Officieels Kennisgeving NG NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Vrijdag 15 Augustus 1924. 56‘ Jaargang No. 4853. EERSTE BLAD. CERTtlE” igd ite WASCHMIDDEL Gemeente Bergambacht. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. 'fEUILLETO N. De roode handen. Plaatselijk Nieuws. Bureai >ht STUDIE lOEN Drankwet. Gemoedelijkheid. I drijf, Jn r. len niet ingezien. Men is aan den cadeau. en, koen IM itlotiag dat schoon - veroor - tot bn de tot ver- 4 W. N. VAN HOOIEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13768. Gouderak, 15 Aug. Woensdagavond j.l. hield de afd. Gouderak van Volksonder wijs haar jaarvergadering. Na opening d^or den voorzitter werden de notulen der vorige vergadering goed gekeurd. De rekening van den penning meester, met een ontvangst van f 184,60, uitgaven f 74,45, batig saldo f 60 15 en door een commissie nagezien en in orde bevonden, werd goedgekeurd, onder dank aan den penningmeester voor zijn accu raat beheer. •Voorzitter en secretaris, aan de beurt van aftreding zijnde, werden beiden bfl acclamatie herkozen, en werd in de vaca ture C. Kalisvaart regens vertrek uit de gemeente) gekozen de heer M. Rook. ver- - van een flinken, niet oneleganlen jonkman op de bank der beschuldigden. De aan geklaagde, die eerst hardnekkig weiger de, zijn naam te noemen, maar bij toe val verried, dat hij Hiller heette, geeft voor, den naam van zijne geboorteplaats urnen vergeten te zijn. Zijne opgaven omtrent zijn afkomst en zijn stand spre ken elkander aanhoudend tegen; naar zijn tongval te oordeelen, schijnt hij Ame rikaan te zijn, ofschoon hij het Duitsch zeer vloeiend en net een bijna niet op te merken accent spreekt. Iedereen is er van overtuigd, dat Hiller niet de ware naam van den beschuldigde is, en men vermoedt, dat men hier te doen heeft met een internationaal boosaoener en oplich ter. De aanklachj luidt: zware lichaams- verwonding met^doodelijken afloop. De zaak zit aldus in elkaar: „Op den avond van den 20en April dezes jaars bevond de beschuldigde zich in een concertlokaal te St. Pauli en ge raakte daar in twist met oenige bezoe kers, die aan dezelfde tafel zaten. Uit het lokaal verwijderd, zette de beschul digde den twist me( zeldzame ruwheid op de openbare straal voort Door poli tieagenten naar het bureau gebracht, verzette hij zich als een wanhopige en sloeg een der agenten met een dikken stok zoodanig op het hóófd, dat de agent aan de gevolgen van dezen slag overle den is. De getuigen verklaren. Tot hiertoe had Hiller met steels stij gende opgewondenheid getezen; nu eih- ter begonnen de letters voor zijn oogen te dansen; hij liet het dagblad vallen Bnnk te Berdrect der leden, waarvoor a tend, zonder bijrekenii ii koHlen in rrkesli Hij haitte den vogel en besloot, nem te dooden. Op zekeren dag bracht hjj een geweer mede naar huis en loerde des avonds op den uil, die hem weldra on der schot kwam. Het was een warme, zwoele avond, waarop onweder broeide, toen hij, tot schieten gereed, op de veranda stond en spiedende blikken omhoog wierp; daar achter den beuk had hij den uil zien vliegen. Hij hief het geweer op. „Aldus moest ik het ongeluk, dat mij bedreigt, kunnen vernietigen,” mompelde hij in zich zelven. „Ik wil beproeven, of ik er toe in staat ben: Dood ik den uil bij het eerste schot, dan zal mij dat een teeken zijn, dat ik te allen tijde mijn tegenstan der vernietigen kan.” Alsof het dier hem wilde bespotten, zweefde het op dit oogenblik onder het uitstooten van een luiden kreet bijna over zijn hoofd. Doodelijk verschrikt kromp hij ineen. In het daaropvolgende oogenblik vloog de buks echter tegen zijn schouder: „Sterf!” knarste hij. Een luide knal woerklonk; £t den loop van het wapen schoot een vuurstraal en de uil fladderde, doodelijk getroffen, ter aarde. Bij het knallen van het schot kwam Helene haastig toeloopen. Met medelij den keek zijn naar het in doodstrijd lig gende dier. „Hebt ge den uil gedood?” vroeg zij zacht. „Ja!” antwoordde hij op vasten toon, „hij zal mij niet meer in den slaap sto ren. Nu zal ik rustig kunnen 'slapen.” Helene antwoordde niets, maar zij keek hem aan met een blik zoo vol on derwerping, roerende bezorgdheid en teedere liefde, dat hij het geweer vallen liet, de armen om haar heen sloeg en zijn hoofd up haar schouder legde. Heete, bittere tranen stroomden uit zijn oogen, maar de mond bleef gesloten. gas en telegrafie, telefonie en dio, vliegmachines en auto's, derzeeers en valschermen en wereld werd vervuld met het moer, 7 „Eene eenigszins raadselachtige schijning zat gisteren in de gestalta aan de 2e Openbare School alhier te Kin derdijk is te Gravenhage geslaagd voor het examen Duitsch l.o. Aan de scheepswerf „De Onderne ming” alhier, directie de heeren dansen en van Limborgh, is opgedragen de bouw van een Kempenaar, groot 560 ton, voor binnenlandsche rekening. De heer J. den Boef alhier, heeft, wegens vertrek uit de gemeente, ontslag genomen als voorzitter van de muziek- vereeniging Apollo”. Stolwijk, 15 Aug. Op den 16 Aug. a.s. zal bij eenigszins gunstige weersgesteld heid door de muziek ver eeniging .Harmo nie” alhier haar vierde openbare concert in dit seizoen op het dorpsplein worden gegeven. Ingezonden Mededeelingen. ipitaalwoMriHf wov alhier, zal op Zaterdag 28 Aug. a.s. met 20 leden deelnemen aan de verschillende wedstrijden en uitvoering, uitgeschreven door de vereeniging „K. d. O.” te Krimpen a.d. LJsael. Meerkerk, 15 Aug. De gemengde zang- vereeniging „Advendo” behaalde op het concours van „De Vereenigde Zangers” te Gorcum een 8en prijs in de 4e afdeeling. Daar de vereeniging slechts één jaar bestaat en gedachtig aan het spreekwoord Alle begin is moeilijk”, wenschen wij directeur en loden geluk met hun eerste sueoea. - Woensdag maakte de huisvrouw van C. v. D. van hier met ees drietal kinderen een uitstapje naar Gorcum. De reis had plaats met een autobus van Jansen. Bij het schielijk en onvoorzichtig dichtslaan van het portier kwam één der kinderen met de hand daartusschen ge klemd, zoodat vier vingertjes werden plat gedrukt en de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. Bij vluggen handel waren de kaas- prijzen in deze weC wor le kw. zware kaas tot f 70, voor dito lichtere f 64 tot f 68 en voor mindere kw. f 60 tot f 63 de 50 K.G. Voor vette varkens wordt tot 42 cent per half K.G. besteed, -r—- Nleuwerkerk ad. Ussel. 15 Aug. *t Is de politie spoedig gelukt na te gaan,' wie het jongetje aan de Kerklaan alhier te vondeling heeft gelegd. Gebleken is, dat het een vrouw uit Rotterdam is geweest 81 led recht, 15 Aug. De heer P. Rijedijk alhier hoopt op 5 September as. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar als lid van de Raad werd geïnstalleerd. On afgebroken heeft de heer R., die thans wethouder is, zitting genomen. Daar hij zeer goed bekend is, voornamelijk in de Alblaseerwaard, zal de jubilaris ongetwijfeld vele bewijzen van belangstelling ontvangen Nleuw-Lekkerland, 15 Aug. Bij onders- handsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor mevrouw de weduwe P. den Engelsen opgedragen aan E. Bakker metselwerk, C. van Helden timmerwerk, en L. C. Mes verfwerk, allen alhier. Mejuffrouw A. Klomp, onderwijzeres Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdag»- en des Vrijdagtmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland t 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenpersonen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Bergambacht brengen ter openbare kennis, dat op 14 Augustus 1924 bij hen, Is Ingekomen een verzoekschrift van Bastiaan van Wijk, wonende te Berg ambacht, om Verlof voor den verkoop van alcoholhoudende drank, anderen dan sterken drank, in navolgende localiteit: de Zuiderlijite kamer van het perceel kadastraal bekend ge meente Zuidbroek, sectie D. no. 696, plaatselijk gemerkt E. no. 126 en gelegen aan den Zuldbroekschen Huiaweg aldaar. Binnen^ twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders in brengen. Bergambacht, 14 Augustus 1924. Burgemeester en Wethouders voornoetnd, De Burgemeester, J. A. A. U1LKENS. De Secretaris, W. SCHIPPBRS. aardt in slapheid, in willoosheid, maar de echt-Hollandsche gemoede - lijdHeid, die met een guiten lach, een hartelifk woord iemand voor zich weet in te nemen. We hebben weer nooKtig in onzen tijd een ver houding van de mensohen onder - die niet afstoot, maar doet naderen. Gemoedelijkheid is een voorna me factor, om het leven aangenaam te maken in eiken kring, in welke omstandigheid ook. Besloten werd nog dezen winter een propaganda avond te organiseeren, welks regeling een commissie werd noemd. Onder dank voor de aangenaam ge voerde discussies, sluit de voorzitter de vergadering. - De gymnastiekvereeniging „T.H.O.R.” UI. Ds roods Handsu. Den ongelukkige, die op de bank der beschuldigden het vomaa verneemt, dat hem tot zes jaren gevangenisstraf ver oordeelt, zal deze tijd zeker eindeloos toeschijnen; den zieke daarentegen, wien de dokter mededeelt, dat hij nog slechts zes jaar te leven heeft, zal deze spanne tijde verschrikkelijk kort voorkomen. Aldus verschilt allee naar onze hoop en vreeze. Toen hem onverwacht en onverhoopt oen uitstel van zes jaren gegeven werd, had Hiller deze tijding als onverhoopt geluk vol vreugde begroet. Het scheen hem toe, alsof op eens de redding van den hemel gevallen was. Zes jaren! wat kon daarin niet voorvallen; wat kon hij zelf niet ondernemen Zijn oude spreuk „wie weet, wat worden zal en zijn kan” troostte hem. Maar ach, hij was toch niets meer dan de zieke, die gemeend had zijn einde nabij te zijn en wien de geneesheer een uitstel van zes jaar ge geven had. Weldra vond hij het uitstel te kort en dikwijls verschrikte hij, als een maaid of een jaar wss voorbijge gaan. De tijd had reeds menige verandering gebracht. De vader van Wismar was ge storven. De afstand ontsloeg Hiller van het ondernemen eener reis; ofschoon deze wegens de regeling der erfenis noo- dig geweest was, werd zij niettemin om zeer gemakkelijk te begrijpen redenen niet ondernomen. Hij liet het aan den broeder van Wismar over, het vermogen te deelen en deponeerde de hem ten deel gevallen groote som bij een bankier. Het geld wilde hij Wismar ter hand stellen, zoodra deze uit de gevangenis ontslagen zou zijn. Daardoor hoopte hij hem te ba- wegen, van zijn andere rechten afstand SCHOONHOVENSCHE COUKAlfï haar ,het leven r een grillige en i rech'erij. thuiskomt, haag j iw hoed aan den ki t ge rookt, leg j uw asch en uw af. Xjee in <«n asrtibal* e wijzie raadgevin, die geleerd heeft, dus ook het huwef >i>t deel beslaat uitkl. IO O P O n aKkÉt S "kloostersSSSl waarheen hij zich had begeven? De Waarheid had mj haar m elk geval niet bekend. H;t grootste gevaar was dus voorioopig L ex w oren, kwam de vrouw werkelijk naar Deitoculand, dan kon hij haar in het ergste geval de waarheid zeggen. Daar zij haar echtgenoot onge huwd zou aankeffen en ruziën zou, dat het bedrog ook te barer gunste had plaats gehad, hoopte hij haar tot zwij gen te brengen. Met deze hoop troostte hij zich eeni- germate; toch hield de gedachte hem nog dagen achtereen bezig en was hij dikwijls slecht gehumeurd en verstrooid. Helene leed smartelijk onder den ge moedstoestand van haar echtgenoot, die als een giftige slang op het geluk van haar pas gesloten huwelijk viel; zij waagde echter niet, naar de oorzaak te vorschen en daar Hillei, zoedra hij be merkte, dat haar oog vol bezorgheid op zijn gelaat rustte, onmiddellijk zijn hou ding veranderde en zich tot opgewekt heid dwong, zag zij wel in, dat hij haar zijn smart en verdriet niet wilde toe vertrouwen, en zweeg, den tijd afwach tend, waarop hij uit zich zelven spreken zou. Hiller vond haar echter dikwijls, als hij, wat niet zelden gebeurde, des nachts uit den slaap opschrikte, over hem gebogen, het gelaat vol zorgen de oogen met tranen gevuld. Zij vroeg hem niets, zij sprak geen <ooid doch de zwaarste beschuldigingen hadden zijn hart niet zwaarder kunnen folteren, dan het de zucht deed, waarmede zij haar hoofd in de kussens zinken liet. ’s Morgens sprak hij dan wel eens over onrustige droomen of het ge schreeuw van den uil, dat hij gehoord had; en inderdaad het vreesaanjagend geschreeuw van de nachtvogels was dik wijls de oorzaak van zijn plotseling ont waken. Alblasserwsard en Vijfheerenlanden, 15 Aug. De handel in kaas is deze week bij voortduring levendig, prijs belangrijk hooger, zelfs de f 70 overtreffend; boter vast in prijs met goede vraag, men be steedt thans in deze streken voor kaas 1ste kwaliteit f 67—f70, mindere soorten f 59—f 65, zware partijen tot f 74 per 50 Kilo, een en ander naar gelang van kwali teit en gewicht; goeboter f 1.15—f 1.20; weiboter f 0.70-f 0.75 per half Kilo. De verloopen week was onbetaalbaar gunstig voor den korenoogst, trouwens voor alles wat zoo om zonneschijn en warmte verlegen was. En dan de vacantie-gangers, oud en jong, klein en groot, kon volop genieten, dank zij de autobussen, die als padde stoelen uit den grond rijzen, ziet men thans op reis gaan, die nimmer van honk gingen, tijden en gewoonten onder gaan tegenwoordig, grooter veranderingen ook op dit gebied. Anelde, 15 Aug. De muziekvereeniging .Unie”, alhier, behaalde op 12 Aug. j.l. op het Nationaal Concours te Gorinchem den le prijs ia de Eere Afdeeling met B55 punten en haren Directeur do heer B. A. Hoon een directeurs prijs ad f 85. De publiek verkochte naweide onder deze en aangrenzende gemeenten bracht 60% meer op dan vorig jaar, toen er onnoemelijk meer gras was dan thans. Krlnpea a.d. Lek, 15 Aug. De poet- duivenvereeniging ,De Luchtpost” hield gisteren een wedvlucht van Schoonhoven. Prijzen werden als volgt behaald le, 2e, 8e en 4e pr. H. van Krimpen, Ie pr. J. van Wijnen, 6e pr. M. de|Hon, 7e pr. D. de Jong. G. v. D. had het ongeluk achter de woning te water te geraken. Met veel moeite gelukte het den drenkeling nog juist intijds te redden. De zangvereeniging Krimpen a.d. Lek, directeur de heer Haasbroek uit Dordrecht, behaalde op het Woensdag gehouden concours te Gorinchem in de Eere-Afdeeling een eerste prijs. Mej. Adr. Verveer in Schuagt, ia geslaagd voor de nuttige handwerken L.O. Aan den aannemer L. C. Groene- veld is opgedragen het verhoogen en verharden van den Tiendweg by de Schoolstraatbrug. uw vrouw met uwi adpleeg haar over toekomstplannen. -■detwiat nooit met hai zij van nature On Door de Reederij o.d. Lek zal met ingang van 18 Augustus een autobus dienst worden geopend langs de plaatsen Molenaarsgraaf, Bleskensgraaf, Oud-Alblas, Alblasserdam naar Kinderdijk. Deze bus zal aansluiting geven met booten naar Rotterdam en Schoonhoven. De reisge legenheid voor de bewoners dier plaatsen zal hierdoor zeer vergemakkelijken. Hardlnxveld, 15 Aug. Het fanfarecorps „Crescendo” alhier behaalde op het con cours te Gorinchem, een eersten prijs in de tweede afdeeling. Voorwaar een mooi succes. De Gemengde Zangvereeniging „Volharding” behaalde op het concours te Puttershoek een eersten prijs met het hoogste aantal punten over de geheele eerijtgjifdeeling. De vereeniging is hier mede opgeklommen tot de afdeeling uit muntendheid. De Directeur, de Heer Nocken, behaalde de voor het eerste comité beschikbaar gestelde directeursprijs. Op 3 September a. s. zal voor den Polder Jffardinxveld schouw worden ge dreven over de ban- en bermslooten als mede over de watergangen. Geslaagd voor het kommies-examen is de heer A. Blokland te Boven-Hardlnx- veld. Dank zij de gevoefde actie zullen met de a. s. winterdienst der Spoorwegen, meerdere sneltreinen naar beide richtingen te Giessendam-Ouderkerk stoppen. Van 1 tot 7 Aug. j.l. zijn door de schutsluis alhier naar binnen gelaten 46 vaartuigen, waarvan 36 boven en 10. be neden de 10 ton, tezamen 1068 ton. De heer Bastiaan den Breejen, onderwijzer aan de Chr. school alhier slaagde voor het examen Engelsch L. O. De huiseigenaren worden er aan herinnerd, dat zij verplicht zijn, volgens de politieverordening, hunne huizen van een nummer te voorzien. Gebleken is, dat bjj overschildering verzuimd wordt de nummers opnieuw aan te brengen. Ter voorkoming van moeilijkheden wordt in overweging gegeven hierin ten spoe digste te voorzien. Nleuwpoort, 15 Aug. Woensdag, zoo om het middaguur heeft onder deze gemeente een ernstig motor ongeluk plaats gehad. De reiziger van een klompenfobrikant uit Gorinchem, kwam met zijn motorfiets den Nieuwpoortschenweg oprijden. Nabij den *s Gravenlandschenweg moest hij een scherpe bocht nemen en had daarbij het ongeluk te slippen en langs den weg, onder zijn motorfiets terecht te komen. Wie dezen weg meerdere malen begaat, weet hoe eenzaam het er juist op het middaguur is en zoo heeft de ongelukkige ,daar ruim 2 uur in een onhouflbaren toestand moeten verkeeren, voordat hjj opgemerkt werd door een voorbijganger. Kermend van pijn, werd hij vanonder zjjn motorfiets gehaald en bleek zijn been gebroken te hebben. i Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en was spoedig het eerste verband gelegd door dokter Weeber, assis tent voor dokter Hildebrand, waarna de getroffene per auto is overgebracht naar het Gem. Gasthuis te Gorinchem. Brandwijk, 15 Aug. Woensdag werd te Zwljndrecht te water gelaten het ijzeren motorschip genaamd „Oornelis” voor reke ning van den Beurtschipper G. van den nieuwen reeds gegroeiden toestand, zoo gewoon geraakt, dat het be - vreemdtng zou wekken, IndÜen het anders ware. Toch is het niet goed te keuren, dat de verhoudingen zoo verstrakt worden Het leven is als een huis met veie kamers En iedere stand, heeft eigen afdeeling, ieder mensch eigen woning. Maar die afdeeRngen, en woningen zijn toch door deuren met elkander verbonden. We be doelen leder mensch heeft den anderen noodig iedere stand moet den anderen helpen. Daarom juist is het noodig, dat de verhou dingen soepel zijn, dat er in spre ken en handelen gemoedelijkheid heerscht. Niet de gemoedelijkheid, due ont- Een der dingen, waaraan onwe tijd arm is, is wel de gemoedelijk heid. De vooruitgang der technische wetenschappen heeft ertoe geleid, dat we voor een groot deel van de gemoedelijkheid afstand moeeten doen. We kregen stoom en electriciteit, ra- on - de ru moer, dat elke nieuwe uitvinding met zich bracht. Maar de gemoede lijkheid' verdween, zooals ook een schuchtere vogel op de vlucht slaat bij de komst van een mensah. Door de voortschrijdende indnetrf- aliseering van ons land, dat in hooge mate daardoor aan heid inboette, werd mede zaakt, dat de eenvoudige vriende lijkheid, de gulle hartelijkheid, werd op zijde gesteld. Prij» der AdvertentiënMaandag» en Woenadag» v*n 1 tot 6 regels f 1,18 iedere regel meer O.IT1/^ Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maalplaateing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen ƒ0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen 0,121/a per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. Dat dit is tot schade van het be- Llj-, tot schade ook van den mensch, wordt in de meeste gevah en keek stijf voor zich neder. Gelukkig voor hem, dat hij alleen was.... nog nooit was hij in zulken opgewonden toestand geweest. Geen twijfel, de beschuldigde was Wis mar. De dag, het misdrijf... alles kwam overeen, doch wat had de ongelukkige kunnen bewegen, zich Hiller te noemen? Hij nam het dagblad weer op; misschien vond hij een opheldering; doch de cou rant sidderde zoo hevig in zijne handen, dat de regels door elkander danstan Hij stelde daarom het lezen uil, tot dat hij kalmer zou zijn; alleen was hij nog in staat het vonnis te lezen: net luidde zes jaren gevangenisstraf. Een gevoel van hevige koude overviel hem. „Zes jaren,” fluisterde hij met be vende lippen, vervolgens sprong hij eens klaps op. ,Jk moet dadelijk naar Ham burg; ik moet hem onmiddellijk spreken; wat heeft den krankzinnige dan toch be wogen, mijn nam te noemen! Maar neen! dat gaat immers niet!” ging hij in zelf gesprek voort, „dat kon opzien ver wekken; ik zou toch slechts in tegen woordigheid van een gevangenbewaarder met hem mogen spreken. Neen, neen! en wat moet ik daar ook doen? Dit eene staat vast, Wismar heeft gezwegen, heeft zijn naam niet genoemd, en zal dezen niet noemen; daarmede heb ik zes jaren ge wonnen. Zes jaren!” euet bij bijna jube lend uit; wie weet, wat er komen zal en gebeuren moet! Zee jaren |ijdl Zoolang zal hij zwijgen, moet hij zwijgen, om de zelfde reden, waarom hij nu gezwegen heeft en dan?.... Maar de vreuw?” Al zijne vroolijkheid was bij deze gedachte weder verdwenen. Lang stapte hij in de kamer op en ne der; eindelijk troostte hem weder de hoop, dat de vrouw immers niet weten kon waar haar echtgenoot gebleven was. Had Wismar haar bovendien gezegd, We hebben nu geen tijd meer voor een onder onsje, ®poals dat in vroeger dagen in ona land plaate vond. Dan kwamen de mannen en vrouwen bijeefi, bespraken de za^ ken van allerlei aard, de mannen rookten een pijp en de vrouwen hadden hun'reukdoos en de avond werd gezellig wgepasseerd", zwoals dat genoemd werd. Thans is dat allee weg. Om een gezel 11 gen dag te hebben, moet men voor het minst met de fiets er op uit, of steekt men z’n lichaam in een auto of trein, om toch maar voort te jagen hoe verder op een dag hoe beter en hoe meer men zag, al is het dan ook als in een blik semflits. des te fijner. Ook in het bedrijf verdween in heel veel gevallen de gemoedelijk heid, om plaats te maken voor strenge afgepaste reg'lementarisee - ring van den werktijd, en de behan deling van Jiet personeel. In verhouding van werkgever werknemer kwam in zooverre andering, dat zij thans tegenover elkaar staan als contractanten, zon der dat de een zich met de belan gen van den ander behoeft in te laten slechts dient erop gielet te worden, dat het contract wordt na- geleefd.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1