en Gouda Zoon, it No. 4591. Maandag 27 November 1922. Buitenlandse!) Overzicht iar BINNENLAND. onze FEUILLETON. tot Honig Langs donkere paden. j 54e Jaargang Nieuws- en Advertentieblad vdor Zuid-Holland en Utrecht. 0; X doet verwachten. ven Co men Lepage (Wordt vervolgd.) de 1 S. W. N. VAN NOOTEN ta SCHOONHOVEN, Ultgevera. Intercomm. Talefoon-No. 20. Postcheque en ■Girodienst No. 13783. en in.tsndhoudii „1 aldaar, ten t voor eene hersenschim, voor weegreden, die niets ernstigs heeft. Mijnheer de graaf, vervolgde Bo - provincie 1 Decem- twee harten niet kunt scheiden, die voor elkander geboren blijken en dat wellicht eene l),> in zich regeering zyn, Du onieuwe kabinet wenscht eenheid en arbeid met hoogst als hoofd- gemeend Iders te phie’s vader met bewogen stem, als ik voor myne dochter een echtgenoot mocht kiezen, dan zoudt gij het zyn, wien ik de zorg zoude toevertrouwen haar gelukkig te maken maar ik her haal het, omdat zy er niet aan mag denken uwe levensgezellin te worden, ia het nutteloos er verder op aan te drin- Alfred zag die verlegenheii en begreep haar stilzwijgen en voorbehoud. Op ’t zelfde oogenblik hoorde voetstappen binnen ’s huia. Ach dat ’s myn vader: risp me- juffer Lepage, ik had vergeten Vergeten, wat Sop.iie F Komaan, laat ona binnengaan om nem te zoggen Neen, neen I ik kan, helaas, hem niet verlaten, hy leeft niemand dan my op de wereld. Ik wilde hem niet *an u scheiden, myne vriendin, riep Alfred ik acht h em ik bewonder hem, ik bemin ook hem. Hij zal myn vader zyn, hy zal ona naar Frankryk vergezellen. Hy haat dat land, en hij zou liever sterven dan daarheen te trekken. Ik geloof toch, dat hy geboren Franschman ia, hy kan het land niet ha ten, dat hem heeft zien geboren worden. Sophie, gy bedriegt u dua. Uw vader ia nog jong, hy ia een man van groot verstand, die zich niet alzoo in de af zondering moet begraven. Kom, gaan we naar hem toe. Hy nam Sophie’s arm onder den zyne en zy gingen samen naar de zaal. Mynheer Lepage zat aan z\n leestafel met een opengeslagen boek voor zioh. Hg hief het hoofd op en den graaf met zijne dochter ziende binnenkomen, lag hy in hunne blikken het gelukkige ge- geim, dat zy hem kwamen toevertrou - nu rede dat Duitschland momenteel niet meer kan betalen. De Duitscho regeering wil e»-n eeriy. ke rcöele politiek voeren, zonder groote woorden en zonder zich te oriënteeren naar Oost of West. Doch dit standpunt sluit tevens uit, dat de regeering er ooit voor te vinden zou zyn, Duitscb gebied af to staan. Het mogeiyke opvoering der productie basis aan te nemen. Duitschland kan in zwaren druk ver- keeron, doch zal niet ten ondergaan als het zioh zelf niet ten ondergang brengt. De rijkskanselier zei vervolgens nog, dat hy zyn persoonlijke relatie* met buitenlandsehe industrieölen en eco nomische leiders gaarne zal gebruiken 8 De graaf, die al dadelijk bewondering voor het meisje had opgevat, was haar met de levendigste genegenheid toege daan. Hij had de vurige begeertoj de ge lukkige echtgenoot van de lieftallige Sophie te worden. Op zekeren avond, dat zy tezamen op het 'torras wandelden, sprak hij dan ook tot haar Sophieik ben nu geheel hersteld en myne gezondheid laat niets meer te wen- sêhen over. Het zym nu reeds vier maan den, dat, ik onder uw dak ben gehuis vest waarlyk, het is meer dan tyd, dat ik oen einde maak aan eene gastvry - heid, waarvan ik misbruik heb gemaakt, wel is waar zonder opzet, voegde hy er met een droefgeestigen glimlach by. Ik ga dus naar myn land terug, maar voor mijn vertrek moet ilk u eene openba - ring doen, welke my nacht en dag be zig houdt. Sophie, ik bemin u .Sta my toe dat ik u een leven toewyd, dat gy tweemalen gered hebtSophie, be - loof my myne vrouw te worden. Sophie zag droom end naar den grond. Een. wonderiyk stormachtige muziek ruischte en bruischte in haar ooren, die langzamer zwakker werd en overging in de liefelijkste melodiön, om eindelijk slechte, zachte, hemelsche accoorden te doen naklinken, als omzweefde haar een koor van engelen met betoovorend ge - zang.^ Zyn ernstige woorden drongen diep in haar ziel en deden iedere snaar lan moeten voltrekken, wordt het vry moei lijk uit te maken, wat zy zal moeten doen, als straks DE VALERA in ha re handen valt, hetgeen naar men ver wacht, slechts een kwestie van dagen is. Hem vrylaten of begenadigen na zyn luitenant te hebben terechtgesteld is vrjjwel ondoenlyk, doch door het dood vonnis op hem toe te passen, maakt men hem tot martelaar, hetgeen allicht even gevaarlijk is. Vrjjstaatsche troepen hebben bij huis zoekingen in de districten Kinsale en Ballygarven ontzaglijke voorraden schiet voorraad, wapens en uitrustingsstukken ontdekt. Er werden tegelyk dertien re bellen gevangen genomen. Generaal Kilroy, de ïersche rebellen leider in het Westen, is met tachtig volgelingen in het graafschap. Mayo ge vangen genomen. Hij werd door de Vry- staatsohe troepen onder generaal Mo Keown omsingeld. Drie rebellen sneuvel den. Ongegrond Verkladrdl Ged. Staten van Zuid-Holland hebben on gegrond verklaard het beroep door J. Colle o.b. te Leerdam, ingevolge art. T6, 2e lid der l.o.-wet. ingceteM inzake de toekenning van geiden uit de gemeente kas aan het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van de Ju- liana-schoo’l aldaar, ten behoeve van den bouw van een by zond ere school voor ge woon lager onderwys en de uitbreiding der bestaande Ju lianaschool aldaar. Mond- en klauwzeer. De mini.4er van landbouw enz. heeft bepaald dat de schorsing van de rundveemarkteu in Zuid-Holland en het verbod van uit voer van rundvee uit deze provincie naar het overige gedeelte van het ryk met ingang van 1 December worden opgehe- ven, wat de markten betreft, voor zoo ver deze aan vangen na zonsopgang. De Commissaris der Koningin in Zuid- FnP- id h«wft Ver.jy dispensatie verleend van n .ouanxng veemarkten voor zoover betreft de markten voor slacht- runderen op Maandag en Dinsdag a.s. te Rotterdam. Met deze openstelling van de vetvee- markt houdt verband het afgekondigde verbod van uitvoer van rundvee uit Rot terdam, anders dan per spoor. Het practisoh effect van een en ander is Uitvoer van rundvee uit de Zuid-Holland blyft verbodein tot ber. Van dit verbod wordt ten behoeve van slachtvee, bestemd voor ababoirs elders^ op aanvraag afwyking toegestaan. De vetmarkt gaat op Maandag en Dins dag a.s. te Rotterdam door, met de be perking, dat net aangevoerde vee niert weer uit Rotterdam mag worden wegge voerd, tenzy per spoor. Met ingang van 1 December zyn alle markten, enz. weer vry, behoudens blij vend verbod van aanvoer voor zonsop - gang. Deherziening van deLa ger Onderwijswet. Aan het bericht van de Tyd, dat de minister vin onderwy» sinds eenige dagen geregeld confereert met onderwijs specialisten dor rechteohe partyen over het onderwerp van wet tot herziening van de Lager Onder- Do nieuwe Duitsche rykskanselier Dr. CUNO heelt in den Rylodag zyn ro- geeringsverkloring afgelegd. De bijeen komst was niet zoozeer van belang, om wat dit stuk inhield (wie beroept zich in het wisselend spel der politiek, later nog op de verklaringen van een nieu we regeering, ondersteld, dat er iemand is, die ze onthoudt F) als om het feit, dat de Duitsch national en door hun woordvoerder heten verklaren, dat zy bereid zyn aan het nieuwe kabinet „de grondwettelyke mogelykheid tot regee- ren. te helpen verschaffen”. De rech- tersjyde dus vriendelyk gezind jegens bet nieuwe „zaken-kabinet” en daar mede zou het een meerderheid verzekerd zyn. De rykskanselier uitte in zyn pro- gramrede zyn leedwezen, dat hy de so- ciaal-democraten nog niet had kunnen bewegen zitting te nemen in het nieu we ministerie. Hy hoopte, dat het touh zou kunnen komen tot samenwerking van alle groepen, die den Duitschen staat in stand willen houden. DUITSCHLAND moet te midden van alle andere gelijkgerechtigde volken weer opnieuw een land worden, dat uit eigen kracht en eigen recht leeft, Nog steeds wordt Duitschland gedrukt de zware lasten, die naar de crediteu ren zelf, kundigen dragelyk bet het nutteloos er verder op aan te gen En waarom beweert gy. dat deze vereeniging onmogelyk is F vroeg Alfred met vuur. Gij zegt, dat gy my acht, gy weet, dat ik uwer dochter waardig benwelk is dan die hinderpaal, dien gy tusschen ons beiden stelt P De blauwe oogen van Lepage rustten op het edele, hartstochtelyke gelaat van den jongen man met bewondering, mede lijden en deelneming. De vurige aard van den graaf, zyn «onbegrensd vertrou wen en zyn vaste overtuiging, maar bo ven alles zyn overweldigende liefde voor Bophie bewogen het hart van den vader. Dat is een hinderpaal voor welken, zoo hy gekend was, de vurigste liefde zoude terugdeinzen, vervolgde Lepago met een diepen zucht't is daarom dat myne dochter vail hare teedere kinds heid af, veroordeeld is geweest tot een eenzaam leven. Maar dat is afschuwelyk, wat daar z^gt SCHOONHOVEMSCMÏ COURANT D»m Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en des Vrijdagsmiddags uit gegeven. ^Prijs^joor Schoonhoven per 9 maanden f 1,25, franco per post in Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan sich abonneereu by alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschen personen. ten behoeve van de belangen van het Duitsche ryk. De rede vond algemeen byval en ook tijdens het uitspreken ervan klonk me- nigmaal applaus, hoewel de communisten een enkele maal protesteerden. De eerste week van de CONFEREN TIE TE LAUSANNE eindigde in een zekere vreedzaamheid, welke het beste doet verwachten. De gemaakte vorde ringen zyn inderdaad grooter, dan het op het eerste gezicht sohynt. De vlug ge afwerking in de sub-commissie ge tuigt van goeden wil aan beide kan ten. Reden tot eenig pessimisme is er niet, ook al zouden de TURKEN de besprekingen thans afbreken om nadere instructies van Angora te verkrygen. Behalve de formeele zittingendie plaats hadden over het Thracische vraag stuk,* werden andere kwesties onder zocht in particuliere gesprek ken^ Deze waren niet minder belangryk betroffen voornamelijk de minderheden in Turksoh gebied, aan welker toekomst veel aan dacht wordt besteed. Het verluidt, dat een Turksche order heeft bevolen, dat oen millioen niet- Turken voor het einde van deze maand ■•it Klein-Azië moeten vertrokken. De Tcrkseho delegatie te Lausanne heeft van dit bericht geen bevestiging ont vangen en betwijfelt of het totaal aan tal Christenen in Klein-Azië wel een millioen personen bedraagt. Ismet Pas ja heeft echter volledigs inlichtingen toegezegd. MUSSOLINI is te Rome teruggekeerd, waar hy nu zijn keurig wit en zwart gestoept overhemd weer kan vervangen door zyn zwart fascistenhemd By zyn vertrek uit Lausanne kwamen lord Cur zon (Engeland) en de Fransche gedele geerden Barrère en Bompard op het per ron afscheid van hem nemen, en een aantal leden der Italiaansche kolonie te Lausanne begroetten hem daar met don strydkreet der fascisten „Alala I AlalaV’ By het afscheid nemen zeide hy la chend tot lord CurzonIk kom niet naar Londen, voordat ik goed Engelsch geleerd heb; want ik weet, dat uw landgenooten niet houden van men- schen, die hun taal niet spreken. Tot anderen zeide hy, dat hy de bes te indrukken uit Lausanne meenam en dat hy alle hoop had, dat daar nu wel spoedig de vrede zal worden gesloten. Hy zeide van plan te zyn tusschen 5 en 10 December naar Parys te komen om daar uitvoerige besprekingen met Poincaré te houden. Men acht den toestand in IERLAND voör de eerstvolgende dagen vol ernsti ge mogelijkheden, daar gelyk men weet, republikoinsehe wraaknemingen voor de terechtstelling van Erskine Childers te vreezen zyn. Childers is ter dood gebracht. Hy was do rechterhand van De Valeraden leider van het republikoinsehe verzet in Ierland. Speciaal was Childers de orgar nisator van de guerilla, hetgeen tón overhaaste terechtstelling verklaart. Hij werd op 10 November door de nationa le troepen gevangen genomen en in het bezit bevonden van een automa - tisch pistool. Op het in bezit hebben van vuurwapens staat in Ierland tegen woordig de doodstraf. Het bericht van de executie verwekte sensatie in Dublin, de ïersche stad. Nu de ïersche regeering heeft het doodvonnis aan Chil< haar hart van weelde tnll -n. Zy was sreheel geluk en vergat allee om zich heen. Blozend keerde zij haar gelaat naar hem, maar hare bÉkken bleven terneer geslagen. Prijs Her AdvertentiënMaandag»- en Woensdags van 1 tot 6 regels f 1,15 iedere regel meer O.lri/jJ Vrijdags van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. By advertentiën, opgegeveil voor 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen 0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen 0,12U3 per tegel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en cóndities vtage men tarief. wen. Deze ontdekking scheen hem te doen verstommen. Doodsbleek staarde hy het jonge paar aan. Alfred Beaucourt bemerkte zyn ont roering niethy maakte den hoer L®- page bekend met de genegenh lid, welke bij voor zyne dochter koesterde en ein digde met haar ten huwelyk te vragen. Er volgde een diepe stilte, welke éin- delyk door den vader werd afgebroken. Wat gij my vraagt is onmogelyk, verklaarde hy met doffe stem. Ik had gehoopt, dat mijne dochter die wrdede beproeving zoude zyn bespaard. ben blind geweest, ja, krankzinnig Zy kan uwe vrouw niet worden, mynheer. Er is een geneim in myn leven Nooit zal Sophie haar lot aan een ander monsch verbinden. Zy is veroordeeld aiir- gehuwd te blyven. Deze verklaring overstelpte de twee jonge lieden met droefheid Sophie trok hare hand terug uit den arm van hem, dien zy beminde en zag haar vader aan met eene uitdrukking, welke pynlyk was om aan te zien. Alfred stond verwon - derd en meende een oogenblik, dat man heer Lepage waanzinnig was geworden maar de pynlyke smart, welke hy in de trekken van zyn gastheer las, diens ver wilderde oogen en wanhopig gezicht, deden hem weldra van meening veren - deren, i Mynheer Lepage, zeide hy, ik kan geen geloof slaan aan de vreemde woor den, welke gy daar uit. Ik bemin uwe dochter, zy ook bemint my en ik wei ger het antwoord aan te nemen, dat gy my gegeven hebt. Vergeef my myn ver metelheid en laat my u zeggen, dat gy als anderszins, door deze ziekte en door de maatregelen, tegen verspreiding van dit lyden, zoo belangryk in hun beurs worden getroffen, jaar in en jaar uit, zich nog niet hebben vereenigd en zich gezamenlijk nog niet tot de Regeering hebben gewend met het verzoek, zoo spoedig mogelyk een mond- en klauw- zeer-instituut in het leven te roepen.” Ged. Staten lebben het tapverbod op Zaterdagmiddag en Zondag, waartoe de gemeenteraad van Leiden on langs heeft besloten, ter vernietiging aan den Kroon voorgedragen. Naar wH vernemen, kan binnen weinige dagen het Koninklijk be sluit, waarby hot departement van land bouw, nijverheid en handel wordit opge heven. worden tegemoet gezien. Verwacht wordt, dat daarna spoedig een wetsontwerp, hiermede in verband staande, de Tweede Kamer zal kunnen bereiken. De Arbeidsgeschillen- w e t. Inzake de Arbeidsgeschttlonwet hebben de Alg. R.-K. Werkgeversvereni ging en het R»-K. Verbond van Werk- geversvakvereenigingen een adres gericht aan de Eerste Kamer, waarin zij do be zwaren uiteenzetten die door adrossan - ten gekoesterd worden, speciaal tegen de verplichting tot openlegging .van de boeken der by geschil betrokken onder neming ot instelling on van allo andere voor het onderzoek vereischte besohoi - den, zoowel van de hoofden of beetuuj- ders dier ondernemingen als van iéder ander, die die boeken en bescheiden on der zyn berusting heeft, een en ander vermeld in art. 49 van het Ontwerp, dat deze materie in verband met de en quête naar de oorzaken van eenig con flict, regelt. Voor de rust en de ontwikkeling in het bedrijfsleven lykt het adressanten daarom ongewenscht, dat een Wet het Staatsblad bereikt, waarin de verplich - ting tot boekonderzoek in arbeidsgeschil len is opgenomen en zy dringen daarom bij de Kamer op verwerping van het ont werp aam. Verbetering rcheepvaart verbinding Amsterda m—G o u d a—R otterdam. Geden. Staten, hebben, uit overweging,- dat het wen- schelyk is dat de vaarweg Amsterdam— Gouda-Rotterdam wordt ingeriché voor het verkeer met schepen van 2000 ton, aan de Staten-vergadering tor vaststel - ling voorgedragen een ontwerp-besluit be- trekkelyk deze aangelegenheid. Daarby wordt voorgesteld zich in be - ginsel bereid te verklaren om A. De drie Ryksmerken in den waterweg tus - schen den Ussel by Gouda en de Ring vaart van Haarlemmermeerpolder, zynde de Mallegatsluis en de Rabatbrug te Gouda en de Gouwesluis onder Alphcn aan den Ryn, met do daarbij behooren- de dienstwoningen enz. in beheer en on- lerhoud luj de Provinciale over te ne men. B. Voor tekening der Provincie 1° een nieuwe verbinding te water tusschen den Hollandse! en Ussel en de Gouwe vol ger* het grootste der in oen rapport van den hoofd ingenieur van den Provincialen Waterstaat van 7 Januari 1914 omschro- ven plannen 2° de Gouwe in de kom men van Waddinxveen en Boskoop te ver broeden met vernieuwing van de brug gen aldaar en de invaart in de Gouwe myner dochter te schoften, zoudt gy ons beiden haten Gy zoudt haar wel dra uit uw hart verbannen en uit uw hart stooten. Maar vader, snikte het meisje ang stig, wat heb ik dan gedaan, dat gij al dus ovpt mij spredrt F Mijne a<rme, lieve Sophie, zeide hy met droeve stem, ik had gehoopt dit her tel eed vrre van ons af te houden ik geloofde dat in deze eenzaamheid uw hart nimmer voor iemand zoude geklopt hebben dan voor my. Gy weet, myn kind hoezeer ik u liefheb Ach Papa kreet zy. hem om den hals vallende. - Gy ziet, mynheer de graaf, dat my ne Sophie niet aan myne lie'de twyfelt, hoe wreed ik haar ook moest bedroeven. Ik behoef u niet te zoggen, ging h‘fl voort, dat zy niet het minst betrokken i& in het vere-hrikkelyk noodlot, dat ons treft en ons van de beschaafde we reld scheidt; zy is het onifchuldago slachtoffef der wandaden van anderen Ik had haar altyd onkundig willen la ten van dit rampzalig geheim, maar uwe tegenwoordigheid in myh huis, en de omatand gheden, welke daaruit gevolgd’ z};jn, dwingen my het haar te openbaren. Maar wat is dan dat verachnkko lijk geheim F riep de jonkman onstui mig gy hebt er te veel van gezegd om het overige voor ons te verzwijgen. Daar zyn reeds zoo vele jaren over heengegaan, dat dit geheim als een ad- gy der aan myn hart knaagten het zal - o- er in begraven blyven tot het laatste Ik zeg u niets dan de waarheid uur van myn leven. als ik zwak genoeg ware u de hand (Wordt vervolgd door uxu uuxir ut; ureuitou- evenals de economische des - hebben vastgesteld, on- zyn. Hierdoor is ook Duitsche productie-vermogen zeer ernstig aangetast en verzwakt, zoo- dat in don a.s. winter een economische catastrophe dreigt. Volgens de leus „eerst brood en dan schadevergoeding moet er naar gestreefd worden, de na tie zelf te redden. Dr. Cuno vervolgde Ook de vroege re tegenstanders zullen op den duur moe ten erkennen dat het zelfbehoud van Duitschland de voorrang moet hebben boven het' betalen van schadevergoeding en in hot bijzonder hoopt hy, dat de VEREENIGDE STATEN dit zullen in- zian. Ook omdat zjtidor hunne mtdo- werking het moeilyk zal zyn tot een behoorlijke oplossing te komen. De nota van 13 Nov. door de vorige regeering aan de Commissie van Her stel gericht, wordt in haar geheel nvergenomon door het nieuwe kabinet dat bovendien besloten is het daarin ontwikkeld standpunt tot zyn eigen pro gram te maken. Het aannemen van de Duitsche voorstellen zal, naar do kanse lier onderstelde, moeten volgen POINCARE zelf in z(jn laatste ultdrukkrfjjk heeft verklaard wjjswet, voegt de Ned. toe, dat in deze conferenties ten aanzien van verschillen de punten overeenstemming is bereikt. O.a. zyn maatregelen in uitzicht ge - steld om tegemoet te komen aan de be zwaren van de bestaande dorpsschooltjes. De burgemeester van Rotterdam. Te Weenen wordt thans officieel de benoeming van Mr. A. R. Zimmerman tot algemeen oom - raissaris van den Volkenbond bekend ge maakt. De besprekingen, die sedert eeni - ryd tusschen de betrokken autoriteiten en Mir. Zimmerman zyn gevoerd, hebben in de afgeloopen week tot algeheele overeenstemming geleid. Een delegatie van den Volkenbond heeft zich daarop naar Rotterdam bege ven om Mr. Zimmerman officieel uit te noodigen de functie van algemeen com missaris van den Volkenbond voor Ooe- tetiryk op zich te nemen. Mr. Zimmerman zal de financieele ge delegeerden van den Volkenbond, wier taak door de aanneming van de zooge naamde herstelwet door den Nadonalon Raad is geëindigd, vaiyangen. De finan- oiieele gedelegeerden van den Volkenbond wachten nog de aankomst van Mr. Zim- nlerman te Ween en af om deze stad te verlaten. Pensioenregeling spoor wegpersoneel. Op een dezer dagen gehouden conferentie turechen de directie van de Ned. Spoorwegen en de organisaties over de pensioenregeling is, jiaar de „N. R. Ct.” berichto. a. Overeengekomen, dat een commissie van bijstand zal benoemd worden, waarin Ook de personeel-vertqgenwoordigers zit ting zullen hebben. De dienstjaren, in los dienstverband doorgebracht, zullen, mits het een on afgebroken periode geldt, meetellen by ,de berekening van het pensioen. Ook de personen, boven de 3b jaar in dienst genomen, die dus niet pensioen gerechtigd zyn, zullen by onafgebroken diensttijd tot den pensioengerechtigden leeftijd pensioen ontvangen. .Het oude personeel van dq H.IJ.S.M. behoudt het recht, op 60-jarigen leef tijd gepensionneerd te worden. - Het mond- enklauw zeer. In ,,De Vee- en Vleesohhan- del” sohryft de heer Hoefnagel over bet mond- en klauwzeer, waardoor ver schillende gedeelten van ons land wor den geteisterd. Wy ontleenen daaraan „Gesteund door een jarenlange erva ring moet ik, gezien het snelle ver loop op zulke grooto afstanden, helaas als niljn meening weergeven, dat naar mjjn oordeel ook thans wederom de stryd tegen de verspreiding dezer ziekte een wanhopige zal zyn, hoe energiek de in specteur voor het veeartsonykundig Staatstoezicht in de provincie Zuid-Hol land ook is opgetreden. Het stop zet ten van het geheele verkeer, behalve van het Vee, hetwelk voor ds slacht bank is bestemd, kan zeer zeker de ziekte in haar vaart beteugelen, maar de onbekende en hoogst grillige smet - stof sohynt nog geheime wegen te be wandelen, welke wy niet kennen en waardoor wy telkenmale voor nieuwe te leurstellingen staan. „Maar één ding begryp ik uier en dit is namelyk, hoe het toch mogelyk is, dat alle personen, die in hun bedrijf, zoowel door het sluiten van veemarkten n.

Schoonhovensche Courant | 1922 | | pagina 1