PliËTeeTereeiiiPi Een Bouenuiontno, PLEIZIERTOCHT Dienstbode. Dienstbode. Dienstbode, Dienstbode, Dienstbode, Dagmeisje. Dagmeisje. Dienstbode, JONGEN Bekendmaking. glazen flacons geel etiket Schuur, od zondag augustus cyinmboro-Hoek van Holland Kerknieuws. STADSNIEUWS. ömeehteraadsT- VERGADERINGEN. Ingezonden. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Advertentiën. Elizabeth Schouten, Niesje de Jong, Wed van H. Smit, Petertje Goedhart- Verboom, Vergadering Bergambacht, tot het oprichten van een Onderafdeeling aldaar Dienstbode, OlensiDode oi meid-Huisnouoster. Govraagd. Boerendienstbode vraagt vraagt Uit de hand te koop: B. Bakker. Boerendienstbode. Dagmeisje, Boerendienstbode GEVRAAGD Te koop: Te koop aangeboden: Pathéfoon Te huur: zal de Raderboot ReederU op de Lek 4 een Fosier-mc Cleiian Co. London. %I 0. J. H0EBE* Verkrijgbaar: Te koop: Motorfiets, G3 JöH. Bfl nïlsprBaS van Ged. Staten deter prorinoie sijn W. v. d. Dool, E. Huisman en J. Verschoor voor- loopig vrijgesteld van den dienstplioht in take broedordienst, terwijl N. Duiter go- heel la vrijgesteld. In de Rijks-Dagnormaalsohool te Gorinchem tijn o.a, bevorderd van de le naar de 2e klasse G. de Brnijn en B. Versluis en van de 2e naar de Se klasse A. Versluis, allen wonend alhier. Gieten Oudekerk, 80 Juli. De heer F. Pesselse alhier is aan de Rijks-Dag- normalschool te Gorinchem bevorderd van de 2e naar de 8e klase. Woensdag maakte de Naaiveresnl- ging „Dorkaa" een reisje naar Nijmegen en omstreken. Veel heeft men den gehee- len dag genoten, daar reeds bij aankomst een gids genomen werd en toode prach tigste gedeelten per vigelante afgereden. Ten half acht uur vertrok men weer per trein van Nijmegen naar Gorinchem van waar eenige auto's van den heer Robbea hun verder huiswaarts voerden. Prijs O Mcmril i 21e prijt A Se 8»aaï; eerste overduif W. Offerman j 2e over- duif H. Broere. De eerste duif werd ge constateerd ten 8 uur 5 min. 18 seo., de laatste ten 8 uur 28 min. 7 seo. geconsta teerd. Stolwijk, 80 Juli. Wij vernemen uit goede bron dat het Classical Bestuur van Gouda eerst einde September ayn hou ding tegenover onzen Kerkeraad zal be palen, daar gedurende de eent weke:», verschillende leden met vacantia zijn Glesen-Nleuwkerk, 80 Juli De prijsder kaas bedraagt alhier en omgeving le kw. 52 tot 59, 2e kw. 49 tot 52. Han del matig. De prijs der varkens le soort 29 tot 82 cent, 2e soort 25 tot B8 cent. Handel tamelijk vlug. Berkenwoude 80 Juli. De Zangvereeni- ging „Vriendschap" alhier, zal op 7 Augustus as. deelnemen aan het oon- cours te Puttershoek en wel in de 1ste Afdeeling uitkomen Stolwijk, 80 Juli. De melksl'gters hier hebben den prijs der melk met 1 cent verhoogd en gebracht op 12 cent per liter. Door de Kaatsclub „O.V.V.S."alhier zijn 8 partijen gespeeld. Hiervan zijn 5 partijen gewonnen met als opslager G. van den Houvel en 8 met als opplager J. F. Mrleii&ar en vervangers Er wordt gaandeweg beter gespeeld en het vroegere peil zal wel spoedig bereikt zoo niet overtroffen worden. De proefne ming om inplaats van de zeef te gebrui ken, zooals dit voorheen met de hand ge beurde, voldeed goed en de afstanden, die men met de ballen wist te bereiken, ko men dan ook die der meest geoefende Spelers al zeer spoedig nabij. De belangstelling van het publiek is steeds toenemende. Goudriaan, 80 Juli. Dinsdag maakten de kinderen van de Bijzondere1 School al- 'hier een reisj gemaakt naar Arnhem. Met drie autobussen van J. de Haas en hoewel het hier veel geregend had, vertrok men om zes uur hier van daa,n, dien dag, hebben de kinderen weinig of geen regen gehad op de reis en hebben zij Arnhem en zijn omstreken goed kun nen bezichtigen. Op de terugreis over Driebergen hebben de kinderen nog even vertoeft bij den oud-burgemeester van Goudriaa, die aldar woonachtig is. Toen werd de reis verder aanvaard en de kinderen kwamen om 's avonds 11 uur alhier aan. Haastrecht, 80 Juli. Bij den landbou wer A. Krook in Stein bij Haastrecht, is gisteren een wild geworden stier ip het land doodgeschoten door den onbezoldig- den Rijksveldwachter K. Steehouwer. Naar we vernemen, zal in het laatst dezer week als goedkeuring van het bestuur der Posterijen afkomt, het Hulppostkantoor van de Groote Haven, overgebracht worden naar het Oosteinde van het dorp, in een daarvoor gerestau reerd pand. Op den Hastrechtschendijk bijStol- wijkersluis en bij Oudewater zijn waar schuwingsborden geplaatst voor rijtuigen voor de gedichte gleuf van de waterlei dingbuizen. Een herleiding of andere re geling van het verkeer zal wel niet kun nen uitblijven. Capelle a.d. IJsal, 80 Juli.De groep van Zaterdagvliegers, waarvan ook de Post- duivenvereeniging „De Snelvlieger" lid is, hield op 10 Juli j.L een NatiomB Con cours van Orleans, met en deelname van 865 duiven De volgende prijzen werden in deze vereeniging behaald 2e prijs A. Heuvelman 22e prijs H. Broe re 27e prijs G. Terlouw 86e prijs A. WorstÖÜe en 148e prijs H. Noorlan- der72e en 97e prija G Mourik116e prijs A. Terlouw 122e prijs H v. d. Heerik Tevens verwierf A. Heuvelman een medaille voor de eerste twee getoonde duiven. Vrijdag stond de kruidenier Van D. met paard en wagen aan den 's-Graven- weg. Van een passeerende auto schrok het paard en begon achteruit te loopen, met het gevolg, (Jat de wagen te water geraakte. Het paard bleef nog op den wal. Met vereende krachten is de gen waarvan de boomen gebroken wa ren, weer op het droge gebracht. Verder had Van D. nog al wat schade aan de kruidenierswaren, die door dit ongeval nat waren geworden. Zaterdagavond waren eenige perso nen uit Krimpen a.d. IJssel in een café aan den 's-Gravenweg, welke ruzie kre gen met den kastelein, wien ze met een mes te lijf wilden. De vrouw van den kastelein, haar man willende bescher men, liep hierdoor een flinke snede over haar arm op. De politie heeft zich later met de zaak bmoeid, zoodat verwacht mag worden, dat de boosdoeners hun straf niet zullen ontloopen. Zaterdag 26 Juli hield de Postdui- ven-vereeniging „De Snelvlieger" een wedvluoht uit Schaerbeek (België), af stand 117 K M De duiven warden dm 1 uur in vrijheid gesteld en bereikten haar hokken als volgt: le, 8e, 10e en 22e prijs A. Heuvelman 2e prijs A van Wijk 4e pnjs J. Kok 5e, 7e, 8e, 9e en 12e prijs W. Off traan i 6e en 18e prijs J. Verhoef11e en 19e prijs H Noorlander18e en 15e prijs J. Maat16e en 17e prijs P. Looijen 20e prijs Gebr. Van den Heerik 14a Nieuw-Lekkerland 80 Juli. Bij -den landbouwer G. J. alhier zijn in den nacht van Zondag op Maandag 25 mar motten vermoord, vermoedelijk dooreen hond. Tot secretaris van de plaatselijke oommissie van toezicht op het lager on derwijs is herkozen de heer P. G.Streef- land. Ter herdenking van de mobilisatie in 1914 zal alhier a s. Donderdag 81 Ju li van 5 tot 5.80 uur de klok worden ge luid. 's Avonds zal de Muziekvereeniging „Apollo,, een concert geven op het Plein voor de Hervormde Kerk. Gouderak, 80 Juli. Zondag 27 Juli, hield de Postduivenvereeniging „De Wit- pen" een onderling concours vanuit Schaerbeek, afstand 128 K M. De prij zen werden als volgt behaald 0. den Braber len 6en en A2en prijs T. D. Both 2en, 4en, öen, 7en 18en, 21en, 28en en 86en prijs P. van der Linden Sen en Hen prijs A. de Groot 8en, 24en 25en, 26en en 89en prijs L. de Bode 9ën 16en, 81en en 4öen prijsA. W. Soet lOen, 82en, 42en, en 43en prijB C. van Vliet 14en, 15en, 19en en 85en prijs W. Loendersloot 17en, 87en, en 88en prijs J Baas 18en en 23en prijs F. Donk 20en 29en, en 83en prijs F Brokking 22en en 84en prijs P. Mudde 27en pr. G. Palsgraaf 80en prijs C. Loendersloot 40en prijs W. Boom 41en prijs P. Bur ger 44en prijs. P. Burger eerste over duif L. de Bode tweede overduif en 0. den Braber derde overduif. Aankomst eerste duif 10.06.51 uur laatste duif 11.10.45 uur. Twee dagen der vorige week maak ten de meisjes der Naaischool van mej. De Bruijn onder haar geleidehun jaar- lijk8ch reisje ditmaal naar Amsterdam. 's Morgens met de autobus aan den trein van 8.06 uur uit Gouda gebracht beloofde het weer niet veel goeds, de stemming was echter zoo optimistisch, dat aan het weer werd getwijfeld en in derdaad kwam men met een lief zonnetje te Amsterdam aan. Het eerst werd naar de Artis gereden, waar zij de eerste be zoekers waren, en hier werd volop geno ten, vooral het voederen der zeeleeuwen trok aller aandacht. Hier werd nog iets genuttigd, waarna men per tram naar den Dam ging om het Kon Paleis te be zichtigen, dit was heel interessant en de meisjes bewonderden de prachtige meu belen, en vooral de troon de groote bal zaal had veel bekijks. Na een dezoek aan de Bijenkorf ging het door Amsterdamsch straten naar het Muntplein, om per tram naar het tehuis van Volksonderwijs in de Oostergasfabriek Linnaeusstraat te gaan om aldaar te overnachten Hier werd men allerhartelijkst ontvangen door mej. Tuininga, die aldaar de leiding heeft, de meisjes maakten haar bedden klaar, waarna men aan tafel ging en dat aan de welbereide spijzen alle eer werd aan gedaan, is wel te begrijpen Hierna maak te men nog een wandeling door Water graafsmeer, waar in een speeltuin nog even werd gerust, om daarna onder het zingen van het hoogste lied naar het te huis terug te keeren, om door den slaap nieuwe krachten voor den volgenden dag te garen. De volgende morgen na het ontbijt, werd door allen hulde gebracht aan mej. Tuininga, voor de opofferende verzorging die hen ten deel viel, maar tevens werd hulde gebracht aan Volksonderwijs, die gelegenheid schonk in Amsterdam te ver blijven. Hierna ging men per boot naai weg door de duinen tot Wijk aan Zee war van het pootje baden werd gehot in en werden hier een paarkiekjes gemaakt Velzen, wandelend langs een prachtigen en kwam men al wandelend langs het strand voorbij de enorme sluizen en de visschershaven te IJmuiden aan. Van daar ging het per boot naar Amsterdam, om te 6.25 uur naar Gouda te stoomon, waar de autobus hen stond op te wach ten,, en allen onder hoera's en gezang, weer thuis bracht. Pa meisjes hebben in alle opzichten ge noten en veel bezienswaardig ReeuwIJk, 80 Juli. Bij wijze heeft de* heer G. Hoogland, huurder ran het hotel „Zomerzorg" aan de Reeuwijk- sche Brug, Zaterdagavond in zijn elec- trisch verlichten speeltuin het alhier ge vestigde Fanfarekorps „Juliana" een concert doen geven. Van de zijde van het publiek bleek dui delijk, dat de perzik naar meer smaakte en de ondernemer zelf was zeer tevreden over zijn proefneming. En ten Slotte heeft het Fanfarekorps zelf op dien avond be wezen, concerten te kunnen geven. We hopen alzoo op meerdere van zulke avon den De heer M. S. Kreft, hoofd der School met den Bijbel alhier, heeft met gunstig gevolg het examen handen-arbeid B afgelegd. De heer De Kreft is thans in het bezit van de volledige acte handen-arbeid. Het bestuur van de alhier opgerich te vereeniging voor Ziekenhuisverpleging heeft zich als volgt samengesteld Dr. J. M. van Staveren voorzitter-E. J. Mignon, sceretaris A. P. de Klerck penningmeester en L. J Lucasse en W. den Ouden, leden. Bergambacht, 8 0 Juli. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betref fende de vergadering van de Pluimvee- vereniging Schoonhoven en Omstreken waar gepoogd zal worden een onder-af- deeling te stichten. Zevenhuizen, 80 Juli. Zondag was Dr. Van Dijk, uit Hillegersberg op het groo te Rottemeer onder onze gemeente met zijn vrouw en zijn schoonouders aa/i het zeilen. De schoonvader verzot op een pijpje tabak, zou zijn pijp over het wa ter uitkloppen. De pyp ontglipte hem en viel in het water. De oude heer zou zijn pijp grijpen en had darbij het ongeluk, bij zijn pijp In de Meer terecht te ko - men. Dr. Van Dijk en de overige traoh- !en hem le redden. Toen zij 8en ouden heer te pakken hadden, en hem binnen boord zouden halen, helds het ranke zeilbootje zooveel over, dat het water Behepte en oogenblikkelijk omsloeg en al le vier in het meer lagen te spartelen Van alle kanten schoten zeiljachten en motorbooten toe, die in de nabijheid aan het varen waren, ter hulp. Dr. Van Dijk en zijn vrouw, die goed zwemmen kon den, totdat de bemanning van de toege schoten bootjes bij het ongeval kwamen, hun ouders boven water te houden. In een groote motorboot werden zij opge pikt en bij C Schenk in de sluiswachters woning gebracht, om van den schrik te bekomen. De vrouw van Schenk ontving de gasten liefdorijk en voor zag hen al le van drooge kleeren, wat met de mees te dankbaarheid aanvaard werd. Aan het echtpaar Schenk mogen wij zeker w'el een woord van dank brengen, daar hun woning altijd een toevluchtsoord is, wan neer er daar in de omgeving een onge luk gebeurt. Groot-Ammert, 80 Juli. Toen de heer B. alhier den Achterlandschen weg op reed, reed hij met zijn rijwiel tegen een hond, en ging te water. Met den schrik en een nat pak kwam hij er af. Bij den landbouwer De £1. zijp 29 kuikens door de rotten vermoord. Jaarsveld, 80 Juli. Maandagavond had de jarlijksche beproeving der brandsp ut plaats. Doordat echter bleek, dat er een lek in den zuiger was ontstaan, kon de pomp geen voldoend water geven. Na hereteling zal opnieuw geprobeerd wer den. Door de P.U.E.M. te Utrecht is be sloten het tarief voor licht met, 6 centen te verlagen en dit te brengen op 45 cen ten per K.W.U. Deze wijziging is reeds met 1 Juni ingegaan en zal voor het eerst tot uitdrukking komen op de reke ning die in de maand Augustus wordt aangeboden. Kralingsche Veer, 30 Juli. Ter hoog te van de scheepswerf van de Firma A. Vuijk en Zonen, reed de eigenaar Slingeland met zijn vrachtauto van den dijk. Onderaan den dijk gekbmen, wilde hij, om een heg te sparen, keeren, met het gevolg, dat de auto kantelde. Doch gelukkig kwamen hier geen persoonlijke ongelukken voor. Ook was aan de auto geen schade te bespeuren. Met behulp van eenige werklieden van de Firma A. V. en Z. en enkele omstanders, werd het voertuig vervolgens op eigen kracht te gen den dijk opgereden. ■tuumollege vestigde op den buitenge woon slechten toestand, waarin ons stad' huis, met name het dak en de zijmuren aan den kant der Stadhuisstraat zich be vinden. Oed. Staten hebben thans aan B. en een schrijven gezonden waarin zty mee deelen dat zij het verzoek van B. en aan den Minister om voor 1026 toch een subsidie tot herstel van het stadhuis op de Staatsbegrooting te plaatsen bij dezen bewindsman met warmte sullen aanbe velen. NED. HERY. KERK. Bedankt: Voor Gorinchem, R Dijk- Btra te De Krim. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Vreeswyk, J. Hoek stra te Datfsen. CHR GEREF, KERK. Tweetal: Te Aalsmeer, Joh. Jansen te Leiden en C. 8. v. d. Ven te Lisse. Moereapelle, 80 Juli. Nadat de plaats van leeraar in de Ned. Herv. Kerk alhier ruim twee jaar vacant was geweest, werd Zondagmorgen Ds. de Niet, die naar deze gemeente is overgekomen in sijn dienst werk bevestigd door Ds. de Graaf van Kockenge. In zijn inleidend woÖrd deed Ds. de Graaf uitkomen wat de heilige roeping van een herder en leeraar beoogt, n.m. ten 1ste om onze vaderlandsche Kerk te behouden, zich daar naar voegen, en de plicht de Kerk tot bloei te brengen, onder Gods genade*, ten 2e is de uiterste roeping om het Koninkrijk Gods op te bouwen en de menschelyke ziel tot be keering te brengen. In verband hiermede koos Zijn Eer waarde, tot stof zijner overdenking, de woorden van den Profeet Ezechiöl, hoofd stuk 87, de verzen van 1 tot 18. Na de treffende predisatie werd het ambt aan den nieuwen leeraar opgelegd, en zong de gemeente hem Psalm 20 toe. Des namiddags hield Ds. de Niet in een tjokvol kerkgebouw zijn tintree-rede. In een voorrede ontwikkelde Ds. de Niet de woorden uit het Hooglied: Zoo ga uit op *de voetstappen der schapen, en weid uwe geiten bü de woningen der herderen". Deze woorden, meende Zijn Eerwaarde, moeten altijd het uitgangspunt zijn van den Leeraar en de Gemeente, v ervolgens bracht hy de woorden uit het Hooglied, in verband met zijn tekst Exodus 14 vers 15, laatste gedeelte: „Wat roept gij tot mij? Zeg de kinderen*Israels, dat zij voorttrekken". Uit derdelei oogpunt bekeek Da. de Niet dit tekstwoord. Ten lste het wonderlijke in vorm; 2e de wonderlijke inhoud; 3e de wonderlijke uitgang. Onder ademlooze stilte werden deze drie punten in een gloedvolle rede verklaard. Na het midden-gezang volgden de gebruikelijke .toespraken, die zeer zeker op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Hierna nam de consulent Ds. Stichter uit Berkel het woord, die iri hartelijke bewoording den nieuwen leeraar welkom heette. In zijn toespraak deed Ds. Stichter uitkomen, het gewichtige ambt van den leeraar, hij hoopte dat de Gemee'nte van Moereapelle den nieuwen leeraar ten allen tijde met de meeste liefde mocht ter zijde staan. Schoonhoven, 80 Juli 1924. Geslaagd. Mej. M. P. v. d. Bergh is gisteren te Rotterdam geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken. - De jongeheer G. Hooijkaaa slaagde te Rotterdam voor het Mulo-examen, diploma A. Een monument In nood. Zooals te ver wachten viel hebben Ged. Staten van Zuid-Holland met belangstelling kennis genomen van het schrijven van het Dage- lijksch Bestuur onzer gemeente waarin dit de aandacht van het gewestelijk be- Een Schipbrug te koopT Een onzer lezers vestigt de aandacht op het feit, dat de schipbrug voor Deventer over den Ussel teekenen van verval begint te ver toonen, en daarom zal worden vervangen door een vaste brug. Willicht zoo merkt de lezer op, dat hier een gelegenheid is voor ons stadsbestuur om eens te informeeren naar den prijs, die voor de oude brug gevraagd wordt. Wel moeten er, zooals gemeld werd aanzien lijke herstellingen aan geschieden, maar het zou kunnen zijn, dat zelfe wanneer die herstellingen plaats vinden w(j goed- koopor uit zouden zijn dan met een nieuwe schipbrug. Wij danken onzen raadgever en geven liier zijn meening ten beste. Het ware in ieder geval eens te onderzoeken - dat zijn wij met hem eens. Een brandje. Gistermorgen klepte de brandklok en bracht velen op de been, die den brand wilden bijwonen. Zoo kwam het, dat een dichte menigte zich bewoog in de Schapenstraat, waar zoo zeide men, de brand ^woedde". Uit de woning van W. jjloegen dishte rook wolken en het leek alsof alles in vollen brand stond. Niets was minder waar, slechts had zich het ongeval voorgedaan, dat de vlam was geslagen in een pan met spek die op een petroleumstel stond. Een der buren had de pan van het vuur genomen en de vlam gedoofd. Daarmede was de brand, die geen brand was, gedoofd. Botermarkt. Op de Botermarkt be droeg heden de prijs 1,05 Aanvoer 50 K.G. WATERSTAND. Keulen v.m. 2.90 m. plus 0.04 m, Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Mofceorolouiaofa Instituut to De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 80 Juli. Verwachting tot Donderdagavond. Aan vankelijk zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind. meest half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. KRIMPEN A0 LEK. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter-secretaris is de heer A L. van Haaf ten, burgemeester Na opening volgt voorlezing der notu len, die ongewijzigd worden goedgekeurd Ingekomen zijn i Van Ged Staten de goedgekeurde ver ordening tot heffing van schoolgeld voor het lager onderwijs. Van B en W. proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger. Boe ken en kas waren in orde Er was in kas 1262,"76 1/2 Van Ged. Staten, dat het beroep bij de Kroon over het opheffen van het ver- volg-onderwija niet aanvankelijk is ver klaard. De voorzitter Dit schrijven «uilen wij na afloop van de agenda bespreken Van Ged. Staten, dat de verordening betreffende de berijding van de Ooster straat en Schoolstraat met motorwagens is goedgekeurd. Van dezelfde de goedkeuring tot wij ziging der begrooting welk besluit door den Raad iif de vergadering van 18 Mei jl. is genomen. Goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan van een rekening-courant mot de Bank van Nederl. Gemeenten De voorzitterVoorts is ingekomen twee rapporten van water-onderzoek. Eén daarvan is minder gunstig dan het andere, hetwelk wordt toegeschreven aan het warme weer Een rapport van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Dit rapport wordt voorgelezen. De voorzitter: Van mej J. Boogaerdt is een schrijven ingekomen, dat zij tegen 1 September 1924 eervol ontslag vraagt wegens vertrek, als hoofd-onderwijzeres der bewaarschool De voorzitter stelt voor dit ontslag eer vol te verleenen en spreekt waardeerende woorden voor de wijze, waarop mejuffr. Boogaerdt haar taak in de 20 jaar dat zij hier aan het hoofd der bewaarschool heeft gestaan, heeft opgevat Het ontslag wordt eervol ontleend Alsnu is aan de orde de benoeming van een hoofdonderwijzeres der bewaar school. In verband hiermede is een schrijven ingekomen van mej. G Horsman eerste helpster der bewaarschool Door mej. Horsman wordt gevraagd, daar zij ver nomen heeft, dat geen gediplomeerde on derwijzeres zal worden aangevraagd haar voor deze benoeming in aanmerking te doen komen De voorzitter Ingevolge dit schrijven heb ik mij gewend tot mej. Boogaerdt, het hoofd dier school, en uit hetgeen mij is medegedeeld, is mij gebleken, dat mej. Horsman in die 8 jaren, dat zij helpster was, zich heeft doen kennen als een zeer geschikt meisje, die uitstekend met de kinderen kan omgaan en dat zij voor die betrekking is aan te bevelen. B. en W. hebben dan ook gemeend, u voor testel len mej. Horsman aan den Raad voor te stellen tot hoofd-onderwtjzeres 4e benoe- en. De heer O. VermeerBestaat er voor dié functionaris ook nog een regeling van werkzaamheden De vorzitter U bedoelt een rooster De heer G VermeerJawel voorzitter. De voorzitterHier is nooï! de hand aan gehouden. De regeling wordt aan het hoofd overgelaten. De heer P. van der WeidenMijnheer de voorzitter Ik zou willen voorstellen-, daar tijdelijk in te voorzien. Door den bouw eener nieuwe school zal dit terrein voor een ander doel warschijnlijk worden gebezigd. De leerlingen zullen, ais er niet iij voorzien wordt, er niet veel aan mis- Ben. Voorts kan er maar een klein gedeel te der ingezetenen van profiteeren. De gemeente kan hierop bezuinigen van 1000 tot 1200. Wethouder BoogaerdtHierop zou ik willen opmerken dat er nog geen beslis sing is genomen wat wij met dit com plex zullen doen- Dus het staat nog niet vast, dat dit wordt opgeheven. Dat de kinderen dit onderwijs kunnen missen, zoals de heer v. d Weiden op merkt, wil ik mijn meening zeggen, dat dit geen gelegenheid voor onderwijs mdet zijn, doch dit meer een bewaarplaats voor de kinderen. Speciaal acht ik dit noodig voor groote gezinnen, zoodat de moedors eenige uren van den dag weten, dat hun kinderen veilig bewaard worden. Het is dus om die menschen eenigen tijd van die zorg te ontlasterï Spreker acht dit een belang voor die menschen. Dat niet alle oudera hiervan kunnen profiteeren wil ik opmerken, dat dit slechts een klein gedeelte is. Op grond van een en ander ben ik tegen opheffing van deze bewaarschool De heer P. van der Linden Er wordt hier gesproken over een bezuiniging van 1000 of 1200 dit bedraagt bij ophef fing toch wel 2000 De heer v. d. Weiden Wat betreft, in dien de andere school er is, zal men dit complex zeker wel afbreken, wat dan maar het beste is De kinderen zullen aan dit onderwijs zeker niet vel missen naar mijn opvatting. Een paedagoog, die ik hierover eens spra£, vond het zelfs na- deelig. Naar zijn zeggen zouden de kin kinderen, die dit onderwijs niet gevolgd hadden. Bovendien profitert er slechts d zeer klein gedeelte van. De yoorzitterDat hier oen klein ge- t deelte van profiteert ben ik met met u eens, er bezoeken ruim 1» kinderen die school, dus tal van gezinnen profiteeren er van. Wat die paedagoog beweert, kan ik niet met hem eens zijn, mijns mzieo9 loeren die kinderen aan de tucht en schoolorde gewend te zijn. Ik vind, dat de school in n nut voor de gemeenta vaorziet De heer v. d. Weiden Er moet bezui nigd worden en daarom ben :k voor op heffing. De moeder moeten oo* daar wat voor over hebben. Dat het nuttig iskan geen reden zijn er is wel meer, dat nut tig is Hier kan op bezuinigd worden. Een kind is het beste bewaard bij zijn moeder thuis Wethouder BoogaefdtIk wil even opmerken, dat men goed kan hooren, dat do heer v.-d. Weiden geen huisvader is en 'dat hij zich niet kan indenken, wat een bewaarschool voor een groot arbei dersgezin ia. Het voorstel tot opheffing der bewaar school in stemming gebracht, wordt ver worpen (voor stemden de heeren J. Dra pers, P. van der Linden, G. Vermeer en T. van der Weiden). De overige heeren allen tegen. Alsdan wordt mej. G. Horsman met 10 stmmen en 1 stem blanco benoemd tot hoofd der bewaarschool. De voorzitter B. en W. stellen u voor het salaris van het hoofd der bewaar school vaSt te stellen op 800 per jaar, met 4 jarlijksche verhogingen van ƒ50. De heer G. Vermeer Ik vind dit sala ris te hoog. Er worden geen bijzondere eischen voor gevraagd Ik ben geen tegen stander van een bewaarschool mits deze is zooals ik die wensch. Daar deze echter niet naar mijn geest zal worden inge richt, ben ik tegen dit salaris. De her P. van der LindenMaar Ver meer, het is niet hooger dan een dienst meisje verdiend. De heer G Vermeer Nou, nou. De heer P. van der LindenJa zeker, kost en inwoning mee gerekend. De heer G. Vermeer 0, met kost en inwoning. Wethouder B. Boogaerdt: Ik sta ver- basd over Vermeer. Voor het vorige hoofd vond hij f 1800 te laag en nu vindt hij 800 te hoog. Wij zijn juist gekomen met en zeer voordeeliger voorstel. Maar de houding van Vermeer is voor mij vreemd en niet verklaarbaar De heer K. G. SmitJa maar, het zit hem in den geest en die moet betaald worden. De heer G. Vermeer Ik stel voor hier 600 te betalen. Dit voorstel wordt verworpen met 9 stemmen (voor waren de inoicn G. Ver meer en T v. d Weiden) (Wordt vorvoiigd.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de Redactie van de Schoonhovensche Oourant Mijnheer de Redacteur. Mag ik, als trouw tezer, voor onder staand een plaatqje. Ik behoor ook tot de gelukkige sterve lingen, die, als zooj, velen, overal (naar draagkracht?) aan betalen. Ook aan de Kamer yan Koophandel. Wat deze in stelling nu voor ons kleine zakenmenschen doet of kan doen, is voor my, evenals zoo- velen, die ik er reeds naar vroeg, een raadsel. Ook uit de verslagen in Uw blad, kan ik er niet achter komen. Gaarne zag ik nu, dat wie van deze instelling hulp, steun, voorlichting of ander genot heeft gehad, dit in Uw blad bekend maakte. Znlks tot lof voor bovengenoemde instelling, en tot troost voor hen, die ook deze nieuwe aderlating hebben te onder gaan. Met dahk voor plaatsing en voor even tueel in te komen antwoorden. SLACHTOFFER Lekkerkerk. AMEIDE. Donderdag 81 Juli, 's av. 7.80 uur (Zomertijd), Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. De reis :0m dewereldper hondeUkruiaer. Naar aanleiding ran een in de dagbladen voorgekomen advertentie, waarin dames en heeren ge vraagd worden btj een .Syndicaat ten doel hebbende met eigen handelskruiser een wereld reis te maken" tegen ver plichte deelneming van minstens f 2000, raadt de hoofd-commissari» van politie te Rotterdam een ieder, die voornemens i» hierop in te gaan in lijn eigen belang dringend aan vooraf sich te vervoegen aan de afd. Centrale Recherche van het hoofdbureau van politie aan het Haagseho Veer aldaar te verkrijgen van belangrijke inlichtingen. Nader vernemen wij; dat deze taak uitgaat van. een Rotterdamschen kantoor- bediende. Wie zich opgeeft voor deelne ming, ontvangt onder een keurig brief hoofd, vermeldende den naam van een (niet bestaand) scheépvaartbureau een oproep om ter oprichtersvergadering te verschijnen. Tot juist begrip moge dienen, dat iedereu dag dergelijke vergaderingen wordeil gehouden. Op deze vergaderingen wordt dan voorgesteld van de verplichte f 2000 alvast 10 X te storten. Hot maat schappelijke kapicaai bedraagt op iedere vergadering f 100.M. De Btafuten var-. melden evenwel, dat «e promotor daarvan 90 aandeelen h f 1000 voor zijn moeite mag behouden. Ook wordt er tegen ver gadering vaag gezinspeeld op een schip, dat men zou kunnen krügen. De oprichtersvergadering van j .1. Zaterdag werd' bijgewoond door twee inspecteurs der sent] ale rechecche. Na afloop ver zochten zij den ondernemer tot diens groote verwondering eens mee naar het hoofdbureau te gaan. Uit het onderzoek der zaak bleek, dat een waarschuwing om eventueeio deelnemers tot beter besef te brengen niet misplaata zou zijn. Do geheele onderneming bestaat alleen nog iftaar in de fantasie van den promot. r. De dood wenkt ieder uur. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te 's Gravenhage heeft Zaterdag uit de Oartesiusstraat overgebraobt zekeren T., die plotseling onwel was gewordon en zijn weg niet vervolgen kon. B(j aankomst aan den Centralen Post bleek de man reeds te zijn overleden. -Poging tot brandstichting inzijn cel. De beruchte Franke, een der verdachten van den moord ge pleegd op den nachtwaker Van Ommen te Goor, heeft gisteren een poging gedaan zyn cel in brand te steken. Het is n.l. gebleken, dat hij gedurende eenigen tiid de hem verstrekte boter had opgespaard. Hiermede had hij den vloer van z\jn cel besmeerd, om na brand stichting het vuur voedsel te geven, 's Morgens om zes uur werd de brand door de contióle ontdekt. Franke had zijn boeien weten los te werken en was er in geslaagd een ruit te verbrijzelen. De poli, ie werd oogenblikkelijk *ewaarschuwd. De arrestant was spoedig overmeesterd en werd opnieuw geboeid. Id korten tijd was het vuurtje in de cel met de aan- 1 wezige blusschingsmiddelen godoofd. Hoe Franke aan vuur heeft weten te komen, is nog niet opgehelderd. -Auto-ongeluk. Toen Zater dag op den Muiderstraatweg te Diemen een motorrijtuig uit Dokkum een luxe auto passeerde, werd hij door een vracht-» auto van tegenovergestelde richting ge grepen en van zijn motor afgeworpen. Dr. Der Kinderen, dié de eerate hulpver leende, constateerde een schedelbreuk en eon diepe snede over zijn aangezicht. Met een brancard Is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Twee jongens ver dronken. Zondag zain te Amsterdam twee jongens verdxon - ken. Onbewaakt'e overwe gen. Op een onbewaakte over weg tusschen Heerde en Wapenvel- de is vandaag de heer A. lepe Boers, manufacturier uit Zwolle, die in zijn auto zat. door den een- manswagen van den locaalepoor Zwolle—Apeldoorn overreden. Hij werd doodelljk aan het hoofd ver wond en een been werd hem afge- reden. De auto ie totaal verbrijzeld. Na den storm... De 1 twee lijken, 'êen van oer circa lb Elburg zijn uit zee aangebracht jarigen jongen en een van een meis je. Hoogstwaarschijnlijk zijn dit de lijken van de kinderen van den schipper, die met zijn vroaw en l twee kinderen tijdens den jongsten storm is verongelukt. I Zooals bekend, waren de lijken I der ouders reeds gevonden. B ij het baden veraron ken. —-Te Bergen aan Zee is te gen half twaalf een lB-jarig Huitsch dienstmeisje, dat met de kinderen aan het vrije strand was gaan ba den, door de Noord Wester stroom in zee medegevoerd, met het nood lottig gevolg, dat het meiajö pas eep half uur later door den heer Mo lenaar uit Alkmaar aan het strand kon worden gebracht. De dadelijk door den heer Dn- lens'en vier geneeeheeren aange wende pogingen om de lervenegeta ten weder op te wekken, t hadden holaae geen resultaat. Het meisje, dat kon zwemmen, had zach te ver in zee gewaagd en heeft blijkbaar de kracht gemiiet om tegen den sterken stroom in te koinon- De vereen. „Het vrije Strand" is ter plaatse stoods met reddingsima - teriaal aanwezig. Door het minder gunstige weer was men ditmaail ech ter niet vroeg gekomen. Het onge val bracht op het strand heel wat consternatie, wat nog verhoogd \perd door het feit, dat de fami lie uit Den Haag. waar het me sje diende, en welke familie op 200 M. afstand een villa tijdelijk in huur heeft, verzekerde voor het Mjk ran het.meisje in huis geen kamer te kunnen inruimen waardoor het Ujk pas drie uur later naar het 11$- kenhuisje te Bergen werd gebracht. Ernstige ongevallen Te Edinburgh in Schótland zijn bii een treinbotsing vier wagons in elkaar geschoven. Naar tot heden gemeld werd, ziju hierbij 4 redzi - gere gedood en 29 gewond. Te Philadelphia zijn drie per sonen gedood en vier ernstig ge - wond bij een ongeluk op den Rea- ding-spoorweg. waar een trein in botsing kwam met een automobiel. Uit den trein geval len. Een van de Engelsche vertegenwoordigers op de Oivmpi sche rpelen is bij Garenne in Frank rijk uit den trein gevallen. De trein stopte, nadat een mddereilzi - ger aan den noodrem had getrok ken Menk vond Child e lijk op den spoorbaan liggon met verbrijzelden schedel en ernstig verwonde bee - nen. Child was 28 jaar oud. Een toren verplaatst In Alkmaar heeft men het bi na ongelooflijke kunststuk volbracht om een toren, den Accijnstoren. te verplaaz/sen. Deze verandering van standplaats is geschied ten aan schouwe van vele honderden bo langstellenden. die zich buiten het if£»zelte terrein hadden opgesteld. /Suim 300 jaar ie het geleden dat dit 'monument is gesticht en thans was het oogenblik aangebroken om het van plaats te doen veranderen. De eischen van het verkeer hebben dit noodzakelijk sremaakt. Verrui ming van den verkeersweg was on afwijsbaar. Twee wegen stonden daartoe open, n.l of de noodige perceelan aan te koopen en te doen sloopen. of den toren te verplaat sen en een nieuwen walmuur te ma ken met opoffering vaneen strook water. De directeur van gemeente werken nam het initiatief tot het laatste. Na wekenlange voorberei - ding is het werk thans zoo ver ge vorderd. dat de toren op de nieu we fundamenten zal kunnen wor den gerold. Toen het sein werd gegeven, dat het werk een aanvang kon nemen, werd de kaapstander in beweging gebracht, trekkende aan de water- ijde.' terwijl twee dommekrachten aan de landzijde werden aangezet», en zoo geschiedde langzaam maar zeker het verschuiven, zonder dat zich een'g ongemak voordeed. Na ruim een half uur was het werk! vol bracht en stond de Accijnstoren op zijn nieuwe voetstuk. 4^ M. meer naar de zijde van het water. om daaj* aangesloten te worden aan de reeds gemaabten nieuwen walmuur Zoodra de plaats waa ingenomen, werden de driekleur en de Alkmaar sche stadsvlag geheacheu. Het pu bliek applandiseerde en de wethou der werd van vele zijden met de geslaagde onderneming geluk ge wen scht. Onmiddelijk daarna werd de klok van den toren geluid en deed hij zelf aan de gemeente kond, dat hij thans een nieuw tijdperk in zijn bestaan had ingeluid. De verschuiving zelf is op de vol gende wijze gesmied Er is nieuwe fundeèri^g gemaakt, aanslui tende aan de bestaande, van beton op palen. Hierop zijn gelegd een vijftal Differdlingerbalken. zwaar 24 c.M. Onder den toren is eenzelf de aantal balken gemaakt. Tub - schen deze twee vijflallen balken, die boven elkaar liiggen, zijn een achttal ronde metalen staven ge schoven, van 5 c.M. dikte, welke door zijplaton op regelmatigen af stand van 80 c.M. worden gehou den. terwiijl tot meerderen steun on der voor- en achtergevel bovendien boven de vijf fundeeringsbalken nog een dwarsbalk was aange bracht. In opgaande richting wa ren langs de vier muren van den to ren elk drie U-ijzeren balken ge plaatst, die in tegem^ ergestelde richting door den toren mei sta ven aan elkaar verbonden waren, om de muren in hun verband te honden I 'e verplaatsing kan een schitterend stuk yerk genoemd wor den. Motorongeluk. De heer G. d B. te Purmerend ging per motorfiets naar Schiedam, ter wij' zijn vrouw op de duo was ge zeten In de Haarlemmermeer sprong de achterband, waardoor zim vrouw van de motor werd ge slingerd. waarbij zij twee ribben brak en een hoofdwonde opliep. De B slingerde met ziin motor over den grond, zoodat hij een ern stige bloeduitstorting in de kuit kreeg. De vrouw was bewuBtelooö. doch is na te zijn bijgekpmen, per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Overst/Toomingen In China Uit Peking wordt ge meld, dat het thans geen twijfel lijdt, dot de Chineesche provincie Tsji Li door een ontzettende ramp is getroffen. De pverstroonting breidde zich uit over een opper - vlakte van 10 000 vierk. mijlen. Al- e i vieren zwollen geweldig en het water s/eeg hooger dan tijdens de groote overstrooming van 10 jaar ge eden. De Chineesche autoritei ten lieten hier en daar de dijken doorsteken om het water over uit gestrekte velden een weg te doen vinden. Weliswaar werden deze vel den hierdoor eeheel verwoe&t, dodh men voorkwam hierdoor erger. Mper dan 1000 dorpen zijn over stroomd. Talrijke inwoners, jong ^n oud, zijn verdronken. Een mil- lioen personen is dakloos. Ook uit andéÉe provincies wor den hevige overstfoomingen ge meld. SCHOONHOVEN. Van 28—» Juli Geboren Jan van W. Stuive en A. de Groot. Jan Jan Krijn a. van L. X. van der Ham en A. den-Toom. Ondertrouwd J. Mets oud 44 J. en H. van de Werken oud 89 j ALBLASSERDAM. Juli. Geboren Grietje d. van G Rietveld en M. Verheij. Nietje d van J. Gaal en A. de Bie. Overleden Een levenlooe aangegeven kind van €1. Anaink en G. Kantere. A. den Boef, oud 51 J., echtgenoot van A. van Herwijnen. Marktberichten. LEIDEN. 29 Juli. Vette varkens- markt. Aangevoerd 498 varkens, waarvan 438 van 100 K.G. en daar boven, prijs 6563 oent, 60 lich tere soort prijs 6063 cent, all©8 per K G, levend gewicht- Handel vlug. ROTTERDAM, 29 Juli. Etervei- ling Delftsohe straat Kipeieren f 5 90—f 8,65, eenderieren f 6,45— f 7.40 de 100 stuks. Aanvoer 211000 ROTTERDAM. 29 Juli- Rotter- Aanvoer 180.000 stuks. Kippeneie - damsche Cone Veiling Weenaipletita ren f '9,50f 10. BODEGRAVEN, 29 Juli. Aan voer 384 wagens, waaronder 340 met rijksmerk tezamen 07807 stuks wegende 134,99£ K G. Prima Goud- sche f 21—f 64. mindere kwaliteit f 55—f 58. zware f 70, zonder rijks- merk f 50—f 60. Handel vlug. ROTTERDAM. 29 Juli. Aaffivoer Veemarkt gedurende de maand Juli paarden 987. veulens 92, runderen 8335, vette kalveren 2713, nuchtere kal eren 1725. schapen en lammeren 3577, varkens 4842, biggen 827, bokken 30, ezels 2. ROTTERDAM, 2€ Juli. Ter vee markt warejn heden aangevoerd 147 paarden, 19 veulens, 863 mager© runderen, 687 vette runderen, 180 vette kalveren, 269 nuchtere kalve reu. 333 graskalveren, 240 soha. pen of lamineren. 127 biggen, 27 overloopers en 7 bokken of geiten. Prijzen per kilo koeien 42^ —52x/x 556062>j c., ossen 52—55—59 et-, stieren 42^ 47>£ 52>£ —53 c.. kalveren 70—77j^ -87tf c. Prijzen per stuk van mager vee melkkoien f 361f 400f 480, kalf koeien f 380—f 475,stieren f 140 f 490. pinken f 130—f 215, vaatr- zed 230—f 305, graskalveren f 70 f 110, paarden f 200—f 350. slach paarden f 100—f 200. hitten 1 17(1 f 300, veulens f 60f 90. U pg n f 7f 04, per week f 1,24f 1.75 overloopers f 17—f 30. nuchtere fok kalveren f 20f 30, nuchtere slacht kalveren f 20—f 25. heden overleed, tot onze diepe tiroefheid.onze geliefde Echtgenoote, zorgzame Moe der, Behuwd en Qrootmoeder Mejuffrouw geb Van Cappellen, In den ouderdom van 76 jaar. P. SCHOUTEN. Capelle a.d. IJaseL- T. VAN DER WAAL- OOUDRIAAN. A. VAN DER WAAL. Krimpen a.d. Ilssef, A. W. OOUDRIAAN. A. A. OOUDRIAAN- dh Boom. Stolwijk, P. J. OOUDRIAAN- - Verdoold. H. VERDOOLD. Bergambacht, J. E. BOER-Schoutin. O. BOER. Ouderkerk a.d. IJasel, E. DE JONO-Schouten. J. DE JONO. en Kleinkinderen. Krimpen a.d. IJssel, 28 Juli '24. Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog plotseling, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Qroot moeder in den ouderdom van 75 jaar en maanden. Uit aller naam, De diepbedroefde, JANNIQJE SMIT. Bleskensgraaf, 27 Juli 1924. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming on« betoond, tijdens de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Mej. betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan den WelEd. Zeer Oei Heer Dr. C. A. T. ENQELMAN te Haankoop, voor de zeer zorg vuldige behandeling. Uit aller naam, D. VERBOOM. Rozendaal (gem. Haastrecht), Juli 1924. Vrijdagavond I Augustus as In het Café VAN ZOEST te Spreker: Df Heer HELLEND00RN uit 's-Oravenhage. Aanvang 8 45 n.m. (Zomertijd). Bestuur en leden der Vereeniging Schoonhoven en Omstreken wor den verzocht op deze Vergadering aanwezig te zijn. Vertrek per trein 8.26 nm. Mevrouw OROENEVELD, Herv. Pastorie Leerdam vraagt, zoo spoedig mogelijk: - Een flinke P.O. Mevrouw Dr. v. WESTENDORP te Moordrecht vraagt een Oevraagd: Een Huishoudster, P.O., bij een alleenwonend man. Adres: C. MACDANIEL te Stol wijk (Dorp). Te Dordrecht wordf gevraagd in klein gezin: Een flinke goed kunnende koken. Adres: C. TROSSEL, Engelen burgerkade 18. Tegen Kerstijs een P.O liefst kunnende melken. M. DE HOLLANDER, Capelle afd IJssel. Mevrouw COLDER, Alblasserdam C 95, tegen Oct. een flinke g- g- V Mej. Fr. VAN CAMP, Oouda, een nette flinke voor dag en nacht, kunnende koken, v.g.g.v. RID toevHl over te nemen 2 gloednieuwe le klas BURGERS RIJWIELEN spotprijs Heeren f 67.50, Dames f 70 belden Burgers Luxe met garantie tot 25 Juni 1925. Franco op zicht verkrijgbaar. Br. onder no. 5610, Uitgevers dezer Courant. Mevrouw OSKAM, huize „Vecht stroom", te Breukeien, vraagt, zoo spoedig mogelijk, een niet beneden 50 jaar, v.g.g.v., zelf standig kunnende werken. Loon f 6,— a f 7,— per week. Aanmelden te Breukeien of te Bergambacht bij Mevr. Schippers. Een net aan de Oude Singel te Schoonhoven, dadelijk te aanvaarden. Brieven franco onder no. 5590, Bureau van dit Blad. Mevrouw SCHIPPERS te Berg ambacht vraagt, 'zoo spoedig mogelijk, een Ondergeteekeude betuigt hier- tnede zijn hartelijken dank aan den WelEd. ZeerQel Heer Dr. J. DE KONINK, voor de nette en dege lijke behandeling, gedurende de ziekte en overlijden van zijn vrouw ondervonden. MolMiingraaf, 26 Juli 1924. Gevraagds Een Adres: C. SCHOON THIM, Lopikerweg. Terstond gevraagd: Een Adres: L. HOFMAN, Bergsche- hoek a.d. Rotte, Spoedig gevraagd: Een net zich aan te melden des avonds na 8 uur bij Mej. BOSS, Loplkerstraat 67 Schoonhoven. Wegens huwelijk der tegenwoor dige wordt gevraagd, tegen Octo ber of uiterlijk 1 Januari: Een flinke liefst kunnende melken, In klein gezin, bij Q. ZWARTBOL, Alblas serdam. 14 Oevraagd met Kerstmis: Eeu goed kunnende melken, bij D. VAN DEN BROEK, Ouder kerk a.d. IJssel. voor direct een flinke niet beneden zestien jaar, zich vervoegen tusschen 7_8 uur, 'i avonds. Bij Firma J. bOESBURO, Bloemist, Loplkerstraat - Schoonhoven. Nieuwe Hondenkar, 2 nieuwe Stortkarren, nieuwe Melkkar voor hit of paard. W. BIKKER - LEXMOND. Een zoo goed als nieuwe met 7 platen. Adres: O. d. WERKEN, Kerk- straat, Oroot-Ammers. op netten stand, voorzien van Oas, Water, en Electrisch Licht. Te bevragen Voorhaven No. 10, Schoonhoven. Wegens sterfgeval TE K O.O P een degelijk Meikschouwtje PrUa f »».-• Wed. Hoekwater, bij Schoonhoven. varen Op alle tusschehstatlons zal worden aangelegd. V e r e e n 1 g 1 ngen reductie. GOEDKOOP TARIEF. Muziek aan boord. De Ondernemers, A. BEZEMER en J. PUNT. Wij veitlgen er ««ndicht op, dat roiler't Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocht worden fn verpakt In met zwarten opdruk. Weigert alle andere verpakkingen. Koestraat 82, Sohoonhoven, Sohesrmessen late kwaliteit. Sohserkwasten echt haar. Soheerrlemen diverse maten. Soheerzeep late kwaliteit. loheer-Apparaten echte Blllette. BETl ROSEHBACH. pdipi.sPr.«k- •leerares, verbe tert alle spraakgebreken en item storingen. van Weelstraat 28«, Rotterdam. Henjen, 10 Cenl per atuk. Echt Gillette Apparaat Doublé In étui I 3.25. Een zoo goed als nieuwe planken geb. 1923, groot b.w. 5—7 Meter, en een in goeden staat zijnde 5-7 P.K. Te bevragen bij E. PROSMAN, Oouderak.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2