Abdijsiroop MJS-, TEEN-1 BOELHUIS. 18 Kalfkoeien mond- en hiauuizeerDsstriiding. Genees Uw hoest voordat het te laat is 11 Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Advertentiën. Aanbesteding. Het bouwen van een BOERENWONING. Notaris J. v, d. Leeden Krimpen n.d. Lek, 5 Klamvaarzen 2 Vaarkoeien 31 Varkens, Merriepaard, Bouw- en Melkgereedschappen Meubilaire Goederen, 30.000 Kilo Hooi. te Jaarsveld, te Jaarsveld, te lopik, H. C. Kooi, Notaris, Notaris Teljinck openbaar verkoopen, Te Schoonhoven^ i. Het Pand, a. Hel Pand, 3. Het Woonhuis, Het Woonhuis, e. Het Woonhuis, e. Het Heeren huis, Villa Twee W oonhuizen heelemaal tegen, Het geldt hier das kin- da/exploitatie. De voorzitter acht" de gestrengheid der Leerplichtwet genoegzame waarborg en daar is dan ook tevens van kinderexploi tatie geen sprake. Juist deze verordening is een waarborg tot overleg. Wethouder Ross vraagt, hoe men over het geval denkt van den man, die het toch doet, wanneer er geen verorde ning is en men betrokken personen in de verleiding brengt om zoogenaamd door de tien vingers heen te zien. Gevoelt ge wel, dat juist de kwestie is, niet om het te bevorderen, maar om het te beteugelen De heer Hardam meen^ dat dit tot verantwoordinng ligt van de betrokken persoon, maar .wij moeten niet meedoen de wet verkrachten. De voorzitterEn de Leerplichtwet staat het juist toe, om dit te doen, wat wij voorstellen. De heer Hardam: 'Dat is de letter der wet, maar tegen de geest der wet zondi gen wij. De. heer L. Smit merkt op, dat de in specteur zich niet bemoeit, wat met het kind buiten de school gebeurt. Het is kinderexploitatie en niemand geeft de waarborg, dat het anders zal zijn en als men zegt, men doet het toch,, dan moet er nauwkeurig worden toegezien. Laat men eenvoudig zoggen, het gaat niet en daarmee uit. Spr. geeft toe, dat het in deze gemeente niet erg zal zijn, hoogstens voor wat erwten plukken, maar mis bruik zal er van worden gemaakt. De voorzitter: Wanneer het kinderen geldt, die de lessen toch al niet kunnen volgen, dan wordt er geen advies gege ven om het toe te staan, En mocht er misbruik van worden gemaakt, zullen B. en W. niet schromen om het in te trek ken, maar spr. heeft wel zooveel ver trouwen, dat het njbt gebeurt. Het voorstel van B. en W. komt in (temming |nn wordt angenomen met 8 tegen 8 stemmen. Punt 10 der agenda is oomptabili- teitsbesluiten. Bij de post, uitgetrokken voor het pompstation, mar hl de heer tNuis op, dat hier eldot in het dorp meer riolen noodig pr. vestigt de aandacht op den toestand achter in de Kerkstraat. Die pomp, dat geldt enkele menschen en spr. is niet tegen het eene, maar dan moet men het in de Kerkstraat ook op knappen. Do voorziter zegt, dat men zal zien, dat de nieuwe gemeente-begrooting erin .voorziet, daar komen plannen op voor van rioleering. De h®er Joh. Jonker meent, dat met aanschaffing van die klokinrichting do stank daar toch nog blijft en dan acht spr. het weggeworpen geld. Spr. zegt, dat de uitmonding dieper moet worden en als men er een motor bijbrengt, dan wordt hot misschien nog erger. Door den overvloed van water kan de klok niet goed werken. Spr. hoorde klachten, juist toen er groote regenval was. De voorzitter zegt, dat er advies is ingewonnen bij deskundigen en wat nu de machine aangaat, dat is altijd in den eersten tijd sukkelen, maar in den loop der tijden wordt dit ondervangen. Spr. heeft dan ook de overtuiging, dat het eerstdaags beter zal zijn. Deskundigen weten waar het hapert en dat het beter zal worden door het plaatsen van een dergelijke inrichting, meent men dat dit uitstekend zal wer ken. De heer Joh. Jonker: Maar daar wordt de kwaal niet mee weggenomen en daarom acht spr. het verloren geld, dev stank die blijft. Nu tferkt dat ding een uur per dag, maar homs komt de mogelijkheid, dat het dag en«nacht moet werken. De heer Korevaar zegt, dat onlang» door B. en W. een onderzoek is inge steld bij heel laag water. Toen hebben we laten malen en we waren eenparig van oordeel, dat de stank miniem was. Dit werd betwist, want het kwam daar in een meer. De buis dieper leggen dat hielp niet, .de buis verder leggen wa ren te groote kosten en daarom besloten we na deskundig advies tot daarstelling van een dergelijke inriohting. Daarvoor is noodig f 850. Wanneer het nu heel nat weer is, zooals vandaag, dan haalt die den kelder in twee uur tijd lee|. Bovendien, er staat toch een wokkerop, is die op den dag vol, dan voert die het schoone water in de slooten van de Wiel, dus alleen een paar uur des nachts, na twaalf uur behoeft het maar te draaien. Dat zoo'n installatie heel den dag zou moeten draaien, dat behoeft in de stad Rotterdam nog niet. De here 't Hoen zegt: Als dit nu f 850 moet kosten, dan gelooft spr., dat men de buis beter 80 meter verder kan leg gen. Weth. Korevaar: Maar dan is dat niet meer in overeenstemming met de capa citeit van do pomp naar de buis, want die is er dan weer verder af. Sommigo heeren: Neen, dat blijft ge lijk, de drukhoogte blijft hetzelfde. Weth. Korevaar^ Maar met die buis te verleggen, komt men weer op het ter rein van hot Groene Kruis,. Bovendien, daar heeft men kans dat die buis mee genomen wordt, want (jaar wordt heen- gevaren en dan zou het wel eens kun nen wezen, dat het meer kost. De heer 't Hoen is er voor om eerst een onderzoek in te stellen, hoeveel het kosten moet, als die buis wordt verlegd. De voorzitter zegt, dat al wordt die buis verlegd, toch ook de stank blijft, Bovendien varen daar booten heen, die soms de b\iis stuk maken1 en wanneer we nu weer uitstellen om Je onderzoe ken, duurt het weer langer. De heer 't Hoen: We hebben nu Oc tober, we hebben nog een half jaar den tijd, dat is niet zoo erg. Spr. meent dat het een groot bezwaar kan zij n om te onderzoeken of die buis beter een 20 of 80 meter verder kan gelegd worden. Weth. Korevaar "is van meening, dat het verleggen dier buis groote kosten met zich zal brengen. De vorige keer is het ook besproken en toen moest het zoo niet, omdat het teveel zou kosten. Spr. zou het jammer vinden, als al het voorbereidende werk, wat nu gedaan is, het niet over, het is de zaak, al plaatsen weer in de goot zou leggen. De heer Joh. Jonker: Maar daar gaat we daar een motor bij, dat dan destank blijft. De heer L. Smit stelt ook prijs opeen nader onderzoek, daar waar die buis nu ligt, blijft het kolken, omdat "het een neer is. Spr. kan zich niet indenken, met die buis te verleggen, dat dit meer zal kosten. De voorzitter zegt: Met die buis te verleggen hebben we ook niet de ver zekering, dat hel afdoende zal ïijn. Des kundigen hebben verklaard, dat^ hetgeen wij u voorstelden het best afdophd mid del was. Doch spr. is wel bereid nog eens aan deskundigen te vragen over deze zaak. Alleen, we krijgen weer ver traging. Weth'. Ross: Dus het vorig besftiitvan de vorige raadszitting wordt dus inge trokken, nietwaar? De heerDe Wit: Maar wanneer dan die buis wordt verlegd, kunnen we dan niet onder de glooiing heen gaan. Stemmen: Zeker, kan dat. De heer De Wit: Maar dan kan het niet zoo veel kosten ook, want dan heb ben we niet te maken ,met den weg, al leen als die buis 80 meter verder komt, dan beloop je de kans dat je komt op den graond van Jan de Wit. De heer Joh. Jonker: Nu, daar is "De Wit niet tegen. De heer J. de Wit: Dat is wel eens zoo geweest, dat ik alles wou geven, tij dens dat Van Eesteren hier was. Het ^voorstel gaat terug tot nader ad vies. Vastgesteld wordt het suppletoir ko hier hondenbelasting, op een bedrag groot f 42,50. Daarna heeft plaats vaststelling raads besluit tot verleening van vergunning aan de gemeente Dordrecht tot het leggen van kabels. De heer J. U. Smit: Houdt men reke ning in verband met de begrooting van herbestrating, dat de gemeente Dor drecht dit betaalt? Weth. Ross: Op de begrooting staat er voor aangegeven f 2,75 de vierk. M. en dat is voldoende om 8 maal te be straten. De heer Hardam vraagt of er toezicht gehouden wordt, hoe de straat weer ge legd wordt. Naar zijn meening worden de steenen er in gegooid. Weth. Korevaar: Dat wat Hardam bedoelt,kan niet anders, het is den eer sten keer onmogelijk om het goed te krijgen, na vier weken gaat dit beter, dan wordt de straat weer opnieuw ge legd, we hebben de gemeentestraat, zoo dat het wat het rijden op de straat aan gaat, geen schade kan doen. Niemand gaat over dat gedeelte heen. De heer Hardam wijst er op, dat ach ter in denpolder ook nog menschen wonen, die verstoken zijn van het licht Een zwaar brokje. Een flinke knaap Isboven staand var kon. Het weegt niet minder dan over de zevenhonderd pond. Het werd op de gTOote veetentoonstelling te Berlijn ge toond. Voor de varkensmosters is deze afbeelding bijzonder belangwekkend, maar ook andoren zullen haar interes sant vinden. Het „edel dier" verheugt zich natuurlijk in een goede gezondhoid en trok zeer de belangstelling der dui zenden bezoekers. die zullen, naar men mij mededeelde, toch geen licht krijgen, al komt er de kabel heen, omdat er geen paal staat. Spreker zou nu ook die menschen in de gelegenheid willen stellen- licht te kun nen krijgen. Laten we nu de straatver lichting door trekken. De voorzitter wijst er op, dat de kos ten voor straatverlichting grooter zijn, als men wel denkt, dit valt nooit mee en spr. gelooft niet, dat we dit aanstonds moeten toestaan, maar we kunnen wel eens een onderzoek instellen naar de kosten hiervan.' De heer Jac. Jonker: Gekend had het altijd. De heer J. U. Smit: Met die kabel hebben we niets te maken, het gaat over de bovengrondsche kabel. Weth. Korevaar wil eerst afwachten wat 0ud-Albla8 doet met zijn straat verlichting. De heer 't Hoen: Oud-Alblas heeft nu 18 lampen en daar blijft het bij. De heer Hardam meent, dat we niets met Oud-Alblas hebben te maken, wat die dost. De heer L. Smit: Och, we zijn nu nog niet zooveel verder als Oud-Alblas. De heer Hardam zegt, het ijzer te wil len smeden nu het heet is. De boeren hebben een heel andere gedachtengang als wij hebben. De voorzitter: Maar we dwalen af, heeren, het gaat hier niet over straat verlichting, maar over toestemming ge ven voor het leggen eener kabel. Wordt met algemeen» stemmen toege staan. Er ktmen vele aanvragen in van wijd en zijd bij ons om het eerste stuk van het feuilleton dat Zater dag Is aangevangen te mogen ontvangen. Wij zullen traohten er aan te voldoen. Punt 18 der agenda is voorloopige vaststelling der gemeente-rekening van het jaar 1923. Hiervoor wordt als commissie be noemd de heeren J. Hardam, P. Leis en J. v. d. Mörwe. Tot plaatsvervangers de heeren J. de Wit en Joh. Jonker. Vervolgens heeft plaats de aanbieding der gemeentebegrooting 1925. Vervolgens heeft plaats vaststelling uitkeering aan bijz. scholen. Voor de school der vereen, voor dhr.' Nat. Schoolonderwijs in de Kerkstraat, is dit bedrag f 1996,62, of f 11,421/2 per leerling.-Voor de school van de ver- eeniging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel, f 805,91 1/2 of f 11,431/2 per leerling. Voor de schoolvereen. KinderdijkKrim pen a.d. Lek f 2153,081/2 of f 40,20 1/2 per leerling. De heer L. Smit zou voortaan graag meer gegevens willen hebben.. Spreker meent dat het contrast is dat op de la gere school f 11,421/2 en op de M.ü. L.O.-school f 40,20 1/2 per leerling wordt uit gegeven. Spr. begrijpt niet, dat dit verschil zoo groot moet zijn. De voorzitter zegt, dat alles ter vi- sier heeft gelegen, met uitvoerige bere kening, lioe men aan die bedragen komt. Het is zoo open mogelijk an geboden en nu zou spreker wel eens willen weten, welke gegevens de heer Smit nog meer wil hebben. Spreker zou niet weten hoe het beter te doen. De heer L. Smit: Het kan gemakkelij ker worden gemaakt, de raadsstukken nagaan komt dikwijls in do knel. De voorzitter meent, dat er voldoende gelegenheid is om deze stukken na te zien, men kan daar een heelen avond desnoods voor nemen. Weth. Ross zegt, dat het verschil in de hoogere kosten per leerling niet ligt in andere soort leermiddelen in de eer ste plaats, dat is hoogstens maar twee maal zoo duur, mqnr voor een school met 147 leerlingen heeft men noodig de zelfde uitg. voor een schoolschoonmaak- ster, zoo is het ook met verwarming, en verlichting, die posten blijven, al zijn er minder kinderen per leerling gelijk. Het zit hem dus voornamelijk in de bijkomende kosten en daar staat tegen over, dat het teveel betaalde na drie jaar weer wordt verrekend. v.£)e heer L. Smit is dankbaar voor de inlichtingen van den heer Ross, het is voor hem nu logisch geworden, dat het zoo is, maar nu heeft spr. nog iets an ders, n.l. aan de schoolvereen. Kinder dijk is eeq terrein verstrekt en nu zou de grondin erfpacht worden gegeven, docfit er is gezegd, dat dit volgens de wet niet mogelijk was, Nu weet spr., dat er een taxatie-commissie is geweest, en nu is spr. zeer benieuwd, hoe er is ge taxeerd geworden. Is de grond tegen een lagere prijs getaxeerd, dan de werkelijke kostprijs, dan trekt »pr. hier de con clusie 'uit, dat dit aan het grondbedrijf moet vergood worden. Spr. vraagt daar om, wat is er per meter betaald en hoe groot is het bedrag, waarop de com missie van het grondbedrijf vólgens kostprijs recht heeft. De voorzitter: Dit gaat over geheel iets anders, dit betreft een heel andere vergoeding, als waar het bij dit punt over gaat. Maar spr. snapt nog niet wat er aan de toelichting mankeert, dat be grijpt spr. niet. Wat heeft de heer Smit nu eigenlijk gemist, dat weten we nu> nog niet na al hetgeen wat u gezegd heeft, Wanneer we dat wisten, dan kun nen we daarmede in de toekomst reke ning mede houden. Weth. Korevaar zal bij de rond draag een antwoord geven aan den heer Smit, Wat het tweede betreft, waarover Smit gesproken heeft, het behoort even als de voorzitter gezegd heeft, bij dit punt niet thuis. Volgende punt is comité. Na heropening volgt het 17e of laatste punt der agenda, do Rondvraag. De heer Hardam spreekt over ae pas geplaatste urinoir in de Kerkstraat. Spr. vindt dit een onderwetsche instel ling, daar is geen waterspoeling in, kan dit niet worden aangbracht De voorzitter: Het was reeds besteld, maar de rioleering in de Kerkstraat is in voorbereiding en dan kan het mis schien nog worden overwogen. De heer Hardam had een andere lie ver gezien, niet als in Krimpen, dat is een duur ding, maar b.v. met lei bezet, dat is tenminste veel zindelijker, wan neer er weer een gezet wordt, zou ik het graag zoo willen zien Voprts wijst spr. op die gevaarlijke bocht hoek Dam en Polderstraat. Dat is daar niet veilig, nu vooral niet met die auto's en lange wagens» De voorzitter geeft toe, dat het een gevaarlijke -bocht is, en spr. had overwo gen om daar spiegels te plaatsen, maar onlangs heeft spr. in een andere plaats eens gelet hoeveel er door die spiegels kijken en dat was treurig, daar was hoe genaamd niemand die er in keek, dus dat is ook een he^J weinig afdoend mid del. Spr. heeft gelast aan de politie streng toe te zien hoe daar gereden wordt en rijden ze roekeloos, dan zal spr. gelasten dat ze onder aan den weg moeten blijven. Doch het blijkt, dat men er gehoor aan geeft, men ia daar tame lijk wel voorzichtig. Wordt het verkeer fiog grooter, dan zullen er maatregelen moeten worden genomen. De heer Hardam is niet bevredigd met het antwoord van den voorzitter. Men kan daar om den hoek niets zien, voor dat je er om heen bent. De voorzitter: De hoek Kerkstraat is ook gevaarlijk. De heer De Wit: Daar is het net zoo onveilig. De heer Hardam acht een radicale op- lossinng, wanneer die hoek wordt wegge nomen, dat huisje moet daar weg. De voorzitter acht het beste, dat B. en W. dit op rustige wijze behandelen. De heer Hardam meent, dat de Raad stappen in die geest kan doen. Laten we probeeren, wat er op te vinden is. De voorzitten zegt, dat deze zaak vol doende de aandacht heeft van B. en W. De heer Hardam: Maar daar is een besluit van den Raad voor noodig. De voorzitter: Neen, B. en W. kunnen met een besluit bij den Raad komen. Weth. Korevaar zegt, B. en W. heb ben al eens stappen gedaan en er is ge ïnformeerd, wat het kosten moest, doch toen is het door den Raad afgestemd omdat het te veel kostte. Doch nu het auto-verkeer zoodanig toeneemt, waar- aoor hét op died hoek slechter wordt, welnu, als de Raad er prijs op stelt op te informeeren, wat het nu moet kosten, dan zullen wij het doen en probeeren een oplossing te krijgen. De voorzitter zegt, dat de auto-onder^ nemers voldoen aan de voorschriften. De heer Zwartbol zegt, dat de polder erg smal is en met een huis weg te ne men, daar gaat men niets mee vooruit. Men beloopt de kans, wanneer dat huis daar weg is, dat men er harder af gaat rijden en dat zal men nu niet wagen om er hard af te gaan, want dan heb je kans dat je tegen het huis aanrijdt. Nu is men juist op dien hoek verdacht en men rijdt er voorzichtig Haalt men het huis weg, bevordert men het hard rijden. Doordat dat huis er staat, komen er juist geen ongelukken. De heer Nuis: Daar is toch al eens een motorrijder omgevallen. De heer Zwartbol: Maar dat is in Kinderdijk ook wel eens gebeurd en daar is de weg breed. De heer Joh. Jonker vraagt of geïn formeerd is, of er bepalingen kunnen worden gemaakt voor zware vrachtauto's De voorzitter zegt, dat zulko bepalin gen niet te maken zijn, wel zijn er pro vinciale bepalingen en bij te hard rijden worden er soms wel vergunningen inge trokken, waar spr. dan bericht van ont vangt. Maar deze zaak is geheel in pro vinciale handen. De heer L. Smit zegt eens gesproken te hebben over de aanslagen der foren- zen-belasting, naar aanleiding van de slechte verhouding met Nieuw-Lekker- land en deze gemeente. Toen is die onbil lijkheid bekend. De heer Ross heeft toen een onderhoud gehad met een Kamerlid, die zeide, dat de regeering plannen tot wijziging in voorbereiding had. Nu ver keerde ik in volle hoop, dat- het verbete ren zou, maar er zijn nu nieuwe belas ting-voorstellen bekend die den toe stand slechter maken. Het betreft hier in dit geval beide partijen, belastingbeta lers en gemeente. Voor de forenzen betalers wordt het slechter, die moeten hier het volle beta len en van het daar verdiende de helft. Het wordt nu nog erger dan het eerst was. Eerst moeten ze drie-vierde behalen en nu komt er nog een-zesde bij. Is het niet mogelijk, dat hier de Raad zijn aan dacht aan Bchenkt. Mogelijk zijn er eeijApaar raadsleden te vinden, die deze zaak nader onderzoe ken en een berekening opzetten, die dat dan ter kennis brengen aan de regeering Spr. vraagt of men daar iets voor zou voelen en anders zal spreker in een vol gende vergadering van het recht van in- terpelaite gebruik maken. De voorzitter acht de zaak van groot belang, maar het is jammör van uw voorstel, dat gij er dat laatste aan ver bindt. Spr. vraagt, waarom is dit noo dig. U kunt wel begrijpen, dat hiervoor de volle medewerking zal zijn, dat had ook gevoeglijk achterwege kunnen blij ven, n.m. als we het niet treden, dat ge het dan op een interpellatie zou aanstu ren. B. en W. zijn ten allen tijde bereid voor de belangen der ingezetenen op te komen die kunnen misschien eerst be ter de zaak onder de oogen zien. Weth. Ross meent, dat er heelémaal niets tegen het voorstel is. Persoonlijk heeft spr. zijn bezwaren ter kennis van een Kamerlid gebracht en toegelicht en die meende al, dat allee nu geen verbe tering zou zijn, en dat het er zoo wel licht niet door zou komen. Is het nu mogelijk, een paar raadsleden aan te wij zen, die deze zaak onderzoeken, mij goed, zij ktfhhen dan een uitvoerig ver slag uitbrengen. Het geldt hier een zaak van hen, die elden hun brood zoeken, en het he^ft ze ker yeel te beteekenen. De voorzitter vraagt, wie deze taak op zich wil nomen en verzoekt in de eorsto plaats aan den voorsteller zelve, dit te willen doen, welke het terstond aanneemt en eveneens de heer Jonker, die zich ook direct hiervoor bereid verklaart. Wethouder Ross merkt op, dat het hier 800 forenzen geldt. De heer 't Hoen noemt het een groote onbillijkheid. De voorzitter zegt tot de benoemde heeren, dat hep alle gegevens ter secre tarie ten dienste zijn. De heet Jonker zegt: Daar moet spoed bij. Weth. Ross: Ja, het is kort dag. De voorzitter wijst er op, dat dienaan gaande juist eenige formulieren zijn in gekomen. 'De heer Nuis vraagt, of het niet moge lijk is, dat de auto's des avonds niet met schijnwerpers rijden, doch met stads lichten. Je wordt gewoonweg verblind en men kan niet-zien, wie naast die auto pas seert. De voorzitter zegt, dat zo het alleen doen in de bebouwde kom dor gemeente. Maar spr. heeft toch een wijziging voor het autoverkeer in voorbereiding en zal ook*hier zijn aandacht aan schenken. Weth. Korevaar is nog een antwoord schuldig aan den heer L. Smit omtrent het schatten der grond voor do veroeni- ging tot stichting en instandhouding van de School met den Bijbel. Daar was voor beide zijden een schatter en die ^ar men hebben er nog een benoemd. Maar het verschil id schatting was zoo groot, dat we geen overeenstemming kregen. De schatting heeft dus voor die heeren niet plaats gehad en dit ter kennis ge bracht van den Minister en die heeft het toen later zelf laten doen. De uitkomst is van dien aard geweest, dat de kosten de prijs moest worden betaald en dat is f 10,per vierk. Meter. Niets meer aan de orde, wordt deze vergadering gesloten. Onze inspanning om een span nend feuilleton te hebben is be loond - Onze lezers stellen het op prijs. In do vergadering dor Mij. voor Diergeneeskunde, te Utrecht gehou den, werden besprekingen gevoörd over mond- en klauwzeerbeetrijding De heer Anker van Oudewater woes er in zijn inleiding over dit onderwerp op, dat do ziekte zjeh steeds meer uitbreidt en een geheel ander verloop heeft, dan in vroeger jaren. i.Waa het destijds regel, dat ejpn veestapel, die aan mond- en klauw zeer geleden had, een of meerdere jaren er van bevrijd bleef, thana komt het herhaaldelijk voor, dat dezelfde dieren 2 tot 8 maal in het zelfde jaar door deze ziekte worden aangetast. Hij oefende voorts eri- fiiek uit op de, tjhans bestaande zeer slappe maatregelen, die tegen deze besmettelijke/ ziekte worden ge nomen Om met succes \het mond- en klauwzeer te kunnen bestrijden, eventueel uit te roeien», ie de heer Anker van meening.; dat aan twee voorwaarden noodz&kelijk streng da hand moet worden 'gehouden. Ie. De veehouders moeten krach- „tig medewerken. 2e. Er moet zoo, snel mogelijk ingegrepen worden, om te voorko men, dat de ziekte gich verbreidt. Door de veehouders zal dus on- middeiüjk gerapporteerd moéten worden, wanneer zich onder hun dieren de eerste verschijnselen de zer ziekte zioh openbaren, dus niet uitstellen, nog minder verzwijgen, zooals maar al te vaak gebeunt- En in afwachting van het onderzoek door den deskundige en de te ne men politiemaatregelen, voorloopig het aangetaste dier afzonderen. Blijkt uit het onderzoek, dat het Ingezonden Mededeelingen. Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slqm- oplossende en ontsteking genezende M.50fZ75 ft» onderzoek te laat Is geecMed, don behoort de veehouder streng ge straft te worden. Dit alleen helpt afdoende, al is de maatregel dan hok hard. Dag en uur van aangif te zoomede van het ingesteld on derzoek behooren op eern, formulier nauwkeurig vermeld te worden vooc de controle. Hot geheele Rijk zal verdeeld worden in districten, waar geroutineerde slagers gereed aiaan „m alle dieren die bij den aanvang der Ziekte afgemaakt moeten wor den, zoo vlug mogelijk op te rui men. Wanneer met afmaken' met meer kan voorkomen worden, dat de ziekte zich uitbreidt, dan direct stopzetten In elk district Btaait aan het hoofd van hot slagerseorps een chef, die dadeiijk do leiding op 'zich neemt van het alagerewerk, zoodra hem door den burgemeester der betrok ken gemeente last wordt gegeven, lie taxatie van de op te ruimen dieren geschiedt door een commis- Aanrijding. Te Am- iterdam reed een invalide in een driewielig wagentje over den Over toom. Plotseling werd hij aangere den door een auto, die voor e«k tram uitweek. De dïiewielige hete werd geheel vernield de inzitten de werd er uit geslingerd en ge wond. De verwondingen zijn, voor zoover dat in den aanvang te be oordeel en is, niet van ernatigepi aard. Hij'werd met een autobran card naar huis vervoerd. De poli tie heeft den chauffeur aangehou den. Hij verkeerde, naar de politie meent, eenigszins onder den invloed va/n sterken drank. De auto ia in beslag genomen. Luchtschip ontploft Te Newport N(ews (Amerika) is een militair luchtschip vergaan. Er tal van gewonden. De oorq zijn ül ,peren gcscmem oour wu zaak van htt ongeluk was het om aie bestaande uit twee veehouders bom, welke het luchtschip met mch Ö'O, u v.lltrlir» nnfrvlnffpr» VfllTI CfiH gTOOtO eneen Riljksveeopziejiter. Spr. is overtuigd, daf, wanneer er geen krachtig,' maatregelen wor den "genomenfc het er met den toe stand vail onzen veestapel in de toekomst treurig uit zal zien /.on der ingrijpen moet het, voigens hem mialoSpen. Een noodzakelijke voorwaarde is eohter vlug vonnie- ,sen en zwaar straffen. Dus niet zooals thans, dat er 8 h 4 maanden verloopen voordat er een uitspraak wordt gedaan en dan een straf volgt in den vorm van een geringe boete, waarvoor geen enkele veehouder reepect heeft. Vandaar veehouder reepeci neen. dan ook de groote onverschilligheid werd aangeboden. Een en absoluut gemis aan medewer king van de veehouders. Uit aard der zaak moet hiermede paard gaan het voorlichten van de personen, die bij de bestrijding werkzaam worden gesteld oiptrent tje verspreiding van de smetstof en liet voorkomen hiervan. Nog belten zal het resultaat zijn, indien voV gens spr., dergelijke maatregelen in- leraationaal genomen konden wor den. Spr. is na aijn veeljarige er varing nog steeds overtuigd, dat op deze wijze het mond en klauwzeer kan worden uitgeroeid, tot heil van de veebezitters. Dr van Leeuwen gaf, naar aan» leiding hiervan, een kort historisch overzicht over het optreden Van het mond en klauwzeer in de vooraf gaande jaren en de uitbreiding er van in ons land. Hij wae van meening, dat op medewerking van de veehouders bij de bestrijding niet gerekend mag worden. Bovendien zou afinaKen in den tegenwoordigm tijd van bezuiniging tooh niet kun nen plaats vinden. Op grond van zijn meer dan 30-jarigo ervaring is spreker van meening, dat met toe passing van akle mogellijke wette lijke maatregelen deze ziekte niet is uit to, rooien. Ook de heer Kruyt was van de zelfde meening, hij vestigde er ech ter de aandacht op, dat met juiste voorlichting, de boeren^ voor veel financieel nadeel bespaard kunnen blijven. Ongetwijfeld zal met" voor lichting en verspreiding van meer kennis omtrent de verbreiding dezeaj ziekte veel kapitaal, in den vorm van vleesch en melk, behouden kun nen worden, doch zoolang de vee houders zelf niet de handen aan den ploeg slaan en zioh, met of zonder voorlichting van deskundigen, nog steeds willen organiseeren om den gemeenschappelijk cm vijand te be strijden, zal er nimmer kans bestaan dat het mond- en klauwzeer,, dat jaarlijks millioenen schade ver oorzaakt aan onzen veestapel, bin nen beperkte grenzen gehouden wordt. Een zeldzame predikant. tijdig ontploffen van een gproote voerde. Deze ontploffing maakte een groot ffat in het omhulsel. Alleen aan het gebruik van het onbranch bare heliumgos voor de ruiling is het te danken, dat het ongeluk geen grooter afmetingen heeft aangeno - m0^ Inbrekers gqsnalpt, Te Bnssum werd ingebroken in een villa op den hoek van de Wal- deeklaan en den Meentweg. Door dat de bewoners aiwezlg waren, kreeg de politie geen aangifte. Da recherche kreeg er echter lucht van, dat een partij tafelzilver te koop uitgebreid' or - onderzoek werd ingesteld en na den ijverig speuren, werden ook nog ge.)'partijen zilveij opgespeurd te Hil versum eu te Amsterdam, In de hoofdstad werd o.a. in een volkslogemdnt een gedeelte van het zilver gevonden, dat aan een be-, wou er van dat logement in commis- si# was gegeven. In totaal kwamen 110 stuks tafelzilver terecht. De politie wist nu ook, wie de ver- moedelijke daders waren en heden nacht werden de 28-jarige De V., de 30-jarige S. en de 24-jarige B. gearresteerd. Alle drie zijn goede bekenden van de justitie. Zij heb ben bekentenissen afgelegd. De persoon, die het zilver teA. moest varkoopen, is nog voort vluchtig. Doordat de poliitie nog niet heeft kunnen te weten komen, wie de bewoners zijn van de betrok ken villa, kan zijn nog niet don- atateeren of de geheele buit inder daad binnen is. De drie gearresteer den bekenden tevens, dat zijn in het begin der week een druivenkae aan de Groot Hertoginnelaon had den leeggehaald, en den eigenaar, die hen bij dezen diefstal betrapte, hadden mishandeld. Zij zijn «ter beschikking van de justitie gesteld. Storm. De storm heeft over goh eel Belgie groote schade aangericht. Te Kortrijkstortte een weggeslagen dak op drie medejeS, die zwaar gekwetst werden. Nabij Genti, te Heusden, brak een popu lier en 't neerva.lende deel doodde een voerman. In Ostende sloeg de wiind een pakketboot v tegen het sta ketsel sleepbooten moesten hulp bieden'. Te Buijsingen werd een vrouw gedood onder een. neerge- «waaiden telefoonpaal. Sommigie par ken werden gesloten tot er de ont wortelde boomen zullen opgeruimd, zijn. Arbeidsongeval. In de fabriek van de elektrotechni sche industrie te Slikkerveer, is de 16-jarige J. O., van Ridderkerk, door een drijfriem gegrepen en een paar maal rondgeslingerd. Dt Jon gen werd dood opgenomen. Trelnroof. Twee be ambten van een steenkolenonderne- ming, die te Brussel ongeveer 200.000 frank waren komen op - nemen bij een bank, ter betaling van de loonen der mijnwerkers in een mijn in de buurt van Charle roi, zijn in den trein door een on bekend gebleven man met een gum mistok aangevallen, neorgeeflagen en beroofd!. Arme kleine. Te Rot terdam heeft in-een woning in de Adriaan Pieterstraat, een jongetje van een jaar, dat op den vloer zat te spelen, een pot heete koffie, die zijn driejarig broertje omtrok, over het lichaam gekregen. Het" knaapje kreeg ernstige brandwonden aan het hoofd en de borst en is aan de gevolgen overdeden. Beschoten. Eenige kommiezen ontmoetten aan de grens onder Rucphen c al. een paar verdachte stToopers. Zij achftervolgr den hen, tot ze eensklaps in het 'icht gezet werden en beschoten met hagel. Bride ambtenaren werden getroffen. Dr. Borms heeft aan atond's de hagelkorrel» verwijderd. Geldsmokkelaar. In Amerika gebeuren allerlei wonder lijke dingen. Daarom behoeft ons niet te bazen, wat nu weer gemeld wordt. - bekende, en een tijdlang beroemde öe^er-bokser Jasp Johnson, heeft na melijk het bokserberoep vaarwel gezegd en heeft een buitengewone loopbaan be treden. Hij is namelijk Evangelist go- Ktabo6orrdtVe^deStaLE wu ^euadorpïe Ftede /z.) heelt 'bij zich aan de '^e Belgische politie een landbouwer Kantongerecht van Gorinchem. Zitting op 7 October. W. v. M., te Gorinchem, had eei> hond, i»nder de bij de wet vastgestelde maat voor een kar gespannen. Bekl. er kende, dat die hond geen 60 c.m. hoog is. De kantonrechter vond dit een mis handeling van dieren. Dit was een uit gestelde zaak, om den verbalisant te hooren. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. G. P. te Gorinchem had met een on geoorloofd vischtuig gevischt. Eisch f 8 of 3 d. Uitspr. f IS of 2 d., met ver beurdverklaring van het vischtuig. W. v. d. M. te Giessen-Oudekerk, had over den spoorweg geloopen. Eisch en uitspraak f 1 of I d. L. S. te Werkendam, had Zon dagsavonds op den Langend ijk te Go rinchem gefietst, flisch en uitspraak f 1 of 1 d. D. T. en A. T. te Gorinchem, hadden buiten de Arkelpoort met steenen ge-, gooid. Eisch en uitspraak f 1 of d. d. Daarna worden de volgeüde uitspra ken gedaan: Overtr. Jachtwet: A. V., Noordeloos, vrijspraak. Loopen op verboden grond: A. W., J. R., beiden te Gorichem, ieder f 1 of 1 w. tuchtshool. Rijwiel zonder licht: A. B. K., Gorin chem, f 1 of 1 w. ts.; G. de K. en P. a S., beiden te Ameide, ieder f 2 of 1 w. ts.; A. J. M. te Gorinchem, M. S. te Dalem, H. v. H., A. K., G. B., allen te Hardihxveld, ieder f 8 of 8 d. Overtreding visscherijwet: A. >P. W. B., Hoornaar,'f 1 of 1 w. ts.; Th. J. H., Gorinchem, f 8 of 21 d., M. K., Terneu- zen, A. de J., Sliedrecht, ieder f 5 of 5 d., allen mot verb.verkl. Overtr. Broodbesluit: J. Th. V., Go rinchem, f 25 of 10 d. Overtr. Trekhondenwet: W. V., Har- dinxveld, N. K., Gorinchem, f 6 of 5 d., L. S., Hoornaar, f 2 of 1 d. Overtr. Spoorwegwet: W. v. d. M. te Giessendam, f 1 of 1 d Hangen aan autobus: H. den BHar- dinxveld, G. S., Rotterdam, M. Z., Gorinchem, ieder f 5 of 5 d. Met handwagen in verb, richtinb rij den: G. v. H., G. v. B., J. J. H., allen te Gorinchem, ieder f of 1 d. Venten zonder Vergunning: G. J. v. d. O., Schoonhoven, f 2 of 1 d. Wateren op verb, plaats: L. V., Go rinchem, f 8 of 8 d. Straatschenderij: G. F., W. t. W., Go rinchem, f 1 of 1 d., M. v. d. M., Her wijnen, f 8 of 8 d. Overtr. Motorkent. besluit: J. H. R.f G.-Nieuwkerk,f 5 of 5 d. Overtr. max.-snelh. verord.: W. deL., Gorinchem, A. J., Leerdam, leder f 10 of 10 d., P. L., H. v. 't H., H. F. v. W., allen te Gorinchem, ieder f 6 of 6 d., D. H., Gorinchem, f 8 of 8 d. Handw. zonder licht: J. A. G. de Z., Gorinchem, f 8 of 8 d. Auto zonder licht: G. v. H., Sliedrecht f 3 of 8 d. Kantongerecht te Sliedrecht. Uitspraken van Donderdag 9 Oct. 1924. J. W. G., rijwiel zonder licht, f 2 sub. 1 d.; B. B., Oud-Alblas, overtr. Waren wet, f 25 subB. 15 d.; G. R., Giessendam, straatschenderij, f 15 subs 10 d.; L. K. Bleskensgraaf, Visschorijwet-overtr., f 8 subs. 8 d., met verbeurd verkl.; G. K., Langerak, niet op tijd met autobus rij den, f 20 subs. 10 d.; D. B., Sliedrecht, Drankwet-overtr., f 10 subs. 5 d.; J. B. L., Sliedrecht, standplaats met autobus innemen op den Veerdam, f 5 subs. 5 d.; G. A. r. d.L., Sliedrecht, idem, f 1 subs. 1 d.; G. van W., Sliedrecht, idem, Vii tien hem hier, zooais mj zien aan de ,yixJ aandachtig luisterende scharen ve*- gearresteerd, toen hij over de gren» t0L.nt jln herinnering kan nog worden kwam met een zak zilveren fran- g< bracht, dat Johnson indertijd* zwaar ken van 80 Kilo. Het gold ifl In gemcht wereldkampioen voor boksen beslag genomen straf; T. W., Giessendam, Vissche- rijwet-overtr., f 2 subs. 2 d.; W. de K., Sliedrecht, idem, 2 maalf0,50 subs. 2 maal 1 d., met verbeurdverkl. der scha- kei; A. d. L., Peursum, geen aangifte van gestorven rund, f 3 subs. 3 d.; W. d. G., Siedrecht, loopen op hooiland, f 3 subs. 1 d.; Rijwiel zonder licht: T. W. B., Ottoland, f 2 subs. 1 d.; H. M., Har- dinxveld, H. L., Wijngaarden, en M. van H., Ottoland, ieder f 3 aubs. 3 d.; G. L., Wijngaarden, P. M. en J. D., Slie drecht, J. J., Lopik, en G. O., Groot- Ammers, ieder f 2 subs. 2d.; G. K., Peursum, en A. K., Bleskensgraaf, ieder f 4 subs. 4 d.' S. M., Sliedrecht, f 1 sub. 1 d,; T. Z., Alblasserdam, wagen zonder licht, f 10 subs. 10 d.,,Overtreding Alg. Politieverordening: J. W. G., Sliedrecht, f 2 subs. 1 w. tuchtschool; A. T. V., Slie drecht, teruggave aan ouders ;Overtreding Visscherijwet: G. P., Sliedrecht, f 3 sub. 2 w. tuchtschool; G. K., Bleskensgraaf, f 3 subs. 3 w. tuchtschool; G. K., Slie drecht, f 8 subs. 6 w. tuchtschool; W. M. KGiessendam, 2 maal f 0,50 subs. 2 mal 1 w. tuchtschool; M. van H. en H. v. d. H., Ameide, ieder f 2 subs. 1 w. tuchtschool; B. S., Molenaarsgraaf, f 5 subs. 4 w. tuchtschool; alles met ver beurd verklaring; W. v. d. K., Sliedrecht, idem, f 10 subs. 5 d.; T. W., Giessen dam, f 2 subs. 2 d.; T. B., Giesendam, overtr. Drankwet, f 15 subs. 10 d.; J. B., Sliedrecht, f 10 subs. 5 d.; Dronken schap: P. d. B.,Alblasserdam, f 3 subs. 3 d.; A. K., Nieuwpoort, idem en val- sche naam opgeven, 4 maal f 10 subs. 4 maal 10 d.; J. H, Langerak, vee op ver boden land laten grazen, f 3 subs. 3 d.; Op weiland loopen: W. B., Sliedrecht, teruggave aan ouders; G. A., Sliedrecht, f 2 subs. 1 w. tuchtschool; A.'K. G., en A. M., Sliedrecht, idem, en opgoven van valsche naam, ieder 2 maal f 10 subs. 1 en. 2 w. tuchtschool; J. van W. en W. W. G. d. A., Sliedrecht, f 1 Bubs. 1 w. tuchtschool; E. K.J B., Sliedrecht, te ruggave aan ouders; J. V., Sliedrecht, overtr. Arbeidswet, f 25 subs. 20 d.; G. K., Langerak, wet openb. middelen van vervoer, f 20 subs. 10 d.J. M. en G. B., en H.,W. d. K., Groot-Ammers, T. d. T., Streefkerk, en Lr G. B., Nieuwpoort, overtr. Ongevallenwet, iederf f 12 subs. 10 d.; A. d. L., Peursum, Vleeschkeurings- wet, f 3 subs. 3 d.; R. J. en B. B., Bles kensgraaf, overtr Veewet, ieder f 20 sub. 10 d n.m, van 0f Zaterdag 18 October a.*., 3 uur, zal in de Melksalon den Heer STOLWIJK te SCHOONHOVEN, voor rekening van den Heer J. BONS te WILLI6E- LANGERAK, worden aanbesteed a Bettek en Teek. verkrijgbaar Tariaf 13 October, k f 5 per stel (rest. f 2,50) bij den Architect DIRK STUURMAN, Burg;em. Martenssingel 124, OOUDA. Telefoon No. 604. —O— te Ouderkerk a/d IJssel is voornemens ap Vrijdag 24 October 1924 des morgens ten 9 ure, aan de bouwmanswoning A 162, bewoond door Mej. de Wed. S. P. VAN D£R LAAN, in het dorp, te In hot openbaar te verkoopeni 1 zesjarig bruin Omnibusbrik, Kaasbrik, Boerenwa gen, Tikker, Maaimachine, Hooi- schudder, Hooirijver, 3 Schouwen, 3 K'Uiwagens, Bietenmachine, Hooi- rijven en -Vorken, Teakhouten Kuipen, Staren, Wringtob, Karn, Kaaspers, Botervloot, Zinken en Teakhouten Kaasvaten, Drankkuip, Kaasstanders, -Planken en -Schragen Vlonders, Bruggen en Hekken, Pekelbakken, Melkkannen, Varkens- zeuningen, Voerkisten, Paarden tuigen en vele andere benevens Kasten, Tafels, Stoelen, Kachel en andere Electromotor voor karn en electrische leidingen,en 's Morgens vóór den verkoop af- genummerd te bezichtigen. De onder Benschop, Lopik, Jaarsveld. Willige-Langerak, Haastreoht, Heken dorp, Snelrewaard, Wilieskop, Lex- mond, Ameide, Tienhoven, Langerak en Groot-Ammers, zullen plaats hebben: Voor de Fam. Van EEtEN, de Waterschappen onder Jaarsveld e.a. in het Rechthuis, op Donderdag 13 November 1924, dei v.m. 11 uur. Voor de Fam. OtRUNOi, Baron Van Till e.a. in het Rechthuis, op Vrijdag 14 November 1924, des v.m. 111 uur- Voor Douairière Jhr. H. C. J. Barchman Wuytiers van Vliet e.a. In het Koffiehuis van A. de With, op Donderdag 20 November 1924, des v.m. 11 uur. Lopik. te Schoonhoven, zal op Woentdagea 22 ea 29 October 1924, telkens des avonds om 7 uur, In het Koffiehuis van den Heer J. v ASPEREN, aldaar, in he bij Inzet en Afslag i Ten verzoeke van den Heer J J. VAN KESTEREN, wegens diens vertrek naar elders: geud. 3, aan de Lange Weistraat ingericht en gebezigd tot Sigaren fabriek. Kadaster Sectie B No. 1255, groot 1 Are, 26 c.A. Verhuurd aan de Firma Valk ft Co. voor f 65 per maand. ingeright tot Autogarage, aan de Lange Weistraat, gend. 5 met TUIN, strekkende tot de Zevender. Kad. Sectie B No. 1433, groot 3 Aren, 80 c<.A. Verhuurd aan den Heer Schakel voor f 5 p. w., en aan Mej. Brandsteder voor f 2 per maand. gend. 7, aan de Lange Wei straat, met TINN, strekkende tot de Zevender. Kad. Sectie B No. 1431, groot 1 Are, 50 c.A' Verhuurd aan den Heer B.v. d. Dusben voor f 2,50 p. w. gend. 9, aan de Lange Weistraat, met TUIN, strekkende tot de Zevender. Kad. Sectie B No. 1219, groot 1 Are, 39 c.A. Verhuurd- aan den Heer J. van Enoelen Voor f 2,50 p. w. gend. 36, aan de Havenstraat, mei ERF en SCHUUR, aan den Havenstraatscjien Wal. Kad. Sectie C. No. 1211, groot 1 Are, 72 c.A. Verhuurd aan den Heer J. J. v. d. Horst voor f 1,75 p. w. De Schuur aan den {Heer Oskam voor f 0,85 p.w. gend. 9 met Schuurtje en Tuin aan de Scheepmakershaven en den Wal. Kad. Sectie B No. 1309, groot 1 Are, 75 cA. Het perceel bevatSuite met Serre en Keuken, 4 Slaapkamers en een klein Kamertje, een Zolder met beschoten Kapen dienstboden kamertje, isjvoorzien van Electrisch Licht, Qas- en Waterleiding en is onverhuurd. 7. De vóór weinige jaren nieuw gebouwde genaamd „QOVERD1NA" met met Schuur, Bloementuin en Moestuin met Vruchtboomtn aan den Opweg. Kad. Sectie A No. 189, groot 15 Aren, 55 c.A. Het Huis bevat:Suite met Serre, Spreekkamer, Keuken, Bijkeuken en Kelder, Closet, 4 groote en 1 kleine Slaapkamer, Zolder mpt beschoten Kap en dienstboden- kamertje, is voorzien van Elec trisch Licht, Oas- en Water leiding en is onverhuurd. Ten verzoeke van de Erven LAMBj. COPIER: 8 an 9. Het Woonhuis gend. 14 en een PAKHUIS, on genummerd, met Erven aan de Lange Weistraat. Kad. Sectie B Nos. 714 en 715, te zamen groot 70 e.a. Het Pakhuis Is verhuurd aan den Heer J. Okhuizen voor f 3.per maand. Het Woonhuis is onver huurd. Ten verzoeke van den Heer B. BROERE: 10 on II. fend. 31 en 33 met Erven aan de oestraat. Kad. Sectie C Nos. 1119 en 1120, te zamen groot 80 c.A. Verhuurd aan A. Lank horst voor f 2.50 en aan S. Oaillard voor f 3.— per week. De Huizen zijn te bezlchtfgen- des Maandags, Woen/dagsen Vrij, dags, 's middags van 2 tot 5 uuf, op vertoon van een toegangsbewijs af te geven door den Notaris. Aanvaarding bij de betaling: de perc. 1—7 vóór of op 6 Dec. 1924, de overige perc. vóór of op 22 Nov. 1924. Nadere Inlichtingen ten kantore van den Notaris. MT De pero. 1—7 zjjn inmiddels UIT DE HAND TE KOOP.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 4