glazen flacons geel etiket STADSNIEUWS. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Correspondentie. Ingezonden. I el e gr amra en. Predikbeurten. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Davld Hendrikus v. o. Graal Anionia Boogaard 25-jarige Echtvereeniging Dankbetuiging. Hendrikus Bezemer. Advertentiên. Fosier-mc Cfelian Go. Landoii. J. Bons. J. de Vos. Dankbetuiging. f 100.000.- Boerendienstbode tilMSM-Ntaiwkfrif, 24 Sept. De bak- ke:g in d©*e gemeente hebben de brood prijzen met 2 oenten verhoogd en bedra gen thans van wit brood 22 cents en van bruinbrood 82 cents. Ook kwam dezer dagen de melkboer weer met een verhoogden melkprijs afzetten. Betaalden we. voorheen 14 cents, thans is het ge worden 16 cent per Liter. De uitslag der loting voor de Nat. Militie, lichting 1925, voor deae ge meente is als volgt: M. vaat Asperen, nommer 1, D. de Jong 18, A. Tukker 4, J. Vink 2, B. J. v. Wijk 5. Peursum, 27 Sept. De uitslag der lo ting voor de Nat. Militie, lichting 1925, voor deze gemeente is als volgt: J. Riet veld, nommer 1, H. Rikkerd 2, W. den Toom 8. Schellulnen, 24 Sept. De uitslag der lo ting voor de Nat. Militie is als volgt: W. van den Dool nommer 1, A. Duizer 4, N. Duizer 5, E. Huisman 8, J. de Kruik 2, J. Verschoor 6. Reeuwijk, 24 Sept. De alhier opgerich te vereeniging voor) Ziekenhüisverpleging heeft ten huize van den heer A. G. de Vries, onder voorzitterschap van Dr. J. M. van Staveren, haar tweede vergade ring gehouden, die door 54 personen was bezocht. In deze vergadering zijn de statuten en het huishoudelijk reglement goedge keurd en vastgesteld. Besloten word de contributie, die per week, per maand, per drie maanden, zes maanden of per jaar bij vooruitbetaling zal worden geind, en afgeteekend op een contributiekaart, te stellen op 8 cent per week voor personen boven 15 jaar en 1 cent per week voor personen van 14 jaar en jonger. Voor ieder ^gezin worden niet meer dan vier personen onder de 15 jaar in reke ning gebracht. De contributie zal gehe ven worden over het geheele geïin. Elk lid is verplicht de contributie op tijd en bij vooruitbetaling te voldoen. Zij, die acht weken mot de betaling ten achter zija, worden als lid geroijeerd. Voor verplet Wordt hoogstens f 8,50 per dag 4 -.«gestaan. Dit bedrae alleen geldig voor het le jaar als proef. De leden hebben recht op verpleging in een ziekenhuis naar keuze, gedurende 80 dagen. In bijzondere geval len kan hier door het bestuur op medisch advies verlenging worden toegestaan. Ook werd besloten, dat zij, die rich binnen 8 maanden na de oprichting (als datum hiervoor is gesteld 1 Oct. 1924), opgeven als lid der vereeniging, hebben onmiddellijk recht op verpleging. Ook zij, die uit een andere gemeente rich hier komen vestigen en. binnen een maand zich als lid opgeven, hebben dezelfde rechten. Zij, die zich na den bovengenoemden tijd als lid opgeven, hebben eerst na 8 maanden recht op verpleging* Het is dus zaak, rich zoo spoedig mo gelijk als lid op te geven bij een der be stuursleden. Reeds nu zijn niet minder dan 90 hoofden van gezinnen of alleen staande personen als lid bij de vereeni ging ingeschreven. Onder veel belangstelling van het publiek, had dezer dagen aan de Reeu- wijksche Brug de plaatsing plataa van de zoolang verbeide verkeerespiegeL Of de spiegel zoo geplaatst is, dat daar door ongelukken te voorkomen zijn en of er geen wiskunstenaar moet komen, die haarfijn uitrekent, hoe de stand van den spiegel fi^oet zijn, laten we in het midden Wo willen klleen het feit vermelden dat do verkeersspiegel aan de Reuwijksche Brug er is. Dat er nog visch in de Reeuwijk- sche wateren zit, ondervond de visscher D. S., in de afdeeüng Sluipwijk, die met de schakels een edelkarper heeft gevan gen van niet minder dan 14 pond. Goudrlaan, 24 Sept. De uitslag der loting voor de lichting 1925 is alhier A. Schutte 1; G. Terlouw 2, den Oude 8, M. Bos 4. De heer K. den Hartog was deze wook met zijn kar bespannen met hon den in het naburige Ottoland san bet venten, en had het ongeluk doordat er een hond op hem afkwam, en waarooc r zijn bespanning opzij uitging en met de kar vol beladen met glas en aardewerk, te water te geraken. Door eenige hulp werd alles weer op het droge gehalad. Dit ongeval bleek een groote schadepost te zijn voor den eigenaar, daar er veel ge broken en goschonden was. Moordrecht, 24 Sept. Het tarwebrood Is in deze gemeente met 4 cent en het witbrood met 2 cent opgeslagen. In deze gemeente is een dansolub opgericht mot aanvankelijk 80 leden. Aan den dienstplichtige C. Wolfera alhier is wegens kostwinnerschap twee jaren vrijstelling verleend van opkomst onder de wapenen. Oud-Alblas, 24 Sept, De autobus-on dernemers, die door deze gemeente rij den, hebben van B. en W. oen circulai re ontvangen, waarin hun verzocht is in de kom der gemeente slechts op een plaats te stoppen, n.m. naast de lantaarnpaal recht tegenover de brug steeg. Het een en ander is verzocht met) het oog op de veiligheid. De landbouwcursus zal in het be gin October oen aanvang nemen en ein digen in April 1925. Naar we vernemen is door de EI. Centrale te Dordrecht vanuit Alblasser- dam een aanvang gemaakt met het leg gen der kabel ter voorziening voor licht in onze gemeente, Langeruigeweidi, 24 Sept. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten tot opheffing van de geslotenverklaring voor do gemeente Langeruigeweida Krimpen a.d. IJssel, 24 Sept. J.i Zon dag hebbben de autobus-ondernemers hot wper moeten ontgelden en is een bus tan Rook en Oosterom in beslag geno men, terwijl ook inbeslagname is gelast van een bus van De Roos, daar deze Zondag maakte uit de voeten te komen en derhalve ook een proces-verbaal kreeg, wegwas bet niet voldoen aan eea bevel van een daartoe bevoegd ambte naar. BJsskenspraaf, 24 Sept. Door de melkslijters is de melk weder met twee cent per liter opgeslagen en gebracht op 16 cent de liter. Mej. M. v. d. B. is in hooger be roep door den politierechter te Dor drecht veroordeeld tot f 6 subs. 5 dagen hechtenis ter' zake mishandeling van vrouw P. In eerste instantie werd zij veroordeeld tot f 10 of 10 dagen heoh- tenis. Jaarsveld, 24 Sept. De koopman J. v. d. H. Jz. alhier, had het ongeluk toen hij met eieren naar de markt te Utrecht ging, dat een rad van den wagen liep nabij Usselstein. Doordat v. d. H. niet hard reed, takte de bak van den wagen zachtjes aan schuin naar beneden en kwam weer op het rad terecht, zoodat de schade maar ongeveer 200 eieren bedroeg. Met het vernieuwen van den duiker in den Rolafweg alhier is door den aan nemer Schmemian een begin gemaakt. Het verkeer gaat thans over een nood brug. De koopman "W. v. d. B. alhier, reed dezer dagen een kinderwagen aan op den Lopikschen voordijk, waarin 2 kinderen waren gezeten, soodat een wiel van de kinderwagen afliep en die wagen over de kop ging. Wonder buven wonder is het nog zoo goed afgeloopen, doch de kinderen hadden toch nog enkele ver wondingen opgeloopen. Zevenhuizen, 24 Sept. Maandagmiddag was B. Schmidt met een paard, dat hij bij den kop had, op de Dorpstraat Toen hó.recht tegenover slager De Wit was, maakte het paard, waarschijnlijk vau het onweder, zich een* weinig angstig. Het beest liep achteruit en kwam tegen de groote spiegelruit van den winkel van De Wit. Men begrijpt, dst de ruit daar niet tegen bestand vrasen totaal vernield- werd. De ruit was gelukkig verzekerd. De boerenknecht J. Bax was met twee jonge paarden gespannen voor een eggen aan het slechten. Een der paarden was nog ntet gewoon aan de zoogenaamde boeilijn. Het dier steigerde, en kwam hierdoor in aanraking met de eggen. Het gevolg hiervan was, dat beide paarden met de eggen op hol sloegen. Onder het hollen sprongen de paarden over een hek heen. Hierdoor kwamen zij op den Knibbelweg, en renden dien ech ter zonder eggen op. De landbouwers A. Klazing en De Vos, wisten de dieren tot staan te brengen. De tuigen en de eggen waren intusschen onbruikkaar geworden. Bax had leelyk «ijn been bezeerd, zoo zelfs, dat hij niet kon loopen en het bed moet houden. Uitslag der loting voor de Nationale Militie, gehouden te Gouda. 1 P. J. Dullaard, 2 Jph. v. d- Haak, 8 L. v. Vliet, 4 P. Tamerus, 5 J. R. Vernout, 6 P. A. Goedhart, 7 F. Kreft, 8 M. Knoop, 9 J. P. Saarberg, 10 G. Dullemeijer, 11 W. Karreman, 12 J. van "Vliet, 18 A. Dijkshoorn, 14 W.v.d.Wlel, 15 L. v. Dorp, 16 M. Maasland, 17 H. v. d. Bas, 18 J. v. d. Hoek. Krimpen a.d. Lek, 24 Sept. Met ingang van 1 October wordt hier als kantoorbe diende ten postkantore geplaatst mej.W. van der Bogt, thans te Rotterdam. Tegen 1 November a.s. heeft de heer J. Groeneveld Cz. als organist der Herv. Kerk ontslag genomen. Als opvolger van den heer W. Ro denburg, majoor-brigadier dear Rijksveld wacht, zal hier worden aangesteld de heer J. van Drimmelen, thans te.Tholen. De Postdulvenvereeniging „De Luchtbode" hield een wedvlucht van Schoonhoven. Prijzen werden als volgt behaald.' le en 2e Chr. de Bode; 8e D. Nobel; 4o J. Bessemer; 5e en 6e P. Neef. Bij" het Arbeidsbureau zijn deae week 18 werkloozen ingeschreven. GrootAmmers, 24 Sept. Dinsdag morgen reed de expediteur J. van der Hee alhier met zijn vrachtauto de havenatoep ^aJ om stroo te halen. Bij de haven wilde hij draaien en reed daartoe achteruit, waarbij bleek, dat de remmen niet werkten, met het gevolg, dat de wagen ge deeltelijk boven de haven kwam te hangen. Met vereende krachten wieten de aldaar aanwezige werklieden en toe schouwers na veel moeite de wagen weer op den wal te krijgen.. De heer Van der Hee waa nog bijtijds uit zijn wagen gesprongen, zooda/t dit ongeval nog goed afliep Naar wij vernemen bestaat in de buurtschap Achterland, gemeente Groot-Amjnens, het plan om te ko men tot oprichting van een Chr. school. De kinderen uit die buiirt bezoeken thans de Bijz. school en de O. L. scholen te Groot-Ammera en Nieuwpoort. ■ehoonhoven, 24 Rept. BURGEMEESTER F. H. VAN KEMPEN Benoemd tot Burgemeester te HLIIegersberg. Hedenavond versdhijnt in de Staats courant het Koninklijk Besluit van 22 September no. 10, waarbij de heer F. H. van Kempen, Burgemeester van Schoon hoven, mot ingang van 1 October a. a. benoemd wordt tot Burgemeester der ge meente Hillegersberg, met gelijktijdig eervol ontslag als Burgemeester onzer gemeente. Deze benoeming zal een groote voldoe ning zijn voor den heer Van Kempen. Zij bewijst, dat de regeering de aandacht heeft gehad op den persoon van den heer Van Kempen en hij het vertrouwen der rijksregeering heeft, die hem nu een ge meente toevertrouwt van een zesdui- MSd zielen. Hillegersberg is een welva rende plaats, vlakbij Rotterdam gelegen, die rich steeds meer uitbreidt. Van har te wenschen wij den nieuw-braoemde ge luk met dit succes en wij spreken de hoop uit, dat hij in zijn nieuwe gemeente met vrucht moge werkzaam zijn en Hillegers berg onder zijn leiding een goede toe komst moge tegengaan. De heer F. H. van Kempen is nu ne gen jaren burgemeester vara Schoonho ven geweest. Hij werd als zoodanig be noemd bij Koninklijk Besluit vftn 27 Ju li 1915, in de plaats van burgemeester P. P. J. van Sloten, die ontslag had aan gevraagd, en, zooals men riek herinnert kort daarna overleed. Voor dien was de heer Van Kempen burgemeester van Montfoort en Wllles- kop, welke plaatsen hij zee jaren lang mocht besturen. In een openbare raadsvergadering op Donderdag 12 Augustus 1915 werd de nieuwe burgemeester geïnstalleerd!. In de negen jaren, dat de heer Van Kempen burgemeester van onze stad was is er veel tot stand gekomen. Wij noe men o m. het nieuwe rioleeringstelsel, de bad- en zweminrichting, het electrisch bedrijf, de vakschool, die tot rijksinstel ling werd, en andere. Niet vergeten mag vooral worden bet fraaie plantsoen, dat buiten bezwaar der gemeentekas werd aangelegd, door den verkoop van de boomen, die vroeger op den wal «ton den, en dat een aantrekkelijkhedd voor Schoonhoven is, waarover men in den wijden omtrek spreekt. In zijn rede ter installatie van burge meester Van Kempen gewaagde loco bur gemeester Schreuder van den voor uitgang, dien men voor Schoonhoven hoopte. Helaas viel aan onze plaats niet de vooruitgang ten deel, die zoo ge- .wrascht en zoo noodig was. Doch dit ia te wijten aan omstandigheden buiten deh wil van den scheidenden burgemees ter gelegen. Hij is voor onze plaats steeds in de weer geweest en heeft ge tracht ervoor te werken, zooveel In zijn vermogen was. Onze beste wenschen vergezellen den heer Vap Kempen naar zijn nieuwe woonplaats. Gemeenteraad. Openbare Vergade ring van den Raad der Gemeente Schoon hoven op Vrijdag den 26. September 1924, des namiddags 2 uur. Punt van behandeling lo. Ingekomen stukken. 2o. Benoeming van een lid, plaatsver vangende leden van stembureaux en een plaatsvervangend lid van het hoofdstem bureau. 8o. Benoeming van de weösoudera van het Gereformeerd Weeshuis. 4o. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de electriciteits-verordening. 6o. Gemeente-begrooting en bedrijfs-be grootingen, dienst 1925. 6o. Behandeling ^staten van oninbare posten wegens gemeente-belasting. Vertrek Kapelaan. Vrijdag zal van hier vertrekken de Wel Eerwaarde heer Kapelaan H. Kouwenhoven, die benoemd werd tot kapelaan van de pa rochie Onze Lieve Vrouwe van Lourdes te Rotterdam. Tot Kapelaan alhier werd benoemd de WelEerw. Heer B. Koopen, komende van het Seminarie te Warmond, die Vrijdag in Schoonhoven hoopt aan te komen. 0| Weesouders Geref. Weeshuls. B. en W. bevelen voor de benoeming van ouders van het Geref. Weeshuis aan 1. B. M. Fortuin, A. Fortuingeb. Hart man 2. J. v. d. Wijngaard, G. .v. d. Wijngaard—geb. De Langen. D.O.S. op 0e atletiekwedstrijden. Het gewest Zuid-Holland van het Kon. Nederlandsch Gymnastiek Verbond hield zijn jaarlijksche athletiekwedstrijden voor turnsters en turners van de aangesloten vereenigingen bij genoemd Gewest. De uitslagen der wedstrijden, welke een zeer vlot verloop hadden, waren voor den vierkamp heeren als volgt: Vierkamp heeren, 20 deelnemende ploe gen. le prijs Sparta, Dordrecht, 9211, 65 pt. 2e prijs Sparta, Den Haag, 8386, 10 pt. 8e prijs Olympia III, Haag, 8094, 98 pt. 4e pr. Olympia I, Haag, 7815, 19 pt. 5e pr. D.O.8., Schoonhoven, 7650, 07 pt. Bovendien had de heer G. Lamoree een le prijs in ontvangst te nemen voor per soonlijk verspringen met een sprong van 6.89 M. Dat onze Schoonhovensche Gymnas- tiekvereeniging D.O.S. ook wat begint te presteeren op het gebied van athletiek, bewijst wel bovenstaand staatje, vooral als men in aanmerking neemt dat de deelnemende ploegen uit de grootste plaatsen van het Gewest Zuid-Holland komen. Mede werd dien dag veel leerzaams opgedaan, welke de deelnemers zich in de toekomst zeer zeker ten nutte kun nen maken. Benoeming leden Stembureaux. B. en W. hebben bij den Gemeenteraad de volgende voordracht ingediend tot het benoemen van een lid, plaatsvervangende leden van stembureaux en een plaatsver vangend lid van het hoofdstembureau. Voorgedragen worden; Voor stembureau district I in de vacature Van der Kop, als lid R. Bron, thans pl-vétv. lid In I, voor stembureau I, als pl.-verv. lid H. J. Schrijver, voor pl-verv. lid in stembu reau district'H S. v. d. Oever, voor pl- verv. lid hoofdstembureau S. v. d. Oever. Verbouwing Geref. Kerk. Reeds lang waren plannen in voorbereiding om te geraken tot verbouwing van het kerkgebouw der Geref. Kerk in de Koe straat, zulks in verband met de ineen smelting der Geref. Kerken A en B. In de laatstgehouden kerkeraadsvergadering heeft de Kerkeraad thans aan de Bouw commissie toegestaan om over te gaan tot aanbesteding van deze verbouwing. De teekeningen, de verbouwing be treffende, werden hedenmorgen ter be zichtiging gesteld, waarvan een aantal gemeenteleden gebruik maakte. Ook wij zijn een kijkje gaan nemen en kun nen het volgende omtrent de bouwplan nen mededeelen. Ingezonden Mededeellngen. Waar koop Ik kot voordoollgat nml|n Wintermantel 7 7 nergens beier dan bij M. J. STEKELENBURG (Firma Gebr, Moes), Loplkeretraat 10, Schoonhoven. Zie vanaf heden onze speciale etalage van DAMES- El| KINDERMANTELS aan het Woonhuis naast den winkel. Op vertoon van deze advertentie geven wij nog als extra reclame 5% korting k contant De kerk zal worden vergroot aan de zijde van de Koestraat en aas de zijde van het slop, dat zich links van het ge bouw bevindt. De kosterawoning zal vervallen en daar komt een trappenhuis, voor de gaanderij, terwijl ook een in gang tot de kerk wordt gemaakt. Verder in het slop komt een tweede trappenhuis met ook weer een toegang tot de kerk, zoodat het Kerkgebouw na de verbouwing in totaal drie ingan gen "sal hebben. Aan de zijde van de Koestraat komt de consistorie, met kerkeraadskamer en verdere dienstver trekken. Wat het inwendige van de kerk be treft het volgende: De kap wordt twee meter hooger gemaakt dan hij thhna is en geheel uitgevoerd zonder trekstan- gen, wat bij de nieuwe kapconstructie mogelijk is. Er komen twee gaanderijen, een aan de Noordzijde en een aan de Zuidzijde. De gaanderijen worden In be ton uitgevoerd. De kanse] wordt ge plaatst aan den rechterzijkant en het or gel zal in een ingebouwde nis daarboven een plaats - vinden. De murèn zullen in gekleurde specie worden geechuurd. De kap zal wordên gebeitst, zoodat een intiemen indruk daardoor zal worden verkregen. Er wordt bij de verbouwing op gerekend, dat centrale verwarming zal kunnen worden aangebracht. De kanalen worden daartoe ingebouwd, evenals de stook ruimte. Wanneer later de contanten bijeen zijn, behoeft dus niet in de kerk te worden gebroken Na de verbouwing zal de Kerk 622 zitplaatsen bevatten. De verbouwing ge schiedt «|o, dat bij eventueele uitbrei ding der 'gemeente, later nog een derde gaanderij zal kunnen worden gebouwd, die dan komt langs den linker zijmuur, en in verband met de twee andere gaan derijen wordt gebracht. Zooals de teekening doet zien, zal de gemeente zeer gebaat zijn bij de verbou wing en een kerkgebouw krijgen, dat er wezen mag en voldoende ruimte biedt terwijl aan alle eischen van comfort sal zijn voldaan Vergunning gsweigerd. De heer J. Blankenstein, huurder van het Veerhuis, had vergunning gevraagd om pianomu ziek in zijn localityit te mogen maken, op aüe werkdagen en ook des Zondags. De Burgemeester heeft die vergunning ge weigerd. Vredeswerk Roods Kruis. Door den Burgemeester is opgericht een commis sie tot het houden van een collecte voor het vredeswerk van het Roode Kruis. Voorzitter dezer commissie is de Burgemeester, de heer F. H. van Kem pen; secretaris de heer A. H. Vermeulen. Leden zijn de navolgende heeren; C. L. van Willenswaard, L. H. T. J. Stekelen burg, G. van Os van dra Abeele, J. F. van Sierenberg de Boer, G. J. van den Bergh, L. Bos, H. A. Schreuder, G. J. Niekerk, A. G. Boogaart. Goedgekeurd. Van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland is bericht ingeko men, dat zij hebben goedgekeurd het con tract, waarbij het cantine-gebouw van het rijk weer aan de gemeente wordt overgedragen. Botermarkt Op de hedenmorgen al hier gehouden Botermarkt was de aan voer 50 K.G. Weiboter. Prijs f 1,80 per half K.G. Waterstand Keulen; v.m., 2.42 m. 0.05 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorolog. Instituut te De Bilt. Kaas wanmOTtng in dan mnsgwp van 24 September. Verwachting tot Donderdag-avond: Tijdelijke krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, aanvankelijk opklarend later weer zwaar bewolkt tot betrokken met regenbuien,- zelfde temperatuur. Moordrecht, 24 Sept. De Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente alhier hebben besloten in het. Kerkgebouw eleetriself licht te doen aanleggen. Zeer waarschijn lijk zal het Zondagavond voor het eerst (branden. Inbraak. In den nacht is ingebro ken in een kapperszaak in de Sutema- straat te Den Haag. De vrouw van era kapper hoorde iemand in de slaapka mer ra maakte haar man wakker. Deze meende iemand te herkennen, die hij den vorigen dag nog geschoren had. Hij greep den inbreker bij een been, maar mocht eralleen In slagen, era schoen van den man machtig te worden. Hij begaf zich dadelijk naar de poli tie, die een bezoek aan den klant bracht, met het gevolg, dat de andere schoen te voorschijn kwam, waarop de dader door de mand viel en bekende. Hij aal zich dus voorloopig niet meer bij dezen kap per kunnen laten scheren. Aanvaring op de Zufderzse. Te Enkhuizen zijd binnengeloopen de gela den klipperscjiepra Aaltje, schipper J. Leenman, van Ouwerkerk naar Antwer pen met papier, ra Avontuur, schipper H. Boon, geladen mt superphosfaat. Deze schepen waren op zee met elkan der in aanvaring gekomen, waarbij de Aaltje een groot gat ln den boeg bekwam Na dit met en zeil te hebben dichtgestopt wist men pompende deze haven te be reiken. De Avontuur bekwam minder ave rij. De lading van Aaltje wordt aldaar gelost. In hst ruim gsvallsn. Aan boord van het stoomschip Alegreta, liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, is de matroos J. S. in era 10 meter diep ruim gevallen. De man is met gebroken halswervel in het ziekenhuis opgenomen. Bij het ophangen van waschgoed aan boord van het lichterschip N. A. 8. M 2, liggende in de Rijnhaven te Rotter dam, is vrouw N. K., voorover in het ruim gevallen. Zij kreeg een hersenschud ding en is in het ziekenhuis gebracht. MOORD OP EEN KERMIS. Esn jongen doodgestoken. Te Stadskanaal is de 18-jarige Albert v. d. Laan, arbeider te Musselkanaal, op het kermisterrein doodgestoken. Gmtrant het gebeurde valt het volgen de te vermelden: Op het kermisterrein, gelegen nabij het station Nieuw Buinra, van de S.T.A.R.- lijn, was het des avonds nog ai rumoe rig. Eenige clubjee jonge kertls van 17 tot 20 jaar hadden schijnbaar iets tegen elkaar, wat uit de vele scheldwoorden over en weer bleek. Op hét donkere voetbalterrein naast de kermis zou de veete even uitgevochten worden. Twee partijen, ieder vier man sterk, sloegen met de vuisten op elkaar in. Plotseling trok Hendrik Smid een mee, hij gaf zekeren Bos uit Viedderveen een flinke jaap over diens arm, stak voorts naar diens broer, die op zij sprong ra er met een schampwonde afkwam. Daarna doorboorde de woesteling met era forsche stoot het hart van Albert van der Laan, die dood neerviel. Een der vechtenden waarschuwde de politie, die onmiddellijk dra geviuchtra dader nazet te. Binnen era uur waren allen gearres teerd. De 17-jarige dader Hendrik Smid, heeft reeds bekend den doodenden steek te hebben toegebracht Het parket uit Winschoten kwam de zaak verder onder zoeken. Ds moord ts Schimmert. Het Ge rechtshof te Den Bosch heeft de uit spraak tegen H. J. P. de W., kantoorbe diende te Den Haag, beklaagd vau moord op zijn echtgenoote te Schimmert, tot na der datum uitgesteld, era nieuw onder zoek bevolen en de behandeling bepaald op 18 October. Er zullen dan 4 getuigen worden gedagvaard. Vermist. Sinds eenige dagen wordt te Nieuwer-Amstel vermist de 21-jarige M. G. J. H., echtgenoote van G. Th. P. S. De vrouw heeft na een woördenwisse- ling met haar man de echtelijke woning rerlaien en is niet meer teruggekeerd. Een verzoek tot opsporing is bij de po litie gedaan. Verdronken. Uit bet water nabij de Goop. GToentenveiling in Loosduinen is het lijkje opgehaald van den zes-jarigra M. G., die daar spelenderwijze te water scheen geraakt te zijn. Era dokter uit Loosduinen kon slechts den dood consta- teeren Hèt lijkje is onmiddelijk naar de onderljjke woning overgebracht Autobus In brand. Van een autobus dienst dorade tusschen UtrechtDoorn, is in de nabijheid van Zeist de motor in brand geraakt. Met behulp van een der passagier wist de chauffeur dra brand tot den motor te beperken. Geen persoon lijke ongelukken. Esn dsssrtsur. Te Reuver is door de*politie aangehouden era over de Duit- iche grens gevluchte soldaat vau het En- gelsche bezettingsleger. Valsch bankbiljet Namens deStad- tiscfa Sparkaasa te Kaldrakirchen is bij dd kassiers Hoffmans ra Steegh te Vra- lo een valsch bankbiljet van f 60 ter ver wisseling aangeboden. De politie heeft' het bankbiljet in beslag genomen. EEN OUDE MOORDZAAK. Visr mannen gearresteerd. Het is de Haagadie politie gelukt tha-ns licht te brengen in eem moord zaak, diie zee jaren geleden in Sche- veningea veel ontzetting verwekte en ook in wijderen omtrek de ton gen in beweging bracht. In den Kerstnacht van 1918 werd in zijn huisje aan de Nieuwe Kaan tjes ite Schokemingen vermoord de 69-jarige Gerrit van den Oever. Op den ochtend na de Kerstdagen werd de oude man dood op zijn bed gevonden. Het bleek weldra uit verschillende omstandigheden, dat de man geen natuurlijken dood ge etorven was, maar hier aan misdaad moest worden gedacht. Later bleek, dat een portefeuille, waarin Van den Oever zijn geld bewaarde, was verdwenen. Die moest dus gestolen zijn, en zoo werd de gedacht^ aan moord ver sterkt. Een paar dagen later werden door de politie vijf personen gear resteerd, onder wie een vrouw. Door beschuldigingen, geuit bij een burenruzie, was de politie op de gedachte gekomen, dat zij meer van deze zaak afwisten en dies werden zij ingerekend. Spoedig werden de aangehoude nen echter een Voor een weer in vrijheid gesteld, niet alleen omdat lij alle schuld ontkenden, jdmmt ook omdat er tegen hen geen voldoende aanwijzingen waren te vinden. Er verstreken sindsdien eenige ja ren, totdat in de helft van 1923 de pedtie, wederom door uitlatingen.bij een twistgesprek onder Scihevenin - crers, een persoon aanhield, ver daicht niet onkundig te zijn met het geen in den Kerstnacht in 1918 was voorgevallen in de woning aan de Nieuwe Laantjes. Doch ook deze nersoon moest korten tijd later op vrtie voeten worden gesteld, omdat ook tegen hem geen bewijsmiddelen waren bijeen te brengen. Sedert bleef de zaak weer rusten Maar dezer dagen zijn toch W®®?. andermaal tengevolge vatn dingen welke haar uit een twistgesprek wa ren ter oore gekomen, eenige per wonen aangehouden als verdacht be trokken te ziijn bij den vermoedeilj- ken moord en roof, welke in den 1 )ecembernapht, nu zee jaren den, is gepleegd. De poiitie heeft namelijk thans de hand gelegd op vier Scheven'ngers, wonende in de buurt van de Nieuwe Laant'es, en de verdenking, tegen hen gerezen, is van dien aard, aai zij allen in voorloopige hechtenis zijn gesteld. I>e vermoorde was, ho«wel d«« een sober kluizenaarsleven leidde, bi., buurtf?&nooten bekend dait hij er warinp es inzat, en spoedag nadat men het Ujk van den ouden man had gevonden, kwam men als ge zegd tot de ontdekking dat uit diene woning was ontvreemd een porte feuille, inhoudende een aanzienlijke waarde aan bamkpapier, zoomede een gouden:) horloge met ketting Da gaatolan boomstam. Pas geleden kwam de politie, ook weer door een burenruzie ip het Oranjehofje, er achter, dat er be halve bedoelde portefeuille en hor loge met ketting, ook ten nadeele van v. d O. een boomstam waa ge K-olen, welken door dezen was ge kocht om als brandhout te dienen in die dagen van heerscheaide schaarschte aan brandstoffen. Deze boomstam lag voor de wo ning van het slachto fer. Dit was tot lusver aan de politié onbekend ge- b'even Dejse boom moei gestolen zijn omstreeks middernacht, kort nadat v d O. zich naar bed had begeven Door benige uitlatingen nu "van iwee der (hans aangehouden ver dachten. we ke uitlatingen door een derde zijn gehoord, moet het voor de politie vri'wel vaststaan, dat be doelde verdachten den stam hebben weggenomen. Bovendien moeten, volgen» getui genverklaringen, de vier thans in- geglo'en Sdheveningers gezien zijn loen zij den boomstam aan het ver- dee.en waren. Vandaar, dat de politie verbamd legt tusschen het .stelen van den boomstam en den vermoedelijk en moord en roof, en zij meent thans over vrij positieve verklaringen te beschikken, dat de vier Sohevemin- gers, die in»de omgeving van de Nieuwe Laantjes woonden, en goed op de hoogte waren van handel en wandel van v. d. O., meer afweten van hetgeen in den Kerstnacht van 1918 in de woning van v. d. O. is voorgeval Jen. T)e politie is er reeds in geslaagd een ouderwetsch horloge op te spo ren, dat door getuigen herkend is, als te zijn afkomstig van v. d. O., en na- lang zoeken moet thans ook zijn komen vast te slaan, dat de horlogeketting korten tijd na Kerev mis 1918 in handen is gefeest van een der vier aangehoudenen. De politie vermoedt dat een van het viertal v. d. O. wiens lijk bebloed op bed is gevonden heelt gedood en daarna de buit onderling is verdeelld. Het onderzoek in deze zaak wordt nog steeds voortgezet Doodgereden. De 20-jarige hoedenmaker A. Kjlaas - sens te Maastricht, die sedert eemi- gen tijd in Brussel werkzaam was, is daar door een auto overreden en gedood Bioscoopbrand in Smyrna. Een bericht uit «Smyrna gemeld, dat er bij een bios coopbrand 20 personen gedood, 20 gewond en 25 vermist zijn. Auto-on'geiuk. Ter wijl de wielrijder A. Jansen te Heerenberg voor een autobus wilde heenri.den, werd hij door dit voertuig gegrepen en kwam onder •Dn auto terecht. Zwaar verwond aan het hoofd werd hij opgenomen. Ziin toestand is zorgwekkend. Een kind, dat hij op zijn rijwiel had, bleef ongedeerd. In den tijd dalt men den ongeliukkige verweende, ^tail men zijn belastingplaatje van zijn fiets. Prinselijke vacant ie De prins van Wales heef# zijn particulier bezoek aan de Ver. Sta ten geeindi'gld en. heeft zftoh naar f 'annda begeven. Voor zijn vertrek verklaarde hij aan journalisten, dait h|i nooit de drie weken vacantie, d'e hii in de Ver. St«vten 'heeft gn- noten, zal vm-geteu. Zoowri. dm pre sident als alle Amerikaansche bur gers met welke hij in aanraking was gekomen, hadden er naar ge streefd hem als goede vrienden ie begroeten. „Ik meer dan ooit, zeide «de prins, da,t het mogelijk aai blijkep te eeniger tijd een uiitjge - breideir rondreis door dat groote land te maken. De belangrijkste herinnering die ik meeneem, is de beste die een scheidend gast kan hebben, n 1. de gedachte aan goede kameraadschap en sympathie" Eigen rechter. De stukadoors C. W. en J. P. J. K-, twee compagnons, kregen twist over een geldkwestie op een bouwwerk in. de Rhijnvis Feithstraat te Rot terdam. De twist is in een vecht partij ontaard, waarbij C. W door zijn compagnon niet een stukadoors hamer drie gaten in zijn hoofd zijn geS.agen. Hij is zoo ernstig verwond dat zijn onmiddellijke op neming in het ziekenhuis noodig was. De dader. J. P. J. K. is aan gehouden. Aanrijding. Door ver keerd uitwijken van den auto, heeft te Doesburg op den Dremptschen dijk een aanrijding plaa4s gefoad tusschen den auto van den heer H. uit Doetinchem eu een. huAfwalgen van H. te Doesburg. Een knecht viel van den wagen. Hij klaagde over inwendige pijnen. Auto', paard en wagen waren ernstig bescha digd Autobus afgebrand Onder de gemeente Moergestel ia ae Tiiburgsohe autobus van den. onr dernemer Pikard, nadat na een benzine'Vulling door onverklaarba re oorzaak de vlam uit de tank sloeg, geheel afgebrand. Gelukkig bevonden zicb geen menschen in de autobus, zoodat geen persoonlijke ongeiuRken te betreuren zijn. n Sterk staaltje. Na een uitgebreid onderzoek is door n commies der directe belastingen, in .«*amen werking met de police te Soesterberg in het vliegkamp- al daar een militair aangehouden', die gebru<k maakte van een valsch nj w«elbelaftingmierk, met het doel dit a.s echt en onvervalscht te gebrui ken. Na een langdurig verhoor beken de de man het belastingmerk te hebben vervaardigd in de Rijke^ werkplaats der Luchtvaar taf deeling hl we ke afdeeiing hij werkzaam was. Hij is ter beschikking gesteld van den commandant der Lttcht- vaartafdeeiüng. Auto-ongeluk. Toen te Tilburg een zware militaire vrachtwagen, terugkomende van de militaire oefeningen, bestuurd door den sergeant van den vrijrwflligen landstorm motordienst P. v. d. H., de Heuvilstraat in wilde rijden, kwam deze, doordat de bestuurder de bocht te groot nam, in botsing met de luxe-auto van den heer Van Dooren aldaar. De luxe-auto werd op het trottoir geduwd, terwijl een der inzittende dames van schrik be wusteloos raakte. De sergeant v. H, werd achter het stuur vandaan geslingerd en vrij ernstig aan het hoofd gewomd. De luxe-auto werd ernstig bescha digd. Stormweer. In De Lemmer is binnengebracht het ijze ren t.ialksohip Luchieoa, schipper Ifenssen, van Groningern., op reds met een lading grint van Kampen naar De fzi'-l. Op ongeveer een naJf uur afstand van Lemsterbaven is dit schip door een. hevige bui over vallen, waardoor de giek brak en het zeil overboord sloeg. Toen liet de noodvlag had geheschen, is de sleepboot Vooruit, kapitein Duiker, ter assistentie uitgevaren. Ze heelt het schip behouden binnengebracht. Mede werd in de Lematerhaven binnengebracht het ijzeren tjalk - «chip Nieuwe Zorg, schipper K. de Vries, van Amsterdam, dat, ook met grint geladen, op reis wte van Kampen naar Groningen. Dit schip werd eveneens door een zware btri ovenvaLlen en verspeelde ednijge planken. Later is de sleepboot voor de derde maal uitgevaren, om hulp te b'eden aan een schip, in de rich ting van Kuinre, dat de noodvlag in top had en vermoededijk aan den grond zat. Valsche munter. Voor de Berlijnsche rechtbank heeft zidh de Russische schilder Miaa- sijedof te verantwoorden gelhad1 we gens het vervaardigen van valsche Engelsche bankbiljetten. De vader van Miassijedof was een der be kendste sohilders in het oud» (Rus land. Hij was lid van de'keizerlijke academie van kunsten, waarvan ook zijn vrouw, eveneens een begaafde kunstenares, als eenig vrouwelijk lid deel uitmaakte. Miaeeitedof be schikte niet over het talent zijner ouders. Drie jaar lang trad hii als worstelaar in een circus op. Toen de revolutie hem uit Rusland had verdreven, kwam hij na lange zwerftochten te Berlijn, waar. hij zich op de valeche munterij toeleg de. De bankbiljetten die hij had vervaardigd, waren ware kunst werken. Volgens het oordeel van deskundigen zijn nooit bankbiljetten op een dergelijk onberispelijke wi - ze nagemaakt. De beklaagde be weerde. dat de geest van zijn va der hem bi' den arbeid behulpzaam geweest waf*. Hij legde een vol'edi ge bekentenis af- Het openbaar mi nisterie eischte 6 jaar tuchthuis Stofsteden. De stof- plaag houdt tegenwoordig in En ge'and vele pennen van commissies en partioulieren in beweging. Men legt daar voornamelijk den nadruk op de slechte sfookmethode van de industrie en vergeet de geweldige hoeveelheden rook, door de schoor- steenen van de particulier huizen uitgebraakt. Ook in Duitschland heerscht voor namelijk in de groote kolensteden, deze plaag zéér sterk. In Duisburg, r stad omringd door groote fabrie ken en mijnen, werd in 24 uur per v erkan'en Meter een neerslag van 30 gram stof, dus in 10 dagen ruim een l/i pond, gevonden. Wdnd en regen zorgen er y>or, dit n'et alles op de daken blijft lig gen zoodot ten slotte tocb nog al les in de straten terecht komt. De vraag of de techniek in het ftlge- D'een iets doen kan om deze etol - p'aag te verhinderen, kan bevcsti- g md worden beantwoord. De ver tegenwoordigers van de overheid zito in dit opzicht te weinig ge- s -hoold en technisch onderlegd, dan dtf zr.i in deze kwestie regelend nnden kunnen optreden. Maar niet alleen stof, ooi: zuur en chloor regenen in de moderne ptad voortdurend neer Deze hoeveelhe - den ziin niet voldoende om fchade- Jpk te zijn. maar zij verklaren toch de sterke beschadiging o an til'e buitenwerk in de groote Ktad KecntnanK te Kottermm. Voor de Rott. Rechtbank Blond terecht de 5d-jange herbergier P G. 11. te Schoonhoven, in hooger beroep van een vonrns van den kan- uürechter te Schoonhoven, waarhij hij was veroordeeld tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis, omdat hij des avonds van den 4en Mei te 1 üyA uur, in zijn herberg had toe gelaten Arie Verhoef, die hem door den burgemeester was opgegeven, a.s iemand, die reeds meermalen we genrf dronkenschap was veroordeeld. Beklaagde zeide vroeger te heb. ben gedacht, dat de politieverorde ning niet rechtsgeldig was. Deze overtuiging heeft hij na het arrest van den Hoogen Raad niet meer. Hij verweerde zich nu me# te zeg gen, dat bedoelde Verhoef bij hem kwam logeeren; dus mocht hij hem wel tappen. De agent J. C. v. Dommelen had Verhoef aangetroffen in het café van H. Reeds meermalen was H. gewaarschuwd en had H. dan op gegeven, dat Verhoef bleef logeeren. Maar steeds had men V. dan zien weggaan naai zijn woonplaats, een kwartier van de herberg van H. verwijderd. De inrichting van H. staat overigens goed bekend. De verordening is ingevoerd op 22 No vember 1922. Het O. M. achtte he# feit wettig en overtuigend bewezen, ondanks beklaagdes bewering. De kameleon is aansprakelijk. Spreker wijst op art. 120 Beklaagde kende den mm ln Juni heeft de Hooge Raad de verbiedendheid der verordening uit gesproken. Op vormgebreken vraagt spreker vernietiging van bet von nis en dat de rechtbank, opnieuw rechtdoende, beklaagde zal veroor- deelen tot t 3 boete sabs. drie dagen hechtenis Daarna werd veroordeeld II. S appellant van een vonnis van den kantonrechter te Schiedam waarbij hii was veroordeeld wegens over treding van de arbeidswet, tot 21 maal f 5 boete, subs 21 maal 5 dagen hechtenis. Het vonnis van den kantonrechter, die beklaagde had veroordeeld tot 28 maal f 5 boete subs. 28 maal 2 dagen hech- tenis werd vernietigd. E«n oprachf Kleurling. Uw ingezonden stuk wordt Vrijdag geplaatat. Buiten vtrdM twocrdelijkheid der Reductie). de van 4e Koeetrmat, puonmueBPl la het dniater, die atraat inloopt ra men onverrichterzake terug moet? Waarom geen bordje geplaatst? Met het beantwoorden dezer vragen kunt ge ondergeteekende veel wijzer ma ken. OPMERKER. Schoonhoven, 24 Sept. 1924. (tii^en Radio die net) De relletjes te Ede. EDE, 24 Sept. Onder de militaire bevolking heerschte gisteravond vol slagen rust. De orde is weerge keerd. Patrouilles van drie mare chaussees te paard kruisen door het dorp, terwijl de militaire politie te voet en te paard ,in reserve ligt. De oeieningen in groot verbond^ zijn afgelast en worden vervangen door oefeningen compagnies- en batal - jonsgewijze. Kind vardronkzn. ROTTERDAM, 24 Sept. In een onbewaakt oogenblik geraakte in de Delfshavensche Schie de 4-jarige A. S. te water en verdween in de diepte. Enkele uren later gelukte het dei- politie het lijk op te halen. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Donderdag 25 Sep tember, 's avondz 8 uur, Gemeente-avond. Moordrecht, 24 Sept Aan den heerA. Mooten alhier i* gegund het bouwen van een woonhuiz voor den heer M. Broere te Lekkerkerk voor f 11.167. UTRECHT, 28 Sept. Op de heden ge- houden paardenmarkt waren 1250 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen be liepen voor: Weeldepaarden f 500—f660 werkpaarden f 250-f 550, oude paar 1 en f 100-f 225, IK -jarige veulens f 200- f 400, 2 jarige vealens f 250—f450, jonge veulenz f 100-f 225, hitten f 125-f850. GOUDA, 22 Sept. Snijboonen le soort f 81 f 58, 2e Sit. 8 33, stokboonen 122- f 41, stamboonen f 21f 85, spekboonen f 8-f 12, pronkboonen f 5—f 17.70, uien f 2.90 -f5. kroten f 1 60 - f 490, wortelen f 2—f 8,10, postelein f 16,70—f 22, spi nazie f 9—f 22 per 100 K.G. Kom kommers le soort f 15,99—f 17,00, 2e srt. f 9-9.80, 3e art. f 4.58—5.60, gele f 510-11.40, Bloemkool f 2-26, Gele Savoye kool f 6.5n -12 20, Groene kool f 7.10—8, Roode kool f 4-7.70, An dijvie le art. f 2.20 - 8.90, 2e'art.f 1.20- Geachte Redactie. Met bet plaataen van onderstaande vragen zoudt U mij zeer verplichten, waarvoor bijv oorbaat mijn dank. le. Waarmee begint de kermia; met het plaataen van era draaimolen, een schiettent, of een poffertjeskraam? 2e. Waarom staan de boomen in de Olivier van Noortstraat, voornamelijk aan de zijde van de spoorbaan, midden •op het trottoir? 8e. Waarom ligt bij dra ingang van de stad nabij het station, ongeveer tegen de schutting van de firma Overdijkink, sinds eenige jaren een puinhoop? 4e. Waarom is de Appelatraat alleen aan de zijde van de Haven afgesloten met een schutting, zoodat men van de zij- Den 4en Oct. a,s. hopen i onze geliefde Oudera en hunne te herdenken, i Hunne dankbare Kinderen j j Behuwd-en Kleinkinderen, j Schoonhoven, 22 Sept. '24. Ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank aan allen, zoowel van binnen als buiten de gemeente, voor de zeer vele blijken van be langstelling, op 13 September 1024 ondervonden. Wed. M. DE JONO Pz. geb. van Oosterom. Krimpen a.d. Lek, Sept. 1924. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele biijken van belangstellingondervonden ge durende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader den Heer In 't bijzonder aan den WelEd. ZeerOel. Heer Dokter ZIELSTRA te Bergambachten WelEd.ZeerOel. Heer O. DE KLEIN, Operateur en Pleegzuster! van het Diaconesse- huis te Utrecht. Uit aller naam: Wed. T. BEZEMER—Stolker. Bergambacht, 24 Sept. 1924. I fl.90, Kropsla f 1.40-4.4® per 100 at- Wortelen f 8.10-11, Kroten f 1.80- 3.60, Selderie f 2.50-8.20, Peterselie f 0 60-2 per 100 boa. Tomaten A f 8-4.80, ld. B f 3.10-4. id. C f 1—2,40, id. bonken f 2.90—8 40 per 100 pond. Perziken per 100 stuka f 1.40-7.40 ROTTERDAM, 20 Sept. Tei, veemarkt waren heden aangevoerd: 262rpaarden, 18 veulena, 2 ezels, 1577 magere runde ren, 670 vette runderen, 200 vette kal veren, 982 graskalveren, 878 schapen of lammeren, 561 biggen, 7 bokken of geiten, 51 overloopera. Prjjzen per K.G.: koeien 40-50/52$ —60/62 ets., ossen 62—65—59 cta., stieren .42$ —48/60—62$ /66 ets., kalveren 62 $-72$ —85$ /87 ets. Prijzen per stuk van m^ger vee: melk koeien f 980 - f 600, kalfkoeien f 876— f 490, stieren f 150—f 500, pinken f 150 f 200r graskalveren f 66—fl40, vaarzen f 190—f 275, paarden f 200-f850, slacht- p&arden f 100-f 208, hitten f140-f300, veulens f 66 - f 100, fok nuchteren kal veren f 26—f 45, slacht nuchteren kal veren f 18—f 24, biggen f 8-f 17, biggen per week f 1.50—f 2, overloopersf20—f86. AMSTERDAM, 24 Sept. (Draadloos). Veemarkt. Aangevoerd 848 vette kal veren, le kw. 98—115, 2e kw. 84- 98, 8e kw. 72—84 cent per kilo. 41 nuchtere kalveren f 15—27 per stuk, 871 vette varkens Holl. le kw. f 1.08—1.10, 2e kw. f 1.05—1.08 per kilo. Overzeeuw- sche en Geldersche le kw. f 1.Ö8—1.10, 2e kw. f 1.06-108 per kilo. WOERDEN, 24 Sept. (Draadloos). Kaas markt. Aangevoerd 492 partijen kaas, le kw. 72-76, 2e kw. 69-72, rijksmerk 70—78 cent. Handel matig. ROTTERDAM, 23 8ept. Rotterd. boter en kaasveiling Aanvoer boter 1800 K.G. Hoogste prijs f 2 60, middenprijs f 2 60, laagste prijs f 1.70. Aanroer kaas 1200 K.G Edammer 80 c., Goudsche 40-f 1.44. Leidsche 58-98 c. ROTTERDAM, 28 Sept. N.V. Rotter- damsche Cons.-Veiling Weenaplein. Aan voer 180.000 stuks kippeneieren f 7- 10, eendeneieren f 7 50 - 8, ganzeneieren f 18. LEIDEN, 23 Sept. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 372 stuks, 302 wegende 100 K.G. en daarboven Prils f 0.94—0.91 Lichte aoort soort 10. Prijs per K.G. f 0.86 - 0 78. Handel matig. ROTTERDAM, 23 Sept. De prijzen be steed aan de veiling der Coöp. Tuinbouw er. De Zuid Holl. fill, aan de Persoonv dam waren heden als volgt: Stoksnij- boonen I f 20 68, stoksnijboonen II f 28-84 uien f 1.80—8.40, kroten f 1.40 - 470, tomaten A f 470-860, J; f 680 - 720, C f 2.70—690, burees I f 8-26, maagde peren I f 11-18, bon Louis I f 20—87, williams I f 14-22, Triumph de Vienne I f 10-27, spruiten I f 24-27, per 100 kilo, roode kool f 8.50—7.90, andijvie f 1.80— 4 60, komkommers I f 2.20-J2, bloemkool f 13—20, savoye kool f 8.60- 11.10, per 100 stuks, kroten f 8-8.80 per 100 bos. ÜNDBRTROUWD P. C. VAN CAPELLEN en W- O. RODENBURG Capelle ad. IJssel. 25 Sept. 1924, Dorpstraat 178 'e Oravenweg 161 Ontvangdag Zondag 28 Sept. des middags van 3-5 u 'sOravenweg 161 Wij veatigen er de aandacht op, dat rotler'a Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocht worden in verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle' andere verpakkingen. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt tot de redding van schuren en gedeel telijken inventaris bij den brandy welks op Zaterdag 20 Sept. ten hunnen huize heeft gewoed, ln het bijzonder aan de Heeren ANDR1ES SCHEP, P. VER MEULEN en A. VAN DIJK voor het verleenen van onderdak. WilHge-Langerak, 24 Sept. 1924. De Loterijvereeniging „DE VER- QULDE NIET", gevestigd bij den Heer P. Verkaik, Café „'t Zwaantje", Ouderkerk a/d IJssel, betuigt haar hartelijken dank aan de N.V. UTIL1 te Utrecht, voor de prompte en vlugge uitbetaling van den prijs vau Vio Obligatie waarop de was gevallen. HET BESTUUR. Ouderkerk a/d IJssel, 17 Sept. 1924. Bevraagd tegen 1 Januari ax. een P.Q van 15 tot 18 jaar, melken geen vereischte. Adres: C. SCHILT, Zevender B 38, nabij Schoonhoven.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2