Ilö NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. Vrijdag 22 Augustus 1924. 56e Jaargang No. 4856. EERSTE BLAD. Plaatselijk Nieuws. ieboek FEUILLETON. De roode handen. TERDAM. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. - E.RTJE” Het broze leven. BINNENLAND. In p«) fle vervulling onzer taak, 10 itgehalte, groot er antwoordde Hiller som- adeau V iets zou zelfs komt tegelijk hot zien. een de dQ ia mft; dood u jrancier bestelden ei suiker, maar aksel was geleverd tan i9deren zak n.l: ES MET SUIKER. 3 MET SUIKER. ERS. sterk op Pr||* Biecht» f I i alle mogelijke mod ais Familiebrievei geld, aanmaningen, rendier? een uitvoei Ie, hoe deze moet wa verschillende omstu ichrift, Titulatuur, Ad uwen der Brieven tl tarten, telegrammen i SCH00KH0VÏÏ8CHE WRANT. WASCHMIDDEL ambtenaren de instructie gegeven, om de eerste vier weken niet te verbaliseeren. Ten onrechte is hieruit de conclusie ge» trokken, dat gedurende de geheele maand Augustus geen proces-verbaal ingevol ge die wet zou worden opgemaakt. Wij vernemen thans, dat de Minister van Financiën een schrijven heeft rond gezonden, waarin bepaald, dat te begin nen met 29 Augustus a.s., ieder die zijn rijwiel niet voorzien heeft van het voor- gescl/reven belastingmerk, behoort te worden verbaliseerd. ven in de koffer, alleen het schrijven aan zijn moeder en het pistool stak hij bij zich. De Tulpensteon lag omstreeks een uur van de badplaats verwijderd; hij had dus nog drie uren tijd. Dit was hem in zooverre aangenaam, dat hij nu de ge legenheid had een omweg te maken; an dere voorzorgsmaatregelen achtte hij niet alleen overbodig maar zelfs gevaarlijk. Het was reeds vier uur, toen hij op den Tulpensteen aankwam. Wismar be vond er zich nog niet. Of hij komen zou? Ja, (faar kwam hij langtf den weg naar •boven. „Wat hebt gij besloten?” riep hij den komenden tegemoet. „Het blijft bij datgene, wat ik gisteren gezegd hebl” antwoordde Wismar hij gend, terwijl hij de laatste stappen deed om de hoogte te bereiken. „Wismar 1” riep Hiller, „ik smeek, ik bezweer ul Gij laadt den dood van een men ach op uw gewetenl” „Ik kan niet verantwoordelijk gesteld worden voor het doen en laten van een ander." rouw ongeval ongetwjj. ?r te boven zijn, reef het ongeluk to, jden van den cliauj. bóót, motorboottocht (Duitschland), BVO| voegen van vele practii zooals Officieele 1 vettiging van een I irechter om toestemn rkoop van sterken dr naliteiten voor en bij :n in de samenferi dellen van huwelijk» :essie, actie van scheid! enz *rs van dit blad verte per post f I.—, na deze bon-advertentl», mandei le AmsterS 400. Prijs der Ad verten tienMaandag» en Woensdags van 1 tot O regels f 1,11 iedere regel meer Vrijdag» van 1 tot 6 regels f 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen O.IJP/a Per regel on Vrijdag. Voor meer plaatsingen, grbot aantal regels en condities vrage men tarief. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telofoon 20. Postch. on Girodienst 1376,3. „Weot gij, dat ik mij dooden zal?" Te wereld zal over het verlies geen dragen", antwoordde Wismar spot tend. Overigens kan ik het niet golooven; menschen van uw soort plegen geen zelfmoord „Meent ge?” ber. Lees!” Hij reikte hem den brief, dian hij aan zijne’ moeder geschreven had. Wismar i u - het schrijven. Phrasemakerijl” Vervolgens hooren. brief immers nog i__o „Daarom verzoek ik u, hem te willen afzenden, omdat mij daartoe den noodi- gen tijd ontbreekt: ik zal 'dit bosch niet levend verlaten „Hij zal zoo goed mogelijk bezorgd Mijn leven is het brandmerk van eeuwige schande ingedrukt; mijn li chaam uitgeput, mijn moed gebroken. Ik raap mijne laatste krachten bijeen voor den last des levens, dien ik niet meer in staat ben te dragen, van mij af te schudden. Vergeef den stervende, geliefde moe der, dien deze laatste stap voor schade en onteering redt! Vergeef den zoon, die nog in zijn doodstrijd de dierbare moe der duizend eh duizendmaal zegent. Badplaats Dmenau. FERDINAND HILLER. Nadat hij den brief in een enveloppe had gestoken, schreef hij het adres op k k i g e aen en r e Wurtembergachè azille en verschil- :spersouen deelnj. et nemen van cm elvarendej boot, plot» inning, waartegen geleund stond, met tien hunner t* legen drankehngea worden gered de Lindner verdronk Bergambacht 22 Aug. Door de melk boeren in deze gemeente ie de prijs van de volle melk weder met 1 cent per Li ter verhoogd en gebracht op 14 cent per Liter. Door do postduivenvereenlging De Gevleugelde Bode alhier we^d een wed vlucht gehouden van Chimay. Afstand 211 K.M. De uitslag wasGebr. Blan ken len en Ben prijs W. Bode 2en, Sen en 6en prijs G. de Mik 4en en 8en pr. j en P van Buren 7en prijs. Uit de gang van het Koffiehuis van den heer T. van Zoost alhier is ten nadeele van G. Benschop, alhier een rij wiel ontvreemd. Gouderak, 22 Aug. Alhier werd oan- bosteed het schilderwerk van het Raad huis. Door de inwonende schilders werd als volgt ingeschrevenM. Rook voor f 188 L. Blonk voor f 175, terwijl door A. Radder een blanco biljet werd inge leverd. t— Zaterdagavond zal de Muziekver eniging „Gaecilia” alhier een concert ge- ven op het dqrp. Krimpen a.d. Lek, 22 Aug. De Post duivenvereniging „De Reisduif’ heeft een wedvlucht van Éijsden gehouden. Af stand 150 K.M. De 'duiven werden om 6 uur gelost. Eerste duif kwam aan om 8.27.511/2 uur. Prijzen werden als volg\ behaaldle, 2e, 6e en 7e prijs J. Roe lof s 3e prijs G. J. Boogaerdt4e prijs Gebr. Stout5o en Oe/brijs Gebr. Stout i 8e prijs G. de Bode. De zoo gevreesde aardappelziekte komt hier bij dit gewas vrij veelvuldig voor. Do .vrouw van J. B. had het on geluk een ketel kokend water over haar voeten te krijgen waardoor zij ernstige brandwonden bekwam. Deze week zijn hier bij het Arbeids bureau 4 workloozen ingeschreven. Ge lukkig begint het aantal werkloozen ge stadig te verminderen. Lopik, 22 Aug. De loting voor de lich ting 1925 in deze gemeente zal plaats heb ben op Dinsdag 2 September a.s., voor- middags kwart voor tien te IJssolstein in de Openbare Lagere School (ingang Hofstraat). ji Giessen-Oudekerk, 22 Aug. Toen dezer dagen de landbouwer Van der M. alhier te Groot-Ammers kaas zou gaan leveren, schrok zijn paard van een andoren wa gen, met hot gevolg, dat paard en wagen van den dijk tuimelde. De wagen was nog al beschadigd, overigens liep het on geval zonder ongelukken af, e val' Te dq schildersknecty zaam op het dak U. L. O. school t alhier, het on- akraam van een eer 10 M. te val- liiik ontboden ge- ziin overbrenging lis noodzake’ jk blijft en er een sterven moet, dan is ir geen andere uitweg: hij zal sterven, hij draagt de schuld. Ik bega keen moord, ik bescherm alleen mij felven en de mijnen!” Een ver verwijderde klok sloeg het tweede morgenuur, toen hij vermoeid naaft bed ging. Het slaan van dezelfde klok wekte hem ook den volgpnden dag uit een droomloozo sluimering. Hij meende omstreeks een uur te hebben geslapen; het was evenwel elf uur, zoo als een blik op zijn reiswekkbr hem deed opmerken. Desniettemin aarzelde hij om op te staan. „Wat moet ik onder de menschen doen?” peinsde hij, „wat moet ik echter in de eenzaamheid doen? Ik zou willen slapen, slapen, totdat het geschied was, en dan weer slapen, of ik gelooven zou, dat ik gedroomd had! „Liefelijk zijn de droomen des slaaps, alleen ’t waken droomt zoo zwaarl” Dit vers, hij wist niet waar hij het gelezen of ge hoord had, kwam hem in het geheugen terug en verliet hem niet meer. Eens klaps sprong hij op. „Lafaard, zwakke ling!” riep hij uit.„ Laat dat wankel moedig denken aphterwego, dat uw hoofd in de war brengt. Weet ge, wat van daag moet gebeuren? Denk nu daaraan niet!” Hij kleedde zich aan en bestelde hot ontbijt; vervolgens nam hij een bundel handelsbrieven, die hij had medege bracht, uit den koffer, en beproefde te werken. In het eerst brak hij den arbeid dikwijls af; geheele halve uren zat hij met het hoofd in de hand vóór een be gonnen handelsbrief; langzamerhand echter ging de pen gelijkmatiger over het papier. Desniettemin gingen de uren langzaam voorbij en zoo dikwijls hij op do klok keek, schudde hij het hoofd. Te een uur stond hij op. Hij sloot de brie- worden,” zei Wismar met een cynischen lach, terwijl hij den brief in den borst zak van zijn jas wegborg. „Gij hebt dus volstrekt geen medelij den?” riep Hiller. Bij deze woorden wierp hij een snellen blik in het rond. Niemand bevond zich in de nabijheid. „Spoor ik u aan tot zelfmoord? Doe, wat u goeddunkt!* „En als ik mij hier voor uw oogen doodschiet?” riep Hiller uit. Hij haalde het pistool uit den zak te voorschijn, trok den haan over en richtte den loop tegen zijn hoofd. Wismar kromp verschrikt ineen; In het eerste oogenblik hief hij den arm omhoog, alsof hij Hiller het wapen wil de ontrukken, doch onmiddellijk daarop doed hij een stap achteruit, haalde de schouders op on sprak op verachtelijken toon: „Bah, het ding zal wel niet gela den zijn!” „Overtuig je er dan zelf van!” siste Hiller tusschen de tanden. Bliksemsnel liet hij den loop van het pistool dalen, richtte het vuurwapen lap de borst van zijn tegenstander en drukte af. Een luide knal, een dampwolk.... en zonder eenig geluid te geven, stortte Wismar voorover op den grond. Somber dreunde het rollen van het schot door' het zwijgende bosch en wekte hier en daar een echo. Daarna werd alles stil. Met starende blik keek Hiller naar zijn op den grond liggendon medeplich tige; doch slechts een oogenblik duurde de verstijving; toen kwam Lij weer tot zich zelven. „Voort, voort!” flu.oterde hij; hij wierp het pistool naast het lijk op den grond, bukte zich ai snelde ia tegenovergestelde richting weg, terwijl hij zich zoo zorgvuldig mogalijk achter boomen en struiken trachtte te verber gen. Eerst een kwartier gaans van het verbrand. —Ti 17-jarige vrouw 0, mdechoenen n*. aakte in de nabij, andend gascomfoot aakte, aan de g» Deze Courant wordt dos Maandag»-, des Woensdags- en des Vrijdagsmiddags uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenpersonen EZERS NSCHECSURAI actisch van het aan het nietsje, dat do mensch toch eigen lijk ia. Soms wordt er een mensch weg geraapt door den dood, die iederen dag in hel menschen,! cv en rond-* waart om zijn somberen oogst sa-' men te lezen, en zelfs komt heft voor, dat meerderen tegelijk wor den weggenomen, soms uit verschil lenden levenskring en daardoor ieder in andere omgeving ontroe - ring wekkend. Het leven is brooS. Weet gij het wel, mensch, die daar trotsch heenschrijdt in het besef van uw sterkte. Weet gij het wel, a'la gij den sikkel slaat in het gouden koren, de zeis in het mal se he gras, dat zpo de dood kan ko men en u afsnijaen den levensdraad Weet gij het wel, als gij zit te cijferen op uw kantoor, dat de dood eei| secure boekhouder is, die alle menschen in zijn boek geschreven heeft en er niet een vergeet. Weet gij het wel, als gij de chines laat snorren, dat de die machines kan gebruiken om te vermorzelen. En waant gij u dan nog o mensch. Pocht gij dan nog uw kracht, Uw roem, uw eer. Het leven is broos. Vandaag nog leven wij en morgen liggen wij krachteloos neer. Maar daarom juist moei ieder sterfgeval op zichzelf een roepstem zijn besteedt uw leven op de goe de wijze, laten uw dagen niet nut teloos zijn. Alle menschen hebben een taak (n dit leven, of het lang ie, of kort, Doch wij moeten die taak zien, en die vervullen Wij moeten streven naar •Foei, dat wij ons afgdbakend en dat wij soms meenen zelf weinig te kunnen veranderen. Wie is de mensch. dat hij aaa devast gestolde regelen kunnen wijzigen Slecht» door te streven naar goe de vervulling onzer taak, slechts tot brand- De 20-jarige koop e Rotterdam ja van br^ndstich. gtsteld. d hem verlaten e® L. aan de Leuven- ;e wreken had hij in brand te zul- topte de brieven'- goot er petroleum idende lucifers in n'ers bemerkten een gang.en ontdekten 'and. Zij bluschten 'schuwden de po- n dader, van de le“ arresteerde. menschen Naar wordt ge- lifornie (Amerika) een boerderij twin om het leven ge. De ramp te Vllsslngen. Er is aan den voorzitter van den raad van Arbeid te Middelburg gevraagd, of de nagelaten betrekkingen van do omgeko men Zepuwsche visschers eenig recht London laten gelden krachtens de Zee- ongevallenwet 1919 of do Ongevallenwet 1921. De voorzitter deelde o.a. het volgende mede: „De visschers te Arnemuiden en te Vlissingen (en ook te Breskens) zijn z.g. deelvisschers, d.w.z. de opbrengst van de vangst Wordt in evenveel gelijke deelen gesplitst, als er mannen aan boord zijn, plus bovendien nog een deel voor het schip. De schipper-eigenaar ontvangt dus 2 deelen, een deel voor hemzelf als con traprestatie voor zijn arbeidskrachten en het andere deel voor aflossing, onder houd enz. van het schip en tuigage. Hoewel de verdiensten van deze vis schers do laatste jaren door verschillen de omstandigheden zeer laag waren (van f 300 tot f 600) en dus economisch ge lijk aan arbeiders, voldoen ze toch niet aan de voorwaard en in art. I W. gesteld op art. 1637 B. W. Dientengevolge zijn ze niet verzekeringsplichtig ingevolge de I. W. on wordt aan 4e nabestaanden geen weduwe- en weezenrente uitge keerd. Aangezien hier sprake is van maat- del, voor verzamelgiro’s blijven van al le uitgaven geldig. De modellen G 39a, G 71, G 72 en de machtigingsformulieren tot automatische afschrijving zullen na heropening voor bestemming welke daaraan ïs te geven, zal later worden bekend gemaakt. Aan de rekeninghouders, wier reke ning volgens hun door het centraal giro kantoor verstrekte opgaven nog in debet staat, en die zich met die opgaven heb ben accoord verklaard, wordt dringend verzocht, thans ten spoedigste tot aanzui vering van hun tekort over te gaan. Hun, die verklaard hebben van mee- ning te zijn, dat er tusschen hun boek houding en die van het giro-kantoor nog eenig verschil aanwezig is, wordt mede verzocht ten spoedigste aan te zuiveren, voorloopig tot dat gedeelte, van het be drag, waaromtrent goen verschil meer aanwezig is. Den rekeninghouders, die sedert de sluiting van den dienst op 4 October 1923 zijn verhuisd en daarvan nog geen bericht inzonden, wordt verzocht daar van ten spoedigste kennis te geven aan het centraal girokantoor, afdeeling alge meens zaken. De Rijwlelbelastlng. Het Tweede Ka merlid Ebels stelde de volgende schrif- telijke vragen aan den Minister van Fi nanciën 1. Is het den Minister bekenddat aan het voorschrift volgens hetwelk men ter bekoming van een kosteloos schrift, volgens men ter bekoming van een kos teloos rijwielmerk zich in persoon en op de gewone diensturen op oen belasting kantoor moet vervoegen,, door vele arbei ders ten plattelande wegens den groo- ten afstand tuschen hun woonplaats en het belastingkantoor slechts met op offering van een belangrijk deel van hun dagloon kan worden voldaan 2. Zoo ja is de Minister dan bereid zodanige maatregelen te treffen, dat dit bezwaar hetwelk voor arbeiders deze bij de wet bedoelde tegemoetkoming grootendeels weer verloren doet gaan zooveel mogelijk worde opgeheven De Minister van Financiën heeft thans geantwoord 1. Het kan niet worden ontkend, dat het bedoelde bezwaar zich ten plattelan- de zal kunnen voordoen. 2. Van den eisch, dat men ter beko ming van een kosteloos rijwielmerk zich in,persoon aan het kantoor van den ont vanger moet vervoegen, kan moeilijk worden afgeweken. Het gebruik van het bedoelde merk toch is persoonlijk, on nu is het voor de uitoefening van do controle op het ge bruik onvermijdelijk, dat de aanvrager zijn handteekening stelt op een formulier dat hem later met het verlangde merk als identiteitsbewijs zal worden uitge reikt, en dat hij zich daartoe onder kan toortijd aanmeldt. Werd dit formulier met het formulier voor de aanvraag den belanghebbende op zijn verzoek ter invulling toegezonden, dan zou vrij ze ker het tweede formulier in vele geval len op voldoende wijze ingevuld terug worden ontvangen. Opgepast. Bij de uitvoering der Rijwielbelastingwet is aan de betrokken wierp oen. vluchtigen blik op rtn ul. wn Bet ij „Bovendien is de niet’ afgezonden.” het couvert. Een koude rilling liep hem over het lichaam, toen hij de woorden van het adres nogmaals o ver las het adres zijner moeder in hoe langen tijd had hij niet faan haar geschreven; in hoe langen tijd niet aan de oude vrouw ge dacht. Hij leefde in schitterende levens omstandigheden; zij in armoede en nood- dnft; was er dan volstrekt geen moge lijkheid geweest, haar te ondersteunen; de laatste levensdagen zijner moeder te verlichten? Anders wist hij toch wel middelen en wegen te bedenken om zijn wil door te zetten. Zich daarover het hoofd te breken, was hem nog nooit in de gedachten gekomen. Nu echter trok hij haar in zijn geraffineerd moordplan, zonder er naar te vragen, of hij haar verdriet zou aandoen of niet; hij was toch een zeer slecht zoon. „Een slecht zoon”, bij deze gedachte schap, vallen de visschers dus ook niet onder de 0. W. 1921, terwijl zij ook niet onder de Zeeortgevallenwet vallen. Geen enkele wettelijke uitkeering ont vangen zij, zoodat voor do nagelaten be-o trekkingen (8 weduwen en 17 woezen) .loopig niet kunnen worden gebruikt. De veel en veel moet gedaan worden.” wnitn >ina»ann in nrmem Bovendien zoo deelde de voorzitter van den Raad van Arbeid nog mede, waren de scheepjes en do netten zeer zwaar belast en niet verzekerd. Wordt ook niet een groot deel der materioele schade vergoed, dan wordt het crediet dat de visschers nog hadden ernstig geschokt en bestaat het gevaar, dat dc geheele visscherij to Vlissingen te niet gaat. Vooruitgang. Er ie eenige vooruit gang in de cijfers van Rotterdam over de eerste zoven maanden, dus tot 1 Augustus. Het brug- en sluisgeld bracht op f 97.000 tggen f 84.000 over hetzelf de tijdsverloop ih 1923. Het havengeld voor zeevaariuigen hoewel met 10 pGt. verlaagd, bracht op f 2.063,000, tegen f 1.804.000 in 1923 het havengeld voor binnenvaartuigen f 511.000, tegen f 438.000 in 1923 de belasting op de vermakelijkheden (met 50 pGt. verlaagd) f 213.632, tegen f 869 000 in 1923. De komende Staatsbegrootlng. Do Regeering moet er niet in geslaagd zijn de Staatsbegrootlng voor het volgende jaar sluitend te maken, al mochten hare bemoeiingen ten deze er .toe leiden ,dat een aanzienlijk deel van het tekort is weggewerkt en men een beduidend eind weegs is voortgeschreden in der» koers naar het herstel van het financieel even wicht. De Keulscha Jaarbeurs. H et Be stuur van de Internationale Jaarbeurs te Keulen heeft een typografisch zeer goed verzorgd boekje het licht doen zien, waar in wordt verteld, waarom Keulen als stad voor het houden van een Interna tionale'Jaarbeurs zoo’n bevoorrechte po sitie inneemt en waarom de handel aan Keulen den voorkeur geeft boven an dere steden vor het bezoeken van Jaar beurzen. Het boekje dat op ^Lnvfaag gratis ver krijgbaar is bij den vertegenwoordiger van de Jaarbeurs Mr. J. G. L. Zuyder- hoff, Korte Voorhout 13, Den Haag, be vat voorts de noodige inlichtingen voor hen, die de a.s. Jaarbeurs te Keulen, die van 14 tot 19 September en de Landbouwbeurs, welke van 30 Augustus tot 7 September wordt gehouden, wen- schen te bezoeken. De Giro. Do directeur van donpost- chèque- en girodienst maakt bekend, dat de stortingsformulieren van de laatste uitgaaf, n.l. die, waarop geen ruimte is gelaten, om naast het nummer van den rekeninghouder ook diens naam en naast het bedrag in cijfers ook dat in letters te vermelden, tegen terugbetaling van het daarvoor verschuldigde bedrag aan de post-, bij- on hulpkantoren kun nen worden ingeleverd. De stortingsformulieren van vorige uitgaven blijven, evenals dit met do giro- en chèquo-fctrmulieren en de modellen G 15b (kennisgevingen van bijschrijving van yerzanjelgiro’s) het geval is bij her opening van den dienst geldig. De lijsten G 15a, groot en klein mo- krulde een grimmige lach zijne lippen - een schurk, oen bedrieger was hij. Wel dra een.... hij kromp ineen en wierp een zakdoek op den brief; hij was hem to moede, alsof de naam zijner moeder hem verwijtend aankeek. Hij sprong op en stapte opgewonden heen en weer. De nacht werd voortdurend dieper en dieper en nog altijd had hij het einde van zijn weg niet bereikt. Hij ontstak alle kaarsen, die zich in do kamer be vonden; vervolgens liep hij verder, rus teloos van den eenen wand naar den anderen. Plotseling bleef hij voor zijn koffer staan en opende deze. Voorzichtig tastte hij met do hand onder kleeding- stukken en linnengoed tot op den bo dem. Een geruimen tijd tastte hij zoe kend rond; met afgewend gelaat haaldo hij eindelijk een voorwerp te voorschijn. Het was een pistool. Hij legde het wa pen op de tafel en begon opnieuw heen en weor te loopen. Omstreeks óón uur stapte hij op en neer, zijn gelaat vertoonde een kalmer uitdrukking, alleen de lippen waren Vast op elkander geklemd. Hij trad op de tafel toe, onderzocht het wapen, probeerde de spankracht van de veer en liet clen haan eenige ma len neervallen; daarna laadde hij het pistool en legde het op de nachttafel die naast het bed stond. „Misschien droom ik gedurende den nacht, dat men mij in hechtenis neemt en maak ik in den slaap van het wapen gebruik om het tegen mij zelven te koe ren”, mompelde hij. „Zou het niet veel beter zijn, als ik er maar dadelijk een einde aan maakte? Een 'druk, en de geheele komedie zou uitgespeeld zijn. Neen!” schreeuwde hij eensklaps zoo luid, dat zijn eigen stem hem deed schrikken, „als Wismar hardnekkig De treurwilgen ruiechen dooden keeren nimmer weer en graven verkondigen de dood luadlitiger dan, gij, o menneh. En aan de sprake des doods wor den wij soms zoo treffend hortin - uerd door een plotseling sterfg^ val, dat in het licht stelt de bruuts beid en vergankelijkheid vnn h»* leveo», dat doet denken door te jagen naar het doel dat wij ons gesteld weten, kunnen we In dit leven bevrediging vinden. En dan gaat het niet om per soonlijke eerzucht, dan ie het niet te doen om roem, of erigenbaat, maar dan gaat het hierom, dat wij werken voor anderen, dat wij pro- beeren nuttig te zijn voor onze medernenschen, voor de maatschap pij. 1 >e Alwetende, Die de draden van het wereldbestuur in handen houdt, weet welke taak elk mensch heeft te verrichten. Hij wijst elk* zijn plaats en toont ieder menechenkind zijn weg. En als het tijd is dan laat Hij zijn kinderen aflossen van hun post. Wij moeten pogen ,zijn wil te doen, die kan worden samengevat in deze twee eenvoudige woorden: goed zijn. Als we ons daarmee bezig hou den, hebben we geen tijd aan eigen zorgen te denken, eigen kleine vra gen op te lossen, maar dan staan we in het heden en pogen we onzen tijd mede te maken tot een goeden tijd, waarin veel werd tot stand gebracht. De dood zwaait telkenmale zijn zeis, maar als wij ons leven goed besteden, dan kunnen we den dood blijmoedig tegen treden, omdat we weten onfce taak vervuld te hebben. Juifft omdat het leven zoo broos is. onze tijd op aarde zoo kort, is het waard, dat wij het goed beste den goed in elk opzicht.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1