QiiiBBDteraad m Sctoiora Zilversmeden ie nieuui-LBKMd, aiiosbaar is oesiem. Boerenknecht, Boerenarbeider, Dienstbode. R.K. Dagmeisje. Schuur Biljart, Kerknieuws. Predikbeurten. Sportnieuws. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ba' MtilnL Advertentiên. Dankbetuiging. 06116601053100118700, vao 1882, JONGEN. 4 beste Kalfkoeien, zoo spoedig mogeilli geuraagd: Te koop aangeboden een Schuur, 3 Noodwoningen. Kanarievogels- Te koop Te koop: vangst van een voor hen bestemd dag blad, kunnen dit doen bestellen aan een vooraf op te geven adres in de kom. Ben mooie stap voorwaarts. Op de voordraoht van onderwttzcr nan de openbare lagere sohool II (Na*- *e), tor vervulling van de vacature— Oldeman, zyn geplaatst1 Ph. A. Am- bags te Dordrecht2 P. J. N. Visser te Ede, en 3. L. Timmermans «te Rot terdam. De benoeming is eerstdaags te verwaohten. De heer O. Brakman, hoofd der openbare lagere sohool I (dorp) en be noemd tot leeraar aan de Ryk» Tuin- bouw-winterschool te Boskoop, heeft zijn eervol ontslag aangevraagd tegen 1 Ja nuari 1923. Ameide, 9 Oct. Niettegenstaande de alom en ook hier luid klinkende klaag- toonen over den kwaden tyd, hoort en ziet men veel, wat daarmede in strüd is. Dit is ook het geval met de toebereid selen voor onze op handen zynde, nog altyd druk bezooht wordende paarden - marktniemand behoeft dan ook daar van weg te blyven, 't z\j van familie of kennissen uit vrees van niet welkom te zyn. Indien het weder meewerkt verwacht men weer een flink be - zoek, zoowel van kooplieden als belang stellenden de vele paarden, oud en jong, wier eigenaren ze van de hand willen doen, zullen hier nog boven ve ler verwachting aftrek vinden, maar dan moeten zy ze aan de lijn brengen en niet alleen hier komen om de maag te vullen. Ameide en Tienhoven, Oct. De Ouderuommissie voor deze gemeenten heeft haar tweeden door de wet voor - geschreven Ouderavond gehouden. Deze byeenkomst mag in alle opzieh - ten geslaagd heeten. Door de kinderen der hoogste klassen 10-tal zangnummers op ver dienstelijke wyze ten gehoore gebracht a sierden de wanden der zaal. her- het Een kykje werd gegeven op wat tegen woordig aan aardrijkskunde op de open bare sohool onderwezon wordt. Verder werden door het Hoofd der School enkele onderwerpen, op het on derwijs betrekking hebbende, besproken zooals de zoogenaamde teohmsole ziening, het vervolg-onderwyB en Godsdienst-onderwijs. Tevens werd gelegenheid gegeven vra gen te stellen, waarvan wel, doch nog voel te weinig gebruik gemaakt Werd. Verschillende der aanwezige leerlingen gaven ook proeven van voordragen (de- clameeren), wat by de ouders mede zeer in den smaak vielenkele echte kindertooneels tukjes en voordraoliten dienden ter afwisseling. Een woord van dank is verschuldigd aan de afdeeling dezer gemeenten van „VolkBonderwys", die de kinderen ont haalde op cl ooolademelk, gebakjes kwatta, terwyl een particulier elk nog een tablet chocolade en hen, die zich door voordragen enz. verdienstelijk had den gemaakt, bovendien een groot ta blet schonk. 't Was oen idiaal Ouderavond, best be zocht en die ook met de tegenwoordig heid der plaatselijke autoriteiten werd voreerd. Kedichem, 9 Oct. Door het voort - durende slechte weer wordt het aardap- pelrooien zeer belemmerd. Stonden er andere jaren om dezen tyd bjjna geen aardappelen meer in den grond, thans ziet men nog heele akkers om uit te rooien. Van handel hoort men weinig. Leerbroek, 9 Oct. Gebrek aan on derwijskrachten by het Ohr. onderwijs laat zioh ook hier gevoelen. Na herhaal de oproepingen kwam nog geen enkele sollicitante zioh aanbieden voor de va cature, ontstaan door het vertrek van raej. O. J. A. Gelderman naar Utrecht. •Moordrecht, 9 Oct. De watertoren, die hier gebouwd wordt op het terrein van de KoninkL Ver. Tapijtfabrieken, on der leiding van den bekwamen arohiteot Stuurman, uit Waddiniveen, wordt een prachtig Btuk werk. Aan alle vier de Zijden ia een groot wjjzerbord aangebraobt, Naar van bevoegde zjjde wordt verno men, zal de toren Januari 1823 gereed zjjn. Waddinxveen, 8 Oot. De B.-K. Brand- stoffonvereeniging Helpt Elkander", hoeft dit jaar f 241,05 grooter omzet d&a' het vorige jaar. Ook het leden - aantal neemt Bteeda toe. -V Da Speldjesdag voor het werk van' het Roode Kruis in vredestijd heeft in deze gemeente opgebracht f 159,82. Gorinchem, 9 Oot. De heer J. Koud- ys; controleur der gem. belastingen al hier, staat no. 1 op de voordracht voor gemeente-ontvanger te Amersfoort. Woerden, 9 Oot. De 7 peroent geld- looning, groot f 140.000, aangegaan by Raadsbesluit van 29 October 1920 ten behoeve van de gemeente, wordt op 1 December van dit jaar in haar geheel afgelost. - Op het werk van den woningboüw aan de Nassaukade werd de werkman N. Kok getroffen door een van den steiger vallenden emmer, waardoor de man een ernstige hoofdwond bekwam. - Door de politie alhier is -eon zwer ver aangehouden, die in het Politieblad gesignaleerd stond om nog 16 dagen gevangenisstraf te oudergaan. De man is naar 's-Gravenhage overgebracht. Een andere zwerver, die zioh in staat van dronkenschap op den openbaren weg bevond, ontving van de politie een pro ces-verbaal. Voorts werden oen tweetal auto-be stuurders geverbaliseerd wegens het te hard ryden met hun auto. Papendrecht, 9 Oct. Tot ingelanden van den polder Papendrecht zyn byna algemeone stemmen gekozen hoeren Jao. Ooms en J. beiden woonaohtig alhier, Sliedrecht, 8 Oct. De heer A. P. Vlot alhier slaagde te Amsterdam voor hot diplonia boekhouden. in November zal de Zondagsschool der Ned. Herv. Gom. 40 jaar hebben be staan. Het bestuur heeft gemeend, dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, en daarom zal dit feest mot leerlingen en oud-leerlingen worden her dacht. Reeds zyn pijnen hiervoor door een commissie genomen. - Tot voorzitter der Sliedrechtsche Oranje-vereeniging is in de vao.- G. B. v. d. Vlies gekozen de heer D. v. Uitert. Sliedrecht, 9 Oot. Donderdag 19 October a.s. zal een uitvoering worden gegeven in de zaai van den heer Cohen, door het Kinderkoor van de zangvereeni ging „Excelsior", met medewerking van de muziekvereeniging „Crescendo". De opbrengst komt ten bate van het Groene Kruis. De zaal is koeteloos beschikbaar gesteld. - Namens de Schoolvergadering van Sohool V is het volgende adres aan den Raad verzonden „Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden J. Ringeling en J. Broer, reep. voorzitter en secre taris, dat zy tot hun spijt hebben kennis genomen van het besluit van Uw Col - lege, dat voortaan met 1 September leer lingen zullen worden toegelaten tot de openl»are scholen dat het toch zoowol in het belang van de nieuwe als in dat van de vertrek - kende leerlingen is, dat de datum op 1 April wordt teruggebraoht dat het voor een gezonde ontwikke - ling van het onderwijs noodig is, dat de byzondere en openbare soholen gelijk tijdig nieuwe leerlingen toelaten redenen, waarom zy Uw geaoht Col - lege verzoeken op het genomen besluit terug te komen en 1 April weder als datum van aanmelding voor nieuwe leer lingen aan te nemen." Gouda, 9 Oct. B. en W. stellen voor het nog resteerende bedrag der 7 pCt. leening 1920tot een totaal van f 192.000, in zyn gehoel af te lossen. Zevenhuizen, 9 >Oct. B. en W. de zer gemeente hebben den heer KuyBten benoemd tot tydelyk onderwyzer aan sohool no. 1, met ingang van 4 Octo ber. - Bij het laatBt gehouden oonooure al hier in Juli is een fiets gestolen. De vermoedelijke dader is door de Leidsche reoherche op het feest te Leiden ge pakt, hier geconfronteerd en later naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. - Een arbeidersvrouw zou Vrijda&och - tend half 4 gaan molken voor een boer; Door onbekendheid met het ter rein viel ze in een sloot. Ze wist er zich uit te werken en be gon met een nat pak haar werk. Toen ze thuis kwam, was men verbaasd, dat het zoo hard geregend had. - Aan den heer P. Tuinzaad alhier is opgerdagen het bouwen van een auto garage met 4 bovenwoningen In het Zwaanshals te Rotterdam. Hy was op 6én na de laagste inschrijver van voor noemd werd. Er waren 29 inschrijvers. 1UU CU „DBU» lUUWb uier an profiteeren, wanneer de van „Sportclub" inplaats n, zelf de bal wil spelen als de- doelverdediger, gehinderd door de zon oen teruggespeelde bal niet kan zien en deze via de paal ten slotte nog door hem kan worden weggewerktrust kwam onveranderd. De tweede helft begint al weer met .een laksoh en sleoht spel van „Sportclub" en „Delft" moet hier ten slotte van rechtsaohter van afhouden, wordt dit noodlottig, wel stopt de doel verdediger het sohot, maar kan niet wegwerken en wordt over den op den grond liggenden doelverdediger ingescho ten. Nu wordt Blauw-Wit wakker, beter spelen ze nu wel niet, maar worden door wat meer fanatisme Bterker, doch alB even later de rechtsachter weer wei felt met wegwerken, ligt spoedig voor de derde maal den bal in het net, 1—3. „Sportclub" is verdef wel de meerdere, maar het einde kwam met dezen stand. „Delft" speelde goed en won verdiend gelukkig kunnen onze stadgenooten be ter. Het tweede elftal hield zich in Gouda goed en verloor van een volle dig „Gouda II" met slechts 2—1. Het derde elftal had,nu geen peoh - dag en wist haar meerderheid door een 2-0 overwinning uit fe drukken tegen „A. L. T. O. II" to Gauda. Het vierde elftal verloor met 3—1 te Gouda van „O. N. A. IV", alzoo geen sleoht resultaat bereikende in haar eersten uit-wedstrijd. Met elkaar weer een dag met weinig zonnesehyn voor de Blauw-Witten. Krimpen a.d. Lek9 Oct. Zondag speelde „V. B. P. II" in Rot terdam een voetbalwedstrijd tegen „Krimpen III". Onze plaatsgenooten ver loren met 8—1. „Krimpen II" speelde tegen „V. F. C. III" uit Rotterdam. ,,V. F. C. won met 2—3 en later speelde „Krimpen I" te gen „H, O. V. I" uit Rotterdam. De ze wedstrijd wist „H. O. V." te win nen met 5—1. •Moordrecht, 9 Oct. „M. V. V. I." spoelde voor de le klasse G. V. B. een wedstryd tegen „Olympia III" uit Gou da. Uitslag 3-1 voor deel "M. V. V." Stolwijk, 9 Oot. Onder begunstiging van mooi weder en veel belangstelling van het publiek hadden Zondag alhier twee voetbalwedstrijden plaats. De eerste te 2 uuf n.m. tusschen „Vites - se II" van Stolwijk en „G. 8. V. IV" uit Gouda, eindigde met een overwin - ning der laatste en met een uitslag van 1—6. Te 4 uur n.m. had „Vitesse I" van Stolwyk zich te meten tegen „G. 8. V. III" uit Gouda. Deze wedstrijd viel ten nadeele van „G. 8. V. III" uit en eindigde met een uitslag van 1—4. Zevenhuizen, 9 Oct. Voetbalwedstij- den alhier„T. O. G. II"—„Waddinx - veen I". „T. O. G." verloor met 8-0. Te Gouderak „T. O. G. I"—^wer vers" van Krimpen a.d. ITsseL „T. O. O. 1" verloor met 3-2. NED. HERV. KERK. Tweetal te SliedrechtDa. A. eeldyk te Schoonhoven. GEREF. KERK. Tweetal te SliedreohtD. A. Verhagen te Middelburg en De. H. A. Minderman te Dirkaland. Bedankt voor Gieeaendam door Da. M. Hofman te Rijaaenvoor het be roep te Alblasserdam door De. J. W. Eeeelink te Schoonhoven. OHR. GEREF. KERK. Cend. P. Zwier, van Zaan- dam, elaagde voor het peremptoir exa men en hoopt Zondag 28 O et. a.e. zijn intrede te doen ale predikant b|j de Chr. Geref. Kerk van Papendrecht, na in het ambt bevestigd te zjjn door Doe. P. J. M. de Bruin, van Apeldoorn. *.d. IJssel, 8 Ooi Herv, Kerk ie een gift van - Nieuwerkerk In de Ned. Herv f 11 voor de Kerk gecollecteerd,, Tot koeter in de Ned. Herv. Kerk ie benoemd A. de Redelijkheid, in de plaate van Abr. van Deenwen, wien op zjjn verzoek eervol ontelag ie verleend. In de Nod. Herv. Kerk zfln do diemten voortaan voormiddag half tien 's avonds half zeven. AMMERSTOL. Donderdagavond, 6} uur, hoopt voor de EvangeliBatie alhier op te treden De. F. Droet, uit Moor - drecht. POLSBROEK en VLI8T. Woensdag 11 Ootober 1822, 'e avonds 6} uur, De. H. Japohen, van Den Bommel, beroepen pre-, dikant. op Vrydag 6 October 1922, n.m. 2 uur. Afwezig de heer Nienhuis. Voorzitter de heer F. H. van Kem pen, burgemeester. Secretaris de heer A. Boogaardt. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. 1. Mededeeling volgt van ingekomen stukken, waaronder a. de begrooting van de Gezondheids - Commissie tot een bedrag groot L. net de Nederlof, Schoonhoven, 9 Oct. Ondanks goede velden en uitmuntend voetbalweer is het Zondag een droeve dag geweest voor „Sportolub". Het eerate elftal speelde om half drie tegen „Delft" en verloor verdiend met 3-1, daar „Sportolub" min der was dan bij zijn eersten strjd en „Delft" een goed geheel vormde. „Sport club" speelt eerst met wind mee, docb „Delft" oefent direct preasie uit op het Schoonhovensohe doelna een 10 minuten spelens raakt het spel ver deeld en om beurten wordt aangevallen, de doelverdedigere krijgen eohter nog geen gevaarlijk werk te doen. Heide partjjen verknoeien al eens een kans, de linksbinnen van „Sportolub" liet zelfs twee nraohtkansen onbenut. Na ruim 20 minuten spelen» zal de linksbinnen kalm voorzetten, doch de kalme boogbal gaat over doelverdedigere handen en via de paal in het doel, 1-0 voor „Sportolub De voorsprong is niet van langen duur, want bn een goeden aanval maakt „Del't" gelijk 1-1. Dan nog een haohe- ljjk moment voor het „Sportolub -doel, 1268,81, ten laste der gemeente. b. Sohryven van de Direotie der Ned. Spoorwegen, houdende de mededeeling dat de tramdienst Gouda-Sohoonhoven vbor zoover de plaatsruimte zulks zal toelaten, in de offioieele spoorgids biyft opgenomen. c. Missiven van Ged. Staten, houden de goedkeuring van Raadsbesluiten er ordeningen. d. Proces-verbaal van kasopname by den gemeente-ontvanger op 18 ber 1.1. Als punt 2 der agenda wordt aan de orde gesteld de voorloopig® vaststelling der gemeente-rekening, dienst 1921 Ge wone ontvangsten f 243620,46, gewone uitgaven f 229223,82, batïg saldo f 14396,64 buitengewone ontvangsten f 861,755,68; buitengewone uitgaven f 904 65,41, nadeelig sal4o f p3109,83, Wordt gelezen het rapport van de Commissie voor onderzoek dezer reke - ning, waarin o.a. eenopmerking wordt gemaakt inzake de belegging van gel den der gemeente. De heor Kortland, als lid der Commissie, licht een en ander nader toe. Spreker zegtwaar steeds wordt gesproken over, en wordtaangedrongen op bezuiniging, dan is het ook van lang, toe te zien en de aandaoht te vee. tigen op een voordeeliger geldbelegging. Het trekken van meer of minder ren te verdient zeker de aandaoht. Daarom acht de oommissie het op den weg van B. en W. om de hier gevestigde ban ken te doen insohryven en niet steeds met een en dezelfde bank zaken doen. Wanneer b.v. f 600 rentevoor gemeente bespaard kan worden, d»n zyn we daartoe verplioht. Dit is in het be lang der gemeente. De voorzitter: Deze iangele genheid is niet vatbaar voor aanbeste ding. Wel is in het college van B. W. reeds over dit punt gesproken, i we zyn nog niet tot een resultaat ge komen. De hner Kortland zegt, dat hjj plan had die zaak bjj de behandeling van de begrooting te bespreken. De voorzitter: Waoht u zoolang, dan kunnen B. en W. Bchynlyk ook wat meer zeggen. We moeten eohter wel in aanmerking nemen, dat de meeste banken alhier niet plaatselijk zyn, maar filialen van instellingen elders gevestigd. Bovendien als men steeds rieel behandeld wordt, verandert men niet gaarne. Dit kolfde doet zioh ook in het partiouliere leven voor. In ieder geval zullen B. en W. de zaak nader onderzoeken. De heer Yan Harmeien vraagt waarom niet vlugger tot vervolging is overgegaan van menschen, die hun be- larting niet betaalden P De voorzitter antwoordt hierop, dat verschillende omstandigheden oor - zaak waren, dat daarmede een weinig is getraineerd. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens de rekening, dienst 1921, vast gesteld. 3. Wjjziging der gemeente-begrooting dienst 1922, wordt z. h. s. goedgekeurd. 4—5. De ontwerp-verordening op de veemarkten in de gemeente en ae ver- ordeningen op het beheer van verschil lende gemeente-bedryven worden even eens z. h. s. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. om do verordening op de heffing van keur - loonen op Bommige punten te Jierzien. B. en W. adviseeren daartoe, omdfct de uitgaven niet gedekt kunnen worden door de inkomsten voortvloeiende uit do tegenwoordige verordening. Verhooging wordt voorgesteld Voor oen paard en voor een varken inet f 1; voor een rund boven 1 jaar mot f a,50; voor oen Bchaap met f 0.26. Het bedrag der keurloonen blyft met inachtneming van het vorenstaande nog beneden dat wat door de gemeenten in deze omgeving wordt of zal worden ge- eischt, terwyl de. verhooging, zooals bo ven is aangegeven, de slagers by hun concurrentie niet zal belemmeren en evenmin van invloed op den vloesoh - prijs kan zyn. Wordt goedgekeurd. Het adres van den heer A. C. Stra- slager alhier, bevat het verzoek vrijstelling van de betaling van ••on voor vleesoh, dat uit andere gemeente wordt ingovqird en waar oor reeds keurloon is betaald. Aan dit verzoek wordt voldaan. 7. Adres van de Algeraeene Neder - landsohc Vereeniging „Het Groene Kruis" met verzoek om toekenning van een jaarlyksche subsidie uit de gemeen te-kas. Waar dezelfde vereeniging reeds sub - sidie ontvangt ten aanzien van de mtsmetting van schoolboeken, wordt op het verzoek afwyzend beschikt. Gp het adres van het bestuur der K. Vereeniging de Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen, met verzoek om subsidie uit de gemeentekas, wordt eveneens afwijzend beschikt. 9. Besluit van het Burgerlijk Armbe stuur, d.d. 25 September 1922, tot wy- 'ging van de begrooting dier instelling, dienBt 1922. In verband met de heersohende malaise wordt door deze instelling een verhooging der gemeentelijke sub sidie gevraagd van f 2200. B. en W. stellen voor te besluiten de gevraagde subsidie toe te staan het bedrag betaalbaar te stellen in 3, om de maand verschijnende termynen zlk groot f 800, f 700 en f 700;, b. de subsidie, behoudens de door Ge deputeerde Staten vereischte goedkeuring voldoen uit den post „buitengewone uitgaven" der gemeente, te dekken noodig door buitengewone inkom - sten en de gemeente-begrooting, dienst 1922, dienovereenkomstig te wyzigen tot goedkeuring van de wijziging der begrooting dier instelling. De heer Van Willenswaard hoeft bezwaar dezen post te brengen buitengewone uitgaven, omdat hy ge- egeld terugkeert. De voorzitter merkt op, dat het hier een buitengewone subsidie betreft. Weth. Sohreuder deelde aanvan kelijk de raeening van den heer Van Willenswaard, doch iB later tot de over tuiging gekomen, dat boter was deze extra-subsidie onder buitengewone uit gave te plaatsen, om de belaatingbeta ers niet nog weer extra te drukken. De hoer Van Willenswaard verzoekt dit goed te notuleeren, dat dit byzondere geval de subsidie onder de buitengewone uitgaven wordt opgeno men. De gevraagde verhooging der gemeen telijke subsidie wordt daarna goedge keurd. 10. Voorstel van 3 raadsleden tot vast stelling eener regeling der vergoeding by opheffing van woonruimten. Het voorstel—Van Karmelen o.s. in stemming gebracht, wordt verworpen met 6 tegen 4 stommen. (Voor stemmen de heer en Peerbolte. Van Harmeien, Veen, en Van Os v. d. Abeelen.) 11. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een overeenkomst be- treffende toelating van kindoren uit 12 buiten-gemeenten tot de openbare la - gere soholen te Schoonhoven, wordt aan genomen. Voor Willige-Langerak is de overeen komst nog niet in orde. 12. Herbenoeming van leden der ver schillende Raadscommissies. Worden her benoemd In de Oommissie voor de Bedry - ven de heeren Van Harmeien, Kort land en Van Willenswaard. In de Commissie van Fabricage de heeren Itjeshorst, Hugo Soheer en Veen. In de Commissie voor de Finanoi- ën de heeren Van Os v. d. Abeelen, Kortland en Van Willenswaard. 13. Voorstel van B. en W. tot onder- handsohe verhuring van gemeente-eigen dommen en tot vaststellingdor huur - pryzen daarvan. Ter toelichting diene, dat de wonin gen Lopikerwog 32, 24 en 26 thans ver huurd worden voor f 2,60 per Week de woning Veerstraat no. 15 voor f3,16 week. Verhooging der huupryzen daarvan achten B. en W. niet noodza kelijk. Voor de overige woningen is in verband met de noodig geachte repara ties en do daarop vallende kosten een billyke verhooging gewensoht van f 0,76 per week. De huren zyn dan golykaau geldende voor de perceelen Lopi - kerweg 32, 24 en 26. De heer Peerbolte vraagtHeb- B. en W. het recht die huren te verhoogen met passoeren van de nuur- comraissie Do voorzitter antwoordt bevoa - tigend. Gemeente-eigendommen zijn uit gezonderd. 14.,» Voorstel van B. en W. tot ver ruiming van de werkverschaffing. B. en W. doelen te dier zake het volgende mede Indien de thans on - derhanden zynde werken gereed zullen zyn, zal de werkloosheid nog geenszins tot het verloden bohooren, zoodat het wensehelyk ia opnieuw naar werkgele - genheid om te zien. Reeds thans zou verruiming van .de werkgelegenheid kun nen worden verkregen door inplaats van lakwerk, aan de Soheepmakershaven eeii >oord v oorzieining in gewapend beton te maken. De kosten daarvan worden bo- groot op f 6993,75. Onder overlegging van een rapport en kosten-begrooting van den met de uitvoering der werken belasten ambte - naar, stellen B. en W. voor dienovercen komstig te bes lui tan en het benoodigde crediet daarvoor toe te Btaan. De voorzitter zegt, dat pak- erk een voortdurend onderhoud zal eischen. Nu de grond is uitgograven en droog ligt, kan de boordvoorziening m gewapend beton mot verminderde kos - ten worden aangebracht. Zonder discussie wordt het crediot ar 1 eend. De voorzitter deelt nog mede, dat later ook do bestrating zal moe- en worden verbeterd in verband met dit werk. 15. Adres van het Dagelyksch Be stuur van den R.-K. Bond voor Groo- te Gezinnen, afd. Schoonhoven, met ver zoek om aan de thans te werk gestelde werkloozen een kindertoeslag te verstrek ken. B. en W. stellen voor, daarop afwij - zend te beschikken op grond; dat het, in verband met den ongunstigon toe stand der gemeen te-financien, onmogelijk is tot het doen van de gevraagde uit gaaf. De heer Veen verwondert het, dat en W. niet met een voorstel zyn gekomen om een kleinen toeslag te go- ven. De voorzitter: 't Kan niet en het Ryk geeft daarvoor geen subsidie. Wordt besloten overeenkomstig het, voorstel van B. en W. (Slot volgt.) De bedoeling dier drie raadsleden ora de vermindering van woningruimten zooveel mogelyk te beperken. Daarom wenschen zy een regeling, waarby wordt vastgesteld, dat wanneer iemand een woning met oppervlakte 60 vierk. Meter aan hare bestemming onttrekt, daarvoor f 700 in de gemeentekas Btort en ven 50 vierk. Meter f 12,60 per vierk. Meter. Op die wyze wordt een kapitaal ge vormd, waarvan weer nieuwe woningen kunnen worden gebouwd. Weth. Sohreader zegt, dat elk geval, dat een woning aan haar be stemming wordt onttrokken, door B. en W. af zonder lyk wordt beooi irdeeld. De heer Van Harmeien pro testeert tegen het onttrekken van wo ningen aan haar bestemming met het oog op het woningtekort. Weth. Schreudjer zegt, dat even als het met andere dingen gaat, het ook gesteld is met woningen. Eenmaal komt er een tijd, dat zy niet meer aan het doel beantwoorden, 't Worden later pakhuizen en daarna afbraak. De heer Van'Harmeien hand haaft het voorstel der drie raadsleden, om een regeling vast te Btellen tot taling van vergoeding bij opheffing van woonruimten. Ook de heer Veen verklaart zioh voor zoo'n regling. De voorzitter: Zoo'n rogehfcg zou in het nadoel der gemeente zyn en de vestiging van kleine industrie tegen werken. 't Gaat ook niet op, dat iemSnd b.v. voor een krot f 600 betaalt en vendien daarby nog f 700 aan de go- meen te zou moeten betalen. Gemeenteraad van Nieuwpoorl Alle leden zyn tegenwoordig. 1. De notulen van het veriiandelde in de vorige vergadering zyn gelezen en goedgekeurd. 2. Zyn gelezen en voor kennisgeving 'aangenomen a. Missive van God. Staten, houdende terugzending van het goedgekeurd raads besluit tot verlenging van den ontrui - mingstermyn van een onbewoonbaar Ver klaarde woning b. Missive als voren, dat de verorde - ning op het vervolg-onderwys voor ken nisgeving is aangenomen Missive inzake nadere regeling der jaarwedde van den burgemeester in ver band met diens ambtswoning; d. Uittreksel uit het K. B. van 25 JuU 1922 inzake ontheffing van keu ring van huisBlachtingen e. Sohryven van B. en W. van Schoon hoven, dat hun ooilege maohtiging iB verleend om de zaken betrekkelyk. de Vleeschkeuring8wet met den Raad dezer gemeente gemeenschappelijk te egelen f. Sohryven van Burg. en Weth. van Dordrecht houdende inzending der balans van den Keuringsdienst van Maren over 1921, waaruit blijkt, dat ia betaald f 66,59, dat had moeten worden betaald f 46,02, zoodat te veel is betaald f 20 57 g. Het adres der Alg. Ned. Vereeni ging „Het Groene Kruis te Utrecht om subsidie h. Schryven van mej. W. de Jongh dat zy hare benoeming tot onderwijze res aanneemt. 3. De voorzitter leest voor het sohry ven van B. en W. van Sohoonhovon d.d. 1 Sept. j.l. en het daarby in drie voud ontvangen exemplaar der overeen - komst tusschen de gemeente Schoonho ven en de gemeente Nieuwpoort be treffende uitvoering der Vleesohkourings wet, met welke overeenkomst de Raad zich vereenigt. 4. Wordt in verband met de ingeko men begrooting, dienst 1923, der Ge wondheids-Commissie te Schoonhoven be- «loten," de voor dat jaar van deze ge- nieentev gevraagde bijdrage ad f 19,65 te zijner tyd ter besohikking van de com missie te stellen. 5. Wordt besloten aan het Burgerlyk Armbostuur alhier voor den dienst 1923 <>en subsidie uit de gemeentekas te ver- leenen van f 250, en goedgekeurd de begrooting van die instelling voor dat jaar in ontvang en uitgaaf op f 844,04. 6. Wordt opgemaakt de voordracht ter benoeming van 2 leden van het ooi lego van zetters wegens periodieke af treding van H. J. van Riemsdijk en D. Baron, en daarop geplaatst 1 H. J. van Riemsdyk, 2 D. Baron, 3 J. Mon- 4 L. G. Boele. bul - W. van teba>» -» i,, 1. Wordt Toorloopig yostgesteld de go- moente-rekeDing, dienst 1821, nis volgt De ontvangsten, gewoneop r 30502,18}, buitengewone, 286 to taal f 30788,18}. Po uitgavengewone op f 28280,44}, buitengewone f 280,68, to- tanalig2s«ldo° gewone 1 2221,74, tengewone f 6,42, totaal f 2227,16. 8. Wordt op voorstel van B. on met algenieene stemmen besloten de by raadsbesluit van 6 Augustus 1920 ver leende biidraga in de tot stand koming v,r vertSegen in de Albla»er- waard van f 1 per inwoner in te trek- ken. 9. De voorzitter deelt mede, dat aan het Elootrioiteitabedryf te Dordrecht op gave is gevraagd van de kosten van hunfcluiting van dé weegbrug en het b Loom boo tenhoofd, en dat bericht^ is ont vangen dat die kosten zuilen bedragen f 160 voor gemeente en reoderij te zo men, benevens f 12 voor de weegbrug en f 10 voor het wachthuisje. De voorzitter heeft ter zake een on derhoud gehad met don vertegenwoordi ger der reedery, den heor J. Kortland te Sohoonhovon, die in overwoging gaf dat de gemeente de aanlegkosten zou be talen, terwyl do reederij dan de exploi tatie-kosten zal dragen, ook van de lamp bij de weegbrug, mits deze alleen voor dat doel zal worden gebruikt. Na eenige bespreking wordt met al gemeone stemmen aldus besloten. 10. By de rondvraag vraagt het lid Monteban of het mogelijk is het riet-N gors buiten op te hoogen, met het oog op do bestrijding van werkloosheid, waar op de voorzitter antwoordt, dat deze zaak" reeds door Burg en Weth. wordt overwogen. liet lid Looijaard wenscht by de weegbrug een schuilplaats voor don waagmoostor, waaraan B. en W. hun aan dacht zullen wijdenhetzelfde lid vraagt, waarom is afgeweken van de gewoon to om de ambachtslieden om de beurt het geraeeutewerk te geven, waar op de voorzitter antwoordt, dat meer be langrijke werkzaamheden thans by in schrijving geschieden, in verband met opgedane ervaringen ter zake, hetgeen door hem en wethouder Ouworkerk met verschillende voorbeelden wordt toege licht. Hierna sluiting. Schoonhoven. 9 Oct. 1922. Ds. W. Wesseldijk, predi kant bij de Ned. Herv. Oemeente ontving een beroep naar Wilnis. t Ds. J. W. Eiselink, predi kant bij de Oeref. Kerk alhier, heeft bedankt voor het beroep te Alblasserdam. f Mej. R. H. Valk is benoemd tot onderwijzeres aan de te openen Chr. U. L. O.-School alhier. f Mej. E. Bezem er alhier la te Rotterdam geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen. t Den len December a.«s. za 1 het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. Hooijkaas benoemd werd tot onder wijzer aan de openbare lagere school alhier. t Naar wij vernemen is de Diaconie der Ned. Herv. Oemeente alhier voornemens om onder hare lidmaten, die meer of minder door de tijdsomstandig heden in moeilijkheden verkeeren, in den loop dezer n aand te verdeelen: a. pl.m 400 H.L. aardappelen en b. pl.m. 400 H.L, •teenkolen. De leveringen zullen worden opge dragen aan de stadgenooten: a. P. v. d. Hek, aardappelen-, groenten- en fruit handelaar, en b. de firma A. Hoogen- boezem. f Werd uit Noord-Oostelijk Groningen gemeld, dat het dé£r reeds Vrijdagnacht had gevroren, hetzelfde wordt thans gemeld van Zaterdagnacht en dan nog wel uit onze omgeving. Een venster op het Oosten vertoonde hier inderdaad een ijslaagje. f Zaterdag waren op de kaas' markt aangevoerd 9 partijen, wegende te zamen c.a. 2200 K.O. Prijzen waren als volgt: gestempelde f 51 tot f 57,50, on gestempelde f 52 tot f 53. Handel vlug. WATERSTAND 7 October. Keulen, v.m. 2.68 m. -f 0.07 m. Telegrafisch Weerbericht- Naar waarneming in den morgen van 9 October. Medegedeeld door 's Ryks Meteorologisch Instituut te Do Bildt. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige oostelijke tot zuid oostelijke wind, nevelig tot licht of halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer, kans op nachtvorst In het zuiden, zelfde temperatuur overdag. Verdronken. In den Laan- weg by Noord-Scharwoude is een 7-ja- rig dochtertje van den heer P. in een sloot geraakt en daaruit levenloos op gehaald. Een wanhoopsdaad. Te Billandcourt, niet ver van Parijs, heeft dezer dagen een 76-jarlge man, zekere Betrequln, zijn eigen zoon Raymond, een jongmensch van 25 jaar, doodgeschoten. Raymond was iemand van zeer losban- digen levenswandel, een luiaard zonder weerga en een gevaar voor zijn omgeving. Volgens verschillende menschen, die na den moord gehoord zijn, was het karakter van den zoon onverbeterlijk. Reeds lang voorzag men een ongeluk, maar schaamte weerhield de huisgenooten, de hulp van de politie in te roepen. Op den nood- lottigen dag weigerde de jongeman van bed op te staan en zich aan den arbeid te begeven, ofschoon zijn oude vader het hem gelastte. De grijsaard wond zich daarbij zoo op, dat hij ten slotte een revolver voor den dag haalde en zijn zoon met twee schoten in het hoofd doodde. De ongelukkige oude gaf zich toen zelf aan en zei berouw te hebben over zijn daad, maar te hebben gehandeld uit zucht om zijn beide dochters |te redden uit handen van haar broer, die haar naar het leven stond. Wat moet er, zoo vroeg hij, van de meisjes worden, nu hij zelf bijna blind was en nog slechts kort te leven had, en ze weldra overgeleverd zouden zijn san den onverlaat, die zijn zoon was? De oude Betrequln stond bij de politie steeds uitnemend aangeschreven. Wilde zwijnen en herten. Talrijk waren vroeger de klachten over schade, aangericht op de akkers van Veluwsche landbouwers door de veie wilde varkens, die in de bosschen aldaar verblijf hielden. Sedert eenigen tijd hoort men daarvan niet meer en hoogst zelden treft men nog een dezer dieren aan. 't Lijkt wel of ze zijn nitgestorven. Thans echter blijken de herten in aantal te ziin toegenomen. Zij vertoonen zich soms In kudden van honderd stuks. Zij doorkruisen de bosschen en rennen over de vlakte. Jachtopzieners beveiligen de herten tegen de stroopers. Een daad van waanzin.— Men schrijft uit Emmen: Een gruwzame geschiedenis heeft zich Maandag te Erica (Dr.) afgespeeld, dat wel een eigenaardig licht werpt op de geestesgesteldheid van sommige men schen. Daar heeft namelijk de arbeider Visser een zijner kinderen als offer aan Ood gebracht. Ais offer ingevolge etn „profetie" van uit den hemel! In de Apostolische ge meente te Klazienaveen n.l. waarvan Visser een dweepziek volgeling is, was uit „wonderlijke dingen", die als profe tieën wérden aangemerkt en als zoodanig in vervulling moesten gaan, komen vast te staan dat er een mensch aan Ood geofferd moest worden. Een dier wonderlijke dingen was op gemerkt door een dienstbode van de firma N. ten Brink te tmmen. Zij zou op zekeren dag hebben gezien, dat een doodkist voor het kerkgebouw stilhield. De kist ging vanzelf het gebouw binnen en bewoog zich naar het altaar. Een „profetie", meenden de volgelingen waar uit moest blijken, dat er 'n mensch ge offerd moest worden. Maar toen het voor de meeste leden van het kerkge nootschap vaststond, dat hun „priester" voorganger) Wolter Olyve geslachtofferd moest worden, moet Visser te kennen hebben gegeven, liever zioh zelf of een van zyn kinderen te offeren, dan don voorganger. Wat zioh daarna ten huize van meer genoemden Visser heeft afgespeeld, doet wel aanleiding geven aan hetgeen men in de buurt ging gelooven, dat Visser werkeljjk een kind had geofferd, want hoe is het verdere verloop van deze zonderlinge gebeurtenis f Zondag werd in de woning van Vis ser een kind geboren. Den volgenden dag nam V. het kind, dat van het mannelyk geslaohf f was, op den arm t begaf er "zioh mede naar de legerstede van zyn vrouw Fransina van der Wei- in zeide „Dit kind moet geofferd worden aan onzen lieven God stem je daarin toe P" Toen de vrouw haar afkeuring te kennen gaf, hield Visser aan„het offer moet gebracht worden, is het dit kind niet, dan moet toch een van onze andere kinderen als offer vallen stem maar toe vrouwals ji] „Ja" zegt, dan gaat het... dan laten wij het los... geef het kind maar de hand zie, het kind de oogen weer open Daarna maakte V. de lippen van het kind met cognac vochtig en legde het op den schoot van een buurvrouw, waar hetstierf. Deze plotselinge dood deed de buurt bewoners de politie met het gebeurde in kennisstellen, met het gevolg, dat V; Woensdag door den chef-veldwachter Timmerman van Emmen en den ge meente-veldwachter Grooters van zijn werk aan het Drostendiep werd gehaald en te Emmen in arrest werd gesteld, waarna een streng onderzoek werd in gesteld. Dit had in zooverre resultaat, dat Visser het hierboven omschrevene kende. Dat hij het kind van het leven zou hebben beroofd, bleef hij evenwel ontkennen. Niettemin werd hij Donder dagmorgen gevankelijk naar Assen over gebracht. Intusschen heeft dokter Hospers van Emmen den lijkschouw verricht. Zijn oordeel wenschte deze evenwel op te schorten, totdat nog een andere deskun dige een onderzoek had Ingesteld, reden waarom Vrijdagmorgen met het lijkje naar Oroningen werd afgereisd. De politie heeft geen aanleiding kun nen vinden om Olijve, wien een streng verhoor is afgenomen, in verband met deze zaak in hechtenis te nemen. Even min vond de Justitie te Assen reden om Visser in voorlöopig arrest te houden (uit tactisch oogpunt heeft men hem weer vrijgelaten, om hem mogelijk vrijer te doen worden). Natuurlijk houdt deze geruchtmakende zaak algemeen de gemoederen in bewe ging. Onder een motorfiets. Te Oudesohoot is hot 6-jarig zoontje van den hoer v. D. aldaar, door don motor- ryder H., uit Mildam, overrode». Bloe dend uit beide ooren werd het kind be wusteloos opgenomen. De toestand is ernstig. H. viel en ontwrichtte een schouder. Zijn vader bestolen. Te Meppel zijn door de politie gearresteerd de 17-jarige M. de W. aldaar en diens drie vrienden, die samen uit het magazijn van galanterieën enz. van den vader van eerstgenoemde verschillende goederen wegnamen tot een bedrag van ongeveer f 1400 en deze bij den opkooper H. te Hoogeveen te gelde maakten. Zondags morgens brachten de „vrienden" den buit doorgaans weg eri ging M. de W. meestal ter kerk. tig ooge n bl i k.— Liselotte Qrothe, Oeengun Een Duitsch meisje, werkzaam aan een bank te Essen, is door de Amerikaansche krijgsraad te Köblentz die het elegante van de demonstratie blijkbaar niet heeft kunnen apprecieeren tot twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld, omdat zij vlak vóór een paar Amerikaansche militairen, op een manier, die wel zeer de aazidacht moest trekken, een Afnerikaansch vlaggetje (zakdoekje) uit haar taschje had gehaald en daarin haar neus gesnoten had. Zich dood gedronken. Te Maastricht werd een 56-jarige man die nog al eens vaak misbruik maakte van sterken drank, door de politie wegens dronkenschap naar het politiebureau ge bracht om daar in een cel zijn roes uit te slapen. Toen men na eenige uren den man in vrijheid wilde stellen, gaf hij geen teeken van leven meer. De Inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood con- stateeren als gevolg van overmatig mis bruik van alcohol. Een kerkdief aangehou den. Ongeveer drie weken geleden werd te Warmond In de Ned. Herv. Kerk Inbraak gepleegd. De dader is thans te Leeuwarden gevat. Het ia een zwerver, zekere C. V.. 54 jaar oud en zijn spoor gevonden door het vinden van een door hem verloren kassabon van een Haarlemsche firma In ijzerwaren. Daar had hij een breekijzer gekocht, een misbaar werktuig voor hem, want men vermoedt, dat hij op die wijze npg andere kerken heeft bezocht, Kraa oudje. De weduwe J' Musegaas te Peperga la thans 100 Jaar geworden. De nog flinke vrouw reed oer auto door het dorp, waar menigeen e harer eere de vlag had uitgeatoken, Dultsche dienstmeisjes. Blijkens de jongste statistiek zijn alleen te Bussum 427 Duitsche dienstboden in betrekking, terwijl dan nog ongeveer 120 andere vreemdelingen In verschillende bedrijven werkzaam zijn. De halve oent. 'tls buiten gewoon jammer, dat de halve oent gaat verdwynen. „Niet om het muntje, maar moreele beteekenis. Want het muntje is een hoogst binder- lyk sujet. Je houdt het al- tyd voor een dubbeltje, en het brengt je in de tram o* in een winkel soms onder onaangename verdenking, van eens te willen probeeren een kleine oplichtery te begaan. Het is een brutaal, opdringe rig geldstukje, dat onder talryke dub beltjes Bteeds zioh op den voorgrond plaatst, en zonder uitzondering als je in je vestzak grypt het eerst tussohon je vingers komt, De werkolyke beteeke- nis als gangbare munt is het al lang kwyt, want zelfs bedelkinderen hebbon er minachting voor en aan do snoepzaak, waar een handel in polka-brokken en veterdrop en spinnekoppen en zuurpypen wordt gedreven, is het niet meer in tel. En altyd worden je 's avonds op het bekende huishoudleitje door je dienst bode voor het slapen gaan een paar van die kleine ellendelingen gepresen - teerd. Ik zal dus bly zyn er nooit meer een te zien. Maar ik betreur de afschaffing van het instituut halfje. Ook het symbool halfje dreigt nu verloren te gaan. Want het halfje had een groote betee- kenis in den groothandel, het was zoo het teeken der goede oude degelyke ein ver siersel en gezellig krulletje, aan het find van een respectabel getal. Het stond :oo trots en het wilde altyd zeggen wie het kleine niet eert het groote toch reedB vele deugden verloren gaan. Want wo weten net allen, dat het slechts een kwestie is van ilusie. Want toen het mp zelf eens overkomen is, dat ik een nota had in te dienen en het bedrag voor me stond, in tamelyk ron- oyfers, kwam me dit zoo kinderlyk zoo onecht en onzaakkundig, zoo volslagen leekenwerk, dat ik me schaam de de rekening zoo in tè sturen en toen heb ik er, om myn geloofwaardigheid te versterken, anderhalven cent by ge schreven." Door den electrticfyen stroom. De electriclen R. wis te Haarlemmermeer In een paal van het O. E. B. bezig met het nazien van een electrische geleiding. Plotseling kreeg hij een hevigen schok en geraakten de zich aan zijn voeten bevindende z.g. klim- schaatsen zoodanig in elkaar verward, dat hij zich niet kon verwijdereji. De man riep zoo hard hij kon ont hulp, waarna eenige personen kwamen toe snellen en er in slaagden de schaatsen met een ladder los te stooten. R. viel toen uit den paal op den grond, bleef eenige minuten bewusteloos liggen, doch kwam toen gelukkig weer bij. Als hij niet bijtijds uit zijn levensgevaarlijke positie was bevrijd geworden, zou het ongeluk ongetwijfeld treurige gevolgen hebben gehad. Een kippenziektek Onder de kippen in „de Streek" (N.-H.) heerscht hier en daar de z.g. kopzlekte. De dieren worden daardoor blind en geraken des morgens bij het verlaten van hun hok te water, waardoor 'ze omkomen. Onder verschillende toornen wordt daardoor een ware slachting aangericht. Westlandsche druivenl Op de velling te Kwinstheul zijn twee druiventrossen aangevoerd, die resp. 5 pond en 5 pond en 4 ons wogen. Zi brachten 59 en 65 ets. per pond op o: ruim den dubbelen prijs van gewone druiven. Wonderlijk bewaard. Toen 12.18 de locaaltrein uit Delft ver trok, stonden, zooals meermalen gebeurt, alle hekken open. Een studente uit Delft kwam, toen de trein al in beweging was, aanloopen en wilde op een der balkons springen, doch zij sprong mis en had een andere reiziger haar niet bij den arm gegrepen, zij zou zeker overreden zijn. Nu werd zij een tiental meters mee gesleurd. De reiziger liet niet los en trachtte door roepen en jchreeuwen hulp te krijgen. De studente hing ten slotte tusschen twee wagens in. Niemand scheen op het denkbeeld te komen aan de noodrem te trekken. Maar gelukkig laeeg de moedige redder ten slotte hulp èn kon het meisje op het balkon worden geheschen, danig van streek en met ver scheurd boven- en ondergoed. De bruid verdwenen. Te Deventer zou een paartje in het huwelijk treden, maar op het allerlaatate oogenblik kwam de bruidegom tot de onaangename ontdekking, dat zijn bruid spoorloos ver dwenen was. De bruidegom is ijlings naar elders vertrokken om de voort vluchtige zoo mogelijk nog op te sporen, SCHOONHOVEN. Van 6-9 Oei GeborenGerrigje Willempje, d. van P. Rozendaal en O. M. Spruijtenburg. VlaschBriJberlchten. i M.KIWTOL, 6 Oct. De vangst van gewone rivier- en poldervisch was in de afgeloopen week ongunstig. In den polder werd met de schakels tamelyk gevischt. maar daarbU was <le vangst van paling gering. De liehte maan werkte hierop ongunstig. In de rivier was de vangst Bleoht zoowel met de Bnoekfuiken als de pa lingvangst. Men besteedt thans voor snoek van 35 -40 oent, baars van 20-26 oent,, pa ling van 30-75 cent, bliek van 9-20 cent, voorn van 4—7 cent, alles per J kilo. De zalm vangst was in de afgeloopen week zoer bescheiden. De oude- of zoraerzalm raakt op en van nieuwe- of winterzalmen zyn Blochts m paar exemplaron gevangen. KRALINGSCHE VEER, 7 Oot. He den aangevoerd 2 groote zomerzalmen, f 1,60—f 1,80 en 15 kleine dito f 1,50 f 2,60. HARDINXVELD, 9 Oot. Van 1 tot _i met 7 dezer werd aangevoord en af geslagen 1 zalm k f 2,50 por K.G. Marktberichten. LEIDEN, 7 Out. Botermarlt Primo fabrieksboter (controle) f 226—f 260, pri ma boerenobote* f 280—f 290 per J vat van 40 K.G. Aanvoer middelmatig. DELFT, 7 Oct. Aangovoerd 26 sta pels komynekaas. PryB 80—90 cent. BREUKELEN, 6 Oot. Aan de kaas markt waren heden aangevoord 101 wa gens, met te zamen 3953 stuks kazon, gewicht pl.m. 27.671 K.G. Prys lesrt. f 52—f 58, 2e Boort f 45—f 61, gestem pelde f 47—f 63 per 50 K.G. LEIDEN, 6 Oot. Kaasmartkt. le soort Goudsohe kaas f 66—f 69, 2e srt. f 62 ■f 56, le soort Leidsohe f 41—f 50 2e soort f 42—f 46 per 50 K.G. Aanvoer 111 partyen. Handel matig. UTRECHT, 6 Oot. Aan do kaasmarkt alhier waren heden aangovoerd 94 wa- genB kaas, wegende 24.722 K.G. Do pry- zen waren als volgteerste kwaliteit f 62—f 54, tweede kwaliteit f 49-f 61, Ryksrnerk f 61—f 67.50 per 50 K.G. Handel vlug. UTRECHT, 7 Oot. Aan de veemarkt alhier waren aangevoerd1400 Btuks vee. Pry zen waren als volgtstieren f 85—f 220, schapen f 130—f 250, pin ken f i-O—f 145, melkkoeien f 160 f 395, kalf koeien f 190—f 420 vaars- koeien f 135—f 395, magere kalveren f 30—f 70, nuohtere kalveren f 14f 20 magere varkens f 27—f 60, biggen f 13 f 27, magere schapen f 30f 40, lam meren f 22—f 30. UTRECHT, 7 Oct. Hooiboter f 1,35. Eieren 12-13$ oent, kaas 50-80 oent. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de vele blijken van belang stelling bij hun 25-jarige Echtvereenlglng ondervonden. A. SLINOERLAND en Echtgenoote. Lekkerkerk, 9 October 1922. dat wie niet waard is. En v6el, dat do nota's, die over en tienduizenden gingen, met groote gewetenstrouwheid met onaanvechtb<vre koopmansdeugt waren opgesteld en uitgecalcuteerd. Het gaf zoo'n air van waarachynlykheid aan de oyfers in groot boeken en journalen. Het was een be raad van al wat boekhouding en accoun tancy was. Zonder hot halfje is een behoorlyko berekening niet af. Dan lykt het getal zoo willekeurig, dat nauwelijks betrouw baar is. Maar met het halfje boezemt het volkomen vertrouwen in. Wanneer je b.v. leest in de «f/ioiwle stuiken, dat op een goraoentelyk kunst- bodryf of een schouwburg-exploitatie, f 167.492,031 te kort gekomen is. dan kryg je toch nog even het idee. aat er oo»8cienoieus en zorgzaam is beheerd, dat er tooh ondanks alles op de klein tjes is gelet. En als je een huis hebt laten bou wen, dat voor vijftigduizend gulden is aangenomen, kryg je bovendien aan bü- werk een rekening van b.„v. f 19.002,62$, waarvan do halve cent je de bevredi - ging geeft, dat jo eerlyk bedot bent. Hot vorige huis dat ik bewoonde kost te aan huur 26 gulden en 43$ oent en dat heeft met toen het idee gegeven, dat mijn huisheer met uftorste zorg bere - kond had, op welke wyze hy my hot huis op zyn allergoedkoopst kon vorïï^- ron. De schoonste ilusie van gedogen koop manschap, van goode trouw en nauw gezet beheer gaat verloren, en dat is juist heel jammer in dezen tyd, waarin KERKVOOODEN der HER VORMDE OEMEENTE maken bekend, dat de vanaf I September 1922, HT Aandeelen met Coupon 1923 en vervolg zijn vanaf 1 September 1922 renteloos verklaard. Namens Kerkvoogden: A. DE LANOE Hz., Voorzitter. M. MOLENAAR, Secretaris. TERSTOND OEVRAAOD 2 Halfwas en een Adres P. BAARDWIJK, Haven 113, Nieuwpoort. Met Kerstmis gevraagd een goed kunnende melken Ba met boerenwerk bekend. Adres W. VAN VLIET Wz., Ouderkerk a d. IJssel. Aan hetzelfde adres TE KOOP kalftijd laatst van Januari. Er biedt zich aan een P.O., geheel op de hoogte met het boerenbedrijf en in staat de geheele leiding op zich te nemen. Hoog loon gepn vereischte. Brieven onder no. 79Ü, Bureau van dit Blad. Er b. z. a. een net Burgerdien8tm«isje, voor dag en nacht, reeds 2 jaar in een zelfden dienst als zoodanig werkzaam geweest. Br. fr., onder no. 760, Bureau van dit Blad. Een flinke Adres: P. DE RUITER, Café, Puttershoek. OEVRAAOD: Mej. C-A SANDER, Haven, Schoonhoven. lang 18 M., breed 5,60 M. en Te bevragen bij O. B. NIJHOF te Oud-Alblas. Stam Seifert, op vollen zang vanaf f 8,00; Kloekstam, fijne Edelfpllers, vanaf f 10,00. Die ze hoort, die koopt I C. IQOIJAARP Nieuwpoort. een hecht en sterk gebouwde met pannen gedekt en steenen fundeering, groot 14 M. lang en 6 M. breed. Te bevragen bij B. A. VOOELESANQ, Alblasserdam. Een In prima staat zijnd Enyelsch merk Burroughes Watts, Londen, met bijbehoorende Ballenkast met 15 ballen, Telraum, Rek met 12 queuën Te zien bij vooraf bericht VEKKLEIJ, Meubel- bij M. transi Telen Bez. 1708, Den Haag. transport, Emmastr. 20-22, 'en f

Schoonhovensche Courant | 1922 | | pagina 2