NCMI WIJ VOLHARDEN Ziet onze Etalages! In de Paradijsvogel Pelterjjen Schoonhovensche Courant Stop dien hoest... Abdijsiroop 29." P Fabrieh uan Melkpr. ..Schoannouen" SlDomssMj V. H.C.TI1K H. C. UlEHKinG MARKT 46Q7 ClEUROLEI-OliOEIOEILEII 3 TTFotl. Tllantel Rotterdam Uitstoomen! eokincHEm IFirma C. F. VAN MILL W, A. BLOM o DERDE BLAD totlft® SSEiSSESSESStsffiJBSJBSêlËSSESSlESSEffiJS Te Schoonhoven J. MONSTER - GORINCHEM - Tel. 151 „SUMMUM" HANDEL in STAVEN voo„ LU5TENJ FOTOHANDE.L DE KROON Gorinchem portretten etsen.achilderatuhken Gebrs. BISCHOFF, Gorlnchem Konijn Rasé Bi beret Genotte litis beslist lage prijzen GORINCHEM TEL. 111. Vleeschhouwerij en Spekslagerij Kleiweg 32 - Teltf. 379 - Gouda een flinke HALFWAS gevraagd Dl ai n a P cr 3 a van de van Vrijdag 24 October 1924. No. 4883. Plaatselijk Nieuws. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Gemengd Nieuws. bont-imitafit qehe.l qemerd ruilt rokken: ii een Melange, die uitsluitend voor Nederlandsche Melkinrichtingen wordt bereid. Zij onderscheidt zich door zuiverheid van smaak. is zij uitsluitend verkrijgbaar bij de Zij wórdt thuisbezorgd door den Wijkknecht. F Koopt Uw Melk aan hetzelfde adres U ontvangt goed- fj koope en goede Melk. Prijs momenteel i 0.15 p. I. C Gij kunt geld sparen, indien Gij Uw Japonnen. Mantels, Heerencostuums enz, laat stoomon aan onderstaand adres. Wij waarborgen vakkundige behandeling en prima aflevering. Alleen-Vertegenwoordiger der beroemde PETROLEUMKACHELS Absolnnt reukloos, brand met greote brander 9 nur, met kleine brander S nar ran 1 liter elie. Tel. N? 156 cidreo In ons systeem „GOEDKOOP EN TOCH GOED' Er worden door ons geen kosten of moeite gespaard om in alle afdeelingen steeds HET BESTE voor den LAAGSTEN PRIJS te kunnen aanbieden, endank zij onzen grooten gecombineerden Inkoop zijn wij hierin volkomen geslaagd VOOR HEEREN, JONGEHEEREN EN KINDEREN, onverschillig, groot of klein, corpulent of slank, vindt U bij ons eene groote verscheidenheid goed pas sende, elegante en solide KLEEDING voor verrassend lage prijken. Heeren Ulsters 4.75 6" 9 75 12 75 14 50 16.oo 18.00 2100 24.00 27.50 31 00 34.00 37 oo 40.00 44.00 48.00 52 00 Wembly Ulsters Innjre moderne Jassen met 3 Rlifrplonien en 2 rij knoopen 9,00 12 75 1500' 17.50 21.00 24 00 27,50 31.00 en honger." Piets Jekkers 4.25 6.50 8.50' 9 50 10,75 12 50 14.5Q 17.00. 1900 22 50 26 00 29.0" 32.50 Heeren Pantalons 1 75 2 25 2.75 3 00 340 3 75 4.00 4 50 5 00 en hooger Wollen Dames 3.75 410 7.25 8.25 en Heeren Vesten 5,00 6.00 6.50 9.25 10.00 Jongens Ulsters 2 25 2 75 3.75 4 50 6.00 7 25 8.5» 9.50 1 0 75 1 2.00 en hooger Jongens Jekkers 1.75 2 50 3OO .375 4 50 5 50 6.75 8.00 9 00 9,75 en honger Wollen Kinder Trnlen 0 05 ]10 1.25 ]45 1.80 2 00 2 25 2.50 3.00 3.25 3 60 4 25 4,75 Wollen Tricot Pakjes 1 »5 2.50 3.25 3,80 4.50 5.25 en hooger. Wollen gebreide Sporttrnlen 2 20 260 3 00 3 50 3 90 4.50 520 5.50 600 GOUDA Het vertrouwste adres biedt U do grootste keuze Am. Opposum Aust. Opposum Ooreub Meu'mel Skunks Opposum Skunks naturel. Vossen SERVICE. Nu het gebruik der Chevrolet Automobielen hand over hand toe neemt, hebben wij het wenschelijk geacht ook onze onderdeelen voor raad zoodanig uit te breiden, dat thans aan alle deelen direct kan worden geholpen. Hoewel zeer weinig Chevrolet deelen noodig zijn, omdat de kwaliteit prima is, zal toch ieder Chevrolet eigenaar of reflectant dit een bericht van zoo groot'belang vinden, dat de waarde van deze wagen voor hem aanmerkelijk stijgt. - - - - - DE IMPORTEUR 1 <hr Zoo juist weer ontvaogen rijke so tee- ring in Dames vesten. Mode "Artikelen Handschoenen, Kousen, Zakdoeken, Ceintuurs, Tricot Oodergoederen IB VULPENHOUDERS i.U - J. DE VEN GOUDA van Specialiteit in fijne Vleeschwaren Aan hetzelfde adres CU N N Sü 08 n -i ar co O QJ O a CT QJ O n ST ct a 01 Benschop, 24 Oct. In het cafe van de wed. A. van Eist aan den Polsbroeker- dam had deze week de eerste jaarverga dering plaats van de afdeeling Benschop en omstroken van de „Nationale Boeren- Onderlinge Bedrijfsvereeniging", bedoeld in artikel 17 der Land- en Tuinbouw-On- gevallenwet 1922. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Uit de rekening van het afgeloopen boekjaar bleek, dat de ontvangsten had den bedragen f 1909,13, de uitgaven f 1909,76, ioodat het nadeelig saldo be droeg f 3.63. Deze rekening werd goed gekeurd en vastgesteld. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht werden gekozen de heeren C.-P- Beijen, D. van der Vliat en T. Verhoef te Benschop en P. D. Noest te Boskoop. De directeur deelde mede, dat meit 1 Januari a.s. als nieuwe leden van de Nationale .Boeron-Onderlinge" veertien honderd werkgevers zich hebben aan gemeld en zuilen ingeschreven worden.» Hierna sluiting. Bleskensgraaf, 24 Oct. Met het oog op de a.s. fiuissiachtingen wordt er aan her innerd, dat van elke huisalach- ting minstens 4 dagen van te vo ren aangifte moet gedaan worden bij den keuringsveearts, den heer J. ten Brink. Peursum, 24 Oct. De landbouwer S. uit Giessen-Oudekerk, reed Woensdag morgen met zijn kar, bespannen met een jong paard, door onze gemeente. Plotse ling werd het dier onwel, en moest wor den uitgespannen. Na een poosje rust kon het huiswaarts gebracht worden. Vermoedelijk heeft het beest een aanval van koliek gehad. Bij den raad dezer gemeente is van het gemeentebestuur van Goddriaan een verzoek ingekomen om financieelen steun te verleenen voor verbetering en onderhoud van de Postkade, aangezien dezen weg voor het verkeer en vooral voor fietsers, wel levensgevaarlijk kan genoemd worden. Hoenkoop, 24 Oct. Ingevolge Ministe- rieele beschikking zal, in verband met het vertrek van den heer M. A. van Zuijlen op 1 November an,, in deze gemeente niet meer een sub-ontvanger der accijn zen zijn gevestigd, maar zal als zooda nig optreden de ontvanger der directe belastingen en 'accijnzen te Oudewater. Bleskensgraaf, 24 Oct In een in deze gemeente gehouden leden-vergadering van do afd. Sli.ederecht en omstrekun van den Alg. Nederlandschen Politiebond, is de gemeente-veldwachter A. de Groot al hier gekozen tot afgevaardigde naar de landsvergadering te houden op 29 Octo ber te Rotterdam. In een vorig bericht stond abusieve lijk onder de hoofdlieden van het dijkle- ger vermeld J. van Zessen ,dit moet zijn F. Noordhoek. Lopik, 24 Oct. Toen de dienstbode van den landbouwer Ant. Vermond van het melken huiswaarts keerde, geraakte zij, doordat de stok, waarmede zij over een plank moest brak, te water. Schipper Van Z., die daar juist, voorbij kwam, bood baar de behulpzame band en bracht baar op het droge. Bergambacht, 24 Oct. Tegen Maandag a.s., '8 morgens 9.15 uur, is een openba re vergader mg van den Gemeenteraad be legd Naar men verneemt is tegen G. de L., bouwman alhier, een vervolging in gesteld wegens het afleveren van ondeug delijke melk; aan een melkboer in deze gemeente. Bij den bouwman G. Rijkaart al hier zijn in den nacht twee groote ko nijnen vermoord, vermoedelijk door een hond. Gisterenmiddag sloeg het paard van P. v. d. H. alhier, gespannen voor een groentenwagen, aan Bergstoep alhier op hol. Het rennende dier werd door P. Ooms gegrepen en tot staan gebracht, zonder ongelukken te hebben veroorzaakt In de alhier gehouden vergadering van depluimveevereeniging „Schoonho ven en Omstreken" werd met aanvanke lijk 16 leden opgericht een afdeeling van die vereeniging. Tot voorzitter werd ge kozen de heer D Rooken, tot secretaris de heer B. Verhoek, tot penningmeester de heer J. van Vliet en tot comissarissen de heeren J. G. Voorslujjs en P. Kok, al len alhier. Ouederkerk a.d. IJssel, 24 Oct. Dinsdag avond werd door het G E B. te Doïdrechi in de zaal „Harmonie" een demonstratie gegeven van electrische toestellen voor huiselijk gebruik. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om een kijkje te ne men. Vanwege het Ingenieursbureau Ter- borg en Mensinga te Appingedam werd een demonstratie gegeven met hare auto mobielspuit, onder veel belangstelling. Dat vooral ook spes patria op het ap pèl was, zal menige huismoeder dien middag gebleken zijn, als zoonlief druip nat zich kwam presenteeren. Wij hopen, dat voor dezen keer de straf niet zwaar geweest zij, immers, zelfs eerzame huis vaders hebben bij deze gelegenheid een nat pak opgeloopen. Mar daarvoor was het ook een motorspuit. Jaarsveld, 24 Oct. Op Maandag 27 October, des morgens ten 9 uur, is er in het Raadhuis dezer gemeente gelegenheid Lot kostelooee inenting en herinenting. Lopik, 24 Oct. Voor het college van zet ters zijn benoemd de he,eren A. de With Huigzn. en G. van Jaarsveld. Tot lid van de plaatselijke schoolcom missie is alhier benoemd de heer A. de With Hendrikzn., ter voorziening in de vacature, ontstaan door den heer H. G. Kooi. Door het gemeentebestuur zijn alhier nu bij de scholen borden geplaatst, met het verzoek niet harder te rijden dan 20 K.M. per uur. Door den Raar dezer gemeente is de rekening van inkomsten en uitgaven over 1923 als volgt samengesteld: Bedrag der werkelijke ontvangsten: Gewone f 49974,191/2, buitengewone f 101972,70, totaal f 151.946,861/2. Bedrag der werkelijke uitgaven: Gewone f 5866,92 1/2. buitengewone f 101.793,06, totaal f 161494,241/2, een batig slot van f 179,05, een nadeelig sal do van f 87,43. Wordt alzoo in totaal een nadeelig saldo van f 8543,38. De colecte voor het Roode Kruis, gehouden in de gemeenten Lopik, Jaars veld en Wilige-Langerak, heeft opge bracht de som van f 59,96. D e collecte voor den gewapenden dienst in deze ge meente heeft opgebracht de som van f 1,54. Berkenwoude, 24 Oct. Alhier is opge richt een Dansclub met ongeveer veertig leden, welke staat onder leiding van den her G. van der Wouden te Lekkerkerk. Glessen-Nieuwkerk, 24 Oct. Met het oog op de aanstaande huisslachtirgen, worden belanghebbenden er aan herin nerd, dat hiervan minstens vier dagen van te voren aangifte moet geschieden ter gemeentesecretarie alhier. Evenais vorige jaren is de pulp- vaart weer in vollen gang. Dagelijks ziet men beladen vaartuigen de Uiessen bin nenkomen. 't Is jammer, dat de prijs van deze campagne zoo abnormaal hoog is, ware dit niet het geval, dan zou nog veel meer door de landbouwers ge kocht zijn, dar het een uitstekend voe dingsmiddel voor het vee is. ingezonden McdedccUngcn. MIJNHARDT 8 Staal Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Zenuw-Tablsttsn 75 ct Laxner-Tablettsn 60 et. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. AMEIDE. Tegenwoordig 0 leden. Afwezig de heer B. Streefkerk. Voorzitter Weth. W. A. van Kekum, Loco-Burgemeester. Na opening met gebed werden de no tulen der vorfge vergadering gelezen, wel ke onveranderd worden goedgekeurd. Twee ingekomen stukken werden door den secretaris voorgelezen en voor ken nisgeving aangenomen De voorzitter: We krijgen thans punt 1 deragenda: Benoeming van een lid voor de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, wegens periodiek aftre den van den heer G. de Jong. B. en W. hebben op de aanbeveling ge plaatst de heeren G. de Jong en L P. de Jong. Hierna krijgen we stemming en verkrij gen beide heeren 3 stemmen. Een tweede stemming bracht denzelfden uitslag. Bij de herstemming die daarop volgt staken de stemmen eveneens. De voorzitter: We zullen thans door het loO)es lissen en verzoek ik het jong ste iitflfte heer v. d. Zouwen, te loten. Het lot wijst dan den heer A. P. de Jong aan voor de commissie. De voorzitter: Thans krijgen we punt 2: Gratificatie politie voor de Jaarmarkt. Evenals vorige jaren stellen B. en W. voor de politie voor hun bewezen dien sten op de Jaarmarkt een gratificatie van.f 2,50 toe te staan. Wie wenscht hier het woord over? Niemand? Dan is dit aangenomen. De heer Van Gent: Welke politie wordt daarmee bedoeld? De voorzitter: Dat is de nachtwaker en de gemeentepolitie; vorige jaren had den we er nog andere politie hij, maar nu hebbefi ze het samen afgewerkt. Aan de orde is nu: Wijziging begroo ting 1924. Aangezien er geen geld meer beschik baar is om eventueele posten te voldoen, stellen B. en W. voor, na toelichting door den secretaris, de begrooting toi een ge zamenlijk bedrag van f 950 te verhoogen. De voorzitter: Wil een der heeren hier het woord nog over? Wenscht een der heeren daar nog steming over? Niet? Dan is aldus besloten. Thans krijgen we het moeilijkste punt nog wel, daar nu aan de orde is Vast stelling begrooting 1925. De heeren hebben allen d& begrooting gezien, dus ik vertrouw, dat ze haa ral len bestudeerd hebben en we thans tot de behandeling kunnen over gaan. We hebben een nadeelig saldo van f 4161,86. Het burgemeesters-salaris is thans gebracht op f 2400 en dat der wet houders op f 240, van den secretaris op f 2439,28 en de gemeente-ontvanger op f 714. De heer De Boer: Het is nog al eens gewoonte, mijnheer de voorzitter, dat er gelegenheid gegeven wordt voor algemee ne beschouwingen. Ik zou dan in het kort even over de begrooting willen spre ken. Dan moet ik zeggen, ik heb de be grooting bestudeerd; zij maakte bij mij den indruk als sober en zuinig samen gesteld. Wie eenigszins meeleeft in den toestand waarin de gemeente verkeert, ziet nog zooveel dingen, die nuttig zijn, welke tot heden nog niet gesteund werden. Ik bedoel, all er eens subsidie ge- vraagd wordt, voor het Groene Kruiz, en dat zal licht wel gebeuren, zou ik gaar ne zien, dat daar thans met de begroo ting rekening mee gehouden werd. Aan gezien ik zelf lid van het Groene Kruis ben en ik gezien heb, dat de begrooting erg sober en zuinig opgesteld is, zal het me als lid van het Gr. Kr. toch moei lijk vallen om steun te vragen, maar als het lijden kon, was ik er sterk voor. De voorzitter: Aangezien De Boer in het midden brengt als het lijden kan, ja, dan moet ik zeggen, als dat zoo was, 'dan ging ik er Volkomen mee accoord, maar zooals De Boer ook zegt, is de financieele toestand zoo, dat er weinig gedaan kan worden, dus daar moeten we rekening mee houden, want dit is inderdaad zoo. Heeft den heer Den Boer nog wat, dan kunnen we met u eerst afwerken en zqo lid voor lid. De heer Den Boer: Dan zou ik de vrij heid willen hebben u te verzoeken voor te lezen volgnumer 3. De voorzitter: O, dat gaat over op brengst Burg. Stand. In 1923 heeft dit opgebracht f 23,05, thans hebben B. en W. geraamd op f 1Q0. De heer Dep Boer: Zou dat niet wat stijf hoog zijn. De secretaris licht even toe dat in ver band met de verleden jaar plaats gehad hebbende verhooging, van trouwkoeten en gezien de werking na dien datum, dit bedrag veilig op f 25 per. kwartaal ge raamd kan worden. De heer Den Boer: Ik heb zoo nu en dan een post ontmoet, die aan den la gen kant was, deze post van f 100 kwam me zoo hoog voor, vandar dat ik er even naar vraag. De voorzitter: Nog meer heeren iets. De heer Den Boer: Van no. 3 heb ik niets meer, wel van no. 25. De voorzitter: Dat loopt over rente- kapitaal f 45, dat is de opbrengst van rente van f 1200 van Nationale schuld brieven, die in 1890 gekocht zijn. De heer Den Boer: Ja, ik wou het heb ben over die f 1200. Ik ben geen man, die bekend is in financieele zaken, maar doen we hiermede de gemeente niet te kort? We hebben f 1200 uitstaan tegen 2 1/2 pet. en we moeten zelf geld leenen tegen 5 a 6 pet.; is het niet te doen dat geld in 16 lossen en aan den anderen kant af te lossen. De secretaris licht even toe, dat de koers van de Nat. Schuldb. misschien ongeveer 60 pet. bedraagt, wat bij inlos sing misschien 5 a f 600 zou kosten en zou zoo het middel erger zijn dan de kwaal. De heer Den Boer: Nu, dan doen we het niet daar is niets aan te verdienen, en u Van Gent? (Gelach). Ik had ook nog opgeteekend no. 17. De voorzitter: Dat handelt over ge meenten, die te zwaar belast zijn op on derwijs, naar art. 68 L. O.-wet. De secretaris licht even toe dat gem., die zooals Ameide en Tienhoven te zwaar belast worden, volgens art. 68 voor subsidie in aanmerking kunnen ko men. De heer Den Boer: Dan had ik nog volgn. 94. De voorzitter: Voor verlichting, onder houd enz. f 1000. Vorig jaar is er voor uitgetrokken f 935. Vorig jaar is er voor uitgetrokken f 935 De heer Den Boer: Is het daar niet mee voldoende, we krijgen toch niet meer licht. Het leek me zoo vreemd; er is toch nooit een besluit genomen om meer lichtpunten aan te leggen. Wat be doel B. en W. er eigenlijk mee. De voorzitter: Indien er meer lichtpun ten aangelegd moesten worden, hau die post hooger moeten zijn. Indien het voor- deeliger kan, zal B. en W. het niet opma ken, maar er is al eens sprake geweest van een lichtpunt Benodendama en ver leden jaar hebben we dat aan de Sluis dijk gehad, maar dan behoeft telkens de begrooting voor zulke kleine dingen niet gewijzigd te worden. De voorzitter: Heeft de heer Den Boer nog iets. De heer Den Boer: Ik heb nog opge teekend no. 103. De voorzitter: Dat is hoofdstuk open bare werken; is verleden jaar f 250 voor uitgetrokken, thans f 300. We hadden verleden jaar een voorstel Den Boer om de wegen wat meer te grin den en daarvoor hebben ws meer grind noodig. De heer Den Boer: Wij raadsleden, die er bij geweest zijn, kunnen ons nog her inneren, die onverkwikkelijke geschiede nis, waar toen besloten werd meer grind aan te schaffen en niet uitgevoerd werd. Dat B. en W. nu in plaats van f 250 f 300 op de begrooting geplaatst hebben juich ik toe, want de bedoeling is dan toafr meer grind te koopen. De voorzitter: We weten niet wat het grind kost, we hopen met minder klaar te wezen. D.hr. Den Boer: Ik was nog maar half waar ik wezen wilde, maar die gemeente- grind komt altijd zoo laat, alle wegen worden al gegrind, maar van gemeente wege is er nog geen sprake van. Als hij, die ze varen moet, niet vroeger kan, la ten we ze dan besteden en dan wta vroe ger laten komen. De voorzitter: B. en W. hebben dit al besproken. De heer Den Boer: Indien de grind be steed wordt, bepaal dan van uiterlijk half October. Do yorozitter: We zullen de zaak be- spreken. Den Boer nog iets, De heer Den Boer: Ja, ik zou graag No. 176 eens hooren. De voorzitter: Dat is een post onvoor ziene uitgaven, geraamd op f 1523,64 1/2. De heer Den Boer: Ik ben begonnen te zeggen, dat de begrooting somber ge stemd is, nu heb ik die post gezien van f 1523,64 1/2 onvoorziene uitgaven. Als we nu zien de algemeene sociale toestan den, zou het me zeer verheugen indien in die post iets gevonden kon worden in het belang der gemeenschap, mis schien voor het Groene Kruis of iets anders. Dan heb lk nog een post gezien van f 400, die de gemeente betalen moet voor 2 personen uit de gemeente, die ergens de H.B.8. bezoeken. Dat is Iets dat stemt me minder prettig. Toen ik verleden jaar ëen voorstel deed om f 150 beschik baar te stellen voor het herhalingsonder- wijs, om de meisjes wat meer te laten leeren, als gewoon kousenstoppen, toen was er geen geld. Het Rijk legt de ver plichting op en je kan betalen Mochten we hier uit leeren om ook gemeentelijk een verdraagzame houding aan te nemen. De voorzitter: Aangaande onvoorziene uitgaven is het goed er bij de begrooting rekening mede te houden, dat onvoorzien niet zoo gauw uitgeput is. We zien het nu alweer, dan moet telkens de begroo ting herzien worden. De heer De Vrome: Ja, de Boer heeft me het gras al voor de voeten wegge maaid, mar dat hindert niet, wat hij ge zegd heeft, behoef ik niet meer te zeg gen. Maar ik heb aangeteekend no. 27 Vergoeding Rijks Openh, Onderwijs, ik bedoel de schulden die de gemeente aan het rijk helfeft, hqe zijn die ontstaan? De secretaris licht toe, dat in de eer ste plaats daaraan heeft meegedaan de salarisverhooging der onderwijzers. Tij dens den loop der eerste verhooging moest weer een afzonderlijke verhooging aan de onderwijzers worden uitbetaald en zoodoende zgjn we in een schuld ge komen van f 3000 welke we in drie jaren af kunnen doen. De heer Den Boer: Moet er nog rente van betaald worden ook aan het rijk of zijn ze zoo royaal dat dit niet behoeft? De'secretaris: Neen, dat behoeft niet. De heer De Vroome: Ik was van mee ning dat het ontstaan was door te veel aan de onderw. uit te betalen De voorzitter: De begrooting geeft in eindcijfer aan een inkomst en uitgaaf van f 51590,201/2. Wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen De voorzitten*: We zijn aan de rond vraag gekomen. Heeft een der heeren nog iets. De heer De Vrome: Ik zou wel een» willen vragen hoe of het met het pad langs den doelakker, is het al in wer king. De voorzitter: Die zaak is in onder zoek. Als het kan zullen we de volgen de vergadering mededeeling doen. De heer Den Boer; Ik heb nog even de aanbesteding der gracht in mijn ge dachten, maar daar we nu zien, dat er al weer werkloozen komen, wat licht nog wel niet beter zal worden, en de werkloozen den weg naar het raadhuis (en zeer terecht), goed weten te vinden, zou het uitbaggeren der gracht een goe de werkgelegenheid zijn voor die men- schen. We zouden in een clausule vaat kunnen leggen, dat de aannemer de werkloozen er bij móet nemen. De voorzitter: Dat is'voor een aanne mer bezwaarlijk; je krijgt dan men- schen bij je, die er heel niet mee op de hoogte zijn; alle hout is geen timmerhout Het zou voor een aannemer schadelijk zijn Je kan er kwalijk schoenmakers aanzet ten. De heer Den Boer: Dat behoeft niet, de schoenmakers zijn niet werkloos. Het is natuurlijk niet gemakkelijk voor een gemeentebestuur, maar die taak is niet gemakkelijk indien ze hun werk serieus opnemen De voorzitter: We kunnen aan den aan nemer een verzoek doen, maar hij moet toch feitelijk baas zijn De heer Den Boer: Ik heb op dit ge bied het vertrouwen in Weth. Van Gent, mag ik die eens naar zijn oordeel vragen. De heer Van Gent: Ik zou willen vra gen is het verplichtend als een lid mijn oordeel vraagt, om mijn oordeel te zeg gen. De hëer Den Boer: Ik verzoek het om te doen aan u. De heer Van Gent: Het zou tekort doen aan de kwaliteit van den voorzit ter. want die is de man om je meening tegen te zeggen; ik wil me daar niet tus- schen stellen en we zijn nog niet zoover ook. De heer Den Boer: Ik bedoel in geen enkel opzicht iets kwads. U hebt mijn volle vertrouwen en ik 'zou u in alle ge moedelijkheid willen vragen, wat denkt u van mijn denkwijze, ik bedoel de moge lijkheid om de werkloozen van den dijk te houden en natuurlijk geschikte krach- ten. De voorzitter: We hebben die zaak be sproken en Van Gent gaat met mijn ziens wijze mee. De heer Van der .Zouwen: Wordt er ook een tijd bepaald wanneer dat werk klaar moet zijn. De voorzitter: Zeker, anders zou het soms te lang duren. De heer Van der Zouwen: Het is toch maar e<?n heel klein werkje, dat best door menschen aangenomen zal worden die het self opknappen, dar behoeven we toch zoo lang niet over te praten. De heer Van Gent: Ik heb al zoo een en ander gehoord, maar dat zal wel door een 3 of 4 man aangenomen worden, die het zelf uitvoeren, dus dan vervallen de werkloozen vanzelf. Ik wil wat anders in het midden brengen en wel is er aan ge dacht om alleen inwoners te laten in schrijven. De heer Den Boer: Een werkje van f 200 of f 250 zullen geen vreemden voor komen. De heer Van Gent: Ik kan meteen mee- deelen, dat het werk' zooals ik nu ver nomen heb, niet groot is en de kosten mee zullen vallen. Streefkerk heeft daar in de vorige vergadering al op gedoeld. De heer Den Boer: Gebeurt het dan goed zoor als u gedacht had? "De heer Van Gent: We zullen gestand doen wat er beloofd is. De heer Den Boer: Als we dan een termijn van 5 weken stellen, kan een man of 3 of 4 wel klaar komen; ik had niet eens een vast plan voor de werkloozen. De heer Van Gent: En mijn bedoeling van daar straks was om niet een tus- schenschakel te vormen tusschen spreker en den voorzitter. De heer Den Bóer: Maar ik'heb het den voorzitter eerst gevragd, niet waar? Ds heer Van Gent: Ja, dat ia aoo. De voorzitter: Heeft niemand iets meer? Dan sluit ik de vergadering. Misgesprongen - Te Vlaardin- gen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad op het Nederlandsche stoom schip ..Kedoei" van den Rotterdam- schen Lloyd, liggenden aan de le Nederl. Coöp. Kunstmeststoffen fabriek. De arbeider P. van Roajr, die meende getroffen te zullen wor den door een overzwaaienden mer kel, deed een sprong achteruit en sprong daardoor in het diepe ruim van genoemd sohip. Hij was on middellijk bewusteloos en had een gi>ote hoofdwond bekomen. De ont boden geneesheer achtjte den toe stand zoo ernstig, dat hij in het ziekenhuis opgenomen moest wor* den. Zonder tot bewustzijn geko men te zijn, is hij Woensdag aldaar overleden, v. R. was 31 jaar, ge huwd, en woonde te Rotterdam. Aangehouden. De Rotterdam - sche politie heeft aangehouden den tos werkman J. F., den varensge zel T. K vrouw C. v. B. en den varensgezel V. T., allen zeer goede bekenden van de politie. Zij worden er van verdacht eenigen tijd gele den te hebben ingebroken in de zuive fabriek te Haveïte, en daar uit de brandkast f 4500 te hebben gestolen. Zij waren in het Alg, Polit'ehlad gesignaleerd Bij een huiszoeking te hunnen huifze op den Sch:edamschen Dijk en Delft - actievaart ïwerd een geheel nieuw huisraad en nieuwe kleeren aange troffen. De aangehoudenen blijven alle schuld ontkennen. A ai varing Op de rivier te Rotterdam, ter hoogte van «de Feyenoordkade, heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het Rijnschip ,,Alida Helena", schiptjer C. (Klein, gesleept door het stoomschip ,,En- selie", en de zandbak 70. van. de firma L. Volker te Sbedrecht, die gesleept werd door de s'eepboot ..Schoonhoven". Het Rijnschin kreeg belangrijke averij aan den voorsteven en maakte water Het \b met pompen- drijvende gehouden en naar den wal ges eept. Het zal naar een werf gebracht worden Verschil van leeftijd. Een 82- jarige weduwe têTPortsmouth (En geland) is dezer dagen in het hu. welijksbootje gestapt met een 29 arig jongmensch uit Norfolk. Men heeft niet nagelaten het paartje te ondervragen. De liefde, aldus verklaarde de bruid, bestaat niet alleen uit kussen of omhelzingen. Er besftaat geen zuiverder liefde dan die van een moeder voor haar zoon. Ik# wag alleen, ik verlangde naar gezel - schap; ik houd van hem en hij van mij, geloof ik. En de bruigom zei: Ik Kou van haar zooals ik van mijn moeder zou houden. Bestaat er een -zuiver der gevoel? Ik geloof, dat wij ge lukkig zullen worden, als men ons met rust laat. De Inbraak te Leiden. In verband met de inbraak in de juweliers- en goud smidswinkel ran den heer M. Ridder in de Donkerstraat te Leiden, heeft de poli tie opgesloten een broer van den juwe lier, die tot korten tijd geleden bij deren werkzaam ia geweest. Er zijn tegen hem ernstige verfnoedens gerezen, dat hij zich met een nagemaakten Lipssleutel toegang tot de winkel heeft verschaft en den diefstal heeft gepleegd. Reeds heeft de politie verschillende huiszoekingen gedaan o.a. in Oegstgeest en Den Haag, doch deze hebben geen re sultaat opgeleverd. De verdachte blijft hardnekkig ontkennen, doch bij de poli tie heeft zich iemand aangemeld, die per tinent verklaard heeft, dat hij den ver dachte Zondagavond omstreeks 10 uur, met een koffertje uit den winkel Leeft zien komen. Het is komen vast te staan, dat het ontvreemde, waaronder 600 gouden rin gen, een waarde van ongeveer f 13 000 vertegenwoordigt. Ingezonden Mededeelingen. voordat Uw verkoudheid ontaardt Ut een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening.Neem de kleine oorzaken weg en voorkom aL dus de groote gevolgen met de ve»- zachtende en genezende Akker's

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 5