Dienstbode, Schilders. uiiiniie LeKHerkerker. Bronchitis tmmmmmmmm Abdijsiroop ÖEIEEBTEEAADS- YERGADERIEGEE. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Burgerlijke Stand Telegrammen. Rechtzaken. Predikbeurten. Advertentiën. Maarten Bogaard, Dankbetuiging. Damesrijwiel, Terstond gevraagd: Ingezonden Mededeelingen. I en andere borst aan doeningen I I genezen met AKKER** I lag, waarover de dradea van het electri- sche net liggen, kwam de lange mast van hef zeiljacht in aanraking met de draden. Dit had tengevolge dat er een draad afknapte en op den grond viel. Een jongen van ze3 jaar pakte den draad even vast, doch kreeg zoo'n schok, dat hij schreeuwende weg liep. Zijn hand was een weinig verschroeid. Terstond werd de stroom aan de Centrale afgezet, om erger te voorkomen. Krimpen a. d. Lek, 18 Aug. Mej. Dirkje van der Schans heeft met gun- stigeu uitslag examen afgelegd voor nut tige handwerken 1. o. Zaterdag hield de postduivenver- eenigmó „De luchtpost" een wedvlucht van Culemborg. Afstand 45 K.M. Prij- zen werden als volgt behaald: le, 2e, 3e en 4e pr. H. A. van Krimpen; 5e »r. M» de Hon; 6e en 7e pr. J. van Wijnen. De melkprijs is hier Maandag met één cent per liter verhoogd. Door den heer J v. d. Wal zijn de zoogenaamde zevenhuizen gekocht. Deze woningen zullen afgebroken worden en er zal dan een bakkerij en winkelhuis gebouwd worden. In deze gemeente is dopr bijna 600 personen boven de 25 jaar geteekend te gen plaatselijke keuze. Willige-Langerak, 18 Aug. De loting voor de dienstplichtigen van de lichting 1925 zal gehouden worden op Dinsdag 2 September a.s. des voormiddags 10,45 uur in de openbare lagere school te lJselstein, ingang Hofstraat 9. zoontje van J. W. K. bij J. S. in het land aan het spelen. In een onbewaakt oogenblik viel de kleine achteroiver in de sloot; maar werd terstond gegrepen door S., zoodat de kleine met de schrik en een nat pak vrij kwam. Rergambacht, 18 Aug. De bouwman G. Bouwman alhier, die slechts vier koeien bezit, moest er tengevolge van tuberculose, daarvan nog een door den dood missen. lü de afgeloopen week werd alhier voor 1ste soort kaas besteed van f 68-f 73 en voor 2e soort van f 6267 de 50 K.G. De prijs van de vette varkens is ook veel hooger. Besteed werd tot f 43 de 50 K.G. Toen een arbeider van den bouw man G. v. d. Bal hier met een schouw door de Wetering voer, had hij het on geluk om daar buiten te vallen. Gelukkig behield ,hij zijn tegenwoordigheid van geest, waardoor hij zich zelf nog kon redden. Dor zeer veel inogezetenen alhier, zoowel oud als jong, werd Donderdag avond het prachtige natuurverschijnsel, de Maansverduistering gade geslagen. Aangezien het een 'wolkenlooze hemel was, was de geheele verduistering en terugkeer goed te zien. Ingevolge art. 184 der Algemeene Politie-verordenlng dezer gemeente zijn de lijsten van dienstplichtigen aan de verschillende brandspuiten, door B. en W. herzien en aangevuld en gedurende 14 dagen op de Secretarie" ter inzage neder gelegd. Groot-Ammers; 18 Aug. De Zangver- eeniging „Volharding" alhier, Directeur de heer H. Zanen van Ammerstol, be haalde op het op den 14en Augustus te Vianen gehouden concours, een tweede prijs in de tweede afdeeling. Eenige postduiven, eigenaar de heer H. Voorspuij Jzn., alhier en door dezfih losgelaten op het terrein te Vianen mét het bericht van den uitsltfg, arriveerden in hun hok reeds 20 minuten na hun loslating. Het paard van den landbouwer G. van der Meiden, wonende te Giessen- Oudekerk, gespannen voor een vierwie lige wagen, schrok Zaterdagmorgen voor een anderen wagen met het gevolg dat het heele gespan van den dijk tuimelde Met eenige materieele schade aan (Jen wagen liep dit ongeval, hetwelk zich ernstig aan liet zien af. In het verslag van de alhier be staande Geitenverecniging „Vooruit gang", had de Vereeniging de eer te kun nen molden, dat het eenige jonge bokje, dat door die vereeniging werd aange lokt, door de juryleden van den Provin cialen bond werd gehouden. «Thans mag bovengenoemde vereeniging het ge noegen smaken te kunnen melden, dat de bond het bokje, dat op 24 April dezes jaars geboren is, heeft aangekocht voor f 35. Voorwaar een mooie stap vooruit, voor de nog betrekkelijke jonge vereeni ging- Naar wij vernemen zal de geiten- fokvereeniging „Vooruitgang" alhier, een fokdag houden in deze gemeente op 13 September a.s. Het ligt in de bedoeling van het be stuur dat alle omliggende vereei^gingen hieraan kunnen deelnemen. Inschrijvingsbiljetten zijn gratis ver krijgbaar bij bovengenoemd bestuur. Nieuwpoort, 18 Aug. Hedenmiddag is de radsvergadering gehouden. Het voor stel van den heer Heykoop om de raads vergaderingen voortaan met dankgebed te eindigen, werd niet ingewiligd. Verschillende verzoeken van gemeente- naren werden behandeld. In ons volgend nummer komt het uit voerig raadsverslag van deze vergadering Gouda, 15 Aug. In de algemeene vergadering van .aandeelhouders der N V. Kaashandel-Maatschappij „Gou da", is door commissarissen verslag ovef het 12e boekjaar uitgebracht. Daaraan wordt het volgende ont - leend De in het vorig jaarverslag uitge sproken veirwachting, dat bij een eenigszins behoorlijke exploitatie het verliessaldo in een volgend jaar ge- heel of gedeeltelijk zou kunnen war. den ingehaald, is dit jaar ten volle bewaarheid. De resultaten van bet afgeloopen boekjaar, 't welk een jvinst van f 401.629 heeft opgeleverd laat toe, na de gebruikeli ke afschrij vingen, het verliessaldo 19211,1022 ad f 374.386 geheel af te boeken. Het dan overblijvende bedrag ad f 27.243 wordt voorgesteld op nieu we rekening over te brengen Op het aandeelenbezit in andere ven nootschappen wordt afgeschrevei f 0.295. waardoor dit bezit thans op de ba'ans voiorkomt tot een bedrag van f 326,496. De reserve voor dubieuse-debiteju- len (f 162 207) is dit jaar afgeboekt tegei den post dubieuse-debiteuren Er blift dan nog een bedrag van f 24 324 onder het hoofd dujbieuee- debiteuren als salte der oude Duit- sche vorderingen over. De afbetalin gen, welke nog geregeld op deze ven de vaste overtuiging, dat hierin geen risico meer is. De Kaasverkoop-Combina'ie Noord Holland-Gouda werd voortgezet. De N. O. Full Cream Kaasbond reep. de Maatschappij tot Exploitatie van Kaasfabrieken Oud-Ho land"' werk ten dit jaar niet ongunstig de be haalde winst werd voor afschrijvin gen gebruikt. De verlies- en winstrekening per ven de volgende cijfers onkosten, 30 April 1934 geeft onder de uitga ven, de volgende cijfers onkosten, salarissen en loonen f 616.216 (v. j. f 453.192), afschrijving op gebouwen en terreinen f 38.202 (v. j. f 40.813), afschrijvingen op aandeelen in an dere vennoqt^happen f 30-295 (V. j. f 100.000), reserve voor dubieuse debiteuren f 5.677. Hiertegenover staan exploitatie I 1.075.070 (v. J. f 796,3T7), exploitatie huizen f 8.994 (v j. f 7.213), dividend op aandee len in andere vennootschappen f 7.957 (v. j. 10.817). Op de balans komen voor onder activa (na afschrijving) gebouwen en terreinen f 736.000 (v.j. 759.000) motorbooten f 30.000, inventaris kis tenfabriek f 5 000, meubilair f 10 000 (v. j. elk f 1), aandeelen in andere vennootschappen f 326.496 (v. f f 35é.79G), voorraden f 950.102 (v. j'. f 525.151^, dubieuse debiteuren, verminderd met reserve dubieuse - debiteuren f 24.324, debiteuren f 932.096 (v. j. t 745.737), post giro, kas- en div. banken f 34.483 (v. j. f 15.061). Onder de passiva zijn opgenomen aandeelenkapitaal f 2.000.000 (als v. j.), extra-reserve f 44.997, onbetaald dividend f 600 (als v. j deposito crediteuren f 213,534 (v. j. f 269.153), crediteu ren f 493.304 (v. j. f 269.153), kas sier f 397.8125 (v. j. t 50.625). D.e balans, winst- en verliesreke ning zijn goedgekeurd. De heer C. H. W. Heusdens Jr. werd als com missaris herkozen. MOERCAPELU. Voorzitter en secretaris de heer A. Verheul, Burgemeester. Aanwezig alle leden. Opening met gebed. Na voorlezing der notulen, die onveranderd gorden vastgesteld, volgen een reeks ingekomen stuk ken van goedkeuringen van rnada* jesm ien door Ged Staten. Ver der was ingekomen een verzoek an den gewesteiijike» landworm afd. Gouda, om subs.dde voor den ie houden landdag B. en W. stel len voor om t 10 toe te staan. De heer De Knecht verlangt stem ming hierover. Het voorstel van B. en Wwordt aangenomen met 6 te gen 1. stem, die van den heer De Knecht. De voorzitter zegt. dat de reke - ning van het algemeen burgerlijk armbestuur 1923 een batig saldo brengt van f 114,05. De bejgrooting over 1926 bedraagt f 429.80. Ver der zegt spr. dat de gemeente-reke ning 1923 klopt met een batig sal do van tf 7286,35. Deze zal 14 da gen ter visie worden gelegen. Als ieden tot nazien dier rekening wor den benoemd de heeren Van Leeu wen en Oudijk. Eenige wijzigin gen worden gebracht in de rekening 1924. voor het frankeeren van brie ven van de hoofden der scholen, en andere Commissies, daar die nu niet meer portvrij zi'>. Aan de orde komen nu eenige schriftelijke verzoeken van het raadslid De Knecht. v De heer De Knecht licht deze mondeling toe. Ten eerste wil spr., de heer De Knecht, art. 18 sub. 1 en 3 van de verordening op de brandweer wijzigen. Spr. zegt. dat het hejn bij de laatste beproeving van de brandspuit opgevallen is, dat de pompers niet wilden, al thans niet voldoende pompten. De oorzaak zit hem hier in, volgens <ipr., dat er ouden van dagen moe ten pompen en jbngeren er naar etaan te kijken. Nu Is de boel wel opgeruid, doch het neemt niet weg, zegt tpr., «r i* veel toot f* zeggen dait zij die 50 jaar zijn, be ter niet behoeven te pompen als zij die jong en fiksch zijn. Spreker zegt verder, ik wil niet zeggen dat B en W, niet bekwaam zijn om dat te verdeelen., doch hij zou lie ver in het art. vastgesteld zijn, dat dit bij loting uitgemaakt werd. wie al of niet moesten pomben Sub 3 van art. 18 zou dan vervallen, ook dit zou zoo verdeeld mpeten wor den de pijplijders u^gesloten dit '8 iets wat ieder niet doen kan In hoofdzaak gaat het over de pompen en goederenbewaarders, dit is niet goed verdeeld, aldus spr. De voorzitter zegt Wat u ge- zegt hebt, is een punt, overwegi; g waard. Maar u weet ook zeer goed, dat het moeilijk is, zoo iets te ver deelen En u weet ook wel, aldus de voorzitter, zonder iemand te blajrmeeren. dat men niet iedereen goederen kan toevertrouwen Deze menschen zijn op zoo'n tijd zoo ve<el als politie. En, zegt de voorzits ter. u moet u niet zoo gauw inten opwarmen. U is er toch zeker vel van overtuigd, al ben je nog zoo lang lid van den raad. dat je nooit allfe menschen bevredigen kan. De heer Zegwaaxt zegt De lieer De Knecht moet ook rekening hou den dat de goederenbew/aa rders geen beloonitog ontvangen als je helt anders deed kreeg je dat waar schijnlijk weer. De heer De Knecht zegt. dat zij nu al zeggen bij brand niet te zullen pompen. De heer Brouwer Wie zal er bij brand niet pompen, gekhedd De heer Van Leeuwen vraagt of de ouderen niet ontsflageö worden op een zekeren leeftijd. De voorzatter zegt, dat dit regel matig gebeurt. Na nog veel over de zaak ge - praat te hebben, trekt de heer De Knecht zijn voorstel in en zullen B. en W. rekening houden met den wensch vam den heer De Knecht. De heer De Knecht wil art. 8 op de levering van electrisch lichit wijzigen, daar zijns inziens de ka pitaalkrachtigen minder per licht punt betalen als de ndet gesitueer den, daar zij hoogstens twéé licht punten hebben en daarvoor betalen moeten het eerste 60 en het tweede 40- Volgens spr. nemen de arbei ders in den ree-el maar twee licht punten en betalen zij even zooveel als de gegoeden en dit is niet bil lijk. Spr. zou graag zien dat het -mi werd gesteld het le 30. het 2e 30, het 3e 30, het 4e 30. het 5e 30 en het 6e 20. dan kwam men toch pan de 170 en het was rechtvaar diger. De heer Van Leeuwen meent dat zij toch de belasting mofeten beta len, dan wordt zijns inziens, als het zoo moet gaan. het bedrijf niet rendabel. De heer De Knecht Wij kun nen het voorloopig probeeren. De voorzi|tter zegt Ik begrijp zeer goed de bedoeling van De Knecht. U zegt wij zullen geen aansluiters krijgen, dit deej ik niet. Ieder die zichzplve opgegeven heeft en leiding dn huis heeft, zal wel aansluiten. Wij kunnen niet eerder zien voor wij aan den gang zijn. Het heele plan is gebaseerd zboals wij het aangenomen hebben, wij kunnen maar zoo willekeurig niet gaan veranderen, zonder onze ad viseur Fle8scheman te raadplegen Ook zou Ged. Staten zoo iets niet goed keuren. De bezwaren van u dat zij niet aan zullen sluiten, zijn maar vermoedenö. Laten de men schen nu maar praten, wij kunnen,, als wij een jaar gewerkt hebben, de zaak eerst beoordeelen. Alles zou nu in de war loopen. Spr. vil niets op zijn verantwoording ne - men. De heer Brouwer heeft er «erdege met den ingenieur over gesproken, als het een jaar geloopen hooit, en het komt na wensch uiv, dan kun nen wij spoedig verlagen. Als de Knecht zijn zörn kreeg, is sprekers overtujjglng, dat het nader ver hoogd zou moeten worden. DU zou erg zijn. De heer Van Leeuwen zegt. we moeten voorzidhtig zün, het geldt het gemeentebelang. De voorzitter zegt, sterk te ont raden het plan te veramloien en is het volkomen eens met den heer Van Leeuwen. J De heer De Knecht wil nu een commissie van drie personen be - noemen, om de menschen af te gaan of zij met zijn plan ingenomen zijn ja of néén, en dian zal men zien van ja. Dan kamen er méér licht- puntenverbruikersen men komt aan hetzelfde kapitaal. De heer Brouwer zegt, het "vol ste vertrouwen in dit plan van den ingenieur te hebben. De heer De Knecht Als je hem vijf jaar hebt. zal je wel blij zijn, dat je hem kwijt bent, dat zal je wel zien. Ik zeg je dit. Voor mijn part was hij nu al weg. Het gaat overal zoo. De voorzitter Dit is een ver dachtmaking. Hij heeft bij mij hel volste vertrouwen. De heer Brouwer (tegen de heer De Knecht) Dan zijn zeker alle ingenieurs schurken De heer De Knecht Dit zeg ik niet. De heer v. d. Bpek zegt De wij zigingen die De Knecht wil, blij - ven z i. dezelfde als <Jat het nu is. De Voorzitter De heer De Knecht heeft ook nog gezegd van een belasting op het lichtpuojt dit is niet het zuivere woord, het is geen belasting, daar men waar voor zijn geld krijgt. De voorzitter Steunt iemand het voorstel van De Knecht De heer De Hertog Ja, M. de V ik. De voorzitter Dan stel ik voor om het in handen te geven van B. en W. om advies. Niemand er te gen De hamer valt en he| ie aan genomen. De heer De Knecht M d. V., is Het B. en W. bekend, dat er geen voldoende toezicht gehouden is op het plaatsen van de palen voor het elektrisch net. De heeren Broywer en Zeg - waart zeggen, dat er toezicht gehou den wordt. ,NDe heer De Knecht Ik bw>el dat er geknoeid wordt- De heer Brouwer Dan moet u als raadslid dit zeggen. De heer De Knecht lk weet het pas. De heer Van Leeuwen Dan moet u het nu zeggen Het is nu nog vroeg genoeg De heer De Knecht vraagt of er toezicht bil het stelflen van draden en of er goed materiaal gebruikt wordt, en of verschillende palen wel diep genoeg zitten. De heer Brouwer zegt gezien te hebben dat de palen niet op één lijn staan en daar op gewezen te heb ben, doch dat bij het spannen van draden de palen op één lijn komen. Bijna alle leden geven toe, dat er eenige palen scheef staan, doch het gezicht lijkt erger dan het is. - De heer De Knecht De aannemer heeft het wejrk veel te goedKOOp aangenomen Nu heeft hij het aan een ander uitbesteed voor een appel en een ei, en er wordt maar voort Le heer Oudijk De gemeente heeft daar absoluut niet mede te maken het werk moet goed opge leverd worden, dan eerst kan zijl wat zeggejn als het niet goed is. De heer De KnechtHeeft Tn'tel vergunning gevraagd om een berg op zijn werf. Dit is volgens de heer De Knecht in strijd met de verordening op het brandgevaar. De voorzitter zegt dat dit niet noodig is, daar de berg geplaatst ia, niet belend door onroerende goede ren van andere personen. De he»er De Knecht zegt, dat de wekkers bij de brandweer geen hoorn hebben. Spr. wil hen er jpoo spoedig mogelijk van voorzien. De voorzitter meent, dat zij ze hebben, zoo njet, dat zij 2» dan ten spoedigste krijgen. De heer De Knecht vraagt nog in- ichting af Emtoerzeel, die verleden jaar ontheffing van schoolgeld gekre gen heeft, dat weer moet verzoeken- De voorzitter Ja. Verder zou de heer De Knecht van de huizen der bouwvereeniging gespecificeerd Ingeleverd werden De voorzitter zegt daar rekening mede tie houden. De heer De Knecht doet nu een voorstel om op het graf van J. Ver- dnin, die de gemeente volgens pliebt d end heeft, als blijk van waarde ring daarvoor een soort monument met opschrift te plaatsen. De onkos ten daarvan te bestrijden uit het preeentiega d van de leden der raad. De heer Brouwer zegt niet tegen lie centen op te zien en geelt De Knecht toe, dat Verduin zijn plicht ten allen tijde deed voor de gemeen te Dat dan nu ook de gemeente blijken van waardeering moet geven en niet enkele personen. Èen voorstel van den heer Brou wer om de onkosten uit de ge - meentekas te bestrijden, wordt met algemeeÉe stemmen aangenomen. De heer De Knecht geeft te ken nen. dat Breedijk, die de apuit be handelt, niet voldoende op de hoogte is om de spuit jn orde te houden. Zijns inziens zouden, als vq/kmen- schen de spuit behandelden, zeer waarschijnlijk geen klachten der pompers meer komen dat de spuit te zwaar pompt. De voorzitter zegt zulks te zullen onderzoeken, en sluit met dankgebed de vergadering. Schoonhoven, 18 Aug. Geslaagd. Onze vroegere stadgenoot, de heer L. van Eijk Jr., slaagde Zater dag j.l. te 's-Gravenhage voor het exa men hoofdakte L.O. Diefstal In h*t zwembad. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in het zwembad alhier, een insluiping en dief stal plaats gevonden. Inrxlunmift kwam de bedmeeelei, de heer Rlkkoert, el* neer gewoonte, in het zwembad, toon hij bemerkte, dat twee doosjes, waarin bij wisselgeld bewaart, leeg waren. Hij waarschuwde de politie, die een onderzoek instelde, waaruit bleek, dat de daders door insluiping moeten zijn binnengekomen in het kamertje van den badmeester door een klein raampje op te schuiven. Een badhanddoek, welke op een stoel voor het raampje lag, ver toonde een vuile plek, wat een aanwij zing is, dat zij langs dezen weg zijn binnengekomen. Gelukkig had de badmeester het geld uit de kas meegenomen en ook zijn voorraad sigaretten en chocolade goed weggeborgen. Daardoor was de vangst niet groot, slechts een bedrag van* een drie gulden ongeveer i£ ontvreemd. Het onderzoek werd door de politie geleid in de richting van een woonwa gen, staande in de nabijheid van het bad. Twee kinderen, een jongen en een meisje uit dien woonwagen, zijn in tegenwoor digheid van den badmeester in verhoor genomen, die verklaarde, in hen twee kinderen te herkennen, die Zaterdag voor het raam van zijn huisje hadden staan gluren. Ondertusschen mag dat toch geen aanwijzing worden geacht. Het onderzoek wordt door* de politie voortgezet Proces-verbaal. Tegen een vodden koopman alhier is eenige malen proces verbaal opgemaakt, daar hij bij het op halen van vodden speelgoed in ruil gaf. De man schijnt evenwel een betaalde vergunning te hebben, zooals ons werd meegedeeld, en blijft doorventen op de manier, zooals altijd door hem toege past. Echtpr met het gevolg, dat hij steeds weer geverbaliseerd wordt wegens ruilhandel, nu reeds tot driemalen toe. Kaasmarkt. Op de Zaterdag gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 11 partij en, wegende 2500 K.G Gestempelde f 6368. Ongestempelde f 66. Lijst van onbestelbare brieven. -- Te rugontvangen in de lste helft der maand Augustus 1. T. G. de Vries, Den Haag. Telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door het Kon Meteorolog. Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 18 Aug. Verwachting tot Dinsdagavond: Krachtige, later afnemende westelijke tot zuidwestelijke wind, afwisselend be wolkt, aanvankelijk nog regenbuien, iets warmer. De wereld rond. Het is nu ruim een jaar geleden, n.L op 13 Juli 1923, dat Dirk van der Toorn uit Sche- veningen en A. Driessen uit Westerho ven (Noord-Brabant), zonder een cent op zak, te voet de rpis om de wereld aan vingen, welke reis zij moeten volbrengen in den tijd van 9 jaar. Tot op heden legden zij 13.000 K.M. af. Zij bezochten o.a. Italië, Zwitserland en Duitschland, stonden bloot aan talrijke ontberingen, leden in Italië zelfs gebrek Hun tent welke zjj voor den prijs van f 350 hadden gekocht, moesten zij, ten einde aan voedsel te komen, verkoopen. Den moed gaven zij echter niet op, on danks bitere koude en nijpende armoede, trokken zij verder en bleven darbij welge moed ook. Dezer dagen waren zij in Den Haag om afscheid te nemen van hun ouders voor den verren tocht door Denemarken, Zwe den, Noorwegen, Polen, Rusland enz. Zij zullen vertrekken van Den Hag Vertrek ken nar Kiel, waar zij den tocht onder breken, om na afstempeling van hun boek door de autoriteiten, de reis verder te voet voort te zetten. Messenstekerij. Te Tilburg was Zaterdagavond de be ruchte Tinus van Aarle in het café 'van Glaallard aan de Varkensmarkt Nadat hij twist gezocht had, greep hij een bierglas en sloeg daarmede zekeren v.d. Berg op het hoofd, waarna hij deze, die de beenem nam. nog een meesteek in den arm toebracht. Ongeveer een .uur later trof v. d. Berg met eenige vrienden den vechtersbaas weer. Zijn vrienden trokken' echter partij voor hem en bij een vechtpartij, welke ontstond, werd Van Aarle zoodanig met een mes toegetakeld, dat ,hij een zestal grootere en kleinere wonden aan "het gelaat bekwam. Zijn linkerwang werd van den mondhoek tot aan het oor tot het landvleesch toe opengehaald Later bij den Geneesk. Dienst was v. A. nog zoo opgewonden, dat hij door politiemannen geboeid, op 13 plaat sen aan 't gelaat werd gehecht. Ver moedelijk zijn deze wonden door een vriend van v. d. Berg, G. ge naamd. toegebracht, Vrouw vermoord. Te Rotterdam ie in den nacht van Zaterdag op Zondag een vrouw vermoord. Voor het perceel Wolfs- hoek 18b vond de politie, die ge waarschuwd was, een 43-jarige vrouw op straat liggen, badend in haar bloed. De vrouw bleek twee diepe Steek wonden aan de linkerborst ,te heb ben en buiten kennis te zïjn. Een lid van Eerste Hulp bij Ongeluk - ken legde een noodverband, waar na het slachtoffer per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis-Coolsingel werd ver voerd. Nadat zij bij kennis was geko men, kon zij nog even verhoord orden. Zij wees heer 48-|arig«n •n. A. 3. Schipper, wonende Vbb- land. ale de dader aan Drie kwar «r nadat zij in het ziekenhuis was mgekomen, is zij aan de bekomen urwondingen bezweken. Nader wordt bet volgende ge- '"üe vrouw was 15 jaar gehuwd had drie kinderen. Voortdurend Me zij in onmin met haar echt- pnoot Deze mishandelde haar op ergerlijke manier. Een halt jaar .leden besloot zij daarom van hem te gaan. Zij nam met de krade- haar intrek in het logfemant Volfshoek 18b. Voortdurend vroeg e man haar weer thuis te k°inen, och zij weigerde standvastig het roegere leven tg hervatte®. Ook .dreigingen hielpen niet. Op dien r.terdag had hij haar nog toege- !oegd .het is je laatste dag van- *rfe vrouw had werk gevonden in tofé Tivoli" aam de Coolsingel. [ben "zij in dem nacht van Zater- OP Zondag te 1 uur na de stal ing het café verliet, stond de man laar weer op te wachten. Vd gens getuigen had er weer eer foordenwisseling plaats. Wat er ■order gebeukd is. weet men nie, Je moordenkwAm tegen 12 uu' n deo nacht weer op de plek van »et misdrijf. Hij is toen terstond rigrepen en naar liet bureau vai wenstaeg overgabr^oht. Daar gekomen ontkende hij a les. Hij gaf alleen toe haar een ilap te hebben gegeven. Echtei itaai zijn daderschap door de^ ge- uigenverklaringen vast. O a. is er ie verklaring van een nachtwa- :er die van den moord aangiite leed bij de politie. Er werden bloed moren aan zijn vingertoppen ge vonden. En een getuige heeft hem le half twee met de vrouw voor net bewuste pand gezien- Het mes is niet gevonden. w Men vermoedt, dat taj dit in het rater heeft geworpen. De verdachte staat bekend als len bruut, van wien de vermoorde vrouw jaren lang de meest door - rapte mishandelingen moest ver- luren Hij za, ter beschikking der jus titie worden gesteld. Doodgereden. Up ue lokbrug te Dordrecht is de elfjarige f. G. .Gijbeis, toen zij op het ver- loogde gedeelte van de brug liep, lestruikeid en onder een juist pas serenden auto van de gemeente - leiniging geraakt. Een der achter delen ging het meisje over het hoofd ij was dadelijk dood. Branden. Dee nachts B j Gestel, bij Eindhoven, het café van de gezusters Van Vlokhoven en bewoond door v. S. totaal uitgebrand lok de slijterij is een pirooi der vlaminen geworden. Van den inboe- üe, is niets gered. Verzekering dekt ie schade Door het krachtig optreden van de arandweer zijn de belendende per- teelen gespaard gebleven. 'Ineenkeldergevallen p- Te Jtubbega is de 19 - jarige Bchilder N. Woudsma in een kelder gevallen. Gister)nacl)t mhij aan schedelbreuk overleden. - Verzet b ij arrestatie. Op last van de justitie begaf de rijksveldwadhter N. O. zich naar ae woning van S. van W-, een bezoldigd bestuurder van een vakvereenlging, in de Noordmolendwarsstraatte Rot terdam, om diena 16-jarigen zoon G. van W., veroordeeld óm opgebon den te worden naar een tuchtschool, te arnesteeren. De rijksveldwachter ondervond dadelijk verzet van den vdder en de moeder van den jongen, die hem te ngen en mishandel den. Met behulp van een paar col lega's heeft hij tenslotte vader, moe der en zoon gearresteerd, ondanks hun hevig verzet. De diefstallen te Den Haag. In aansluiting op berich ten omtrent de winkeldiefstallen bi) de firma Kokshoorn en bij Elfeen Hulp in Den Haag wordt nog het volgende medegedeeld Het is niet geheel juist, dat de politie deze diefstallen op het spoor gekomen is door het feit, dat uit de r Weef school op de Prinsegracht eeni ge tapijten gestolen waren. De po litie had reeds lang een der bedien den vmi de firma Kokshoorn niet vertrouwd en geWgd, totdat zij zich genoodzaakt zag in te grijpen. Op goed geluk heeft men toen een in val gedaan bij den heer W-, in de Tollensstraat. Bij nader onderzoek bleek inderdaad, dat W. in de ver schillende diefstallen samenwerkte tnet zijn pioeder, mej. B., in de Nieuwstraat, bij wie ook de diefstal len werden beraamd. Een bericht, als zou mej. B. met de koopers naar de magazijnen gaan en daar de meubelstukken laten uit hoeken, waarna ze door een maga- rijnknecht geleverd werden en er telfs vaische kwitanties werden af gegeven, is geheel onjiuist. Van de gestolen goederen hield juffrouw B telf een groot gedeelte, verder gaf zij veel weg aan baai kinderen. Zij al- blj vericocht echter niets Ook van geven van vaische kwltantlea la de politie niets bekend. Het bedrag van de ontvreemde goederen zal ongeveer zes zeven honderd gulden verkoop bedragen. -'Omtrent de diefstallen bij Eigen Hulp kon meegedeeld worden, dat bij de huiszoeking bij mej. B. noch een vat boter, noch een mand eierén of een partij flessehen champagne ge vonden ie. IDe geheele zaak Is, dat W. wel eens bij Eigen Hulp kwam en daar boter kocht. Hij vroeg dan „een flinken doorslag". Met behulp van een winkelmeisje is het hem gelukt zich op deze wijze een partij boter onrechtmatig toe te eigenen. Het is de poiitie echter gebleken, dat er op deze wijze ten hoogste lö K.G. boter gestolen is. Van andere diefstallen bij Eigen Hulp is geen sprake, Van het personeel van Eigen Hulp is dan ook niemand gearres teerd. Of het winkelmeisje, dat in deze zaak de behulpzame hand ge boden heeft, door de justitie ver volgd zal worden, moet nog uitge maakt worden. Mej v M in de Anna van Bueren straat, die in relatie stond met W., is nooit gearresteerd geweest, daar zii met de diefstallen niets te maken had. De vrouw van W. is ook meege nomen naar het-hooidlbureau, maar weer losgelaten omdat men niet be- w jzen kon, dat zij medeplichtig was. Scheepsbrand. In de kolenvoorraad van een in de binnenhaven te Vljssingen liggend schip is brand uitgebroken De ko len werden gelost en de brandweer b eef toez'cht houden om, indien er gevaar dreigde, de kolen .nat te spuiten. De autodiefstal. In verband met denautodiefstal te Val- kenswaard is te Roosendaal een der de verdachte aangehouden. Hij is ter beschikking van de rijkspolitie te Valk'enswaard gesteld. Ernstig auto-ongeluk. - Ondeir Wassenaar is op den Kat- wijkschen weg een auto, bestuurd door W. B. C. A. Freiherr von Hau- boldt Dadhröder, tegen een boom ge reden De beide inzittenden zijn vrouw en zijn driejarig zoontje, werden ten huize van Dr. Duetz binnengedragen, die de eerste hulp verleende. De arme jon ren Rasech ter zoo erg gewond, dat hij spoedig daarop overleed- De vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. Volgens ooggetuigen reed de auto niet snel men vermoedt dat de d uur inrichting defect wae. Noodlanding. De Deensche vliegmachinwD 303 der Danske Lultfartselskab, welke met de Koninklijke Luchtvaartmij en een Duitsche maaistcliappij) den passagiersdienst KopenhagenRot terdam onderhoudt, vloog des avonds omstreeks half zes boven de weilanden tusschen Weeuperkarspel en Abcoude, toen de bestuurder plotseling bemerkte, dat de olie - drukmeter afliep, waardoor hij ge waarschuwd werd, dat er een z.g- „oliestoring" was. Ongeveer op het zelfde oogenblik werkte de motor niet meer naar behooren. waarom hij besloot, niet, naar Schiphol door te gaan. doch een noodlanding" te makenDe machine bereikte behou den den grond, doch, terwijl zaj nog eenige tientallen meters ver der rolde, kwam zij met den kop iq, een sloot terecht. Van de inzit tende passagiers drie heeren en een dame, onder «wie de heer Firn- men en zijn echtgenoote be kwam niemand eenig letsel. Wel echter raakte mevr. F., vermoede lijk door den schrik, bewusteloos in welken toeetajnd zij, geihiimen tijd bleef. Op het oogenblik, dat Het. onge val gebeurde, passeerde juist de ma chine H-NABJ van de K. L. M.f welke met drie passagiers van Ko penhageö op weg was naar Rot terdam. De bestuurder dezer machine be merkte, dat er met den Deeinschein collega iets niet in den haak was, cirkelde even boven de plek, waar de D 303 met den kop in den sloot stak en vloog toen ijlings naar Schiphol, teneinde het gebeurde te rapporteeren. Onmiddellijk toog men er aldaar op uit, zoodat reeds een uur na de noodlanding een ingenieur van de K. L. M. per auto aan het Gein arriveerde. Imtusschen was door de bewo ners vanomliggende boerderijen dr. Moinat te Abcoude gewaar 8chuwd, die zich dadelijk per fiets naar den polder begaf, ten einde mevr. Fimmen hulp te bieden. Per auto werden de heer Fimmen en d ens echtgenoote welke laatste, eerst na in Abcoude te zijn aange komen, weer bij kennis kwam, naar Bussum gebracht. De overi ge passagiers werden naar Amster dam vervoerd. Den volgenden morgen arriveer de ir. Spit van de K L. M. met mecaniciens en arbeiders wederom op de plaats van het ongeval, waar nu, met behulp van twee takels, de machine weer op den grond gebracht werd. Het bleek dat de romp aan den voorkant alleen beschadigd was, Ook was de helft van den schroef afgeknapt- De romp werd daarop van den éhormen vleugel gescheiden en toen begon het moeilijke werk, om romp en vleugfel goed en wel uit den polder te transporteeren. Hiermede wae men tot des avonds hhifvijf doen de. De romp van de machine werd daarop naar Schiphol ver voerd; de vleugel liet men op het boerenerf achter, met de bedoeltng, dien heden per scheepsgelegenheid naar het vliegkamp te transpor teeren. a Eenarama. Een Ueïde»- en moord-geschiedenis vond plaats in Los Angeles, waarin Kid Coy, be roepsbokser en filmacteur, de hoofd persoon is. Hij bevindt zich op het oogenblik in de gevangenis, en wordt beschuldigd van moord op een rijke géscheiden vrouw, en het neerschie ten van drie andere personen De vermoorde, mevrouw Mors, was pas enkele dagen geleden gesohe den van den millionnair, kunstverzame - laar en oudheden-handcflaar Albert Mors. De politie beweert, dat Kid Coy haar doodschoot. Hij houdt ech ter vol, dat zij het zich zelf deed. Wanden en schrammen op het ge laat en de armen van de doode wij zen intusschen op een plaats gehad Wibende worsteling. Het lijk van mevr. Mors werd in het appartement gevonden, waar zij met Coy samen woonde. Hp haar borst lag zijn portret. Terwijl de politie naar mogelijke geTevens zocht om den moordenaar van de vrouw op te sporen, werd Coy gealrreeteerd tijdens een schiet partij voor de antiquiteitenwinkel van Mors- Het staat niet vast, wat er eigenlijk gebeurd is, doch het schijnt, dat de gearresteerde William G Ross en twee bedienden van den winkel aanhield en hen onder bedrei ging met een revolver van al hun hebben en houden beroofde. Daarop doorzocht hij den winkel en het aangrenzende pakhuis, met het ken nelijk doel den eigenaar te dooden. Hij vond dezen echter niet, doch stootte, toen hij den winkel verlaten wilde op mr. Ross Hij schoot hem neer, en vluchtte. Daarop liep hij teeen de buren op, die oo het ge luid der schoten waren komen toe snellen. Zonder zich te bedenken, schoot hij zijn revolver op hen leeg en' verwondde ze ernstig. Even later werd hij door de po titie overmand. „Zij hee t zichzelf in een vlaag van wanhoop doodgeschoten, en viel in mijn armen, vertelde hij aan de po litie. Ik legde haar neer en plaatste mijn portret tusschen haar gevouwen handen. Daarna greep ik mijn re volver en snelde het huis uit, om Albert Mors, den man, die de oor zaak is van al deze ellende, te doo den. lk hield van haar en zou met haar trouwen. Wat er verder gebeurd is weet ik niet meer."' gen bevel der poll tie, 4 <L prlno. hseht G. J. B., Sliedrecht, standplaats met antobus op den Veerdam innemen, 4 d. princ. hecht. J. B. C. L., Sliedrecht, geen licht op autobus, f 10 subs. 5 d. h. A. F. v. M. Sliedrecht, standplaats met auto bus op den Veerdam innemen, 4 d. princ. hechtenis. A. F. v. M., Sliedrecht, geen achterlicht op autobus, i 2 suba. 2 d. h. W. L., Sliedrecht, loopen op weiland, f 2 subs. 2 d. h. G. G Sliedrecht, dron kenschap, f 10 subB. 4 d. h. A. d. B., Giessendam, paard onbeheerd laten staan f 8 subs. 4 d. h. J. *B., Hardinxveld, dron kenschap f 4 subs. 4 d. h. J. V., Groot- Ammers en P. G. V., Nieuwpoort, idem ieder f 3 subs. 3 d. h. G. M., Oud-Alblas, idem, f 4 subs. 4 d. h. C. L., Alblasser- dam, zonder licht rijden en niet op be vel stoppen, reap, f 2 subs. 2 d. h. en f 10 suhs. 5 d. h. G. d. G., Sliedrecht, geen licht op autobus, f 2 subs. 2 d. h. H. V., Bleskensgraaf, geen signaal op hoeken geven, f 10 subs. 5 d. h. L. B., Schoonhoven, achter auto hangen, f 4 subs. 4 d. h. J. v. 't H., Alblasserdam, idem f 4 subs. 4 d. h. G. v. d. S., Har dinxveld, idem, f 4 subs. 4 d. h.. L. T. M., Brandwijk, W. S., Tienhoven, T. A. v. H., A. d. J. en G. L. Oud-Alblas, G. v. H., R. R. en P. v. H., Streefkerk, W. v. d. H., Groot-Ammers en L. v. V., Goudriaan, allen rijwiel zonder licht, ieder f 3 subs. 3 d. h. G. H. G., Sliedrecht, overtr. max. snelheid verord. f 5 subs. 5 d. h. B. N., Sliedrecht, idem, f 10 subs. 5 d. h. Schoonhoven. 18 Aug Uitslagen van de voetbalwedstrijden, Zondag j.l. gehouden „Sporto.ub I" „Leerdam I" 3"—3 „Sportclub II" „D. O. N. K. I" van Gouda, 10. „S|portcdub III"„U. V, L. I", van Haastrecht, 5—0. Stolwijk, 18 Aug. De voftbaiwed- Boskoop bleef onbeslist en eindig stri d alhier tusschen Stolwijk 1 en de met een uitslag van 33. De be schikbaar gestelde medaille werd door loting toegewezen aan Boskoop I. De daarop volgend^ wedstrijd tus schen Stolwijk II en Boskoop 111, bleef eveneens onbeslist en eindigde met een uitslag van 11. Door de min gunstige weersgesteldheid was de belangstelling van het publiek maar zeer matig. Angnatufl, avond» 8 uur, D«. Sij- nen van Hoogeveen. NED. HERV. KERK. MOORDRECHT. Woensdag 20 Aug., avonds 7.30 uur, De. Van der Wal, uit Barenveld. BERKENWOUDE. Van 1 Juli tot 1 Augustus. Geen aangiften. KRIMPEN a.d. USSEL. Van 1 tot 10 Augustus. Geboren: Christiaan Thijs, s. van G. M. Buijs en L. Vermeulen. Cornelis Gijsbertus, z.van G. Vogelenzang de Jo.w en G. Molenaar. Roelof, z. van A Visser en" W. Loohuis. Getrouwd A. Buitelaar, oud 22 j., en G. M. van der Graaf f, oud 24 j., P. Mes, oud 23 j., en M. H. Bouwman, oi d 19 j. i OverledenG. G. Vogelenzang de Jong, oud 3d. »k ZEVENHUIZEN. Aug. 1- Geboren Roelof Anton le, z. van A. va<n Doesburg en L. Vadarar. Aart Klaas, z. van K. A. Verweij en E. Hoevelaken. Erancina, d. van P de Vos en M. van der Ruit. Adrianus, z. van L. van Rijs en M. J. Blom. Adriana, d. van J. de Jong en J. Dekker. Klaas, z. van K. Markus en H. Versloot. Getrouwd J. de Pater, oud 25 j en M. Nieseen, oud 22 j. F. A. Helmstrijd, oud 25 j. en A. L. Esveddt, oud 25 j. Vl««ch8ri|berichten AMMERSTOL, 18 Autr V&n Maandag 11 tot en met Zaterdag 16 dezer zijn alhier ter markt aan gevoerd 1 groote en 2 kleine zomer- zalmen, en 20 Jacobzalmen. Prijs per yt kilo gTOote zomerzalm f 3,10, kleine zomerzalm f 2 50 f 2.75, Jaeobzalm f 1,50f 1.75. In het vischwater „De Koekoek" te Tienhoven zijn de vorige week ge vangen 1 grooito, 12 kleine zomer- zalmen en 10 Jacobzalmen. Marktberichte'! Atioop Aanbestedingen Giessen-Nieuwkerk, 18 Aug. Bij de ge houden aanbesteding tot het bouwen van een woning voor den EdelAchtb. heer Diepenhorst, burgemeester dezer gemeen te, waren de volgende biljetten ingeko men (architect de heer M. Donk Fz.): Perceel metselwerk B. Muis, Giessen- Nieuwkerk, f 4755; T. Muis, Giessen- Nieuwkerk, f 4383. Perceel timmerwerk H. den Toom Giessen-Nieuwkerk, f 4794; J. d. Haven, Giessen-Nieuwkerk, f 4575 A. Mulders, Giessen-Nieuwkerk, f 421B. Perceel schilderwerk Wed. de Vries Giessen Nieuwkerk, f 700 H. de Kreij, Giessen-Nieuwkerk, f 600. Perceel smidswerkG. A. Goosens Giessen-Nieuwkerk, f 131,25; G. Harro- wijn, Giessen-Nieuwkerk, f 124. Een 2-tal biljetten, n.l. van de heeren W. v. d. Heerik en H. den Toom zijn niet geopend, omdat zij geen zaak voor eigen rekening hadden. De dl of niet gunning zal binnen acht dagen bekend worden gemaakt. Begrooting was f 9900 (ti^en Radio dienst, ROTTERDAM, 18 Aug. Gister reed een autobus op den Nieuwen Binnenweg toen een luxe auto in razende vaart kwam aansnellen. Een botsing scheen onvermijdelijk. De autobuschauffeur wist zijn stuur nog om te gooien, doch kon niet voorkomen dat zijn auto omsloeg. Vijf van de inzittenden bekwamen snij- schaafwonlen. Een juffrouw werd bewusteloos, terwijl een matroos naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. De luxe auto verdween met dezelfde vaart, waarmede hij dit ongeluk veroor zaakt had. Tot op heden is de dader onbekend. AMSTERDAM, 18 Aug. Het korte, „aar hevige onweer, dat hedenmorgen boven Amsterdam woedde, was vergezeld van sterke windvlagen. De bliksem sloeg tjjdens het onweer in op de Willems parkweg 158. De electrische geleiding kreeg belangrijke schade. Ook is de bliksem ingeslagen in het station voor draadlooze triefonie op de Effectenbeurs, terwijl de beBchten door het persbureau Vas Dias werden doorgegeven. Kantongerecht te Sliedrecht. Uitspraken van Donderdag 14 Aug '24 W. B., Sliedrecht, besmet vee vervoe ren, f 40 subs. 20 d h. A. JOud-Alblas, niet op tijd met autobus rijden, 2 maal gepleegd, 2 maal f 1') sui?3 2 maal 5 dagen hechtenis. G. H. de J., Sliedrecht,- idem, f 10 subs, d. h. L. P. J., Oud- Alblas, idem 2 maal gepleegd, 2 maal f 10 subs. 2 maal 5 d. h. J. R. Jr., Slie drecht, idem, f 10 subs. 5 d. h. J. R. Jr., Sliedrecht, autobus zonder licht, f 10 subs. 5 d. h. W. v. d. G., Sliedrecht, vis- scherijwetovertr., f 5 subs. 5 d. h., met verbeurdverkl. P. 0., Sliedrecht, idem, f 4 subs. 4 d. h., met verbeurdverkl. W. d. 0., Groot-Ammers, vloeken, f 2 subs. 2 d. h. A. B. en K. v. R., Sliedrecht, hangen achter autobus, ieder f 5 subs 5 d. h. M. v. d. H., Nieuwpoort, vuur aanleggen, f 10 suba. 10 d. h. D. d. H., Dordrecht, overtr. A. P. V., f 5 suba. 5 d. h. G. L., Sliedrecht, op den Veerdam standplaats met autobus innemen, f 8 subs. 4 d. h. G. v. W., Sliedrecht, idem, f 8 suba. 4 d. h. G. J. B., Sliedrecht, te vroeg met autobus vertrekken, f 10 subs. 5 d. h. G. J. B., Sliedrecht, niet opvol- GEREF. KERKEN. HAASTRECHT. Woensdag 20 DELFT, 16 Augustus. Kaas. Aanvoer Komijnekas 37 stapels, f 1.051.20. ROTTERDAM, 15 Augustus. De prij zen besteed aan de veiling der Coop. Tuinb. Veil. De Zuid-Hollandsche Eilan den aan den Persoonsdam, waren heden als volgt:" Eigenheimers f 4.706, poters f 2.603.20, paarspitten f 4.507.20, poters f 2.803, smjboonen le soort f 18.80—28.90, 2e srt. f. 7.90—19.50, stoksnijboonen le soort f 16.1027.50, 2e soort f 10.80, stokprinceBse le soort f 17.4024, dubb. stamprincesse f 16 22.50, Wagenars f 6.6011.80, tomaten A f 14—19, dito B f 12—18, dito G f 1216, uien f 4.805, zilveruien f 1721, alles per 100 K.G.; kroten f 8204.80 per 100 bos; augurken f 4677 per bakje; peen f 1.902.20 per 100 bos; Bjalotten f 2.303.10, proQk- boonen f 9.90 per 100 K.G.; Claps Fa vorite 1 soort f 2131, 2e soort f 12 f 25, tulpappelen le srt. f 1216, 2e srt f 8.606, Kesswick le soort f 715, 2e soort f 5—8, boterperen le soort f 6, 2e soort f 8, Dirkjesperen le soort f 7, 2e soprt f 3, trosbessen f 30, Precose de Trevou'se le soort f 2128, 2e soort f 8—13, alles per 100 K.G.; Savoykool f 612, bloemkool le soort f 1828, 2e soort f 9—17, komkommers le soort f 4.106.80, 2e soort f 2.80—4.20 per j 100 stuks; sla f 2.20 per 100 krop; roo- I dekool f 46, wittekool f 2.505. andij vie f 2.40—3 per 100 stuks; peen f 0.90— f 8.30 per 100 K.G.; krozen f 2.20—2.80 per 100 K.G. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtge noote, Moeder, Behuwd- en Orootmoeder 'irt den ouderdom van 63 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, C. DE OlER. Lopik, 15 Aug. 1924. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Oroot- en Over grootvader, de Heer Weduwnaar van E de With, In den ouderdom van bijna 91 jaren. Uit aller naam, F. BOOAARD en Familie. Stolwijk, 16 Aug. 1924. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij, ook namens wedèrzijdsche Fatnilie, onzen hartelijken dank. B DE ROOS Jp. M P. DE ROOS— van der Laan Lekkerkerk, 18 Aug. 1924. Als gij last krijgt van hoofdpijn, gedruktheid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele dosis Foster's Maag- pillen hebben een verrassende uit werking. Zij beteren leverstoorniisen en genezen galzucht, verstopping en slechte spijsvertering Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0,65; in apotheken en drogistzaken. 13 Voor de vele bewijzen van deel' neming, ondervonden bij het over lijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader en Broeder, den Heer Aart van Buren, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. A. VAN BUREN- Brandwijk. DIRKJE VAN BUREN EN VERLOOrDE. M. VAN BUREN. Oroot-Ammers, 18 Aug. 1924. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn dank aan de Firma R. J. DE KROES te Oorinchem, voor het mooie en degelijke dat hij als verbruiker der Kroes Koffie en Thee mocht ontvangen. A. v. d. BERG. Brandwijk, 16 Aug. 1924. Een en twee flinke bi) M. A. v. d. BROEK, Moordrecht

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2