glazen flacons geel etiket STADSNIEUWS. QMïïkTERAADS- VERGADERIN9EN. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Afloop Aanbestedingen. Sportnieuws Rechtzaken. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentiën. 25-jarig Huwelijksfeest, Dankbetuiging. T. de' Jongh. Foster me cieiian co. London. Bakkersknecht, p.g. ia uitgewerkt 3pr. zegt, dat de Satan de handhaver en belichaming is van hot kwade. Mefisto ia ook een belijdenis van het kwaad. In den breede behandelt spr. ten eerste: Wat is Mefisto. Ten tweede: Ia er overeenkomst tusachen Mefisto en den Satan van den Bijbel. Ten derde: Zoo ja, is er ook verschil in de verlossings- leer. De verlosing die Goethe predikt is die van de sterkste. De verlossing van den Bijbel ia die van het recht Alhier werd de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van de vereen. „Hen Groene Kruis" in de Sociëteit aan de Kinderdijk. Da voorzitter, de edelachtb. heer J. van Scheers, opende de vergadering. De secretaris, de heer v. d. Koogh, deed ver slag over 1923. Aanmerking werd niet ge maakt. Medegedeeld werd, dat door zus ter Speelpenoing weer een cursus werd gehouden voor kraamvrouwen- en zuige- lingen-verpleging, waaraan deelnamen 18 vrouwen en 12 meisjes. Van de ziekenwagen werd verloopen jaar 24 maal gebruik gemaakt en wel 15 maal naar Dordrecht en 8 maal naar Rot terdam. De rekening en verantwoording 1923 was nagezien en in orde bevonden. Voor het nazien der rekening 1924 wer den aangewezen de heeren Oosterwijk en Hollander. Daarna volgde voorlezing der begrooting 1925, die zonder wijziging wefcd aangenomen. Na een verslag van de vorige Bondsvergadering door den heer v. d. Koogh kwam aan de orde de oproepingsbrief voor de a.s. bondsverga dering. Tot bestuurslid werd met alge- meene stemmen herkozen de heer W. 't Hoen, welke, niet aanwezig, met zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. De vereeniging telt in totaal 750 leden. Na afwerking der agenda, hield Dr A. de Haan'een lezing over: Besmettelijke ziekten. Jaarsveld, 29 Oei De heeren D van flea Berg en J. Verveer zijn herbenoemd tot zetters voor 's Rijks directe Belastin gen. Oud-Afblas, 29 Oct. Voor de Jonge- lingsvereeniging alhier sprak Ds. Van Remmen van sterdam, een schoone rede naar tueiding van Jesaja 40 vs. 30-31. 4 In een boeiend betoog bepaalde spr. zijn gehoor bij den ernst van het leven en wees op der jongelingen roeping in de Maatschappij. Tijdens den tusschenzang werd een col lecte gehouden voor de Jongelingsvereen. Ammerstol, 29 Oct. De heeren H. de Jong Pa. en A. Zanen Pa., benoemd tot leden van het college van zetters, voor deze gemeente, hebben die benoeming aangenomen. Krimpen a.d. IJssel, 29 Oct. Aan den begin dezer maand gehouden kampioeüs- rit der K. N. M. V., heeft ook deelgeno men de heer A. Geleedta alhier, in de zijspanklasse. Thans is de uitslag be kend geworden en heeft belanghebbende een derden prijs behaald. Vrijdagavond waren twee auto rijders uit Rotterdam op weg naar Gou da op den verkeerden weg geraakt en kwamen zoodoende op den Groenendijk. Waar deze niet zoo best begaanbaar is, tuimelde de auto onverwachts van den hoogen dijk en regelrecht den IJssel in. Op door belanghebbenden zelf niet ver klaarbare wijze, zijn beide inzittenden er nog bijtijds uitgekomen en hadden slechts een enkele schrammen opgeloopen. De auto zat 9 meter onder het water een op, aanwijzing van den bakenmeester G. Vo gelezang de Jong alhier, is zij Zaterdag door P. de Jong alhier met een kraan van zijn motor gelicht en behouden op het gemeentehoofd te Capelle a.d. IJssel gebracht, vanwaar zij later door een an dere auto naar Rotterdam is gesleept. Nieuw-Ukktrland, 29 Oct. Mei N. de Lange Ad. alhier, is te Rotterdam ge slaagd voor het examen van coupeuse. Gouderak, 29 Oct. Onder voorzitter schap van Dr. T. Beekenkamp hield de Groene Kruis-afdeeling op Maandag 27 October haar gewone najaarsvergadering. De voorzitter heet de aanwezigen wel kom en spfeekt er zijn genoegen over uit, dat betrekkelijk zoo velen tot deze ver gadering zijn opgekomen, hij zegt be trekkelijk, omdat het bestuur, omtrent het opkomen ter vergadering, niet ver wend is. Na voorlezing der notulen, welke wor den goedgekeurd, leest de secretaris de ingekomen stukken voor, in de eerste plaats twee dankbetuigingen van ouders, wier kinderen vanwege het Groene Kruis zijn uitgezonden naar een der Kolo niehuizen van het Centr. Genootschap, waarhij hij tevens wijst op de gunstige resultaten, door die uitzending verkre gen. Vervolgens vraagt de af deeling Waal wijk van dat Algem. Groene Kruis, de medewerking der afd. voor het stichten van e enwijkgebouw, door den verkoop van loten. De voorzitter zegt in dit speciale geval wel zijn medewerking te willen verlee- nen, maar dit moet geen gewoonte wor den, want waar is dan het eind. Dë secretaris ia echter bereid aan hen, die loten wenschen te betrekken, deze te verstrekken, dara van den verkoop 10 pGt. ten bate der afdeaüng komt. De begrooting voor 1925 geeft aan ont vangsten aan f 405, aan uitgaven f 575, nadeelig saldo t 170. De penningmeester zet eenige punten nader uiteen, waaruit blijkt, dat dit groot tekort is ontstaan door invoering van Huiszorg en Bakerdienst, en de daaraan verbonden opleidingskoaten. Hij gelooft echter, wanneer deze dienst een maal functionneerd, de financieeie ver houdingen beter zullen worden. De heer G. P. Vleggeert vindt het ge- wenscht, de begrooting sluitend te ma ken. Hij stelt daarom voor, dat het be stuur zich tot den raad wendt om ver- hooging van subsidia Mevr. v. d. PolQuivooij onderschrijft de meening van den vorigen spreker. Ook voor de uitzending is meer geld noo- dig, en zij betreurt bet, dat zelfs de wet houders niet hebben meegewerkt, bij een hunnerzijds ingediend voorstel in den Raad. De heer L. Vleggeert vraagt nog, of de bakerdienst alleen voor de Groene Kruis- leden geldt. De voorzitter, de sprekers beantwoor dend, zegt, dat de leden voorgaan. Het ligt dan op den weg van niet-ieden zich aan te sluiten, wat dezen dienst betreft, als zij eenmaal werkt, komt dit door or ganisatie terecht, en wat de uitzending betreft merkt bij op, dat de mensehen over het algemeen nog het groote nut hiervan niet inzien. Tot op heden heeft het bestuur groote moeite een paar kin deren te krijgen en tot heden is dit zon der verhoogde bijdrage geschiedt, eerst dap, als de situatie zich wijzigd, is de tijd aangebroken,* om verhooging van bijdrage te vragen. De aftredend» bestuursleden de h.h. G. P. Vleggeert en mej. W. G. d. Bruijn-Tans werden bij acclamatie herkozen, en inde plaats van D. Tom, die bedankt heeft en G. Kalisvaart,, wegens vertrek werden gekozen de Edelachtb. heer H. Bergman en de heer M. Rook. Als afgevaardigde naar de Algemeens Vergadering te Rotterdam, wordt be noemd de héér J^. Vleggeert en als plaats vervanger de heer G. P. Vleggeert. Bij de behandeling der beschrijvings brief voor de Algemeene Vergadering, staat de voorzitter uitvoerig stil bij de verslagen der verschillende commissies, en lichtte meer in het bijzonder twee voor stellen der commissie voor kraamvrouwen verzorging en zuigelingenbescherming toe, waarvan één tot strekking had, dat aan alle afdeelingen, waar moeder-cursus "sen door onze cursusleidster wordt ge houden, een tegemoetkoming van f 25 uit de algemeene kas te verleenen en het an der f 1000 beschikbaar te stellen voor het treffen van maatregelen ter oprichting van consulatiebureau's tot bescherming van zuigelingen in kleinere gemeenten. Beide voorstellen vonden instemming bij de vergadering. Bij het voorstel Puttershoek. benoe ming van een permanente Studie- en Propaganda-commissie, zegt de heer L. Vleggeert, veel voor dit voorstel te voe- De secretaris verwacht ér geen heil van en hij is van meening, dat de propaganda uit de afdeelingen zelf moet komen. De heer Smalbil onderschrijft deze meéhing. Toch gelooft hij, dat teekenin- gen op hygiënisch gebied uitstekend pro pagandamiddel zullen zijn. De voorzitter verwacht van het voorstel weinig effect, die commissie zalook niet in contact met de afdeelingsbesturen ko men, wat een eerste vereischte is. Beter acht hij de benoeming van een propagan dist, die zich geheel kan geven. Ongemerkt wordt, dat dit weer geld zal kosten, waarop de voorzitter ant woordt, als er voor gewerkt wordt, is dit niet erg. Bij de rondvraag roept de secretaris de propaganda-commissie in het geweer. Hij is van meening, dat er ook in onze ge meente terrein is, dat bearbeid moet worden. De voorzitter juicht dit plan toe, maar geeft de commissie in overweging hun aan dacht te schenken aan het feit, dat bij- mj allen lid worden tegen één gulden contributie per jaar, hoewel er toch wel zijn, die iets röeer kunnen en ook willen bijdragen, als zij er aan herinnerd wor den. Onder dank voor de aangenaam ge voerde discussies, welke hij hoopt dat ze ten voordeele onzer Groene Kruis-arbeid mogen strekken, sluit de voorzitter de goed bezochte vergadering. Ameide, 29 Oct. .Zaterdagmorgen had de voennansknecht P. V- mat paard en wagen een voer stroo ge haald, dat gelost moest worden bij den heer De K. aan de Sluisdijk. Zooals wel meer gebeurt, werd de Yraoht stroo ineens van den wagen afgegooid, 'zoo van den diijk- Het paard schrok hier van en ging er roet het restant van door en holde zao het dorp in. Door de groote vaart die het paard had, kon het bij bakker L. niet kort genoeg draaien en reed zoo tegen diensthuis op. waar de eene btfom van de burrie brak tegen den muur en de andere door de ruiten ging en zoo door het gordijn en ook nog den zolder beschadigde. Een stuk van he(t paardentuig lag op de tafel. Bruinde was door den val geheel door het tuig gevallen en holde ioa verder; bij G 't L. werd hij even wel tot staan gebracht. Het mag wel een wonder heeten, dat het nog meft wat materieele schade afliep, daar het een buurt is, waar ge woonlijk' veel kinderen loopen en nu was er juist geen een te zien. Ameide en Tienhoven, 29 Oct. Zoo als reeds gemeld, is tót Burgemees ter van Ameide en Tienhoven door H. M. de 'Koningin benoemd de WejJEd. heer C. W. Luiendijk, amb tenaar ter secretarie te Leimuiden. De heer Luiendlijk, die heden een bezoek aan de gemeenten bracht, behoort tot de Herv. Kerk en is van anti-revolutionnadre richting, Z.Edelachtb. hoopt binnen 14 dagen zijn officieele intrede te doen. Lexmond, 29 Oot. In de vergade ring van het Bestuur met Gecom mitteerde Ingelanden van den pol der Aohthoven, werd besloten [tot het stichten van een motor-gemaal, ter vervanging van de thans be staande 2 windwatermolens. <Zeer waarschijnlijk zal het ma ken van dit gemaal worden opge dragen aan de Firma Smulden (Jaffa) te Utrecht. Gorinchem, 29 Oct. Bij Kon. be sluit van 26 October is benoemd tot kantonrechter te Rptierdam, Mr C. C. Tieleman, thans griffier bij het kantongerecht alhier. Meerkerk 29 Oet. God. Staten van Zuid-Holland hebban de gesloten- verklaring van den Zauwerdijk on der deze gemeente voor het beraden met motorrijtuigen opgeheven. Krimpen a. d Lek, 29 Oct. Gis terennacht ontstond er bij Gebr O. een begin van brand. Een nacht waker zag de vlammen. Terstond werden de bewoners gewekt en waa men met vereende krachten spoedig de vlammen meester. Alhier worden pogingen ge daan om te komen tot oprichting van een mannenkoor op Gerefor meerden grondslag. De pas opgerichte naaikrans voor de Zenddngs vereeniging heeft men den naam gegeven, van „Zaait in aile wateren" Dè scheepmaker C. d. O- viel gisteren op de werf van J. en K. Smit alhier, en bleef bewusteloos liggen. Meit de raderbrancard van „Het Groene Kruis" is de man naar z>ijn woning te Lekkerkerk ver - voerd. Giessen Nieuwkerk, 29 Oct. In de gehouden Algemeene Vergadering van de Onderlinge Ziekte en On gevallenverzekering Giessen Nieuw kerk e. o zijn de aftredende be stuursleden herkozen, terwijl in de vacatures A. van Houwelingen en A. Boer. welken als zoodanig had<- den bedankt, zijn gekozen de hee ren A. Maat en Jac. Koojnan te Peursum. Door den lagen waterstand in de Giessen, konden Zaterdag geen sch/uiten door de sluis komen te Giessendam, 't welk voor velen een grooten last veroorzaakte. Be grijpelijkerwijs lagen er, vooral nu het vervoer van de pulp op zijn drukst is, vele schuiten te wachten op het gunstige oogenblik, om bin nen gelaten te worden. In de gehouden bestuursver gadering van 't <Sroene Kruis al hier zijn tot voorzitter en secreta ris respectievelijk gekozen de hee ren Dr. Heijmans en C» Kooiman Jzn. Door een visecher alhier is een edelkarper gevangen, welke hefc gewicht had van ruim pond en eem lengte van 58 c.M. Molenaarsgraaf, 29 Oct. Gisteren werd in onze gemeente een zeer zeldzame gebeurtenis herdacht. Het was namelijk 56 jaar geleiden, dat de heer L. Looi jen adder, met zijn vrouw C .Looijen. geboren Kied^n, te Brandwijk in den echt werd ver bonden. Hoewel er aan dit feit zoo goed als geen ruchtbaarheid was gegeven zoo was het toch onder vrienden en kennissen algemeen be kend geworden* Dientengevolge kwam al. zeer vroeg in den morgen onze Edelachtbare Aurgemeeeter, de heer Van der Hoevën, het meer dan gouden bruidspaar galuk- wenschen. En daarop is een ware stroom van bezoekers gevolgd. Behalve de famiieleden uit (Rot terdam, Hendrik Ido-Ambacht, Heu- kelum, Hardinxveld en van het dorp, waren er ook veje vrienden uit Den Haag, Rotterdam en elders komen opdagenOnder de bezoekers dezer gemeente werden opgemerkt de Hervormde en Gereformeerde Predikanten, de Dokter, Notaris, Gemeente Secretaris, het Hoofd dei School, en anderen, meestal verge - zeld van hunne echtgenooten. Tal van prachtige bloemstukken, in den loop der dag gebracht, gaven aan het vertrek, waar het meer dan gou den bruidspaar zat, een recht iees- telijken aanblik. Bovendien kwa men ook vele fraaie en nuttige ge schenken en verscheidene taarten de feèstvreugde verhiiogen. En ve len, die niet persoonlijk konden ko men, zonden hun gelukwenschen per brief of telegram. Maar de kroon op al die hulde werd gezet door de zangvereeniging alhier, die onder leiding harer ener gieken directeur, des avonds voor de deur van hpt bruidspaar, op uitnemende wijze eenige lie deren ten gehoore bracht. Het „Wilt heden nu treden, voor God den Heere". kionk waarlijk schoon en plechtig in den avond stond, en de dank, bij monde van één der familieleden gebraoht, was wel verdiend. Het was Voor de oude luidjee, die zAch beiden in. ee» nog uitmun tenden staat van gezondheid mogen verheugen, een gelukkige dag, die voor hen in de jaren, die hun nog resten, wel een onvergetelijke dag zal blijven. Schoonhoven, 29 Oct. Gemeenteraad. Openbare vergade ring van den Raad der gemeente Schoon hoven op Maandag 3 November 1924, des namiddags 2 ure precies. Punten van behandeling: lo. Ingekomen stukken. 2o. Voorloopige vaststelling gemeen te-rekening, dienst 1923. 3e. Voorstel van B. en W. inzake de ombouwing van het x.g. Boterhuis. 4o. Benoeming van een lid der schat tingscommissie voor de inkomstenbelas; ting 5o. Benoeming van de Weesouders van het Gereformeerd Weeshuis. 6o Voorstel van B. en W. tot het rooien en verkoopen van boomen. 7o. Voorstel van B. en W., inzake het onder water loopen van de z.g. Droge Gracht. 8o. Voorstel van B. en W tot het be schikbaar stellen aan St. Ludwina van grond voor de oprichting van hghallen en een consultatiebureau. Gemeentekas. B. en W. doelen aan den Gemeenteraad mee, dat zij op 22 Sept. 1.1, de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger hebben nagezien. In kas w^rd bevonden een bedrag van, 1075,861/2. Boeken en kas zijn in orde bevonden. Afstand grond. De heeren A. Tange en J. Barneveld richtten zich tot den Raad met verzoek een stukje grond, lig gende achter hun perceelen, aan hun tuin toe te voegen B. en W. deelen den Raad mee daar tegen geen bezwaar te hebben en stel len voor het verzoek in te willigen. Rijwielpaden. Het Bestuur van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land aond een adres aan den Gemeente raad, waarin het de aandacht vestigt op het nut van afzonderlijke rijwielpaden. Adressant merkt op, dat het aanleg gen van afzonderlijke rijwielpaden in de bebouwde kommen meestal niet practisch mogelijk is. Toch zou de gewenschte split sing van verkeer in vele gevallen zeer goed mogelijk zijn door een deel der be schikbare verharde wegbreedte, b.v. 75 c.M., desnoods 50 c.M., ter weerszijden van den weg van verharding te voor zien, welke voor wielrijders aangenamer te berijden is dan die van den eigenlij ken weg Het bestuur doet een aantal manieren aan de hand om te geraken tot een der gelijke wegverbetering. Het beveelt deze denkbeelden in bet belang van de veilig heid van het verkeer, ter welwillende uit voering en ter overweging aan den Raad aan. Ovsrdrachf Cantlnegebouw. Door Ged. Staten is goedgekeurd het contract met den Staat der Nederlanden betref fende de overdracht van het Cantinege- bouw aan de gemeente. Aangenomen. De heer G. J. Lu- gard Jr. te Den H aag heeft zijn benoe ming tot gemeente-archivaris aangeno men. Mishandeling. Bij de politie alhier is aangifte' gedaan van een ernstige mis handeling. Een leerling van de avond cursus van de Vakschool alhier, was Maandagavond te laat op school geko men. De concierge dier school, V., rap porteerde zulks aan den directeur. De leerling, K. genaamd, heeft den concierge gedreigd hem dat betaald te zullen zetten en hem een pak slaag te zullen verkoopen. Dit heeft hij dan ook werkelijk gedaan op dienzelfden avond, circa kwart na negen, op de Haven. V. werd door K. niet zachtzinnig be handeld. Hij moest na de mishandeling thuisblijven, daar een en ander nogal is aangekomen en stelde zich onder behan deling van den geneesheer. De politie heeft de zaak in handen. K. is de toegang tot de school» voorloopig ontzegd. Veemarkt. Op de heden gehouden v&amarkt werden aangevoerd 30 stuks vee. De prijzen waren als volgt: Kalf- koeien f 250f 400; Vaarkoeien f 250 f 325; Vaarzen f 250—f 300; Graskalve ren f 50—f 90. Bptermarkt. Aanvoer 50 K.G. Prij zen: weiboter f 1,30, goeboter f 1,40. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Moteorolog. Instituut te De Bilt. Naar waarneming in den morgen van 29 Oct. Verwachting tot Donderdagavond: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regen, later opklarend, zelf de temperatuur. Waterstand: Keulen, v.m. 1.00 m. 0.04 m. LANGERAK. Hedenmorgen kwam de gemeenteraad in vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, de heer G. J?. Fortuijn. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn de navolgende stuk ken: a. goedkeuring door Ged. Staten, van het raadsbesluit tot af- en overschrijving op de faegiwoting van 1923, ten bedrage van f 58; b. bericht van Ged. Staten, dat krach tens de wet van 24 Mei 1897 aan deze gémeente op 31 Dec. een bedrag zal wor den uitgekeerd groot f 448,50; c. vastgesteld door Ged. Staten de ge meenterekening over 1922, aanwijzend een batig saldo groot f 3070,99. d. bericht van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat aan de bijzondere school alhier is uitge keerd als voorschot over 1923 een bedrag van f 8200. Er was recht op f 0910. Er is aldus teveel uitgekeerd een bedrag van f 1290, dat bij den betaalmeester zal moeten worden teruggestort. e. rapport van den keuringsdienst voor Waren voor het district Dordsecht over het derde kwartaal, waaruit blijkt, dat in de gemeente plaats vonden 13 inspec ties van winkels, pakhuizen enz.; dat 9 monsters volle melk werden genomen; dat van andere waren 7 monsters wer den genomen; dat na onderzoek in het laboratorium in twee gevalleen waren werden afgekeurd; dat drie waarschuwin* gen tot personen in de gemeente werden gericht en één proces-verbaal werd opge maakt; f. bericht van den heer A. van Middel koop Cz., waarin hij meedeelt zijn be noeming tot lid der Schattingscommis sie aan te nemen; g. dat door den commissaris der Ko ningin benoemd zijn tot zetters voor de Inkomstenbelasting de heeren C. Schep en T. van Middelkoop. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. De commissie tot onderzoek van de zaak van den Woningbouw, bestaande uit de heeren C. Schep, T. van Middel koop en A. Rietveld, doet bet voorstel om geen financieeie regeling te treffen inzake den Woningbouw dan na goed keuring door Ged. Staten Ingekomen is het navolgende schrij- Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Goudriaan, waarin zij zeggen de kwestie van onderhoud van den Nieuwpoortschen weg te willen bespra ken met de vijf betrokken gemeenten. Het dagelijksch bestuur stelt voor óm aan het verzoek van B. en W. van Gou driaan te voldoen en twee leden uit den raad te benoemen, die naar deze verga-» dering zullen -worden afgevaardigd. De heer Demper: Is het dus de bedoe ling om voortaan de gemeente-besturen met rusf te laten en de commissie de zaak te doen behartigen? Of zal eerst de com missie de zaak nagaan en dan de ge meenteraden. De voorzitter: De kwestie wordt eerst besproken door de cotamissie van raads leden met de Burgemeesters der verschil lende gemeenten. Komen er voorstellen, dan worden deze natuurlijk eerst in den raad behandel^ Er wordt overgegaan tot de verkiezing van twee afgevaardigden naar bedoelde vergadering. Benoemd werden de hee ren T. Demper en A. Rietveld, die deze benoeming aannemen. Op verzoek van Ged. Staten worden eenigs wijzigingen van technischen aard aangebracht in de Verordening op de keuring van Vee, Vleesch en Vleeschwa- ren en de Verordening op de heffing van keurloonen. Aan de orde wordt alsnu gesteld de begrooting voor het dienstjaar 1925. Weth. Van Middelkoop: De raadsleden zullen zien, dat de som voor de pen- sioensbedragen in het midden is gela ten. Dat is geschied opdat de raad zelf zal kunnen besluiten wat hij wil doen, in verband met het adres van Oudewater, dat indertijd bij den raad binnenkwam over verlaging van ambtenaarssalarissen Dat adres is toen niet in behandeling ge komen, maar het besluit werd toen ge nomen om de pensioensbetaling voorloo pig door de ambtenaren te doen geschie den. De voorzitter: Het blijft met dezen post zooals het waa Er is gezegd, wan neer in een volgende vergadering een be sluit wordt genomen om pensioensver- haal toe te passen, en het wordt door Gojd. Staten goedgekeurd, dan zal zulks geschieden. Er is echter niet bjj gezegd, dat in deze vergadering zulk een besluit zal worden genomen. Dat kan desnoods het volgend jaar gebeuren. De voorzitter leest achtereenvolgens de verschillende posten op. De dienst begint met een batig slot van den vorigen dienst van f 4164,04 1/2 (vorig jaar vastgesteld op f 3799. Bij hoofdstuk V merkt de voorzitter op, dat er verschil van meening is geweest tusschen de wethouders en spr. over een post betreffende den woningbouw. Spr. wil er een post opbrengen op inkom sten: rente en aflossing; op uitgaven, an nuïteiten, voor den woningbouw. De meerderheid van het Da gelijksch bestuur heeft evenwel besloten dat deze posten met op de begrooting moeten worden gebracht. De wethouders willen dezen post met op de begrooting zien. Spr. adviseert den raad echter de post er wel op te brengen, omdat an ders Ged. Staten toch zuilen vorderen, dat ze er op wordt gebracht Weth. Van Middelkoop, pe wethou ders zijn van meening, dat deze post niet op de begrooting geplaatst kan worden, als er geen vaste som bekend is. Vol- gens de wet hadden wij reeus lang, ze ker voor twé4 jaar, een rekening ran de boilwvereemging moeten hebben betref fende de exploitatie, bouwsom en gang van zaken. Waar dit niet gebeurd ls, daar kan er geen sprake van zijn, dat de heer Schalij nog de som zal betalen, die nu uitstaat. Er is ook nog geen gel dig contract met den heer Schalij, zoo als was gevraagd in het besluit van den raad van 10 Februari. Daarom kan geen vaste aom op de begrooting geplaatst worden voor rente en aflossing. Daarom hebben de wethouders ge dacht in dit geval geen zaken te kunnen doen buiten Gedeputeerde Staten om die moeten zeggen: zoo groot moet die aom zijn en dan heeft de raad nog altijd i^et recht om zulk een bedrag op de begroo ting te brengen, ja dan neen. De heer Van der Schee: Er is altijd gezegd, en ik heb het altijd gehoord, dat de heer Schalij die kosten zal betalen. Da voorzitter: Het gaat hier over de annuïteit. Dit is een gemeentezaak. Het andere is feitelijk een zaak der woning- bouwvereeniging. Weth. Van Middelkoop: De som van f 158.000 is aan onze gemeente uitbe taald. Tot heden weet niet een der raads leden waar die som gebleven is. Dus moet er eerst terdege een rekening komen die zegt waar het geld gebleven is. Voor, we gaan aflossen moet eerst door dpa Raad kunnen Wórden gezegd: hiervoor betalen wij af. De voorzitter: Het aandeel van Schalij zal gepresenteerd worden om te( betalen. Als die aanbieding geschied is, dan kan verder worden gehandeld. Deze post be treft echter de annuïteit en de rente en aflossing. Weth. Van Middelkoop: De heer Schalij zou gesommeerd worden om te betalen. Dit zou gaan tot 25 pet. van bet tekort. Maar daar kan m.i. de raad niet mee accoord gaan. Wij moeten 100 pet. van het tekort eischen. De voorzitter: Dit zal straks vtorden behandeld. Weth. Van Middelkoop: Die som kan nu niet worden vastgesteld. De commis sie van Onderzoek heeft de zaak aanhan gig gemaakt bij Ged. Staten en nog geen antwoord gekregen. Dus moet eerst het jties van Ged. Staten worden alge» Yn'stemming wordt gebracht of de al dan niet op de begrooting zal orden gebracht en bij meerderheid van temmen verklaart de raad er zich tegen et de post op de begrooting komt. De voorzitter deelt verder mede, dat poet Inkomstenbelaatindg geraamd is f 8000 (vorig jaar vastgesteld op 0000), aldus een vermindering van 1000 De post „Onvoorzien® uitga- en" is groot f 1384,83 1/2. De begrooting sluit in den gewonen flenst in ontvangst en uitgaaf op 28101,54 1/2 en voor den kapitaal- lien8t in ontvangst en uitgaaf op #1000 Het eindcijfer der geheele be- "u„g is aldus f 48.101.5A 1/2. De begrooting wordt aangenomen. Rij de rondvraag verzoekt d« heer Van jer Schee inlichtingen over de kinderen na T. Langerak Da voorzitter deelt mede, dat de dia- «mie der Ned. Herv. Gemeente besloten L om de kinderen aan de gemeente dragen, zoodat de gemeente er- !oor moest zorgen. Dit is volgens spr, w juist besluit geweest, daar de Ar aenwei de diaconiën voor de kinderen .at ookomen. Als ze dooplid zijn zijn rr«ÏÏd der Herv. Kerk. Spr. heeft lezegd, dat als de diaconie met bu mach- is om de kinderen te honden, zu zich 'oet wenden tot het Burgertak Armbe stuur, maar niet tot de gemeente, want lie heeft er niets mee te maken. Niets meer aan de orde zynde, wordt ie vergadering gesloten. ned. herv. kerk. Aangenomen: Naar Wad- diaxveen, H. A. de Geus te Vee ■tffta nkt: Voor Gorinchem, a a Dönszelmann te Workum ilERST. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Gorinchem Victor W F. B Schmidt, cand. te Amsterdam. GHR. GEREF KERK. Bedankt: Voor Werkendam, E. Groen te Zwiindrecht. GEREF. GEMEENTEN. •Bedankt: Voor Dirksland, dé Blois te Vlaardingen. Ouderkerk a d. IJssel, 29 Oct. Vorige week werd in dc N&l. Herv geco lecteerd een gift van f25 voor de Kerkvoogdij, een van f* 25 voor de Diaconie, en een van f 25 voor het wijkgebouw. De guldens collecte, voor de ver schillende Zendingscorporajtie8 al hier gehouden, heeft opgebracht in totaal de som van 1 111,50. Nieuw Lekkerlaad. 29 Oct. In do Ned Herv. Kerk alhier is een co lecte gehouden vooi de gestichten .Effatha"" te Dordrecht en „Bard oen»" te Zeist. De opbrengst be droeg f 45,66^ In de Geref Kerk alhier is voor iezeltde doeleinden een collecte ge houden, welke heeft opgebracht 82.50 Aangevaren. Te Lemmer is van Groningen met averij aange komen het ijaeren sleepschip „Jo- hanna", schipper Niehof van Gro ningen Deze schipper, met een la ding suiker op re.s van Groningen naar Ams erdamt ie onderweg door een hem onbekend gebleven itaeren tjalkschip aangevaren, waarbij zijn v aartuig een gat voor in den boeg, b .ven de waterlijn, had opgeloopen Schip en lading Zijn verzekerd. Onvoorzichtig. Een ergerlijk staal tje van onvoorzichtigheid met benzine, deed* rich te Volendam voor en had, wan neer ^vrijwillige brandweer niet onmid- rachtig was opgetreden, zeer gevolgen kunnen hebben. In 'uwtje van de firma Tuyp aan .vendijkje, werd een vrachtauto Op hetzelfde tijdstip, dat men >ugie schoonbrandde, vulde men ereservoir. Het reservoir liep in eenige oogenblikken gre- vlamxnen om zich heen. Geluk- de vrijwillige brandweer spoedig tse en wist men het vuur mees- borden. De auto is gedeeltelijk terwijl van het gebouwtje het afgebrand. Als men in aanmer- Jépmt, dat zich in de^pmgeving veel bran(ö4re stoffen bevonden, is dit onge luk gMd afgeloopen. Verzekering dekt de schade. Haar, leven gegeven. De houdster van êeü kinderbewaarplaats te Roubaix, jn Frankrijk, de 50-jarige mevrouw Buigipe i8 Zaterdag als slachtoffer ge valle* van haar menschenliefde en Phchjèbewustzijn. In haar woning, waar ze regelmatig kinderen in bewaring nam, van arbeid ers, die naar heur werk" gingen, brak door onbekende oorzaak brand uit. Snél greep het vuur om zich heen. De levens der kinderen liepen weldra groot Bevaar. Zonder bedenken, wierp Buisine Och in de vlammen. Spoedig kwam ze toet vier der dreumissen weer naar bui ten. Nogmaals begaf ze zich in het huis, dnt reeds in lichte laaie stond, en weder om redde ze vier kinderen. Reeds wilde toen haar weerhouden een nieuwe red dingspoging te wagen, maar me| den «reet: „Er zijn er nog twee in, ik moet *o redden," rukte.de moedige vrouw *ich los en snelde ten derde male het Perceel binnen Deze derde poging werd haar noodlot- "8. Weinige seconden later zagen de buitenstaanders vol ontsteltenis bet dak mstorten, dat onder deze puinhoopen de vrouw begroef, alsmede haar laatste 2 beschermelingen, kindertjes van drie en tvve« jaren. 1 LIJK opgth—M. Uit de Kom voor de Lloydkade te Rotterdam ia opgehaald het lijk van den matroos H. Bdie 12 dezer bij werkzaamheden aan boord van het stoomschip Nordsoe Zeitung te wa ter geraakt en verdronken is. Tagsn ssn boon gsrsdsn, Toen de aannemer J. S. te Goirie op zijn motor huiswaarts keerde, is hij op den GoLrle- schen weg te Tilburg tegen een boom gereden, tengevolge waarvan hij met het hoofd op de keien viel. In bewusteloozen toestand is hij naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Jongefje doodgereden. Op het Em placement der toom tram Holi. Spoor, halte Duinstraat, te Scheveningen, is het lijk gevonden van den 12-jarigeh G. van R., wonendé Schoolstraat 32 te Scheve ningen. Vermoed wordt, dat het ventje spelende is overreden door een personen- of zand-tram Het hoofd was verpletterd. Diefstal. De losse werkman J. G. van R. is aangehouden als verdacht van dief stal van 20 olievaten van het terrein van de Scheepvaart- en Steenkolen-maat schappij aan de Eerste Katendrechtsche haven te Rotterdam. Een moedig man. Er wordt een moedige redding gemeld van vier kamer meisjes uit een hotel te Oban in de Schot- sche hooglanden door een matroos, De uitkijk van het oorlogschip Beauff jrt ont dekte clat het Queen's hotel m Irand stond. Hij maakte alarm en de comman dant van het schip zond onmiddellijk een luitenant met vijftig man naar den wal om hulp te verleenen De bewoners van het hotel hadden dit reeds verlaten op vier kamermeujea ra, die op de bovenste verdieping opgealr- ten «aten. De langste ladder, die beschikbaar we bleef nog 1 meter 75 beneden '.i: ba» on, waarop de meisjes zich Oerouden De matroos Wales, een st i tge knaap, beklom de ladder en wist met eon sprong van de bovenste sport de spijlen van het balcon te grijpen, waaraan hj zich vir- der naar bQven heesch. Hij liet nu achtereenvolgens de vier meisjes aan een touw naar beneden en bond daarop het touw aan de spijlen vast en liet er zich zelf langs glijden tot hij de ladder weer bereikt had. Het ho tel brandde tot den grond toe af. Toen men Wales bij zijn terugkeer aan boord geluk wenschte, en prees Om ;ijn moed, zei hij, dat het maar een peul schilletje geweest was om op het balon te komen e^, dat verder alles van zelf was gegaan. Ds vergeten zwerver. De burge meester van Baarn heeft thans, na ge daan onderzoek, in de zaak van den ver geten zwerver, den hoofagent van poli tie S. en den agent van politie v. G., een disciplinaire sraf opgelegd wegens gebleken tekortkomingen in hun dienst, gedurende de opsluiting van den zwer ver Rigter. Arbeidsongevallen. Bij het openzet ten van een kraan in de machinekamer van de Kraan O van de Steenkolen-Han- delsvereeniging, liggende in de Waalha ven te Rotterdam, heeft de machinist M. J v. O. brandwonden aan linkerarm en en rechterbeen gekregen. Hij is in het ziekenhuis verbonden. De machnist R. K. heeft aan boord van het in de Rijnhaven liggende Duitsche stoomschip Brema, bij het aan zetten van de machine, eeo/slag van een schroefsleutel tegen den buik gekregen. Hij is met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis opgenomen. Revolverheld. Te Rotterdam zagen voorbijgangers des nachts twaalf uur, dat een man op den hoek van de Karre- s teeg en den Schiedamschendijk alhier een vrouw met een revolver bedreigde. Zij greipen hem beet, met de bedoeling, hem naar het politiebureau in de Groote Pauwensteeg te brengen, doch op weg daarheen wist hij hen te ontvluchten. De man liep om het museum Boy mans heen, naar de Korte Hoogstraat, waar hij gegrepen werd door den land meter H. G. uit de Hillegardisstraat, waarbij de revolver, welke de vluchte ling, de matroos G. L. D., bij zich had, afging. Het schot heeft den landmeter onder het rechteroog niet ernstig verwond. Hij is in het ziekenhuis verbonden. De ma troos, inmiddels door toegeschoten poli tieagenten gearresteerd, is naar het bu reau in de Groote Pauwensteeg gebracht. Overleden. Het 2-jarig dochtertje van P. L. van den Brejen, dat door rook bedwelmd is gevonden in de ouderlijke woning aan den Zuidhoek te Rotterdam, die iÊ brand stond en was overgebracht naar het politiebureau, is overleden. Een zoontje uit hetzelfde gezin, dat tijdens de afwezigheid van de ouders met pe troleum een fornuis had willen aanma ken, heeft brandwonden aan de beenen gekregen. Spaar de vogelt. Er was reeds lan gen tijd geklaagd, dat zooveel vogelsom- kwamen bij den vuurtoren op Ame land. Honderden vogels vlogen, aangetrok ken door het schelle licht, zich tegen de daarvoor gespannen ijzeren draden dood. Thans zijn daartegen maatregelen ge nomen. De ijzeren draden zijn van de lantaarns weggenomen De kap van den toren zal nu ^lectrisch worden verlicht. Brand. Te Roosendaal is de hoeve van den landbouwer Iericks, aan de Witte Bareel, geheel uitgebrand. Niets kon gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Even thuisbezorgen. Als wij er gens in een groote zaak komen, dan lijkt ons de vraag: „Willen we het even thuisbezorgen?" zóó gewoon, dat we er niet eens aan denken hoeveel werk er aan verbonden is, eer we werkelijk het gekochte vlug en onbeschadigd in ons bezit hebben. De goede gewoonte om de koopwaren gratis en spoedig thuis te bezorgen, die voor den oorlog alom heersche, is als zoovele andere in Duitschland geduren de den tijd van waardevermindering van het geld verloren gegaan, maar doet na het herstel weer hoe langer hoe me jT zijn intrede. Zoo heeft een der grootste Berlijnsche warenhuizen, wier besteldienst reeds weer op volle kracht werkt, voor dit doel niet ininder dan 200 auto's in bedrijf, die op drukke dagen samen 3000 K.M. aflegen, de afstand van Amsterdam naar Jeruzalem. Evenredig aan den grooten omvang van den besteldienst is ook 't verbruik van verpakkingsmateriaal. Zoo wordt in betzelfde Berlijnsche warenhuis dage lijks ongeveer 50 K.M. touw gebruikt. Wanneer men echter berekent dat ieder pakje 1 meter touw kost, dan zou men zoodoende op een aantal van 50.000' pak jes per dag komen, een getal, dat wij gaarne voor rekenink van den Duitschen journalist laten. Evenals hier te lande reeds gebruike lijk wordt, zijn de groote winkels in het buitenland gewend ook hun klanten, die binnen een zekeren kring rondom de stad wonen, gratis en binnen één of twee dagen hun aankoopen thuis testu ren, een maatregel, die wel begrijpelijk is, wanneer men bedenkt, hoezeer de voor steden langzamerhand tot een geheel met de moederstad zijn geworden. De Parijsche „Groote magazijnen" vooral zijn beroemd om de groote wel willendheid die zij tegenover hun klan ten betrachten; wanneer men iets ge kocht heeft, hetzij een das, een buffet of een vloerkleed, dat na thuisbezorging niet an de verwachting blijkt te voldoen, dan is het voldoende de expeditie afdeeling 'van den betrokken winkel op te bellen. Kort daarna verschijnt de auto en mits het goed nog onbeschadigd is, wordt het tegen voledige contante terugbetaling van den koopprijs wer meegenomen. Het spreekt vanzelf, dat 'n organisatie als deze veel geld kost en een vlotte regeling als de Parijsche een enkele maal tot scha de aanleiding geeft, terwijl b.v. de bo vengenoemde Berlijnsche zaak gemid deld 800 cent onkosten per pakje heeft, het gemak voor het publiek is echter ook zeer groot. Mislukte aanslag. Uit Johannes burg (Z.-Afrika) wordt bericht, dat een regeeringstrein naar Delagoa, 50 mijlen buiten Pretoria, op een versperring op de rails is geloopen en gederailleerd. De politie is met speurhonden den schuldige een ontsnapte gevangene, op het spoor gekomen, en heeft hem gearresteerd. Overstrooming. Te Arnhem hebben gistermorgen hevige regenbuien, die op een wolkbreuk geleken, in de lagere stadsgedeelten huizen onder water doen loopen, De tram naar Oosterb^ek kon reeds om 8 uur de stad niet meer berei ken. Bij huize Mariëndal stond het water 80 c.M. hoog. De Ooster-stoomtram is daar ter plaatse uit de rails geloopen. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Eigenaardige liefhebberij. Te Den Haag woont een heer, die krokodillen houdt als huisdieren. Honden en katten zijn wat ouderwetsch, waarom het niet eena met krokodilen geprobeerd? Het zijn zeer onschuldige dieren, zoolang ze geen honger hebben. En zelfs als ze honger hebben zijn ze nog niet gevaarlijk, als men ze op straat tegenkomt. Alleen in het water moet men voor ze oppassen, op het land zijn het lammeren gelijk. Natuurlijk moet men ze niet plagen, Als men een krokodil kwaad maakt, kan hij zeer zonderling doen. Niet alleen zijn bek moet men in de gaten houden, vooral ook zijn staart. Daar kan het beest heel gevaarlijk me te zwaaien. De krokodillen- bezitter kocht verleden jaar van een ma chinist bü de stoomvaart de twee toen nog jeugenge beesten. De machinist had ze uit Amerika mee genomen, maar zat er al spoedig mee in zijn maag, in figuurlijken zin natuurlijk. Want de verzorging der dieren is niet zoo gemakkelijk. Vooreerst zijn ze gewand aan een zacht klimaat en moet in hun te huis steeds een temperatuur van 30 gr. Celsius heerschen. Ze zijn voorts bui tengewoon vraatzuchtig. In het begin werden ze met wurmen gevoed. Later was dat niet meer voldoen den en nu krijgen ze rauw paarden- vleesch. kikkers en visschen in enorme hoeveelheden. Ze zijn bijna niet te ver zadigen. Hun verblijfplaats is op het oogenblik een terrarium van recpectabe- le afmetingen. Maar gezien hun geweldi gen groei, - zal deze wel spoedig te klein zijn. Ze meten nu ongeveer 60 c.M. en kunnen ongeveer 4 meter lang worden. Met leedwezen constateerde de eigenaar, dat ze dan met moeite in de huiskamer een plaats zullen kunnen vinden. Den eersten tijd is er onder de tafel nog wel ruimte voor deze huisvrienden. Misschien dat ze dan later op zolder een ondei:da_k kunnen vinden, maar in ieder geval zal de voedingskwestie wel belet ten, dat ze in volwassen staat worden aangehouden. Wat hatuurlijk ten zeerste zal worden betreurd daar het ideaal is de beide huisdiertjes aan een ketting mee over straat te nemen bij het bood schappen doen. De overige bewoners der straat slaan niet zonder genoegen den snellen groei der beesten gade. Want het is opvallend, dat sinds het bekend wor den van de verblijfplaats der krokodil len, deurwaarders de straat beginnen te mijden. De eigenaar vreesde, dat op den duur de politie misschien bezwaar zal maken tegen het houden der beesten. Hij is van plan ze over eenigen tijd Ar tie ten geschenke aan te bieden en een paar jeugdige exemplaren voor in de plaats te vragen. Want al zijn het dan ook huisdieren geworden, het blijven toch in hun hartkrokodillen. Laatst beet er een de huisheer in de hand, een ander maal kreeg hij een klap met den enormen staart. Als ze honger hebben doen ze raar, en aange zien de heer des huizes nog jonge kin deren heeft, acht hij het beter de beesten niet te lang meer als zijn huisgenooten te houden. Wat verstandig lijkt, wil men niet plotseling constateeren, dat het heele gezin in de kaken der reptielen verdwe nen is.. Voorloopig zyn het nog lieve huis- diertjes. - w Aangereden. De 17-jarige bakkers knecht D. G.,te Arnhem, reed op zijn rij wiel de tnion van Mariëndal af, juist toen van den Utrechtschenweg van beide zij den een electrische tram naderde. Een der trams wist hij nog te ontwijken, maar door de andere werd hij gegrepen v en een tiental meters meegesleurd, Met tal van ernstige verwondingen is hij naar Arnhem vervoerd. Passenzwendel. In Boekarest is een uitgebreide passenzwendel met pasaeif voor landverhuizers ontdekt. De minis ter van verkeerswezen is in deze zaak betrokken, zijn broeder, die gearresteerd werd, deed een poging tot zelfmoord. De oppositiebladen eischen het aftreden van den minister. Aanvaring. In de Koningshaven te Rotterdam is de waterboot Adri aan bak boordzijde ter h.oogte van den kolenbun ker aangevaren door de sleepboot Maas tricht Het gevolg was een groote deuk boven de waterlijn. De kaqitein B. A. viel door den schok op het stuurstal en werd aan het hoofd gewond. Ameide, 29 Oct. Donderdag had de aanbesteding p'aats van het uit diepen der grachten. Twee biljettèn waren ingeleverd: van H. v. Nijl f 436. en Ant. Tukker f 461. Het werk 19 aan den laagsten inschrij- Ser gegund. •*- Gouderak, 29 Oct. Zondag 26 Oct. apeede Gouderak II een competitie wedstrijd tegen Oudewater II. wel ke door Oudewater werd gewonnen met 32. De Posttrommeldiefstal. De Amsterdamsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan inzake de diefstal van den posttrommel, welke ruim f 22.000 bevatte en in verband met gepleegde dief stallen van rollen kleedingstof. De 20-jarige J. K., die den posttrom mel uit de auto stal, werd veroordeeld tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf. De ersch was 2 jaar. De 29-jarige bankwerker F. J. M. 0. wegens diefstal van rollen kleedingstof, en medeplichtigschap aan den posttrom meldiefstal tot 2 1/2 jaar. De eisch was 3 jaar. De 42-jarige stoker J., die f 44000 had aangenomen, werd veroordeeld wegens heling tot 2 1/2 jaar. Eisch was 3 jaar. De 28-jarige los-werkman W. de V., beklaagd van medeplichtigheid, werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch. De è9-jarige bouwvakarbeider T. werd veroordeeld ter zake van heling tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar en 9 maanden, Tegen den 38-jarigen koopman B. H. W. 2 jaar gevangenisstraf, ter zake van heling. Tegen dezen man die ook verdacht werd van de inbraak te Kampen, was door het O. M. 1 1/2 jaar geëischt. 250 billioen mark gevonden. Te Oeffeit is ten gemeentehuize aangifte ge daan, dat onder deze gemeente zijn ge vonden 250 billioen mark (d.i. ongeveer f 150). Inlichtingen zijn hierover te be komen bij den burgemeester. Zouden er veel liefhebbers komen? NED. HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Donderdag 30 Oc tober, 's avonds 6.30 uur, Da. Alers, van Nieuw-Lekkerland. (Jongel.-vereen.) Haastrecht, 29 Oct. Op Vrijdag 31 Oc tober, des avonds 7 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de Kerkhervorming herdacht worden. AMMERSTOL. Donderdagavond 6'4 uur hoopt voor de Evangelisa tie alhier op te treden Ds. P- Roob uit Lekkerkerk. OHR. GEREF KERK. NIEUW/POORTDonderdagavond 7 uur hoopit Ds. W Bijleveld, van Haarlem, een rede te houden voor de Jongelingsvereeniging. SCHOONHOVEN. October. Overleden: N. Heijkoop, oud 74 weduwnaar van N. Spek. LEKKERKERK. Oei Geboren: Gerard, z. vanP. Boog en M. C. van Iperen. Getrouwd: M. van Zwienen, oud 25 j en C. de Jager, oud 2öi. KRIMPEN a d. IJS8#K>T&i 11 —20 Oot. Geboren: Leendert, v. van C. Boon en A. Twigt. Jannigje, d. van R de Mik en B. Weetbroek Marten Frank, z. van J. Kooistra en J. Bijlsma. Huibert, z. van P. J. Meerkerk en A. de Bode. Getrouwd: D. G. Schouten, oud 21 j. en N. van den Bosoh, oud 29i j. P. de Groot, oud 29 jaar en M de Jong. oud 26 j. H. van Rij oud 29 j., won te Nieuwerkerk ad IJssel. en C A D. Lans oud 23 j. M van der Blom, oud 24 j en I. M Groenendi k, oud 18 J. GORINCHEM, 27 Oct. Zware kalf- koeien f 375f 450, melkkoeien f 280 f 360, kalfvaarzen f 250f 325, guiste vaarzen f 180f 250, graskalveren f 50 f 90, nuchtere kalveren fok f 20f 28, idem export f 14f 18, overloopers f 20 f 40, biggen f 8f 10. Aangevoerd 298 runderen, 5 nuchtere kalveren, 198 over loopers, 790 biggen. GORINCHEM, 27 Oct. Boter f 1,45— f 1,50, eieren 12 1/214 ct. per «tuk. GORINCHEM, 27 Oct. Eierveiling. Aangevoerd 2509 eieren. Prija kipeieren f 11f 12,95, eendeieren f 8,45 per 100 stuks. OUDEWATER, 27 Oct. Kaaa. Aange voerd 111 partijen, wegende ongeveer 24.975 K.G. Gestempelde soort van f 71 f 78, 2e soort van f 67f 71, zwaar dere f 73f 75. Handel stug. GOUDA, 27 Oct. Groentenveiling. Spruiten 1 soort f 17,1019,10, 2e art. f 3,00—6,30, Uien f 4,10—5,40, Kroten f 1—4,50, Spinazie f 17—23 per 100 K.G. Andijvie le aoort f 0,702,20, 2e Boort f 0,20—0,70, Kropsla f 0,60—1,20, Gele Savoye kool f 2,507,20, Groene id. f 2,90—f 4,40, Roode kool f 4—f 8 per 100 stuks. Peen f 2,70—8,40, Prei f 1,70— 3,50, Selderie f 1,501,70 per 100 bop. ROTTERDAM, 28 Oct. N.V. Rotter- damsche Cons.-Veiling Weenaplein. Aanvoer 150.000 stuks. Kippeneieren f 9 f 1350 eendeieren f 7,75f 9, Rus sische f 8—8,60, Argentinisohe f 8,75— 9,25. ROTTERDAM, 28 Oct. Eieren. Rotter- damsöhe Veiling Warmoeaierstraat. Kip peneieren f 8,2513,90, eendeieren f 8,90 —10,80 de 100 stuks. Aanvoer 45.000 st. BODEGRAVEN, 28 Oct. Kaas. Aan voer 319 wagens, waarvan 291 Ryks- mèrk, totaal 12.308 stuks, wegende 98.944 K.G. Prima Goudsche f 7678, mindere f 7274, zware f 80, zonder Rijksmerk f 7077. Handel matig» ROTTERDAM, 28 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 224 paarden, 10 veulens, 1997 magere runderen, 624 vette runderen, 200 vette kalveren, 533 nuchtere kalveren, 734 graskalveren, 431 slchapen ol lammeren, 462 biggen, 82 overloopers. Prijzen per half K.G. Koei en 42 1/2 van 50/55 ct. tot 00/62 1/2 et., ossen 51 van 55 ct. tot 59 ct., stieren 39 van 48 ct. tot 54 ct, kalveren 05 van 75 ct. tot 90/92 1/2 ct. Prijzen pear stuk van mèger vee: Melkkoeien f 325 a f 400 530, kalf koeien f 380—500, stieren f 16Q —480, pinken f 170—220, graskalveren f 05—140, vaarzen f 190—275, paarden f 200—350, biggen f 8—13, slachlpaar- den f 100—200, biggen per week f 1,50 —1,75, hitten f 200—300, overloopera f 17—35, veulens f 80—120, fok nuchtere kalverne van f 2040, slacht nuchtere kalveren van f 1520. AMSri^rt-DAM, 20 Oct. (Draad loos). 367 vette balveren, le kif. t 110f 1.20, f 0 96f 1.10, f 0.80 f 0,90 65 nuchtere kalveren, f 16 f 22; 583 vette varkens, Holl. le kw f 1.06—f 106, f 1.03—f 1.05, Overzeèsohe en Geldersehe f 1.06 -t 1.05—f 1.06, 1 103—f 1.06. Export-varkens I 0 93 per &G. Getrouwd: J. G. TUYTEL J.Cz en A. BOER Ad., die, ook namens hunne weder- zijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken-van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Bleskensgtaaf, 23 October 1924. Voor da vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ona betuigen wij, ook namem onze Kinderen, onzen hartelijken dank. J. BOUTER en Echtgenoote. Lekkerkerk, October 1924. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn dank aan allen, die tot zijne benoeming als Hoofd Ingeland van het Waterschap „De Overwaard" hebben medegewerkt. Tltnhoven bij Ameide, 27 Oct. 1924. Wij vestigen er de aandacht op, dat Toster's Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocjit worden in verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle andere verpakkingen. Terstond gevraagd i Een bij O. C. DE KOVEL, Brood- en Banketbakkerij, Bergambacht. WORDT OEVRAAODeen BOEREN ARBEIDER, P. Q., goed kunnende melken en met boerenwerk bekend. HUIS beschikbaar. Adres: Wed. A. VERWE1J, Stein bij Haastrecht.

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2