IN N! I ieedük NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Maandag 4 Augustus 1924. 56' Jaargang No. 4848. BINNENLAND. larschuwing Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. De roode handen. )EN labeij, Schoonhui TUDIE 'REMSFSr. eheel Nederland francol it brandende, geurigei fijne voor f4.50, 200*8 fijne f 6.25, 200 f 11 ie 100 f 7.50, 200 f 14 van tevredenheid voorn itanden. IBEIIE, markt 17, swtfj RILLEN i M. VAN OS, uraai 238, rotterdah gevestigd in 1875. Buitenlandse!! Overzicht. IsgezondcD Mededeelingei. ■■eb en Aquaria (I pier I’ haalde hebt uw verhaal met geëin - oo koer» •straat 19 Mm kooper van gesorteerd! eerde LOMPEN, alle soa ETALEN en VELLEN, ij elke hoeveelheid. aaiwoaaitag rT/,.a. PKP PAKJL gevonden tot een millioen 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18763. inds 78 jaren als het middel tegen hoest en jn beproefde iert T a b I r tt e n uitsluitend in orig. e blikken dooien 1 49 i Cts. verkocht, naar kt p e r fewlcki der geen anderen naam. us op het wettig ged. jaba en weigert namaak. SCHOOKHOmSCHÉ COURANT. R VEERMAN. Turf» 2 „Is u op een ander verliefd „Erger, veel erger I” „Gehuwd ontviel Hiller. „Ja,” antwoordde Wismar somber; „ik bén in het gdheim gehuwd mijn vader vermoedt niets en na de laatste ervarin gen die ik gemaakt heb, zal hij mij nooit vergeven, zijn plan door een huwelijk ge dwarsboomd te hebben.” „Dat is een wanhopig geval,” zeide Hil- Magazijn van iileri^ri, ftprelgeed* itgebreide keuze in Porcelain - Staalwar* jmurlaén - Nlkkelwarsa Lederwerk enz. Zevenhuizen, 4 Augustus. Vrijdagmid dag zatende zoontjes Pief en Koos van den heer P. Heij hun boterhammetje op de stoep op te peuzelen. Piet, die graag in het water morst, en graag zijn boter ham op eet, zou beiden te gelijk doen, en wij weten: twee dingen tegelijk gaat niet. Toen hij zijn boterham zou nemen, en toch in het water bleef slaan, verloor hij zijn evenwicht en viel in de nogal diepe boschgracht. Met zijn hoofd schoot hij over de bagger. Gelukkig dat hij langs den kant schoot, waar hij na veel sparte len op de ondiepste plaats bleef, zoodat hjj er zelf uit kon komen. Zaterdagmiddag liepen twee zoontjes van Bakker Meijer in het Zuideinde. De oudste bekroop den lust om van achter een leuning van een dam, die langs de boschgracht loopt, heen te loopen. Arie, de jongste, volgde dit voorbeeld en zou op aanraden van de oudsten hard er achterheen loopen. Het gevolg van het harde loopen was, dat Arie spoedig in de boschgracht lag. Gelukkig kwam juist een persoon voorbij, die den vierjarige redde. Zaterdagmorgen had onder groote belangstelling de ter aarde bestelling plaats, van den overleden secretaris van de Boerenleenbank, den heer D. Ooms. Het bestuur der Bank volgde vanaf de woning den stoet. Toen de kist in de groeve was gedaald, trad een zwager van den over ledene, Ds. Korevaar uit de Purmer, naar voren. Da. Korevaar schetste wat zijn zwager voor het gemeenschapsleven was geweest; hoe hij altijd nauwgezet zijn plichten vervulde, trots de vreeselijke ziekten, die hij en zijn kind doorleefden. Aandoénlijk was het te hooren, hoe spr. den droevigen toejtfand schetste, waarin vrouw en ongelukkig kind nu verkeerden. Ook richtte Ds. Korevaar woorden van hartgrondigen dank aan den bediende van Ooms, die hem tot het laatste oogen- blik met de meeste liefde ter zijde had gestaan. Spr. sloot zijn rede met de bede, dat, ihdien God het graf voor hem en verdere fa milie zou ontsluiten, zij hun geliefden weder hoopten te zien. De heer Miedema, kassier, van de Boerenleenbank, schetste de vele verdiensten van den overleden secretaris en bracht daarvoor namens het bestuur aan den afgestorvene dank. Het was de overtuiging van spr'., dat, als de plaats van Ooms in het bestuur straks bezet zal zün, deze niet beter vervuld zal kunnen worden. Ook als buur bracht de heer Miedema woorden van dank, voor al het aangename van Ooms ondervonden. Hier mede was de droevige plechtigheid af- geloopen. Moordrecht. 4 Aug. De melk is hie%met 1 cent per liter verhoogd en daardoor ge bracht op 14 cent de liter. De me'kkar van den melkboer de H. werd in de Dorpstraat aangereden VrNngt «leeds <l*n Borg1 elsporl artikel y Eu Dm gazijn Nieuwe Markt Anthoniestraat 11, BOUD A De rijvielbejaöting in werking getreden. Vrijdag is de wet op de rijwiel belasting in werking getreden. Zij, die nog geen plaatje op hun fiets hebben, worden thans nog niet be boet. Gedurende deze maand ont - houden de ambtenaren zich name lijk, blijkens een Kon. Besluit, nog van het instellen van processen - verbaal, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen, zich met de bepalingen der wet bekend te ma ken. De ambtenaren der invoer - rechten en accijnzen en de rijke en gemeentepolitie, bepalen zich dos trappen en slaan! Neen,” ging hij voort, ik zou wel een middel weten, maar het alleen ten uitvoer leggen, kan ik niet. Als bijvoorbeeldmaar dat is im mers alles onzin,” brak hij af en keek zwijgend naar de vloer. -Dus als bijvoorbeeld?” herhaalde Hil ler] „Ja,” ging de Amerikaan voort. „Als bijvoorbeeld iemand van mijn papieren voorzien, daar heenging, zich als de ver wachte bruidegom voorstelde, het meisje huwde en vervolgens eenige weken na de bruiloft spoorloos verdwenen, acht dagen voor mijn aankomst, danmaar gij rookt niet I” onderbrak hij zich op nieuw „asjebliefthierbij pre senteerde hij zijn toehoorder zijn siga renkoker en goot, nadat deze zich bediend had, den inhoud van zijn glas haastig naar binnen. „Aha juistl” ging hij on verschillig voort, als kwam zijn herinne ring eensklaps terug, „ik heb u immers beloofd den overtocht voor u te zullen be talen I” Bij deze woorden tastte hij in KOOPT UW OAo en avond, voor vi en nabij, OPTICIEN, ititn worden binnen 24 ui afgeleverd. ng van Brillen op voa ift van H.H. Doctoren. Oeen reizigers. hoofdwond moest hij zich onder genees kundige behandeling stellen. De hengelvereeniging „De Ruis voorn” heeft besloten op 81 Augustus een hengel wedstrijd te houden. Er zijn hier fraaie prijzen voor beschikbaar gesteld. Berkenwouds, 4 Aug. Naar men ver neemt heeft de heer G. Suijker, die de vorige week ontslag nam als lid van den gemeenteraad alhier, dit besluit weder ingetrokken. Blessen Nieuwkerk, 4 Aug. Dinsdag J.l. maakte de Jongel.-ver. «Samuel” alhier, onder leiding van haren eere-voorzitter Ds. Nugteren, een reisje naar Amsterdam. De tocht werd ondernomen per autobus en een luxe auto van den heer Robben. Hoe wel het zich des morgens, bij het vertrek, liet aanzien alsof het den geheelen dag zou regenen, is dit toch werkelijk nog niet tegengevallen, vooral des namiddags klaarde de lucht geheel op. Natuurlijk werd een bezoek gebracht aan Artis, waar de jongelieden bijzonder genoten hebben. Voorts werden autotochten ge maakt door de stad. Tenslotte was het uur van vertrek aangebroken, zoodoende arriveerden zij te middernacht weèr op ons dorp. Dezer dagen had de heer Muis, werk zaam op de Coöp. Landb.-v. „Samen werking”, het ongeluk een zwaar gewicht op den voet te krijgen, waardoor zijn kleinen teen geheel verbrijzeld werd. Zooals te begrijpen is moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. De prijs der kaas bedraagt alhier en in de omgevingle kwaliteit f 55 tot f 58, 2e kwaliteit f 50 tot f 54. Handel matig De prijs der varkensle soort 82 tot 35 cent, 2e soort 27 tot 29 cent. Handel vlug. Streefkerk, 4 Aug. Aan C. Liefhebber alhier is met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als doodgraver, en met ingang van dien datum in diens plaats benoemd B. Groenendijk, alhier. De gemeen te-rekening 1928 is vast gesteld met werkelijke ontvangsten op den gewonen dienst op f 58259.29 en uitgaven op f 48777,09 aizoo een batig saldo van f 4482,19 j De ontvangsten op den buitengewonen dienst op f 2016,08% de uitgaven op nihil, aizoo een batig sal do van f 2016,08 Bleskensgraaf, 4 Aug. Tot brandmeester Is benoemd de heer O. P. Jongeneel, alhier. Op de voordracht voor de benoeming van een hoofd der o. 1. school alhier zfjn geplaatst: no. 1 G. Tukker te Alblasser- dam; no. 2 J. 0. L. Klesser te Rhenen, no. 8 P. Wagenmakers te Oostdongeradeel Peursum, 4 Aug. De heer P. Hagenaar zou Dinsdag een stier aan de boot brengen. Een eindje ging alles naar wensch, maar plotseling ging de stier hem te lijf. Spoedig kon men het beest tot bedaren brengen, zoodat behalve eenige ver wondingen aan het gelaat het ongeluk nogal goed afliep. Toch moest H. zich onder geneeskundige behandeling stellen. Krimpen a/d IJssel, 4 Aug. De onlangs voor onderwijzeres geslaagde mej. C. van der Blom alhier, is thans als zoodanig benoemd aan de Christelijke School no.ï te Ouderkerk a/d IJssel. J.l. Woensdag maakte de meiqjes- vereeniging alhier een uitstapje® naar Oostvoorne en j,l. Vrijdag de kinderen der hoogste klassen der beide Christelijke Scholen een reisje naar Hoek van Holland. Beide dagen was het weêr bijzonder gun stig en hebben allen volop genoten. zult verschijnen on u «elven als bedtroge- ne mij als bedrieger voor te stellen Gij zoudt daardoorn og meer gerechtvaardigd worden, want geen mensch zou mijn be tuiging gelooven, dat wij samen het plan maakten I” „Voor zulk een handelwijze van mijn kant beschut u reeds de omstandigheid, dat ik gehuwd ben. Men zou daardoor veelmeer aan een afspraak gaan gelooven.” „Wat gebeuren zod en zal, gaat mij niets aan. Hoe zal ik bewijzen, dat gij een geheim huwelijk gesloten hebt? Witmar blikte sprakeloos naar den vloer en gaf geen antwoord. „Welnu?” vroeg Hiller. Zonder antwoord te geven Wismar de schouder» op. Hiller trok wenkbrauwen samen en schudde langzaam het hoofd. „Gij wilt niet?” zeide hij, mij ook goed! Gij han delt echter zeer onverstandig! Hier is uw geld terug, dat ik niet langer kan behouden. HU legde het bankbiljet van honderd dollars op de tafel, maakte voor den Amerikaan een hoffelijke buiging, die hij van een beleefd lachje deed vergezeld gaan en stapte, zonder om te zien, naar den uitgang van het restaurant. Wismar hief driftig het hoofd op en keek Hiller met somberen blik na. Hij scheen te verwachten, dat deze terug- keeren of bij de deur een blik achter zich werpen zou, daar dit evenwel niet ge schiedde en Hiller, zonder te aarzelen, het restaurant verliet en de glazen deur, die naar buiten- voerde, achter zich sloot, bromde een verwensching tusschen de tanden en sprong, alsof hij hem volgen wilde, van zijn stoel op, doch bleef staan en belde op luidruchtige wijze. (jWerdt vervolgd! T3'”irtprg,u3Sinqen De conferentie te Londen heeft sinds ons laatste overzicht volgens de laatste berichten aanzienlij - ke vorderingien gemaakt. Juist toen toen ons vorig nummer ter perse ging, kwam een draadloos bericht meflden, dat de Duitsche delegatie ter conferentie uitigenoodigd was en een goed einde der besprekingen spoedig te verwachten is. De Commissie van Herstel is eveneens te Londen aangekomen en wanneer nu ook de Duitsche dele gatie om de groene tafel zal zitten, zal het heele stel compleet zijn, dait over het lot der' geheele wereld zal beslissen. De ENGELSCHE minister-presi dent Mac Donald is iemand, die nimmer den moed verliest en een sterk vertrouwen heeft in de goede toekomst, die te wachten is. Daar om kan hij eenigermate genoemd worden de stuwkracht der confe rentie, die, ais de zaak in orde komt, voor een groot deel daarvan de eer wegdragen. Herriot, de FRANSGHE minis - ter-president, schijnt het nu te gaan winnen. Hij moest overbruggen de kloof, welke er bestond tusschen het Fransche en het Engelsche standpunt en dat is nu klaarblijke lijk gelukt. Tenminste het Fran- sche bemiddeHingsvoorstel is aan genomen. thans tot het geven van waarschu wingen. Vpn 1 September af is de amb tenaar bevoegd, wanneer hij iemand op| veen fiets ziet, zonder rijwielmerk dezen &&n te houden Hij kan dan den overtreder er op wijzen, dat de ze een strafvervolging kan voorko men door met I hem een transactie aan te gaan. De overtreder gaat mee naar den ontvanger. Deze be oordeelt het feit en legt hem, wan neer er geen bezwarende omstan digheden zijn, een boete op van f 3, tevens den raad gevende, een rij- wielmerk te koopen. Het nieuwe rijwielmerk geldt tot 1 Januari van bet volgend jaar. Dan zal er een nieuw merk komen Ofdit van een andere kleur 1 zal zijn, dan wel voorzien wordt van bet jaartal 1925, is nog niet be kend. Wel zal getracht worden het een dusdanig uiterlijk te geven, dat het minder gemakkelijk is na te maken dan het tegenwoordige. Te Amsterdam htbben zich al eenige moeilijkheden voorgedaan welke de ambtenaren te beoordee- len kregen. Er was b.v.leen rij wielhandelaar, die vroeg of hij op de plaatjes aan de fietsen, wqlke hij verhuurde, zijn naam mocht zetten, teneinde te voorkomen, dat de mer ken gestolen werden. De man is naar het departement verwezen. Een meisje had het merk op den stang l der fiets wllten soldeeren en« het plaatje was hap verbrand Zij vroeg nu een nieuw merk. Ook in dit geval werd aangeraden, zich tot het departement te wenden. Te i Amsterdam hebben velen ont heffing der belasting aangevraagd op de in de wet genoemde gronden Deze aanvragen worden onderzocht De ambtenaren zijn echter bevoegd ten einde de administratie te be spoedigen, een zeker aantal ont heffingen zonder onderzoek toe te staan. Bij ontheffingen der rijwielbelas- ting wordt ook rekening gehouden, zooals men weet, die geen belasting betalen. Nu moet hierbij voor dit jaar aangenomen worden de aan slagen over 1924/1925. Deze zij» echter nog niet<- bekend, Op deze moeilijkheid is het departement van Financiën reeds gewezen. „Kellner 1” riep Hiller, inkt en pap pier I” Hiller schreef gedurende geruimen tijd en reikte vervlgeng den Amerikaan het papier toe. Deze nam het en doorvloog den In houd zijn wangen werden bleek en nog voor dat hij ten einde gelezen had riep hij met eei van schrik sidderende stem;: „Gij hebt het geheele plan op papier ge bracht I Wat onvoorzichtigheid I Denk er eens aan, als het blad in verkeerde han den viel I” „Dat zal ik weten te verhinderen,” ant woordde Hiller. „En wat wilt ge daarmee? wat moet er gebeuren riep Witmar opgewonden. „Niet zoo luid I” vermaande Hiller. „Wat daarmede geschieden moet. Wij beiden zullen dit blad onderteekenen, wij beiden zullen het verzegeld een bankin stelling In bewaring geven, onder voor waarde dat het na tien jaar vernietigd moet worden, als wij het beiden het niet gezamenlijk terugvorderen.” „Waanzin I Waanzin I” riep de Ameri kaan, en waarom? met welk doel?” „Met welk doel zei Hiller„heel eenvoudig tot, mijn veiligheid om mij te beschermen voor ieder verraad van uw kant! Ik ben voorloopig aan het groot ste gevaar blootgesteld: ik reis met het geen n toebehoort, onder uw naam naar Cassel, om een ongehoord bedrog te ple gen. Wie geeft mij dan de zekerheid, dat gij daar op den een of anderen dag niet „Nu goed I” zeide hij, „ik wil het geld bij een bankinstelling voor u deponee- ren, is het voldoende?” „Ja, voor dit gedeelte mijner voorwaar den I” „En wat verlangt gij dan nog meer Prjja der AdvertentiënMaandag» en Woensdag» iedere regel meer O.l?1/*' Vrijdag» van 1 t.‘ f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing op Maandag en Woensdag en tegen 0,12i/a per regel c Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en cont Krimpen a.d. Lek, 4 Aug. G. de R. kreeg bjj de firma Kloos een wegspringend stukje staal in een zijner oogen. Zeer ernstig werd hierdoor het oog verwond. DL eet moest geneeskundige hulp worden inge roepen, door wien het scherpe stukje werd verwijderd. Bjj het arbeidsbureau zijn hier deze week 5 werkloozen ingeschreven. A. O. werd met een rijwiel aange reden met het noodlottig gevolg, dat hij kwam té vallen; met een zeer ernstige Volgens dat voorstel is vol doening gegeven aan de eischen van Frankrijk, inzake het overcaan tot bemiddeling bij verdeeldheid van stemmen in de commissie van her stel en de zaakkundige commissie. Als DUITSCHLAND in gebreke Blijft moeten de geschillen, die daar omtrent kunnen rijzen, tot 1930 in eersten aanleg door de commissie van herstel behandeld worden, daar na door de commtese van over dracht, welke de leveringen zal be boeren, om in verzet te komen te- gen elk besluit van de commissie van herstel en de commissie van overdracht, dat de Duitsche betalin gen in geld op rekening van de vergoeding beperkt. Verder is een, plan opgesteld voor de milftalire ont ruiming van het Roerbekken, ont worpen in den zelfden stelselmatigen geest als het plan voor de econo - mische ontruiming, ,dat de confe rentie reeds heeft aanvaard. Dit plan stelt het terugtrekken van de Fransche troepen, uit het Rijnsch- Westfaalsche kolenbekken afhanke lijk van het ordenen der Duitsche schjild, m. a. w de ontruiming van het Roerbekken zal geleidelijk en trapsgewijze geschieden naar ge lang van de plaatsing der IX mil jard mark goud der spoorweg-oblii- zijn borstzak, haalde een bankbiljet van honderd dollars te voorschijn en wierp het op tafel. Hiller vatte het bankbiljet, kneep het samen en stak het, zonder een woord te zeggen, in den zak vu< rijn jas. „Nu, en het middel zeide hij vervol gens u hebt uw verhaal met geëin - digd I” „Wat dan ach ja, het middel!” riep Witmar, „maar dat was slechts scherts.onzin I alleen fijn uitgedacht hé Hij lachte heesch en gedwongen. Hiller lachte eveneens doch beiden ver meden het, elkander aan et zien „U meent, dat ik naar Cassel reisde. Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdags- en des Vrijdagsmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenp^rsonen. „juai eeu wiiuuupxg gevox, xxu- ler. „Wanhopig, ja, dat is het juiste woord en het ergste is, dat ik mijn vrouw be min en zij mij.’ „Ja, hoe u in dit geval te hejpen zeide Hiller! „Ik weet niets in het geheel niets kellner, ziet ge niet dat de flesch leeg is I Een volle I’ Hiller keek zwijgend voor zich neer. „Er bestaat wel een middel,” zei de Amerikaan maar het is ook het laatste, het eenige, dat mij overblyft”. „Terugkeeren en de waarheid zeggen! onderbrak Hiller hem. „Onzin, dat zou den ouden vosdien ülmann, juist recht naar den zin zijn. Meent ge, dat hij zich de honderdduizend talers zou laten ontgaan.” „Ga er dan heen en stelt u zoo onbe schaamd aan, dat ülmann terugtreedt.” „Dan zoudt ge hem wel kunnen trappen en slaan, voordat hij daartoe besluiten zou,’ zeide Wismar en voegde er op ver- achtelijken toon bij,e n ter wille van het geld, laten deze Duitschers zich zelfs mij daar aanmeldde met uwe papieren de voor u bestemde bruid huwde en vier weken na de bruiloft verdween. Veertien dagen na mijn verdwijnen verschijnt gij, vertelt een geschiedenis, hoe gij door een ongelukkig toeval verhinderd werd vroe ger te komen, dat men uw koffer en uw papieren geroofd heeft, en dat gij vrees- det, dat men deze laatste tot bedriegelij- ke doeleinden zou kunnen aanwenden. „Precies l„ zeide de Amerikaan la chend zijne hand sidderde echter merk baar, toen hij het glas aan den mond bracht. „En wat zoudt ge voor de ten-ultvoer- legging van dezen schurkenstreek beta len?” vroegHill er op halfluiden toon en met loerenden blik. „Ik vraag het na tuurlijk schertsenderwijze I” voegde hij er bij. „Vijf en twintig duizend dollars I” ant woordde Witmar. Jn ernst I” antwoordde de gevraagde zachte, maar niet vaste stem. „In ernst I" antwoordde de gevraagde eveneens zacht. „Bezit gij den moed, om de daad uit te voeren „Misschien 1’ „Waarom slechts mischien Is u de aangeboden som te laag.” „Dat niet,” maar het komt er op aan of gij de voorwaarden die ik stel, zult in gaan r „Noem die voorwaarden „Ten eerste I Welke zekerheid geeft gij mij dat ik het geld ook werkelijk in han den krijg 1” „Zekerheid!” stoof de Amerikaan op, ik- geef u mijn éerewoord I” Hiller wierp slechts op zijn medeplich tige een lachenden blik. Witmar beet zich op de lippen. gaties en van de 5 miljard aan nij- verheida-obligaties. Door de aanneming van het FRANSCHE voorstel kan gezegd worden, dat een belangrijk voor deel voor de internattonade poli - tiek verkregen werd. De rust der wereld kan slechts daarmede ge - baat zijn, als de kwestie der vei ligheid eerst opgelost is, d. w. als maar niet iedereen de gelegen heid heeft om Duiitschland bimnen te vallen en met geweld te gaan halen, wat men denkt noodig te hebben. Nu zullen de AMERIKAAN - SCHE bankiers bereid worden om over te gaan leening van vierhonderd goudmark, voorloopig later zal meer ktunnen worden gegeven als het noodig is en dan kan Duitschland werken om er boven - op te komen en zijn schulden te betalen aan de regeeringen, die daar recht op hebben. Het beste bewijs, dat de Ameri- kaansche afgevaardigden met het behaalde succes tevreden zijn, mag wel heeten, dat een der Ameri - kaansche heeren verklaarde, dat de aanneming van dit voorstel deze conferentie maakte tot de belang - rijkste en de meestvruchtbare na de vredesconferentie te Versailles. Er blijven natuurlijk vele vragen op te lossen en wat in meer datn vier jaar werd vernield, zal niet zoo spoedig zijn opgebouwd, doch er is nu gegreinde reden tot hopen. Helaas, de menschheid hoopt nu reeds meer dan vier jaar, wanneer zal de welvaart terugkeeren en zul len de volkeren in rust en vrede kunnen^ leven. Wanneer de onder linge haat kon worden overwon - nen, dan zou de kwestie spoedig opgelost zijn- De mannen, die nu samenkomen, hebben de begeerte daartoe, en wanneer iin alle landen de beweging, die het Evangélie van den haat predikt, kan worden be - dwongen en tegengegaan, dan zijn we een goed eind op weg. van 1 tot 6 ïegels 1,11 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer ;sing berekend tegen 0,10 per regel op Vrijdag. iditiea vrage men tarief. iper 'els

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1