OP nsMam. NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. JCTIE. De Docnier uan den Banneling. I!! Maandag 18 Februari 1924. 56 Jaargang No. 4778 Buitenlandse!! Overzicut. Plaatselijk Nieuws. BINNENLAND. f t U I L L E T 0 N. GRATIS vooruit Co., iqenboezem, 10 uur Telefoon 20. Ingezonden Mededeelingen. sa 4: 550 18 Beide het Eigenhaard"te worden lit is gerekend Octrooi laiDiinigt Ik ’WvoedERB*''' in onbeschrijflijke hoonboven. hebt gelijk, ik kan niets beters vrouw te passende (Wordt vervolgd dit is gerekend ndheidstoestand S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN Uitgevers. Postch. en Girodienst 13763. Ml tot voor vorige de te Holland eerst valt waar te nemen, wanneer deze de spoorbrug over de Poldervaart, op pl.m. 300 meter afstand van den overweg gelegen, zijn gepasseerd. van Deze konden werd. kon de portaal naast arm zangver- beeft j.l. alhier l tot nu Judas In i klnde- moesten één kip maar ia den l'rau- Dr. het ni« kan als ak >ns met enorm ichte alle bakten. CENT Rotterdam. ians den lof van Iroogvocderbak millioen. achtens- mijn man als huurster verliest. middelen beschikken. Dok de weerstandskaa is goed gevuld. Omtrent den omvang der staking niets te zeggen. Een bestuurder der vrouw. ge- |»trap opging. laten toch aan vruchten Sommigen op den bezuiniglngseisch ie ia ën een twaalftal zwanen Zaterdagmorgen moord gevonden. Men vermoed, dat door een of meer honden is gebeurd, doch tast tot heden hieromtrent nog in het duis ter rond. iDe melkslljters alhier hebben de prijs der melk met 1 cent verminderd en op 15 cent per liter gebracht. sultaat. - Bij de landbouwers P. Stoppelenburg W. Both in 't Beijersche alhier, zijn ver dit SCHOONHOVENSCHE COURANT. ent ver in op de uïk dan t de be- Gy zult Migvtige nde ge it, kink- Buenza. waking en afsluiting van den overweg In den EJethelweg, zijnde de hoofdverbindings- weg van Kethel en sen met Schiedam. Het binnen vier maanden voorkomen van twee overrij dingen, waardoor drie perso nen als slachtoffers zijn gevallen, is vol gens de algemeene opinie te wijten aan da omstandigheid, dat het uitzicht op de spoor baan niet onbelemmerd is en de aankomst van de treinen uit de richting Hoek van Woensdags van 1 tot 6 tegels 1,15 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer ’--rekend tegen ƒ0,10 per regel regel op Vrijdag en condities vrage men tarief. Prijs der AdvertentiënMaandags en iddere regel meer O,!?1^; Vrijdags van 0,20. Bij 3 maal plaatsing, wordt de 3e plaatsing here op Maandag en Woensdag en tegen O.lZt/jper 1 Voor meer plaatsingen, groot aantal regels 9.80 uur. Ds. J. van hei H. Avond. Ds. J. P. Meija- het H. Avoud- Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe en Schrale Huid Springende Liepen g leest men met PUROL Onn« wi m 60 ct. BH Annfh. en Drogisten. het wijnhuis aan te treffen, maar ditmaal werd zijn hoop teleurgesteld. Daar viel hem plotseling de gedachte in, dat ook hfer weder het bruine heertje hem zou kunnen helpen en hij besloot daajom op een der volgende dagen Pelletier op te zoekfen en hem naar den voormal igen bos' hwachter te vragen. Het had iets on gelooflijks, dat deze zeldzame, geheimzin nige vriendelijke man het verblijf van den voormaligen boschwachter zou kennen, maar evengöed als hij eens door een tbo verwoord de woning van Engeline had gevonden, evenzoo was het toch mogelijk, dat hij ook het verblijf van Judas kon zeggen. De weduwe Brion was geweest en toen zij Deze Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en des Vrijdagsmuidags uit gegeven Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden 1 25. franco per post in Nederland 1.50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren. Kantoorhouders en bestaande tusschen personen u zeggen”, antwoordde de vrouw, ,.wij houden die mannen in oog, waarbij dikwijls een meisje is. In 't be ging wisten wij ook niet wat zij hadden. Kwam bij u niet in da week een meisje met bloemen „Ja, dat herinner ik mij.” ..Deze persoon hoort er bij”, ging vrouw vjoort, „dit meisje kwam om spionneeren." „Ik begin mij angstig te maken”, reide de weduwe. „Dat zijn wij ook”, zeide de „Het is slecht volk zeg Ik u, boos nen hc* of het '923 ging ik van voeren van Uw 'e Droogvoeder- een ei, spoedig. 3 hadden mijn eieren gelegd. ~)roogvoederbak- e tijn doelmatig el uitgesloten Nipnegen, waar s saamgebracht, denzcHien tijd ber 1V23 en te te go to Kin „Wij wéten daarvan niets”, antwoordde de weduwe verbaasd. „Verschrik maAT niet, mevrouw,” zeide de vrouw, „het kan wel goed afloopen, oppassen moet gij natuurlijk voor het ge spuis, want zij sparen geen menschen- Jeven. Mijn man zegt, zij steken het huis bbven Iemands hoofd in brand. Mensch I” „Ja, ja, het is kwaad volk, gij moet op uw hoede zijn, mijn mank zegt, gij moet tot uw bescherming iets doen en het is nog het béste als gij stil en zonder dat zij het zien van woning verwisselt en een ander huis betrekt." „Ik begrijp u,” zeide de weduwe Brion. „uw man beangstigt zich over zijn huis." „Hm. dat niet alleen, ook om den goe- d n na am va n het huls In hst belang van de andere huurders.” ..Dan is het mijn plioht om de woning dadelijk te ontruimen”, verklaarde de we- du*we, de krenking moeilijk verbergende, die deze mededeeling haar bereidde. Ik dacht wel iat gij naar onzen goed geineenden raad zoudt luisteren. Mijn man heeft de bespieders gisteren avond weer in het oog gehouden." ..Maar hoe weet gij, dat die bewaking mij geldt „Dat zal ik ga dis 's avonds en 's nachts om het huis slui pen een ander doel hebben weten wij niet. Maar wij hebben opgemerkt, dat zij u in het oog houden en vervolgen. Ook den jongen man, die nu en dan bij u komt, vervolgen zijDaarom meende, ik, dat het mijn plicht was u te waarschuwen, want gij schijnt dat alle® nog niet bewerkt te hebben.” ren 1 laten Stolwijk, 18 Febr. 'Bij den landbou wer J. de Vries alhier, in Sehoonauwen zijn in den afgaloopen nacht eenige zijden spek, die in het boenhok hingen te dro gen om in de rook te worden gebracht spoorloos verdwenen. Een onderzoek der Ik geef mij volkomen rekenschap van da moeilijkheden, die overwtonnen moeten worden om de betrekkingen tusachen onze beide landen moer bevredigend te maken.” Zoo heeft de nieuwe DU IT8CHE gezant te Parijs gesproken. liec is er eindelijk van gekomen de diplomatieke betrekkingen tusschen de beide republieken^ de sche en de 'Duitsche, zijn hersteld. Von Hoesch is bij den Franse hen presi dent geweest en beeft tot Millerand een re de gericht, waarin hij o.m. ook de aan gehaalde woorden sprak. Namens zijn re geertng beloofde de nieuwe gezant verder om met alle kracht te streven naar een verwezenlijking van meer normale Verhou dingen tusschen beide landen, die niet anders dan de geheele wereld kunnen ten goede komen- President Millerand heeft met de hoffelijk heid, die den Franscben eigen is, in een rede geantwoord en gezegd, dat de wil en de gedachten van Frankrijk kunnen wor den samengevat In de woorden „eerbied der verdragen”. Frankrijke vertegenwoor digers zijn vast besloten niets af te staan van de rechten, waarover ze te waken hebben en willen in den meest ruimen geest van verzoening alle oplossingen onderzoe ken, die eerbiediging dier rechten waarbor gen. In BELG IE zijn de prijzen der levens middelen zeer gestegen. In verband daar mee is het in verschillende plaatsen, zoo- als Mechelen, Blankanberghe en Brugge, tot duurterelletjes gekomen. 'Hollandsche koop lieden zijn op de genoemde markten met de bevolking In botsing gekomen, daar zij poogden de prijzen in de hoogte te drij ven. De politie heeft ingegrepen en beolo- ten een reglement voor de markten in te voeren. Daardoor zijn onmlddeilijk de prij zen naar de laagte gegaan. In Gent is een staking in de metaal in dustrie uitgebroken, walarin een 500) man zijn betrokken. Er doen zich geen ongere geldheden voor. Woensdag zullen de dustrieelen bijeenkomen, waar zij e,.and dei zaken zullen bespreken. Het be treft eerfRloonkwestle. In ENGELAND is een booiwerkerssta- king uitgebroken. Zaterdagmiddag hebben de werklieden de werven verlaten en van daag is de staking ingegaan. De eisch der stakers is, dat hun loonen zullen wor den verhoogd met de som, waarmee ze na in September 1922* verhoogd te zijn, weer werden verlaagd. Zij gronden hun eisch op de omstandigheid, dat de levensstandaard gedurende dien tijd weer Is verhoogd. De werkgevers willen den eisch niet inwilli gen. Bij de regeering moet geneigdheid be staan om toe te geven. Het wa« typisch, dat de meeste havenar beiders zeer veel geld ontvingen. Verschil lende werkgevers toch hadden door werken, soms uren achtereen, om verwerkt te krijgen de goederen, die bederf onderhevig waren, zooals en andere landbouwproducten. werkten 24 uur achtereen. Vandaar dat zij nog al goedsmoeds waren ten opzichte .van de staking, ornaat zij over genoegzame 9.80 uur Fetóerhof GEM. 9.80 uur, a.m 2 lóeeekerk. KERK. en avonds fi valt op- -w- vak organisatie verklaarde, dat er hedenmor gen geen enkele havenarbeider het werk zou hervatten. In Manchester staken 3600 man. Bovendien zijn 1600 andere arbel - dors een sympathiestaking begonnen. Het is nog niet bekend, of de regeering onmiddellijk zal ingrijpen. Zij Wordt wel op een zware proef gesteld, eerst door de staking van spoorwegpersoneel, nu door de staking van havenarbeiders. Wanneer er echter nadeelige gevolgen uit voortkomen en dat kan niet uitblijven dan zal zij wel moeten bemiddelen. Er wordt b.v. ernstig gevreesd voor de kolenvoorziening. De brandstoffenhande - laars te Londen verklaren, dat het gevolg der staking reeds binnen enkele dagen merkbaar zal worden. Een groot deel der kolen, die In Londen noodig ^ijn, worden per schip aangevoerd en de voorraden, die door de laatéte staking van spoorweg-per- soneel zeer zijn Ingekrompen, heeft men nog niet kunnen aanvullen. In NOORWEGEN blijkt het drankverbod een mislukking. De Noorsche minlster-pre- sideni verklaarde betreffende een In te die nen wetsontwerp tot intrekking van het drankverbod het volgende i „Onder de huidige omstandigheden moe ten wij erkennen, dat het drankverbod een mislukking is en dat wij het zoo spoedig mogelijk moeten intrekken.” De premier wees een voorstel der radica le partijen tot het houden van een refe rendum over ’t drankverbod af. Een kabi- nrtscrlsis, in verband met deze kwestie, is niet onwaarschijnlijk. spuis. Mijn man had geen rust, hij wilde weten en hooren, wat dat rondsluipen be- toekende en toen heeft hij eindelijk de kerels beluisterd. Op het jonge meisje, dat bij u is, schijnt het gemunt te zijn en ook op den jongen man.” „Dat is een verschrikkelijk bericht." „Ja gij hebt gelijk, mevrouw Brion. Toen mijn man het wist, zcidie hij da delijk tot mij Die lieden zijn in gevaar, zij moeten gewaarschuwd worden, zij moe ten zich in veiligheid brengen. Ik mag het hen niet zeggen, het ziet er uit, als wilde ik hen uit huis hebben. Zeg gij het aan mevrouw Brion." „Gij ziet er geheel radeloos uit”, zeide de weduwe Brion, terwijl zij met de vrouw het huis, daarin beiden woonden, bereikte. „Erg is het ook, zeer erg, meende de vtouw, en zag wantrouwig naar alle kan ten om. Ik ben zorg." „Stel u maar gerust,” zeide de vrouw, „de hoofdzaak is, dat gij zoo spoedig mo gelijk een Andere woning zoekt en vroeg in den morgen vertrekt, als het gespuis nog slaapt en u nog niet bewaakt. Dan zijt gij In eens van alles af. Verstaat gij wel „Gij doen." Ik zal u een goeden raad geven, me- Brion, gij zijt een zeer waardige vrouw, en het doet zeer leed dat hij u maar het gaat niet anders. Op den bou levard de Madeleine ia een woningbureau, daar zal men u dadelijk een woning aanwijzen." „Ik dank u voor uw raad”, antwoord de mevrouw Brion, die nauwelijks spréken, terwijl de vrouw met haar naar de kerk den uitgang van de kerk naderde en in het groote trad, stond plotseling een vrouw I haar en raakte haar zacht bij den aan. Juffrouw Brion zag verlbaasd om, en zag de donkere gestalte, welke haar be- nu kend voorkwam „Ik bén de vrouw van uw huisheer", zeide de vrouw, „en heb u de mededee - ling te doem, het is mijn plicht u te waarschuwen, mevrouw, gij wordt beloerd door slecht volk, mijn man heeft het ook opgemerkt.” „Door slecht volk „Of het op uw spaarpenningen is munt, dan wel of de galgenvogel^ Bergambacht, 18 Febr. Tijdens hst vervoer van vette varkens naar het stati on alhier, kreeg een «eer zwaar varken van den koopman L. B. het zoo hevig be nauwd, dat het dier onmiddellijk moest wor den gedood. Qvergebracht naar het lokaal voor noodslacnting alhier, werd het dier otn- voorwaardelljk goedgekeurd voor de con sumptie. In de afgeloopen week werd i voor le soort kaas besteed van f 54 f 60 en voor 2*e soort van f 48 tot- f 52 men van f 33 tot f 37, naar gelang van de 50 K.G, Voor vette varkens besteedde zwaarte en kwaliteit. Ammerstol. 18 Febr. De eeniging „Morgenrood" alhier Zaterdag- en Zondagavond, in samenwar king met de tolqneelvareaniging „Ont waakt” alhier, in het café „Het Wapen van Amqjerstol" haar uitvoering gegeven. Nadat ejrat de zang ver eeniging eenige nummers ten beste gegeven had, werd het tooneelstuk „Verleden”, een dramatisch stuk in 3 bedrijven opgevoerd. Dat men met ernst dit stuk ingestudeerd had', bleek wel uit het spel dat te zien gegeven werd en aan het daverend applaus, dat der spe lers gebracht werd over het eind van het stuk. Wij mogen dan ook gerust zeggen dat het tooneelstuk zeer goed geslaagd is en den leider alle ear aandoet. avonden was de zaal stamp vol. De melkprijs is met ingang van he den met 1 cent per liter verlaagd. Vrijdagmiddag waren eenige jongens bezig zich te vermaken met stukloopen het ijs, dat in de siqoten lag. aaijdilgheid kwam hen dhiur ie staan, want qp een gegeven oogenblik geraakten er vier tegelijk te water, waar van dén kopje onder. Gelukkig datop den kant staande kameraden ze redden, zoodat erger Voorkomen Het is te hopen, dat ze hierddtor wat voor zichtiger geworden zijn, want het zou niet de eerste maal zijn te dezer plaatse, dat met dit gevaarlijke spel twee tegelijk het leven er bij Mevrouw Brion verkeerde in onbeschrij felijke opgewondenheid. Engeline schrikte, toen zij haar zoo bleek en sidderend zag binnentreden. De ontmoeting met de vrouw, haar mededieeling en de oipzegging der huur hadden een ternederslaande uitwer king op de weduwe gehad, daar zij, die aan stilte, teruggetrokkenheid en teeder verkeer gewoon was. dcor dit gesprek in elk opzicht schrikkelijk was getroffen. Zij moest eerst een weinig bedaren, toen 1 gon zij de meisjes alles te vertellen. .laar angst en zorg deelden zich aan dezen mede. Het optreden der vfouw, het plotseling, verhuizen, de vermindering van den goeden naam door alle gebeurtenissen dat was het, wat de weduwe diep belee- digde. Zij was zoo teergevoelig, zij scheen in vroeger en tijd in geheel andetre om- standigheden te hebben geleefd, daar deze gebeurtenis op haar van geheel andere uitwemking was dan op menig ander mensch, die zich gemakkelijker over der- gelijke zaken heenzet. „Dan moeten wij zeker zoo spoedig mo gelijk weg, lieve tante,” zeide Antoinette, ..de vrouw heeft gelijk. Waarom echter weent gij zoo? Spijt het u, dat gij deze woning verlaten moet Dat niet, mijn kind”, antwoordde de weduwe, zoo vriéndelijk en liefdevol, als haar slechts mogelijk was. Ik ben van dit alles de oorzaak" zei de Engeline, „ik begrijp reeds, dat alles slechts Louis en mij betreft, dat de man nen ons vervolgen en ik vrees Z*1 „Waarom houdt gij op Engeline," vroeg Antoinette. „Dat deze nieuwe vervolging van Agatha Leroux uitgaat." „Het arme kind heeft gelijk. Ik heb reeds dezelfde gedachte gehad’ zeids de weduwe. De toestand in het land bouw b e d r ij - Aan de Memorie van Antwoord op Hoofdstuk V der Staatsba- grootlng (Binnenlandsche Zaken) ontlee- nen wé de volgende opmerkingen betref fende den landbouw De algemeene malaise deed ook op ver schillende onderdooien van den land - en tuinbouw haren invloed gevoelen en de vooruitzichten van deze belangrijke tak ken van bedrijf moeten onzeker genoemd. Er wordt bij voortduring naar getracht middelen in bet werk te steiless, welke er toe kunnen leiden, dat herstel van den nor malen toestand wordt bevorderd. Aan de bevordering van den afzet van onze land en tuinbouwproducten wordt de volle aan dacht geschonken, alsook aan de vracht - prijzen en de gelegenheid tot vervoer. Wat de vrachtprijzen betreft, ie de nister steeds bereid mede te werken verlaging, voor zoover zulks in verband met de exploitatiekosten mogelijk is. Naar mate de veehouderij in de bedrijven meer en meer naar voren treedt, wordt de in vloed der malaise minder, doordat de prij zen der producten van den veestapel, hoe wel zij zich in dalende lijn bewegen, toch niet zoo ster^hjn achteruitgegaan, die van de voortbrengselen van den kerbouw, terwijl op de veehouderij over het algemeen minder bedrijfskosten druk ken. Aangezien in ons land de beteekenis van de veehouderij die van den akker bouw overtreft, is dat een gelukkig ver schijnsel te noemen. Aangezien aan de Scheurwet in gewone tijden geen behoefte bestr.it en haar be staan zelfs voor den landbouwenden stand een gevoel van ongerustheid meebrengt dient zij, aldus deelt de Minister mede overeenkomstig het voorschrift vervat in haar laatste artikel, te worden ingetrok - ken. De opvatting dat ten a&nzlen van personeel der Landbouwhoogeschool de noodige zuinigheid wordt betracht, de Minister niet deel en. Met het oog thans nauwkeurig onderi-jcht, of tot krimping van het aantal aan de Land bouwhoogeschool verbonden personen loan worden overgegaan. Blijkens de voorloopi- ge resultaten zal dit in het algemeen slechts kunnen geschieder door beperking van de werkzaamheden Lm behoeve van het onderwijs en het onderzoek, De toepassing van maatregelen tegen het mond- en klauwzeer dient zich in de aller eerste plaats te regelen naar het daarvan te verwachten resultaat. Hiermede wordt bij de bestrijding van deze ziekte steeds rekening gehouden. In bepaalde gedeelten van het Rijk, waar de ziekte het vorige jaar als veepest op - trad, bestaat voor strengere maatregelen geen aanleiding. Daar, waar men te doen heeft met enkele gevalled in streken, waar de ziekte sedert gerulnen tijd niet voor kwam, worden zoodanige maatregelen toe gepast, als de omstandigheden verelschen. De regeering heeft geen gebruik gemaakt van het middel-van den Berg. De Minis ter verwijst ten aanzien van dit middel, naar het Verslag der Staatscommissie kn zake mond- en klauwzeer. Dat de Regeering nog geen uitvoering heeft gegeven aan de adviezen van deze Staatscommissie, vindt zijn grond in de bezwaren, welke onder de tegenwoordigs omstandigheden eene irternationale rege ling dezer aangeiegeuifeid in den weg staan en In den toestand van ’s Rijks geld middelen, welke een nationale bestrijding In overeenstemming met de conclusies der commissie, vooralsnog ónmogelijk maken. De gevaarlijke overweg b ij K e t h e 1. De gemeenteraad van Kethel heeft een crediet verleend, ten ein de tot waarschuwing van het reizend pu bliek in de bultenlandsche bladen te ge ven aan den gevaarlijken toestand, ook voor het internationaal verkeer op jhet baan vak van den spoorweg Schiedam-Hook van i epuuriuou veruweuvn- r-en qduih-zow* uer Holland, ontstaan door opheffing van de be- I politie met speurhonden leidde tot geen re- i sulta achtergelegen plaat- I en 1 angPt en Nauwelijks was hij bulten het huls waar in de weduwe Brion woonde of hij zag onder de tegenover bet huis staande lan taarn een bloemenverkoopster, in wie hij hau herkende, die hij eena in de „Wel komst” had gezien. Dat viel hem ap. Dadelijk trad een man op de bloemanvorkoopster toe en -sprak zacht met haar. In de persoon meende hij Sanspeur te herkennen, hoewet deze zich door een valschen baard een geheel ander uitzicht had gegeven. Louis dacht er over na, of hij niet zou beproeven den gevaarlijken man aan de politie uit te leveren, toen plotseling in zijn nabijheid gefloten werd. Dit scherp gillend teeken gold den Pa- rij zenaar, die het dadelijk verstond, daar hij verdween en tegelijkertijd met hem de blo-unenverkjoopster. Zoodra Louis hem nauwkeurig had ge zien, scheen Sanspeur ook bemerkt te heb ben, dat het een bondgenoot van hem was en toen scheen het Louie toe, ale kwamen nog op verschillende pflaatsen van de straat hoogst verdachte gestalten te voor schijn. Louis besloot om zich in een buis te begeven, waardoor hij in een andere straat kon komen, omdat dit een doorgang had en op deze Wijze onttrok hij zich voox ditmaal weder aan de gevaarlijke vijan den, die overal op hem schenen te loe ren. Aan Engeline had hij van zijn on dervinding nog niets gezegd, om ha,air niet te beangstigen. Hij begaf zich nu naar de Paradij setraat, in de hoop, Haastrecht, 18 Febr. Op de alphabs- tische lijst van paardenhouders komen voor 84 eigenaren met te zamen 90 paar den op die van Vliet 48 eigenaren met 49 paarden. Van den landbouwer P. v. d. L. a|- nier is een koe in nood gedood, en daar het vleesch ongeschikt ww voor de con sumptie, onder politietoezicht begraven- Groot Ammers, 18 Febr. Twee ge storven kalveren, toebehoorende aan de landbouwers J. Hakkesteegt en A. Spelt al hier, zijn Zaterdlag oder olitietoezieht be graven. Door eigen onvoorzichtigheid zakte Zaterdagmiddag D. V. en Zondagmiddag C. M. alhier door het ijs. Beiden wisten zich zelf op het droge te helpen. De Zangvereeniging „Volharding al hier zal deelnemen aan het op den Twee den Pinksterdag te Streefkerk te houden concoure en uitkomen in de Derde afdee- Hng. •.Nieuw Lekkerland18 Februari. Voor het examen Engelsche Handelscorrea- popdentle, uitgaande van de Vereeniging van Leeraren te ’s-Gravenl slaagd de heer J. C. v. d.' derdljk. Naar wij vernemen is door B. en W. alhier een schrijven gericht aan degenen, die niet zijn aangesloten bi) de waterlei - ding, zich alsnog aan te sluiten, of bun Norton-pompwater te laten onderzoeken. Tot voorzitter van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim la gekozen da heer H. Smit en tot secretaris de heer O, van Holk. Ouderkerk a/d IJgsel, 18 Febr In de afgeloopen week werd hier een Cbr. Eangvereeniging opgericht met aanvanke lijk 33 leden. Een bestuur, uit reven, per sonen bestaande, werd gekozen de ver schillende functies zullen onderling wor den verdeeld. Kralingsche Veer, 18 Febr. Dr. Sava- reijn, van Dordrecht, hield in het Kerk gebouw der Ned- Herv. Gemeente te Ke ten een rede naar aanleiding van Joh. 15 vers 1 „Ik ben de ware wijnstok, en mijn Vader Is de landman”. Alle plaatsen waren bezet door een goed luisterend pu bliek, en als de bedoeling van deze rede tot zijn recht mag komen, kan het een ze genrijke avond genoemd vforden. Giessendam, 18 Febr. Het presentie geld der Raadsleden, dat in de vorige vergadering werd afgeschaft, is in de j.l. gehouden raadsvergadering weer gebracht op 2 gulden.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1