?D en. ;alk tuiem CM Vleeschkeuring moet plaat» hebben en deze Keuringen alleen op Woensdag en Vrijdag zullen geschieden. It I mborg ni srkoopërs. OfficiöBlB KBDniSÊöYiiiE. IOR Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. Bericht. No. 4577. 54* Jaargang I a (kerlj Jj Buitenlaadscb Overzicht FEUILLETON. Beproefde Trouw. Jongvee ROflïER, en SEP Woensdag 25 October 1922. PLaabelijk Nieuw». BINNENLAND. EEP den 'ten had welke vanwege het Neder landsoh it- MZ. ordt irikle (Wordt vervolgd.) i net en md. eloppen otaur* velk rente 000. raat; recht de boofditad. N( de hy of hy L. 100 be- asse ijën, S. a W. N. VAN N00TEN t. SCHOONHOVEN, Ultgavari. Intercomm. Telefoon-No. 20. Poetcheque en Girodienst No. 13763. Gemeente Derginbicht. ver - opt- leming pperv E.R* E.N. ste. rtlculleren ts Uitgevers- Den Haag. mdvtyk jan ont- ver- zoo edel haar met SCHOONHOVENSCHE COÜRANT Met het nieuwe zeer boeiende feuil leton zullen we spoedig aanvangen. Evenals de vorige maal zullen zich ook nu weer vele nieuwe abonné’s aanmelden. Het verdient echter aan beveling zich nu reeds als abound op te geven om verzekerd te zijn van toezending der eerste nummers van het feuilleton, waarvan slechts een beperkt aantal zal worden bijgedrukt. Wij herhalen nogmaals ons vrién delijk verzoek aan onze lezers om adressen op te geven van personen, die de Schoonhovensche Courant eenige malen ter kennismaking willen ont vangen. Na mededeeling daarvan, zullen wjj voor toezending zorgdragen. DE UITGEVERS. BOM. i pet. vanaf ngen termijn Braaf» Prov. Portov.antw. Telegraaf- en Telefoon kantoor geopend. - Te Heuke- lum bjj Leerdam ia een hulptelegraaf- en telefoonkantoor in dienst gesteld. Nieuwe postzegels. - Prijs der< AdvertentiënMaandag»- en Woentdag» van 1 tot 6 regels f 1,15 iedere rejjel meer f O,!?1/»; Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. By advertentiën, opgegeven voor 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen 0,10 per regel op Maandag en Wotntdag en tegen 0,12*/j per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. Ie geschryf het uitvloeisel van gemeenen ist. Zeg my, Jacob, aangetroffen P” Bergambacht, 26 Üct. Het aantal gewoon dienstplichtigen voor de militie- lichting 1923 bedraagt voor deze ge meente elf, en zullen worden ingelyfd P. P. Stuurman, J. Blanken, A. de Tedelykheid, W. Stout, A. van der Straaten, P. de Graaf, P. Breedveld, P. dan Ouden, W. Stout, M. G. Muilwyk en J. Schilt. Het maken van den nieuwen aan legsteiger in de rivier de Lek, aan Bergstoep alhier, voor de stoombooten van de Reedery o.d. Lek, is opgedragen aan den heer A. Zanen teAmmerstol. Aan de heeren dó- Ryke en Co., zoomede aan de heeren Spit en Cats, touw- en garenfabrikanten alhier, i» door den heer Hoofdinspecteur van den Ar beid in dit district vergunning verleend om tot 31 December 1922 gedurende 10 uur per dag en 56 uur per week arbeid te laten verrichten in hun fabriek. De bouwman W. B. alhier, dezer dagen het schadepostje, dat een zyner beste koeien dood lag. Door den keuringsveearts werd houtvuur geconsta teerd, zoodat het vleeaoh voor de con sumptie werd af gekeurd en onder politie toezicht vernietigd en begraven i». Stolwijk, 26 Oct. Toen eenige we ken geleden het militair vliegtuig No. 738 gedwongen was alhier een noodlan ding te doen, waarby van de zyde der beide officieren tegenover het publiek en omgekeerd de meeste welwillendheid werd betoond, beloofde de officier-avia- teur zoo spoedig zulks met den dienst overeen te brengen was, te zullen te- rugkeeren en als herinnering aan de noodlanding eene foto van ons dorp in vogelvlucht te zullen nemen. Deze belofte is thans vervuld en eenige au toriteiten hebben nu eene foto ontvan gen, waarop Stolwyk voorkomt, geno - men van een hoogte van e<*n paar hon derd meter vanuit het Z.-W. met een vergezicht in N.-O.-richting. Het is een zeer aardig kiekje en zeker wel de eerste keer, dat ons dorp van zulk een hoogte is genomen en is daarby tevens eene herinnering aan een feit, dat zich zeker niet dagelyks herhaald. Bleskensgraaf, 25 Oct. Dr. de Sma len, plaatsvervanger van Dr. Ingelse had bij het uitwyken voor kalveren, het ongeluk met zyn motorfiets in de vry diepe sloot lang» den Tolsteeg te rjjden. Dr. I. was spoedig op het droge, doch de motor moest met behulp van touwen worden opgehaald. Met een nat pak en een defecte mo tor liep het ongeval af. Bleskensgraaf, 26 Oct. Voor de lichting 1923 zyn voor deze gemeente bestemd tot gewoon dienstplichtigen A. Vlot, T. de Puyker, T. M. Ooms, N. G. Beukelman, D. O. Breedvid, L. Ooms, tot buitengewoon dienstplichtigenB. -- J I br0" in zyne kamer. _v_J aan, het ven ster staan met het hoofd op de hand geleund staarde hy naar buiten. „Jacob”, zoo sprak de heer Hams - dorff met grooten ernst, „een brief van Nelly leerde mjj de oorzaak kennen van uw leed, en, evenals zfl, ben ik ten volle overtuigd, van Marie’s onschuld. „Onschuld”, riep Jasob, „ja zQ ziet LLOYD GEORGE heeft Zaterdag een rede te Leeds gehouden. Hy verklaarde, dat de partystryd weer was herleefd. Het vo.k zal nu moeten beslissen Of het landsbelang, dan wel partybelang voor op staat. De ex-premier betoogde, dat hij nog steeds demokratisch was en betreurde dat BON AR LAW die in den oorlog onafscheidelijk van hem was zich door 'de minst-bekwamen en de minst-erva - renen in zyn party op sleeptouw heeft laten nemen. „Hy heeft zich,” zei Lloyd George, „in de positie geplaatst van den paardrüder, die niet de teugels in handen heeft, doch zich vasthoudt aan den staart van het paard, een niet bepaald veilige positie.” (Gelach). Ik meen, dat de belangen van het land daaronder zullen lyden. De reactionnaire opstandelingen zullen, wanneer zij een maal vast in den zadel zitten, hun „die hard”-program, wensohen uit te voeren, en ik koest# de vrees, dat maatrege len genomen zullen worden, welke de kamer en legde het op een plaats, waar het onmiddellyk in zyn oög moest val len. „Een uitgebrande wonde geneest het beste,” dacht zy. En het dagblad kwam in zyne han den. Ah een brandend yzer drong de tyding in zyn hart, dat zich een schyn- vrede had verschaft. „Hy dacht niet, gelyk Nelly gezegd had, „het h nietLwaar Daartoe had hy te lang mistrouwen in zyn hart ge voed hy viel nief neder gelyk vroeger daartoe was hij te zeer aan de smart en de teleurstelling gewoon. „Bedrogen wederom bedrogen I Was dit de oplossing van het geheim P Was dat het antwoord op zyne vraag P „Te aat, te laat, Voor altyd te laat I” had zy zelve gezegd. Ten tweeden male zoo schandelyk bedrogen 1” Het verlangen kwam in hem op zich te verbergen zyn smaad, zyn smart te onttrekken aan aller oogen. Den blik zyner moeder kon hy het allerminst verdragen. Toen de gravin naar hem informeer de, had hy het kasteel reeds verlaten. Zyn bediende berichtte, dat de heer graaf eene gewichtige tijding ontvan gen had, dat hy te voet naar het sta tion was gegaan, dat hy binnen weini gs dagen zou terugkeeren of schry- ven. De gravin verschrikte bovenmate. Had zy weder te snel gehandeld P Ook Nel ly liet het hoofd hangen. Zy had hem haar kommer omtrent Marie willen toe vertrouwen. Gelyk het gewonde hert in het kreu pelhout vlucht om zich te verbergen zoo ook had Jacob in zyn smart de een zaamheid gezocht. Het ledige ouderlyk huis wenkte hem. Zyn weg voerde door zyn geleden tengevolge van de daling der effecten in en na den oorlog. De boeken der spaar- en voorschotbank, 'die onder V’s toezicht stond, zyn volgens tot dusver gedaan onderzoek, in orde gebleken. Do directie der bank heeft de houder» der spaarbankboekjes opgeroepen om hun boekjes te vergelyken met de •paarbankboeken. Notaris Vener was 33 jaar als notaris aldaar werkzaam. „Trouw hartje,” zeide hy by het lo zen der dingen, die hy reeds lang wist. Daar, waar hy alles had willen geven, meende hy slechts ontrouw, on dank en hoon gevonden te hebben, en waar hy niets had aangeboden vond hy zooveel. Nelly’s vriendelyk beeld kwam thans verkwikkend voor zyn oog. Haar geregeld leven, haar zoo stil daar, heen vlietend bestaan, stak zoo sterk af by het veel bewogen leven van Marie. Hy haakte naar een haven, waar hy kon uitrusten van den stryd des le - vens. Een bediende kwam binnen en reikte hem een brief van Hanson over, die tot zyn verbazing weder den stempel zyner geboortestad droeg. Hy schreef „Deze regelen moeten my veront schuldigen myn woord niet gehouden te hebben met betrekking op uwe vriende- lyke uitnoodiging. Wees zoo goed myn tolk by uwe lieve pleegzuster te zyn. Doch ik durf vertrouwen, dat gy my niet zeer gemist zult hebben. Indien ik my niet bedrieg, zyt gy in een toe stand, waarin men liefst van alle be zoek verschoond blyft en voel ik mü verplicht u myn hartelyken gelukwensen aan te bieden. Het oogenblik, waarop men iemand geluk moet wenschen, i» dat, waarop hy goed begrypt, waar zyn geluk gelegen is. Tot dusverre wa» dit by u, evenals by my, twyfelaohtig. Dit verheugt my oprecht, want er bestaat niets erger voor een man dan geen ein de te zien aan zyn leed of zyn vreug de. In afwachting van uwe officieel# rnedededing blyf ik uw oude vriend, Hanson.” Dess Courant wordt de» Maandag»-, de» Woentdagt- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Pry» voor Schoonhoven per 8 maanden f 1,25, franco per post in Over, het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan rich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschjjpersonen. maakt, heeft de heele openbare mee - ning in heftige beroering gebracht. De verrassing en opwinding beperkt zich niet alleen tot de linkerzijde, ook rechts i» men verontwaardigd en keurt men het waanzinnige plan ten sterkste af. De mededeeling van den ryk»kan»elier in den Rijksdag, dat men met nieu we politieke noorden In Duitachland re kening moet honden en dat de Duitsch- nationalen rich van den ernst van den toestand bewust moesten zyn, werd be antwoord door den Duitschen na - ionalen afgevaardigde Hergt. die op de mededeeling van den Ryksaag-presi - dent omtrent het ernstige gevaar voor den rykskanselier namen» zyn party ver klaarde, dat zulke waanzinnige daden door de Duitoch-nationalen niet goedge keurd worden. IntuBiohen de mogelykheid van sulk een afsohuweiyk moordplan wy»t er op, dst het komprotteeren in Duitsohland een nieuw soort sport is geworden, die nog gevaarlyker ia dan boksen. 30 „Kind, jaren doorgebracht in zulke omgeving veranderen de menschen”, ver zekerde de gravin. „Doch Marie is niet veranderd,” hield Nelly vol„het is haar een groot ver driet, dat zy deze loopbaan moest in slaan zy deed het uit liefde tot haar vader”. „Hoe weet gy dit alle» toch P” vroeg de gravin bit». Nelly werd purperrood, doch in het volle bewustzyn barer onafhankelijkheid zag zy hare tante vrymoedig aan en antwoordde„omdat ik haar dezer da gen nog gesproken heballeen om haar te bezoeken, ben ik met Jacob uitge reden.” „Met Jacob P Hebt gy Jacob by haar gebracht P” riep de graven doodelyk be- „Niet met Jacobik wenschte zyn be geleiding slechtsook hy hoorde eerst later, dat ik by haar geweest was en hy heeft het niet afgekeurd, doch ge zegd, dat ik goed gehandeld heb. „Heeft hy haar dan niet gezien P” vroeg de gravin eenigszins geruster. „Neen, ny geleide my naar hare wo ning zonder te weten wie ik bezoeken wilde. Daar ligt niets verkeerds in een rit met Jacob en een wandeling met hem door de openbare straten”, zeide zy en verliet het vertrek. Ook haar zoon wilde de gravin dezen laatsten druppel in zyn lydenskelk niet sparen. Zy bracht het dagblad op zyne er zoo onschuldig uit, dat ik haar eigen woorden niet geloofde. Zy was althans oprecht genoeg my tenminste te zeggen dat het te laat was I” „Dus hebt gy haar gezien P’: „Ja, ik zag haar,” antwoordde Jacob trotsch, ik zocht haar op, toen Nelly haar verlaten had. Ik wilde my x doen van het verwyt haar ongehoord oordeeld te hebben. Ik wilde haar mogelyk redden, en zoo rein en kwam zy my voor, dat ik voor 1 nog alles getrotseerd zou hebben, dwaas, die ik was”, riep hy uit diepe smart. „En Grommel heeft u daar ontmoet P” vroeg Harnsdorff. „Ja,” antwoordde Jacob. „Dan is ook het geheel» slechts haat em lage afgunst. Zeg my, Jacob, hoe hebt gy haar aangetroffen P” Jacob vertelde zyne ontmoeting in kor te woorden. „En zy zelf zeide u, dat het te laat was zij beloofde u opheldering en deed u toch heengaandit zyn duistere woorden. Wie weet, wat het arme meis je tot dezen tweeden rampzaligen stap gedreven heeft.” Gebrek aan liefde antwoordde hy mei bitterheid. „Jacob, oordeel niet lichtvaardig”, zei de Harnsdorff ernstig. Het is zeer moeilyk hier een oordeel te vellen. Waar wy het zekerst meenen te mogen ver- oordeelen, dwalen wy het gemakkelykst. Lees den brief van Nelly eerst en laai ons dan overleggen, wat wy doen kun nen om den laster den kop in te druk ken.” Jacob vatte den brief van Nelly. ingevoerd voor uitgetrokkenen en niet- verzekerde arbeiders. Het feedryf weder her vat. De Geldersche Chroomleerfa - briek v.h. G. Roering te Lochemdie eenige weken stilstond, wordt Maandag weer aangezet. De arbeiders namen ge noegen met een loonsverlaging van 10 pOt. Een notaris failliet. Aangaande het faillissement van nota ris J. P. Vener ie Groenlo, kan wor den bericht, dat de geldelyke verliezen de hoofdstad. Nog een oogenblik aarzel de hy of hy inlichtingen zou gaan in winnen, doch vond het bericht te dui- delyk. Omtrent een persoon, zoo we reldbekend als Marie, kon geen dwaling plaats hebben. De bedienden in hei vaderlyk slot waren buitengewoon verwonderd, toen zy zoo onverwacht den jongen graaf zngnn verschynen. Men had hem feestelyk wil len ontvangen, want de gravin had ge schreven, dat hy volkomen genezen was. Nu haalde men de schouders op. Is dat een volkomen genezene, dat hy nauwelyks een groet voor de oude be dienden had. Zelfs tegenover den heer Harnsdorff bleef hy stil en afgeirok - kenals reden van zyn onverwachte komst gaf hy op, dat hy alle feeste- lykheden had willen vermyden. Zoo bleef hy afgezonderd al» een kluizenaar, totdat een brief van Nelly het raadsel kwam oplossen. Hjj was in nig aangedaan door hetgeen hy had ge lezen, en evenals Nelly geloofde hy niets van het hatelylke bericht. Doch hij kende de wereld genoeg om ie begrij pen, welke onaangenaamheden daaruit voor den jongen graaf zouden voort - spruiten. Hy besloot nu het stilzwygen ken en zocht Jacob op f“ Hy vond hem droomend BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Beroambacht brengen in herinnering, dat bij Hulsslaohtlnysn voor gemeenschappelijks rekening Overtreding stelt bloot aan Inbeslag neming en gerechtelijke vervolging. Bergambacht, 25 October 1922. Burgemeester en Wethouders voor not md, De Burgemeester, J. A. A. UILKENS. De Secretaris, W. SCHIPPERS. revolutionnaire elementen zullen ver sterken, die, wanneer zy niet binnen de perken worden gehouden door een ver standige wetgeving, de massa’s der be volking Voor rich zullen winnen, waar van de gevolgen rampspoedig zullen zyn. Ik ben voor een goeden, gezonden voor uitgang.” BON AR LAW, de nieuwe Briische pre- nier, ids niet slechte voornemens de ler- sche politiek, maar ook de Levantynsche politiek van zyn veel geemaden voor ganger voort te setten. Dat hy Lloyd George’s minister van buitenlandsche za ken Lord Curzon in zyn ambt handhaaft, levert reeds het bewys. dat hy de buitenlandsche politiek van den vorig en premier niet met zooveel af keer beschouwt, als hy doet voorkomen. Als hy die politiek werkeiyk zoo aVon- tuurlyk en gevaariyk vond, zou hy den man, die zich daartoe heeft geleend niet tot zyn trouwen medewerker wen- sohen. De conferentie met de TURKEN en GRIEKEN zal naar alle waarschynlijk- heid 18 November te Lausanne ge opend worden. Vast staat de plaats van samenkomst echter nog niet. ITALIË is geen voorstander van een Zwitaenohe stad voor de conferentie, gelyk Bforza te Parys heeft laten weien. Naar uit Konstantinopel gemeld wordt, beginnen de Kemalisten ongeduldig ie worden over het talmen en de besluiteloosheid der mogendheden. De Nationale Verga dering te Angora voelt niet veel voor een conferentie op Europeesch nebiod. De kwestie der zeestraten cal af zon der lyk behandeld worden en tot dat deel der conferentie zullen ook worden uitgenoodigd Rusland, Georgië, de Oekra ïne en BulgaryB. Aan de geheele conferentie zouden dan deelnemen Trankryk, Engeland, Ita lië, Japan, Roemenië, Zuid-Slaviö, Grie kenland, en Turkyë. Te Londen vermoedt men, dat Ango ra uitdrukkeiyk toelating zal verlangen van Egypte en dat tenslotte Engeland dit zal inwilligen. Alleen is men ee- nigsrins bevreesd, dat Egypte de kwes tie van het Suezkanaal en de rechten, die Egypte daarop kan doen gelden, ter sprake zal brengen. De ontruiming van THRACIE zal bin nenkort en voor den gestelden termhn, voltooid zyn. De Turken zullen de be geerde provincie dan kunnen bezetten en zullen een verlaten land aantref - fen. De geheele christenbevolking is heengegaan, op raad van de Grieksche autoriteiten. De brand en de moorden van Smyrna hebben er den schrik in gebracht. Turkye zal Thraoië opnieuw moeten bevolken, wil het dit gebied productief maken. Te ATHENE begint men thans, na tal van bokken geschoten te hebben, op zondebokken te schieten. Men tracht ze tenminste te vangen. De man die ver- antwoordelyk geacht wordt voor de groo- te militaire ineenstorting, generaal Btra- tigos zal gevangen genomen worden. Maar de man die de verantwoordelyk - heid drieg vóór den veldtocht en voor de politiek, welke dezen veldtocht nood zak elyk gemaakt had, koning Konstan- tyn, heeft men ongemoeid gelaten. De lyfwacbt, die den rykskanselier Wirth beschermt, is nu uitgebreid en het weinige, wat er van de verydelde samenzwering officieel is bekend, ge- Naar wy vernemen sullen binnenkort de eerste nieuwe postzegels verschynen. Het zullen zyn het 1 en 2 oent-zegel met leeuw en bx>m, bet 2j oent-segel met posthoorn en het 4 oent-zegel met een kroon. W er k 1 o o z en-dem o n s t r a- 11 e s. Op de werkloózen-demonstra- ties. welke vanwege het Nederlandsoh Verbond van Vakvereenigingen op Za terdag 28 dezer in de tien grootste ge meenten van ons land gehouden wor den, zullen de navolgende eischen naar vosten worden gebracht t ten aanzien van de werkverruiming instelling van een Rykacommissie oor werkverruiming met uitgebreide bevoegdheden, waarin de vakcentrale» zitting hebben; uitgebrei- ding der werkverruiming vaat - stelling van de loonen by de ‘-^1 -I met aan - A werkverruiming van de loonen werkverruiming in overleg de vakvereenigingenten zien van de werkloozen-verzekering, een verhooging van de Rykssubsidie voor westkloozenkassen tot zoonoodig 20 pCt.; de verzekerde arbeiders ontvangen geen geringere uitkeering dan de niet-verze kerden leden van kassen, die met 200 pCt. subsidie haar reglementaire plichtingen niet kunnen nakomen, vangen een uitkeering met inachtm van hun financieele positie. Verder wordt verlangd, dat van Rijks wege een algemeene steunregeling wordt Slob, C. .Slob, W. Jongeneel, C. Hol en G. van Vliet. Nieuw-Lekkerland, 25 Oct. By de firma L. Smit en Zoon te Kinderdyk zya, wegens slapte in het bedryf, we der 40 werklieden op wachtgeld gesteld. Op de motorenfabnek aldaar, directeur de heer W. Smit, zyn de loonen der werklieden met 11 cent» per uur ver laagd. Het hulppost- en telefoonkantoor alhier zal voortaan Zondags den geheo- len dag gesloten zijn. Het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier, in 1855 geschonken door den heer Fop Smit, is dezer dagen door de firma gebroeders Standaard te Rotter - dam gerepareerd en van stof en vuil gezuiverd, terwHl de handpomp, welke, diende voor luchtaanvoer, vervaingen is door een electrischen motor. Het instru ment is hierdoor veel verbeterd en heeft aan klankgehalte zeer veel gewonnen. By inschryving zyn vier peroeelen wei- en hooiland, te zamen groot 3| H. A., behooredde aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, voor den tijd van 4 jaar verpacht aan verschillende perso nen voor f 492,25 per Jaar. Het aantal manschappen uit deze gemeente, dat in 1923 onder de wapens moet komen, bedraagt 18. Streefkerk, 25 Oct. Voor de lich ting 1923 zyn voor deze gemeente be stemd tot gewoon dienstplichtigenW. L. Schippers en A. Verhoeff tot bui tengewoon dienstplichtigen A. O. Bak ker, D. v. d. Berg, Kr. de Bruijn, M. van Hees, D. Ooms, W. de Ruiter, H. de Haan, P. Bouter, A. Plomp, G. 6. Verhoeff, H. v. d. Wal, A. van Hou- welingen, L. Nieuwpoort en M. Spek. Lekkerkerk, 25 Oct. Voor het op Pinkster-Maandag in het volgend jaar te*houden Concours, is door een be langstellend inwoner een zilveren lauwer krans beschikbaar gesteld. Het aantal miliciens, dat voor de lichting 1923 door onze gemeente ge leverd moet worden, bedraagt 10. Tot zetter is herbenoemd de heer P. S. Brouwer en benoemd de heer O. van Es. Krimpen a/d IJisel, 25 Ooi. In de plaats van den heer J. Fontyne (ver trokken naar Dirksland) is benoemd tot lid der Huurcommissie alhier de heer A. Zwynenburg. Tot ambtenaar, bedoeld in art. 261 der Gemeentewet (plaatselyk deurwaar der) is voor tydeljk benoemd de heer J. P. van Schelven alhier. Gister kwam hier het treurige be richt, dat de 23-jarige L. Treure, die in Alphen a/d Rijn werkzaam was, al daar door een dryfriem was gegrepen, en gedood. Lopik, 25 Oct. De Inspecteurs van den Raad van Arbeid te Zeist schynetn alhier een rijk arbeidsveld gevonden te hebben betreffende Verschillende over tredingen aangaande de Invaliditeitswet. Geen week gaat er dan ook voorbij of door bedoelde Inspecteurs wordt alhier, hetzy tegen werkgevers of werknemers, procee-verbaal opgemaakt. Wanneer men hoort hoever sommigen hei durven dry- ten om b.v. door onware gegevens te verstrekken aan den R. v. A., de In validiteitswet te ontduiken, dan is het geen wonder, dat men nu begonnen is

Schoonhovensche Courant | 1922 | | pagina 1