I I I i li em M.II.R. norh m.v.n. onhouen" I JL NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT. 1 BI N N EN LAND. FEUILLETON. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. “ËÊRSTË BLAD. Rotterdam Plaatselijk Nieuws. SESSESEIE®' Om Eer en Leven. 4886 Vrijdag 31 October 1924 56' Jaargang Telefoon 20. .|O Ier, of wendt U ntvingf geed- sei 10.15 p. I. cderlandschè ereld. I van smaak. f, met een ten- k van 1800 M2 igeveer 200 in- rik de boot hierna dp de Burgemeester en voorzitter net melaase water. «en meel en er zijn bij- pedering in s. w/n. van nooten, schoonhoven. Uitgever#. Postch. en Girodienst 13768. trd? Een stier werd geleid, ,uto, nikte zich n dijk af dwars 3g bov(en op het ershut, met bo- BegrijpelVk moeite, het dier sitie te bevrij- Benschop, 31 Oct. Met genoegen kun nen we melden, dat evenals vorige ja- ren de schoolbibliotheek weer is gear riveerd en liefhebbers van lezen Ook de zen winter weer kunnen profiteeren van goede en degelijke lectuur. Iedere Vrijdagmiddag zijn de boeken af te halen of te ruilen bij het hoofd der openbare school I alhier. Waar de vorige winter van de biblio theek een flink gebruik is gemaakt, twij felen we niet of dit zal ook dit seizoen wel weer zoo wezen. en ijkknecht. heen u dien nacht met de freule gegaan zijt.” „Met genoegen, luister slechts.” „De freule had pogingen in het werk gesteld voor haren verloofde gratie te ver krijgen. Het was haar mislukt. In vree- selijk overspannen toestand kwam zij mij dien avond opzoeken, zij wilde George de Gaïtnal redden. Ik heb al mijn invloed aangewend om haar te kalmeeren wat mij tamelijk wel gelukte. Daarna heb ik mijn bediende een rijtuig laten halen en de freule gebracht voor de woning van mijn moeder, waar ze gebleven is tot haar vader haar vandaar heeft wegehaald. Het is een eenvoudige geschiedenis, waar u te veel ,hebt willen achter zoeken.” De beide politiemannen stonden een oogenblik verslagen, maar de commissa ris antwoordde: „Het is dan toch kolossaal toevallig, dat u in die straat juist uitgestapt bont, het was toch nog een eindje van het huis, waar mevrouw uw moeder woont.” De freule wenschte zich wat te ver- frisschen. Maar ik zie aan uw beider ge laat, dat u mij niet gelooft.” „Indedaad, dan ziet ge goed.” „Ik kan daaraan niets veranderen, hoe zeer het mij spijten moge.” „Gij geeft dus geen andere verklaring van het feit, dat u zich dien avond met freule van Gelselaer zoo dicht bij do ge vangenis bevond.” „Neen, een andere is er niet.” Koel beleefd nam de commissaris af scheid Van den jongen rechtsgeleerde en pas weer in het rijtuig gezeten, mompelde hij: „En toch, hij weet meer van die ont vluchting, hij zelf heeft er de hand in ge had.” „Ik geloof het met u,” antwoordde de detective, „hoewel hij toen wij zoo plot seling bij hem binnenkwamen geen sj oor van ontroering vertoonde. Die man heeft Onvoorzichtige weggebruikers. Ddt de wegen1' in onze streken smal zijn, is bekend. En dat ze daarbij niet al te best on derhouden worden op tal van punten, w evenzeer bekend. Doch, als men beide dingen weet, dan is het toch totaal onbegrijpelijk, dat tal van personen, die van deze wegen ge bruik moeten maken, daarbij zeer roe keloos te werk gaan. i Niet alleen onder de automobilisten schuilt dii kwaad het wordt evenzeer gevondenfcmder de voetgangers en wiel rijders, als onder de bestuurders van bespannen .vagens. „Van de Gannal,” riep hij, (,wat weet gij van hem.” Hij zag den man oplettend aan want - hij kende hem niet. Tom bedacht hij eensklaps, dat dit mischien ean list kon zijn, opdat hij zich zou wHh „Wat weet gij van hem,” vroeg hij. „Hij roept u bij zich.” Ha, dacht de advocaat, nu nog meer wantrouwig, die man is door de politie gestuurd. Men vermoedt, dat ik de schuil plaats ken van de Gannal en men hoopt door mij te volgen, hem op het spoor te komen. Het spelletje is te doorzichtig. „Ik bemoei mij met dien man niet,” antwoordde de advocaat, „ik begrijp uw boodschap ook niet want ik weet niet eens zijn verblijfplaats.” De onder glimlachte „Een bewijs, dat ik goed vermomd ben” mompelde hij, „dat gij zelfs mij niet her kend.” „Wat, gij zijt het zelf Gedrge,” riep ner ontzet uit en hij stak zijn vriend beide handen toe, „gij zijt het zelf, maar dat is roekeloosheid. Ik meende, dat gij al lang ^n het buitenland waart.” Waarom, maar zeg mij eerst, kunnen wij hier niet overvallen worden?” „Wacht even, ik zal mijn bediende last geven, niemand binnen te laten. Hij is trouw en wij kunnen' hier kalm spre ken.” De advocaat ging even weg en kwam kort 'daarop terug. „Maar vertel mij toch,” zeide hij tegen over dq Gannal plaats nemend en hem aandachtig beschouwend, hoe -kimt gij het wagen?” „Hert, is heelemaal geen waagstuk,” antwoordde deze zwakjes glimlachend. „Maar gij zijt vogelvrij verklaard.” In het buitenland even goed als' hier. En het is moeilijk om weg te ko men. Veel veiliger kan ik hier blijven, goed vermomd. En goed vermomd ben Al deze voorbeelden zijn naar het le ven. Ge kunt ze iederen dag ontmoeten, W roekelooze weggebruikers. Hetzij ze aich voordoen in do* gedaante van een voudig wandelaar, die niet uitkijkt, dan wel als snelheidsmaniak, die in auto- of op motor den weg overratelt, hetzij dat ze zich voordoen als voerman of als Wielrijder, ge ziet ze overal en altijd. Bn de menschen doen dit alles niet uit fichen aan dit euvel schuldig. Onvoorzichtige weggebruikers zouden we ze willen noemen. Dat is de wandelaar, die rustig, op zijn gemak, den wég oversteekt en zijn pijpje rookend, niet uitkijkt of er wat nadert. Komt er dan een auto aange snord, die hem overrijdt wien heeft hij het dan te wijten. Toch alleen aan zich zelf. Ook de wielrijder kan een onvoorzich tige weggebruiker zijn. We hebben het meermalen gezien, dat, als een autobus naderde, een wielrijder nog te lamlendig was om even van zijn fiets te stappen. De bus scheerde dan rakelings langs hem heen. Hij stelde niet alleen zijn eigen le ven in gevaar, maar ook van hen, die in de bus zaten. Want als er een ongeluk had plaats gevonden, dan was het heel goed mogelijk geweest, dat ook de pas sagiers van de bus letsel bekwamen. En omdat de chauffeur van dtn autobus zoo ver mogelijk moest wijken, lipp hij zeer veel kans,dat zijn wagen in de sloot te- kwam. Roekelooze weggebruikers vinden we ook onder degenen, die een bespannen wagen voeren. Zij tronen dikwijls hoog op den bok, houden trotsch de teugels en blikken in het rond, alsof ze wilden zeggen: wie doet me wat. Of ze zitten er recht behaaglijk bij, maken het zich gemakkelijk, en droomen niet van ge vaar. Een karretje op den zandweg reed, De maan scheen helder, de weg was [breed, maar jawel, daar komt een auto aan, die reuzen ver moet uit wijken, .omdat de bestuurder van den wagen er» niet aan denkt of het vertikt. En als dan de auto \te water gaat, dan is Leiden in last. )eten ca. 18.000 ;rd worden. Be Hkrdl 'Uitgevoerd Bijzondere zorg rvereching ge- e hal wordt met id. dat de voor- n deze onder- ouden kan wor Deze Courant wordt des Maandags-, dos Woensdags- en des Vrijdagsmiddags uit- reeeven Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 1 25, franco per post in pierland 1,50 Over hef abonnement wordt in de eerste maand beschikt. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tusschenpersonen. 10 Kijk eens, ik weet uit andere bron, dat freule Estelle eenige dagen voor de ontsnapping het zenuwlijdersgesticht ver laten heeft. Zij is den dag voor dat de te rechtstelling plaats moest hebben, bij haar vader teruggekeerd. Waar is zij geweest, die week voor de vlucht. We weten, dat slechts gedeeltelijk. Zij was in de Resi dentie om den koning te bewegen haar verloofde gratie te verleenen. De poging mislukte, moest mislukken. De dagen, die daarna verliepen, is zij niet in haar ge slicht teruggekeerd, noch op het kasteel van haar vader. Ik heb daaraan tot he den zooveel aandacht niet geschonken omdat ik mij niet voorstellen kon, dat een zwak, zenuwziek meisje de hand in een plan tot ontvluchting zoo meesterlijk •ontworpen en uitgevoerd. Maar nu ik ver moed, dat zij nog in verbinding stond met Mener, wien zoo hechtte vriend schapsbanden verbonden jnet de -Gannal, nu wij mogen aannemen, dat zij met hem in den nacht van de ontsnapping bij de gevangenis was, nu verschijnt alles mij in een ander licht. Wij moeten Mener ver rassen. Ga met mij mede, wij zullen hem in zijn kantoor opzoeken. De hoofdcommisaris schelde en beval een rijtuig te doen voorkomen, waarme de de beide mannen zich naar het kaïF toor van den rechtsgeleerde lieten bren gen. Advocaat Mener was rustig aan het werk, toen na een kort tikje op de deur en zonder dat zij waren aangediend, de hoofdcommisaris en de detective binnen traden en opeens voor hem stonden. WTas Mener zich wan alles onbewust en voel de hij zich onschuldig of had hij zich zelf geheel in zijn macht Beide mannen, die Prijs der AdvertentieMaandags en Woensdags v iedere regel meer Vrijdags van 1 tot 6 regel f 0,20. Bij 3 maal plaatsing, wordt de 3e plaatsing bereke op Maandag en Woensdag en tegen 0,12^2 per regel O” Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en conoiv van 1 tot 'O regels l,li els 1,30, iedere regel meer iend tegen f 0,10 per regel op Vrijdag. idities vrage men tarief. SCHÖOIBOWM CÖDRANT. Moercapelle, 31 Oct. Bij het schoonma- k envan een revolver bezeerde de 24-ja- rige M,. aan den Breeden, zich zoo aan zijn arm, dat hij zich onder dokters be handeling moest stellen. Goudriaan, 31 Oct. De landbouwer A. V. alhier kwam Dinsdagmorgen tot do ontdekking, dat een zijner schapen ver moord lag; de twee anderen vond hij in de sloot, waarvan er oen nog met won- - d enwas overdekt. De daders zijn hon den van een nog onbekenden eigenaar. De prijs der kaas bedroeg deze week hier en in de omgeving: le soort f 70f 74, 2esoort f 65f 69, zware f 76. Handel matig. De prijs der varkens le kwal. 43 tot 47 cent, 2e kw. 38 tot 42 ct., varkens voor export 36 cent. Handel flauw. Moordrecht, 31 Öct. Op de eierenvei ling van 24 Oct. 1.1. waren aangevoerd 500 kip- en 321 eendeieren. Men noteer de voor kipeieren van f 8,50f 13,45 en eendeieren van f 12,80f 13,45 en eend eieren van f 8,50 tot f 8,75 per 100 st. Dinsdagnacht is een der booten der Veetransport in de IJssel op een geloopen. De 70 runderen, die op r een andere overgenomen en kwamen laat op de markt te Rotterdam. Om half vier n.m. is de boot met hoog water weer los gekomen. Gouderak, 31 Oct. In het verslag van oe „Gfoend Kruia”-v»reen4~ opgenomen x in uw veelgelezen blad van Woensdag 215 Oct., is een naamsverwisseling inge slopen, die misschien voor hen, die nuit ter vergadering zijn geweest, tot vet- keerde gevolgtrekking aanleiding kan ge ven. Het verslag geeft te lezen: „De heer G. P. Vleggeert vindt het gewenscht, de begrooting sluitend te maken. Hij stelt daarom voor enz.,”, dit moet zijn „de heer P. H. Vleggeert vindt het ge- wenscht de begrooting sluitend te ma ken. Hij stelt daarom voor enz.”. Ottoland, 31 Oct. In de Woensdag avond gehouden vergadering van de afd. Goudriaan-Ottoland van het „Groene Kruis”, waren aanwezig het bestuur en 7 gewone leden, benevens de eere- voorzitter,, de heer R. D. G. M. van Slij- pe, burgemeester dezer gemeente. De vergadering, welke in het Raad huis werd gehouden, werd met een woord van welkom door den voorzitter, Ds. J. van der Vlies, geopend, waarna de se cretaris, de heer Pieterman, de notulen van de vorige vargadering voorlas, wel ke met een kleine opmerking werden goedgekeurd. Hierna werd de begrooting de ontwikkeling der politie ten doel heb bend. Als feestredenaar trad heer Jac. van Waning, van Ouderkerk a.d. IJssel, zoowel der Examen-commissie als d)er Vakcommissie van PoL-onderwijs. In een uitvoerige en zeer toe gejuichte rede schetste' h«j de beteeke- nis van het examen, de toestanden hij de politie van weleer vergelijkend met de tegenwoordige. Het schitterend welsla gen, zoo besloot hij zijn rede, zij een prikkel tot voortgaan op dm langen weg die nog is af te leggen voor en aleer we kunnen spreken van eer' volledig ge diplomeerde politie. Vijf-eri-twintig jaar geleden ontstak uw bond de toorts der yerlichting voor onze nog in schemering verzonken politiewereld. Laat ons dat hei lig vuur onderhouden en voeden met on ze edelste krachten, den bond ter eere, tot heil der politie in Nederland en ons land en volk ten zegen I Nadat de voorzitter den redenaar on der het levendig applaus der vergade ring had dank gezegd en hem de geluk- wenschen der vergaderden had overge bracht, met zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, hechtte deze de eerste medaille aan het nieuwe vaandel van den Bond aan een lint in de nationale kleuren, deverwachting daarbij uitsprekend,, dat de leden van dezen regeeringsgetrouwen bond steeds als één man het gezag zonden steunen en zouden uitmunten in plichtsbetrach ting. Prov. Staten van Utrecht. Ged. Staten hebben aan de Staton van Utrecht aangeboden een ojitwerp-verorde- ning tot het weren van ’ontsierende re- .clame in de provincie ^Utrecht. In dit untwerp is in hoofdzaak gevolgd de Noord-Hollandsche verordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon. De wintefzitting van de Staten zal op 2 December geopend worden. Reuzen aanbesteding. - kwaadheid. Neen, ze denken te weinig na over de gevaren van den weg. Onze tijd is een andere dan twintig jaar geleden of veertig jaar, toen je nog met fat- soen met vrouw en kinderen kondt wan delen. Wij moeten om elkander denken. Ieder houde zich aan de regelen voor het moderne verkeer gesteld, welke de navolgende genoemd kunnen worden kalïn rijden signaal geven op de hoe ken en de gevaarlijke punten voldoen de gelegenheid geven om elkander te la ten passeeren immer rechts houden. En do wandelaars (voor zoover zich die nog op den weg bevinden), moeten niet droomen, maar hun oogen te kijk laten gaan. Het gaat toch om hun Jeven. De onvoorzichtige weggebruikers zijn eep ramp. Niet slechts voor zich zelf maar ook voor anderen. Want door de onvoorzichtigheid en slordigheid van een enkele, kunnen soms vplen teéelijk om het leven komen. Van ieder.'* categorie maken zich men- Onze wegeit zijn nu- eenmaal slecht en smal. Het is te hopen, dat er spoedig af doende verbetering in zal kunnen worden gebracht. Maar juist omdat de wegen zoo smal en zoo slecht zijn, moeten allen die van de wegen gebruik moeten ma ken, er voor zorgen, niet te behooren tot de onvoorzichtige weggebruikers. Wanneer we allemaal even goed oplet ten, kunnen er menschelijkerwijs gespro ken, geen ongelukken meer plaats heb ben. 3 Waterloo in den bouw van bij de exp.oi- etaal automaten sullen spelen, de 600 kamers rtoe men toe- irping van een euf van de deur Li o-toestel kan d worden na zeker bedrag in automaten. bij de oprich- jal zijn geen ruikmaking 5. Vrouw L. len te schillen aar huisje ge mperzeedijk «bij >peens een zwa- hoorde en te. vier spartelen n, die terecht enkast, welke hem overvielen, vroegen zich dat af, omdat zijn gelaat ook niet de minste ontstelte nis verried of verrassing. Integendeel, heel joviaal trad hij he ntegemoet. „Wel heeren, waaraan heb ik de eer van uw bezoek te danken?” „Vermoedt gij het niet, mijnheer Me ner,” vroeg de hoofdcommissaris. „Neen, dat is te zeggen misschien toch wel. Hebt gij iets gehoord soms van mijn vriend de Gannal. Hij is toch niet in han den van de politie gevallen.” „Zou het u spijten, indien de moorde naar aan’de gerechtigheid werd overgele verd.” „Ja, omdat ik de vaste overtuiging heb dat mijn vriend onschuldig is.” „Goed, mijnheer, maar heeft deze mee- ning u er toe verleid dingen te doen, die gij niet verantwoorden kunt.” „Ik begrijp u niet.” „Welaan mijnheer, ik zal duidelijk spreken. Wij koesteren zware verdenking jegens u. hebt de Gannal helpen ont vluchten.” „Waarom denkt u dat?” „Ik zal het u zeggen en gij zult bemer ken, ^at wij meer weten, dan gij hebt kunnen meenen. U is in den vooravond voor de ontvluchting van den Veroordeel de, dien gij uw vriend noemt, te zamen met freule Estelle Gelselaer naar het huis gegaan, van waar uit de Gannal gevlucht is.” „Welk een bewering,” zei hij onver schillig. „Ah, u waar, dat u met juffrouw den avond per rijtuig van straat gegaan bent.” „Zeker, dat is volkomen in overeen stemming met de waarheid. Maar ik zie niet in, waarmee dit te maken zou heb ben.” „Zou u ons kunnen mededeelen, waar op Zaterdag 1 November de tocht her vat kunnen worden. Op dien dag zal de étappe naar Gon- stantinopel, ongeveer 400 K.M., worden afgelegd. Van der Hoop denkt dan de vlucht op regelmatige wijze te kunnen voortaeUten. Verbetering van den spoorweg Leiden Woerden. Reeds geruimen tijd was het aan ter zake kundigen bekend, dat de spoorweg LeidenWoerden in slech ten toestand verkeerde, zoo zelfs, dat de treinen er met beperkte snelheid mees ten rijden. Reeds toen het nog rijksspoor was, lag de spoorlijn er slecht bij. In den laatsten tijd is hierin een be langrijke verbetering gekomén. Nadat eerst verschillende spoorwegbruggen ver sterkt waren, is verder de spoorweg zelf aanzienlijk verbeterd door het aanbren gen Van nieuwe, langere rails en het op korten afstand leggen van dwarslig gers, waardoor het hinderlijk schudden en stooten der rijtuigen, waarover op de lijn Leidenütijecht dikwijls werd ge klaagd, niet meer plaats heeft en weer met de gewone snelheid kan worden ge reden. I ntercommunale Autobusdienstrego- ling. Te Den Haag is in het Stadhuis een vergadering van vertegenwoordigers van gemeentebesturen gehouden, om te komen tot een uniforme regeling van het autobusverkeer. Het doel was eenheid te betrachten inzake keuring, standplaatsvergunning, en, voor zoover mogelijk, arbeidsvoor waarden, al werden tde eigenaardige verschillen tusschen de gemeenten in het oog gehouden. Wat de standplaatsvergunning aan gaat, werden vrijwel de Haagsche bepalin gen, hier en daar aangevuld met een paar Utrechtsche zulks op verziek van den Commissaris der Koningin - _iin donp die provincie - aanvaard. Verder wil men de keuring vereenvoudigen door de invoering van een goedkeuringsmerk, dat dan voor geheel Zuid-Holland zal geldon. Dit geldt, ook voor de. cjyj^ffeurs. Zoo zou men b.v. in Rotterdam chauf feur mogen worden, enkel door overleg ging van het Haagsche keuringsbewijs, en omgekeerd. Het moeilijkst was de regeling van de arbeidsvoorwaarden; in dit opzicht kon aleen naaf gelijkheid gestreefd worden. Inzaka de keuring van bussen werd o.a. vastgesteld, dat het reservoir geen I opening in den wagen mag hebben, dat langs de zijwanden der wagens geen koperen beschuttingsroeden voor de ra men mogen worden aangebracht en voor en achterramen, met het oog op het plot- seling remmen, beschut moeten zijn. Een ander besluit zal worden genomen over de vraag, of de deuren naar buiten dan wel naar binnen moeten openslaan. Omtrent de hoogte der wagens werd, met het oog op de kleine steden, de voor geschreven hoogte (tot dusver 1.90 M.) verlaagd tot 1.05 M., doch de groote ste de© kregen volmacht tot de instelling van extra eischen. Het ontwerp moet nu nog in de krin gen der genoemde gemeenten behandeld worden, waarna een definitieve vaststel ling volgt zijn gelaatstrekken wel in zijn macht. Dat is in ieder geval zeker.” „Ja, maar hij was mij al te weinig ver wonderd het was of hij onze komst ver wachtte.” Deze opmerking was juister, dan de- gene, die' haar uitte, zelfs vermoedde. Hij bezat een vertrouwd bediende en deze had hem verteld, dat iemand getracht had hem uit te hooren over zijn meester, over de bezoeken die deze in den laatsten tijd ontving en over dergelijke bijzonder heden meer. Advocaat Mener was slim genoeg om terstond le denken, dat de po litie argwaan jegens hem koesterde. Eerst had hij gevreesd dat de ontslagene ge vangenisboef hem verraden zou hebben maar spoedig had hij zich zelf daarom trent gerustgesteld. Die man toch kende hem niet en zou freule Gelselaer ‘aange wezen hebben. Toen kwam dadelijk het idee bij hem op, dat de huurkoetsier, die de freule en hem gereden had, daarvan gesproken kon hebben. Nu vond hij dit minder prettig, maar voor een kleine moeilijkheid was hij niet bevreesd. Hij had zijn bediende zijn instructies gegeven en was geheel voorbereid geweest op de komst van den commissaris, die zich van zijn onverwacht bezoek heel wat had voor gesteld, mar in zijn verwachting deerlijk teleurgesteld was. Nog geen half uur was na het bezoex verloopen of Mener ontving weder bezoek. Nu was het een onbekend persoon, die hem bezocht. Eerst meende de advocaat een cliënt voor zich te zien, maar de binnenkomen de sloot de deur achter zich en vroeg: „Hoort ons hier niemand?” „Neen,”’antwoordde Mlener verwon derd, „hebt gij iets geheims te vertellet!.” „Dat zou ik meenen,” antwoordde de ander ik kom u berichten brengen van Jonkheer De Gannal.” De advocaat zag verrast op. De jacht op wilde eenden, Op vra gen van het Tweede Kamerlid Deckers betreffende verlenging van den tijd van openstelling voor de jacht op wilde een den, heeft de Minister van BinnenJand- sche Zaken en Landbouw geantwoord. Het is ondergeteekende bekend, dit m de maand Februari door middel van eendenkooien een groot aantal wilao eenden wordt gevangen. Met het oog daarop is het niet onwaar schijnlijk, '.at door de bepaling, dat de jacht op wilde eenden tot 1 Februari opengesteld, een aantal houders van een denkooien nadeel zal ondervinden. Ondergeteekende is bereid, een on derzoek naar den omvang van dat na- deel in te stellen en te overwegen, in hoeverre het belang van houders van eendenkooien een wijziging in zijn een maal aangaande de opening en sluiting der jacht genomen beslissing wensche- lijk is. Vijf-en-twintlg jaar Politiediploma. j Op 29 dezer hield de Alg. Ned. Politie bond te Rotterdam zijn algemeene ver- gadering, die goeddeels gewijd was aan het feit, dat de hond vóór 25 jaren het éxamen in het leven riep voor het Po litiediploma. Eerste spreker was de heer H. de Groot, commissaris van politie te Zut- phen, die behoorde tot de gediplomeer den van het éérste •examen, in 1900. Als voorzitter eener commissie van oud-ge- stuur een feestgave aan van f 1400, als diplomeerden, bood hij het hoofdbe- blijk van hun dankbaarheid voor de in stelling, die zoovelen ten zegen was. Het bedrag is te bestemmen voor een zaak, Reuzen aanbesteding. Den Haag is vanwege den directeur-gedraai der Zuiderzeewterken aanbesteed bestek 17 Z.W., de aanleg van het derde of laat ste gedeelte van het afwateringskanaal van Ewijck-sluis-Oost Oever, in ver band met de afsluiting van het Amstel- diep, met bijkomende werken, Raming f 1.350.000. Laagste inschrijver was de N.V. Mij. tot aanneming van waterbouw- werken, v/h A. Hofman te Haarlem, voor f 1.168.000. De vliegtocht NederlandIndië. Naar het comité van den vliegtocht Ne derland Indië mededeelt, zijn, nadat zij de medewerking van het departement van aan de Servische-Bulgaarsche grens slechts kort geduurd heeft, de motor van „Het Leven” en de andere onderdee- len voor de herstelling van de „F. VH" te Phillippopel gearriveerd, waarna de monteurs onmiddellijk aan de werkzaam heden begonnen zijn. Tevoren reeds had de bemanning met den heer Guilonard alles in gereedheid gebracht. Indieh geen bijzondere tegenslagen door weersomstandigheden optreden, waardoor drassigheid van den bodem het vertrek onmogelijk zou maken, zal ontkent dat? Is het dan niet u met juffrouw van Gelselaer hiei. naar de straat gegaan bent.’

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1