lóaFiiliiêiTl Assistent(e) Meisje, Huishoudster Timmerlieden Grondwerkers Te Koop te Berkenwoude: Een Hofstede Wonden ^1 Kloosterbalsem GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. STADSNIEUWS. (i«a«ngd Nieuws. Kerknieuws. Rechtzaken. Telegrammen. Sportnieuws. Burgerlijke Stand Advertentiëji. Terstond gevraagd: Gevraagd Boefendienstbode Wei- en Hooiland. Koopt u» Brillen G. J. H0EBE, Koestraat 92K, scnoonnouen HET Vakkundig Adres. Ingezonden Mededeelingen. Mk vejoumaakt door brandton, snijden cê stootcn, builen en insect on beten I dadeffjk be bundelen mei AKKER*» door een Ford-auto. Veel melk ging ver loren, terwijl de H. aan de hand verwond werd. Een xelfde lot trof 's middags een draaiorgel, dat in de Dorpstraat een vroolyk stukje muziek gaf. De aanrijding wat zoo erg, dat het orgel spelende weg, tegen den weg werd geslagen. Met ver eende krachten werd hst weer overetpd gezet, de slinger in beweging gebracht en een vroolyk liedje klonk terwijl de auto zeer spoedig was-verdwenen. In de ^fgeloopen maand werd krach tens de vleeschkeuringswet onder politie toezicht voor de consumptie vernietigd. 1 paard, 8 runderen en 1 varken. - DeP.D.V. „De Gevleugelde Vrienden", hield een wedvlucht vanuit Schaarsbeek (Belgis) afstand 128 K.M. De uitslag was le Gebrs. de Wil, 2e J. Palsgraaf, 3e Gebrs. de Bruijn, 4e Gebrs. Visser, 5e Gebrs. Vermeer, 0 0. 'Palsgraaf, 7e M. J. v. d. Vooren, 8e C. v. d. Kuy. Willlge-Langerak. 4 Aug. De heer Joh. Lankhorst alhier is bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der Bij ka-Normaalschool te Sshoonhoven. De heer G. J. Slob, kantoorbediende aan hot postkantoor te Schoonhoven, is met 1 Augustus overgeplaatst naar Wad dingsveen. Lekkerksrk. 4 Aug. De firma G. v. d. Voet en Zonen zijn onderaannemers ge worden van het metselwerk der te bou wen openbare Lagere School te Krimpen a.d. Lek. Onze dorpsgenoote Mej. J. E. Okker is te 'sGravenhage geslaagd voor het le gedeelte van het Notarieel examen. Gistermiddag ayn tot groote vreugde van de jeugd de brandbluschmiddelen iu de kom der gemeente beproefd. De uit slag was zeer bevredigend. Alhier circuleeren lijsten ter teeke- hing tegen plaatselijke keuze. Er wordt zeer druk op geteekend. Bergambacht, 4 Augustus. In de plaats van den heer D. Blanken, is tot Secre taris van de Oranje Nassauvereeniging alhier, benoemd de heer C. Zijderlaan. In deze week werd alhier voor le soort kaas besteed van f59 - 64 en voor 2e sóórt van f 52—57 de 50 K.G., De handel in varkens was ook levendiger, terwijl de prijzen beiiepen tot f 34 de 50 K.G. Ten nadeele van twee visschers in deze gemeente, is in den nacht de paling gestolen uit het vischblok, dat bij bet erf te water lag. Op het te Gouda gehouden con cours voor eenspannen behoorende tot het landbouwbedrijf, werd de Ie prijs ad 60 gulden behaald door den bouwman C. van der Hee Js. alhier, terwijl G. A. de Mik alhier, een eervolle vermelding verwierf. f Door de leerlingen der hpogste klasse van de Bijzondere School alhier, werd onder begunstiging van prachtig weder, onder geleide van het Onderwijzend personeel een reisje gemaakt, naar den Haag en Schaven ingen. Des morgens uur vertrokken zij per spoor van hier. Nadat zij in den Haag in het panorame en in de gevangenpoort waren geweest, werd in de „Bataaf' gegeten, waarna zij zich gingen vermaken aan het strand en ook vanaf de Pier, de zee hebben be schouwd. Wel voldaan keerden zfi des avonds met den trein Tan 8.40 weder huis waarts. Wegens opheffing van de commissie tot verkeerswegen in Z. W. Utrecht, de Krimpener- en Alblasserwaard, zijn de in kas zijnde gelden ponds-ponds gewijze aan 1 do belanghebbende gemeenten ver deeld en werd aan deze gemeente uitge keerd f28.01. Tfidens het hevige onweder, dat j.l. Zaterdagmiddag boven deze gemeente woedde, zijn twee runderen van den heer A. O., in Benedenkerk, alhier, door den bliksem gedood. Van den heer W., alhier, was een •zijner runderen tijdens het onweer te water geraakt. Met vereende krachten slaagde' men er in het dier up den kant te krijgen. Nleuw-Lekkerland, 4 Asg. De heer J. A. van Vliet Pz., alhier, is geslaagd voor het examen boekhouden, afgenomen door de vereenlging „Mercurius". Ter herdenking van de mobilisatie in 1914 tfhpperde Donderdag j.l. de vlag van den toren. Van 5 tot BH uur werd de klok geluid, 's avonds werd door het fanfare corps Apollo" een concert gegeven op het plein voor de Hervormde kerk, en tot slot werden op de scheepssloopery „De Koophandel" een aantal vuurpijlen afgeschoten, welke zeer hoog tn de lucht ontploften met een geweldigen knal, die ▼er in den omtrek gehoord werd. Er was den gebeelen avond veel volk op de been. Donderdagnacht ls ln het baarhui^je op de begraafplaats inbraak gepleegd. Een paar ruiten zijn uitgesneden en door de opening is men binnengekomen. Er is niets ontvreemd. Mogelijk had men gehoopt één of meer offerbussen te vinden. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagmiddag kwam een hollend paard met een boeren wagen achter zich door de gemeente. Het bleek te behooren aan den landbouwer W. B. te Streefkerk- Eerst te Elshout kwam het dier tot staan, doordat het pver een heining sprong en in een boomgaard bij den bakker den O. terecht kwam. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Het ongeval liep met een weinig materieele schade af. Zaterdagavond maakte da muziek- vereenlging Apollo" een marsch van af den Middelweg naar Kiaderdijk. Ondanks het minder gunstige wear, was er onder weg toch veel belangstelling naar de muzieknummers, welke op verdienstelijke wijze werden uitgevoerd. - De 17-jarige J. D. kreeg bloed vergiftiging aan den arm, ontstaan uit een wondje, dat hjf aan de hand had. Door Dr. Slot is geneeskundige hulp ver leend. Ottoland, 4 Aug. Door de rijksveld wachters van Engelen te Molenaarsgraaf, en van Wijnen te Groot-Ammers, werden in het naburige Brandwijk des avonds na zonsondergang verbaliseerd wegens: le jagen binnen een eendenkooi, 2e zonder schriftelijke vergunning en 8e na zons ondergang, de heeren L. van den B. te Bleskensgraaf en P. M. A. te Dordrecht. De politiebeambten sloegen hier dus wat men wel eens noemt drie vliegen in een klap. - De jeugdige landbouwer de J. al hier, zou even als meerdere jongelieden deden, eens op zijn rijwiel over een plank rijden, die als loopplank over den Graf stroom ligt. Hij verloor echter daarbij het evenwicht en kwam pardoes in den Graafstroom terecht. Spoedig waren rij wiel en berijder echter op het droge en kon de waaghals druipnat huiswaarts keeren. 8tolw(jk, 4 Aug. Donderdag en Vrijdag 1.1. heerschte er aan het station van de S.S. alhier, eeue meer dan gewone be drijvigheid. Deze werd veroorzaakt door de aanvoer van henderden varkens meest vette en zware dieren maar ook lichtere, die afkomstig waren uit de omtrek en hier ingeladen moesten worden, met be stemming voor Duitschland en Oostenrijk. De inlading had plaats in daarvoor in gerichte wagons, die alvorens ontsmet te zijn van ©en flinke laag zand waren voor zien en van zakken aardappelen aan lussen opgehangen om te dienen Yoor de voeding, der dieren gedurende het vervoer. Dit laatste was wel noodig, omdat de reis wel menige dagen kon duren en elke wagon naar gelang van de grootte der dieren er een dertig of veertigtal bevatte. Door liet warme weer was bet gevaar, dat er wel eens offers konden vallen ge durende de reis, onder de dieren niet denkbeeldig. Ook was wegens het heer- schen der vlekziekte onder de varkens, in deze streek, by sommigen eene in spuiting tegen die ziekte noodig veroor deeld. Dat een en ander nog al belang stelling wekte, vanide zyde van het pu bliek laat zich begrijpen. - De heeren Af. Kleyn en -M. van Dam alhier, ontvingen het verblijdend be richt, dat zij na afgelegd examen voorde vereeniging Mercurius, geslaagd waren als Boekhouder. Gouderak, 4 Aug. Dinsdag der vorige week maakten de hoogste klassen der Chr. School een schoolreisje naar Oost- ▼oorne. Hoewel het weer zich 's mórgens zoo ernstig deed aanzien, dat aan uitstellen werd gedacht, toch werd de reis aanvaard. Op wagens van bereidwillige landbouwers, ging het naar Gouda, vandaar per trein naar Rotterdam, om ter volgens de reis per boot naar Oostyoorne voort te zetten. Hoewel het zachte regentje intusschen was overgegaan in een stortregen, hadden de geleiders niet de minste moeite er de goede s emming iü te houden. Aan het eind der reis werd het droog weer, en zag men zelfs blauw aan de lucht. Het pootje baden was en bleef een groot vermaak, en gretig werd hiervan gebruik gemaakt. Ook de speeltuin met zijn velerlei vermaken, deed uit de harten der kinderen een juichtoon opgaAn. 's Avonds om zeven uur moest het gezelschap schei den van alle vermaken en gaarne had men nog oen poosje willen bUjveü. Op de boot werd de tjjd gekort met allerlei spelletjes, en voor men er aan dacht moest men naar den trein,die heg allen behouden in Gouda bracht, waar de wagens reeds gereed stonden, om de wachtende en zorgvolle moeders, haar kroost weer terug te brengen. Dat bet „een fyne dag" was geweest, hierover waren allen het eens. Ammerstol, 4 Aug. Gisterenmiddag heeft op het terrein van den heer M. Brand alhier, onder begunstiging van goed weer, een openluchtsamenkomst togen den Oorlog plaats gehad, welke door zeer velen is bezocht geworden. Nadat de muziekvereniging „O.K.K." alhier, een nummertje ten beste gegeten WelEerwaardon° he^DR0 Hugenholzt met een korte rede geopend. Het deed spreker plcizier zooveel 'menschen van verschillen de richtingen bijeen te zien, wat voor hem een bewijs was, dat men tenminste op het gebied van het anti-militairisme een eensgezindheid in deze gemeente kon waarnemen. HU hoopte, dat men zich over de zoogenaamde party kwesties zou heenzetten, want, zegt spreker, alzynwU verschillende richtingen toegedaan, het is toch een algemeen belang als wij den oorlog uit de wereld kunnen helpenhet is een algemeen belang, waarmede wij allen zullen gediend zUn. Vervolgens werd het woord gegeven aan D». Mispelblom Beijer, uit Schoonho ven. Deze had tot onderwerp „Christen dom en oorlog". Spreker wees er in zyn korte, doch kernachtige rede op, dat het oorlogvoeren een zeer 'onchristelijke en zeer onzedeiyke daad is en dat een oor log in hoofdzaak door enkele kleine groe pen van menschen in het leven geroepen - wordt. Menschen, die bU zoo'n oorlog veel materieel belang hebben, doch waar van de lasten ten slotte op de mensch- heid neerkomen. Volgens zfin meening waren er slechts drie standpunten moge- lfik, welke men tenopzichte van het militairisroe kon innemen, n.l. het zwaard noodgedwongen opnemen, het zwaard uit Godsdienstig oogpunt opnemen en het zwaard in het geheel niet opnemen. "Meer liefde en verantwoordelijkheidsge voel moet in de menschheid aangekweekt worden, terwyl men door zachtheid en liefde op de persoonlijke geddchte moet inwerken, waardoor men tot kristalissatie van de persoonlijke daad komt. En op dit gebied, aldus spreker, hebben de chris tenen nog een heele taak te verriohten. Hierna kwam de heer Zadelhof aan het woord, die tot onderwerp had gekozen: „Op voor ontwapening". Spreker begon met te zeggen, dat de S.D.A.P. voor den laatsten oprlog in haar programma opge nomen had te zullen opkomen voor een defensieleger, doch dat de laatste oorlog haar had geleerd dat dat ook niet meer mogelijk li, zoodat zij in het vervolg zou strijden voor een algeheele ontwapening. Een volgende oorlog zal nog vreeselyker zyn dan de laatse, zegt spreker doordat men thans met de zoogenaamde stikgas sen in enkele uren een stad als Londen kan vernietigen. Verder haalde spreker nog de conferentie te Washington aan. Hij deelde mede, dat in deze conferentie veel militairen zitting hadden, zoodat hy deze conferentie kon vergelijken met een conferentie van jeneverstokers, die den alcohol moeten bestrijden. En terwyl men aan de groene tafel zat om te conforeeren, werd in stilte, aldus spreker, in of voor Amerika, nacht en dag gewerkt om zoo veel mogelyk stikgassen-materiaal te be zitten, om wanneer het gebruik er van noodig mocht zijn, er een goed gebruik van kunnen te maden. Verder werden er door den spreker verschillende middelen aangeprezen, om een eventueelen volgenden oorlog te ver mijden. Hij hoopte ten slotte, dat men bij een volgende verkiezing zUn stem zou uitbrengen op de anti-militairiatiache can didates Hierna sloot Da. Hugenholzt deze bij een komst. Hy dankte de beide sprekers voor hunne redevoeringen, welke zij gehouden hadden en bracht tevens zijn dank uit, aan de muziekvereenigiug en beide zangveree- nigingen die hare belanglooze medewer king hadden verleend Tot afscheid gaf de muziek vereeniging nog enkele nummers ten gehoore. Gondriaan 3 Aug. De kinderen van de Openbare School met het personeel hebben Zaterdag j.l. een reisje gemaakt naar Breda en Omstreken met 2 auto bussen en 1 luxe auto van „de.Haas" daartoe gehuurd. Om 6 uur 's morgens vertrok men van hier, over Gorkum met een kleinen omweg op destebeter de streken in „Brabant" te kunnen zien, naar Breda. In de eerste plaats werd bezocht de speel tuin van Breda, waar alle vermakelijk- 1 heden voor de kinderen waren, zooals glijbaan en luchtschommel enz. waar de kinderen dan ook recht genoeglijk een poos vertoeft hebbeo, en na het spelen werden zij allen rijkelyk onthaald op krentebroodjes, kwatta's, ranja enz. Van daar werd gereden naar de Militaire Aca demie welke werd bezichtigd, toen werd de tocht ondernomen naar Ginneken waar het Mastbosch in de eerste plaats werd bezocht, op de reis werd door het hoofd der school C. A. Klootwijk nog ontmoet een heer die oehoorde tot de Vereeniging „Breda Vooruit" welke iu verbinding staat met de groote Kwattafabriek te Breda, die mijnheer liet kosteloos onder de kindereu 7 prijsjes verloten, de pryzen zullen aan de gelukkige winnaars worden toegezon den. Na nog eenige foto's genomen te hebben door den Heer 0. A. KlootwUk in de omgeving van Breda ging men in opgewekte stemming huiswaarts, en kwamen in die zelfde stemming om 10 uur in Goudriaan aan. Men kon aan de woolyke gezichten zierf dat de kindéren dien dag echt hadden genoten. Hier is zeker wel een woord van dank op zyn plaats aan de milde severs die de kinderen in staat hebben •gesteld dit zoo gezellig reisje te maken. Hardinxveld, 4 Aug. "Tot Burge meester onzer gemeente is hij Kön. Besluit benoemd de heer J. W. van Aken, Nieuwpoort, 4 Aug. Vanmiddag heeft onze gemeenteraiad vergaderd. Aanwezig alle leden, behalve de heer Ouderkerlk, die bericht van ver hindering had gezonden. Heit nieuw benoemde raadslid, de beer T. C. Rozen daal, legde de vemsch- te eeden af en werd als raadslid loegelaftem. Het adres der Vereeniging ,,Een Schoei met den Bijbel Nieuw poort'" werd behandeld, tegelijk met een adres van de inwoners F. H. Kwik en K. H. Kleijheeg, om dat verzoek niet toe te staan, gezien de voorwendsels, waaronder hand toeken in gen van ouders waren ver kregen en dat er ouders geweest waren, die hun handlteekening in trokken, zoodart, er maar tien ouders met vijftien kinderen overbleven. Het adres werd uitvoerig be - sproken. Daarna is het verzoek; der vereeniging, om geiden beschik baar te stellen voor een nieuwe school, of een gebouw beschik - baar te stellen, verworpen met vier tegen twee stemmen. In ons volgend nummer nemen we uitvoerig verslag dezer raads zitting op. Jaarsveld. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Jaarsveld, ge houden den 31 Juli 1924. Voorzitter de heer K. Vink, Bur gemeester. Secretaris de h$er H. van der Weerd. Aanwezig de heeren D. Zaal en C. van Soolingen, wethouders, en J. F. de Gier, G. H. A. de Gilde, H. Brinksma, D. van den Berg tn C. Verweij. De vergadering wordt met gebed geopend. De notulen 3er vorige vergadering worden z. h, 0. ongewijzigd vastge steld. Ingekomen stukken 1. Bericht van mej. Dogtefom» flat zij hare benoeming tot onderwijze - res in de nuttige handwerken aan. neemt. Wordt z.h.s. aangenomen voor kennisgeving. 2. Goedkeuring van Ged. Staten op de met de gemeente Schoonhoven gesloten overeenkomst tot toelating van kinderen op de M.U.L.O.-school aldaar. Wordt z. h. b. aangenomen voor kennisgeving. Wijziging van de fjnancieele re geling. Aangezien gebleken to, dat eenige posten, waarover bij Raadsbesluit van 27 Juni 1924 tot al- en over schrijving op en wijziging der be grooting van 1923, was beschikt, niet meer' voor vermindering vatbaar wa ren, worden deze posten z. h. s. door andere vervangen. Besloten wordt eerst punt 4 der agenda te behandelen. 4. Aanbieding der Gemeente-reke ning over 1923. De voorzitter stelt vöor de reke ning met de bijlagen ter inzage te leggen voor het publiek en haar daarna door de Raadsleden in een voor- of in een aparte verga dering te doen onderzoeken. De heer Verweij acht het beter dat de rekening circuleert onder de .raadsleden. De voorzitter gaat hiermede ac - coord, doch niet de bijlagen. De heer Brinksma vraagt wat voor bezwaar hiertegen is. De voorzitter antwoordt, dat met 't oog op zoek raken, circuleeren der bijlagen üiet kan geschieden. De heeir Van den Berg zegt, dat men de rekening eerst goed kan onderzoeken, als men ook de bijila- gen thuis heeft. De voorzitter zegt, dat men de posten, die men nader wil con- troleerem, toch kan noteeren en dan ter secretarie of in de vergadering de bijlagen kan onderzoeken. De heer Brinksma vindt het een vreemde regeling, dart de rekening eerst ter inzage ligt voor het pur bliek en zij eerst daarna door den Raad wordt behandeld ook de heer Verwedj acht dit een eiig on juiste behandeling van zaken, aoo ook met de begroeting, het vorig jaar stonden de posten reeds in die courant voor de raad er een oog had ingeslagen. Hij vindt dit een bespotting voor den Raad. De voorzitter kan zich niet ver eenigen met de zienswijze dezer heeren. Hij acht het iuist gezien dat het publiek gelegenheid krijgt opmerkingen bij den Raad in te dienen voor de behandeling. Bo vendien geeft de Gemeentewet deze handelwijze aan. De heer Brinksma zou de bijla gen niet in een voor, fdat in één, zoo noodig twee, speciale vergade ringen willen onderzoeken. Daarop wordt 2. h. o besloten de rekening gedurende 14 dagen met de bijlagen ter irzage te leg gen voor het publiek'; haar daar na te doen circuleeren en haar dsn in één, zoo noodig trwee aparte ver gaderingen te onderzoeken. Daarna wordt overgegaan tot een vergadering met gesloten deuren, ter behandeling van de met invor derbaarverklaring van verschillen - de aanslagen in den hoofdelijken omslag over vorige dienstjaren. Na heropening doet de voorzitter voorlezing van de niet invorder r baar te verklaren aanslagen, waar toe z. h. s. wordt besloten. Rondvraag. De heer Brinkman vraagt hoe het staart met die herstelling van het Bchooiportaal. De voorzitter zegt, dat deze zaak tot zijn leedwezen is verzuimd. De heer Brinksma vestigt de aan daebt op den toestand van de ge dempte sloot op het dorp, welke steeds slechter wordt. De heer De Gier zegt, dat het gedeelte van de Diaoonde thans in orde komt. De voorzitter zegt dat 'thetbeé- te is nog eens met de belanghebben den te confereerecn. Verder vraagt de heer Brinks ma Bij wie berust het onderhoud van de stoep hij het dorp De toe stand daar is slecht, met al die uitstekende keien. De voorzitter antwoordt, dart di| berust bij het hoogheemraadschap, waaraan daarover zal worden ge schreven. De heer Van den Berg vraagt of de potnp thans in orde is voor f 17. De voorzitter antwoord bervesti - gend, doch het ophalen tot op 15 Meter diepte heeft een f 30 extra gekost. De heer Verweij vraagt naar afwikkeling der distributieregeling. De voorzitter zegt, dat na afloop' der vorige vergadering direct aan Ged. Staten is gevraagd naar de stukken, doch totnogtoe is niets ontvangen, ook geen antwoord. De heer Verweij zegt thans met het volste recht te mogea zeggen, dat Ged. Staten den Raad als kwa jongen behandelen, doordat Ged. Staten deze zaak zoo lang aanhou den, heeft Lopik zelfs kasgeld moe ten leenen. Hij stelt dan ook voor zich hij den Minister van Binnen- landsohe Zaken over Ged. Staten te beklagen. De voorzitter vindt het wel jam- mer, dat bij het bezoek van den Commissaris der Koningin over de ze zaak niet is gesproken. De heer Brinksma zegt, dat dit bxpree niet is geschied, omdat men niet wist of de stukken er wam» De heer v. d. Berg zegt, dat toen de Burgemeester een steek op hem heeft gegeven, toen hij zeide dat van de 7 Raadsleden er ,6 voor de opheffing der openbare lagere school waren De voorzitter protesteert er te gen, dat hij een steek zou hebben gegeven hij heeft de meening wel ke z.i. hierover in den Raad heersobt, weergegeven. De heer Van den Berg zegt nog, dart de voorzitter zich wel eens kan vergissen en er meer leden tegen zijn. De heer Brinksma zegt, dat Ged. Staten zelf tot dezen stap noodza - ken. Weet de voorzitter soms een beteren weg De voorzitter zegt zich tegen hert voorstel niet te zul len verzetten. Daarna wordt met algemeeme stemmen het voorstel van den heer Verwedj aangenomen. De voorzitter deelt mede, dart bij de berproehing van de brandspuit is gebleken, dat op het dorp moet wor den aangeschaft een zuigbuis en in de Graaf 3 brandslangen, terwijl de spuit aldaar noodig eens moet wor den opgelakt. Hij stelt voor aan verschillende leveranciers prijsop gave te vragen. De heer De Gier meent, dal met twee nieuwe slangen kan worden volstaan, wanneer twee oude wor den gerepareerd Naar aanleiding van een opmer king van den heer Brinksma, wordt nog z. h. s. besloten de le verancier zelf slangen te laten bren gen In d^n tevens de dorpsspuit na te laten zien;, want ook deze zou nog wel een defect kunnen hebban. Daarna sluiting met gebed. Schoonhoven, 4 Aug. 1924. De Zwemwedstrijd. Reeds bjj de opening vfcn de zweminrichting in dit seizoen bestonden er plannen om een zwemwedstrijd te organiseeren, en nu Zaterdagmiddag is bet er dan ook van gekomen. Te twee uur arriveerde de Goudache Zweinclub in onze stad om een demon stratie te geven, terwyl ook een wedatryd zou plaats hebben. Poor „T.A.V.E.N.U." werden de gasten van het station afgehaald, waarna men in optocht naar de met vlaggen versierde zweminrichting trok. Daar wachtte reeds een groote schare belangstellenden. Te ongeveer drie uur werd met den wedstryd een aanvang gemaakt, onder leiding van den heer Samson, voorzitter van de Goudache Zwemclub. Vooral het nummer popduiken oogstte veel by val. Hevige spanning heerschte nu en dan onder het publiek als meerdere zwem mers bjjna gelijktijdig het eindpunt be reikten. Dan was het: „Wie zal het winien?" „Toe dan jó" en dergelijke meer en als dan het nummer afgewerkt was, werd de overwinnaar luide begroet. We kregen mooie zwemslagen te zien van de leden der Goudsche Zwemclub, terwyl ook de badmeester van die club zich in het water Vertoonde, en daverend applaus verwierf toen hij zich langen tijd liet drijven. Tenslotte gaven de Gouwenaars een mooien polowedstrijd te zien. Jammer genoeg barstte juist toen een zware regen bui los die velen deed vluchten. Het was een typisch gezicht hoe men zich beschermde tegen den regen met tafels en stoelen. Gelukkig hield de bui niet lang aan, maar mtusschen was zoo ongeveer het uur van scheiden geslagen en zag de Goudsche «lub zich genood zaakt afscheid van het Schoon hovensohe bad te nemen. In het Veerhuis werd de inwendige mensch versterkt. Daarbij heeft de voor zitter der Schoonhovensche Zwemclub, de heer Van Kempen een toespraak ge houden. HU dankte den heer Samson voor den gezelligen en leerzamen middag. Spr. schetste nog eens 05 welke manier het Zwembad was ontstaan hier ter stede. Voor de werkloozen was het eene goede werkverschaffing geweest een kuil te graven, die nu ons Zwembad geworden is, een bad, dat er wezen mag. Als tolk van het bestuur dankte spr. de leden der Goudsche Zwemclub nog- maals hartelUk, voor de demonstratie, die zU gegeven hadden en voor alle moeite dip ze er voor genomen hadden. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat het niet de laatste maal zou zUn, xiat de Goudsche Zwemclub een be zoek ^an onze stad bracht. Daarha nam de heer Samson het woord. Hjj hoopte, dat hU door hier een demon stratie te geven, bereikt zou hebben, dat Schoonhoven komen zal in den kring van den Nederl. Zwembond Hy dankte den heer V^Kempen voor de hartelyke ontvangst,#™ Daarna fpbok de Goudache Zwemclub met den trein van 5 uur. De uitslag ia als volgt: 25 M. vrije slag van jongens onder de 16 jaar. pr. J. Sierenberg, 24 sec., 2de pr. Grootheest, 26*/# sec., 3de pr. A. hrtland, 25 %k sec. 25 M. vrije slag ▼oor zwemmers boven |e 16 jaar. 8te pr. M. van den Bergh, 19 Vt sec., 2de pr. A. J. HeUneman, 20 sec., 8de J. Schouten, 22 a/6 sec. 25 M. rug zwemmen toor jongens onder de 10 jaar. lste pr. BI J. J. van der Bas, 27 a/a «wc-, 2de pr. A. Kortland, 30 Va sec^ 25 M. ruga wem men voor Jjwemmers boven de 16 jaar. y late pr. M. van den Bergh, 28 V» sec., le pr. J. Schouten, 24 Vb sec. popduiken. lite pr. A. J. HeU«eman, 20 sec., 2de pr. IC. van den Bergh, 24 sec., 8de pr. J. Schouten, 80 Vb sec. 25 M. schoolslag, lste pr. M. van den Bergh, 2e pr. A. J. Heijneman, 3de pr. Th. Mallingré. Concert. •Zaterdagavonu gaf de inuziek- vereeniging T. A. V. E. N. U. ter eere van den verjaardag van H. M. Koningin moe der een eon'cert in het Boter huis, onder leiding van den heer Pruyt, daar den heer Hoon verhinderd was zelf tedirigeeren Het concert mag wel heel goed geslaagd heeten en da heer Pruyt komt zeker eeu woord van lof toe voor zyn directie. Velen woonden het concert by. Ts water. - Vanmorgen tegen twaall uur stonden eenige jongens te visschen op een vlot in den Voorhaven, achter het huis van den hierR. Een der jongens, de 12-jarige Dirk T. die stond toe te zien is te water gevallen, üij wist zwemmende den kant te bereiken, en werd toen door zyn kameraden op den vasten wal ge- trukken. In de Scheepmakershaven vond het zelfde plaats met een jongen J. A. deL. den B. Ook deze werd eruit geholpen, zoodat dit ongelukje eveneens goedafiiep. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt waren Zaterdag aangevoerd 12 partyen, wegende 26UO K.G. Gestempelde f 66 - f 62. Onge stempelde f60*—Handel vlug. Mandollneoonoart. Naar wy vernemen hopen de mandolineclub O. D. S. wel be kend tijdens de jubileumfeesten en het ■trykorkest Symphouie hun eerste tuin- concert te geven. Wy doen gaarne opmer ken dat beide vereemgingen uitsluitend uit jonge dilettanten bestaan, op-enkele na, door den heer Versluis zelf opgeleid. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wy naar geplaatste advertentie. Ongeluk. Zaterdagavond wilde de heer Fortuyn, wonende op de Oude Singel alhier, gaan wandelen. Toen hy de deur uitstapte liepen twee aldaar stoeiende jongens, enJ. zoodanig tegen hem aan, dat de reeds op jaren zynde F. kwam te vallen. Dit kwam zoodanig aan, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Geconstateerd werd een vennoe deiijke heupbreuk. Op last vaude genees- kuödigo is F. vandaag naar bet zieken- Ihuis getransporteerd. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorologi»oh Instituut te De Bilt. j Naar waarneming in den morgen van 4 Augustus. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige westelyke tot zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tiJdeiyke opklaring, waarschynlijk regen buien, jets warmer. Gestikt. Te Groningen is een kiudje van J. G. glazenmaker, 7 maanden oud, in een stukje wortel gestikt. Ongelukkig aangekomen. Een dame te Noordwijk, die zeer slecht van gezicht was, trapte in de schuur op de ijzeren punten van een overeind staande hark. De steel sloeg voorover tegen de dame aan en kwam nngelukkigerwyze juist tegen het eenige goede oog, dat zoodanig werd getroffen, dat ty het moet missen. BU ongeluk gewurgd. In he* grensplaatsje Velen was het 10-jarig zoontje der wed. H. aldaar gisteren bezig oefenin gen te maken aan de ringen. Daarby raakte hij zoodanig met zyn hoofd tusschen de touwen beklemd dat, terwyl men hem eenigen tijd zocht, hU reeds gestikt was. Het verblindende licht. Gisteravond omstreeks half twaalf is op den Biltschenstraatweg, halfweg Utrecht- De Bilt, een particuliere auto van den v. d. P. V. uit Utrecht tegen een der groote autobussen van den dienst Amers foort-Utrecht opgereden. Deze groote autobus was geheel gevuld met zangera van Orpheus" uit Utreeht, die een uit voering te Soesterberg hadden gegeven. De particuliere auto werd geheel ver brijzeld, terwyi de drie inzittenJen gewond werdenper ziekenauto moesten zy naar de Rijksklinieken worden vervoerd. Van de-inzittenden in de autobus kreeg niemand letsel. De vermoedeiyke oorzaak is, dat beide auto's met verblindend licht reden, waar door de chauffeurs eikaars wagen niet konden zien. 'Brutaal. In een winkel op Picca dilly Circus liep gisteren een man binnen, die onder bedreiging met een revolver de ladeontvangst opeischte. De winkelbediende wist echter naar het vertrek, achter den winkel gelegen, te ontsnappen. Daar tele foneerde hy naar de politie. In den tusschentyd maakte de man aan een cliënte, die zich juist in den winkel bevoml, de portemonnaie met een Inhoud *an acht pond sterling afhandig. Toen de politie arriveerde, was de man spoorloos verdwenen. -- Opstap. Te Edinburg (Schot land) zyn reeds eenige tyd geleden twee Meieeuwen uit den dierentuin ontsnapt. Dinsdag verdween er weer een op ge heimzinnige manier. Een politieagent trof hem aan spartelend in het water, nfijlen ver van de plaats waar hy zyn avontuur begonnen was. Men constateer de ook nu weer, dat het dier om het water te bereiken, vele hindernissen had moeten overwinnen. Nadat hU het een eind ver stroomop waarts had gejaagd, om zyn kansen op ontsnapping naar zee te verminderen, belde de agent de Diergaarde op en kwa men oppassers aanzetten. De zeeleeuw vocht echter dapper voor vrij héld en pas nadat er groote versterkingen aangerukt waren, kon hy opnienw gevangen worden. Een eigenaardige brandkast. De mijnwerker H. G. te Blieyerheide, miste, toen hij vhn zijn werk thuiskwam, zijn spaargeldep, zijnde f 420, die hij verstopt had in een carbidbus- je, dat hij in een kachel geplaatst had. Het busje was er nog, maar hert geld niet. Wel animo. Voor de betrekking van boekhouder bij de gasfabriek, water- en electricitedtsi - bedrijven te Alphen a.d. Rijn, heb ben zioh niet minder dan 720 solli citanten aangemeld. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is hei 2-jarig zoontje van den landbouwer An- driessen te Nieuwer-Amstel in eèn sloot geraakt en verdronken. Lijk opgehaald, Uit het water bij de Wesrterdok- sluis te Amsterdam is het lijk op gehaald van een varensgezel, die bij het bevestigen van een vlagge- stok achter op een motorboot al daar het evenwicht had verforen en te water was geraakt. Doodgevalleb. - Te Heerenveen viel de bejaarde echt genoot© van" den heer M. Oord uit het raam van de tweede verdieping op straat. Mei gebroken polsen en inwendig gekwetst werd rij opge nomen Tiet slachtoffer is heden - morgen overleden. Tandjes krijgen. „Broer moet al wisselen", zegt moe der trotsch, als broer rondloopt' met een mondje vol aangestoken tan - den. In gewone gevallen is al heel gauw dart leed geleden. Maar wart zal men er van zeggen als een tachtigjarig man nog tanden krijigt. Toch is dat voorgekomen. William Preston, een tachtig'arig man te Le ghton Buazard in vSchotlaud, die pas zijn diamanten bntitloft heeft gevierd, heeft als geschenk van de natuur twee nieuwe snijtanden ge kregen. Tandartsen hebben verklaard dat er zulke gieyallem meer bekend! zijn Zoo heeft onlangs een man van ze ventig nog een verstandskies ge - kregen. Preston's geval was het derde, dart in 40 jaar tijde bekend was geworden. Een zware tocht. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat de bemanning van de vermiste Deensche schoener Teddy zidh aan de oostkust van Groenland bevindt. Gemeld wordt, dat aij thans aam boord van een Noorsché robben- vaarder naar IJsland onderweg is. De mannen hebben ontzaglijke ont beringen doorstaan, honger en kou de geleden en hadden veel last van scheurbuik. De Teddy vertrok 9 Augustus verieden jaar vain GermaniaJhaven en kwam op 75 graven noorder breedte en 16 graden westerlengte ln een ondoordringbaar ijsveld te recht. Het schip werd door het ijs ingesloten en door stormen en drijf ijs naar de LiverpooKktiSt gedreven Ten zuiden van de Scoreeby Sond moest de bemaimjbug op 8 October het schip verlaten jen na ongeveer 400 mijl op een ijsschots te hebben rondgedreven, wist zij na vele moeilijkheden in het midden van December den oostkust van Groen land te bereiken. CHT. GEKEF. KERK. Tweetal: te Vlaarbingen, K. Groen te Zwijndrecht en J. P. Meijering te Nieuwpoort. NED HERV. KERK. Beroepen: te Dinteloord, P. J. Steembeek te Bergambacht. Waddiaxveen, 4 Aug. Ds. J. Joh. Wielen ga, die een beroep aannam van de Ger. Kerk te, Alblasserdam, is voornemens Zondag 24 Augus tus a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk alhier. "Wegens overtr. van de Wet van 1880: J. P. te Krimpen a.d. Ussel, f 8 subs 2 d. Wegens overtr. der M. R. Regie: A. J. d. 8., f 10 auba. 6 d, Wegens overtr. der Boterwet: G.vJ. T. te Schoonhoven, f 6 subs. 8 d. Wegens overtr. der Trekhondenwet P. M. te Lopik, J. d. H. te Bergambapht, ieder f 8 subs. 1 d.; M. d. G. te Haastrecht, f 5 subs. 4 a. Wegens overtr. der Vleeschkeurings- verord. te Berkenwoude: 8. 8. te Berken- woude, f 8 subs. 2 d. Wegens overtr. der Riviervisscherij-regl.: W. d. J. te Ammerstol, vrijspraak met teruggave van blieknet. Wegens overt. Pol.-verord. te Schoon hoven J. v. O. te Schoonhoven f 6 subs. 4 d Wegens overtr. der Leerplichtwet: P. T. V. te Krimpen a.d. Ussel, f 4 subs. 2 d.; S. B. te Lekkerkerk, f 10 subs. 6 d.; J. B. d. B. te Bergambacht, A. M. te Bergam bacht, beiden geen straf; A. H. te Ouderkerk a. d. IJasel, f 3 subs. 1 d.; J. A. 8. te Lekkerkerk. f 2 subs ld, J. v. V. en J. 8. te Berkenwoude, ieder f 6 subs, ieder 8 d., K. B. te Berken woude, f 2 subs. 1 d., K. v. d. H. te Befgambacht, f 6 subs. 8 d., D. D. te Beikenwoude, f 8 subs. 1 d., N. d. H. te Berkenwoude, f 4 subs. 2 d C. K. en P. v. d. G., beiden te Lekkerkerk, ieder f 1 subs, ieder 1 d. ^regens te Haastrecht harder dan 10 K M. per uur rijdenH H. A. v B. te Gouda f 5 subs. 2 dg.L. H. Th. J. 8. te Schoonhoven f 0 subs. 8 dg.H. J V, te Gouda f 8 subs. 2 dg.J. v. V. te Gouda J. F. V. te UtrechtJ. 8. te GoudaA. C. T. te Hilversum; J. O. te Rotterdam; A. A. te Rotterdam l£. de Kt te s' Gra- venhage'; J. v. d. B. te Moordrecht ieder f10 ssbs. 5 dg.P. v. d. P. te Gouda f 3 suba. 2 dg.J. L. H. 8. te Rotterdam f 3 subs. 2 dg.; H. 0. te Hilversum f 6 subs. 2 dg. K. v. D te Papekop f 15 subs. 6 dg.H. 0. te Waddingsveen f 8 subs. 4 dg.H. M. te Rotterdam f 8 subs. 2 dg. A. r. d. G. te Rotterdam f 8 subs.4dg.; P. 8. J. H. W te Rotterdam f 6 subs. 8 dg.K. te Gouda f 8 subs. 2 dg. H. F. te Utrecht f 0 subs. 8 dg.W D. te Bussum f 15 subs. 5 dg.J. v. B. te Gouda f 8 subs. 4 dg.W. F. H. te Rot terdam f 6 spb. 4 dg.J. G. te Rotterdam f 6 sub. 8 dg.W. F. H., A. J. V. beiden te Rotterdam f 8 subs 2 dvr.J. A. B. s' Gravenhage, D. 8. v. d. H. te Rotterdam f 8 subs. 4 dg.L. W. H te Utrecht f 12 subs. 6 dg.F. A de W. Rotterdam f 5 subs. 2 dg. J. v. A. te Biltho'ven f 8 subs. 4 dg. H. A, v, R.. Rotterdam, f 15 subs. 5 d. Wegens straatschenderijC. L. d. J. te Ammerstol, f 5 subs. 4 d. Wegens overtreding der VeewetN. P. H. te Oudewater f 15 sub 5 d. Wegens overtreding der Arbeidswet J. D. te Lekkerkerk f 3 subs 2d.; J. C. L. te Polsbroek 2 geldboete van f 3 subs 2 d. voor iedere boete C. v. d. W. te Lekkerkerk 8 geldboeten van f 1 sub 1 d. voor elk bóete. Wegens overtreding van het Alg. regl. v. Pol. voor rivieren en rijkskanalen A te Bergambacht aangehouden' tot 5 September a. s. Wegens overtieding der Vleeschkeu ringswet A. R. te Bergambacht f 25 subs 10 d. Wegens overtreding der RUnvaart Pol. regl.H. P. zwervende 20 francs sub 1 dag. Wegens in dronkenschap de orde ver boren J. J. de G. en T. F, d. G. beiden Lopik ieder t 0 subs 4 d. Wegens overtreding der brandweerver ordening te Krimpen a. d. LekP. B. te Krimpen a. d. Lek f 3 sub ld.; J. N.te Krimpen a. d. Lek f 8 sub 1 d. Wegens dronkenschap: P. d. G. te Schoonhoven, 8 dagen hechtenis, J. M. 8. te Krimpen a.d. Lek, f 8 suba. 4 d. Wegens overtreding der Visscherijwet: M. A. P. te Utrecht, f 2 subs. 2 d., E. D. en D. M. te Polsbroek, f 3 subs. 1 d. met verb.verkl. van de in beslag genomen dobbers. Wegens overtreding der BUz. visscherij- regl. C. d. J., S. d. O., beiden te Jaarsveld, ieder f 9 subs, ieder 1 d. Wegens overtr. van Art. 460: C. d. J. en 8. d. O., beiden te Jaarsveld, ieder f 8 subs, ieder 1 d. Wegens overtr. der M.R.W.P. J. C. M. W. te Rotterdam f 6 subs. 2 d., A. J. D. te Oudewater, f 6 aubs. 8 d., W. V. te Lopik, f 85 subs. 20 d., D. 3. te Gouua, t 8 subs. 2 d. P. E. te Krimpen a.d Lek, aangehou den tot 5 September a.s., A. D. te Polsbroek, 2 geldb. van elk f 6 suba. 8 d. voor elke boete, J. Z. te Polsbroek, f 10 subs. 5 d., J. v. d. H. te Ameide, f 10 subs. 5 d. Wegens te StolwUk harder dan 10 K.M. per uur rijden, H. A. Z. v. B. te Schoon hoven, f 6 subB. 8 d., P. J. v. H. te Zegwaard, f 10 subs. 5 d. Wegens te Krimpen a.d. Lek harder dan 15 K.M. per uur ryden: J. M. d. O. te Lekkerkerk, f 20 subs. 10 d., J. V. L. te Lekkerkerk. f 20 subs. 10 d. Kantongerecht Schoonhoven. Uitspraken van 1 Augustus 1924. Wegens ryden zonder licht: W. C. M. te Berkenwoude, M G. te Linschoten, J. M. te Haastrecht, ieder f 2 subs, ieder een week tuchtschool; J. A. v. 8. te Gouda, W. I. M. te Ammerstol, H. J. te Haastrecht, B. D. te Ouderkerk a.d. Ussel, D. 8. te Gouda, J. v. D. te Krimpen a.d. Ussel, A. d. G. te Lopik, A. R. te Jaarsveld, M. 8. te Rotterdam, J. v. d. K. te Jaars veld, P. V. te Bergambacht, G. T. te Snelrewaard, ieder f 6 subs. 2 d.; E. J.F. d. L. te Schoonhoven, f 2 subs. 2 d,; A. L. te Ouderkerk a.d. Ussel, vryspraak. Wegens overtr. der Jachtwet: P. B. te Lekkerkerk, A. B. B., A. B., beiden te Lekkerkerk, allen aangehouden tot 6 September a.s. (Eigen Hfldio-dienst). •ROTTERDAM, 4 Aug. Heden ia adihier een ernstig motorongeluk ge- geluk gebeurd. De 78-jarige wed. K. G. werd op den Crooswijkschen weg door een motorrijwiel - over - reden. Daar de vrouw doof waö, hoorde zij kot motorrijwiel niet na deren. Door de herhaalde signalen op merkzaam gemaakt, duwde een man die naast haar liep, de vrouw aaar rechts, zoodat de motorrijder tus schen hen door kon rijden. De motorrijder raakte door deze manoeuvre de kluts kwijt en reed tegen de vrouw aan. Zwaar ge kneusd werd zij door den genees kundigen dienst opgenomen en naar het ziekenhui» vervoerd, waar zij aan de bekomen verwondingen overleed. De eonfsrentle te Londen. BERLIJN, 4 Aug. De Du* sche delegatie is hedenmorgen naar Londen vertrokken, om 1 daar de conferentie bij te wonen. Zij zal morgenochtend te Londen aanko men. Reeds Dinsdagmiddag zullen de besprekingen met de Geallieerden aanvangen. In Berlijn rekent men erop, dat de conferentie tegen het einde dezer week tot een velledig besluit zal komen en zal kunnen worden beëindigd. De dooden herdacht. LüNDEN, 4 Aug. Ter gelegen - hoid van den tienden verjaardag van het uitbreken van den oorlog zijn door het geheele Britflche rijk de veertig millioen Engelsche sol daten, die in den wereldoorlog ge dood werden, herdacht. Alom wer den plechtige diensten gehouden. De bladen bevatten uitvoerige ar tikelen, waarin vooraanstaande personen hun meening over de Ver schillende vraagstukken neerschrij- Schoonhoven, 3 Juli- UirtelMgen van de jti. Zondag gespeelde wed strijden „Sportclub"-veteranen „B. M. T." veterane» 26. „Sportclub I"—B. M. T-1" 2-3. ..Sportclub II"„Haastrecht I" 3-4. Stolwijk, 3 Juli. Op de kaatswed strijd, die heden alhier is gehou den. zijn 9 partijen gespeeld. Hier van won de partij met G. v. d. Heuvel als opslager er 7, terwijl de andere partij, waarbij L. v. d. Heuvel l)z. als opslager fungeerde, 2 partijen won. De belangstelling van het publiek is steeds toeneme» de. LEKKERKERK. Juli Geboren Ra'jerfcje, d. van J. C. SHngelantd en C. v. d. Heeden. Thijs z von J. van Herk en •M Klerk. Geboren: LOUIS JOHAN HUGO Zoon van HUGO SCHEER en M. W. SCHEER— van dsr Bijl. Schoonhoven, 4 Aug. 1924. Tuinconcerl te geven door de Mandolineclub „O.D.S." en het Strijkorkest „SYMPHONIA" onder directie van den Heer P. Versluis op Donderdag 7 Auguilusl924, in den Tuin van het Heerenlogament. Aanvang 8 uur precies. Programma's h 40tt. verkrijgbaar bij W. Timmer, Boekhandel. J. W Peerbolte, Sigarenmagazijn. A. Faas, Sigarenmagazijn Aan de 2e O. L. SCHOOL te Bergambacht (Lekdijk) wordt op 1 September a.s. gevraagdi Een tegen een belooning, berekend naar f 600,— per jaar voor be zitters van de onderwijzersakte en naar f 400,voor niet-bezltters dier akte. Stukken vóór 15 - Augustus a.s. aan den burgemeester.' Een Gotrouwd C. YImmt, cq N. A. Berger. B. de Roo» en N. P. van der Laan. HEI- EN BOEI COP. Juli. Geboren Jan Amtbonie, z. vtMö H. G. Kaire en A. Zijderveld. Getrouwd C. Leen wie, oud 2l j. em G. Peeeedee, oud 22 j. LEXMOND. Juli. Geboren Gijefeert Johannee, z van J. A. Bekker enlgA. van den Heuvel. Overleden W. L. v. Eb, oud 67 jaar, echtgenoote van H. van Bentum. T. de Jong, oud 36 j., echtgenoote van J. Uittenbogiaard. BERGAMBACHT, Van 25 Juli 1 Aug. Geboren Cor, z. van A. Renee en M. W. Berkouwer. Jozina, d. van C. Stuurman en A. van der Haan Juliana, d. van J. H. de Jong en A. J. H. Janeeen. Overleden J. Hoogenboezean, oud 66 j,, wedn. van T. Oskam. GI ESSEN -NI EU WK ER K Juli. Geboren Cornelia, d. van A. Sf-uij en J VerhoekLeendert, z, van A. Haorewijn en L. d. Toom' Overleden Een levenloos aan gegeven kilTd van F. van Houw©-' lingen en J de Koning. BLESKENSGRAAF Juli. Overleden C L. van Houwe- Fngen, oud 4 j. N. de Jong, oud 75 j weduwe van H. Smit. STREEFKERK. Van 1.6-31 Juli. Geboren Johannee Pieter, z. van P v. d. Berg en C. M. Noor- I ander. Getrouwd C Spruijtenburg, oud 24 j. en C, M. de Haan, oud 24 j. Overleden: B Kledin, oud 79 j., weduwnaar van L. Verhoeff. MarktbtrlehUn Adres: O. VAN DEN BERp, Beurschipper, Oijbeland gemeeitie Brandwijk. Zoo spoedig mogelijk gevraagd Een voor dag en nacht, R.-K., tusschen 14 en 18 jaar, liefst uit den boe renstand. Brieven onder No. 6090, bureau van dit blad. gevraagd. Een weduwnaar zonder kinderen, oud 40 jaar, vraagt nette Huiihouditer, Jonge Dochter of Weduwe, zonder kinderen, tusschen 35 en 45 jaar, ora later naar goedvinden een huwelijk aan te gaan. Franco brieven onder letter S, aan H. SCHENK Hz., Lange Stoep 7, Lekkerkerk. NV UTRECHT, 2 Aug. Aan de markt ailhier waren heden aange voerd 395 stuks vee. Handel matig. De prijzen waren Stieren f 150 f 320, vaa/rzen f 240—f 340. pin ken f 110f 200. melkkoeden f 220 f 440. kalfkoeien f 280f 460, vaarskoeien f 240f 330, magere kalveren f 60f 80. nuchtere kal veren f 16f 21, magere varkens f 16—f 48 biggen f 6—f 16. mage re sebnpen "f 38f 48, zulglamme- ren f 32—f 38. Het zekerste en eenvoudigste geneesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zii ?ljn het zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan be hoefte heeft Zij staan de natuur bij en het gebruik tr van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig verauikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 12 en gevraagd voor werk Schietbanen enz. aan den Krallngschen weg te Rotterdam. Qrondwerkers voor directe in dienslfreding. Belanghebbenden kunnen zich melden bij M. DE JONQ Az., Lagenweg, Ouderkerk a.d. IJssel, of op het werk Scholencomplex bij de Aannemers v. d. VELDEN en DE JONQ, Bilderdijkstraat 90, Rotterdam. met 25 November, wegens huwelijk der tegenwoordige .een P.O., liefst goed kunnende melken bij W. BQER Nz., Bodegrave i. met 27 H.A. beet Vrij van huur. Hypotheek beschikbaar. Brieven no. 5770, bureau van dit blad. in Juisten pasvorm bij Opticien, (Oezlchtskundige)

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2