foot ea Huis Een woonhuis drie woonhuizen. twee Woonhuizen. Een pers. Md. Moderne Dames- en Kindermanlels Japonnen en Blouses Bontwerk aamv De Prinsen Banhhoeue AHeri Abdijsiroop Merriepaard, lm Dgnhilzu, Melkzaak, Bericht van Inzet in nel openhaar verkoopen: Huis en Erf, TlioU. ÏTlanM Rotterdam B 0 E L HU IS. Bericht van Inzet BOELHUIS Bericht van Inzet Van de Hofstede Chique passende modellen ICLEEDINQ WÈMAQAZYNEN Lage prijzen Gemengd Nieuws. Ingez onden. Elke lepel helpt VAN ALLES WAT. t Advertentiën. Maris BD.Krtsemaim is ingezet als volgt De Maret Tak Roosenburg Wijchen, De Hofstede Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede Bergamoacm. la lentiiimero. J. van der Leeden Jhr. C. J. v Camminglia openbaar te verkoopen Wei- en Hooiland, Ouderkerk a.d IJssel, I Notaris Anema veilen en verkoopen: te Langerak,. Notaris J. v. d. Leeden Reeuwijk J- van Kranenburg Reeuwijk, Bouransuionliig, Tuinluid, Notaris Anema woensdagen i en 8 October 1924, veilen en verkoopen: Groot-Ammers, Benschop. Notaris H. C. Kooi publiek verkoopen oJh contatit geld: Ka tien, Tafelt, Stoelen, Kacbele, Bedden, beste Trap- naaimachint, Klok, Kist met snijwerk, Slagersgereedschap, Kruiwagen. Hooi, Afbraak eener planken Schuur enz enz. Afslag en toewijzing Ziet onze groote sorteering Wij maken li tevens attent op onze orcote coiiecm In onze etalages zeer eoomeeiioe prijzen "tSpen van zijn raadslidmaatschap. En om niet mbör dergelijke slachtoffers te maken, zou spreke» voor die controle 2 of des noods 8 menschen daarmede belast wil len zien, de e&ie bij het begin, do twee de aan het einde en de derde, jlie hem aanhoudt. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit geen zaak van den raad is en dus niet in behandeling kan komen. Wel kah voorgesteld worden de maximum-snel heid op te heffen. De heer Verstoep biedt den voorzitter en den raad nog zijn excuus aan, dat hij 20 Juni volhield dat het Polderbestuur niet geweigerd zou hebben een pijp door den dijk te leggen, doch was daarom trent verkeerd ingelicht door een pol dermeester. De voorzitter stelt dit excuus zeer op prijs. De heer Verstoep informeert vervol gens naar reparatie der Polderschebrug, aangezien daaromtrent vreemde praat jes gaan. De voorzitter antwoordt, dat hiervoor 5 palen gebruikt zijn, waarvan er een betaald is door de koolteerfabriek. Eerst heeft De Deugd ingeschreven, doch die was te hoog. Boer was beter bij de be grooting en is hem het work gegund, daarom meenen B. en W. billijk en in hot belang van de gemeente gehandeld te hebben, De heer Overvoorde licht dit nog toe door de mededeoling, dat Boer eeA min dere kwaliteit gebruikt zou hebben, waarop de voorzitter antwoordt, dat de palen van Boer alleen 1 c.M. minder broed, doch 1 c.M. dikker waren. De heer Noordegraaf klaagt over de hondenkar van F. Goudriaan, die altijd juist in een bocht staat en voel gevaar oplevert. Do voorzitter antwoordt, dat hem daaromtrent reeds een aanschrijving is gericht en bij weer voorkomende geval len, proces-verbaal tegen hem zal wor den opgemaakt. Doheer Van der Ent geeft nog in overweging enkele palen van de Polder- sche brug door pi< uwe te laten ver vangen, desnood?: van beton en Wijst op j het drukke keer over die brug. i De voorzitter merkt op, dat op de be grooting voor 1925 daarvoor, meer is j uitgetrokken en zullen B. en W. dit na der overwegen. XBI. Ontheffing belastingen. Besloten wordt voor 11/2 jaar ont heffing in de hondenbelasting te ver- leenen aan H. Luijten, D. van Leeu wen, M. van Kooten, R. Jorna., A. C. Ooms, koolteerfabriek en Rosbergen. Hierna wordt de openbare vergadering geschorst. Heropend zijnde, verlangt niemand meer het woord en sluit de voorzitter de vergadering. Ingezonden Mededeelingen. Ds ramp op de Schelde. Als ge volg van den oproep om bijdragen voor do nagelaten gezinnen van bij de Schel- deramp omgekonlen visschers, destijds door het Noderlandsche Roode Kruis in de pers geplaast, in overleg met den burgemeester van Vlissingen, kon van daag door het hoofdbestuur dezer ver- eeniging een bedrag van f 0866,781/2 voor dat doel aan dien burgemeester worden gezonden. Ontevreden militairen. To Maas tricht, waar de soldaten voor de ma noeuvres waren ondergebracht in ten- f ten, bp het terrein van de nieuwe ka zernes, is door de hevige regens het terrein zoo drassig geworden, dat het stroo in de tenten nat was en de solda ten weigerden daarin te slapen. Ze werden enigszins oproerig, zoodat ten slotte nog laat in den avond de manschappen verhuisd zijn naar de Kruisheerenkerk en enkele andere gebou wen. Omtrent den toestand te Ede schrijft men aan het „Hdbld.": Ifc herhalingsoefeningen te Ede wor den beheerscht door de vrees. Vrees van de militaire autoriteiten der infanterie voor de soldaten, die worden geterrori seerd door enkele ongure elementen uit Enschede en omgeving. Zooals reeds werd gemeld, keerde het verzet zich tegen de militaie politie, die streng order bad ontvangen, op de klee ding der opgekomen verlofgangers te letten. Op den avond, toen de militaire politie-agent werd gewond, werd de ko lonel der infanterie Post letterlijk ge dwongen, de militaire politie van het tor- rein te verwijderen. Onder meer werd hem toegevoegd: Morgen zün jullie weer baas, nu heb je te' doen wat wij willen. Dat hij, nadat de eischen der schreeu* wers waren ingewilligd op de schouders der manschappen over het terrein zou zijn gedragen, moge worden geroemd als een bewijs van goeden geest tusschen of ficieren en manschappen, voor de tucht en het prestige der officieren is het ver derfelijk. Alle tucht is zoek. Alles wordt ge daan om maar in vredesnaam geen her rie te krijgen. Feiten als het volgende ty peeren den toestand. In een café zaten des avonds om kwart over tiep, dus na het avondappèl, eeni- ge militairen. Een luitenant komt bin nen en zegt: „Kom jongens, het is tijd, jelui moet naar binnen." „Goed luite nant," is het antwoord, „maar je moet eerst een potje bier met ons drinken." Dit gebeurt en de luitenant drinkt zijn door de soldaten bestelde biertje. Als hij daarna vraagt om nu mee te gaan, om dat hij nu toch een biertje met hen heeft gedronken, wordt hem toegevoegd, dat hij nu maar moet gaan en dat ze zoo wel zullen komen. En de luitenant gaat alleen heen, na hun te hebben verzocht, nu toch spoedig te komen, aan welk ver zoek dan na eenigen tijd gevolg werd ge geven. En dit allee, terwijl de soldaten om tien uur binnen moesten zijn. Er rukte een troep uit naar Wagenin- gen. Toegestemd moet worden, dat het weer ontzettend slecht was. Toen de co lonne echter des middags terug kwam, bood het geheel zulk een erbarmelijkon aanblik, dat het wel de terugtocht van een verslagen leger leek. Weliswaar re den er nog twee officieren te paard voor aan, maar verder was ieder verband zoek er was van eenige orde „weinig moer te bemerken. De nachtoefening is afgelast. In naam omdat de troepen te weinig geoefend zou den zijn, in werkelijkheid omdat men niet in het donker met de soldaten alleen durft wezen. Op de schietbaan zijn vijfhonderd scherpe patronen spoorloos verdwenen. Gevreesd wordt, dat deze zich in handen der belhamels bevinden. Een lezing, welke was uitgeschreven, is afgelast. Do officieren der artillerie zijn hevig verontwaardigd over de ver houdingen bij de infanterie. Pogingen om ook de militaire politie bij de artil lerie te molesteeren, hadden geen resul taat. Thans, nu de troep Zaterdag weer met verlof gaat, zijn vijftig man militaire po litie en een afdeeling marechaussee ge- requireerd. Bij de artillerie, waar de tucht goed is, en waar de militaire politie nu onder dak heeft gevonden, Btaan mitrailleurs opgesteld. Door den procureur-generaal van het Gerechtshof te Arnhem zijn met den bur gemeester en den inspecteur van politie besprekingen gehouden om bij mogelijke militaire relletjes het openbaar verkeer en de eigendommen der burgers te be schermen. De algemeene opinie onder de bevoeg den Is, dat wat bij deze militaire herha lingsoefeningen aan militaire ervaring is geleerd, aan tucht en prestige is verlo ren gegaan. Ean ontzettend bestaan. Naar aan leiding van den brand in -een aardappel- schuur bij Kilmarnock, waarbij, zooals wij reeds gemeld hebben, negen perso nen het leven lieten, worden nog do volgende bijzonderheden bekend ge- Ingezonden. Mededeelingen. TENTOONSTELLING OP SPOORWEC GEBIED. In Scddin bij Berlijn wordt een ten- toonstelling gehouden op •poorweg- tochniach gebied. Er zijn hier niet min der dan 120 locomotieven van allellei bouw bijeengebracht. De tentoonstelling neemt een ontaag'lijke ruimte in beslag Men kan er ook ben, hoe een waggon voor personenvervoer wordt getnaakL Op onze foto ziet de lezer een der tentoongestelde locomotieven, en wel de grootste VuitBche sneltrein-turbineloco- motjef, die den langsten trein spelender wijs een 80 Kilometersnelheid kan ge ven. Wanneer men het gevaarte aan ziet, behoeft men zich daarover niet te verwonderen. Waar koop Ik hot voordeellgat mijn Wintermantel?? nergens beter dan bij M. J. STEKELENBURG (Firma Gebr, Moet), Lopikerstraat 10, Schoonhoven. Zie vanaf heden onze speciale etalage van DAMES EN KINDERMANTELS aan het Woonhuis naast den winkel. Op vertoon van deze advertentie geven wij nog als extra reclame 5°/0 korting ioontant maakt over het treurig bestaan der men schen in den rooitijd. Scheepsladingen vol van de armste Ieren uit Munster plqgen in dezen tijd naar Schotland over te steken om in het vruchtbare graafshap Aryshire eenige weken bij het binnenhalen van den aardappeloogst behulpzaam te zijn. Bij hen sluiten zich gewoonlijk nog tal rijke landgenooten aan die reeda in Schotland gevestigd zijn en een bestaan leiden, dat tie meesten van hen in aan raking brengt met de publieke armen zorg. Wettelijke vóbrschriften om in de behuizing dier menschen te voorzien bestaan er niet, en meestal is een stuk van een zolder, met een houten leer als eenige toegangsweg, de gezamenlijke slaapplaats voor mannen zoowel als vrouwen. Aan een streng verbod van rooken is evenmin de hand te houden, in de practijk tenminste, als aan het toezicht op dronken personen, die ook hun lig plaats komen opeischen. Jaar in jaar uit hebben weldenkende menschen reefde tegen deze misstanden geijverd, maar de boeren houden door gebrek aan ruimte weinig keusen het ia al heel mooi, als tusschen de afjeelin- gen voor mannen en vrouwen een soort afscheiding Vlan oude planken of zakken wordt opgericht, In geval van brand maakt het aanwezig zijn van slechts één uitgang, zoals nu weer gebleken is, een ramp zoo goed als onvermijdelijk. Als voedsel krijgen de menachen sléchts aardappelen, thee en karnemelk, slechts aardappelen, the en karnemelk, maar zij zijn hiermee beet tevreden en in 't algemeen gedragen zij zich orde lijk en hebben zelfs een overdreven angst voor inbreuk maken op de plaatselijke vigeerende wetten. De meesten zijn analphabeet en moe ten de hulp inroepen van de jmffrouw op het postkantoor bij het verzenden van een wekelijksèh loon of oververdien- ste naar een of ander vertrouwd adres in Munster. Ofschoon de boeren hen niet kunnen missen, worden ze sedert den oorlog in de Schotsche dorpen vrij wel met den nek angezien, omdat de jon ge Ieren in den oorlog geen overdreven haast gemaakt hebben met het aanbie den hunner diensten als vrijwfiligers. Poging tot moord. De Fransche krijgsraad te Wiesbaden (Duitschland), heeft een Duitsch koopman tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld wegeps po ging tot moord op een Fransch gen darme, die bij hem huiszoeking had go- houden. Beklaagde had zich tijdens de huiszoeking van den dienstrevolver van den gendarme meester gemaakt en daar mee zes schoten gelost, die echter alle misten. Lieve echtgenoote Een bewoonster van de Na^au kade te Amsterdam heeft baar man bij een huiseiijken twist een ketel kokend water over het lichaam ge worpen. Op het rumoer snelden eenige politiebeambten naar boven. De man is per auto-brancard naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De vrouw verklaarde, dat de ketel „vanzelf" was omgevafllem Zij verkeert in zeer overspannen toestand. -—Noodlottig schot.— Te Schuelder (gem. Wylre) waede smid H. bezig zijn dochter de wer king van een geweer te verklaren Plotseling ging het geladen geweer af, waardoor de dochter doodelijk werd getroffen. De justitie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld om na te gaan in hoeverre den vader schuld aan den dood door onvoorzichtigheid kan worden ten laste gelegd. -Tusschen lift en muur bekneld. De Eerste Hulpdienst te Den Haag heeit naar het ziekenhuis aan den Ziftdwal overgebracht den 48-jarigen J. H. V., uit de Falckstraat, die op het station der H.S.M. met een der voeten bekneld was geraakt tus schen een lift en den wand, waar door dit lichaamsdeel ernstig weid verwond. Noodlanding. Het uit Veere naar het vliegkamp De Mok op Texel vertrokken vliegiuig der Kon. Nederl. marine W 68, bemand door officier-vlieger H(. Mulder en den waarnemer buitengewoon adel borst A. P. Schat, moest, doordat de motor plotseling stopte, te [Etot terdam een noodlanding doen. Het vliegtuig is onbeschadigd neergeko men op db rivier voor het etablisse ment Feijenoord, waar het ligplaats heeft genomen. Er kwamen drie vliegtuigen uit De Mok met reserve-onderdeelen tot het herstellen van de W 68. Tragische dood. Toen bootwerkers op het stoomschip Amersfoort, van de Koninklijke Ne- derlnndsche Stoomboot Mii., dat aan loods 5 van deze maatschappij aan de Surinamekade te Amsterdam in lading ligt, de luiken op het tjeh terdek yaja, het schip openlegden, zagen zij op den bodem van bet ruim, welks bodem gedeeltelijk met apoorvaife bedekt is. een vormlooze massa liggen. Een nader onderzoek werd dado lijk ingesteld. Men vond op de be wuste plaats den circa 35 jarigen >imon Stol, wiens lichaam door een al van groofce hoogte deerlijk ver linkt was Een zaklantaarn lag op enkele passen afstand. Onmiddellijk werd de Geneeskundige Dienot ge waarschuwd, die het slachtoffer, dat nog teekenen van leven gal, naai het gasthuis vervoerde. In den loop van den morgen ig de man daar overleden. Daar de luiken gesloten waren, moet de m&n, die zich des morgens om half acht bij ajj-n chel aanmq dde jgich langs een anderen weg toegong tot het ruim hebben verschaft. Ver moedelijk is hij door de bunkers in het z g. sparredek (het dek onder het bovendek) gekomen en door de duisternis in het ruim gevallen. Een leukerd. -Het volgende is gebeurd bij een der re gimenten infanterie. Daar was een belangrijke oefening, waarbij de postduiven een gewichtige rol speel den. La afloop van de oefeningen gaf de kapitein een uiteenzetting over het gebruik van postduiven m liet nut van dit pluimvee voor over brengen van berichten in oorlogs tijd. Aandachtig gehoor van kader en mansahappeni. Na afloop vraagt een der minde, ren met een onschuldig gezicht: Kapitein, zouwe ze nou geen krui ning kanne krijgen van poefdiuiven en papegaaien, dan kenne die bee^te mondelinge berichten overbreng©. Doodel ij kongel uk. Te Vlaardingen had de 3l-jarige werkman H. v. d. H-, die werk zaam was in de Vulcaanhaven, het ongeluk, met het hoofd onder een a.g. juk te komen. Hij was onmid dellijk dood. [Buitau verantwoordelijkheid der Redactie) Aan wien de schuld Mijnheer de Redacteur. Wil s.v.p. onderstaand ingezon den stukje in Uw veel gelezen blad plaatsen. Uittreksel gemeenteraad3zittji'ng De heer Van Harten vindt, dat Mij we] een goed oogje in het zeil moeten houden, willen wij er niet uasdhen genomen worden. Zie maar eens naar de nieuw gebouwde pas torie, wat of daar aan hapert en wie hiervan de schuld is, daar zullen wij maar. niet verder over spreken-, doch nu niets toegeven; werken volgens genomëh besluiten en be- sitek. Met verwondering kennis geno men hebbende van bovenomschreven uittreksel der gemeenteraadszitting dato 11 Sept. 1924 te Giessen Nieuw kerk, waarin gevraagd wordt: En wie hiervan de schuld? waarover ro.j. wel verder gesproken dient te worden. De haperingen, hierboven bedoeld en nog meer andere, die bovengenoemd persoon nog niet eens weet, van bovengenoemde pas- orie. zijn alle tijdens het uitvoeren opgegeven als onvoldoende, doch die onderling wèl voldoende werden geacht 1 Wèl verder spreken De Architectuur opgedragen aan een kleurling, door wien begrooting gesteld met kleur (te laag), waarop werd ingeschreven door ruim 20 mogelijk kleurlooze Aannemers, al len boven de gekleurde begrooting, zoodait -de ongekleurde begrooting met doorging. Vervolgens is onder Hng een geheimzinnig gekleurde herbesteding gehouden, met gevolg, da/t een gekleurde Aannemer het gekleurde werk werd opgedragen Na rijp beraad wordt besloten een dagelijkarih opzichter (toevallig kleurloos) aan te stejjen, wiens op en aanmerkingen echter ongekleurd en wel. in de lappenmand werden ge smeten, waardoor nu het gekleurde gebouw met zijn gekleurde hapenm- gen de som der eerst ongekleurde aanbesteding te boven gaat. mot bij werken en niet uitgevoerde op- en aanmerkingen van aen ongekleurde, met inbegrip van ondeugdelijkheid, en door de klefurlooze afgekeurde materiaal, wat verwerkt is door ou derling gekleurd goedvinden, waar va® nu den kleurlooze de geuren in plaats der kleuren worden toege worpen. A. Daar er bij den bouw. welke be doeld wordt in het uittreksel, geen onderlinge gioedvinders zijn, en de ten onrechte beschuldigde geheet de leiding heeft, zoo zal er ni i. geen oogje (en vooral geen van iemand die geen verschil kan zien tuseohen de stier van Braat en een noord ster) in het zeil behoeiven gehouden te worden, en zal door ieder vak kundig. onzajdag persoon kunnen worden decontrol eerd Giessen-NieuwkeTk. 21 l^t. 1924. EEN OPRECHT KLEURLING. Ingezbnden Mededeelingen. om Uw ontstoken keel te verzachten en die afmattende ho^tprikkel weg te nemen AkkerAbdijsiroop dankt haar •nel .Werkende geneeskrachtige eigenschappen aan de kruiden extracten in haar samenstelling. Stilt als bij tooverslag de hevigste hoestbuien en verruimt de borst 1 Uit witte stof verwijdert men verscbe inktvlekken het best door ze te was- schen met een oplossing van zuringzout en ze daarna uit te spoelen in water uit zuiver geverfde katoenen en wollen stoffen met citroenzuur. Oude inktvlekken bevochtigt men, als de stoffen ongekleurd of zuiver geverfd zijn, met zoutzuur, waarna men ze na eenige minuten goed met water uitwascht Het wasschen met zeep of soda is niet goed. Op zijden stoffen mag men het niet doen, het kwaad zou daardoor nog groo- ter worden. Als men door een bij gestoken is, wrijft men de plek met geest van salmi ak, waardoor de pijn bedaart en geen zwelling ontstaat. Om wit bont te reinigen, moet men heet, doog wit zand in een ondiepe pan doen. Aan de rechterhand trekt men een lederen handschoen en vervolgens wrijft men het witte bont flink met zand af. Daarna klopt men het bont flink uit en borstelt het glad. Op deze wijze wordt het bont helder wit. Heer: „Maar is deze stopl nu werke lijk antiek?" Koopman: „Daar durf ik voor in te staan, mijnheer. Toen ik hem kocht, was hij zoo vermolmd, dat ik er 'n nieuwe leuning 'n nieuwe zitting en drie nieu we pooten aan moest maken!" Winkelbediende in parapluie-winkel (tot binnenkomende heer): „Wenscht u een dure of een middelsoort, mijnheer?" Heer: „Dank je, heb geen parapluie noodigl Kom hier even schuilen, want het regent dat 'het giet!" Pa, zei kleine Kees, ik kan iets, dat u niet kan. Wat is dat dan jongen? Groeien I En wou jij hier loopjonge^ worden? Wat ken je zoo al? Loopen. meneer! Een professor wandelde in een drukke straat op het linkertrottoir tegen een stroom van andere wandelaafs in. Tel kens werd hij van het trottoir gedrongen en op den rijweg was het wegens de vele auto's en fietsen gevaarlijk. Zoo kwam hij. er toe steeds met den eenen voet op den trottoirrand en met den anderen voet op den rijweg te gaan loopen. Toen hij een tijd zoo was voortgegaan, ontmoette hij een vriend, die hem aan sprak. „Goeden avond, wel boe staat het ieven?" „Ach", zuchtte de professor, ,.toen ik van huis ging gevoelde ik mij nog heel goed, maar ik begrijp niet, wat er met me gebeurd is, ik ben plotseling mank geworden. Mevrouw had de meid gezegd hoe re fijn koffie moest zetten. En na de inlich tingen omtrent de hitte van het water en de melk, en de hoeveelheid suiker, zei ze nog: „En dan een snufje zout er in, zooveel als op een dubbeltje liggen kan." De koffie kwam en smaakte als zee water. „Maar heb Je dan niet gedaan, wat ik gezegd heb?" vroeg mevrouw, een beetje ontstemd. .Jawel, mevrouw, maar ziet uwes, van dat dubbeltje, dat had ik niet. Ik had niet meer dan 7 centen T« koop; Een gjede goed beklant en levert een goed bestaan op, met SCHUUR en ERF. Brieven onder no. 7270, bureau van dit blad. —o— te Bodegraven bericht dat de Holatede onder Reeuw ijlt in huur bij C. van Leeuwen eu grOjpt 16,07,08 H.A: geveild in V perc. Perc. I op f 14000 Perc. II op f 11800.—. Perc. III op f 7500 Perc IV op f12800.—. Perc. V op f 14200.—. Totaal f 60 300.-. De to(es!ag blijft bepaald op Dinsdag 30 Sept. a.a. v.m. 11 uur In Motel VAN HAAFTEN Ie Bodegraven. Notarissen te Nijmegen, en te Wijchen, zullen op Dinsdag 7 October 1924, nam. 3 uur, In het Café „DE PALMBOOM" te bestaande in HUIS en STALLINO voor 20 stuks hoornvee met SCHUREN, WEILAND en UIT- WEO, kad. groot 11.09.80 H.A. rntr In eigen gebruik te aanvaarden 20 November a.a. In bod staande op slechts f 25,200. Nadere inlichtingen verstrekken ge noemde Notarissen. te Bergambacht is voornemens op Woensdag 8 October 1924, des voormiddags 10 uur, in het Café van den HeerT. VAN ZOEST te Bergambacht, in eene zitting, in het openbaar te verkoopen, ten verzoeke van W. T. DE GROOT en Kinderen: benevens een partij Bouwland met daarop staand Bewas, •taande en gelegen onder de gemebnte groot 18 Aren. Nadere Inlichtingen geeft voor noemde Notaris. De Nptarissen te Ouderkerk a.d. IJssel, en te 's-Oravenhage, zijn voornemens bij inzet en afplag op Woensdagen 1 en 8 Oct. 1924, telkens des morgens ten 11 ure. in het Koffiehuis „HARMONIE" te'Ouderkerk a.d. IJssel, in het DE get. C No. 130 met Sch uren, Boomgaard, Erf en verschillende perceelen Dijk en Buitengrond, staande en gelegen onder Polder „Kromme Oeer en Zijde", samen groot 22 H A. 24 A. 16 cA. Verhuurd aan L. TIMMERMAN, de Bouwnaanswoning en aan- behooren tot 30 April 1928 en de Landerijen tot 31 October 1927 voor f 2860.per Jaar. Breeder omschreven in veilingboek- "e«, verkrijgbaar bij de Notarissen. pr.Vclourjd. Lain. m«t qrootsThibet- braaqsn-mambeirtn, a III moderne Meuren .licht» 92 te Streefkerk, zal op Vrijdagen 3 en 10 October 1924, des voortn. 11 uur, bij J. Oost»rhout te Langerak, krachtens art. 1223 P. W. in het openbaar Van P HOOGENDOORN: ■et Erf en Buitengrond greet A. 82 c.A. Te aanvaarden na de betaling der kooppenningen op 21 Novem ber 1924. te Ouderkerk a.d. IJssel, is voornemens op Vrijdag 3 Octobnr 1924, des morgens ten 10 ure, aan de woning geteekend no. 557 te In Oukoop, in het openbaar te verkoopen i bruin nftandnch 3 Kalfschotten, 5 Klamvtarzen, 1 Kaasbrik met varkenskraam, Tent wagen, Stortkar, Paardentuigen, Kruiwagen, 1 eiken smalle Schouw, Slede, Sleephek, Afwinder, Voef- tonnen, Melkemmers en andere goederen. 's Morgens voor den veVkoopaf- genummerd te bezichtigen. «UT Gelegenheid voor bergen vau fietsen, niet voor uitspanning. Bij veiling op 2S September 1924 gehouden door Notaris te Gouda, zijn ingezet i a.d. Straatweg Qouda-Bodegraven, no. 401a te f 7900- - 3500.- t met 67 Aren WEILAND, Platteweg 614 te Reeuwgk groot 1.25.64 H A, naast het vorige 3550.— De AFSLAG blijft bepaald op 2 October a.s., ell uur (Zomertijd) in Hotel „DE ZALM", aan de Markt te GOUDA. te Streefkerk, za) op desvoorm. 11 uur, bij O. VAN AS te GR00T-AMMERS, voor de Erven W I T Z I E R, in het openbaar met ERF en TUIN, in de Kerk straat te groot 2 Aren, 70 Centlaren. Te aanvaarden bij da betaling der kooppenningen. 2. Een blok van gem. A 121 en 122; Een blok van gem A 120 e, d en c, en een blok van gem. A 1206 en a, met ERVEN en TUINEN, aan den Lekdijk te «R00T-AMMER8. in 7 perc. en verschillende combinatiën. te GROOT-ANDERS, "B den Lekdijk, in erfpacht uitgegeven aan H. Bouter, tegen f 2, per jaar. Betaling der kooppenningen uiter lijk 19 Nov. 1924. De perc. zijn omschreven In notitlën, welke op aanvraag gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris ANEMA. te Lopik, zal op Donderdag 2 Orteber 1924, v m. 10 uur, Zomertijd, te Benschop, noordzijde no. 245, beneden het dorp, ten verzoeke van de echte lieden den Heer J, LXnoerak en Mej. F. Oskam, 's Morgens vóór den verkoop te bezichtigen. JOHANNA'S HOEVE Ie Lopikerkapel, Voordijk A 31 In veiling bij Notarissen Suermondt en Mr. Leopold te Rotterdam en Immenk ta Houten, zijn op tl lipt. 1.1. Ingezet i lata kavelinghuifptrceel met boom gaard en weiland plm. 8 H.A. op f 26800 2e kaveling boomgaard en weiland groot plm. 1,34 H.A, op f 4800 3e kavelingWeiland en bouwland groot plm 10,70 H.A. op f 16000 in combinatie en massa te ljsselstein in hotel Ridder St. Joris op Dinsdag 38 September 1924, v.m. 11 uur, Inmiddels gelegenheid tot hoogen ten kantore van Notaris Immenk voor noemd. Vrij van huur. Aanvaarding land I Deo e.k. en opstallen met erf op I Mei (925. Betaaldag I Dee 1924. Breeder bjj biljetten. Seizoen-Opening SCHOONHOVEN Haven 77 ~UIDEN~ Vlschmarkt 9-10-16-17 LEIDEN Hoogstraat 1—2 Nieuwe Rijn 8—10 HAARLEM Lange Vderetr 36-38 40 HAARLEVl Anegaag 39—41 WOERDEN Voorstraat 6 D HQ4ECHT Vlsnhstraat 4

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 4