Fokflag vcor Geitel JTooo.- Afgesloten Kosthuis STADSNIEUWS. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden. Correspondentie. Sportnieuws. Advertentiën. 40-jarige Echtvereeniging Predikbeurten. 1 elegr ammen. Burgerlijke Stand. T. Burger, oekt de te Oroot-Ammers Achterbroeksche Huisweg ter leen gevraagd, Schippersknecht, ge/aart6 de hoogte ln en ©en knal werd geho >rd. Een reuzen vlam steeg op, en het brandende gevaarte werd wegge dreven door den wind, naar een naast liggend stuk tuingrond, waar kool geplant was, die voor een deel verloren ging door het vuur. Een gegil steeg op uit de Baamgepakte menigte. Allen vluchtten, vrouwen, man nen en kinderen, alles rende naar den uitgang en wie daar niet spoedig kon komen, redde zich door over de heining te klimmen. Het was een onbeschrijfelijke wanorde. Stoeltjes werden omver geworpen en onder den voet geloopen, de afrastering werd verbroken. Een jongeman, de 20-ja- rige Van Vliet, geraakte door het ge beurde *00 van streek, dat hy bewusteloos tegen den grond sloeg. Hy werd in een naby zijnde woning binnengedragen, waar hem de noodige hulp werd verleend. De vrouw van den luchtschipper kreeg het van den schrik op haar zenuwen. Zij werd eveneens ergens opgenomen, waar ■y tot kalmte werd gebracht. Een groot stuk van den brandenden ballon werd op den wind meegevoerd de lucht in, waar het gelukkig doofde. Op d«h gashouder, lie tevoren vol toe schouwers gestaan had, stonden nu nog drie menachen. De brandende ballon dreef op den gashouder aan en van beneden gilde men het de menschen toe, dat ze zich verwy'deren moesten, want dat de vlam op hen aankwam. Gelukkig werd de ballon door den wind iets afgevoerd, eoodat hy tusschen den watertoren en den gashouder door is gegaan. Aan de windrichting is het te danken, dat er niet veje persoonlijke ongelukken zyn. Wanneer de wind anders was ge weest, zou de vlam naar het opgepakte publiek gedreven zyn en was er geen houden aan geweest. Nu reeds whren de menschen doodsbeangst, maar als het vreeseiyke gebeurd was, zou de ramp niet te overkomen zyn geweest. Omtrent de o >rzaak kan gemeld worden, dat de ballon, toen zy door den wind is opgenomen, tegen een gaslantaarn aan stootte, waarvan de dagbrander aan was. Daardoor heeft de ballon, die met een 400 Meter gas gevuld was, vlam gevat, met boven ontschreven gevolg. De geheele ballon was vernield Alleen het touwwerk en een gedeelte van den ballon zelf was behouden. Direct werd begonnen met het inpakken van het overschot. Het was gestoorde Oranjevreugde, die evenwel later op den avond geen afbreuk deed aan de opge wektheid van de Oranjevierders, daar ze met zeer veel geestdrift vaderlandsche liederen zongen als „We hebben geen bananen" en „Van je hela hola houd er den moed maar in". Oud-Alblas, 10 Sept. Tot zetters dezer gemeente werden benoemd als no. I de heeren A. Kortleve en 0. P. v. d. Berg. Alhier zullen twee electrische lampen voor verlichting worden geplaatst. Een by de brug en een op de driesprong, of liever op het dorp, die de kom der ge meente tevens verlicht. Willlge-Langerak, 10 Sept. Toen do knecht van den kleermaker D. alhier, zich per flets naar Schoonhoven wilde begeven werd hy|door een anderen fietsrijder aan gereden, waardoor hy zyn stuur kwyt raakte en kopje-onder in de voorwetering terecht kwam. Een paar wandelaars heb ben hem weer op het droge geholpen en ook zyn flets uit het water gehaald. Het ongeluk liep dus goed af, alleen dat de voorhand van zfln flets kapot was. De jongen was door den schrik be vangen, dat hy zijn hoed maar in het water liet dry ven en hy met de bagger op zyn hoofd naar huis terugkeerde. Krimpen aan den IJssel, 9 Sept. J.l. Zon dag hield 'de duivensportvereeniging -Vriendschap" alhier een wedvlucht uit Amersfoort met 186 duiven. De eerst aangewezen duif was van J. P. van Schelven. lo prys behaalde A. Visser Gzn.; 2e, 8e, 8s, 17e en 20e prys behaalde P, Geleedts; 4e, 27e en 28o prys behaalde J. P. van Schelven; Be en 12e prys behaalde M. Linge; 6e, BOo en 81e prijs behaalde J. Westbroek; 7e prys 0. Twigt; 9e, 15e en 26e G. Verheul; 10e, 18e en 24e T. Vermeulen11e, 18e en 21e A. Visser Dzn.; 14e en 26e J. de Mik; 16e, 29e en 88e M. Westbroek; 19e J. Visser Dzn.; -22e D. Hitskes; 28e en 82e O. van de Ruyt; 34e A. B. van Holst. Groot-Ammers, 10 Sopt. Haastige spoed is zelden goed, dat ondervond Maandag avond een ingezetene van Stolwyk, die door den veerman P. Ooms aihier over gezet moest worden. Voordat de veerman aanwezig was wilde de passagier reeds in de boot stappen. Hy stapte evenwel mis, met het gevolg, dat hy in het water terecht kwam. Gelukkig kon hy zich zelve redden, zoodat hy met den sehrik en een nat pak er afkwam. Alblasserdam, 10 Sept. Tot Gemeente veldwachters alhier zyn benoemd JA. Dekker, sergeant by de militaire politie troepen te Echt, en J. P. de Schutter, agent van politie le klasse te Dordrecht. De heer G. P. van Eek, onderwyzer aan de school no. II alhier, is geslaagd voor het examen hoofdakte. t Ammerstol, 10 Sept. Met de fruit- affaire is het dit jaar, evenals he. vorige, weer zeer slecht gesteld. De pryzen die betaald worden, zyn zeer laag, waarby nog komt dat vooral de peren door den regen heel veel hebben to ïyden en dien tengevolge een mindere kwaliteit opleverén. Met ingang van 15 September a.s is de «heer H. Zanen Az. alhier, benoemd tot tydeiyk onderwyzer aan de openbare lagere school te Krimpen aan den Ussel. Krimpen a. d. Lek, 10 Sept. De post duivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht van Amersfoort. Afstand 68 K.M. Pryzen vielen als volgt ten deel: 1. P. Nobel, 2. W. Eerland, 8. en 7. A. Nobel, 4. A. Rietveld, 5. en 8. M. de Jong en 6. J. van Brandwyk. De duiven werden losgelaten om 8 t». Aankomst le duif 9-18—871/2 uur. Laatste duif 0—50—50 vereeniging „De Zwaluwen*, beeft tol bestuursleden gekozen de heeren P. No bel, voorz., W. v. d. Schans, secretaris en M. Schroot, penningmeester. Mej. S. H. Müller, telefoniste alhier wordt met ingang van 16 September a.s. overgeplaatst naar Rotterdam. Moordreoht, 10 Sept. Het Burg Arm bestuur heeft een schrijven geplubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat bij de eventueel aan te melden werkloozen een ernstig punt van overweging zal zyn, hoe groot de gezinsinkomsten gemeent zyn, waaruit dan kan worden opgemaakt of er voor de wintermaanden kan worden overgespaard. De heer B., kreeg Zondagmiddag een stukje spek in zyn keel. On middel lyk werd geneeskundige hulp ingeroepen die overbrenging naar het Ziekenhuis te Gouda, noodzakelyk achtte, waar het stukje spek is verwydefd. Den veehouder A. Eerland, alhier, heeft zyn boerdery onderhandsch verkocht aan de heer Zuidam te Waddinxveen. De melk is in deze gemeente met 1 cent per L. verhoogd en daardoor ge bracht op 16 cent por L. De P.D.Y. „De Gevleugelde Vrienden" hield Zondag een wedvlucht vanuit Schaerbeek, (Belgiö), afstand 181 K.M. De ^vogels werden 8 uur v.m. gelost. De eerste kwam aan 9 u. 61 m. 46 s. de laatste 10 u. 52 m. 13 s De uitslag van het con cours was G. Visser le, 4e en 11e prys; P. de Bruyn 2e, 7e en 10e prys; J. Ver meer 8e, 6e, 8e en 9e prys; 0. v. d. Kuy 5e prys. Op de eierenveiling van 6 Sept '24 waren aangevoerd 2800 kipeieren, 60 K.G. peren. Men noteerde eieren f 8,75-f 9,80 per 100 stuks, peren 9 cent per K.G. De afdeeling Volksonderwys, alhier, hield in ,'t Posthuis" een algemeene ver.- gadering. Nadat deze door den voorzitter den heer J. L. de Jong geopend was, werden de notulen der vorige vergadering goedgeiceurd. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Ver. Volksonderwys, die te Utrecht gehouden /vordt behandeld. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd benoemd de heer J. Engelbregt en tot diens plaatsvervanger den heer J. L. de Jong. Gezien het succes van bet vorig jaar, werd besloten dezen winter weer een vervolgcursus in het leven te roepen, waar dan de leer lingen, die <Je school verlaten hun onder is kunnen voortzetten. Ook werd besloten *.m. met ongeveer Januari 1925 een propaganda-avond te houden, waarby een spreker zal worden uitgenoodigd, terwyi de afd. tooneel hare medewerking zal verleenen. Na nog enkele bespreking van huishoudelyken aard werd deze vergadering gesloten. Bergambacht, 10 Sept. Ondanks koud weer en een dreigende lucht vieren de den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Om deze feestviering zoo goed moge lijk te doen slagen was de leiding in handen genomen door deialhier geves tigde Oranje-vereeniging. Al reeds enkele dagen, voordat de feestdag gehouden zou worden, was men reeds in het dorp druk bezig versierin gen aan te brengen. Ook had men een drietal eerepoorten opgericht, waarop verschillende opschriften prykten, welke alle een hulde inhielden aan het Vorsten huis. <t^| Om do gemeente een feestelijk aanzien te geven, was door het bestfiur der Oranje-vereeniging een oproep aan de ingezetenen gericht om te vlaggen; aan welk verzoek door velen gehoor was ge geven. Ook van de openbare gejbouwen woeien nationale kleuren. De kinderen der verschillende scholen hadden vrijaf gekregen om met de oude ren feest te vieren. Zij werden op deze wijze ook in de gelegenheid gesteld aan de kinderspelen deel te nemen, die door de Oranje-vereeniging waren uitgeschre ven. Ook de koek- en fruitventers hadden zich een plaatsje weten te veroveren en trachtten hun waren aan den man te brengen. By dezen mogen we nog noemen de venters met oranjelintjes en -strikje», die al reeds vroeg bezig waren iedereen van zoo'n speldje te voorzien. Het eigenlyko feest werd te ongeveer negen uur geopend met een tocht door de gemeente door de muziekvereeniging „Apollo" van Nieuw-Lekkerland, vooraf gegaan door het bestuur der Oranje- vereeniging. Deze muziek-vereeniging speelde verschillende marschen, afgewis seld door enkele vaderlandsche liederen. Dat deze_ tocht in den smaak van de in gezetenen viel, bewees wel de steeds aangroeiende stoet, die de muziekver eeniging vooraf ging of volgde. Na dezen tocht werd een aanvhng ge maakt met de volksspelen. Het eerst kwam aan de beurt de harddraverij/"te paard. Om dezen wedstrijd te houden werd bet Boveneinde van het dorp af gezet daar het toelaten van kijkers op het terrein van den wedstrijd wellicht gevaar kon opleveren. Om evenwel aan de nieuwsgierigheid der kijkersv tege moet te komen, werden zh op een naast den weg gelegenN stuk weiland gelaten, vanwaar zij den wedstryd konden zien. Velen hadden evenwel gebruik gemaakt van hun schouwen, waarmede zij de sloot invoeren en op deze wijze toch nog getuige van den tev houden wedstryd konden zijn. Te ongeveer kwart over tien werd met dezen wedstryd een aanvang gemaakt. Elf deelnemers hadden zich hiervoor op gegeven. Jammer, dat het tijdens deren wedstrijd begon te regenen. Het was ge lukkig van korten duur, zaodat' de goede in bleef. Een (Jrietal prij zen waren beschikbaargesteld, nl. een van f 20, een van f 10 en een van f 5 Na een spannenden stryd'werion de pryzen als volgt behaald: ie prys de A. Benschop; 2e prijs de Leer P de Bes en de derde prys' de - heer W. d. Heuvel. Vooral do op één na Iaat- De paê alhier opgerichte voetbal- ste kamp was zeer spannend. Door een fotograaf werden de prija- winners gekiekt. Vervolgens stelde de muziofevtreeni- ging „Apollo" zich op en nnrïheerde men weer naar het dorp terug, alwaar toen een aanvang met de kinderspelen werd gemaakt. In het volgende nummer zullen wy ons verslag vervolgen, u Langerak, 10 Sept. De loting voor de lichting 1025 zal voor deze gemeente plaats vinden op 19 September a.s. des namiddags twee uur, te Giessendam. Capeile a.d. IJssel, 10 Sept. De werk man v. d. H. alhier kwam te Rotterdam waar hy bezig was met het kolenlossen, zoodanig met een zak kolen op zijn nek te vallen,' dat hy een rib brak. Met de ziekenauto is hy naar huis gebracht. De voetbalvereniging „De Zwer vers" raakt haar terrein kwijt, doordat de N.V. M.E.G.G.A een gedeelte er van gekocht heeft om er een garage op te bouwen. Nu heeft het bestuur van „De Zwervers" een overeenkomst met den heer Roos getroffen voor het gebruik van een gedeelte van het terrein, dat deze van de gemeente in huur heeft en dat vlak achter het tegenwoordige voetbalterrein ligt. Zoo spoedig mogelyk zal dit terrein in orde worden gemaakt. De loting voor den dienstplicht voor de lichting 1925 zal pleats hebben op Maandag 15 September, v.m. 11 uur, op het Raadhuis. De Gemengde Zangvereeniging Har monie, directeur de heer Van Beek uit Rotterdam, behaalde op het Nat. Con cours te Ouderkerk a.d. IJssel den len prijs in de Eere-afdeeling. Het Mannen koor Zang Veredelt, directeur de heer Joh. Hendriks deed voor haai zuster vereniging niet onder en behaalde even eens een len prys in de Eere-afdeeling Voorwaar een mooie prestatie van beide •reenigingeil. Zaterdag 6 September hipld de Postduivenvereniging ,«Do Snelvlieger een wedvlucht, tevens haar eerste kas- concours5, vanuit Schaerbeek (België) af stand 117 K.M. met een deelname van 108 duiven. po duiven werden om 1 uur in vrijheid gesteld en bereikten haar hokken als volgt le 7e en 80 prijs A. Heuvelman; 2e, 3e en lie prys W. Offerman; 4e en 17e prys A. van Wijk; 5e 8e en 9e prds A. Terlouw; 6e en 21e prijs Gebr. Van. den Heerik; 10e 14e, 18e en 27e prys H. Noorlander; 12e 13e 20e en 28e prijs A. Slobbe; 15e prijs A. de Graaf; 16e prijs Van Drièi; 19e prds J. Kok; 22e prys H. Broere; 23e prys J. v. d. Bas; 24e, 28e en 29e prijs G. MWik; 25e prijs J. Verhoef; le en 2e overduif W. Offer man. De eerste duif werd om 2 uur 31 min. 17 sec., de laatste om 2 uur 46 min. 30 sed. geconstateerd. Gouderak, 10 Sepit- Begunstigd door prachtig zomerweer vierde Za terdag 6 Setpt. Stolwijkereiuis het Kom ngimnefeest De verschillende spelen brachten menigmaal de lachspieren in bewe1 ging, inzonderheid was dit hot ge val bij de wedloop met hindernissen met kinderwagens, alleen de ver momming werd reeds met gejuich begroet. De feestelijkheden werden opgeluisterd door de muziekrver - eeniging „Caecilia" alhier. Hieronder de uitslageta der ver schillende vermakelijkheden Rifngrijden jongens en meisjes tot 16 jaar le pr. P. van Vliet, 2e pr. Ant. Soet, 3e pr. Ant Bolth, 4e pr. mej. M. de Bruin, 5e pr. mei. T. Both. Zakloopem voor jongens tot 14 jaar le pr. J. v. d. Heuvel, 2e' pr. F. Donk, 3e pr. J Stout, 4e pr. J. de B'ruin, 5e pr. G- de Bruin. Draadknippen voor meisjes tot 16 jaar le pr. méj. M. Slingerland, 2e pr. mej. R. de Heer, 3a pr. mej. Joh. Duijvenddjk, 4e pr. mej. M. de Bruin, 5e pr. T. Both. Turfrapen voor meisjes le pr. mej. N. Snep, 2e pr. C. Slinger land, 3e pr M. Boom, 4e pr. W. v. d. Neut, 5e pr. G. van As. Hardloopen met hindernissen door tonnen enz. voor jongens: le pr. Joh. Snep. 2e pr. A. v. d. Berg, 3e pr. J. P. Staiut,' 4e pr. C. v. Hoorn. 5e pr. S. Jongeneel. Hardloopen met hindernissen met kinderwagens met vermomlmipg le pr. H. J. Soholtem 2e pr. A. de Groot, 3e pr. A. Both, 4e pi. W. Boom. Verder werden de feestelijkheden vervolgd door een fakkeloptocht, wat een aardigen aanblik gaf, en tot besluit een heel mooi'vuurwerk De Muziekvereeniging gaf nog een zeer goed geslaagd concert, dat al gem een en bijval oogstte en wat er zeker toe bijdroeg, om de feest stemming te verhoogen. Op zeer prettige wijze is de ver jaardag van H M. de Koningin is herdacht en gelukkig zonder dat nen wanklank de feestvreugde is komen verstoren. Groot Ammers, 10 Sept. Men ver docht ons de aandacht te willen vee- •igen op de annonce in dit num mer, waarin mededeelingen worden gedaan omtrent een alhier te hou den Groote Nationale Tentoonstel ling van de Pluiraveevereen. V P. K D G. Deze tentoonstelling bedoofl een succes te worden. Reeds nu zi n programma's verkrijgbaar. sen-Oud- en Nleruwkerk, H. Mooi- huizen te Krommenie. Alblasserdam, 10 Sept. De collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden voor de stichting voor T.B.G. te Zomte- glore, bracht op de som van f 64. Nieuw-Lekker^nd, 10 £ept. De maan. delijksche collecte, in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, ten behoeve van de Kerkvoogdy, heeft opgebracht ruim f 86. Ottoland, 10 Sept. Naar we van. offi cieels zijde vernemen zal de bevestiging van den heer A. Luteijn, cand. tot den H. Dienst te Ierseke, als predikant bij de gecombineerde Ned. Herv. gemeenten van Goudriaan-Ottoland, evenals de in trede van Z.Eerw. plaata hebben te Goudriaan. Ouderkerk a.d. IJssel, 10 Sept. Door diakenen der Ned. Herv. Kerk werd Zon dag een extra-gift van f 10 gecollecteerd. Willige-Langerak, 10 Sept. Tydens de godsdienstoefening van 81 Aug. 1.1. werd alhier in de Ned. Herv. Kerk een bank biljet van f 25 gecollecteerd voor de kerk. Schoonhoven, 10 Sept. GEREF. KERKEN. Beroep, en: Te Vreeswijk, G. Staal, cand. te Zwolle te Glee- Gemeentebegrooting dienst 1925. Cijfers an feiten. Wy ontvingen het ontwerp der gemeen te-begrooting voor den dienst 1925. Ten gerieve onzer lezers laten wy hier eeni- ge cijfers uit volgen. Voor den gewonen dienst sluit de be grooting in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 807.850; voor den kapitaals- enst met een bedrag van f 105.818. Hoofdstuk I vanJ den gewonen dienst opent voor de inkomsten met een saldo van f 16.765,70. Het vorig jaar was dit saldo geraamd op f 5.410,51. By dezen ontvangpost wordt opgemerkt dat de voorloopig vastgestelde gemeenterekening over 1923 een voordeelig saldo oplever de. Een vermindering van f 7.500 toont aan de Post Plaatselijke Inkomstenbe lasting. Thans wordt deze geraamd op f 30.500 vorig jaar f 38.000). De post: Onvoorziene Uitgaven is hoo- ger geraamd, en wel op f 12.345 vorig r f 4.994). Dit geschiedde omdat daar onder begrepen is een bedrag voor af lossing en rente eener eerlang te sluiten geldleening. Het verlies voor het Woningbedryf wordt hetzelfde geraamd als het vorig jaar, namelyk f 6265. Voor het EWtetri- ■citeitsbedryf wordt het verlies lager ge- md en wel op f 8000 (vorig jaar f 4400). Wat aangaat den Kapitaalsdienst wordt voorgedragen een post voor het maken van sluisdeuren ad f 8000. In overleg met het Hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard wordt het noodig geAcht in het midden van het jaar 1925 over te gaan tot het aanbrengen van ge heel nieuwe sluisdeuren in de groote buitensluis. Voor de vernieuwing van de verkeers- brug richting Oude Singel en Appel straat, welke vernieuwing in verband met de toeneming van het verkeer noodig geacht wordt, is uitgetrokken een post ad f 1200. Overwogen wordt het vernieuwen van een gedeelte kaaimuur van de Voorha ven, terzyda van den Tol, en langs de gemeentelyke opslagplaats ter gezamen- lyke lengte van pl.m. 60 meter. Daartoe wordt een post voorgedragen ad f 1400. Eenige posten, die m^er speciaal de aandacht vragen, vermelden we hier onder afzonderlyk. Een monument In nood. Op de ge- meente-begrooting voor 1925 komt voor een post van f 10.000, voor de restauratie van het Stadhuis. Gehoopt mag worden aldus de me morie van toelichting dat voor den dienst 1925 de eerste rijkssubsidie, ad f 5000, zal worden toegestaan. Door^de provincie ia een subsidie toe gezegd van f 2500, onder voorwaarde dat het ryk financieele hulp verleent. Of aan de plannen in verband met de restauratie en verbouwing uitvoering zal kunnen worden gegeven -en zoo jain welken vorm dit zal moeten geschieden, is thans in afwachting van de rykssub- sidie nog niet te zegen. Verbetering Veerstelgsr. Op de ge meente-begrooting voor 1925 ia uitge trokken een post ad f 1800 voor de ver betering van den veersteiger. De verbete ring van dien steiger wordt urgent ge acht. Tot heden is er nog geen uitvoe ring aan gegeven, hoewel op de vorige begrooting een bedrag ad f 2000 was uit getrokken. Grintwegen-verbetering. Reeds lang werd geklaagd over den slechten toestand der grintwegen in onze gemeen te. Met name de Opweg werd genoemd een slechte verkeersweg. Thans is een post van f 9000 uitgetrokken op de ge meentebegrooting voor verbetering der navolgende wegen a. Opweg vanaf de Kruispoortstraat tot de Voornebrug ter lengte van pl.m. 1000 meter. b. Lopikerweg vanaf de Lopikerstraat via de Scheluwebrug ter lengte van pl.m. 660 meter en ter breedte van 4 meter. Volgens de memqrie van toelichting zal de verbetering bestaan in het bestra ten met de voorradige oude keien, waar over vervolgens een deklaag van puin en grint wordt aangebracht. De raming der kosten, in totagj f9000 is als volgt: uithakken, bestraten, afgra ven van bermen en geheel afwerken (per meter weg f 8,30) f 5478, vervoer van materialen (f 2 per meter) f 8320 on voorziene kosten f 202. De Muziektent. Het komt. Op de gemeentebegrooting treffen we een post aan, onder volgnummer 288 het aan schaffen van een Muziektent ad f 2000. In de memorie van toelichting staat: Plannen worden overwogen om het z.g.' Boterhuis om te bouwen in dier voege, dat dit gebouw ook kan dienen voor Mu ziektent Ambtswoning Burgemeester. Voor het onderhoud van de ambtswoning van den Burgemester komt op de gemeente begrooting voor een post ad f 225. Deze post is f 75 hooger geraamd dan het vo rig jaar, aangezien onder dozen post te vens is begrepen een bedrag voor bui tengewoon schilderwerk. Ds opheffing van het Kantongerecht. Gaat zij door? Verschenen is de Memorie van Ant woord inzake de wetsontwerpen tot vast stelling van het rechtsgebied en zetels der rechtbanken en kantongerechten. Wy lezen daar in omtrent het kanton gerecht alhier het volgende: „Overweging der tegen de opheffing van het kanton Schoonhoven aangevoer. de bedenkingen, heeft geen wijziging ge. bracht in 's Ministers zienswyze, dat die opheffing past in het stelsel der nieuwe rechterlyke indeeling. „Schoonhoven behoort tot de minder ibeiarigryke kantons. .„Het rechtsgebied kan zonder onover- komelyke bezwaren over andere kantons worden verdeeld." Wy komen in den breede op een. en ander nader terug. Volksonderwijs. Op do ledenverga dering der afd. Schoonhoven van Volks onderwijs, gehouden op Dinsdagavond in hotel A ld Station, werd besloten: géén afgevaardigde naar -de algemeene verga, dering te Utrecht te zenden en wel om financieele redenen. Verder werd besloten in de 2e helft dei maand October, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der afd., een propa- ganda-feestavond te organlseeren, waar op de heer H. Zelvelder eene feestrede zal uitspreken, terwyl muziek en tooneel dien avond zullen opluisteren. Den Ar- beiders-Tooneelvereeniging „Kunst a/h. Volk" zal worden gevraagd om hare wel willende medowerking te verleenen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. W. Peerbolte, in de vacature-M. R. ten Hagen, terwijl deze laatste tot Eerelid der afdeeling werd benoemd. Luchtballon-herinnering. Men ves tigt er in verband met het ongeluk in Oudewater onze aandacht op, dat het vandaag precies 28 jaar geleden is, dat hier de heer Lóón Mary opsteeg in een luchtballon. Wjj hebben het nagezien in het num mer van ons blad van 12 September 1896, en troffen daarin het volgend ver slag aan, waaruit we vóór de curiositeit iets laten volgen: „Na do teleurstelling op Koninginne- verjaardag over de mislukte opstyging van den luchtballon, welke teleurstelling by velen tot eenige verbittering omsloeg, heeft de heer Lóón Mary op 10 Sopt. 1896 op schitterende wijze zyn goeden naam hersteld en heeft de opstyging tot tevredenheid en voldoening van allen kunnen plaats hebben. Honderden, mo gelijk duizenden waren uit omliggende gemeenten naar hier gestroomd om het belangwekkend verschynsel gade to slaan. „Kon de vorige ballon een hoeveelheid van ongeveer 450 kub. meter gas inhou den, die, welke nu zou opstygen, moest niet minder dan 1000 kub. meter be vatten, een hoeveelheid als door de gas fabriek alhier bezwaarlyk geleverd kon worden. Bovendien, door den regen, welke een kwartier vóór de opstyging in dichte stralen nederviel, was het net werk en de touwen zoodanig van het water doortrokken, dat van de draag kracht van den ballon belangryk meer werd gevorderd, terwijl het gas was in gekrompen. Een en ander saamgenomen, deed den luchtreiziger besluiten de reeds vastgemaakte mand met de personen, die den tocht zouden meemaken, beneden te laten en alleen de gevaarvolle reis te ondernemen." De toenmalige verslaggever beschrijft dan verder den tocht, die hiermee af liep, dat de ballon een uur na de opstij ging dalen moest op een weiland ndbij den Slangenweg. Hy eindigt zyn verslag met de vol gende woorden: „De heer Léon Mary heeft door zijn opstyging alhier in weerwil van on gunstige omstandigheden getoond, ten volle voor zijn taak berekend te zijn, en volkomen de sympathie herwonnen, welke hy op 81 Augustus by velen scheen te hebben verbeurd. Botermarkt. Aan de heden gehou den Botermarkt was aangevoerd 50 K.G. weiboter. Prys f 1.10 per 1/2 K.G. telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door h«t Kon. Mateorologlseb Instituut le De Bilt. Naat waarneming in den morgen ran 10 Sept. Verwachting tot den avond van 11 Sept.: Zwakke tot matige zuidelyke tot weste- lyke wind, aanvankelyk opklarend, later toenemende bewolking en kans op regen, later warmer. Poging tol rooi op klaarlichten dag. Op Amerikaansche manier. Te Arnhem heeft zich gi&teren een brutaal sltukje voorgedaan van rooversmanier, dat op Amerikaan - sche manier a. h. w. werd afge speeld. De boekhouder van een grossier in koloniale waren zat in hdt kan toor der firma aan de Rijnkade rus tig te werken, toen tegen hall elf een jongeman, die een zwart hoor nen bril met gele glazen droeg, het kantoor brutaalweg kwam binnen stappen. Hij trad op den boekhou der foe, die alleen was, en richtte een browning op hem. De boekhou der dacht eerst aan een aardigheid en begon te lachen. De jongeman beduidde hem etóh* ter. dat het ernst was en noodzaakte hem in een hoek te gaan staan. Een oogenblik later trad een tweede jon geman binnen en begon onder be scherming van de revolver van den eersten indringer de laden van de lessenaar te doorsnuffelen. Hij vond geen geld, daar er nog niets ont vangen was De tweede persoon, die den lee- awnaar doorzocht had, verl et daar op het kantoor, gevolgd door zijn gewapenden collega, die de brow ning voortdurend op den boekhou der gericht hield. Toen hij verdwenen was, werd onmiddelliiik de politie gewaar schuwd Het daarna gedane onder zoek had tot resultaat, dat de twee jongelieden, D. en R 21 en 33 jaar oud. werden aangehouden Zij wer den 'n het bezit bevonden van een zwart hoornen bril, een masker, een gummistok en een browning. Te Rhee (gemeente Vries) is gistermiddag de vrouw van den landbouwer Mulder, die in het land bezig was te melken, door den bliksem gedood. Gistermiddag 2 uur zijn te Wilidervank op de boerderij van, den heer Goozen de 32-jarige aard appelrooier Christiaan Klein, van Venndam, en zijn 4^jarig dochter - tie, dat hij op de knieen had, door don bliksem gedood. De moeder en een anderhalf.arig meisje kregen schroei wonden. Verduistering krui denierswaren. Te Haar lem ziin ten nadeele van de win kel'ers De Gruyter Zoon, d e aldaar eenige filialen hebben, gedurende den .aatsten tijd een hoe veelhe d kruidenierswaren en gel den verduisterd en ontvreemd. Bij onderzoek is gebleken, dat zich hieraan hebben schuldig ge maakt, twee winkeljuffrouwen, een dienstbode en een metaalslijper, ter wijl nog eenige gehuwde vrouwen zijn opgespoord, die verdacht wor den van heling. De dienstbode heeft in vereeniging met den metaal slijper en de twee winkeljuffrouwen van Juni 1923 af fraude gepleegd met reclamebons, waardoor zij zich ongeveer f 90 aan kruidenierswaren hebben toegee'gend Bovendien heb ben de winkel uffrouwen en die dienstbode gezamenlijk pl.m f 2,50 per week uit de kassa verduisterd Om dit bedrag te dekken, bedrogen zij het publiek mei de prijzen dei- waren De metaalslijper heelt zioh in den tijd van V/\ jaar f 125 aan kruidemerswarerf toegeeigend. Bij hem is er 20 pond thee in beslag genomen. Goed a f g e 1 o o j^e n. Op den Willemsparkweg te Amster dam vond een taxi-ongeval plaats, dat zonder lichamelijk letsel voor de inzittenden is af geloopen. De as van het rechter voorwiel brak plotseling af, waardoor de wa gen dorapte, maar niet over den kap ging. De inzittenden kwaimen or zonder kleerscheuren af. De auto schoof op de trambaan. Vijf nvan waren niet in staat den wagen van de rails te verwijderen. .Na een kwartier gelukte dit met hulpmid delen, d!e de motorwagens van de tram met zich voerden, zoodat de nood wagen, die gerequireerd werd, niet gebruikt behoefde ie worden. Bij onderzoek bleek, dat de vooras van de taxi een oude breuk ver toonde. Ontrouw agent. Te Groningen is aangehouden de agent van politie F. C. C. W., die zich heeft schuldig gemaakt aan den d ofstal van een rijwielplaatje. Hij is reeds uit het politiecorps verwij derd. Arme kleine Te Den Haag is in de Vinkensteynsitraal een ongeveer -jarig kindje in een tobbe met kokende zeepsop ge vallen, waardoor het zeer ernstige brandwonden kreeg. Het werd per auto van den gemeentelijken genees kundigen dienst naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar het aan de verwondingen is over eden Ernstig ongeluk bij een f i 1 m-o p n a m e Bij het opnemen van een film op het Te- gelermeer bij Berlijn, is een ernstig ongeluk gebeurd. Men had 200 li ter benzine op het wator gegoten en in brand gestoken. Een opnemer meest in een snelle motorboot door deze vuurzee varen. Door het wei geren van den motor kon de boot niet spoedig genoeg door de Vlam men komen en geraaKU, in brand De operateur kreeg zware brand wonden, zijn beide handen ver - brandden. Verdwazing Een ondernemer van begrafenissen te New-York heeft dezer dagen de „lykwagen met muziek" inge steld. Een enorme phonograaf, verbor gen onder rouwfloers, brengt tydens de plechtigheid treurmarschen, psalmen en gezangen en als men wil ook brokstuk ken van opera'B ten gehoore. De nieu wigheid heeft reeds veel opgang gemaakt zoo wordt gemeld. Mishandeling. Te Rotterdam is in de Pootstraat de broodbezorger W. K., zoodanig mishandeld, dat hy ter verple ging in het ziekenhuis moest worden om genomen. Een slagersjongen wordt er van verdacht en is a&ngehouden. Aan de gevolgen overleden. De 27-jarige J. den Hollander, die by het leggen van waterleidingbuizen in Haar lemmermeer gewpnd werd, is in het Zie kenhuis te Haarlem overleden. Buiten verantwoordelijkheid der Reaactie). Aan een stem uit de menigte. Afschuweiyk om over zulk een moord- dadigen strijd als „De Slag van Waterloo" waa, zulk een schoon stuk muziek te maken Dat is, als ik u wel begryp, uw meening. Dan zult gy toch ook uw vecjaardag wel niet vieren? want gyzyt met smart ter wereld gebracht. Afschuwelijk om jaar in, jaar uit, dat maar trouw feestelijk te herdenken. Nog een vraag: „De slag van Water oo" was hy de eerste of de laatste slag uit dien donkeren tyd Was hy de overgang uit den vrede naar dén ooi log, of bracht hy soms het einde vin den oorlog en hot begin van den lang verwachte vrede? En als dat laatste waar is, zing dan en eedenk dat dit het geboorte-uur was van het Koninkrijk Der Nederlanden. Dan kunnen we die schoone muziek begrijpen, want door dien bloedigen strijd behielden wy onze onafhankeiykheid. EEN ANDERE STEM. Ouderkerk a.d. IJssel. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik naar aanleiding van het treurig trein-ongeval en het daarover gesprokene in de Raadszitting van 4 Sept. j.l. eenige plaatsruimte in Uw blad, waar voor by voorbaat mynen dank. Met aandacht heb ik het Raadsverslag met de repliek van den heer v. d. Ham gelezen, doch wil dit, daar ik niet in het Veilinggebouw aanwezig was toen een en ander plaats vond, buiten beschouwing laten, te meer, daar deze zaak, nu acht aanwezigen onder eede willen getuigbn, dat het feit zich heeft toegedragen, zooals de heer v. d. Ham schreef, zoover is gevoruerd, dat wel door meer bevoegde autoriteiten zal worden onderzocht, wie de schuld was, dat de getroffene vóór zyn fjterven, geen afscheid meer kon nemen C vrouw, kinderen en ouders. Vèl was ik met vele anderen, waar- er ook wethouder Niekerk, in de goederenloods aanwezig toen het slacht offer met pyniyk vertrokken gelaat op een ladder, lag uitgestrekt. Allen waren zeer onder den indruk van het gebeurde en hadden diep medelijden met dezen ongelukktgon verminkte. Tot groote ergernis van allen, haalde de agent De Vries een notitieboekje uit den zak en wendd zich tot den zoo deer- lyk gekwetste met de woorden: „Nu moet ik van het geval rapport opmaken" - „zeg Maatkamp hoe oud ben je?" „Wanneer ben je gebo.ey?" en dorgelyke, welke vragen het slachtoffer zichtbaar hinderden eo die hy dan ook niet meer by* machte was om te be- antwoordon. hy zich voor dat rapport niet evengoed kunnen wenden tot een der beide aanwezige broeders? Of had een en ander niet kunnen worden uitgesteld tot later? Was het noodig, de laatBte oogenblikken van dezen zoo zwaar ge troffene met dergelijke vragen te ver zwaren. Voor my als handelsvriend van Maat kamp èn zeker ook voor de andere aan wezigen, was dit onaangenaam afnemen van, een dergelyk verhoor alsof de on gelukkige een misdadiger was, uiterst pyniyk en is het my een raadsel, dat Wethouder Niekerk, toen Wethouder Schi euder ln den Raad de woorden sprak „dit is een der dingen die men hier ge bruikt om de politie in een kwaad dag licht te stellen", niet unmiddeliyk het woord vroeg en bovengenoemd optreden tn Imlti DEN HAAG, 10 Sept. An»ta meldt uit Weltevreden Bij een ontploffing in de steen- i kolenmijn Poeloe Laoet, zijn I veertig inlanders gedood of gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Gesmokkelde schapen. TER APEL, 10 Sept. Te Scho- nebeek zijn 77 schapen, dlb uit het Duitsche gebied geemokkèld waren, door Hollamdsöhe koirtmiezen in be slag genomen. Auto-ongeluk. DELFT, 10 Sept. Dinsdagavond reed op den Ooatsingel alhier een auto komende uit de richting Den Haag, in volle vaart tegen de, op haalbrug aan de Ooetpoort. De rui ten van de auto werden vernield, terwijl de inzittenden verwondin gen opliepen. Valschs rljwlslplaatje». HALFWEG, 10 Sept Alhier ia heden gearresteerd en naar het huis t an bewaring ite Haarlem overge bracht J. H alh'er, verdacht vam het verhandelen van valsche bolas- tingplaatjes voor rijwielen. Hoog watsr. TER APEL, 10 Sept. Het stadje Haren drie uur over de grens ge legen. (is door hevigen aanwas van de Ems geheel onder water gezet. De boeren hebben het vee met schui ten van het land moeten ballen. IVee dijkbreuken zijn den toe stand nog komen verergeren. Aanslag op een munitiedepot. BERLIJN, 10 Sept. Op het mu nitiedepot in bet Roemeensche fort Afamatsie is door onbekenden een 858 schapen of lammeren, 587 bdgf«n, 16 bokken of geiten, 74 overlooper». Pryzen per 1/2 K.Q.: koeien 46 52 1/255—6062 1/265 ets., ossen 521/2—56—60 ct., stieren 45—49—53— 65 ct., kalveren 657085—87 1/2 ct. Pryzen per stuk van mager vee: melk- koeiz f 340520, stieren f 140600, graskalveren f 70—140, paarden f 200 f 350, slachtpaarden f 100—200, hitten f 90—130, veulens f 6590, fok nuch tere kalveren f 20-J-40, slacht nuchtere kalveren f 1520, kalf koeien f 375 f 4.90, pinken f 160—220, vaarzen f 220- f 825, biggen f 8—18, biggen p. week f 1.502.25, overloopers f 2040. ROTTERDAM, 9 Sept. (N/V. Rotten damscheGons.-Veiling, Weenaplein) Aanvoer 130.000 stuks. Kipeieren f 6.50- f 9, eendeieren f 7.257.75, ganseieren f 18, kalkoeneieren f 1012 per 100 st. ROTTERDAM, 9 Sept. Eieren. Veiling Raampoortstraat. Gegar. rerache hoen dereieren f 6.5Ö0, eend'eieren f 7.25 7.75, ganzeneieren f 18, kalkoeneieren f 10—12. Aanvoer 130.000 stuks. ROTTERDAM, 9 Sept. Coöp. Tuinb.- veiling Rotterdam en omstreken. PI. gl. komkommers f 1223, 2e srt f 6.10 f 10.90, 3e srt. f 2.90—5.80; komkom- merstek 25 ct. per K.G.; sla f 0.80 f' 1.90 per 100 krop; spinazie f 12 per 100 K.G.; bloemkool f 11—19, 2e srt f 4—7, uitschot f 0.60—2 per 100 stuks; peen f 8.8012.20, tomaten a f 6.70 f 7.10, id. b f 4.40—5.60, id. o f 3.50- f 5.70 per 00 pond; postelein f 921 per 100 K.G.; Duitsche boonen 1824 ct., snijboonen 2245 ct., stek 6—17 ot., stok prinsessen 2984 'ct., stam id. 14 92 ct., per K.G.; selderij f 2.304.10, kroten f 3.504.30,per 100 boa; roode kool f 1 20—4.80, witte kool f 1.30, savoyekool f 1.20—6.10 per 100 K.G.i andijvie f 1.60—3.60, per 100 krop; uien f 4.10—6.20 per 100 K.G ROTTERDAM, 9 Sept. Ajuin. Zeeuw- sche en Zuid-Hollandsche. Tot dusver aanslag gepleegd. Tien wagens met waren de aanvoeren nog hoofdzakelijk ontplofbare stolfeai vLogen in de in vaste handen en niet van veel belang. luoht. Gisteren en heden aanvoer circa 15.000 Een si land geteisterd. TOKIO 10 Sept. Zware slag regens en sitormem hdbben het eiland Formosa geteisterd. Dertig perso nen werden gedood, 312 ernallig ge wond. 3200 huizen zijn geheel ver nield en 4600 werden er beseha digd Aan de schryvers van verschillende ingezonden stukken wordt bericht, dat door ontzettenden toevloed van copie eenige ingezonden stukken moesten bly- ven overstaan tot ons eerstvolgend nummer. Moordrecht, 10 Sept. Voetbaluitslagen van Zondag 7 Sept. j.l.: Moordrecht I Gouderak I 31; Moordrecht II Gouderak II 02. Atioop Aanoesiedingen. Alblasserdam, 10 Sept. Alhier had de aanbesteding plaats voor den nieuw te bouwen woning van den heer J. Stout. Laagste inschryver voor het metselwerk was N. Stout voor f 2269. Vooi5 het timmerwerk J. v. Dam voor f 2525. Ammerstol, 10 Sept Voor reke ning van den heer H. de Vaal 'te Schoonhoven is onder architectuur van de heeren C. en P.-JP. Kok al hier aanbesteed het verbouwen van een slachtplaats met bergruimte. Laagsie inschrijvers, tevens aanne mers, waren Voor metselwerk A. t Woudenberg voor de som van f 1779; voor timmerwerk H. Poi- tenburg voor de som van f 883 voor verfwerk A. Beekhuijzen, voor (sjVfr) CcSNfrj j WNfrfl j Cq\E>1 SJ j Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze gelief- J de Ouders, Behuwd- en I Grootouders Arie van der Vllst j Anna Verhoef I den lQden September a.s. j hunne I te herdenken £3 Hunne dankbare Kinderen, j Behuwd- en Kleinkinderen. ^3 Polsbroek, 9 S(ept. 1924. -an den agent De Vries mededeelde, dan j de som van f 130; voor ijzerwerk had ik dit stuk Inde pen kunnen houden. In de hoop, dat nu echter over dit geval het laatste woord nog niet is ge sproken e» U mynheer de Redacteur nogmaals dankend, Teeken ik met de meeste Hoogachting Een Vriend vxn den getroffene. A. A. van der Sijs, Lood- en Zink werk J. van Raalte, voor de som van f 252,50, allen te Schoonhoven woonachtig. Heden overleed na een lang durig, doch zacht lijden, onze geliefde Man en Vader ARIE TOOM, in den ouderdom van 38 jaar en 10 maanden. Wed. A. TOOM— Houwelino L1JSJE, ARIE, BART, JAN, LOUIS, HENDRIK. Oroot-Ammers, (Oraafland), .7 Sept. 1924. (tii, en Radio-dunst) Hevig noodweer. DE LEMMER, 10 Sept. Een he^ vtg noodweer heeft hier in den af göioopen nacht gewoed. De oude Lemmer nachtboot „Amsterdam", kapitein Jonker, die gisteravond met stukgoederen, van Amsterdam naar Lemmer was vertrokken, v ae hier vanmorgen om tien uur nog niet te alen- Een telefonisch bericht van Schokland meldt nu, dai deze boot in de nabij|heid'von> dit eiland met averij voor anker ligt. Het stoomschip „Lemmer", kapitein Griepama van Lemmer, is jter as sistentie vertrokken. Doodelljk arbeidsongeval. ROTTERDAM, 10 Sept. Gister morgen heeft bij het lossen van het stoomschip „Baltimore", liggendeim de Waalhaven aJihier, een ernstig ongeluk plaats &ehad. Juislf toen een hijsch van twee balken tot bo ven het raam waö opgehaalld, is een der balken uit de lus geschoten en terechtgekomen op het hoofd van. den 40-jarigen bootwerker Gerard Hofman, wonende in de Alberdink Thijmslraat. Zeer ernstig verwond werd het slachtofifer naar den poli tiepost der rivierpolitie vervoerd! en vandaar naar het ziekenhuis Cool- singel. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. LEKKERKERK. Voor de Hervormde Evangelisatie op Geref Grondslag, hoopt Vrydag 12 September, des avonds half acht, voor te gaan Ds. P. Zandtvan Delft. SCHOONHOVEN. September. Geboren Geertruida, d. van R. Bron en A. G. Olden. Adrianus, z. van J. Stuurman en A. W. Hartman. LEKKERKERK. September. Geboren Neeltje Willemina Stijntje, d. van P. N. v. d. Heul en W. Verboom. Gerrit, z. van J. Mudde en G. den Bes te. Barend, z. van J. P. van Dam en M. van der Wal. Marktberichten GORINCHEM, 8 Sept. Zware kalf- koeien f 875450, melkkoeien f 250 f 375, kalfvaarzen f 260—350, guste vaar zen f 170—240, graskalveren f 40—90, nuchtere kalveren fok f 1628, dito ex port f 1520, overloopers f 25—35, big gen f 8-r20, boter f 1.25—1.30, eieren f o.080.08 1/2. Aangevoerd 436 runde ren, 14 nuchtere kalveren, 284 overloo pers, 897 biggen. GORINCHEM, 8 September. Aange voerd 12.252 eieren, prys kippeneieren f 8.30—9.50 per 100'stuks. OUDEWATER, 8 Sept. Kaas. Aange voerd 112 partyen, 5040 stuks, wegende ongeveer 25.200 K.G. Gestempelde le srt. f 70—72, 2e srt. f 66—69, zwaardere 70—77. Handel matig. ROTTERDAM, 9 Sept. Ter veemarkt war heden aangevoerd: 215 paarden, 20 veulens, 8 ezels, 1446 magere runderen, 610 vette runderen, 200 vette kalveren, 347 nuchtere kalveren, 801 gras kalveren, Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Qroot- en Overgrootvader, dt Heer in den ouderdom van bijna 84 jaren. Wed. M. BURGER DE Bruijn. L. BUROER. W. BUROER— Kreuk. M. VAN DtN BERO— Buroer. M. VAN DEN BERO. C. BUROER. K. BUROER— Berkouwer. P. BURGER. A. BURGER—V^erkaik. W. BURGER. P. BUROER—van Dam. T.- BUROER. A. BURGER- -DE OROOT. Klein- en I Achterkleinkinderen. Reeuwijk, 7 September 1924. HeetoKter, waarvan «froa 1/8 Groote werden verhandeld van eirca f 8 f 3.15 en kleine tot circa f 3.75 per 60 K.G. op den wal geleverd. Handel niet levendig. ROTTERDAM, 9 Sept. Rotterdamsche Boter- en Kaasveiling. Aanvoer boter 1450 K.G. Hoogste prys f 2.28, middel- prijs f 2.22, laagste prys f 1.50. Aanvoer kaas 1260 K.G. Goudsche 48 ct. ét f 1.10, Leidsche 34 A 60 ct., Edam mer 40 ct. h f 1.15. ROTTERDAM, 9 .Sept. Eieren. Rotter damsche Veiling. Warmoezierstraat: kipeieren f 7.35—9.90, eendeieren f 7.J0 f 8.25 per 100 stuks. Aanvoer 155.000 stuks. BODEGRAVEN, 9 Sept. Kaas Aan voer 303 wagens, waaronder 255 ryks- merk, tezamen 12,739 stuks, wegende 89.178 K.G. Prima Goudschs f 76—80, mindere kwaliteit f 6974, zware tot f 82 toe, zonder rijksmerk f 6976. Handel vlug. GOUDA, 8 Sept. Snyboonen le srt f 20—339, id. 2e srt. f 2—24, stokboo- nen f 2337, stamboonen f 2431, spekbooneu f 11.40—;17.30, pronkboonen f 611.60, uien f 4.007, kroten f 2— f 4.90, wortelen f 1.70—3, per 100 K.G.; komkommers le srt. f 141.10; id. 2e srt. f 6.20—9.20, id. 8e srt. f 1.70—3.10, id. gele f 1.90—8.40, bloemkool f 0.20— f 28, gele savoye kool f 69.90, groene id. f 66.90, roode kool f 4.109, witte kool f 2.10—4.40, andyvie le srt. f 1.20 -f 2.50, id. 2e srt. f 0.50—1, kropsla f 1—2.40, per 100 stuks; wortelen f 2.50 f 9, kroten f 2.803, selderie f 1.50 f 1.80, per 100 bos; tomaten A f 4.60— f 5.90, id. B f 4.30—6.1Ö, id. C f 1.70— f 2.70, id. bonken f 2.80—3.90, id. kriel f 0.100.40, per 100 pond; heereperen f 4.805.20, suikerperen f 6, jutten le art. f 10—12, id. 2e srt. f 7—8.10, tros- peren f 5.00, diamant le srt. f 8.80, id. 2e srt. f 4.104.30, ^Beurré d'Amanlis f 69.90 Clappa Favorite f 1821.60, Beurró de Merode f 8.80, per 100 K.G.; perziken per 100 stuks f 2.409; Me loenen per stuk f 0.120.87. te houden op Zaterdag 13 September as. Door overspanning en zorgen. Mannen zoowel als vrouwen heb ben onder zenuwachtige, beproe vende omstandigheden gewerkt Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte* infiuwenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig vol gen verschijnselen als: hoofdpijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen. graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spierenen door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rug pijn Nieren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek spit, steenvorming, ont steking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslnke kwalen kunnen door verwaarloozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn-door zorgen en overwerking, tocht, koude, f epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken èf 1.75 perflacon (geel etiket met zwarten opdt'uk). 39 Burgemeester en Wethouders maken bekeittl, dat de ten westen van de Stolwijksche Kade voor het verkeer van Yoerfnigen zal zijn Til IS September t.a. 8 Octeber i.s., Berkenwoude, 10 Sept. 1924. De Burgemeester, M. OAUT1ER. De Wethouder, Q OUDENES. Wegens verhuizing gevraagd door Clir. Onderwijzeres te Ouder kerk a d. IJssel. Omtrek dorp. Br. onder no. 6140, Hulppostk. Ouderkerk a.d. IJssel. tegen flinke rente en maandelljksche aflossing van f 25,—. Brieven onder no. 6130, aan het bureau van dit blad. Er biedt zich aan: een goed met „Rennes"-motor kunnende omgaan Br. aan B. de Vaal, Lopik. Er biedt zich aan een flinke BOERENDIENSTBODE, goed kurf- nende melken Tegen 1 Nov. a.«. Brieven franco no. 58, Burk's Advertentie-Bureau - Oouda

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2