Illll fenbelen. en peluch, n, Mahonie- Brandkast, Westminster Huiskamer- irenbedstel, s, Buffetten, mz. Offlciflflle Mimoii. 1915. N°. 3705 Dinsdag 9 November. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. K. !»r e eren jes”, oolhoudend. Biden per 11 e STER, Gemeenteraadsvergadering. adres 1 1. 44B, ekade ES, HOVEN, loederei. present! IT, Zeilt, hardt”. zers! jaars- PPen, rns, Kal en in alle en Spek RA, BINNENLAND. en eersten Dro- en Haag. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven tegen Uitgevers. Intercomm. Telefoon-nr. 20 aderdag- .LANDIA", en A. Mi 18,-. 1 voor door •rdeelige DEN END, 0,13^i 0,14. 0,19 0,16. 0,60. 0,60. 0,57%. 0,65. 0,55. 0,42%. 0,371/s. Mi 0371/s. 0,22. 0,24. ■ing >ld 0,55. en gele bloed bü 0,09. 13,50. n 18,25 i per 100 K.G. I November 1,45. 1,46. 1,50. 1,51. zen. om if o 47,- I 10,so. WOIHOMffl GOURAlfT. wak te, Bsen in het 0,55. 0,30. 0,25. 0,21. 1,65. LEN d, zijn een Gemeente Ncheenhoven. alhiei ovei van op het 81,-. 26,-. .u B., 25 jaar, ij zei Deze bad zich in beschonken 1 J. Mei ren min; jr jeugd, gebrachte ig van _»ate igen vrordi plaus keu tgave der kosten van rediploma, aangeboden voorzitter der afdeeling, OP. zware ver- slümhoest. en A ▲MTOM ter zake van de bediening toen doze, een ongev voormelde met het oogt een geschrift welk geschrift en gelezen heelt, „Herwerden. Di ICTUUR. bleekzucht, lan eetlust. Rijst (Grof voorloop Bassein 8c of Rangoon) le handcondities r 50 K.Gf 11,—. )rmout(inlandsch)perlOOK.G. 24,—. ^witte geraffineerde) per iën ter sprake. Jen gemeente- 1 subsidie te mogen Aai gG.uo De hul tegen g. den loof en, over- lenischen, ortom aan het bloed tgebreiden is de GOUDA. WEN, 4 8ö, Ikenlnie, 'letten. j doozen »SEN: te rydstraat bü A. VAN eldge- 9. anders dan i dergeijjke. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer ƒ0.10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags- en tot Vrijdags-namiddags 21/f uur. Alle binneniandsche Advertentiën voor 3-maal plaatsing opge geven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Dinsdags- en des Vrijdags avonds uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0.90. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren. Agenten en Brievengaarders. kwam een id kunnen paard en lyk door werd genomen, om. lijk onder. Het paard maar werd gelukkig door S. gegrepen. S. bezeerde wagen liep eenige averij op. 9 Nov. De landstorm- uvan de jaarklasse t depót wielryders ma ba- *Albla»serdaiu, 8 Nov. Donderdag avond gaf de Christelijke Zangvereeniging „Asaf”, directeur de heer G. Wildschut, in de zaal „Harmonie” alhier een uitvoering. De opkomst van belangstellenden was niet groot, maar toch voldoende. De vereeniging bracht een 12-tal zang nummers op verdienstelijke wijze ten gehoore. Voorts werden door leden der vereeniging eenige voordrachten ten beste gegeven, welke welverdienden by val oogstten. Op de scheepswerf „De Noord”, direc teur de heer J. U. Smit alhier, is de kiel gelegd voor een grint- of modderbak, groot pl.m. 125 ton, te bouwpn voor Nederlandsche rekening. De Commissaris der Konin gin in. de provincie Zuid-Holland hééft de volgende circulaire gezonden aan heeren Burgemeesters der gemeenten in de pro vincie Zuid-Holland: Het is aan den Minister van Financiën gebleken dat bet bepaalde by het Koninklyk besluit van 10 Augustus 1909 (Staatsblad no. 294) ten opzichte van ter bestryding van het mond- en klauwzeer onteigend en daarna geslacht vee door de met de uit voering hiervan belaste autoriteiten niet nauwkeurig wordt opgevolgd. In hel byzonder wordt daarom door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, namens zyn voornoemden ambtgenoot, de aandacht er op gevestigd, dat de betaling van den accyns op het geslacht, overeen komstig het bepaalde by art. 2 van genoemd besluit, behoort plaats te hebben ten kantore van den ontvanger der accynzen voor de gemeente, waar het afmaken van bet vee plaats heeft, terw^l niets aan den verkoop mag worden onttrokken. Met mededeeling van het bovenstaande, heb ik mitsdien de eer U er op te wyzen, dat de bepalingen van meergenoemd Ko- ninklyk besluit stipt dienen te worden nage komen. tot hun plaatsvervangers de heeren Kreupeling en G. J. Sprujjt. Ten slotte kwamen de financië' Besloten werd een adres aan d<_ raad te zenden, met verzoek een van f 150 uit de gemeentekas t( ontvangen. Intusschen stelt het bestuur zich voor, de beslissing of iemand al dan niet door het fonds zal worden geholpen, aan zich te houden, dus deze niet meer uitsluitend over te laten aan heeren geneeskundigen, daar ook aan de commissie voor het nazien der rekening gebleken is, dat wel eens personen werden bedeeld, die daarvoor niet in aan merking konden komen. (D. v. G.) Het aantal leegstaande woningen in deze gemeente wordt gelukkig allengs min der. De Woningbouwvereeniging „Wad- dinxveen”, die in den afgeloopen zomer langen tijd circa 20 woningen onverhuurd had staan, heeft er thans van de 82 slechts drie beschikbaar. Voorwaar een gelukkig verschynsel en een bewys dat de industrie alhier, de om standigheden in aanmerking genomen, er niet ongunstig voorstaat. De heer H. Homan alhier is met in gang van 1 dezer bevorderd van kommies 2de klasse lot kommies 1ste klasse bij den dienst der directe belastingen enz. De ONTVANGER der Gemeente Schoon hoven verzoekt belanghebbenden beleefd maar dringend, de vervallen termijnen van Hoofdeiyken Omslagen School gelden ten spoedigste te zUnen kantore te voldoen. De Ontvanger voornoemd, VAN DUIJL. per Haver Suiker (witte gei 10» K.G Margarine (5). Peekoffie per 100 K.G. Cichorei per 100 K.G. Raapolie per 100 K.G. (6) Zeep (sachte, groene of gele) - per 120 K.G Jonge Edammerkaas (40 -f-) (4) per 50 K.G39,—. Jonge Goudscbe Kaas (40 -f-) (4) per 50 K.G38,-. Edammer- en Goudsche Kaas (30 (4) per 50 K.G. 33,-. Edammer- en Goudscbe Kaas (80 (4) per 50 K.G28,-. lagere Edammer- en Goudscbe Kaas per 50 K.G. (4) Leidsche en Delftsche komijne kaas (4) per 50 K.G42,-. Friesche Nagelkaaë (4) per 50 K.G. 21, Rijst (Grofmiddel Bassein 8c of Rangoon) le handcondities per 50 K.G9,75. De hierboven vermelde pry'zen gelden voor de maand November behoudens vroe gere vervanging. Klachten over niet-inachtneming van bovenvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde artikelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatseiyke omstandig heden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengenbehooren gericht te worden tot den Burgemeester. Schoonhoven, 8 November 1915. De Burgemeester voornoemd, VAN KEMPEN. De Minister van Landbouw, Nijverhand en Handel heeft: A. met ingang van 6 dezer het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeente Pols broek B. bepaald, dat wanneer blondere rede nen afwüking van het sub A. bedoelde ver bod noodzakelijk maken, zoodanige afwyking kan worden toegestaan door den burge meester van Polsbroek, onder de door den districtsveearts te Utrecht aan te geven voorwaarden. (St.ct.) De Staatscourant (no. 260) bevat de akte betreffende de Coöperatieve Land- bouw-Vereeniging „De Eendracht" te Ben schop. De BURGEMEESTER der Gemeente Schoonhoven maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Vrijdag den 12. Nevem- ber 1015, des voormiddags ten 10 ure. Schoonhoven, den 9. November 1915. De Burgemeester, VAN KEMPEN. De BURGEMEESTER van Schoonhoven brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Landbouw, Nü verheid en Handel by beschikking van 1 November j.l. heeft vastgesteld een nieuwe lyst van eenige der meest voorkomende artikelen met daar voor aangenomen maximum-pryzen, waar door de vorige is vervallen. KlelnhandelprUxen. Regeeringsbrood (bij verkoop op broodkaart) per K.Gf 0,12. Tanvewaterbrood (gebuild) per met ingang van 18 November e.k.; tot zoo lang0,25. Tarwewaterbrood (gebuild) (ge bakken onder rabbinaal toezicht) per K.Gn met ingang van 18 November e.k.; tot zoo lang Tarwebrood (ongebuild; bruin brood^ per K.G met ingang van 18 November e.k.; tot zoo lang0,20. Roggebrood (1). Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meeikaart) per K.G. Tarwebloem (gebuild inlandscb) per K.G. Tarwemeel (ongebuild) per K.G. Boter per K.G Volvette Goudsche Meikaas met Ryksmerk per K.G. (4) 0,62%. Volvette Goudsche Meikaas per 1/2 K.G. (4) Edammer Meikaas (40 (2) per K.G Vol vette jonge Goudsche- en Edam merkaas met Ryksmerk (2) per K.G. Volvette jonge Goudsche Kaas (2) per Vs K.G. Jonge Edammerkaas (40 (2) per K.G- Jonge Goudsche. Kaas (40 -f-) (1) per Vs K.G0,50. Edammer- en Goudsche Kaas (30 (2) per Ma K.G. Edammer- en Goudsche Kaas (20 -j-) (2) per K.G lagere Edammer- en Goudsche Kaas per Vs K.G. (2) Leidsche en Delftsche komyne Kaas per Vs K.G. (2) Friesche Nagelkaas (2) per l/s K.G. Ryst (grotmid. Bassein 8c of Rangoon) per K.G Rijst (voorloop Bassein of Rangoon) per K.G Rijst (grof voorl. Bassein of Rangoon) per K.G0,26. Havermout per K.G0,30. Suiker (witte geraffineerde) pyr K.Gr - - Margarine (8) Koffie (Santos, gebrande) per K.G. 1,16. Peekoffie (in pakjes) per 0.1 K.G. 0,04. Cichorei (in pakjes) per 0.1 K.G. 0,031/g. Raapolie per L. (6) Boterolie per L. (6) Zout per K.G0,09. Zeep (zachte, witte ofgele)p. K.G. Soda per K.G. (6) Petroleum per L0,11. Groot handel prijzen Regeeringstarwemeel (by verkoop op meeikaart) per 100 K.G. Tarwebloem (gebuild inlandsch) per 100 K.G met ingang van 13 November e.k.; tot zoo lang19,25. Tarwemeel (ongebuild) per 100 K.G. 15,25 met ingang van 13 November e.k.; tot zoo lang16,35. Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K.G.) per K.G Boter (by verpakking in wit fust van 25 K.G.) per K.G Boter (by verpakking in Delftsch of Leidsch fust van 20 K.G.) per K.G. Boter (by verpakking in Delftsch of Leidsch fust van 10 K.G.) per K.G Volvette Goudsche Meikaas met Ryksmerk (4) per 50 K.G. 50,—. Volvette Goudsche Meikaas (4) per 50 K.G48, Volvette jonge Goudsche en Edam merkaas met Rüksmerk (4) per 50 K.G42,—. Edammer Meikaas (40 (4) per 50 K.G Volvette jonge Goudsche kaas (4) per 50 K.G.40,- Ryst (Voorloop Bassein 8c of Ran goon) le handcondities per van den penningmeester comstig het advies van den a, met dank aan den penning- edgekeurd. sitter, die aan de beurt van as, werd met op 2 na algemeene jrkozen. r commissie om ’t volgend ing na te zien werden benoemd Brouwer en A. van Sprang, RECHTSZAKEN. Tegen het vonnis van de Rechtbank te Rotterdam, waarbü de kan toorbediende uit Amsterdam L. W. S. P. tot 1 maand gevangenisstraf werd veroor deeld wegens de bekende poging tot uitvoer van koper te Capelle a/d IJssei, is zoowel door beklaagde als door het Openbaar Mi nisterie hooger beroep aangeteekend. De Arro nd i ssem en t s-Rech t- bank te Dordrecht heeft j.l. Vrydag o.a. de volgende zaken behandeld: Pieter Gerrit R., rondreizend venter zon der vaste woonplaats, was gedagvaard wegens bedelarü in de gemeente Nieuw poort. Het O. M. requireerde tegen den niet ver schenen beklaagde 12 dagen hechtenis. Wegens huisvredebreuk moest terecht staan Jan B., 25 jaar, üzerklinker te Alblas- serdam. Deze bad zich op een Zaterdag avond in beschonken toestand begeven in de woning van J. Meerburg en zich niet willen verwy'deren op de daartoe gedane herhaalde aanmaningen. Bovendien had bü Trüntje Meerburg bij die gelegenheid een stoot toegebracht, waardoor deze was ge vallen. Beklaagde’s zuster Cornelia B., oud 23 jaar, had dezelfde feiten gepleegd als haar broe der en daarenboven had zij vrouw Meer burg op den arm gekrabd. De eerste beklaagde zeide op verhaal te zijn gegaan, omdat vrouw Meerburg zyn zusters kinderen zou hebben geslagen. De tweede beklaagde beweerde, dat zy slechts baar broeder had teruggehaald uit de woning van Meerburg. Het O. M. vorderde tegen no. 1 3 weken gevangenisstraf en tegen no. 2 f 15 subs. 15 dagen hechtenis. Hierna moest zich verantwoorden de 45-jarige ijzer werker Markus G., wonende te Alblasserdam. Deze was beschuldigd in de eerste helft van Augustus j.l. opzetteigk Dr. van Herwerden, controleerend geneeskundige der Rüksverzekeringsbank te Rotterdam, J j rechtmatige uitoefening züner f te hebben beleedigd, door hem, nadat aan een zoon van beklaagde ivai was overkomen, dien zoon in .3 functie had behandeld, opzettelük """merk om hem te beleedigen, had doen ter hand stellen, voornoemde dokter ontvangen elt, van den volgenden inhoud Jaar ik de uitspraak ver nomen heb van my n zoon dat by heelemaal niets meer trekt, nu dat had ik wel ver wacht, het werd mij al gezegd toen ik hem in /Scheveningen bracht. Zoo ik uit de trein stapte, vroeg ik aan een persoon de weg na Deknabel, toen zeg die man moet die jongen daar na toe neem het dan maar weer mee, want al kan die jongen nooit meer werken zeg bü toch dat hij beter is ik stelde daar geen geloof in maar het is wel uitgekomen, dat word zeker af gesproken maar dat reisgeld nu van Scheveningen steek je dat nu ook nog op van my en dan die jongen hoe moet dat nu, moet bü nu zyn leven lang ongelukkig blüven, je heb hem eerst met die knappe deskundige die hier woont ongelukkig late worden, dus denk er om dat je hem weer beter maakt ook het spreekwoord zegt wel je kan tegen de bierkuil toch niet vechten maar ik denk maar alle dagen hebben nog geen avonden ik heb niet precies de tijd geweten ianders had ik wel thuis geweest om je te spreken ’t welk doende (naam van bekl.) ik zal op antwoord wachte of je tnün zoon zyn hand geneest ja of neen, denk er aan, want ik ga er mee naar bed en ik sta er mee op met zoo’n behandeling”. De als getuige gehoorde Dr. van Herwer den verklaarde zich beleedigd te gevoelen door eenige in den brief aan zyn adres ge richte uitdrukkingen; hij had den brief in een enveloppe ontvangen van de tweede getuige, een behuwddochter van beklaagde, die zulks op last van beklaagde deed. Beklaagde erkende den brief te hebben geschreven en ter bezorging te hebben mede gegeven; hij was opgewonden, dat zyn zopn geen goede behandeling zou hebben gehad en om dit te doen gevoelen, had hy den brief opgemaakt, doch niet om den dokter te beleedigen. Het O. M. requireerde 10 dagen gevange nisstraf. De Rechtbank veroordeelde L. W. te Ameide, wegens mishtndeling, tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. pl.n rekt Bleskenagraaf, 6 Nov. In een alge meene vergadering van de aandeelhouders der Zuivelfabriek „De Graafstroom” is het reorganisatieplan der commissie van liquida- tfeuren met algemeene stemmen aangenomen. Eveneens is aangenomen een voorstel tot wüziging der statuten, en is machtiging verleend tot het aanvragen van de Koninklüke goedkeuring op de gewyzigde statuten en het passeeren der noodige notarieele acte. De labriek blyft daardoor werken onder den naam van N.V. Zuivelfabriek „De Graaf stroom”. Tot leden van het bestuur zyn gekozen de heeren C. P. Jongeneel en C. v. d. Berg, beiden alhier, en G. Baan te Oud-Alblas; tot commissarissen de heeren M. van Houweiingen te Peursum, J. Bons te Wün- gaarden en P. Verhoef te Brandwijk. Vrüdagmiddag j.l. werd het paard van den bakker B. alhier ingespannen. De halster brak en het paard rukte zich met geweld los en ging er van door. Het draafde de schoolgang in, waar gelukkig geen schoolkinderen aanwezig waren, daar de schooled kort te voren geëindigd was. Later werd het paard met groote moeite gegrepen. Persoonly'ke ongelukken kwamen niet voor. Den landbouwer J. S. overki” ongeluk, dat ernstige gevolgen baG hebben. Bü het draaien met p* wagen viel de wagen, vermoedelül dat de draai te kort werd genom J. S. ^wam er gedeeltelyk on< werd schichtig, maar werd de dochter van züu been en de Gieasendaui, 1 plichtige A. van ’t Hoog, 1913, is 8 dezer bü het te Gouda ingelüfd. De eveneens tot de jaarklasse 1913 be- boorende landstormplicbtigen J. A. Sluimer, C. Kloot, P. A. van Noordennen, K. de Rooü, C. den Butter, L. Timmer, A. van der Wiel en H. Hoogendoorn zyn heden bü de 4de infanterie-brigade te Leiden ingelüfd. Hekendorp, 8 Nov. In de jongste vergadering van den gemeenteraad is vastgesteld de begrooting der gemeente voor 1916. Besloten werd de gemeente niet aan te sluiten aan de gasfabriek der gemeente Oudewater. Aan de onderwijzeres der openbare school, mejuffrouw van Eyk, werd een duurtetoeslag verleend van f 25. Er is hier een plaatsely'k Steuncomité opgericht. Voorzitter is de heer J. Vermeer, secretaris de heer G. Slingerland en pen ningmeester de heer W. J. van Beusekom. Krimpen a/d Lek, 6 Nov. Mejuf frouw P. M. Groeneveld alhier is te Rotter dam geslaagd voor het examen vrüe- en ordeoefeningen der gymnastiek. Leerdam, 6 Nov. De gemeenteraad heeft de begrooting van de gasfabriek vast gesteld. Naast de uitbreiding der gasfabriek in 1915, waarvoor f 59.000 werd toegestaan, is voor 1916 f 15.000 noodig voor ovenbouw. De gemeentebegrooting is vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f83.757 (buiten gewoon f 143.075 en f 14.000). De hoofdelijke omslag is gebracht van f 15.000 op f 22.000. Goedgekeurd werd een uitbreidingsplan Leerdam-Oost, waarbij ge rekend is op exploitatie van bouw- en industrieterreinen. Lekkerkerk, 1 Nov. Omtrent de laatst gehouden ledenvergadering van de •afdeeling Lekkerkerk der Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis” deelt men ons nog het volgende mede: De vergadering was druk bezocht: pl.m. 170 leden waren bijeen. Het ledental is geklommen tot 525. De pogingen om tot wykverpleging te geraken, zün nog niet met goeden uitslag bekroond. Ook met het stichten van een volksbadhuis is men niet verder gekomen, wegens gebrek aan kapitaal. Uitzending van kinderen naar een Kolonie- huis had qiet plaats wegens den buiten gewonen toestand, waarin ons land verkeert. Er werd besloten dit jaar voort te gaan met het verstrekken van warme melk op de scholen aan zwakke kinderen. Een be drag van f 100 werd hiervoor beschikbaar gesteld. Het verder benoodigde zal door middal van lüsten worden ingezameld. Elke gave zal dankbaar worden aanvaard. De vorige maal werd door een 7-tal ingezetenen in bet ontbrekende, zijnde f 250, voorzien. Er werd pl.m. 4280 liter melk verstrekt. Aan een 55-tal militairen werden lichaams- prdels geschonken. mlp der ingezetenen werd ingeroepen de vernielzucht der jeugd. Vele in >p des jaars aangebrachte aankon- digingsplaten tot aanwüzing van dreggen en dregstokken zün dermate beschadigd, dat zy moeten vervangen worden. Oqder hartelük applaus keurde de ver gadering goed de uit( een gecalligrafeerd eert aan den afgetreden het eerelid D. Luyten. Besloten werd voorts, spoedig een derden cursus te doen houden voor Kraamvrouwen verzorging en Zuigelingen-bescherming, waarvoor mevrouw van der Woude—Bakker zich opnieuw beschikbaar stelde. Meerkerk, 8 Nov. In de j.l. Vrijdag gehouden raadsvergadering is de gemeente begrooting voor 1916 behandeld en vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 11540,44. Een ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting 1915 in verband met het verleenen van onderstand aan Belgische vluchtelingen werd goedgekeurd. Bü de rondvraag deelde de heer J. Bikker mede, dat de Wilhelminapomp op het Dorpsplein onvoldoende water geeft. Be sloten werd aan den gemeente-opzichter op te dragen een onderzoek in te stellen en zoo mogelük verbetering aan te brengen. Moordrecht, 6 Nov. Tot onderwüzeres aan de Christeigke School alhier is benoemd mejuffrouw G„ J. Hogervorst te Wester- bork (Dr.). Nieuwerkerk a/d IJoael, 6 Nov. Gistermorgen is langs den spoordijk onder deze gemeente door een der baanwachters een geheel naakte menschenarm gevonden. De heer P. Klop, kommies 2de klasse bij den dienst der directe belastingen enz., die tydelijk alhier was werkzaam gesteld, is met ingang van 1 dezer verplaatst naar Woerden (tüdelük). «Ondèrkerk a/d IJfaael, 6 Nor. De dienstplichtigen van de lichting 1916 zyn voorloopig bestemd om ingelyfd te worden als volgt: A. J. Baas, J. C. Boudestyn, A. Bruné, C. Burger, A. den Duüf, L. de Groot en T. de Jong bij het 15de regiment infanterie te Gouda, E. de Jonge, M. van Lonkhuizen, P. Middelkoop, C. de Mik, W. de Waardt en W. de Winter bü hetzelfde regiment te Delft en D. van den Broek, P. Goudriaan en H. de Jong bij het 1ste regiment vesting-artillerie te Utrecht. Oudewater, 6 Nov. Bij de gisteren gehouden tweede candidaatstelling ter ver kiezing van twee leden van den gemeente raad is wederom geen enkele candidatenlüst ingeleverd. Er is hier een Vereeniging voor Drank bestrijding op Gereformeerden grondslag opgericht. De vereeniging staat op het matigbeidsstandpunt. Papekop, 8 Nov. In de jongste ge meenteraadsvergadering is de heer A. Teeuwen als raadslid beëedigd en tot wet houder herkozen. De begrooting voor 1916 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 5491,01. Tot gemeente-ontvanger werd benoemd de heer N. de Bruün. (Nieuws.) 'Polsbroek, 8 Nov. J.l. Vrüdagmorgen is het mond- en klauwzeer geconstateerd bü het vee van den veehouder T. van Dijk ~,u’ïr. Door een vüftal slagers, per auto irgekomen uit Utrecht, is in den nacht i Vrydag op Zaterdag al het vee, 20 stuks, de hoeve afgemaakt. Zaterdagmiddag is t vleescb, dat hier niet verkocht was, per as naar Utrecht getransporteerd. Sliedreelit, 6 Nov. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft aan den heer A. A. Quanjer, arts alhier, op diens verzoek, met ingang van 1 dezer, eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van de Gezondheidscommissie alhier. Waddinxveen, 6 Nov. Onder voor zitterschap van den heer F. A. van der Torren hield de vereeniging „Het Nourrisse- fonds” ten huize van den heer Vermeulen haar gewone jaarvergadering. Uit het door den secretaris uitgebracht verslag bleek, dat het ledental, dank zij de buitengewone bemoeiingen van de heeren G. Alblas en A. den Boon, aan wie door het bestuur daarvoor byzonderen dank is gebracht, is geklommen tot 159. In bet bestuur kwam geen verandering. Over de werkzaamheden van den bode C. A. van der Hoeven is niets dan lof te vermelden. In het afgeloopen dienstjaar werden ver strekt 4457 L. zoete melk, 28 L. karnemelk, 1473 eieren en 95 ons vleescb. De aanvragen waren 173 in getal, liepen over 3123 be- deelingsdagen en betroffen 58 personen. Ondanks de uitbreiding van het ledental en een extra-inkomst van pl.m. f 180 wegens byjondere giften, is de kas totaal uitgeput, zoodat moet worden gezonnen op versterking der financiën. Het verslag eindigt met den wensch, dat ieder in zijn kring moge medewerken aan den bloei der vereeniging, die ten doel heeft de verschaf fing van versterkend voedsel aan arme herstellenden. De rekening werd, overeenki heer G. Vos, meester, goed; De voorzi.. aftreding wa? stemmen hei- Tot leden der jaar de rekening de heeren A. (1) Een uniforme prüs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan in ver band met de zoo uiteenloopende bereidings- wüze in de verschillende provincies niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonderigk geschieden, in overleg met de provinciale rogge-commissies. (2) Zie noot 4 bij de Groothandelpry'zen. (3) Van de grootste margarinefabrieken is de verzekering ontvangendat voorloopig de prüzen der bekende merken niet zullen verhoogd worden; mede met het oog op de onderling uiteenloopende prüzen der ver schillende merken wordt derhalve vooralsnog eenvoudigheidsbalve geen maximumprüs vastgesteld. (4) Deze prüzen zün niet van toepassing op room- en lunchkaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht. Onder kaas gemerkt (40 -f-), (30 of (20 wordt kaas verstaan, welke respectievelijk 40 pCt. of meer, 30 pCt. of meer of 20pCt. of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zyn verplicht op last van de RÜkscommissie van Toezicht op de Kaas- vereeniging aan bü de Kaasvereeniging in geschreven grossiers kaas te leveren tegen f 2,— beneden den maximumprüs voor ver koop in het groot. Bü verkoop van kaas aan detailhandelaren kan f 2,— boven den maximumprüs voor verkoop in het groot in rekening worden gebracht, indien de hoeveelheden ten hoogste 50 K.G. per zending en per week aan den- zeltden afnëmer bedragen. Opgemerkt wordt nog, dat de vorenbe doelde prüzen slechts betrekking hebben op boter en kaas, bestemd voor verbruik in Nederland. Voor boter bereid onder Rabbinaal toezicht kan door de RÜkscommissie van Toezicht op de Botervereeniging in overleg met de betrokken handelaren of boterbereiders een verhoogde prys worden toegestaan. Voor speciaal verpakte boter zal geen vergunning tot priisverhooging meer worden verleend. (5) Zie noot 3 by de Kleinhandelpryzen. (6) Voorloopig geen maximumprijzen vastgesteld in verband met de moeilük- heden, die de aanvoer van koolzaad en soda uit het buitenland ondervindt. len isti; jer l de: lot Z-

Schoonhovensche Courant | 1915 | | pagina 1