ERD tatU." NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. 1FOIO8IW elweek I lauheien en ameuuiemenien Woensdag 6 Augustus 1924. 56' Jaargang No. 4849. Vanai - EERSTE BLAD. Buitenlandse!! Overzicht. inchem De roode handen. ,Culemborg GRENflDINE5AU .ge frankenkoers alerdag 2 Ayg. Zalutpr" ui n huur. ograaf. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. DONK - Gorcum Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON f US. Ingezonden Mededeelingen. 'ipuddh e hem ingezonden Bijzondere aanbiedingen van egelijk, solide ei - goedkoop. S. W. N. VAN N00TEN, SCHOONHOVEN. Uitgaven. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18768. ioornaar, betuigt Firma Wennskes 7langt conditiën. J in uexhsr, iPïAiMndi mdd- E te goed Hoofd |e naar at &enpafte ncier E>hsM n suikelr*, maal sel was geleverd i lederen zak n.l: MET SUIKER. MET SUIKER. IS. SCHOONHOVENSCHE COURANT. zal dus een heel belangrijke i ddg worden én daaruit zal af leiden zijn of de conferentie geslaagd is of niet. nigen glimlach aan toe, „en dat zij u niet tot man bekomt, nu, dat houd ik ook niet voor een al te groot onheil.” Beiden reden gezamenlijk naar een bankiershuis, waar zij het contract, na het eerst verzegeld te hebben, deponeerden. Daarop overhan digde Witmar Hiller den op een valschen naam gestelden wissel op Adelaï tot het vastgaitelde bedrag. Beiden begaven zich vervolgens naar het hotel terug, waar Witmar zich tot den avond onledig hield met fijn levensloop zijner familie op het papier te brengen. Het was tamelijk laat, toen beiden zich naar een Variété begaven. Zij namen aan eene dichtbezette tafel plaats. Hiller leid de hef plan der veldtocht en Witmar voerde uit wat deze hem beval. „Zeg een pair onbeschaamde woorden tot dat meisje!” fluisterde Hiller. Witmar deed wat hem geboden werd; het meisje, dat eveneens aan de tafel zat, gaf een grof antwoord, hetwelk Witmar met een brutaliteit beantwoordde. Een der aan tafel zittende heeren bemoeide zich met het geval; er ontstond twist, die weldrain handtastelijkheden ontaardde. Men greep Wismar van alle kanten aa‘h; deze verweerde zich zoo heftig mo gelijk. Het publiek stond op; men gebood stilte; de kellners snelden toe en in het volgpnde oogenblik bevonden de rustver stoorders zich op de straat. Hiller, die zoodra de twist een aanvang nam, zich teruggetrokken had, snelde naar buiten en zag tot zijn groote te vredenheid, hoe de in het lokaal begonnen vechtpartij op de straat werd voortgezet en hoe van alle kanten politieagenten kwamen toesnellen, om de vechtersbazen uit elkander te jagen. Het gelukte hun ook de meesten tot kalmte te brengenalleen en i gesteld van Dr. Hakkenberg. Zondag 8 Augustus, hield de Post duiven Vereeniging „De Snelpost" een wedvlucht vanaf Lage-Zwaluwe, afstand 86 K.M., voor Oude en Jonge duiven. Het aantal deelnemende duiven be droeg 89 stuks. Behaald werden door: T. Spek, le, 2e, Be, 4e en 5e prijs, J. Vermeulen, 6e prijs, B. Blanken, 7e prjjs. Aankomst eerste duif 11.88.20 uur. Bij een Zondag j.l. gehouden wed vlucht vanaf Chimay (Frankrijk), afstand 220 K.M., voor jonge duiven, behaalde T. Spek, le, 8e, 4e, Be, 7e en 8e prijs, J. Vermeulen, 2e en 6e prijs, H. van Vliet, 9e prijs. Aan deze wedvlucht namen deel 27 duiven Aankomst eerste duif 2.18.12 uur. Amelde en Tlsnhovsn 6 Aug. Zaterdag namiddag passeerden jover deze gemeente twee onweersbuien, de laatste was kort maar hevig en vergezeld van hagel, ter groote van pitten en kersen, die geen schade van beteekenis hebben aangericht. Ter wlfder tijd ongeveer was er 8/4 uur benedenwaarts een windhoos, terwijl 't hier bladstil was. Amelde 6 Aug. Op de deze week Donderdag hier plaats hebbende publieke verkooping van boomvruchten zijn ruim 70 perceelen, appelen zijn in deze streek schaarsch, peren en noten overvloedig. Wegens storing in de Electrische ge- leiding zit heel de gemeente in het duister. Wat dit zeggen wil, kunnen we aan schouwen als we de gemeente eens door gaan. Hier zien we een klein nachtlampje branden, daar weer een kaars enz. Voor dengene die er mee te maken heeft is het evenwel een groote lastpost, aangezien niet elk zijn olielamp altijd gereed heeft. Ook voor hen die hun machine met electri- sche stroom drijven is het zeer onaange naam. Jaarsveld 8 Aug. Door milde handen daartoe in staat gesteld maakte de kinderen der openbare school begunstigd door prach tig zomerweer, een reisje naar den Haag en’ Scheveningen. Na veel gezien en genoten te hebben keerde de kinderen üuugst voldaan per auto weer huiswaarts. Het huis bewoond door den eigenaar ster mej. de Wed. J. Kentie, kantoorhoud- ster alhier, is uit de hand verkocht aan. den heer B. Manschot, winkelier alhier. De collecte voor den school met den Bijbel in de Ned. Hervormde Kerk alhier gehouden, heeft opgebracht de somma van f 85-, Alblasserdam 8 Aug. Donderdag 81 Juli maakten de leerlingen der beide hoogste klassen van de openbare school IL de Heer A. G. Hoffman, een reiq< Hoek van Holland. s’ Morgens ging het per boot tot Rotter dam en verder per trein naarde bestemming. Eerst vermaak aan het strand, toen de duinen in, ezeltje rijden, kortom er is volop genoten, alles onder begunstiging van heerlijk zonnig weder. De terugtocht geschiedde eveneens per trein en boot, zoodat de kinderen 's avonds om 9 uur ten hoogst» voldaan thuis kwamen. Een woord van dank aan allen, die op eenigerlei wijze aan dit schoolreisje hebben medegewerkt, is zeer zeker opzijn plaats. Alblasserdam 8 Aug. Alhier had plaats een vergadering van de Ziekenhuis ver nam. pl.m. 4 uur In Gorinchem aan waar na tusschen 5 en 6 uur eene muzikale wandeling wordt gemaakt langs de vol gende routeDoelen, Gr. Markt, Groenmarkt N.Z., Krtftstr., Torenstraat, Pompstraat Westwagenstr., (filiaal Goulmy Baar), Haaratr., Arkelstraat, Hoogstraat, Appeid(jk Robberstraat,Kaikhaven W?Z., Vischmarkt, Visschersdijk, Blauwetorenstr. Havendtjk, Hoogstraat, Gasthuisstraat, Kruisstraat, Zusterhuis, Doelen. ’s Avonds 8 uur geeft dit beroemde koor een concert in den Doelentuin. Voor nadeie bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad ea de groote aanplakbiljetten I Glesson-Nleuwkork, 6 Aug. Werd Zater dagavond eerst door een leder gesproken over het ernstig motorongeluk, al spoe dig werd door de ouderen van dit onder werp afgestapt om (wat ons niet verwon derd) aan vrienden en geburen weder- keerig de vraag te stellen: „Zeg, heb jij vanmiddag ook je belastingbrief thuis gekregen, en zeker ook weer veel hooger dan verleden jaar?” - Schier iedereen was in de hoogste mate ontstemd over de hooge aanslagen; voor namelijk in de gemeentelijke omslag. Wij vragen ons dan ook af, hoe komt het toch, dat hier in onderscheid met zoovele grootere en geriefelijker gemeenten, zoo buitengewoon véél betaald moet worden? Zelfs zijn we nog verstoken van goed drinkwater I Velen wijten het wel aan den duren kabel die hier voer enisle jaren geleden gelegd ia, weer anderen aan de tekorten uit de distributletijd, en een derde aan de omstandigheden dat men de opcenten van de vermogensbelasting erfif heeft gedaan, en dat alles te zamen genomen, daar moeten wij voor dokken. Doch ons klagen zal niet helpen, het einde zal wel zijn „Bijmen betaal!” En toch blijft die verhoogde aanslag voor een ieder een groot raadsel, daar we toch voor enkele dagen terug in de courant lazen dat de gemeenterekening over 1928 sloot met een voordeelig saldo van ruim 2600 gulden. .We hooren de kinderen wel eens zin gen op straat „Houd er de moed maar in”, maar hier zou men er wel eens moe deloos onder worden. Dat er betaald moet worden weten wij allen, doch waarom zooveel is en blijft een vraagstuk voor bijna iedereen! Dez^r dagen vervoegden zich bij den arbeider, Den Toom aan den Kanaal dijk alhier, twee (havenloos uitziende man nen. Zij vroegen om water, daar rij vol gens hun zeggen dorst hadden. Zij liepen evenwel heel brutaal, tot in het midden van de woonkamer. Eindelijk vertrokken zij, en zwierven nog eenlgensttfd nabij de spoorlijn rond. Nader vernemen wij dat het tweetal gearresteerd is en zij niet in het bezit waren van een goeden pas. Zaterdagmiddag had alhier een ern stig motorongeluk plaats. Toen de heer van de vereischte DER. er honderd negen stieg voortliepen. „Hoe heet gij?” sBennoI” antwoordde de Amerikaan. „En ik heet Ferdinand!" zei Hiller. Zij waren in het hotel aangekomen en begaven zich,, naar de door Wismar be stelde kamers. Daar werd het contract nogmaals opgesteld. Terwijl Wismar schreef liep Hiller met groote stappen de kamer op en neer, en toen de Amerikaan gereed was en beiden het contract onder- teekend hadden, trok Hiller zijn mede plichtige mee naar het venster dat het verst van de deur verwijderd was. „Luister naar mijn plan: a(s gij daarop in gaat zij gij bulten alle gevaar. Wij hebben gezamenlijk het hotel betreden; niemand weet, wie van ons Hiller en wie Wismar is. Gij zult vandaag nog heen gaan en niet meer terugkomen, onder- tusschen maak ik mij van uw bezittingen meester, reis naar Cassel en huw het meisje. Na zes weken verschijnt gij „Ja, maar ik kan toch niet zes weken lang eenvoudig verdwijnen" onderbrak Wismar hem-, „hoe zal ik dan mijn lange afwezigheid verklaren? wat zal ik dan zeggen, waar ik was? Men zal ons plan doorzien! Op deze omstandigheid lijdt ons geheel® plan schipbreuk!" „Volstrekt niet?” „Weet gij een uitvlucht?” „Ge zult in het geheel geen uitvlucht noodig hebbenGe vertelt het volgende Ge zijt te Hamburg aangekomen en hebt toevallig op straat een man leeren kennen, die Hiller heette. Deze Hiller, die zoozeer op u geleek’ dat. men hem met u kon verwisselen, heeft u om aanbevelings brieven voor Amerika verzocht en gij zijt met hem naar uw hotel gegaan; om de aanbevelingsbrieven te schrijven. Nadat dit geschied was, hebt ge u met Hiller Deze Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en dea Vrijdagsmiddags uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland J 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Alen kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenpersonen. is bij aankomst onder behandeling eeniging. Na opening door den 2e Voorz- den heer J. v. Dam volgde de jaarverslagen ’’van den secretaris en penningmeester. Op dit oogenblik zijn er 1128 trekkende leden. Besloten werd om de bedragen voor uitkeering te verhoogen tot f 8.50 per dag voor een maximum van dertig dagen. Leden die vertrokken naar andere plaat sen kunnen indien zij den wensch daarvoor te kennen geven lid blijven, met recht op uitkeering. Besloten werd om regle menten te laten drukken en elk lid een exemplaar te geven. De aftredende heeren J. Jonker en D. W. Hollander werden herkozen en voor den heer B. Stout die zich niet meer her kiesbaar stelde, den heer P. Vogelesang. Allen namen hun functie aan. Het voorbijgegane jaar werden 8 ledên verpleegd in een ziekenhuis. - Alhier had de heer De Waard een ongeluk met zijn motor, waarmede hij zoodanig tegen de muur, welke zich bevind aan de kant der rivier, opreed, dat de band welke om de waterkeering is be vestigd zeker 25 «entimeter verschoof. ,Het ongeluk gebeurde bij het Groene Kruis, waar direct zuster mej. Speelpenning de eerste hulp verleende. We zouden zeggen een beetje kalmer rijden mag wel want het ging wel enkele K.M. te hard, wat op een verkeersweg als hier sterk te ontraden is. Gouderak 8 Aug. Zondag 3 Aug. hield de Postduiven ver. „De Witpen” een Kasconcours van <iit Ottignles 140 K.M. De prijzen werden als volgt behaald. Poule prijzen. C. den Braber le 8e 4e 11e 15e 21e 22e 80e prijs. L. de Bode 2e 5e 19e prijs. F. Donk 6e 8e 10e pr. F. D. Both 7e 29e 81e 85e 88e 42e pr. A. W. Soet 9e 26e 84e 89e 40e pr. E. Loendersloot 12e pr. W. Boons 18e pr. J, Baas 14e pr. A. de Groot 16e 24e 28e 46e prijs. H. J. Scholten 17e 28e 41e 48e pr. P. Burger 18e 82e pr. - - pr. W. Loendersloot 27e 45e pr. G. A. A. v. Vliet 86e, 44e pr. naar een Variété begeven, om daar den avond te passeerendaar zijt ge in twist geraakt, het kwam helaas tot handtaste lijkheden en gij hebt het ongeluk gehad, een politieagent, die u naar het bureau wilde brengen, een vuistslag te geven. Op het bureau hebt ge uw naam eerst op het laatste oogenblik uit onbedachtzaam heid genoemd. Uit de gevangenis ontsla gen, zijt ge naar het hotel teruggesneld, om daar te vernemen, dat de man, met wien g(j in het hotel gekomen zijt, zich van al uw goederen, welke men hem zonder tegenspraak had overhandigd, had meester gemaaktomdat niemand in het het hotel wist, wie van de beide heeren de ware Witmar was. Gij zijt toen ontnid- delijk naar Cassel gereisd, om daar tot uw ontzetting te vernemen, welke schur kenstreek die Hiller heeft gedaan.” „Dus ik moet mij laten opsluiten „Bestaat er een meer practisch middel kunt ge een prachtiger uitdenken?” Met somber gelaat had Witmar naar den spreker geluisterd. „G0 hebt gelijk, uw plan is meesterlijk. Ik zal mU over eenkomstig uw voorschriften gedragen. Gij zjjt een sluwe kop!” voegde hij er bij, terwijl hij Hiller somber aanzag, jam mer, dat zooveel schanderheid aan zoo slechte zaak besteed wordt!" Hiller lachte. De zaak is voor dien Ulmann zóó gevaarlijk niet; ik zal den greep in zjjn kas zoo min mogeltfk diep doen zijnik zou dien greep zelfs volko men nalaten, als ik niet in den schijn aannamen moest, dat ik het bedrog slechts had uitgevoerd, om zijn kas te berooven. Wat ^'dochter betreft, die kan zich im mers 'na mijn verdwijnen van mij laten scheiden, dat overkomt immers tal van vrouwenvoegde hij er met een lichtzln- Witmar sloeg als een razende om zich heen. Hiller zag nog, hoe twee politie agenten den Amerikaan vastgrepen, om hem naar het bureau te brengen; zag nog, dat Wism&r losrukte un een der politieagenten met zijn wandelstok op het hoofd sloeg, zoodat de man in elkander zakte en de helm over den grond rolde; vervolgens werd het lichaam van zijn medeplichtige aan zijn oog onttiokken door de menigte, die de vechtenden om drong; hij zag hem eerst weder op de trap, die naar het politebureau voert; de Amerikaan voorwaarts gestooten, strom pelde de treden van de trap op en ver dween achter de deur van het bureau. „Die is bezorgd en uit den weg ge- ruiihdmompelde hij, nam plaats'in een huurkoets en r<fed naar het Hamburger Hof. „Ik reis heden nog af," beet hij den portier toe, „naar Hannover! Laat mijn koffers naar het station brengen en den kellner, de rekening opmaken. Nummer 17 en 18” voegde hij er bij, toen de por tier hem eenigszins verlegen aanleek. Hij nam den sleutel en begaf zich naar de kamers van Witmar. De koffen waren reeds gepakt. Witmar had hem al zijn have ter hand gesteld; slechts omstreeks duizend dollars aan geld en wat hij aan het lichaam droeg, had hij behouden. Zelfs al zijn correspon dentie had de Amerikaan moeten uitle veren, opdat zijn naam door niets zou worden verraden. Niemand in het hotel koesterde wan trouwen, dat Hiller de echte Witmar was, daar niemand weten kon, wie van de beide heeren, die steeds te zamen gingen, de Amerikaan zou zijn. «ordt V8Kvolgfl| rehalie, grooter r FERDAM. leer N. van Tuil, VAN uOOL. ngt t Ike inzender e blauwe pakjes :autje. Hoe meer us.Wennex-Bleek- isen. De omslagen vóór 31 December )or een jongen of lijd. P. v. d. Linden 20 25e pr. F. Brokking Donker 38e pr. C. 1 P. Meldde 87e pr. Kaspnjzen. le prijs 0. den Braber, 2e pr. L. de Bode,.. 3e pr. F. Donk, 4e pr. F. D. Both, 5e pr. A. W. Soet, 6e prijs C. Loen dersloot, 7e pr. W. Boom, 80 pr. J.Baaa, 9e A. de Groot, 10e pr. HpJ. Scholten, 11e prijs P. Burger, 12e pr. P. v. d. Linden, 18e pr. W. Loendersloot, 14e pr F. Brokking 15e. pr. G. A. A. Donker, 16e pr. 0. v. Vliet, T7e pr. P. Melde, 18e pr. G. Pals- graaf, 19e pr. P. Boers, 20e pr. F. Vliet. 21e pr. P. de Bruin. Eerste overduif F. D. Both, 2e A. de Groot, 8e W. Loendersloot. Eerste Duif 10-28-88 laatste 10-52-29. Eereprtfs geschonken door den Weled. Heer Cabout voor de aangewezen duif werd gewonnen door C. den Braber met 4e prijs. Gorinchem 6 D0 volgende mede- deelingen omtrent het muziekconcours. A.s. Dinsdag 12 Aug. voorm. 10 uur (zomertijd) worden de deelnemende mu ziekcorpsen, het Eere-comité en de Jury officiéél ontvangen in De Doelen, Molenstr., waarna gezamenlijke wandeling naar het Ooncoursterrein buiten de Arkelpoort. Woensdag 18 Aug. voorm. 9.80 uur (zomertijd) ontvangst van de deelnemende zangvereenlgingen in De Doelen, waarna in optocht naar het Concoursterrein. Donderdag 14 Aug. komt het Kon. Mu ziekcorps Goulmy Baar over Sleeuwljk In de daarop volgende vergade ring zullen spijkers met koppen kunnen worden geslagen. De vooruitzichten voor de con ferentie zijn nu gunstiger dan ooit. In ENGELAND is door de verkla ringen van Dr. Marx, die- in Duitsch geschiedden, terwijl zij het Engelsch en Fransch het oi in het Engelsch en Fransch werden vertaald, een zeer gunstige indruk teweeg gebracht. Wanneer men er in zal kunnen slagen de oorloge - zuchtige politiek op de manier van Poincaré buiten de conferentiedeur te houden, dan is een succes deze week te verwachten. De bekende AMERIKAANSCHE bankier Pierpont Morgan, is te Londen aangekomen. Hij kwam daar om besprekingen te houden inzake de Amerikaansche leening aan Duitschland. Hij stelde zich direct in verbinding met zijn mede firmanten, die reeds in Londen aan wezig waren en met verschillende chefs der geallieerde delegaties. Het vermoeden bestaat, dat de ban - kiers tegen het einde dezer week het resultaat der conferentie zullen onderzoeken. De Amerikaansche bankiers zul len ook met de commissie van her stel en met de Duitsche afgevaar digden over de leening onderhande len. Maandagmiddag zal een bespre king van de bankiers plaats vin den, waarin een definitieve beslis sing zal worden genomen of de leening zal worden toegestaan. Dat (an BI.ELZÉ’S 64, Tel. 6579, 3 „Verzoek den heer, die zooeven hierbij mij zat, een oogenblik terug te komen!” riep hij den kellner toe. Reede na korten tijd keerde Hiller in gezelschap van den kellner in het restau rant terug. Noch Wismar noch Hiller kon een glim lach weerhouden, toen hun blikken el kander ontmoetten. Die van den Ameri kaan ging van een weinig spijt vergezeld. „Ga zitten!” nam Wismar het eerst het* woord, „en stéék vóór alles dat ding daar weer bij u!” hij wees op het bank biljet dat nog altijd op de tafel lag. „Dat geld behoort u onder alle omstandigheden toe”. Zonder te aarzelen stak Hiller het biljet in zijn zak en zette zich neer. „Gy zijt", ging da Amerikaan voort, „naar het mij toeschijnt, een slimnle vos ,en bezit geestkracht. Dat heb ik met vreugde gezien en geeft mij grooter zeker heid, dan wanneer gij laf en dom waart. Goed, ik ga op uw voorwaarden in. Kom mede naar mijn hotel, daar zullen wij de zaak verder in orde brengen". o Hij dronk zyn glas uit, betaalde het gelag en beiden verwijderden zich om zich naar het „Hamburger Hof’ te begeven, waar Wismar reeds twee kamers besteld had. „Het zal noodig xtfn, dat wij elkander in het hotel met Üe voornamen aan spreken! opdat de kellners niet te weten komen, wie van ons beiden Wismar is”, zeide Hiller, toen xy langs den Jungfern- Prijs der AdvertentiënMaandags en Woensdags van 1 tot 6 regels 1,11 iedere regel meer f 0,17x/2; Vrijdags van 1 tot 6 regels f 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen 0,12*/2 per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. Ammerstol 6 Aug. De postduivenveree- niging „De Reisduif” hield een prijzen vlucht van Eindhoven af, welke plaats 75 K.M. hemelsbreed van hier ligt. Aan dezen weustryd namen 28 duiven deel. De uit slag was als volgt: 1ste prijs, de heer J. P. Visser2e prijs, de heer J. A. van der Vlies3e prijs, de heer W. Hoffland 5e prijs, de heer K. Looren de Jong en 6e prijs, de beer Verschoor. Lostijd 11.45. Eerstaankomende duif 12 uur 84 minuten laatste prijswinner 12 uur 48 minuten. Oud Alblas, 6 Aug. De landbouwer C. E. die bij het op 19 Juli gehouden onderzoek voor de verlofgangers niet present was, moet thans na inspectie maken op 7 A“Ug. te Dordrecht. Bij een kort doch hevig onweder, dat alhier boven onze gemeente woede, zijn 2 schapen van den landbouwer G. W. Abbring döor den bliksem gedood. Capelle a. d. IJsel 6 Aug. Zaterdag 2 Augustus hield de Postduivenvereeniging „De snelvlieger” een wedvlucht van Ot- tignies (Belgiö) afstand 189 K.M. De duiven werden om 12 uur 25 min. in vrijheid gesteld en bereikten haar hokkexi als volgt: le 4e en 5e prijs W. Offerman2e 8e en 12e prijs A. Heuvelman6e prijs J. Kok; 7e en 15e prijs A. de Graaf; 8e prijs Wijk9e en 16e prijs Vermulm 10e prijs J. Driei 11e prijs J- Verhoef 13e en 14e prijs H. Noorlander. Eerste overduif H. Broere, 2e overduif W. Offer- man. De eerste duif werd om 2 uur 15 min. 28 sec., de laatste om 2 25 40 gecon stateerd. Gouda, 6 Aug; De samenwerkentje afdeelingen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en den Bond van Kaasproducenten hebben alhier een kaas dag georganiseerd. In Mei van dit jaar hebben een aantal kaasproducenten op een vastgestelden tijd leder twee kazen gemaakt, welke voor deze kaasdag be waard z(jn. Gisteren werden deze kazen gekeurd en heden lagen zij ter bezichti ging. De Rijkszuivelconsulent in Zuid- Holland, de heer W. J. Huisman zou daarbij besprekingen houden over de ge breken der tentoongestelde kaas. De na men van de producenten die kaas inge zonden hebbes worden niet bekend ge maakt. Voorts werden kazen met bijzondere gebreken getoond en gedemonstreerd. Behalve de heer Huisman hebben ook de heeren Boerma, van de Rijksserum- inrichting te Botterdam, en A. van Wijnen, uit Gouda lezingen gehouden. Deze kaasdag is de eerste in Zuid- Holland. Haastrecht, 6 Aug. De 67-jarige Mej. Kolen brander, die eenige dagen in den Haag ver toefde en zich weer naar huis zou begeven, werd op een druk punt door een meisje per rijwiel aangereden’, waardoor Mej. K. kwam te vallen, en zich erg bezeerde aan een der beenen. Zij werd opgenomen door E.H.B.O. en naar een Ziekenhuis vervoerd, waar genees kundige hulp werd verleend. Mqj. K., is per auto naar hier vervoerd „JElj komen hier met den oprech ten wensch om de beste manier te vinden, teneinde he<t rapport der Commissie van Deskundigen inza ke de schadevergoeding onver - anderd tot uitvoering te brengen. Het is onze bedoeling Duitschland. aan een volledige tenuitvoerlegging van heeler harte te doen medewer ken.. Indien waaraan ik niet twijfel in Londen delfde geest heerscht zullen wij weldra tot overeenstemming geraken.” Zoo sprak de DUITS'NHE rijks - k&nselier Dr. Marx, die aan het hoofd slaat van de delegatie, wel - ke naar Londen vertrok om voor Duiitschland de besprekingen bij te wonen. Gistermiddag werd de eer ste vergadering van de conferentie gehouden in tegenwoordigheid vaji de Duitschers. Deze vergadering ia van key ten duur geweest en dien de om zoo te zeggen alleen tot ken nismaking.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1