NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. uiden illen EERSTE BLAD. FEUILLETON. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. N.V. Wessanen's Kon. Fabrieken Wormervtw. Om Eer en Leven, i No 4877 Vrijdag 10 October 1924. 56' Jaargang Het kind in de kast. BINNENLAND. Plaatselijke Berichten. en te van opgemaakt een Zult kind Grootste Voedingswaarde. Hat zal U spijten als ge ons feuilleton, heden aangevangen, niet van het beging tot het einde volgt. Bewaart de vervolgstukken. r den prijs van f 1,50. ren. verkrijgbaar, dan /an het bedrag door Tel. no. 50, Hide- I k W. t VAN N00TEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 13763. t de werd „Effatha”, te ge- zllve- De directeur-generaal er op, happij en Boekhandel 00N 46460 *orreMi>und*-ntie (franco) orregpoiiden tie (tranco) «•respondent ie 1 (franco) oeken, worden deze wenscht kan plaats 50. 'ransche of Duitsche Opgericht 1768. de het van het weder verhoogde de gezelligheid van j Van man - bureau Katten- woning binnen, niet afkeerig was o. de beambten de d. I gearresteerd en eau o ver gebracht ran o vertui ging, i inbrekerswerk- onden en in be. 1 den jongste, s ter zake ande- uding en voor- SCHOON HOVEKSCHE’ COURANT. en deg Vrijdagtmiddag» uit- f 125, franco per post in maand beschikt. jorhouders en bestaande L Onschuldig? Het was avond. Buiten kletterde regen tegen de hooge ramen van kasteel Gelselaer en de guurheid ig, slechte spijsver* nfluenza, lusteloos- enz. van de aauw’s Uitg Mij. en t ontvangen: andelscor fm ponden tis jetalen in 3 maandel. aan er niet, lan" f 2,-. Zalf 75 ?ent. Wormen, neerd ten kantore van waarborg, waar onder zij zijn gevestigd. In verband hiermede wordt verstaan door de postadministratie betreffende uit het buitenland ontvangen zendingen, in houdende gouden werken en bestemd voor handelaren als bovenbedoeld 'den ge adresseerden gevraagd of stempeling op gehalte wordt verlangd. Bij de desbetreffende vraag wordt oen formulier, dienend als inventaris (in tweevoud) gevoegd, ter invulling en on- derteekening door den belanghebbende. nvang. dat het was. Maar later niet zoo was. rechercheur door and ikheden ver ben twee Indivy en een van 40 meer op hun ge- au den achtereen jan dit tweotial •n na Zoo ver. i| de banken of gen werden uit. n dag kwam hij tweetal wederom een jongmensch, iad. te berooven. afdeeling bevat: erlandsche vertaling Ie afdeeling 1 opge- elsche, Fransche of ndelsbrieven. van veel voorkomen- gen in ’t Engelsch, Duitsch. oordenlijst Nederl.- sch of Duitsch van imende woorden, in gebruikt. weinig steenen konden worden gemaakt, kenmerkte zich dezen zomer en voor werknemer en voor werkgever, als on gunstig voor het bedrijf en reikhalzend wordt thans nog naar wat droogte ver langd, wat de thans nog buitenstaande steenen nog zeer ten gbede zou komen. Ameide, 10 Oct. De van ouds bekende paardenmarkt behoort alweer tot het ver leden. De regen had zeker ook wel schuld er aan, dat er niet veel paarden aan de lijn kwamen. Het was als altijd een gezellige drukte, en bepaald een dag voor familiebezoek. Koekkramen waren er bij de vleet. We zullen maar geen getallen noemen, maar wel constateer den we, dat het getal paarden en kra men elkander dicht naderden. Vanwege het doofstommen Insti tuut „Effatha", te Dordrecht, kwam be richt in, d (sters), in was de Deze Courant wordt dea Maandag»-, dea Woerudag»- gegeven. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden i Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste i Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoor! tueachenperaonen. van 1 tot 6 regels 1,11 ■els 1,80, iedere regel meer kehd tegen ƒ0,10 per regel l/aPer regel op Vrijdag. egels en condities vrage men tarief. Prijs der AdvertentiënMaandag» en Woentdag» y iedere regel meer O.lTi/j; Vrijdag» van 1 tot 6 regel f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing bereke op Maandag en Woensdag en tegen 0,12t/x Voor meer plaatsingen, groot aantal regu. tm vast te st «aan, Looierstraat en rpad door deze aren. Heel onver, einde aan de tweetal. Drie w«- se ge'oerd op eên taf Toen de be- rk waren gegaan ts hnm slag. De •h'er tegen en voorwerpen na- Jrttegen hadden ze ize in de vertrek en hun verniel- alste wiize bot- n op de vlucht hen kon arres- In grooten angst had zij de laatste woorden geuit. De baron zag haar blik, hij bemerkte, hoe lief zij den jongen man had en dit benam hem geheel en al den moed om haar te zeggen, wat hij haar zeggen moest. ,Js George gewond, papa?” „Neen, mijn kind, wees bedaard, ik zal u alles zeggen.” „Ik ben bedaard, vader, zeg mij alles spoedig. Ik kan het ergste beter dragen dan deze onzekerheid.” „Welnu, Estelle, George is niet ge wond of gedood, Het is, het is een ver gissing, het moet een vergissing zijn, hij wordt beschuldigd van misdaad.” „Hij is in de gevangenis?” „Men spoort hem op." „George wordt door de politie achter volgd, hij is op de vlucht. En waarvan wordt hij beschuldigd?” „Vraag niet verder, Estelle, gij morgen alles vernemen.” „Neen, neen, ik heb recht allee te we ten, alles. Martel mij niet door mij in onzekerheid te laten. Zeg mij, waarvan wordt hij beschuldigd?” 4} „Men verdenkt hem van moordl" „Moord? Hij de vroolijke, goede jon gen zou een moord op zijn geweten hebben? De beschuldiging ,is "nrinnig, gij hebt het zelf gezegd, het moet een vergissing zijn.” „Maar de feiten, de feiten spreken tegen hem. Niemand in de stad twijfelt in de stad aan zijn schuld.." „Maar gij toch vader, gij”. „De Gannal kan zulk een afgrijselijke misdaad niet bedreven hebben. Maar van den anderen kant beschouwd, de daadzaken wijzen zijn schuld zoo duide lijk uit, dat twijfel schier onmogelijk is”. „Wat vreeeelijk,” zuchtte Estelle, „maar neen, het kan niet mogelijk zijn, hier moet een vreeselijke dwaling in het spel zijn. Georgs zal zich schitterend dat mot dank aan do gevers -i onze gemeente gecollecteerd som van f 114,78. Tienhoven, 10 Oct. Met dank aan de gevers(sters), kwam bericht in van het doofstommen Instituut „Z** Dordrecht, dat de collecte in deze meente had opgebracht f 81,65. Meerkerk, 10 Oct. Woensdagmorgen geraakte K. de R.» die in de sluis alhier aan het baggeren was, te water. Hij wist zich vast te klemmen aan de schooling, en zoo boven water te blijven. Op zijn hulpgeroep kwamen de dienstboden' van den heer Bijl toesnellen, die het geluk hadden den drenkeling op het droge te brengen. Deze week kwam in de Gorinchem- sche straat al spelende het zoontje van P. Versluis onder de auto van den heer Broere. Het ventje, dat zich ernstig be zeerd had, aan hoofd en been, werd bij den dokter binnengedragen en verbon den. Een paar uur later werd hij naar zijn ouderlijk huis vervoerd. Misschien zal hij er met een paar weken rust af komen. Den chauffeur treft geen schuld. Bij tragen handel en minder aan voer besteedde men deze week voor i« soort zware kaas f 68f 72, voor dito lichtere f 65 tot f 68 en voor mindere kwaliteit f 62 tot f 65 de 50 K.G. Ammerstol, 10 Oct. Met aanvankelijk 17 leden is alhier een Leesgezelschap op gericht door de Jongeren-vereeniging. De contributie bedraagt f 1 in het jaar. Tot en met Zaterdag 11 October béstaat de gelegenheid zich nog als lid te doen in schrijven bij den heer J. Verkerk. De heer Van Loon had het ongeluk bij het appelenplukkon, dat een tak brak, zoodat hij van de ladder van 40 sporten, waar hij bovenop stond, naar beneden viel. Wonder boven wonder liep het on geval vrij goed af. Moeicapelle, 10 October. Een ernstig ongeluk is hier Donder dagavond om vijf uur gebeurd. Een landbouwerszoon W. Klazing uit Zevenhuizen, die in deze gemeente land heeft, zou met een boerenwagen, bespan nen met twee paarden, spruiten in het land gaan halen. Op den Onderwegsloe gen de paarden op hol. Op het eind van den’ weg ging het eene paard links, en het andere naar rechts, Hierdoor liep de wagen tusschen de paarden en werden zij tot staan gebracht Nadat de tuigen en Wat zich deze week te Delft heeft voorgedaan, is door het geheele land heen, druk besproken. En het is geen wonder, dat men, het geval vernemend, bij zich zelf een ver- vergelijking maakte, tusschen wat in Baarn plaats vond, waar een zwerver doodhongerde in de cel, en hier, waar een schoolkind een nacht van haar huis- genooteu verwijderd bleef, omdat het vergeten was. Zeker, men kan de vergelijking niet geheel en al doorvoeren. Want in Baarn was het doodhongeren werkelijkheid, hier is het „slechts” een nacht opsluiting voor een klein meisje geweest. Doch als een en ander eens had plaatsgevonden voor het ingaan van een vacantie, dan had de zaak evenzeer een vreeeelijk ge volg kunnen hebben. Doch buitendien: de kleine meid bleef den geheelen avond reeds weg. Moeder had al vaak aan de deur gestaan om te zien, waar Mientje toch bleef. Het werd zeven uur en acht uur, maar Mientje bleef weg. Stel u nu de ongerustheid der ouders voor. Zij wisten niet waar de kleine meid gebleven was. Vriendinnetjes konden het niet zeg-gen het hoofd van de school kon geen inlichtingen geven. De ongerustheid der ouders werd al meer der. Dan komt het zoeken van den politie hond, die steeds maar naar het water toegaat, omdat Mientje daar geweest is. Zal het kind dan verdronken zijn? De moeder zal radeloos geweest zijn van angst, de vader zal zich het hart in de keel hebben voelen klopppen van ont zetting alshun Mientje verdron ken is thuis, misschien komen zij samen. Zij gaf zich weder aan haar droomerijen over en zoo verliep snel voor haar nog een half uur. Toen evenwel viel het wachten haar lang. Reeds was het acht uur geworden en nog was de Gannal niet gekomen. „Hij verwaarloosd me schandelijk," fluisterde zij, maar pas was dit gezegd, of het geratel van een rijtuig deed zich hooren. „Ha, daar zullen ze beiden zijnde heeren zijn opgehouden, maar dat moest niet op een avond als deze,” sprak zij in zich zelve en nam zich voor hen daar over te onderhouden. Geen twee minuten later werd de huiskamerdeur geopend en trad baron van Gelselaer de kamer binnen, maar alleen, zonder Gannal. Hij zag doodelijk bleek en indien Estejle haar vader op merkzaam had aangezien, zou ze ter stond bemerkt hebben, dat de anders zoo kalme edelman aan heftige ontroe ring ten prooi was. Evenwel Estelle lette daarop niet, zij dacht slechts aan de afwezigheid van haar verloofde en zij zeide: „Gij zijt laat, papa, maar George is nog later. Hij zou reeds vroeger hier zijn en nog is hij er niet.” De baron gaf niet terstond antwoord, hij veegde zich het gelaat met een zak doek af, hij liep zenuwachtig op en neer maar bleef zwijgen. „Maar wat deert u, papa”, riep Es telle «hu, die zijn vreemd gedrag op perkte, „het schijnt of gij opgewonden zijt.” Zij kwam bij hem staan en blikte hem in het gelaat. „Ja, ik zie het, gij zijt doodelijk ont steld. Maar wat is u overkomen. Er is toch geen ongeluk gebeurd met George, och, spreek dan toch papa. Ja, ik zie het aan uw gezicht, het is iets met George.” Verkwrslnspccti* In da provincie Utrecht Op initiatief van de heeren dr. A. Baron Sschimmelpenninck v. d. Oye van Hoevelaken en W. H. de Beau fort, beiden lid van de Provinciale Sta ten van Utrecht, is in een in het ge bouw der Provinciale Griffie gehouden vergadering opgericht de Provinciale Utrechtsche verkeersinspectie, die zich ten doel stelt te waken voor de richtige natel Lag d«i w ettelijk vastgeeteldo ver- keersvoorschriften, op alle wegen in de provincie, buiten bebouwde kommen van gemeenten, meer in het bijzonder op de provinciale wegen. De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, dr. H. Th. ’s Jacob, gaf door zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling voor de tot stand koming van deze verkeersinspectie. De waarborg van Gouden- en ren werken. - der Posterijen en Telegrafie vestigt de aandacht van belanghebbenden dat krachtens de wet van 20 Juni j.l., houdende nadere bepalingen omtrent den waarborg en de belasting der gou den en zilveren werken, welke wet op 1 September j.l. is in werking getreden, door belanghebbenden kan worden ver-, langd, dat dok per post ingevoerde gou den werken worden gestempeld op een gewaarborgd gehalte. Stempeling van gouden werken op een gewaarborgd gehalte kan alleen worden verlangd door handelaren, die hun importeursteeken hebben gedepo- het schoone vertrek, waar freule Gelselaer een bezoek af wachtte. De lichtkroon, waarvan het licht ge temperd werd door roze lampenkappen, gaven eene intieme stemming aan de kamer, die smaakvol gemeubeld was. Op een crapaud ter zijde van den haard zat Estelle Gelselaer en een ge lukkige glimlach maakte haar gelaat dubbel schoon. Zij had gelezen, doch het boek was uit hare hancrbn gegleden en droomerig staarde zij nu voor zich uit, denkend aan haar toekomst, die rich zoo zonnig afspiegelde. Zoo ter stond zou de Gannal komen en dien avond zou haar trouwdag definitief wor den vastgesteld En zij wist het reeds over drie maanden zou zij Wet den man trouwen, dien zij zoozeer1'liefhad, die ook haar beminde. Aan zijn zijde zou haar leven kalm verloopen, even 'gelukkig als het tot dan was geweest. Want freule Gelsenaer achtte zich gelukkig. Zij was een hooghartig meisje, door haar vader opgevoed in alle vooroordeelen van een deftig edelman. Hoewel ze volstrekt niet liefdeloos was of hard tegenover haar mindéren, zag zij toch evenals haar ca rter op het burgerlijk deel der mensch- heid met medelijdende minachting neer. Als kind reeds had freule Estelle haar vader hooren verhalen van de roemrijke voorzaten van het geslacht Gelselaer, die reeds voor de kruistoch- verdedigen. Debeschuldiging is onaan genaam, maar het leed zal spoedig voor bij zijn. Op zoo wreede wijze kan ons geluk niet verstoord worden.” „Ik help het u hopen, Estelle,” ant woordde haar vader, „alles kan nog goed worden. Maar nu moet ik u verlaten, mijn kind, ik ga weder naar de stad.” „Maar vader, de bijzonderheden van de misdaad, waarvan men George be schuldigt, ik moet ze kennen. Ik weet daarvan nog niets.” „Heusch EsteUe, het is beter voor u ze thans niet te vernemen.” „Maar ik moet ze kennen, papa”. „Welnu dan, gij zult de feiten toch vernemen. Hier heb ik een courant, daar kunt gij het verschrikkelijke feit in lezen. Ik heb den moed niet u alles te vertellen en geen tijd ook.” „Gij wilt terug. O vader, ga. Zeker wilt gij daar zijn om te werken in 't belang van George de Gannal.” „Ja, ja,” antwoordde de baron, „dat was mijn plan”. Hij kustte zijne dochter hartelijk en liet haar alleen. En een oogenblik later hoorde zij weder het rijtuig weg rollen. Zij hield do courant, die haar vader haar gegeven had, krampachtig in de handen. Wel vreeeelijk moest het zijn, wat daar in stond. Haar vader had niet den moed haar den inhoud te vertellen. Wat kon het zijn? Welaan, het mocht dan zijn wat het wilde, de feiten moch ten dan klaar zijn als de dag, zij zou niet in haar overtuiging wanke len, dat George de Gannal ten onrechte beschuldigd was. Hij kon geen slecht mensch, hij kon geen moordenaar zijn. Bevend vouwde zij het blad open, daar trof haar reeds het opschrift met groote letters. „Vreeselijke moord. Moeder en gedood. De moordenaar gevlucht.” Dit opschrift trof haar als een dolk- ten genoemd Werden als ridders zonder vrees of blaam. En trotsch had de baron er steeds bijgevoegd, dat tot dan het wa penschild der Gelselaers van iederen smet was vrijgebleven. En het was waar, de vader van Estelle was ,pen volmaakt edelman wiens eenig duidelijk gebrek was, dat hij zich verhoovaarde op den adel van zijn geslacht. En zijn dochter had dit gebrek wel eenigszins met hem gemeen. Vader en dochter echter waren te wel opgevoed, te beschaafd, om ooit in ’t bijzijn van vreemden zich op hun af komst te beroemen. De baron zou nimmer toegeetaan hebben, dat Estelle, zijn eenig kind, iemand van burgerlijke afkomst huwde, maar dat zij zooiets zou willen, daar voor behoefde hij geen vrees te koeste ren. Estelle koesterde voor haren va der grooten eerbied. Zij had hem steeds schouwd als een ideaal-edelman, zij zou hem nimmer tot iets onedels in staat achten. Zij was overigens een meisje met ve le edele eigenschapen, zij bezat een goed hart, medelijdend en milddadig. Grooten indruk had het schoone sta tige meisje gemaakt op jonkheer Gan nal en voor den jongen vroolijken edel man, hoezeer een contrast met haar vormend, bleef zij niet onverschillig. In beider hart ontkiemde de liefde, zij ver loofden zich, met volle instemming van baron Gelselaer en gelukkig voor het tegenwoordige, droomden zij i hoopvol van een nog schoonere toekomst. Estelle wachtte haar verloofde met on geduld, Zij keek naar de marmeren pen dule en zag dat het reeds zeven uur was. „Hij is laat van avond,” mompelde zij, „en hij had mij beloofd nog wel zeer vroeg te zullen komen. Hij zal worden opgehouden en vader is ook nog niet Een herhaling kan dan alleen wor den voorkomen, als men kort en goed het besluit neemt, nimmer meer het middel van opsluiting van kinderen toe te pas sen. Het is een middel, dat onnoodig wreed is, en bovendien ondoelmatig. Want de kinderen worden er schuw door, en krijgen vrees voor de onderwijzeres of den onderwijzer en gehoorzaamheid kan alleen gevorderd worden met liefde. Poog het maar nooit om een kind door vrees gehoorzaamheid af te dwingen het gehoorzaamt u dan in het gezicht maar achter den rug steekt het de tong uit, en gaat zijn gang. Een onderwijzeres of onderwijzer, die door vrees de kinderen moet bedwingen zal er nooit komen. Er moet liefde zijn tusschen leerlingen en onderwijzer, dan eerst gaat het goed. Maar juist omdat jjiet opsluiten van kinderen zulk een vreesaanjagend en mid deleeuwsch middel is, moet het niet wor den toegepast. Wij voor ons zouden niet gaarne zien, dat deze onderwijzeres, die nog maar een „broekje” in het vak is, als gevolg van dit feit, een „duw” kreeg. Zij zal er wel door geleerd hebben, dat men nimmer kinderen op die manier moet straffen. Ook .voor onderwijzers en onderwijze- reeen elders, door het heele land heen, kan deze gebeurtenis evenwel een aan sporing zijn om nooit in hetzelfde euvel te vallen. Stop nimmer een kind, hoe lastig het ook is, in een kast, dan loopt gij ook geen kans om het te vergeten. Neen, het is niet te schril gekleurd. Men moet het zich indonken hoe de do onzekerheid knaagt aan iemands hart, h o e de vrees iemand verteert, h o e de angst iemand kan brengen tot vertwijfe ling. Wij schetsten het zoo, om te doen zien dat het voorval in Delft maar niet iets is, waar losjes overheen gegleden mag worden Het is een geval, dat iederen keer kan voorkomen. Van achteren beschouwd is het een wonder, dat het niet veeleer plaats vond. Er worden in ons land ongetwijfeld ei ken dag kinderen in een kast opgesloten op de een of andere schoot Dan hier, dan weer daar. Dan staat ieder maal de kans open, dat zoo’n kind vergeten wordt. Het is te begrijpen, dat ook een onder wijzeres wel eens wat vergeet, dat ook een .onderwijzer niet bij alles even goed z'n aandacht heeft, Maar daarom moet worden gezorgd, dat een herhaling van het geval als in Delft niet meer kan voor komen. landbouwonderwijs gegeven. Er zijn on geveer 25 deelnemers. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de Rijks- vergoeding voor de Bijzondere School al hier over 1923 vastgesteld op f 8375. De collecte voor het Roode Kruis heeft alhier f 23,15 en te Hoornaar f 10,66 opgebracht. Noor del ons, 10 Oct. Donderdag kwam de landbouwer J. de W. met een wagen geladen met hooi, naar huis rijden. Bij het passeeren van een auto reed deze zoo kort langs de wagen, dat men elkaar raakte. Het paard verschrok, verbrak het tuig en sloeg op hot De voerman werd op den grond geworpen. Op het dorp werd het paard gegrepen. De begroeting dezer Gemeente, dienst 1925, sluit in ontvang en in uit gaaf op f 21466,35. Onvoorziene uitga ven f 8689,001/2. Plaatselijke inkom stenbelasting is geraamd op f 4500. Voor kaas besteedt men in deze gemeente voor le soort f 70t 75, en voor 2e soort f 66f 69 ped 50 K.G. Vette varkens gelden alhier f 0,42— f 0.45 per half K.G. Haastrecht, 10 Oct Onder voorzitter schap van Ds. J. W. Roobol hield de afd. Haastrecht van den Ned. Protest. Bond Dinsdagavond j L haar jaarverga dering in de bibliotheekzaal der afdee ling. Door den heer M. Bakker, secretaris der afdeeling, werd het jaarverslag uit gebracht over den stand der afdeeling in het afgeloopen jaar. De heer Muurling deed verslag zijn beheer als penningmeester. Voor de onderaf deeling, n.L de •Zon dagsschool werd het financieel verslag uitgebracht door mej Aa. Bakker. Al deze verslagen werden goedgekeurd en door den voorzitter de werkzaamhe den met dankzegging beloond. De afd. kende wederom f 100 subsidie toe aan de afd. Zondagsschool. Voor het aanschaffen van boeken voor de bibliotheek is eveneens oen post uitgetrokken. Van deze subsidie worden zoowel voor de bibliotheek voor de kin deren als voor volwassenen, boeken aan gekocht. Hierna wordt do agenda voor de te Rotterdam te houden algemeene verga dering van de n Ned. Protestanten Bond behandeld en als afgevaardigde be noemd Ds. J. W. Roobol. Verder werd een lijstje voor sprekers, welke zullen aangezocht worden in den aanstaanden winter spreekbeurt te vervullen Tot bstuursleden der afdeeling werden herbenoemd de heeren Ds.. J. W. Roo bol en M. Bakker. Hierna volkde slui ting^ Gouderak, 10 Oct. Tot leden van het college van zetters van ’s Rijks directe belastingen voor deze gemeente, zijn her benoemd de heeren D. Tom en H. de Jong Lz. alhier. De campagne in de IJsselsteenfa- brieken alhier is thans weder beëindigd. Door de late vorst in het voorjaar zijn vele steenen bevroren, wat echter inden drogen middenzomer nog weer eenigs zins kon worden ingehaald. Daar echter door de vele regens in den nazomer Stolwijk, 10 Oct. Op de paardenmon- stering alhier waren slechts vijf paarden aangevoerd. Handel echter had niet plaats. Streefkerk, 10 Oct. Bij het afbreken van de oude woning van den landbou wer W. de Jong alhier, kwamen achter een tegelhezetting steenen te voorschijn, voorzien van wapens en medaillons met jaartallen, dateerende 1587 en 1601, dus wel van hoogen ouderdom. Daar de woning nog niet geheel ia af gebroken, komen er wellicht nog meer oudheden aan het licht. Nieuw-Lekkerland, 10 Oct. In de ge houden jaarvergadering van de Muziek vereniging „Apollo” alhier werden de notulen en het jaarverslag van den secre taris goedgekeurd. De rekening over het afgeloopen jaar sloot met een batig sal do. Als bestuursleden werden gekozen de heeren H. van Kasteele, le voorzitter, J. Schildt, 2e voorzitter, J. den Braven, le secretaris, W. Ros, ,2e secretaris, W. Ou- weheel, penningmeester, K. den Braven en A. T. de Kluijver, commissarissen. Bij den heer A. den B. alhier heeft een kip een ei .aa het xeldstuue gewicht van 2 H.G. Bij de alhier gehouden paardenmon- stering was slechts één paard aangevoerd dat door den eigenaar, den lancfbouwer A. de J. voor een goeden prijs werd ver kocht. Aan de firma I. en K. Smit te Kin derdijk is opgedragen den bouw van 2 zandzuigers voor buitenlandsche reke ning. Noordeloos, 10 Oct. De heer G. van Houwelingen alhier had dezer dagen het ongeluk onder de gemeente Groot- Ammers met zijn motorrijwiel te val len, met gevolg, dat zijn arm uit kom geraakte. Het motorrijwiel 1 per rijwiel naar huis vervoerd, waar v. H. zich verder onder behandeling van Dr. Weenink stelde. Wij vernemen dat Donderdag a.s. de nieuwgebouwde Chr. Geref. Kerk al hier zal worden ingewijd, Aan die kerk is met voortvarendheid gebouwd. Vanwege de afd. Noordeloos van de Hollandsche maatschappij van Land bouw wordt alhier een cursua in het Te'den ze op id voor de wo- er van deOoater leze woning waa ;e lantaarn», te naar hun wo- i Kattenburger- og De recher - ■- ten tie en. gehol- jhement

SC | 1924 | | pagina 1