iraamiierzoinsltr. Dienstbode, Schilders. Schildersknecht Huishoudster Dienstbode Dienstbode, Naaimachines. Wonden Lm Kloosterbalsem Kerknieuws. STADSNIEUWS. Ingezonden. Telegrammen. Sportnieuws Burgerlijke Stand. Advertentiën. Teunis. Anton Wewer. 25-jarige EchtvereeuigiDg aiSSSIsSSESS! Jan Schakel, Dankbetuiging. 50-jarige Echtvereeniging Dankbetuiging. Neeltje Kruser, Te huur gevraagd Gemeubileerde Zit-en Slaapkamer II. IfflLmnAII. Kosteloos Inzogo kunoeo nemen. „Groene Kruis". Atdeeling Schoonhoven Algemeene Uergadering Terstond gevraagd Timmerlieden en Metselaars Biedt zich aan Gevraagd Gevraagd Wordt gevraagd Terstond gevraagd: Boerendienstbode Ingezonden Mededeelingea. J wrintmakt door branden, sneden of «tooten, builen enineeeienbetai dadelijk behandelen mei AKKERS Berg alhier, welke wauneer de motor daarin is geplaatst fle Beurtdienst Brand wijk-Rotterdam rita-veraa daarmede hoopt te onderhouden. Alleen jammer is het, niet alleen toot bovengenoemde, maar voor alle ««hippers die de Graafstroom bevaren, dat het be heer over de Graafstroom berust bij een conservatief bestuur alsdat van de Neder- waard, die als leeken de bevaarbaarheid van dien met mechanische kracht onge schikt achten. Die zelfs nog onder garantie (voor even tueele oeververslechtering) van de zijde van de Schippersvereniging blijven wei geren. Gelukkig hebben wij over de wegen niet dezelfde macht, want vrij zeker waren wij dan ook "verstoken van ons snelver keer. We willen hopen dat er binnen afzien bare tijd helderder oogen open gaan, die de belangen naar waarde weten te ta- xeeren. Ouderkerk a. d. IJssel, 15 Aug. Een 6-jarig meisje van den landbouwer C. D. geraakte spelenderwijs te water in een •loot naby de ouderlijke woning. De moe der het gevaar bemerkende sprong te water en mocht het geluk smaken de kleine nog intijds op het droge te bren gen. De leden der Cbr. Jongedochters- „Dorkas" maakte deze week een reisje per autobus naar Amsterdam. De ver schillende bewonderenswaardigheden wer den. werden bezichtigd en des avonds werd opgewekt de thuisreis aanvaard. AmmeritoL 15 Aug. Het zoontje van den te Rotterdam woonachtigen de die eenitfp vacantiedagen by den h<er C. Visser, alhier, doorbrengt, had heden morgen het ongelu|t varr den zolder te vallen, waardoor hy Inwendig gekneusd werd. De jongen moe3t zich direct, ondei geneeskundige hulp stellen. Ottoland, 15 Aug. Vanaf Maandag 25 Augustus tot Zaterdag 6 September a.s., ■al de Korenmolenbrug, die over den Groeten Boezem van „de Overwaard" ligt voor het verkeer gestremd zijn, wegens eene, daaraan te verrichten, reparatie. Het verkeer zal dien tyd geregeld worden door een pont Voor de kaas besteedt men in deze gemeente als volgt: le soort kaas 68—65 cent per pond en 2e soort kaas 60-62 cent per pond. De handel is zeer vlug en er ls veel vraag naar de kaas. "De varkens «tijgen ook telkens in prys. De ■ware varkens gelden hier thane f 88, f 40 per 60 K.G., en de lichtere varkens f 86, f 88 per 50 K.G., eveneens met vluggen handel en veel vraag. De langs de huizen alhier gehouden collectie voor de Moblisatiesiachtoffers, heeft na aftrek der onkosten opgebracht t 16,40. In de Gereformeerde Kerk alhier, is eene collectie gehouden, voor de Christe lijke Doofstommeninriehting „Effatha" te Dordrecht. Deze collectie heeft de som van f 82.-, opgebrasht. B(j het spelen geraakte het 6-jarig ■oontje van den P. J. R. in „de Graaf stroom". Een voorbijganger beeft het reeds dievende ventje weer opgiet droge gebracht, soodat erger gelukkig kon worden voorkomen. v Op fazanten hennen mag men jagen vanaf 1 October 1924 tot 1 Januari 1926. hetzelfde tijdperk ls ook de jacht op hazen geopend, terwijl men van 1 October 1924 tot 1 Februari 1926 op fazanten hanen zal mogen jagen. Hoénkoop, 15 Aug. Het feest van onzen Burgemeester den heer Van Beusekom heeft ook hier een zeer goed verloop gehad. Om tien uur was alles reeds op de been om den jubilaris in te halen. Niet lang werd het geduld op de proef gesteld. Even over het ^ngegeven_uurjjcnalde te doen en de dingen zoo le laten, als zij waren. Hij hoopte zeker, (lat Wismar, nauwelijks uit de gevangenis ontslagen, zich ten opzichte van zijn helper tot een misdaad zou laten verleiden, welke hem dadelijk weer voor tal van jaren binnen de kerkermuren brengen zou. Vrij en rijk, kon het hem tamelijk onverschillig zijn, welken naam bij droeg, temeer daar zijn vader gestorven en zijn genegenheid voor zijn broeder niet bijzonder groot was. Eene tweede verandering, welke de tijd met zich gebracht had, was: dat Ul mann rich geheel uit de zaken had te ruggetrokken en aan zijn schoonzoon de leiding der firfha had toevertrouwd; eene omstandigheid, die in zooverre voor Hil- ler van groot gewicht was, dat hij nu ge- makkelijker aan Wismar, indien zij het met elkander eens konden worden, diens erfdeel kon uitbetalen, zonder dat iemand er iets aan bespeuren zou. De verhouding van Hiller tot Helene had geen verandering ondergaan. Beiden hingen met innige liefde en teederheid aan elkander en verafgoodden den knaap, dien Helene in het eerste jaar van haar huwelijk aan haar echtgenoot geschonken bad. -Aan beiden was het zeldzame ge schenk van een waarlijk rein en geluk kig huwelijk ten deel gevallen, maar de grond, waarop dit geluk rustte, was misdaad, misleiding en bedrog, en om dit geluk te blijven smaken, om het te gen vernietiging te bewaren, dacht de gene, wiens plicht het was, het te be schermen, aan moord. Ja, op moord, want Hiller was vast besloten, JVismar te dooden, als deze niet iD zijne voorwaarden wilde toestemmen. Om te weten te komen, in hoeverre hij ho pen mocht, Wismar voor zijne plannen te winnen, was hij, na langen tijd tegen stand te hebben geboden toch naar het qenrte salvo van de Burgerwacht. Daarna zette het muziekcorps „Concordia" uit Oude water het Wilhelmus in, dat werd aangehoord door een groote schare belangstellenden. Een cantate werd ver volgens gezongen door dfc schoolkinderen, wat met een dankbaar applaus werd be- hoond. Enkele kinderen hebben vervolgens een gedicht inproza opgezegd, waarna eenige bloemstukken werden aangeboden. De jubilaris sprak woorden van harte- lijken dank voor de kinderbulde, en uitte den wensch, dat hun oprechte kinder- wenschen in vervulling mochten gaan. Nadat een feestelijke bijeenkomst ten Raadhuize had plaatsgevonden, traden de Burgemeester en aijn huisgenooten voor et Raadhuis, en namen op de voor hen gereed gezette zetels plaats. Dr. C. A. Engelman heeft als voorzitter der feest commissie de volgende feestrede gehouden Eenvoud is de schoonste deugd en deze deugd is een der beste eigenschappen van den jubilaris. Daarom meende Hoenkoop in het bren gen van hulde allen eenvoud te moeten betrachten. De jubilaris is steeds paraat geweest voor de .belangen van Hoenkoop alsof het zijn eigen belangen gold. Namens het feestcomité bood spr. aan een schemerlamp voor het tuinhuis, be nevens een prachtig stel gero tafelzilver. Nadat Dr. Engelman deze cadeaux had aangeboden, sprak hij de hoop uit, dat de Burgemeester, die steeds een vader was voor de gemeente, dit nog lange jaren zou zyn, en ook, als eenmaal de tijd van scheiden daar zou zijn, z'n raad en daad nog ten dienst^ mocht staan van Hoenkoop's ingezetenen. Spr. eindigde met een krachtig „lang zal hij leven", dat door de menigte met een geestdriftig hoera beantwoord werd. Van de receptie werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Inmiddels was de optocht in elkaar gezet. Bijna alle landbouwers hadden hun medewerking verleend aan dezen optocht, die schitterend geslaagd genoemd kan worden, ue paarden waren fraai versierd. De schoolkinderen namen plaats in Jan pleziers en maakten zoo den rondgang mee. Zoo werd de tocht Hoenkoop langs Oudewater, Hoenkoops gedeelte en Rozen- 'daal via 't Rypad van Hoenkoop en de buurt afgelegd en kwam men te ongeveer 2 uur aan de Rolaf weer. aan. Ook in Hoenkoop stonden 3 eerepoorten en 1 by 't Café van den heer Snél en aan de Roluf een dubbelen. In één woord Hoenkoop heeft op grootsehe wijze den burgervader gehuldigd. 's Avonds had voor een talrijk publiek de bioscoopvoorstelling plaats welke ook zeer in den smaak viel en welke vaak de lachspieren in beweging zette van jong en oud. De electrische centrale, van de firma De Jong, leverde de benoodigde stroom, waardoor een sohitterend effect verkregen werd. Jaarsveld, 16 Aug. Toen Woensdag morgen een Amersfoortscbe autobusonder nemer, v. d. W., een gezelschapje uit Bun schoten, dat op familiebezoek zou gaan naar Lekkerkerk, vervoerde, kwam deze te Jaars veld in contact met zekere v. d. H., die voor gaf ook te kunnen chauffeeren. Deze v. d. H., die zich nogal behulpzaam getoond had tydens ettt bandenpech, die er aan voorafgegaan wis, wist den eigenaar over te halen om ook een eindje te mogen rijden. Al spoedig bleek, dat èn autobus ènde nieuwe bestuurder elkaar vreemd waren, en dit was 't oogenblik om den nieuwen chauffeur 't stuur af te nemen. Dit werd o, noodlot verzuimd. De eerste fout werd gemaakt by 't passeeren van een rijwiel, terwyi even later met 't trachten te passeeren van de duwwagen van den heer Kaakman uit Lopik deze week voldoende uit de autobus met een vervaarlijke sprong op de kar vloog.. Beide lagen in een oogenblik in elkaar gehaakt in een afhelling tegen den afrit van 't Tienhovensche Teer. De kar werd ongeveer vernibld, van de autobus werd 't vooronderstel leeljjk gehavend. De passagiers in hun kleurige kleeder dracht werden door Van Iperen uit Schoonhoven verder vervoerd. Ook de Hamburg gereisd en had verlof gevraagd om een onderhoud met de gevangene te verzoeken. Dit bezoek was hem bijna noodlottig geworden; men htyi hem op het Btadhuis bescheiden, om daardoor te weten ta komen, wat bij omtrent den beschuldigde wisv. Slechts met groote moeite bad hij zich uit deze lastige kwestie gelogen, doordat hij verklaarde, Blechts te vermoeden, dat de gevangene een bekende van hem was; om zich daarvan te overtuigen, wilde hij hem even zien. Gelukkig liet de officier van justitie, voor wien deze verklaring werd afgelegd, Wismar niet onmiddellijk voor zich bren gen, maar verzocht Hiller slechts ver slag te doen, nadat het onderhoud zou hebben plaats gehad. Dit onderhoud had plaats in de spreek^ kamer van de gevangenis in tegenwoor digheid van een cipier. Wismar vei trok geen spier in zijn ge laat, toen hij Hiller in het oog kreeg; hij had dadelyk geweten, wien hij te ver wachten had; buiteh zijn medeplichtige wist immers geen mensch zijn verblijf plaats. Hiller streek met de hand over den mond en gaf Wismar door een gelijk- tijdigen wenk met de oogen een teeken, dat Wismar gebood, het stilzwijgen in acht te nemen. Deze boog, ten bewijze, dat hij begre pen had, nauwelijks merkbaar het hoofd. „Ik schijn mij vergist te hebben!" zei Hiller vervolgens op luiden toon, „ik dacht, dat ik in u een mijner vroegere bedienden zou ontmoeten, doch gij rijt niet degene, dien ik meen, hoewel mij uw gelaat bekend voorkomt. Mijn naam is Wismar, ik ben het hoofd van het handelshuis Ulmann Cie te Gassel en tegelijkertijd de schoonzoon van den vo- rigen chef der handelszaak, herinnert ge reparatie aan de bus werd door desen verzorgd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voor vele chauffeurs zal dit zeker een les «tjn,* om nooit hun stuur aan een, vaak pnbevoegde, over le geven. Bij de alhier gehouden j aarlij ksche publieke verhuring van uiterwaards na- weidea^werd 90 pet. meer besteed dan in 1923. Toen stond er veel gras op, thans seer weinig. Giessen-Nieuwkerk, 15 Aug. Naar aan leiding van het groote succes dat de muziekvereeniging „De Bazuin" alhier deze zomer behaald heeft, met de 2 eerste prijzen, dewelkö zij verworven hebben, de éérste op het op 2e Pinksterdag ge houden concours te Streefkerk, en het laatste deze week, op dat te Gorcum, hebben enkele ingezetenen besloten, den Directeur en werkende leden te huldigen. Een feestelijke samenkomst zal gehouden worden hedenavond in een der lokalen der Openbare School, terwijl na afloop daarvan een openlucht concert zal plaats hebben. Draagt het weer er toe by, dan belooft het wel een prachtige en genotvolle avond te worden. De muziekvereeniging „De Bazuin", alhier, behaalde op het gehouden concours voor muziek- en zangvereenigingen te Gorinchem een le prijs in de 3e afdeeling met 305 punten. Dit zyn nu twee eerste pryzen door hun behaald binnen een half jaar tijds. Deze feiten getuigen wel van ernstige studie en ook dat zij en de heer van der Vlies te Sliedrecht een bekwamen Directeur hebben. Woensdagmiddag kwam de knecht van den landbouwer B. met een met mest beladen kar tegen de brug oprijden, juist bij de oprit brak het voorstuk der kar, waardoor de geheele inhoud op den grond tereeht kwam. Met vereende krach ten werd het voertuig weer overeind ge bracht en met behulp van enkele touwen weer aan elkiar gebonden om zoodoende de inhoud weer op te laden. Na een poos vertraging kon de reis weer vervolgd worden. Giesen-Oudskerk, 15 Aug. De melkprijs is in deze gemeente ook weer met 2 cent verhoogd, en bedraagt thans 14 cent per liter. Peursum, 15 Aug. Hoewel het weer nog praehtig is, en wij ons nog in het hartje van den zomer bevinden, schijnen toch de ooievaars het naderen van den vroegen herfst reeds te bemerken, daar «ij al sinds enkele dagen vertrokken zijn. Hadden wy eerst nog hoop, daar ze dagelijks van hun nest uitvlogen, dat ze «'avonds terug zouden keeren, thans twij felen we niet of zij hebben ons tot een volgend voorjaar verlaten, om nu in warme oorden hun tenten op te slaan. Was in deze gemeente en omliggende dorpen het mond ei\ klauwzeer onder het vee als geweken wordt beschouwd, thans verneemt men, dat onder de varkens de zoogenaamde „vlekziekte", weer is uit gebroken. Voor de landbouwers, tenminste vooral diegenen, welke deze dieren bag tientallen hebben, kunnen dit soms weer groote schadeposten worden. Dül'UauilMbiK, Ij dah- Ut) JouileCiitf uiuuaiuuuu li. ifluiaoUJaaJT bij uuu bouwman U.. van der li as aimer, oie ui •uet iaud ue Loeien zou jjooy weixeu, viel van een brug en plompte te water, ue- iukxig was er volk in de nabijheid, die met veel moeite het meisje op het dro- bracht. Door de gemeenteveldwachter al hier is proces-verbaai opgemaakt tegen J. U. en li. O., beiden pypieider aan de brandspuit alhier, wegens het niet aan wezig zyn by den brand in de timmer fabriek aihier. Door de postduivenvereeniging „de Gevleugelde bode" aihier, werd een wed vlucht gehofden van Coyvrulies Hotte (.België). Afstand 17U K.M. De uitslag was: le, 4e, 5e, Öe en Öe piys W. Bode; 2e prijs B. Nieuwpoort; 8e prys Gebr. uictuzun, ie prys W. Kroone en 9e prys G. Verkerk. Vanuit het haarhuis je op het Kerk hof alhier, is de inhoud van de bus, die bij de begrafenissen aan vrienden en familie wordt aangeboden, en welke op brengst bestemd is voor dp Algemeene Armen, gestolen. Door den winkelier B. van Wijk al hier, is aan B. en W. verlof gevraagd u misschien, mij vroeger reeds gezien te hebben?" „Neen", antwoordde Wismar eenvou dig; „ik ken u niet!" „Hoe lang duurt uw straftijd nog?" „Twee jaren!" antwoordde de ge vraagde met een zacht. „Ik ben lid van de Maatschappij tot steun van in vrijheid gestelde gevango- nen", zei Hiller, misschien kan ik iets voor u doen, als ge uwe vryheid weer verlangt." „Zeer beleefd!" merkte Wismar met een spottenden glimlach aan. „Wilt ge mij schrijven, als ge in vrij heid gesteld wordt?" vroeg Hiller. „Zeker zal ik u daarvan dp de hoogte stellen!" antwoordde Wismar met na druk. Daarmede wie het onderhoud ten einde. tiller begaf zich onmiddellijk n het Btadhuis en deelde, daar mede, dat de gevangene niet degens was, dien hij zocht. „Jammer'antwoordde de officier van justitie, „wij zouden zoo gaarne willen weten, wie de man eigenlijk is; hij ge draagt zich voortreffelijk en zijn straf tijd zou aanmerkelijk worden verkort, indien hij met weigerde elke inlichting omtrent zijn persoon!" v Hij zal daarvoor wel een goede re den hebben", hernam Hiller, die niet weinig verschrikte bij het denken aan de mbgelijkheid, dat de straftijd van Wis mar zou worden verkort. „Dat geloof ik ook," antwoordde dë officier van justitie, „en daarom zal hij de volle zes jaren moeten uitzitten." Hiller was met het resultaat van zijn bezoek zeer tevreden. Hij wist nu, dat Wismar ztvijgen zou; hu gevoelde zich ook voor elke verrassing veilig, want het stond vast, dat Wismar, voordat hij voor den verkoop van alcoholhoudsode drank, andere dan sterken drank, in een perceel in Zuidbroek alhier. Lekkerkerk, 15 Aug. Het adres van eenige bewoners van den Tiendweg om de hoofdbuis van de Waterleiding, wel ke door den Kerkweg ligt tot aan den i lendweg, in den Tiendweg door te trek ken is van de hand gewezen. De Gymn. Vereeniging K. D. 0. alhier zal deelnemen aan de Gym- nastiek-ui(voering met wedstrijd op Za terdag 23 Aug. a.s. te Krimpen a. d. IJssel uitgeschreven door de Gymn. ver eeniging „K. D. O." aldaar. Zevenhuizen, 15 Aug. Verbeterd be richt. Het bericht over onze vroegere dorpsgenoot P. Langendam, voorkomen de in het nummer van j.l. Woensdag is vergeten bij te drukken, dat hij voor 25 jaren werd benoemd als gemeenteveld wachter te Bleiswijk. Nader blijkt ons dat de 'juiste datum 21 Augustus is. Een berichtje boven dat berii ht moet men lezen: Vrijdag is men met karvreij dor- schen begonnen. Nieuwerkerk a.'d. IJssel, 15 Aug. De heer M v. d. Ha^i alhier droeg aan T. Terlouw het timmerwerk en aan A. de Wit het metselwerk van een te bouwen woonhuis op. De bouw geschiedt onder directie van den bouwkundige C. Fijam Bij het oprijden der brug bij den heer C. Hart mans zakte de vrachtauto van Gebr. v. Erk te Zevenhuizen tot aan de assen weg. Met veel moeite nochthet ten laatste gelukken de zware wagen op vastere grond te krijgen. In het Sigarenmagazijn van den heer Chr. Ames zijn thans de prijzen voor de E H. B O verloting uitgestald De meeste hiervan werden door diverse ingezetenen voor deze verloting geschonken en worden algemeen bewonderd. De lo- tenverkoop heeft hierdoor een zeer gun stig verloop. Goudriaan, 15 Aug. Woensdagmorgen had den heer Plomp uit Gorinchem al- bier het ongeluk, door dat zijn Motor fiets slipte, te vallen, met het ongelukkig gevolg, dal hij zijn been britk. Genees kundige hulp werd gehaald. Dr. Hilde- brand van Nieuwpoort en Dr. de Ko ning van Molenaarsgraaf hebben het been verbonden, daarna kou hij naar zijn woonplaats vervoerd worden. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving 1ste soort f 62 tot f 67, 2e soort f 55 tot f 60,^wa re f 70. Handel vlug. De prijs der var kens 1ste kw. 40 tot 42 ct., 2de kw. 36 tot 89 ct., varkens voor v«Porthandel) 35 ct. Handel vlug. Oud-Alblas, 15 Aug. Het Qhr Kinder koor alhier heeft met een tweetal auto bussen van Jongeneel een i eis je gemaakt naar Den Haag en Scheveningen. Om 7 uur in den morgen vertrokken <fe jon ge gasten van het dorp, waar hun het publiek een genoegelijke dag toe- wenschte. Na volop genoten te hebben keerden ze 's avonds wel voldaan huiswaarts. Woerden, 15 Aug. In het naburige Ka- merik is men bezig met werkzaamheden aan de kerk, die op een nieuwe fundee ring van heipalen wordt geplaats. Daarbij werden tal van menschel yke skelet-resten gevonden. Dit sou op zich zelf het vermelden niet waard zijn en had gewis ook niemands bevreemding op gewekt indien niet de werklui bij den achtermuur der kerk en gedeeltelyk onder dezen op pLm. 2.70 M. onder den began en grond een lijkkist hadden gevonden van zeer ongewonen vorm en van grooten ouderdom getuigend Ge noemde kist, van ongeveer 2 M. lengte, was n.L gemaakt van een flink en eiken stam waarin een holte was gehouwen om het lichaam van de(n) doode te ontvan gen. De bovenkant was afgesloten ge weest door een dergelyken iets minder diep uitgeholden stam, derwijze dat de geelotey k'st er a'8 een boomstam moet hebben uitgezien. Voordat men er zich echter rekenschap van gaf dat men met een kist te doen had warnet deksel on- uer de slagen van het hénweel bezwe ken. Het hout was, doordat het onder den waterspiegel was „'gebleven, vrij goed bewaard. Dank zij voor al de zorgen van den aannemer Vreeswijk, werd het persoonlijk verscheen, eerst schrijven zou. En hij Bchreef: Zes jaren waren verloopén. Hiller be-^ vond zich met zijne familie in Zwitser^ land. Niet zonder bedoeling had hy zyn verblijfplaats in het buitenland gekozen, om den komende te ontmoeten, den ko menden, den vrijgelaten Wismar. Hij bad een landhuis gehuurd in de nabijheid van het Vierwoudsteden-meer; een ver rukkelijke verblijfplaats. Daar leefde hij sinds het begin der lente in schijnbaar zorgelooze levensvreugde; zyn binnenste werd echter door angst en zorg ver scheurd en dikwijls moest hij zijne ge- heele energie en wilskracht te hulp roe pen, om niet luide te gaan schreeuwen van smart en wanhoop te midden van het vertrouwelijk samenzijn met de zij nen. Het was een wonderschoone avond. Door een zachtcn, doorzichtigen sluier omgeven, lagen de hxtge bergen in ma jestueuze kalmte, schitterend in den glans der ondergaande zon. Op korten afstand ruischte het meer en van tijd tot tijd weerklonk uit de schuitjes, welke licht en onhoorbaar over den donkeren waterspiegel gleden, het gezang der vroo- lijke menschen. Hiller zat met de zijnen op het houten balkon van het landhjiis. Helene lag in een gemakkelijken stoel tegenover Hiller; zij had haar «pontje, die met het losge maakte haar zijner moeder speelde, in in de armen en keek flroomend naar de bergen omhoog. Bij een gla6 lichten wijn en een sigaar bespraken Ulmann en Hil ler de gebeurtenissen van den dag, zoo als deze door de dagbladen worden we reldkundig gemaakt. Plotseling werd de schel aan de huis deur overgehaald en onmiddellijk daarna verscheen een bediende met een handvol brieven. Hiller, die bij het overgaan van overige gedeelte der klit voorzichtig be ven gebaald. Van het skelet bleef slechts een fragment van den schedel be waard. De burgemeester van Kamerik, de heer Talsma, haastte zich het Rijksmu seum van Oudheden te Leiden van een en ander in kennis te stellen. De heer A. E. Remouchamps bracht daarop een be zoek aan de vindplaats. Het bleek ech ter voorloopig niet mogelijk, eenig nader gegeven omtrent den ouderdom van het ontdekte graf te winnen. Waarschijnlijk lijkt bet echter wel -dat men te doen heeft met een vroeg-middeleeuwsch graf, mogelijk uit omstreeks het jaar 1000. Uit het grvjs verleden kan hiervan wor den gezegd. AiDlasserdam, 15 Aug. in de fuik ge- loopen. Door cle politie alhier werd aan gehouden een zekere H., koopman van beroep. Bedoelde persoon vertoefde al hier in het huisgezin van W. v. Horsse uuuur een v&ische naam. Niet minder dun voor 5 vonnissen stond hij in het politieblad gesignaleerd. Maandag is hy .^'bracht naar Dordrecht en aan justitie overgeleverd. Reeds anderh&lf jaar wist hij uit de handen der politie te blyven. Dit was dus een goede vangst. De heer Helleman, die met zyn motor met zyn zwager op de duo zitting over de gemeente Papendrecht reed, kreeg aldaar een ongeluk door net verkeerd uit wijken van een wieiryder. De motorrijder kreeg eenig blessuur aan zyn been. Door de politie, die by het ongeval tegenwoorchg aas, werd te gen deii wieiryder proces verbaal opge maakt. Hoor den aannemer J. C. Vreuh te 'sUravenhage is aan de timmerfabriek Helleman en Oosterwyk opgedragen het machinale timmerwerk van elf heeren huizen te 's Craven hagd. oapehe a. d. IJssel, 15 Aug. Het ge meentebestuur heeft de Voetb&lvereem- ging „/wervers" het gebruik van het voelbaiterein opgezegd, omdat de N.V. Megga een gedeelte daarvan gekocht beeft om er een garage te bouwen. De postduivenvereeniging „de Reis duif" hield Zaterdag 9 Augustus een wedvlucht vanuit Courselles Motte (Bel gië) afstand 163 K.M De duiven werden om 11 uur 40 mm. v.m. geloet en be reikten haar hokken als volgt: le, 7e, 9e en 11e prijs B. Twigt; 2e prijs D. Benard. 3e prys J Schouten; 4e, 20e, en 2óe prys A Brand, 5e prijs J. van Duin, 6e, 12e, 14e en 18e prijs C. Ver- kaik, 8e en 24e prijs A. Bruasee; 10e, 13e en 21e prijs en le overduif Gebr. Goudriaan; 15e prijs F. Lems; 16e prijs Joh Lems, 17e en 23e nrija P. Both; 19e, - Je, 27e prijs en 2e overduif D. Verkaik 26e prijs M Oudshooru De eerste duif werd ten 2 uur 49 min. 45 sec. .de laat ste 3 uur 11 min 34 boc. geconstateerd. Deze week is ingebroken in de Geref Kerk in den Prins Alexander Polder. De dief(ven) hebben zich toe gang verschaft door aan de achterzijde van het gebouw een ruit uil te snijden. De buit is hun vermoedelijk wel niet meegevallen, waht er was *een geld aan wezig. Dit is nu reeds de vierde keer in enkele jaren tijds dat in dit gebouw is ingebroken De daders zijn onbekend. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bleiawijk, J Ronge te Hoog-Blokland. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Bergen op Zoom, W. M. le Cointre te Won- brugge. Nieuw Lekkerland, 15 Aug. In een vengadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gem alhier ie met 8 tegen 7 stemmen be sloten om den predikant G. Alere vrij tè stellen van het betalen van belasting. Alblasserdam, 15 Aug. Zondag avond hoopt Ds. Bouthoorn, van Dordrecht, voor het^laa/tet in deze gemeente op te treden, daar hij ge reed staat zijn Emeritaat aan te vragen. de schel zenuwachtig in elkander ge- Arompen was, stak haastig de hand uit, ten einde de brieven in ontvangst te ne men. De bediende reikte ze hem toe, maar omdat Hiller te haastig toegreep, gleed een der brieven, die kleiner was dan de andere, uit den stapel en viel op den vloer. Noch Hiller, noch de bediende be merkten dit, maar het kind had het ge zien. Snel sprong het knaapje van den schoot zijner moeder, greep den brief, stak hem Helene toe en zeide: „Mama ook brief hebben?" Helene nam het schrijven aan en een vluchtigen blik op het adres werpend, reikte zij haar echtgenoot den brief met de woorden: „Kijk eens, Benno, dat ziet er bijna uit, alsof gij zelf het adres ge schreven hadt." „Waarachtig!" antwoordde Hiller ver rast, nadat hij «le envelloppe bekeken had. Hij opende echter den brief niet, maar stak hem in den zyzak van zijn jas. Daarbij sidderde zijn hand zoo he vig, dat hij nauwelijks den zak vinden kon, langzaam trok een vale doodelijke bleekheid over zijn gelaat, met moeite haalde hij adem. Hij was zich zeer goed bewust van de verandering, die op zijn gelaat zichtbaar werd; hij wierp een schuwen blik op zijne Qfligeving. Verlicht ademde hij op, toon hij zich overtuigd had, dat noch Helene „noch Ulmann hem bespiedden. Steek de lamp in mijne kamer aan", «robncH hij den bediende. „Ik moet u een oogenblik verlaten," wendde hij zich ver volgens tot echtgenoote en schoonvader, „ik yprwacht gewichtige tijdingen." (Warik varrotgd) Dg. Bouthoorn is voor onze gte- aeeoote geen onbekende, en velen nrllen hem met leede oogen zien faan Dot hij een welverdiende ugt, na asijn 40-jarig jubileum zal oogen genieten. Zevenhuizen, 15 Ang. Op Zondag- liddag 12 September hoopt de be oepen predikant van de Ned- Herv. [ark, Ds- Tak van Fijnaart, zijn in- rede te houden, na vooraf dea voor- «jddags bevestigd te zijn door Ds. Iraveaneier van 's-Gravenhage. toonkamer van kunstnijverheid. Onze belofte nakomend, zullen wij thans een en ander vermelden, wat door de verschillende inzenders wordt ten- „ngesteld. We stellen voorop, dat de Commissie :eeds nu weer nieuwe aanvragen beeft gekregen en zij met verschillende in onderhandeling is, en ook, d«t bezoekers reeds hebben verklaard, dat menige grootere stad niet zoo'n in- uem en keurig ingericht toonzaal, beeft als onze goede stad nu bezit. Dit ia dus temeer een aansporing voor ve len, uit de geheele streek, om een reis naar Schoonhoven te maken, om te ko men zien en bewonderen.... De firma J. G. J. N1 e k r k heeft uit. iar gi ooten vooriaad le voorsctiyn ge Diacnt een Louis XV vruchtenschaal, ge heel uit de h..nd opgetrokken, een kande laar, imitatie naar de Van Poptakaiidelaar in het museum te Leeuwarden, eenige vogelsoorten een fraai Louis XVI mosterd peper- en zoutstel, en een paar uitge dieven schaaltjes met Hollaudsch land schap, die bijzonderlyk bewerkelyk waren geweest .n een schitterend specimen van edelsmeedkunst zy.i. Verder een scheepje, met ragfijn „touwwerk", eu byzonder lraai van model. lx» firma N. A en J. W. Meyer, goud- biueden, stellen eveneann fijn werk ten- loon. Zy dven zien gouden nngeu, collier- hangers eu horlogekettingen eu vertoonen in hun werk te begrijpen de nieuwe geest, die zoo langzame/hand in de edel- metaalbedryven is gaan heerschen en die met meer weten wil van den sleur van het oude, dat vroeger goed was, maar au heeft afgedaan. Deze firma stelt verder iets ten toon, dat feitelyk niet in deze toonzaal thuis hoort, maar er toch een kijk op geeft, dat in onze stad zelfs de nieuwste in dustrie werdl gevonden, namelijk de in dustrie der radiotoestellen. De firma Meyer vervaardigt toestellen en alle onderdeden geheel zelf, tot de conden sators toe, en heeft een paar toestellen itaan, voor een beminnaar van de draadlooze, om van te watertanden. Ook deze afdeeling zal zeer de aan lacht trekken. Do heer G. Reijnen heeft het gezocht Diet in de veelheid, maar in de hoeda nigheid. Terecht o. i. hepft deze firma ngezien, dat om iets in een toonzaal te loen uitkomen, het tentoongestelde met wer veel zorg moet zijn geschikt, en J)80luut met te druk mag aandoen. Het noet geen allegaartje zyn. Van deze fir- na treffen we keurig werk aan, name- yk drijf-, giet- en zaagwerk, als brood- nanden en bonbonmandjes, en een ge- ireven moccastelletje naar een artistiek mtwerp, streng van lijn en daardoor ook schoon van vorm geworden Deze firma heeft voorts voor algemeene gebruiks voorwerpen haar fabriek hoe langer hoe meer machinaal gemaakt, de rich ting waar het met dezen tak der edelme- taaibedrijven heen moet. Zij heeft, naar ons mededeelde, verschillende nieu wigheden in voorbereiding, die het op de markt zeer goed zullen doen en dit is dus een bewys, dat ei nog genoeg le ven is in de oude ztiverindustrie om weer tot grooten bloei le kynnen komen. Zoodra de tyden betex worden. De firma H. Hooykaas, die onlangs haar vijftigjarig bestaan mocht vieren onder belangstelling van velen, plaatste eenige fraai afgewerkte vogelmodellen in haar vitrine. Verder tieffen we er aan de plaquette bij gelegenheid v&n het jubileum ol tworpen door den heer H. Ellens, en geboetseerd door den heer Koppenol. Een oud-Hollandache pop- penkamer waarvan de zilveren meubel tjes, in haar correcte afwerking typisch aandoen trekt mede de aandacht, even als jardinières, Louis XVI zilverwerk, en broodmanden. Van het schepwerk, deor dezelfde firma in een kleinere vi trine tentoongesteld zijn vele voorwerpen naar ontwerp van den heer Ellens. Het blijkt dat deze firma, die haar inrichting technisch keurig verzorgd heeft, er naar streeft op de markt te willen komen iet nieuwe oorspronkely'ke modellen. Een ardere exposant is de heer L. Bosch leeraar aan de Rijksvak- en Kunstnijverheidschool. Dezt> zond in een gedreven koperen bonbonschaaltje met zilveren rand, en een eenvoudigen steen in -het midden van den bodem gevat. Verder zijn er te bewonderen een paar bangers van zeer moderne opvatting. Prachtig geacheveerd werk is dit met een persoonlijk cachet. Bijzonder dient ook de aandacht ge vestigd te worden op de collectie door de firma J. Stalenburg ingezonden. Deze collectie bestaat uit zilveren en gouden manchetknoopen, vooikien van guillo- cheerwerk. Het eigenaardige hiervan is, dat deze firma zelf een'middel heeft ge vonden, om het guiiloclfeeren, dat in het het buitenjand algemeen wordt bewerkt, en ook in ons land op een enkele groot* briek, toe te passen. De knoopen zijn zuiver afgewerkt en kunnen een staaltje worden genoemd van accuraat werken. Als deze firma zoo doorgaat, dan kan het niet anders of haar debiet moet zich uitbreiden. Een nog jonge industrie kan worden Renoemd de „Schoonhovensche Plateel- briek", die een groot aandeel heeft omen in het versieren van de Toon- mer met werkstukken van allerlei Een zeer gunstige omstandigheid kan worden genoemd, dat de Schoonho vensche plateelfabriek in haar werk een eigen karakter gaat leggen, dat aan de 1 werkstukken iets aparts verleent, waar door het reeds nu bij den kunsthandel in trek begint'te komen. Kleur en con- toer vertoonen blijken van artisticiteit, en wanneer men de verschillende vazen ziet, den laatsten tijd gemaakt, dan streelen de mooie tinten het oog, en zijn vorm en decor het, wfelke den beschou wer ader aangenaam aandoen. Zoo wen» in verrukking doen brengen. Zoo zagen we een vruchtenschaal, die door de soberheid 'van uitvoering zeer goed geslaagd kon worden genoemd, en die op een dressoir fraai figuur zou maken. Vazen en pullen zijn er van allerlei aard waaronder vele naar ontwerp van den heer Ellens. De Rijks vakschool voor Kunstnijver heid is mede in de rij als exposant. Wij noemen haar nenwet aebteraan, omdat zij meer oi'ried4 als ar vullend. Want naar gelang er aanvragen inkomen om toonkasten, worden deze door de vakschool ontruimd. Feitelijk zouden wij dus moe ten wenschen, dat de vakschool maar heel spoedig het veld zou moeten ruimen. Doch dit zou eensdeels jammer zijn, omdat uit het tentoongestelde, waawan ook «tl weer een belangrijk deel is naar ontwerp van den directeur den heer El lens, blykt, hoe belangrijk deze school is te noemen, voor Schoonhoven niet alleen, maar voor de geheele zilverin- dustne in ons land. Vandaar dan ook, dat wc weer den wensch uitspreken, dat de school in onze gemeente, meer dan tot nog- toe bloeien moge en zij ook van het in richten van deze toonkamer de baten zich moge zien toevloeien. Dit verslag heeft tan doel om te la£en zien de belangrijkheid van het nieuw insti tuut, dat thans in onze stad is opgesteld De vreemdelingen, die des zomers onze stadbezoeken, zullen ongetwijfeld een bezoek aan de Toonkamer boven de Veerpoort zich niet beklagen, maar me- dpnetnen naar hun woonplaatsen den in druk, dat de Schoonhovensche industrie gaat inzien, dat zy dezen andeien koers moet inslaan, niet meer mtl provinciaal werk, maar gebruiksvoorwerpen en een enkel luxe-voorwerp, en dat juist daar door de edehnetaalbedryveij hier ter rtede kans op een goed vooruitzicht hebben. Geslaagd. Mej. A. van der Hek alhier, is geslaagd voor het voorbereidend examen Gemeente administratie. Pr!. behaald. Het Schoonhovensche Mannenkoor, directeur de heer 11 A. Hoon, behaalde op het concours te Gorinchem in de eerste afdeeling een tweeden prijs. Redding In het Zwembad. Gistermiddag vier uur heelt in het zwembad een ongeval plaats gevonden, dat door de activiteit van den badmeester goed is afgeloopen. Mevrouw Van der K. zwom in het ge deelto, dat alleen bestemd is voor zwem mers, toen zij zich plotseling voelde weg zinken. Haar gezellin, mej. T. poogde Mevr. V. d. K. naar den kant te brengen doch slaagde er niet in, maar zonk zelf. Zij riep toen om hulp en de badmeester sprong te wal er en bracht beide dames veilig aan den kant. Aan hen, die .van de zweminrichting gebruik maken, 'wordt dringend aange-* raden, met in het diepe gedeelto te gaan zwemmen, als men er niet zeker van is, dat men voldoende zwemmen kan. Benoemd. De heer L. van Groningen, alhier, voorheen onderwijzer aan de Open bare U.L.O. school werd benoemd tot Hoofd der Openbare School te Bergschen- hoek en in gelijke betrekking aan School I te Zwammerdam. De laatste betrekking werd door den heer van Groningen aan genomen. Telegrafisch Weerbericht. Med«gede«id door het Kon- Meteorologisch Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 15 Aug. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt, later wellicht weer toenemende bewolking met kans op regen, zelfde ^emperatuur. {buiten verantwoordelijkheid der Reaaetie). Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd een plaiataje verzoeken voor onderstaand, in Uw veelgelezen blad. Bij vorbaat mijn dank. Rehabilitatie. Na kennis genomen te hebben van den inhoud der stukken, betrek king hebbende op mijn ingezonden stuk in het nummer van Uw blad van 11 Juti j 1., kan ik niet nala ten mijn spirft uit te drukken, te lichtvaardig naar de pan te hebben gegrepen en bied den heer reu der hiervoor mijn verontschuldigin gen aan. C. HOOGENBOEZEM. Schoonhoven, 15-8-24. (tigen Radio-aienst, Van ren steiger gevallen. AMSTERDAM, 15 Aug. Heden morgen is op het bouwwerk van de Vredeskerk aan het Corn. Troostplein een metselaar, die zijn kalkbak; welke van een steigrr van 2>£ meter hoogte viel, wilde grij pen, van .dien stedger gevallen. De man werd opgenomen met een ge kneusd been en ia naar het zie - kenhuis vervoerd. Ernstig, treinongeluk In Spanje. MADRID, 15 Aug. De locomotief van een expreetrein raakte los en reed met een vaart van 100 K M. per uur weg, totdat zij in botsftng kwam met den exprestrein uit Opor to. Negen personen werden gedood en velen gewond. De naateriaaJe sohade is zeer groot De conferentie te Londen. LONDEN. 15 Aug. Op het oogenblik wordt met de Londen - sche conferentie gewacht op het re sultaat van de besprekingen, welke de Duitsche delegatie met Berlijn houdt. Men verwacht het amtwoord uit Berlijn niet voor hedenavond laat. Dan wordt het eerst bekend gemaalt aan Mac Donald, als voorzitter der conferentie, die dan een bijeenkomst der gedelegeerden zal doen plaats vinden om het ant woord te behandelen Het werk der conferentie zi©lf is nagenoeg geheel afgeloopen, met uitzondering van twee of drie kleine techniscne za ken, die geen beletsel voor het sla gen derv conferentie zullen vormen, als eenmaal over de militaire ont ruiming van het Ruhrgebied over eenstemming zal zijn bereikt. Mijngasontplofflng In Belgll. BRUSSEL, 15 Aug. »Bij een mijngasonCploffing, die gisteren plaats vond in de mijn Cairabi- nier te Pontdeloup, zi.in veertien arbeiders omgekomen. VlMcherijb«ncht»ri AMMERSTOL, 15* Aug De vangst van gewone rivier en pol- deryisch was in de afgeloopen week bevred gend In den polder is nog altijd de vanget va i paling en zeelt het voornaamste bedrid. De paling vangst was goed. doch die van zeelt ger ng De vraag naar zeelt blij t evenwel groot en maakt dat de prijzen stijgen. De andere vi» ch- soorten, vooral snoek, werden njet n voldoende hoo 'eelluid gevan - gen. daar de scha'.cis nog altijd verboden zijn. In de rivier was de vangst van paling bevredigend ov© rigens wordt er naar andere viscb- soorten weinig gevischt Hiermede wacht men tot den aanvang der ver boden tijd voor de zalmvangst. Men besteedt voor snoek van 3035 cent, baars van 10—15 cent ra':ngvvan 2585 e., bliek van 817 cent voorn van 46 cent. zeelt van 3238 cent, alles per '/t kilo. De zalm vangst was in de afgeloopen week minder en de vraag groot, vandaar dat de prv- zen sterk omhoog liepen Weldra :s de vangs* zoo goed als afgeloo pen en wordt de kwa-Tteit minder. Van Maandag 11 tit en met Don derdag 14 deaer is alhier ter markt aangevoerd 1 groote. 5 kïetine zo- mcT7almcn en 6 .Jacobzalmen. Pri's per kilo groote zomer- zalm f 3. kleine zmmerzaim f 2 60 f 2.75. Jacobzalm f 1.60f175 Heden. Vrijdagnacht, ten 12 ure, begint de verboden tijd voor de zn lm zegen visscheri jen in Neder land Met ingang van 1 Sept a s mag weder met de schakels gevischt wox den. Schoonhoven, 15 Aug. A.s. Zon dag om 2Yi uur zal het eerste ell- tal onzer stadgenooten zich meten met een' voor Schoonhoven onbe kenden tegenstander. Zij krijgt als dan beaoek van het eerste elftal de voetbaivcreen„Leerdam'4. Dei Leerdammers zijn niet te onder - sohatten tegenstanders, temeer als men in aanmerking neemt dait in het afgeloopen seizoen met een ge ring verschil het afd.-kampioen - schap aan haar stadgenoote moest worden gë.aten. Zondag 24 Aug. zal Sportclub te Leerdam gaan spe len als opening hunner feestweek (12% -jarig bestaan) en bij wijze van attractie is nu door hen een ztlve- ren lauwerkrans uitgeloofd, die zal warden uitgereikt aan de ver., die het beefe resultaat in beide wed strijden zal hebben verkregen. Dub deze eerste wedstrijd a.s. Zondag, zal reeds spannend zijn, tpt de laat ste minuut. Om 12 uur speelt eveneens thuis het 3e elftal tegen „U. V. L." van Haastrecht, en om 4 uur zal „Sport club II" trachten revanche te ne men op „Donk II" van Gouda. Ammerstol. 15 Aug. A.s. Zondag zal het eerste elftal der alhier ge vestigde Voetbalvereeniging „D. V. S." een wedstrijd spelen te Krim pen aan de Lek, tegen „D. C. V.", van Krimpen aan den IJssel. ALBLASSERDAM. Juli. Geboren George, z. van G. Ross en E. v. Wijngaarden. Jan na Betje Pietertje, d. van A. Vink en G. Kersbergen. Overleden B. Verboom, oud 57 j., echtgenoote van L. de Bruin. Getrouwd A. Gaal, oud 23 j. en P. van Gender, oud 24 j. J. Veen, oud 22 j. en J. Verwaal, oud 17 j. JACOB DE PATER en MARIA A. DE PATER—Vermoeit geven kennis ven de geboorte ven een Zoon Polsbroek, 14 Augustus 1924. E enige en algemeene kennisgeving In plaats van kaarten. Ondertrouwd Aartje van Vliet Schoonhoven, 14 Aug. 1924. Ondertrouwd Jan P Kleijburg en Lijntje De Vries Lekkerkerk, Ouderkerk a d. IJssel 14 Aug' Getrouwd: Jan Voorsluys en MaodalenaS. Akkerdaas Hand in x veld, 14 Aug. 1924. Zoo de Heere wil en zij hopen onze geliefde Ouders j Jan Hendrik Suur Aaltje Vuurens Zaterdag 23 Augustus, hun te herdenken. Hun dankbare Kinderen. j Schoonhoven, 14 Aug. '24. Koestraat 84 Heden ontsliep 1ot onze diepe droefheid, in d.- hope des eeuwigen levêns, onze innig geliefde Broeder, Zwa ger en Oom in|den ouderdom van 57 jaar. In leven leeraar aan de Groen van Prinsterer-Kweekschool te Doetinchem en Directeur van het Joncensinternaat dier in richting Uit aller naam: P. SCHAKEL. Schoonhoven, 11 Aug. 1924. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de herdenking van onze betuigen we onzen oprecht harte- Ifjken dank. C. ZAANEN en ADR1 BRANDWIJK. Hoornaar, 15 Aug. 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Orootmoeder Wed. van S. Brandwijk, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam: ANNIGJE BRANDWIJK. Brandwijk, 15 Aug. 1924. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden gedurende de ziekte en het overlij den van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mej. de Wed. L. Copier-Walter, D P SMEETS Roermond, (J smeeTS-Copiir. W. BREHM Heulden. j A BREHM-Copier A. P. J. v. DAM A, v DAM-Copier Schoonhoven. P. M. Copier. Rotterdam. WED. M. C. BEUZEKOMjCopier Schoonhoven, 15 Augustus 1924. tegen half September, door Echtpaar met 2 kinderen Brieven franco No. 5740, Bureau Schoonhovensche Courant. Lekkerkerk. De ondergeteekende, Curator in het faillissement van A. KALKMAN, Metselaar te Lekkerksrk, geeft bij deze kennis, dat hij heden de eenige uitdeelingslijst heeft nedergelegd ter Griffie van ds Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam en van het Kanton gerecht te iohoonhoven, alwaar de schuldeischeri daaivan gedurende tfen dagen Mr. M. DE MOL. Markt 46. Oouda, 15 Augustus 1924. Zuid-Hollandsche Vereeniging op Dinsdag 19 Augustus, 'favondi 8 uur bij v ASPEREN, Café BELVÉDÈRE Agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarsverslag 1923. 4. Rekening en verantw. '24 5. Verkiezing bestuursleden Aftredend: de Heeren HOOOMEIJ, HOOIJKAAS, MOGENDÓRFF. 6. Rondvraag. De Voorzitter GROESBEEK. De Secretaris MOGENDORFF. Een bekwame P. W. KLOET, Schilder, Jan Der- kenskade, Waddinxveen. QEVRAAOD Bij P. M. LOEF, Stolwijk 't Beijersche. Gediplomesrd Mej B N. VAN VLIET, Lekdijk 295 Lekkerkerk. OEVRAAOD P.O., middelbare leeftijd J. BAANE, Wilhelminastraat 11, Capelie a.d. IJssel. p. 15 Aug. of 1 Sept. flink goed k. koken. Loon f 35,p. m. 2e meisje aanwezig. Aanb. aan Mevr. YFF, Nassau- kade 105, Amsterdam. voor dag en nacht, v.g.g.v. FRANS VAN CAMP, Kleiweg 6 Oouda. voor direct, een nette P.O., in klein gezin, zelfstandig kunnende werken, bij C. AALDIJK, Manufacturen, Oud-Alblas. Eeu en twee flinke bi) M.A.v.d. BROEK, Moordrecht. Terstond ol later gevraagd in een klein gezin een goed kunnende melken. Brieven of aanmelding bij A. DE JONO, Agent der Schoonhovensche Cou rant, Lekdijk 259, Lekkerkerk. VERMfeULEN'S NAAIMACHINE- HANDEL, Kipstraat 42 Rotterdam. Ooedkoopste adres. Repareeren en inruilen. Qloednieuw handma chine, nieuwste model f 35.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2