Kerknieuws. GEMEEÜTERAADS- VERGADERINGEN. "STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. Kechtzaken. Ingezonden. 1 elegrammen, Burgerlijke Stand. Advertentiën. Dirk van middelkoop kz. Dankbetuiging. 65-jarige Echtvereeniging Dienstbode Drie Schildersknechts. rxf. ia de ou Een treurig geval Dezer dagen reed een jongetje van veer 10 jaar, met nog een kameraad je samen op één fiets langs den Paralel- Weg. De bestuurder geraakte zijn stuur" kwijt, met het gevolg, dat beiden in de slooï terecht kwamen. Onmiddellijk toe geschoten hulp redde de kleinen uit hun benarde positie. Nieuwpoort, 3 Sept. De vrouw van C. M. alhier had het ongeluk over een matje in de gang te struikelen. Zij kwam te .vallen en bezeerde haar pola zoodanig, dat het inroepen van geneeskundige hulp noodzakelijk was. Het muziekkorps „Kunst na Ar beid" zal a.s. Zaterdagavond een concert geven op den Dam ter herdenking van den verjaardag der Koningin. De melkprijs is alhier in korten tijd reeds twéémaal verhoogd en nu ge bracht op 14 cent per Liter. De loting voor de lichting 1925 zal voor deze gemeente plaats hebben te Schoonhoven op 10 Sept. aanstaande, des middags half twee. A mei de, 3 Sept De ooi vaars die dezen zomer op het dak der Hervormde Kerk alhier hebben doorgebracht, gekomen met hun tweeën, zijn naar hun winter verblijfplaats afgereisd, vergezeld van twee spruiten. Ridderkerk, 3 Sept. J.l. Dinsdag 26 Augustus heeft ten Gemeentehuize van Ridderkerk de eind-vergadering plaats gehad van de Gommisie voor de Herden king der Mobilisatie 1914. In een overzicht van hare ven-ichtin- gen, herinnerde de secretaris er'dan, dat in een den 30 Juni j.l. op uitnoo- diging vail den burgemeester van Rid derkerk gehouden bijeenkomst, de bur gemeesters van Hendrik-Ido-Ambacht Alblasserdam en Hoerjansdam besloten, voor bedoelde herdenkinl met Ridderkerk samen te werken, De wijze van herdenking bepaalde zich tot datgene, wat hot Nationaal Comité darvoor aan de hand gedaan had en ge constateerd mocht worden-, dKt in genoem de gemeenten de herdenking op eenvou dige en ernstige wijze heeft plaats ge vonden, overeenkomstig het gedachte pro gramma. Op den avond van den len Augustus trad Voor een bijeenkomst van oud-gemo- biliseerden te Ridderkerk in een der lo kalen van de Bijzondere M. U. L. 0- School aldaar, door het bestuur dier school daartoe welwillend ter beschik king gesteld, als spreker op Ds. A G. G. Hertog, van Rotterdam Verder werd een collecte langsdebui- zen gehouden tot het inzamelen van bij dragen voor het Nationaal' Steunfonds voor oud-gemobiliseerden. Ingezameld werd te Ridderkerk f 94,30 1/2, te Hen drik-Ido-Ambacht bedrag -nog niet be kend, te Alblasserdam f 75, te Heerjans, dam f 60,15, welke gelden aan het Natio naai Comité werden afgedragen, voor zoover Ridderkerk betreft zonder aftrek van onkosten,*wijl deze uit andere mid delen gedekt konden worden. De taak der Herdenkingscommsisie was hiermede ten einde gebracht en de Commissie als zoodanig werd ontbon den, Giessen-Nleuwkerk, 3 Sept. Vanwege de Hollandsche Maatschappij van Land bouw zal alhier in dezen winter een land- bouwcursus worden gegeven onder lei ding van den heer T. J. Stam, landbouw- onderwijzer, tevens hoofd der Openbare Lagere School. Door mej. Toom te Giesendam, ge diplomeerd onderwijzeres in de nuttige handwerken, is in deze gemeente een zaal afgehuurd, tot het oprichten eener naaicursus. Schijnbaar zien de huismoe ders het nut van zulk een cursus niet in, daar er tot op heden maar een 4-tal dames zich als deelneemster hebben op gegeven. Van harte hopen wij, dat het ledental zich spoedig zal uitbreiden. Een zoon van bode De H. uit Gies- sen-Oudokerk was dezer dagen zoo onge lukkig, dat hij het belastingplaatje van zijn rijwiel was verloren. Nu was de reis naar het postkantoor heen, om zich weer van een nieuw te voorzien, doch wie stelt zijn verbazing voor, toen dit plaatje door B. alhier was teruggevonden en deze het hem spoedig overhandigde. Dezer dagen reed de sigarenma- kersleerling W. K. per fiets op den Kerk- weg, Per ongeluk geraakte zijn voet be kneld tu8schen den trapper en het spat bord van zijn voorwiel, waardoor hij zijn stuur kwijtraakte en in de sloot reed. Na eenige moeite kon hij .zich wper op het droge brengen, en kwam zoodoende met den schrik en een nat pak vrij. De loting voor de Nationale Mili tie, lichting 1925, zal plaats hebben op Maandag 22 September e.k., n.m. 1.30 uur,-in de Raadzaal te Hardinxveld. Groot-Ammers, 3 Sept De leden der Jongelingsvereeniging hebben een reisje per autobus gemaakt naar Amsterdam, 's Morgens 0.30 uur -vertrok het ge zelschap. De tocht ging over Utrecht naar Am sterdam. Allereerst werd een bezoek gebracht aan „Natura-artis Magistra". Daarna aan het Panorama, voorstellende den „Intocht van den Heere Jezus in Jeru zalem". Ook nam men nog een schilde rijen-verzameling in oogenschouw. Na de stad verder te hebben bezichtigd, keerde het gezelschap 's avonds huiswaarts. _- Nadat Zaterdagmorgen j.l. de land bouwer H. de Jong, wonende te Noor deloos, alhier kaas had geleverd, werd zijn paard in de buurt Graafland over vallen door het bij landbouwers welbe kende lendenwee, waardoor het dier niet verder kon en gestald werd bij den alhier wonenden landbouwer N. de Vos. Na behandeling door den alhier wo nenden dierenarts den heer Hendrikse, kon de Jong Maandag zijn paard her steld weer halen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Eijkelenboom Pzn., thans onderwijzer te Osch, slaagde dezer dagen te Breda voor het examen Hoofdakte. a d. Ihssl, 8 September. J.l. Zaterdag heeft alhier de officieels opening plaats gehad van het Sportterrein. Niet tegenstaande den aanhoudenden werd om half vier op het G> terrein een stoet in elkander gezet, be staande uit dé Sfwrtcommissie, de beide Muziekvereenigingen, de Zangvereni gingen „Juliana", „Door Inspanning Uit spanning" ea Kunstmin". Verder de Turnvereniging „K.D.O." en de Voetbal vereniging uit deze gemeente en uit Krimpen aan de Lek. Op het terrein werd de openjngsrede uitgesproken door den voorzitter der Sportcommissie, Dr. Blom, waarna onder het spelen van een voetbalmatch de muziekvereenigingen zich om beurten lieten hooren. De uitslag van den voet balwedstrijd was ten gunste van Krimpen aan de Lek met 2—1. Na afloop hiervan hebben de zangverenigingen om beurten gezongen. Gezien de groote opkomst, niettegenstaande het ongunstige weer, zou deze bij mooi weer zeker o verwei digend geweest zijn. In de Maandagavond 1.1. gehouden vergadering uer Oranjevereniging „Trouw aan Oranje", alhier, werd door omstandig heden besloten de feestviering niet te doen houden op 10 September, doch de schoolfeesten op Vrijdag 12 September en de overige festiviteiten op Zaterdag 18 September. De nog bestaande vacatures in het bestuur werden aangevuld door benoeming van de heeren C. Romeijn en C. de Jong. Het programma voor Zaterdag 18 Sept. werd vastgesteld als volgt: Des middags 2 uur: Aan het Boveneinde, mastklimmen, omgeving Veerpad, ringsteken met ver sierde tilbury's, waarvoor ook 2 prijzen worden beschikbaar gesteld voor de mooiste versiering, Tuinstraat, tobbetje steken en ringsteken met fietsen. Voor de mooist versierde fietsen zullen ook 2 prijzen worden beschikbaar gesteld. 5 uur: Vanwege de Roei- en Zeil- veroeniging „De Hollandsche IJssel" zal een wedstrijd worden georganiseerd in het popvisschen en daarna in het ring varen met zeilvaartuigen. 0 uur: Zanguitvoering door verschillen de zangvereenigingen. 8 uur: Concert door de muziekver- eeniging „Concordia". Krimpen ad. Lek, 8 Sept. Door de hengelvereeniging „De Ruisvoorn", werd alhier een hengelwedstrijd gehouden, vo^r vereenigingen en alleenstaanden. Er werd deelgenomen door 16 vereeni gingen en 187 alleenstaanden. De prijzen der vereenigingen vielen als volgt ten deel: 1$ pr. Morgenstond, Rot terdam, 2e pr. Merwedevisscher, Dordrecht, 8e pr. Vriendenkring, Dordrecht, 4e pr. Kwibaal, Dordrecht, 5e pr. Onze Sport, Rotterdam, en 6e pr. Rolbliek, Rotterdam. De prijzen der alleenstaanden werden behaald: le pr. J. Dobbelsteins, Vlaar- dingen, 2e pr. J. Retel, Rotterdam, 8e pr. J. v. d. Linden, Dordt, 4e pr. J. v. Car- kam, Dordt, 5e pr. J. Kwakernaat, Rot terdam en 6e pr. D Hofman, Rotterdam. De duivenver. „De Luchtbode", hield een wedvlucht vanat Schoonhoven. Prijzen vielen als volgt ten deel: leen 3e P. Neef, 2e A. v. Meijeren, 4e en 6eChr. de De postduiveuveniBniging „De Reis duif', -hield Zondagen wedvlucht vanaf Woerden. Afstand 3\ K.M. Prijzen werden als volgt behaald: le J. Sala, 2e en 8e M. de Jong, 4e A. Nobel, 5e P. Nobel 6e en 7e Gebr. Stout en 8eJ. Roelofs. Van de duiven die werden losgelaten om 9 u v.m. kwam de eerste aan om 10 u. 0 m. 42 s. en laatste om 10 u. 40m.4s. De wed. P. H. v. W., kreeg een pot met kokend water over haar handen. Zeer ernstig werd hierdoor een dezer handen met bfandwonden overdekt. L. v. d. Heuvel had het ongeluk wegspringend stukje staal in een zijner oogen te krijgen. Zeer hevig werd hier door het oog verwond. Giessen Oudekerk, 3 Sept. Eenige kwa jongen» uit deze gemeente hebben Zon dagavond de aardigheid gehad om eers* het huis van de alleenwonende mej. K., met sttenen te bombardeeren. Dit n- g niet mooi genog zijnde, hebben zij mej. K. die op het geweld naar buiten kwam ten overvloeden nog een steen tegen het hoofd gegooid, waardoor ze bewusteloos ineen zakte. Naar we vernemen is ge neeskundige hulp ingeroepen. Hoewel deze (grap) op zich zelf toch al laf is, schijnt het ons ingemeen toe, daar deze vrouw n<>g hulpbehoevend is ook. Tegen de daders is procesverbaal opgemaakt. Giessen-Nleuwkerk, 8 Sept. Maandag avond gaf de muziekvereeniging „De Bazuin", alhier, ter gelegenheid van H.M. verjaardag een openlucht -concert. Het publiek, hetwelk In grooten getale op het dorp was saamgekomen, heeft weer bij zonder genoten, wat ook duidelijk bleek uit het applaudisec-ren. Ook de kinderen lieten zich niet onbetuigd. In optocht trokken zij al zingende met lampions door het dorp Om ruim elf uur keerde dan ook een ieder wel voldaan huiswaarts. Nieuw-Lekkerland, 3 Sept. Ter her denking van den verja rdag van H.M. de Koningin werd Maandagavond op het plein voor de Ned. Herv. Kerk alhier een concert gegeven door het fanfarecorps Apollo". Hoewel de lucht er d:eigend uitzag, hield het wêer zich goed en de gebruikelijke regen der laatste dagen bleef achterwege. Vandaar dan ook zt ker, dat de belangstelling g^oot was. „Apollo' blies er lustig op los en het publiek ge noot van de muziek, welke verdienstelijk werd uitgevoerd. Hulde voor de vereeni ging en haar directeur. Door de melkslijters alhier is de prijs van de melk met 1 cent verhoogd en gebracht op 15 cent per liter. Ouderkerk a/d IJssel, 3 Sept. In de gistermorgen gehouden raadsvergadering is de begrooting van den vleeschkeurings- dienst Yoor iy25. kring Krimpen a/d Lek, goedgekeurd en daarna overgegaan tot de overweging aan welke inschrijvers de inschrijving naar het timmerwerk en verfwerk, metselwerk en smidswerk van het nieuwe steigerhoofd met toebehooren, naar bestek en voorwaarden, teekening en aanwijzing, zou Worden gegund. Be sloten werd dit te gunnen aan de laagste inschrijvers, zijnde: Ie voor timmer- en verfwerk (in Amerikaansch gr en- n hout) aan M. de Jong Az voor f $444; de hoogste inschrijving was f 8990 2e. vour metselwerk W Visser Sc C. S ek, voor f 960; de hoogste inschrijving was f 1876 en 8e. voor smidswerk Adrs. Vis voor f 500; de hoogste inschrijving wasf 640. Zoodra de voor zooveel noodige goed keuring van Gedeputeerde Staten zal zijn verkregen, wordt het werk uitgevoerd. Stolwijk, 3 Sept. Getrouw aan hare jarenlange gewoonte, zal binnen eenige dagen de Wilhelmina vereeniging alhier weer een feestdag organiseeren. Het suc ces, dat de vereeniging van de oprichting af, en dat is bijna een kwart eeuw ge leden, steeds heeft gehad, waarborgt ons dat ook nu haar streven om aan de in gezetenen een prettigen dag te bezorgen zeer op prijs zal worden gesteld en het welslagen van het feest niet zal uitblijven. Het programma, dat nader in dit blad zal worden bekend gemaakt, belooft wuri goeds en voor „elk wat wils" en daar overal ook in de omgeving een feestelijke stemming heerscht, twijfelen wij niet of velen zullen zich opgewekt gevoelen, elk op zijne manier, aan de feestelijk heden der Wilhelmina-vereeniging deel te nemen. Ottoland, 3 Sept. Deze week had een bestuursverkiezing plaats der Knapenver- eeniging „Jachin" alhier. Aan de beurt van aftreding waren N. Gr en, als secre taris, T. A. Bos als penningmeester, G. Eikelenboom als bibliothecaris en G. Bons Gzn., als algemeene plaatsvervanger. Na gehouden verkiezing is het bestuur als volgt samengesteld: K. Eikelenboom. voorzitter, H. de Heer, secretaris, T. A. Bos, penningmeester, Adr. Stuij. bibliothe caris en M. Romeijn, algemeen plaits vervanger. De varkenspryzen in deze gemeente zijn als volgt: zware varkens f 48 - f 45, lichtere varkens f 41-1 43 per 60 KG. Handel zeer vlug De kaasprijzen die men alhier besteedt zijn: le soort kaas f 72-f 74, 2e soort kaas f 70—f 72 per 50 K.G. Met vluggen handel. De voordracht ter benoeming van zetters voor 'a Rijks directe belastingen luidt als volgt: le tweetal: no. 1 W Groen no. 2 S. Stuij; 2e tweetal: no. 1 R. van Buuren en no. 2 A. Zwanenburg Jr. Vo jr de keuring van autobussen zal deze gemeente, naar we vernemen, be- hooren onder het District Dordrecht. Zij die voor de lichting 1925 voor n dienstplicht ingeschreven zijn en hun wensch om b(j welk korp» ingelijfd re willen worden nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen bij den burge meester dezer gemeente vóór 5 October as. ter gemeente-secretarie. ^^■De prijs der melk, die eerst 14 cent per Liter was, is thans weer met 1 cent jLiter verhoogd en alzoo gebracht op 15 cent p«r Liter. Peursum, 3 Sept. De loting voor de Nationale Militie, lichting 1925, zal plaat» hebben op Maandag 22 September e.k., n.m. 1 uur, in de Raadzaal te Hardinx veld. Ameide en Tienhoven, 3 Sept. Door wijlen den EdelAchtb. heer H. van Eeten, Burgemeester dezer gemeenten is 0.a. gelegateerd aan het Burgerlijk Arm bestuur van Ameide f 1000, en aan dat van Tienhoven f 500. Willige-Langerak, 3 Sept. De uitslag van de op Dinsdag gehouden loting te IJsselstein voor de dienstplichtigen van de lichting 1925 is als volgt J. A. Vonk 1, G. van Kats 2, B. van Vliet 3, G. de Haaij 4, W. van Baren 5, L. de Mik 6, C. T. van Schaik 7, Jac. Versluis 8, C. J. Oosterling 9, A van Schaik 10, W. Rijneveld 11, A. de Vos 12, A. Vermeu len 13. De nummers 2, 8, 4, 9 en 10 hebben ;ens broederdienst. Na een inleidend woord van den voor zitter werden de notulen der vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Hierna was aan de orde het inkoopen der benoodigde brandstoffen, ingekomen waren 7 biljetten. Na breedvoerige bespreking werd be sloten, de benoodigde brandstoffen dit jaar in te koopen bij de firma Kloeken- berg te Nijmegen. Vervolgens werd besloten het lossen en rijden gezamenlijk uit to besteden, waar bij tevens werd vastgesteld, dat het loon der dragers niet beneden f 5 per dag mag zijn. Na afwikkeling van eenige huishoude lijke zaken, volgt sluiting der vergade ring. De loting voor de lichting 1925 zal voor deze gemeente worden gehouden te Gouda, op Vrijdag 19 September a.s des namiddags 2 uur, in de voorm.: Infan terie Kazerne. Gisterenmiddag had de bankwer kersleerling P. v. H. uit Gouda, werk/ zaam aan de elevators bij den beer J., het ongeluk uit te glijden, en in den IJssel terecht te komen, gelukkig werd dit on geval, door een medebankwerker spoedig opgemerkt en werd hij door toegeschoten hulp op het droge gebracht, zoodat hij er met den schrik en een nat pak af kwain. Zondag 81 Aug. hield de postdui- ven-vereeniging „De Witpen" een onder ling copcours van uit Roosendaal 58 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: T. D. Both le, 7e, 8e, He 12e, 30e, 36e, 40e, 50e en 09e pr.; H. J. Scholten 2e pr A. W Soet 3e,10e, 14e, 23e en 39e pr.: F. v. Vliet 4e, 5e, 34e, 37e, 88e en 59e pr.; G. den Braber 0e, 15e, 35e, 41e, 43e, 80e, en 01e prijs; C. Loendersloot 9e, 17e, 24e, 64e, 67e en 08e pr.; G. Palsgraaf 13e, en 42e pr.; F. Donk 10e, 20e, 58e, 05e en 71e pr.; P. v. d. Berg 18e pr.; J. Baas 19e, 27e en 47e pr.; G. v. Vliet 21e, 27e en 49e pr.; G. Donker 22e en 52e pr. L. de Bode 26e pr. W. Boom 26e pr. P. Burger 28e, 50e en 61e pr.; W. Loen dersloot 81e en 56e pr.; P. Boers 32e, 33e 40e en 70e pr.; P. d. Linden 44e, 45e, 53e, 54e, 02e en 63e pr.; A. de Groot 48e pr.; P. Mudde57e pr.; F Brokking 6e prijs. Eerste duif 85513, laatste 93211. F. Donk le overduif, P. Burger 2e en T. D. Both 3e overduif. Door de afd. van het Groene Kruis alhier, zal bij de ingezetenen een col lecte worden gehouden, ten bate der be strijding der kosten van de uitzending <van zwakke kinderen. Eenige meisjes hebben zich bereid ver klaard de groene kruisjes ten verkoop aan te bieden in de hoop dat de inwo ners haar niet zullen teleurstellen. Zevsnhulzsn, 3 Sept. Tot «ons leedwe zen moest wegens toevloed van copie, het verslag van den gemeenterad worden uiegesteld. Het wordt Vrijdag geplaatst. Moercaprile, 3 Sept. Bij Kon Besluit van 25 Aug. is tot Burgemeester onzer gemeente herbenoemd de EdelAchtbare heer A. Verheul Axn. Haastrecht, 3 Sept. De melkprijs is door de melkslijters wederom met 1 ct. verhoogd en van 15 op 16 cent gebracht Aan de waterleidingaansluitingen in beneden Haastrecht wordt met alle kracht gewerkt, om het Dorp, waar de aansluitingen bijna geheel gereed zijn, in het laatst van deze week nog aan te sluiten aan de watervoorziening vrijstelling weg. Ammerstol, 3 Sept. De melkslijters in deze gemeente hebben den melkprijs met 1 cent per Liter verhoogd en gebracht op 15 cent per Liter. Het mandenmakersbedrijf, dat in andere jaren aan vele ingezetenen werk verschafte, .verkeert thans in zoo'n de- plorabelen toestand, dat verschillende pa troons hun knechts hebben moeten be danken of hen een korteren arbeidsdag A.s. Zaterdagmiddag zal lijksche proefspuiten der brandblusch- middelen plaats hebben. Bleskensgraaf, 3 Sept De collecte voor den openharen eeredienat in de Ned. Herv Kerk alhier heeft opgebracht f 28.12 1/2. De handel in vette varkens blijft vlug met hooge prijzen. Men besteedt tot 43 c. per 1/2 K.G. Ook de handel in kaas blijft goed met hooge prijzen. Men be steedt tof f 72 per 50 K.G. Lekkerkerk, 3 Sept. De Gymn. Vereen. „K.D.O." alhier zal op Zaterdag 20 Sept. a.s. een openluchtuitvoering geven, waar aan verschillende wedstrijden verbonden zijn. De heer Schouten uit Kr. a. d. IJ. reed op den Kerkweg toen de heer Hu- bregtse hem achterop kwam. Bij de We tering haalde S. uit en kon de heer H. goed passeeren. Bij het passeeren echter schrok het paard met het gevolg, dat het rijtuig onderstboven ging, te water, de voerman half onder het paard. Ge lukkig was spoedig hulp aanwezig en stond alles spoedig weer op- den wal. De heer H. (wien totaal geen schuld treft), bracht twee der inzittenden per auto weg. Voor de betrekking van lantaarn opsteker in den kom der Gemeente heb ben zich 6 sollicitanten aangemeld. De begrooting 1925 voor het Bur gerlijk Armbestuur is opgemaakt tot een bedrag van f 12699. De melkprijs is wederom met 1 cent per L. verhoogd, en gebracht op 15 et. per Liter. Gouderak, 3 Sept. Zaterdag 30 Aug. hield de steenkolenvereeniging Winter- zorg een ledenvergadering. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Giessen Oudekerk en Giessen Nieuwkerk: G. van Reenen te Putten (Gld... Voor Hendrik-Ido-Am bacht en Reitsum c.a. (Fr.), S. de Vries te Ambt-Vollenhove B Krimpen a. d. Lek, 3 Sept. De heer J. Groeneveld Gz. hoopt 12 September den dag te herdenken dat hij voor 40 jaren organist werd dei Ned Herv Kerk alhier. Giessen-Oudekerk, 8 Sept. De collecte gehouden voor de Ned. Herv. Kerk, tijdens de Godsdienstoefening op Zondag 1.1., heeft opgebracht de som van f 57.61. Gouda, 3 Sept Dr. L. J. van Hoik nam afscheid als Predikant der Remonstrantsch Geref. Gemeente alhier. De scheldende Predikant richtte zich in zijn rede tot de Gemeente en tot het het jaar- i Kerkbestuur, die hem in den korten t(jd, dat hiLhier is geweest, zoo zeer ter zijde hebb^ gestaan, tot het College van Col lectanten, tot de heeren A. D. van Vreu- mingen en Petit, die de diensten met orgelspel hebben begeleid, tot zijn cate chisanten n tot den koster en tot hen allen in 't bijzonder richtte Dr van Holk een dankwoord ten aDcheiu. De heer A. D. van Vreumingen nam namens het kerkbestuur het woord om den scheidenden predikant dank te zeggep voor de wijze waarop hU zijn ambt hier heeft vervuld, waardoor het geestelijk leven in de gemeente en ook onder de jongeren is toegenomen. Namens de ge meente sprak de heer Van Vreumingen den wensch uit, dat het Dr. Van Holk en zijn familie in de nieuwe standplaats Utrecht wel zou mogeD gaan. Na den dienst hamen de gemeenteleden persoonlijk van hun predikant en me vrouw van Holk in de consistoriekamer met een handdruk afscheid. BERGAMBACHT. Voorzitter de burgemeester, de heer J. A. A. Uilkens. Secretaris de heer W. Schippers. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer P. van den Dool, die bericht van verhindering Zond. Na opening der vergadering verzoekt de voorzitter den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen voorle zen Na de voorlezing vraagt de voorzitter of de inspecteur van onderwijs tegen woordig lt bij hst eventueel geven van proefles van den te benoemen assistent voor de Openbare Lagere School IT. De voorzitter Neen, de Inspecteur li hierbij niet tegenwoordig geweest, doch deze geeft alleen een bewijs van bevoegd heid af. Na deze opmerkingen worden de voor gelezen notulen vastgesteld en goedge keurd. Hierna komen de ingezohden stukken ter tafeL De voorzitter deelt mede, dat het col lege van Burg. en Weth. tot assistent aan de tweede Openbare Lagere School heb ben benoemd de heer de Bruijn, wo nende te Ammerstol. Op de vraag van den heer Joh. Boer hoeveel sollicitanten er voor deze betrek king waren, deelt de voorzitter mede, dat er zeven sollicitanten voor deze be trekking waren en dat er onder deze ze ven candidaten twee vrouwelijke waren. Verder deelt de voorzitter mede, dat ingekomen zijn a een schrijven van Ged, Staten, In houdende goedkeuring van het besluit tot handhaving van de afschrijvingspercen tages van het Gemeentelijk Electrischbe- drijf. b. een schrijven van Ged. Staten, in houdende goedkeuring van de genomen comptabiliteitsbesluiten dato 1 Augustus 1924. c. een schrijven van Ged. Staten, in houdende goedkeuring van de getroffen regeling betreffende de jaarwedde van den gemeente-secretaris-ontvanger. d. een brief van den Directeur van den Vleeschkeuringsdienst. De voorzitter De heer Mogendorff heeft den vorigen keer in de Schoonho- vensche Courant de op- of aanmerkingen gelezen, welke hier in den Raad gemaakt zijn. In dit schrijven deelt hij mede, dat hij nog nooit klachten gehoord of ge kregen heeft. Hij staat er dan o&k ver wonderd over, dat er klachten gekomen zijn. Wat de dubbele keuring betreft, schrijft hij, dat dit noodzakelijk is, daar het kan gebeuren, dat bij e4n levend dier soms al teekenen van ziekte zijn waar te nemen. Hij schrijft verder, dat bijéén tijdige aangifte van de slagers, van een dubbele keuring weinig of geen last on dervonden wordt Bovendien werkt hij hen zooveel mogelijk in de hand De heer Hofland Er zal weinig aan te doen zijn. Maar er zijn klachten inge komen. De voorzitter De heer Mogendorff be grijpt niet, waarom die klachten ingeko men zijn Daar deze zaak al genoeg be sproken is, stel ik voor om al deze inge komen stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Vervolgens komt het tweede punt der agenda aan de orde, inhoudende een voorstel van Burg. en Weth. om de eere poort aan de feestcommissie af te staan. De voorzitter Op den lOen Septem ber a.s zal in deze gemeente het Ko- ninginnefeest gevierd worden. De feest commissie heeft zich daarom per brief tot den Raad gewend, met het verzoek de eerepoort te mogen gebruiken Burg. en Weth stellen voor hitrtoe vergun ning te verleenen. De heer C. vau der Hee Ik vind, dat dit verzoek komt als mosterd na den maaltijd. Het heeft toch al lang in de courant staan. De voorzitter Dat kan wel waar rijn, maar een courant is geen officieel or gaan. De heer J van den Berg Znnh ik begrijp, is de eerepoort een bezit van de gemeente, Het spijt mij we', dst ik het zeggen moet, maar den vorigen keer toen hier zoo'n Koninginnefeest gevierd is heb ik verschillende van deze menschen, die zoo voor dit feest waren, als bees ten naar huis zien brengen. Ofschoon ik geen voorstander van een dergelijk feest ben, zal ik er toch niet tegen stem men. Ik heb gezegd. De heer C. van der HeeAls er een dronken is, behoeft men maar niet altijd te zeggen, dat er van de anderen ook niets deugj. De voorzitter Is er nog iemand, die hierover het woord verlangt De heer Tempelman Ja, mijnheer de voorzitter, ik wensch hierover nog wat te zeggen. Wanneer een vader jarig is en zijn zes kinderen komen hem dan felici- teeren, doch er is er een bij, die dronken is, kan de felicitatie van den laatste niet even goed opfecht zijn, als die van die an dere vijf De heer D. Blanken Ik vind de uit drukking van den heer Vau den Berg wel wat al te sterk, dat kan niet door den beugel. Ik kan mij dan ook heel goed vereenigen met hetgeen den heer Tem pelman zoo even heeft gezegd. Ik vind het wel wat te kras. De voorzitter Ik geloof, dat de zaak al genoeg belicht is Laten we de slak maar door laten kruipen, want hoe meer zóut er op gedaan wordt, des te meer slijm komt er af. We weten nu eenmaal, dat een slak een slijmerig dier is. De heer J. van den Berg Er zijn nu geen slakken meer. De voorzitter Ik geloof, dat er zwar te slakken zijn, maar er zijn toch ook nog wel bruine en roode'slakken. Laten me hier dus maar niet meer over praten, Wenscht er soms nog iemand hoofdelijke stemming Niemand Dan zullen we het beschouwen, dat het goed gevonden fe. Vervolgens komt het derde punt d«J agenda aan de orde, inhoudende een votjf stel van Burg. en Weth. om een jaarlij»- sche subsidie aan de Politieschool toe w staan. De voorzitter In de maand April van dit jaar is er een verzoek van die vak school tot de gemeente gericht om een subsidie te willen verleenen. Hierop hebben Burg. en Weth, een schrijven aan deze vakschool gericht, met het verzoek het college op Me hoogte te willen stellen van den finaixcjteelen toestand der school. Op dit schrijfcel hebben Burg. en Weth. bericht gekreun, dat deze school in hoofdzaak in het leven werd gehouden door subsidies, welke zij van verschillen de gemeenten krijgt. Op deze sohool wor den toegelaten jongen», die een goeden aanleg tot studeeren hebben, doch wier ouders niet in staat zijn, deze studie te bekostigen. Het is te begrijpen, dat men pp deze wijze een goed politiekorps ver krijgt, en men het politiepersoneel ver dere ontwikkeling bij kan brengen Burg. en Weth. stellen dan ook voor, om aan deze school een jaarlijksche sub sidie te verleenen van f 10. De heer A. OskamWeet u soms waaruit die ontwikkeling bestaat Wordt vervolgd. Schoonhoven, 8 Sept. Gemeenteraad. Openbare Vergadej ring van den Gemeenteraad der gemeen te Schoonhoven op Donderdag 4 Septem ber 1924, des namiddags twee ure, ten Stadhuize, Punten van behandeling le. Ingekomen stukken. 2e. Aanbieding ontwerp gemeente- en drijfs-begrooting, dienst 1925. 3e. Benoeming van een gemeente-archi varis. 4e. Verzoek van den Gemeente-Opzich ter om eervol ontslag als zoodanig. 5e. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan de weesouders van het Gereformeerd Weeshuis. 6e Voorstel inzake het verleenen van een pensioen aan voormelde weesouders. 7e. Benoeming verschillende Raads commissies. 8e. Ruiling van grond. 9e. Voorstel betreffende het geven van Handwerkonderwijs. 10e. Behandeling van oninbare posten. 9a. Aanbieding tot vaststelling van een ontwerp-overeenkomst, inzake de verhu ring door de gemeente aan den Staat der Nederlanden van een gebouw tenbe hoeve eener dagnormaalschool, eventueel kweekschool. Ruiling van grond. De firma Goe- dewagen (L. de Moll) en de heer A. den Bouter zijn bezitters van een paar klei ne stukjes grond achter de Koestraat. Om moeilijkheden te voorkomen voor wat betreft eigendomsrecht, wordt thans aan den Raad het voorstel gedaan om deze stukjes grond te ruilen voor een stuk aangeplempten gemeentegrond in den Zevender, nabij het Melkgat. Zang en Muziek. De verjaardag van de Koningin is hier ter stede her dacht met een concert van de "Christe lijke Zangvereeniging „Excelsior" onder leiding van den heer B. A. Hoon, en een concert van „T.A.V.E.N.U.", even eens onder diens leiding. Het was zeven uut geweest, toen „Ex- selsior" de uitvoering opende met het „Wilhelmus". Dat klonk gedragen door den stillen avond. Verder was een flink programma samengesteld, en werden de nummers goed afgewerkt. De uitspraak viel zeer te loven „Het Kerkje" bekoor de door zijn eenvoud, evenals „Avondkoor" Het concert werd besloten* met het „Wien Neerlandsch Bloed". Te acht uur verscheen „T.A.V.E.N.U." op de vlakte of liever in de geïmprovi seerde muziektent, die ons deed verzuch ten waar blijft de nieuwe muziektent, om haar concert ten gehoore te brengen. „T.A.V.E.N.U." heeft ook nu weer zijn ouden roem gehandhaafd, en meer dan dat. Het heeft op schitterende wijze de verschillende nummers vertolkt. H e t nummer was natuurlijk „De Slag bij Waterloo", die als altijd boeide van het begin tot het einde. De opgewekte hoorn signalen, zoowel als het klagen der ge wonden en het knetteren van het salvo, zoowel als het lichten van bengaalsch vuur, hielden de luisteraars in span ning. Het applaus was groot. Er was een enorme schare op de been om van deze beide concerten te genie ten. Weesouders Geref. Weeshuis. Aan den Raad wordt voorgesteld om aan de weesouders van het Geref. Weesbuis, den heer L. Batenburg en echtgenoote, met ingang van 1 Oct. .eervol ontslag te ver leenen als zoodanig. Tevens wordt voor gesteld om zoolang de echtgenoote leeft, een jaarlijksch pensioen toe te kennen van f 1Ó0, ingaande op den dag van het ontslag. Dit pensioen komt ten laste van het Geref. Weeshuis. Benoeming gemeente-archivaris. De heer G J. Lugard te Den Haag bood aan om hier ter- stede het gemeente-ar chief in orde te maken, daar hij dit la ter als een aanbeveling voor zich kan doen strekken. Thans wordt voorgesteld aan den ge meenteraad om den heer Lugard als ge meente-archivaris te benoemen, buiten bezwaar der gemeentekas. Gemeente-Opzichter. De beer K. Hensens, gemeente-opzichter, verzocht eervol ontslag uit gemeentedienst. Aan den Raad wordt voorgesteld dit verslag eervol te verleenen met ingang van 1 Januari 1925. Tevens wordt voor gesteld om in verband met de toename der technische werkzaamheden voor de gemeente, den te benoemen titularis den titel te geven van gemeente-architect. Door een toeval getroffen. Gister avond werd de 17-jarige A. v. W. wo nende op den Goortschen weg te Nieuw poort onwel. Teruggekomen van de touw- baan waar hij voor korten tijd nog werk zaam was, wilde hij om 8 uqr met het veerbootje naar zijn huis vertrekken. Toen hij in het bootje gestapt was werd hij door een toeval getroffen. Door be hulpzame handen werd hg naar den kant gebracht, waar hij na eenigen tijd ge legen te hebben weer bij kwam. Door de politie werd de jongen, die meer van toe vallen te lijden heeft, naar huis gebracht. Onbestelbaar poststuk. Terug ont vangen ten Postkantore alhier als onbe stelbaar in de tweede helft der maand Augustus een brief: T. de Graaf, Lan- gerak. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het ge- wenscht de per post te verzenden stuk kan steeds van <mx volledig adres straatnaam en huisnujpmer ts voor riep. Botermarkt. Op de heden alhier gehouden botermarkt was aangevoerd 50 K.G. Weiboter. Prijs f 1.15 per pond. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door»- het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 3 Sept. Verwachting tot den avond van 4 Sept.: Matige, later wellicht afnemende noor delijke tot oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of goen regen, zelfde temperatuur. Vermiste stukken. Aan het station te Vlissingen wer den twee aan get eek end e brieven uit een postnijtuig vermist. De politie te Vlissingen heeft in verband daar. mee een postbeambte aangehouden Later is deze man weer op vrije voeten gesteUd, daar bericht is ont vangen. dat vde beide brieven Zater dagavond, 36 uur na de vermissing te Utrecht in denzelfden postwagen, die reeds eenige malen door het postpersoneel was nagezocht, zijn teruggevonden. Botsing In den nacht Is op den Haagweg onder V asse naar een auto, uit Den Haag geko men en bestuurd door den heer De Graaf, wi.nhandelaar te Leiden, in volle vaart tegen een woojvwagen gereden. Een der beide inzittenden van den auto. de heer L. L. van Dijk. hoedenwinkelier te Leiden, kreeg tengevolge van den schok een hersenschudding en is naar het Elisabeths gasthui» te Leiden over gebracht De auto en de woonwa gen werden ernstig beschadigd. Zakkenroller be- trapt. Op een tramwagen van lijn (J is te Amsterdam een dame een portemonnaie. inhoudendepl.m. f 10 ontrold, Toen zij den vermoe- deiirjken dader vastgreep, wist de ze zich los te rukken, doch hij is even later op de Prins Hendrikka>- de aangehouden en vandaar naar het bureau in de Warmoesstraat ge leid De vermiste portemonnaie mei nhoud is dtoor een onbekend ge bleven persoon aan de eigenaresse teruggegeven er Vooruitstrevende oud es! Dezer dagen deed een 9 tal verp'eegden van de Ned Hervormde Diacon e tt Edam een tochtje pftr autobus door Noord Hol land De oudjes, die niets bang wareh ;u het „nieuwerwetsche" ver voermiddel te'den te zamen 717 jaren Ook bielden zij wel vam een pret e. want zi: bezochten nog de ker- TTPS te Alkmaar KCcntoanK te Koueraam. 'In een zaak tegen den 51-jarigen w.naeiier T. J. te Gouda, ajp- pedlant tegen een vonnis van het kantongerecht aldaar, waarbij hij wegens het voor het publiek ten verkoop in voorraad hebben van levensmiddelen (tarwebloem), van ondeugdelijke samenstelling, ver oordeeld was tot f 30 boete subs. •10 dagen hechienis, heeit het O-M. bevestiging van dit vonnis gere- quireerd. In een zaak tegen den 24 ja rigen chauffeur A. de B-, le Oude- wateir, appellant tegen een vonnis van het kantongerecht te Schoon hoven. waarbij hij veroordeeld ie, wegens een overtreding der motor en rijwielwet, tot f 30 boete subs, 15 dagen hechtenis, met toewijzing der civiele vordering, lot een be drag van f 37,50, heeft het O M. bevestiging vam dit vonnis gee.scht Nln een zaak tegen den 39- jarigen kaashandelaar A. S. v. W-, te Gouda, directeur der commandi taire vennootschap A. v. uelder a kaashandel aldaar, appellant tegen een vonn's van het kantongerecht te Gouda, waarbij hij wegens over treding van de invaliditeitswet het niet op tijd plakken van ze gels op de rentekaarten zijner ver- zeKeringspiiclnige ondergeschikten veroordeeld was tot 104 geld boeten van f 2, heeft het Ó.M. ver- nie.iging van dit vonnis gerequi- reerd en veroordeeling tot 116 geld boeten van 1. Aanvaring. De kan tonrechter te Gouda heeft de s.eep booikapiteins A. H. R. en P. B., beiden te Rotterdam, veroordeeld wegens het als schipper bi, de bin nenvaart niet in acht nemen van de voorschriften tot voorkoming van aandrijving of aanvaring, ieder tot f 10 boete, subs. 5 dagen hech tenis Hiertegen waren de beklaag den in hooger beroep gekomen. B. was niet verschenen. Beklaagde R. vertelde, op 1 Sep tember 1923 .met een sleep uit drie diep geladen schepen bestaande, den IJssel opgevaren te zijn. Het wa» in den namiddag; het water was van ebbe en er stond veel stroom. Beklaagde wa» kapitein op de voor ete sleepboot een motor - zijn medebeklaagde stuurde de tweede motorboot. Een derde motorboot, d'e niet tot den sleep behoorde maar een eindje tegen den stroom in meehie'p, lag voor beklaagde? schip. Door het lawaai, dat de uit laten maakten, hebben de beklaag dan. aldus het verhaal van R niet gehoord, dat de schepen, die den s'eep achterop voeren, signa len gaven, om te kennen te geven, dat zij wilden passeeren. Hierdoor is een aanvaring met een der ach terop varende sdhepen ontstaan De schade, daardoor ontstaan, is slechts gering: Nada/t getuigen gehoord warem, nam het O M requistoir en vorder de vernietiging van het kantonge- rechtvonnis. met beklaagdee vrij- gpraak. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Schoonhoven, 2 Sept. 1924. M. de R. Maandagavond bevond ik mij onder de velen, die naar de muziekuitvoering van „T.A.V.E.N.U." stond te luisteren. De gespannen aandacht, en de stilte, en kele aartsbabbelaars en kwajongens tel len niet mee getuigden van de groo te waArdeering van het Sch publiek voor de prestatiesv. van dit muziekgezelschap En terecht I We mogen Schoonhoven ge- lukwenschen mët deze vereeniging en haar ijverigen directeur, tusschen wie blijkbaar zoo'n goede samenwerking be staat en die zoo sterk den indruk ge ven, steeds naar beter te trachten. Mo gen zij voortgaan op dezen weg en ons stadje nog vele malen gelegenheid ge ven naar goede muziek te mogen luiste ren. Maar I Er moet me iets van het hart over No. 4 van het programma „De Slag bij Waterloo". Was de keus van dit stuk gelukkig? Ik wil niets af dingen op de vertolking van „T.A.V.E. N U Deze was schitterend. Ook niet op de muzikale waarde van het stuk. Daarover kan ik als leek niet oordeelen. Ik vroeg me afWat kan den compo nist bewogen hebben een veldslag tot onderwerp van zijn compositie te ne men Ik kan me onmogelijk voorstellen dat iemand, die zelf „in 't vuur" ge weest is, op deze wijze een slag zou ver tolken. Zelfs in den goeden(P) ouden tijd was de oorlog iets barbaarseheen moord op groote schaal, iets afgrij selijks Moest dit muzikalisch uitgebeeld worden, dan zouden er m.i. niets anders dan dissonanten ih voorkomen, zoodat de hoorders wegliepen en riepen „Dat nooit meer I" Stelt u voor, dat een com ponist hetzelfde zou willen vertolken, dat Barbusse gaf in „Het Vuur". Wat we nu kregen, was iets „moois", iets „roman tisch". O ja, er was ook het gekerm der gewonden! Ik heb wel dissonanten gehoord. Maar was het geheel zoo, dat we een koude rilling kregen, dat we ook maar even iets voelden van het afgrij selijke van den oorlog Integendeel! Het was een „mooi" stuk. Het was poëtisch. En dat schieten, nietwaar Prachtig I En dat is het nu, waar ik tegen op- akom. We moeten niet een schoonen schijn geven aan iets, dat afschuwelijk is! Dat is onwaar! Dat kon wel eens met een kras woord volksmisleiding ge noemd worden. En daartoe moet or.ze muziekvereeniging zich niet leenen Laat zij geen nummers meer op het program ma zetten als „De Slag bij Waterloo' Er is zeker nog wel wat anders te vinden, waarvan meer opvoedende kracht uit gaat Natuurlijk zullen velen het niet met me eens zijn. Mochten echter enkelen tot nadenken gebracht worden. Mijn schrijven bedoelde niets anders te zijn dan EEN STEM UIT DE MENIGTE. (tigen- Riudio-dienstj. Arme klsin». HAARLEM, 3 Sept. Gisteravond geraakte het 4-jarig zoontje van den arbeider Van der K-, wonende aan het Achterom te Abbenes, in de Ringvaart, nabij Lisse. Oadat men het kind vermiste ging men direct op onderzoek uit. Eerst te gen half elf werd de kleine leven loos opgehaald. Mijnongelukken. MAASTRICHT. 3 Sept. Tenge volge van een schietongeval op de staatsmijn „Maar ts", is de mi n- werker Koenen uit Sittard gedood. I)e mijnwerker Eikenboom ui|t Nuth werd zwaar gewond- Op de staatsmijn „Emma" te Hoensbroek werd de mijnwerker Lammers uit Nuth door afvallend gesleente gedoodq. Botsing tusschen auto en trein. BERLIJN, 3 Sept Bi] een bot sing tusschen auto's en een trein in de omgeving van Grafenheinisch zijn twee inzittenden der auto s ge dood. Een persoon werd zwaar gewond. Ter dood gebracht. LONDEN, z Sept De moorde naar Patrick Mahorne van East bourne, is vanmorgen in de gevan gesteen te gedood. Koningin Wilhelmina geëerd. BOEDAPEST, 3 Sept. Naar aan- leiding van den verjaardag van Ko ningin Wilhelmina hebben dankba re Hongaarsehe ouders, wier kin deren bij Hollandsohe families in huis zijn geweest, een huldigingB telegram aan de Hollandsche Yorsiin gezonden. SCHOONHOVEN. Van 1-3 Slft. i Geboren Grietje, d van T. Kok en G. Bode. Louis Henri Adriaan, z. van H. B. v. d. Bergh en J. Denzier. Jannigje Corne- lia, d. van G. de Lange en J. Hart j man. Maria Margrieta, d. va® 1 A. Muilwijk en M. M. Luttik. Aleida, d. van K- J. Hondius en i D. van Lochem. Ondertrouwd van Elteren, oud 26 j. en C. Rietveld, oud 20 j, j OTTOLAND. Aug. Geboren, TeuntQe Adriaantje, d. van H Eikelenboom en A den Dikken Bertje, d. van J. Ver- wolf en T. H. Boe. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Van 21—31 Aug. Geboren Gerrit, z. van J. van Cappellen en L. G. van Jeveren Pieter Cornelis, z. van G. Schenk en J Jongeneel. Annig- je. d van A A. de Vries en B. de Zanger Arie, z- van W. Twigt en J A van Leeuwen Ewoud, z van A. Koo mees en S. '-nn der Vlist OUDERKERK a d IJSSEL. Aug Geboren Maria Cornelia, d. van A Omon en O den Ouden. Jan Vfarius z van N Ho dermans en M Heuvelman Geertje, d van A - Schouten en G. Bmssee. Hen drik. z van B Noorlander en C. V'nV Maria Johanna, d. van H J Leentfaar en G. Horppen •'oiiwer Bastiaan. z. van W, Verwe'i en A Opschoor. Ger- hardus. z. van G. Foks en A. Brussé Aaltje, d vau C. Slin gerland en A Henive'man Ari na Adriaant'e. d van H. Heuvel man on C Visser Getrouwd J. P Kleijburg en U de Vr'es J L. Nomen en N van der Voorden v W. Drieen hulzen eft S Kroeseh Overleden M Evegtroen. oud 84 echtgenoote van A. v. d Wal.— P van Mullem, o<ud 84 j., weduw naar van A Dekker. M Onet- wedder. oud 3 i W. Bloot oud 53 i echteren .van C. de Jong Mz. GOTTDRIA AN Aug. Geboren Hendrik, z. van D. v Oenderen en L Bassa. 9 Getrouwd J Voor»lui8 oud 32 i en M S Akkerdaas, oud 22 j. AMEIDE Van 1—31 Aug. Geboren Gerrigje d van A. van ITol'en en M Versluis. Getrouwd D L Wijland. oud Dj. en J. Labee, oud 18 j. Overleden C van der Zouwen oud 5^ jaar H Kriellaart, oud 86 I J Kentie, oud 75 j-, we duwe van W A Roth. P. van Kek em echtgenoot van M. de Gans Leven oos aangegeven zoon van W KroonH van Eeten. oud 59 I Marktberichten WOERQEN, 3 Sept. (Draaciioos Aan gevoerd werden heden op de kaasmarkt 336 partijen kaas. le kw f 7175, 2e kw f 6770, met rijksmerk f 0777. Handel matig. GORINCHEM, 1 Sept Zware kalf- OnDKRTRODVTD: H. BUKEDVELD Lz. en A. M. C. DE KONING. Oouda, Hoogstr. 13.) 2 Sept. 1924 Schoonhoven, Huwelijksvoltrekking 16 Sept. a.s. Heden behaagde het den Htere na een langdurig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, tot zich te nemen onzen zeer geliefden fccht- genoot, en der kinderen zorg- dragenden Vader, de H^er in den ouderdom van 48 jaar en 5 maanden. Uit alller naam: Wed. D. v. MIDDELKOOP- Anker en FRANCINA. Tienhoven bij Ameide, 1 Sept. 1924. —o Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij de herdenking van onze ondervonden, betuigen wij onzen oprecht hartelijken dank. C?'VONK. M. VONK-de Bruin. Tienhoven, 1 Sept. 1924. koelen f 400500, melkkoeien f 275 f 875, kalfvaarxen f 200305, gulste vaarzen f 170230, graskalveren f 40 f 100, nuchtere kalveren fok f 1028, dito export f 1520, overloopers f 20 f 35, biggen f 816. AMSTERDAM, 3 Sept (Draadloos). Heden waren op de veemarkt aangevoerd 271 vette kalveren, le kw. f 1.12—*1.20; 2e kw f 0.95—1.10, 3e kw. f 0.80—0.94. 42 nuchtere kalveren f 1826; 552 vette varkens le kw f 1.021.04. Holl. vette varkens le kw. f 0.981.02. Over- zeeuwsche en Geldersche le kw. f 1.02 f 1.04. GORINCHEM, 1 Sept. Boter f 1.25 f 1.30, Eieren 9—9 1/2 c. Gorinchemsche Eierveiling. Aange voerd 0518 stuks. Prijs kipeieren 8.70 f 9.40, eendeieren f 7.70 per 100. OUDEWATER, 1 Sept. Kaas. Aange voerd 70 partijen, 3150 stuks, wegende ongeveer 15.750 kg. Gest. le srt. van f 67—70, dito 2e srt. van f 66—69, dito zwaardere f 6975. Handel matig. -ROTTERDAM, 1 Sept. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: magere runde ren 304, 291 vette kalveren, 1419 scha pen of lammeren, 961 varkens, prijzen per 1/2 kg. koeien vaü 455i 1/255 60—62 c., ossen van 52—55—61 c., kal veren 70—77 1/287 1/290 c., schapen 3945 c., lammeren f 3252 per stuk, varkens 40—42 44 451/2 c. GOUDA, 1 Sept. Komkommers le efoort i 8.70, 2e srt. f 4.80, 3e srt. f 1.20—3, gele f 5—0.90, andijvie le srt. f 1.70— 2.50, 2e srt. f 0.80—1.20, kropsla f 0.70— f 2.10, bloemkool f 128, savoye kool t 8.20, roode kool f 0.408.20, alles per 100 stuks, tomaten a f 8.709.20, b f 0.80—7.80, c f 7.30—7.90, bonken, f 50.10, kriel f 22.40, alles per 100 pond; snijboonen le srt. f 22—39, 2e srt. f 717, stokhoonen f 2032, stamboo- nen f 20-25, spekboonen f 17.60-19.30, pronkboonen f 8.20—9.40, uien f 5.40— f 7, spinazie f 6.90, postelein f 8—11.40, alle,s per 100 K.G.; wortelen f 6.50, kro ten f 1.80-^3.90, selderie f 2.30, alles per 100 bos; suikerperen le srt f 8.40, 2e srt. f 6.40 per 100 K.G. ROTTERDAM, 2 Sept. Eieren. Rotter- damsche veiling Warmoezierstraat. Kip eieren f 8,05—9,90, eendeieren f 7,70— 8,10, de 100 stuks. Aanvoer 155000 st. N.V. Rotterdamsche Cons.Veiling Weenaplein. Aanvoer 137.000 st. Kippen eieren f 6,25—9, eendeieren f 7,25— 7,75, kalkoeneieren f 10—11. BODEGRAVEN, 2 Sept. Kaas. Aan voer 240 wagens, waarvan 209 rijksmerk tezamen 10.329 stuks, wegende 72.303 K.G. Prima Goudsche f 7579, mindere f 6973, zwaardere f 81, zonder rijks merk f 6775. Handel matig. ROTTERDAM, 2 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 228 paarden, 35 veulens, 1324 magere runderen, 65 vette runderen, 300 vette kalveren, 260 nuchtere kalveren, 975 graskalveren, 330. schapen of lammeren, 450 biggen. 14 bokken of geiten en 26 overloopers. Prijzen per half kilo Koeien 45 van 52 1/2/55 cent tot 00/02 cent, ossen 52 van 56 cent tot 62 cent, stieren 45 van 50 cent tot 55 cent, kalveren 65 van 75 cent tot 85/87 1/2. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 300—400/510, kalfkoeien f 380 —490, stieren f 160—520, pinken f 160 —220, graskalveren f 60120, vaarzen f 210—300, paarden f 210—350, biggen f 916, dito per week f 1,502, slacht- paarden f 90—200, hitten f 130—300, overloopers f 20—30, veulens f 50—85, fok nuchtere kalveren f 2040, slacht nuchtere kalveren f 2025. LEIDEN, 2 Sept. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 398, 370 van 100 K.G. en daarboven f 0,89—0,87, 22 ücht soort f 0,860,82 per kilo (levend gewicht), handel matig DE WERKELIJKE OORZAAK VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheuinatick is de bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug, de ledematen en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelijkheid te wijten aan overtollig urinezuur in het bloed, door zwakte der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bijtijds Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren, gewrichten en zenuwen, en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuur- kristallen hebben afgezet, onder vindt men scherpe, hevige, ver schietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellin gen. Rheumatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in de rugspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn be speurt een onaangenaam of ver lamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urinekwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheumatiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwel lingen, rugpijn, niergruis enz. ver oorzaken Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1,75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 50 Mevrouw BERN. BOOQAERDT te Krimpen a/d Lek vraagt tegen 1 October of later.een flinke Terstond ««'vraagd: D. BLOM, Mr. Schilder, B 200, Alblasserdam.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2