ievraagd. serraagd ■akers en Ci 26, )A. oorkeur des i 8 uur. 1916. Vrijdag 8 September. N°. 3792 Nieuws en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. iper. idster, Zonditie nader net inlichtingen u van dit Blad. ling- ht, dster, -. Zonder goede te melden. •aadwerker ‘der, oor vast werk ZERK, LM BEN. BINNENLAND. STADSNIEUWS. heer Ie Zonin Dy k- iek te Schoon- lagt met 1 Oct. iard d.1 in gezin tegen E. v. d. Burgt t nee, oud 59 j.. Hel. ran D. van der H. T, Ijjl en van( Kan ;ts-ai SCHOOIfHOYEIISCHE COÏÏRAIfT. 3pt. 1 den i .-ing 3F C. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgever». Ihtercomm. Telefoon-nr. 20. rgen Da. uit- den zonder vol- t baggeren van in J. Schouten* Ije, d. van A„ vergunning 1 week ti Een ude Singel 141, aak met den mrdt^een ver- 'RIEK te Berg- paai aan Ook waren er niet - der pai kooplieden niet die het meenam m volgenden morgt zijn vorigen ba en A. Rietveld;. ankum, oud 69' eerder weduwe weg chop H. iperus, Rolawi en M. C. de Kor I, oud t m. htgonoote van t De Maatscba] apoorwege toegekend all mocht Ie znde den lala m. uit A m- 18 Aug.-l Sep ant, oud 27 A. Schouten, jk) en J. Pols, I0NH0VIN wordt INDE, bekend onder no. 78, mt. t voorkomende Ipen verrichten. VUIJK, Baas- van uda, lenmorgen Kerkvliet V van en peddelde zoo anel mogelyk lizoen om van kleeren te ver- en de beide ’orden voor* in de afgeloopen wéék "en allerwege druk zalmsteken en de lertreuriget. r,jrk leuren, «Jen voor ent minder irliezen in lari. ..nier be hels. Het m :h lagen Men .L. 'urfmarkt 108, rige week zijn door bet een glasruit uit een der kan van het administratiegebouw S. M. te Amsterdam vier pakjes «-»**- bevattende 40 stuks »rk, hoog loon ERVEER, Man- Ui. i als dienaar des Woords te Doornspijk bevestigd, te Kamerik, waar onder een Chr. School geopend Q N. V. Eerste .VEREN WER- !N Sc Co., Berg- z. van A. Krou- ia Anna, d. van ra. Antonia >r en A. v. d. Frederika, d. aing. eek en A. Z. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer ƒ0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uitenijk tot Dinsdags- en tot Viijdags-namiddags 2V1 uur. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opge geven, worden slechts 2-maal in rekening gebradht. schrift is open- irs S. Sc W. N. iwven. RECHTZAKEN. De Arrondissements-Recht- bank te Dordrecht beeft J. v. d. D. te Giessendam wegens wederspannigbeid ver oordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. ste perceel, 2 woonhuizen met erf, groot 6 A. 60 c.A. en het A. 47 c.A. bouwland, de i en J. v. d. Wolf alhier, „DE ONDER- d IJssai. vraagt 7 Sept. Mejuffrouw .uuizen alhier is benoemd -n de School voor M.U.L.O. cursus voor Meisjes te GEMENGD NIEUWS. De ernstige ziekteverschijnselen in de gemeente IJsselstein zijn by bacte riologisch onderzoek gebleken geen gevallen van cholera te zyn, doch slechts zomer- diarrbee. De oorzaak der ziekte is nog niet vastgesteld. (N. R. Ct.) Dinsdagavond waren op den Waaldorperweg bij den Haag twee land- stormmannen van de lichting 1916, afkom stig uit Limburg, over een afsluitboom van den Zuidb. Electr. Spoorweg daar ter plaatse geklommen. Zy lieten een aan ren vervoeren: C. T. 2 subs. 1 d., met ver en vernietiging van de m jaargang van. LITEIT, dachrift. ROELANTS te- Afloop van publieke verkoopingen van onroerende goederen. "Giessen-Nieuwkerk, 6 Sept. Heden had alhier, ten overstaan van notaris Mr. V. G. A. Boll te Gorinchem, de verknoping plaats van twee woonhuizen met schuren en erf, hooi-, wei- en bouwland en boomgaard onder deze gemeente, Voor mejuffrouw de weduwe G. Pierhagen. Koopers werden: Van het 1ste 1 schuren en t..’, 3de perceel, 16 i heeren W. Muis sameu voor f 255( Van het 2de perceel, 18 A. 67 c.A. weg en grasland, bygenaamd „De Lfynbaan”, de - heer J. Muilwyk te Giessen-Oudekerk, voor f 600. Van het 4de perceel, 11 A. boomgaarden het 5de perceel, 11 A. 40 c.A. bouwland, de heer Alb. de Jong alhier, voor f 1200. Van het 6de perceel, 1.47 50 H.A. weiland, de heer P. van Houweling alhier, voor f4550. Van het 7de en 8ste perceel, samen 2.16.20 H.A. hooiland, de heer A. Boer alhier, voor f 5700. Capelle a/d IJssel, 6 Sept. De heer Antb. J. W. Grolman, candidaat te Utrecht, heeft het beroep als hulpprediker voor de buurt Keeten aangenomen. Zondag j 1. vierde Ds. alhier zyn 40-jarig ambsjubiieum. sprak des morgens naar aau.« 2 Corinthen 4 vers 7: „Maar dezen schat in aarden vaten, uitnemendheid der kracht Godes uit ons". Evenals voor 40 jaar by zyn intrede te Blauwkapelle ving hy aan met de woorden „Bidt voor iny”. Toen als jong en onervaren predikant, die den steun en de kracht van bet gebed zyner Gemeente behoefde: thans als een, die bet einde van zyn ambtsbediening voor zich ziet. Een blijk van groote waardeering i de geliefde predikant dien dag van d« zyner gemeenteleden ondervinden in vorm van eeu prachtig geschenk, evem ook tal van bewyzen van belangstelling en van een nog-medeleven van vroegere ge meenteleden te Blauwkapelle, Beekberg Oosterbierum en Barneveld, waar Doorenbos achtereenvolgens zyn ambt oefende. (Ned.) 'Nieuw-Lekkerland, 7 Sept. Tot notabel van de Ned. Herv. Kerk alhier is in de plaats van wijlen den heer Job. Verbaar gekozen de heer J. Stam Jr. Noerdeloes, 6 Sept. Ds. J. Jongeleen alhier beeft bedankt voor het beroep bij de Chr. Gereformeerde Kerk te Dordrecht. Ottoland, 6 Sept. Ds. S. Goverts Jr. te Hellouw heeft het beroep by de Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. W&arder, 7 Sept. Ds. J. Waterink te Appelscha beeft bedankt voor bet beroep by de Gereformeerde Kerk alhier. dist ijzen 'e begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor het dienstjaar 1917 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 1424,97'/». Voorts werd besloten het raadhuis opnieuw voor den tyd van 6 jaren te buren. Een sebryven inzake sluiting van de dranklokaliteiten by eventueels demobilisatie werd in banden gesteld van B. en W. Inzake het voorstel van Gedeputeerde staten tot verhooging der jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger, besloot de raad aan dat college In het voorioopig comité namen zitting Dr. R. Miedema uit Schoonhoven, Ds. P. Bruining Jzn., emeritus-predikant te Dor drecht en Ds. F. E. van Santqn te Heke lingen. De bedoeling is voorioopig uitnoo- digingen ie richten tot vrgaMiiigen in de provincie on zich by hen aan te sluiten. De majoor-veldprediker Ds. A. L. Tb. van der Ven woonde de vergadering by en sprak een inleidend woord, waarin by deed uitkomen boe noodig bet is vooral lectuur en ontspanningsmiddelen van vrijzinnige zijde te verspreiden. Dezer dagen is te Oudshoorn op byna 82-jarigen leeftijd gestorven Ds. Jacob van der Byl, sinds 1 Januari 1911 emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk te Kamerik (by Woerden). Omtrent zyn levensgeschiedenis deelt „De Standaard" mede, dat Ds. van der Byl 11 Oct. 1834 te Aarlanderveen geboren werd en eerst in den handel werkzaam wa$. Daarna kwam de begeerte by hem op, in breeder kring van zyn Heiland te getuigen. Onder leiding van Ds. Knap, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Aarlanderveen, bekwaamde hy zich toen voor den predik dienst, en werd op nog geen 30jarigen leefiyd door de vereeniging „Vrienden der Waarheid" als Evangelist aangesteid. Vooral de Zeeuwscbe en Zuid-Hollandscbe eilanden waren hem als arbeidsvelffltjoegewezen. Ook in andere-, deelen van Tuid-Holland, b.v. Prins Alexknderpoider, Waddinxveen, enl, heeft hy Vvï'l gepredikt en gecatechi seerd. In 1886 ging hy uit volle overtuiging met de Doleantie mee, en ook in die dagen werd zyn arbeid zeer gewaardeerd. Gedurig trad- hy voor stampvolle kerken op, en zyn prediking trok derwijze de aandacht, dat er ai spoedig stemmen opgingen om hem als predikant te beroepen. In 1892 werd hy by de Geref. Kerk In 1898 kwam hy I zyn leiding in 1906 werd. Na zyn emeritaat vestigde Ds. van der Byl zich te Oudshoorn, te midden zyner familie. werd de beschrijvingsbrief der algemeens vergadering op 28 September a.s. behandeld en tot afgevaardigde naar die vergadering benoemd de heer H. Anker, met als plaats vervanger de heer W. C. Dogte rom. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. J. de Lint en tot bestuurslid de heer J. H bogen boom, zulks ter vervanging van de heeren H. Anker (voorzitter) en J. van Vliet, die aftraden, doch niet herkiesbaar waren. Ten slotte werd besloten tot oprichting van een cursus in paardenkennis, die geleid zal worden door den heer D. v. d. Veen, ryksveearts alhier. 'Polsbroek, 6 Sept. Een militair van bet korps militaire wielryders uit Gouda, dat op oefening was, ging hedi vroeg hals over kop den diepen in. Weder op ’t droge, kreeg hl superieur vr(j en peddelde zoo só^ naar zyn garni wisselen. 'Zeveuhnizen, 6 Sept. Op de beden wuden paardenmarkt waren circa 50 trden aan de lyo, waaronder goede en. Ook waren er vry wat veulens, lel is er niet veel gedreven. Doordat larden dalen, durfden de op de vasthoudende prjjzen in te gaan. J. Doorenbos mm. Z. Eerw. lanleiding van tar wy hebben opdat de zy en niet Deze Courant wordt des Dinsdag»- en des Vrijdags avond» uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rjjk ƒ0,90. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders KERKNIEUWS. Tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente te Monster is beroepen Ds. J. H. F. Remme te Oud-Beyerland. Ds. J. G. Woelderink te Mij drecht heeft toezegging van beroep ont vangen van de Ned. Herv. Gemeente te Kamperveen. Vrijzinnige militairen. Woensdagmiddag vergaderden te Rotter dam eenige predikanten, onder leiding van Dr. A. van Iterson, uit Dordrecht, om te komen tot oprichting van een comité, dat in Zuid- Holland de belangen der vrijzinnige mili tairen zal behartigen. 6 Sept. B. en W. dezer ge meente stelle» den raad voor on^ een gunstige beschikking te nemen op het adres van den heer C. Zanen Czn., waarin deze verzoekt dtn uitbetaling van de f 600, welke het verschil uitmaken tusschen bet bedrag zyner aannemingssom voor den bovenbouw der derde openbare bewaarschool en het bedrag, in zijn nader schrijven aan den raad genoemd. Alblaanerdam, I. C. van Nieuwenhu tot onderwijzeres aan met driejarigen Amsterdam. 'Alblasnerwaard en Vtffheeren- landen, 8 Sept. De handel in kaas en boter was deze week willig, de prys van beide producten ging eenigszins omhoog. Men besteedt thans in deze streken voor kaas f 58,50 a f 61,50, zware en extra kwaliteit tot f 64 per 50 K.G., alles met conditie. Goéboter f 0,85 f 0,87Vg, wei-, boter f 0,7il'j| i f 0,75 per y» K.G. Wegens het uitvoerverbod van versche appels en peren zyn de prijzen daarvan merkbaar gedaald en is het plukken der wintersoorten, waarmede men hier en daar druk bezig was, dadelyk gestaakt. Het zal wel nooit gebeurd zyn, dat het late fruit reeds begin September, dus minstens 4 weken te vroeg, geplukt werd. 'Anaeide, 7 Sept. Heden was het o.a. deze gemeente, waar bet provinciaal motor bootje „Mr. P. L. Blussé” een commissie uit Gedeputeerde Staten ontscheepte om de kas van den gemeente-ontvanger na te zien. Het verblijf der heeren duurde slechts kort. Ameide, 6 Sept. In de jongste raads- ;adering is op een verzóek van B. en W. i bydrage in de kosten ieurs met 6 tegen 1 stem mede te deelen, dat hy wel voor herziening dezer jaarwedden is, doch met het oog op den flnancieelen toestand der gemeente verzoekt de verhooging nog eenigen tijd uit te stellen. Het salaris van de telefoniste, die eervol ontslag had aangevraagd, doch deze aanvraag wilde intrekken mits .haar salaris werd verhoogd, werd met f 15 verhoogd. 'Ammernlol, 8 Sept. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres alhier hebben zich 36 sollicitanten aangemeld. 'Arkel, 7 Sept. Tot brievengaarder aan het bulppostkantoor alhier is met ingang van 16 September benoemd de heer A. Jacobi. De vacature bestaat sedert 1 Januari Op enkele akkers is men alhi gonnen met het rooien van aardappels. beschot valt niet mee; gemiddeld heeft mei 6 4 7 roeden noodig voor 1 H.L Tocl zullen de verbouwers geen reden tot kh hebben, want de prijzen zyn hoog, besteedt nu reeds f 4,50 a f 5 per H.l "Heuachop, 8 Sept. In de j.l. Don derdag gehouden vergadering van stemge rechtigde ingelanden is tot heemraad van het waterschap Benschop gekozen de J. van Os alhier. Bodegraven, 7 Sept. Naar wy ver nemen, zyn voor de namiddag-barddraverij op a.s. Dinsdag 12 paarden ingeschreven, alle goedbekende dravers. Het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. '(Joudriaan7 Sept. Voor de vacaturtf- A. de Vos ia den gemeenteraad is tot heden slechts een candidaat gesteld, namelijk d« beer G. de Vos, zoon van bet afgetreden lid. Zondagavond j.l. verloor mejuffrouw A. Terlouw een tascb, waarin een portemonnaie niet geld, zilveren armbanden, een gpuden broche en een flacon. Zy werd terugbezorgd door mejuffrouw A. Stam, die baar Zondag avond gevonden bad. De eerlijkheid is de wereld toch nog niet uit. §L<»pik, 6 Sept. Herbaaldelijk vonden by den veehouder S. alhier de melkers eiken morgen de uiers van enkele koeien gedeelte lijk leeg. Men begreep niet hoe dit kwam. Een paar dagen geleden heeft men de dieven op heeterdaad betrapt: vier groote zeugen lagen aan de uiers der koeien en zogen de melk mèt volle teugen in. Om herhaling te voorkomen, werden de melkdieven van de koeien gescheiden. 'Meerkerk, 7 Sept. De kaaspryzen zyn in deze week nogal omhoog gegaan. Men besteedde voor 1ste kwaliteit tot f 61, 2de kwaliteit tot f 59 en voor gewaarmerkte tot f 62 per 100 halve K. G., alles onder de bekende voorwaarden. De handel was vlug. 'Nieuwerkerk a/d IJaael, 7 Sept. Dinsdagavond j.l. vergaderde het pestuur van de afdeeling Nieuwerkerk c. a. der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, onder leiding van den beer A. C. Koolmees. Besloten werd per advertentie eeu jongen beer te vragen, omdat de oudste der twee dienstdoende te groot en te zwaar is ge worden; deze zal dan op de eerstvolgende ledenvergadering worden verkocht. De heer Slop stelde zich voor den a.s. winter weder disponibel om in de afdeeling een cursus te houden, ditmaal in veekennis. By genoegzame deelneming en zoo de afdee ling subsidie kan bekomen, zal die cursus gehouden worden. Ook de cursus injandbouw werd bespro ken. Omdat veel jongelui in dienst zijn, zal de deelname niet groot kunnen zyn, waarom het beter geacht werd hiermee te wachten tot de tijden weder normaal zijn. Ook werd nog besloten in den loop dezer maand een ledenvergadering te houden, waarin, na de gewone werkzaamheden, door den heer Slob een voordracht zal worden geholiden over varkensziekten. Het bestuur noopt, dat die vergadering door vele leden en ook door zeer vele niet-leden zal worden bygewoond, want wie van den heer Slob een voordracht hoort, gaat steeds met een massa goede wenken naar huis. De reserve-luitenant A. H. J. Pinkse alhier is aangesteld tot paardenarts 2de klasse en voorioopig gedetacheerd te Amers foort. 'Nienw-Lekkerland, 7 Sept. Voor de a.s. verkiezing van een lid van den gemeenteraad in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Joh. Verhaar, hebben de vrnzinnigen candidaat gesteld den heer A. M. den Oudsten, de antirevo- iutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje” den heer H. Stam Hz. en de christelyk-historiscben den heer C. A. Punt. De officieele candidaatstelling is 11 Sep tember, de stemming 21 September en de herstemming, zoo noodig, 29 September. Met leedwezen zullen zeker velen vernemen, dat de scheepswerf van de firma B. Pot te Elshout eerstdaags zal ophouden te bestaan. De laatste zeillogger is te water gelaten. Een stalen sleepkaan staat nu nog op stapel, doch zal spoedig afgewerkt zyn, waarna het bedryf zal worden stopgezet. Een bloeiende tak van nijverheid zal daar mede uit onze gemeente verdwijnen. 'Ottwland, 6 Sept. Tot tydelyk onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mejuffrouw L. den Besten te Nieuwpoort, in de plaats van mejuffrouw de Knegt, die wegens ongesteldheid ver hinderd is hsjir functie waar te nemen. De vorige week verkocht de bouwman E. Pierhagen alhier op de Rotterdamsche markt een kalf aan een veehandelaar te Groot-Atnmers, die het meenam naar zyn woonplaats. Den volgenden morgen lag het dier in de wei van zijn vorigen baas rustig by zyn kameraads. Oudewater, 6 Sept. In de Maandag avond gehouden ledenvergadering der af deeling Oudewater en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw komenden trein passeeren en werden daarop, topn zy de spoorbaan overliepen, door een uit tegengestelde richting komen den trein gegrepen. Een der beide mili tairen, zekere G. H., werd in zorgwekken- den toestand naar bet Militair Hospitaal vervoerd, alwaar hij is overleden. Zijn kameraad, zekere H. M., bekwam by het ongeluk een beenbreuk. Ook hij werd in bet Militair Hospitaal opgenomen. De kwestie te Geldermalsen. Onder overlegging van een geneeskundige verklaring heeft de burgemeester van Geldermalsen, de heer Klinkhamer, twee maanden verlof aangevraagd. De Commis saris der Koningin heeft een schrijven om advies gezonden aan den raad. De raads leden hebben bet verzoek laten circuleeren één was er voor het gevraagde verlof toe te staan, 9 waren er tegen, terwijl d® heer van de Water weigerde zich over deze zaak anders dan in een raadsvergadering uit te spreken. D e v o inslaan van toorlokalen der H. IJ. bankbiljetten, ieder van f 25, ontvreemd. Te Balloo, onder Rolde, is in den nacht van Zondag op Maandag de zeven tienjarige H. Oostebring vermoord. De dader is nog niet aangehouden, doch wel bekend. De oorzaak is waarschijnlijk minnenijd. Te Alkmaar is in voorloopige hechtenis gesteld de wed. P. uit de Beemster, verdacht van vergiftiging van dm harer buisgenooten. Na het toedienen vanTegengif door den geneesheer, zijn de drie slacht offers weer hersteld. ViMchery-berichte] J— Men schryft ons merstol In de afgeloopen week was de vangst van gewone rivier- en poldervisch tamelyk. In den polder, waar thans veel visschers, die door denigesloten tyd voor de groote zalm- zegenvisscheryen zonder werk zyn, den kost zoeken te verdienen, was de vangst van snoek en minderwaardige visch be vredigend, die van aal en paling minder vanwege de maan en het koudere weer. Ook op de rivier was de vangst minder gunstig, om dezelfde redenen. Met de kant- zegen werd weinig vambeteekenisgevangen. Men besteedt thans voor snoek 85—40 ct., baars 20—30 ct., paling 25—75 ct., bliek 8—23 ct., voorn 4—12 ct., zeelt 40—45 ct., alles per Vs K.G. De zalmvangst was i_ al zeer gering. Hoewel mei in de weer Was met de zalmsti vlouwen, was de vangst toch alh Ook beginnen vele zalmen te verl d. w. z. bun zilverglans te verwissel! een bruinvale kleur. Dit beteeker* worden in qualiteit en dus vei... waarde. 'Kralinge'n, 8 Sept. Deze week werden ter markt aangevoerd 9 groote zomerzalmen, prys f 3,25 f3,75,104 kleine dito, prijs f2,40 a f 3,65 en 4 St. Jakobzalmen, prys f 2 f 2,50 per 5 ons. Voorts 1 bteur, prys f54. Kautwngerecht te Genda. De Mn ton rechter veroordeelde o. a. Wegens visschen zonder vergunning: J. de G. te Polsbroek, f 1 subs. 1 week tucht school, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen zetlijnen. Wegens loopen langs den spoorweg zonder vergunning: P. H., A. v. E. en T. v. E., allen te Zevenhuizen, ieder f 1 subs. 2 d Wegens een hondenkar doen gebruiken in stryd met de wetP. V. te Waddinxveen, f 2 subs. 4 d. Wegens een hondenkar doen gebruiken zonder nummerbewys: P. H. te Reeuwfik, f 1 subs. 1 d. Wegens paarden zonder toezicht laten loopenT. de B. te Nieuwerkerk a/d IJssel, f 3 subs. 3 d. Wegens zyn kind niet geregeld de school laten bezoeken: L. C.G. H., h.v. D. de K., te Waddinxveen, 7 d. hecht.; W. B.te Heken dorp, f 5 subs. 10 d.; M. Th. v. D., h.v. C. v. G-, te Reeuwijk, idem; A. v. d. F. te Waddinxveen, idem; A. v. d. F., idem, idem. In de Gouwe te snel varen: W. L. K. en J. v. d. P., beiden te Gouda, R. M. te Leiderdorp, C. H. te Boskoop, O. B. en A. v. d. M., beiden te Rotterdam, P. C. v. D. en W. K., beiden te Amsterdam, ieder f 3 subs. 3 dagen. Wegens *s nachts fietsen zonder licht F. T. S. te Nieuwerkerk a/d IJssel, H. d. H. te Reeuwijk, H. d. H. te idem, J. H. te idem, N. S. te Moordrecht, J. C. H. te idem, J. v. d. W. te idem, T. B. te idem, K. V. te Zevenhuizen, W. B. te Waddin xveen, P. B. te Idem, ieder f 2 subs. 2 d.; J. B. B. te idem, A. V. V. te Gouderak, ieder f 1,50 subs. 2 weken tuchtschool; J. v. te idem, f 2 subs. 2 d. -Wegens te Gouda de Groenendaal in draf beryden: W. G. v. V. te Bergambacht, f 1 subs. 1 d. Wegens loopen in een grasperk: A. J.te Reeuwijk, f 3 subs. 6 d. Wegens te Gouda den openbaren v gedeeltelijk versperrenJ. S. te Benscl en P. H. te Vlist, beiden f 1 subs. 1 d. Wegens te Gouda iemand por fiets ver voeren: A. W. G. te Krimpen a/d IJssel, f 1 subs. 1 d. Wegens ondeugdelyke melk vervoeren: W. H. te Gouda, f 20 subs. 30 d.; M. d. R., H. J. v. B., G. W. N., allen te Gouda, ieder f 10 subs. 20 d.; N. v. E. te Gouda, f 10 subs. 15 d.: M. B. en A. v. E. te Gouda, ieder f 5 subs. 10 d. Wegens te Waddinxveen zitten op zijn hondenkar: A. A. te Boskoop, f 1 subs. 1 d. Wegens te Waddinxveen de brug in draf beryden: J. B. te Waddinxveen, f 0,50 subs. 1 d. Weg;ens kievitseien te Waddinxveen, f beurdverklaring eieren. Wegens de openbare orde verstoren: J. v. Z. te Capelle a/d IJssel, f 15 subs. 30 d., met bevel tot teruggaaf van bet in beslag genomen scheermes. Wegens een voertuig onbeheerd laten staan: A. D. O. te Bergambacht, f 1 subs. 1 d. Wegens stroopery: F. v. IJ. en J. V. te Moordrecht, beiden vrijspraak. Wegens loopen over eens anders grond zonder vergunning: C. K. en C. M. te Nieuwerkerk a/d IJssel, ieder f 1 subs. 1 d. Wegens openbare dronkenschap: B. D. te Moordrecht en C. S. te Zevenhuizen, ieder f 3 subs. 6 d. Bij Koninklijk'besluit van 5 dezer is het volgende bepaald: Art. 1. De tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 16 September, des namiddags te 3 uur. 2 Art. 2. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd zich op bet in art. 1 vermelde tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in Onzen naam te sluiten. Bij Koninklijk besluit van 5 dezer is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September, J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid van die Kamer. Verbod van uitvoer van appelen en peren. B(j Koninklijk besluit van 2 dezer is verboden de uitvoer van appelen en peren, ook in verduurzaamden toestand. De Kroon behoudt zich voor, dit verbod tydelijk op te heffen of in bijzondere ge vallen daarvan ontheffing te doen verleenen. De Staatscourant (no. 20 9) bevat de statuten van de Vereeniging „De Oudewatersche Padvinders", afdeeling van de Vereeniging „De Nederlandscbe Pad vinders”, gevestigd te Oudewater. Vermoedelyk reeds' met in gang van 1 Januari 1917 zullen de beide groote spoorwegmaatschappijen, de S. S. en de H. IJ. S. M., onder één bestuur worden gebracht. De Nederlandsche Centraal-Spoor- weg-Maatschappij en de by de H. S. M. en S. S. in beheer zjjnde Lokaal- en Tram- wegmaatschappyen komen ook onder dat bestuur. De directeur-generaal der S. S. directeuren der H. IJ. S. M. wc, loopig met de directie belast. De vastgebouden graanschepen. De „Nieuwe Ct." meldt, dat baar bericht als zou aan liggelden voor de vastgebouden graanschepen aan de Britscbe havenautori teiten ongeveer een half millioen zyn betaald, op een misverstand berust. Er is voor deze schepen geen liggeld betaald, maar de Nederlandsche Reedersvereeniging begroot de schade, door het oponthoud geleden, op een half millioen 'en heeft aan de regeering een vergoeding tot dat bedrag verzocht. J.L Maandae is te's-Graven- hage opgericht de Vereeniging van Expor teurs van Fokvee. Het bestuur bestaat uit de heeren: M. Pinto, Winschoten, voorzitter; M. Markens, Zwolle, vice-voorzitter: S. van Zand, Win schoten, penningmeester; H. Voorspufi, Groot-Ammers; P. Couperus, Volsward; L. Derboven, Zwolle, en M. C. de Korver, Gorinchem, secretaris. Na herexamen zijn aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Gorinchem nog bevorderd tot de derde klasse: C. Hf van Slype en J. D. van Slype. De 38atnjaarcollecte voor de Unie „Een School met den Bjjbel” heeft te Langeruigeweide met Driebrugge f 134,55 opgeleverd,, te Stolwyk f 183,85, te Ameide met Tienhoven f 152,47V». Sclawwnkawven, 8 Sept. directeur-generaal der ippij tot exploitatie van Staats wee beeft een loffelijke vermelding >egekend aan C. de Njjs, ondermachinist Ibier, wegens betoonde oplettendheid. fHet Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier* heeft ter beroeping van een predikant in de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. D. M. Boonstra, het volgende zestal opgemaakt: Ds. B. Bate- laan te de Bilt, Ds. K. van den Berg te Putten, Ds. S. van Dorp te Bodegraven, Ds. J. Hupkes te Wanswerd, Ds. J. Kuil man te Lunteren en Ds. J. H. F. Remme te Oud-Beierland. t Dat een vereeniging in dezen mobilisatietijd bezwykt, is iets heel gewoons, maar dat een bezwekene nog tydens de mobilisatie zich weder opricht, dat komt niet iefleren dag voor. Natuurlijk bewyst zoo’n herleving, dat de vereeniging in quaestie maar schijndood was en slechts op den gesohikten tyd wachtte om tot nieuw leven te ontwaken. Onze fanfarevereeniging T.A.V.E.N.U. meent, dat die tyd voor haar reeds is aan gebroken. Zy heeft bare repetities onlangs hernat onder leiding van een nieuwen directeur, en is stellig van plan om haar donateurs en kunstlievenden leden te toonen, dat er werkelijk nieuw leven in haar ge varen is. Gisteravond gaf zy bereids een concert in den tuin van het Heerenlogement, als een blyk van haar goeden wil. De belangstelling was gering, doch T. A. V.E.N.U. hoede zich er wel voor de belangstelling der burgerij in haar streven dédrnaar af te metenzjj zou dan een verkeerden maatstaf aanleggeu. Het gering bezoek van gister avond is uit verschillende, voor de hand liggende oorzaken te verklaren. Wy ver trouwen dan ook, dat T.A.V.E.N.U. zich niet in 't minst er door zal laten ontmoedigen, doch voortgaan met hare voorbereiding voor een uitvoering in het aanstaande winter seizoen, die zeker heelwat meer belangstel ling zal ondervinden dan het tuinconcert van gisteravond. En de burgery helpe haar! t Woensdagmiddag viel de 9- jarige F. Oosterom van een stutbalk van den steiger buiten de Veerpoort in de Lek. De machinist van een motorboot van den Waterstaat, welke naby den steiger lag, sprong onmiddelljjk te water en redde den knaap. gehoi" paaiuc soortei Handt de prijzen der verkoopers

Schoonhovensche Courant | 1916 | | pagina 1