HöïïtverkooplRD BouuimansuioRlno. BoeriBtofslide, Leenan's Linnaile GBbruime spoorbiels en tuisseltiouten Eieciriscne BaMi .©,1 lONIG'S Boerderijen uit de hand te koop. Een Woonhufs, IN EEN OOGETÏBLIK K'AIVR '/MAÏZENA Plaatselijk Nieuws. ÖEÜEEÏÏTERAADS- YER&ADERISffEE. Gemengd Nieuws. 7 tan allm wat. Burgerlijke Stand Advertentiën. Aanbesteding. Het bouwen van een Kerk met Kosters woning. en Inventaris Woon- en Winkelhuis ie Koop ie BorKonwoudo: Een Hofstede Wei- en Hooiland. Uioensflao 13 augustus. Haastrecht Bij inschrijving te huur aangeboden: 19 y. wel- en Hooiland, Stolwijk. Blokland. C. A E. Courbois 0. A. de Qelder publiek verkoypen; Boerenhofstede Willeikop Openbare Vrijwillige Verkooping. J van der Leeden Weiland, Reeuwijk, 4 neciaren 29 Aren 60 Centiaren. G. C. de Kovel, C. Schouten Zn., Wed. W. de Bruyn. Iigezoadti JttedcdseHMgsa. Behalve dat Hooh^a M fijnste en amakelijlcato bereiding van tal heeft rit ook bet w (jereed te lijn Mat water •any einonjfd, behoeft hetgleebtseeo ooyenhlik te koken en is dan geheel gaar. Let o^de^ alnitaegek mat Vraagt u Uw Winkelier Frederik van Arkol faas even wel gevlucht, over den Hoogen - waard', met al zijn krijgsvolk, door Meerketrkefero^k nrtfur zijn voeler op het kastepl' te Arkal. Het kasteel had duchtig geleden daar twee torens waren wegge - schoten. Heer van Brederode liet spoedig allee weer in orde maken. Vanaf 1415 tot 1672 ie Ameide ge regeerd door het geefladht Brede rode. In den 80-jarigien oorlog heb - ben de Brederode's goed en leven veil gehad voor hun Vaderland. Hun geld was versmolten, waar- .door Herlaar in verval begon te Vak enzoodat het onverdedigbaar werd.. Toen do Franschen in den oorlog van 1670 to4 1672 door one land trokken, konden ze het eer tijds zoo sterke kasteel zoo maar ip bezit nemen. Ongeveer 1800 is het slot overgegaan ftan de fami- lid Begram, een - adoltjk Fran ach geslacht, In 1813, het jaar onzer bevrijding, hebben de Franschen bij hun aftocht uit Woerden, onder generaal Berlage, zich in het Slot nog trachtten te verdedigen, maar de Hollanders hebben ze toen ver jaagd. Van het eenmaal pradhltige Slot schoot niets over dan een puinhoop. De laatste afstammeling van de familie Begram (Van Eerten) heeft toen later de puinhoopen op laten ruimen. Thans is het Slot, welks naam ,,Het Huis Herlaar" altijd nog in- gebefiteld staat op de pilaar van het ijzeren hok, wat zeker ook in vroeger dagen de hoofdingang was het eigendom van den heer H. van Eeten, Burgemeester van Ameide en Tienhoven. Deze heeft het altijd opengesteld voor het wandelend publiek, waar het met zijn mooie lanen prachtig gelegenheid voor biedt. Door de omliggende gemeenten word! er dan ook oen dankbaar (ook wel eens ondankbaar) gebruik va® ge maakt. Bleskonsgraaf, 8 Aug. Tot hoofd der openbare lagere school alhier is benoemd de heer G. Tukker, onderwijzer te Alblasserdam. De stier „Napoleon", no. 6027 S, eigenaar F. A. v. d. Berg alhier is bekroond met een premie ran f 100. Door den gemeenteraad is besloten aan de tommissle tot verbetering der wegen in de Waard 10 et. per Inwoner beschikbaar te stellen. Moordreoht, 8 Augustus. Op deeiervel- ling van de Plmimvee-Vereeniging „Ons Belang" alhier waren|l Augustus 1.1. aan gevoerd 4067 kippeneieren. Men noteerde van f 6.60 tot f 7.10 per 100 stuks. De commissie die tot taak had om eventueel te komen tot hetj oprichten van een fonds in deze gemeente ter tegemoet koming van verpleegkosten in Zevenhuizen stelt voor: a. Het stichten van een onderling plaatselijk fonds. b. Zich aan te sluiten b(j een bestaand fonds te Gouda of elders. De P. D. T. De Gevleugelde Vrienden, hield een wedvlucht vanuit Attignier, (België) afstand 149 I K.M. De duiven werden om 8 uur v.m. ge lost. Aankomst le duif 10.11.53, laatste duif 10.88.12. De pryzen werden behaald door Gebr. Termeer, le, en 6e, Gebr. Visser, 2e, 7e, 8e en öe, J. Palsgraaf 8e, Gebr. De Wit 4e, P. de Brujjn 6e. Een dochtertje van J. v. d. W. alhier viel van den zolder en brak een arm. De collecte en kaarten verkoop in deze gemeente voor hot Nat. Comité ter Herdenking Moblisatie 1914, heeft f 17,45 opgebracht. Door het slechte weer «tjn de wed strijden om het Usselschild uitgesteld tot Zondag 10 Aug. Het programma voor dien dag is Moordrecht I Zwervers I Capelle a. d. Ussel. Gouderak I - Oudewater L De muziekvereeniging „Kunst na den arbeid" alhier gaf Woensdagavond een-welgeslaagd concert onder leiding van haren directeur de heer Nobel uit Gouda, op het plein voor het Gemeentehuis. Vele belangstellenden waren tijdens het concert aanwezig. Otioland, 8 Aug. Begunstigd door mooi weer maakten de loden der Knapen- vereeniging „Jachin", alhier, Dinsdag j.l. een reisje naar Zandvoort per bus van de autobusonderneming „Do Alblasser- waard" v/h Janssens en Roest te Langerak. Om 6 uur vertrok de bus vanaf de St. Jacobsbrug naar het Schoonhovensche Veer. Nadat er overgevaren was, vertrok men naar Gouda. Hier yandaan ging het over Boskoop en Alpheu aan den Rijn naar Leiden en vervolgens over Oegst- geest, Sassenheim en Lisso naar BUlegom, waar even gepauzeerd werd. Toen vertrok de bus over Haarlem, Sant poort 'en Bloemendaal naar Zandvoort» Hier werd het strand bezocht, waar het tamelijk druk was. Hier werd een kiek genomen in een boot. Na hier een poos te hebben vertoefd, ging het gezelschap over Heemstede, Hoofddorp, Nieuw*-Vennep naar Lóiderdorp, waar ook even uitgestapt werd. Toen ging het weer vanaf Leider dorp over Alphen naar Bodegraven, waar eèn speeltuin besoeht werd. Daar vandaan ging het - over Gouda weer naar Schoonhoven. Hier vapdaan nog even naar Lhngerak voor verwisseling* van de bus. En daarna naar Ottoland. Om plm. 9 uur kwamen allen voldaan huis waarts. Een woord van dank aan den leider is hier seker niet misplaatst. Op Dinsdag 19 Aug. a.s. sal des avonds door de Schietvereeniging „Juliana", alhier, voor hare leden een schietwedstrijd gehouden worden. Sen aantal kunstvoor werpen zullen als prijzen voor dit doel aangekocht worden. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan A. T. Hartkoorn, alhier, vergunning verleend voor het ver bouwen van zijne woning, gemerkt B no. 87, en aan,N. Groen, alhfer, tot het oprichten van een schuur op het terrein gelegen bij sijne woning. Onder de varkens in deze gemeente doet zich de s.g. „vlekziekte" voor. Van den veehouder A. van Houwelingen, alhier, is reeds een varken van 200 pond aan de gevolgen gestorven. Verschillende varkenshouders latenthans hun varkens inenten met het s.g. „aerura" daar dit middel veelal de dieren in leven houdt. In de wetering, ashter de woning van den veehouder Adr. Muilwijk, is 'a nachts een groote veenlaag omhoog gekomen. Met schouwen hebben twee arbeiders den geheelen dag veen gevaren en men is in één dag niet klaar gekomen, zoodat de veenlaag enorm geweest ia. Men vermoedt, dat dit een aardverschui ving geweest is. Ouderkerk a.d. Uuel, 8 Aug. De heer Joh. de Vries, alhrer, slaagde voor het examen Dubbel-boekhouden. Souderak, 8 Aug. De Raad dezer ge meente is ter openbare vergadering bij eengeroepen, op Zaterdag 9 Augustus, des voorm. ten 10 uur. Agenda 1, Ingekomen stukken. 2. 'Reclames hondenbelasting. 8. Waterleiding. Nleuw-Lekksrland, 8 Aug. De 14-jarige J. d. K., alhier, werkzaam op bet etablisse ment van den beer W. Smit te Slikker veer, had het ongeluk zjjn rechterhand zoodanig met een zaag te verwonden, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Capelle a.d. Ussel; 8 Aug. Donderdag avond bracht de muziekvereeniging „Een dracht Maakt Macht", een serenade b(j het echtpaar D. Hoogendijk, welke dien dag 40 jaar getrouwd waren. Ammerstol, 8 Aug. Vergadering van den Gemeenteraad van Alnmerstol, op Zaterdag 9 Augustus 1924, dis n.m, 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Installatie raadsleden. 1. Notulen. 8. Mededeelingen, b Ingekomen stukken 4. Aanbieding gem.-rekening en be- drijfsrekening G. E. B. 1923. 6. Voorstel B. en W. verlaging stroom- prijs voor licht. 6. Idem handhaving afschrijvingsper centage G.E.B., art. 16 bedrijfcverorde nlng. 7. Comptabillteitsbesluit. 8. Voordracht zetters per aftredende A. Zanen Pin. en H. de Jong Pzn. Krallngsoheveer, 8 Aug. Bij het spelen op een vlot, geraakte het dochtertje van 0. M. Renierie, met haar twee nichtjes uit den Haag te water. Het geluk diende echter, dat de kranige zoon van den Postdirecteur van Kraling- scheveer, het merkte en dit drietal van een gewissen dood kwam redde. L0PIK. Voorzitter de heer Vink, Burgemeester. Secretaris de heer H. van der Weerd. Aanwezig de heeren0. van Rossum Azn. en J. Oskam, wethouders en W. M. Oskam, D. de Wit, en 0. M. Strien. De vergadering wordt met gebed geopend. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en z. h o. ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. A. Mededeelingen ▼an W. van der Vlist-Schenkel, dat zij ontslag als sshoolschoonhoudster neemt. De voorzitter voegt hieraan toe, dat het schoonhouden inmiddels voorloopig aan vrouw Smeenk ia opgedragen. Z. h. o. wordt goedgevonden haar dit definitief op te dragen. B. Verzoek van J. F. van den Brink o'm ingaande 1 September eervol ontslag als onderwijzer van de openbare lagere school te Lopikerkapel. Burgenjeester en wethouders stellen voor dit Ontslag eervol te verleenen. De heer W. M. Oskam merkt op, dat volgens de wet geen ander in zjjn plaats komt. Het is wel een verlies voor de school, maar het is niet anders. Daarop wordt z. h. o. besloten het gevraagdè ontslag eervol te verleenen. 0. Goedkeuring van Ged. Staten op de met de gemeente Schoonhoven aangegane overeenkomst tot toelating van kinderen uit deze gemeente op de m.u.l.o. school aldaar. Wordt z.h.o. aangenomen als ken nisgeving. Aanbieding gemeente-rekening 1928. De Voorzitter biedt namens burgemeester en wethouders de gemeente-rekening over 1923 aan en stelt voor deze ter inzage te leggen voor het publiek en daarna in een aparte of vóór vergadering te onder zoeken. Willen de heeren hebben dat de rekening circuleert, dan kan dit ook/- De heer W. M. Oskam vindt het/beter dat de rekening circuleert, hetgeen h. o. wordt goedgevonden. Aanbieding rekening vleeschkeurlngs- dienst 1928. Zonder hoofdeltjken omvraag wordt be sloten hierflte<je op dezelfde wijze te han delen. Rondvraag. De heer de Wit klaagt over den toestand van den weg in 't benedeneind. De Voorzitter-antwoordt dat er gesukkeld wordt met de grint leverantie. Een schip is tenslotte geaccepteerd, dooh bij het lossen viel de inhoud niet mee. Het tweede sohip is niet gelost en weer vertrokken. De chef der betrokken firma zou zelf komen, doch is niet gekomen* De grint uit het tweede schip is nog wel aange boden tegen 10 cents minder per kubieke meter, doch burgemeester en wethouders was het te doen om goed grint, en niet om een f 60- minder. De leverantie is uiterlijk 15 Augustus. Daarna is de firma in gebreke te stellen. De heer J. Oskam zegt dat Westerhout aan den overkant op verschillende plaatsen tot volle tevredenheid grint levert. De vooriitter memoreert hoe Ijlj de vroegere leveranoiers als Sturrie en Mudde nooit klachten warenhij zou een volgende maal willen uitnoodigen eenige personen om in te schrijven. De heer W. M. Oskam dringt er op aan zooveel mogelijk'den leverancier te dringen thans het verdere grint volgens monster te leveren. De voorzitter zegt de overeenkomst te sullen handhaven en in elk geval niet zonder goedkeuring van den gemeenteraad er van te zullea afwijken als dit soms noodlg mocht blijken. De heer de Wit vraagt om een regeling tegen hel te snel rijden van auto's en motorrijwielen. De voorzitter wijst op het moeilijke om een maximum snelheid overtreding te controleeren. De heer W. M. Oskam meent ook dat het vooral voor motorrijwielen wel noodig is maatregelen te treffen. De voorzitter ▼raagt of niet eens geprobeerd kan worden gelijk elders geschiedt bordjes te plaatsen met een verzoek langzaam te rijden, dan hoef de lange weg van maken en goed keuren eener verordening van maximum snelheid niet te worden gevolgd. De heer Strien verwacht niet reel heil van dergelijke bordjes. Z. h. o. wordt besloten eenige dergelijke bordjes te plaat sen op daarvoor in aanmerking komende punten. De heer W. M. Oskam vraagt of de klok in Kapel nu afdoende is gemaakt. De Voorzitter antwoordt aan Smeenk gezegd te hebben dat de klok te hard liep De heer de Wit zegt dai Smeonk gig- ren weer is geweest, doch bij het luiden, ior het overlijden van Helstoot is weg- De heer W. M. Oskam vraagt nog als de klok is gerepareerd, of dan nog wordt nagegaan wat er aan gebcura is. De voorzitter zegt dat dit voor burge meester en wethouders wel moeilijk is, doch aan Sjneenk zal worden gevraagd op te geven wat hij aan de klok heeft gedaan. Daarna sluiting met gebed. BERiAMBAOHT. (Vervolg en slot van no. 4849.) Daarna komt punt 9 aan de or de, o.l. comptabiliteitebealuiten De voorzitter zegt, dat dit onin bare posten betreft, welke op de rekening van 1923 thuis behooren. Er zijn verschillende menschen, die door de omstandigheden niet meer kuntoem betalen. In hoofdzaak ayjn het posten van het belastingjaar 1920. Het is een beroerde tijd en heft'ls jammer genoeg, dat die men- schen hun spaarpenningen daar door moeten verteren. De heer Joh. Boer Kunt n mis schien ook zeggen hoe groot het bedrag is De voorzatter Dit bedrag ls groot f 376,94% Spreker zegt ver der, dat er nog wel enkele perso nen vervolgd zullen worden, doch dat er dat maar enkele zijn.. Hij vraagt verder of er iemand la die wenscht', dat de namen zullen wor den voorgelezen, op welk verzoek memand antwoordt. Besloten wordt verder deze posten af te schrijven. Tevens wordt nog goedgekeurd om enkele posten onvoorzien op de begraoting te brengen. Vervolgens komt het laatste punt der agenda aata de orde, inhouden de het opmaken van een voordracht College van Zetters (vacaturen K. Hoffland en O. van der Hee). Als zetters worden aangewezen de heeren K. Hoffland en C. van der Hee, terwijl tot diens plaats vervangers werden gekozen de hee ren A. Oskam en T. Burger. Hierna komt de rondvraag aan de orde. De heer A. Oskam Mijnheer de voorzitter, hoe zdt dat met het toe stel op het kerkhof Wordt dat niet meer gebruikt En dan zou ik nog wel eens willen weten of er naar die weegbrug gekeken wbrdt. Men zegt, dat er nogal veel vuil in zit. i De voorzitter Wat de eersite vraag betreft, kan ik u mededeelen dat we daarmede aan den grond zitten. We hebben den heer Van Zoeet al verschillende malen ge vraagd om er eens naar te kdijlken, maar zoover ik weet heeft hij dat nog steeds niet gedaan. Wanneer wij dat werktuig naar Duitechland zouden moeten sturen, dan zou ona dat op ongeveer f 120 komen te staan. De heer Van Zoest wordt iederon keer achter zijn veer en ge zeten en er steeds aan herinnerd om toch voorajl eens naar dat werk tuig te kijken. Ik vind het zelf ook ellendig maar ik weet niet iemand anders, die dat repareeren kan. Het doet mij evenwel plezier, dat u er ft aar gevraagd hebt, want nu zal hbt ook wel in de courant komen en wanneer de heer Van Zoest dat leest, dan zal hij misschien wel den ken het wordt toch wel een beet-, je te erg. Wat uw tweede vraajg lbo. treft, kan ik u mededeelen dat er ieder jaar naar gekeken wordt. We zullen er evenwol aanteekening van doen, Spreker meent evenwol, wat datf vuil betreft, dat het geep in vloed heeft op de zuiverheid van het wegen. Do hoer Hoffland vraagt of de dubbele keuring volgens de wet 1 geschieden moet. Hij zegt, dat de slagers er last van hebben Boven dien zdin er dieren, waaraan men van byiten niets kan zien, terwijl zij van binnen niet deugen. De voorzifter zegt, dat hij er met den heer Mogondorff over z^al spreken, of er niet iets aan te doen is wat de dubbele keuring be - treft, zegl spr., daar is niets aan te doen. Hierna vraagt de heer Van den Dool voor hoe lang ervergunning is gegeven voor openbare vermake lijkheden op Zondag, waarop de voorzitter zegt, dat dal voor opbe- paalden tijd is gegeven. De heer Van den Dool zegt, dat het Nederlandsche volk den Zon dag als algeheele rustdag weet te waardeeren en dat wat het voetbal len betreft op Zondag, dat er ver schillende menschen last van heb ben Als daar geen wijziging in komt, zegt spreker, dan zal ik een motie indienen, welke hij dan in dient en ook voorleest en waarin den voorzitter verzoekt den raad daarover te willen laten beslissen. De hoer Tempelman Laten we nu eerlijk handelen en geen zijde^ l'ngsche sprongen maken De voorzitter antwoordt hierop, dat over deze motie niet gestemd kun worden door den raad. want dat Burg. en Weth. op Slot van de rekening hun goedkeuring hebben te geven of zoo iets op Zondag kan plaats hebben of niet Hierna wordt de vergadering ge sloten. 6IESSEN-NIEUWKERK Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzatter de Edelachtbare Heer Diepenhorst, burgemeester, tevens se cretaris. De notulen worden gelezen en na èen kleine opmerking door de hee ren Van Harten en Buit, goedge keurd en vastgesteld. Aan de orde van behandeling wa ren als volgt le. Ingekomen^ stukken Een in gekomen schrijven van 't Ministerie van Onderwijs, K. en W., dat deze gemeente verschuldigd is aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Go- rinchem, in de kosten van 't onder wijs een bedrag van I 211.91, terwijl nog een nadere afrekening zal vol gen. XDe heer Van Harten vraagt, of men daarmede tevreden moet zijn, met zulk een aanslagj Nijns inziens moet ieder, die zijn kinderen wil laten leer en, zelf meer betalen ook. De voorzitter antwoordt hierop, dat hier niets aan te doen is, dit zijn we volgens de wet verplicht. Deze aanslag is nog maar een voor loopig berichtzijn de koeten njet zoo hoog, dan krijgt de gemeente weer een gedeelte terug. De heer Van Harten Juist, maar dit moeten zij toch vast maar weer hebben. Voorts nog een ingekomen schrij ven, 't welk echter voor kennisge - ving wordt aangenomen. Aangeboden wordt de gemeente rekening over 't dienstjaar 1923, welke sluit met een batig saldo yan f 26Q4.46% Wordt ter controleering overhan digd aan de financieele commissie. Mededeeling wordt gedaan dat B. en W. de huishuur voor de veld wachter en het hoofd der O, L. school, hebben vastgesteld respec tievelijk op 125 en 200 gulden per jaar, met dien verstande, dat kleine reparaties door de huurders zelf moeiten betaald worden, .zooals o.a. behangen en dergelijke dingen meer De heer Van Harten vraagt, of door B. en W. wel voldoende toe- richt zal gehouden worden op de nobdige reparaties. De voorzitter antwoordt hierop, dat bier niets aan mankeer en zal. Verder is voor rekening der gemeen te, iets wait door ouderdom versleten is en dan vernieuwd moet worden. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat door hem persoonlijk en de heer Houweling Is onderzocEl verplichting, welke hun was opge legd door het polderbestuur van Hardinxveld, tot onderhoud van den z.g. Nieuwen Steeg. Toezegging is gedaan, mits met nader goedvinden, dat laatstgenoemd bestuur de helft der onkosten mede zal /betalen. Door den voorzitter zijn vervol gens inlichtingen ingewonnen betref fende een nieuw uurwerk in den toren, omdat het thans bestaande ge heel versleten is. Bericht ls ontvan gen van den heer Eijsboute uit As ten, dat een eerste klas uurwerk zal kosten plm. f 1200 (geheel oompleet) met 10 of 20 jaren garantie. Besloten wordt hierover narietrilo spreken met de gemeente Peursum, de 2 gevestigde Boerenleenbanken en de Coöp. Landbouwver. „Samen werking" alhier. .Uitslag dezer be- vindingen zullen in een volgende vergadering medegedeeld worden. De heer Van Harten zegt dit wordt weer een centenkwee tie, en vraagt of er dan nog mebr onkosten zullen bijkomen, waarop de voorzit ter antwoordt vermoedelijk nog 100 gulden. j Voorts zegt de heer Van Harten, dat Peursum toch mee moet betalen volgens zijn raeening. Laat er dat „moeten" 'maar af, antwoordt de voorzitteralleen bij reparaties etc. moeten rij gedeel te der onkosten mee betalen. Eindelijk komt aan de orde het al of niet bouwen eener nieuwe wo ning voor den'burgemeester. Juist omdat dit voor vefle ingezetenen een zeer belangrijk onderwerp was, dat in een openbare raadszitting zou be- handdd worden en daarom dan ook nog al tamelijk veel publiek tegen woordig was, stelt de heer De Groot voor om deze bespreking to doen in een gesloten vergadering. De heer Buit vraagt, waar dit voor noodig is. Iedereen mag volgens zijn meening gerust hooren, wat hier be sproken wordt. Deze meening is ook de heer Van Harten toegedaan. De heer Rietveld wil echter ook deze zaak met gesloten deuren behandelen Het voorttel-De Groot wordt in stemming gebracht, en met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. (Tegen de heeren Buit en Van Harten). De voorzitter sluit daarop tijdelijk de openbare zitting. Te ruim half tien wordt de ver gadering heropend. In stemming wordt gebracht het al of niet bouwen eener woning voor den burgemeester. Wordt aangeno - men met 5 tegen 2 stemmen om een nieuwe woning te bouwen (tegen de heeren Van Hou weling en Van Har ten). Bouwgrond is aangekocht bij den heer Van Dijk, voor den prijs vtpi f 1600. De voorzitter deelt mede, dat door den bouwkundige W. Donk alhier bericht is gezonden, dat hij gaarne architect wilde zijn, onder voorwaar de, dat hij als vergoeding zal ge nieten wanneer de bouwkosten be dragen. van f 2ÖOO—f 5000 5 procent en van f 5000f 10000 4 procent. Wordt goedgevonden, onder be ding dat hij beslist dagelijks bijhet werk zal moeten tegenwoordig wezen. De heer Buit vraagt en verlangt hierover stemming, of het niet beter zou zijn om de raadzaal en secreta rie ïïolijk bij de woning te bouwen en de bestaande raadzaal met secre tarie, wegens bouwvalligheid te ver- koopen. De heer Van Houweling acht dit buiten de orde en zelfs onverant - woordelijk om met zulk een voorstel voor den dag te komen. Er is nu eenmaal besloten om alleen een wo ning te bouwen. Spr. stelt voor om dit punt niet nader in overweging te nemen. Ook de heer Van Harten is er tegen. Toch wordt beslaten hier over wèl te spreken. De voorzitter stolt voor, om de 2 teekeöingen te latqn maken, étém voor de woning alleen en een voor woning met raadzaal en secretarie, doch nu nog geen beslissing te ne men. De heer Van Honwelingen i» er absoluut op tegen, om het mooiste pand van Giessen-Nieuwker* te gaan verlaten, en dit elders te gaan ves tigen. Ook de heer Van Harten blijft er beslist op tegen. De heer De Groot stelt voor, dat de voorzitter zijn voorstel zal intrek ken en dat van Buit in stemming de voorzitter zijn voorstel zal intrek- voorstel van den heer Buit wordt verworpen. Hierna sluiting. Valpche belasting plaatjes. Het volgende wordt onder de aandacht van het publiek gebracht Er duiken telkens geruchten ep, dat nagemaakte rijwielmerken te koop worden aangeboden. Ofschoon de gegrondheid dier geruchten tot dusver niet is gebleken, schijnt hot toch nuttig het publiek er voor te waarschuwen, zich op onregelmatige wijze van een rijwielmerk te voor zien. Wie, ook onbewust, met een na- «maakt merk rijdt, staat in ieder «val bloot aan bekeuring wegens jet rijden zonder het verelschte be- Itttingmerk, immers zonder een gel dig belastingmerk. Bovendien echter is hij, die opzettelijk een nagemaakt merk gebruikt, strafbaar met een ge vangenisstraf van ten hoogte zes belastingmerken rijn uitsluitend verkrijgbaar gesteld op de hoofd-, bij. en hülpkantoren dor posterijen De commissaris van Politie der afdeeling.B te 's-G,ravenhage, hi welk o stad de handel in valsche «laatjes grooted omvang hoeft aan genomen, maal/t bekend, dat daau ter stede in omloop rijn valsche rij- wieilK'laatingplaatjes, welke* voor Bo cent por stuk of hooger, in leder ceval (voor prijzen, veel lagor dau de van Hijkswegd afgegeven plaat jes, op slinksche wijze aan het pu bliek worden verkocht. He* publiek wordt nadrukkel k e wear8cbuwd zoodanige valsche plast ies niet te koopen, daar ieder weten kan dat ze valsch zijn, omdat de echte alleen tegen betaling van f 3 aan de postkantoren verkrijgbaar zijn Het koopen der valsche plaatjes kan lus voor dengene, die op deze wijze aan de verspreiding daarvan welbe wust medewerkt, de ernstigste ge volgen hebben. Et woKlt een beroep i/edaan op het pub.iek om de aan- bieders der valsche «plpatjes.aan de politie oyer te leveren of aan haar bekönd te maken. Brand ineonloods. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een loods van den nluepstimmexman J. D., sitaande aan <le Kortekade te Rotterdam. De loods, waarin een partij gereeds schappen en hout was opgeslagen, is geheel afgebrand. Met twee op do waterleiding go- plaatste slangen is het %vuur bluscht. 't Gemak dient den mensch. Te Steenderen werd van een onbeheerd staand rijwiel hot belastingplaatije ontvreemd., doch vervangen door een zakje, inhou dende f 3,10. De dader, een eerlijke dief, had blijkbaar bezwaar tegen een rut naar hei ver verwijderd poetkan - foor Aangespoelde iu- ken. Te Harlingen werd aam don Noorderzeedijk, even voorbij den Coöperatieven vischhandolrdTei lijk gevonden van een omstreeks 18-jarig meisje. Blijkbaar had het nog niet lang te water gelegen. Het lijk fverkK>nde geen wonden en was nbg niet tot ontbinding over gegaan. Even buiten de gemeente Maastricht is aam den Maas kant het lijk gevonden van een onbekend manspersoon, naar sieihat- ting 65 jaar oud. Eanjgen tijd to voren was de man nog wandelende gezien op den Maasdijk. Het lijk is vervoerd naar de gemeente Maasland. Branddoor onvoflr. zichtigheid. Te Naaldwijk is oen houten pakloods geheel uit gebrand. Jeugdige pakstertjes, die in de loods, waar tomaten werden ver pakt voor de verzending naar En geland, hadden papieren strikken in het haar gedaan. Een der bodrijfsohefs stak uit de aardigheid de strik van een der meisjes in brand. Het meisje wiejp, uit vrees dat het haar ylam zou vatten, de brandende strik in een partij houtwol. In een oogwenk stond db loods in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en verwijderde o.a. ook eenige goederenwagens van het ter rein. De loods brandde tot den grond toe af. Do onvoorzichtige bedrijteehef is door de politie aangehouden. -»• Droevig ongeval. Te Don Haag had de vierjarige II. J. B., die met eenige vriendjes up de Fijnjekade speelde, het on geluk onder een stapel hout te ge raken. waardoor hij ernstig aan het hoofd word gewond. Door den G. G. D. word do jongen naar het Gen». Ziekenhuis aan den Cuidwal vervoerd, waar hij kort daarna overleed. Ernstig bedrijfson- geval. Te Utrecht heeft op de gasfabriek een ernstig ongeval plaats gehad. In verband met den bouw op de terreinen staat aan he( water oen zoogenaamde haven kraan, die een grijper draagt, wel ke is opgehangen aan twee sna ren. Toen nu dit toestel bezig was kolen uit een schip op den waf te laden., braken plotseling bij het ledig naar boneden gaan van den grijper, de twee snaren. Het zware gevaarte stortte naar beneden, kwam op den rand van het schip terecht en kantelde vandaar het ruim in. In het schip waren twee werklieden aan den arbeid, die niet k tijdig hot ongeluk zagen aankomen Een van hen werd door den Tal- lenden grijper getroffen en gevaar lijk aan het (hoofd verwond. De toestand va/n den getroffene, die in de neurologische kliniek is opgenomen, is zorgelijk. Doodgevallen. Te Dedemsvaart is de 10-jarige B. de V. uit Dordrecht, van het balloon van het hotel, waar hij met zijn ouders en broertje logeerde, geval- fen en overleden. Autobus omgeslagen. In het dorp Blocley, in Worcea - tershiro (Engeland), sloeg een auto bus, die van 6eü steile helling al- reed, om. Zeven personen werden gedood en elf gewond. Vermist. Binds enkele dagen wordt te Goor op de zuivel fabriek „Weddehoen", de 27-jarige arbeider Brinkman vermist. Een briefje werd gevonden, waarop was geschreven „De gewantrouwde is we8"* T« Negeroongros, ie New-York is de vierde Internatio nale conventie gehouden van de Neger-rassen In verband daarmee werd een optochj gehouden waarin 75.000 negers meeliepen. In den stoet werden vlaggen gedragen van de te stichten Afrikaansche neger republiek. Ook werden portretten meegevoerd van een als neger voor gestelden Christus en een als nege rin afgebeelde Maria. Een der sprekers verklaarde, dat er in Amerika geen toekomst is voor de negers en dat dezen Afrika moe ten hebben om daar als vrij ras tot ontwikkeling te komen. Afloop Verfcooplnpen. Gouda, 6 Aug, De uitslag van de veiling op 4 Aug., gebomden dooi notaris J. iKranenburg, i» volgt nq Fabrieksgebouw, Peperstr. tf», kooper de heer J. Simonie te Gou da, voor f 7225. Pakhuis, Peperstraat 116, koo per do heer C. G. F. do Jong al hier, voor f 4250. Woonhute, derde Kade 68, kooper de heer J. G. Nol le alhier, voor f 3500. Twee por- ceelen bouwgrond, naast het vori ge, kooper dezelfde voor f «800, Per ceel bouwgrond met koepel, naast het vorige, kooper do heer M. van Tok alhier voor f 620. Perceel bouwgrond. nanM het vorige, koo per de heer C. A. Verschut te Gou da, voor f ?80. Perceel bouwgrond naast het vbrige? kooper de heer A Fokkers Jr. alhier, voor f 390. Perceel bouwgrond, naast het vo rige, kooper de heer J. van Tok al hier voor f 400 Twee perceelen bouwgrond, naast het vorige, koo- pers de heeren 11. en J. C. Ver meer te Moordrecht, voor f 820. Twee huizen, derde Kade 63 en 64, met een tuin daarachter, kooper de heer O. Stoppelenburg alhier,, voor f 4980. Huis, Boomgaardstraat 21, kooper de heer J. M Smits te Gou da, voor f 1200. Huis, Lemdiui - steeg 18, kooper de heer C. Lau rier te Gouda, voor f 1850. Atioop Aanbestedingen. Gorinchem, 6 Aug. Alhier werd door den heer J. do Bie, bouwkun dige, ten verzoeke van de fa. Holt» en Advocaat in het café Reijinö aan besteed het bouwen van een pak huis met kantoor en bovenwoning, bonevens een sital, op het terrein in de Arkolstraat. Ingeschreven werd als volgt Metselwerk J. J. v. Loon, Wer kendam, f 3620; O. van Straten, Woudrichem, f 3495; O. de Groot alhier f 3266; H. Bakker, Giessen.- dam, f 3736; Bouwman en Van Drent alhier, f 2622. Timmor-en ijzerwerk J. de Joo- de. Woudrichem, f 4200; G. Een-- hoorn, alhier, 3726; Fh. J- de Grunt alhier, f 3659; D. de Groot alhier, f 2950, Glas- on Verfwerk A. L. Don- kor alhier, f 9,50; M. Verscjioor al hier, f 628; C. Bakker, Giasscpi - dam, f 563, J. Bouwmwi Zn. al hier, f 560; D. A. Stêers alhier, f 599; H. Schram alhier, f 502. Stukadoorswerk D. Vos en Zn. alhier f 444; K. Vos alhier, f 444; Gebr. de LeeuW, alhier, f 340. Lood- en Zinkwerk G. A. Pee tere, Werkendam, f 745; A. Hart man alhier, 732; J. Bartol f 604; v. d. Genag^^ en Zn. allhier, f 550 Gas-, waterleiding en electr. v. Genugten Zn., alhier, f 64Q. Electriciteitleiding H. Bartol, f 83; A. Hartman, alhier, I 68. Hardsteienwerk J. D. S(i(mon8, alhier, f 324; Gebr. Kreukniet, al hier, f 274 Massa O. IJsselstam en Zn., al hier, f 9200; D. do Groot alhier, f 8700; M. Groeneveld alhier, f 8640 A.^Bip, Asperen, f 7487. De gunning werd aangebonden. Ameide, 6 Atfg. Uitslag aanbe steding van een woning voor den hoer A. de Kruik Cz. Metselwerk L. Streefkerk Hz. f 2222; L, Woudenberg f 1750; H. Streefkerk f 1713. Timmerwerk G. H. Diepenhorst f 1496; H. Diepenhorst f 1320; W. Verheij f 1*355, O. de Jong enL. Diepenhor»! f 1818. Metsel- en Timmerwerk P. A. van Kekum, Lopik, f 3645, Hi. Die- ponhorst, f 3006 Schilderwerk P. do Jong, f 294,50. Loodigijefoersweirk D. Lalaetrvel'd f 388,90; G. Bouter f 259. In massa geheel p. A. van Ke- kem. Lopik, f 3990," W. Verheij, f 3586. Laagste inschrijvers H. Die penhorst timmer- en metselwerk, f 3005, Sdbilderwork P. de Jong f 294,50; Loodgieterswerk G. Bon ter. f 259. Vetvlekken uit lichte zijde verwij dert men met verwarmd aardappel meel. Zit de vlek er sterk in, dan maakt men een deegje van benzine en aardappelmeel en wrijit daarmee de plek in. Natte schoenen moet men niet »p de zolen wegzetten, maar ze op de zijden leggen, opdat hei vocht ge makkelijk verdampen kan. Rozen moeten gesneden worden, zoodra zij haar schoonsten vorm be reikt hebben. Afgesneden rozen blij- ven langer goed, als ze behoorlijk verzorgd worden, dan wanneer ze aan de plant blijven zitten. Boven dien ontwikkelt de plant een menigte nieuwe knoppen, als men do oude rozen afsnijdt. Geplet fluweel moet men boven oen pan met kokend water houden, dat wil zeggen hel- weefsel strak hoven de pan houden en zachtjes heen en weer strijken. Daarna haalt men het met de achterzijde over een heat strijkijzer. Heeft een ^wart rijdrt» Jappo door regen geleden, dan moet men deze aan do binnenzijde bevochtigen met een spons met verdunde brandewijn en strijken onder zijdepapier. Baker, tot mijnheer, die thuis komt: ,,Nou, mijnheer, kunt n goed raden Even of oneven Mijnheer „Oneven." „Precies geraden mijnheer, oneven 't zijn drie dochters v Een man staat uit alle macht werken aan een zware kist, die in oen deurpoet staat, maar waarin geen beweging te krijg m is. De hoer Goedbloedt biedt aan om even te helpen, wat dankbaar wordt aan vaard. 5 minuten hoort men Bteunen maar er gebeurt niets. Eindelijk zegt mijnheer Goedbloedt, terwijl hij het zweet van zijn voorhoofd veegt.: „We krijgen hem er niet in, hè?" „D'r in?" brult de man, „maar hij moet 'r niet in, hij moet ®r uit." Koetsier „Vöoruit, ouwa karkas, schiet een beetje op 1" (Vertrouwelijk tot oude passa - gier) „Ik bedoel het paard, juf 1" Lientje tot haar vriendin „Maar dan verdient je verloofde toch erg weinig, zeg. Daar kun je haast niet eens een dienstbode voor houden.' Riek O, maar dat is niet noodig, George kan zeil koken en desnoods werken ook 1" Kruidenier En jij ventje Jongen Een pond stroop. Kruidenier, nadat hij de siroop in de meegebrachte kan heeft gedaan En waar zijn je centjes? Jongen Zitten in de kan meneer 1 KRIMPEN a.d. LEK. Juli. Geboren Mrfchiel, a. van G. da Jong en P. J. M. de Jong. Frans, z. van A. Gouwens en M. F. de Bode. Margaretha, d. van C. de Jong en C. Oskam. Aria, z. van M. de Jong en B. van dor Valden. Leent je, d. van G. Groenewegen van der Weiden ©n H. Rehorst. Teunis Adrianus, z. van J. Schip- en Chr. H. vah Zoest. Willem, z. van J. H. Kleiman en M. F. San- dijek. Getrouwd A. den Hollander, o*d 27 j. en A. Oskam, oud 21 j. D. Westbroek, oud 22 i. en N. O. de Jong, oud 22 j. N. van der Stelt, oud 25 j. en A. Vogelenzang, oud 21 j. T. Ouwerkerk, oud 34 j. en L. A. Rademaker, oud 32 j. Overleden P. M. Noorlander, oud 12 j. H. Groeneveld, oud 57 j-, echtganoote van C. van Kalewijn. ALBLASSERDAM. Juli. Geboren Leendert, z. van M. Vermeij en J. Groen. Overleden K. van Vossen, oua 75 j., weduwe van J. Kloot H. G. Kroon, oud 8 m. MEERKERK. Juli. Geboren Arigje Antonia, d. van Adr. Kros en Ant. Bikker.—;Gerrit z. van T. W. de Jong en N. C, Burggraaf. Metje Alida. d. van A. H. Sommer en H. C. Bikker. Genderen. Cornelia, d. vaB D. Slob en J. van Getrouwd G. van den Dool en H. do BruIJn. Ovwlodon A. de Jong, onfl 76 j., weduwe van A. Pellikaan. G. de Bruin, oud 84 j. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Van 21— 31 Juli 1624. Geboren Roelot, z. van J. Twigf en J. Hendriks. Elizabeth, d. van J. C. de Kooij en N. de Kwant Guillaume Hubert Joseph, z. van J. P. van Schelven en M. J. E. Wiers. Aagje, d. van H. Buijs en N. W. Heuvelman. Arie, z. van P. Kalk man en J. Goudriaaïl. Jannigje, Margje Ariaantje, d .van C. Maat en A. M. de Jong. Overleden E. van Cappeilen, d. van C. Bo^rs on N. Boer. oud 76 j., echtgenoot© van P. Sehou- ton. De Commiwle van Bijstand en Advies ral nament de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van WADMNXVEEN, op Woenidng 27 Augustas a.s. in het openbaar trachten aan te besteden i Bestek en teekening k f25,—per •tel (restitutie f 20) bij den Architect, P. D. STUURMAN te Waddinxveen. staeds verkrijgbaar, bij JOH. VERMEER, Hekendorp. Te Koop Een goed baklante met SCHUUR, ERF en TUIN, gelegen op een welvarend dorp in Zuid- Holland. Koopprijs f18.000, waarvan f 10.000 als le hypotheek kan blijven staan. Brieven franco onder no. 5700, aan het bureau van dit blad. met 27 H.A. beat Vrij van huur. Hypotheek beschikbaar. Brieven no. 5770, bureau van dit blad. Een KLEIBOERDER1J onder den rook van Qorlnchem, groot ruim 36 H.A. De gebouwen In 1915 nieuw gebouwd. Een BOERDERIJ,nieuw gebouwd In 1924, van houl op betonnen voel met 11.30 H A. WEILAND. Koopprijs 15 Mille. Inlichtingenworden verltrekt uitsluitend op brieven met betaald antwoord door Ae. BORSJE Pzn., Bouwk. te Papendrecht A No. 334. 4 op IO'/j uur (Zomertijd) voor het Café ran dfen Heer M. TAN Züilkn te Een annex pl.m. gelegen in Benedenheul onder de gemeente Te aanvaarden op 1 Mei 1925. Biljetten In te zenden vódr 28 Aug. Adrea N. H. v. S C H E L V E N, Punt 17, Oouda. OTTD-ALBLAH. Tm 1—BI Jtfll GeborenPiet er Arie, x vem A. P. Kraaljeweld en N. Buijzer. Getrouwd A. Sprong, oud 84 en N. Holdenuan», oud 8b J. Overleden W. J. van Hnnkilooi oud 7B J., eehtgemool van B. Auldljk AMEIDE. Van 1—81 Juli. Geboren Trijntje, d. VUB P. Vroon en J. de Vroome. Ceron- liu, x. van D. J. Hegeman en A. van Ei. Huibert, van M. C. Schotman en Nioa. Uittenboguard. Jan, u. van G. J. de Groot en E van der Vliet. Getrouwd A. van Veen, ond B0 j. en M. Versluie, oud 38 J. J. W. Renaa, oud 23 J. en O- van der Ham, oud BI J. De Notarissea te Nijmegen en te Montfoort zullen op Vriidag 22 Augustus 1924, 's morgens 11 uur (Zomertijd), In „De Oouden Leeuw" tjf Mont foort Du uitmuntende „Vonelbnrgb" in Blokland, nabij Montfoort, be staande in BOU^MANSWONINO waarin stalling voor 0 koeien en 2 paarden, steenen SCHUUR waatin stalling voor 25 stuks rund vee, SCHUUR waarin Bergplaat! voor rijtuigen en landbouwgereed schap en 2 Varkenshokken met afdak waarin 3 varkenshokken, BAKHUIS, 2 HOOIBERGEN, Erf, Tuin, Boomgaard, Wei-, Hooi- en Bouwland, Bosch en Kade, strekkende van den Bloklandtchen dijk tot de landscheiding van Benschop, groot 20.54.70 Hectaro, in 5 perceelen. In mondelinge huur bij den Heer C. van den Brink Cz. tegen f 1732,— per jaar. Te bezichtigen eiken Dinsdag, Dpnderdag en Vrijdag, des voor middags. Betsaldsg 3 October 1924. Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel, is voor nemens op Donderdagen 14 en 21 Aug. '24 telkens des voormiddags ten 11 ure (Zomertijd), in het Hotel „DE ZALM", aan dt Markt te Oouda, bij inzet en afflag in het openbaar te verkoopen: plaatselijk get. No. 557,met Schuren voor veestalling en berging van hooi, Erf en Tuin en eenige perceelen onder de gemeente in den polder Sluipwijk, aan den Blinden Weg en den Oukoopschen Weg, ter gezamenlijke grootte van Betaling der koopsom op 9 Oct. a.s. Aanvaarding J November s.s. I Inlichtingen tfji kantore van den Notaris. *r Drinkt Zij handhaaft zich reeds 10 jaar als de beste Zomerdrank. Fabriek te Botterdam (BUderdUkstraat 84-SO) Verkrijgbaar te Schoonhoven bij D. C. van Ut. te Bergambacht bij te Oroot-Aromers bij Fa Jb. den Oudsten. Bij de Holfsndla-Drukkerlj te Baarn zijn verafhenen van Dr. B. F. TEN CATE, Speciaal Art» te Rotterdam: De epBaverteerlag, 4e druk, I 2.40 Ing.f 166 geb. Nieuwere Seneeemethoden f I.-. Hat varband tuaeehen Lichamelijk, en B.ett.ljlke Ziekten f 0.00.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 4