Ï'CE schels EET NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. ndschoent 'RKOOP cturenznok Maandag 1 September 1924. No. 4860 56e Jaargang iwaren Buitenlandse!) Overzicht ïze week en Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. De roode handen. ile-Complex eesch rkensvleescl GOc DA igenspakjes lederen ’anlalons pjes in de üng ingmachine i. |3*l 1 .ECTIE c STRAVER BINNENLAND. de 9 is voor handknt concurr prijzen AGENS 56 (Wordt rurrolfld) e n te Woerden zijn. - iweg 53, Goud S. W. N. VAN HOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13763. IS WEST FRISIA, •ikaten. dien naar ‘lend, jven - Telefoon 70 Dat zal zijn tcA ^eVnjn der geneelo menachheid. Oorlog is iets monster- achtigs, tenminste' in den tegenwoor- digen tijd, en moet tot eiken prijs vermeden worden. SCHOOlïHOVENSeBI COURANT. Stolwijk, 1 Sept De uitslag van den wedstrijd van de afd. Stolwijk van den Bijt. Vrijw. Landstorm op Donderdag 28 Aug., was als volgt: le prijs, koperen si- garenstel, J. A. de Vries, 87 punten; 2e prijs, lederen sig.koker, W. de Vries, 84 punten; Be prijs, koperen tabakspot, Joh. Dekker, 84 punten, 4e prijs, bronsen si garenpotje, L. de Mik, 83 punten. Het aantal punten, dat geschoten kon worden bedroeg 100. Stolwijk, 1 Sept Door de aanhoudende regenbuien beginnen de nadeelige gevol gen zich te doen gevoelen op de veldge wassen. Hoewel de aardappelziekte zich tot heden alleen bij de vroege soorten heeft laten zien is de vrees niet buitenge sloten, dat als de regen aan blijft houden ook de latere niet geheel verschoond zul len blijven. Gelukkig hebben wij hier sens uitstekende polderbemaling, waardoor men het peil geheel meester is, anders zou het er met de lager gelegen weilan den niet al te best uitzien. Toch neemt dit niet weg, dat er met verlangen naar droger weer wordt uitgezien. Noordeloos, 1 Sept. De heer H Bikker, benoemd tot lid van den Raad dezer ge meente is door den Gemeenteraad als zoodanig toegelaten. .Vermoedelijk zal in deze gemeente het meer, welks golven zich boven zijn hoofd samen is zwak verlicht. Treurig schemert het nietige licht door de duisternis. Vrees aanjagende stilte heerscht in de zwij gende vertrekken, waarin dienzelfden morgen nog zulk opgewekt en vroolijk leven geheerscht had. In de verdieping gelijkvloersch, daar, waar het kleine licht zwak door de vensterruiten dringt, liggen twee levenlooze, koude lichamen. Het oog gebroken, het baar nog vochtig van het water, dat hen met zijn zachte omarming verstikte. Twee menschen, wien eenige uren tevoren het* hart nog warm en frisch in levensgeluk geslagen had, zij lagen nu koud en gevoelloos naast elkander. „Diep en zwaar is de slaap der doo den.” Het zwakke licht der lamp, dje aan het hoofdeneind van beiden brandt, werpt zijn flikkerend schijnsel over de bleeke gezichten der stille slapers. Het verguldt het grijze haar van den groot vader; het omstraalt als een eerekrans de blonde lokken van het kind. In het huis brandt nog een licht, maar het zware voorhangsel van het venster is zoo dicht gesloten, dat geen straal naar buiten dringt. Het licht brandt in een der hoekkamers op de eerste verdieping. Daar ligt een bleek man tusschen de kussens van een bed. Zijn slaap is on rustig; koortsachtig werpt hij zich heen en weer. Eene bleeke, jonge vrouw zit naast de legerstede; zij heeft de kleine blanke hand op zijn voorhoofd gelegd. Dan is hij kalmer, zij weet het. Het is Helene. Haar gezicht is mar merbleek; haar oogen zijn rood, maar zij weent niet; zij blikt sprakeloos voor zich; zonder zelfbeheerschingzon der klagen. Wat heeft deze dag niet over haar ge bracht; hoe is hij begonnen, hoe geëin digd! Zij kon het niet achterhalen, niet begrijpen. Haar leven was tot dusverre bleeke gezichtje van dgn dooden lieve- J. Palsgraaf, 4e, 7e, 10e prijs Gebr. Jer- meer, Be, 9e prijs W. de Wit. Onze dorpsgenoote mej. A. Excal- to, slaagde te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken. Op de eierveiling van de Pluim- veevereeniging „Ons Belang” van 22 Augustus waren aangevoerd 8000 kip- eieren. Men noteerde van f 7,55 tot f 8,25 per 100 stuks. Gouderak, 1 Sept. Hoe gevaarlijk het is voor kinderen achter een wagen te loopen, bleek weer alhier. Achter een van Gouda huiswaarts koe rende kaasbrik, liepen eenige kinderen. P .8., sprong haastig ter zijde juist toen de auto van Dr .B. van tegenovergestel de richting kwam aanrijden, en het kind midden voor de auto kwam Met alle macht remmende, kon toch een aanrij ding niet geheel worden voorkomen, zoo- dat het kind ter aarde geworpen werd. Door Dr. B. ’opgenomen, bleek dat het ongeval zonder ernstig letsel was afge- loopen, gelukkig voor het kind, gelukkig ook voor den bestuurder, die in dit ge val volkomen vrij uitgaat. Dr. B. bracht het kind per auto bij hare ouders. Hoornaar, 1 Sept. De collecte voor de stichting Effatha te Dordrecht, het eenige Ghr. Doofstommeninstituut iu. ons land, heeft in deze gemeente f 109 opgebracht We vernemen, dat die Inrichting in fi- nancieelen nood verkeert. Deze week is begonnen met de ka- bellegging door onze gemeente voor dé electrificatie te Noordeloos. Voor laatst genoemde gemeente een good vooruitzicht, voor onze gemeente een vooruitzicht van een extra modderige weg met dit natte weder. De loteling, lichting 1924, A. Aanea, zal op 4 September e.k. bij de militie worden ingelijfd te 's-Hertogenbosch in de kazerne van de Treinafdeeling der Hle Artillerie Brigade. Voor kaas besteedt men in deze ge meente voor le srt. f 6872 en voor 2e soort f 6066 per 50 kg. Vette varkens gelden alhier f 0.400.42 per 1/2 kg. Zevenhuizen, 1 Sept De dienstplichti gen der lichting 1925 voor dezen gemeen te zullen aan de loting moeten deelnemen op 19 Sept. a.s. in de voormalige Infan terie Kazerne te Gouda. JL Donderdag waren twee zoontjes van den heer Alb. Spekman aan het blindemannetje spelen. Hierdoor gaf' de een den ander per ongeluk een klap met een stok op zijn oog. Dit deed dan ook veel pijn en benam eenigermate zijn ge zicht. Dr. de Wit werd gehaald en die constateerde dat opname in het Zieken huis noodzakelijk was. Doordat de benoemde onderwijzeres aan de Ghr. school Mej. Pols, niet eerder als October in dienst kan zijn, zal mevr. Helmstrijd-Esveld op verzoek deze functie tot dien tijd waarnemen. Glessendam, 1 Sept. Eenige autobus chauffeurs van de Sliedrechtsohe onder neming kregen alhier een heftige woor denwisseling. Eén hunner nam een stuk ijzer en sloeg een en ander van de auto bus der firma Ravesteijn stuk. Van het gebeurde is aangifte gedaan bij de politie. zelven. In sprakelooze droefheid strekte Helene hem beide handen toe. Hij zag haar schuw en woest aan en sprong op. „Wat, vordert gij hen van mij’” riep hij; „ik was het niet, ik heb hen niet gedood; het noodlot was het, dat zijne ijzeren hand op ons geluk gelegd heeft; het noodlot en de zonde! Dat juist is de vloek der booze daad, dat zij voortdu rend boosheid moet doen geboren wor den! „De schuld! de schuld!” riep hij buiten zichzelven, „ik boet haar uit! ik betaal haar!” en voordat Helene wist, wat hij in zijn schild voerde snelde hij langs den oever naar beneden en stortte zich in bruisend sloegen. Reeds in het volgend oogenblik was er echter hulp aanwezig; de visschers, die de lijken van Ulmann en den kleinen Kurt uit het water hadden opgehaald, lagen met hun pinken in de onmiddel lijke nabijheid der plaats, waar Hiller in het water was gesprongen. Zonder moeite trokken zij den levensmoede uit het wa ter en legden hem neder voor de voeten van Helene, die van angst en schrik half bewusteloos was. „Is hij dood?” vroeg op dit oogenblik eene vaste, scherpe stem. Helene keek op en herkende den geheimzinnigen vreem deling. Vol ontzetting aan haar droom denkend, staarde zij hem in het gelaat, dat de haar zoo bekende trekken droeg. „Neen mijnheer!” antwoordde een der visschers. „Des te erger voor hem!” sprak de vreemdeling op onmeed oogenden en har den toon en vertrok kouder om te kijken. V. Laaie brand. De schaduwen van den nacht bedek ken zwijgend de aarde. Donker en een zaam ligt het landhuis; één enkel venster Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woeiudagt- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle^Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tuMchenperaonen sluit van 31 Juli 1880, houdende bepa ling ter verbetering van de veiligheid der reizigers, met openbare middelen van vervoer, heeft de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland bepaald le. dat de provincie Zuid-Holland ten behoeve van de keuring van motorrij tuigen als bedoeld in genoemd art. 2 bis, is vardeelf! in 5 keuringskringen te weten a. eerste Schiedam, Sommelsdijk, Spijkenisse, Stad aan ’t Haringvliet, Stellendam, Strijen, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Vierpolders, Vlaardingen, Vlaardinger Ambacht, West- maas, Zevenhuizen, Zuidland en Zwarte- waal. 2o. Als deskundigen als bedoeld in art. 2bis worden aangewezen a. in den keuringskring Dordrecht in genieur J A. Wijnrftalen, onder-direc- teur van' het gemeentelijk electrisch be drijf te Dordrecht b. in den keuringskring Gouda L. van Zevenhoven, wagenmaker aldaar c. in den keuringskring ’s-Gravenha- *ge H. G. Dolk, te ’s-Gravenhage, le van der Kunstraat 7; d. in den keuringskring Leiden A. J. Stellinga en E. Offenberg, beiden te Lei den e. In den keuringskring Rotterdam in genieur M. F. de Bruyne, directeur van den gemeentelijken vervoer- en uiotor- dienst te Rotterdam. 3o. Bepaald wordt verder, dat de des kundige of de deskundigen, zoo twee deskundigen het onderzoek samen stel len, den ondernemer in rekening kunnen brengen voor de eerste keuring van een motorrijtuig, als openbaar middel van verkeer te bezigen, f 10voor een her keuring na afloop van den geldigheids duur, in de eerste goedkeuringsbewijs vermeld, f 5 en voor een tusschentijd- sche keuring op aangegeven fouten of op verzoek f 2,50. 4e. De gemeentebesturen van eigen kring worden uitgenoodigd overleg te plegen tot het vaststellen van een algemeene rege ling ten einde tot een goede samenwer king te geraken inzake de keuring.. Het initiatief tot dit overleg zou kunnen uit gaan van het bestuur van de hoofdplaats van den kring. Keuring van openbare middelen van vervoer In Zuid-Holland. Ter uitvoering van de nieuwe bepa lingen van art. 2 bis van het Kon. Be- toch legt het getuigenia al van goeden wil. Thans hebben DUITSCHLAND en ZWEDEN samen een verdrag geslo ten tot arbitrage of wel tot bemid deling. Volgens dat verdrag zullen alle gesrfiillen tusschen deze beide landen, die niet bij te leggen zijn, worden verwezen naar een scheids gerecht zooals in het verdrag nader is omschreven. Wanneer Duitschland er toe overgaat om zich aan te slui ten bij het Internationaal Gerechts hof te Den Haag of lid wordt van den Volkenbond, dan zal de taak van bemiddeling worden ovengödra- gen aan dat lichaam. Het moet met alle volken kant op, dat zij niet grijpen wapenen, maar door bemiddeling tot overeenstemming zoeken te geraken een hondenbelasting .worden ingevoerd. Het raadslid D. Kooyman, heeft een daartoe strekkend voorstel bij den Ge meenteraad ingediend. Uit de daarover plaats gehad hebbende besprekingen mag wel worden afgeleid dat een zoodanige verordening zal worden vastgesteld. Krimpen a. d. IJ stel, 1 Sept. De heer L. J. van Nieuwenhuijzen, onderwijzer der U. L. O. School alhier, behaalde jL Woensdag te 's-Gravenhage de hoofd akte. Alblasserdam, 1 Sept. De werkloosheid is alhier weer aan het toenemen. Boven dien zullen diegenen die ouder zijn dan 65 jaar uit de gemeentekas geen steun meer ontvangen. De Turnvereen. „K.D.0.” behaalde te Krimpen a. d. IJssol de le prijs. Nfeuwerkerk a. d. IJssel, 1 Sept: Het kinderfeest, a.s. Woensdag ter gelegen heid van den verjardag van H. M. de Koningin te vieren, waaraan de leerlin gen van alle scholen zullen deelnemen, zal bestaan uit een optocht op wagens, door een groot deel der gemeente in den voormiddag en spelen op een weiland nabij het dorp in den namiddag. De kin deren zullen daar worden getrakteerd en elk zal een prijsje ontvangen. Gorlnchsm, 1 Sept. Dht de Ford „vort”- gaat, is bekend. Er worden er alle dagen massa's afgeleverd. Dit blijkt ook uit de verkoopcijfers van de Ford-importeurs, Amee en Voorsluys alhier. Deze zaak, gevestigd op de Groenmarkt G 487, heeft sedert Mei j.L reeds onge veer zestig Ford-automobielen verkocht. Dus een vijftal per week. Dit is ook niet te verwonderen, als men weet dat deze firma haar werkplaats heeft ingericht met de beste en modernste werktuigen en gereedschappen en het vooropgestelde doel bij haar is, eigenaars van Ford- antomobielen zoo goed en zoo goedkoop mogelijk ter zijde te staan. Goed en goedkoop, dat lijkt iedereen. En bij Amee en Voorsluys is men van beide verzekerd. Nieuw-Lekksrland, 1 Sept. In het ge zin van J. M. alhier doet zich een geval voor van diphtheritis bij een 20-jarigen zoon. De loting van de nationale militie, lichting 1925, zal voor deze gemeente plaats hebben op 29 September in de raadzaal te Alblasserdam. Aan J. den Ouden B.H.Z. is voor een jaar vrijstelling van dienst verleend, we gens kostwinnerschap. Wegens de groote reparatie van den steiger van de reederij op de Lek, zullen de stoombooten voorloopig alhier niet kunnen aanleggen. Moordrecht, 1 Sept De P. D. Y. „De Gevleugelde Vrienden” alhier, hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit La ge Zwaluwe, afstand 86,2 K.M. De uit slag hiervan was: le, 6e en lie pr. J. Vermeer, 2e J. Palsgraaf, Be Gebr. de Wit 4e, 7e, 8e prijs Gebrs. De Bruijn, 5e, 10e prijs G. Visser; 9e prijs D. Ex. cal to. Tevens werd een wedvlucht gehouden vanuit Noyon (Frankrijk) afstand 295 K.M. Hiervan was de uitslagle, 6e prijs G. Visser, 2e, 8e prijs P. de Bruijn, 3e prijs J. Palsgraaf, 4e, 7e, 10e prijs Monster, Naaldwijk, Nootdorp, Pijnacker, Qlnmnwifir Vnn»( Voorburg, Voorschoten, Wassenaar, Wa teringen, Zegwaard, en Zoetermeer. d de vierde keuringskring Leiden, om vattende de gemeente Leiden als hoofd plaats, en verder de gemeenten Ter Aar, Alkemade, Alphen aan den Rijn, Bent huizen, Boskoop, Hazerswoude, Hille - gom, Katwijk, Koudekerk,. (Leiderdorp Leimuiden, Lissa, Nieuwkoop, Nieuw- veen, Noord wijk, Noord wijker hout, Oegstgeest, Rijnsaterwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout, War mond, Woubrugge, Zevenhoven en Zoe- terwoude; e. vijfde keuringskring Rotterdam-om- vattende de gemeente Rotterdam als hoofdplaats en verder de gemeenten Ab- benbroek, Nieuw-Beijerland, Oud-Beijer- land, Zuid-Beijerlanr, Bergschenhoek, Bleiswijk, Den Bommel, Brielle, Gapelle ad. IJssel, Dirksland, Geervliet, Goede- reede, Goudswaard, 's-Gravendeel, Heen- vliet, Heinenoord, Hekelingen, Hellevoet- sluis, Nieuw-Helvoet, Herkingen, Hillegersberg, Hoogvliet, Kethel, Klaas waal, Krimpen a d. Lek, Krimpen a. d. IJssel, Lekkerkerk, Maasdam, Maasland, Maassluis, Melissant, Middelharnis, Mijnsheerenland, Moer- capelle, Nieuwenhoorn, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Numansdorp, Ooltgens- plaat, Oostvoorne, Ouddorp, Oudenhoorn, Ouderkerk a.d. IJssel, Overschie, Per- nis, Piershil, Poortugaal, Puttershoek Rhoon, Rockanje, Rozenburg, Schiebroek kalm en onbewogen geweest als de spie gel van een helder meer. En nu kwam het ongeluk over haar, als een dief In den nacht, als een donderslag uit 'hel deren hemel, die plotseling het even wicht verbrak, als een vlammende blik semstraal, een gloeiende Godspijl, die, de golven in oproer naar den hemel slinge rend, de kalmte vernietigde en het hel dere water in oen bloedig moeras ver anderde. Beneden lag haar vader, die zij teeder bemind had, op de doodbaar, naast hem lag haar eerste en eenig kind. Zij zelve zat aan het bed van haar echt genoot, voor wie zij gaarne haar eigen hartebloed gegeven had, die, pas van een zware ziekte genezen, reeds weder in de kussens lag met kokend bloed en vlie genden adem. Daartusschen dook de raadselachtige gestalte van dien vreemdeling, die zoo zeldzaam op den beminden man geleek, voor haar oogen op, klonken zijne harde onmeedoogende woorden opnieuw in haar oor. Wat had zijn verschijnen, wat die woorden te beteekenen? zij wist het niet, zij kon geen verklaring vinden, doch een naamlooze angst snoerde haar de borst samen en dreigde haar hart te verplet teren. Hiller was een weinig rustiger gewor den. Zachtjes nam zij de handen van zijn voorhoofd weg; met een blik vol vrees keek zij naar zijn bloedloos gelaat; vervolgens verliet zij zonder gedruisch de kamer. Zij ging de trap af. Daar voor de deur bleef zij een oogenblik staan, vervolgens opende zij deze en stond in het vertrek, waar grootvader en kleinkind in den dood vereenigd rustten. Langzaam, met gevouwen handeij, schreed zij op de baar toe. Met tranen- looze droefheid rustte haar oog op hef bleeke gezichtje van den dooden liev^- 14 „Mijn kind! mijn zoon! mijn eenig kind!” snikte zij op hartbrekende wijze. Zij zonk op de knieën en strekte de ar men naar haar kind uit. Met trillende lippen legde de sterke jongeling den dooden knaap aan het hart zijner moeder; groote tranen rolden hem daarbij over de gebruinde wangen. Snikkend drukte Helene haar kind aan de borst; tuimelend stond zij op en wan kelend stapte zij naar huis. Met een onbeschrijfelijke uitdrukking in de oogen keek Hiller haar na, maar hij volgde haar niet; hij liep een paar schreden langs den oever; alle zolfbe- heersching had hem verlaten; hij wist niet meer, wat hij dacht en wat hij deed. Werktuigelijk liep hij heen en weer; krampachtig snikken steeg uit zijne borst op, schokte zijne ledematen; eensklaps bleef hjj staan, rekte de armen naar den hemel uit en een gesteun ontvlood zijn mond, zwaar en pijnlijk als van iemand, die ten doode gepijnigd werd. Vervol gens sloeg hij de handen voor het ge laat en weende. De zon ging onder, hij sloeg er geen acht op; duisternis legde zich op den geheelen omtrek; witte nevels stegen spookachtig bleek uit het meer omhoog, hij verroerde zich niet. Onophoudelijk drongen de tranen uit zijne oogen; zij stroomden tusschen zijne vingers door en vloeiden heet en zwaar in het be dauwde oevergras. Eene zachte hand streek licht over zijn haar, eene zachte stem noemde vermoeid en klankloos zijn naam. Met moeite keek hij omhoog. Helene knielde aan zijne zijde. Hij overwon zich ling; aldus stond zij sprakeloos, totdat de smart .haar overweldigend, zich in een gil een uitweg baande. „Mijn kind! mijn kind!” kreet zij en, het kleine lijk het beide «armen omvattend, zonk zij bewusteloos voor de baar neer. Zwaar viel haar hoofd voorover en het roode hartebloed vloeide uit haar mond. Aldus werd zij den volgenden morgen bewusteloos door de bedienden van het huis gevonden. Toen men Hiller, die zich weder her steld had, het voorgevallene mededeelde, snelde bij verslagen naar zijne vrouw en droeg haar op zijne armen naar zijne kamer. De haastig ontboden geneesheer constateerde het springen van een bloed vat in de borst; volstrekt niet gevaarlijk volgens zijn verklaring; een paar dagen rust en allee zou weder in orde zijn. Rust! Hiller glimlachte bitter bij de woorden van den geneesheer. Rust, ja, rust, dat zou het beste zijn voor haar en voor hem.... maar de rust.... voor eeuwig. Toen de geneesheer was heengegaan, meldde een dienaar, dat een heer WB- maar mijnheer wenschte te spreken. Hiller fronste het voorhoofd. „Zeker een bezoek van rouwbeklag. Indringeri ge nieuwsgierigheid. De menschen moes ten ons met rust laten.” Onwillig wend de hij zich naar het venster. „Moet ik den heer afwijzen?” vroeg de dienaar. Hiller antwoordde niet onmiddellijk. „Hoe ziet hij er uit,” vroeg hij na een pauze. „Zeer fijn,” antwoordde de bediende. „Hij lijkt buitengewoon veel op u, mijn heer”. „Op mij?” Hiller wendde zich om en staarde den dienaar met ontzetting aan. De overeenkomsten van Londen zijn aanvaard. In DUITSCHLAND heeft de Rijksdag de wetten, voor het herstel noodig, aangenomen, na dat de Duitsch-nationalen eerst zeer tegen waren geweest. Zij hebben later toegegeven en zoo zijn de Dawes-wetten aangenomen. De overeenkomsten zijn te Lon den zonder eenige plechtigheici ge- teekend. Nu kan dus worden voort gewerkt aan het herstel van Europa. Natuurlijk zijn we er nog niet. In ENGELSCHE zakenkringen heerscht de opvatting, dat de leening aan Duitechland nog op verschillende moeilijkheden zal stuiten. Zoowel in Engeland als in Amerika wordt het noodzakelijk geacht, dat er nog ver- schfltande veranderingen /worden aangebracht, voor er goed en wel zal kunnen worden overgegaan om de leening toe te kennen. Maar dat kunnen vrijwel alle punten van on dergeschikt belang worden geacht hoofdzaak is, dat de volken nu op den goeden weg zijn. Intusschen wordt'deride© In vele volkeren levepdig, dat de oerlogen moeten vermeden worden, vandaar nieuwe verdragen, die gesloten worden en al kan niet gezegd' wor den, dat door het aanwezig zijn van verdragen oorlogen worden voor - komen denk slechts aan het „vodje papier” van Belgie in 1914 Rijswijk, Schipluiden, Stompwijk, Veur, keuringskring Dordrecht omvattende de gemeenten Dordrecht als hoofdplaats, en verder de gemeenten Oud-Alblas, Alblasserdam, Ameide, Ar- keL Asperen, Barendrecht, Bleskens- graaf, Brandwijk, Dubbeldam, Everdin- gen, Giessendam, Giessen, Nieuwkerk, Gorinchem, Goudriaan, Groot-Ammers Hagestein, Hardinxvold, Heerjansdam, Hei- en Boeicop, Hendrik-Ido-Ambacht, Heukelum, Hoog-Blokland, Hoornaar IJsselmonde, Kedichom, Langerak, Leer broek, Leerdam, Nieuw-Lekkerland, Lex- mond, Meerkerk, Molenaarsgraaf, Nieuw- land, Nieuwpoort, Noordeloos, Ottoland, Papendrecht, Peursum, Ridderkerk, Schelluinen, Schoonrewoerd, Sliedrecht, Streefkerk, Tien hoven, 'Vianen, Wijn gaarden en Zwijndrecht. b. tweede keuringsdistrict Gouda, om vattende de gemeente Gouda als hoofd plaats en verder de gemeenten Ammers- tol,' Barwoutswaarder, Bergambacht, Berkenwoude, Bodegraven, Gouderak t Haastrecht, Hekendorp, Langerüigewei- de, Moordrecht, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Schoonhoven, Stol wijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen, Weerden en Zwammerdam. c. derde keuringskring 's-Gravenhage, omvattende de gemeente 's-Gravenhage, als hoofdplaats en verder de gemeenten BerkeL. Delft, 's-Gravenzande, De Lier, Prijs der AdvertentiënMaandag» en Woentdag» van 1 tot 6 regels l,li iedere regel meer O.lri/jj Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maalplaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woentdag en tegen 0,121/a per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1