Schoonhovensche Courant ssiL in den TWEEDE BLAD STADSNIEUWS. Kerknieuws. GEMEEN TERAAÜS VERGADERINGEN. Hoestsiropen Gemengd Nieuws. van de van Maandag 27 October 1924 - No. 4884. De Omroep. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. jai Laat U niet me kwellen door spierpijn, stramheid, rheumatiekè Wrijf die pijn dadelijk weg met Akker's Kloosterhalst Gemengd Nieuws. vraoht heeft weer een 'nader onderzoek ingesteld ten huize van de wed-. Van Bu ren. Werkelijk werden nog gereedschap pen er vervaardiging van valsch bahkpa- pier gevonden en in beslag genomeïu l)e officier van justitie Mr. van Tricht, uit Dordrecht, en de majpor der rijksveld- wacht, "hebben £ich naar Nieuwland bege ven-om verder een onderzoek ter plaatse in te stellen en zij hebben den grónd in den tuin laten omzetten, teneinde afge werkte bankbiljettenin een kist of berg plaats. op te sporen. Steeds ijverig wordt allerwege door dé politie bedt onderzook ingesteld naar de uitgifte van valsche bankbiljetten; tot dus ver is dit vruchteloos. Men vermoedt, dat de inval bij de valsche munters te vlug is geweest, want vele schuldeischèrs, die varkens aan gebrs. Van Buren geleverd hebben, zijh nog niet betaald.' Zii beloofden tegen Nieuwjaar te zul len betalen, dan word hun uit Amerika een erfenis van drie ton uitbetaald. Dag en nacht worden huis en erf van de wejluwé Van Buren door de politie be- De heer L. de Beer ia als raadslid aangewezen 'in de vacature H. A. Looijen. Stolwijk, 27 Oct. Zaterdagavond gaf een gezelschap artieten van den cursus „Pilinie" onder leiding ran Mr. Carteren Miss Cor- rina volgens aanplakbiljetten alhier een uitvoering. De tent was maar middelmatig bezet, al was de uitvoering meer bezoek waardig geweest. Niet alleen werden op voortreffelijke wijze proeven van bekwaam heid geleverd op het gebied van goochel kunst, gedachtelezen, buikspreken en an dere artistieke handelingen, maar er waren ook een paar kunstrijders bij het gezelschap die door hun toeren op het rijwiel de ver bazing der bezoekers in niet geringe mate wisten op te wekken. Er is doofde bezoekers veel genoten van de uitvoering en te ver wachten is dat die Zondag wel een grootere toeloop gehad zal heoben. Toen de metselaar Mulder alhier vrijdagavond van zijn werk te Berkenwou- de huiswaarts keerde, loopende naast zijn rijwiel, kwam van f enuvergestelde rich- jing een wielrijder '.under licht aangereden, mot het ge*o'.it Mulder tegen den grond werd gesiui^.., waar hij hulpeloos bleef liggen. De wielrijder naar wiens naam wordt gezocht, keek niet naar den gevallene om. De verwonding aan de knie was van dien aard, dat Mulder per rijtuig muest wor den vervoerd en dat de dokter noodig oor deelde dat opname in de wijkverpleging te Gouda noodzakelijk was. Krimpen a.d. Lek, 27 October. -/ ,}ag wa8 het de laatste maal, dat do heer J. Groeneveld Cs., als organist dor Herv. Kerk optrad. Door Da. J. v. d. Plassche werd de scheidende organist harteliRr toegesproken. De metaalbewerker F. de Hon, had het ongelijk een wegspringend stuk ijzer tegen hét hoofd te krijgen, waardoor hij een gapende hoofdwond bekwam. Terstond moest geneeskundige hulp worden in- In het Sociëteitsgebouw, werd hier vanwege de electrische centrale te Dordrecht een demonstratie van electrische toestu.len gehouden. Verschillende stofzuigers, ver warmingstoestellen, kookpannen, enz. werden gedem unstreerd. Deze demonstratie 'was hoofdzakelijk om de vele gemakken der toestellen voor de gezinnen te doen zien en op die wijze de suoomleverantle van de Centrale te verhoogen. Het geen wat vertoond werd en 4e onderhoudende vertelling was een bezoek overwaard. Jammer dat de belangstelling niet grooter was. Nieuw-Lekkerland, 27 October. Door den commissaris der Koningin is tot zetter herbenoemd de heer B. Pot en benoemd de heer D. de Haan. - De directie van de Rcederij op *de Lek heeft besloten ^ij het veerElshout- Kinderdijk buitendijks een autogarage te doen bouwen. Ouderkerk a.d. IJssel, 27 Oct. Vrijdag morgen kwam zich ter gemeente-secreta rie aanmelden de alhier domiciliehouden- de schippersknecht, L. B., vgena overlij den te Rotterdam was ingeschreven op 13 dezer. Mep meende daar bij het opha len van een drenkeling zijn persoon te herkennen en ook zijn familieleden bleken in dien waan te hebben verkeerd. Aldus werd hij geboekt als overleden en begra ven als L. B., terwijl hij in levende lijve la. De verbetering van het overlijdensre- gister te Rotterdam wordt thans aange vraagd. De Gymnastiekvéreeniging» „Oefer ning Kweekt Kracht" hield haar half- jaarlijksche vergadering. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werden de'notulen voorgelezen dóór den secretaris, welke werden goed gekeurd. Daarna volgde rekening en ver antwoording van den penningmeester, welke sloot met een batig vsaldjo van f 42,92. De voorzitter dankte beiden, pen ningmeester en "secretaris, voor het bij houden der boeken. Hierop volgde de bespreking over de zaaluitvoering, welke voorloopig werd vastgesteld op 18 December a.s. Nadat nog een en ander ter tafel werd gebracht, sloot de voorzitter de vergade ring. Nleuwerkerk a.d. IJssel 27 October. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. 0.. van der Wees, is Vrijuag- avond in de kleine z^al van den heer Joh. Boerop, de Najaarsledenvergadering van de afdeeling Nieuwerkerk a.d. IJssel der Zuid-Hollandsche Vereenijgiijg „Het Groene Kruis1" gehouden. Ouder gewppnte was de opkomst gering, niettegenstaande huis aan huis het convocatiebiljet wasbe- zoigd: slechts 23 van de pl.m. 450 leden nadden de presentielijst geteekend. De voor zitter deelde mede, dat naar aanleiding van een bespreking in de vorige ledenvergade ring over het al of niet aangesloten blijven aan de Zuid- Hollandsche Vereeniging straks de heer Bakker uit Voorburg, lid van het Hoofdbestuur, het woord zou voeren. Stel lig zou de opkomst veel grooter zijn geweest als hieraan bekendheid had gegeven kun nen worden. Als ingekomen stuk was alleen de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering, die gehoud&n zal worden a.s. Vrijdag fe Rotterdam in de Diergaarde. Als afgevaaraigden werden gekozen de heeren d#. A. M. van den Berg en P. Karrem&n. De aftredende bestuursleden, de heeren G. HogewPg, W. van Waasbergen en F. in 't Hout, werden met bijna algemeene stem men herkozen. De voorzitter benoemt als commissie tot nazien der kas de heeren Adr. de Wit, K. v. d. Weijden en G. de Jong, en als commissie tot inspectie van het materi aal de heeren C. A. Dijksman, Joh. Boerop en P. v. Reeuwijk. Nu verkreeg de- heer Bakker het woord. De geachte spreker be tuigde zijn dank voor het hem in de gele genheid stellen nier nogmaals het woord te mogen voeren. Heeft hij vroeger gesproken over wijkverpleging en tuberculosebestrij- I ding, thans zal hij spreken over de instel lingen door „Het Groene Kruis" In het le- i ven geroepen of ingesteld, waarvan de af- deelingen directe of indirecte voordeelen kunnen genieten. Spreker vertelt van de I moeder- en bakercursussen en van huis- I zorg en geeft practische wenken, die zeker tot een goed resultaaj leiden. Verder krijgt de vergadering te hoóren over wijkverple ging, tuberculosebestrijding en ziektever- pleging en de subsidies die het Kijk, de Provincie en (of) het Hoofdbestuur van „Het Groene Kruis" "daarvoor geven. Ver der wordt gesproken over het ziekentrans port, den ontsmettingsdienst enz, Uit het applaus ^leek voldoende, dat de geachte spreker had voldaan en het woord van dank, dat de voorzitter hem bracht was een woord van en voor alle aanwezige®. Over afscheiding werd niet meer gesproken, doch aan het bestuur werd voorgesteld zoo spoedig mogelijk in een ledenvergadering een en (of) ander in behandeling te nemen. Wat bij de rondvraag door den heer Van der Weele naar voren werd gebracht, n.l. de mogelijkheid om wat kennis te krijgen in dó verpleging van zieken, zal door het be stuur onder de oogen worden gezien. De heer Kalisvaart deelde mee, dat de Centrale Vereeniging te Utrecht daarvoor en op an der gebied lantaarnplaatjes beschikbaar heeft. De magazijnmeester klaagde, dat nog zoo vaak materiaal gehaald wordt zonder bon, afgegeven door den dokter of éón der bestuursleden. Het bastuur had hem vroe ger reeds gemachtigd zonder bon materiaal te weigeren, nu werd het nog eens herhaald Alleen in spoedeischende en buitengewone (b.v. in den nacht) gevallen wordt eoh uit zondering gemaakt. 2. De dokter is alge meen bekend en de bestuursleden zijn "A. C. van der Wees, G. tiogeweg, A. C. Koolmees, W. van Capellen, A. Dijksman Cz., F. in 't Hout, dr. N. R. Slop, J. Terdu en W. van Waasbergen zij wonen in verschil- De eeriste Locomotief. De eerste locomotief te wereld, de „blazende Bill'', zooals zij werd genoemd, bevindt zich in het (Ken sington 'Museum te Londen. Voor het Duiteohe sfpQorwagmueeum in Mlincheü is thans een getrouwe na bootsing van deze eerste locomotief vervaardigd, die wij hierboven af beelden. De oprichter van het DuiitsGhe museum heeft met de nieuwe aan winst werk0i ijk een tochtje gemaakt Daarbij was de machinist gekleed in het ouderwetsche kostuum, dat bestond uit een soort gekleede jas, en den hoogen hped. Ook de stoker tuum. Zoo werd de tocht gemaakt, tuum. Zoo werd te toch gemaakt, die natuurlijk op de film werd otp genomen en in de bioscopen ver toond wordt. lende deelen der gemeente en déheer A. 0. 1 Koolmees In de onmiddellijke nabijheid van het magazijn. Bergambacht, 27 Oct. In de h< gen ten geiueentehuize alhier gehuuden openbare vergadertip .van den raad de zer gemeente, werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. dat de heer G. van den Berg de be noeming heeft aangenomen als lid van de schoolcommissie; b. dat Gedeputeerde Staten goedkeu ring hebben verleend aan het door den raad op 30 Augustus j.l. genonfen comp- tabiliteitsbeslpit; c. dat de Gedeputeerde -Staten de. ge meente-rekening over 1922 hebben goed gekeurd; d. dat Burg. en Weth. den 27en Sep tember de kas van den" gemeente-ontvan ger hebben nagezien, welke een bedrag aanwees van f 7218,82 1/2 en welke zq in orde hebben bevonden; e. dat zij ook de kas van het gem.-elec- trisch bedrijf hebben nagezien $>n in orde hebben bevonden; f. dat zij de kas Van do vereeniging woningbouw „-Volksbelang" hebben nage zien en deze op een klein verschil na, in orde hebben bevonden; Een voorstel van Burg. en Weth., om aan de wed. A. Aalhuizen voorwaardelijk vergunning té verleenén tot het slaan van een pomp enz. in de Dorpsstraat werd goedgekeurd. Tevens werd vastgesteld de uitkeering aan bet bestuur van de Bijz. Lagere School op grond van art. 101 der lager onderwijswet, dienstjaar 1920. Vervolgens werden goedgekeurd: eanl- ge comptabiliteitsbesluitende rekening van het Algemeen Armbestuur; dienst jaar 1923j de begrooting van het alge meen Armbestuur, dienstjaar 1925. Tot lid "van het Armbestuur, wegens het periodiek aftreden van den heer J. Voorsluijs, werd de aftredende herbe noemd met algemeene stemmen. Een voorstel van Burg. en" Weth., in zake verhaal van de pensioensbijdragen op de gemeente-ambtenaren werd goed gekeurd. ting en de begrooting van" het Gem.-Elek trisch Bedrijf wor het dienstjaar 1925 vastgesteld en werden Burg. en Weth. door den raad gemachtigd om enkele hoo rnen en een deur en een kozijn te dpen verkoopen. Uitgebreid raadsverslag in een volgend summer. g. dat er van den A. N. W. B. een adres was ingekomen, waarin verzocht werd, de wegen te willen verBreeden. h. dat er een schrijven Was ingekomen van den heer G. Romeijn, directeur tan kinderkoor, verzoekende om een schoollokaal -in gebruik te mogen nemen, hetwelk door den raad werd goedge keurd. Langerak, 27 Oct. Door den burge meester is een openbare raadsvergade ring uitgeschreven tegen Woensdag a.s.r des voormiddags tien uur. Lekkerkerk, 27 Oct. Door de boeren wordt in deze gempente zeer veel kracht voer bijgekocht. in .deze week is tenmin ste een repectabel aantal kilo's aange voerd, waarvan het vervoer aan veie handen werk heeft verschaft. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen Wiskunde K I, is geslaagd de heer L. A. Versprille alhier. AMMERSTOL, 27 Oct. J.L Vrijdag avond hóeft de arfd. „Bergambacht-Am- pierstoi" van het „Groene Kruis" een al gemeene ledenvergadering gehouden ten huize van mej. de wed. Stuurman, al hier. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had, verzocht hij den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen lezen, waaraan deze voldoet en die zonder op- of aanmerkingen worden goed gekeurd en vastgesteld. Hierna las de secretaris het jaarver slag voor, inhoudende een algemeen over zicht over de in het afgeloopen jaar plaats gehad hebbende gebeurtenissen de vereeniging betreffende. Vervolgens deed de penningmeester re kening en verantwoording van zijn beheer gedurende het afgeloopen jaar. Boeken en bescheiden werden nagezien en in or de bevonden. De voorzitter dankte de beide heeren voor hun richtig beheer. Bij de gehouden bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van de heeren A. Zanen Pz. alhier en J. A. A Dilkens en G. Buising, beiden te Berg ambacht woonachtig, werden de drie genoemde personen herkozen. Allen na men de benoeming aan. Nadat nog eenige-besprekingen had den plaats gehad, om eventueel een wijk verpleegster aan te stellen, doch waartoe men niet kon overgaan wegens den fi- nancieelen toestand, sloot de voorzitter de vergadering. De belangsteling van de zijde der le den was zoer matig. J.l. Vrijdagavond kwamen twee per sonen per fiets de Kerkstraat afgereden met een tamelijke vaart. Op den hoek van de straat gekomen, waar intusschen de' snelheid waarmede gereden werd, wei nig verminderd was, kwam op dat mo ment een hond den hoek omzetten en ge raakte onder het voorwiel van den heer W. den H., waardoor deze kwam te val len en over den grond werd geslingerd. Voorzichtigheid dient door de wielrij ders zeer wel in acht genomen te wor den. Schoon hoven, 27 Oct. Lid Sohattingscommis8ie. De heer J. Kortland heeft aan B. en W. beficht, dat hij een eventueele benoeming tot lid der Schattingscommissie voor de Inkom stenbelasting niet zou kunnen aanvaarden. In verband daarmee bevelen B. en W. thans aan den gemeenteraad ter be noeming tot lid der Schattingscommissie aan, den heer R. Bron. De viroouwlng der Geref. Kerk. B. en W. hebben vergunning verleend tot het verbouwen der. Geref. Kerk aan de Koestraat. Weesouden ieref. Wewhuls. De aan beveling voor de benoeming van vrepa- ouders aan het Geref. Weeshuis van de regenten van dat weeshuis aan den gemeehteraad is als volgt: 1. G. Temminck en echtgénoote. te Leerdam, 2 P. Kabel en eentgenoote, te Gorincbem Kaasmarkt. Op de Zaterdag alhier gehouden kaasmarkt was de aanvoer 18 partijen wegebde 8000 K G. Gestempelde f 71—76, Ongestempelde f 72-76. Handel matig. WATERSTAND, v.m. 1.64 m.0.12 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kbn: Meteorolog. Instituut te De Bilt.» Naar «waarneming in den morgen van Maandag 27 October. Verwachting tot Dinsdagavond: meest matige, wellicht tijdelijk krachtige zuide lijke zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenig regen, zelfde temperatuur. Krimpen a.d. Lek, 27 Oct. Een extra collecte, in de Herv. Kerk gehouden, heeft ruim f 90 opgebracht. Groot-Ammers, 27 Oct. Bij de Zater dagavond gehouden stemming voor twee notabelen, zijn herkozen de heeren Heim. Schep en van der Wolf. NIEUWPOORT. Hedenmiddag vond de raadsvergadering plaats. Aanwezig alk leden. Voorzitter, de burgemeester, dg heer G. B. Fortuin. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd - vast- geateld. Ingekomen zijn de navolgende stukken a. van Ged. Staten goedkeuring van het raadsbesluit tot verhuring van een stuk bouwland aan N. Verheü; b. mededeeling van Ged. Staten, dat aan de gemeente Nieuwpoort. ingevolge de wet van 24 Mei '97 op 81 De€. '24 zal worden uitgekeerd een1^bedrag van f 281.42. c. goedkeuring door Ged. Staten van de gemeenterekening oven het dienstjaar 1922, aanwijzend in ontvang een bedrag van f 28,796 04 voo* den gewonen en f 6000 voor 'dón buitengewonen dienst, in ujtgaaf, een bedrag van f 26.448.14 voor den gewonen, en van f 6,000 voor ded. buitengewonen -dienst. Ea ie aldus een batig saldo va f 2447.96>/i, d. rapport van den keuringsdienst voor waren in het district Dordrecht, over bet derde kwartaal 1924. Al deze stukken worden voor keanisge- ving aangenomen. De voorz. deelt mede, dat B. en W. heb ben opgenomen de boeken en kas van den gemeente-ontvanger. In kas werd bevonden een bedrag ad f4741. Voor kennisgeving aangenomen. Tot zetters voor de directe belastingen zijn door den Commissaris der Koningin benoemd de heeren J. van Vliet en D. van Harte. Ingekomen is een schrijven van J. den Beste, waarin hij meedeelt, af te zien van zijn plan tot koop van een stukje gemeente grond en lievei' de vastgestelde recognitie te willen betalen. B. en W. stellen voor om aan A. den Boer 'te verhuren een stukje gemeente grond, de z.g. vuilffishoup, ad f2.50 per jaar. De heer Heijkoop: Het maakt onder scheid hoe groot het stukje is. De Voorz.: Niet grooter dan nu de vuil nis hoop is. De heer Heijkoop: Maar als het afge damd wordt. De Voorz.: Het moet worden genomen zooals het thans te, dat is begrijpelijk. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. - Ingekomen was een verzoek van C. Looija .rd om te mogen huren een stuk gemeente- grond, groot 6X6 M. gelegen buiten den wal «n een houten huisje op te richten teneinde daarin sigaren te kun nen fabriceeren. B. en W. stellen voor op dit verzopk gunstig te beschikken, en het stukje grond te verhuren voor f 10,- per jaar. De voorz. zegt, dat de heeren misschien al gezien hebben, dat het gebouwtje er al staat. D^f komt omdat Looijaard al direct kohv beginnen met het vervaardigen van sigaren en waar da man het goed gebruiken kan met zijn gezin, hebben B. en W. hem toestemming verleend Tim in afwachting van de beslissing vap den gemeenteraad vast het huisje op te rich ten, alles op eigen risico. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Besloten wordt aan de Wed. W. Kuijl te verhuren de gemeentewoning, waarin nu woont A. Ceton, voor den prijs van f5. per week Zij krijgt tevens het recht op erfpacht gedurende 65 jaar van een stuk tuingrond achter het huis, om daarop te doen plaatsen een kaaspakhuis. De erfp.ichtsom zal bedra gen f 10 per jaar, onder voorwaarde, dat, als, om weiïe reden ook, de huur van het huis mocht afspringen, de erfpachtsom au tomatisch verhoogd wordt tot f 150.- per jaar. Ingewilligd wordt een verzoek van W.'Broere, dat een stukje gemeentegrond achter het huis van bakker Van Eijk, dat deze huurde van de gemeente, op zijn naam wordt overgeschreven. Op verzoek van Ged. Staten wordt besloten dat eenige technische wijzigin gen zullen worden gebracht in de Ver ordening op de keuring van vee, vleesch en vleeechwaren. De voorzitter deelt mee, dat het Dage- lijksch Bestuur een onderzoek heeft in gesteld naar de mogelijkheid om een weegbrug op te richten, waarnaar in een vorige vergadering door het lid Van den Dool gevraagd was. B. en W. hebben een paar opgaven gekregen, waaronder er een was, die als volgt luidde: f 682 voor de weegbrug en f 260 voor het huisje. De ze brug was echter al Yoor den oorlog aangeschaft. Een opgave, die pas binnen kwam van een firma uit Goes, gaf aan voor de weegbrug f 1200, voor het huisje f 675 en als het dan in metselsteen- ge heel van Waalklinkers zou moeten wor den uitgevoerd, daarenboven nog een bedrag van f 85. De kosten voor een weegbrug moeten dus worden gesteld op een bedrag van f 2000. B. en W. adviaeeren om tot het oprichten van een weegbrug niet over te gaan. Zij hebben de overtuiging, dat het de gemeente meer gold zou kosten dan ze zou ontvangen, dus dat ze er bij toe moest leggen en dan ten tweede, waar zou eeh geschikte plaats te vinden zijn. De weegbrug zou dienen te worden ge plaatst aan de haven en zou daar schier voortdurend onder water Staan, wat voor het toestel niet voordeelig zou zijn. De heer Heijkoop: Dat. heb ik wel gfr- zegd, dat het een groot bezwaar zou zijn, dat de weegbrug telkens onder water zou staan. - De heer Baron: Maar de kosten wegen ook zwaar> De heer Van den Dool: Een geschikte pléats zou wel te vifiden zijn, b.v. voor dat magazijn bij den dokter. De voorzitter: Het zou toch wensche- lijker zijn om haar op de Haven' te bub- ben De heer Vermeulen: De plaats doet er niet erg toe, in Schoonhoven is de^ brug wel bij het spoor. De voorzitter: Maar dan de kosten nog. Is u ervan verzekerd, dat de kosten er uit zullen komen De heer Van den Dool: Wat zal ik daar nu alleen van zeggen. Ik ben van oordeel, dat het de kosten makkelijk zal opbrengen! Reken nu b.v. de Waag. Wat heeft die niet weinig gekost en ze brengt nu toch heel wat op. Wat werd er nu niet een pulp verreden. De voorzitter: Wordt dat dan over de brug gedaan Vroeger geschiedde het toch wel ter maat. Het gebeurt in Groot- Ammérs ook wel eens, dat er een schip kofnt, dat mei wordt gewogen. De. heer Van den Dool: Maar dat is vanwege de kosten. De voorzitter: Ja, als dat dan ook hier zal gebeuren. De heer Vermeulen: Ik geloof niet, dat de pulp het hem zou doen.-maAr dat we het meer van het stroo moeten hebben. Ik geloof wed, dat er meer stroo zou aan komen, als er een weegbrug was. De heer Van den Dool: Tien jaar gele den kwamen er hier .haast geen varkens aan, an nu. Maar tien jaar geleden was er de gelegenheid niet en nu is die er weL vandaar het verschil. (ffordt vervolgd.) Ingezonden Mededeelingen. voor Kinderen Mijnhardt's Borithonlnjalroop 60c Mljnnardt'» Thijnulroop 75c Anca-Sirooo (bij Kinkhoeal) f 1 75 Bij Apothekers en Drogisten. Ernstige aanrijdingen. Gieter- middag hadden op den Mulder- straatweg twee ernstige aanrijdin - gen plaats. Het eerste ongeval be trof een aanrijding op de Vinke- bryg, waarbij twee kinderen van den heer K. te Diemen in de Mui- dervaart werden gereden. Demotor, bleef aan de brugledning hangen. Alle personen werden door omfitan- ders gered. Het publiek nam tegen den motorrijder een dreigende.hou ding aan, zoodat hij het hazenpad koos. De duo-rijder werd naar de politie overgebracht. We vernemen, dat beide heeren onder den invloed van sterken drank waren. Het tweede ongeval had bij de Merwedekanaalbrug plaats, en daar bij werd een 12-jarig jongetje van den brugwachter E-, die plotseling den weg overstak, door n luxe auto overreden. De bestuurder reed aan vankelijk doior, doch een motor - rijder wist hem dit te beletten door zijn motor voor den auto te werpen. Het jongetje werd naar Dr. Der Kinderen overgebracht, die een schedelbreuk en lichamelijk letsel constateerde. Met een auto is hij naar 't Burgerziekenhuis te Amster dam vervoerd. Verdronken. Des1 avonds is in de Vliet te Voorburg, nabij de Wij- kerbrng, de ,19-jarige B. uit Leiden overboord geslagen en korten tijd daarna levenloos opgehaald: Na een huiszoeking. De 22 jari ge E. W. en de 23-jarige J. M., werden door de rechtbank te Leeu warden buiten vervolging geste d ter zake der diefstal met braak ten kantore van de brandstoffenhande - laars Van der Noord en Kuperus aldaar. Vrijdagmiddag werd op aandringen van de politie opnieuw een huiszoeking gedaan ten huize van W. Daarbij kwam nog zqoveel aan het licht, dat de officier van justitie opnieuw overging tot de 'arrestatie van W. Inmiddö.s was M. reeds overgebracht naar Zuid- Laren, in verband met een diefstal van een rijwiel te Vries. Kind verbrand. Te Ambt Del- den is een kind van O. in den kin derstoel in brand geraakt. Het is aan de brandwonden overleden. Verdronken. Te Terneuzen is het 5-iarig dochtertje van een in een woonschip verblijvende familie over boord gevallen en verdronken. 't Kan eigenaardig loppen in dp wereld. Bergen en heuvelen ontmoeten101- j kander niet, zegt men wel eens, j maar menschen komen elkaar Steeds tegen. Het geval in Delft is zoo omge- veer weer vergeten. Mientjo, die een nacht in de -kast doorbracht op de school, omdat ze vergeten was, denkt daar niet meer aan, en speelt weer even lustig op straat. Maar ze wou toch niet meer naar de school terug waar ze was apge- sloten èn giing daarom naar een an dere school. Ook do onderwijzeres voelde er niet veel voor om naar die school terug te gaan. Zij werd daarom overgeplaatst naar een andere onderwijsinrichting En zie nu. wat gebeurde. Mien!je en haar vroegere onder wijzeres znn op precies dezelfde sóhool terecht gekomen. Wat zullen zij verbaasd gestaan hebben, toen ze elkaar zagen. Mien je "«heeft het niet erg prettig gevondén. ""dunkt ons, maar cr.k haar onderwijzeres zal sip gekeken hebben. Wat- er «nu geschieden moet, is een raadsel Of neen, toch niet. Stil laten zitten, dunkt ons. Vergeten en vergeven. Een din$ is zeker: ons wereldje is zoo klein, dat we elkaar toch niet ontloopen kunnen. Daarom moeten we er op-uit zijn, om anderen van dienst te rijn OMROEPER^ OUDERKERK a.d. IJSSEL. Do voorzitter zal slechts met enkele woorden het betoog van den heer Stam beantwoorden. Werd het vorig jaar 'tVer zoek om de begrooting rond te zenden bij de raadsleden toegestaan, en eveneens het verzoek dit jaar, om de begrooting vergezeld te doen gaan van een toelich ting, thans wenscht de heer Stam een exemplaar der itegrooting voor elk raads-^ lid. Dit zou edbnwel zooveel zorg onkos ten met zich brengen, dat hieraan ook uit bezuinigingsoogpunt niet te denken is. Wol wil hij trachten het volgend jaar de begrooting nog vroeger an te bieden, zoodat elk raadslid b.v. vier dagen gele genheid erlangt er kennis van te ne men. Overigens heeft do voorzitter met be vreemding kennis genomen van do opmer- kingen van den hoer Stam, die noch in het licht der voorgedragen cijfers, noch in dat van het batig saldo dor vorige re kening van meer dan f 20.000 eenig be staansrecht vinden. Do begrooting bestaat in hoofdzaak uit vaste posten, gegrond op de laatst gedane uitgaven. Blijkt te veel geraamd, dan blijft het geld in kas om het voordeelig saldo te vorgrooten blijkt te weinig geraamd, dan wordt een suppletoir besluit genomen tot stijving. Men hechte daarom niet te veel waarde aan de posten oener begrooting, die im mers slechts ramingen zijn, en niets meer. Met de rekóning is dat wat anders dan heet men te doen met vaste cijfers, waaruit gevolgtrekkingen zijn te maken. Wat nu betreft de salarissen en de pensioenbijdragen, het is van algemeene bekendheid, dat Ged. Staten de betrok ken besluiten tot verlaging der wédden en vermindering der pensioenlasten, in welvarende gemeenten genomenniet hebben goedgekeurd. Is dat misschien wel 't geval geweest in min of meer nood lijdende gemeenten, overigens heeft dat college te dien opzichte een beslist afwij zende houding aangenomen. Eventueele voorstellen zouden bepaald niet worden i goedgekeurd. Wat de salarissen betreft van burge meesters, secretarissen en ontvangers in deze provincie, het is B. en W. vertrou welijk bekend, dat voor Ide gemeenten waar samenvoeging van betrekkigen ge schied, zooals hier een herziening aan hangig is bij Ged Staten. Hierop is niet vooruit te loopen, maar afwachten gebo- det. Vfccder heeft de "heer Stam eenige cij fers g»notmd, die voor"'t oogenblik niet zijn na \e gian. Zoo is b.v. de tractements verkoogirvg *an een ambtenaar met f 500 onjuist. Zeker is eenmaal, dat men met een post vooi onvoorziene uitgaven van f 900 a f 1001 totaal falikant zou uitko men. B. en W. achtten de verlaging van het vermenigvuldigingscijfer van 2 tot 1 de beste politiek. De raad volge hun voor stellen. Zij zijn volgens de Gemeentewet belast met het beheer der gemeentefinan- ciën en dat is maar goed ook, want in een klein college, met de leiding dezer za ken belast en vertrouwd, komt men eer der tot overeenstemming en is vastér lijn te verwachten, dan in een groot college als de Raad, waar ieder zijn eigen inzich ten blijkt te hebben en uitspeelt. De vaststelling der begrooting is aan den raad, maar het beheer der financiën is bij B. en W., die daarvoor de verantwoor ding hebben. De heer Van Zwienen gaat voor een groot deel met het door den voorzitter gesprokene mode. doch zou niet keuren, dat enkele posten onveranderd b- bleven, alleen omdat Ged. Staten toch beroep op de Kroon openstaat. niet zouden goedkeuren. Immers kunnen deze voorstellen een vorm van protest zijn. Wanneer deze niet ter kennis van Ged. Staten komen, zouden deze zeggen „waarom verlagingen, het gaat goed, we hooren geen klachten." Voorts vindt spr. het niet in den haak, dat verlagingen van salarissen niet toegestaan zouden worden aan gemeenten, waar de financiën wat rooskleuriger aanzien hebben. Wat heb ben deze gemeenten dan misdaan? Waar om deze verschillen? De heer J.Hoogendijk vindt deze be sprekingen vooraf overbodig. Straks bij de behandeling der afzonderlijke posten kan men toch met zijn voorstellen ko men. De voorzitter wenscht op te schieten, en gaat over tot voorlezing van do ver schillende posten, Bij den post „wedde commies ter se cretarie" maakt de heer W. de Jong de opmerking, dat dienstjaren in vorige be trokking niet mogen worden meegere kend bij de vaststelling i'an deze wedde. Aangezien volgens hem de titularis werd benoemd in 1920 gelden vanaf dat jaar 2 1/2 dienstjaren. De voorzitter zegt, dat de benoeming is geschied 29 Mei 1915; later heeft de be- trokkene om een andere titulatuur ver- j zocht, welke is toegestaan, maar in zijn boetrekking en dienstjaren natuurlijk gee nerlei verandering gebracht. De opmerking is dus onjuist. De heer A. J. Boogaerdt zegt, aanmerking ten vorige jare door hem ge maakt, op den post van f 160 voor kan- toorhijur enz. van den ontvanger .tenge volge waarvan gewijzigde omstandigheden door hem wordt ingetrokken. I)e heer J. de Jong Cz. zou dit salaris willen jterminderd zien, wegens het heb ben vjj.li neven-betrekkingen. Do /Voorzitter zegt, dat een dergelijke wijziging in overweging is genomen door God. Staten voor de heele provincie. Bij den post aankoop boeken enz. zegt de heer W de Jong,dat hij dikwijls ter vermeerdering van zijn kennis de meeste medewerking van den voorz. ondervond wanneer hij daarvoor ter secretarie in- zagê vroeg van een of ander. Echter gold dit niet het bekende /tverfc van Prof. Op- penheim „Het Nederlandscbe Gemeente recht". Dit kon de voorz. niet afstaan. Zou het nu niet gewenscht zijn een twee de exemplaar aan te schaffen voor de le den, die dit eens zouden willen inzien. De voorzitter zegt, dat hij inderdaad dit werk gaarne ten allen tijde tot zijn onmiddellijke beschikking heeft. Het is een werk, waaraan hij veel heeft te danken. Aanschaf fing van een tweede exemplaar acht hij niet gewenscht, ook al omdat een te ver wachten herdruk uitbreiding en verbete ring zal hebben ondergaan. Voorts is het voor een goed gesiteerd man toch ook geen bezwaar, om zich dit werk aap te schaffen, als hij meent, den inhoud te kunnen bevatten De hoer W. de Jong zou nog willen, dat ook eon of twee exemplaren van het Provinciaal Blad onder do leden circu leerden en vraagt nogmaals al is het voor slechts een paar dagen, het boek iOppenheim. heer J. Hoogendijk zegt, dat, wan- hij voor zich in de situatie van De Jong zich bevond, hij zeker dit boek zelf kocht. Bij den post wedde van den gemeente veldwachter stelt de heer W. de Jong voor dezen post met f 228 te verlagen. Wordt verworpen. Alleen de leden Stam en De Jong stemmen voor. Bij volgnummer 53 stelt de heer W. de Jong voor dezen post te verminderen met f 12,50, aangezien de rijksveldwachter Rodenburg (die dit bedrag als gratifica tie ontving) bereids den dienst heeft verlaten. De voorzitter zegt, dat door een besluit van den vorigen raad bij dezen post het uitstervingssysteem wordt toegepast. Waarom nu de begrooting veranderd voor dit gering bedrag, dat immers toch niet wordt uitgegeven. Het voorstel wordt niet gehandhaafd. Bij den post straatverlichting deelt de voorzitter mede, dat door het G.E.B. te Dordrecht de volgende wenk in d zaal „Harmonie" een demonstratie wordt ge geven betreffende het gebruik van electri- citeit voor huishoudelijke zaken, als stof zuigers, melkkokers, waterketels, ka chels, strijkijzers enz., waarbij tevens de opmerking wordt gemaakt, dat voor ge bruik boven een zeker aantal K.WH re ductie wordt gegeven. De heer Van Zwiene maakt hierbij de opmerking, dat hij een soortgelijke bepar- ling ook voor de kleine industrie zou willen toegepast zien. Voor huishoudelijk gebruik wordt reductie gegeven bij een bepaalde afname, de groot-industrie krijgt zijn K.W.U. voor luttele enten, waarop ook de klein-industrie wanneer zij boven een vastgestelden norm gaat, geen rèductie? Bij volgnummers 42 en 43 stelt de heer Stam voor de ambtenaren 8 1/2 pGt. van hun pensioenpremie te laten betalen, ook voor oudere ambtenaren. De voorzitter ontraad dit, omdat hier voor een vorig raadsbesluit weer zou moe ten worden ingetrokken en de Raad al dus zijn eigen positie zou verzwakken La ten de zaken zich van zelf ontwikkelen en de Raad niet telkens andere besluiten nemen. Er behoort stabiliteit te zijn. De heer J. de Jong «egt ten vorige jare reeds over deze 81/2 pCt. te hebben gesproken; of de gemeente noodlijdend is of niet, dit moeten de belastingbetalers betalen en daarom ondersteunt hij .het voorstelStam. De heer W. de Jong zegt, dat bij met goedkeuring door Ged. Staten toch altijd De heer Evegroen wil liever verminde ring der opcenten, desnoods met als ge volg een tekort op den dienst. Immers een overschot op den dienst mag den sohljn verwekken voor rooskleurige financieels toestand; toch staat het niet onomstoote- lijk vast, dat zoo'n gemeente niet nood lijdend zou kunnen wezen. De heer A, J. Boogaerdt acht het al reeds een flinke stap In goede richting, dat het vermenigvuldigingscijfer van 2 op 1 is gebracht. Laat eerst getracht worden dit geheel weg te werken, dat werkt over de heel linie en komt alle aanslagen ten goede. Na oen uitgebreide discussie wordt het voorstel tot verhaal van 81/2'pCt. der pensioenpremie van alle ambtenaren in stemming gebracht, wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor het voorstel stemden de leden L. Stam, W. do Jong, J. de Jong, P. Honkoop en Chr. van Zwienen. De heer W. de Jong stelt daarna voor den post van f 5 te schrappen zijnde sub sidie aan de instelling der exa,mon-com- missie voor het politiediploma. Alleen do leden W. do Jong en L. Stam Een voorstel van denzelfde om de bij- drago aan de politieschool te Hilversum gr oot f 25, doen vervallen, gaat den zelfden weg. De heer L. Stam wil bij een post waar in o.m. begrafènisrechten zijn genoemd, een vraag stellen, welke in geen verband staat met deze begrooting. Zij betreft de weigering om bij een sterfgeval van iemand, elders wonend, geen vergunning te verleenen tot het plaatsen van een bouten of steenqn gedenkteeken met in schrift De voorzitter zegt, dat aan vreemde lingen slechts gelijke rechten als de in gezetenen kan worden verleend. Een steen mag slechts op eigen aangekocht graf. Een doos wordt toegelaten, maar is feitelijk ook buiten de verordening. De heer W. de Jong maakt by den post uitgaven voor het steigerhoofd de opmer king, dat het besluit tot het aangaan van de leening ten behoeve van de vernieu wing van dit steigerhoofd, genomen is in een beslotam vergadering, wat z.i. niet zou mogen geschieden De voorzitter 'zegt, dat hij zelf heel goed weet, wat al dan niet mag en de heer De Jong zich dan ook vergist. In comité is de ze zaak slechts even aangeroerd, om den Baad vooraf te polsen. Ten bewijze leest de voorzitter het gereed liggend officieel besluit voor, hetwelk bedoelt een leening groot f 5000 aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 5 1/2 pCt. met een jaar- lijksche aflossing van f 250 of veelvou den daarvan, aanvang in 1925. In stemming gebracht wordt het ont werp met algemeene stemmeja aangeno- Bij den post subsidie aan Oudercom- missieën vraagt de heer G. Vuijk inlich tingen.' De voorzitter zegt dat deze ,post dient tot tegemoetkoming in de onkosten, welke deze commissie heeft, wanneer zij de be zoekers op de ouder-avonden een kop kof fie of oen sigaar presenteert. De post subsidie van f 50 aan de Land stormcommissie vindt bestrijding bij den heer W. dé Jong. Hij stelt voor deze te schrappen. In stemming gebracht, zijn slechts de stemmen dor leden W. de Jong en Chr. van Zwienen voor het voorstel. Bij volgnummer 135 wedde van den ge- meepte-geneesheer, stelt de heer J. de Jong voor dezen post te verlagen van 'f 800 tot f 600. In naburige gemeenten wordt ook geen hooger bedrag uitgekeerd. Na eenige ^discussie stelt de voorzitter voor om niet ruw weg een beslissing door te drijven, maar eerst eens nadere infor maties in te winnen, 't Gaat toch werke lijk te ver, om zonder bijzondere aanlei ding iemands inkomsten aan te tasten. toen bakboord passeeren. Hoogstwaar schijnlijk zij daarbij de twee schepen tegen elkaar aangezogen, met het gevolg, dat het anker van het stuurboord-voorschip van de Rijnstroom de Rembrandt aan bakboord, midscheeps'en 2 meter boven de waterlijn trof, hetgeen een flinken deuk in de huid van de Rembrandt ten ge volge had, erwijl het voorschip van de Rijnstroom licht beschadigd werd. Naar men begrijpen kan, verwekte de aanvaring, vooral aan boor i van de Rembrandt, waar vele toeristen en pas sagiers voor Java waren, nog al con sternatie, doch onmiddellijk kon kapitein G. Booon vaststellen, dat er geen gevaar voor passagiers of goéderen bestond De Rembrandt stoomde dus ook verder lang zaam naar IJmuiden op, om daar nadere orders af te wachten. Het TLs. Rijnland draaide onmiddellijk na de botsing in het Noordzeekanaal om en keerde naar Amsterdam terug. Hier werd het schip in zeer korten tijd gere pareerd; op de beschadigde plaats op hpt voorschip werd een cementen bekisting aangebracht en om 6* uur vertrok het s.s. opnieuw naar zee, met Leith als plaats van bestemming De Rembrandt is van IJmuiden naar Amsterdam teruggestoomd; de passagiers bleven aan boord. De bedoeling zat voor, hier volkomen zekerheid te krijgen om trent den omvang der schade, in 't bij zonder om na te gaan of er ook nog een scheur in de scheepshuid was gekomen. Na gerepareerd te zijn is het schip gis termorgen vertrokken. Bandieten. Op den weg naar Clon- tarf, twee mijlen buiten Dublin, werd een postauto door bandieten overmeesterd Zij reden eerst met de auto weg, doch lieten hem een eind verder staan De po litie was intusschen' gewaarschuwd, en patrouilleerde op den weg. Zij wist de beide bandieten te ontdek ken, toen deze in een open tramwagen de stad Dublin trachtten binnen te, ko men. Bij een poging hen te arresteeren schoten de, bandieten hun revolvers op de politiemannen leeg. Er werd echter niemand van hen ge wond. Bij een zijstraat sprongen de ban dieten van den wagen en wisten tusschen de menigte te ontsnappen. Een hunner was echter dóór een schot van de politie gewond en werd gearres teerd. De buit, een aantal paketten en brie ven met geldswaarde, werd in haar ge heel in de tram teruggevonden. Verduistering. De gemeente-politie te Leeuwarden heeft proces-verbaal opge maakt tegen den penningmeester van de afd. Leeuwarden van de Federatie van Sigarenmakers, verdacht van verduiste ring van een belangrijke geldsom ten na- deele van de kas zijner vereeniging. Door ijzererts getroffen. In het ach terruim van het stoomschip Nijland, lig gende in de Maashaven -te Rotterdam heeft de havenarbeider M. G. V., stukken ijzererts, die uit een bak vielen, op het lichaam gekregen. Verwond aan de rech terheup en inwendig gekwetst, is hij, na verbonden te zijn, naar zijn woning ver voerd. Verzet tegen de politie. Te 's-Gra venhage hebben eenige agenten op de Voldersgracht den bij de poliie ongunstig bekend staanden S. P., ter zake van mis handeling van een agent, aangehouden Toen P. zich achtervolgd zag, klom hij over een schutting van het bouwwerk de „Bijenkorf". De agent volgde hem en raakte daar slaags met den man,Ten ge volge van dezen vechtpartij liep de agent eenige verwondingen' op, zoodat hij zich onder behandeling van den dokter van den geneeskundigen dienst moest steden. De verwondingen bleken evenwel üfot j ernstig te zijn. Een andere a^ent, die zijn collega te hulp kwam, kreeg een Ingezonden Mededeelingen. Op vrije voeten. De, in verband met den in 1918 gepleegden moord op Gerrit v. d. Oever te Scheveningen, onlangs ge arresteerde Rotterdammer G. G., die ten tijde van den moord in Sceveningen woonde, is door de justiie in vrijheid ge steld, nadat gebleken was, dat hij met den moord zelf niets te maken heeft ge- Een zelfde besluit wordt genomen ten j kwetsuur aan zijn link< opzichte van het voorstelVan Zwienen tot opzegging der bijdrage aan de werk- loozenkassen. De heer Svegroen komt nog eena terug met zijn voorstel tot verlaging dor opcen ten voor bebouwde eigendommen. Na ampele discussie wordt besloten eerst eens te zien, hoe de zaken zich zul len ontwikkelen in den lffop van het dienstjaar. De heer Van Zwienen wilde een scher pere regeling betreffende de recognities voor het gebruik van hot steigerhoofd, ook voor de schippers. Uit de discussie blijkt, dat andere leden van meening zijn dat zich hierbij groote bezwaren zullen voordoen. Na behandeling ook der ontvangsten en speciaal der uitgaven, wordt de be grooting in stemming gebracht en aange nomen met 9 tegen 2 stemmen, die der heeren Stam en W. de Jong, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. het heerlijk verwarmend wrijf middel dat direct M behaaglijke verlichtin g geeft en afdoend geneee.i Po aroom pot rem X gram 90 «mat Alom 1 Potua 50 gr. f I 100 gr. f 1.75 nog Lijk opgehaald. Uit de Deffshaven- sche Schie te Rotterdam, ter hoogte van de Craandijksraat, is opgehaald het lijk van den schippersknecht J. van D., die vermist werd van het klipperschip Twee Gebroeders, liggende aldaar. Stroopers. De rijksveldwachters van Weert en Néderweert wilden des nachts in het jachtveld nabij Maarheeze 3 wild- stroopers met den lichtbak aanhouden. Op hun sommatie, te blijven stéan, losten de stroopers eenige schoten; een der veld wachters werd licht verwond. Een stroo- per werd dadelijk gearresteerd; de twee anderen zijn 's middags te Budel aange houden. Aanvaring. In hel Noordzeetglnaal tusschen de Hembrug en Velzen, heeft een aanvaring pRtats gehad, tusschen het s.s. Rijnstroom van de Hollandsche Stoom bootmij. en het s.s. Rembrandt, van de Stoomvaartmij. Nederland. Beide schepen waren op de uitreis; de Rembrandt was op den voor de Indi sche mailbooten gebru-ikelijken tijd, 12 uur, de vrachtboot Rijnstroom om 12.40 uit Amsterdam vertrokken. De broer van den juwelier en goud smid Ridder in de Donkersteeg te Lei den, die werd gearresteerd als er van verdacht, zich aan de inbraak in den goudsmidswinkel van zijn broer te heb ben schuldig gemaakt, is op vrije voeten gesteld. Dreigbrievenschrijver. De politie heeft' gearresteerd en naar Arnhem over gebracht B., uit Binxperlo, die zich aan het schrijven van dreigbrieven heeft schuldig gemaakt. Hij had onder vreese- lijke bedreigingen het dèponeeren van f 500 op een bepaalde plaats geëischt. Toen hij het pakje kwam halen, werd hij geknipt Vlechtenknlpper. In de Schooter- boschstraat te Rotterdam heeft een man een lok haar afgeknipf van de 13-jarige J. B., welk meisje daar op de hoek van de Teilerstraat stond. Een ballon-angeluk. In de Brussel- sche voorstad*Sint Pieters Jette zou een wedstrijd van Belgische militaire lucht ballons worden gehouden, waarvoor vier mededingers waren ingeschreven. Toen de eerste ballon even na den middag op steeg, stak er plotseling een rukwind op, met gevolg, dat het tegen een der gashou ders van de gasfabriek geslingerd schuit je kantelde een een tier inzittenden, de 36- jarige kapitein Van Huys'se, van ongeveer 30 meter af op den grond plofte. Hij was onmiddellijk dood. Zijn helper, luitenant Mayer, die eveneens, gewond was, wist zich aan de touwen vast te klampen, ter wijl de ballon met duizelingwekkende snelheid de hoogte inging en zeewaarts af dreef. Luitenant Mayer landde tegen den 'avond te Nazareth op 15 K.M. ten Zui den van Gent De wedstrijd werd afgelast. Auto bekneld. Zaterdagmorgen is te Amsterdam een lichtgebouwde auto tusschen twee tramwagens be- kneid geraakt en ernstig beech. digd. De auto reed op de We zijde in de richting van de Sa tistraat. achter een wagen vq,n 8. Op de brug bij het Tulpswl^l waar het nog al smal is, wilde auto de tram links passeeÉ^^ de richting van de Sarphaj kwam een wagen van, lijn 3. chauffeur zag dezen wagen te| en wi'de toen nog tusschen del framö doorschieten, wat mislukf De auto werd ernstig bescha de achterwielen werden ven de treeplank en het ^dak carrosserie zijn geheel in elka drukt'. De bestuurder en een la die in de auto zaten, liepen kwetsuren op. Een heldin. In „de omad van Parijs heeft een Russisch M arbeider een dramatisch verloor poging tot inbraak gedaan bij u weiier. rl De vrouw des huizes hoorde moer aan de luiken. Toen de god pmid daarop de deur opende om j zien wat h'ervan de oorzaak wa, werd hij onmiddellijk bij de kc? gegrepen. Zijn vrouw snelde hem te hull maar kreeg van den indringer-if hevigen stomp tegen de borst; dat zij van den kpldertrap viel. If lusschen ging de worsteling ;tü schen de beide mannen voort, wa bij de. juwelier ernstige verwondih gen aan gezicht en handen opHerJ Mevrouw was er echter in weer op de been te komen eb geladen revolver te hoi en- r Bemerkend, dat haar man bijl aan het eind van zijn krachten 1 gekomen, schoot zij den inbrek zonder meer dood. Doodgereden. Te Rotterda I stak een man, op een rijwiel gez I ten, voor een motorwagen van lij fi den^Bergweg over. Zijn fiets we I door den motorwagen aangered©| tengevolge waarvan de man viel met het hoofd tegen de straat a.of j Met een gebroken schedel werd 1 I naar het ziekenhuis gebracht, wa. I hij bij aankomst reeds overledi bleek. Hotelbrand. Te Apeldoorn het hotel-pension ,,De Bleeke Hoert! van den heer W. van Essen, gefl I gen aan den Elspeterweg bij I kleine Bleeketrmeer, in de beid van het Uddelermeer, door él bekende oorzaak uitgebrand. H| steenen gebouw was met een riei dak gedekt. Het inwendige bevcP veel timmerwerk, zoodat het vul snel om zich heen kon grijpen, was niets mogelijk iets te redde. Verzekering dekt de schade. Motor ontploffing. In de ren'abriek van de firma Gebrs. kobs te Meppel heeft een motor-od ploffing p aats gevonden, waarbl de werkman G. van V. ernstig a<J hoofd en beenen \e verwond In zorgwekkenden toestand is man per brancard naar het ziekèl huis vervoerd In de machineka zijn alle ruiten gesprongen. Revolverheld. Terwijl tw<1 fhinee'zen. in de Delist raat te R<| ■erdam twistende waren, kwam een derde Chinees aangeloopen, een revolver te voorschijn haal<J een schot loste en den Chinees C een dér twistenden, in den li| kerschouder trof De man is in. 1 ziekenhuis verbonden. De da bleef onbekend en ontkwam. De schilderijendiefstal te Dusselddj De vermoedelijke daders* van schilderijendiefstal ui het "museum Duseldorf zijn, nadat zij de noodige at wijzingen aldaar hadden gedaan, Amsterdam teruggebracht en ingesloti in het huis van bewaring, totdat fora! liteiten betreffende bun uitlevering in«| de zullen zijn. Een der beiden, Huppert j echter dezer dagen overgebracht naar

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2