Krwira- Banb-Assoclatle, En Entar met Deksels. EAMT0H1HIER. De LIJNZAAD-SCHILVERS, Een Heerenhuis Rietverpachting Najaarsschouw. Polder VLIST. de SCHOUW Meid-Huishoudster, een net Meisje, Boerendienstbode, Een HOND, HITTENKAR. CURSUS Opent Rekening-Courant met Rentevergoeding. N.V. Wessanen's Koninklijke Fabrieken, WOONHUIS SENNA'S Krachtpillen BABY-WEGERS STADSNIEUWS Vervolg iir Nieewstijriiiiea. Buitenlandsch Ovzrzicht. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Openbare Vergadering te GOUDRIAAN, Dl Heer KLAAS DE VRIES SPOED! TE KOOP: Eigenheimers (klei), A. N. VAN ZESSEN, Kraamvrouwen- en Zuigelingenverpleging. KANTONNIER, standplaats Capelle o/d IJssel bij M. VERHEUL, Rotterdam, en zijn Wetferverkoopers. SCHOONHOVEN, VEILINGSGEBOUW. SOYABOONENKOEKEN Uit de hand te koop ONDER STOLWIJK, Bericht van Inzet. Nieuw-Lekkerland, f 6000.-. Notaris ANEMA. BERICHT VAN INZET. Notaris J. C. de Jönö MET WEILAND EN WATER te Nieuwerkerk a/d IJssel, Openbare Verkcfoping. Notaris J. C. de Jong Capelle a/d IJssel, VISCHRECHT A. BERXOUWER, Stolwjjkeriliiis. Rleeke gelaaltkleur Bloedarmoede Bleekzucht Duizeligheid Hartkloppingen Ruggepija A. N. van htm, Schoonhoven. Anton Coops, Gouda. 1SCHOONHOVEN27 Sept. t De vorige \f eek h eeft raeit te Noordwolde het twaalf- en een half jarig bestaan herdacht der Rijksrietvlecht- school en tegelijk hulde gebracht aan den bekwamen, energieken directeur den heer H. Ellens, van wien men wist, dat hij na lang beraad het aanzoek der regee ring om als directeur op te treden van de Rijks vak- en Kunstnijverheidsschool voor Goud- en Zilversmeden en Horloge makers alhier had aanvaard. Dr. Mulder, de vóorzitter van de missie van toezicht begroette den direc teur, toen, deze met zijn echtgenoote do versierde ^werkzaal binnentrad, waarin reeds leerlingen, leeraren, oud-leerlingen, commissieleden, patroons en genoodigden hadden plaats genomen. Dr. Mulder hield daarna een belang wekkende rede, waarin hij memoreerde het ontstaan der netvlechtschool, tot welker oprichting het initiatief werd genomen door den heer De Groot, destijds inspecteur van het Middelbaar Onderwijp. Spreker her innerde aan de aanvankelijke tegenwer king en aan de waardeering, welke de Rietvlechtschool en de directeur later hebben gewonnen. Ongemerkt is onder den oorlog de ver houding tusschen bevolking en school veranderd. Van boycotten geen sprake meer. De klassen zijn weer vol of meer dan vol. Geen tegenwerking meer van de arbeiders, geen tegenwerking meer van de patroons. Verder gewaagde de voorzitter van de zichtbare resultaten, van de reorganisatie, zoodat slechts be hoefde doorgewerkt te wórden, op de stevig gelegde grondslagen. De vlucht van de rietvlechtindustrie is bereikt door de veredeling van het «ambacht. Aan het einde van zijn rede deed Dr. Mulder de mededeeling, dat allen zich hadden aangegord om den scheidenden directeur, den heer Ellens, een herinne ring te schenken, bestaande in een keu rig schrijfbureau met bijvoeging van eenige mooie rietvlechtvoorwerpen van de leerlingen der rietvlechtschool. t Geheel volledig trok „Sport club IM Zondag naar „T.O.P te Gouda om daar haar eersten wedstrijd voor de 3e klasse van den N. V. B. te spelen. Een groot aantal supporter* vergezelde het elftal. Hoewel geheel niet op een overwinning rekenend, mocht het onze stadgenooten toch gelukken haar eersten wedstrijd welverdiend met 4—2 te win nen. Het is te hopen, dat „Sportclub" a.s. Zondag met hetzelfde enthousiasme tegen het Vlaardingsche „V.F.C." zal spelen, dan zien we wellicht „Sportclub's" tweede overwinning tegemoet. Over den wedstrijd nog het volgende. «Sportclub" kwam met de volgende combinatie in het veld: Spaans Van DijckHoutman Muilwijk—AbeelenPonsioen A vis-Knip-Lankhorst-Mesker-N euman. Onmiddellijk na den aftrap bemachtigde de „SpörtclübMvoorhöede den bal, waar door de „T.O.P."-doelvêrdediger direct handelend moest optreden. Toen er een tien minuten gespeeld was, volgde een schot op het „Sportclub"-doel. Houtman en Spaans wilden gelijk wegwerken, waardoor de bal bij een geheel vrij- staanden „T.O.P."-er terecht kwam, die toen maar voor het intrappen had. Ondanks dezen tegenslag speelde „Sport club" onvermoeid door, totdat onver wachts de gelijkmaker kwam, doordat een „T.O.P.'-achterspeler een schot van den linksbuiten in eigen doel werkte. Een tijdje ging het spel weer gelijkop, hoewel de aanvallen van „Sportolub" gevaarlijker waren. Eindelijk kwam dan ook het gewenschte succös, als Knip een voorzet van den linksbuiten weet te be nutten en alzoo „Sportclub" de leiding gevende. „T.O.P." had in deze periode niet veel in te brengen en de verdedi ging moest alle krachten inspannen om doelpunten te voorkomen. Een goed in gezonden sohot van Mesker wist een der T.O.P."-ers niet anders te redden dan door den bal uit het doei te slaan. Den daar voor toegestanen strafschop wist Lank- horat echter niet te benutten, doordat de bal tegen den paal het veld weer in sprong. Het was échter maar uitstel, want kort daarop wist Lankhorst met een goed geplaatst schot de leiding te vergrooten, zoodat de rust inging met 3—1 voor „Sportclub". Na de rust werd het spel* er niet fraaier op, wat grootendeels wel te wijten was aan het gladde veld en den gladden bal. Thans was „T.O.P." het meest aan vallend, maar de „8portclub"-verdedi- ging was echter in góeden vorm. T.O.P." wist den stand op 3—2 te bfengen, Waar door de „Sportclub"-voQrhoede aan alle onzekerheid een einde maakte, door er voor haar een 4e doelpunt bij te voegen, waardoor de staud 4—2 voor „Sportclub" werd, waaSBede ook het einde kwam. 4O— -Sportclub IIP' moest zich tevreden stellen met een &-*l nederlaag. „Sportclub I" heeft deze volgende thuiswedstrijden te spelen in de maan den October en November: 3 Oct.: «Sportclub»-* V.F.C.» (Vlaardingen). 17 Oct.: *Sportclub»-«SteedsHooger»(Rotterd.) 7 Nov.: «Sportclubn-iSaturnus» (Rotterdam). 14 Nov.: «Sportclub»-«Transvalia» (Rotterd.) 28 Nov.: «Sportclub»-*T.O.P.« (Gouda). f Op de Zaterdag gehouden kaas- irkt werden stuks, wegend» Handel matig. iterdag geho aangevoerd 10 2500 K.G. Pr Prya f 86—f 93. WATERSTAND. r 25 September. Keulen, v.m., 2.06 m, -f- 0.09 m. •Alblasgerdam, 27 Sept. In een vergadering op Woensdag 22 Sept., 's avonds te half acht uur, belegd in de „Harmonie" alhier, trad als spreker op de Eerw. heer kapelaan P. van Dorp uit Dordrecht, met liet onderwerp: „Het. revolutiegevaar in Nederland méér dan een sprookje". De vergadering was belegd door dén burgemeester, op verzoek van de land storm-compagnie te Dordrecht. Spreker begon met een berinnering aan de woelige Novemberdagen van 1918, waarin Troelstra het öp. een staatsgreep had toegelegd, om zelf president van de republiek te worden. En nu heeft siudsdien Troelstra wel zyn draai genomen, doch de ziel van Troelstra bleef revolutionnair. Hy heeft zich alleen vergist in de machtsver houdingen, maar de revolutie-gedachte heeft hij nooit prijsgegeven. Nu zou men kunnen zeggen en bet wordt ook gezegd wat Troelstra wil, willen daarom nog niet alle andere soc.-dem. en dan zou gewezen kunnen worden op Schaper, Van der Goes, Van Kol, en dergelykeu, die meer den ordelijken weg willen bewandelen, maar vergeten wjj niet, dat Troelstra as en blijft de leider, die de massa beheerscht. Troelstra is niet alleen dichter en schrijver, hij is bovenal politicus. Hij laat anderen uit praten, doch daarna slaat hy zyn slag, zooals hy dat b.v. ook getoond heeft in „Musis-Sacrum" te Arnhem. Wy hebben dus met Troelstra rekening te houden. En nu nog méér, aldus spreker, nu by hoofdredacteur van „Het Volk" is ge worden. Troelstra is te duchten. Als Kamer lid met reroJationnaire gevoelens, co- quetteert hy in het buitenland, om hier revolutie te verwekken. Op het congres te Bern zeide hy o.ui., dat als hy in Holland terugkwam en Wijnkoop er de revolutie had gebracht, hy dan de macht niet in Wynkoop's handen wilde spelen, doch dat hy dan zorgen zou zelf de leiding te krijgen. Troelstra is echter, ondanks zijn over leggingen en plannen, ook de man der vergissingen. Hy onderschat de macht van een Wjjnkoop. Over dezen en zyn aanhang moet niet te licht worden ge dacht. By de laatste verkiezingen be haalden de Wijnkoopianen in Amsterdam 15000 en in Den Haag 9000 stemmen. En als er weer eeu verkiezing gehouden werd, zou- het aautal stemmen veel grooter zyn, want de soc.-dem. vermin deren sterk in aantal, doch de party van Wynkoop neemt telkens toe. In wezen zyn jjjj gelyk. Snijdt van beiden de polsen open en gij zult zien, dat. het bloed van Troelstfa aan dat van Wynkoop gelijk ia, doch de jfure massa, die op „den heb" en „den gryp" belpst is, voelt iich by Wynkoop nog het beste thuis. In wezen blijven deze partijleiders echter eender. Troelstra heeft gezegd ala de bolsjewisten aan de grenzen staan, zal ik ze juichend begroeten als het heil voor het proletariaat. Als ik er kans toe zie, breng ik de revolutie. En die woorden heeft hy tot heden niet herroepen. Spreekt Troelstra echter van voor genomen daden, de man, die naast hem staat, David Wynkoop, is hem daarin nog de baas. Hy verkondigt het van de daken: „Ik wil revolutie". Behalve van gewelds-theoriëu, houdt hy ook van het slijk der aarde. Wellicht hebt ge dit op goud beluste per soontje nimmer gezien, maar ik wel, doch ik heb hem vanaf de gaanderij iQ de vergaderzaal van de 2e Kamer moeten zoeken. Men wees hem my eindelijk. Hy zat achter een courant verborgen. Met on geduld verbeidde ik bet oogenblik, waar op zyn vorstelijke hoogheid eens zou opkijken. Eindelijk kwam hy voor den dag. Ik dacht een r<$Mttten kerel te zi< hetgeen dunkt tuft, zoo'nrevolui geest past, doch wat ik te zien kreeg was eeü klein mannetje. Hy zeide echter niets, maar later be greep ik zyn stilzwijgen. Liebknechten Rosa Luxemburg waren toen n.l. juist vermoord. Kort daarop werd over heneenrouw- byeenkomst gehouden in de Diamant beurs te Amsterdam, Het was er stampvol. Elk was gekleed gfheel in 't zwart. Ds. Kruit, Ravestein en alle verdere kop stukken warén natuurlyk present. Buiten het gebouw was echter tot groote teleurstelling dezer vergadering van revolutiegeesten, niets te zien.,, Hun ophitsende redevoeringen liepen op niets uit. Dewyl men echter niet vooruit weet, hoe de zaken loopen, had de regeering gezorgd voor politie en ruiters te paard. Eu toen zy, buiten komende, bemerkten dat er geen slag was te slaan, schreeuwde Wynkoop het uit: „Vanavond is er géén revolptie". BTet wachtwoord was: „als het regent, dan alléén in de zaal, maar als het mooi weer is, dan revolutie". Doch het weer was moQi,ofschoon de revolutie, zich beperkte tót de zaal. Gelukkig hadden de woelgeesten zich vergist. Het volk toch, „im groszen uud Jauzen", was van de revolutie niet ge iend. En in 't algemeen is dat, Goddank, nog zoo. Mevrouw Holst heeft tot de studenten gezegd„Ik weet heel goed dat, om tot revolutie te komen, het zou moeten gaau door bloed en tranen, maar wat nood, als op de puinhoopen der oude wereld eeu uieuwe en betere kan worden, ge bouwd." Is dat echter zoo? Blikken wy eens om ons heen naar Rusland en Hongajrye en letten wy daarby eens op het wotird van Sneevliet: „komt hier revolutie, dan zal het nog wel erger zyn'dan in Rusland". Waar ons zooiets verkondigd wordt door iemand der mannen van het geweld, toehoorders, moeten wy daar niet al^es doen om land en volk voor zulk sen ramp te behoeden P De vertrouwensmannen van den land storm zyn ruim 50000 in getalsterkte. Tegen zulk een macht kunnen Troelstra en Wynkoop niet optornen. Het züfyde duizendtallen uitliet Noorden, uit Lim burg en Brabant. Dezen moeten echter nog belangrijk versterkt worden, wil het binnenland er ook profyfc van treklfcn, want die 50000 dienen alleen tot bewailing van 'b lands grenzen. Doch ik heb goeden moed, dat er nog meer zullen komen. Daar hebt ge b.v. Noorti-Holland. Van het volk dédr. had ik nu in 't geheel geen verwachting. Evenwel verzeker ik u, dat ik nog nergens zulke geestdriftige vergaderingen heb bijgewoond. Ik durf thans dau ook te constateeren, dat *1* van ops volk Jbiets wil wetei$. van ^evolutie, zelfs niet van de roodeu. De verkiezingen hebben dit trouwens ook uitgewezen en ik voorspel voor 1922 by de verkie zingen een groot verlies voor deze menschen, ook al zouden de vrouwen niet meestemmen. Maar nu dit laatste wel het geval is Pde rooden voelen zich weiuig op hun geiuak". Zy hebben de uiaeht der vrouw ook niet ontkend Doch begrijpelijkerwijze, maakt dit Troelstra kriebelig. Hy schjet dan ook al wat op. Eeu zestiger, die nog pre sident van de republiek wil worden, moet haast achter het werk zetten Geen wonder dus, dat hy meer den re volutie-kant uit wil, nu hy bovendien ziet, dat zyn party al meer sliukt en die van Wynkoop aan 't wassen is. 'Van u, toehoorders, mag ik verwach ten, dat gij u schaart om de party van orde; dat gij revolutie wilt trachten te voorkomen dat gij den «ewkflit den afgrond niet voeden wiltdat onze regeering wilt steunen, die met daden getoond heeft dezen duivelschen gee9t te bezweren. Als in ons land de revolutiegeest had gezegevierd, zou Tan de heerlyke wetten van Aalberse, in het belang van den arbeidsstand uitgevaardigd, zou van de invoering van een achturigen arbeidstijd geen sprake zyn geweest. Weet ge wel, dat in deze hetRykder Nederlanden aan de spits der volkeren staat en> dat andere landen vol van be wondering op ons kleine landje wyzen? Toont daarom uw liefde voor dit land door te trachten het te behoeden voorsde goden dezer eeuw. Zy zullen het niet hebben, ons oude Nederland 1 Spreker onderbrak even zyn rede met een paar coupletten uit het Wilhelmus, waarvan het eerste staande door de aan wezigen werd gedongen. Daarop volgde een kleine'pauze. Hierna behaudelde spreker de vraag „Hoe moeten wy als Christen tegen over de revolutie staan?" Geschetst werd, hoe de revoiution- nairen over God en godsdienst denken; hoe hun beschouwing is over wereld en eeuwigheid; hoe zy alles van het aard- sche alléén verwachten en daarom ook alleen op ds stoffigy ka AipgQftJjflqgt sjiu. Hjer moet het Paradys komen. De lichten van den Hemel hebben zy uit- gebluscht. God bestaat niet. Alles is stof. Een WerJosser hebben zy niet noodig. Voor het: zyt allen broeders uit het Evangelie der liefde, blyven zy den klassenstrijd prediken. Eu waar de Christen een geest van orde huldigt, prediken zy de wanorde. Met een opwekking om dus de goede orde -?te heipén bewaren in het belang van land en volk, en voor den vry- willigen landstorm zooveel mogelyk te ijveren, besloot i» spreker zya bezie lende rede. De reserve-le luitenant G. P. Boulogne, gaf vervolgeus eenige wenken en aan wijzingen voor de buitengewone vrij willigers by den landstorm, waarna de burgemeester, die ook den spreker had ingeleid, met de gebruikelijke plichts- plegingen de vergadering sloot. Vermeld zy nog; dat een zestiental per sonen zich by den vrywilligen landstorm aansloot. In den nacht van Woensdag op Doiiderdag|Ll. ïsMhierjuet een valachen «futer- mgSbrohtS inktte werkplaats, tevens winkel van den schoenhandelaar M. v. O. Ontvreemd is geworden aan waarde ruim f 350 aan nieuwe schoenen eu een rywiel. Ofschoon een onderzoek door de politie wordt ingesteld} is men de daders nog niet op 't spoor. De roeisjes-afdeeling der Gymnastiek- vereeniging «Sparta*, directeur de heer A Hoon La. alhier, behaalde bij de wedstryden van den Rotterdamschen turnbond den eersten firys, terwijl bovendien de jongedames G. de Ion en G. Albers elk een persoonlijken prijs verwierven. In dezelfde week is getracht breken by den rijwielhandelaar Njjhof. Eerst hadden ze getracht dit te doen door het raam, doch de knecht kwam bytyds. Dezq, stak het licht aan, waarop de dieven du vlucht nameu. De broodbakker A. P. de L. had bet ongeluk, dat een streng brak van het tuig, terwyl het paard voor den wagen liep. De knecht kreeg de wielen over het lichaam, terwyl de baas zelf met het aangezicht op het muurtje aan den rivierkant terecht kwam. Met eenige lichte kneuzingen kwamen beiden gelukkig af. 'Benschop, 27 Sept. Onze vroegere dorpgenoot, de heer W J. Pos, thans te Her- wijnen, behaalde Zaterdag j.l te Zeist het jente-secretaris. De heeren-afdeèling behaalde met het hoogst aantal punten eveneens een eersten prijs. Van «Spartas een kranige prestatie Zondagmiddag speelde op het sportterrein de voetbalclub L.F.C. uit Lekkerkerk een wedstrijd tegen «Vites.se* alhier. Onze dorps- genooten wonnen met 7-—1. Zondag werd door «Vitesse II« te Schiedam tegen S.V.V. uit die gemeente een voetbal wedstrijd voor do 4e klasse van den Rotter damschen voetbalhond gespoeld. «Vitesse H« verloor den strijd met 2—1. In den betrekkelijk korten tyd van voorbereiding heeft het comité, da); hier ge vormd is om den 40sten veryaardag onzer vorstin op Woensdag 29 September feestelijk te herdenken, nog een zeer uitgebreid^rogram- ma kannen samenstellen .Des morga^f wordt begonnen met een optocht der kinderen, ge volgd door een optocht van versierde rijwielen, til bur 8, vereenigingen enz. Het mannenkoor en de gemengde zangvereniging «Krimpen a'd Lek« geven des v.m. een zanguitvoering De christelijke zangvereeniging «Soli Deo Gloria* zal dit des middags doen Daarna worden verschillende volksspelen gehouden, 's Avonds zal de muziekvereeniging «Crescendo» een con cert geven en na afloop daarvan wordt een fakkeloptocht gehouden. Als nu het weder zich dien dag maar goed houdt en het oranjezonnetjfe ove^de aarde haar stralen zendt, dan is het bijna zeker, dat wij een gezelligen feestdag zullen meemaken, 'Krimpen a «I IJsael. 27 Sopt. Op het sportterrein werd Zondagmiddag voor de 3ef klasse A van den Rotterdamschen voet balbond een wedstrijd gespoeld tusschen D.C.V alhier en «Het Oosfen 1I« uit Rotterdam. D.C.V. won den stryd mot 6—1 met de rust stond het 1—1. Na de rust wist D.C V. nog 5 maal te doelpunten. Ia'kkcrkerk, 27 Sept. In de vergade ring van het departement Lekkerkerk der Mij. tot Nut van t Algemeen is als bestuurs lid herkozen de heer I. v. d. Vos. Gekozen is in de plaats van den heer W. Wigboldus die had bedankt, mevrouw Flohil. *81 iedrecht, 27 Sept. Voor den met October te openen avondcursus aan de vak school van meisjes alhier hebben zich 59 leer lingen aangemeld. Door de firma Baars Zonen alhier werd heden een begin gemaakt met het uit diepen van het 'Zaaigat. De andere omwonen den zijn dus verplicht geworden dit voorbeeld te volgen. Naar wij vernemen zyn voor de derde maal de plannen dei* woningbouwver- eenrgrng ingediend, 'Stolwijk, 27 Sept. In de raadsvergade ring op Vrijdag 24 Sept. is na tot 'open bare beraadslaging te zijn overgegaan metalge- meene stemmen besloten op het verzoekt van den heer A A. van Dommelen, benoemd alshoold der le Openbare School alhier, in te gaan en hem het gevraagde ontslag alsnog te verleenen, 'Zevenhuizen. 27 Sept. De eerste dag van de vliegdemonstrétie was een succes voor de ondernemers Een massa menschen wéffj komen kyken, ook uit de omliggende gemeen ten. Meer dan een dozjjn passagiers vlogen over het dorp en zelfs over Zoetermeer Gouda. Later deed de heer Hettling zijn mooie duikelingen tot verwondering van een talrijke menigte. Jammer dat het omstreeks vijf uur begon te regenen; gelukkig duurde dit maar kort De passagiers waren voldaan over de prachtige vluchten, De uitslag van den voetbalwedstrijd tusschen »T. O. G. II« alhier en »D. V. V. 1I« van Gouda, is dat «T. O. G,« verloor met 1—0. »T. O. G. II« tegen »M. V. V. JI« van Moordrecht. »T. O. G.« verloor met 3—0. diploma voor Oorlncheny^7.W. De Ra»d dezer nte heeft begoten de pensioe nen van de .mbtenareli en van hun weduwen it 40 pet. te verhoogen. Nader worden overwogen, op de lagere pensioenen, qehalve de 40 pet. verhoogkig, nog extra-bijslag te verleenen. Aan het burgelyk armbestuur werd voor- een verhoogd subsidie van f 7000 toe gekend, voor den tijd vay twee maanden Aan het bestuur van de Nuts-naai- en brei- school werd een subsidie van f 400 verleend over een gemeen- B. en W. werd een crediet van f4400 verleend ten behoeve van de rioleering in de havenstad. Langdurig werd gediscusseerd over het al- of niet afschaffen van de kermis. Ten slotte werd besloten, ook dit jaar de kermis op den ouden voet te laten doorgaan. Wanneer even wel een volgend jaar neutrale feesten worden georganiseerd in den zomer, zal de kei mis hoogstwaarschijnlijk worden afgeschaft. 'Gondriaan, 27 Sept. In de plaats van den heer T. den Haan is hier als brieven gaarder benoemd de heer J. Pieterman. 'Krimpen a d Lek, 27 Sept. «Excel sior* zoo dacht Zaterdag zeker een kalf van den landbouwer L, B. Het verliet onopge- TÓtrkt de welde eti "Werd door derr /andbouwer G. van Driel op Hpt rietendak vanrzyn woning gevonden. Dat men vreemd opkeek dezen on gewone»» dakbeklimmer daar aan te treffen, zal ieder wel begrijpen. In den ouderdom van 73 jaren is hier Ziaterdag overleden de heer G. A. de Jong. De overledene is tai van jaren ouderling der Herv. Kerk geweest. RECHTZAKEN. Kantongerecht Slledrecht. Uitspraken van 23 Sept. 1920. P. de K., Giessendam, M. R. Rf 2 of 2 d, tuchtsch. f A. G., Brandwijk, idem, f2 ol 2 w. tuchtsch. L. de P., Sliedrecht, «visscherywet, f 4 of 2 w. luehtsch. met verbeurd verkl. D. V., Sliedrecht, trekhondenwet, f 2 of 2 w. tuchtsch. K. v. E., Sliedrecht, idem, M. R. W., f 4 of 2 w. tuchtsch. A. v. d. H, Sliedrecht. Art. 4275 w. v. S., ontslhg van rechtsverv. J. M., Sliedrecht, idem, f 2 of 2 w. tuchtsch. W. U. en H. O., Sliedrecht, Art. 450 W. v. S., ieder f 3 <pf 2 w. tuchtsch. W. B. HSliedrecht. Jachtwet, f 5 of 5 d., met verbeurd verkl. geweer en patronen A. J. v. d. WGroot-Ammers, visscherijwet, uitgesteld. D. van U., Sliedrecht, M. R. W., 2 X L~15, subs. 1 x 15 d. v G. v. MAmeide, Visscherijwet, f 8 of8d., met verbeurd verk,l. W. F. v. d. WGroot-Ammers, Ongeval lenwet, f 40 of 40 d. J. Z., Sliedrecht, Art. 314 W. v. S.,3d.gev. A. E. K., Sliedrecht, idem, vrijspraak. W. K., Alblasserdam, Art 459 W. v.S,fl5 of 15 d. G. v. d. G., P. v. d. G., J. B. en A. B., Papendreeht, Art. 426 W. v. S., ieder f 15 of 15 d. W. v. d. G., Papendreeht, idem, 6 d. gev. H- IL en C. D., Sliedrecht. Art. 453 W. v. S., iede?,L15 of ft d W. M^*., Sliedrecht, Visscherywet, f 8 of 8 d.; H. P., A. B. en P. J. B., Sliedrecht, idem, f 5 of 5 d.; D. K. en W. K., Giessendam, idem, f 10 of 10 d.; B. H., Giessendam, f 8 of 8 d., met verbeurd verklaring van in beslag gen. goederen. F. v. D., Bleskensgraaf, Arbeidswet, uit- isteld. E. H., Bleskensgraaf, idem, 2 X f5 of 2 x 5 d. H. te V., Papendreeht, idem, 3 X f 25 of 3 x 25 d. F. E., Sliedrecht, idem, 2 X fl5of2xl5d. H. te V., Papendreeht, idem, 10 X f 10 of 10 X 40 d. A. v. H.. Langerak, idem, f 8 of 5 d. J. V., Papendreeht, Ankerreglement, f 8 of 5 d. H. v. 8.— A., Papendreeht, Leerplichtwet, f 30 of 3Q d. J. T., Goudriaan, idem, f 8 of 8 d. A. V., Sliedrecht, idem, ingetrokken. M, v. A., Noordeloos, M. R. W.. vrijspraak. F. K., Meerkerk, idem, f 8 of 8 d. N. v. d. G., Sliedrecht, idem, f 4 of 4 d. P- L., Giessendam, Vogel wet, f 8 of 8 d. M. de J., Streefkerk, Trekhondenwet, f 5 of 5 d. F. 11. te H., Ilardinxveld, Verord. Regl. op regen, f 20 of 20 d. W. A. de W., Lekkerkerk, Verord. Regl. Verkeer, f 20 of 20 d. C. JSliedrecht, Verord. Max. Snelh. Slie drecht, f 30 of 30 d. K. B., Sliedrecht, A. P. V. Sliedrecht, f 3 of 3 d. A. S., Sliedrecht, idem, f 3 of 3 d. A. S., Sliedrecht, idem, 2 X f 8 of 2 X 8 J. A., Giessendam, A. P. V. Giessendam, f3 of 3 d. h. G. K., Giessendam, id«m, f3 of 3 d. K. d. J., Sliedrecht, M. V., Sliedrecht, D. S. v. d. II., Papendreeht, Art. 431 W. v. S ieder f 4 of 4 d. P. v. d. G., A. B. en J. de K Papendreeht idem, ieder f 10 of 10 d. D. P., Sliedrecht, Art. 9275 Wi Ti g f g of 3 d. P. K. S, Sliedrecht, Art. 444 W. v. 8 f»o of 12 d. J. Z., Sliedrecht, idem, f 20 of 20 d. J. V. en J. C. v. HSliedrecht, Art. 460 en 435 W. v. S ieder f 3 en f 12 of 3 en 12 d T. V, A. H, A. v. d. B, A. v. A., A V W. S., G. v. d. H., P. J. B., Sliedrecht, J. K en F. v. II., Alblasserdain en P. L. en F W d. K. te Giessendam, allen art. 460 W. s ieder f3 of 3d J. V., Sliedrecht, Art. 461 W. v. S,, f 3 of 3d. A. V., Sliedrecht, Art. 453 W. v. S. en 1e herh. f 15 of 15 d. J. v. DGiessendam, Art. 453 W. v. S. 1e herh., t 15 of 15 d. M. A., J. C. v. H., J. „V., M. v. A., Sliedrecht, M. Z., Schoonhoven, A. D., Ilardinxveld, J. A. de R., Giessendam, J. de K.f Nieuwland, G. B, Papendreeht, T. O., Nieuwpoort, J. A de K Giessen-Nieuwkerk, M. R. R ieder f3 of 3d'. D. B., Sliedrecht, idem, f 2 of 2 d. J. G. v. H., Ameide, A. W. t. d. W en K. B. te Streefkerk en G. V. te Oud-Alblas, idem, ieder f 5 of 5 d. H. J. v. W., Giessendam, H. V. en C. T., Sliedrecht en T. D., Neder-Hardinxveld, allen M. R. Rieder f 3 of 3 d. B de J., Giessendam, idem, f 5 of 5 d. 'Geaeenteraad tm AeeawUk, gehouden op Dinsdag 21 September 1920, des voormiddags half tien. Voorzitter, tevens secretaris, de heer L. J, Lucasse, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren G. Vente en O. Teekens. De voorzitter opent de vergadering met gebed De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De mededeelingen, waarby onder meer ook een schryven van de aldeeling Reeuwiik van de Zuid-Holl. Ver. «Het Gtóene Kn.L in houdende eene dankbetuiging voor de verleende verhoogde subsidie ten behoeve van de wijk verpleegster dier afdeeling, worden voor kennis geving aangenomen., Ptfnt 2 der agenda. Een voorstel van B. en W. om den stroomprys electriciteit te ver hoogen van 40 cent per K.W.U. op 50 cent voor de eerste drie K.W.U en voor de volgende K.W„U van 70 cent op 80 cent per KM., wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 3. Verzoek mejuffr. E. Lammens, ge wezen chef van het distributiebedrijf, om twee maanden extra salaris. B. en W. stellen voor een maand extra salaris te geven. Dit voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen. Punt 4 Regeling saiarw politie naar aan leiding van een circulaire van Ged. Staten, waarbij het aanvangssalaris is bepaald op f 1400. B. en W. stellen voor het aanvangssalaris te bepalen op 1 1500. Wetb. Ka| pteyn stelt voor zich te houden aan de circulaire van Ged. Staten en het aan vangssalaris te bepalen op f 1400. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, die van weth. Kapteyn en G. van Spengen. Verder wordt met algemeene stemmen voor aftrek huur woning van v. d. Weel f 210 en idem van de Kamper f 250, terwyl de vrye kleedingaftrek op f 50 wordt bepaald. Bii den kindertoeslag der politiedienaren wordt bepaald deze op f 50 per kind van meer dan 2 kinderen beneden den 16-jarigen leeftud. Alleen de heer G. van Spengen stemt bij dit voorstel tegen. Voor het behalen van het politie-diploma wordt, evenals voor rijwielonderhoud, I 50 be rekend, en verder gaat men accoord met de regeling van Ged. Staten. Punt 5. Verzoek van den heer A. Goudswaard om ontslag met 1 October 1920 als opzichter der begraafplaats in de afdeeling Sluipwnk. Voorste) B. en W. dit ontslag eervol te verleenen ên verder sollicitanten op ttfroepen, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Punt 6. Verzoek van het begtuur der *fd. lieeawijk van den Diöc. Land- en Tuinbdüw-* bond en van het bestuur van d« afd. Reeuwük van de Roll. Mij. van Landbouw, tot het ge bruiken van een der lokalen van school A. Dit verzoek werd met algemeene stemmen toegestaan, mits f 1 per avond voor vuur en licht werd betaald. Punt 7. Gelet op het ad vies van de Cultuur commissie wordt voorgesteld het in |huur hebbende land van de familie van Leeuwen in 1921 te betalen volgens bestaand contract. Wordt aangehouden en in handen gesteld van de Cultuurcommissie om advies. Punt 8. Voorstel B. en W. salaris concierge Gemeentehuis te brengen op t 4400, aftrek huur woning f 250, periodieke verhoogingen te bepalen zooals nu voor de politie en verder f 50 voor rijwielonderhoud. Voorstel van den voorzitter het aanvangs salaris te bepalen op f 1500. Dit voorstel wordt met 7 tegen 2 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 9. Voorstel B. en W. de kinderen van Oostrom te doen verplegen te Zeist voor f400 In Amsterdam kost het f 600 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij punt 10 had de aanbieding plaats van de Genieenterekening over 1919, idem van het Burgerlijk Armbestuur. De rekeningen werden goedgekeurd ter opzending aan Ged. Staten. L Punt 11. Voorstel van B. en W. ora evenals U over 1919 ook over 1920 een duurtebyslag te f verleenen van f 150 aan den heer M. Nieburg r Pz., ambtenaar ter secretarie, met 8 tegen i stem, die van den heer A. Verboom, aan genomen. By de gebruikelijke rondvraag werd mede- fideeld, dat de heer A. van Spengen voor 600 afstand wil doen van het contract, aan gegaan met de gemeente inzake het verhuren van een stuk land, mits voor rekening der gemeente de greppel wordt dichtgemaakt. Aan B. en W. wordt opgedragen deze zaak nader te behandelen. Na een lange rede van weth. Schalkwijk, inhoudende linancieelen steun te verleenen aan land- en tuinarbeiders, stelt hy de volgende motie voor: »De Raad der gemeente Reeuwyk, in open bare vergadering byeen, gehoord de besprekin gen van een zyner leden; overwegende het nut dat aan land- en tuin arbeiders land in eigendom wordt verstrekt; overwegende, dat elk streven om daartoe te komen, dient te worden aangemoedigd; spreekt zijn oordeel uit, dat door zich te vereenigen het in eigendom krygen het best kan worden bereikt; besluit in beginsel om elke vereeniging, van welke richting ook, die zich het verwerven van land in eigendom ten doel stelt, financieel te zullen steunen, en gaat over tot de orde van den dag.* Weth. Kapteijn stelt voor deze motie aan te houden en aan de leden een afschrift dezer motie thuis te zenden ter overweging. Aldus wordt besloten. Daarna sluiting der vergader iag, Afloop VeTkoopingen. v|_ Bij openbaren verkqop uour Notaris Temnck te Schoonhoven gehoucjgn op 24 Sept. 1920, werd het woonhuis met erf en irrond op Gelkenes, behoorende tot de nal«»«n. schap van Lammert de Jong, m eige oegsweten aan C. den Ouden Az. te Groot- Ammers t»r f 3200 Terwyl Wet heerenhuis no. 64 aan Nieuwe Haven te Schoonhoven by Veiling op 15 September 1920 gehouden, na in bod te zyn gekomen op f 8800 door den verkooper werd opgehouden op f 15500. KERKNIEUWS. .Ds J J. Timmer te Montfoor is beroepen bij de Ned, Herv. Gemeente te Westbroek. Naar wij vernemen, hoopt Ds. J. Vesseur, Geref. predikant te Stad aan 'f Haringvliet, Maandag 25 October a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. De jubilaris arbeidde voorheen te Langerak, Elburg Ouderkerk a/d IJssel en staat sinds 4 Augustus 1918 op zijn tegenwoordige standplaats. PREDIKBEURTEN. CHR. GEREF. KERK. Nlenwpoort. Donderdag 30 Sept, nam, 2 uur, Ds. J. Jongeleen. Huwelijksinzegening. Millerand, de minister-president, is, zooals wy in ons vorig nummer reeds hebben medegedeeld, niet bjj acclamatie maar toch met eeu overweldigende meer derheid gekozen tot president der FRANSCHE REPUBLIEK. Alleen de socialisten hadden, voor den vorm. een tegeneandidaat gesteld, Delory, doch die heeft slechts 69 stemmen op zich rer- eenigd. De verkiezing van Millergmd, die als minister-president de opvolger was van Olemenceau en diens politiek met zoo- veeh beleid heeft voortgezet, is een groote triomf geworden en de Fransche volks vertegenwoordiging heeft nadrukkelijk daarmede haar vertrouwen uitgesproken in die politiek. Voor ENGELAND en ITALIË is die verkiezing ook van groote beteekeuis. Wat Engeland betreft, heeft de Fransche volksvertegenwoordiging op duidelijke wyze kenbaar gemaakt, dat zy haar gedragslijn blyft volgen d.w.z. onafhankelijk inzake de door de Engeische regeering gevolgde politiek. Millerand is onmiddellijk in functie getreden. De minister van justitie heeft nem een acte overhandigd, waarin uit gedrukt wordt, dat de Nationale Ver gadering hem de uitvoerende macht in handen geeft. Deze formaliteit kwam in de plaats van de gebruikelijke ambts overdracht door den aftredenden pre sident. In de rede, waarmede Millerand zyne hoog staatsambt aanvaardde, heeft hy duidelyk doen uitkomen, dat hy de buitenlandsche politiek zou voortzetten op de wyze de overwinning en het geofferde bloed waardig. De ministerieele crisis in Frankryk is al even snel opgelost als de presiden- tieele. Het tegenwoorcfige kabinet, welks politiek door de beide kamers is goed gekeurd, is gehandhaafd. Op aandringen van Millerand heeft Georges Leygues er in toegestemd het voorzitterschap van den ministerraad en de portefeuille van Buitenlandsche Zaken te aanvaarden. Omtrent den afgetreden president, Paul Desclianel, vernemen wy, dat deze naar een sanatorium voor zenuwlijders ia verroerd te Malmaison by Parys. Hy heeft dus zyn opvolger op het Elysée niet kunnen verwelkomen. Dit tragisch einde van Descbanel's loopbaan haddeo misschien velen, na de geheimzinnige teruggetrqkkenheid van den ex-president wel vermoed. Te BRUSSEL is Vrndag de groote internationale financieele conferentie feopend, die op initiatief van den Vol- enbond wordt gehonden. en welke den wég moet vinden, waarlangs Europa uit den economischen warwinkel hoopt te komen. Tengevolge van de vertraging bü de regeling van de kwestie der schadevergoedingen werd in het begin van dit jaar de conferentie verdaagd tot 24 September en de Raad van den Vol kenbond was van oordeel, dat het noodig was niet alleen de gedelegeerden van by den Volkenbond aangesloten landen uit te noodigen, maar ook de vertegen woordigers van Duifcschland en zyn vroegere bondgenooten. Aan de confe rentie nemen 29 landen deel en de besprekingen zullen hoogst waarschijnlijk tien dagen in beslag nemen. De finan cieele en economische toestand van de wereld zal daar worden besproken, en ieder land zal een uiteenzetting geven van zyn eigen toestand. Daarna komen aan de orde de internationale maatre- regelen, om te komen tot een oplossing van de kwesties en het herstel van het economisch evenwicht in de wereld. De VEREENIGDE STATEN zijn op de Brusselsche conferentie niet officieel vertegenwoordigd. Een gedelegeerde uit Amerika woont slechts als toehoorder de zittingen by. By een der aan de orde komende vraagstukken is ook NEDERLAND van naby betrokken, namelijk de wereld- leening of krediefcyerleening. Er zyn natuurlyk geld vragende en geldgevende landen en tot de laatste behoort ook ons land. In ENGELAND zou Zaterdag de mnnwerkersstaking uitbreken. Het re sultaat-van de onderhandelingen, die te Londen tusschen Lloyd George en SmilUe, den vertegenwoordiger der mijn werkers, zyn gevoerd, is, dat de staking voorloopig ia uitgesteld voor een week, teneinde gelegenheid te hebben de vau den eersteu minister betaettende loonsverhooging in verband met de productie te bespreken met de mynbèzitters. Voor Lloyd George en de gematigde leiders der vakverenigin gen is het geen geringe overwinning ?n^®r'landelingen in het goede spoor te hebben geleid en een oplossing te vinden tot opvoering der productie. Wiet slechts voor Engeland is het voorkomen van de staking van groot belang; ook de vroegere neutrale staten zyn er door gebaat, want de Ameri- kaansche steenkolen zullen hoogstwaar schijnlijk aanmerkelijk irf prys stygen. De onderhandelingen te Riga tusschen de BOLSJEWIKI en de POLEN duren voort. Joffe, de voorzitter der Russische delegatie, heeft bekend gemapkt, dat de Sowjets geneigd zyn om de eischen vau inkrimping van het Poolsche leger en ontwapening te laten vallen, Ook zyn de Bolsjewiki bereid om de wapenstilstands- lyn veel verder naar het Oosten te ver leggen, waardoor Oost-Galiciëin Poolsche handen wordt gelaten. Zy stellen echter voor, dat over het lot vau Ghlicië door een volksstemming zal worden beslist. De Poolsche afgevaardigdeu eischen in hoofdzaak onmiddellijk ophouden der vyandelykheden, geen inmenging van Rusland in de binnenlandsche aange legenheden van Polen terugtrekking van de Bolsjewistische legers enz. De houding van de LITAUSCHE regeering tegenover de Polen heeft niet altyd den indruk van oprechtheid ge maakt en op grond daarvan heeft de Poolsche regeering, hoewel haar geschil met Litauen voor den Raad van den Volkenbond aanhangig is, den pas ge sloten wapenstilstand met de Litauers opgezegd. Ue verhouding tusschen ENGEL 4ND en RUSL'AND is in den laatsten tyd er niet op verbeterd. Het is den Bolsjewiki niet gelukt in Londen vasten voet te krygen. De communistische propaganda wordt daar sterk geweerd. Lloyd George en Balfour hebben aan ongewenschte vreemdelingen de gastvrijheid opgezegd door Russische afgevaardigden, o. a. Ka- menef, het land uit te wyzen. Het gevolg is, dat de Bolsjewiki een oorlog voor bereiden tegen het Britsche wereldrijk. Lenin en Trotzki schynen thans een leger te organiseeren in Toerkfstan, met de bedoeling daarmede naar Britsch- Indië te trekken. De Sowjet wil nu probeeren in het Oosten een revolutie verwekken. Géneraal Wrangel zet den steyd in -W. Rusland met kracht voort. Hij heeft thans Alexandrofsk veroverd, het centrum van den Russischen graanhandel. Ook de Oekrajiners zetten hun aan vallen tegen de Russen voort. De Russen ondervinden groote moeilijkheden door de staking van de spoorwegmannen. Zy blyven verstoken van munitie-aanvoer., Te Bodegraven heeft een ern stige brand gewoed in den kruidenierswinkel vap den heer de K In een oogwenk stond allés in lichte laaie. Het was een geweldige vuurmassa. De vlammen sloegen bijna een straatbreedte naar buiten. Het winkelhuis is geheel uitgebrand. Boven woonde de heer B. van wien de geheele inboedel is verbrand. Er is zoo goed als niets gered Het liet zich eerst aanzien dat verschillende nab\jzynde panden ook in de vlammen zouden opgaan, maar die zyn gelukkig gespaard gebleven Met drie brandkranen van de waterleiding was men den brand heel «poedig meester. Naar men zegt, is de brand ontstaan door het dro gen van sigaren bii een gaskachel. Verzeke ring dekt de schade. - In het gemeentehuis te Br u no men is ingebroken. Er werd ongqyeer f 100 gestolen. Op verschillende andere plaatsen in die gemeente hadden in denzelfden nacht inbraken plaats, waarbij fietsen, waschgoed enz. werden ontviyemd. BURGERLIJK® STAND. Ncboonhoven. Van 24—27 Sept. Geboren: Frederik Hendrik, z. van F. H. van Kempen en C. S. K. Bremmer. Daniél Sebastiaan, z. van S. Stekelenburg en M. H. G. lleyndermans. Geboren: LEENDERT, J. DE VRIES en k. DE VRIES-de Joso. ouda, 24 September 1920. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U kennis te geven van het zacht en kalm overlyden van onzen zeer ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer mabimjs vajv vliet, in den ouderdom van 73 jaar en 5 maanden. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende, v Wed. J. VAN VLIET-Schep, Kinderf.n, Behuwd- en Kleinkinderen. Benschop, 22 September 1920. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onze innig ge liefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA KENTIE, geb. VAN DER WAL, in den ouderdom van 70 jaar en 10 maanden. t J. C. KENTIE Sr. J. C KENTIE Jr H. KENTIE. G KENTIE-de Bruin. J. KORTLAND-Kentie. J. W. KORTLAND. S. KENTIE. en Kleinkinderen. Groot-Ammers, 24 September 4920. Groot-Ammers, Rotterdam, j Groot-Ammers, Het BESTUUR van de Polders OUD- en NIEUW-GOUDRIAAN maakt bekend, dat op Donderdag 21 October 1920 de GEWONE NAJAARSSCHOUW zal worden gevoerd. De werken, tot deze Schouw behoorende, zijn omschreven by de Polderkeur, zoodat een nadere «inschrijving overbodig is. GOUDRIAAN, 25 September 1920. Het Bestuur voornoemd, A. TERLOUW Tz., Voorzitter. R. D. C. M. VAN SLIJPE, Secretaris. Het BESTUUR vanden Polder VLIST- WESTZIJDE, VLIST-OOSTZIJDE en BONRE- PAS maakt bekend, dat op Vrijdag 80ctober492U zal plaats hebben voor de Polders VLIST- OOSTZIJDE en BONREPASenop Zaterdag 9 October 1920 voor den Polder VLIST- WESTZIJDE Over de Heulen, Bruggen, Hoofdeinden, BruggenhoofdenWateringen, Vlieten, Hooiland, Dijk- en Scheislooten, Hout gewas en Afblooten der wegen. De Voorzitter, B. J. TEIJINCK. VLIST, 27 Sept, 1920. GEVRAAGD TEOTTOLAND EEN NETTE ZIT-SLAAPKAMER MET 'PENSION, voor 4 of 5 dagen in de week. Br. fr., onder no. 19, Bureau van dit Blad. GKVKAAGD. Adres: G. BALDEE, Papendrecht. Er wordt gevraagd tegen half October of 1 Nov. een v. g. g. v.' 'in klein gezin bjj J. VAN DER ZWAARD te Boskoop. Mevrouw v. d. WAAL, Spoorstraat, Schoon hoven, vraagt terstond niet beneden de 16 jaar. Tegen 25 Nov. gevraagd een P.G., by P. DONKER, Ouroop bij Reeuwyk. bij ,N. MAAT op VrUdag 1 Oct, lö»0 's avonds 7 bj uur. uit AmsTéRDAm, Secretaris van Volksonderwijs, komt spreken in het belang van het Openbaar Onderwijs. VRIJ DEBAT. TE KOQP: zwart, Doberman Pinscher (Teef). Zeer trouw en waakzaam. Oud 15 maanden. Adres: G. BLt^kLAND, Brandwijk. TE KOOP AANGEBODEN Adres; ANT. v, D, HEUL, Mr. Bakker, Krimpen a/d Lek. Een in goeden staat zynde tweewieler Tevens 500 MUD BESTE te leveren tegen half October, bjj JAC. VINK te Gouderak. TE HUUR, per keer, per week en per maand, bij SCHOONHOVEN. Het BESTUUR van „Het Groene Kruis" te Krimpen a/d IJssel brengt bij deze ter algemeene kennis, dat in deze gemeente, op de Bovenzaal van de BIJZONDERE SCHOOL, van 4-15 October a.s. een CURSUS zai worden gehouden in Zij, die dezen Cursus wenschen te volgen, wördt verzocht zich aan te melden ter Secretarie. Ten zeerste wordt aanbevolen van dezen Cursus gebruik te maken. KRIMPEN A/D IJSSEL, 27 September 1920. Het Bestuur van „Het Groene Kruis" voornoemd, De Voorzitter. A. VAN WALSUM. De Secretaris, T. VAN DER HEIDEN De COMMISSIE VAN BEHEER over den Weg van de Hoflaan te Rotterdam naar Gouda roept Sollicitanten op naar de betrekking van Leeftjjd hoogstens 35 jaar en bekend met eenvoudig straatwerk. Weekloon f 30,k f 35,—. Brieven te richten aan den Secretaris-Penningmeester^ iStadstimmerhuis, Rotterdam, MERK S. W. C„ handhaven hun ouden roem. Zie onderstaande analyse's: No. I: 39.6% eiwit, 78% vet, 7.4% vocht; No. 2: 381% 8.5% 7.1% UITSLUITEND VERKRIJGBAAR VOKH EBVEEH. OPGERICHT 1769. Voedert uw VEE met LIJNZAADKOEKEN merk „STER" en W. L. LIJ NMEEL, merk „STER", in geplombeerde zakken. Alles gegarandeerd zuiver en uitmuntende door groote voedingswaarde. Eere-Diploma Parijs 1900. Negen Gouden Medailles. met TUINGROND, in het Beiersche, get. ho. 98, kadastraal groot 710 M2. Vrjj van huur. Sleutel te bekomen bü' B. de Vries op no. 99. Te bevragen by Notaris G. VOS te Wad- dinxveen, Donderdagsmorgens in «HET SCHAAKBORD» te Oonda. met SCHUURTJE, ERF, TUIN en BOOM GAARD te den 23 September 1920 geveild, is in Jkod gebracht op Afslag zal plaats hebben op Donderdag 30 September 1920, des voorin.41 uur,bn P. VAN VLIET te ftieuiT'Lefctterltaiid* —o— bericht, dat het in bod is gebracht: Perceel 1. Hl|ISf7750. Perceel 2. TUIN- 9500. Perceel 3. WEILAND - 7075. De afslag heeft plaats 29 Sept. a.s. v.m. 10/i uur, in het Café «HONCOOP» te Nleawerkerk a/d IJssel. —o— te Capelle a/d IJssel is voornemens om op Vrydag 1 Oct. by inzet en Woens dag 6 Oct. 1920 bijafslag beide dagen v.m. 11 uur in het Café van H DE WIT te Capelle a/d IJasel, publiek te verkoopen: met daarnaast gelegen FABRIEKSGEBOUW, gunstig gelegen aan den IJsseldijk te geschikt voor vele industrieele doeleinden. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris by wien kaart en bescheiden ter inzage liggen. DE GEWONE JAARLIJKSCHE van den Polder KATTENDIJKSBLOK zal plaats hebben op Vrijdag 1 October a.s., v.m. 10 uur, ten huize van C. OOMS te Gonderak. Tevens zal dan worden verpacht het van den voormaligen Boezem. Namens het Bestuur, W. BOER Lzn., Voorzitter. TEKOOP. 1 compleet Slaapkamer- Ameabiement met toebehooren; 8 Alalianleliaaten Kanten; 1 gewone Kleerkast; Tafels; Hteelen; SchuiftafelsSchilderden; Kleeden; Vulkachel; Kinderwagen beste Petrelenmlanp. HET EENIGE AFDOENDE MIDDEL tegen deze ziekten is: uit Senna's Laboratorium Pharma- ceutische Specialité's en Massa- Artikelen te Schoonhoven. Deze Pillen zuiveren het bloed en versterken de zenuwen. G. DEN OUDSTEN, Ameide. Gt. v. d. WERKEN CzAmmerstol. C. VAN ZESSEN, Brandwijk. P. VAN REES, Bleekenegraaf. P. MOURIK, Groot-Ammers. 'Fa. MUDDE BRAND, Lekkerkerk. L. VAN ZESSEN Hzn., Langerak. B. NATZIJL, Stolwijk. J. STAM Gz., Streefkerk. Wed. N. RIETVELD, Nieuwpoort.

Schoonhovensche Courant | 1920 | | pagina 2