Bergplaats gezochl i VOLVETTE KAAS! Kaaskeuring GEZIN Huishoudster Meisje, Dienstbode. Bovenhuis, Dienstbode Dienstbode, Dimn-MOMM Dr.R.P.OFFIffllGltins Huishoudster Dienstbode, Dienstbode, Keukenmeid, Dagmeisje, BEZOEKT DE BAZAAR op 5,6 en 7 Augustus 1924. STADSNIEUWS. Kerknieuws. Ge«eagd Nieuws. Telegrammen. Kechtzaken. Sportnieuws. Burgerlijke Stand Advertentiën. Dirkje Schakel, Adriana de Boom- van Llmborgh, Aatje Stam, te Lekkerkerk. Kaasdag worden gehouden Boeren dienstbode Dagmeisje, mei enkele jongens of enkele meisjes, Gevraagd Boerendienstbode Gevraagd Gevraagd Boerendienstbode of Huishoudster, Te huur: gevraagd, vraagt Uit de hand te koop: To koop: Mond- en Tandarts Gevraagd G. T. HEIJNEMAN Ammurstoi, 1 Aug. WmCttg LL maakta' de meisjes ran de Naai- en Bjreicursua, een plezierreisje per auto naai Zeist 'i Morgens half acht van hier vertrokken arriveerden ah te 10 uur, «ringonria au «eer verheugd, over den genoegelijken dag in ons dorp. De groentenkoopman Cl de Vos bad het ongeluk, dat zijn paard bij het ach teruit loopen met den wagen in de sloot terecht te komen. Bij het uithalen, brak het tuig en beliep de wagen Bchade. Schellulnen, 1 Aug. Bij uitspraak van God. Staten van Zuid-Holland sijn W. van den Dool, E. Huisman en J. Ver schoor voorloopig vrijgesteld van den dienstplicht inzake broederdienst, terwijl N. Dxüjser geheel vrijgesteld is. Loplk, 1 Aug. Door Gedeputeerde Sta ten van Utrecht «ij" bij beschikking van dm 21. Juli 1024, nommer 184/117, afdee- ling 4, voorloopig vrijgesteld Arie Cor nelia Spelt, vroeger alhier, thas te Streef kerk, Arie Veen vliet alhier, en voorgoed vrijgesteld Cornells Anthoniua van Vliet alhier. Ouderkerk a.d. IJssel 1 Aug. De heer J. Swank, van Oud-Beierland, heeft de benoeming aangenomen tot hoofd aan de Chr. School I aangenomn. Tot onderwezeres aan de Chr. School I is tijdelijk benoemd mej. A C. Blom, van Krimpen a.d. IJssel. De collecte ten bate van de Evan gelisatie in het Noorden den vorigen Zon dag in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht de som van J 100. Bo vendien werd nog een gift van «10 ge collecteerd voor de Diaconie. Groot-Ammers, 1 Aug. Gisteren-middag geraakte spelenderwijs een kind van4 jaar van den landbouwer Baardman, te water. De moeder bemerkte het ongeval nog bijtijds, daar het reeds zoo ver heen was, dat kunstmatige ademhaling moest wórden toegepast en geneeskundige hulp ingeroepen. Gelukkig mocht men het kind behouden. Bleskensgraaf, 1 Aug. Op de voordraoht voor hoofd der Openbare Lagere School alhier zijn geplaatst 1.G. Tukker, Molenaarsgraaf; 8.Klei- ser, Rhenen 8. Wagenmakers, Dokkum. i Tot brandmester is nu definitief be noemd de heer C. P. Jongeneel Hoen koop, 1 Aug. -Door B. en W. dezer gemeente is aan C. J. van Vliet te Oude water vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan den Provincialen weg in deze ge meente, grenzende aan het perceel waarop thans de autogarage van den heer G. Brunt wordt gebouwd. Mej. A. M. A Tliier, wonende alhier, doch onderwijzeres te Oudewater, slaagde te Utrecht voor de Hoofdact» lager onder wijs. De rekening dezer gemeente over 1928 sluit met een batig saldo van f 8.678,291/«. De ontvangsten bedragen f 11.496,8lVt; de uitgaven f8.917.08. Groct-Anners, 1 Aug. Mqj. Den Boer, die per flets de Molenkade afreed, kwam met haar rijwiel te vallen met het ge volg dat zij ln de Molenvliet terecht kwam. TTnAr zoontje, dat achter op het rijwiel gezeten was, wist er bijtijds af te springen. De vader, die vooruit reed, had van het heele ongeval niets bemerkt. Na eenig oponthoud kon de reis worden voortgezet. Dctaderdag 80 Juli maakte de leden van de Naaivereenlging «Steun in Ltefdb" alhier, per autobus van de Gebr. Broere een reisje naar de schoone omstreken van Valkeveen. Nadat den dag genoegefljk was door gebracht, werd 's avonds op de terugreis te Utrecht nog een bioscoop bezocht. Wel voldaan keerden allen, laat circa 11 f uur ln deze gemeente terug. Oud-Alblas, 1 Aug. De door het bestuur van de pplder Oud-Alblas opgemaakte aanbevelingslijst voor secretaris-penning meester van den polder luidt: 1 P. de Haan, 2 A v. d. Stelt. Schoonhoven, 80 Juh 1984. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Schoonhoven, Ds. A H. J. Q. van Voorthuizen te Huizen; voor Ooltgensplaat Ds. P. J Steenbeek te Berg ambacht voor Ameide en Tienhoven Ds. G. Alers te Nieuw-Lekkerland. „Zie eens, wij gelijken zoo sprekend op elkaar, dat men ons gemakkelijk voor elkander zou kunnen aanzien I" „Hm I" liet Hiiler hooren hij i juist bezig een sigaar aan te steken. „Ik zou wel gaarne willen weten, of de gelijkenis zioh ook nog over andere din gen uitstrekt. Hebt ge ook iets eigenhan dig geschrevens bij u PM Hiiler zocht in zijn zakken en haalde een briefje te voorschijn, dat hij Wismar toereikte. „Niet ongelijk end I" zeide deze, en ging vervolgens plotseling een nieuwe ge - lachte grijpend, voort„Spreekt n- En- gelsch „Tamelijk vloeiend antwoordde Hii ler Wismar leunde in zijn stoel achterover en keek naar de punten van zijn laarzen. „Het kon gaan I" fluisterde hij meer in zich zeiven „Wat vroeg Hiiler. „Niets r antwoordde de gevraagde. Hij wachtte eenige oogenblikken en vroeg dan „Drinken wij Champagne P Ik ben gewoon bij bet maal een glas Champagne te drinken lM „Ik weliswaar niet I" antwoordde Hii ler lach en(L „maar ik zal meedrinken I" De wijn kwam. Nadat beiden het eer ste glas gedronken hadden, vulde Wis mar de kelken opnieuw. Vervolgens schoof hij zijn stoel dichter bij de tafel en vroeg zacht„Gaat het dus met u niet goedl' „Helaas I" gaf de gevraagde ten ant woord. „Geen betrekking, hé P" Hiiler knikte en dronk sijn glaa leeg. Wismar vulde het weer. „Zijt gij koop man 9" Onze stadgenoot Cl Klip, heeft te Rotterdam met gunstig gevolg het examen afgelegd voor Bouwkundig Opzichter. Mej. J. G. M. Moes alhier slaagde voor het examen voor de hoofd-akte L. O. Bedankt Ds. A. H. J. G. v. Voort huizen te Huizen heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier be- dhnkt Directeur Poetkantoor. Naar we ver nemen heeft de heer J. Schaapman, Di recteur van het Postkantoor alhier, te gen 16 September a.s. eervol ontslag aan gevraagd. De heer Schaapman zal zich metter woon vestigen te Baarn. Overgeplaatst De heer G J. Slob Kantoorbediende aan het Postkantoor te dezer stede, is overgeplaatst naar Wad- dinxveeq. Vervanging. Gedurende de afwezig heid van den Adj. Ond.-Off. Tack, beheer der der Artillerie-Magazijnen alhier, zal diens dienst van 121 Augustus a. s. worden waargenomen door den Sergeant Kuikhoven, uit Gorinchem. Koninginnedag. Velen koesterden de vrees, dat de Koninginnedag in onze stad geheel onopgemerkt zou voorbijgaan, nn een vroegere Feestcommissie ontbonden werd en er daardoor geen leiding aan eventueele feestelijkheden zou kunnen worden gegeven. Thans kunnen we echter vermelden, dat de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" alhier het besluit nam om den Sisten Augustus een uitvoering in de openlucht te geven. De plaats en tijd zullen nader worden bekend ge Wij vertrouwen, eenigingen niet zulle zoo zal dan de verje vrouwe in ieder gev zij het niet op groot misschien wel hadden ook andere ver- achterblijven en der Lands - worden herdacht, ie wijze als velen enscht. Er is al vaak ik bij de Ned. ■kstraat, waar de van het veel nadeel doet itratingswerken ten wij tot de wat gedaan Wat grosn gevraagd. geklaagd over den h< Herv. Kerk, nabij de Ki urinoir het gewijde schitterende gebouw i Deze week zijn wij de eens gaan beiden, an conclusie, dat er hier kan worden. Wanneer gemeentewerkfan een paar heesters, misschien wat Kogellaurieren en enkele spar kon planton in genoemde hoek, dan zou de heele omgeving daar door opfleuren, en ook de Verkeerde in druk, die thans door de urinoir teweeg gebracht wordt, verdwenen zijn. Tevens zon dan de gelegenheid kun nen worden te baat genomen, om ook aan den anderen hoek zijde Koestraat, een eenvoudige beplanting van groen- blijvende planten aan te brengen Het moet echter een soberen en defti- gen indruk maken in verband met den strengen deftigen stijl van het Kerkge bouw. Hierdoor zou worden verkregen dat de Kerk geheel in het groen staat, en de massale muren, oprijzend uit het groen een nog beteren indruk maken dan tot- dusver. Wij geven het ln overweging en hebben de verwachting, dat indien de idee zal kunnen worden doorgevoerd, de omgeving daar er zeer door zal winnen. Tegen dsn oorlog. Gisteravond was door het Bestuur der Rem. Geref. Ge meente, in samenwerking met het Bestuur van den Vrijz. Chr. Jongereilbond, een bijeenkomst belegd in het Nut, om te getuigen „tegen iederen oorlog". De samenkomst, die goed bezocht was, werd te acht uur geopend door Ds. Mis pelblom Beijer, die de aanwezigen welkom heette en vervolgens het woord gaf aan Prof. D. van Embden, die sprak over het onderwerp „Nationale Ontwapening". Spr. begon met te zeggen, dat de wer kelijkheid van den voorbijen oorlog veel vreeselijker is geweest, dan men zich bij den aanvang had kunnen voorstellen. En dit staat vast, dat als het ongeluk mocht willen, dat weer een oorlog uitbrak, en het gevaar daarvoor is aanwezig dab kunnen we reeds nu zeggen, dat die ook weer vreeselijker zal zijn, dan de vo rige. „Ja, ik heb in een tabakshandel ge leerd." ,Bravomijn vader is bezitter van ta baksplantages." „Warom zegt u bravo "Vroeg Hiiler. Witmar zweeg verlegen. „Ik dacht, dat ik u mischien een betrekking kon bezor gen I" liet hij volgen. „U is wel goed I" „Hoe komt het echter, dat u buiten be trekking is „Ik heb een ongeluk gehad." „Alleen ongeluk Witmar keek den tegenover hem zittende scherp in de oogen. Hiiler werd rood. „Hoe meent u dat f" stotterde hij. „O, het is een heel toevallige opmer king. En Wat denkt u nu te doen „Ik zou gaarne naar Amerika vertrek ken I" „En het ontbreekt u aan reisgeld f voleindde Witmar. „Helaas, ja." „Nu, als dat alleen het geval ia, kan er raad geschaft worden. Ik ken verschei dene kapiteins misschien kan ik u vrij overtocht verschaffen. Wellicht ging hij lang*Aj»m voort, zou ik er ook wel voor te vinden «ij", den overtocht voor u te betalen, want het doet mij plezier, mijn dubbelganger te helpen. Het zou mij overigens interesseeren, iets van uw le vensgeschiedenis te vernemen," voegde hij er na een kleine pauze bij. Hiiler keek hefh nadenkend aan. „Mijn levensgeschiedenis, uit mijn le vensgeschiedenis wil u iets vernemen'? Mijn lieve tijd, daarin is heel weinig belangwekkends te vinden I" Hij dronk een kleine teug, plaatste het glas voor zich op de taiei, draaide op zijn stoel heen en weer en keek in ge - gedachten verdiept voor zich heen. De sohslkTinde zal eau grootar rol spe len en verstikkingsmiddelen zullen be dreigen, al wat leèft. De aanstaande oor log zal in dit opzicht uitermate wreed aardig zijn en daarbij zal ook de burger bevolking niet verschoond worden. Met een bezoek van luchtschepen zal menge- heele Bteden in een paar uur uitmoorden. Men neemt zelfs proeven om te zien hoe men de bevolking van een vijandelijk land kan uitmoorden door het uitstrooien van microben, van pestbacillenDe dediging va® een land is ontaard in een menschonteerend bedrijf. Als ons leger in den afgeloopen oor log zon zijn op de proef gesteld, zou het binnen korten tijd onder den voet zijn ge- loopen, ondanks de millioenen guldens door de belastingbetalers willig of on willens er voor neergeteld. Maar voor den scheikundigen oorlog, zooala die dan gevoerd zal worden, heeft men veel meer middelen noodig. Gasmaskers voor alle menschen en voor het vee, geprepareerde kleeding voor een heele bevolking, en dat alles om onbekende gassen af te weren. Want dat is het verschrikkelijke, dat men niet weet, welke geheimzinnigheden de uitvinders bewaren.' Of men het wil of niet Nederland zal in de toekomst onverdedigbaar zijn. En dat besef begint meer en meer le vendig te worden. Inderdaad is de stap der ont - wapening een nieuwe stap een keer punt in de geschiedenis. Doch zelfs voor kleine staten geldt het, dat hun bewape ningen een gevaar vormen voor de rust der wereld. Die oorlog voorbereidt brengt oorlog voort, ook die een verdedigings oorlog voorbereidt. 8pr. zette dit in den breede uiteen. Twee gedachtenwerelden worstelen nu met elkaar de vecht-idee wapent u, en de andere idee, die wor stelt om boven te komen vertrouwen-in en fnedewerking met elkander. Door te ontwapenen en te toonen dat we geen verderfelijken oorlog voeren willen, wek ken we vertrouwen. A1b het zoo gaat, nu hier en dan daar wellicht gaat-Dene- marken ons nog voor dan komen we uit den verderfelijken cirkelgang van im mer weer bewapening. Als ge medewerkt tot hst komen van het besluit, dat Nederland zal ontwape nen, dan is dat vaderlandsliefde en ze delijkheid in den hoogeten zin van het woord (daverend applaus). Ds. Mispelblom Beijer heeft gesproken over „Christendom en Oorlog"en wees er op, dat het militairisme onzedelijk is, omdat het ten doel heeft het belang van enkelen te dienen ten kostevan de grootste groep der bevolking. Voor een Christelijke regeering is dit des te groo- ter aanklacht. Het is een aanklacht te gen het Christendom, dat de Dominees naast de militairen gaan staan en zeggen „God geeft het zwaard om te straffen". We moeten liefde in den mensch kwee ken, levenseerbied en verantwoordelijk heidsgevoel. Er zijn drie standpunten mogelijk eerste het geweld noodgedwon gen aanvaarden, tweedena het geweld gaarne uit godsdienstig oogpunt aanvaar den, en derdens zooals spr. doet het ge weld in het geheel niet aanvaarden. Wij moeten door zachtheid en liefde inwerken op de persoonlijke opinie, en zoo komen tot de kristallisatie van de persoonlijke daad. En vooral de Christe nen hebben te dien opzichte een groote bak. Nadat vragen doord e aanwezigen aan Prof. Van Embden waren gesteld en door Nada vragen door de aanwezigen aan dezen beantwoord, is de bijeenkomst ge sloten. Een doods dag. Alom ln het land hebben gisteren de klokken geluid bij ons niet. Alom in het land werden gisteren plechtige'diensten georganiseerd bij ons niet Alom ln het land werden gisteren de burgers door het gemeentebestuur opge wekt tot herdenking van wat tien Jaar geleden over de wereld kwam bij ons niet. Het was in onze stad een doode dag. Waarom f V&cantlerAs. De Schoonhovensche Bestuurdersbond en de S.D.AP., afdee- ling Schoonhoven, hebben een vacantie- reis georganiseerd voor kinderen, die op 14 Augustus per trein naar Arnhem zal plaats vinden. ConcsH „TJLV.E.N.U." Tor gels- genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, zal de Muziekver - eeniging „T.A.V.E.NU morgen-avond geven in bet Boterhuia. een Cpnoert i WATERSTAND: Keulen, v.m. 8.02 m. -f 0.06 m. „Mijn vader," zeide hij eindelijk, „was onderwijzer hij stierf voor dat ik mijn tiende jaar bereikt had en liet mijn moe der in kommervolle omstandigheden ach ter. Daar hebt u mijn geschiedenis een in nood en ontbering doorgebrachte jeugd student met half schoolgeld op een gymnasium, die altijd bij de anderen achterstond de leerling in den handel die het hem door den patroon toegelegd zakgeld thuis moest afdragen wilde hij iets te eten hebben de bediende, die verplicht was zijn traktement te gebrui ken, om de schulden zijns vaders te be talen, inplaats zooals andere jongelieden de genietingen des levens te kunnen sma ken totdat het mij verveelde en ik er een einde aan maakte. Mischien, dat het mij aan gene zijde van de zee beter ge lukt ik ben leerling en bediende ge weest in den tabakshandelik denk, dat ik spoedig een betrekking vinden zal." Witmar haalde de schouders op. „Het aanbod om geplaatst te worden ia nu grootzeide hij, „gij hebt een domme fout begaan, dal gij niet naar een andere plaats hebt omgezien, toen ge nog in be trekking waart. Of hebt ge zoo overhaast uw betrekking verlaten, dat ds tijd u daarvoor ontbrak Daar Hiiler zweeg, ging hij voort: „In iedar geval hangen nog andere omstan digheden diem gij verzwijgen moet of wüt, met dit plotseling besluit samen I" Hij zeide dit op vasten, bijna barbaar- schen toon, als wilde hij Hiiler in de engte drijven, wat hem ook scheeta tege lukken, want deze keek verlegen naar den grond en stamelde„Hoezoo wat wil u daarmede zeggen „Nu," antwoordde de gevraagde, „ik heb u immers reeds mijn gronden uit eengezet. „Ja," ging hij na Telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door bet Kon. Meteorologie eb Institaot Ie De BiK. Naar waarneming in den morgen van 1 Augustus. Verwachting tot Zaterdagavond Zwakke tojt matige Zuid-Westelijkeijij Zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind, Zwaar bewolkt tot betrokken, wel licht eenige regen, zelfde temperatuur. Branden.— Te Rotter dam werd gisteravond brand ont dekt in den kelder ouder de zaak in scheepsbenoodigdlheden en victuali ën van Look en Lindenbuig's Handelmaatschappij aan de Maas haven. In den aanvang liet ,de brand zich ernstig aanzien, want in dien kelder waren balen poetskatoen, vaten teer en emballage opgesla gen. Nadat het vuur door l, gasten van de spuiten 51 en 40 mot drie op de waterleiding geplaatste slan gen gebluscht was, zijn manschap pen van de reddingsbrigade, voor zien van rookmaekers, in den kei dei doorgedrongen en kon de ont ruiming er van aanvangen. Groote hoeveelheden poetskatoen en vaten met teer werden op straat ge - bracht, maar ook uit de zaak reeds verschillende goederen., waaronder een fust petroleum gebracht waren. Te middernacht wae de brand, die zich tot den kelder beperkt heeft, geblusdht. Verzekering dekt de scha de De spuiten 42, 30, 50 en 38 waren mede uitgerukt. Gisternadht is te Oegetgeeet in de Bazar brand uitgebroken in een complex van 12 schuren, toe- behoorende aan gebroeders de Haan te Rijnsburg. Van 10 van de schu ren bleef zoo goed als niets over. Twee varken. 2 geiten en 50 ko nijnen zijn in de vlammen omge - komen. Oplichting. Te Am sterdam heetft een handelaar in goud en zilverwerken aan het politiebu reau Bt. Pietershal aangifte gedaan, dat een persoon hem van een aan tal sieraden, waarvan de waarde ongeveer f 500 bedraagt, heeft op gelicht. De politie ontdekte, dat dit niet de eerste oplichting is, waar - aan de dader zioh heeft schuldig ge maakt. Het schijat iemand te zijn, die nu eens in deze, don weer in gene plaa# opduikten slachtoffers maakt. Meestal kiest hij een goed hotel ujt en betaalt bij zijn ver - trek met een chèque op een bank instelling, waar geen deposito van hem aanwezig is. Dezelfde beta lingsmethode paste hij toe bij den goud- en zilverhandelaar. Vermoe delijk is hij een employé, die bij een cultuurmaatschappij in Indie ontslagen ia. Woensdag is er brand uitge- broeken in de boerderij van W. Venroóy, te Dringen. De boeiderij, en schuur zijn totaal afgebrand. Een gedeelte van den inboedel ia gered alle varkans zijn Jn die vlammen omgekomen. Verduistering. Te Rotterdam zijn op het kantoor van de Galak Condensed Milk Compa ny in het kas- en het bankbook ver schillende vervailechiingen ontdekt. Het bleek dat er in het laatste pauze voort, als ik helpen moet, verlang ik voor alle dingen dit eeneWaarheidl De onbeschaamde toon, waarop deze woorden gesproken werden, moeeten Hii ler nog meer in de engte drijven, doch dezen keer miste hij volkomen zijp uit werksel, want hij bracht Hiiler tot be zinning. Dp man docht hij, wil een be kentenis van een font of misdaad ar is hem veel aan gelegen, of ge van het pad der rechtschapenheid te ver zot afgewe ken hij zu gaarne hooren of ge een schuld op het geweten draagt, ten einde te weten, in hoeverre hij in dit opzicht op u rekenen kan. Wat kan het mij scha den, ais ik hem mijn vertrouwen schenk Hij zette daarom zijn gelaat in een zeer berouwvolle plooi en zeide fluiste rend „Wat zou het mij helpen, n om den tuin te leiden, daar u mij toch reeds doorschouwtja, u heeft gelijk 1 Het be sluit landverhuizer te worden, is geen vrjjvfilligik ben gedwongen, Europa te verlaten. In een oogenblik van «wakheid heb ik, onomwonden, mijn patroon be stolen en werd tengevolge daarvan uit mijn betrekking ontslagen l Zie zoo I na weet u, waarom ik op goed geluk af naar Amerika wil, en zal u zich ook kunnen verklaren, warom ik geen reisgeld be zit. Witmar had opmerkzaam toegeluis terd. .Goed," seide hij, „ik stel er prijs op, ben de soon Van een zeer rijk koopman in We8t-IndiS. Wismar en Go. is de fir ma mijns vaders. Handel in boomwol en ruwe tabakjaarlijksche omzet om - streeks tien millioen dollars, niet mark. Mijn vader is een geboren Dultsoher en was-langen tijd met een, nu in Gastel le venden fabrikant ergens bij den een of andere® Duitsobsn peper koopman in jaar ongeveer f 27-000 is verduis terd De vervalechkigen werden ontdekt door den kaeaiee, die er een paar maanden in betrekking Is. In verband hiermede ia a&ngqhlpu - den zijn voorganger G. v. O., die na zijn vertrek de naamlooze ven nootschap Handelsmii Dieco, kan toor houdende op de Noordblaak al daar. heeft opgericht. Van een ge deelte van het verduisterde geld zou hij een huis te Hillegersberg hebben gekocht, van een ander ge* deelte zou hij geleend geld hebben terugbetaald De aangehoudene, die volledig bekend heeft, wordt ter beschik king van de politie geeteld. Zeeroof. De assis tent-resident van Bongkalie (Su - matra N.-I.) heeft kennie gege - ven van twee gevallen van zeer brutalen zeeroof, gepaard met mde- hdndeling. Het blijkt dat een sam pan met vijf Chineezem, driest ge worden door het verminderd toe zicht van marine-krachten, op avcxn tuur is uitgetrokken en avontuur beleefd en gemaakt heeft. Het eer ste slachtoffer was een tongkang bestemd voor Soengei Raw ah De «ampan met zeeroovers, wel ker opvarenden zich gewapend had den met twee pistolen, een handbijl, een parang en een nijptang, hield dezen tongkang aan. En toen de gezagvoerder blijkbaar iets deed wat op verweer zou hebben kun - nen lijken, hebben ze dezen man mishandeld. Vervolgens hebben ziij na den buit binnen gehaald te heb ben. het tuig en de zeilen onklaar gemaakt, zoodat de tongkang veel tijd verloor met zi(jn tocht te ver volgen. De buit bestond bij deze tongkang uit vier kruiken arak en de k leer en der opvarenden. Verder schudden zij de tegenstanders leeg en bemachtigde® nog vijf en twin tig dollars. De buit, welken z\j bij den twee den tongkang maakten, was aan zienlijker. Hier viel den roovers be halve dingen van geringe waarde kleinigheden als kleerem e.d. 30ü dollars in handen. Moord Op den weg bij Padalarang (Sumatra N.-I.). werd des avonds omstreeks 8 Uur. het vreeselijk verminkte lijk gevonden van zekeren Naedi, die vermoord was De verslagene was een spion der veldpolitie, en men dacht aan een wraakneming. Een mamtri en twee agenten van de veldpolitie gingen er op uit om deze zaak tot klaarheid te brengen, waarbij ze vergezeld werden van een redher - cheur. Het gelukte den moordenaar te arresteeren. Dit was Talip. die zich naar de desa Tjipeujum had begeven. De bijl. waarmede de bloe dige daad wae volbracht, wae ge vonden en verder waren er nog een zevental getuigen met bezwaren de aanwijzingen, zoodat Talip niet anders kon doen dan bekennen, de moordenaar te zijn. Het blijkt, dat hij vroeger al eens met Naedi heeft gevochten, zoodat het hier de ver effening van een oude rekening be treft. Handel in rijwiel- plaatjes. Reeds nu schijnt een levendige handel in rijwiel - plaatjes te gaan opbloeien. Op bru tale wijze worden in Den Haag nagemaakte rijwielplaatjes aan den man gebracht. Een mdn stond met een rijwiel aan de hand op een der pleinen de plaatjes te verkeo - pen voor 10 en 15 cent per stok, er aan gegadigden bijvoqgjende. dal men de plaatjes gerust kon koopen, dienst als kantoorbediende. Zij sloten een overeenkomst dat hun kinderen met el kander «ouden hüwen. Om het contract een nog vaster vorm te geven, plaatsen rij in het verdrag de voorwaarde, dat de gene, die terugtreden wilde, den anderen als rouwkoop honderdduizend thalers be talen moest" „Als uw vader echter zoo rijk is en gij naar het mij toeschijnt, zoo seer tegen dit huwelijk gekant zijt, spoor dan toch uw vader aan, den rouwkoop te betalen; het geluk van zijn zoon zal hem die som toch niet te hoog doen voorkomen I" merkte Hiiler aan. „Waaraan denkt gij l" antwoordde Wismar, „mijn vader is, niettegenstaan de hij zijn halve levén in Amerika door bracht, een echte Duitsohe idealist gble- ven. Niet van het geld is er bij hem spra ke zijn woord is hem heilig I Wat heb ik al niet gedaan om hem van meening te doen veranderen. Smeekingen, bedrei gingen alles vergeefs hij houdt vast aan zijn wil en heeft gedreigd, zijn hand geheel vag mij af te trekken, ja, mij te onterven, als ik niet gehoorzaam. Ik hang helaas geheel van hem of goed schiks of kwaadschiks zal ik mij naar zijn verlangen moeten voegen." „Heeft a de n toegebrachte bruid reeds gezien vroeg Hiiler. „Slechts op het Ie «ndor somber „Hier I" hij haalde een portefeuille uit den zak, nam daaruit een fotografie en reikte deze Hiiler toe. „Aha," riep deze verrast, „een bekoor lijk gelaat I Waarom wil u het meisje niet huwen Zij riet er toch aardig uit I" Wismar haalde de échoaders op. ,Jk mag nietik kan niet I" stiet hij stame lend uit. omdat ze niet ran dé ecötan waren tg onderscheiden. Bij een rijwiel handelaar in Den Haag kwam een man die zijn bemiddeling aanbood voor de levering van rijwielplaat - jee tegen f 7,50 de honderd strike Hij had eenige exemplaren bij zich, die niet te onderscheiden waren van een echt plaatje. De rijwielhande laar is er niet op ingegaan. Op de Rozengracht te Am sterdam heeft een pl.m. 22-jarige jongen rijwielbeiaetingmerken voor 50 ets. per stuk te koop aangebo - den. Op de komst van een politie agent nam hij de vlucht. (Eigen Radio-dienst). Ds Koningin Is thuis. BAARN, 1 Aug. De Koningin en Prin ses Juliana zijn in het vaderland terug gekeerd. Om 9.10 uur vanmorgen is de Lands vrouwe met haar dochter per extra-trein aan het station alhier aangekomen, waar de Koningin-Moeder aanwezig was om haar gasten te verwelkomen. Toegejuicht door een groote menigte, reed de Koninklijke Familie in twee open open auto's na&r het Paleis Soestdijk. Ds Conferentie ts Londsn. LONDEN, 1 Aug. De uitnoodiging der Duitsche afgevaardigden ter Conferentie wordt spoedig verwacüt. Algemeen is men van meening, dat het einde der Confe rentie spoedig in zicht is. Rsuzsnschads. ANTWERPEN, 1 Aug. Bij den brand in den haven te Gent is een schade aan gericht van 20 mihoen francs. e! deze sympathieks Haagsohs versaal- op ds® B0. JuH Mj afslag publiek ver ging, deas snel spelende ploeg, die twee jaar geleden op besliste en verdiende wijze promoveerde naar de Tweede Kloase. Het zal voor onze stadgenooten verliezen wor den dien middag, maar de nederlaag ui wel niet groot worden, daar de Blauw- Witten juist hun beste spel spelen tegen sterkere ver eenigingen Een goede wed strijd zal dan ook te wachten zijn. Om 4 uur speelt „Sportclub II" een oefen-wedstrijd tegen „Haastrecht I". Krimpen a.d. Lek, 1 Aug. Zondag 3 Augustus zulen hier op het terrein De Zaag de volgendo voetbalwedstrijden plaats hebben 12 uurGroep BD. H. Z. 3Nep- tunua 6. 1.16 uur Groep A D. E. M. D. 8. Neptunus 4. 2.30 uur Groep A D. H. Z.D. C. VI. Schoonhoven, 1 Aug Zondag a. s. wacht den voetballiefhebber weer een am usanten dag. Om *12 uur zullen de „B. M. T.-Vete- ranen zich meeten met de „Sportdub,,- Veteranen. Voor onze atadgenooten zul len spelers uitkomen, dis pl.m. 10 jaar te Nieuwerkerk, geleden de Blauw-Witte kleuren verde digden. Voor velen zal het dan ook aar dig zijn, deze oud-spelers aan het werk te zien. Hierna om 2.16 uur zal het late elftal van „Sportclub" apelen tegen het lste elftal van „B. M. T." Een ieder kent nog Kantongerecht Gouda. Zitting van 81 Juli 1924. Wegens \rekdier onbeheerd laten staan F. v. J. te Moordrecht, f 4 subs 2 d. Wegens overtreding Motor- en Rijwiel- wet :.C. W. te Waddinxveen f 6subs. 4d. Wegens motorrijden zonder remmen en zonder rij- en nummerbewüsW. v. d. 0. te Waddinxveen, f 10 subs. 6 d. en 2 m. f 4 subs. 2 m. 2 d. Wegens kippen op anders grond laten loopenA. W. K. te- Waddinxveen f 8 suba. 2 dagen. Wegens overtr. politieverord. v. Wad dinxveen A. v. D. te Waddinxveen f 26 subs. 6 d. Wegens overtr. Warenwet: 0. J. te Nieuwerkerk, f 10, suba. 6 d. Wegens te snel varen: A. 8. te Bode graven, A. T. te Woerden en J. H. O. te Woerden, ieder f 3 subs. 2 d. Wegens overtr. leerplichtwet: J. S. te Gouda, schuldig, verkl. z. t. van stiaf; C. V. te Nieuwerkerk, H. L. te Gouda, J. D. S., huisvr. v. P. de R. te Zevenhuizen, E. v. W. te Nieuwerkerk, ieder f 4 subs. 2 d. Wegens fietsen «onder licht: Th. C. D. te Gouda, f 8 subs. 1 d. Wegens openba edronkenschap: A.v.S. W. B. te Moordrecht. kooh ln het café Lekzieht alhier, voor de heeren Gebrs. Bor aldaar Een perceel hooiland genaamd de 18 Akkers, met watering aan de Achterwete ring, op Aohthoven, onder Lexmond groot 4.01.00 H.A. Ingezet voor 6700, gemijnd op 1000 door A. van Rees te Leerdam. Totaal 0700. 2. Een woonhuis met voortuintje, erf en schuur, aan den Zouwendijk te Amei de. Ingezet voor 2300, gehoogd met 200, gemijnd door D. Versluis te Amei de op 40. Totaal f 2540. 8. Een woonhuis met voortuintje, erf, en schuur, aan den Zouwendijk te Amei de. Ingezet voor 2300, gehoogd fhet 10, gemijnd op 10 door H. Vermeu len te Ameide. Totaal 2510. 4. Een perceel bouwland en weiland, op Zevenhoven te Ameide. Ingezet voor 2550, gemijnd op 350 door B. Barten te Ameide. Totaal 2900. 6. Een perceel hooiland (Zouwenland) te Ameide, groot 0.88.9Q H.A. Ingezet voor 275, gemijnd op f 10 door B. Bar ten te Ameide. Totaal 285. Totale opbrengst 14.935 Afloop Aanbestedinqen. allen f 6 subs. 2 d. f 15 subs. 6 d A. v. V te Gouda, Afloop Verkoopingen. Peurium, 1 Aug. Bij de gehouden aan besteding voor rekening van den heef C. de Bruin Jr. van een te bouwen burger woonhuis (Architect de heer H. A. Rozen daal)zijn de nayolgende biljetten ingekomen- P. Brands, Noordeloos f 4869.50, Ant. Mul3ers, Giessen-Nieuwkerk f 4780, M. Muis, Giessendam f 4728, J. v. d. Haven, Giessen Nieuwkerk f 4722, M. van Gent J. Slob, Hoornaar f 4697, Wed. A. Brouwer, Nieuw-Hardinxveld 'f 4623, M. Bakker, Giessendam f 4616,. P. Kroon f 4530. T. Muis. Giessen-Nieuwkerk f4618, L. Baron, Hoornaar t 42C0. De gunning ia aangehouden. LEKKERKERK. Juli. Geboren Janaje, d. van P. den Boer mi N. v. d. Berg. Getrouwd W. v. d. Voorden (te Krimpen a.d. IJsedl) en A. Moie - naar. HARDINXVELD. Juli. Geboren Pieter Cornelia Jacobus z. van P. Versteeg en H. L. AugUB- tijn. Sfjgje Willemina, d. vanP. H. rm oud 69 j., weduwnaar van M. de Hek. CAPELLE a.d. IJSSEL. Vb 94 —30 Juli. Getrouwd A. Visser, oud 27 J. en M. Visser, ohd 22 j. IX' Wen- dels, oud 24 j. en A. Pols, oud 21 i. J Daflhuieen, oud 21 j. en C. van Krimpen, oud 21 j. IX O. Moerkerke oud 24 J. en L. v. Vliet, oud 22 j. Overleden M. van den Berg, oud 78 j., weduwe van W. Rogge veen. C. Bol, oud 49 J. V!«scharl|barlchtan Ondertrouwd Jan Voorsluijs en Maudalkka S. Akkkrdaas Hardiitxveld M Ju|| ,g24 OoMdriaan, Huwelijksvoltrekking 14 Au§. a.s. Ondertrouwd B. J. G. MEURS en G. H. C. LANGERAK. Den Haag, 30 Juli 1924. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder Weduwe van Jan Cornalis Verhoef, in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, J. TERLOUW-Verhoet. B. TERLOUW. N. JONOENEEL-Verhoet. J. JONOENEEL. C. VERHOEF. N. VERHOEF-Korevaar en Kleinkinderen. Molenaarsgraaf, 29 Juli 1924. Heden overleed, tot onze Ajdiepe-droefheid, zacht en kalm onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Oroot- moeder in den leeftijd van bijna 61 jaar. Krimpen a.d. Lek, K. DE BOOM. Hillegersberg, M. A. DE BOOM. P. C. DE BOOM- VAN den Dool en Kinderen. Rotterdam, E. C. BOROERS- de Boom. E. O. BOROERS en Kinderen. P. t. DE BOOM. M. DE BOOM- in 't Hout. Krimpen a/d Lek, M. A. DE BOOM. Krimpen a/d Lek, 1 Aug. 1924 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 4 Augustus. Vertrek van het sterfhuis ont 11 uur. 0„ Amslds, 1 Aug. Ten overstaan von no- tarie P. A. v. d. Loeff te Gorinchem, zijn "Stam en h. den Breejeji. 1s- AMMERSTOL, 1 Aug. De vangst van gewone rivier- en poldervisch was in de afgeloopen week bevredi gend. In don polder werd zeer druk geviacht, daar behalve de beroeps- vissohers een groot aantal, die zon der werkzaamheden zijn, zich mest de vischvangst bezig houden. De palingvangst was goed, doch die van zeelt netemt in dezen tijd af. Vandaar dat de prijs, vanwege de mindere vangst en de vele vraag, steeds omhoog gaat. De vangst van snoek en andere vischsoorten was middelmatig, aan gezien nog niet met de schakels ge viacht mag worden. In de rivior was de vangst van paling tamelijk. Het vele vuil, dat b|j hoogen waterstand uit de goraen in de rivier stroomt, werkt nadeelig op de vangst. Men besteedt thans voor snoek van 2834 ct., baars van 10^-15 c., palipg van 25—80 ct., bliek van 8—15 ct., voorn van 4—6 ctxeelt van 3036 ct., allee per G. De vangst van zalm was ln de af geloopen week redelijk, doch niet zoo goed als te voren. Daarbij is de zalm klein van stuk, brengt due min der op en is dus deze tijd niet voor- deelig voor de visscherijen. Nog 14 dagen 15 Augustus don gaat de verboden tijd voor de zalmzegen- visschetrijen in. Van Maandag 28 tot en met Don derdag 31 Juli zijn alhier ter markt aangeroerd 1 groote en 16 kleine zomerznlmen en 21 Jacobzolmen. Prijs per Kilo groote zabn f 2,80, kleine zalm f 1.70-1 2.10, Jacob zalm f 1.60f 1.75. Gedurende db maand Juli zijn al hier ter markt aangevoerd 15 groote 390 kleine zonverzalmen en 57 Ja- cobaalmen, tegen 26 groote, 58 klei ne en 70 Jacobzahnen ln deaelfde maand van het vorige jaar. Harkthwiehtan. DELFT, 30 Juli. Varkenamarkt. Aanvoer 423 stuks. Prijzen 66, 64 en 60 ct. per K.G. zouter» 6862 per K.G. UTRECHT, 30 Juli. Aan de kalve- renmarkt was de aanvoer heden zoo gering, dat niets werd verhandeld. WOERDEN, 30 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 432 partijen. Prima Goudsohe f 58f 61, mindere f 52 f 56, met rijksmerk f 61f 64, dito mindere f 34—f 58, zwaarder f 60.- Handel matig. -DELFT, 31 Juli. Veëmarkt. Vette koeien f 290—I 490, kalfkoeien f 245 500, vaarskoeien f 180f 290, magere varkens f 14f 52, nuchtere kalveren f 10f 26, biggen f 6- -f 14 paard em f 150—f 850. Rundvleesch ft 1.20, f 105 en 90 ct. per K.G. Aanvoer 240 runderen, 10 paarden, 6 vette kalveren, 28 magere kalve ren, 85 schapen of lammeren, 625 varkens, 749 biggen, 8 geiten of bolkken. DELFT, 31 Juli. Boter f 2.15— f 2.35. Aanvoer 137/8 vn. en 3/16 vn., totaal wegende 2770 K.G. GOUDA, 31 Juli. Kaasmarkt. Aan voer 138 partijen. Prima kwal. f 56 f 58, mindere f 52% f 55, m. rijks- merk prima f 60f 62, mindere 1 "56 f 58, zware f 64.50. Handel matig, Bcrter,' weinig aanvoer. Wedjxxer f 1.02—f 1.10. Handel flauw. DELFT, 31 Juli. Elerenveiling. Aanvoer 2303 kippeneieren. Prijs f 7.40—f 8.10 per 100 stuk». ZEVENHUIZEN, 1 Aug. Veiling. Aanvoer ruim 27000 kipeleren, prijs van f 6.30t 7.75, eendeieren f 6.25 f 7.80 per 100. Kippen en hanen van f 0.50^-f 1.60 per stuk. nzen hartelijken dank voor de hulp en de deelneming ons betoond bij het plotseling overlijden van onze geliefde moeder en groot moeder Wed van D. Witzier. De familie WITZIER. 0p Woemdsg 6 Aiggstis a.a., zal in de bovenzaal van „DE OROOTE BOER", aanvangende voormiddag 10 uur (Zomertijd) vanwege de afdeelrngen, reep. 'der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en den Bond van Kaaa- producenten, een z.g.n. waarbij mede verschillende sprekers het woord zullen voeren, om de beteekenis van de Kaasbereiding in het algemeen, als in het bij zonder die, onder welke de Inzenders der kazen deze hebben gemaakt, uitten te zetten. Voor belangstellenden, vanwaar ook, is er gelegenheid deze demon stratie bij te wonen en de producten op het boor te bezichtigen en ts hooren beoordeelen. Verder bevat dit blad nog een aanvullend plaatselijk bericht. Lekkerkerk, 1 Aug. 1924. De Besturen van bovengenoemde afdeelingen. Namens hen; A. SMIT. Aan het OEREF. WEESHUIS te Schoonhoven komt met 1 Oc tober vacant de 'betrekking van Waeavadw en Weaamosdar. I Daarvoor komen in aanmerking echtparen zonder kinderen, tenzij deze elders verblijf houden. Sollicitanten moeten lidmaten zijn der Ned. Herv. Kerk. Sollicitaties in te zenden bij den Secretaris van het Weeshuis, de Heer JAC. O. J. NIEKERK, Haven 61 te Schoonhovon, vóór 16 Augustus. Oevraagd met Kerstmis: Een goed kunnende melken, bij D. VAN DEN BROEK, Ouder kerk a.d. IJssel. Spoedig gevraagd: Een net zich aan te melden des avonds na 8 uur bij^4ej. BOSS, Lopikerstraat 67 Schoonhoven. In de Steenfabriek van de N.V. JAN M1JNL1EFF FOPZ's Steen- en Rieimattenfabriek ie Krimpen a/d IJssel, kan nog eea van 14—16 jaar die hef werk in de steenfabriek gewend zijn, geplaatst worden. Woning beschikbaar. met 25 November, wegens huwelijk der tegenwoordige eèn P.O., liefst goed kunnende melken bij W. BOER Nz., Bodegrave j. In h«t Faillissement van H. J ESHUIS, koopman te Schoonhoven is heden de eenige uitdeeüngslijst ter Oriffie der Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam, en een afschrift daarvan ter Oriffie van het Kantongerecht te Schoonhoven, gedurende tien dagen ter koeteloeze inzage nedergelegd. De Curator, Mr. H. P.C.M. DE WITT WIJNEN. Oouda, 1 Augustus 1924. Oosthaven 51. met 15 Aug., een net t. d. en n. Loon f 25 en f 40 waschgeld. Z. g. g. o. z. a. t. m. Laan v. Meerdervoort 37, Den Haag. met Augustus of later: een goed kunnende melken, geen kaasmakerij. Adres: Oebr. PALSORAAF, Oouderak. Een weduwnaar zonder kinderen, oud 40 jaar, vraagt nette Huiihoudster, Jonge Dochter of Weduwe, zonder kinderen, tusschen 35 en 45 jaar, om later naar goedvinden een huwelijk aan te gaan. Franco brieven onder letter S, aan H. SCHENK Hz., Lange Stoep 7, Lekkerkerk. Mevrouw Dr. v. WESTENDORP te Moordrecht vraagt een een voorzien van Electrisch licht, Oas en Waterleiding met vrijen opgang. Te bevragenVoorhaven 10, Schoonhoven. R.-K., niet beneden 16 Jaar, zoo noodig kunnende melken. Brieven, no. 5650, Bureau v. d. Blad Mevrouw COLDER, Alblasserdam C 95, tegen Oct. een flinke V. g. g. V. voor Oliewagen met eenig mate riaal. Vergoeding 50 k 60 cent per week. Adres H. J. ESHUI$, Oude Singel 148, Schoonhoven. Een net aan de Oude Singel te Schoonhoven, dadelijk te aanvaarden. Brieven franco onder nö. 5590» Bureau van dit Blad. Openluch Isamenkomat tegen den Oorlog te Ammentol, Z j ndafj 3 Augustus, nam. half vier bij M. B R A N D. MUZIEK EN ZANO Sprekers Ds. MISPFLBLOM BEIJER. J H. F. ZADELHOFF, (lid der Tweede. Kamer.) Ds. HUÜENHOLTZ, (Opening en Slotwoord.) ENTRÉE 10 CENT. HET COMITÉ. Wegens ziekte Een lioht zoo goed als nieuw. Br. fr., onder no. 5670, Bur. v.d. Blad Stationsweg 25 Rotterdam Telefoon 8611. Spreekuren van 1—3 Voor minvermogenden van 9—10. BETS R0SEI1BACH. ««"pi.sPra«tk- •leerares, verbe tert alle spraakgebreken en -stern- storingen. van Weelstraat 28a, Rotterdam. KLEIWEG THALIA THEAtER 8«UP* PROORAMMA VAN 1 t/ra 7 AUGUSTUS: „Hat ainda van aan Roma n". Boeiend drama in 5 acten. Op het Tooneel: ALBERT KLEIN De gevierde Holl. Humorist met z'n nieuwste liedjes. „DE JANTJES" Schets uit het matrozenleven met Zang en Dans, in 5 acten. 1924 OLYMPIADE 1924 Het défilé der Holl. Athleten. Een BurgerJuffr. biedt zich tegen 1 Sept. aan als bij alleenw. Heer, liefst met kuip, te Rotterdam of Den Haag. Brieven franco, onder no. 5680, aan het Bureau van dit Blad. Wegens huwelijk der tegenwoor dige wordt gevraagd, tegen Octo- beisof uiterlijk 1 Januari: Een flinke licfiL, kunnende melken, in klein gezin, bij Q. ZWARTBOL, AlJalaa- serdam. 14 OEVRAAOD: Een flinke goed kunnende werken en koken, v.g.g.v., niet beneden 20 jaar. Adres: Voorschoterlaan 70, Rotterdam. Mevrouw J. KOOREMAN, Markt, Oorlnchem, vraagt, voor zoo spoe dig mogelijk, een flinke v.g.g.v., loon f 300f 380. tegen 1 September, een net P. O., niet beneden 16 jaar. Koestraat 2 - Schoonhoven. JE ADRES voor primo oode en jonge KAAS li bil Albrecht Baijlinggraoht 18 - Schoonhoven to Zsvanhulznn

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2