s I g Uitslag. ZEN 3 G NIEUWSBLAD VOOR ZU1D-H0LLAND EN UTRECHT. Woensdag 29 October 1924. 56e Jaargang SJESSËSêli SBSSESëli I Tel. 151 No. 4885 F E U I L L E T O N. Om Eer en Leven. Plaatselij'ke Berichten. Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. EEKSTE BLAD. Buitenlandsch Overzicht. (Wo At vorvcü^J) derlandsche id. van smaak. Ivangt geed- :l 10.15 p. I. jaren, Indian n, Mantels, ms enz laat onderstaand i vakkundige en prima ide S ander 5 uur, ter olie. ach dien dat 1.00 1.10 1.7© Hoogstraat rTakstraai gfr- ï»- van III. Een nieuwe misdaad? Een groote ontroering mankte van de geheele stad meester, toen morgen het gerucht de ronde deed, len tegen tien Januari wordt ont ruimd. Zooala men weet, wérd Keulen door Engelsche troepen bezet. Er is sprake van, dat wanneer de ont ruiming op tien Januari doorgaat, de Engelsche troepen worden over gebracht naar de zone van Coblenz. SCHOOBHOVÏMSCHE COURANT. 9 >n de nhouen’’ cknecht. gebroeders A. en J. van Wijngaarden al hier, is door dezen onderhands verkocht aan den heer P. van den Dool Wz. alhier' Tot buitengewoon dienstplichtigen van de lichting 1925 zijn alhier aangewe zen B. de Jong, H. Ros, A. Burger, H. Rehorst, W. Verwaal, J. Schilt, G. de Vos, G. Ooms, W. G. van Steenis en T. Stuurman. De bouwman G. R. alhier vond Zon dag een mestvarken van bijna 400 pond dood in ajn hok. Streefkerk, 29 Oct. Tot gewoon dienst plichtigen voor de lichting 1925 zijn be stemd G. van den Berg, A. de Bondt, A. de Haan, A. Muilwijk en J. Simons. Tot buitengewoon .dienstplichtigen W. Kore- vaar, H. Spek, H. Sprong, A. A. Nat zijl, M. H. Kromhout van der Meer, T. Nieuwpoort, J. de Vries, J. Heijkoop, T. Holleman, J. van der Graaf en G. Ooms. Zaterdagavond hield de Ijsclub j van au gwnvuvm- „Willem Barendtsz” alhier haar alge- de gemeentelijke be- meene jaarvergadering. oning Albert woonde nntn ri feit en, die den Koning ontvingen, kennen, doch» nu leeg was. De autoritei ten werden onmiddellijk gewaarschuwd, politie en recherche werden in dienst ge steld, telegrafisch werden bevelen van 1 aanhouding gegeven en geen uur na de ontdekking werden alle stations bewaakt, gingen overal agenten rond en jaagde men op het ontsnapte wild. De dagbladen gaven bulletins uit, die overal met gre tigheid werden verslonden, signalemen ten werden verspreid en voor den mid dag was reeds een belooning, van dui zend gulden uitgeloofd voor dengene, die dusdanige aanwijzingen gaf, dat de aan houding van den misdadiger daarvan het gevolg was. De menschen, die naast en tegenover het huis woonden, uit welks kelder de gang gegraven was werden aan een streng verhoor onderworpen. Men kwam zoo doende evenwel niet veel te weten. Zij konden alleen zeggen, dat sinds eenige weken het huis bewoond werd door men schen, die zich met de buren niet ophiel den. Men had nu en dan een flinke jon ge kerel het huis zien uit- een binnen gaan. Het signalement van dezen per soon werd zoo goed mogelijk vastgesteld en men kwam er vrij spoedig achter, dat dit niemand anders geweest kon zijn dan Jozef, de gediende van jonkheer de Gan- nal. Ook zijn ópspftring werd verzocht. Evenwel, alle moeite was tevergeefsch. Ofschoon de politie overal met de uiter ste waakzaamheid de wacht hield en al les naspeurde, zij kon niet alleen geen spoor van den ontvluchten moordenaar ontdekken, maar ook onmogelijk met ze kerheid vast stellen, wie degenen geweest waren, die de Gannal hadden voortge holpen in zijn vlucht. Zijn bediende, goed, maar er moesten meer personen geweest zijn, menschen ook met geld, want het stond tamelijk wel vast, dat een van de gevangenisamb tenaren was omgekocht. Immers de bevrij Het hoofd van de politie wilde hierin niet berusten. Hij maakte gebruik van de bekwaamste detectives, doch dezen hadden nog niets kunnen ontdekken. Nu juist veertien dagen na den dag, waarop jonkheer de Gannal het schavot zou hebben moeten bestijgen, liep hij in zijn werkkabinet op en neer. „De moordenaar moet nog in het land en misschien wel hier in de stad zijn”, mompelde hij, hij heeft niet weg kunnen komen.” Hij trok aan het schelkoord en den binnentredenden agent vroeg hij „Is mijnheer Smith op het bureau.” „Neen mijnheer, maar hij heeft juist door de telefoon gevraagd of u hier was. Wij hebben bevestigend geantwoord en hij is zeker op weg hierheen.’ „Het ie goed. Als hij komt, verwacht ik hem dadelijk.” De agent vertrok en de hoofdcommis- saris mompelde: „Als Smith mij spreken wilde, heeft hij vast het een of ander ontdekt in ver- üfeand met de beruchte ontvluchting.” Toen na tien minuten de detective voor hem stond, vroeg hij dadelijk: „Welnu, nog altijd geen spoor gevon den?” „Misschien; ik heb in ieder geval iets ontdekt, wat met de zaak in verband kan staan „Vertel op, wat is het?” „Ik heb een koetsier gesproken. De man beweert, dat hij ’s avonds laat, in den nacht, dat de moordenaar ontvlucht te met zijn rijtuig een heer en een dame reed tot dicht bij de gevangenis.” „Hm, dat kan van belang zijn.” „Temeer daar die heer niemand anders geweest kan zijn dan advocaat Mener.” „De verdediger van de Gannal, maar dat is inderdaad belangwekkend. En de dame?” „Wat zal ik u zeggen. Zeker weten doe 8. W. N. VAN NÓOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Postch. en Girodienst 18763. Lopik, 29 Oct. Van de lichting 1925 behooren tót de gewoon dienstplichtigen F. Bosch en D. Verhoef, en tot buiten gewoon dienstplichtigen W. T. Verhoef, A. C. Spelt, W. den Hartog, F. A. Veu- ger, G. A. van Vliet en A. J. Veen-' vliet Tot heemraad van het Waterschap Lopik, Lopikerkapel en Zevenhoven is gekozen de heer G. Benschop Gz, in de vacature van den heer W. A. Ben schop. Bij sommige landbouwers in deze gemeente staat al een gedeelte van het vee op de stallen, omrede er hier weinig gras meer in de weiden ligt en het erg drassig is vanwege de vele regens. Bergambacht, 29 Oct. De oude pasto rie, thans bewoond door drie gezinnen en in eigendom tosbehoorende aan de ik het niet, maar ik vermoed, dat zij niemand andere geweest kan zijn dan ,Dan freule Estelle Van Gelsenaer”. „Ik vermoed het, maar u schijnt van dezelfde gedachte. Het is inderdaad vol strekt niet onwaarschijnlijk, Weet gij dit alles nog in bijzonderheden.” „De koetsier vertelde mij, dat hij 's avonds laat gehaald was door den bedien de van advocaat Mener. Hij reed tot voor diens eigen woning en er stapten in een dame en een heer. Zij reden tot bij de gevangenisstraat en stapten toen uil.” „Heeft hij gezien, waar zij binnengin gen?” „Neen.” „Hij moest mischien wachten.” „Ook niet. Zij zouden zijn diensten niet meer noodig te hebben.” „Hm, wij weten dus nog niet veel.” „Neen, dat is waar. Ik hoorde deze bijzonderheden gisteren. Ik heb sedert getracht kennis te maken met den bedien de van den advocaat.” „Is u dit gelukt" Zeker, maar ik heb hem niet aan het praten kunnen krijgen. Hij wist van niets of hij had bevel gekregen zich stil te houden.” De chef der politie liep op en neer. „Wat nu te doen?” vroeg de detective. Eigenlijk weten we nog een bedroefd beetje. Maar als men niet veel weet, kan men zich toch wel het air geven geheel op de hoogte’ te zijn „Wat wilt u dan, als ik het vragen mag.” „Ik wil Mener verrassen. Voor mij zelf heb ik de overtuiging, dat hij van alles meer weet dan wij. Al heeft hij zelf niet de Gannal helpen ontvluchten, hij is waarschijnlijk toch wel van allee op de hoogte. ders van den jonkhder moesten uitne mend op de hoogte geweest zijn, hoc pre cies alles in de gevangenis geregeld was. Ze zouden anders niet zoo geheel on opgemerkt de gevangenis ondermijnd heb ben, muren doorgebroken zelfs, zonder dat de cipiers, als zij de ronde deden, of in de cel van den gevangene waren, ooit iets gehoord hadden. De rechter van onderzoek dacht een oogenblik aan de mogelijkheid dat de ver dediger van de Gannal dezen geholpen zou hebben, omdat men wist, dat de ad vocaat en de veroordeelde -altijd boezem vrienden geweest waren. Hij had even wel niet een aanwijzing, die dit aanneme lijk maakte. En de gedachte, dat freule Estelle Van Gelsenaer medeplichtig kon zijn, kwam zelfs niet bij hem op. Hij wist dat het ongelukkige meisje schier haar verstand verloren had bij den vreeselij- ken slag, die haar getroffen had en dan, hij kende niet de groote liefde, die zij koesterde voor George de Gannal, een liefde, die haar tot dingen in staat stelde, die in geen mannenbrein zouden opko men. Dus kwam men ondanks alle pogin gen niet verder en schoon de premie op het hoofd van den ontvluchte verdub beld werd, men kon de Gannal niet in handen krijgen. En hij en zijn bediende waren als van den aardbodem wegge vaagd, totaal onvindbaar. Men hoorde van hen niets, ontdekte geen enkel spoor hun verdwijning was even volkomen, ais de vlucht van den jonkheer gevaarlijk en avontuurlijk geweest was. De couranten schreven veel over deze opzienbare vlucht en onbillijk genoeg ga ven zij de schuld aan de autoriteiten, ter wijl de politie menige veer moest laten, omdat zij ondanks alles, wat in het werk gesteld werd, noch op den ontvluchte zelf, noch op zijn bevrijders de hand kon leggen. nieuwe leden geen verandering te bren gen, doch de premie voor het volgend boekjaar te verlagen tot vijftig cents per duizend gulden, echter met dien ver stande, dat vóór 15 Augustus 1925 geen belangrijke brandschade behoeft betaald te worden. Voorts deelde de directeur mede, dat het bestuur voor het loopende jaar tot schatters heeft herbenoemd de heeren J. van Os, G. van Vliet Lz. en G. van Baa- ren te Benschop, en tevens, dat op 31 Augustus j.l. de stand der vereêniging was: 129 leden met een bedrag aan ver zekerde roerende en onroerende goederen van één millioen vijfhonderd twee-en- vijftig duizend zevenhonderd-negen-en- negentig gulden. Hierna sluiting door den Directeur, met den wensch, dat ook dit boekjaar voor de vereeniging gunstig moge zijn. Bleskonsgraaaf, 29 Oct. In de algemee- ne ledenvergadering van de geitenfokver- eeniging- „Eendracht maakt macht”, wer den tol bestuursleden herkozen de hoe ren W. v. d. Heerik en G. Verheij. Tot leden der comdiissie belast met het con- troleeren van het financieel beheer, wer den gekozen 8e -hoeren A. de Groot en D. Boele. De vergadering was slecht be zocht. Door den verlofhouder G. van Vuu- ren alhier, is bij de politie een valsche gulden gedeponeerd, die van een onbe kende werd ontvangen. Het geldstuk is zeer slordig afgewerkt en draagt bet jaartal 1923. In de algemeene vergadering van oontrolevereenigingen alhier, werd tot be stuurslid herkozen de heer A. Tukker Bzn.» tevens voorzitter. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 108. De omslag werd weder vastgesteld op f 3 per koe. De vereeniging telt 18 leden. De veehouder G. Vlot is eigenaar van koe „Gonda”, die in 517 melkda- gen 10857 liter melk gaf, met een vet gehalte van 4,11 pet. Wel een eerste klas bedrijfsbeestje. Cabauw, 29 Oct. De militieplichtige J. A. Vonk alhier, der lichting 1925, slaag de te Utrecht voor het examen als ge oefend man, waardoor zijn werkelijke diensttijd verkort wordt tot 6 weken. Bodegraven, 29 Oct. In de laatste ver gadering van den gemeenteraad werd'de begrooting voor 1925 vastgesteld met f 208.944 in ontvangst en uitgaaf. Op de begrooting werd voor ondersteuning aan behoeftigen f 4000 uitgetrokken en tot bestrijding van werkloosheid f 6000. In verband met te verwachten onderhande- lingen over overneming van de gasfa briek werd f 1000 uitgetrokken voor rechtskundige adviezen. De begrooting voor het electrisch be drijf werd vastgesteld met f 7000 nadee- lig saldo. Aansluiting bij de waterleiding zal bij verordening verplicht worden ge steld. B. en W. hebben toegezegd, het in or de brengen van een nieuwe kaasmarkt zooveel mogelijk te zullen bevorderen. Besloten werd lid te worden van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. Haastrecht, 29 Oct. Dinsdag passeer de alhier een auto met kleeding van de fa. Peek Kloppenburg, welke kwam Koning Albert van BELGIE is een zeer beminde vorst. Redds voor den oorlog was hij zulks, maar juist in den oorlog, toen hij met zijn volk hdbft meegeleden en mee gestreden. is die populariteit nog meer toegenomen. Dat bleek ook weer uit de toejuichingen, die hem ten deel vielen, toen hij in Gent een monument kwam onthullen. Het is een groot monument, op gericht ter eere van de geeneuvel- de soldaten op graafplaats. Koning Albert woonde de plechtigheid bij. Onder de auto riteiten, die den Koning ontvingen, bevonden zich baron Van Voorst i tot Voorst, gouverneur van Noord’ Brabant die hem begroette in naam van Koningin Wilhelmina, de am bassadeur van Frankrijk Herbette, admiraal Ducane, die de Franeche generaal Ducane. bevelhebber van mar nier® aanvoerde aan den Yser, het Britsch leger aan den Rijn, ko lonel Mantin Franklin, Italiaansdh militair gezant, en de plaateelijke autoriteiten. Er waren tevens mi litaire korpsen van de geallieerde landen. Na do plechtigheid werd een ban ket gehouden, waar baron Van Voorst tot Voorst een uitstekende rede hield, die zeer werd opgemerkt en gewaardeerd In den namiddag is de Gentsche bevolking naar de begrafenisplaats toegestroomd en in korten tijd was de grondvlakte voor het monument en waren hl de graven van de ge sneuvelden met bloemen bedekt. Deze Courant wordt des Maandag»-, des Woensdags- en des Vrijdagmiddag» uit gegeven. Prys voor Schoonhoven per 8 maanden f 125, franco per post in Nederland j 1,50. Over het abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande ttaweh en person en tra lf> 4.75 140 1.75 1.05 0.58 4.75 0.84 0.25 ,R 1.75 *17.00 r: o.5© 0-33 3 1.1© 0.70 0.00 0.44 i-io 0.1’ii O.OOJ 0.27} 0.77} De geleerden in ENGELAND en RUSLAND zijn het nog steeds niet eens over den brief, die door Zi- nowief, den voorzitter der comm nisüsche centrale, geschreven zou ’aiin, en waanin hij de Engeladhe communisten opwekt om de regee- tring in hun land onderstboven te werpen en er de „zegeningen" van Ihet (Dolsjewisme te brengen. Zinowjef ontkent den brief ten stelligste, en in Engeland houdt men vol, dat hij echt moet zijn. Mac Do- na.d heeft gezegd, dat eerst een nauwkeurig onderzoek werd inge steld naar de echtheid van het schri ven en toen pas tot openbaar making en tot een protestnota werd 'overgegaan. „Maar bovendien", zoo verklaarde de Britsche premier „als de brief valsch mocht blijken, dan I blijkt het door welke schandelijke omgeving we omringd zijn, en is hij echt, dan weten we wat wc aan Rusland hebben". Dat is nu alles wel heel mooi, maar het Engelsche volk zou kun- I nen zeggen dat had ge allemaal dienen te weten vo'jr het verdrag met Rutland werd aangegaan. De Russen zijn er ook niet mak kelijk onder. Die willen dat de schuldigen aan de vervalsching op- gesipoord en gestraft worden. Bo vendien verklaarde het Ruseieche ministerie van< buitenlandsche za ken er niets mee te maken te heb ben, want dat Zinowjef zich eigen- ii k hee.emaal niet met de buiten- landsohe politiek van Ru al and te bemoeien heeft. Het is daar zoo n I verwarring, dat fatsoenlijk onder - I handelen niet mogelijk lijkt. Die I heed dq|t te vertellen en een ander weer wat anders. Precies als in een ongeregeld huishouden. Het is een zeer ongelukkige strop voor Mac Donald, dat de brief juist I in den verkiezingstijd ontdekt werd en zijn tegenpartij zal het niet on der zich laten om hem er aan te I hangen als zij kunnen*. Met de ontruiming van het bezette gebied in DUIT9CHLAND vordert het snel. Een bericht uit Berlijn meldt, da,t thans alle regiespoorwe- gen in het bezette gebied van den Ruhr weer onder Duitsch beheer gesteld zijn. De Duitsche regeering is van plan om den wensch te ken. nen te geven, dat de zone van Keu- Willem Barendtax” alhier haar alge- etsne jaarvwrgauürixig. Na opening worden de notulen der vo rige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en wordt verslag uitgebracht van het vorig seizoen. Uit de rekening van het jaar blijkt, dat is ontvangen f 637,20 en uitgegeven f 103,92, alzoo een batig slot van f 533,28 Als bestuurslid wordt herkozen de heer M. Streefland Als commissarissen werden herkozen de heeren P. Verhoeff en W.- L. Schippers W.Lz., en in de plaats van den heer M. Verdoold, die door vertrek heeft bedankt, wordt gekozen de heer P. de Graaff. Daarop wordt op voorstel van het be stuur bij algemeene instemming benoemd tot eere-lid de EdelAchtb. heer P. Gau tier wegens aanstaand afscheid van deze gemeente. Op voorstel van eenige leden wordt een commissie tot onderzoek van een te maken ijsbaan benoemd. Hierop had de gratis-verloting plaats, bestaande uit 7 prijzen, waarop de voor zitter de vergadering sloot. Ter vergadering waren verschenen 76 leden. Gorinchsm, 29 Oct Op het untwerp gemeentebegroting foor den die' st 1925, zijn de inkomsten en uitgaven ge raamd op f 988.721. De opbrengst van de belakting naar het inkomen is geschat op f 215.000 (v. j. f 250.000). Voorgesteld wordt een bedrag van f 50,000 .gedeelte van het batig slot 1922, hetwelk op den dienst 1924 was gereserveerd) te reser- veeren voor het dienstjaar 1926 en even tueel voor volgende dienstjaren. Benschop, 29 Oct. In het café van den heer J. van Delft alhier had de jaarver gadering plaats van de Onderlinge Brand verzekering voor Benschop en omstre ken „Draagt Elkanders Lasten”. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Behandeld werd de rekening over het afgeloopen boekjaar, waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 12 de ontvangsten hadden bedragen f 47.722,29 1/2, de uitgaven f 1747,37, met een batig saldo van f 45.974,02 1/2. Deze rekening werd aldus goedgekeurd en vastgesteld. Besloten werd over het loopende jaar in het te betalen inleggeld voor oude en Prjjs der AdvertentiënMaandag» en Woentdag» van 1 tot 6 regels 1,14 iedere regel mper 0,17*/j; Vrijdag» van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 8 maal plaatsing, wordt de 8e plaatsing berekend tegen f 0,10 pbr regel op Maandag en Woensdag en tegen 0,121/2 per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regeJe en condities vrage men tarief. van Rotterdam en op weg was naar Utrecht. Ter hoogte van den landbouwer Lek- kerkerker in Boven-Haasttecht, verzak te de auto bij het passeeren van een an dere-auto, die niet voldoende uithaalde, en kantelde van den dijk. Te gen een lichtpaal van het electrisch net' bleef de auto in de helling van den dijk liggen. De chauffeur, die de buiteling had meegemaakt, kwam er zonder letsel af, terwijl de auto zelf weinig averij' bekwam. Door den heer Van Vliet werd de auto met een daarvoor uit Rotterdam ge komen „bok” op den dijk geheschen. De auto hield een kostbare lading aan winterkleeding in, die inmiddels was overgeladen. Het aantal auto’s, dat hier duikelde van den hoogen dijk, is weer met een vermeerderd, zonder dat er nog men- schenlevens zijn te betreuren. Dit is echter louter geluk. r Haastrecht, 29 Oct Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan, zal door de Muziefcrereeniging „Prima Volta” een uitvoenng worden gegeven. LekksrkeHt, 29 Oct. In jaarvergade ring der afiM Lekkerkerkvah dy. Z.-H. Vereniging „Met Groene-jÖui»* Svaarop slechts 18 leden tegenwóotög, glren en waar, bij afwezigheid van vooriWer en onder-voorzitter, de secretaris presideer- de, werd de rekening over 1923 goedge keurd. De periodiek aftredende bestuurs leden Noordegraaf en Van Vuuren, wer den herbenoemd en in de plaats van mej. Van Langeraad, die zich niet meer her kiesbaar stelde, benoemde de vergadering mevr. -v. d. WoudenBakker. Tot afgevaardigden naar de Alge meene vergadering op 30 Oct, te Rotter dam wordt gehouden, werden benoemd de heeren doctoren Van Ègmdad en Kou- mans en tot plaatsvervangers de heeren P. G. v. d. Meer en A. G. de Boer. De heeren G. Slijk Dz., K. Lodder en W. Verhoog Jz. werden benoemd tot le den van de commissie tot nazien der re kening over 1924. De jonge dames Marie Broere, Eerland, St. van Limborgh, E. van Lim- 4 borgh en Jo Mud de, leerlingen d er mo devakschool te Kinderdijk, directrice mej. R. v. Dam, zijn geslaagd voor het exa men costuinière. Op het land van den heer A. den Oudsten Jr., is een knolraap, hier ^yoonlijk Arabische knol genaamd,, groeid van het zeldzame gewicht 17 pond en 1 ons. Het Mannenkoor „Zanglust” zal op Pinkster-Maandag van 1925 alhisr een Nationaal Concours houden. De bioscoop-voorstellingen zijn voor dezen winter weer begonnen. In het ver volg zal eiken Zondag een middag- en avondvoorstelling geven. Alblasserdam, 29 Oct. Voor het comité van Winterlezingen trad als spreker op Ds. Schilder van Delft, met het onder werp: Mefisto of Satan. Na een inleidend woord van den heer Zwart, begon .de spreker zijn leerzame rede. Na eerst de figuur van Fauet te heb ben geteekend, waarover nader een boek is verschenen in den jare 1587, wat la ter door den Duitschen dichter Galke -jigou uci guuiiui uö tuuue ueeu, uai de ter dood veroordeelde jonkheer, de man die drie moorden op zijn geweten had, uit de gevangenis gevlucht was. Toen dit bericht bevestigd werd en men de bijzonderheden vernam, steeg de be langstelling en van niets anders was meer spra>ke, dan van den booswicht, die van buiten af geholpen, zoo kort voor zijn terechtstelling ontvlucht was. Voor de gevangenis en vooral voor het huis, vanwaar de gang gegraven was, waardoor de ontsnapte buiten gekomen was, ston den honderden nieuwsgierigen, die daar evenwel weinig te zien kregen. De politie had natuurlijk reeds het huis bezet en de justitie-autoriteiten hadden reeds het onderzoek geopend. Des morgens in de vroegte $1, had de cipier op een voor hem onaangename Wijze de ontvluchting bemerkt Door de opening in de celdeur had hij een blik naar binnen geworpen, doch den gevangene niet ontwaard. Hij had toen de deur ontsloten en was naar binnen gegaan, om evenwel bijna oogenblikkelijk door de ingezakte vloer nar beneden te rollen. Hij bezeerde zich slechts ongeduidend, doch wat beteeken- de zijn pijn bij de ontzetting die hem aan greep, toen hij bemerkte, dat de Gannal ontvlucht was. Dadelijk werd alarm ge maakt en een moedige gevangenbewaar der wagde zich in de nauwe onder- aardschen gang, Hij kwam er door ook en bevond zich toen in het huis, dat wij

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1