CONCERT Ammerstol. afgesloten. STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Ingezonden. Advertentiën. Ludovlcus Anionlus. WILLEM VERSLUIS 25 jaar 65 jaren aSBSSBSltsSSlESSJSS 25-jarige Echtvereeniging j| Adriana. Maria Maal, Willem Carel Van der Kop, Jurre Osinga, JannlQle Marle Fientris. Jacob Hoogenboezem, te geven door „O.K.K." Zondag a.s. 2d Aug. m Krimpenerwaard afgesloten. maken bekend Zivwthuïitn, 22 Aug Woensdagmiddag zou de dienstbode van den landbouwer A Jr. Vente een trap, die in den stal hing, naar beneden halen. Terwijl zij dit deed, brak de staaldraad, waarmede de trap aan den zolder verbonden ia. Door dat de trap met geweld naar beneden plofte, viel de dienstbode zoo ongeluk kig op haar neus, dat zij nog al ontveld was. Ook haar voorhoofd was geschaafd. Na verbonden, te zijn, kon zij de werk zaamheden weer verrichten, eja liep dit ongeval betrekkelijk goed af. Woensdagmorgen reed naar ge woonte de autobus van H. van Vliet door het dorp. Opeens Bchoot een kleine kleu ter van drie jaar voor de auto. Dat het ventje niet overreden is, is te danken aan het zeer bezadigde rijden van den heer Van Vliet en aan zijn oplettendheid. Gisteren, Donderdag, stonden de gemeenteveldwachter De Koster, de rijks veldwachter W. van Ede, en de rijks ambtenaar, de heer Stuivers, op de drie sprong bij het hotel Vos. Ieder, die per fiets passeerde, en geen belastingplaatje op de fiets had, werd tot afstappen aan gemaand en gewaarschuwd zich er ten spoedigste van te voorzien. Lopikerkapel 22 Aug. De onweersbui en, die Woensdagmiddag woedden bo ven deze gemeente, hebben nog al schade aangericht bij vele menschen aan de electrische installaties. Zelfs werden bij G. Helsloot een drietal menschen door de bliksem tegen den grond geslagen doch gelukkig zonder dooden, wel wtMren ze bewusteloos. Wonder boven wonder is het nog zoo goed afgeloopen. Giessen-Nieuwkerk, 22 Aug. Op fazan ten-banen mag men jagen vanaf 1 Octo ber 1924 tot 1 Januari 1925. In hetzelf de tijdperk is ook de jacht op hazen ge opend, terwijl men vanaf 1 October 1924 tot 1 Februari 1925 op fazanten-hanen zal mogen jagen. Alblasserwaard en Vljfheerenlanden, 22 Aug. De handel in kaaB is deze week gewoon, de prijs vast, zelfs nog iets itij- gend. Men besteedt thans in deze stre ken voot kaas le kwaliteit f 68 a f 72, mindere soorten f 62 a f 65, zware par- tijen tot f 80 per 50 kilo. een en ander naar gelang van gewicht en kwaliteit Goeboter f 1,20 af 1,25, weiboter f 0,72 1/2 a f 0,80 per half kilo. De 5 laatste hondsdagen hebben zich gekenmerkt door ontzettend boos weer, het onweer was nagenoeg niet van de lucht af, meestal vergezeld van stortre gens, soms hagel, zooals" zelden voor komt; wei- en bouwlanden zijn modder- nat en schier alle bemalingswerktuigen zijn druk in de weer voor de waterlos- sing. Van groeizaamheid was tijdens dat booze weer geen sprake, de temperatuur was mede niet zomersch, velen koester den zich bij een haardvuur of petroleum vlam. Niet weinigen beschuldigen de maans- verduistering van j.l. Vrijdag als oor zaak van het kwade weer, dat zij er ge heel onschuldig aan yvaa, is zeer te be twijfelen,. Men schrijft ons uit de Lekstreek Met het plukken der zomerfruit is men al druk aan den gang; dat bestaat djt jaar voornamelijk uit peren, die er over vloedig zijn, doch klein van stuk, worm stekig en gebarsten in dit goed is de handel dan ook slecht; appelen zijn schaarsch en doen een goeden prijs. Benschop, 22 Aug. De dienstplichtigen S. P. N. van Breukelen, G. J, Kats, L R.v an Vliet en H. A. van den IJssel lotelingen der lichting 1924, zijn op 25 Juli j.l. ingelijfd .bij het 16e Reg. Inf te Amersfoort. De loting voor de ingeschrevenen der lichting 1925 zal voor de gemeenten Ben schop, Hoenkoop en Polsbroek plaats hebben te Montfoort op Maandag 8 Sep tember, van des v.m. 11—-11.80 uur. Polsbroek, 22 Aug. Onze vroegere plaatsgenoot Jacobus Koornneef, als dienstplichtige ingelijfd bij de Treinaf- deeling 4e Artt. Brigade, is met ingang van 1 Juni j.l. bevorderd tot wachtmees ter. tooneel der misdaad richtte hij zich op en begaf zich met gewonen stap naar de badplaats. „Wat er nu gebeuren zal, dient afge wacht te worden!" sprak hij tot zich zeiven. „Word ik ontdekt, dan kost het mij mijn hoofd; maar het levensgeluk der mijnen zou vernietigd wezen, indien Ik hem niet gedood had. En hoogst waarschijnlijk zal de dadd niet worden ontdekt, daarvoor zorgt de brief... die nu wel door een ander zal moeten be zorgd worden." Bij deze woorden begon hij spottend te lachen. „Een fijne ge dachte was het van mij, hem zeiven den brief in den zak te laten wegbergen; ik weet niet, of ik den moed bezeten zou hebben, den brief in den zak van het lijk te steken." t Het was omstreeks acht uur, toen Hiller weder in zijn hotel terugkeerde. Zijne bedoeling was eigenlijk geweest, nog eenige dagen te Hmenau door te brengen, maar hij reisde nog op Jen avond van denzelfden dag af. Niet uit vrees voor ontdekking, deze achtte hij uitgesloten; innerlijke aandrang was het, die hem de badplaats deed verlaten. Met het getal kilometers, die hij tusschen zich zeiven en het tooneel der bloedige misdaad .plaatste, meende hij ook de herinnering aan den moord te verwij deren. Hij vergiste zich niet, hoe verder de voortsnellende trein hem meevoerde des te vrijer en lichter voelde hij zich ge stemd. De daad zelve berouwde hem niet. Wismar had zich zelyen vermoord; was Jen gronde gegaan door zijn eigen boozen wil, waarmede hij hem zijne vrouw en kind in wanhoop wilde stor ten. Te midden van deze gedachten steeg wel eens het beeld van den vermoorde voor zijne oogen op; somtijds riep eene stem in zijn binnenste hem toe: „Moor- BtoktMorMf, 22 Ang. De prijs de» merk is van 12 op 14 cent den Liter ge bracht. Door den veehouder P. Korporaal werden 18 varkens afgeleverd die te za- men 6962 halve kilo's wogen, of gemid deld 536 halve K G. De prachtdieren zijn gekocht door den commissiehandelaar J. Bol en 't Hoog, voor rekening van P. Broere te. Bergambacht. De rekening van inkomsten en uit gaven dezer gemeente dienstjaar 1923 ligt van 20 Augustus tot 2 September ter gemeente-secretarie voor een leder ter inzage. Psursum, 22 Aug. De melkprijs in de ze gemeente is weer met 2 cents verhoogd en bedraagt thans 14 cent per liter. Oitoland, 22 Aug. De Schietvereeniging „Juliana" alhier hield Dinsdag 19 Aug. haar bersten schietwedstrijd voor hare leden. Om 5 uur nam de wedstrijd een aanvang. Hoewel het weer zich eerst niet gunstig voordeed, kon de wedstrijd toch gehouden worden. Door 17 leden werd er aan deelgenomen. Het hoogst eaantal punten dat geschoten kon worden was *120. De uitslag was als volgt Afdeeling A: le prijs G. Hakkesteegt met 103 punten 2e prijs J. A. Bos met 100 punten 8e prijs S. W. de Heer met 99 punten. De prijzen dezer afdeeling bestonden resp. uit I een kistje sigaren, II een complete zaklantaarn, Hl een knipmes. Van de afdeelipg B werd de le prijs behaald door P. Vuurens met 76 pun ten 2e prijs d^or G. Kooijraan Jr. met 75 punten; 9e prijs door B. van Zessen met 73 punten. De prijzen die hiervoor beschikbaar waren gesteld waren I een lederen portemonnaie, II een mondhar monica, III een horlogeketting. Om half acht nam de wedstrijd een einde en werden de prijzen aan de win naars uitgereikt in het café van den heer L. C. Stuij alhier. Het is te hopen, dat wanneer er weer een wedstrijd ge houden zal worden, het weer gunstiger dan Dinsdag j.l. zal zijn. De varkenaprijzen in deze gemeen te zijn als volgt Zware varkens f 88 tot f 89 per 50 K.G., lichtere varkens f 36 tot f 88 per 50 K.G. Handel matig. De kaas blijft voortdurend in prijs stijgen. Thans besteedt men alhier voor de le soort kaas 68 tot 68 cent per pond en voor de 2e soort kaas 63 tot 65 cent per pond. Terwijl met veel vraag, de handel vlug is. Maakten we de vorige keer melding, dat bij reparatie aan den Korenmolen- brug alhier hel verkqer door een pont zou worden ondernomen, thans verne men we, dat dit onjuist is. Met verwij zing naar een advertentie van B. en W dezer gemeente, voorkomende in de Schoonhovensche Courant van Woensdag j.l. en in dit blad deelen we mede dat het verkeer door een loopbrug zal wor den geregeld. De prijs der melk, die 18 cent pei Liter was, is thans weder verhoogd met 1 cent per Lifer en alzoo op 14 cent per Liter gebracht. Oud-Alblas, 22 Aug. Vanwege de ree- derij op de Lek is vanaf Maandag een Autodienst gaan rijden vanaf Molenaars graaf naar de Kinderdijk en verder per boot naar Rotterdam. Al meer worden de bewoners uit deze streek verlost uit hun isolement. J. G. de Haan kwam met zijn zoontje uit het land en moest een auto passeeren van Jongeneel alhier. Bij het passeeren kwam het zoontje van H. jmet zijn hoofd tegen de voorkant van de autobus. Hoewel de chauffeur plotseling zijn stuur omhaalde was het telaat en ging men met dezelfde wagen direct dr. Ingelse van Bleskensgraaf halen. Naar wij vernemen zal dit geen ernstige gevol gen hebben, alleen moet de getroffen persoon zich rustig houden. De Knapenvereeniging alhier maakte per autobus een plezierreisje naar Scheveningen en daags daarna de Christ. Zangvereen. „Harmonie" naar Arnhem. Met de knapen gingen twee bussen op pad en met de zangvereen. drie busBen. Dat en de knapen en Har- denaar! Moordenaar!" Doch de verma nende ontroering van zijn geweten kwel de en beangstigde hem niet half zooveel, als de gedachte, Wismar eenmaal te moeten dooden, hem gedurende al de verloopen jaren gepijnigd en gefolterd had. Somtijds dacht hij er ook wel aan, dat zijne misdaad ontdekt en hij gevangen genomen kon worden. Dan hield hij zich ijverig bezig met de gedachte welke ge dragslijn hij dan zou moeten volgen. Kalm, vóór alles zoo kalm mogelijk, met koud overleg, wilde hij de ambtenaren der justitie tegemoet gaan. Dat zou hein zeer gemakkelijk vallen. Hoe weinig hij echter tegen den toestand was opgewas sen, daarvan zou hij zich maar al te spoedig kunnen overtuigen. Het was op de terugreis van Praag. De trein hield bij een klein station stil. Hiller lag sluimerend in een hoek van een coupé eerste klasse, toen hij gewekt werd door gedruisch van stemmen en het open trekken en dichtslaan van de portieren der waggons. Hij begaf zich naar het portierraampje, maar onmid dellijk daarop deinsde hij verschrikt achteruit; het geheele station was door gendarmen bezet. Waarheen hij ook keek, overal zag hij groene vederbossen en opgestoken bajonetten der Oostenrijk- sche gendarmen. Twee daarvan liepen met den hoofdconducteur en den sta tionchef den trein langs. „Zij zoeken u", was zijn- eerste ge dachte en nog voordat hij de draag wijdte daarvan overwogen had, snelde hij met een woesten sprong naar het tegenovergestelde portier, om daardoor op de vlucht te gaan. Tot zijn geluk wilde het slot niet dadelijk werken en daardoor werd hij weer tot bezinning gebracht. „Kom tot u zeiven," siste hij tusschen monle's ltd en genoten hadden bewees hun opgewekte thuiskomst. Men meldt ons het volgende: De marechaussés hielden alhier aan onze inwoner R. J., die zich op zijn klompen op den weg bevond. Aangehoudene verzocht zich eerst van andere kleeren en schoeisel te mogen voorzien in zijn naastbijzijnde woning, wat hem werd toegestaan. Doch dit duurde wat lang, zoolang dat men zelf eens ging zien hoe hard hij wel vor derde met dit kleeden. Doch de aange houdene was nergens meer te vinden en had dus blijkbaar het hazepad gekozen. Waarheen hij gegaan is weet nog nie mand, ook de gefopte marechaussée niet. Zou het voortaan niet beter zijn, dat bij aanhouding men zelf maar mede gaat kijken welk pakje zoo iemand aan trekt Hardlnxveld, 22 Aug. Van 8 tot en met 14 Augustus j.l. zijn alhier door de Schutsluis naar binnen gelaten 41 vaar tuigen, waarvan 15 beneden de 10 ton en 26 boven de 10 ton, te zamen 968 ton. Ingaande 2 September 1924 zal de bewaking en afsluiting van den overweg bij K.M. 75.089 Post bij halte Giessen- Nieuwkerk worden opgeheven; ter weers zijden van dezen overweg zullen waar schuwingsborden worden geplaatst. Bij het passeeren van dien overweg zal dus op aankomst der treinen moeten worden gelet. Naar wij vernemen zal de installatie van den heer J. W. van Aken als Bur gemeester dezer gemeente plaats hebben in een op 1 September a.s. des nam. te 2 uur te houden buitengewone raadsver gadering. Ouderkerk a.d. IJssel, 22 Aug. Op 19 dezer is van het vaartuig Mars, liggen de in lossing in de Nesse, het drie-ja- rig dochtertje van het schippersgezin H. O., thuisbehoorend te Amsterdam, door onbekende oorzaak te water geraakt en verdronken. Het is nog niet mogen ge lukken het lijkje te visschen. Bij de opening van de heden ge houden raadsvergadering huldigde de Burgemeester de verdiensten van den heer J. Hoogendijk, die op 5 Septem- a.s. gedurende 25 jaren het raadslid maatschap zal hebben bekleed en 't vo rig jaar ook tot wethouder benoemd werd. IJverig op zijn post als hij steeds was, ging het welzijn der gemeente hem zeer ter harte zoodat de wensch alge meen is, dat de heer Hoogendijk, die om familie-omstandigheden geen bij zondere herdenking wensch t, nog lang in Btaat zal zijn zijne betrekking te ver vullen. Na mededeeling der ingekomen stuk ken werd" de gemeente-rekening over het dienstjaar 1923 voorloopig vastge steld, zooals zij werd aangeboden met een voordeelig slot van 20431,97. Hier na werd de gemeente-begrootig voor hel dienstjaar 1925 aangeboden, met een verlaagd cijfer voor belasting-heffing en een daling van het vermenigvuldigings den van het te vernieuwen steigerhoofd, waarnaar ingezetenen op 2 September a.s. kunnen inschrijven, werden over legd en vastgesteld. (Zie de in dit nr voorkomende advertentie.) Arnolds, 22 Aug. Door wijlen mej. H. Kriellaart, alhier overleden, is gelega teerd aan de Diaconie der Ned. Herv, Kerk alhier f 20.000 aan de Christelij ke School f 5000, met 5 huizen, die bij de School stsan, welke al eerder ge schonken zijn, en f 2000 aan Effatha, Ghr. Onderwijsinrichting voor doofstom men te Dordrecht. Alles vrij van succes sie rechten. De schipper J. R. Gz. alhier, met zijn vaartuig door de sluis te Vreeswijk in de rivier de Lek gekomen, bezig zijn de zich vast te maken aan een sleepboot, raakte met een zijner beenen verward in de reep en bekwam een geduchte ver wonding. Hij werd naar eene inrichting te Utrecht overgebracht ter verpleging. Latere berichten luidden, dat men het been hoopte te behouden. De melkprijs js hier weer met een cent verhoogd. De prijs is thans weer 12 cent per Liter. De vlekziekte blijft onder de krulstaar ten nog maar steeds aanhouden, ja, de tanden; bij deze woorden drukte hij de nagels zijner rechterhand zoo diep in het vleesch van zijn linker, dat het bloed door de indruksels scheen. Langzaam stapte hij naar het perron gekeerde portier terug boog het lichaam naar buiten en vroeg den gendarme, die de expeditie leidde, wat er gebeurd was. teder ander zou de wachtmeester der gendarmerie zeker het antwoord' schul dig gebleven zijn; tegenover den passa gier eerste klasse was hij zoo vriende lijk eenige inlichtingen te geven. Zijn geoefend politjeverstand zeide hem: eerste klasse reizen alleen ministers, af gevaardigden, zwendelaars of zeer rijke lieden; tegenover deze vier soorten van menschen is hoffelijkheid het zekerste schuismiddel tegen onaangenaamheden; het schaadt nooit, maar kan nuttig zijn „Wij zoeken eene vrouw, eene kinder moordenares", zeide hij daarom en stapte verder, nadat hij de hand aan de schako had gebracht. Verlicht ademend zonk Hiller in de zachte kussens terug. „Verwenschte zenuwen!" bromde hij, „als ik nu eens niet alleen was ge weest?" Op den avond van denzelfden dag kwam hij bij de zijnen in het landhuis bij het Vierwoudateden-meer aan. Daar hij zijne komst niet aangekondigd had, trad hij onverwacht op de veranda waar de familie zich bevond. Met een kreet van vroolijke verrassing vloog Helens hem om den hals. Hij drukte haar te gen zijn borst, doch toen hij den mond op haar lippen preste, doorliep een koorstrilling zijn ledematen. Zijn zoontje, die op den vloer met een verfdoos speel de, sprong eveneens op en snelde zijn vader tegemoet. De kleine sloeg er geen acht op, dat hij bij het opspringen een schaaltje met roode yerf omgestooten en het over zijn hand geworpen had. Vol- neemt eerder toe den af. Deze week stierven weer vereohlllends dieren bij onderscheiden varkensfokkers. Er wordt druk gebruik gemaakt van inenten. Stolwijk, 22 Aug. Door den directeur van den keuringsdienst te Schoonhoven werden hedenmorgen alhier op het erf van H. V. te Koolwijk vijf gestorven var kens aangetroffen, welke reeds in verre- gaanden staat van ontbinding verkeer den. Deze cadavers waren door genoemden veehouder in een sloot geworpen. Niet alleen, dat door het nalaten van de bij le vleeschkeuringswet vereischte aan gifte H. V. een strafbare overtreding heeft begaan, doch bovendien kan hij daardoor de oorzaak zijn van het ver spreiden der zooveel voorkomende var kensziekte. Tegen H. V. is procesverbaal opgemaakt. Gouda, 22 Aug. Gistermorgen is ter hoogte van dën overweg aan den Zwar- teweg alhie^ een jongetje van zeven jaar uit den sheltrein, komende van Zwolle gevallen. Met een groote wond aan het achterhoofd is hij door den Eerste Hulpdienst naar het ziekenhuis vervoerd. De ouders waren ook in den trein aan wezig. Het jongetje was van de familie v. d. Heuvel uit Zwolle. Schoonhoven, 22 Aug. Ds. J. Osinga. f Hedennacht is over leden Ds. J. Osinga, Predikant der Ger. Kerk alhier. De overledene, die Maandag zeventig jaar zou geworden zijn, is slechts eenige dagen ziek geweest. Zondagmorgen in de vroegte, werd hij aangetast door een longontsteking, en kon hij niet voorgaan in de godsdienstoefening. Zijn ziekte is in den loop dezer week zoodanig verer gerd, dat zjj in den dood eindigde. Ds. Osinga werd op 25 Aug. 1854 ge boren en candidaat in 1882. Zijn eerste gemeente was /idsegahuizen. Daarna stond hij achtereenvolgens te Aarlander- veen, Gouda, Vianen, Werkendam om op 3 Juli 1910 bij de Geref. Kerk alhier in trede te doen. Zijn intreerede hield hij naar aanlei ding van Handelingen 6 4: „Maar wij zullen volharden in het gebed en de be diening des Woords", na des morgens bevestigd te zijn door Ds. J. J. Stein- hart van Lexmond. Onder leiding van Ds. Osinga werden hier voor enkele jaren de beide Geref. Kerken A en B vereenigd. Er waren plannen gemaakt tot verbouwing en ver grooting van het kerkgebouw aan de Koestraat, die eerlang tot uitvoering zullen komen. Dit alles heeft de voorgan ger echter niet meer mogen beleven, hij heeft het grijze hoofd ter rijst gelegd, door velen betreurd. In de stad was hij een geziene per soonlijkheid, zooals hij daar heenschreed, een forsche gestalte, die imponeerde Hij vsas een man van wetenschap en van navorsching en als zoodanig in zijn om geving bekend. W. C. v. d. Kop. f Hedennacht is in den ouderdom van 55 jaar overleden de heer W. G. v. d. Kop, wijnhandelaar te dezer stede. De overledene was een algemeen gezien stadgenoot, op wiens stoffc' jk oversch -t velen qjet droefheid zulbn neerzien. Woensdagavond was de neer Van der Kop schijnbaar nog gezond, en heeft hij zelfs nog zijn gewone bezoek gebracht aan de club „Recht naar het Doel" waar hij lid van was, en waar hij tot de gaarne geziene gasten werd gerekend. En in den vroegen morgen van dezen dag heeft hij het zonlicht niet meer gezien, was hij weggenomen uit het land der levenden. De hoer Van der Kop werd op 5 Juli 1907 gekozen tot lid van den gemeente raad alhier en heeft in den raad zitting gehad, tot op 5 Juli 1909 toen de heer Van der Kop bedankte voor 't raadslid maatschap en opgevolgd werd door den heer Kortland, die op 8 Juli gekozen werd. In het vereenigingsleven heeft de over ledene in vroegere jaren een belangrijke gena jongensaard vatte hij de beide handen zijns vaders en beproefde tegen hem op te klimmen. Hiller wilde den knaap in de hoogte heffen; eensklaps als hij zijn zoontje tegen den borst druk ken wil, valt zijn blik op de handen van den knaap. Zijne oogen puilen uit hun ne kassen; hij laat hgt kind vallen en staart met vaalbleek gelaat op zijne vooruitgestrekte handen.... neen.... neen, dat is geen vergissing; dat is niet bet licht van een lantaarn, zij zijn rood... vol roode, bloedige vlekken. „Bloed! Bloed!" stamelt hij vol ont zetting; daarna ontwringt zich aan zijne borst een gil, zoo smartelijk, zoo kna gend, als die van een 'op de pijnbank uit gestrekte en bewusteloos zinkt hij in de armen van Ulmann, die verschrikt ia toegesprongen. De dadelijk ontboden geneesheer con stateert eene zwakke zenuwkoorts en schrijft de overbrenging van den zieke naar een sanatorium voor. Doch Helena wil daarvan niets hooren, zij wil hem verplegen, zij alleen. Daardoor zit zij den eenen nacht na den anderen aan de legerstede van haar echtgenoot, die zich in koortsgloed om en om wentelt; zij hoort zijne woeste zelf- aanklagingen, verwarde beelden zijner wilde droomen. Met de hand op zijn voorhoofd zit zij naast hem, totdat de morgen grauwt en de krachten haar be geven; nu en dan haalt zij haar hand van het voorhoofd weg, om haar tot ge bed te vouwen en haar lippen stamelen: „Laat hem mij behouden, en neem deze booze droomen, die hem beangsti gen en kwellen, weg van hem, den besten, reinsten en «deïsten aller men schen I" VI. De Vreemdeling. Weken lang zweefde Hiller tusschen I plaats ingenomen. Zoo was hij jarenlang lid bestuurslid en eenige jaren voorzit ter der vereniging „Volksonderwijs" en wist hij in die kwaliteit te ijveren voor goed onderwijs hier in de gemeente. Ten opzichte van de Nutsspaarbank heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt als se cretaris, terwijl hij ook van de Warme Spijauitdeeling secretaris was. Hoewel hij zich de laatste tien jaren ongeveer nagenoeg niet meer in het openbare leven bewoog, heeft de heer Van der Kop toch behouden de sympa thie der bevolking, die hem hoogachtte en in herinnering hield, wat Ijij voor Schoonhoven was- geweest in vroeger dagen. Zijn aangename omgangstoon werd door velen gewaardeerd en van dezen overledene kan worden gezegd: hij ging heen, betreurd door velen. De teraardebesteling zal plaats hebben a.s. Maandag des middags te 2.80 uur. „T.O.A.G.E.N.O.", dat laatst zulk een goed concert in het Boterhuis gaf, dat wij hoopten dat spoedig herhaald zou worden, laat niet lang op zich wachten. Zaterdag 80 Augustus geeft deze ver- eeniging weder een concert in het Boter huis. Blosmpjesdag. - De gehouden bloem- collecte van het fonds tot bestrijding der T. B. 0. van de R.-K. Ar ^eiders vei een „Herwonnen Levenskracht" heeft opge bracht de som van f 106.92. ERNSTIG ONGELUK. Een man zijn been afgereden. Hedenmiddag heeft op het station al hier een ernstig ongeluk plaats gehad. De trein van 3.22 naar Gouda was juist vertrokken en het veilingsgebouw genaderd, toen er nog een man aan kwam snellen, die de fruitveiling had be zocht en die poogde op den trein te springen om darmede te vertrekken. Hij is echter inisgesnromren en onder den trein geraakt, met het gevolg, dat zijn linkerbeen hem boven den enkd wr-r afgereden. Het andere been werd ge blesseerd, terwijl de man ook nog ver wondingen aan zijn hoofd bekwam. De ongelukkige, de fruitkoopman J. Maatkamp wonende in de Lusthofstr. 139, te R'dam, werd nadat de trein tot stilstand was gebracht, onder de wielen vandaan gehaald, toen bleek, dat hij in zorgwekkenden toestand verkeerde. Oogenblikkelijk werden de noodige voor zorgsmaatregelen getroffen. De man word op een geïmproviseerde baar neer gelegd, en zijn kleeding losgemaakt. Dr. Groesbeek werd gewaarschuwd, die on middellijk op de plaats van het ongeluk verscheen en de eerste hulp verleende. Tijdens de geneeskundige behandeling was de man bij kennis, hij moet evenwel vreeselijke p|nen hebben gele den. l De politie was tegenwoordig en haal de de brancard. Later werd het beter geacht, den man direct naar Gouda te i vervoeren. Een autobus werd gehaald en daarmede iB M. naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Twee broeders van den ongelukkige! die 89 jaar oud en gehuwd is, ver toefden eveneens op de fruitveiling, en waren zeer onder den indruk van dit vreeselijk ongeval, dat hun broeder ge troffen had. Nader vernemen we, dat de ongeluk kige in Nieuwpoort heeft gewoond en eerst een drietal maanden in Rotterdam woonachtig was. Er was reeds meermalen voor gewaar schuwd door het stationspersoneel, hoe gevaarlijk hét was om op den in bewe ging zijnden trein te springen. Nu er eindelijk een ongeluk gebeurd is, en het dus te laat is, zal er wel voor gewaakt worden, door anderen, dat zij niet meer trachten een reeds in beweging zijnden trein nog te halen. Het was een afgrijselijk gezicht, naar men meedeelde, de afgereden voet aan den anderen kant der rails te zien lig gen, toen het ongeluk had plaats gevon den. De heeren Brouwer en Niekerk, me dische studenteh met vacantie hier aan wezig, hebben Dr. Groesbeek geassi steerd bij de hulp, die deze aan den lij der verleend heeft. Het ongeval heeft zeer de aandacht getrokken van het publiek, dat den ge- heelen middag samengeschoold bleef in de nabijheid van het stationsgebouw. leven en dood; ten slotte echter droeg de zorgvuldige verpleging en zijne krach tige natuur de zegepraal weg; lang zaam, zeer langzaam herstelde hij. Helene drukte tegenover den genees heer hare verwondering uit over de langzaam voortschrijdende genezing. Het was toch merkwaardig, zeide zij, dat bij den krachtigen lichaamsbouw van haar man de krachten zoo lang zaam toenamen. De geleerde boog bij het hooren dezer woorden nadenkend het hoofd. „Ja," zei de hij, „daarover heb ik zelf ook reeds nagedacht en mij toch dit verschijnsel niet kunnen verklaren indien ik niet wist, met hoe innige liefde mijnbeer uw echtgenoot aan u en de zijnen hangt, dan zou ik gelooven, dat het leven voor hem een last is, of beter gezegd, hij zou den moed niet vinden, om een nieuw leven te beginnen I" Helena lachte. „Neen, mijnheer de dokter," zeide zij, „daarin ligt de wortel van het kwaad niet." Had zij in het binnenste van haar man kunnen zien, de lach zou op haar lippen bestorven zijn. Ja, de dokter had gelijk Hiller herstelde nietomdat hem de moed om te leven ontbrak omdat hij het betreurde niet gestorven te zijn. Des niettemin namen zijn krachten voortdu rend alhoewel langzaam toe. Hij woonde nu met Helena alleen in het landhuis aan het meer. Ulmann was naar Gassel gegaan, om voor zijn zieken schoonzoon de leiding van het handels huis op zich te nemen en de kleine was bij bloedverwanten opgenomen, ten ein de door zijn kinderlijke levendigheid de rust niet te storen, die zoowel de zieke als de genezene noodig had. (Word» rwrvolgd) - Ten Stadhulze zal op 16 8ept. as plaats vinden de loting voor de lichting 1926. Tevens zal dan plaats vinden de loting voor lotelingen van Ammerstol, Bergambacht, Lekkerkerk, Nieuwpoort en Stolwyk eveneens ten Stad huize alhier. „0.0.8." Men meldt ons: Bij gelegen heid van het 15 jarig bestaan der gym- nastiekvereeniging „Hercules" te Bodegra ven zal aldaar op Zaterdag 23 Augustus a.s. een propaganda-uitvoering worden gegeven met medewerking der aangesloten vereenigingen bij den Turnkring „Gouda en omstreken". Ookonzeplaat8elijkevereeniging„D 0.8. zal als zoodanig met pl.m. 43 leden, dames eD heeren, aan deze uitvoering deelnemen. Tevens zal worden deelgenomen aan de wedstrijd nummers, Marschwedstrijd en 4 X 100 M. estafette heeren, waarvoor medailles zijn beschikbaar gesteld. Het gezelschap zal de reis met 2 omni bussen maken eh zal te circa 12 uur vanaf den Dam- vertrekken. Chr. Jongst. Vereen. „Jozef Tot Voorz. der Chr. Jongl. Ver. „Jozef alhier, is in de plaats van den he'r J. Kars, die als zoodanig bedankte gekozen de heer W. v. d Graaf voorheen Vice Voorz. En tot Vice Voorz. den Heer L. Kaasschieter Beiden hebben hun benoemiug aange nomen. Een goede vangst. De politie hier heeft 'n goede vangst gedaan, 'n Woonwa genbewoner, zekere P. K., kwam aan de wacht vergunning vragen om harmonl- camuziek te mogen maken, zooals dat altijd gebeurt. Deze vergunning werd hem op zekere gronden geweigerd en bij nader onder zoek bleek de man in het Politieblad ge signaleerd te staan, daar hij boete betaald, door het bedrag over te maken aan de rechtbank te Enschede, en daar mede zijn vrijheid gekocht, daar hij anders had moeten brommen. De Luchtpost. - De postduivenver. „de Luchtpost" heeft tegen a.s. Zondag een wedvlucht uitgeschreven van Noyon uuar Schoonhoven. Afstand 274 K.M. De uitgeloofde prijzen zijn tentoongesteld in 't Sigarenmagazijn „Peer". Waterstand. Keulen, v.m., 7.89 m. ^-j- 0.10 m. telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorolog. Instituut te De uilt. Naar waarneming in den morgen van 22 Aug. Verwachting tot Zaterdagavond: Aanvankelijk krachtige, later afne mende zuidwestelijke tot westelijke of noordwestelijke wind, afwisselend be wolkt, aanvankelijk nog regenbuien, zelf de temperatuur. Een „reuzen idee". De ometandig\heid, dat er zoovele belaatingrijwioljdaatjee geatolen wor den, maakt de oplossing van t vraagstuk hoe de plaatjes aan de fiets moeten worden bevestigd, uiterstv moeilijk. De een schalt zich een koperen bandje met schroef en moertje aan een ander laat bet plaatje op een even brecden ring soideeren, die aan de stuurpen be vestigd wcirdt en een derde plaatst het, nadat er een gaatje in gesla gen is, onder de moerschroel van de staaf, welke door de stuurpen loopt. Zoo meent ieder de beste wijze te hebben gekozen om zijn kostbaar bezit tegen diefstal te beveiligen. De meest goede vinding is die van een ihwoner van Apeldoorn. Deze liet een plaatje vast so-ldee- ren op de achterzijde van eenhang slot, «welks dikke beugel zich niet gemakkelijk laat 'doorknippen en het plaatje moeilijk te ontstelen maakt, Hangend aam den lantaarn drager is het voor controleerende ambtenaren terstond waar te ne - men. Het vernuftige* van de vinding zit 'm echter in de omstandigheid, dat de eigenaar het hangslot van aijn eigen fiets kan afnemen en aan el ke andere fiets kan hangen, ook al is daarvoor de belasting niet be taald. Het is a.leen de vraag of de fis cus genoegen neemt met dezé uit vinding. Een merkwaardige droom. Te Den Haag ont dekte de bovenbewoner en eigenaar van het perceel Molenstraat 4b, dat het achterbenedenhuis, waarin een zaak van mode-patronen gevestigd is, in brand stond. - De brandweer werd gealarmeerd en deze was na een vijftal minuten met een motor- spuit van den Rijswijksche-weg en een va/n de Laan Copes van Cafcten- burgh ter plaatse. De brandweer verschafte zich, daar de benedenbewoners afwezig waren, door het inslaan van de win keideur, toegang tot het huis. Met één straal op de waterleiding wer den de vlaminen, die in de achter kamer, welke tot kantoorruimte was ingericht, woedden, gebluscbt. De oorzaak is vermoedelijk het weg werpen van 'n brandenden lucifer of sigaret. Hoogst merkwaardig is in djt vnrband het verhaal, dat de echt- genoote van den boven wonenden eigenaar van het perceel' vertelde. Den afgeloopen naüht had zij ge droomd, dat de vlammen achter uit de benedenwoning sloegen en dat de brandweer door haar kamer slangen gelegd had en van boven af watier gaf. Toen zij 's ochtends wakker werd, vertelde z^J hear man dezen droom», welke dienzellden dag echter voor een gedeelte uitkwam. Aanrijding. Op het Jacob Marisplein te Amsterdam heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een tramwagen van lijn 21 en een vrachtauto, waardoor een in dien vrachtauto zittende vrouw door de voorruit van den auto viel zij werd aan hoofd en rech terhand door glasscherven verwond en is naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Kind dóór den blik- semgedood Hot onweer dat te Lippenhuizen de boerenwoning van Kuik in vlammen deed op gaan, hjeeft daar helaas nog een siachjfcofier geeischt. Een kind, dat in deze woning aan tafel zat te le zen, werd n.i. mede door het he melvuur getroffen het was on middellijk dood. Kademuur ingestort Te Alkmaar is* door den regen, die hier met een hevig onweer ge paard ging, een kademuur van de i^zer- en metaalgieterij over een lengte van 20 meter ingestort. Persoonlijke ongelukken kwa - men niet voor. Overreden. Op* het Slagveld te 'Rotterdam is juffrouw C. van den B uit Vlaardlngen door een auto overreden. Met een gebro ken rechterbeen ds zij naar het ziekenhuis gebracht. Oplichting.— D-e re cherche te Rotterdam heeft in Den Haag aangehoftden als verdacht van opichting den kellner C, D. A. O* der een valsdhen naam heeft de aangehouden kellner uit Den Haag een inwoner dezer gemeente tele fonisch opgebeld en zich voorge steld als een arm kunstenaar zooi- der middelen, wienr vrouw boven dien overleden was Ziijn verzoek was van hem een paar teekeningen te koopen. Op dezewijae is'hij 100 «ulden vajn dien inwoner machtig geworden, waarna het bedrog aan het licht is giekomen. Tien klanten van den café houder H. J. T. op de Gedempte Boversloot te Rotterdam zijn door een bewoner van de Zomerhof - rtrrfat 'eder voor f 4 opgelicht. De man had voorgegeven verzekeringa aa-eni te z'jn en met voorkennis van de opgelichte menschen voor elk een verzekering afgesloten, waar aan, volgens zijn voorgeven, een loterij verbonden was. Dit is ge- b,eken een verzinsel van hem te zijn Capelle a.d IJssel, 22 Aug. Zon dagmiddag 2 uur speelt de voetbal- vereen, „Zwervers" een wedstrijd tegen „D. H. 8." uit Schiedam, op haar terrein nabij het Raadhuis. Twee fraaie medaiilles zijn voor deze wedstrijd beschikbaar gesteld. Krlmpan a.d. Lek, 22 Aug. Het pro gramma voor de a.s. Zondag te houden serie-wedstrijden alhier 1b als volgt Afdeeling B 12 uur, demi-finale, D. G. V. 2—A.F.G. I. 11/4 uur Krimpen 2Neptunus 5. 2 1/2 uur D.E.M.O.I. 2D.H.Z. 2 (om den 5en prijs). 8 3/4 uur Winnaar D.G.V. 2—A.F.G. 1 tegen winnaar Krimpen 2Neptunus 6. (om den len prijs). huitfn veran twoordeli/kheid der Peoaetir.) Marktberichten Mijnheer de Redacteur. Ieder, die den laatsffta tijd heeft ge zien het leuke, gezellige gewriemel der kinderen in den zandhoop aan het eind van de Lopikerstraat, zal met mij eens zijn er moet hier te Schoonhoven ko men een openbare kinderspeeltuin. El ders, te Amsterdam, Utrecht, Arnhem Deventer, plaatsen, die misschien niet eens zooveel kinderen tellen als Schoonhoven, zijn dergelijke speeltuinen, Soms meer dere waarom niet hier I Ik zou daar om onze vroede vaderen willen toeroe pen „Bezorg hen voor den volgenden zomer een openbare speeltuin en gij zult u in die kinderharten oprichten een eere zuil aere pereumius, d.w.z. duurzamer dan metaal". EEN SCHOONHOVENAAR. Sohoonhoven, 22 Aug. 1924. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U, voor onder staand een plaatsje in uw blad, waar voor bij voorbaat mijn beleefden dank. Inwoners van Bergambacht I Zaterdagavond 16 Aug. stond ik ver rast bij de openluchtuitvoering der Gymnastiekvereeniging „Thor", zoovéél publiek er was opgekomen. Zoowel oud als jong was er bijeen om de prestaties der leden te zien. Het trof mij, zoo weinig leden de ver- eeniging telde, temeer als men haar ver gelijkt met zustertereenigingen van de omliggende plaatsen. Het doet mij leed te moeten zien, hoe deze nog jonge ver- eeniging, welke mijn inziens toch wel degelijk reden van bestaan mag hebben, ondanks alle pogingen welke er dbor het bestuur worden gedaan, in achteruit gang is Temeer bevreemdt mij dit, daar er toch wel belangstelling voor is, gezien het publiek, dat steeds toestroomt om hun uitvoeringen te zien en bij te wo- nen. Hierbij neem ik de vrijheid, langs dezen weg en roep alle jongelui van de gemeente toe, wordt werkend lid van deze vereeniging, laat uw kraohten en spieren tot hun recht komen, door tact volle leiding, het is niet alléén zeer ge zond, doch er gaat voor jongelieden be koring van uit te laten zien, wat er met geschoolde kracht is te bereiken. Ouders, ik doe een beroep op u, tracht animo voor deze vereeniging bij uw kin deren te verwekken en zend ze naar de Turn, en ge zult binnen korten tijd ver steld staan wat uw kind met geschoolde kracht wint. Het meerendeel van het publiek is niet doordrongen van 't heil van turnen, men vergelijkt zoo iets gauw met kunstenma kerij en andere kermisvermakelijkheden. Denkt er nog eens over na, en geeft u op als werkend lid bij den secretaris der vereeniging, den heer G. Noorlander, Dijk. Hopende spoedig resultaten te zien, ADR. VAN VLIET, Lid der Comm. van Toezicht. Bergambacht, 22 Ang. 1924. WOERDEN, 20 Aug. Kaas. Aanvoer 470 partijen Prima Goudsche f 6873, mindere f 6065, rijksmerk f 68-r7S, dito mindere f 6266, zwaardere f 76. Handel matig. DELFT, 21 Aug. Veemarkt. Vette koeien le kw f 225500, kalfkoeien, le kw. f 250525, vaarkoeien le kw. f 180- 875, magere varkens le kw. f 1654, biggen f 718, nuchtere kalveren f 12— f 28, paarden f 200400. Rundvleesch f 1.30, f 1.20 en f 1 per kilo. Aanvoer: 235 runderen, 8 paarden, 3 vette kalveren, 63 magere kalveren, 21 schapen of lammeren, 707 varkens, 985 biggen, 8 geiten of bokken. DELFT, 21 Aug. Boter f 2 20—2.471/2 per kilo. Aanv.oer 150/8, 6/16 wegende samen 3030 kilo. GOUDA, 21 Aug. Kaas. Aanvoer 185 partijen. Prima kw. f, 7074, mindere f 8469, rijksmerk f 7073, idem min dere f 6669, zware f 78. Handel matig. GOUDA. 21 Aug. Boter. Groote aan voer, handel flauw. Weibotet f 0.95 f 1.05. Vette varkens. Red. aanvoer, han del vlug, 88—40 ct. per half K.G. Ma gere varkens. Groote aanvoer, handel stug, 8085 ct. per half K.G. Magere biggen. Groote aanvoer, handel matig f io14 per stuk. Zuiglammerén. Red. aanvoer, handel vlug f 80—38. Nuchtere kalveren. Red. aanvoer, handel flauw f 16—20. Eieren. Red. aanvoer, handel matig per 100 stuks f 7.508. GOUDA, 20 Aug. Komkommers le srt. f 4—8.10, 2e srt. f 1.50—3.60, 3e art. f 0.602.80, gele f 0.507. Bloemkool f i_25, gele savoye kool f 811.10, roode kool f 6.40—10.50, witte kool f 2.80. Kropsla f 0.502. Andijvie le srt. f 1.803, 2e srt. f 0.40—1.60, alles per 100 stuks. Snijboonen le srt. f 16 f 29, 2e srt. f 2—18. Stokboonen f 22— f 85. Stamboonen f 2028. Spekboonen f 14—18. Wagenaars f 16—17. Pronk- boonen f 7.60—13.80. Wortelen f 1.90—3. Dopdrwten f 2127. Spinazie f 511. Postelein f 6.6011, alles per 100 K.G. Wortelen f 4.806.80. Kroten f 0.904. Uien f 4.90—6.90. Selderie »f 1.20—2.10, alles per 100 bos. Zuring f 0.87 per kist. Tomaten A f 8.20—0.60, B f 5.60—6.60, G f 7.30—8.40, bonken f 4.50—6.80, kriel f 0.90—1.90, alles per 100 pond. Augur ken, fijn f 1.892.49, fijn basterd f 1.28- f 1.80, basterd f O.öö—0.72, grof f 0.24- f 0.27 per mandje. Perziken f 0.020.18 per stuk. Meloenen f 0.210.40 per stuk. Suikerperen f 55.90. Oomskinderen le srt. f 13.60—17.80, 2e srt. f 8.80—9.10. Honingbekjes f 7. Glapp's Favorite le srt. f 1623, 2e srt. f 11. Dirkjes f 5. Keswick appelen f 1720, alles per 100 K.G. Kipeieren f 6.807.50 per 100 stuks. Kaas f 0.490.58 per pond. ZEVENHUIZEN, 20 Aug. Veilingbe- richt. Aanvoer ruim 22000 kipeieren pr f 7.808.80 enkelen partijtjes (Barne velders) tot f 9 en f 9.05. Eendeieren tot f 8, alles per honderd. Kippen van f 0.85—1 25 per stuk. Jonge hanen van f 0.200.50 per stuk. Oude hanen f 1.501.70. Peren van 57 ct. per Kilo. Kleine van 1—8 ct. Appelen van 59 ct. per Kilo. DELFT, 20 Aug. Varkensmarkt. Aan gevoerd 199 vette varkens, prijs f 0.80 0.8^—0.84 per kilo; zouters f 0.680.74 per kilo. ROTTERDAM, 20 Aug. Coöp. Tuin bouwveiling Rotterdam en Omstreken. Eng. kaskomkommers le srt. f 7.70, 2e srt. f 2.60, pl. gl. komkommers le srt f 7.70—12, 2e srt. f 8.80—6.80, 8e Brt. f 1.808.50 per 100; komkommerstek t4 ct. per kg.; sla le srt f 0.701.70 per 100 krop; spinazie f 59 per 100 kg. bloemkool le srt. f 18—27, 2e srt. f 8— f 15, uitschot f 1.402.10 per 100; peen le srt. f 2.909.10 per 100 bos; toma ten a f 8 60—11.50, dito b f 5.80—8.90, dito c f 8.60—10 per 100 pond; postelein f 4—0 per 100 kg. Duitsche boonen 15 19 ct., snijboonen f 1627 ct., dito stek 715 ct. per kg.; pronkboonen f 7.80 f 10 per 100 kg.; stokprinsesseboonen 22—80 ct. per kg.; selderij f 28.20, kroten f 2.80—4.50, pioterselie 2000 ct. per 100 bos; roode kool f 4.70—7, Savoyekool f 6.407.50 per 100 kg.; andijvie f 1—4 per 100 krop; uien f 6.60 per 100 kg. stamprinsessen 1926 cent per kg. ROTTERDAM, 20 Aug. Veiling der Coöp. Tuinb. Ver. De Zuid-Holl. Eilan den, aan den Pereoonadam. Eigenhei mers f 4.208.70, poters f 8—3.80, snij boonen f 11 2024.10, idem stek f 4.90 f 12.60, dubbele stam f 19.90—24.20, stokprinsessen f 21.60—26/ wagenaars f 8—10.50, pronkboonen f 10.90, poste lein f 9, tomaten A f 1821, B f 1315, G f 12—17, kroten f 4—6.40, yellow transparant I f 22, id. II f 11, keawick I f 6—15, id. H f 8—8, clape I f 28- f 84, id. U f 1221, oomskinderen I f 16—20, id. 13 f 6—10, Noord-Hollan ders I f 4—8.20, id. H f 2.40-4.80, suikerperen I f 6.80, id. II f 3.80, alles per 100 kg.; witte kool f 45, roode kool f 511. komkommers I f 4.60—6.00, id. II f 2.50—8.00, bloemkool I f 21—24, id. II f 1014, savoye kool f 518, sla f 2.20, andijvie f 1.60—3.30, alles per 100 stuks; kroten f 3.10—4.10, peen f 4—6.60 per 100 boa De Heer en Mevrouw L. PRU1JN- BUSW1JLLER, geven, kennis van de geboorte van hun zoon, Diaconessenhuis Rotterdam. AUFGEBOT. Es wird zur algemeinen kenntnis gebracht das: 1. der Stationsarbeiter CARL AUOUST BIELEFELD, wohnhaft in Oldenburg, 2 die ANNA ORETCHEN QUATHAMER, Dienstmadchen, wohnhaft in Frieschenmoor Qe- meinde Strückhausen, die Ehe mit einander eingehen wohlen. Oldenburg, am 18 August 1924. Der Standesbeambte, CLAASSEN. fa\Q] f Q\ü1 fo\to) féj\ü {25 Op Woensdag 27 Augus- C25 LJ tus 1924 hoopt k El den dag te herdenken waar- j mi °P h'i kM de Boerderij van de Familie j 13J O. van dhr Linde-Verlaan [Cf en daarna van W van der r» Linde Pz., met de meeste ijver en toewijding heeft j B3 gediend. Bj Wed O. van der Linde- j El Verlaan. El W van der Linde Pz. ps Krimpen a/d IJssel, gj Aug. 1924. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen nze geliefde Ouders, Behuwd-, Qroot-, en Overgrootouders, - Cornells Vonk Maria ds Bruin den len September a.s. den dag te herdenken, waarop zij vóór in den echt waren verbonden Namens Hun Dankbare Kinderen, Bphuwd-, Klein en Achterkleinkinderen L. VONK. Tienhoven, bij Ameide 20 Augustus 1924. p Zoo de Heere wil en zij i leven, hopen onze Oeliefde j i Ouders, Gerrit van der Grijn en Adriana Rietveld Woensdag 27 Aug. a.s. hun te herdenken. gj I Hunnb Dankbare Kinderen gJ Behuwd Kind en Verloofde I Tienhoven, 22 Aug. 1924. fc|j Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Zuster en Tante Weduwe van Corn's Speksnijder, In den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, J. D. KOK Az. Ammerstol 20 Aug. 1924. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze lieve man en vader, zoon en broeder in den ouderdom van 55 jaar. Mevrouw de Wed. w. c. Van der kop- Hoooendijk, ADRIAAN. JO EN HAN. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag 25 Aug. des namiddags half drie, op de algemeene be graafplaats. Schoonhoven 22 Aug. 1924 Eenige en algemeene ken nisgeving. Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte tot zich, onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Qrootvader, den Weleerw. Heer In den leeftijd van zeventig jaar. Hij ging heen tot zijn Heiland, dien hij met lust en liefde 42 jaren als Bedienaar des Woords mocht prediken. Schoonhoven, Wed. OSINOA— Brouwer. Kl. DE LEEUW - Osinoa. J. G. DE LEEUW. Padang, N. O. I., S. OSINOA. M. S. OSINOA—Oaij en Kinderen. Amsterdapi, P. J. OSINOA. M. OSINOA-Oaij. Utrecht, A. A. OSINOA. D. OSINOA-Timmer en Kind. Rotterdam, N. OSINOA. W. OSJNQA— Jansen en Kinderen Schoonhoven, A.A.v.TIOOELEN-Osinoa. M. v. TIOOELEN en Kinderen. Schoonhoven, 22 Aug 1924 Ondertrouwd Catharinus Breedijk fn Marrig.ie Maria Boer Rozendaal, gem Haastrecht, Utrecht, Baanstraat 27, 21 Augustus 1924. Ondergeteekende betuigt hierme de zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden, tijdens de ziekte en het overlijden van zijn innig geliefds vrouw In het bijzonder aan de Weled. Zeer Oei. Heer Dr J. A. P de Bruijn voor de hulp tijdens haar ziekte bewezen. Wedr. C. A. DEN UIJL en familje. Schoonhoven, Aug. 1924. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ondervonden, tijdens de ziekte en bij het overlijden, van onzen geliefden Vader. Behuwd en Qrootvader den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, D. HOOOENBOEZEM. Bergambacht 22 Aug. 1924. (bij gunstig weer) '8 avonds 7 uur op het terrein van den Heer M. BRAND te DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van de maken bekend, dat de Schutsluis te 8tol- wijkersluls vanaf I September tot en met vermoedelijk 9 September a.s zal zijn Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, A. J. BOOOAERDT, v Dijkgraaf. A. T. VAN DER LEEDEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Berkenwoude dat de Achterhoeksche huisweg ten Oosten van de Stolwijkschelcade vanat 25 Augusus 1st en-met 12 September s.t. voor het verkeer met voertuigen zal zijn De Burgemeester, M. OAUTIER. De Wethouder, O. OUDENES.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2