STADSNIEUWS. Geitiengd Nieuws. .1 Sportnieuws Advertentiën. Neeltje Kruser, 50-jarigp Echtvereeniging aESaSéSESSBSSG 50-jarige Echtvereeniging 50-jarig Huwelijk Dankbetuiging. Dirkje Schakel, Adriarius de Oroot, Irxaf» he* SxP-u? ran d« Oranje vereeniging „Wilhelraina" al hier, in de door haar gehouden vergadering besloten de voceeniging te ontbinden we gens gebrek aan leden. Op de Donderdagmorgen alhier ge houden paardenmonstering werden acht paarden aangevoerd, waarvan er drie zijn verkocht Door gedeputeerde Staten is aan L. Bouter, C. v. d. Wolf en J. Brink voorloopig en aan M. van As en D. J. Heyboer- allen alhier, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. Krlmpes a. Lek, 8 Aug. Door de roei en zeilvereeniging, „De Lek" ral op 24 Augustus a.s. een zeilwedstrijd op de Lek worden gehouden. Prijzen zullen bestaan uit kunstvoorwerpen en medailles. De 9-jarige W. B. viel met een vischglas, met het noodlottig gevolg dat het glas t brak en de knaap door een scherf zeer ernstig in de pols werd gesneden. Door Dr. v. d. Berkhof moest direct hulp worden verleend. Door den heer J. Boer Oz. te Krimpen a.d. Ussel, is aan de firma G. v. d. Voet Zn. het metselwerk opgedragen voor een nieuw te bouwen openbare school alhier. Glasaen-Nieuwkark, 8 Aug. Donderdag avond kwamen een paar wielrijders met elkander in botsing in de Brugstraat alhier. Een dezer kwam met fiets en al te vallen, doch had zich gelukkig niet bezeerd, ook was aan het rijwiel niets beschadigd,derwyi de ander tegen den mfuur bij bakker H. aan reed, waardoor het stuur zijner fiets geheel gebogen Was. Dikwijls zijn zulke ongevallen te wijten aan het te snel om de gevaarlijke hoeken en booh- ten rijden. Naar men uit goede bron verneemt, zal wellicht in combinatie mu' de gemeente Peureum een nieijw. uurwerk in de toren alhier worden aangebracht, aangezien het oude totaal versleten is. Psurtsm, 8 Aug. Naar aanleiding van het vertrek van Mevrouw Van Ginkel— Oosthoek, dewelke een reeks van jaren 'directrice was van de Zangvereeniging, alhier, stellen de leden ernstige pogingen in het werk voor het verkrijgen van een Directeur(trlce). Wij hopen van harte, dat zij daarin mogen slagen; daar het Jammer zou wezen, dat de vereeniging, wélke zich zoo goed begint te ontwikkelen om die rqflen ontbonden moost worden. Qoudrlaan, 8 Aug. De prijs' der kaas bedroeg deze week hier en de omgeving le soort f 66— f 60, 2e soort f 48- f 63, zware f 62, handel vlug. De prijs der varkens le kw. 36 tot 88 ct. 2e kw. 8p tot 84 ct, varkens voor (export- handel) 85 ct., handel vlug. Hoog-Blokland, 8 Aug. Ged. Staten dezer Provincie hebben voor goed vrij stelling verleend wegens broederdienst aan den ingeschrevenen van de lichting 1926 B. 8. Verhoeven en tijdelijk W. A. Littel. Voor kajas besteedt men in deze voor lp soort f 48f 64 en voor 2e soort f 65- f 67 per 50 K.G. Vette varkens gelden alhier f 0.82f 0.86 per 4 K.G. Tusschen Hoog-Bloklvnd en Meer kerk bad een botsing plaats tusschen de atitobus van Broere en een luxe auto. De aanrijding was te* wijten aan den chauffeur van de luxe auto, die veel te ■nel reèd. Het voorsta gedeelte van de autobus Werd geheel ingedeukt, terwijl van de luxe auto het spatbord werd vernield. Proces verbaal werd opgemaakt. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken laats. Noordeloos, 8 Aug. Bij besluit van Ged. Stated dezer Provincie zijn voor goed van den dienstplicht vrijgesteld wegens broeder- dienst H. v. d. Haven, 0. van Peet, J. Rietveld en G. Terlouw. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente stellen den gemeenteraad voor mèj. A. van Aalsburg overeenkomstig haar verzoek met ingang van 16 Aug. e.k. eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan de O. L. School. Vrijaag jj. maakte de leerlingen van de hoogste klasse van de 0. L. School een reisje naar Arnhem en omstreken per autobus. Het was M*r goed weer, nacht, dien hij geheel in den spoortrein had'doorgebracht en hij verwijderde zich tot groot leedwezen van den ouden Ul mann, die den jongen man nog gaarne, urenlang bij zich zou hebben willen hou den en die, toen Hiller vertrokken was, tot zijne dochter zeido: „Zoo was de va der ook; de zoon is echter geestiger, flin ker, die zal loven in het huis brengen; zoo iemand heeft mij eerst ontbroken I" Helena boog nadenkend heur hoofdje. „Ja," antwoordde zij, maar men woet nooit, of hij in ernst spreekt of zich over iemand vroolijk maaktl" In haar binnenste moest zij echter bekennen, dat de opgedrongen bruidegom haar goed, zeer gped beviel. Hiller lag ondertusachan' in het rij tuig en reed in do richting der stad. Hij was buitengewoon met zich zeivan te vreden en over zijn gelaat vloog nu en dan een lachje als hij F er aan terug dacht met hoeveel humor hij het ojjdor-r houd geleid en hoe de door hem op het tapijt gebrachte scherts gewerkt had. Ook hem was het jonge meisje uitstekend be vallen. „Die domkop, die Witmar," mompelde hij, „zet tor wille van eene vrouw zijne geheelo toekomst op het spel, brengt eene ^fatsoenlijke familie en pij in hot ongeluk; gelukkiger dan met dit meisje kon hij met goen vrouw ter wereld wor den: Niet denken! Niet denkenI" on derbrak hij "zijn gedachtongang, „wie woet, wat er komen zal en kan worden; gisteren moreen slenterde ik nog have loos langs' de haven van Hamburg en vandaag ben ik de gast van een der rijk ste -mannen dezer rijke stad, drink de fijnsto wijnen, eet de welsmakendste gp- rechton en rook de duurste sighren. En door wolk middel? Abahl Leugen en ge weid beheorschen de wereld! Teleurstel- zoodat volop kon worden genoten. In Arnhem werd een wandeling gemaakt door de bosschen van het kasteel Roozen daal. Zeer veel plezier genoten de kinderen met de z.g. bed negertjes. Hoogst voldaan werd des avonds huiswaarts gekeerd. Ook In deze gemeente begint de vlekziekte onder de varkens te heerachen, waaronder gevallen met doodelyken af loop. Het is te hopen, dat die ziekte zich niet uitbreidt. Zevenhuizen, 8 Aug. Verder verslag van het houden der Bazaar voor de Ver eeniging van het fonds van Ziekeuhuis- verpiegmg te Zevenhuizen (Z.-H.). Na het openingswoord van de presi dente van 'l Dames-Comité sprak de heer A. H. van Reeuwijk. Aan mij valt de eer te beurt mijne groate erkentelijkheid uit te spreken over het prachtige ope ningswoord van onze geachte presidente. Toen de Minister het zoo wilde, dat wij voor ons zelf moesten zorgen, is dit tot ons doorgedrongen. Wij hebben beraad slaagd en gingen er van uit, dat de. lief de voor dit zoo heerlijk werk niet van één kant mocht komen. Dat hebt gij gezien, „Dames-Comité" en aan u daarvoor na mens het bestuur onzen oprechten dank. Ook al de andere dames die, aan het slagen van dit doel medegewerkt heb ben en thans ook medewerken, onzen op rechten dank.. Met een opwekking tot het publiek om te koopen besloot spr. zijn rede. Prachtig werden enkele liederen ge zongen, ook ter eere van onzen Bazaar het Bazaarlied, 'twelk door Bestuur en Comité en verdere Dames en Heeren op geluisterd werd. Daarna stroomde het volk binnen en kwamen ze óogen te kort om te kijken. Den geheelen middag was 't ontzettend druk, ja zelfs te druk, vooral tegen den avond toen de Chr. Zangvereeniging „Euphonia" zong, toch was alles kalm, ajleen waaide het wat hard. u De Chr. Zangveroen. Euphonia zong mooi en ze werd na hun programma af gewerkt .te hebben, verzocht nog een stukje te zingen, waaraan ze voldeed. Daarna dankto de presidente van het Dames-Comité, - directeur en vereeniging voor de schoons stukjes muziek. Ook werd voor afwisseling zoo nu' 'en dan een stukje muziek ten beste gegeven in het gebouw van de Bazaar. Pianist en Violiste hadden het warm. De samen klank was aardig en een ieder dio maar een weinig muzikaal gevoel had kon ge nieten. Ook Woensdag is het den goh co lon middag druk geweest. Verschillende dames verkochten goed en lieten blijken, dat ze voor verkoopster konden spelen. Wel was 't er verschrikkelijk warm en werd er menige zweetdroppel gelaten, maar dat deerde niet. Vooral ben niet, die met ijvm vervuld waren en bun taak (zoo gewillig opgenomen) verstonden. Alle eer komt hiertoe aan de dames. Menigeen werd dan ook het gewillige slachtoffer der dames en werd met pakjes en prijzen overladen. Ernstig autobus ongeval te Alblasserdam. Albkisserdam, 8 Aug. Alhier had Woensdagmiddag 'omstréekB 2 uur een ernstig ongeval plaats met een der Au tobussen der E. V. A. G. (Directeur van Ravenstein te Sliedrecht) komende uit de richting Elshout en vertrokken van de standplaats den Dam alhier reed hij op den Hoogendijk de richting Papendrecht heen. Gekomen even voorbij de werf de „Noord" moest bij een autobus passee- ren en daarna een vischkarretje, ge raakte met dit al teveel aan de kant van den weg met het gevolg dat de wagen tusschen de ruimte die daar is van den dijk afging en terecht kwam op het ter rein gelegen voor de pas nieuwe woning van den heer M. A. Visser. Het was een ontzettende paniek onder de reizigers die door elkander in de bus heen en weer wiemelde. Er waren 23 persondn waarbij uit gerekend de chauffeur en conducted aanwezig. Geheel ontdaan door stig geschrei en hulpgeroep liepi schouwers heen en weer. Direct ging er een vrouwspersoon naa* de werf de „Noord" om volk te'roepen om de t>us te lichten. v ir het Wig- pen Uf foo ling en bedrog is alles, zelfs het geluk. Gee» .halfheid. Alles of niet», zoowel in hot goede als in het kwade!" Dagen verliepen, üp Ulmann's wensch had Hiller zijne woning in het hotel op gebroken en had het huis betrokken, aat den koopman in de stad toebehoorde, en waarin ook zijne zakon gedreven wérden; hij was nu ook bij de bekenden van Ul- mann geïntroduceerd en ziji^ talent evenals gezelschapppr maakten hom over al tot een gaarno gozienfn gaat.* Hij ge voelde zich volkoman veilig en niemand twijfelde inderdaad aan zijn identiteit. Hoe zou dat ogk mogelijk geweest zijn; hij kwam'op den bepaalden tijd aan; ge leek sprekend op het potrret van den ver wachte, hetwelk zich in de handen van zijn gastheer bevond; was van alle f^mL lieaangejegenheden op de hoogto; van alle papieren voorzien; even gemakkelijk zou men er aan hebban kunnen twijfelen, of de maan do .maan ep de zon de zon was. Ulmann was -oen rijk man, die er van hfeld, mot' zijn rijkdom te pronken; zijn huis was het' meest gastvrije der geheele stad en het verzamelpunt dor elegante .wereld. Daarbij was hij een man van oen- zaam karakter en van uitstekende grond beginselen. De verdenking van Wismar, dat Ul mann zijn vriend met het in bet contract bepaalde rouwgeld, een valstrik had wil len spannen, was volkomen ongegrond. Dat contract dankte zijn ontstaan slechts aan een inval en was in een roes van vriendschap en vreugde over wederzien ontstaah; eenige goede flesschen konden van dat ontstaan ook een goed gedeelte op- haar rekening schrijven. De beide vrienden waren van niets vorder verwij derd geweest dan van do gedachte, zich te bovoordoelon; het verdrag met het Anderen snelden om de plaatselijke geneesheeren per rijwiel Ondertusschen dat geneeskundige hulp op de plaats des onheils kwamen,'wa ren de slachtoffers verlost uit hun nete lige positie en werden bij verschillende bewoners binnen gedragen. Het Reddingswerk werd met alle tact en voorzichtigheid uit gevoerd. De ruiten werden voor zoover nog niet verbrijzeld opengemaakt bene vens de deuren van den wagen, waardoor de passagiers ruimte kregen, weer ande ren haalden achter uit dp wagen door het open raam passagiers heen. Er zijn bij dit ongeluk gewond. Degenen die tot getroffenen be- hooren zijn Mevrouw Dekker en haar kind. Mevrouw Dekker had een ernstige armbreuk, en een verwonding aan haar been, terwijl haar kind eenige lichte ver wondingen opliep. Deze waren afkomstig uit E ijsden in Friesland waar de heer Dekker de functie van Rijksontvanger bekleedt. Deze laatste was voor gezond heid op reis. Lijntje Huigen alhier woon achtig had eenige blessuren aan armen, beenen en voorhoofd. De echtgenoote van J. P. v. d. Zouwen had een sleutelbeenbreuk rechts, terwijl de linkerarm bijna gebroken was en ook noodzakelijk verbonden De Wed. J. de Zwart bad eenige kneu zingen aan haar borst. De Echtgenoote van bakker Rortewi alhier een sleutelbeenbreuk. De Echtgenoote van Bakhuizen alhier een jler ernstigste patiënten had drie armbreuken, waarvan een nog niet holpen kon wotdem wegens inwendige bloeding; het familielid had slechts een weinig blessuur opgeloopen. In totaal waren naar men zegt 23 aan wezig in de autobus Goede organisatie. Direct waren een tweetal Dokters op de plaats des onheils aanwezig Dr Hooftman was eerst aanwezig, die de ernstigste eerst bezocht. Daarna kwam Dr. de Beide geneesheeren komen een woord van lof toe, voor het verrichten van hun hulp. Vergeten mag niet worden de hulp der leden van de Vereen. E. H. B. 0. die spoedig aankwamen. Mevr. Hooftman ging terstond aan de telefoon en belde den heer D. W. Hollan der op, die zijn arbeid in de steek liet en er heen snelde per rijwiel. Ook zagen we -den heer Nieuwenhuis, chef der Zuurstoffen fabriek, verder een dochtertje van Bongers, de jongeheer Vliegenthart en nog meer anderen. In totaal een viertal met name genoemd, waarvan verder een paar namen ons on bekend bleven. Deze allen yerrichten on der toezicht der geneesheeren uitstekende diensten. Een schitterende prestatie voor E. H. B. 0 We brengen een woord v&n danlr namens de getroffenen aan allen die medewerkten tot hulpverleening, ook directie van de werf de Noord, die terstond personeel en ook een verband- Vist gaf, welke-laatste flink te pas kwam Het onderroek naar de kwaliteit der Autobus. Door autoriteit dezer gemeente werd bevolen deskundige te roepen om de wa gen te inspecteeren. Dit onderzoek wat nog al heel wat tijd in beslag nam had veel bekijks. Evenwel werd de burgerij zooveel mogelijk ver wijderd op last van den Burgemeester. Alleen zij die eenige reden hadden tot bijwoning van het onderzoek, waaronder ook de pers, werden vrijgelaten. Wat we bemerkten en opvingen bij dit onderzoek was dit, dat het een verwaar loosde boel genoemd werd en dat er in de stuurbeweging veel te veel ruimte was, de handrem was geheel stuk. Of men op de hoogte was, dat de wa gen niet vertrouwbaar was laten we in het midden, doch dat de een den andere chauffeur waarschuwde ér voor, is naar men ons meedeelde, een feit. En dat de wagen niet geheel in orde was getuigde sommige aanwezigen, dat bleek bij het uithalen, daar het dan soms een waggelende dronken man ge- leem. Of daardoor het ongeluk is ontstaan willen we niet beweren, maar dat een hooge rouwgeld was niets anders dan een bewijs van geestdriftige vriendschap, die de oude vriendschap op de kinderen wilde doen overgaan. Het zou Ulmann dan ook volstrekt niet ingevallen zijn, op uitbetaling van het geld aan te dringen, ingeval Wismar hem openhartig de waar heid bekend had, ja, hij zou zelfs volko men bereid geweest zijn, de som te beta len indien hij in de overeengekomen ver bintenis het geluk zijner dochter zou heb ben gedreigd gezien. Dit alles overdacht Hiller, toen hij op zekeren namiddag op de waranda van het landhuis stond en in droomerig naden ken naar den weg keefc. De volkomen nutteloosheid van het schandelijke bedrog drukte als een zware last op zijn gemoed. Dat was geen zege praal, want er was goen tegenstand te overwinnen en daarmede word de eenige verontschuldiging, die hij voor zich zei ven in zijn binnenste vinden kon, de bodem ingeslagen. Nu berouwde het hem niet met het van Wismar ontvangen geld op de vlucht te zijn gegaan; hij dacht er over da, zich nu nog door de vlucht te redden, zonder den noodigen moed tot de daad te bezitten; hij wilde vlieden en eene ^geheimzinnige macht «dwong hem te blij ven; hij wist, wat hem weerhield, al durfal hij hot zich zeiven niet te be kennen.... hij beminde Helenet Peinzend keek hij naar de menschen, die voorbij de villa liepen. „Hoevelen," zeide hij tot zich zeiven, „van degenen, die daar voorbijgaan en u hier in deze rijke omgeving zien, benij den u en wenschen in uwe plaats te zijn. 01 hoe gaarne, zou ik willen ruilen met den armste, die slechts eene zekore bete troods, eene blijvende plaats heeft; die 's avonds zijn hoofd kan nederleggen zon der te zorgen, zonder te denken; die dergelijlt vervoermiddel op eefl drukke verkeersweg in orde behoord te zijn is met te betwisten. We zeggen alleen wat deskundige zich veroorloofde uit by het gehouden onderzoek. Goed Gezien de stand van zaken gerust zeggen, dat het Auto-ongeval voor de menschen zelf gunstig afgeloopen is. Niemand verkeert in» levensgevaar, nie mand behoefte vervoerd te worden naar een naburig Ziekenhuis. Bij het bezoek, dat onze correspondent heeft afgelegd bij degenen die getroffen waren, waren zij het hier allen over eens: Het was ver schrikkelijk, maar gelukkig niet zoo ern stig, zoodat menschenlevens te' betreuren vielen. Men verklaarde ons, dat de chauf feur er mets aan kon doen, want hij reed met hard. Zieke dieren en zieke melk In verband met de kaasbereiding. Door den heer J. Boersma uit Rotterdam 'werd een lezing gehouden op den kaas dag te Lekkerkerk. De korte inhoud dezer lezing is Oorspronkelijk schree! men slechte pro ducten bij de kaasbereiding toe aan zieke koeien. Op het „waarom" drong men niet verder iü. Nu echter in den lateren tyd de melk van deze zieke dieren aan een nauwkeurig microscopisch onderzoek werd onderworpen bleek dat de abnormale re sultaten konden worden toegeschoven in hoofdzaak aan bacteriën. Deze toch konden de melk omzetten, waardoor het product zoo werd veranderd, dat het ongeschikt werd. Het eerst heeft men dit kunnen nagaan bij de boterbereiding. Daar'hferby het proces betrekkelyk van korten duur is valt dit ook wel ter begrijpen. Men ging hierbij als volgt te werk Men nam melk van dieren die men „ziek" noemde en waarvan het zuivel product ondeugdelijk was. Door deze melk nu te pasteuriseeren (d. i. ze eenigentijd aan een hoogere temperatuur bloot te stellen waardoor alle bacteriën gedood worden) werd deze melk zoowel van goede als slechte bacteriön gezuiverd. Door aan deze melk nu melkzuurbacteriën toe te' voegen kreeg men melk die een alleszins uitstekend product opleverde. Het bewijs due dat de slechte resultaten veroorzaakt werden door de bacteriön die in de melk van de zieke dieren voor kwamen. Geen wonder dat men met deze wetenschap zon op middelen om de melk te onderzoeken op het al of niet voor komen van deze schadelijke bie(eriön. Een dier middelen is de ka talase proef. Men voegt dan bij mgjk natriumperoxyde, deze stof wordt door de schadelijke orga nismen ontleed en levert dazi ety^gas. Hoe meer van dezt organismen dus in de melk voorkomen, hoe meer gasont- wikkeling dus valt waar te nemen. In expres daarvoor ingerichte „katalasebuify es" meet men nu de hoeveelheid gas, dat zich ontwikkeld heeft waarvan men dan tevens kan afleiden hoeveel schadelijke organismen in de rhelk voorkwamen. Een andere proef om tot hetzelfde resul Laat te komen is de proef met de buisjes ▼an Tromsdorff. Deze buisjes die in een fyn buisje uitloopen, worden gevuld met melk die men wil onderzoeken. Door centri-fugeeren gorden de vaste bestand deelen, inzonderMd de bacteriön, in het nauwe gedeelte Opgehoopt, men noemt dit het sediment. Uit de hoeveelheid se diment is men al in staat eemgszins een oordeel over de melk te vormen. Wil men echter verder gaan en weten welke bac teriön in de melk voorkwamen dan kan men het sediment kweeken op bepaalde voedingbodems, waardoor men de soort der bacteriën kan onderscheiden. Van groot belang is het ook de zuur graad der melk vast te stellen. Hiervoor maakt men gebruik van z. g. indicatoren, aanwijzers. Verschillende indicatoren zijn in gebruik. Nu is melk amphotère, het kleurt blauw lakmoespipier zwak rood maar ook rood lakmoespapier zwak blauw. Daarom is het beter gebruik te maken van een nieuwe indicator die ,met veel grootere kleursVerschillen aangeeft hoe de melk is, n. 1. hoom-cresol-purper. Een derde Indicator is phenolphtaleïne. Met deze indicatoren is het dus mogelykzich een oordeel te vormen over de zuurgraad van de melk. En dat dit van een zeer geen spookgestalten van de vrees uit de legerstede doen opspringen; die met door de gedachten gekweld wordt: „wafcyal nu üuinaui' Hoe zal |jet verder *alloo- peni' iedere loopjongetf daar ginds met zyn tasch onder den arm, zal ais de zaak gesloten is, naar buiten gaan in Gods vrye natuur zich in du schaduw van een veldhaag neerzetten en zich in beelden, uat het gevonden mopje sigaar hem heerlyk smaakt. Misschien zyiF collegaas iets vertellen van de grootte zyner zaak en zyn invloed op den eer sten boekhodder, die voor hem in ieder geval een der gewichtigste personen van het geheele huis is. En ik ik vzal in het helverlichte salon zitten, zoo moge lijk? in de duisternis, opdat niemand het rood der schaamte bemerken kan, dat toch misschien jdijn wangen met een hoogen blos kleuren zal zal liegen en zjvendelen, om het plan van een schurk uitvoer te brengen: een plan, dat edele* voortreffelijke menschen in het ongeluk Btorten waarom? Om mij eene zekere plaats te verschaffen, oiö niet te moeten werken. Ik ben de ellen digste mensch; veel- slechter dan de straatroover, die zyn offer neerschiet." Zijne wenkbrauwen waren somber sa mengetrokken; zijne handen, die het ijze ren traliehek, hetwelk de waranda omgaf, hadden gegrepen, kromden krampachtig samen en in woeste opgewondenheid schudde hij de ijzeren staven. Het knarsen der deur, die zich achter hem bevond en geopend werd, deed hem schrikken; hij wendde zich om; Helene ptond voor hem. Zij droeg een wit kleed met blauw af gezet; een Florentijnsche strooien hoed hing aan een breéden blauwen band aan "baar arm. Zij zag er onbeschrijfelijk be koorlijk en rozig uit; haar oogen straal- gToot belang la, bltykt als men weet dat abnormale mellp melk is met een ver laagde zuurgraad. Men spreekt dan van alcalische melk, en deze alcalische melk stremt niet of zeer langzaam. De oorzaaki hiervan is dat stremsel alleen werkt b'(j een zekere zuurgraad, is de melk dus alcalisch dan werkt ook het strem sel niet. Heeft men nu by den veestapel een of meer dieren dje melk leveren, welke alealisch reageert, dan is dit van invloed op de geheele hoeveelheid melk met de nadeelige gevolgen: slappe wrongel en verlies aan vet. Een eenvoudig middel is om de melk van die alcalische melk leveren niet. in de uringtobbe te doen en voor andere doeleinden te gebruiken. Doch hiermede is de boer dikwyls niet gebaat, want hy 'wil zooveel mogelijk de melk aanwenden voor kaasbereiding. Dii is eohter ook mogelyk, want men kan de. melk ge makkelijk brengen op de zuurgraad van normale melk. Men kan hierby twee wegen inslaan n.l. 1. door zuur toe te voegen. 2. door toevoeging van caltjiumchloride. Het toevoegen vunSsuur ia echter niet aan te bevelen daar op de plaats van in gieten de melk uitvlokt wat niet gemak kelyk meer weggevoerd kas worden. Beter is het gebruik van calciumchloride. Voor eerst is het als afvalpioduct by de sodabereiding niet duur en ten tweede werkt het zeer gelijkmatig. Heeft men dus slecht stremmende melk, en wil men deze toch gebruiken voor de kaasbereiding dan kan dit heel goed mits men een weinig calciumchloride toevoegt Met voorbeelden verduidelijkte de spreker he» gebruik van de verschillende indica toren en het nemen van eenvoudige strem- proeven. Een tweede gebrek is het optreden van losse kaas, dit wordt veroorzaakt door een bacterie, coli genaamd. Vooral komen coli-bicteriön voor in de uitwerpselen van de dieren xhe aSu diarrhee lyden. Het is daarom var zooveel belang uier en achter- beenen te wassohen alvorens men gaat melken. Het is zeker niet overbodig dit te zeggen daar dit maar al te weinig gedaan wordt. Komen nu in de melk veel coll-bacteriön voor, dan krijgen deze een voorsprong op de melkzuuroacteriön, deze laatste kunnen zich niet voldoende ontwikkelen doordat de melksuiker, die ze voor hun ontwikke ling noodig hebben, wordt gebruikt door de coli-bacterién. Deze coli-bacteriön zetten de melksuiker niet om in melkzuur maar in gasvormige producten, weike rijzing en losse kaas veroorzaken. Nu is het vrijwel onmogelijk om de coli-bacterlën uit <le melk te houden. Toch -is net mogelijk het los worden van de kaas te voorkomen n.l. door toe voeging van salpeter. De benoodigde stof voor hun groei .onttrekken dan de coli- b&cteriön niet aan de melksuiker maar aan het salpeter. Hierby worden geen gasvormige producten gevormd en kinnen dus ook niet de oorzaak zijn van het los worden der kaas Tevens blijft de melksuiker onaangeroerd en kunnen de melkzuurbacteriën deze gebruiken voor hun gewei zoodat het rijpingsproces der kaas verder haar normale verloop heeft. Tenslotte werden nog eenige preparaten vertoond, die de'gasvorming demonstreer den van melk mpt eoli-bacteriên Schoonhoven, 8 Aug. I Plannen tot aankoop van een groote Hedenmiddag zyn uoor den gemeente raad vastgeaielu de tarieven voor hei veer over 'ie rivier, zooals ze dpor B. en VV. zyn voorgesteld. De behandeling van vermeld in het verslag. Wy vernemen evenwel, dat B. en W;. plannen hebben om het verkeer over de rivier per gemeenteveer bplangryk te ver beteren. v. Zij zyn namelijk in onderhandeling om voor de gemeente aan te koopen een groote veeibout, welke zal zijn voorzien van een kajuit en voor een groot aantal personen tegelijk plaats zal bieden. Bovenden zal er aan den kant van de veerboot^^genheW zijn om auto's en M 1 den; een glans van geluk lag op heur teeder gelaat. Hy zag haar somber aan. Zij keek verschrikt naar hem op. „Wat scheelt u? Waaraan dacht u?" vroeg zij met sidderende stem. „Ik dacht aan de slechtheid der we reld; ik dacht er aan, dat het ongeluk niemand ontziet; ook u zal het niet voor bijgaan, Helene 1" Hij zeide dit met zachte, bijna treurige stem. „Wat men in het leven ongeluk doemt," antwoordde zij, „is dikwijls niets anders dan het onvervuld blijven onzer wen schen; wie naar een bescheiden doel streeft, zal meestal tevreden zijn!" „Het onvervuld-blijven onzer wen- Bchenl" herhaalde hij peinzend; als ech ter deze wenschen alleen berustén op het gerechtvaardigde vertrouwen, dat wij in anderen stelden on die anderen misbrui ken ons vertrouwen." „Dat is zeker ongeluk," zeide "zij zacht; zelden echter misbruikt toch een mensch bet vertrouwen van een ander, wanneer de omstandigheden hem daartoe niet \dwingen; er bestaat ^doveel ellende in de wereld en menigeet^" is alleen daarom slecht, omdat de 'nooé hem verhindert goed te zijn." „Heienel" barstte hij uit; „gij zijt een engel, een heilig <1 A]s ge wist, wat uwe woorden voor mij beteekenen; als gij wist, hoe mij uW edelen zin, uw „Stil, st$!" onderbrak zij hem, „ik ben een idom, dwaas mAje en reeds blij, als ge Aiet over mijn' Wverstand lacht." „Ht lachen? Over u, om u, ik zou niets lieyejr doen dan uren lang naar uw zoet* gepraat te luisteren, niets anders doen, dan in uwe oogen zien, mijn geluk 1 mijn leven 1" (Wordl vervolgd.) handwagen» mede tg-zwoeren. IV bout jt* thans nog in het Buitenland ligging hééft wiJ Tementen dat zij nu nog in Doiuehland if - moet e™ zeer groote vooruitgang Toor het veer beteekenen. De njendtenet houdt zich thans bezig met berekeningen OYer de mogelijkheid om MUI dergelijke boot mei encces Toor dezen diens» te ezploiteeren. Als deze berekeningen afgeloopen zijn, „uilen B. en W. vermoedelijk met uitge werkte plannen in den gemeenteraad komen, die er dan over zal hebben te beslissen Meerdere gegevens, die ons orer deze zaak werden versttekt zijn nu „og niet voor publicatie geschikt en houden wij thans in het gemeentebelang achterwege. Gemeenteraad. Vanmiddag heeft de ge meenteraad vergaderd. Het uitgebreid verslag wordt morgen ochtend in de stad verspreid, terwijl wp het Maandag bij onze buiteneditie zullen Veerlat let. In aansluiting op da mede-_ deelingen, die wij in ons vorig nummer deden, kannon we thans berichten, dat volgens oet vanmiddag door den Raaa aangenomen voorstel, het tarief voor per sonen en rijwielen ongewijzigd blijft. Voor paarden en hoornvee zal bij het nieuwe tarief dat na goedkeuring door Ged Staten vanaf 1626 geldt, vijf cent minder worden berekend i|>or auto's is het minimum-tarief 0.30, het maximum dat vroeger 0.50 was, zal f 0.60 worden als het nieuwe tarief in werking treedt. Voor motorrijwielen is het bedrag terug gebracht op 0.20 bij het nieuwe tarief. Een groote verbetering is te noemen, dat motorrg wielen voortaan ook op ver- langen zullen kunnen worden overgezet per pont, zoodat de halsbrekende ma noeuvres met het motorbootje tot het verleden zaHen hehooren. „De Luchtpozt" - P.V.,De Luchtpost'' alhier, heeft Zondag twee wedvluchten gehouden van Ottignies en Dordrecht. Uitslag wedvlucht Ottignies., afstand 146,5 K.M., jonge duiven, le en 18e pr. J. Sterrenburg; 2e, 10e en 14e pr. J. Kroon; 8e en 6e pr. K. Kioon; 4e, 8e en 12e pr. B. Smink; 5e pr. W. v. 't Huilenaar; 7e pr. P. Heikoop; 9e, 11e en 15e pr, G v. Baaren; le overduif G. Peteree; 2e overduif K, Kroon. Eerst aankomende duif 10 u. 26 m. 12 e. „Laatst aankomende duif 11 u. 40 m. 18 s. De duiven werden in vrijheid gesteld 8 uur v.m. Uitslag wedvlucht Dordrecht, afstand 19,2 K.M., oude en jonge duiven, le, 2e, 8e, 6e, 7e en 10e pr, K, Kroon; 4e,- 6e, 8e en lie pr. J. Sterrenburg; 12e pr. P, Heikoop; 18e pr. W. v. 'tHnlle- naar Eerstaankomendeduif9u.24m.20s Laatst aankomende duif 10 u. 18 m. 29 e. De duiven werden in vrijheid gesteld 8,50 uur v.m. Mandoline en vioolconcert. - Het was gisteravond geen weer voor. een tuincon- cert, maar de beide vereenigingen, die de uitvoering hebben gegeven, kunnen niette min met trotseh op deze uitvoering terug zien. Het waren de Schoonhovensche Mandolineclub „O.D.I", en het atrgkprkest Symphonia", die een concert zouden geven. De zaal waa stampvol en toen de heer G. Bouwmeester het concert met san kort woord van welkom opende, kon tij blikken op een publiek, 'dat zich ertoe gezet had om rfiet volle aandacht te luisteren De heer Bouwmeester riep de clementie in der luisterenden, daar beide vereeni gingen wg zeer jong zjjn en dezen avond voor het eerst in het openbaar optreden. Wat de afwerking van het programma betreft, kunnen we, voor zoover we de uitvoering konden bijwonen zeggen, dat er goed spel werd gegeven. De mando lineclub gaf voor de pauze een viertal nummers, waarvan Ouverture Appas- sionata om het meest bekoorde, door innigheid en zuiverheid van toon en samenspel. Uit het spel blijkt, dat de leden met veel animo etudeeren en zij, als zij verder gaan, veel zullen kunnen prestoeren, met hun betrekkelijk kleine club, die de mede werking van meerderen ten volle waard is. Het strijkorkest, gaf mooie nummers .Sonja" was een nummer, waarvan veel gemaakt werd, wat door het publiek dan ook op prijs werd gesteld. Wel waren er soms oneffenheden, waarvan we rele- veeren, dat de tweede violen wel wat meer hadden mogen letten op de maat, maar over het algemeen werd ook hier goed Bpel geleverd. De directie van den heer Versluüs was sober en niet over dadig druk, wat het spel ten goede kwam Dit het telkens opklinkend applaus zal ibleken. zijn, Schoon- hovens kunstminnend .publiek op prijs werd gesteld, en een wederoptreden op prijs gesteld zal worden. De heer Bouwmeester heeft een slot woord gesproken, waarin hij Inzonderheid den dirigent dank gebracht voor zijn toe wijding en zyn doorzetten om deze uit voering te geven en daarmede behoorde dit „tuinooncert", dat een zaalconcert geworden waa, weer tot het verleden. Fruilvelllnj. Vandaag vond hier de eerste fruitveiling plaats. Aangevoerd waren 12 lot 13.000 peren, en 1500 K.G. appelen. deze jonge vereenigingen gebl dat hu# eerste optreden door Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorologieeb Instituut te De Bilt. Naar waarneming ln den morgen van 8 Augustus. Matige, later afnemende wind, uit Noordelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, overdag warmer. Inbraak te Amster dam. Woensdagsavond even voor twaalf uur werd de politie fe Amsterdam^gewaarschuwd, dat het jp perceel 12 in de Vondefl - straat niet pluis wae. Om halfze ven in den namiddag was de wonetr uitgegaan en keerde tegen middernacht ongerveer bleek hem echter onmogelijk de deur open te maken. Het kon niet andere of de knippen waren er op geschoven. Hij waarechuwde de po litie en deze stelde een onderzoek in. Daar naam en achter het huis een open terrein ligt en het ver moeden bestond, dait de dader of de daders hierover zouden ontsnap pen, rukte een sterke bezetting po litie uit en werd een cordon, om de bewuste plek getrokken. Ook de bereden politie kwam er aan te pas. Men ontdekte nog meer. Van de voordeur van het aangrenzende per 1 ceel no. 14 was een ruitje stuk. Toen iemand hierdoor naar binnen k)eek werd plotseling een hoofd van een inbreker zichtbaaT. Alles wijst er op, dat de daders zich via de voordeur van perceel 14 toegang verschaft hebben Het geheele huis werd doorzocht. Ver mist wordt ongeveer f 45 aan bank papier. De daders hebben het huis aan de adhterzijde veriapen en 'kwa men in den tuin van perceel 12. Ook hier braken ze een ruit, dit maal van de keuken. De deur werd geopend Maar het bleek, dat de' deur die van de keuken toegang geeft tot de gang, aan de -gangzij de gesloten was. Er werd getracht he* paneel stuk te breken, doch dit gelukte niet, omdat dit aan de bui tenzijde met ijzer beslagen was. Toen werden de scharpieren stuk gemaakt en de toegang tof heihuis, was vrij. In alle kamers vertoonde zich een verwarde bende aan het oog der po'hip Sommige kasten waren stukge^ppjen Hetgeen vermist wordt, kan niet met zekerheid wor den opgegeveh. Wel kon de bewo ner constateeren, dat eenige gou den dasspelden verdwenen waren. Een niet onbelangrijke vondst was een tasch met voortreffelijke inbrekerswepktuigen, die achterge laten was. Hieronder bevond zièh een groote boor. Ofschoon het ter rein afgezet bleef tot het aanbre - ken van den dag, heeft men geen apoor van de daders kunnen vtn- den. De roofmoord te Den ]H a a g. -Met betrekking tot den in den morgein van den 24sten Juli j.l. op den heer Van -der 8. te 's-Graven'hage gepleegden moord, be vat het Alg. Politieblad een uitvoe rige bekendmaking. Daaruit blijkt o. a., dat, voor zoo ver kan worden vastgesteld, uit de woning worden vermist een gouden remontoir horloge^ dat oud en vrij dun is, gouden wijzers en een witte wijzerplaat bevat, een plat glas met smalle gouden randen, en geen dub. bele kast. Een doublé ketting (acht- vormige schakels) en een zilveren achakelketting een gouden schuin- geribden heerenring, een oude bruin of zwart lederen portefeuille, inhou dende bankpapier (hooveeTjbeid on bekend), een een vrij groote poort sleutel, een sleutelring met eenige sleutels 18 20 bladen gescheurd uit een zakboekje (hchoolschriït- vorm), voorzien van roode- en dub bel blauwe lijnen met het hoofd folio ontvangsten maanduit gaven en betrekking hebbende op ontvangsten en uitgaven der door hem verhuurde perceelèn. De comm. van Politie der aid. o. te 's-öravenhage, verzoekt dringend een onderzoek te doen instellen naar het bewijs Van aanwezigheid elders van personen die war verdenking in aanmerking zouden komen (Woens dagavond of Donderdag) naar bloed vlekken op kleeding enz. en naar Verache verwondingen van vernach ten, zoomede naar de vermiste-voor- werpen. Op een geldkistje ter plaatse van het misdrijf is een vingerafdruk gö- vondep, welke niet van het slacht offer afkomstig is. Indien daartoe termen bestaan, wordt aanhouding en voorgeleiding van verdachten ver zocht door boven genoemden commis saris. Groote hitte in Ame rika. De Oostelijke staten van Amerika lijden aan groote hitte, die gepaard gaat met een ongewoon hoog vochtgehalte der lucht. Duizenden brengen, dfm nacht in de parken en op het strand door. Bufïied kos/g ebroken. Een op transport zijnde buffel van het naar Arnhem overgebrachte Bur ger's Dierenpark is te Beek uit den wagen gebroken. Het dier is de bosschen in gerend, waar er thans jacht op gemaakt wordt. Mafnaverduistertftig. Op Donderdag 14 Augustus val er een volledige maansverduistering plaats hebben, die kort na den maanopgang begint en ^ot na mid dernacht duurt# Het merkwaardigste Verschijnsel, dat bij totale maansver duisteringen kan worden waargeno - jnen, is de, omstandigheid, dat ook de totaal verduisterde maan niet geheel Verdwijnt, doch in een zwak, maar quidelijk roodachtig licht blijft schij- rjen. Dit verschijnsel is een geevolg van de aarde-atnuj&feer. Wanneer de aarde, evenals de mean, een lichaam zonder dampkring was, dan kon de in de schaduw der aarde staande maan geen zonlicht opvangen en aangezien de aarde haar dan ook niet verlichte zijde toekeert, zou zij totaal voor onze blikken moeten ver. dwijnen. De dampkring der aarde veroorzaakt echter, evenals een ver grootglas een straalbreking en buigt de zonnestralen binnenwaarts, dus naar de maan toe. Bij den langen weg door de lucht worden de roode stralen van het zonlicht belangrijk minder verzwakt door de blauwe en dit is de reden waarom de verduis terde maan een roodachtig gchijnseh vertoont. Eenzelfde verschijnsel neemt men waar, wanneer de op- en ondergaande zon aan den horizon staat en dan steeds rood schijnt (het avond- of morgenrood), doordat haar stralen een langen weg door de dampkringslucht hebben al te leggen. Vlinderregen. Inde provincie Umbrie (Italië) heeft het verkeer grooten hinder ondervonden door een miilioenenleger van witte vlinders. De geheele omgeving geleek een sneeuwvlakte. De vlinders bedekten zelfs de'spoorwegsignalen zoodanig, dat de machinisten genoodzaakt wa ren de tremen te laten stoppen, om ongelukken fe voorkomen. ok de automobilisten geraakten van de wijs, terwijl de voetgangers zich nauwelijks op de „besneeuwde paden dorsten te wagen. Gelukkig begon het tegen den avond te regenen en verdwenen de vlinders even geheimzinnig en spoe dig als ze gekomen waren. MarktiiêficbtMi Afloop Aanbestedingen. Goudtrak, 8 Aug. Door het Bestuur _jr Üoöp. Landbouwvereenigiag „Ons Voordeel", is voor 1000 aan A. T. Mac- daniel alhier, opgedragen het plaatsen van een schoeiing achter haar maalderij. Woensdag j.l. werd ^oor de alhier ge vestigde timmerlieden ingeschreven voor het timmer* erk van een te bouwen schuur voor rekening van den heer Mach. van Dam. Ingekomen waren drie biljetten: J. W Ooms voor 1230, A. de Groot voor li50 en A. T. Macdaniel voor 979. De begrooting was 1040. Het werk is aan A. T. Macdaniel als laagste inschrij ver gegund. Het metselwerk is opgedra gen aan D Loendersloot alhier. Schoonhoven, 8 Aug. A.s. Zondag zal de R.-K. voetbalver. „Leonidas" van Rotterdam met haifir volledig eerste elftal een oefenwedstrijd ko men spelen tegen het eveneans vol- ledig uitkomende eerste elftal onzer stadgenooten. In de afgeloopen com petitie moesten onze stadgenooten belde malen met het oneven doel punt de eer aan de Rotterdammers latentodh eindigde „Sportnlub" juist boven hen de competitie. Van krachtsverschil zal dan ook geen sprake zijn. Het tweede elfial trekt naar het tweede elftal van de Goudsohe R.-K. voetbalver. „D.0.Ï|.K.". Het vierde elftal zal spelen op eigen terrein tegen „U.V.L. II" van Haaetrêcht. Ammerstof, 6 Aug. Bij de serie wedstrijden, weiKe uitgeschreven wa ren door de voefbalvereenigmg „V. I.O.S." te Haastrecht, behaalde de voetbaJrvereeniging „D.V.Si" alhieir den eersten prijs, een zilveren lau wertak. Ammerstol, 8 Aug. A.s. Zondag zai de voetbalvereeniging „D.V.Ö." elhier, een wedstrijd spelen tegen „D.E.MO.S." van Schiedam. Deze wedstrijd zal te Krimpen a.d. Lek gespeeld worden voaf de serie-wed strijden, welke zijn uitgeschreven door de voetbalvereeniging „Krim pen" pldaar. GOUDA, Aug. Veiling van 6 Aug. 1924. Komkommers le soort f 7,90-f 11,20, id. 2e soort f ,5,40 - f 7,30, id. Be soort f f S4 5,30, id. gele f 3,104 8,30, bloemkool f 0,30- f 031, gele savoye kool I 3,804 9, roode kool f 6,504 7,80, andijvie le soort f 1,104 2,90, id. 2e soort f 0,504 1,30, kropsla f 0,30-1 1,30, allee per 100 stuks. Snijboonen le soort f 184 32, id. 2e soort f 6- f 17, stokboonen f 18-f 28, stamboo- nen f 13-1 19, spekboonen f 15-117, wagenaars f 104 13, pronboonan f 4,90-f 16,50, tuinboonen I 0,80- f 3,30, doperwten f 14-f 28, worte len f 1-f 2,60, postelein f 4,90-f 10, alles per 100 K.G. Tomaten A f 10,104 10,90. id. B f 9,704 f 10,90 id. C. f 7,504 9,80, id. bonken f 7,604 9,70, id. kriel f 2,204 3,80, alles per 100 pond. Wortelen f 2,30 f 5,60, uien f 1,204 4, kroten f 1,50 -f 3,90, selderie f 0,104 1,20, peter selie f 0,404 2,10, alles per 100 bos Zuring per kist 0,30-f 0,40. Augur ken fiin p. mandje f 1,484 l,73fper K G. f 0,464 0,61, id. fijn basterd p m. f 1,13 per K.G. 0,244 0,42, id basterd p.m. f 0,744 0,84, per K.G. 0,13-f 0,24, id. grof p.m. 10,25 0,35, per K G. 0,08-f 0,14, id. bommen p K.G. 0,03-f 0,06. Witte uitjes, klein per K.G. f 0,224 0,35, id middel p K.G f 0,104 0,18, id. groot p. K.G. 0,03-f 0,09. Oomskinderen le soort p. K.G. 0,174 0,23. id. 2e soort per K.G. 0,12. Perziken per stuk f 0,04 f 0,12. meloenen per stuk f 0,24- f 0.61. kipeieren per 100 stuks f 6,70 f 7,70. DELFT, 6 Aug. Vee. Aange voerd 330 vette varkens 76-74- 70 c per K G., zouters 60-66 c. per K G ROTTERDAM. 6 Aug. Coöpe- rat'eve Tuinb veiling ..Rotterdam en Qmstrejcen Eng. kaek. f 16,20, 2e s. f 11,70. plafigl komk. f 11,80- f 16.30, 2e s. f 7.504 10.20. Se s. f %m-t 6.50 bloemkool f 23-f 44, 2e s. f 6-f 22, uitschot f 2, allee p 100 stuks; komk.stek 3-7 o., snij- Ondkrtkoi'wd Gkrarp Brkedveld Lz. en Wtl.LEMINA DE VrIKS Dd. Lekkerkerk, 7 Augustus 1924. Heden behaagde het den Heere, tot onze diepe droef heid, na een kortstondige ziekte, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Echtgenoot', Vader en Broeder Aart van Buren, i.i den ouderdom van 58 jaar en lp maanden. Uit aller naam, Wed. A. VAN BUREN- •Brandwijk. DIRKJE VAN BUREN en Verloofde. M. VAN BUREN. Groot-Ammers, 5 Aug. 1924. Vltacberlibarichtsn. Ammerstol, 8 Aug. D« vangst van wone rivier en poldervisch a in u afgeloopen week loonend. In den polder werd vooral naar paling en zeelt gevischt met fuiken en doggois De schakels zpn nog *31100 verboden vischtuig. - De vangst van zeelt vks ^minder en de vraag in het buitenland goed. Paling werd ii> voldoende hoeveeRieid 'gevangpn. *n de rivier was 3e vangst van paling matig en naar de overige soorten wordt weinig gevischt. Men besteedt voor snoek van 80—35 ent, baars van 10-15 ent, paling van 26-85 cent, bliek van 8-15 ent, vobrn van 4-6 ent, zeelt van 82—88 ent, alle» per f kilo. De vangst van Zalm waa tamelijk be vredigend. De prijs is stijgsnfie wat geen vreemd verschijnsel, ia in deze .maand, 15 dezer gaat de verboden tijd in en tegen die tijd is de vraag grooter. St. Jakobzalm, zalmpjes van 2-6 halve kilo's worden aardig gevangen en goed betaalddaar er veel vraag ia. - Van Maandag 4 tot en met Donder dag 7 dezer zijn alhier ter markt aangevoerd 2 groote 24 kleine zomerzalmen en 16 Jakobzalmen, prijs per kilo fcroote zo- merzalrn f 2.10-f 2.20; prijs per k kilo kleine zomerzalm f 1.75f 2.10; pryaper. 4 kilo Jacobzjdm f 1.40—f 1.60. Door eervi^scher alhier is aan een dogtrer een karper gevangen van 12 pond; wat zeker een zeldzaamheid mag genoemd wcfrden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durige ongesteldheid, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder "j. Weduwe van S. brandwijk, in den ouderdom van bijna 81 laar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. Uit aller naam, ANN1GJE BRANDWIJK. Brandwijk, 7 Augustus 1924. Zoo de Heeré wil en zij leven, hopen onze geliefde I Ouders en Orootouders, J Cornells Zaansn en Adriaantje Brandwijk 13 Augustus a.s. hun te herdenken. Dat de Heere hen nog j vele aren voor ens en voor elkander spare, is de bede van Hunne dankbare Kinderen j en Kleinkinderen. Brandwijk, 8 Aug. 1924. boouen 21-26 o., etdEjprtnoawn 17- 28 c., stamprinceeeeu 13-17 o., dop erwten 19 o., Duiwche prinoeaeen 14-20 c., allee per K.G.; ela mei koning f 1-f 1,80, andijvie f 1,20- f 4, per 100 krop; epinaaie f 2 f 7, postelein t 1-f 13. tuinboonen f 2,304 4, pronkboonen f 0,90 f 8,-60, spitskool f 3,30-f 3,40, roo de kool f 2,504 5,20, eavoye kool f 44 7, witte kool f 2,204 5,70, al lee per 100 K G.; peen f 3,204 9.40 selderij f 0,80-f 2,10, króten f 3- f 4,50, prei f 2,20, allee per 100 bos; tomaten A f 11,004 12,40 B. f 104 11,90, C f 9,70- f 11,20 per 100 pond. ROTTERDAM, 6 Aug. Coöp. Tuinb-veiiling „De Z'uid-Holl. Et- landen" Paarsprttem f 5.104 6.10, f 2.104 3, eigenheimers f 3,80-1 5,60 poters f 2,704 3,10, schoolmeesters f 4.204 5,10, poters f 2,40, utok- princeeeeb. f 174 19, stamprmces. 8eb f 11-f 14, dubbele stam f 14. dubbele princeeseb. f 134 15, anlj- boonen f 254 29, 2e s. f 174 22. stoksnijb. f 244 27, stomendjb. f 17, 8toksuiberboonen „f 18. wagenaars f 74 8, tuinboonen f 2,504 3.40, uien f 6-f 6:20, augurken f 10 f 70, zi'lveruien f 20. tomaten A f 16 4 20, B f 104 16. C f 114 16, roo de bessen f 384 44, peen f 1,904 2 kroozen f 28. oomskinderen f 15- f 27. 2e s. f 64 16, suikerpeerenj 11 2e soort f 7, Noord-Tïollanders f 12 4 14. '2e s f 6-f 10, keewiok f 12 f 14, astrakan f I2f 15. 2e 8. f 2, alles per 100 K G. kroten f 1.10- f 4,10, uien 13,704 6,10, peen f 1.70 -f 4.30, alles per 100 bos roode kool f 44 12. savjoye kool f 74.10, wil te kool f 34 4, sla f 1,604 1.30. bloemkool f 30, 2e f 174 23, au dijvie f 1,10 f 1,60, komk. f 54 10, 2e s. f 3.104 5.20, alles per 100 ZEVENHUIZEN. 8 /ug. Vei - ling 6 Aug. Aanvoer 26103 kipeie ren, f 6,80—f 7,50, 502 eendeierem, f 6,80r-f 7,50, per 100 stuks; kip pen 50 c.-*-f 1,60 per stuk, hanen 60 c.155 c. per stuk, peen 4 c. 8 c. per bos/boonem 15 c. per K G. erwten 3 c per K.G., frambozen 21 c. per pond. Den 14en Augustus a.s. 19 hopen onze geliefde Ouders, (SS Behuwd- en Grootouders E P. v. d Graaf l. Neven hunne te herdenken. Namens allen, D. v. d GRAAF Pz. i Lekkerkerk, 8 Aug. 1924. 50-jarige Echtvereeniging. Op 13 Aug, a.s, hopen onze I geliefde Oudera, (Oroot- j ouders) A. Kara en H. C. Taling hun te herdenken. Namens allen J. C. KARS. Utrech't,'P. C. Hoofdatr.J I. 8 Augustus 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangèn bij het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Oroot- .en Overgroot moeder Weduwe van Jan Cornell»'Verhoef, betuigen wij gnzen hartelijken dank. Uitvaller naam, J. TERLOUW—Verhoef. Molenaarsgraaf, 8 Aug. 1924. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdena de ziekte en het*4 overlijden van onzen innig geliefden man, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. t Vjt aller naarrL Wed. O. DE OROOT— van Vliet. Zevenhuizen (Z.-H.), 7 Aug: 1924.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2