Boerendienstbode Bloempotten Dienstbode, mus Bouwmeester, Autobustocht Boerenknecht, Bakkersknecht, Bekendmaking. Dienslbode DIENSTBODE. Dienstbode, de Schouw Schouw Een Woning. Vijf Huizen ie Itieuuierkerk a.d. IJssel 2 HUIZEN, MEISJE, Omnibusbrik Merriepaard. DAMES Dames- en Kinderhoeden Een Waggon Luxe vanaf 75 Centen. D. BOON, Schoonhoven STADSNIEUWS. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. vm. Ingezonden. T elegraranien. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Sportnieuws Visscherijberichten. Marktberichten. Advertentiën Attentie! Er biedt zich aan: C. Koorevaar, Gevraagd Slagersleerling Halfwas, Hendrik Stolk, Biedt zich aan: Arbeider oi Bedrijfsleider ol Knechi, Terstond gevraagd: Huwelijk, 40-jarige Echtvereeniging, Er mem zien terstond nen: Boerenwerkman. Boerendienstbode Boerendienstbode Ier algemeene kennis Gevraagd Gevraagd Boerendienstbode Een Naaister, Gevraagd Er biedt zich aan Os. J. P. MEIJER1NG te Schoonhoven gevraagd: Burgerdienstbode Gevraagd: Krimpenerwaard te huur: Notaris J. C, de Jong, publiek te vérkoopen: J. W. SLOMP, Havenstr. 140, Schoonhoven vraagt Notaris De Jong Capelle a/d IJssel BERICHT, f 1100- en f 1300- Gevraagd: Te koop Speciaal adre» voor het vervormen van hoeden G. DE VAAL aangekomen Engros - Detail genomen. Hei rijwiel werd op bet gemeentehui* gedeponeerd, Den Toom had het rijwiel in huur. Bil de politie is aangifte gedaan, dat er uit het station ran de S.S. ont vreemd is een pak van 1000 sigaren, bestemd voor den beer Luijtjee van Moercapelle. Ook een buitenband voor een motorfiets is verdwenen. Deze wks bestemd voor een rijwielreparateur al- bier. De landbouwer H. de Koning mist sinds vier of vijf weken een groote kruiwagen. Hij weet zich nog to lienr- nerendat hij de kruiwagen aan ienvrd uitgeleend heeft. Bij ond)rznz bleek, dat de persoon in kwestie wagen terug gebracht had. Vermoedelijk is deze wagen ook ontvreemd. hop Ik, 26 Sept. De landbouwer F de W. alhier kreeg dezer dagen bloedvergiftiging aan zijn arm. Gelukkig dat hij zich nog vroeg genoeg onder geneeskundige be handeling stelde. Men is hier druk bezig met het aardappelrooien, Bommigen hebben ze er uit, anderen nog niet, want erg voor spoedig gaat het dit jaar niet, wegens de aanhoudende regens. Het valt echter niet mee om spoedig een steenmandje vol aardappelen zonder klei te krijgen. Hardlnxveld, 20 Sept. Do heer J. Vermeulen heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd als lid van den ge meenteraad. Zijn opvolger is de heer A. Hagenaar (s.-d.). Ottoland, 26 Sept. Ten bate van bel Nederlandsche Roode Kruis ter bestrij ding van tuberculose, zal alhier een col lecte worden gehouden tusohen 20 Sept. en 4 Oct. a.s. Het is te hopen dat ieder voor dit goede doel naar ver mogen zal bijdragen. De unie-collecte, in deze gemeente gehouden, heeft de som van f 72,58 1/2 opgebracht, zijnde f 8,74 meer dan het vorige jaar. De z.g. Hoefbrug in deze gemeen te is thans weder geheel hersteld en tot groot gerief der in^vzetfenen weder open gesteld voor rij- u voertuigen. De ka afprijzen in deze gemeente bedragen als volgt: kaas le soort 7274 cent per pond, kaas 2e soort 7072 cent per pond, handel redelijk. Voor de varkens besteedt men thans in deze ge meente als volgt: Voor lichte varkens 4546 cent per half K.G. en voor zwaardere soort varkens 4648 cent per half K.G., terwijl de handel tamelijk is. Do uitslag voor de loting, gehouden t« Gioflsendam voor de lichting 1925 is als volgtG. Boon, no. 1, omre den genoemde G. Boon ls vrijgesteld we gens broederdienstgena broederdienst, zullen er dit jaar dus voor de lichting 1P25 geen personen pit deze gemeente worden iingeiijfd. Psursum, 26 Sept. Voor het toelatings examen aan de Rijkslandbouwwinter- school alhier slaagde de heer A. Riet veld alhier. Gouderak, 26 Sept. Door de melkslij- ters alhier is de prijs der melk weder om met een cent per liter verhoogd en hierdoor gebracht van 15 op 10 cent per liter. Schoonhoven, 26 Sept. Het vertrek van Burgemeester Van Kempen. Afscheid en Installatie. De Burgemeester zal op Woensdag 1 October, des middags te half vier, in een speciaal daartoe belegde Raadsvergade ring, afscheid nemen van onze gemeen te. Op Zaterdag 11 October a.s., tusschen 11 en 12 uur, zal hij intrede doen in zijn nieuw gemeente Hiliegersberg. Os Burgemeester gelukgewenscht Hedenmiddag heeft Wethouder H. A. Schreuder, den Edel Achtbaren Heer Van Kempen gelukgewenscht in de vergade ring van den Gemeenteraad, n et zijn benoeming tot Burgemeester van Hiliegers berg. 1 een kleinen troep soldaten, om 'de hoofd wacht in het paleis van den president der republiek af te lossen. Daar hij vertrouwde zijn oogen niet ging daar niet een man voorbij, die plotseling bleef staan en hem met opengesperde oogen beschouwde? Eer Fernando zich van zijn verrassing hersteld had, was de man ver dwenen. Duizend twijfelingen, duizend angsten bestormden zijn hart, maar toen er drie en meer dagen verliepen, zonder dat er iets bijzonders voorviel, «ocht Fernando zich te overreden, dat hij zich vergist had. En toch waren het Va- nega's oogen, die Fernando aangezien en dadelijk herkend hadden. Binnen vier en twintig uur wist Va- nega onder welken naam Carlos dien de, kende zijn verhouding met de doch ter des oversten, Hij en de met hem ver broederde dievenbende zonnen op wraak. Leonita zat op haar smaakvol inge richte kamer. Tranen parelden over Laar wangen. Een zacht kloppen wekte haar uit haar overpeinzingen Haar dienst meisje bracht haar een brief en verwij derde zich weer. Leonita bezag hem nieuwsgierig: het papier was grof, het adres door een ongeoefende hand ge schreven. Nadat Leonita de eerste regels gelezen had, hield zij op; haar hand, wel ke het blad vasthield, beefde geweldig bij eiken nieuwen regel hield zij weder om op en het scheen alsof zij er den zin niet van vatten kon. Zij werd plotseling doodsbleek ontzetting, afgrijnzen spra ken uit haar trekken daar werd zacht geklopt en Fernando Sierro kwam bin nen bij verschrikte bij den aanblik zijner bruid. Leonita zonk op haar stoel achterover en reikte hem den brief over, terwijl zij toonloos zeide: „Lees en antwoordI" Fernando las: „Sennoritaf Uit vertrouwbare bron Ik meen namens den geheelen Raad te spreken, aldus Wethouder Schreu der wanneer Ik U gelukwensch met het vertrouwen, dat de Landsregeering in U gesteld heeft, door U te benoemen tot Burgemeester eener gemeente in de onmiddellijke nabijheid eener groote stad gelegen. Dit beteekent voor U een be langrijke promotie en zal voor U een groote voldoening zijn. Geen cursus nattige handwerken. In verband met de onvoldoende belangstel ling, beeft de Raad hedenmiddag besloten om niet door te gaan met den cursus voor Nuttige Handwerken wegens onvol doende belangstelling (slecht# negen personen gaven zich op), waardoor de kosten niet gerechtvaardigd zouden afijn. Wsetoudvrs Geref. Weeshuls. De Raad heeft lieden raiddag benoemd de heer B. M. Fortuin, A. Fortuin—geb. Hartman. De komende Pluimveetentoonstelling. Reeds groote belangstelling. Zooals blijkt uit achterstaande adver tentie, zal de Pluimveevereeniging Schoonhoven en omstreken op 10 en 11 December a.s. een tentoonstelling houden van pluimvee, konijnen, voederartike len enz. in de zalen van het Nutsgebouw alhier. Ruim dertig prijzen, zoowel medail les, geldprijzen enz. zijn reeds toege zegd, zoodat het succes is verzekerd. We doen echter gaarne een beroep om dit goede doel te steunen. Restauratie Stadhuis. Zooals be kend is, hebben B. en W. eenigen tijd geleden andermaal en met klem bij den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aangedrongen om op de Staatsbgrooting 1925 en Rijkssubsidie, groot f 5000 te brengen voor de restau ratie van het Stadhuis. Thans is de ontwerp Staatsbegrooting van het volgend jaar verschenen en werden verschillende nieuwe subsidies voorgedragen voor de res tauratie van diverse gehouwen, Vm. Veere f 5000 voor het Stadhuis, doch voor Schoonhoven is het andermaal een teleurstelling. Wij betreuren dit te meer, nu het Stadhuis steeds meeir en meer in het verval raakt en de kans om rijks subsidie te ontvangen, zeer waarschijnlijk weer voor een jaar is verkeken. Concert T.A.V.E.N.U. Het bestuur van T.A.V.E.N.U. maakt bekend, dat een concert zal plaats hebben op Zater dag 4 October. Afscheid pastoor A. H. Guddee. Zondagmorgen zal den Zeer Eerwaarde Heer A. H. Guddee, pastoor der Oud- Katholieke Gemeente alhier, in eens godsdienstoefening, die te halfeif aan vangt, in verband met zijn vertrek naar Culemborg, afscheid nemen van zijn pa rochie De opvolger van Pastoor Guddee, de Zeer Eerw. Heer J. A. Roeseling, zal aan het einde van den dienst zich te gen de gemeente richten met een toe spraak. Pastoor Guddee zal op 5 October a.s intrede doen te Culemhorg en tot zijn arbeid aldaar worden ingeleid door Prof. J. H. Berends van Den Haag. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Gisteravond vond in het SL Jozefs ge- zellengebouw plaats een onderlinge schietwedstrijd van de afd. Schoonho ven van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Aanwezig was de eerste luitenant, de heer J. van Mechelen, die den wed strijd met een kort woord opende. Te vens gaven van hun belangstelling blijk de heeren C. L. van Willenswaard en G. Bouwmeester. 1 Een schietwedstrijd vond plaats onder leiding van den plaatslijken lei der, den heer Anton Wewer. De prij zen werden als volgt behaald: le prijs M. Murk, 2e prijs Th. Lexmond, 3e prijs A. Murk, 4e pr. A. Heijneman, 5e prijs F. van den Bogerd De prijzen werden door den heer Van Will ens waard met een toepasselijk woord uitgereikt. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het in de bedoeling ligt, teneinde aan den Plaaselijken Bijzonderen Vrijwiili- gen Landstorm meerdere bekendheid te weet een vriend van mij, dat gij de bruid van den adjudant van mijnheer uw va der zijt. Uit genegenheid voor u, uit haat tegen uw verloofde gelijk gij ziet, ik ben openhartig veroorloof ik mij u een belangwekkende mededeeling om- tront uw aanstaanden heer gemaal te doen. Gij meent met den luitenant Fer- dinando Sierro verloofd te zijn? Maar er bestaat geen Fernando Sierro. De man, die dezen naam aangenomen heeft om zich bij u in te dringen en uw vertrou wen te misbruiken, heet Carlos Moro. Hij is in Monterey geboren. Bij een koopman als leerjongen opgenomen, doch spoedig weggejaagd, trad hjj onder den naam van Carloa Sobre bij den munt meester in dienst, verbond zich met die ven en moordenaars, vergiftigde den muntmeester en vluchtte met zijn gezel len naar Tampico, werd daai kassier tn een speelhol, vluchtte van daar met geld en scheepte zich onder ded naam van Fernando Sierro naar Veracruz in. Ik wensch u alle bedenkelijk geluk in uw huwelijk. Pinna, bijgenaamd de heks van Monterey." Nadat Fernando den brief gelezen had liet hij hem op den grond vallen. Spra keloos stond hij daar, zijn armen hin gen slap langs zijn lichaam af, zijn oogen waren strak, zijn aangezicht v>as aschgrauw. Leonita bemerkte, dat hij niet meer las en vraagde met sidderende stem: „Hebt gij gelezen?" „Ja," antwoordde Fernando'toonloos. „Wat antwoordt gij er op?" „Niets!" „Niets!" riep Leonita; „hoe? Hebt gij neits te antwoorden, zijt gij inderdaad die beruchte Carlos Moro, op wiens hoofd een prijs gesteld is? 01 dan voort! Verlaat terstond dit huis, gij zijt een moordenaar!" ge van, eerlang een spreker uit te noodi- gen, die het doel van dit instituut uiteen ran ietten. De afd. Schoonhoven heeft niet ecb heel sterke kas, waarom zij nog altijd giften kan gebruiken. Dit voor hen, die met\ het doel sympathiseeren en er iets voor over mochten hebben. Mitrailleurbaan. Een commissie uit Ged. Staten heeft heden ten Stadhuize al hier zitting gehouden ingevolge de Hin derwet, in verband met de oprichting door het Departement van Oorlog van een mitrailleurbaan, in de z.g. Beere gracht. Bezwaren daartegen werden ingediend door den heer Prins, namens de Plateel- fabriek, en den heer A. Stekelenburg eerstgenoemde wegens hinder aan het be drijf, laatstgenoemde in verband met het laten grazen van paarden in de omge ving. Waterstand Keulen, v.m. 2.34 m. -f" 0 01 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon Meteorolog Instituut te De Bilt. Naa> waarnaming in den morgen ran 20 September. Verwachting tot Zaterdag-avond Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind, half toj zwaar bewolkt of betrokken, met waarschijnlijk eenige re- genbuied, iets warmer. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroepnaar Berkhout,'Ds. J. N. vap der Heijden, van Berkenwoude. Stolwijk, 20 Sept. Op verzoek van de afdeeling van1 Vrijzinnige Hervormden, zal Ds. Kanis jp den aanstaanden win ter een cursus over den Bijbel houden. Zijn ichoonvader vermoord. De dader In arrest gesteld. Te Hoeven in Noord-Brabant heeft een familietwist plaatsgevonden, die aan den 08-jarigen C. de Rooy het leven gekost heeft. Omtrent dit familiedrama, wordt nog het volgendfc medegedeeld: De familie De Rooy woont een twintig minuten buiten het dorp op een boerderij die nogal afgelegd is. Gisteren Wbrd aan gifte gedaan vaD den dood van 0. de Rooy, maar men vertrouwue de zaak niet en heeft een politioneel onderzoek ingesteld. Daarbij is aan het licht gekomen, dat men de oorzaak van den dood had willen verzwijgen, maar hier van een geweld- dadigen dood kan worden gesproken. Uit het verdere onderzoek bleek voorts, dat De Rooy ruzie had gehad met zijn schqonzoon B Dekkers. De twist liep zoo hoog, dat De Rooy opeen gegeven óogenblik zijn mes trok, zijn scnoonzoon te lijf ging en hem ver wondingen toebracht aan het achter hoofd. Dekkers heeft zijn schoonvader met een zwaar voorwerp op het achterhoofd geslagen. Daardoor kwam deze te vallen en is terecht gekomen op een voederbak. Hij bekwam eej? hersenschudding en is aan de gevolgen overleden, n dat genees kundige hulp. was ingeroepen, die even wel niet meer kon baten. De politie heeft Dekkers gearresteerd, en -het parket van Breda g wa-irschuwd. Dat zou hedenmorgen te Hoeven aan komen om de zaak verder te onderzoeken. Het gebeurde trekt zeer de aandaent van de bevolking van het dorpje. Een inktwerper. Te Amsterdam is in het Oosterpark een dame, die met een kinderwagen liep njei inkt bespai door een man. BIJ onderzoek is gebleken, dat een ge banken in dat park met inkt be vlekt waren Een 48-jar ge man is later aangehouden. Er was evenwel geen voddoende bewijs tegen hem, en de man werd vrijgelaten. „Leonita!" riep hij in de hevigste zie- lesmart uit, „ik verdien uw verachting, doch ook uw medelijden. Ik heet niet Fernando Sierro, ja, ik ben Carlos Mo ro en ik»moest mijn naam veranderen. Mijn onverbiddelijk noodlot scheen mij slechts* een oogenbKk vergeten te hebben, om mij met verdubbelde kracht te ver morzelen! Thans is alles voorbijl Ik ben verloren! In mijn hart droeg ik een rei ne liefde, die mij kracht schonk ik heb gestreden, ik heb geworsteld en (hans? Luister, Leonita, hoe ik tot moor denaar gestempeld werdl Ik was nog zeer jong toen mijn ouders stierven. 01 niet eens hun graf kan ik bezoeken! „Sennor, bespaar u alle rechtvaardi ging," viel Leonita hem in de rede. „Gij zijt onder een valschen naam in ons huis en helaas! in mijn hart gedrongen. Weg, weg van hier gij zijt een moor denaar!" Carlos stormde als een waanzinnige, met foltering in het hart, naar buiten. Toen hij weg was, zonk Leonita be wusteloos in haar stoel. Juist kwam de overste binnen. IJlings werden genees- heeren gehaald en Leonita keerde wel dra tot het leve» en het bewustzijn te rug. Na eenige dagen had zij zelfs die kalme gelatenheid, over zich gekregen, welke wij dikwijls met geheel ontroost bare smart vereenigd zien. De overste had den brief gelezen en wilde Carlos Moro terstond doen ver volgen: doch Leonita wierp zich aan zijn voeten en smeekte hem zulks te la ten, indien haar leven hem lief was. De naam Fernando Sierro werd op de regimentslijsten doorgeschrapt hij zelf was verdwenen. Zoo verliepen eeni ge maanden, Leonita verwelkte gelijk een geplukte bloem. Op zekeren dag kwam de overste slecht geluimd naar huis. „Alweer weg, alweer verwisseling van - Ongsluk bf de manosuvret. Te Breda is bij de herhalingsoefeningen een ernstig ongeluk gebeurd. Bij de brigade oefening op de Molencshotache heide, sloegen eenige paarden, vermoedelijk ge schrikt van schoten, op hol. 't Waa de bespanning van een stuk van het regiment veldartillerie. Een stuk- rijder, de milicien Maatjes uit Ouden bosch, kwam te vallen en raakte onder de wielen die hem over het lichaam gingen. De jonge man werd in ernstigen toestand naar het militaire hospitaal overgebracht. Gisteravond was hty buiten gevaar. Ds aanranding bij Breda. Gelijk w\j hebben bericht, werd de 22-Jarige Van E., uit Ginniken, terwijl hij een bad nam in de Aa in de Krabbebosachen onder Princenhage, door een persoon, die tot heden toe onbekend ia gebleven, met een knuppel op hei 'hoofd geslagen, dat hij zeer ernstig werd gewond. De aanrander nam de vlucht met mede neming van de kleeren van Van E. die, nadat hij van den schrik was bekomen, zich voortsleepte naar het huis van de wed. V., die zorgde dat hpt slachtoffer naar het I naconessehuis te Breda werd overgebracht. Twee doktoren hebben Van E. daar onderzocht. Zijn schedel werd gelicht en het geronnen bloed onder het schedeldak verwijderd. Na deze zware operatie keerde onverwachts het spraakvermogen weder terug. De politie zoekt ijverig naar den dader. Met behulp van .politiehonden zijn de onderkleeren van het jongmensch reeds gevonden en ook een tot op den draad versleten pak van een landiooper, die zich in de kleeren van Vau E. heeft ge stoken. Eenige personen hebben verklaard, een man gezien te hebben, gekleed" in een blauw pak, die, toen hij hen in de gaten kreeg, de handen voor het gezicht hield om niet herkend te worden. Hij^liep in Zuidelijke richting, zoodat het vermoeden bestaat, dat hij de wyk heeft genomen naar Belgis. Het parket uit Breda heeft een onder zoek in loco Ingesteld. Tot heden toe heeft men den dader nog niet kunnen ar resteeren. Een monumentale kerk verwoest. Te Burgh op Schouwen is gisteren het fraaie monumentale kerk gebouw door brand geheel verwoest. Even voor halftien vertoonden zich enkele rookwolkjes boven het dak der kerk en reeds om halftien stond de kerk der Ned. Herv. Gemeente in vollen gloed. Ook de toren brandde geheel af. De ijlings toegesnelde brandweer van Burgh en Haamstede stond machteloos tegen over de ontzettende vuurzee, die door den aanwakkerenden wind nog toenam. Kerk en toren zijn totaal uitgebrand. De prachtige kerk, waarvan het 250 jarig bestaan in November as. zou worden herdacht, was het sieraad der gemeente en wegens haar prachtig interieur een attractie voqr vreemdelingen. Alleen het archief, enkele oude bijbel», de koperen luchter en 't kqrkzilver, be halve het zilveren doopbekken konden gered worden. Het kunstig gebrand schilderde raam, de fraai besneden am bachtsheerenbank en de gebeeldhouwde preekstoel zijn door het vuur vernietigd. De verschillende marmeren gedenkteekens zullen, hoewel niet vernield, toch zeer beschadigd blijken te zijn. f e ongeveer 1 uur was men den brand meester, Kerk en toren waren verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand meldt men ons nog, dat zeer waarschijn lijk te wyten is aan eenige loodgieters, die gistermorgen nog in het kerkgebouw werkzaam zijn geweest. EEN SCHOKKENDE MOORDZAAK. In Amerika worden thans de ge moederen bezig gehouden door eeu schokkende moordzaak. Te Mount Vernon is een geeete - li ke gearresteerd, Hight genaamd, 'die er van verdacht wordt zijn edht genoote met rattenkruid te hebben vergïftógd. Omtrent den eigenaardige»» levens I»gexo»dti Mededecliagtq. Iheiaitlek ImI Mi aalui wiikutd M|m ZeitvpM VertosdheM Oris# 0 lifluetif ■ubl. bfl *0» Apotk. n Drog. verkrijgt». sta^dplaatsl Ze hebben mij de keuze ge laten, naar Puebla, of Guadalara, of Monterey." .Och, dierbare vader", antwoordde zijn dochter haastig, „kies Monterey." De overste verwonderde zich over de zen wensch, maar om haar genoegen te doen, koos hij Monterey en een maand daarna woonde Leonita in de geboorte- plats van Carlos Moro. Hier deed zij zorgvuldig onderzoek naar de bijzonderheden vyt den moord, helaas! er was niemand, die Carlos niet voor schuldig hield. Juist de nadere om standigheden van den moord bezwaar den Carlos Moro en deden hem als een vroeg ontwikkelde, volleerde booswicht kennen. „Verloren alles is voorbijl Ach! niet eens het graf mijner ouders kan ik bezoeken!" Deze woorden van den rampzalige klonken voortdurend in de ziel der ongelukkige bruid. En op zekeren avond verwijlde een jonge, elegante dame in een ijverig ge sprek met den doodgraver van Monterey op het kerkhof. Eenige weken later ston den op de graven, waarin Carlos Moro's en bloemen werden geplant, en de gra ven met kransen versierd en eiken avond verscheen daar de schoone bleeke dame met tranen in de oogen. Een half jaar later werd een nieuw graf gegraven, Een groote zerk droeg het opschrift: „Hier rust de overste don Juan Pronetto, diep be treurd door zijne innig geliefde dochter." Thans bezocht Leonita drie in plaats van twee graven; maar zij werd dage lijks bleeker, dagelijks zwakker. Arm meisje, arme Leonita! Het is ongever vijf uur in den mor gen. De dag breekt aan en zijn jong ,oap van dezen geestelijke worden de volgende bijzonderheddn bekend gemaakt Hij waa vroeger een afridhter voor paarden, bestemd om in de renbaan te loopen, doch voelde znch geroepen tot Evangeliedienaar. De man moet ook een heer, Sweetin genaamd, op dezelfde wijze hebben gedood. Het heet, dat Hiight een buitengewoon indrukwekkend predikant was. Hij bezat in hboge mate de gave, de menschen te roeren en te over tuigen. Nadat mevr. Hight vrij plot seling was overleden aan een nier- zrekte, vatte men argwaan tegen den man op. Bij een lijkopening heek, dat zoowel m^vr. Hight als de heer Sweetin slachtoffers waren geworden van arsenicum-vergift- ging- Esn vreefslfjk verhoor. Het verhoor, dat de politie aan den heer Hight afnam, geschiedde op de verschrikkelijke manier zoo. als dat nog in Ariferika in sommi- gevallen gebruikelijk is en dat wij hier barbaarsch zouden noemen. Dat is n.l. een z.g. verhoor inden derden graad. Bij een dergelijke manier van on dervragen wordt de beklaagde uren lang lichamelijk en geesteH k uitge put Daardoor kan de autoriteit den beklaagde, die daardoor willoos wordt, tenslotte laten bekennen wat men wil. Op deze manier nu is Hight ln verhoor genomen en daarbij beken de hij zUn vrouw te hebben gedood De polïtie-aultoriteiten marte'den hem nog verder af en zoo kwam de arrestant er ten leste toe ook te bekennen, dat hij Sweetin even eens had vergiftigd. De laatste bekentenis trok hij echter den volgenden dag terug of liever, hij vulde ze aan.,Niet hij zelf had Sweetin gedood, maar me vrouw Sweetin had dit gedaan, door op aanstoken van Hight haar man te vergasten op chooo- lade-ijs en roomijs met arsenicum er door gemengd. Het schijnt ech ter wel, dat Hight, de welspreken de predikant, de drijvende kraoht in de moordzaak was geweest Hij was het ook, die het vergif had ge kocht. Het opmerkelijke in deze, zaak ia 'nog, dat de veertigjarige mevr. 8weetin, die ook aan eeó onder vraging in den derden graad werd onderworpen, zich met, de grootste geestkracht staande hield, en' een voudig bleef ontkennen. Den geheelen nacht vermochten de ondervragers niets op haar. Pag toen zij den vo-genden dag met Hight werd geconfronteerd, en deze haar drie uur lang had bezworen toch te bekennen, bezweek zij met den kreet: ,,Je hebt mij liefgehad, en nu verraadt je mij P' De opwinding over het geval |s algemeen. Nog voor de beken tenia van Hight en de inhechtenisneming van mevr. Sweetin, werd het huia van de weduwe door de politie be waakt. omdat het volk dreigidehaar te zullen vermoorden. licht dringt tuschen de spleten der gor dijnen door en worstelt met het walmen de licht eener lamp. Een man zit aan een met papieren overdekten schrijflessenaar en schijnt in diep, errjstig nadenken verzonken te kijn. Van tijd tot tijd staat hij op en loopt met groote stappen op en neer. Dan gaat hij weer zitten en bladert met koortsachtige gejaagdheid in den voor hem liggenden bundel acten. Het is de prefect van politie te Puebla. Ofschoon hij ternauwernood vijftig jaar oud was, had aanhoudende arbeid zijn voorhoofd met diepe voren geploegd, De ganscha levenskracht, die hij nog volop bezat, scheen zich in zijne oogen vereenigd te hebben. Zij werden half door de zware wenkbrouwen bedekt, openden zich ech ter op het oogenblik, dat men zulks het minst verwachtte, wagenwijd, om een dier doorborende blikken te laten uit schieten, voor welke de misdadigers sid derden. 4 De deur van het kabinet werd zacht- kens geopend. Pedro, de bediende van den prefect, kwam op de teenen binnen met een bos hout onder den arm. „Wat is het, Pedro? Is de jonge man er nog niet geweest, die gister tot mid dernacht bij mij was?" „Cabaltero? Die wacht reeds sinds een half uur in het voorvertrek. „Hij kan terstond binnen komen," riep de prefect. De deur opende zich en Carlos Moro stond voor het machtige hoofd der po litie. „Aha! zijt gij daar eindelijk!" riep de ze. „Ik heb u met groot ongeduld ver wacht. Uwe medfldeelingen van gister avond hebben mij geheel uit den slaap gehouden (Wordt vervolgd) (Buiten verantwoordelijkheid derReaactie). Windmotoren In aansluiting op het betoog van den len ondergeteekende in uw blad van Zaterdag 18 Sept. betreffende het besluit van het Bestuur van den Polder Brandwijk om een andere bemaling te stichten, en ▼oor de bestaande windinolens een zoogen. Amk. Windmotor, d. w. x. (weder een wiudmolen te plaatsen. Geven ondergeteekenden Ingelanden van dien Polder als nog hun bezwaar tegen het stichten van dien windmolen hierbij te kennen, en zullen den 27 September des voormiddag ten elf uur zomertijd in het café van J. Voorsluis te Gu beland gemeente Brandwijk een bijeenkomst houden teneinde gepaste maatregelen te treffen ter voorkoming dat er voor den Polder Brandwijk weder een windbema- ling wordt geplaatst. Wij verzoeken dan ook dringend allen belanghebbenden die bezwaar hebben in de stichting van een windgemaal op die bij eenkomst te komen teneinde te beraadslagen welke maatre gelen het meeste doel zullen treffen. Wij zijn zoo vrü ter informatie hierbij over te leggen een bericht uit de Nieuwe Rotterdamsche Courant betreffende een besluit van Ged. Staten van Friesland, en de Kroon, en zij hun goedkeuring onthouden, aan een besluit van het Water schap Oosterzee om een windmotor te stichten OöfiTERZEE. Gedeputeerde Staten van Friesland krijgen hun zinin een deze week gehouden vergadering van inge landen van het waterschap Oosterzee is besloten tot den bouw van een electrisch gemaal v or waterafvoer. Naar pien zich wellicht herinneren zal, werd vroeger be sloten tot aanschaffing van een windmo- "or ter vervanging van den ouden water molen. Ged. Staten van Friesland wensch- ten hi raan niet hun goedkeuring te hechttn, en de Kroon stelde Ged. Staten in het gelijk. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. C. P. JONGENEElJf J. A. JONGENEEL. J. A. BROER. B. SLOB. B. DE GROOT. P. BRANDWIJK- Bleskensgraaf, 20 Sept. 1924. (bigen Raaio-aumi) pe moord op ds kermis. WINSCHOTEN, 26 Sept Alhier is ge vankelijk binnengebracht de 10-jarige H. S., van Musselkanaal, die Zondagnacht den 17-jarigen Van der Laan op de ker mis te Buinermond doodstak. Ht parket is gistermiddag met Dr. Mie- resmeth, van Groningen, naar Buiner mond gewest, waar een sectie op het lijk van den vermoorden jongen werd ver richt. Wasschsrlj uitgebrand. AMSTERDAM, 26 Sept. Hedenmorgen is brand ontstaan in de wasscherij van de firma Essen aan den Amstelveenschen Weg in de gemeente Nieuwer-Amstel. De motorspuit van de gemeente Nieuwer- Amstel heeft den brand gebluscht. De inventaris van de wasscherij is ge heel door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. strijd spelen. Hoor tegenstander la ds vereeniging V.D.8. Met spanning zien wij het eerste optreden tegemoet. Het tweede elftal trekt er ook op uit en moet te Gouderak spelen tegen diens eerste elftal. Het derde elftal ontvangt op- het Sportterrein alhier Krimpen il. Aanvang twee uur. Boor de Blauw-Witten is het enkel maar de vraag, hoe klein ze de nederlaag zullen weten te houden, want voldoende is reeds bewezen, dat Ki te sterk is voor de 2e klas G.V.B. Oud-Alblas, 26 Sept. Bü de gehout aanbesteding voor den aanleg van elec trisch licht in de gemeentegebouwen alhier, waren de voigende biljetten ingekomen: Den heer Prent te Papendrecht voor f 157; de heeren Gebr. Lodder te Ridderkerk voor f 140; den heer Mourik te Groot-Ammers voor f 188; den heer Rixoord te Alblas- serdatn voor f 111den heer Plomp te Streefkerk voor f 95; firma Verwsp &Co. te AlblasWdam voor f 96. Goudrlaan, 20 Sept. Bij de gehouden verkooping op Woensdag j.l. voorde erven A. Both, alhier, is het eerste perceel, zijnde een huis, dat was ingezet op f 1000, gemijnd met f 160 door A. den H/irtog; tweede perceel, een akker bouwland, was Ingezet op f 800, is gemijnd met f 50, dour A. Korevaar; beiden alhier. Schoonhoven, 26 Sept Het eerste elf tal van Sportclub gaat a.s. Zoudag te 's-Gravenhage haar eerste competitiewed- Ammerstol 26 Sept.- De vangst ■an gewone rivier- en pöldervisch was in ie afgeloopen week voor alle soorten ma tig. In den polder werd voornamelijk met fuiken en dogger» naar aal en paling ge- vischt doch de vangst was niet gunstig evenals met de schakels. De vangst vanseelt is zoo goed als afge loopen, vooral nu de weersgesteldheid koud is. In de rivier was het ook schraal met de vangst. Met de snoekfuiken ia het afgeloopen en met de zegen was de vangst schraal. Men betaald voor snoek van S2-S8ct. baars van 12-18 ct.r paling" van 25-86 et., bliek van 10-20 ct, voorn vané—7 et. alles per halve kilo. In de afgeloopen week was de vangst van zalm even gering als 's weeks te voren. Enkele flouwvisschers hebben de flouw opgehangen daar zij het niet kun- nen volhouden nacht aan nacht in de weer te zijn om niets te vangen. Menig flouwvisscher werkt thans te land met het binnen halen van den oogst. ZEVENHUIZEN, 24 Sopt. Aanvoer 12787 kipeieren, prijs f 9,75—11,25, 1010 eendeieren, prijs f 7—8, kippen f 1,25— 1,30, hanen f 0,30-1,80 per stuk, dui ven 25 cent per stuk, konijnen f 2— 2,25 per stuk, peren 3—16 cent per K.G., appelen 10—22 cent per K.G., boo- nen 6—16 cent per K.G. DELFT, 24 Sept. Varkensmarkt. Aan gevoerd 228 vette varkens. Prijzen 92— 96—98 cent, zouters 70—74 cent per KG. GORINGHEM, 24 Sept. Ter heden al hier gehouden paardenmarkt waren aan gevoerd 1080 paarden, hitten en veulens (vorig jaar 906). Er werd besteed voor: luxe paarden f 400—600, werkpaarden f 200—450, 2 1/2-jarige paarden t 300— f 400, 1 1/2-jarige paarden f 200—350, slachtpaarden f 70150, veulens f 70— 150, hitten f 100350. De handel was traag. In Jonge paarden ging het meeat om. Voor buitenlandsche rekening wei den geene paarden gekocht. DELFT, 25 Sept. Vette koeien le kwal f 200—500, kalf koeien, le kwal. f 250— 500, vaarkoeien le kwal. f 150—350, ma gere varkens f 1648, nuchtere kalveren f 12—26, biggen f 6—14, paarden f 150— 350. Rundvleesch f 1,25—1,15—1 per K G. Aanvoer 232 runderen, 5 paarden, 72 magere kalveren, 82 schapen of lam meren, 546 varkens, 939 biggen, 8 gei ten of bokken, 7 veulens. DELFT, 25 Sept. Eierenveiling. Aan voer 564 kippeneieren. Prijs f 10,70— f 11,00 per 100 stuks. 195 eendeieren, pr. f 8,00—8,90 per 100 stuks. DELFT, 25 Sept. Boter f 2,80—3 per K.G. Aanvoer 65 /8 en 4 /16, wegende samen 1340 K.G. GOUDA, 25 Sept. Granen: Vrijwel on veranderd Alleen inferieure kwaliteiten lager of onverkoopbaar. Tarwe f 17—22, rogge f 12—13,50, gerst f 14—14,75, id. chev. 4 15—10,25, haver f 1014, erwten f 1723, per 100 K.G. Kaas. Aangevoerd 228 partijen. Han del flauw, le kwal. f 7£-75, 2e kwal. f 6771, zwaardere Rijksmerk f 81 met Rijksmerk f 73—77, f 68—72. Boter. Weinig aanvoer. Handel vlug. Weiboter f 1,15—1,25. Veemarkt. Vette varkens 42—47 cent per half K.G. R ed. aanvoer. Handel vlug. Magere varkens 3035 cent per half K.G. Red. aanvoer. Handel matig. Magere biggen f 1015. Red. aanvoer. Handel stug. Lammeren f 3038. Groote aanvoer. Handel redelijk. Nuchtere kal veren f 1423. Hed. aanvoer. Handel vlug. Graskalveren f 140—150. Weinig aanvoer. Handel vlug. Eieren. Per 100 stuks f 910. Red. aanvoer. Handel matig. Na een langdurig en smar telijk lijden, jnam de Heere van ops weg onzen geliefden Broeder overleden te Zwartsluis, in den ouderdom van ruim 53 aar. Uit aller naam, O BOUWMEESTER. Schoonhoven, 25 Sept. '24. Bij voldoende deelname zal een Flinke ondernomen worden naar het Groote Feest te Leiden op Zaterdag 4 Oct. a. s. Personen welke hiervoor in aan merking wenschen te komen, kun nen zich liefst zoo vlug mogelijk opgeven hij J. JONQENEEL Autobusondernemer te Oud-Albla» Tel. 6. P.O., goed kunnende melken en met alle werkzaamheden bekend. Liefst omtrek Rotterdam. AdresJ. DE WILDT, p/a H Peek, Veehouder, Hagestein. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een kortstondig ziekbed, van onze zijde weg te nemen, onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer !n den ouderdom van 79 jaar en 6 maanden. De Heere, wiens doen enkel wijsheid ls, trooste ons ln dit zoo smartelijk verlies. De diepbedroefde Weduwe: C. KOOREVAAR Oeb. den Besten, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Qroot-Ammers, 23 Sept. '24. Een of bij A. J, DE HAAS Noordeloos. In plaats van kaarten. Heden overleed, na eene ernstige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Zwager ln den ouderdom van ruim 40 jaren. Uit aller naam, Wed. H. STOLK- van Delpt. Nieuwerkerk a/d IJssel, 26 September 1924. Voor bij Qraanhandel of Brandstoffen handel of iets dergelijks; is met alles op de hoogte, zoowel met paarden als met rundvee, kan direct in dienst treden, spoed gewenscht. Adres: H. VAN WAQENINOEN, Waddinxveen. Een halfwas P.O., bij C. N. SCHEEPMAKER, Albr. Beylinggracht 8, Schoonhoven. oor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden bij ons betuigen wij hiermede onzen harte- lijken dank. C. BREEDIJK. M M. BREEDIJK-Boer. Rozendaal, bij Oudewater, Sept. '24. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de herdenking van onze betuigen wij onzen harteiijken dank. A. VAN DER VLIST. A. VAN DER VL ST- VERMOer. Polsbroek, 26 September 1924. Een T! DE HOOP, adres A. DE HOOP, Opweg, Schoonhoven. Gevraagd tegen 1 Januari a.s. een P.Ovan 15 tot 18 jaar, melken geen vereischte. Adres: C. SCHILT, Zevender B 38, nabij Schoonhoven. Tarafond gevraagd: een flinke P.O., goed kunnende melken en met boerenwerk bekend. Br. onder no. 8000, bureau van dit blad. O— De Buroemeester van Krimpen aan den IJssel brengt bij deze ingevolge het bepaalde t»1j artikel 31, sub 4 der Woningwet, dat ter secretarie der gemeente, vanaf Maandag 29 September tot en met Maandag 27 October 1924, voor een ieder ter Inzage le neergelegd het door den Raad in zijne open bare vergadering van 19 September 1924 in ontwerp vastgestelde plan van uitbreiding der gemeente. De Burgemeester voornoemd, A. VAN WALSUM. Krimpen a d. IJssel, 25 Sep. 1924. Esn flinke nette Brieven onder no. 7340 aan het bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk of 25 Nov. een goed kunnende melken. O. O. of N. H. Loon f 35 per maand. Te bevragen bij E. v. KtSTEREN, Benschop. Er biedt zich aam ook aan huis. Brieven no. 7260, Bureau dezer Courant. Een flinke bij D. VAN VLIET, tc Krimpen a. d. Lek. TERSTONDOEVRAAODeennette DIENSTBODE Loon Ï35 per maand. Mevr. BRINKMAN, Oosteinde 76, Voorburg. hoopt D.V, Woensdag 1 Oct., av. 7 uur Een Net Meisje, en vervolgens eiken Woensdag, in een der zalen van het Nutsgebouw voor te gaan in de prediking des Woords. tol hulp in de huishouding. Er zal meer op goede behandeling worden gelet dan op loon. Brieven onder no. 7290 bureau van dit blad. Tegen 1 NOVEMBER een door C. VERKA1K A.T.zw. Zich te vervoegen bij T. D. BOTH, Caféhouder te Stolwijkersluis. een nette in Oouda. Brieven franco onder no 7420, aan het bureau v. dblad. IffET BESTUUR van den Polder „Den Hoek en Schuogt" onder Lekkerkerk, brengt hierdoor ter kennis van belanghebbenden, dat op Woensdag 15 October a.s. zal worden gedreven over: De wijdte en diepte van alle bij de Keur bepaalde Bruggen? hoofden, Wateringen, Vlieten en Scheislooten, benevens bovendien het schoeven en schoonmaken ran.de Scheislöoten, alsmedehet wegruimen van de uit- en aan wassen der beteling op de wegen, een en ander overeenkomstig de betrekkelijke artikelen van meer genoemde Keur. Het Bestuur voornoemd, B. STREEFLAND, Voorzitter. Lekkerkerk, 26 September 1924. TE KOOP OEVRAAOD IEPEN EN ANDERE BOOMEN voor werkhout door J. P. v. d. MARES, Voorschoten. Dijkgraaf en Hoogheemraden van de makend bekend, dat zij op Zaferdag den 11»" October 1921 zullen drijven over het opsnoeien der boomen, staande op ie bermen der vanwege het Hoogheemraad schap verharde wegen Volgens de bepalingen der Keur moeten alle boomen, waarvan de takken over den weg hangen tot op eene hoogte van minstens 5 Meters boven den weg zijn opge- snoeid, terwijl boomen, die op eene hoogte van 2 Meters, meer dan 20 c M. over den weg hangen, moeten worden opgeruimd. Stolwijkersluis, den 26en Sept. '24. A. J. BOOOAERDT, Dijkgraaf. A. T. VAN DER LEEDEN, Secretaris. OEMEENTE-WONINOBEDRIJF te SCHOONHOVEN heeft Te bevragen bij den Secr. Adm., ten kantore der Oein. Oasfabriek. te Capelle a.d. IJssel, is voornemens om op Wuensilugen 8 en 15 Oct. '24, des voormiddags 10 in het Café van J. H O N.K O O P te Nieuwerkerk a.d. IJssel, bij veiling en afslag aan Kortenoord, verhuurd voor f 9.— per week. Orondbelasting 1924 f 15.61. Aanvaarding bij de betaling voor of op 24 November 1924. Ondergeteekende maakt bekend, dat zijn Reparatie-Inrichting van Motoren, Werktuigen, jMachinerieën enz., verplaatst is van de Houtzagerij naar- HAVENSTRAAT 140. SPECIALE METAALDRAAIERIJ Aanleg van Drijfwerken, Stellen, repareeren en montage van diverse Machinerieën, Motoren enz. Levering van Riemschïjven, Assen, Lagers, Drijf riemen, Oliën, Vetten, en alia voorkomende gereedschappen. Beleefd aanbevelend, Mevrouw MOQENDORFF, Krugerlaan 45, Gouda per 1 October of later een flinke van goede getuigen voorzien. te dat de in den Stormpolder respectievelijk ln bod staan op; zoo spoedig mogelijk een net P.O., niet beneden 18 jaar, als hulp in de huishouding. Loon f20 per maand. Huiselijk verkeer. BrievenA. PIERHAOEN, le Ant. Heinsiusstraat 104, Den Haag. wegens aanschaffing van auto een zoo goed als nieuwe merk Brukker, Groningen, mooi model en licht loopend; en een 5-jarig donker bruin Voor mak en goed loopen langs den weg en zonder gebreken woidt ingestaan. Bij Wed. C. DE GIER, Waarder (Z.-H.). Uit de hand te koop aangeboden: een BOERDERIJ met 16 H A. WEILAND Brieven onder letter W Bureau Nieuwe Zuid-Hollander, Oouda. ONTVANQEN EEN RUIME KEUZE ALPEN, BARETS EN PLUCHE MUTSEN. Zie de modelkamer. Beleefd aanbevelend: LOPIKERSTRAAT 51 - SCHOONHOVEN

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2