st? NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. sn ien Maandag 15 September 1924. 56' Jaargang No. 4866 EERSTE BLAD. Buitenlandsch Overzicht. Plaatselijke Berichten. FEUILLETON. De tiiftmengster. IE I 3M m andbouw rdam. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. I T 21 lieren, moeite. en x /er>Zi'e& kuikens. kippen. >k. 0% (Wordt vervolgd.) ■ijgbaar, dan :t bedrag door to. 50, Oude- 9k 11 tot eit »k. r niet f 2,-. 5 eent. or men, KA 190 L90 'JO S. W. H. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18763. ling r regel c en com SCBOOIHOVBKSCHE COURANT. Gouderak, 15 Sept. Benoemd tot tijde lijk onderwijzeres aan de Openbare La gere school alhier, mej. N. G. Eegdeman te Bergambacht. De Raad dezer gemeente is- in open bare vergadering bijeengeroepen op Maandag 15 September, namiddags 7 1/2 uur. De agenda omvat de volgende punten: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling bijdrage inge volge Art. 101 en' 102 L. O.-Wet; 4. Aan bieding Gemeente-Begrooting 1925; 5. Vaststelling Rekening Burg. Armbestuur; 6. Voorloopige vaststelling Gem. Reke ning 1923; 7. Reclames. Op het Gymnastiekfeest op Zater dag 13 Sept., te Krimpen a. d. Lek, be haalde de Gymnastiekvereeniging T. H. wies in alle abonné’s. geheel Nederland, gen beeft meestal dellen. Al» abonné adert inlichtingen iedere reg< f 0,20. Bij 8 maal op Jfaandap en Voor meer Zoolang de verkeerde zinspreuk: ,Zoo gij den vrede wilt, bereidt u ten oorlog” niet heeft afgedaan, kan er nimmer een gezonde toestand op deze wereld komen. En daar is het nog ver vandaan. Tot het vredelievende AMERIKA toe, bereidt zich nog steeds ten oorlog voor. Er is hu tenminste weer een mobilisatie gehouden van de bedrijven, als proef hoe het zal gaan als er eens oorlog uitbreekt. Op ontvangst van het mobilisatiebevel moest on middellijk worden, overgegaan binnen hoeveel tijd de ver&hillende fa brieken gereed zouden kunnen worden gemaakt voor het vervaardigen van ver schillende goederen ten behoeve van leger en vloot; Voor deze proef-mobilisatie maakte de regeéring een schema, dat onder leiding van vèrschillendw bekende personen uit de nijverheid wérd uit gevoerd. Volgens een telegram uit Sew- York heeft alles een goed verloop gehad 'en z(jn geen incidenten voorgekomen. In de Volkenbondsvergadering, die te Genève gehouden wordt, is lang en breed over ontwapening gesproken. Onze afge vaardigde, Jhr. Loudon heeft gezegd, dat allen het er over eens zijn, dat in de statuten van de volkenbond reeds de oplossing te vinden is om te komen tot een beperking van de. bewapeningen, gaande tot de grens der veiligheid. Veilig heid en arbitrage zijn voortaan onschend baar, zoo zeide de Nederlandsche afge vaaidigde. Door de uitlegging, dat een volk, dat arbitrage weigert wordt be schouwd als aanvaller, waartegen dus de andere bondsleden moeten opkodien, heeft de bemiddeling van de bond zeer ge wonnen. In ITALIË werd groote onrust veroor zaakt door den moord, die daar gepleegd is op Catalini. In Milaan is het tot on geregeldheden gekomen. Hevige gevechten ontstonden tusschen fascistische troepen en burgerlijke troepenafdeelingen. Door cavalerie werden de betoogers uiteen gedreven. :chte spijsver* iza, lusteloo»- z. van de telde hij zijn ontmoeting met Carlos Moro, de plannen van Vanega omtrent de munt en eindelijk hoe de bedeljapgen zoo schoon aangekleed was geworden. Doch Pinna hoorde slechts éénen naam in het geheele verhaal, het was die van Carlos Moro. Haastig zeide zij: „Hier hebt ge twee realen; ga terstond terug naar de „groene kan” en als de waard nog thuis is, verzoek Ik ‘hem da delijk hierheen te komen, en als die Va nega er nog is, kan hij hem vergezellen; ik.zal hun moeite schitterend beloonen.” José greep hot geld en snelde weg. Nu zonk Pinna hijgende in haren leu ningstoel, hare oogon echter glommen als die eener hyena. „Hun kind,” riep zij uit, „het kind van die vrouvt, aan welke boven mij de voorkeur gegeven werd. Had ik Carlos Moro tot echtgenoot bekomen, ik ware thans een geëerde fatsoenlijke vrouw en nu, nu ben ik de heks van Monterey! Zij verzonk in een somber gepeins. Eensklaps sprong zij woest op en krijsch- te met vervaarlijke stem: „Ja, wraak, wraak wil ik ik ben de heks van Monterey geworden en zijn kind hei zal oe» dief en moor denaar worden. Hoerat op den dag, dat men hem naar de strafplaats zal voeren *hij heet toch ook Carlo's Moro dan is het uur1 der wrake gekomen!” Hare oegen schoten vonken; weldra echter verzonk zij weer in somber na denken, waaruit naderende voetstappen haar eerst deden opschrikken. Door Cano en Vanega gevolgd, kwam José Cano en binri.en Het onderhoud duurde verscheidene uren, met handdrukken scheidden zij van de heks. Nauwelijks zag het wijf zich alleen, of zij riep, José en begon: „Luister naay. hetgeen ik u zeg. Ik ben in den laatsten tijd zeer ontevréden met u; gij behkndelt mij niet als oen moeder, maar als een dienstmeid. De tijd komt nu. dat ik elk mijner bevelen stipt uitgev’oerd wil weten. Er leeft een mensch en deze is heden door Migel Ca no gevonden, Carlos Moro dezen worm haat ik grenzenloos. Gij rijt mijn zoon en» de erfgenaam van mun gopd.” Zoo sprekende nam zij Jósé bij dé hand en voerde hem naar een geheim kastje in den muur, haalde et een kist je uit, maakte het open het was ge vuld met goudstukken. José kon rich aan dat gericht niet verzadigen. Hij viel zijn moeder dank baar om den hals; hij beloofde zelfs aan, haar geringsten wenk te zullen gehoor zamen en moeder en zoon waren ver zoend. I o— 'ïircwvmg der brandspuit, staande in Gelkenes, M. Alles bleek nüg In goeden toestand te verkeeren. Zaterdag jl werd alhier lp de buurt G»aafland, vanwege da goitenfuk-r vereeniging „Vooruitgang” een fokveedag gehouden. Uit verschillende plaatsen waren geiten en bokken aangevoerd, waaronder prach tige exemplaren. Totaal waren er 16 bokken en 47 geiten aanwezig. Verschillende medailles waren beschik baar. Uitgebreid verslag volgt binnen en kele dagen. o Met ingang van heden Maandag, is de prijs der melk alhier weer verhoogd en gebracht van 14 op 16 cent per liter. Meerkerk, 15 Sept. Zaterdagavond, tij dens een concert door de Muz.-Vereen. „Eufonia” te Meerkerk, ontstond een korte twist onder de Meerkerksche jon gelui, waarbij een zekere Versluis,zoo danig met een mes werd gestoken, dat hij levensgevaarlijk gewond werd en per auto naar het ziekenhuis te Gorcum werd vervoerd. De dader werd ingerekend door de politie. We vernemen nader dat V. nog leeft, maar men vreest het ergste, daar bet mee in de long gedrongen was. Deze Courant wordt des Maandags-, des Woensdags- en des Vrij dag smiddags uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenpersonen stond. Door dat hij den boog aan het verven was, kon hij niet zien, wat voor hem aankwam. Er kwam een voer met klaverhooi de brug overrijden. De be stuurder (een 16-jarige jongen), meende dat hij do ladder mis kon rijden, en waar schuwde niet. Het hooi kwam in botsing met de ladder en deze viel om. Men begrijpt den schrik van v. W., die van boven van den ladder viel en eerst op dikke houten palen terecht kwam en ver volgens op den grond. Leelijk was zijn gezicht gehavend. Zijn rechterhand kon hij niet gebruiken. De heer de Wit be val rust te houden. Wonderlijk liep het ongeval zonder doodelijken afloop af. Jaarsveld, 15 Sept. G. moest met zijn eieren naar de markt te Utrecht, en om daar tijdig te zijn moet er in den nacht reeds van hier vertrokken worden. Fluks den hit gehaald, die aan een. touw aan den dijk staat. Deze was niet direct te vinden, dit gebeurde echter wel meer, dat deze het touw^ losgorukt had en een an dere weide had opgezocht Ditmaal kon men echter het paard nergens vinden. Een boer gewekt en nog een vriend die mede er op uit togen om den verlorene te vinden. Na een goruimen tijd gezocht te hebben zonder resultaat meende men een spoor gevonden te hebben. Een land bouwer De W. had den hit op stal gezet. G. boos, eveneens de andere, die de nachtrust aan het zoeken van de hit hadden opgoofferd en nog bovendien te laat aan de markt kwamen. De eendenkoopman B., op reis naar Utrecht, had een leeLijke schadepost. Door dat een wiel van zijn wagen brak, gleden een aantal kisten met eieren van de wa gen af. Naar vermoeden, waren er 200 gebroken. De melkprijs is met 2 centen ver hoogd en nader gebracht op 16 cent de Liter. Groot-Ammers, 15 Sept. Zaterdagavond had alhier, de gewone jaarlijksche be de inenting eischen (namelijk één A twee gulden per varken, terwijl de kosten voor den veehouder, wanneer hij de inenting zelf verricht ongeveer 80 cent per var ken bedragen). Verder bestaat er naar zijn meening op het oogenblik groot ge brek aan inlandsch serum, zoodat ver schillende veeartsen niet zouden kunnen voldoen aan de talrijke aanvrage om in enting ter genezing en voorkoming van vlektyphus en zouden de veehouders daarom zeer terecht trachten zich bui tenlandsch serum te verschaffen. Maar ook aan buitenlandsch serum zou groot gebrek bestaan zoodat thans tal van varkens aan de zoo gevreesde ziekte sterven. Adressant meent dat deze sterfte zal toenemen, wanneer aan de eigenaars van varkens wordt belet zelf hun varkens in,te enten en hun moei lijkheden in (len weg gelegd worden om zich dat serum te verschaffen. Hij wijst er op dat er naar zijn meening geen groote kennis voor noódig is om het se rum op goede wijze toe te passen te moer waar door het serum-instituut een vol ledige en duidelijke gebruiksaanwijzing wordt verstrekt, met vermelding op het etiquet van den datum waarop de werk zaamheid vervalt. Bovendien worden de Buitenlandsche sera betrokken uit een onder staatscontrole staand Duitsch in stituut/zoodat de hoedanigheid nieta te wenschen overlaat. Op 25 dezer zal te Kamerik, bij Woerden, een kaasdag worden gehou den, waaraan een kaaskeuring verbonden zal zijn. De heer F Tf. Boekee, rijkszui- velconsulent in de provincie Utrecht, zal een lezing houden over kaasbereiding eü kaasgebreken. Zevenhuizen, 15 Sept Bij den land bouwer L. Paul was men bezig met een machine aan het koren dorschen. Hier zijn veel werklieden noodig. Een der werklieden had zijn jas waarin een por- temonnaie en een rijwielplaatje zat op den dorschvloer gehangen. Toen hij zijn jas aan zou trekken miste hij beide voor werpen. De rijksveldwachter van Eden begon terstond een nauwkeurig onder zoek in te stellen. Heel den dag zette hij zijn onderzoek voort. Toen de machine zou vertrekken, zei een der werklieden: zou het soms verloren zijn, laten \wij eens zoeken. Het zoeken duurde niet lang of men vond het plaatje op het erf. De portemonnaie met inhoud is nog zoek. De ingelanden van den Eendrachts- polder hebben in huniie vergadering be sloten om een onderzoek in te stellen, naar een andere bemaling dan windbe- maling. Hier voor is een crediet toego- staan. De twee ophaalbruggen in onfl dorp, die altijd met een ketting omhoog getrok ken werden, worden nu opgehaald,door een toestel, vervaardigd door den smid P. Visser alhier, waardoor de brug om hoog gaat. Dit is eene groote verbete ring, daar nu de bruggen ook zeer zachtjes dalen. Vroeger plompte de brug zeer hard neer en had daardoor zeef veel te lijden. De meesterknecht van de Wed. Ooms Adr. ten Spelle was bezig met een brug te verven aan den Moordscben Tiende- weg. Hij stond boven aan een vijf meter lange ladder, die voor den boog der brug O. R. alhier, in de Estafetteloop 400 M. den 2en prijs. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 15 Sept. Aan de Hitlandsche Laan heeft de politie een man aangetroffen, die in zeer beschon ken toestand verkeerde. Zij heeft hem op een wagen naar het dorp doen vervoe ren en daar in verzekerde bewaring ge steld. De heer L. den Toom heeft aan het bestuur der Nieuwerkerksche Ijsclub be richt dat hij als voorzitter en bestuurs lid bedankt. Tot voorzitter van de Plaatselijke Commissie van Toericht op het lager on derwijs is gekozen de heer W. A. Leen- houts en tot secretaris de heer G. van Leeuwen Cz, Met ingang van heden hebben de bakkers den prijs van het brood ver hoogd. Het tarwebrood kost nu 24 cent per K.G. en het wittebrood 22 cent per 8 H.G. In de vergadering, die de vereeni ging Volksonderwijs houdt, zal o.m. als spreker optreden de heer Groenewout, uit Santpoort, met het onderwerp: De opvoeding der kinderen. Nieuwerkerk a. d. IJssel, 15 Sept. Het muziekgezelschap „Kunst na den Arbeid” uit Moordrecht, zal op den tweeden ba- zaravond een concert geven. Bij het verrichten van werkzaam heden met hamer en beitel kreeg de tim merman Merbis een stukje staal in het linkeroog. Met doktershulp is het er uit verwijderd. Lekkerkerk, 15 Sept. De heer W. M. v. d. Boogaart, werkzaam op het be lastingkantoor alhier, is benoemd bij de Inspectie van het belastingkantoor te Middelburg. Boskoop, 15 Sept. Bij het gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouw- schoo) alhier slaagden: N. van’ der Kraats, Boskoop, J. van Exter, Hazerswoude, A. H. Kofman, Gouda, P. Bouwmeester, J. Kok, F. ^poonstein, allen te Bussum, P. J. Hogerzeil, Naarden, J. J. Abs- poel, Leiden, mej. R. van Dam, A. W. Hensen, F. Immink, A. A. B M. Schnij- der, allen te Rotterdam, J. J. Bollee, Haffmans, Th. de Roo, J. L. de Rijke, allen te ’s-Gravenhage, H. de Bruijn, Schoonhoven, J. W. Le Comte, Haar lem, H. J. Laverge, Amsterdam, B. Ti deman, Terwinselen. Afgewezen twee. Krimpen a. d. IJssel, 15 Sept. In de dezer gehouden raadsvergadering is tijdelijk onderwijzer aan de L. 0. school II benoemd de heer H. Zanen te Ammörstol. Reeuwijk 15 Sept. Bij de op 10 Sep tember j.L plaats gehad hebbende loting voor de nationale militie (lichting 1925) hebben de lotelingen uit deze gemeente het achter hun naam vermelden nommer getrokken A. van Dijk 1, G. van Es 2, P. Burger 3, H. van Dijk 4, L. Hoogerbrugge 5, A. J. Verheul 6, J. Streng 7, 6.» J. v. dl Maat 8, A N. de Jong 9, A. Straver 10, G v. d. Laan 11, J, Ruitenberg 12, D. J. Hoogendijk 13, D. van Bodegraven 14, A. Graafland 15, A. van Delft 16, 1 De waardin gaf een luiden gil, de dieven schoten toe, slechts José bleef zitten en rookte bedaard verder. „Wat is er gebeurd, wie is die man?” klonk het verward, toen de eerste schrik bedaard was. „Weet» ik het?” antwoordde de waard; „hij Tag voor de dear uitgestrekt; het is nog een knaap.” „Waarom hebt gij hem niet laten lig gen, dwaas?” riep de waardin „wat gaat hij ons aan?” „Hij gaat ons zeer veel aan wanneer de politie hem vond, zou zij hier navraag doen en ik verlang niet naar de kennis making met haaren d^n, wie is er mij borg voor, dat het geen Spion i«” „Ik,” sprak José bedaard; „ik zag hem reeds voor drie uren op de straat lig gen en onderzocht zijn zakken. Daar hij niets bij rich had, liet ik het jongske lig gen.” Zelfs Vanega en Cano zagen verbaasd den nog zoo jongen en toch reeds zoo gevoelloozen spreker aan. Intussctyan leg den zij den bewustelooze op de tafel. „Voor een spion heeft hij een te eer lijk, voor een dronkaard eert te bleek gezicht,” zeide Vandfea en legde de hand op de borst van den knaap. „Zijn hart klopte, dat is een goed teeken,” voegde hij er bij. De knaap maakte een bewe ging. Eindelijk hief hij langzaam het hoofd opten zag in het rond. Daarop sprak hij met een bijna onverstaanbare stem met afgebroken woorden, die bijna als een laatsten zucht klonkejf: Ik heb honger.... ik sterf van honger!” Venita sprong op en bracht een glas brandewijn. „Geef hem te drinken, an ders sterft, hij hier nog onder onze han den! Ach, hadt hij den, jongen toch maar laten liggen!....” Vanega goot hem een lepelvol van het vocht tusschen de tanden. Cano gelastte zijne vrouw de voor ,hem bereide koffie te brengen. Deze mengeling van dunne melk en cichorei leek den knaap een kostelijken drank; het was hem als dronk hij het elixir des levens. Zijn hart begon van lieverlede sneller te kloppen, zijne ledematen herkregen hare lenigheid en een lichte blos verfde zijn bleeke wan gen. Eerst nadat hij de geheele kom gelo- digd had, zag hij opmerkzaam om zich heen en beschouwde zijne redders. Woor den van dank zweefden op zijne lippen, toen hij echter de schurkachtige gezich ten, vooral dat van Vanega zag, werden zij teruggedrongen en hij liet slechts een kort „dank u” hooren. „Hoe heet gij?” vraagde Vanéga. „Carlos Moro. Mijne ouders zijn dood.” „Gij ziji wel zeer arm?” „Zonder uw hulp ware ilt verhon gerd.” „Hoe? Was het zoo erg met u ge steld?” „Ja want Ik heb geen onderkomen, geen dienst.” Dit laatste woord scheen Vanega te electriseergn, en hij onderhield zich een poos fluisterend met Cano en diens vrouw. De andere drie gauwdieven wa ren intusschen heengegaan; alleen José stond nog, elk woord opvangende, naast de waardin. Deze haalde brood en kaas benevens wat koude ham, en zette dit Carlos voor, die het met gretigheid ver slond. Terwijl de waard een leger voor Carlos bereidde, gaf Vanega zich alle moeite om den knaap op te vroolijkeii en voo» zich te winnen? Di( gelukte hem ook volkomen; de arme jongen stond toch alleen en verlaten op de wijde we reld en degenen die hem omringden, waren toch zijne weldoeners. In een hoek der kamer was stroo ge spreid en Carlos en José legden zich daar op te rusten neer, zij sliepen beiden spoedig in: dei'verdorvenheid naast de onschuld. Vanega sprak nog een poos met den waard en ging toen heen, de havelooze kleederen van den slapenden Carlos meenemende. De zon stond ree^s hoog aan den hemel en glansde heerlijk, toen Vanega den volgenden morgen met een bundel onder den arm in „de groene kan” kwam. Hij pakte dien uit en legde helder onder goed een nieuwe broek, vest en jas op de tafel, benevens een paar nette laarzen. Nu werd Carlos gewekt en vreugdevolle tranen kwamen in zijne oogen op, als hij hoorde, dat al dat schoons zijn eigendom was. De waard beloofde hem ook naar een dienst voor hem te zullen uitrien en te zorgen, dat het hem voor taan goedzring. Nadat Carlos rich gewasschen en de nieuwe k leer en aangetrokken had, was hij nawwglijk® meer te herkennen. Zijn kinderlijk, open ‘voorkomen moest ieder een dadelijk voor hem innemen. Zijne nieuwe vrienden konden hem niet genoeg bewonderen. Maar José lachte spottend. Met een scherpzinnigheid, die een oudere gauwdief tot eer verstrekt zou hebben, overzag hij den geheelen toestand en be greep dat de grootmoedigheid dezer He den een of ander zelfzuchtig doel had. Zonder Carlos met een groet te verwaar digen, stak hij de door Vanega’s mak kers gestolen voorwerpen bij zich en nam met een vluebtigen groet afscheid van de bewoners van „de groene kan”. Pinna had reeds te zes -uur des mor gens bezoekers, die hare kunst kwamen raadplegen. Pas waren zij weg, of José verscheen en bracht de ten verkoop be stemde gestolen voorwerpen mede. Ter wijl hij deze heerlijkheden uitpakte, ver- S. Bont 17, B. W. Smit 18, G. Ooster- wijk 19, J. K. van Grieken 20, P. van Roon 21, L. Heemskerk 22, A. G. Hof man 23, S Groenendijk 24, P Verkaik 25, P. Verweij 26, J. W. Vermeulen 27, F. Schouten 28, P. C. Teekens 29, J. Schouten 30, A. J. de Goeij 31, M. Oos- trom 32, G. Schouten 83 en H. W. Ver weij 34 Voor de nieuwe winterlandbouw- cursus, die onder leiding van den heer E. van der Ban spoedig geopend zal worden, hebben zich meer dan 20 leer lingen doen inschrijven. Bleskensgraaf, 15 Sept. Ter benoeming van 2 leden in de Plaatselijke School commissie zijn de volgende dubbeltallen opgemaakt, le dubbeltal 1. Q, Tukker, 2. A. Beukelman; 2e dubbeltal 1. J. A. Jongeneel, 2. G. P. Jongeneel. Wegens het vertrek naar elders, treedt de heer A. van Genderen af als voorzitter der vereeniging,, Het Groene Kruis”. De Unie-collecte bracht te Brand wijk op f 72,38 1/2 i en te Molenaars graaf f 55,38. Haastrecht, 15 Sept. Gisteren zijn te Gouderak de competitie-wedstrijden be gonnen. Ingezet door Sparta IGoude rak. Uitslag 32 voor Sparta. Voor beide partijen beteekent deze ontmoeting een ware opluchting. De heer G. B. v. d. Wouden, heeft sen medaille beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van de Gym.-Ver „Kracht door Oefening”, welke Zaterdag alhier gehouden zullen worden. Wie volgt dit goede voorbeeld? Gorinchem, 15 Sept. In de raadsverga dering is besloten, aan de verordening op de heffing van leges ter gemeente secretarie toe te voegen, dat voor een groote jachtacte tot alle geoorloofd jacht bedrijf f 6; voor een groote jachtacte als boven, met uitzondering van de valken jacht f 3; voor een logeeracte f 2; voor een kleine jachtacte tot het vangen van waterwild met netten, waarvan het ge bruik geoorloofd is f 1 zal worden ge heven. De rekening van het Burgerkinder- weeshuis over 1923 ««d in uitgaaf en ontvangst op f 17.691 en f 17.525 vast gesteld; de rekening van het Oudeman nenhuis op f 5132 en f 2784. Woerden, 15 Sept. Het hoofdbestuur van de Maatschappij voor Diergenees kunde heeft onlangs in een adres gericht aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw In het belang der vee- en volksgezindheid aangedrongen op een verbod op het gebruik van entstoffen door leeken ten behoeve van dieren. De heer J. Zon, drogist alhier, heeft thans in een adres tot den zelfden .mi nister daartegen geprotesteerd, omdat hij overtuigd zegt te zijn dat aan het ver zoek der artsen slechts eigenbelang ten grondslag gelegen kan hebben. Hij acht het door de Maatschappij voor Diergeneeskunde tot den minister gericht verzoek niet in het belang van den vee houder. Volgens zijn meening is de oor zaak waarom veehouders zelf de inen ting, vooral van hun varkens tegen vlek typhus ter hand nemen gelegen in het hooge honorarium dat de veeartsen voor i m. De moord In de Munt De munt van Monterey bevond rich in een grooten steenen gebouw, voor het welk twee schildwachten op post ston den, De groene zonnewinden gelijkvloers waren gesloten, evenals de binnenvenster- luiken der kamer, welke de muntmees ter don Pedro Rio sinds jaren bewoon de. De ouda heer, een geleerd, beschaafd nïaA, verkarde heden Is soar ge drukte stemming, wint rijn tróuwe be diende was gestorven. - Dtf muntmeester, een ruim zestig ja rige man, zat in het tweede vertrek voor een tafel en doorzag aandachtig een re kening, waaruit hij op een blad papier eenige aantekeningen maakte. Hij werd door een zacht kloppen aan de djjur in zijn bezigheid gestoord. Op zijn „bin nen” verscheen de herbergier Migel Ca no met den jongen Carlos Moro bij rich. Maar wie zou Migel Cano weer her kend hebben^— Prijs der AdvertentiënMaandags en Woensdags van 1 tot 6 regels 1,11 jel meer O.IT1/^; Vrijdags van 1 tot 6 regel» 1,80, iedere regel meer il plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel Woensdag en tegen O.lZi/j per regel op Vrijdag. plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1