5 d” NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. t Vrijdag 26 September 1924. 56e Jaargang No. 4871 24 FEUILLETON. De Giftmengster. Dit nummer bestaat uit VIER BLADEN. )0 10 10 TS ihappij lillen tegen EERSTE BLAD. Het Wegenvraagstuk. Plaatselijk Nieuws. 1 tot 6 de a 7 Antwoord”, zegde de Sierro Amsterdam. 1, welke ge- moet; kunt L UDA overal ver- ploitatie- ain, Tele- ats hebben lelie» ue”, neen!” tiran?” waarom kwelt gij mij S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18763. reikt rand cht oomheid Lusteloosheid k 60 ets. bij en, Schoonhoven 10.000 - 15.000.- «0.000.- 10.000-. rtlng et leening Grootste heralr isldent; Dr. Mr. R ED. Jhr. F. C. ukkerlj v.h. SCHOOÏHOVÏKSCHE COURANT te hebben, tuimelde hij aan den van een afgrond, welks duistere enkel hierdoor, dat nog niet chauffeurs „snelheidsduivel? en er ook nog verschillenden onder deze categorie zijn, die het walletje bij het schuurtje laten, met andere woorden, die rekening houden' met de vefilighefid van passagiers en voetgangers en daardoor in een matig tempo rijden. In de wintermaanden zijn tal van wegen absoluut niet te berijden. Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdags- en des Vrijdagsmiddags uit gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tussch en personen Het is hier niet noodig om voor beelden aan te halen, daar jeder weet hoe in eigen omgeving de we gen er aan toe zijn, en, met uitzon dering van de dijken, over het al gemeen gezegd kan worden, dat de wegen zeer slecht, om niet te zeggen gevaarlijk zijn. Juist nu de winter in zicht komt, i» het tijd, dat de verschillende be. sturen, die over de wegen de zeg - genschap hebben,, zich ernstig met dit vraagstuk bezig houden en na gaan, of er niet middelen te vinden /ijn, waardoor, in samenwerking met elkander, dit euvel kan worden verholpen. Een goed wegennet iö in het belang van alle takken van volksbestaan en volkswelvaart. Zoo wel voor handel en industrie als voor den landbouw. En daarnaast is het voordeel voor het snelverkeer dat zich in de toekomst steeds meer ontwikkelen zal en waarom de ver schillende besturen voor een vraag stuk gesteld worden, dat hoe langer hoe moeilijker wordt, wanneer zij niet tijdig ingrijpen. Het belang van de geheede streek eischt, dat nu dezen winter niet vol staan worde met hier een beetje bij werk en, en daftr een beetje verhoo- gen. Er zal degelijke studie van dit belangrijke vraagpunt moeten wor. don gemaakt opdat men na deze stu die, waarbij technische voorlichting onontbeerlijk zal zijn,, kan komen tot een afgerond wegenplan, waar aan men kan voortwerken en dat dan zall dienen tot den bloei van alle plaatsen in Lopiker-, Krimjje- ner- en Alblasserwaard. der eens is en elkander ook reeds vor-\ dedigt.” Leonita liep blozend de kamer uit, de overste bleef alleen. Intuschefl had er dien avond toch een verlovingsmaal plaats. Fernando was te ruggekeerd en had zich bij den niets kwaads vermoedenden overste wegens zijn vreemde handelwijze verontschul digd met de overmaat van onverhoopt geluk, een grond die de oude soldaat gaarne liet gelden. Arme Fernando I het grootst geluk, dat hij wenschen kon, werd hem aangeboden en toch wfis hij grenzenloos ongelukkig. Gelijk een akelig spooksel verscheen de naam Carlos Moro In zijn heerlijke droo- men en toonde hem grijnzend dat nieuws blad, waarin de wereld hem tot den vol- leerdsten misdadiger verklaard had. Op zekeren dag vraagde de overste hem „Zeg eens beste Fernando, hebt gij ook de vereischte familiepapieren voor de voltrekking van uw echtverbintenis in uw bezit?” „Wat zijn dat voor papieren?” stamel de Fernando. „Wel, uw geboorteacte, de ■doodacten van uw ouders, zonder deze stukken kan er niets geschieden, want de prefect zou u niet inschrijven.” „Ik heb ze nog niet,” antwoordde Fer nando en een ijskoude siddering liep door zijn leden. „Laat ze dan zoo spoedig mogelijk ko men; wij zorgen dan dadelijk voor de af kondigingen en acht dagen later zijt gij de echtgenoot mijner Leonita.” De toestand van Fernando was ver schrikkelijk en hij zag nergens een uit weg. Zijn zinnen raakten in de war als hij er over nadacht in welken doolhof hij zich bevond. Heden, op het oogenblik, veroordeelde misdadigers: Allerwegen houdt men zich op het oogenblik bezig met het vraagstuk der verbetering van de wegen. Door het steeds toenemende snel verkeer met auto en autobus, ziet men zich genoodzaakt om in tc grijpen, opdat de wegen niet geheel en al worden kapot gereden en ook de ongelukken, die den" laaien tijd veelvuldig voorkwamen, worden vermeden. In den oorlogstijd en ook lang daarna, is er niet zoo heel vedi aan de wegen gebeurd. Dit sproot voort uit verschillende oorzaken. In vela gevallen ontbraken de noodige fi - nancien. en was er ook een nijpend gebrek aan materialen, dienstig tot verbetering van het wegdek. Niet alleen was dit htt geval met de buitenwegen, maar ook met Je bestratingen in grootore en kleinere plaatsen. Vandaar dalt de wegen steeds slechter werden en er drin gende verbetering moest komen. In de grooto plaatsen is men daarmee thans druk bezig, en ook in oen aantal kleinere begreep men, dat het nu de tijd was om tott herstelling van de wegen over te gaan, of wer den posten op de begroetingen uit getrokken. Wat evenwel de buitenwegen be treft in onze streek, mag wel een woord van waarschuwing worden gesproken. Ieder, die op den weg ts voor zaken of anderszins, zal uit -eigen ervaring kunnen getuigen, in hoe deplorabelen toestand zach de wegen bevinden. Zij zijn veen te smal voor het huidige snelverkeer, dat is de eerste grief. Verder-aij|n de wegen in de mèeste gevallen niet meer tonrond, maar vertoonen zij hevige verzakkingen in het midden, wat er oorzaak van wordt, dat het wegdek langs de kanten wegschuilt en de toestand van den weg er daar- ’door weer niet op verbetert. Dat niet nog meerdere ongeluk ken door dit alles voorkwamen, is alle Bïjn Am mer stol, 20 Sept. Alhier heeft «zich uit verschillende vereenigingen een com missie gevormd, welke ten doel heeft, het verkrijgen van een eigen gebouw, waar in de noodige vergaderingen en dergelij ke gehouden kunnen worden. Om dit doel te bereiken, heeft men besloten een ver loting te houden, waaraan verschillende waardevolle prijzen verbonden zullen zijn De door de commisie aangevraagde Ko ninklijke goedkeuring is reeds ontvangen zoodat binnen afzienbaren tijd reeds meteen Eerkoop der loten zal kun nen worden begonnen. Meerkerk, 26 Sept. Woonsdag-avond werd in het hotel Brughuis alhier van wege het gemeentelijk electriciteitsbedrijf Dordrecht een demonstratie gegeven, ten einde meerdere bekendheid to geven aan het gebruik van edectrische toestellen voor de huishouding. Velen waren opge komen om de toestellen in gebruik of werking te zien. Inlichtingen werden be reidwillig verstrekt. Donderdagmorgen werd door den commies der directe belastingen op het dorpsplein alhier een rijwiel van melk boer S. in beslag genomen, omdat het niet voorzien was van een belastinpl^t- je. Bij matigen handel en minder aan voer besteedde men deze week voor la soort zware kaas f 7679, voor dito lichtere f 7275, en voor mindere soor ten f 6872 de 50 K.G. 9 Voor 'vette varkens besteedt men 47 tot 52 cent per half K.G. naar gelang gewicht en kwaliteit. Krimpen a.d. IJssel, 26 Sept. Het Bur gerlijk Armbestuur alhier heeft besloten dezen winter eenlogger aan te koopen en die door hen, die zich om ondersteuning aanmelden, en daarvoor in de termen val len, te laten sloopen, zulks op dezelfde wijze, als reeds eerder is gebeurd door de Werkloosheidscommisie. J.l. Zondag hield de Postduivenver- eeniging Vriendschap alhier een wed vlucht van Oldenzaal (180 K.M.), met den volgenden uitslag: G Verheul len, 9en, 12en en 15en pr,; T. van den Arend Schippers 2en pr.; M. Linge 3en en 4en pr.; J. Westbroek 5en pr.; G. van der Weide 6en pr.; P. Schou ten 7en en Hen pr.; A. Visser Dz. 8en en 17en pr G. van der Ruit lOen, 3en en 20en prijs; M. Westbroek 14en prijs; P. Geleedts 16en prijs; D. den Boer 18en en 19en prijs. Alblasserdam, 26 Sept. Door te kort draaien op den Hoogendijk, geraakte het paard van T. de Baat van Oud-Alblaa, bespannen voor een wagen mdt vleesch, over de waterkeering met zijn beide voor pooten. De wagen met vleesch kantelde over den weg. De heer G. Vogelesang greep het paard, dat erbarmelijk jam merde. Nadat bleek, dat bet beest zich aan de achterpooten had bezeerd. Ook was aan de wagen tamelijk averij. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De heer Jao. Jonker werd in de laatst gehouden Raadszitting beëedigd als lid van den Raad. Nu hebben we twee leden van d Raad, die den naam van Jonker dragen, beide C.H. en twee leden, die den naam Smit dragen, waar van één G.-H. en éan bos.-Dem. Alhier is van Ücg. fLaton de goed gekeurde begroeting voor het jaar 1924 ingekomen. We kunnen mededeelen, dat in den Raad *van a.s. Vrijdag de nieuwe begrooting wordt gepresenteerd. Zoo blijven we begroetingen zenden, via Den HaagAlblasserdam. Oud-Alblas, 26 Sept. In deze gemeen te bestaan plannen om in den a.s. winter een landbouwcursus op te richten. Voor- loopig hebben zich 16 personen aange meld, Mochten de plannen doorgaan, dan zal de cursus gehouden worden van Oc? tober tot April 1925, 2 maal per week zal les worden gegeven in de Bijzondere School alhier. Personen, welke zich noch zouden willen aanmelden, kunnen dit bij den gemeente-secretaris P. J. Lucardie doen. Schelluinen, 26 Sept. De uitslag der loting voor de lichting 1925 is als volgt: 1. W. van den Dool, 2. J. de Kruik, 8. E. Huisman, 4. A. Duizer, 5. Nic. Duij- zer, 6. J. Verschoor. In de bestuursvergadering van den Kolenbond „Algemeen Belang” werd, de rekening van den penningmeester nage- De Rijksvergoeding over 1923 voor het bijzonder onderwijs alhier werd vast gesteld op f 1090. Oud-Alblas, 26 Sopt Wie ht feest te Leiden wil mee maken, kan er heen met de autobus van Jongoneel, in dien er genoeg deelnemers zijn Bergambacht, 26 Sept. Door de melk boeren alhier is de prijs van de volle melk weder metl cent per liter verhoogd en gebracht op 16 cent per liter. Alles wordt maar steeds duurder. Nog een klein rukje en alles staat weder op oor- logsprijzen. Vrijdag den derden October a.s., des avonds 6 uur, (oude tijd), zal door het bestuur van de Volksbibliotheek alhier weder een aanvang worden gemaakt met het ter lezing uitreiken van boeken. Ver schillende nieuwe werken zijn weder aan, geschaft. De timmerman K. Rietveld alhier, kreeg op de timmerfabriek De Concur rent alhier een klap met een houten ha mer op zijn hand, waardoor zijn pink werd verbrijzeld en hij zich dadelijk on der geneeskundige behandeling moest stellen. Door de Postduivenveroeniging De Gevleugelde Bode alhier word een wed- vlucht gehouden van Gourselles Motte. po uitslag was: Gebr. Blanken len pi&; W. Bodo 2en. Sen en 4en prijs; W. Kroone 5en prijs en B. Nieuwpoort 6en prijs. Hoog-Blokland, 26 Sept. In de gehou den Raadsvergadering van 28 dezer, is aan den heer Dr. Jansen, wegens ver trek uit Noordeloos, op do meest eer volle wijze, ontslag verleend als gemeen- te-geneeshêer alhier, terwijl in diens plaats is ‘benoemd do heer Dr. A. A. Weenink. Uitslag loting lichting 1925: No. 1 D. Rietveld, 2 W. A. Littel, 8 B. S. Ver hoeven, E. G. Paardekooper, 5 M. de Koning. De melkverkoopers hebben alhier den melkprijs met 2 cent per liter ver hoogd. Deze bedraagt thans 14 cent per liter Verde- hebben do broodbakkers de broodprijzen aanmerkelijk opgeslagen. Noordeloos, 26 Sept. De heer. L. de Ruiter, rijksveldwachter dezer gemeente, behaalde dezer dagen te Amsterdam het politie-diploma. Tot directeur van de alhier opge richte Christelijke Zangvereeniging Is be noemd de heer J. Slob te Hoornaar. De aanleg van de electriciteit in de ze gemeente vordert snel. Gedacht wordt dat omstreeks 15 November a.s. eleo - trisch licht geleverd kan worden. We vernomen, dat nog niet veel personen tot aansluiting overgaan. In verband hier mede, is do kostelooze aangifte ver lengd tot 1 October a.s. Uitslag loting lichting 1925No. 1 J. Rietveld, 2 H. van der Haven, 8 A den Haan, 4 G. Terlouw, 5 C. v. Peet. Zevenhuizen, 26 Sept. Do rijksambto- naar van de directe belasting, do hoor Stuivers en de go^eente-veldwachter, de hoor De Koster, beiden van hier, hebben een rijwiel in beslag genomen, dat niei voorzien was van een belastingplaatje en bereden werd door den heer P. d. Toom van Niouwerkerk a.d. IJssel, in beslag zien en in orde bevonden. Ze geeft volgende cijfers aan Inkomsten f 1301,61, Uitgaven f88,92. Bezit f 1262,69, Alblasserwaard en Vljfheerenlanden, 26 Sept. De kaashandel was dezo week dering. DDe boter eveneens. Men besteed dering, be doter eveneens. Men besteed de in deze streken voor kaas le kwal, f 7478, mindere soorten f 6672, zwa re partijtjes tot f 80 per 50 kil, een en ander naar gelang van kwaliteit en ge wicht. Goêboter f 1,30—1,35, Weiboter f 0,800,85 per half kilo. Deze weok was het, wat de weersge steldheid betreft, erg afwisselend, prach tig zonnig weer, zooals men dat alleen in September beleeft en dan weer echt herfstachtige, zware regenbuien, verge zeld van wind en onweer; gelukkig wa ren de zonnige dagen ook vrij winderig, zoodat het aardappelrooien goed Óp schoot en de polderwatermolens flink konden draaien. Mea zou zoo meenen, dat het weder eenigzins aan de beterhand was, maar de Armeniesche aardbevingen, die dezer dagen voorkwamen, konden wel weer eens een kinkel in de kabel brengen. Goudriaan, 26 Sept. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en de omgeving le soort f 6871, 2e soort f 64—67, «ware f 74. Handel matig. De prijs der varkens le kwal 4045 cent, 2e kwal. 8587 cent, varkens voor exporthandel 86 cent. Handel flauw. Giessen-Nleuwkerk, 26 Sept. Woensdag is van uit een der lokalen der Openbare Schopl alhier, al waar geen onderwijs wordt gegeven en een rijwiel van een der leerlingen stond, het belastingplaat- je ontvreemd. Bij de politie is aangifte gedaan. Hoornaar, 26 Sept. De Gebrs. De Bruijn alhier verkochten dezer dagen 2 jonge stieren voor den prijs van f 850. De gebroeders zijn aangesloten bij de welbekende Fok- en Gontrolevereeniging dezer gemeente. Wél een mooi succes voor die vereeniging. Ged. Staten dezer provincie hebben de rekening dezer gemeente dienst 1922 vastgesteld in ontvang op f 33073,47 en in uitgaaf op f 29744,82. Batig saldo f 8299,15. Ter hulppostkantoro alhier zijn niet minder dan 465 rijwielplaatjes verkocht. Wel een unicum, als men weet, dat de bevolking 616 inwoners bedraagt. Voor kaas besteedt men in deze ge meente voor le soort f 6974 en voor 2e soort f 6568 per 50 K.G. Vette varkens gelden f 0,440,46 per half K.G. Uitslag loting lichting 1925: No. 1 G. P. den Toom, 2 A. Rietveld, 8 H. de Bruyn, 4 T. van dor Griend. Bleskensgraaf, 26 Sept. Naar wij ver nemen is een actie gaande onder ingelan den van den polder Brandwijk e.a., om te trachten het besluit van het bestuur van dien polder tot plaatsing van een windmotor ongedaan te maken en alsnog te trachten daarvoor een ruw-olie- of an dere motor te doen plaatsen. Een zeer groot deel deringelanden heeft ernstig bezwaar om bij vrij hoo- ge kosten toch nog van de wind afhan kelijk te blijven. diepte hem duizelig maakte. Zou hij den overste bekennen, dat de naam Fernan do Sierro een verdichte was, zou hij zijn waren naam Gaflos Moro noemen? Do overste gaf zijn dochter aan den eer lijken onbesproken soldaat uit nederigen stand; doch hij zal ze den door dieven’ van do straat opgenomen knaap, den man, die eerst door een wellicht maan denlang onderzoek van de beschuldiging van moord vrijgesproken moot worden, met verachting weigeren I Er verliepen nog acht dagen en Fer- nandb’s toestand werd steeds onhoud baarder. Dagelijks vroeg hem de overste welke stappen hij wegens do familio-pa- pieren gedaan had en Fernando kon hem slechts ontwijkende antwoorden ge ven. Natuurlijk viel dit den overste op en deelde hij ook eindelijk zijn bevreem ding moe aan Leonita, die zich eveneens bedroefd en gekrenkt voelde wegens den geringen ijver van haren verloofde; en als zij hare oogen vragend op Fernandq richtte, dan gaven deze haar smartelij ke gedachten met stomme welsprekend heid te kennen. Fernando maakte eindelijk een wanho pig voornemen. Hij wilde zich aan de voetqn van den overste werpen, hem be kennen, dat zijn naam slechts een ver dichte was en hem zijn levensgeschiede nis eerlijk en openhartig verhalen. Maar er ligt oen groote afstand tusschen voor nemen on uitvoering. Wel twintigmaal zeide hij tot zich zelven: „Nu wil ik het doen,” maar als hij reeds op weg was, ontzonk hem telkens de moed en vertwij felend vluchtte hij naar zijn kamer, zich soms een geheelen dag niet latende zien. Hij zag in, dat hij verloren was. Van dit oogenblik af ging hem als vele ter dood dat hij de zoo veilige haven meende be- stompzinnigheid verving in zijn geest de opgewondenheid en den angst. Op zeke ren dag marcheerde hij aan de spits van Prijs der AdvertentiënMaandag» en Woensdags van 1 tot 6 regels ƒ1,11 iedere regel meer 0,171/2; Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,90. Bij 8 maalplaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maanddg en Woensdag en tegen 0,121/2 per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. gerust, beet evriend, al ben ik rijk, ik bezit toch een gevoelig hart. Armoede zal geen beletsel zijn, dat ik mijne doch ter tot vrouw geve. Mijn vermogen is toereikend voor u beiden en ik geloof, dat Leonita het meisje is, dat h, sen- nor, gelukkig maken kan, ook zal ik er voor zorgen, dat gij spoedig kapitein wordt.” Fernando was door de goedheid van den overste geheel verbluft en het duur de lang eer hij zich in zooverre hersteld had, dat hij op verstaanbare wijze' zijn dank kon uitbrengen. De overste liet Leonita roepen. Zij verscheen met tranen in de oogen, tot achter de ooren rood zij had in de aangrenzende kamer alles gehoord. De overste nam Leonita’s en Fernan do’s hand en sprak op plechtigen toon: „Kinderen, van heden af zijt gij ver loofden.” „Beste Fernando”, ging hij voort, „ik heb u mijn eenig kleinood toevertrouwd wilt gij steeds een trouw, beschermer zijn' voor mijne dochter? Leonita heeft sinds vele jaren geen moeder meer en als. ik er niet meer zijn zal, dan is Leonita’s steun haar echtgenoot.” Fernando sprong op en riep in ver voering uit: „Nooit zal ik Leonita verlaten.” Daarop omarmde hij zijne verloofde, drukte en kus op haar voorhoofd en snelde eensklaps weg. „Uw aanstaande echtgenoot is toch een zonderlinge klant”, bromde de over ste, half geërgerd, half verwonderd/ „ik had mij voorgesteld dat wij hedenavond onder een glas punch met elkander zou den doorbrengen en hij stormt weg als een zinnelooze!” „Lieve vader, laat hem, hij is te ge lukkig, hij moest naar buiten. „Natuurlijk”, lachtte de overste, „zie eens hoe dat jonge volk het met elkan- „Neen, lievevader, „Ben ik een „Achl vader, toch zoo?” „Ja of neenl oude heer. „Neen, vader!” „GoeC houdf gij Fernando voor een fatsoenlijk man?” Leonita werd bloedrood en lispelde: „ja”. „Bemint gij hm?” „O vader, dierbare vader!” „Halt! Ja of neen?” Leonita sprong op en wierp zich weenende aan baars vaders hals. „Ja”, fluisterde zij onder een vloed van trahen „Bravo,' mijn kind! Dit openhartige antwoord heb ik van mijn kind ver wacht, begeef u echter thans naar uwe kamer.” Leonita ging, maar met waarwordingen! De overste riep den ordonnans: „De adjudant Fernando Sierro stond bij mij komen”, Kort daarop meldde Fernando zich bij den overste aan. Deze rijkte hem de hand en verzocht hem plaats te nemen. „Sennor luitenant,” dus ving hij aan, „gelijk gij weet ben ik een kort aange bonden soldaat, ik acht u en vertrouw u. Bemint gij mijne dochter, ja of neen?” Fernando werd doodsbleek en was onmachtig ook zelfs een enkel woord uit te brengen; de overste glimlachte; zijne hand vattende en hartelijk druk kende, ging hij voort: „Fernando, ik heb gemerkt, dat gij voor mijne dochter een warmer gevoel dan vriendschap koestert; ook waar deer ik de gronden, die u verhinderen, er rondborstig voor uit te komen; stel u gerust, beste vriend, al ben ik rijk, ik duizendmaal neen, geliefde VI. Het van Vera-Gruz aangekomen regi ment kreeg order in Mexico te blijven; daarom het de overste ten spoedigste zijne dochter nakomen. Maar de vreug de des wederzien» werd vergald door-, dien Leonita na haar aankomst in Me xico gevaarlijk ziek werd. Nachten ach tereen zat de bekommerde vader aan bet bed van het eenig, vurig beminde kind. Daar was het dat hij de verwarde woordeii der in ijlende koortsen spre kende dochter opvangende, eerst met schrik, daarna mot gerustheid haar hartsgeheim vernam. „Nu, gij kunt nog geholpen worden, Leonita,” bromde tevreden glimlachend de oude krijgsman: „ha, ha, dat is dus de oorzaak der ziekte een vermeen de hopelooze liefde voor mijn knappen adjudant. Wij zullen zien, ik zal het ge paste geneesmiddel wel voorschrijven.” Er was een maand verloopen en Leo nita was op den weg der beterschap. Daar verscheen op zekeren dag haar va der en nam tegenover haar plaats, ha- re handen in de zpne sluitende. „Innig gedefd kind, hoor mij rustig en stil aan”, begon hij. „Laat mi) als zorgzaam vader tot u spreken. Gij waart ziek. Tijdens uw ijlen kwam zoo menig woord over uw lippen, dat, mij, een helderen blik in uw binnenste deed worpen. Antwoord eerlijk en openhartig op mijn vraag: „Houdt gij mij voor inhalig?” „O, besto vader, hoe 1 gij zoo „Halt! ik ben soldaat; slechts ja of neen wil ik hooren. Houdt gij mij voor inhalig?”

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1