oosters te Alblasser- dam; R. de Jong te Boskoop: G. J. de Kok te Everdingen; C. van Wingerden te Gorin- ebem; G. de Jong te Gouda; W. R van Bepnekom te HardinxveldJ. van Straten en J. C. G. van Wyk, beiden te Ridderkerk, en H. J. Jongenburger te Waddinxveen. Nummerbewyzen aan: R. van Kesteren te Schoonhoven; A. J. B. Verwey en C. van Wingerden, beiden te Gorincbem, en W. IJff te Waarden Het leesgezelschap „Tot Ont wikkeling" te Bolnes beeft besloten, alle tydschriften van 't afgeloopen jaar niet zooais gewoonlyk te verkoopen onder de leden, maar te zenden aan onze militairen. bet programma van de liederen le vroeger aangekondigde solist zingen, toen het teleurstellend kwam, dat genoemde heer trek uit Gouda verhinderd waardoor ons het genot onthouden, een tenorzanger f- te hebben, wiens capaciteite: ken boven bet beste, wat in Schoonhoven nog is geprt meende Cresc. een uitvoerin geven zonder de noode gei king van den heer Tobi, leeraar o< conservatorium te Düsseldorf. Echter zij daarby alles zoo voordeelig mogf inrichten om zooveel mogelyk te kun afdragen aan het Steuncomité. uitvoering dus mogelijk gemaakt werd door enkele werkende leden, die door hun de leegte in het programma aanvul acht ik niet verkeerd, integendeel pryzenswaard, waarvoor hun een wooru dank niet mag onthouden worden. By voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte. genoemde B. wederom ingen, waarin de ano- »m aanzegt opnieuw nemen, als geen f 100 wordt gedeponeerd op een aangegeven plaats ondereen lantaarnpaal. (N. Ct.) Bij den Veehouder J. A.deVries te Lekkerkerk brachten in een u koeien 7 kalveren ter wereld. 3 „tweelingen" by. i goed- door Gedeputeerde overschry- 1914. gunning haarhuis Ingevolge bet ad- dit werk gegund heer J. spreekt door den grootschen opbouw der motieven, de kunstige stemvoering en de verrassende modulaties, welke meestal de kenmerken zyn van oratoriums en andere werken van grooteren omvang. Het doet me goed te merken, dat de leden dergelijke werken meer en meer waardeeren en begrypen, en dat het publiek ook blyk geeft te sympathiseeren met dit streven, getuige de belangstelling, welke „Crescendo" verleden jaar mocht ondervinden by de uitvoering van „de Zeven Kruiswoorden”, in zyn geheel, met begeleiding van strykkwartet. De tweede vraag luidt: „Waarom moeten toch altoos enkele leden der ver. solo's en duetten uitvoeren Als antwoord, geachte redactie, zou ik een wedervraag willen doen, n.l. deze: „Waarom heeft deSchoonh. Cou rant voor elke kunstrubriek niet een vak kundig kriticus, zooais b. v. de Nieuwe Rott., Handelsblad en meer dergelyke bladen. Me dunkt, deze vragen stellen is haar tevens beantwoorden. Als uw recensent wist, boe moeielyk het is, op een kleine plaats solisten te krygen, die werkelijk kunstgenot verschaffen, en tevens genegen zyn belangeloos mede te werken, zon hy deze vraag niet gesteld hebben. Buitendien is het niet waar, dat altoos enkele leden duetten en soli uit voeren. Ook bij deze uitvoering lag dit niet in de bedoeling. Dit kon uw recensent misschien weten. Reeds was ti gezet welke d< Tobi zou bericht kv zyn vertik te treden, louden, ■ebben, wi boven i Ongeveer een wegens gebrek aan de suikerfabriek „Hol- udene werklieden tydelyk behoud van een weekgeld Hollandsche IJssel" alhier, is benoen directeur eener dergelyke fabriek vi vennootschap te Gonnchem. Reenw|jk, |5 Febr. Het bestuur der Brandstoffen vereentgjag „Win tea zorg" beeft de functies als volgt verdeeld: K. Edelman, voorzitter (in de plaats van den beer F. van Wingerden), en J. Th. v. d. Weel, secretaris penningmeester. Nchelluineu25 Febr. Aan den heer directeur van het Post-en Telegraaf kantoor te Gorinchem is een adres gezonden met ruim GO handteekeningen, alle van inwoners buiten de kom der gemeente, met verzoek te willen bevorderen, dat alhier een avond- besteliing wordt ingesteld. 'Zevenhuizen, 25 Febr. Dinsdag trad in een openbare vergadering in „De Kolfbaan" als spreker op de heer Mr. J. A. de Wilde, van 's-Gravenhage, met bet onderwerp: „De Nederlandsche Anti-Oorlog Raad'. In een boeiende rede, welke circa 1"» uur duurde, besprak de spreker het doel en het streven van voornoemden Raad. 38 Personen sloten zich als lid aan. Woensdag vergaderde de Gemeente raad, onder voorzitterschap van Jbr. Sand berg tot Essenburg. Afwezig met kennisgeving de heer A. van Rys. Het eerste punt latie van den heel Na aflegging het nieuwe lid Hierna ging geheime zitting, Hoofdelyken Oms Na heropening bracht de heer L. C. tot wering De voorzilti Romeyn repliceerde. Hierna werd de vergadering gesloten. Deze Courant wordt des Dinsdags- en des Vrijdags avonds uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven oer drie maanden f 0,75. Franco per post door hetgeheele rijk f 0.90. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren. Agenten en Brievengaarders. By de regeering maakt het een punt van overweging uit, wetsontwerpen aanhangig te maken om, zoo noodig, de miliciens der lichting 1916 vervroegd onder de wapenen te roepen, en om aan het legerbestuur voor den landstorm de beschikking te kunnen geven over nog eenige oudere (reeds ontslagen) lichtingen. Het Ryks-Centraal bureau voor Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer ƒ0.10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags- en tot Vrij dag s-namiddags 2^2 uur. Alle binneniandsche Advertentiën voor 3-maal plaatsing opge- ^even, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.} Aan de Redactie der Sch. Courant. M! Verleen me s. v. p. een kleine plaatsruimte, om uw muziekrecensent even te antwoorden op zyn vragen aangaande de uitvoering der zangv. „Crescendo". De eerste vraag luidt: Waarom kiest men zoo gaarne moeilijke, de krachten der ver- eeniging haast te boven gaande muziek Wel nu, geachte Heer, als u koorzanger geweest was, zou het u duideiyk zijn. Ik wil het echter ten overvloede nog wel eens zeggen, misschien dat bet ook anderen van nutte kan zyn. De taak van een zangv. is, de leden muzikaal te ontwikkelen en hun gevoel voor de schoone kunst bij te brengen, maar ook technisch te bekwamen, teneinde hen langzamerhand kennis te leeren maken met de meer uitgebreide werken der gfoote meesters, wier beerlyke scheppingen hier nog zoo weinig bekend zyn en slecht Wegens 's nachts fietsen zonder licht en niet op bevel stoppen: A. V. te Nieuwer- kerk a/d IJssel, f 1 plus f 5 subs. 1 d. plus 5 d. Wegens te Gouda den o; gedeeltelyk versperren: J. M. f 1 subs. 1 d. Wegens te Gouda een fiets vervoeren: L. H. te v IJssel, f 0,50 subs. 1 d. Wegens te Gouda fietsen over een wan delpad in een plantsoen: C. S. te Waddinx veen, f 1 subs. 1 d. Wegens voor de eerbaarheid aanstoote- lyke liedjes zingen: L. H en W. S. te Reeuwyk, ieder f 5 subs. 3d.; D. S. en C. H. te Reeuwyk, ieder f 5 subs. 1 maand tuchtschool. Wegens openbare dronkenschap: te Waddinxveen, f 2 subs. 2 d. Visacbertj-bericbten. 'Kraliugen, 26Febr. Deze week werden alhier ter markt aangevoerd 133 winter- zaltnen, prys f 1,10 A f 1,60 per 5 ons. Reeuwljk, 25 Febr. Dinsdagavond hield de vereeniging „Buiten Verwachting", af- deeling van de hoofdafdeeling Zoetwater- vissebery der Ned. Heide-Maatschappy, te Sluipwijk ten huize van den heer C. Burger een ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer A. Goudswaard. De notulen der laatstgehouden vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter wydde eenige waardeerende woorden aan den heer S. van Doorn, den afgetreden secretaris der vereeniging. Hy noemde bet vertrek van den beer van Doorn uit deze gemeente een waar verlies voor de afdeeliog. Deze woorden hadden de volle instemming der aanwezige leden. Hierna bracht de secretaris verslag uit van den toestand der vereeniging over bet afgeloopen jaar. Het ledental was met 4 verminderd en met 2 vermeerderd; het bedroeg thans 65. De penningmeester, de heer P. den Ouden, deed rekening en verantwoording. De ont vangsten bleken te hebben bedragen f94,73, de uitgaven f 73,64, batig saldo f 21,09. De bescheiden werden door twee personen, daartoe door den voorzitter aangewezen, nagezien en in orde bevonden. Hierna had de verkiezing plaats van drie bestuursleden. De heeren A. Goudswaard en B. de Wit(afir.) werden herkozen, terwyl in de plaats van den heer'S. van Doorn (vertrokken) werd gekozen de beer P. v. d. Starre. Besloten werd aan het Hoofdbestuur te verzoeken, by de regeering te bewerkstel ligen, dat de datum van in-werking-treding der wet op de maaswydte van het viseb- want nog een jaar wordt opgeschort; zulks op grond, dat de visschers nog veel bruik baar, goed want bezitten, hetwelk ingevolge de thans geldende wettelyke bepalingen met ingang van 1 Juli a. s. geen waarde meer zou hebben, terwyl door de benarde tyds- omstandigbeden ook 1 geen nieuw vischwanl schaft. De voorzitter deelde daarna mede, dat slechts één gedoode schollevaar aan den penningmeester was vertoond, waarvoor 10 cent was betaald. Deze belooning is niet voldoende; in het gunstigste geval kost het schot reeds vyf cent. De voorzitter stelde daarom voor, voortaan aan leden der af- deeling 25 cent inplaats van 10 cent voor een gedooden schollevaar te betalen. Aldus werd besloten. Voorts werd besloten, aan den heer i C. Burger voor bet afstaan van zyn lokaliteit voor de vergadering een bedrag van f 1,50 voor elke vergadering toe te kennen. Hierna ontspon zich een levendige dis cussie over de al of niet wenschelykheid van een algeheel gesloten visebtyd. Op voorstel van den heer J. Schouten werd ten slotte besloten, aan het hoofdbe stuur te vragen het daarheen te leiden, van half Maart af tot en met 1 Juni algeheele sluiting voor alle vischsoorten, behalve paling, zal worden verkregen. Hierna sluiting. (D. v. G.) 'Tienhoven, 26 Febr. De zalmzegen- visschery „de Koekoek" alhier heeft sedert 1.1. Maandag het visschen gestaakt. Hoogachtend P. ZANEN, Dir. van „Crescendo". Ammerstol, 25 Febr. 1915. Wij danken den heer Zanen voor het antwoord, dat hij op onze twee, geheel te goeder trouw gestelde, vragen heeft gegeven. Ofschoon wy het doel, dat de heer Zanen zich met de uitvoering van oratoriums als b.v. „De Zeven Kruiswoorden" stelt, kunnen waardeeren het streven naar het groote is altoos schoonI geiooven wij tocb.dat het op den duur voor een vereeniging als de zyne beter is zich te bepalen tot een voudiger composities. Die liggen meer onder haar bereik en by de uitvoering daarvan brengt zy het o.i. tot grooter volkomenheid. By de uitvoering van een oratorium door een zangvereeniging, vaak met behulp van een of meer solisten, gebeurt het nogal eens, dat men Tollens' woorden in toepassing moet brengen: „En rekent d' uitslag niet, maar telt bet doel alleen". Het antwoord, dat de heer Zanen op onze tweede vraag geeft, vinden wij eenigszins vreemd. Het optreden van de dames- dilettanten wordt eigenlyk verontschuldigd met een beroep op de moeilykheid, om in Schoonhoven goede solisten te krygen, en op de noodzakelykbeid, dat bet programma gevuld moet zyn! Nu, wy nemen gaarne aan, dat het bestuur van „Crescendo" de dames dankbaar is geweest voor haar solo zang, welke het mogelyk maakte, dat de uitvoering door ging doch daarmede is toch niet teniet gedaan onze opmerking, dat er om solozang voor de luisterenden tot een genot te maken, iets meer noodig is dan een aardig stemmetje! De heer Zanen ontkent, dat enkele leden altoos duetten en soli uit voeren, en voegt er aan toe, dat het ook bij deze uitvoering niet in de bedoeling lag. Over deze laatste mededeeling verheugen wij ons. Immers, er blykt uit, dat „Cres cendo” ten deze op den goeden weg is. Of nu altoos of heel vaak leden der vereeniging solo zingen, daarover willen we niet twisten. Wie de uitvoeringen der Schoonhovensche zangvereenigingen gere geld by woont, weet, dat op de meeste door de leden solo of duet wordt gezongen. Wy hebben er ons wel eens over verwonderd, dat ook de heer Zanen dit toestond hy, die blykens het eerste deel van zyn hierboven staand schrijven zich op zulk een hoog standpunt stelt. In gemoede stel u eens voor, mynheer Zanen, dat een vakkundig criticus als die van de N. R. Ct. b.v., den zaug van uw dames-leden had moeten be- oordeelenl Gelooft u niet met ons, dat het voorloopig maar het beste is, ook voor uw zangvereeniging en haar solisten, dat de Schoonhovensche Courant géén criticus heeft als die van de groote bladen? En als u bet niet gelooft laten wy u dan even mogen herinneren aan wat een van die groote heeren laatst in zyn blad schreef: dat een van de ongelukkigste dingen, welke de mobilisatie ons heeft gebracht, »ngerecht Gorinchem. htzitting van 22 Februari. J. C. de R. te Meerkerk, jagen zonder acte, vrygesproken. M. A. te Ameide openbaren weg f 0,50 boete, te i straf van 1 weel 1. C. R. te Ho< K. te Hoornaar, baren weg op f 0,50 boete, tuchtscboolstraf gedi no. 2 te vervangen d( 1 dag. G. M. te Langerak, zonder de vereischte jachtacte in bet veld niet behoorlijk zorg dragen om te beletten, dat een hond dien hy bij zich beeft wild opspoort, f 4 of 3 dagen. A. de K. te Ameide, bejagen van eens anders grond zonder voorzien te zyn van jachtacte en schriftelyk bewys van vergun ning, 2 maal f 10 of 2 maal 4 dagen, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer en bevel tot uitlevering of betaling der geschatte waarde ad f 10 of 3 dagen; by uitlevering van het geweer last tot vernietiging daarvan. A. de K. te Ameide, alsvoren. G. B. te Giessendam, straatschenderij, f3 of 2 dagen. 'Garinchem, 25 Febr. maand geleden zyn werkzaamheden aan landia" verscheiden- ontslagen, met L^uv. Maandag 1 Maart zullen dezen weder in dienst worden genomen, daar alsdan weer begonnen zal worden met raffineeren. 'Alblaanerwaard en Vyftieeren- landen. 26 Febr. De handel in kaas was deze week gewoon en de prys zeer vast, van le kwaliteit zware soort nog boven dien der vorige week. Boter met willigen handel, zeer vast in prys. Men besteedt thans in deze streken voor kaas f 44 4 f 49, zware en le kwaliteit par- tytjes tot f 51,75 per 50 K G. Goéboter f 0,85 4 f 0,871/», wei boter f 0,72^ 4 f 0,75 per V» K.G. 'Ameide, 26 Febr. Voor een goedge vulde zaal gaf de Fanfarevereeniging „Unie” alhier j.l. Donderdag een openbare uitvoering in „Lekzicht". Het programr nummers bevatl „Unie" gewoon gebracht. Na de pauze is er bartelyk gelachen om een kluchtspel en eenige komische voor drachten, ten beste gegeven door de tooneel- club „Onderling Genoegen". Tot slot volgde voor de liefhebbers een gezellig dansje. De uitvoering, ditmaal geheel door in wonende krachten tot stand gebracht, kan als uitstekend geslaagd beschouwd worden en bezorgde velen een aangenamen avond. 'Ameide en Tienhoven, 26 Febr. De onderwyzer aan de gemeenschappelyke openbare school dezer gemeenten, de beer C. J. J. de Vries, is als zoodanig benoemd te Dordrecht. •Arkel, 25 Febr. De handel in aard appelen biyft stil, daar de verbouwers boogere prijzen verwachten. Tevergeefs Kantongerecht te Gouda. Zitting van Woensdag 24 Februari. De Kantonrechter veroordeelde o.a.: Wegens 's nachts fietsen zonder licht: A. J J. en J. H. te Waddinxveen, A. H. en W. A. G. te Reeuwyk en F. C. B. te Capelle a/d IJssel, ieder f 1 subs. 1 d. J. C. H. te Reeuwyk, f 1 subs. 1 week tuchtschool: W. v. D. te Hekendorp, bevel tot teruggaaf aan zyn ouders. GEMENGD NIEUWM. Zondag 28 Maart hoopt F. Jong bloed den dag te herdenken.dat hy vóór 70jaar by de firma M. Ravenswaay Zonen te Go rinchem in dienst trad. De Woensdagmorgen 17 min. uit Amsterdam te aangekomen sneltrein is aldaar, gladheid van de rails, op bet geloopen. Enkele personen zal worden afgedragen aan het Steuncomité, bedraagt f 20,72'/». De heeren J. B. Zwartsenbdtg en F. van Balen zyn gekozen resp. als voorzitter en secretaris van de Commissie tot wering van Schoolverzuim in deze gemeente. Hlllegeraberg, 25 Febr. Mejuffrouw A. C. Vente alhier is te Utrecht geslaagd ▼oor bet examen fraaie handwerken. "Krimpen a/d IJaael, 24 Febr. Heden kwam de gemeenteraad in open bare vergadering byeen. Na opening der vergadering door den voorzitter, werden de notulen der vorige zitting voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Mededeeling werd gedaan van een gekeurd raadsbesluit T Staten tot het doen van af- en o*1 ving op de gemeentebegrooting 19 Daarna kwam aan de orde de van het onderhands aanbesteed en de doodgraverswoning. vies van B. en W. werd aan den laagsten insebryver, den Gouwens. Daarna werd een wijziging goedgekeurd in de gemeenschappelyke regeling van de Drinkwaterleiding, zooais die door B. en W. Lekkerkerk, Krimpen a/d Lek >en a/d IJssel was voorgedragen, at nog besloten was tot bet doen van af- en overschryvingen op de ge meentebegrooting 1914 werd de vergade ring gesloten. "Langerak, 25 Febr. gehouden vergadering van den waren alle leden tegenwoordig Na lezing en goedkeuring werd mededeeling gedaan van een ingekomen goedgekeurd raadsbesluit, van missiven in zake ryksuitkeering bet jaarverslag der Commissie tot van Schoolverzuim over 1914. Vastgesteld werd het kohier hoofdelyken omslag voor 1915. Aan den heer J. de Bie werd, overeen komstig zyn verzoek, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als lid van het Burgerlyk Armbestuur. Uit de ter voor ziening in de vacature door Burg, en Weths. opgemaakte voordracht, waarop waren geplaatst de heeren 1. D. de Ruiter Azn. en 2. A. Schep Az., werd met algemeene stemmen, met ingang van gelyken datum, benoemd de beer D. de Ruiter Azn. Nadat ten slotte eenige af- en over- schryvingen op de begrootingen, diensten 1914 en 1915, waren goedgekeurd, werd de vergadering gesloten. LinMChoten, 25 Febr. In den ouderdom van 57 jaar is hier plotseling overleden de heer C. de Vries, lid van den Gemeenteraad, ouderling der Geref. Kerk, voorzitter van het bestuur der Cbr. school en bestuurslid van „Het Groene Kruis”. *L«pik, 25 Febr. Terwyl de familie H. gisteravond uil de Kerk huiswaarts keerde met hit en wagentje, schrok de bit zóó voor een brandende fietslantaarn, dat hij pardoes de sloot in sprong, het rytuig en de vier inzittenden met zich medenemende. Hoewel de wagen geheel ondersteboven kwam te liggen, kwamen de inzittenden met een nat pak vry. De hit had niets geleden, doch bet rytuig beschadigd. •Nleuwerkerk »/d IJnHel, 25 Febr In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad 'is behandeld de ingekomen rekening van het Burgerlyk Armbestuur. De ontvangsten hadden bedragen f 3149.89 en de uitgaven f 2612,93, batig slot f536,96. Van de Vereeniging voor afschaffing van alcoholische dranken was een verzoekschrift ingekomen, om één der lokalen van de tweede openbare school aan 's-Gravenweg te mogen gebruiken voor een Geheel- onthouders-Kinderzangkoor. Op dit ver zoek werd gunstig beschikt. Eindelyk werd medegedeeld, dat de Com missaris der Koningin tot zetter beeft benoemd den heer D. Bloot, zulks in de plaats van wylen den beer G. Streng. "Nieuwpoort, 25 Febr. In de Maan dag gehouden vergadering van den ge meenteraad waren afwezig de heeren D. van i Harten en W. Rozendaal. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van een inge komen goedgekeurd raadsbesluit en van het jaarverslag der Commissie tot wering van Schoolverzuim. Vastgesteld werd het kohier van den hoofdelyken omslag, dienst 1915. In verband met eenige ingekomen adressen werd besloten tot verkoop van eenige per ceeltjes gemeentegrond. Besloten werd een 4-tal postjes van hoofdelyken omslag over 1914 wegens over- lyden of onvermogen oninbaar te verklaren. Nadat ten slotte nog was goedgekeurd een af- en overschryving op de begrooting, dienst 1915, sloot de voorzitter de ver gadering. ^Ouderkerk a/d IJNsel, 25 Febr Als de IJsseldyk bedekt is met grint- en keislag, bestaat er voor een deel der jeugd geen grooter vermaak dan te mikken op voorbyvarende schepen, porseleinen tele- phoonpotjes enz. De vorige week dienden als mikpunt o.a. de ruiten der Gereformeerde Kerk, waarvan er 18, klein en groot, be zweken. Naar men ons meldt, zal de politie op dit terrein strenger optreden. Ondewater, 25 Febr. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering is behandeld een verzoek van ingezetenen, wonende aan openbare vergadering J. Paul de (Commissie van Schoolverzuim ter sprake, ter gaf inlichtingen en de heer iceer rd de De Verslaggever. Het tweede rytuig, een postwagen, drukte het schot in van een personenwagen, waarin drie Urker vrouwen zaten, die heel licht gekwetst, per vigilante naar het ziekenhuis te Enkbuizen zyn overgebraebt. Behalve dus eenvoudige liederen, waarin vanzelf de voordracht meer tot zyn recht kan komen, elk uaar z'n aard, kies ik ook gaarne ter studie technisch moeielyker nummers, waarby bet sentiment meer den straatweg op IJseiveere, om vemeiering in de afwatering en bestrating van dien weg. De raad besloot in beginsel aan dat ver zoek te voldoen. De heer Th. N. Hellemans, onder directeur van de N. V. Machinefabriek „De enkele partfien worden tegen f 3,75 per H.L. geleverd. •Berjambacht, 25 Febr. Het batig saldo van de onlangs door de Muziek-en Zangvereeniging gegeven uitvoering, hetwelk is: het optreden van een groot aaniai uau- of heeiemaal niet begaafde dilettanten ten bate en onder bescherming vande liefdadigheid.

Schoonhovensche Courant | 1915 | | pagina 1