voss (en DienMe l-H. DIENSTBODE. DAMES! G. DE VAAL LIJDT U AAN INDIGESTIE Boerenarbeider, Boerenarbeider, Dienstbode. Dansclub „Ons Eenoeoen sctioonn. ueer. Kerknieuws. STADSNIEUWS. hoest: Anga Telegrammen. Advertentiën. Sportnieuws Marktberichten. 40-jarige Echtvereenigiog Cornells de Jono Tzn. Dankbetuiging. Lijntje Schouten, mie Jongkind M A van den Dool 55-jarig Huwelijk Hendrik van Eeten, Samueiiinü Maria v. d. Kop Arie Verduijn: Hel faillissement van geëindigd. Boerendienstbode, Inschrijving DI enstbode gevraagd: Dienstbode, Boerendienstbode Boerendienstbode p. o. gevraagd Boerendienstbode gevraagd. DANSLES. Eieoantn Piieio Boerendienstbode gevraagd Ruime keuze Dames- en Hinderhoeden Bruine en Zwarte Borftuellen uopr Hoeden en garneering Lopikerstraat 51 - Schoonhouen ▼coi 1035 ongeboden en goedgekeurd, m *t alger ieene stemmen, met een be drag ontvangsten en uitgaven a4 f 660. Vervolgens werden de aftredende be stuursleden, de hoeren G. J. Sterk Boon en G. Sterrenburg, met algemeene stem men herkozen, welke hoeren beiden hun- fiie herbenoeming aannemen. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de al gemeene vergadering van het hoofdbe stuur, te houden te Rotterdam, bespreken en als afgevaardigde naar deze vergade ring gekozen de heer G. de Heer, die ook deze benoeming aannam. Hef be stuur dofit daarna medeleeUng van een paar ingekomen stukken, en dat er een schikking is getroffen met den heer Tas te Molenaarsgraaf, om in spoedeischim- do gevallen bij vervoer van een zieke naar een ziekenhuis, dit vervoer por auto te doen plaats hebben, zulks in verband met een in de voorjaarsvergade ring gedaan voorstel dooï den heer Jan- se. Bij de rondvraag stelt de heer G. de Heer voor vanwege de afd., eens b.v. dezen winter Dr. Van Rhijp te Dor drecht een lezing te doen houden over eerste hulp bij ongelukken, of verband leer, met of zonder lichtbeelden, woli voorstel echter geen bijval vond, vanwe ge de kosten. Waarop hetzelfde lid ver zoekt of dan het bestuur dan niet de plaatselijke geneesheoren zou kunnen verzoeken oen dergelijk* lezing of liever een cursus in verbandleer te houden en verklaart het bestuur zich daartoe be reid. De heer W. Vlot, magazijnmeester der afdeeling vraagt of nog reglementen aan wezig zijn voor nieuwe leden en blijkt, dat doze nog in voorraad zijn. De heer A. Bos acht het wenschelijk dat de rust stoelen geverfd worden, waaraan zal worden voldaan. Ten slotte geeft de heer E. Bos nog een nieuw lid op, waarna de geanimeer de vergadering door den voorzitter, Ds. J. v. d. Vliea met een gesloten wera. De tuuw r van pulp heeft hier woor een av - «ïg genomen Daar dit vee- voede rgS hoog is, zal veel minder dan vo ige jaren worden ingekocht. Dqpt de vel® regens der laatste dagen is het gras 'aanmerkelijk opgekort en hebben verschillende veehouders een gedeelte van hun vee op stal gehaald, aoodat dit vroeger is dan verloden jaar. De voorzitter van do afd. Goudriaan -Ottoland van den Bijzonderen Vrij willi gen Landstorm, is jgekozen de Edelachtb. V er R. D. G. M van Slijpe, burgemees ter dezer gemeente, die deze benoeming heeft aanvaard. De prijzen der kaas waren deze week le soort f 73f 75, 2e soort f 70 f 72, met vluggen handel. VoQr var kens werd besteed by wiligen handel: zwaro soorten f 46—f 47, lichtere soor ten f 44—f 45, alles per 50 K.G. Dr. J. de Koninck te Molenaars graaf heeft zijn benoeming als gemeente geneesheer alhier aangenomen. Lekkerkork, 31 Oct Bij Kon besluit van 25 Oct. is aan den heer G. Oskam alhier, die gedurende 50 jaar de betrek king van organist bij de Nod. Herv. Ge meente heeft vervuld, de eore-medaille der Orde van Oranje-Nassau in Zilver toegekend. Do vermoedelijke dader van 'de la delichting bij den heer H. Roest Sr. al hier, een paar weken gbleden gepleegd, is te Maassluis voor een dergelijk be drijf gevangen genomen. Do heer Roest is ter confontratio opgeroepen. Tot groot genoegen van de kippen- liefhebbers kan gemeld worden, dat de heer B. van Asperen-rVervenne, Rijks- pluimveeteeltconsulent te 's-Gravenhage, een lezing zal houden voor de pluimvee- vereeniging Lekkerkerk en Omstreken. Een tweetal muziokvrienden heb ben den voorzitter der Harmonievereeni- ging „Juliana" alhier f 10 ter hand ge steld tot dekking ^van het kas-tekort van deze vereeniging. „Juliana" is steeds be reid om feesten en openluchtuitvoeringen met haar muziek! op te luisteren,zoodat het wel een goede daad is om dóze ver eeniging uit haar nood te helpen. Het kastekort is ontstaan door de vele repa- ik, dat bewijst gij zelf. Als gij mij niet -herkont, mijn beste vriend, wie zou het dan wel doen." „Hm, misschien hebt gij nog gelijk. Uw grootste veilighèid bestaat daarin, dat niemand u hier zoekt of zoeken kan. „Neen, men zoekt mij overal elders in binnen- en buitenland. Nog worden alle stations en wegen bewaakt, het zou ze wat waard zijn, mij weer in handent te krijgen. Geen wónder," voegde hij er bitter bij, een drievoudige moordenaar, die een dag voor zijn terechtstelling ont vluchtte, ia het vangen wel waard." „Spreek daarover niet, George, ik weet immers, dat gij even onschuldig zijt als ik." „Gij weet het niet, gij gelooft h'et slechts Mener. De bewijzen tegen mij waren immers verpletterend." „Nu ja, zwijg daarvan, gij zijt on schuldig, ik houd het vol, al waren er nog meer aanwijzingen, die uw schuld schenen vast te stellen. Gij zijt geen moordenaar, zoo min als ik. Mar ver tel mij George, wat komt gij hier doen waar zijt gij zoolang verborgen geweest." „Maar ik was niet verborgen. Jopii, mijn bediende, neen, zoo mag ik nem niet noemen, mijn vriend, heeft uitne mend voor alles gezorgd. Toen wij Liet buis door den tuin verlieten, ging hij niet mij doodbedaard naar een ander stadsgedeelte, waar hij een paar eenvoudi ge kamers gehuurd Jiad. Daar heeft hij doen ondergaan, waardoor we beiden geheel van aanzien veranderden. Die mfin ia een duizendkunstenaar, ik heb hem vroeger nooit genoeg* gewaardeerd, maar, wat meer isr hij is bovendien trouw en beeft een hart van goud. En hij heeft ons dadelijk de proef op .4? som geleverd dat wij onherkenbaar zijn. We zijn 'a iborgens de straat opgegaan en hebben zelfs staan kijken met den gr.>ntan hoop voor de gevangenis, waaruit ik ontsnapt ratios, die do oudste muziekinstrumenten hebben ondergaan. Naar wij vernomen zal het bestuur bijtekende muziekliefhebbers en bekende ingezetenen rondgaan om kunstlievende loden on donateurs te werven, om op die manier, de inkomsten te verhoogen. Dat het bestuur in die poging moge slagen, is hun Van harte toegewenscht, daar deze kranige vereeniging veel vüor de gemeente over heeft. De jongeheer P. Mudde had giste ren een slechten dag. Uit zijn gesloten duivenhok zijn op klaarlichten dag 5 duiven spoorloos verdwenen. Van in braak of iets dergelijks was geen spoor te bespeuren. Capelle a.iL IJssel, 31 Oct. De Gemeng de zangvereeniging „Harmonie" besloot een Nationaal Goncours uit te söhrijven, hetwelk gehouden zal worden 2en Pink sterdag a.s De begrooting van inkomsten en uitgaven van deze gemeente over 1925 ligt vanaf 27 October ter gemeente-se cretarie voor een ieder ter inzage en is verder tegen den kostenden prijs verkrijg baar. Groot-Ammers, 31 Oct. Doordat oen lap zeil van een der wieken van den ko renmolen losraakte, kwam dit in aanra king mot de draden der electrische ge leiding, waardoor een draad afknapte en de lichtvoorziening in het dorp' tijdelijk word verstoord, wijl zich een blauwe vlam vertoonde, die ver in den omtrek zichtbaar was. Door een vertegenwoordiger van met Gemeente-electriciteitsbedrijf te Dor drecht werd Woensdagavond 1.1. in het café van den heer G van As alhier een djemonstratie gehouden op het gebied van electrische verwarmingsapparaten, kookstellen, stofzuigers enz., welke voor werpen in werking waren te zien, ter wijl tevens een duidelijke uiteenzetting werd gegeven over het behandelen en gebruik van deze. De belangstelling voor deze demonstra tie was niet groot, toch hebben degenen, welke niet geweest zijn, ongelijk gehad, want hier was veol te zien en te loeren. Krimpen a.d. Lek, 31 Oct. Door de Lekkorkerkache Bioscoop-onderneming werd hier Woensdagavond in de zaal van Bouter e en Bioscoopvoorsteling gegeven, Een keurig programma werd vertoond. De verschillende films bleken zeer naar den zin te zijn van het slechts matig op gekomen publiek.' Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van de' onder nemers 'om hier op gezette tijden voor stellingen te geven. Den laatsten tijd worden hier nog al wat eenden vermist. Men denkt hier met diefstal te doen te hebben. Bij A. van Wijnen zijn er niet ■nder dan 20 verdwenen. Meerkerk, 31 Oct. Donderdagavond is onze dorppsgenoot S. v. E., machinist bij de zuivelfabriek „Aurore" alhier, door een zeer noodlottig toeval om het leven gekomen. Hij is namelijk verdronken in den kaaspekelbak. Boven den bak moet hij werkzaam gewaest zijn aan de leiding voor 't electrisch licht. Hoogstwaar schijnlijk is de ongelukkige in aanraking gekomen met den electrischen stroom of heeft hij door een ander toeval het be wustzijn verloren voor hij in den bak viel, anders was hij daarin niet verdron ken. De pekel stond ruim 40 c.M. hoog. De getroffene was ongehuwd en 23 jaar oud. Bij een zeer matigen handel be steedde men deze week voor le soort kaas f 70—f 73, voor 2e soort f 65— f 69 en voor enkele zware tot f 75 do 50 K.G. Vette varkens gelden van 39 tot 45 cent per K.G,. naar gelang van gewicht en kwaliteit. Reeuwijk, 31 Oct. Do heer A. vanBok- kum, tijdelijk onderwijzer aan school A, alhier, is benoemd bij de wiskunde af deeling eener Levensverzekeringsbank te Amsterdam en heeft deze benoeming bfen. En Jozef, zoowaar, redeneerde druk met do omstanders over de ont/'Lïh'ing. Ik met, ik kon geen woord spreken. Het was een ware vuurproef, die ik evenwel gelukkig dooretend. Sedert leven wij als twee broeders heel kaïn, gaan *arae- len en lezen de (Utnuriva En no heb ik het zelfs gewaagd, u op te zoeken." „Dat is gevaariyk. De politie koeettrt argwaan tegen mij" „Ja, Jozef vermoedde dat al. Gisteren kwam hij thuis en zeide: „Daar hebben wij in dien nacht niet aan gedacht. De freule en mijnheer Me ner zijn gekomen per rijtuig. De koet sier kon dat vertellen." „En gij waai t hier gekomen, om mij to waarschuwen?" „Ook daarom." „Nu, dat is overbodig. Geen uur gele den Is het hoofd der politie hier geweest. De koetsier heeft werkelijk gesproken, dat heeft Jozef goed geraden, maar wat zou hij vertellen Niets anders dan dat hij de freule en mij dien avond in zijn rij tuig gereden heeft." „En de politie weet dit dus?" „Welzeker, de hoofd-commissaris kwam het mij vertellen." „Welnu, ge meent toch niet, dat gij alleen koelbloedig zijt?" „Gij hebt dus ontkend." „Volstrekt niet, ik bob volmondig be kend." „Dat gij en Estelle aan de ontvluch ting medeplichtig wart?" „Ook dat zou ik bekend hebben, in dien de koetsier dat had kunnen weten, maar thans ben ik zoo dwaas niet ge weest. Ik heb allen bekend, wat zij reeds wisten." „Maar gij moest toch een verklaring geven." ..Goed, ik wide, dat de freule vreese- lijk overspannen dien avond bij mij ge komen was. Dat is toch waar. En ver- De afdeelingReeuwijk en Omstre ken van de Zuid-Holl. ver. „Het Groene Kruis" heeft aan den Raad dezer ge± meente een verzoek gericht tot behoud van de subsidie voor de Wijkverpleging. Gouderak, 31 Oct Donderdag 30 Oct., ongeveer half vier, kondigde de brandklok aan, dat er in deze gemeente brand was uitgebroken. Alras bleek, dat brand was uitgebroken in een turfloods van de Steenfabriek van den heer Th. H. van Houweninge. Onder leiding van deh Op|erbrand- meeeter, de heer D. Verstoep, rukte de brandspuit uit, om, bijgestaan door de' brandkraan van de waterleiding, geza menlijk den brand te bestrijden. Daar de loods govuld was met Friescho turf, en aangewakkerd door den feilen wind, kon het blusschingswerk de over hand niet krijgen, zoodat waarschijnlijk loods met inhoud verloren zullen zijn, daar bij het afzenden van dit bericht, het nog cene vuurzee was. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Ameide en Tienho ven P. J. Steenbeek, te Bergambacht. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Kralingscheveer, H. Veldkamp to Anna Jacobapolder en Dr. D. K. Wielenga, te Baambrugge. Capelle a.d. IJssel, 81 Oct. De heer K. Asmus, Godsdienstonderwijzer al hier, heeft voor het beroep naar Leer dam bedankt. Schoonhoven, 31 Oct. Rooien van boomen. De aanwezige boomen aan den Opweg zijn niet in het belang van een behoorlijke instandhou ding van dien weg, temeer niet, waar plannen bestaan tot verbetering in 1925, van den Opweg. In de nabijheid van het station zijn verschillende boomen, alsme de de populieren, staande in de nabij heid van de Remonstrantsche Kerk, Kerk, stervende. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen alle hierboven bedoelde boomen in het npénbaar te verkoopen. De Muziektent. B. en 1 het navolgende voorstel aan den Gemeen teraad gedaan: Tijdens de behandeling van de ge meente-begrooting, dienst 1925, werd door U besloten het z.g. Boterhuis zoo danig om te bouwen, dat deze inrich ting ook kan dienen voor een permanfn- te muziektent. Te dier zake komt op ge noemde begrooting voor een bedrag groot f 2000. Reeds tevoren was ter bespreking dezer aangelegenheid uitgenoodigd de Directie van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg, als gevolg waarvan ge noemde Directie twee teekeningen heeft ontworpen. De kosten der ombouwing worden door gemeente-opzichter ge raamd op f 1965,37. Wij vestigen er uwe aandacht nog óp, dat omtrent de bespeelbaar heid der muziektent overleg is gepleegd met den Directeur der Kon. Mil. Kapel van de Grenadiers en Jagers te Den Haag. B. en W. stellen tenslotte den Raad voor hen te machtigen tot uitvoering der werkzaamheden. De Droge gracht. B. en W. schrij ven het navolgende aan den Gemeente raad: Het heeft onze aandacht getroffen, dat de z.g. Droge Gracht in de laatste jaren aanmet-keiijkis gerezen en dat dit rij zen begonnen is na den bouw der wonin gen, staande in de nabijheid van die gracht. Met den gemeente opzichter zijn wij van meening, dat do rijzing van dien grond is te wijten aan den zeer moeras- Bigen ondergrond, waarop thans aanwe zig is een groote hoeveelheid rivierzand, verschillende straten en een 70-tal ar beiderswoningen. Begrijpelijk is het* dat voormelde zware massa een geweldigen druk uitoefent op den ondergrond, die tengevolge van het overvloedige water, hetwelk eiken winter gelegenhèid heeft der dat ik haar naar de woning van mijn moeder gebracht heb van waar zij naar bet kasteel van haar vader terug ging. Dat was evenmin gelogen. De spraakzaamheid van den koetsier kan ons niet in ongelegenheid brengen, mits we slechts waakzaam zyn. De politie moet immers met mijn verklaring wel genoe gen nemen, ai weet ik, dat de argwaan jegens mij er niet op verminderd is." „Dus gij vermoedt, dat men wantrou wen jegens u blijft koesteren?" „0 zeker." „Beste vriend, om mij hebt gij al die zorgen." „Kom, praat daar niet van. Het is echter zaak voorzichtig te zijn. De hoofd commissaris van politie had een detec tive bij zich een geslepen kerel, op wiens gezicht ik lezen kon, dat hij mij niet ge loofde. Ik ben overtuigd, dat hij mij be spieden zal èn toen gij hier kwaamt, meende ik zoowaar mot een list van zijn kant te doen te hebben. Maar hij zal vast en aeker zijn best doen en daarom vooral verschrikte mij uw komst hier. Gij ïnoogt in geen geval spoedig hier terug komen, hét zou u in gevaar brengen." „Ge hebt gelijk, we moeten voyradch- tig zijn, ik mag niet meer in handen van de politie vallen. moet mijn leven redden. Als men mij terug vindt, wacht mij het schavot. Maar wilt ge wel ge- looven Mener, dat de dood verkieselij ker is dan dit leven. Wat kan mij het leven nog bieden. Ik loop veel kans den een of anderen dag nog ontdekt te wor den. En veronderstel, het gelukt mij de politie op een dwaalspoor te -houden wat heb ik dan nog. Ik heb geen vrien den meer als u en Jozef, en die zal ik, nog niet eens openlijk kunnen bezoeken Ik zal als een baneling doorvreemde landen zwerven en nergens rust vinden Neen, de dood ware meer verkieselijker dan zulk een leven. Maar ik moet leven, naar binnen te dringen, telkens opnieuw verslapt en vervolgens naar zekere zijde tracht uit te wijken, in dit geval naar de voormelde lager gelegen gracht. Dit uitwijken veroorzaakt schade aan de woningen, welke toeneemt, nu elk jaar water op de gracht wordt toegela ten, dienende voor ysbaan. Het onder water zetten van de z.g. Droge Gracht brengt bovendien belangrij ke schade toe aan het bedrijf der drink waterleiding. Daarom stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: lo. de Droge Gracht voor het vervolg of bij wijze van proef, voor het seizoen 1924—1925, niet meer ter beschikkink te stellen als ijsbaan; 2o. aan de Schoonhovensche IJsclub, indien gowenscht, telkens voor één jaar to verhuren de Groote Gracht in bevro ren toestand, zulks voor de som van f 1 per jaar, teneinde voormeld water te bo- Lighallen en Consulaticbureau „St. Ludwina,-. B. en W. stellen aan den Gemeenteraad voor om aan de R.-K. Vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose „St. Ludwina" de gelegenheid te geven te koopen een stuk gemeentegrond in totaal 1982 vierk. M., liggende in de Halve Maan, voor f 3000, zulks een jaar na dagteekening van het Raadsbesluit B. en W. stellen verder voor de bij Raadsbesluit van 24 Maart 1.1. toegesta ne financieel medewerking van toepassing te verklaren op dit stuk grond. Het besluit tot verkoop van den grond zouden B. en W. willen zien genomen onder ne navolgende voorwaarden: a. „St. Ludwina verplicht zich binnen één jaar na de overdracht van den grond daarop te bouwen lighallen en een con sultatiebureau, volgens overgelegde teo- kening; b. het thans aanwezige uitpad vanuit de Halve Maan blijft beschikbaar voor de bewoners van de perceelen aan de Lan- gorakkerweg, en de Halve Maan en moet voor dit doel door St. „Ludwina" in goe den staat worden gehouden ten genoego van B. en W.; c. de faecaliën moeten na ontsmetting via een riool, geloosd worden in een put, aanwezig bij de woning Langerakkerweg No. 10. Wordt van bet tonnenstelsel ge bruik gemaakt, dan zuUen de faecaliën vóór het vervoer van den ton eveneens ontsmet moeten wordon. Aanbesteding verbouwing Geref. Kerk. Vanmorgen heeft plaats gevonden de aanbesteding van de verbouwing der Geroof. Kerk aan de Koestraat alhier. De uavolgendo biljetten werden ingele verd: N.V. v. Geels Aannemersbedrijven, Utrecht, f 32.400; J W. de Jong, Per nis, f 30.885, W. Groenewegen, Rotter dam, f 29.275; P. W. Mulder, Rotter dam, f 28.720; G. H. Kuijlenburg, Schoon hoven, f 27 927. De gunning is afingehouden. Pluimveetentoonstelling. Voor de aanstaande pluimveetentoonstelling zijn alsnog ingekomen de navolgende prijzen: N. N. Een gulden. T. Visser, Plateelfabriek, Pl&teel. Fa. de Gruijter Groote verg. medaille. Hoenderteelt „Ajam" Greolienspuit Mij. „de Faam", Vergulde medaille. Muziekvereen. „TA.V.E.N.U.", zilvé- ren medaille. f Buslichting. Men verzoekt'ons te melden, dat de laatste buslichting voor het vertrek van trein 1.21 uur n.m. 12.55 plaats vindt en niet 12.25, zooals was meegedeeld. AUTOBUS MET ACHT PERSONEN TE WATER. De smalle wegen de oorzaak. Het aantal autobusongelukken is gis teren met een vermeerderd. Gelukkig is het bijzonder goed afgo- loopen en zijn geen menscbenlevens te betreuren, hoewel daarop alle kans zou zijn geweest, Alleen aam het feit, dat liotr ungeluk gebeurde, op een plaats, waar de I,opik8che Voorwetering zeer smal is, valt de goede afloop te danken. Gistermorgen 'was de autobusonderne mer Van Iperen als daar gewoonte mot een autobus op weg gegaan naar Utrecht. Di den autobus hadden plaats geno- ik mag mij niot laten vangen. Ik heb Estello moeten zweren, dat ik mijn leven verdedigen zou om harentwille." „Ja, het is voor u, arme George, een strijd om eer en leven." De Gannal schudde droevig het hoofd. „Was dat slechts waar, kon ik slechts strijden voor mijn eer, dan zou het leven voor mij wel waarde hebben. Och, al moest ik jaren gebukt gaan onder dien onverdienden smaad een moordenaar zijn, al moest ik tien, twintig jareh zuch ten in het diepste kerkerhol, als de kans bestaan bleef, dat eens mijn on schuld aan het licht komen zou, dan zou ik alles geduldig lijden. Maar die kaps bestaat niet. Voor mijn leven moet ik strijden, voor mijn eer mag ik het niet doen. Mijn mond is gesloten en de «enigen, die mijn onschuld zouden kun nen bewijzen, zijn da moordenaar en het slachtoffer. De eerste zal niet spreken en zijn slachtoffers heeft hij voor eeuwig den mond gesloten." De advocaat haalde moedeloos de schouders op. „Gij wilt niet spreken, welnu het zij zoo, maar thans, zeg mij vriend, om welke redenèn gij mij eigenlijk hebt op gezocht." „Jfi, laat ons liever daarover spreken. Ik ben hier gekomen, omdat ik Estelle spreken wil en afscheid wil nemen van haar, afscheid nemen nu voor het leven. Want gij begrijpt, ik zal hier in de stad niet blijven. Het zal niet lang meer du ren, of de bewaking van station en gren zen wordt verminderd. Men zal over tuigd zijn, dat ik reeds in veiligheid ben. Dan is het tijd het land tie verlaten. Doch voor dien tijd moet ik nog eens Estelle spreken. Bij ons laatste onderhoud heb ik haar dit moeten beloven." „En ik moot haar nu in kennis stel-' len met uw plan?" „Als gij het doen wilt." men de chauffeur (een knecht van den heer Van Iperen), en zeven passagiers. Er bevonden zich alzoo in totaal acht personen in het voertuig. Te half acht^ ongeveer was men ge naderd aan café „St. Helena", onder Ze vender. Van den kant van Lopik naderde een klein molkwagentje van Van Scho- gei^jlat zou moeten paaseeren. Tenein de den wagen gelegenheid te geven om voorbij te gaan, is de chauffeur, naden autobus zooveel mogelijk uitgehaald te in den waterkant stil blijven Door den enormen regenval der laatste dagen was de grond langs dë Lopiker Voorwetering zeer drassig geworden. Op een gegeven moment begon de bus dan ook weg te drijven. Do achterwielen Zakten in den grond en langzaam aan ging de gehoele bus te water. Dit geschiedde eer de paasagiors er erg in hadden. Toen dë bus in de eo~ piker Voorwetering geraakte, is zij nog naar rechts overgeslagen. De ruiten aan den linkerkant, die bo- van het water uitstaken, werden d$>or de passagiers stukgaslagen en zoo kro pen do menschen naar buiten. Een aantal van de passagiers had nog gelegenheid behad om vooruit te kunnen. Onmiddellijk werd uit ïiabijzijnde WOr ningen hulp verleend. Men kwam afin dragen met een ladder, om de passagiers uit het voertuig te helpen, dat circa een halven meter van den kant verwij derd lag. Allen zijn behouden op het droge ge komen. Zij werden tijdelijk opgenomen in een boerenwoning. De menschon die te Schoon hoven thuishoorden, zijn naar hun wo ningen teruggekeerd. Er bevonden zich in de bus echter ook oen man en een vrouw, die naar oen begrafenis wilden gaan. Dézen kwamen van Goudriaan en moes ten nu zonder meer de rivier oversteken en naar hun woonplats terugkeeren. Was de Lopiker Voorwetering' op dat punt broeder geweest, dan was de bus over den kop geslagen en waren per soonlijke ongelukken niet te vermijden geweest. Wy vernemen dat de politie zal on derzoeken wie de schuld heeft aan het ongeval. Afloop verkooping. Omtrent de verkooping door Notaris B. J. Teijinck alhier, Woensdagavond 1.1. gehouden, is de volgende afloop te melden: Perceel I, pand Weistraat, ingericht tot Sigarenfabriek, C. P. Wouderfberg, voor f 6100; perceol II, 111 en IV, autogarage en twee huisjes in de Weistraat, Gebr. Scha kel, voor f 4350; perceel V, perceel aan de Havenstraat, P. J. v, d. Bergh, f 1220; perceel VI, woonhuis Scheepmakers- haven, Fa. de Gruijter, voor f 5500; perceel VIII en IX, twee huizen aan do Weietraat, .1 K. Snoei, voor f 900, perceel X en XI, twee woonhuizen aan de Koestraat, W. H. Witjes, voor 1870; Alle bovenstaande perceelen zijn ge gund. Perceel VTI, Villa aan den Opweg, de heer P. Houtveen, voor f 11.000, met het recht van den verkooper om dit perceel alsnog niet te gunnen. Waterstand: Keulen, v.m. 1.66 m. -f- 0.03 m. Telegrafisch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Meteorolog. Instituut te De Bilt. Verwachting tot Zaterdagavond: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, met tijdelijke opklaringen, regen buien, zalfde temperatuur. Ingezonden Mededeelingen. Doos 60-90ct Bij Apolken Droqisfert „Wel natuurlijk, doch wij moetun uiterst voorzichtig zijn, de Ganual. En Estelle en ik, wy staan beidon onder var- denking, het kan dus gevaarlijk voor u zyn, thans zoo n samenkomst te bera- „Och, gevaarlijk," antwoordde de Gan nal schouderophalend. „Voer u niet alleen, ook voor haar." „Gij hebt gelyk aan haar dank ik mijn redding. En de bewonderenswaar dige daad van dit meisje, zou door de rechters gestraft worden, want zij be wees haar edelmoedigheid, haar zichzelf vergetende liefde aan my. En ik ben im mers een moordenaar. Men zou zoertraar deze engel met de gevangenis straffen, omdat zij mij hielp, dien zij meer be mint, dan ik ooit kon denken of hopen. Haar liefde voor mij kan haar slechts ongelukkig maken," helaas," vervolgde da Gannal. „Dat is niet uwt schuld, noch do hare, maar vindt gij het ook niet beter, dat wij onder de tegenwoordige omstandig heden uit voorzichtigheid met de door u gewenschte ontmoeting nog moot wach ten." ,Het is goed, maar stelt gij Estelle om trent mij gerust." Op dit oogenblik werd er aan de deur geklopt De beide mannen schrikten, de advo caat ging open doen. Hot was zijn be diend o. „Welnu," vroeg zijn meester," ik zei- de u immers, dat ik niet gestoord wilde worden." Jk weet het, maar er is iemand om u te spreken." „Maar ik ben letterlijk vóór niet één tehuis. Begrijpt ge me." „Ik heb het mijnheer réeds gezegd, doch hij gaat niet heen, hij moet en za! i spreken, zegt hij over zaken van gro» 1 gewicht." £Wordt vervolgd.} Hier is iets nieuws voor UI Beseft gij dat van elke tien gevallen van apijsverteringMtoorniaaen, negen ver oorzaakt worden door overmatige acidl- teit in de maag, en dat deze zuren ge makkelijk onschadelijk kunnen worden gemaakt? Hel ia echter een telt en gij kunt U daarvan overluigen door een halt theelepeltje Oebiimureerd Magneaium te gebruiken, zoodra gij weer last heb! van een aanval van maagpijn. Lel dan eens op de kalmte en de onmiddellijke verlich ting, die gij verarijgt. Dit koinl omdat hel pijn-veroorzak'-nd zuur onschadelijk wordt gemaakt zoodra Oeblamureerd Magneaium- in de maag komt Oeblamureerd Magneaium lageen nieu we remedie Oedurende vele jaren heefl het reeds verlichting gebracht aan maag lijder! en er zijn heden ten dage ilecl ta weinig huizen te vinden waar het pijn •tillend vermogen van dll middel nicl bekend I». Schaf U nog heden een tlacon aan gebruik hel volgent de gebruiks aanwijzing en dan vergeet gij spoedig dat gij ooit aan Indigestie hebt geleden. Oebismureerd Magnesium dépot, Jacob Marlsplein, 23, Amsterdam. Verkrngbaar bij slle goede Apotheker» en Drogisten. Wrbert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gi) het echte Oebismureerd Magnesiuth krijgt. (Eigen Radio-dienst) f 120.000 verduisterd. AMSTERDAM, 31 Oot. Voor de direc tie van do Kon. Ned. Stoomboo"t Mij., ia bij de politie aangifte gedaan, dat door een kantoorbediende dezer maate schappij, werkzaam op de établissemen ten aan do Levantkade, een bedrag van f 120.000 is verduisterd. Het is do gewoonte bij de Scheepvaart maatschappijen, dat de z.g. aanveegsels uit de ruimen, dat is alles, wat na de lossing vp.n het schip achterblijft, op geregelde tijden te verkoopen. Door van deze verkoopen geld achter te houden, kon de daarmee belaste kantoor- bediende ne «en knge periode ovwr een bedrag van f 120.000 beschikken. De zaak is in handen der politie. Dorp door aardbeving verwoest. PARIJ8, 81 Oct. Het dorp op d| grens tusechen Italië en Zwitser! Campologne, is voor de tweede inaal door een oardschuiving geheel vermeld. De bevolking heeft het dorp ontruimd. Treinen gebotst. PARIJS, 81 Oct. Een personentrein is te Grepy en Valois in botsing geko men met een goederentrein. Vier passa giers en vier treinbeambten werden ge wond. Brand In ssn schoenpoetsmiddelen- fabriek. ZEVENAAR, 31 Oct. Gistermiddag on geveer vijf uur is een hevige brand uit gebroken in de Schoenpoetsmiddelenfa- briek „Gutalin", aan de4 KostschoolJaan alhier en waarvan da directie te Amster dam gevestigd is. De gebeele fabriek werd in de asch gelegd. De belendende perceelen liepen zeer voel gévaar, doch konden dank zij hel kranig optreden der Zevenaarsche brand weer behouden worden De schade bedraagt ongeveer zestig duizend gulden en wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De brand is vermoedelijk ontstaan door het breken van een asarm in aen der kookketels. Brandstichting In ssn Dultschs gsvangsnls. BERLIJN, 31 Oct. In de gevangenis te Halbau nabij Sagan is gisternacht door kwaadwilligheid brand ontstaan. De gevangenbewaarder en zijn vrouw werden in twee verschillende cellen op gesloten gevonden. Zijn dochter werd in den kelder gevond onder een hoop aard appelen. Een der gevangenen moest door de brandweer uit een gesloten cel worden bevrijd, daar hij anders zeker in de vlammen was omgekomen. De vermoedelijke dader van deze brandstichting is verdwenen. Uit nadere gegevens, die thans bekend worden omtrent d brand stichting in de gevangenis te Hal bau blijkt, dat zich daar een ontzet tend drama heeft afgespeeld in den stil len nacht. Had»; do braad was, «i. <le politie en ds brandweerlieden bet ge bouw dsr gevangenis waren binnenge drongen, vonden zij tot hun ontsteltenis in dep gang een groeten plas bloed m een met lt'oed besmeurde bijL Hel gebouw werd doorzocht. Slechts een enkele gevangene was daar opgeslo ten en werd bevrijd en naar een andere bewaarplaats overgebracht. In de woning van den cipier trof jmen de grootste wan ordelijkheid aan. Alles was door elkaar geworpen en men vond de seer mis vormde lijken van den cipier en zjjn vrouw, in een der vertrekken liggen. De menschen bleken met bijlslagen te zijn afgemaakt. Nu ontbrak nog de 21-jarige dochter van den cipier. Men ging verder aan het zoeken en vond het lijk van het meisje in den kelder onder een hoop aardappe len verborgen. Uit het onderzoek kwam voorts aan het iicht, dat de onbekende dader, na het plegen van de mon sterachtige misdaden, eon hoop stroo in brand had gestoken. Het dak van het gevangenisgebouw waa reeds aan het branden en werd door de brandweer ge- bluacht. Gistermorgen werden in een straat na bij de gevangenis een zak gevonden, waarin zich kleeren en schoenen der vermoorde dochter bevonden. Van den dader ontbreekt totnogtoe elk spoor. Ontploffing op ssn «chip. DUBLIN, 81 Oct. De troebelen tusschen California wordt gemeld, dat twaalf personen worden vermist en twintig zyn verwond bij een hevige ontpoffing aan boord van het tankschip „Alden Ander son". Twintig leden der bemanning wis- ten zich zwemmende te redden. De scha de, die door de ontploffing aan het schip is veroorzaakt, wordt geraad op zes mil- iioen gulden. Wossts toonselen op een kerkhof. DUBLIN, 81 Oct. De troebeien tusschen kerkhof woeste tooneelen veroorzaakt de Iersche partijen hebben hier op het kerkhof woeate tooneelen veroorzaakt. Er waren zeventien personen terechtge steld. De lijken waren aan de familiele den van do terechtgestelden teruggege ven en zouden worden ter aarde besteld. Nadat eenige redevoeringen waren uitge sproken, vuurden twaalf man drie maal. *-'vd4 4» v-ua een ■acht aaagfe..--i.cX'.eerd. De me nigte .eg op de vlucht. Het werd een ware paniek op het kerkhof. Beplantin gen v&n graven berden platgetrapt, bor den werden verliryzeld V rou -u wer den onder den voet golcopen. ht zijn tal van verwonden. Een sebcu-p vuur volg de tusschen do republikeinen en vrijstaat» troepen, allee op het kerkhof, d&t voor een groot -deel in een ruïne herschapen werd. Er zijn vele personen gearresteerd. Schoonhovsn, 31 Oct. Zondag a.s zal het tweede elftal onzer stadgenooten een zwaron strijd te spelen hebben. Zij moeten n.l. op eigen terroin den strijd aanbinden tegen „G. S. V. H\van Gouda. Uit onderstaande stand blijkt dat beide elftallen met veel succes cfe eerste helft van het competitieprogramma hebben verwerkt, met vrijwel hetzelfde resultaat. De Gouwenaars blijken over een ietwat betere voorhoede te beschikken, doch de verdediging onzer stadgenooten is supe rieur aan de Goudsche. Deze strijd, die om 2 uur zal aanvangen, belooft dan ook zeer spannend te worden en beslissen wie voorloopig ^aan de spits zal komen te staan. k Vereenigingen J j Jj Schoonh. H 6 G. S. V. II 6 Haastrecht I 6 Gouderak I 6 Moordrecht I 5 O. N. A. Hl 8 Zwervers I 5 Het eerste en d te 10—4 1.50 14—8 150 13—10 1.33 8—5 1.20 9—10 0.80 4—12 413 4 119 4 119 3 2 18 3 0 2 6 2 0 3 4 0 0 3 0 Ogö 5 0 arae elftal is vrij. Capslla ».d. IJssel, 81 Oct. Zondag middag speelde Zwevers voor den G.V.B. op eigen terrein een wedstrijd togen G. S.V. uit Gouda. Zwervers verloor met 2—1. v Zondagmiddag 2 November speelt Zwervers I voor den G.V.B. een wed strijd tegen Moordrecht I. Aanvang tweo uur. DELFT, 29 Oct. Varkensmarkt Aan gevoerd 249 vette varkpna. Prijzen 80 90-94 c. p. k.g. Zouters en Londen- sche 6468 c. p. K.G. GOUDA, SC- Oef Alleen de fijnste kwa liteiten prijshoudend. Tarwe f 15—21. Rogge f 13,5014,50 Gerst f 1414,50, id. chev. f 15—16, Haver f 11—14, Erw ten f 1722,3*1. B«-ujr*> L,< nun f 26 81,50 per UK- E Kaa*. Aange.c 55 pc"4 jan, handel lluuw. lb kwfu. i 2—74, 2e kwal. f 6b 71, zwLtardero Ri.'ksmerk t 7o, met Rijks- mork f 73- 75, l 70—72. Boter.- Weinig aanvoer. Handel vlug. Weiboter f 125- f 132,50. Veemarkt. Melkvee, red. aunvoer, han del vlug, f 400450, Vette varkens, groote aanvoer, handel matig, 4345 ct. per half K.G., Magere varkens, groote aanvoer, handel matig, 8235 ct. per half K.G. Magere biggen, red agnvoer, handel stug, f 612; Lammeren, red. aanvoer, handel slecht, f 8084; Nuch tere kalveren, red. aanvoer, handel ma tig Eieren. Red. anvoer, handel flauw, per 100 stuks f 12,50—18,50. GOUDA, 29 Oot. Groentenvdiiing Spruiten le soort f 12—20,60, 2e soort f 0,90—5,40, Uien f 8,70—6,20, Kroten f 3,10—4,90, Spinazie f 9r—25, Witloof le soort f 2482, 2e soort f 13—16, per 100 K.G. Andijvie le soort f 1 2,80, 2e srt f 0,20—1, Kropsla f 0,50—1,20, Bloem kool f 4—27, Gele Savoye kool f 2,10— 10,50, Groene kool f 2—4,90, Roode knol f 4,10-^0,30, Boerekool f 1,90--3,50, Knolselder ie 1 0,90—5,80, per 100 stuks. Peen f 1*70—8,10, Selderie f 0,60—1,80; Prei f 0,803,30 per 100 bost WOERDEN, 29 Oct. Kaas. Aan voer 399 partijen. Prima Goudsche f 74 f 78, mindere f 09—f 72, ryksmerk f 7578, dito mindere f 70f 78, zwaardere f 80. Handel traag. ZEVENHUIZEN, 29 Oct. Aanvoer kipeieren ruim 3500 stuks, prijs van f 14,5015,10, en 600 eendeieren, prijs van f 9—9,80 per 100 stuks. DELFT, 80 Oct. Eierenveiling. Aan- t 15, 70 eend ei eren, I 9,80 per 100 stuks. DELFT, 30 Oct. Vette koeien le kw. f 200—f 475, kalfkoeien le k*v. f 250— f 500, vaarkneien le kw. f 150f 350, magtere varkens f 16f 50, nuchtere kalvjfuti f 12—f 26, liiüan f 6—16, paarden t 1500—f 850 per stuk. Rund- vleoach I 1,201 l.Ofit 0,00 per K.O. Aanvder: 200 runderen, 10 paarden, 3 rotte kalreren, 68 magere kalveren, 40 schapen of lammeren, 510 varkens, 621 biggen, 2 2 geiten of bokken. In plaats van kaarten. Ondertrouwd Laurent C. Vorrotn en Margot J Clautman Huwelijk,voltrekking op Din«d,g Nov. a.,, te Schoonhoven. Receplie.- Zondag 9 Nov. rtn V tot 3 uur. Koestraat 94, Schoonhoven. Ondertrouwd Hendrik Voortpuij Johsz. en Krlena Tuijtel Cd, Oroot-Ammers, 30 Oct. 1924. Huwelijksvoltrekking 13 Nov. a 13^31 Op 3 November a.s hopen l onze geliefde Ouders Jan Breedveld en Adriana de Gilde hun te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen, j Polsbroek/31 Oct. 1924. Heden behaagde het dèn Heere van leven en dood, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, van onze ïijde weg te nemen onzen innig ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader, den Heer In den ouderdom van 75 jaar en 5 maanden. De Heere, wieni doen enkel wijsheid is, trooste ons in dit zoo smartelijk vjerlies. Mede namens de Kinderen, de diepbedroefde Wed. C. DE JONO Tz.— Da Vribs. Ar kei, 28 October 1924. O— Aan allen, die met 't autobus ongeval te Zevender zoo flink geholpen hebben mijn hartelijken dank. A. VAN IPEREN. Heden overleed nog vrij plotseling, mijn innig geliefde tchtgenoote, Mej. geb. Den Boon,' in den ouderdom van 73 jaar. A. SCHOUTEN. Haastrecht, 30 Oct. 1924. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Orootmoeder In den puderdom van ruim 77 jaren. Dordrecht Wed. P. C van den Dool- Kentie en Kinderen. Rotterdam K. J. van den Dool. T. van den Dool de Kuiper en Kinderen. Mèerkerk P. C. van den Dool. M. J. van den Dool- van der Herden en Kinderen. J. C. van den Dool. M. van den Dool- Osterma'n. Meerkerk, 28 October 1924. Bij dezen betuigen wij aan Familieleden en verder aan allen onzen hartelijken dank voor de zoo talrijke gelukwenschen en blijken van groote belangstelling, bij de herdenking van ons ondervonden. In hét bijzonder danken wij ook de Zangvereeniging alhier en hare Directeur, voor de schoone zang- hulde ons gebracht. L. LOOIJEN en Echtgenoote. Molenaarsgraaf, 30 Oct. 1924. Allen die iet» te vorderen hebben, verschuldigd zijn aan- of onder hunne berusting hebben behoorende tot de nalatenschap van den EdelAchtbaren Heer in leven Burgemeester van Ameide en Jienhoven, gewoond hebbende te Ameide en overleden den 21en Augustus 1924, wordt verzocht hunné opgaven, betaling of afgifte te doen vóór den vijftienden November .1924, Voorstraat 274, Ameidt. De Executeur Testementair, Mr. C. M. van Eeten. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Zuster en Orootmoeder, Mevr. giuoran van Hslktiovin. In den ouderdom van 86 jaar. De teraardebestelling zal plaats hebbet\ Op Maandag 3 November op de Algemeene Begraafplaats te Schoonhoven om 2 uur. Uit aller naam F. H. van der Kop Qep. Kap. der Inf. Amsterdam, 30 Nov. '24, Looiersgracht 30. Oeen bloemen. Hiermede betuigen wjj onzen hartelijken dank, voor de hulp en deelneming ondervonden, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader, den Heer Uit aller naam Wed. A. C. VERDUIJN—, Kastelein. Bergambacht, 31 Oet. 1924. B C. van Hofwegen, vroeger wonende te Gouda, thans te Lekkerkerk is door het verbin dend worden der eenige uitdee- lingslijst D« Curator, Mr H P C. M. de Witt Wijnen. Oouda, 29 October 1924. Oosthaven 51. Aan al de Vereenigingen, zoowel van hier als van elders en de In woners van Schoonhoven, alsmede de Pers, die mij den 2IeOct 1924 tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank. B. A. HOON. Musicus. Schoonhoven 31 Oct. '24. Er biedt zich aan voor terstond of later een bekwame goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Brieven letter A, aan den Boekhan delaar D. H. ZILLIO, Oiessendam. Bevraagd tegen Kerstmis of eerder een flinke (liefst Hollandsehe) P. O., goed kunnende melken, bij P. Oroeneveld, Streefkerk, A 77. te Schoonhoven. voor de levering van 800 K.G. puik kokende Groene Erwten 150 K.G prima Versch Spekvleesch. 20.000 Korte lurven. Televeren acht dagen na de gunning Inschrijvings-biljetten worden, met bijvoeging van monsters der Erwten van K.G., ingewacht voor Woensdag 12 November 1924, ten kan tore van den Secretaris, waar ver dere inlichtingen te bekomen zijn. Namen» de Instellling, I. SCHREUDER, Voorzitter, B. J. TEIJINCK, Secretaris. Er biedt zich aam Een flinke R.-K. DIENSTBODE, goed kunnende koken en netjes werken. Br. fr., no. 7307, Bur. v. d. Blad. Er biedt zich aan tegen half Januari een goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Brieven onder letter B, aan Wed. J. A. VAN EMMERIK, Boekhandel, Schoonhoven. Mevrouw MOOENDORFF, Schoonhoven, vraagt tegen nader overeen te komen tijd een flinke Hoog loon. Aanmelden op Woensdag- of Zaterdagavond tusschen 8 en 9 uur Gevraagd, nette P. O., loon naar overeenkomst. Hulp van werkster. Adres j P. 1 AN DEN BERG, Kralmgscheweg 388, R'dam Gevraagd een HUISHOUDSTER op gevorderden feeftijd, bij werk man met 2 schoolgaande meiajes. Aanbieden Boekh NOI EBOOM, WaddinxveetT. Zoo spoedig mogelijk Een flinke voor dag en nacht, v. g. g v., loon 30 gld. per maand. Niet al» rTieisje-alleen. Mevr. DAMEN, Mathenesterlaan 385 Rotterdam. ROTTERPAM Er biedt zich aan - om terstond in dienst te treden een goed kunnende melken. Brieven lett. B, Hulppostkantoor, Molenaarsgraaf. ÖEVR4A0D, goed kunnende Melken. Adres, P. C. DE ZWART, Nieu- werkerk a. d. IJssel. Wegens huwelijk der tegen woordige terstond of later eeji Goed oieenigzins kunnende melken, bij D. VERSTOEP Dzn., bij het Dorp te Gouderak. Adres A. VAN OER VELDE, Veei»tal 12, Gouda. Vanaf Domlerdag 30 October en daarna elksa Donderdagavond van 8 tot 10 uur, zal bij onder geterkende gelegenheid zijn tot het verkrijgen Van in gesloten club; evenzoo 's Zater dagavonds, van 6.30 tot 8 uuren van 8 tot 10 uur voor meerge vorderden, echter alles in gesloten club. Aanmelding'a avonds aan d« Zaal. ADR. DE'LANGE, Schoonh. Voer 7 mat bontkraag man «hetten ea rand ia priaia velour •taohts f 35.- 50 Nette tegen 1 ot 15 Nov., 30—35 P.O., kunnende melken, op klejne boer derij, 2 pert., melk zoet weg, Adret L ALBLAS, Watsentar Z.-H. GEVRAAGD, ren «ette DIENSTBODE, v. d. en n. voor direct. Loon f 30 p. m, V g g.v. Mevr. SORMAN1, Dennenweg 2a Haag. tegen zeer uoordeeligen prijs Beleefd aanbeuelend

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 2