tie luijs I NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. EERSTE BLAD. FEUILLETON. De roode handen. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. LEERDAM Keelontsteking Abdijsiroop 1 1095.- - 1075.- m>af 1250.- oen zeer leoe orlizi n 1700.- - 1675. No. 4863 Maandag 8 September 1924. 56* Jaargang Plaatselijk Nieuws. ijke Stand. Bericht. Bart, Tao Alph< Telefoon 20. jl de modernste if de Ontzet staarde rdson tractor in rd een zoodanig hooide krachten van breu- rter f te nu om uit keurigheid in de FORDWAGEN, Telef. 80 I Ingezoadei Mededeeliügei. r oezaïxh. bronchiti8. schorheid. Gebruik AKKER'. 8. W. N. VAN N00TEN, SCHOONHOVEN. Uitgever*. Postch. en Girodienst 13763. om Londen zij in moet aan zekere it, voldoen. De name scheikun- rne gereedschap- rerkte machines, tie in de FORD tot het geheel eeste zorg opge- SCHOOTHÖVÏISCHÏ lOüffif EREF. KERK. LLE. V.m. 10 uur em n ra. 6 uur Lee» Groot-Ammors, 8 Sept Het paard van den landbouwer N. de Vos, alhier, ge spannen voor een vierwieligen wagen, ging Donderdagavond in de buurt Graaf land op hol en rende de Kerkstr. in. Op den Lekdijk werd het dier tot staan ge bracht. Wonder dat er gefen ongelukken ge beurd zijn, daar *s avonds veel kinderen in de Kerkstraat spelen. De loting voor den dienstplicht voor deze gemeente voor de lichting 1925, zal plaats hebben te Giessendam in het ge meentehuis op Vrijdag den 19en Sept. 1924, des namiddags 2 uur. Door Gedeputeerde Staten der Pro vincie Zuid-Holland is bij publicatie de uitslag bekend gemaakt van do in Maart en April van dit jaar gehouden stieren keuringen. Bedoelde publicatie vermeldt verschil lende namen van eigenaren der bekroon de stieren, alsmede de behaalde premiën, welke varieeren tusschen f 25 en f 100. Door het Waterschap „de Over waard”’ is het stoomgemaal te Nieuw- Lekkerland, Elshout) vervangen door een electrisch, hetwelk dezer dagen in wer king is gesteld. Verschillende polderbesturen, waaron der ook het Bestuur van de polders Gel- kenes en Ammers-Graafland c.a., waren Donderdag 1.1. uitgenoodigd het nieuwe gemaal in werking te zien. Naar wij vernemen voldoet het nieuwe gemaal uitstekend en verzet in denzelf- den tl^l eens zooveel water als het oude stoomgktaaal. Haastrecht. 8 Sept. Verleden week ia in Boven-Haastrecht wederom een auto verzakt. Ongelukken zijn daarbij niet voorgevallen. Zevenhuizen, 8 Sept. Het fanfarecorps „de Kleine Trompetter”, directeur de heer Biele uit Den Haag, behaalde op het gehouden concours j.L Donderdag een eerste prijs met 824 punten in de eere-afdeeling. De uitslag van de gehouden aan besteding door den Architect Dirk Stuur man te Gouda voor het Douwen van een winkelhuis te Lekkerkerk is als volgt: D. Ölijk 8c Zn., Lekkerkerk f 6100.—; B. van Eeeteren, Lekkerkerk t 5898.—; A. Borsje, Lekkerkerk f 5615.A. Moo- ten, Moordrecht f 5465.Firma J. Noordergraaf, Lekkerkerk f 5246. Begroeting f 5881. Gegund aan de Firma Noordergraaf te Lekkerkerk. Zevenhuizen, 8 Sept. B. en W onzer gemeente hebben voor de veiligheid van de passagiers, ingevolge art. 1 lid 3 der betreffende verordening, bij schrijven aan de autobusondernemers in deze gemeente medegedeeld, dat in iedere bus twee uit gangen bevinden moeten t w. .een aan den zijkant en een aan den achterkant. Het fanfare-corps „De Kleins Trom petter”, gaf Zaterdagavond in den tuin van het hotel Vos een openbaar Concert. Begrijpelijk waren als naar gewoonte hiervoor honderden menschen opgeko men, om naar de heerlijke muziek te luisteren. Wij krijgen dan ook weer een fijn stukje muziek te hooren. tengewone i 183.511,82. Batig saldo f gowone f 27.894,16, Bui tengewone f 15.887,10. Tot de Openbare Lagere Scholen in deze gemeente zijn per 2 September j.f. toegelatenSchool I 13 leelingen, School II 24 leerlingen, Schoomil? leerlingen en School IV 85 leerlingen (waarvan 11 tot de M.U.L.O.-afdeeling). De heer G. T. den Breojen~Ts be noemd tot lid van de Financieels Com missie tot onderzoek van de gemeente- rekening en begrootlng, in tfe plaats van den heer H van den Bout, clïo daarvoor bedankt heeft. Van 22 tot en mot 28 Augusfïïs j.L zijn alhier door de Schutsluis naar bin nen gelaten 42 vaartuigen, waarvan 81 boven en 11 beneden de 10 ton, te ramen 1042 ton. Door commissaris van do trek vaarten tusschen Dieherbrng en Muiden, is het aanbrongen van oen kleibokisting in de Zuidelijke' Kade van den Noord- polder te Muiden opgedragen aan den heer P. C. Langeveld alhier Bergambacht, 8 Sept. In de vorige week werd alhier voor ie soort kaas be steed van f 74 tot f 78 en voor 2o soort van f 68 tot f 72 do 50 K.G. Voor vetto varkens werd besteed van f 41 tot f 44 de 50 K.G. De polderlasten van den poldor Zuidbroek alhier bedragen over 1924 f 6,50 per H.A. en die van den polder Bergambacht eveneens f 6,50 per H.A. We leven thans in een periode, dat alle levensmiddelen duurder worden. Door de broodbakkers is het tarwebrood myt 1 cent per 8 H.G. verhoogd en het wit tebrood met 2 cent per 8 H.G. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat de landbouwer W. van Bu ren alhier bij een toom kippenkuikenp, een der dieren een papagaaienkop en snavel heeft. Bleskensgraaf, 8 Sept. Bij onderhand- sche verkoop is de brood- en beschuitbak- kerij aan en bewoond door B.’ Blokland alhier, overgegaan in handen van M. A. Ooms, eveneens alhier. De collecte voor het mobilisatle- fonds bracht op te Molenaarsgraaf f 39, te Brandwijk f 53 en te Wijngaarden f 9,11. I)è prijzen der varkens gaan nog steeds de hoogte in, zoodat reeds tot 46 cent per half KG. wordt besteed. Ook het veevoeder is in den laatsten' tijd enorm in prijs gestegen, zoodat het voor deel der hooge spek- en taasprijzen niet zoo groot is als het schijnt. Gouderak, 8 Sept. Door de melksljjters alhier, is de prijs der melk, met een cent per liter verhoogd en hierdoor ge bracht op 15 cent per liter. Gouderak, 8 Sept. Op het Donderdt^g j.l. gehouden concours te Opderkerk a. d. hij het geheel in vlammen staande ge bouw langs de brandende ladder, om be neden uitgeput den eersten den beste in de armen te zinken. Zijn haar was ver zengd; zijn kleederen brandden uit een wonde aan de hand stroomde zijn bloed. In dezen toestand werd hij naar Helene gevoerd, die van verre stond en zijn red- dingsarbeid met bijzonder eigenaardige gelaatsuitdrukking volgde. Hij waagde het niet haar aan te zien of het woord tot haar te richten; onwil lig weerde hij geredden af, die zich om hem verdrongen en hem voor de redding huns levens met recht dankten, want zonder zijn snel en handelend op treden, waren zij vermoedelijk verloren gegan. „Zijn allen gered vroeg Helene zacht „Allenwilde hij juist antwoorden daar schalden opnieuw luide kreten om hulp en een man, wiens kleederen reeds brandden, verscheen aan een der ven sters der bovenste verdieping. Hiller zag omhoog. Zijn bloed stolde tot ijs hij keek Helene aan. „Wismar!” on hoorbaar sidderde de naam van zijn lip pen. Helene had hem begrepen; zij begreep ook zijn blik; zij las daarin: Het is mijn vijand, die 'daar boven staat; als hij ontkomt, ben ik gered; als hij niet meer bestaat kan ik een nieuw leven begin nen aan uw zijde het noodlot is mij gunstig zijn dood is niet mijn schuld; ik vermoord hem niet, als ik hem niet red. Duidelijk, als had hij tot haar gespro ken, las Helene de gedachten in zijn snel len blik. In haar oogen begon het toor nig te flikkeren en haar blik antwoord de Is dat uwe boete en berouw? Nau welijks heeft een beter gevoel in uwe ziel u tot bekentenis der waarheid aange - spoord, of gij wilt voordeel trekken uit den dood van uw tegenstander Op! Naar boven en red van den zekeren dood den- e vakman maar Deze Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en des Vrijdagsmiddags uit gegeven. Prij§ voor Schoonhoven per 8 maanden f 1 25, franco per post in Nederland J 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tuBBchenpersonen. Dit onzinnige staatstuk helpt niet mee om het wantrouwen weg nemen. Integendeel. En dat, men van alle kanten beaig is het wantrouwen en den haat Europa te bezemen. Zelfs AMERI - KA, helpt daaraan mede. De Ame- ri.kaansche president heeft een rede meer- LDAM. Aug. ornelia Bastiaant-ej ter en H. A. Kooi! z. van A. van Wij. Geenen. Niemantsverdriet, F. Jonker, oud 281. UDE. Aug. levenloos aangeg©. hei vrouwe.ijk ge- A. de Vries en p. gene, dien ge tweemaal hebt willen doo- den. Slechts een seconde had dit gesprek tusschen de oogen plaats gehad. Ook Hiller begreep onmiddellijk den blik van Helene, Men drong van alle kanten bij hem aan, af té zien van het reddingswerk, want hij ging een zekeren dood tege moet. Hij weigerde en stak zelf de handen uit om de ladders vast te binden en op te richten. Van alle kanten riep men Wismar toe naar beneden te springen; hij bezat ech ter den moed niet, om den sprong te wagen; hoewel hij ongetwijfeld den dood in de vlammen zou vinden, als Hiller ook slechts één minuut ongebruikt liet voor bijgaan. Dit zag deze ook in; zoo snel als zijn krachten het veroorloofden, ijlde hij langs de ladder omhoog. Twe moedige mannen volgden hem, doch dezen bleven halver wege staan, daar de tien bovenste spor- do ladder reeds in vlammen ri.kaansche president heeft gehouden, waarin hij onder dere het volgende zeide ,,Als wij Frankrijk en andere ge allieerden willen zien betalen, kun nen wij daartoe het beste meewer ken, door het Duitsche volk, dajt thans het nuLitaiiriame afgezwonen heeft, bij te staan in het innemen van zijn plaats in de gemeenschap van de vreedzame menschheid”. De president voegde hieraan toe, dat Amerïkaansohe burgers, met vol ledige instemming van de regeering met klaarblijkelijk succes trachten het getroffen Europa te herstellen. Zij handelen in naam van den we reldvrede en de menschlievepdheid, tnaar daarbij worden altoos hinder palen ontmoet in den vorm van wantrouwen, verdenking en haat. De geallieerden hebben een krach tige poging gedaan om deze gevoe lens uit den weg te ruimen. Ten slotte vermelden wij heden het volgende omtrent de Volken bondsvergadering te Geneve De Volkenbondsvergadering heeft een ontwerp-besluit aangenomen, dat in onderling overleg was opge steld door de eerste ministers van Frankrijk en Ei geland, als besluit van de gedachtewisseling over de veiligheid en de ontwapening. De vergadering, aldus het be - sluit, kennis nemende van de ver klaringen van de vertegenwoordig - de regeeringen, ziet daarin met vol doening een grondslag voor een overeenkomst, strekkende tot het tot stand komen van een duurzamen schillen, die er nog tussenen ver schillen, die er nog tusschen Jer- schlllende uiteengezette meana'ngten bestaan, te verzoenen en, deze ver zoening eenmaal bereikt, in den kortst m o gelijk en tijd door de zor gen van den Volkenbond een. inter nationale bewapemingp^ni&anentite bijeen te kunnen roepen. Luider en luider werd het geroep om hulp. Nu hoorde men menschen langs de vensters voorbijsnellen. In een verwijderd dorp werd de stormklok geluid. „Er zijn menschen in gevaar 1” stoof Helene op, „ga, help.” Hiller trad op het venster. „Ik wilde dat dit buis in brand stond en de vlam men over mijn hoofd samensloegen” mom pelde hij. „Hulp! hulp!” gilden tal van stemmen op duidelijken en waarneembaren toon. Helene richtte zich op. „Kom I” riep zij, „het is laf, in eigen leed anderen in gevaar te laten!” Zij stapte naar buiten Hiller volgde haar Een nieuw gebouwd hotel in de nabij heid van het landhuis, stond in lichte laaie; het vuur had het licht opgetrok ken gebouw snel aangetast. Trappen en gangen brandden reeds; de ontstelde logeergasten, wien de weg tatags de trappen afgesneden was, riepen uit de vensters om hulp. Als een pijl uit een boog snelde Hiller door de woorden van Helene aangespoord naar de plaats des onheils. In de eerste oogenblikken waren slechts weinig men schen ter redding komen opdagen en de meesten daarvan liepen zonder hoofd en zonder iets te doen van de eene plaats, naar de andere. De1 aankomst van Hijler deed den toe- stand in een oogwenk veranderen. Hij trof onmiddellijk maatregelen tot redding der in nood verkeeerenden. Eerst liet hij bedden en dekens onder de vensters leg gen; hij liet ladders halen, die in het landhuis lagen en toen deze kwamen, was hij zelf de eerste boven en droeg vrou wen en kinderen naar omlaag. Ieder schikte zich gewillig naar de bevelen en daardoor gelukte het hem in betrekkelijk korten tijd het reddingswerk tot een goed einde te brengen. Als laatste man verliet redden!” herhaalde hij werktuigelijk. Gij.mij.en om u des te zekerder in mijn macht te hebben, heb ik pas gisteren mijn intrek in dit hotel geno men; redt gij mij?..;. wonderbaar lijk!” Niettegenstaande Hiller bemerkte, d,at do gedachten van Wismar verward wer den, antwoordde hij toch „Ja, ik wil u redden, dank het een engel; dank het mijn vrouw I” Hij gaf hem het touw in dq^hand én daar Wismar nog altijd weigerde te springen, stiet hij hem naar beneden. De beneden staande menigte, die met koortsachtige opgewondenheid het too- neel had gadegeslagen, brak in luide bij valsbetuigingen uit, toen Wismer snel en veilig ter aarde gleed. Honderden armen werden hem toegestoken, toen hij in de nabijheid van den grond kwam, en in' triumf droeg men den bowuafèloos ge worden man naar de naastbijzijnde brón. Niemand lette op Hiller, die op de bran-* dende balken stond en naar beneden keek Hij riep een paar woorden naar omlaag doch alleen Helene lette op al zijn han delingen en deze stond op te grooten af stand, om zijn woorden te kunnen ver staan. Met vliegende haast snelde zij na der, terwijl zij luide om hulp riep voor den in nood verkeerenden man. Toen do menigte zich echter eindelijk den redder herinnerde en hulp kwam toesnellen, was deze reeds naar beneden gesprongen en lag bewusteloos naast het brandende Kuis. De geheele opmerkzaamheid wendde zich nu weer snel tot hem. Mén hief hem op en honderden handen .werden uitgo- sterkt om hem naar hot landhuis te dragen; de overigen volgden vol deelne ming en met ontbloot hoofd den treuri- gen stoet. Hiller had vreeselijke brandwonden ge kregen; bovendien gaapten twee diepe wonden aan het voorhoofd en do hand. (fora «Bïübfl). Woensdag vangen wij aan ons nieuwe feuilleton, getiteld: DE GIFTMENGSTER. Dit feuilleton is een tragisch verhaal, boeiend van het begin tot betwinde. Juist nu de avonden gaan lengen en er dus langer tijd is tot lezen, zal dit spannende verhaal keer op keer de aan dacht bezighouden van onze lezeressen en lezers. Buitenlandsch Overzicht. Door den dijkgraaf van den Een- drachtspolder, zijn tegen 12 Sept. a.s. de stemgerechtigde ingelanden van ge noemden polder bijeen geroepen tof Be spreking om crediet toe te staan 'vöör het maken van plannen van eventueele Andere bemaling Ameide, 8 Sept. Uitslag der tentoon stelling van Bloemen van de Vereeuiging „Floralia” Begonia’sle prijs G. J. de Jong, 2e prijs G. H. Diepenhorst, 8e pr'js Fr v. Zweeren. EereblijkenP. van Gelderen G. J. Lahgerak, Andr. van Bruggen Sr., J. Vuurens. Fuchsia’s le prijs A. J. van Krim pen, 2e prijs L. Verheij Jacz., 8e prijs G. de Bie Sr. EereblijkenG. de Bie Jr., Aart Langerak, Pieter Verheij P.Az., T. de Groot Pz., Andr. van Bruggen Gz., Leentje Streefkerk, J. Roodnorst Pz.; Lamb. Woudenberg, A. A. Hoeijenbos, Arie de Lange, Joh. Streefkerk. Petunia’s le prijs J. Meijer, 2e prijs G. J. Langerak, 8e prijs H. v. d. Zou- wen. EereblijkenAbr. Vermeulen, C. A. van Staveren, H. Uittenbogaard, T. de Groot Pz. Geranium’sle prijs" Arie van Es, 2e prijs G. J. Zweere, 8e prijs G. A. v. Sta veren. EereblijkenG. van Bruggen Sr., J. Bogaard, M. de Bruin Gz., Abr. Jong kind, nlej. W. H. van Pareren, J. Rood horst Pz. Leeuwbekkenle prijs Andr. v. Brug gen, 2e prijs wed. J. van der Vliet Cz., 8e prijs P. Veen Kz. EereblijkenA. v. Es, Joh. de Groot, Andr. van Bruggen Sr., P. Veen Kb., A. Streefkerk Az., P. Verheij, wed. J. van Straten. Ter opluistering gebrachte bloemen: le prijs H. van der Zouwm (Begonia), 2e prijs L. Roth (Fuchsia), 8e prijs Gijsb. de Krujjk (Balsemien). Het bijeengebrachte leverde, zooals ’t door kenners was geschikt, iets op dit gebied zeer moois en bezienswaardigs, dat vooral in de avonduren veel bloemen vrienden en -vriendinnen trok. De stemming in de zaal echter was gedrukt om reden de voorzitter, wijlen de heer H. van Eeten, de spil der ver- eeniging, ook hier helaas zoo werd ge mist Berkenwoude, 8 Sept. Vrijdag J.L had alhier het kinderfeest plaats. 's Morgens zag het er leelijk uit want de regen viel bij stroomen neer, waardoor niet één volksspel buiten ge houden kon worden. Eerst werden de schoolkinderen in een der schoollokalen onthaald en daarna wer den ook daar de spelen gehouden, ’s Avonds had nog een fakkeloptocht plaats, die door de Muziekvereniging „D.H.T.S.G.” werd opgeluisterd. Daar het weer ’s avonds verbeterde, waren er veel feestgangers op do been. Over het algemeen was er veel feest vreugde en daar er geen wanklanken werden gehoord, werd deze dag een goed slot van het Oranjefeest. Hardinxveld, 8 Sept. De Gemeento-re- kening dienst 1922 is door Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland vastgesteld als volgt Ontvangsten gewone f 237.902,03 1/2 Buitengewone f 199.398,42. Uitgaven gewone f 210.007,871/2, Bui- Twee jongens waren aan het knikkeren, maar daarbij trapte de een den ander op de teenen. Een vechtpartij ontstond, maar toen ze elkaar genoeg blauwe oogen, sche nen en aangezichten bezorgd had den, gingen ze weer aan het twis ten, wie of er nu eigenlijk de schuld was Dit is het beeld van Europa’s volkeren. Ze hebben eerst elkander uitgemoord en zijn nu adem gaan scheppen om te kiften over de vraag wie heeft het gedaan wie is er begonnen. De DUITSCHE rijkskanaelier heeft nu aan de eerste maiiisters van Frankrijk. Engeland en Bel gië oen brief geschreven, waarin hij meedeelt, dat hij zich reeds nu ver plicht ziet om een proclamatie uit te vaardigen, dat Duitechland elke verantwoordieli|jkhdid aan den oor log afwijst. De kanselier voegt er aan toe, da|t deze proclamatie reeds eerder was opgeeteld, maar dat de openbaarmaking er van werd uit- de onderhandel ingen niet te hinderen, geen enkele ver- de politiek zal teweeg Prjja der AdvertentiënMaandags en Woensdags van 1 tot 6 refcela 1,11b iedere regel meer 0,17x/2; Vrijdags van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen OjlSi/aper regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. te bedienen. j den hoogste» n kan U zult jrs. gesteld te en dat andering Duitschland gen, met betrekking tot de verplich tingen, onlangs te Londen oudertee- kend. Onzes inziens is er in geen vijf tig jaar een dommer stukje begaan door eenigerlei regeering en toont (leze proclambtie op dit zeer on- gnnslig tijdstip de onkunde van Du i tech bind in de diplomatie. Duitschland heeft wel altijd krijgs lieden gekweekt maar-geen diplo - maten en dat wreekt zich weer nu. Want zooals te voorzien was, voelen de geallieerde heeren zich zeer op hun diplomatieke teenen ge- traipt en de FRANSCHE eerste mi nister TTerriot, die toch >al zooveel te doen heeft /om een verzoenenden geest in Frankrijk ten opzichte van Duitschland te brengen, zond een iS. Aug. cob, z van J van i C. Brou. Maaii. T. van Mill en N. ob, z van Adr "W A. Peele van Middelkoop, Jvan Ardennen ten van stonden. Moedig klauterde Hiller verder; brandende sporten bogen onder zijn voeten en braken in stukken; hij steeg hooger en stond weldra naast den man, om wiens wille hij zijn leven had gewaagd naast zijn doodsvijand. Ontzet staarde Wismar hem aan. „Wat wilt ge stamelde hij, „wilt gij mij dooden „Redden wil ik u!” antwoordde Hiller, Bij deze woorden trachtte hij zich een juist beeld van den toestand te vormen. De terugweg longs' de ladder was onmo gelijk; het uitgedroogde hout stond in lichte laaie; er bleef slechts één uitweg: Wismar, die niet springen wilde, aan een medegebracht touw naar beneden laten zakken. Hij bond daarom het eind touw om Wismar’s lichaam. Deze bood geen tegenstand. „Redden, scherp protest aanu Marx. Hij merk te daarin onder meerdere op, dat de indrukdie deze puhlmaiio op hem had gemaakt, een zeer ongun stige was. en dat de Fransche re geering elk voorbehoud maakte om trent de gevolgen van de openbaar making van deze proclamatie. De ENGELSCHE eerste minister Mac Donald, moet eveneens een streng protest aan Duitschland heb ben gezonden. I Schoonderwoerd, ;enoott van’D. van in Hofwegen, oud nkwaard, oud 62 j., Bouman. •K Aug. un|je, d. van J. f. den Boer Arie D. Brand en A. Ir ie, z van H. Vey. Graaf Jozi a, 'ik en M. A. v. d Jacoba, d'. van A v. d Wal. 1 G. de Vries oud uwpoort, oud 22 Kortland, oud 12 ran G. Zonneve d 17 „Neen!,, riep zij, „neen!” zij strekte als bezwerend de handen naar hem uit. „Uw zoon!.... Uw vader!” stiet hij uit, „ik ben hun moordenaar!,, Helene breidde de armen uit en tuimelde eene schrede vocu-waarts toen hij haar echter wilde ondersteunen, deinsde zij voor zijn aanraking terug en zocht steun aan den kant van de tafel. Daar stond zij sidderend, bevend, on bekwaam een woord uit te brengen totdat haar de krachten begaven en zij lang zaam op den vloer gleed. Hiller waagde het niet, zijn neergezon ken vrouw te naderen met gebogen hoofd stond hij in het midden van het ver trek. Minuut na minuut verstreek; geen ge luid verbrak de diepe stilte. Een hel schijnsel drong plotseling door de ongesloten vensters; snel nam hij in omvang toe en verhelderde de kamér möt eyn onzeker flikkerend licht. Helene sprong op met verglaasde oogen keek zij het vertrek rond als uit een droom ontwakend streek zij zich met de hand over voorhoofd en oogen. „Is het morgen?” vroeg zij, als uit een diepen slaap ontwakend. Hiller schudde het hoofd. Helene kreeg haar tegenwoordigheid van geest terug. „Ik meende, dat ik gedroomd had I” zeide zij. Zij drukte de beide handen te gen het voorhoofd en keek starend voor zich neder. Het roode licht, hetwelk de kamer vul de, nam meer en meer toe; nu werd hulp geroep gehoord, eerst zacht, daarna gil lend en angstig. „Brand zeide Hiller, zonder zich te verroeren.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1