Een Slagersknecht Een Jullrouu ■meisje, EDEL 8 BAAR P.i. PluiMBMonsieiiing te Schoonhoven Laat rallen en nrooeer „Lenin en hel Bolsjewisme" Teekencursus Aanbesteding. Barbiers- annex Sigarenzaak, Tuindersknechf Bakkersknecht Boerenarbeider, Keukenmeid, Dienstmeisje, DANSCLUB Dienstbode, Compagnon Bekendmaking. Schouwen. Electricien, Meisje-Alleen, Meisje, Schippersknecht R.K. Dienstbode Kerknieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. STADSNIEUWS. Geneagd Nieuws. Correspoadeatie. Rechtzaken. Sportnieuw*. Advertentiën Johannes neii Hlllegonda Mll-van den Nooll 25-|arigB Ecinvereeniging opgeroepen Eimert li «pom m Cornelia van wanen 25-jarige Echtvereeniging or. m. H. D. van der UaiK, te Schoonhoven. Wilhelmus Lsnoerah Het bouwen van een BOERENWONING. heeft zich gevestigd te LEXIOKD. ter overname. Er biedt zich aan Gevraagd Gevraagd zoekt Dames en Heeren, Gevraagd: Gezocht Dankbetuiging. Veertigjarige Echtvereniging, j Flinké Dienslbode „Bergambacht", Bóerendienstbode Gevraagd Terstond gevraagd: Gevraagd Er biedt zich aan Lindholm-Orgel BRILLEN bij M. VAN OS, Hoogstraat 238. ROTTERDAM, DP ID IP 11 DPPPPIPPr 1124 (INPPPPPI). Gevraagd Dienslbode Neid-Huishoudster Naaimachines VERMEULEN'S Naaimachinehandel, van 6, 8,10 en 12 ct. alter wear ting In arde gebmoht wna, reed Klaxmg weer weg. Nog geen honderd meter waa hij gereden, of weer waren de paarden op hoL Klaring ziende, dat hij de beesten niet houden kon, klom ach ter in den wagen, om er zoodoende af te komen. Toen hij op het achterkrat rat, schoot er een leer, die aan het krat ver bonden rat, los, en alles vloog van den wagen. Ook Klaring, die na een paar buitelingen in de berm van een sloot te recht kwam. De heer W. de Knegt, die alles op een kleine afstand gadegeslagen had, waa terstond op de plaats des on- heils. De heer De Knegt vond Klaring bewusteloos, met een diepe bloedende hoofdwonde. Nadat de heeren De Knegt en Van Marler die intusschen met een verbandtrommel gekomen was, een voor- loopig verband gelegd hadden, reed men met de auto van den heer Voskuil nimr Dr. De Wit. In bewuötelooren toestand werd de on gelukkige naar rijn ouders op den Knib- belweg gebracht, tot groote ontsteltenis der ouders. Een woord van dank mag reker niet onthouden worden aan de heeren De Knegt en Van Marle, voor de liefdevolle hulp, die rjj verleend hebben. Krimpen a.d. Lek, 10 Oct. De collecte vaar het Roode Kruis in deze gemeente gehouden, heeft f 84,58 opgebracht. Tot onderwijzeressen) voor het herhalings-onderwijs aan do Openbare School No. 1 zijn benoemd de dames Nuchter en en Van Klaveren en de hee ren J. G. M. van der Linden (hoofd) en J. Barendrecht. Goudriaan, 10 Oct. Alhier is tot ge neesheer benoemd Dr. A. A. Weenink te Noordeloos. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving le soort f 66 tot f 70, 2e soort f 62 tot f 65, zwa re f 73. Handel flauw. De prijs der varkens le kwal 40 tot 44 cent, 2e kwal 88 tot 40 cent, varkens voor exporthandel 89 cent. Handel ma tig. Capella a.d 'Jssd, 10 Oct. In den nacht vati V nda# op Dinsdag hebben ongenoods ueh <kjor verbreking vaneen ruit, toegang verschaft tot de woning van den bouwman v. d. E. Doordat de bewo ners het onraad bemerkten, sloegen de inbrekers op de vlucht; er wordt niets vermist. In denzelfden nacht is ingebro ken bij den broodbakker J. S. Hier heeft Hat Spaansche Bewind. De Spaansche generaal Primo de Ri-wi vera, wiens portret wij hierboven ge ven, regeert nu maandenlang in Spanje, met onbeperkte macht. Hij kwam door een staatsgreep aan het bewind heerschte sedert dien tijd schier perkt, maar was niet in alles geli Zoo b.v. niet in Marokko, waar de op stand nog steeds heerscht. Nu wordt me degedeeld, dat de generaal er genoeg van heeft alles alleen op te knappen en ook de andere partijen weer een beetje in de regeering wil erkennen. Dan zou het militaire bewind in Spanje afgeloo- pen zijn. steek in het hart. Een moeder gedood en haar kind, gedood door Gannal, neen, het was immers een misdaad dat te ge- looven. Wat was zij toch dwaas, zich zoo te laten verschrikken. Hoe afgrij selijker de misdaad mocht zijn, waar van zij des te zekerder bewijs, dat haar George de dader niet kon zijn. Dus wil de zij gaan lezen, toen zij meende een korte tik op de glazen waranda-deuren te hooren. Zij luisterde. Had zij het zich slechts verbeeld? Neen, neen, daar klonk het tikken opnieuw, nu goed te onder scheiden van het regengeklefter. Zij beefde over haar geheele gestalte, zij wilde zich naar het raam begeven, maar haar voeten weigerden dienst te doen. Daar was niemand. Wie kon het anders zijn dan George? Zou zij hem daar laten staan? Neen, dat nooit Zij herstelde zich en schreed naar het raam. „Wie ia daar?" vroeg zij. „Ik, George, laat mij binnen, Estelle, ik smeek u er om." Toen zij de haar zoo welbekende stem hoorde, aarzelde zij niet langer, zij open de de warandadeur en daar trad haar verloofde binnen, druipnat, van den re gen, met verwilderd gelaat, waarop de grootste ellende, de diepste wanhoop te lezen stond. „Estelle, Estelle,", riep hij, „o, ik zie het aan uw oogen, gij hebt dus reeds gehoord, welke ramp mij getroffen heeft" „Ja, inderdaad, ik weet, waarvan men n beschuldigt, Maar alles moet zich im mers ophelderen, spoedig zal deze don kere wolk weggedreven zijn, de zon van ons geluk zal weder doorbreken." „Helaas, helaas", zuchtte hij, den blik neerslaande, „dat alles zal niet aldus zijn, Estelle. Neen, ik zal dien smet niet van mijn naam kunnen afwasschen, ik zal nimmer meer gelukkig zijn." men eenig geld meegenomen. Van de(n) dader(s) is nog geen spoor ontdekt. Maandag is de prijs van de melk in deze gemeente met 2 ct. per L. ver hoogd en gebracht op 18 cent per Li ter. Lskksrktrk, 10 Oct. Met het leggen van de buizen door den Kerkweg tot de woning van den heer J. Slingerland zal spoedig een begin gemaakt wordende buizen zijn reeds gearriveerd. De heer P. Vis heeft ontslag geno men als weegmeester bij de weegbrug. Op de paardenmonstering bij „De Groote Boer" was slechts 1 paard aan gevoerd, dat voor Hinken prijs werd ver kocht. Gisteren werd bij de N.V. T. van Duijvendyk's Scheepswerf alhier met goed gevolg te water gelaten het stalen Rhein Heme Kanaalschip „Ludwig". Af metingen 80 X 0.60 X 2.50 Meter, groot 1350 ton. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 10 Oct. De heer P. Karreman heeft zijn woonhuis onderhands verkocht aan Gebrs. Hoogen doorn te Zevenhuizen, die het in Mei 1025 zullen betrekken. Ten behoeve van het electriciteites- bedrijf zal de gemeente een leening van f 10.000 aangaan. De gemeentewerkman Van den Berg heeft wegens ziekte verlof. Tijdelijk «is aangesteld A. van Gelderen. Den 4en October j.L was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Homburg thans seinhuiswachter, in dienst trad bij de Maatsch. tot Exploitatie van Staats spoorwegen. De directie verblijdde hem met een maand extra-salaris e% als blijk van goede verstandhouding ontving de jubilaris van. het stationspersoneel een fraaie stoeL Ammerstol, 10 Oct. Zondag a.s., bij de Godsdienstoefening, die 's avonds te 6 uur aanvangt, zal de Kerk electrisch verlicht zijn. Bergambacht, 10 Oct. De tnaandelijk- sche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht J.l Zondagmor gen f 87,50. Capslle a.d. IJttsl, 10 Oct. De collecte 'voor dé Unie heeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht de som van f 42,62. Krimpen a.d. Lek, 10 Oijft. Tot gemach tigden in het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren G. Albers, W. M. Slingerland, C. J. de Jong en A. v. d Weiden. Ds. Sap, Geref. peredikant te Gou da, is hier Woensdagavond opgetreden in de Ned. Herv. Kerk met een rede in het belang van het Chr. Sanatorium voor Zenuwlijders te Zeist Velen zijn er dien tengevolge toegetreden tot lid dier instel ling. Nleuw-Lskkerland, 10 Oct De gewo ne maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, ten behoe ve van de Kerkvoogdij, heeft opgebracht f 50,—. Stolwijk, 10 Oct. Het Glassikaal be stuur heeft den Kerkeraad thans ge sommeerd voor 15 Oct. e.k. „een on voorwaardelijk en duidelijk bericht te zenden of de kerkeraad den ligger ten spoedigste in orde zal brengen, ja dan neen." Ds. Kanis heeft den kerkeraad Maan dagavond van dit besluit van het CL Bestuur in kennis gesteld. Een beslis sing is echter nog niet gevallen. Dit zal Maandag a.s. geschieden. Tien personen uit deze gemeente, leerlingen van Ds. Kanis, zullen de volgende week te Rerkonwoude worden angenomen. De bedoeling was de beves tiging te doen plaats hebben te Stolwijk, op Zondag 19 October. Daar echter de Kerkeraad de bevestiging bepaald heeft op Zondag 2 November, zal ze nu plaats hebben te Berkenwoude. Ds. Kanis is voornemens aan den avond van den dag der bevestiging in een godsdienstige bij eenkomst van de afdeeiing Vrijzjnnige Hervormden te Stolwijk, de nieuwe le den uitvoerig toe te spreken. Een doodelijke bleekheid overtoogEs- telle's gelaat, een rilling ging haar door de leden. Zij zweeg een oog-mhlik, toen zeide zij: „Zie mij aan, George, zoo, laat ik u in uw oogen blikken." Hij hief het hoofd op, hun oogen ont moetten elkaar, lang staarde zij hem aan, maar hij sloeg zijn blik niet voor haar neer. Toen eensklaps trad zij op hem toe, sloeg heur armen om zijn hals, kustte hem en zeide: „Uw oogen liegen niet, George, ik weet, dat gij geen moordenaar zijt. Al zoudt gij zelf bekennen het misdrijf be dreven te hebben, ik zou u niet geloo- ven." De jonkheer was zijn ontroering niet meer meester. Hij greep de beide han den van het meisje, drukte die vurig en sprak: „Gezegend zijt gij om dat woord, Es telle. Gij geeft mij weder levensmoed. O, als gij slechts niet aan mij twijfelt, zal ik alles kunnen dragen. Ja, ik zweer het u, ik ben onschuldig, blijft dat geloo- ven." ,Jk geloof u immers, maar niet waar, gij zult u verdedigen. Uw onschuld zal uitkomen." „Helaas, dat ik n die hoop niet schen ken kan. Alles getuigt tegen mij, de om standigheden, onder welke de misdaad plaats greep, mijn vlucht „Ja, gij zijt gevlucht. Waarom toch, daar gij onschuldig zijt." „O, Estelle, als ik u niet beminde, zou ik niet gevlucht zijn, Dan had ik mij laten veroordeelen." „Veroordeelen, maar als gij toch on schuldig zijt." „Het zal mij niet helpen. Ik moet vluchten ,dat is mij neenigste kans om ynijn leven te redden." „En uw eer dan." GOUDRIAAN. Voorzitter, tevens secretaris, dei WelEd. heer R. D. C. Mi. v. yiijpe. De voorzitter opent de vergade ring met gebed en leest de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Hierna komt aan de orde punt 1 van de agenda Ontslag gemeen te-geneesheer. Door vertrek naar eldera wordt door Dr. A. Jansen ontslag gevraagd. Dit ontaLaig wordt hem eervol verleend. Punt 2. Benoeming gemeente-ge neesheer. Door de voorzitter wordt medegedeeld, dat er 2 sollicitanten zijn, en wel Dr. A. A. Weaoank te Noordelooe en Dr. A. C. H. Hilde- brand te Nietfwpoort. Hierop volgt stemming, welke uitwijst, dat tot gemeente-geneesheer benoemd is Dr A. A. Weenink te Noordelooe. Hiema wordt na eenige discuesie besloten in overleg te treden met het Burgerlijk Armbestuur, om de mensohen, die in aanmerking wen schen te komen om op rekening van het Biurg. Armb. te medicines ren, de vrijheid te geven zioli te wenden tot Dr. Weenink te Noor deloos of tot Dr. Hildebrand U Nieuwpoort. Punt 3. Piaaitseliijke Inkomsten belasting. Hierin wordt een wijzi ging gebracht aangaande aftrek on derhoud voor ongehuwden. Die af- aftrek, voorheen f 600, wordt ge bracht op f 400. Punt 4. Onderhoud grintweg. De voorzitter deed hieromtrent mede, dat op verzoek van het lid de Vos, om in de bestaande onhoud bare toestand aangaande de onder houdskosten van de Nieuwpoortsche weg en de Postkade verandering te «brengen. Deze zaak wordt breedvoerig be sproken, en met algemeene stem men wordt besloten om met de be trokken gemeenten Groot-Ammera Langerak, O t to land en Peuratum een vergadering te beleggen, om die zaak verder uit te werken, en zoo doende te probeeren verbetering te brengen in dezen onhoudbaran toe stand. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. In dan winter gezelligheid Leest dan ons schitterend feuilletoa Heden aangevangen. Schoonhoven, 10 Oct. Neerland's Volksleven In de Lente. Gisteravond werd in het Nutsgebouw een Bioscoop-avond gegeven, waar ver toond werd de film „Neerland's volks leven in de Lente". De belangstelling viel zeer matig te noemen, wat te betreuren was, daar heel veel te zien gegeven werd, waarvan men zich vroeger geen voorstelling kan maken. We werden meegenomen naar Limburg, en Zuid-Beveland, naar Schier monnikoog, Neerland's meest Noordelijke eiland, en naar Hengelo. Allemaal oude gebruiken waren het, die te zien wer den gegeven, soms dateerend van eeuwen her. Met het kappen van de Meistaak, in Limburg, het spel van de aloude schut terij, de leuke gebruiken op Schiermon nikoog, waar de kinderen op den Pink sterdag gratis een rit 'over het eiland (dat maar 600 inwoners telt) mogen ma- Mijn eer ben ik kwijt, daarom kom ik afscheid nemen van u, Estelle. Nooit zult gij mij wederzien, maar nimmer zaJ ik u vergeten. Maar gij hebt mij moed gegeven dit alles te dragen, omdat ik nu weet, dal gij niet in mijn schuld zult gelooven. Wij moeten schelden, vaar wel" Hij stak haar de hand toe, maar zij wierp zich om zijn hals en snikte. „George, George, wie had deze wen-» ding kunnen bevroeden. Neen, gij moogt niet voor goed van mij scheiden. Wat is het dan toch, dat gij vast weet, uwe onschuld nietje kunnen bewijzen? Gij hebt het misdrijf niet gepleegd, welnu, dan moet toch een andere de dader zijn. Kan deze dan niet ontdekt worden?" „Neen, niet zoo hij dat zelf niet wil En hij zal het niet willen." „Maar kunt gij dan niet bevroeden, wie het is?" „Zeker, maar dat is juist het vreese- lijke, Estelle, mijn mond is gesloten, ik ken den moordenaar, maar ik mag zijn naam niet noemen." „Gij kent den moordenaar en gij zoudt zijn schuld willen dragen? Wat VTeeselijk geheim schuilt hierachter?" „Ja, wel een vreeselijk geheim, Estel le, helaas mijn eer verbiedt mij het de wereld te onthullen." „En toch zou dit de eenige weg zijn om uw onschuld te betuigen." „De eenige weg inderdaad." „Welnu, George, dan moet gij spre ken. Gij schudt het hoofd, maar ik her haal, gij moet spreken. Wilt gij uw ede len naam bezoedelen, uw eigen leven vernietigen. Dat moogt ge niet." „Ik moet Estelle, ik moet Ik zal ver oordeeld worden, maar al is voor de wereld mijn eer verloren, ik zal inder daad mijn eer gehandhaafd hebben. Doe ik gelijk gij wilt, dan zal mijn onschuld bewezen worden, maar mij zelf zou ik ken, in daartoe expres opgeschilderde bolderwagens, de brooduitdeeling in Hen gelo en met zooveel meer oude gebrui ken maakten we kennis. Er waren prachtige natuuropnamen bij, zooals b.v de zeilwedstrijden te Grouw op de Frieeche moren, en de be grafenisplechtigheid in Giethoorn, waar allee te water geschieden moet. Het was jammer, dat de film een paar malen steken bleef, doch ondanks dit kan worden gezegd, dat de wegblijvers ongelijk hadden. Oplichting Eenige weken geleden verscheen in ons stadje een niet onbe kende figuur. Het was de heer Van D., die voor eenige jaren aan het hoofd gestaan had van de Houtzagerij alhier en toen reeds de aandacht tot zich ge trokken had door de eigenaardige ma nier van zakendoen, welke hij er som wijlen op na hield. Nadat de zagerij een vijftal jaren had stilgelegen, verscheen Van D. weer hier op het tooneel en liep het gerucht, dat zij weer in werking zou worden gesteld. De houtzagerij zou, zoo deelde Van D. mede aan ieder die het hooren wilde, ver kocht worden en spoedig weer in wer king worden gesteld. Hij ging ieder maal vergezeld van een of meer trawanten naar de fabriek en het deed zich aanzien dat de zaak werkelijk zou gaan draaien. Nu drie weken terug ongeveer is Van D. plotseling naar Weenen vertrokken. Hij gaf voor, dat hij in verband met de houtzagerij een zakenreis naar Oostenrijk moest doen en over een tiental dagen te rug zou keeren. Intusschen wacht men nog steeds op zijn terugkeer en begint het vermoeden meer en meer zekerheid te krijgen, dat men hier met een oplich ters-truc te doen heeft gehad. Wij vernemen, dat Van D. van onder scheidene personen geld geleend heeft tot niet onaanzienlijke bedragen toe. Ook. moeten middenstanders, hier ter stede, nog bedragen te vorderen hebben en heb ben vele mensch in de gemeente hem grootere of kleinere bedragen „voorge schoten", die hem waarschijnlijk wel door het hoofd geschoten(?) zullen zijn Met welke pretenties Van D. optrad, kan blijken uit het feit, dat hij reeds op dracht had gegeven tot prijsaanvrage om de zagerij electiisch te doen installeeren Op den dag, dat de verkoop zou ge transporteerd worden, zou een bedrag aanwezig moeten zijn geweest van f 25.000. Zoomin Van D. waren er, als de benoodigde som. Met belangstelling wacht men af, of de man ooit weer hier terug zal keeren Zeer warschijnlijk is hij reeds weer in het vaderland. Naar verluidt, moet hij dezer dagen reeds weer in Dordrecht ge zien zijn Baldadigheid. Van den muur van den tuin van den heer Jac. Niekerk aan jde Havenstraat, vtijn door kwaadwilli gen steen en afgebroken en verwijderd. Waarschijnlijk is hier de baldadige jeugd aan het werk geweest. De politie doet on derzoek. Dt PluimvMtsntoonstelJlng. Het gaat met de voorbereidingen voor de a.s. Phumvee tentoonstelling alhier, zeer goed. ■Van alle kanten komen aanvragen in om inlichtingen. Vele toezeggingen van stands zijn reeds ontvangen. Er werden reeds tal van prijzen beschikbaar gesteld. Het Eere-comitó voor deze tentoonstel ling bestaat uit de navolgende heeren Hermann A. Schreuder, loco-Burgemees ter van Schoonhoven G. J. Niekerk, wethouder der gemeente Schoonhoven J. A. A. Uilkens, Burgemeester van Am merstol en BergambachtNotaris H. G Kooi, Lopik L. Stokvis, voorzitter der Pluimveevereeniging „Schoonhoven en Omstreken"; C. Vreedenburgh, voorzit ter van het Dep. Schoonhoven der Mij. Tot Nut van 't Algemeen; Dr. S. I. M. Mogendorff, Directeur van den Keurings dienst alhier; J. Slager, Dierenarts, al hier. Medailles en andere prijzen werden reeds beschikbaar gesteld door de na volgende heeren en firma's H. A. Schreuder een groot zilveren medaille. L. Stokvis een groot verguld kruis. te verwijten hebben, dat ik niet als een man van eer handelde." „Maar gij offert niet u zelf alleen p, ook mijl Gij berooft mij van alle levens vreugde, ik bemin o, en ik kan u niet missen." „Estelle", klonk het ernstig, en er sprak onmetelijk lijden uit zijn stem, „maak mij het offer, dat ik brengen moet niet moeilijk, O, gij weet niet, wat ik lijd, hoe mijn hart ineenkrimpt bij de gedachte aan uwe liefde. Ik verlaat u, blijf gelooven, ondanks alles aan mijne onschuld, hoe moeilijk u dit ook vaüe moge." Rij kustte haar, schudde zich met ge weid van har los en verliet de kamer. Zij, buiten zich zelve van smart, zonk bewusteloos neer. Toen zij weder tot zich zelve kwam, lag zij op de canapé, baar vader boog zichmet angstig gelaat over haar heen. „Wat is er gebeurd", vroeg zij met flauwe stem, maar eensklaps herinner de zij zich alles. „O, o," kreunde zij, is dat alles dan niet een booze droom. Maar neen, neen, het is werkelijkheid I George is voor de wereld een moordenaar, hij is voor altijd voor mij verloren." „Vader", riep zij eensklaps met een snik, „vader, wat is er van George ge worden." „De Gannal? Wel mijn kind, hij is immers gevlucht." „En men heeft hem nog niet gevon den." „Neen, hij ia na het misdrijf niet we- „Hij was hier." „Wat", riep haar vader verschrikt, „was hij hier. En de angst heeft u be wusteloos gemaakt." %T1-A A Dr. 8. I. M. Mogendorff een groot zil veren medaille.' J. Slager, Dierenarts, een zilveren krans. G. Vreedenburgh een groot zilveren medaille. P. J.' Tack een luxe voorwerp. Iz. van Harmeien een verguld me daille. G. A. Viveen een prijs. H. J. Adriaems een verguld kruis. N.N. een bronzen medaille. D. Rooke een verzilverde medaille. Schoonhovensche Courant een groot kroon-medaille. J. van Oostende een verguld medaille. P. Blonk een verguld bronzen me daille. F. H. van Kempen, ex-Burgemeester van Schoonhoven, een groot zilveren me daille. P. Houtveen een groot verguld bron zen medaille. D. Nes een verzilverde medaille. C. J. Mastwijk een verguld kruis. J. A. J. de Jong een luxe porcelein bloemenbakje (met kip), twee porceleinen eendengroepen. C. A. Westdorp f 1, P. J. van Harmeien, Raadslid, een bronzen medaille. J. B. van Driem een medaille. V.P.Z.H.een verzilverde medaille. Id., id. Ant. Wewer een verzilverde bronzen medaille. J. W. Peerbolte, Raadslid, een pijp in étui G. de Vos f 1,—. D. Bezemer een verguld kruis. Fa. A PonsidenErtrijk een kistje sigaren. J. Th. Nienhuis, Raadslid, een ver guld bronzen medaille. Gebr. Pluut een verzilverde medaille Mej. N.N. f 1,—. Fa. J. Doesburg een verguld medaille. Joh. van Vliet een verguld kruis. Middenstandsvereeniging „De Hanze" een zilveren medaille. A. Plaatsman een verguld kruis. A H. J Moee een verguld medaille. Simon de Wit, Zaandam, een verzil verde medaille. A. N, Oskam f 1,—. L. Bosch, Raadslid, een verguld me daille. N.N. f 1,—. Jac. Niekerk, een Wisselbeker. L. C. Verroen een verguld medaille. „De Bonte Doffer" een verguld me daille. IFa. Hoogenboezem, het gratis voederen der dieren tijdens de tentoonstelling. Chemische Fabriek „Noord-Holland" te Beverwijk, vier zakjes a 4 K.G Avi- coL F. H. Slaverman, fokkerij te Rhenen, s broedeieren van Enkelkammige Rho de Islands Reds. Bertela Oliefabrieken, Amsterdam, drie Bertels droogvoederbakken, plus drie zakjes a 5 K.G. Clevel. Eggsmael en zes kuikendroogvoederbakken. J. Kortland, Raadslid, en kistje sigo- n. A. Dubbeldam f 2. W. Timmer een bronzen medaille. Fa. H. A. van Baaren een verzilverd medaille. W. de Pater een verzilverd medaille. Stoomvaart-Mij. „Reederij °P de Lak" een medaille. Kon. Drukkerij W. van Gorcum, As- n, een bronzen medaille. Dirk Das, Utrecht, een bronzen plo- quet. Jan van Ipenburg een verguld me daille. v N.V. late Ned. Mij. van Ziekanhuia- verpleging een groot verguld medaille. J. Ruijs Ax. een groot verguld kruis. Kegelclub „Je hebt ze niet aan een Touwtje" een medaille. D. Boon een wekkerklok. Verder kan worden medegedeeld, dat als keurmeesters voor het uitreiken van de prijzen zullen fungeeren de heeren G. van Asperen van de Venne en J. J. Hellendoorn, beiden van Den Haag. Een belangrijk voordeel van deze ten toonstelling kan nog genoemd worden dat tijden* den duur er van het genees kundig toezicht op de dieren zal worden „Niet smart, „En de t ae angst vader, maar hij nam afscheid van mij." gij hebt hem de deur gewezen, niet waar? Een freule Van Gelsenaer kon niet anders doen." „Neen vader, ik heb hem omhelsd. George is geen moordenaar, hij is on schuldig^ Hij zelf heeft het mij verze kerd esmhij liegt niet." „Arm kind, gij gelooft togen alles in. Hebt gij gelezen, van welk misdrijf men hem verdenkt. Weet gij alles wat tegen hem getuigt?" ,*Nbg niet, vader, maar tegenover de ze feiten dan staat George's ontkenteuis en deze is mij genoeg. Al zal de rechter hem veroordeelen, al gelooft de geheele wereld in zijn schuld, ik zal staande hou den dat hij onschuldig is." Baron van Gelsenaer trok de schou ders op. Het was hem aan te zien, dat hij aan de schuld van De Gannal niet twijfelde en dat hij de illussies van zijn dochter niet deelde. Hij begreep haar niet. Zij, zoo op haar eer gesteld, zij, zoo fier en trotsch, trok nog partij voor den man, dien de geheele wereld een moordenaar noemen zou. Hij wilde echter niet langer met zijn dochter over dit alles spreken. „Ga naar uw kamer, Estelle," zeide hij, „de gebeurtenisen van dezen avond hebben u zeer aangegrepen, gij moet rusten. Wees kalm en tracht uw leed te dragen." Hij kustte haar op de bleeke wangen en zij ging, maar nam het blad mede, waardoor zij op de hoogte zou komen van de vreeselijke misdaad, waarvan George de Gannal beschuldigd werd. Toen zij weg was, slaakte baron Van Gelsenaer een zucht van verlichting. „Het is vreeselijk", zeide hij bij zich zelf en rilde onwillekeurig. „Hij ging naar het buffet en schonk zich een glas cognac in, dat hij in een teug ledigde. (Wotdt Tsrrolgi uitgeoefend door de beide Dierenartsen, Dr. S. I. M. Mogendorff en J. Slager. Het gaat, zooals men uit deze mededee- lingen bemerkt, zeer goed met deze ten toonstelling en het belooft heel wat te worden. Er is nog alle gelegenheid om prijzen beschikbaar te stellen en ook om inlichtingen te vragen voor stands enz. Naar het zich laat aanzien, zullen de pluimveehouders van Schoonhoven en omstreken, tot uit den verren omtrek met hun dieren op deze tentoonstellinng ver tegenwoordigd zijn. Waterstand Keulen, v.m. 2.42 m. 0.10 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeold door het Kon. Meteorolog. Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 10 October. Verwachting tot Zaterdagavond Matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, meest half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, zelf de temperatuur. K. S. te Bodegraven. Omtrent uw vraag hoe de vlekken uit de gabardine mantel te halen, het volgendeDe mantel iq verkeerd behandeld en hoogstwaarschijn lijk zal .de vlek niet geheel verdwijnen. In ieder geval kunt u nog probeeren door de wit-uitgetrokken vlek flink met zeep 'in te smeren, daarna krachtig was- schen en vervolgens in ruim water uit spoelen. Vetl animo. Te Soest moest een as sistente bij het onderwijs benoemd wor den, een nieuwe betrekking bij het on derwijs. Er meldden zich 77 dames aan die voor de functie in aanmerking wil len komen. Nieuw geschut. Te Scheveningenis op het strand een begin gemaakt met proeven voor nieuw infanterie-geschut voor ons leger. Z ij vader opgeslo ten. Te Den Haaig heeft een schandelijk stukje plaats gevonden De buren van een 79-jarigen man, wonende aan de Havenetraat al daar, bemerkten, dat er iéts niet riohtig was Zij deden ondersjodk en kwamen tot de ontdekking, dat de bijna 80-jarige man door zijn zoon. met wien hii samenwoonde, was opgesloten Ook vernamepj ae, dat de arme grijsaard den geheel en dag zonder voedsel was gelaten. De buren hebben een en ander aan de politie medegedeeld, die den vader is wezen bevrijden. Hij werd op zijn verzoek naar een logement aan de Ammunitiiehaven geleid, waar hij den nacht doorbracht. Het lieve zoontje liet zich den ge- heelen dag niet zien. Wegens een overtreding had de politie hem in gerekend en dien dag opgesloten gehouden. De politie was des avonds edf uur gewaarschuwd, maar toen was de zoon. die om acht uur roette nit hot polttieburwu was ontslagen, nog niet teruggekeerde Ades wijst er dus op, dat hij zon der mededoogetn zijn armen vader zou hebben laten zitten, zonder eten en zonder bewegingsvrijheid, als de politie niet had ingegrepen. De Chr. Amsterdammer. - Het Am- atordamsche Hof deed uitspraak in de zaak tegen den heer C. L, gewezen di recteur van de N.V. tot exploitatie van „De Amsterdammer, Christelijk Volks blad", die door den rechtbank op 17 Men was veroordeeld tot 11/2 jaar ge vangenisstraf, ter zake van één voort gezette verduistering, vier verduisterin gen en tweemaal gebruik maken van valsche geschriften als waren zij echt. Het Hof vernietigde het vonnis en verklaarde, opnieuw recht doende, bekl. alleen schuldig aan de voortgezette ver duisteringen van gelden voor het Nan- sen-comité ontvangen. Het meer ten las te gelegde achtte het Hof niet bewezen. Het verweer, dat bekl. de zekerheid had de gelden ieder oogenblik te kun nen afdragen, verwierp het Hof. Door het slechte beheer, den administratieven janboel en het voortdurend geldgebrek der onderneming achtte het Hof de moge lijkheid daarvan uitgesloten. Daar bekl het kasgeld met zijn eigen geld vermeng de en niet vaststaat, of bekl. het door hem verdiende salaris ten volle heeft genoten, is naar de mening van het Hof niet uit te maken, hoeveel bekl. zou hebben verduisterd. Het ouderteekenen van de obligaties door een niet commissaris maakt vol gens het oordeel van het Hof deze obli gaties nog niet valsch. Zoodat dus ook het ten laste gelegde gebruik maken van vervalschte geschriften is komen te ver vallen. De oplichting acht het Hof niet bewe zen, daar niet is komen vast te staan, het tijdstip, waarop deze zouden zijn ge pleegd, terwijl 'evenmin is aangetoond, dat daartoe van een samenweefsel van verdichtselen gebruik is gemaakt. Het Hof, overwegende, dat alleen de verduistering kan worden gehandhaafd, veroordeelde beklaagde tenslotte tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden, in preventieve hechtenis doorgebracht. De proc.-generaal had geëischt 1 jaar en 4 maanden, met aftrek van 4 maan den preventieve hechtenis. Kantongerecht te Gouda. In de zitting van 8 October werden de volgende uitspraken gedaan: Wegens overtr. veiligheidswet: P. S., Moordrecht, f 40 subs. 10 d. h. Wegens te snel gevaren: L. B., Haastrecht, f 3 subs 1 d. h. Wegens overtr. arbeids wet: A. C. S., Gouda, 2 maal f 1 subs. 2 maal 1 d. h Wegens openbare dron kenschap:A. B., Reeuwijk, f 6 subs. 3 d. h. Wegens rijwiel zonder licht: J. C. K., Haastrecht, f 4 subs. 2 d. h., A. K., Waddinxveen, f 1 subs. 1 d. h. We gens te snel auto gereden: H. D., Gouda, f 10 subs. 9 d. h. Wegens auto gereden op verboden weg: P. J. v. 4- M., Bos koop, f 4 subs. 4 d. h. Wegens visscben I zonder vergunning: I. A. v. V., Gouda en C. de K., Gouda, ieder f 3 subs^ d. h. Wegens Zondags gevischt te mnu- wijk: J. B. J., Gouda, 50 ct., subs. 1 d. h. Wegens vischen zonder vergunning: A. d. K. en K. L., Gouda, ieder f 3 subs. 2 d. h.Wegens Zondags gevischt te Reeuwijk: W. F. B., Reeuwijk, 50 ct subs. 1 d. h. Schoonhoven, 10 Oct. Op bet Sportter rein alhier speelt om 12 uur „Sportclub IH„ tegen „G, S. V. HI" van Gouda. Beide ploegen zijn van gelijkekracht, zoo dat een aardigen wedstrijd verwacht kan worden. Na afloop van bovengenoemden wed strijd komt „Sportclub U" in het veld tegen „Haastrecht I", voor de 1ste klas se van den G.V.B. „Haastrecht", die op hei oogenblik nog ongeslagen is, zal voor de Blauw-Witten een heele krachtsin spanning zijn, om deze vereeniging haar eerste nederlaag toe te brengen. Maar we hebben zooveel vertrouwen in de Blauw-Witte ploeg, dat wij haar daar wel voor in staat achtten. Maar er moet voor gewerkt worden. Aan spanning zal het dan ook bij dezen wedstrijd niet ont breken. Krimpen a.d. Lek, 10 Oct. Zondag speelt voor de 2e klasse van den G.V.B. „Krimpen I" tegen „Moordrecht II". Capelle a.d. IJssel, 10 Oct. Zaterdag middag om 3.30 uur zal de Voetbalveree- niging „Zwervers" een wedstrijd spelen tegen „R.IJ.M.A.R." uit Kralingscheveer op haar nieuwe terrein. Ondertrouwd: H. ZANEN Ai en CL. BOER Ammerstol, 1Q24 Bergambacht,) y Uct' ,V24 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders en den 26sten Oct. hun te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Verloofde. Capelle a/d Ijs., 12Oct.'24. De onbekende schuldeischers der nalatenschap van AABT DE KLUYYEB, overleden te Nieuw-Lekkerland, worden op Zaterdag 18 October 1924, des voorm. 10 uur, te verschijnen ten kantore van den Notaris T. ANEMA te Streefkerk, tot het aanhooren der rekening en verantwoording van het in deze nalatenschap ge voerd beheer. SK' <3*9 <3*9 (Q\fc0fo\61Ic Zoo de Heere wil «n zij Jeven, hopen onze geliefde Zuster en Zwager den 20 October a.s. hunne j te herdenken. Dat zij nog lang gespaard I mogen blijven is de wensch I van hun liefhebbende 1 ZUSTERS en BROEDERS, j l Goudriaan, 10 Oct. 1924. w9ioï!V9 van H i 11 e g ersberg, Predikant te Rotterdam, indeOROOTE NUTSZAAL - te SCHOONHOVEN - Dinsdag U Oei. 8 nnri Kaarten k 80 ct. bij Firma J. DE QRUIJTER en aan de Zaal. Voor Timmerlieden, Metselaars, Onderbazen, Smeden, enz., zal er gelegenheid zijn tot het volgen van een TEEKENCURSUS. Inschrijving as Zatsrdag II Ootober des avonds van 7—9 uur, in Ket Stations-Koffiehuis van deu Heer P. C. Heijneman te Schoohhoven. Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden onze geliefde Echt genoot, Vader en Behuwd- vader, de Heer in den ouderdom van 57 jaren W. LANOERAK—Mulder O. MEURS—Lanoerak B. MEURS. R. LANOERAK M. AALBCRS—Lanoerak H. AALBERS H. LANOERAK Schoonhoven, 10 Oot. 1024. 0p Zaterdag IB October a.s., n.m. 3 uur, zal in de Melksalon van den Heer STOLWIJK te SCHOONHOVEN, voor rekening van den Heer J BONS te WILLIGE LANGERAK, worden aanbesteed 1 Bestek en Teek. verkrijgbaar vanaf 13 October, k f 5 per stel (reat. f 2,50) bij den Architect DIRK STUURMAN, Burgem. Martenssingel 124, OOUDA. Telefoon No. 604. AAN GEBODEN. ESSEN KOESTAKEN en «en partij TAKKEBOSSEN. J. APPEL, Waddinxveen. voorheen VEEARTS te Meerkerk SPREEKUREN (Zonnetijd) 's m. 8—9 ure 'anam. 1—2 Omtrek Botterdam. waarin goede broodwinning, k f 1500 Winkelvoorraad tegen fact, prijs. Inventaris f 550. Oroote Zaak met flink Woonhuis met vrij Erf, huur f 9 per week, Zaak alléén met Achterkamer f 6. Spoed. Zonder cont. onnoodig te refl. Brieven, no. 7390, Bureau v.d. Blad Een of andere werkzaamheden, hoog loon geen vereiachte, meer gelet op goed tehuis of Huisknecht. Brieven onder No. 7380, bureau van dit blad. Een tweede niet beneden 18 jaar Bij P. de Hoog, brood,- Beschuit en Kleingoedbakkerij, Lopikerstraat 34 Schoonhoven. een P.O., goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Huis en tuin beschikbaar. Adres H. VAN DEN BROEK, Landbouwer te Ouderkerk a/d IJssel Mevrouw Mr. H. W B. THOMAS, Avenue Concordia 62, Rotterdam, met 1 November een gewend huilwerk te verrichten. Gevraagd! Een eenvoudig, Hollandich voor d en n., f 30 per m., v.g.g.v. Mevr. KOOPMANS, Roelof Hart- plein 5, Amsterdam. die nog deel wenschen te nemen aan een gelieven zich voor 20 Oct. aan te melden bij JOH. NOOMEN, te Stolwijk. HET BESTUUR. 100 Ooed Nieuws Sigaren k f4.50 of 200 k f 8.70, 300 k f 12.90, 500 fc f 20.50, 1000 k f 39.- franco rembours geheel Nederland KEES DE R00 - Krat. Veer. Tegen 1 of 15 November Een nette R. K. voor dag en nacht Adres: HOND1JK, Karnemelk- aloot 132 Gouda. voor den verkoop onzer eerste kwaliteit Tata- en Landbouwraden Hoogste provisie, dus mooie bijverdienste in den winter. STRUIK Co. Zaadhandel, Enkhuizen Door een net persoon een om gezamenlijk een Aannemers zaak op te richten In het Bouw bedrijf, leeftijd 27 Jaar, P.O., eenig kapitaal beschikbaar. Brieven onder No. 7261, bureau van dit blad. —o Voor de vele bewijzen van har- telijke belangstelling, zoowel van Familie, Vrienden en Kennissen ondervonden, bij gelegenheid van onze betuigen wij onzen hartelijken dank. P. MOLENAAR. J. MOLENAAR— Slinoerland en Kinderen. Lekkerkerk, 10 Oct. 1924. Holl. okljbuitsch gevraagd, voor Den Haag, 15 Oct. of 1 Nov. v. g. g. v. MEVR. MEIJLER, 2de Schuijtstraat 228 Den Haag. SCHOUT en HEEMRADEN van den Polder zullen op Zaterdag dea 25 Oct. 1924 De wijdte en diepte van de na volgende watergangen en van de daarin gelegen Bruggen en Hoofden einden n.l de groote en kleine Kerkwegsche Weteringen, de We tering ten Zuiden van den Spoor weg, de Dijklaansloot vanaf de Weteringsche Brug tot de Kerk wegsche Wetering, de beide Hoekslooten, de groote en de kleine Konkel, de Oostzijde van de Capellelaan, alsmede de aloot langs den Schoonhovenschen Singel. Bergambacht, 10 October 1924. Namens Schout en Heemraden voornoemd A. OSKAM Dz., Schout. Terstond gevraagd: Een voor het 1 n s t a 11 a t i e w e r k In Oud-AIblas. Adres: JOHS. MOURIK Cz., Electriciteitswerken, Groot-Aramers Met Kerstmis gevraagd: Een P.O., goed kunnende melken. Oezin zonder kinderen. BijS. SLAPPENDEL, Berken woude, (Achterbroek). voor dag en nacht, In klein gezin (geen Duitsche). Z. g. g onnoodig zich aan te welden. P. KEEQ- STRA, Leeraar Chr. H. B. S., leplaan 147, De» Haag. Een net voor dag en nacht Adrei: L. KOLPA. Orindweg 103, Hillegersberg. wegens teleurstelling, eau niet te jong, «et, eenvoudig voor plm. 2 maanden Adres letter A Hulppostkantoor Molenaarsgraaf. Wordt terstond gevraagd: Een bevaren op een Zandschuit, bij J. KREUK, p.a.J. BOER, Groenendijk, Nieuwer kerk a.d. IJssel. Gevraagd te Bodegraven P.O., als hulp In de huishouding in klein gezin. Brieven letter B. aan den Boekhan delaar T. Sanders, Bodegraven. nieuw, prachtige notenkast groot model f 175.—. Hinkel 3spel HARP-ORQEL zeer fraai f 275 nieuw. Vraagt bij ons wat U zoekt Aanbevelend: WIIH. Som mor Meerkerk - - Tel. IS Leeraar Piano en Orgel. Einddiploma's Koninklijk Conservatorium. KOOPT UW voor dao en avond, voor ver en nabij, OPTICIEN. gevestigd in 1875. Reparation worden binnen 24 uur afgeleverd. Levering van Brillen op voor schrift van H.H. Doctoren. Oeen reizigers. gewend aan kinderen, tegen goed salaris en beste behandeling. Adres A. DE WILDE, Graaf Florls- weg 10, Gouda. tegen 1 November, een Adres: P. KUSTERS, Kleiweg 57, Oouda. Wordt tegen 1 Nov. te Schoon hoven bij een oudere dame een vertrouwde of gevraagd, op de hoogte der huish. bezlgh. Brieven onder io. T055, bureau van dit blad. Teneinde tegemoet te komen aan de vele aanvragen om vraagpro gramma's, waarvan de toezen ding binnen enkele dagen kan geschieden, wordt reeds hierbij medegedeeld, wat aan inschrijf- - geld verschuldigd zal zijn f 1.75. Watervogels, trio's 1—2 f 1.50' - 1.50. enk. nummers - 0.75. - 0.75. Kalkoenen en 1.—. Parelhoenders 1—1 - 1.25. - 0.50. Pauwen en Ganzen 11 150. - 1.Kanarievogels- 0.25. - 0.75. Duiven, paren- 0 60. enk. numoners- 0.40. Voor étalages per Ma f 5.—. Vraagprogramma's op aanvraag gratis verkrijgbaar bij 1. v. HARMELEN» Olivier van Noortplein, Schoonhoven. - Kfpstraat42, R'dam. Repareeren Inruilen. SP pOapVljZ O El Degelijke garantie. Telef. 2176. Pluimveetoomen 14 trio's 1—2 enk. nummers Krielkippen tot 4 stuks enk. nummers Konijnen, nesten enk. oummera Het rynHte Serle-mork Fabrikaat Firma H. H. J. WIJtenburg. Verkrijgbaar bij de voornaamste sigarenwinkeliers

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2