Hakliaut en Teenen. BOELHUIS 7 kaïldragendfl Kotlsn Bericht yan Inzet Hataris r. I. van dir Lom Verpachting Oi jaariijHscne vimoopino KOEIEN, Weiland, TM UlOOnhUlZBD Aardappelmoes. Rheumatiek, Gewrichtspijn, Verkoudheid. GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Na het rooken U/YB ERT Gemengd Nieuws. ertentiên BOELHUIS kechtzaken. VAN ALLES WAT. te Oosterwijk P. A. van der Loeff Kedichem, Grienden,'Riet en - Boomen. KotaTis J. P. Mhstéde Eijsgewa» Rietgewas en Boomen Hakhout en Teenen Ijssehtein, te Leerbroek. DeJoMge van der Hales 12 kalfdragende 34000 K.8. D8SI KOOllOOl. Openbare Vrijwillige Verkooping. W. F. H. van Schouwen HisuuierKerk a.d. iJsssi Woning, Met aanvankelijk 40 leden ia alhier een DanseJjb opgericht. De oefeningen zullen worden gehouden in de' bovenzaal van den hoer T. van Zoest alhier. De bouwman G. van der Heeden vond Woensdagmorgen, toen hij in het land ging om te melken, een zijneer boe te melkkoeien verdronken liggen in een sloot He t bonwen van een woonhnis voor den heer T. Benschop alhier, is onderhands opgedragen aan de gebroe ders G. en B. van der Wal, aannemers alhier. Molenaarsgraaf, 81 óct. De opbrengst van de collecte ten behoeve van de ver- eenlging „Bartimeus" heeft alhier f 89 opgebracht. Bleskensgraaf, 31 Oct. Tot leden der Plaatselijke Schoolcommissie zijn be noemd de heoren G. Tukker en J. A. Jongeneel Tot klokkenist is benoemd de heer G. Tukker. Tot schoonhouder der Openh. Lagere School is benoemd de heer Joh. ,de Kluijver. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim is benoemd de heer G. Tukker. Alblasssrwaard sn Vijf hessenlanden, 31 Oct. De handel in kaas is deze week gewoon, prijs vast, boter idem. Men bèsteodt thans in deze streken voor kaas le soort f 74 tot f 78 mindere soorten f 70 tot f 78 zware partijtjes tot f 80 per 50 K.G. een en ander naar gelang van wicht en kwaliteit; Goebo- ter f 1,80 tot f 1,85, Weiboter f 0,00 tot f 0.05 per half kilo. De nagenoeg verstreken week was tusschenbedden erg regenachtig. Soms ont lastte zich geduchte stortregens, ook donderbuien, die hier en daar brand ver oorzaakten. Zeer mooie dagen, zoel en zonnig, kwamen mede voor, als in de Meimaand. De bietenoogst is thans volop aan den gang en geeft in sommige streken groote drukte Zoowel te water als te land, naar de f-nriek, en de hofstede De jv' 'i-loogst is de laatste pe riode u orengst is uiteenloopend en de kwaliteit ook, door elkaar is ze mid delmatig, de prijzen loopen van 5 tot f 7,50 per H.L., naar gelang van kwa liteit en soort. Onder al die bedrijven zitten ws mor gen al weer in de Novembermaand. Wat diO ons aanbrengen zal, moeten we af wachten; 't kan mee en tegenvallen. Zevenhuizen, 81 Oct. Het dagelijksch bestuur heeft aan den heer Zijderhand do levering gegund van anthraciet voor de gemeente (dorp), daar hij de laagste inschrijver was. Aan J. Dullaart werd de levoring voor de brandstoffen voor de Rotte gegund. Woensdagavond reed de autobus van den heer v. d. W. In het Zuideinde op Rotterdam aan. Van da tegenoverge stelde richting kwamen de gebr. v. R. met paard en wagen aangereden. Daar het donker was, waren beide voertuigen van licht voorzien. De chauffeur heeft blijkbaar vergeten zijn lichten te dooven, waardoor Gebr. v. R., verblind gewor den waren en zij niet voldoende uit konden wijken. De ante zou passee- ren, doch verzakte in den kant, waar- zij zich zelve niet uit konden redden. Na veel moeite gelukte dit Weder is er Ingebroken in het wachthuisje aan de halte van de staats spoorwegen In den Zuipplaspolder. Ont vreemd is er weinig van waarde voor de inbreker(s) o.a. eonige stempels. Een klein bijltje heeft men achter gelaten. Terwijl de vrouw van den heer A van Vliot Jr. aan den Groaneweg Woens dagmorgen naar de stoep ging om eeni- ge werkzaamheden te verrichten, ont waarde zij tot haar grooten schrik, toen zij terugkwam, dat in de woonka mer do boel in brand stond. Hulpvaar dige buren maakten met eenige emmers water, een einde aan den brand. Men begrijpt, dat-er nog al wat Bchade aange richt was. Vermoedelijke oorzaak is, dat er eenige kleeren te dicht bij de kachel gehangen hebben, diq door de hit te in brand zijn geraakt. Lopik, 31 Oct. Het rijden van het grind in deze gemeente is opgedragen aan den laagsten inschrijver, J. Aan- tjes alhier, voor de som van f 132,10. Bij den veehouder G. van Jaars veld alhier is dezer dagen een stier ge slacht, die oen gewicht had van 900 K.G. Daar schiet nog een aardig boutje van over. Als feen bijzonderheid kan worden Ingezonden Mededeeltngen. Re salt a atunczenUfk prachtig amimniiMfSl Pastoor J. Beetcn. Geysteren (L.). achrtfltr .«flt heb Togal-tabiettfen gebruikt Resultaat- wezen lijk prachtig en verrassend. Sedert mijn longont steking begin lull J.h volgde er onmiddellijk op acute rheumatiek (poda gra) cn tevens in de knie. (vooral pijn en stijfheid io de rechterknie) ik koa ook later na genezing van longontsteking bijna niet meer knielen en tevens niet of slecht mter goed marchceren. Na regelma tig gebruik van Togal- tabletten (ik heb 5 flacons f 2 - gebruikt), is die pijn. stramheid in de knie, geheel en al verdwenen, fk werd leniger en soepeler in al mijn ledematen an wandel hij goad weer 2 S 3 uur in de bosschea net als vroeger voor mijn ziekte. Enfln kort ge legd. ik ben over Togal uiterst tevreden, want dit werkt prachtig voor lijders aan rheumatiek." Duizenden vrijwillige dankbetuigingen, afkomstig «kit alle landen der wereld, bevestigen dezelfde goede en snelle resultaten vair Togal-tabletten bt| bpierrheumatiek. en een even gunstlgen uitwer king bij aenuwrheumatiek. gtwrichlsrheumatiek. aheumatlsche knobbels, jicht Ischias, hoofd- en Zenuwpijnen, verkoudheid, influenza, 'griep en Slapeloosheid. Genezing en onschadelijkheid ge garandeerd, Verkrijgbaar hQ-alk Apotheken» en f OAO en fLw PASTOOR J BEELEM gemeld, dat Th. v. d. Vlisf te Jaarsveld, die Soestersche knolletjes had verbouwd, er 2 bij had, die een gewicht hadden ■amen van 23 pond en 4 ons, 1 van 1 pond en i ons, en 1 van 12 pond en 8 ons. G lessen-Nlauwkark, 81 Oct. Dinsdag avond vierde de Ghr. Jongelingsvereeni- ging „Samuel" alhier, in de Openbare School, onder groote belangsteling, haar 13e jaarfeest. De vergadering werd geopend, met een welkomst woord tot de aanwezigen door den voorzitter der vereen., Ds. L. Nugteren. In het bijzonder heette hij welkom den EdelAchtb. heer en mevr. Diepenhorst, vervolgens begunstiger en afgevaardigden. Hierna werd gezongen Psalm 119 vers. 1 en 2 en ging Ds. Nugteren voor in gebed. De secretaris bracht verslag uit over den toestand der veereeniging, waaruit bleek, dat deze vereeniging in zeer groeienden en bloei- enden toestand verkeerde. Door den pen ningmeester werd meegedeeld, dat er en batig saldo in kas was van f 53. Uit het verslag van den bibliothecaris bleek, dat een vijftiental nieuwe boeken waren aangekocht, zoordat thans ongeveer 400 stuks aanwezig zijn. - Nu volgden enkele bijbelinleidingen, opstellen en voordrachten; inleidingen door KL Vermaat, E. den Boer en door onderwijzer Huhregtsen. Voordrachten werden geleverd door P. Oskam, door A. Rietveld, door Johs. Muis, door F. Oskam, en ten slotte door KI. Ver- maat. Met genoegen werd een en ander aangehoord, ook getuigde alles v&n ern stige studie. Ter afwisseling werden nog enkele Psalmen gezongen. Hierop werd gecollecteerd, 't welk een opbrengst had van f 25,00. De afgevaar digden van verschillende zustervereeni- gingen brachten thans hun groeten en wenschen over. Tenslotte eindigde de voorzitter met een -woord van dank voor het welslagen dezer vergadering en ging in dankgebed voor. waarna gezongen werd Psalm 72 vers 11. BERGAMBACHT. (Vervolg en slot van No. 4885). Bij de behandeling hiervan blijkt, dat aan Gedeputeerde Staten het verzoek zal worden gedaan om de jaarwedde van den Burgemeesters, de Wethouders en den Secretaris met 10 pet. te verlagen. Het presentiegeld der raadsleden wordt op denzelfden voet gehouden, daar B. en W. de meening zijn toegedaan, dat men, om financieels redenen van eenige raads leden, niet tot vermindering moest wor den overgegaan. De voorzitter maakt hierbij de opmer king, dat, als de leden er afstand van willen doen of het willen doen vermin deren, zij dit toch kunnen doen. De heer W. Kok merkt op, dat hij het presentiegeld wel wil verminderen, mits de vergadering des avonds wordt gehou den. Bij den post: jaarwedden van de amb tenaren ter secretarie zegt de voorzitter, dat B. en W. geen voorstel hebben ge daan om deze salarissen met 10 pet. te verminderen, daar zij, salarissen van an dere gemeenten in aanmerking genomen, niet op het hoogste peil zijn gebracht, zoodat er ook niet direct aan behoeft te worden getornd, hetgeen bij een groote salarieering wel het geval zou zijn ge weest. De heqr G. Kok: Mijnheer de voorzit ter. Zouden we Molenaar ook niet eens wat toekennen. De voorzitter: Toen Molenaar is geko men, hebben we gezegd, dat, hij niets ver dienen kon, daar er geen behoefte be stond aan zoo'n ambtenaar. De heer C. Kok: Dat vind ik jammer, temeer, daar hij werk moet doen en toch niet wordt betaald. De voorzitter* Er zijn er zooveel die studeeren moeten en die toch niets ver dienen. De heer C. Kok: Ik zou er toch voor zijn om Molenaar een gratificatie te ge ven. De voorzitter: Als de heer Kok dat ge- wenscht acht, dan verzoek ik hem de volgende openbare vergadering een schriftelijk verzoek daartoe in te dienen. Bij den post straatverlichting merkt de voorzitter op, dat deze post iets hoo- ger is dan het vorige jaar, daar er op enkele plaatsen lichtpunten zullen wor den aangebracht. Spreker licht vervolgens toe den post vleeschkeuring. Het vorig jaar was de ze post op f 000 gebracht, omdat men niet kon zeggen, hoe groot het bedrag moest wezen, doch thans hebben zij dit bedrag teruk laten vloeien tot f 125, wat, nar sprekers meening, wel voldoende zal zijn. De heer G. van der Hee: Mijnheer de voorzitter, we hebben het pu toch over den keuringsdienst, wanneer een varken de poot gebroken heeft, mag dan zoo'n dier thuis geslacht worden, of moet het naar het slachthuis worden gebracht? De (Voorzitter: In zoo'n geval moet het eigenlijk naar het slachthuis worden ge bracht. 't Beste is evenwel, om niet al te krenterig te zijn. Maar ik heb het ook wel eens gehoord, dat er gevallen zijn geweest, dat men een poot van een var ken expres stuk sloeg en dat is natuur lijk moeilijk te zeggen of na te gaan. De beer G. r. d. Hee: Mag men dan het varken zelf uit het slachthuis halen? De heer Joh. Boor: Mijnheer de voor zitter, kan het niet zoo, dl! men in plaats van 4 dagen, 1 dag te voren voor de angifte vaststelt De voorzitter: Neen, dat mag niet. Do heer D. Blanken: Het beste is om zoo'n varkon bij een bedrijfsslager te brengen, dan wordt de moeilijkheid onder vangen en dat gaat gemakkelijk genoeg. Bij den poet bestrijding tuberculose, merkt de heer W. Kok op, dat deze post niet ingevuld is. Hij zou hier gaarne een bedrag ran f 100 willen zien gesteld. De voorzitter: J.L Vrijdagavond vond te Ammerstol een vergadering plaats van de afd. „Annperstol-Bergambacht", van het „Groene Kruis". In deze vergadering is de kwestie besproken om een wijkver^, pleegster aan te stellen. Het is gebleken, dat er voor een tijdvak van twee jaren een verpleegster aangesteld $ou kunnen worden, doch het derde jaar zou dat niet meer kunnen wegens de financiën. Er heeft toenook nog een bespreking plaats gehad om gedurende afzienbaren tijd een paar lezingen te houden. De be doeling is niet om dan over de tubercu lose te spreken, doch een lezing te hou den over de H. B. 0. Op deze wijze kan er toch ook in de richting gewerkt worden ter bestrijding van de tubercu lose. Bij den post straten en pleinen vraagt de voorzitter of de raad het goed kan keuren, dat er met de verbetering van. de straten en pleinen wordt doorgegaan. Spreker zegt Verder, dat er voor dezen post een bedrag van f 4700 is uitgetrok ken. Het ligt in de bedoeling de straat van Van Zoest af tot de Achterstraat te verbeteren en wel zoo, dat een trottoir van tegels met een rand van op zijn kant staande waalsteenen wordt aange bracht. Hierdoor zou dan vooral de kom der gemeente verbeterd worden. In het uitgetrokken bedrag is begrepen het sa laris van den architect. Na eenige pnderlinge discussie wordt besloten met Ide verbetering door te gaan. De raad gaat eenigeff tijd in besloten zitting. Na de heropening der openbare ver gadering wo?dt met de behandeling van de berooting doorgegaan. Bij de behandeling van den post jaar wedde onderwijzers vraagt de heer Joh. Boer of de onderwijzers ook over het aanschaffen der boeken gaan, waarop de voorzitter antwoordt, dat B. en W. daar wel over gaan, doch dat zij meest al aan den onderwijzer de aanschaffing der boeken overlaten. Zij komen eerst evenwel naar B. en W- met de vraag of het goed is. Nadat is afgehandeld, wenscht de heer P. van den Dool de vergadering te schor sen, met het oog op het reeds ver gevor derde uur. Zijn voorstel wordt in stemming ge bracht, doch de stemmen staken, n.l. 4 tegen 4. Besloten wordt om door te vergaderen, doch de heer Van den Dool vertrekt. Bij de voortzetting komt de post schoolreisje aan de orde. Hierbij vraagt de voorzitter of de raad zijn goedkeuring hechten aan het voorstel van B. en W., jiat er voor elk kind f 1 op de begrooting wordt uitge trokken voor schoolreisjes. Dit wordt goedgekeurd. Ten slotte wordt de begrooting in stemming gebracht en goedgekeurd. Zij geeft in den gewoneh dienst aan een be drag aan inkomsten en uitgaven van f 140.790,71 en in buitengewonen dienst een bedrag aan inkomsten van f 105.303 een bedrag aan inkomsten van f 105.303,24 en aan uitgaaf van f 109.053,24, zoodat de buitengewone dienst een nadeelig saldo aanwijst van f 3750. Hierna komt het laatste punt der agen da aan de orde, inhoudende verzoek om Burg. en Weth. te machtigen tot den ver koop van een paar boomen, welke op de algemeene begraafplaats aan, en een deur en een kozijn: De raad besluit B. en W. hiertoe te machtigen. Bij de rondvraag zegt de heer W. Kok, dat er bij Bergstoep een zeer gevaarlijke plaats is vanwege den korten draai, die daar door de automobielen moet worden genomen, Er kwam kort geleden een auto uit de richting Schoonhoven, die be stuurd werd door een dame en deze nam den draai zoo kort, dat het bijna het le ven kostte van een zich aldaar bevindend meisje. Is daar niet een of ander aan te doen. De heer Hof f land: Is de leuniing niet te lang? De voorzitter Neen, het zit hem in de stoep, deze is te smal voor het verkeer. De heer D. Blanken: Is het niet moge lijk, dat de stoep in Westelijke richting 'verbreed wordt? Dan krijgt men ruimte. De voorzitter: Door de stoep aan den Westelijken kant te verbroeden, verhelpt men het kwaad niet, dit zou men juist aan den Oostkant moeten doen. Spreker zal het een en ander onder het oog bren gen voor de hiervoor bestaande commis sie. Verder wenscht de heer H. Tempelman op den hoek bij den heer G. Boer een paar waarschuwingsborden te plaatsen, doch de voorzitter acht het beter hier een paar witte panken te plaatsen, daar deze wellicht beter de aandacht zullen trek ken. Vervolgens wenscht de heer Tempelman dat er een lichtpunt wordt gg?laatst bij in zijn buurt wonende 23 hulsgezinnen, welke over een afstand van ongeveer 100 Meter wonen. Hierop antwoordt de voorzitter, dat wanneer de raad hiermede accoord zou gaan, er dap toch eerst een accoord zou moeten worden getroffen met de gemeen te Ammerstol. Ten slotte vraagt de heer H. Tempel man, hoe het zit met de vergunning voor het toestaan van openbare vermakelijk heden op Zondag. Hij is de meening toe gedaan, dat er een groot gedeelte der in gezetenen deze vermakelijkheden niet meer op Zondag wenschen te doen plaats hebben. De voorzitter: Ik kan den heer Tem pelman hierop mededeelen, cAt er waar schijnlijk geen verandering in zal plaats hebben. De heer Tempelman: Ik ben blij, dat ik het woord „waarschijnlijk" van den voor zitter hoor. De voorzitter: Hierbij kan ik nog toe voegen, dat er verschillende richtingen in deze gemeente bestaan, en dat bet niet aangaat om ten gerieve van een richting een andere richting dwars te zitten. De heer Joh. Boer: Mijnheer de voor zitter. Het schijnt mij toe, dat de kwes tie met Bouman nog niet uitgewerkt is. Bij wil nu namelijk een minnelijke schikkink treffen. De voorzitter: Wat de kwestie Bouman .betreft, kan ik u mededeelen, dat hij in de gelegenheid is gesteld om de zaak in der minne te schikken en toen heef thij niet gewild, dus moet hij dan nu de ge volgen hiervan maar dragen. De heer W. Kok: Naar aanleiding van wal de heer Tempelman daar straks heeft gezegd oVer het voetballen, kan ik hem nog mededeelen, dat er den geheelen zomer nog niet gevoetbald is, en dat ik mij niet kan begrijpen, waarom hij zich druk maakt. De heer Tempelman: Al wordt er niet gevoetbald, de vergunning daartoe be staat toch nog? De voorzitter: Zooals ik al eens meer heb gezegd, dat is een kwestie, die bij Burg. en Weth. thuisbehoort en niqt bij den raad. Daar er verder niets meer te verhande len'is, sluit de voorzitter hierna de ver gadering. Ingezonden Mededeel in gen. verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrissehende TABL1TTIN Groote doozen 65 Ct» Inbraak. Tijdens een buitenlandsche reis van den bewoner ia ingebroken in de woning» van den heer R. te Eygels- hoven. Niettegenstaande twee personen voor de bewaking van de woning moes- opengebroken en alles overhoop gehaald. Verschillende voorwerpen van waarde zijn ontvreemd. Daar de bewoner nog niet terug is,kan men het bedrag daar van nog niet bepalen. Films in beslag genomen. De poli tie heeft in een winkel aan de Wagen straat in Den Haag 20 doozen met kin derfilms in beslag genomen. Dit ge schiedde op grond van de verordening, dat men zonder toestemming van den burgemeester geen films voorhanden mag hebben. De inbraak te Havelte. De varens gezel Th. K. en de vrouw G. v. B., die met hem samenwoonde op het Haag- scheveer, te Rotterdam en de losse werk man J. F., van den Schiedamschendijk, aldaar, aangehouden als verdacht te heb ben ingebroken in een zuivelfabriek te Havelte in Drente, waar ruim f 4100 uit de opengebroken brandkast is gestolen, zijn door de rijksveldwacht naar Assen overgebracht en daar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. De inspecteur van politie, de heer J. W. Holsbeirg, heeft nog twee bank biljet van f 1000 van deze bank afkom stig, in beslag genomen. Tevoren was reeds een bankbiljet van f 1000 in het bezit van den verdachte Th. K. gevonden en beslag is gelegd op goederen, ter waarde van eenige honderden guldens, door de verdachten gekocht, waardoor te Rotterdam voor ongeveer f 8500 van het gestolen geld is terechtgekomen. De vierde verdachte de varensgezel J. van F., is na verhoor voorloopig op vrije voeten gelaten. Hoe een moordenaar gearresteerd werd. Bij Semarang (Java N.-I.), is door de politie gearresteerd de sedert jaren gezochte, beruchte en gevrees de dief en moordenaar Sadimin. Sadi- min is oen Javaan, die reeds tal van ja ren dessa aan dessa, zoowel als de stad Semarang en omgeving, onveilig maakte door zijn brutaal optreden, door roof en diefstal, waarbij hij het leven van land genoot noch vreemdeling ontzag, wan neer het er op aankwam eigen lijf te bergen. Voor enkele maanden reeds had men hembijna te pakken. Het waa op een nacht, dat men, op de hoogte van zijn verblijf, zijn buis te Kaligarang omsin geld had. Hij was er in, dat stond vast. Hij sliep, zoo meende men zelfs. De politie hield de deuren «goed in de gaten. Hij sliep inderdaad, doch hij werd wakker en h ij opende een geheim luik naast'zijn bed, een luik in de wand van het huis, waardoor hij zich liet heenglijden. Buiten wachtte hem een po litieman, een der op post staanden. De ze zag onverwachts den boef op hem toespringen, een mes in de hand, waar mee hij een stevigen houw naar het po- litioneele hoofd deed. Bukken was het werk van een oogenblik, doch een schot op den booswicht gelost, miste in de onvoordeeli- ge positie. De andere wachtenden scho ten nu ook, doch staakten dit op bevel van een commissaris, die inzag dat men in de duisternis hoogstwaarschijnlijk niet den moordenaar, doch wel elkaar zou raken. Dit was een der ontsnappingen van Sadimin, die het bijgeloof der bevolking 'kwamen versterken. Deze week echter had men ophieuw de lucht van zijn verblijf gekregen en de poütieopziener le klasse, de heer W. J. Monfils, toog er op uit om hem te vangen. De heer Monfils had zich ver momd als Madoerees, wijde zwarte broek dito baatje en los omgeworpen kain. Zoo ging hij er op los, in gezelschap van een particulier en een dienaar der politie. Eerst hadden ze er om geloot wieden eersten klap zou geren, wanneerer een cerstë klap gegeven zou moeten wor den. Dq particulier zou de man zijn. Ook deze particulier en de politiedienaar wa ren vermomd, en niemand zou in het drie tal speurders naar boeven onderkend hebben. De vermomming was zeer ge lukkig geslaagd. Sadimin liep er op in. Eerst toen de drie man op vijf pas van hem genaderd waren, rook hij lont en ontdekte dat het vreemden waren. Sadimin trok toenon- verwijld zijn mes en stormde op hen in. De particulier gaf hem toen den afge sproken tik, een tik met een gummistok, waarvan de booswicht een moment dui zelde. Dit was het oogenblik dat de boeien bliksemsnel rond zijn polsen ge slagen werden. Sadimin is een man van enorme li chaamskracht en het gelukte eerst na een tweeden klap op zijn pols, zijn lin kerhand bij de rechter te brengen. Twee man waren daartoe niet in staat. En toch waren het knapen. Toen de„ meester" evenwel overrom peld en geboeid was, schoten hfem dessa- genooten te hulp. Een man of twintig vlogen op de mannen der wet af en toen bleek het noodzakelijk om eerst Sadi min nog een tik met een revolver op het hoofd te geven, om althans dezen even buiten gevecht te stellen, terwijl tenslpt- ten een schot in de lucht de te hulp ko menden verdreef. De drie man wandelde^ toen met den gearresteerde naar het posthuis op Srondol en daar werd om een politie auto getelefoneerd, waarmee hij toen verder naar het hoofdbureau op Bodjong vervoerd werd. Verstopte passagiers. Bij do politie te IJmuiden zijn aangebracht twee jon gens, die zich aan boord van het al daar van Suhdsvall aangekomen Duit- sche stoomschip Badenia hadden ver stopt. Het waren een Hollandsche jon gen uit Amsterdam en een Duitsche jon gen uit Dortmund. Vreeslijk drama. W. oud-admini strateur van de onderneming Djahoeng op Deli. drong de woning van de fami lie 8. binnen en vermoordde de 17-ja- rige dochter, waarna hij zelfmoord pleeg de. Om half drie in den nacht hoorde mevr. S. gerucht op het erf; zij liep naar den stal en daar aangekomen, hoorde zij de achterdeur intrappen. Zij sfcelde on middellijk terug en werd onderweg te gengehouden door Inlanders. Har oud- ste, zeventien-jarige dochter hoorde even eens de deur intrappen en snelde naar buiten, teneinde haar te helpen, doch zij werd door den met een geweer gewo- penden W. vastgehouden en de slaap kamer binnengesleurd. Het jongere zusje, dat hulp wilde bie den, werd eveneens door W. met een ge weer bedreigd; zij liep naar buiten, ter wijl de oudste dochter inmiddels uit angst achter in bed was gekropen, waar zij onder eenige woordenwisseling door ,W. zonder pardon werd doodgeschoten. De kogel drong,door de borst, vernielde de ruggegraat en ging vervolgens door den houten wand naar buiten. W. wierp zich vervolgens op het slachtoffer en schoot zichzelf een kogel door het hart. Beide schoten warden binnen een mi nuut afgevuurd. Op een lelefoniBchen oproep van den vader, die geen hulp kon verleenen, Bnelde de dokter toe, die slechts den dood kon constyteeren. De oorzaak is vermoe delijk wraak of jaloezie, daar anderhalf jaar geleden de heer S. aan W. den toe gang tot zijn huis ontzegde, vreezende voor den goeden naam van zijn dochter wegens de herhaaldelijke bezoeken van W., die bovendien gehuwd Was. Geble ken is dat W., inlandsche handlangers had, die tot. dusver vergeefs door da po litie worden gezocht. Pos! sn publiek. Do Amerikaanscha reuzenstad Chicago beeft geweldig veel te lijden gehad van de vergeetachtigheid zijner burgers, die net als wij een heel enkele maal doen, zoo verstrooid zijn een brief in de brievenbus te werpen, waar op ze vergaten een adres te schrijven. Hun eigen afzendersadres (waaraan we bij iedere bus worden herinnerd), lieten ze dan ook meestal maar achterwege, zoodat et dagelijks .niet minder dan 75.000 onbestelbare poststukken voor kwamen, slecht geadresseerde en te los verpakte pakketjes meegerekend. Een staf van 400 beambten was geheel in be slag genomen door de taak deze veronge lukte post te behandelen. Nu is onlangs een nieuwe „Postmas ter" benoemd, de heer Lueder, een prac- tisch man, uit het particuliere bedrijfs leven, die begonnen is het publiek tot grooter ordelijkheid op te voeden. Men wordt uitgenoodigd .op het postkantoor te komen kijken en de geheele organisatie te komen bezichtigen en bewonderen. Men ziet de voor-sorteer-tafels, de trans portbanden en stempelmachines en wordt dan getroffen door de stagnatie, die in den geheelen dienst plaats vindt, wanneer plotseling een onvoldoend geadresseerd stuk aan de beurt komt. Verder wordt hot publiek daar op alle mogelijke manieren over den gang van dienst ingelicht, ook over de bedrijfsstoringen, die kunnen optreden, doordat op bepaalde uren bij na niets ter post bezorgd wordt en op andere urén wagons vol. Daar komt bij na alle zaken-correspondentie tusscben half zes en negen uur binnen. Waarop ech ter de banken van Chicago een loffelijke uitzondering zijn gaan vormen. Zoo brengt de samenwerking tusschen publiek en postadministratie al veel goeds tot stand en in den tijd van een jaar is het aantal onbestelbare brieven, ondanks een vermeerdering van het aan tal poststukken met 10 pet., van ruim vier millioen tot ruim twee-en-eenhalf millioen gedaald. Barbaarsch. Toen dezer dagen eenige kinderen in het bosch van Mar quette onder Heemskerk aan het beuken nootjes zoeken waren, betrapte de tuin man hen. Aan den zoon van de eigenaresse vra gende wat hij met de „boosdoeners' moest doen, antwoordde deze: „stop ze maar in de sloot." De tuinman volgde dit bevel letterlijk op en dompelde een aantal kinderen zoo diep in de sloot, dat alleen het hoofd bo ven water bleef. Het is te begrijpen, dat de verontwaar diging van de ouders, die hun kinderen doornat thuis kregen, groot was. Er is proces-verbaal opgemaakt. Parasolmieren. De Loudensche die rentuin is thans voor he teerst een ko lonie parasolmieren uit Trinidad rijk ge worden Dezen naam hebben deze dieren te danken aan hun gewoonte om van bla deren rondt, stukken, ter grootte van een cent, veel grooter dan zij zelf zijn, te bijten en deze boven hun kop te Sragen, zooals wij parapluies dragen, doen dit niet om zich tegen zon of re- te beschermen. De stukken blad wor- m naar hun ondergrondsch nest ge acht waar ze na door de mieren te zijn mkfluwd, gebruikt worden als mest voor Kdenstoelbedden; deze zwammen wor- nn door de mieren gecultiveerd, omdat ii de sporen er van als voedsel nuttigen. Liang zij nun paddenstoelen nog niet bobben gekweekt, zullen de mieren wor den gevoed met bananen- en sinaasappel- 10Hoewel een gracht om het nest is ge- _,.Ten ten einde ze af te houden van te 5rnnte zwerftochten moet men toch goed ?nde mieren passen, daar zij in staat JJn van bladeren een brug over het wa- 'e0m tenïïen, dat de 100 mieren, die j, Londeneehe kolonie romen, in de ko- !Lde ongezellige wintermaanden, sieh Zh echt thuis zullen roeien, krggen ig tmstmatig zonlicht en een temperatuur ,an ongeveer 90 «raden - een weelde, !i°menigeen hen zal bengdenl Van het paard geworpen. - De 61- hrlze 3 c. Uit l-aren, reed op zgn op Sf markt nieuw gekocht paard, toen het dier begon te steigeren en zgn ruiter af- "ierp Deze kreeg een diepe wondeaan hét achterhoofd: bh naar de RJE. riekmvcrpleging rarvoerd, Men rreeat voor zijn leven. i/raaciiike vondst.' In de buurt van Eonlngswinter (Duitschland) is op Urn spoorweg een totaal verpletterde •auto gevonden met zeven Personen erin, dia deerlijk waren toegetakeld. Een van hm was reeds dood. Hoe het ongeluk was gekeurd kon nog niet worden vast gesteld. Eraarlijk. Te Spakenburg maakte een bende kwajongens, die des avonds de straat onveilig maakte, het zoo .org, dat er een treurig ongeluk plaats vond. Een meisje, dat haar zuster wegbracht naar eea visite, werd door een steen worp aan den slaap zoodanig getroffen, dal zfj ernstig ongesteld is. t Schgnt dat haar hersene min of meer geschokt zgn. Aan zulke tooneelen moet een eind ko men, desnoods met geweld. Utiks toflé's. Te Zandvoort ver- miste een pensionhoudster een gouden horloge, een paar diamanten ringen sa tafelzilver. Ze deed van deze vonms- Sng aangifte bh de politie en het mocht ds recherche gelukken om reedB spoedig in de bank van leening te Haarlem, do vermiste voorwerpen op te sporen. Daar de beleenster er geen onbekende was, «(kreeg de recherche een volledige op- «ave. Het bleek dat het de vrouw was tan een schtpaar, dat in het pension ka- mers had betrokken» Hot onderzoo* wordt voortgezet. Ergerlijke baldadigheid. Te Am* Bierdam^gaf een koopman op M October oen 4G-tal brieven mede aan bediende, welkebrievenvoor gebrand. D« brand ia ontataan door het omvalléh van een lantaarn, Het buis en de inboedel, evenals een hoeveelheid hooi, stroo en gedorscht graan, gingen verloren. Ongeveer 80 kippen kwamen in de vlammen om. Alles was ver - zekerd. Te Nijnsel gemeente St. O eden- rode, is de arbeiderswoning van H. tot den grond« toe afgebrand. Apmi- rantie dekt gedeeltelijk de schade. De oorzaak is onbekend. Overleden. - De 19-jarige D. uit Luntergeleen, die door een onbe kenden "huto werd aangereden, is aan de gevolgen overleden. Politie en marechaussee doen nog steeds onderzoek naar den eigenaar van den auto. Rumoerige stakers. Te Den Haag is het bij het naar huis bren gen van de werkwilligen bdj den bouw van de Bijenkort op het Spui omgeving weer rumoerig ge - woest. Twee rechercheurs hebben aangehoudep den 38-jarigen stoker J. A. v. D., die opruiende woorden zou geroepen hebben, o. a.: „Slaat dien agent dood. Trek je revolver!" Toen de rechercheurs hem wilden overbrengen, drongen de andere stakers op, eenige politieruiters kwamen ter hulp en maakten met de blanke sabel ruim baan. De ar restant kon toen zonder verdere stoornis overgebracht worden. Aanvaring. Ongeveer 12 uur in den m ddag heeft een aanvaring plaats gehad in den mond van de Maashaven te Rotterdam, tusschen de sleepboot Badenia 16en een Westlander, schipper Zuiderdijk. De Westlander ie gezonken. Per eoonlijke ongelukken kwamen ei niet bij voor. De Westlander wordt gelicht door de Wit e Berging-Mij. Valsche aangifte. Nadat de Leidensche politie de stellige over tuiging had gekregen, dat er bij den juwa ier der R. voorheen Rod- bard, niet kon zijn ingebroken, ei de verdenking tegen diens broeder niet kon worden loevestigd, kwam. meej* en meer vast te staan, dat er valsche aangifte door De R. was gedaan. In die richting werd verder onderzocht. I Bij een nader onderzoek ontdekte de recherche onder een kast in da huiskamer een geheime kfuis, wi in de honderden voorwerpen, als vermist opgegeven, netjes in trom mels gepakt, werden gevonden. Het ifl nu duidelijk, dat de juwe lier een valsche aangifte heeft ge lijk tf h9rk«nn«n, doordat d« letter k ip het woord „Rijkskan,tooru ont breekt. Arme kleine. Het 8-jairig doch tertje van, K.r in de Slachthuisstraat te Rotterdam, heeft een pot met ko kende thee over het lichaam gekro gen. Het meisje kreeg brandwonden aan de borst, een dijbeen en een arm.' Smokkelende politie. Op den> erprestreindieaisit Weenen—Boeda pest hebben eenige Hongaarsche politiebeambten een smokkelhandel gedreven. Gisteren echter werd bij aankomst van- een exprestrein uit Weenen te Boedapest een tweetal jolitiebeambten gearresteerd. In hun mgage hadden zij kostbare pelte - rijen verborgen. Poging tot vergiftiging. Te Al tenburg in Duitschland heeft een opzienbarende poging tot vergitti- ging p aats gehad. Deze geschiedde reeds 5 Oct., doch om het onder zoek der poiitie niet te bemoeilijken zijn dü* eerst heden mededeelingen over gedaan. De poging tot tnoord had ten doel de eigenaresse van het kasteel en riddergoed Ehrenheira om het leven te brengen. Yan <1q poging wordt verdacht de 42-jarigg eohtgenoote van een rechter, en een bloedverwante van d« eigenaresse van het kasteel. Zij is gearresteerd. Vermoedelijk was de bedoe^ilig door den dood der tegenwoordige bezitster het kasteel te erven. firma» buiten de stad bestemd wa- daan om op deze wijze de gelden. 'i 11!TvrzaHe 7H in |1a Jn im^rnrornPTt wnrftTl tea- He bediende postte ze in de örievenbus voor het postkantoor aaa de Prins Hendrikkade. Tot zi'n groote verbazing ontving de koop man een vijftal van deze brieven, zonder couvert en op uitbundige wijze bevuild met faecalien, terug van den directeur van den Raad van Arbeid. Er werd een on derzoek ingesteld, waaruit bleek, dat de Raad van Arbeid deze brie ven in een bedrukt couvert op den 24en over den post had ontvangen. De politie vermoedt, dat de bus voor het gebouw Mercurius vol was toen de bediende de 40 brieven postte: Waarschijnlijk hebben straat jongens er een vijftal brieven uit getrokken en deze gedaan in een waarvoor de voorwerpen waren verzekerd, in bezit te krijgen. Daar de man wegens valsche aangifte niet in hechtenis kon worden genomen, overweegt men dit te doen, wegens poging tot oplichting van de Ver zekeringsmaatschappij, waarbij de goederen waren verzekerd. Opiumsmokkelaars. Te Botter da>m zijn in een perceel in .de Deli straat twee Chineezen aangehouden L. 8. en W. K., die bezig waren met het bereiden van opium. Twee schalen opium zijn in' beslag ge nomen. Zware straffen. De Ruseen we ten er van zware straffen uit te deelen. Voor' de gouverneanenteele rechtbank te Bakoe heeft een groep enveloppe van den Raad van Ar- van 15 arbeiders in de petroleum bedd, welke algiemeen in omloop zijn. Na de brieven besmeerd te hebben, werd de envo oppe weer in een bus gegooid. Zoodoend© kreeg de koopman ze weer van den Raud van Arbeid terug. Oplichtsters. Gewaarschuwd wordt tegen twee zigeuners vrou wen, die In winkels voor een klei nigheid koopen, met groot geld betalen en het dan zoo weten aan te leggen, datt zij met het geld, dat zijterugontvangen, tegelijk het groote geld meenemen, dat zij iu betaling gaven. In een schoenen zaak op de Noordblaak te Rotter dam. waar zij dit ook trachtten te doen, werden zij betrapt. Oudq, diefstal. Te Amsterdam verdween ongeveer twee jaren ge leden tlit één van de loodsen op de Hnmdelskadie een partij ïniitailiie- bontmanteis. De politie slaagde er niet in to* volledige oplossing van het ge val te komen. Langzamerhand lekte «venwel een en ander uit, en be\ gevolg wa». dat thans werd inge - grepen. Het betrof drie verdachten, allen bootwerkers van beroep. Er jverden in de nabijheid van hun Woningen- in de Groote- en Kleine Kattenburgerstraat, alsmede op het Maamersp.ein, voorzQrgen geno- toen, opdat het drietal, dat zich veilig waande, niet mét elkaar in eont&ct zou kunnen komen. Een groot detachement politie - paechen 6 en 7 uur aldaar aanwe- öeambten was Woensdagmorgen gen volbracht op hetzelfde oogen tl'1 (*rie arrestalies Le ver dachten. die overgebracht werden uw het bureau Kattenburg, ont- Branden. Te Oosterend), op is de schuur op Harkebuurt, "igendom van den heer Vers ecg en bewoond door Van der aikke, af- Jindustrie terecht gestaan, beschul digd van brandstichting op de vel den. Zes hunner zd.in ter dood ver oordeeld en niet voor gratie in aan merking gebracht, terwijl de overi gen werden veroordee.d tot vif ja ren gevangenisstraf, gevolgd door vijf jaren verbanning naar het gou vernement Jakoetsk Vreemde waar. Bij de aankomst van een stoomschip te New-York dat dertig dagen vroeger uit Hong kong was vertrokken, ontdekte de politie zeven Ch'neezen, die in kis ten gepakjt aan boord gebracht wa ren. Zes van hen leden bij aan komst aam buikziekte, de zevende was overleden. Drie Chineezen, die te New-York wonen, werden -gear resteerd, onder verdenking van Hfet smokkelen van deze zeven landge nooiten in de Vereen!gde Staten, op dat zij zouden kunnen deelnemen aan den stri d tusschen twee Chi- neesche vereenigingen. Deze strijd duurt reeds een maand en reeds zin biipa twitntig Chineezen in New-York vermoord F De politie doorzocht het geheeüe schip, doch vond geen andere Chi heezen meer aan boord. Haar was gèmeld, dat veertig Chineezen in de Vereenigde Staten zouden worden binnen gesmokke d. Bekneld. Te Leiden geraakte in de werkplaats van de N.V. Ver eenigde Touwfsjorieken te Leider dorp de werkman J. van Wijk tus schen een machine bekneld, met heit gevolg, dat de rechterarm vri wel geheel werd afgeknepen De man werd met den auto van den Leid schen Eerste Hulpdienst ?iaar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Valsche zilverboni. In Limburg, worden de laatste dagen wederom valsche zilverbons van f 2 50 uit gegeven. 0. a. te Roermond en te Venlo. De zilverbons zijn gemakke- Db moord te Wljchen. De.moord zaak van Wijchen zal Donderdag 20 No- hem in hooger^dieroep behandeld worden. Waarschijnlijk zal Van den Broek ook ▼oor het Hof verdedigd worden door Mr. Bonnika. Aan Van Munster is als ver dediger toegevoegd Mr, B. F. Everts te Arnhem. Kantongerecht van Gouda. In de zitting van 29 October werden de volgende uitspraken gedaan: Wegens overtreding Veiligheidswet: D. V. te Gouda, f 15 subs. 5 d.; Wegens overtreding Warenwet: G. U. te Gouda, f 15 subs. 5 d.; Wegens voertuig zonder licht laten staan: C. van der H enJ. H. van der H. beiden te Gouderak, ieder f 4 subs. 2 d.; Wegens weg versperren met auto: G. van der H. te Groot-Ammera, f 4 subs. 2 d.; Wegens autorijden zonder licht en zonder verlichting van nummer en letter: G. B. B., te Gouda, 2 maal f 5 subs. 2 maal 2 d.; Wegens fietsen zonder licht: J. v. P. te Waddinxveen, f 3 subs. 2 d.; We gens zich bevinden op in beweging zijn de hondenkar: G. de B. te Gouda, f 3 subs. 2 d.; Wegens in grasperk loopen: G. M. P. M. te Gouda, f 3 subs. 2 <L; Wegens autorijden in de Doelestraat: W. T. de G. te Gouda, f 0 subs. 3d.; We gens visschen zonder vergunning en visch vervoerd onder de maat: J. G. H. v. d. B. te Gouda, 2 maai f 2 subs. 2 maal 1 d., hengel verbeurd; Wegens fiet sen zorider bel: Th. B. te Waddinxveen, f 2 subs. 1 d.; Wegens openbare dron kenschap: T. T. te Nieuwerkerk a.d. IJs- sel, f 8 subs. 8 d.; Wegens Waaiersluis versperren, waardoor aanvaring werd veroorzaakt: I. J. Y. te Gouda, f 5 subs. 5 d.; Wegens autorijden op verboden weg: T. E. B. te Rotterdam, f 5 subs. 3 d. De leelijke reuk van een koekepan, waarin uien of visch zijn gebakken, kan men gemakkelijk weg krijgen door in het vaatwater wat azijn te doen. Versche visch is gemakkelijker van de schubben te ontdoen, als ze eerst in kokend water wordt gedompeld. Als men de boter of de olie, waarin de visch ge bakken moet worden, eerst met wat zout bestrooid, kan de visch in de pan wor den gekeerd, zonder dat ze aanhangt. o Geëmailleerde pannen barsten spoedig, lis ze in sodawater gewasschen worden Thee met melk, inplaats van water, ge zet, is zeeV voedzaam voor zwakken. Giet de kokende melk op de theebladeren en laat het drie minuten trekken. Frans was ondeugend geweest en moeder beklaagde zich 's avonds bij va der, toen Frans al op bed lag. „Ik zal 'm dat wel afleeren," zei va der, en liep naar Frans' kamertje, vop zolder. Bijna boven struikelde hij en z'n kin kwam met een harden slag op de boven ste trede. „Goed zoo," zfei moeder, die den bons boorde, „dat zal zeker helpen." Js mijnheer Pietera thuis?" vroeg meneer Suikerbeest „Wie bedoelt uwes, meneer?" vroeg de dienstbode, „ze zijn met twee broers." „Och ja, hoe zal ik 'm uitduien", zei meneer Suikerbeest: „O ja, 't is die, die 'n zuster in Rotterdam heeft!" 0 Toen hij bij een jonge dame een blauw tje had geloopen maakte bij baar zuster het hof. „Wat lijkt u veel op uw zuster," zei hij bij het begin van een aanval op haar hart. „U hebt hetzelfde goudblonde haar, hetzelfde mondje, dezelfde oogen „En dezelfde gedachte over u!" viel het meisje hem in de rede. Frits heeft een opstel op getuigen. Het onderwerp is Gedachten bij het beklimmen van een hoogen berg op een zomerschen dag bij ondergaande zon. Frits schreefIk wou, dat ik al boven was. (gtm. Kedichem). Notaria te Gorinchem, zal op Vrijdag den T Navenbei 1124, des voorm. 10 uur, sa tf de Hofstede bewoond door Mej. de Wed. C. RIETVELD, aaa den Acjiterdijk te Oosterwijk gem. Kedichem, om contant geld in hst openbaar verkoopen; I vare Koe, t lakenbonte Kaltvaarzen, I lakenbonte Pinkstier, 2 Kuiskalveren, 1 achtjarig zwaar brula veulendragend Paard (mak bij den w«g), 1 I1',-jarig Voa Blei Merrlepaard, 3 Varkens, 40 Kippen. Voorts: Tentwagen, Brik, Boeren wagen, driewielige Kar, W indmolen, Schouw, Eg, Kruiwagen, Tuigen, Melkgertedsckappen, Land b ou wg ere edeehappen, «enig Huisraad, voorraad Stroo «n Haver, Koe- •taken met ringen, Horden, Kolderi, Slieten, Brandhout, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Afgenummerd te bezichtigen één uur vóór den verkoop. op den Pelder üosterwjjk onder de Qemeegte behoorende aan Mej. de Wed. C. RIETVELD en con»., den 20 October 1924 ten overstaan van den te üorincbem standplaats hebbenden geveild, staan in bod als volgt: Perceel 1 op f 5600.— 2 1000.— 3 - 2000.— 4 - 3000.— 5 - 4500.— D« AFSLAG lal plaats hebben Wetnidag 3 November 1924, des voorm. 10 uur, in het Koffiehuis van G. den Bravin te KEDICHEM* van te Bergambacht, is voornemens op Zaterdag B Novembar 1924, des voormiddags 10 uur, in het voormalig Rechthuis aldaar, over te gaan tot de gewone verpachting van Eén-, twee-, drie- en vltrjarig zoomede diverte perceelei Notltiën worden tijdig verzonden en zijn tijdig te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. van tc zal gehouden worden on Dintdag 2 December 19^1, voormiddags 10 uur, in het Koffiehuis „HET WAPEN VAN IJSSELST^IN" De opgaven voor deze verkooping worden voor de te drukken boekjes en biljetten ingewacht ten kantore van Notaris M den Bleker tt Ijsi.lM.il O— Notaris to Leerdam, is voornemens op WoMSdag 3 November 1924, dts voormiddags om half tien, ten huize van den Heer W. STERK t« Leerbroek, in het openbaar t tegen contante betaling te verkoopen 1 vare Koe, 3 Kalfvaarzon, 10 Kultkalveren, I vette en 2 drachtigs Zeugen. - 1 negenjarig roodvos mak Merrlepaard, 1 anderhalfjarig vosbles Merriepaard, Buggy, Boerenwagen, Kar, Hooi- schudder, Kaaspers, Wringtob, P e k e 1 b a k, Pekeltob, Spekkist, Tonnen, Botervloten, Emmers, Jukken, Buggytuig, geheel nieuw Wagentuig, Emmerstelling, eiken houten Schouw, Varkenshok, Varkensbakken, Koestaken, Hooi- pennen, Horden, Boomen, Slieten, Brandhout, «enigs Landbouwgereedschappen, waaronder Handbark, Koekenmolen, Slede, Bietenmachine, Gierbak, Gierpomp, Poriuispot, Teilen, Balans met Schalen. Voorts ongeveer een. perceel 4 jarig Waardengriendhoit op Reyernkoop onder Leerbroek, an 4 jarig k Hakhout (hsar van Knotwilgen) aldaar en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Een uur voor den aanvang der verkooping te bezichtigen. Ten overataan van Notaria t« Hillegersberg, op Vrijdagen t en 14 Nov. 1924, telkens des voorm. 11 uur, in het Café van den Heer J. Boerop op het Dorp te Nlenwerkerk aan den IJssti van I. Een perceel uitstekend met daarop aanwezige groote SCHUUR aan den Hoofdweg bij het Dorp In totaal groot 3.S6.50 H.A. De Schuur bevat flinke Koeienstal voor 14 Koeien, Paardenstal voor 8 Paarden en groote Bergrujmte. Voorzien van Electrisch Licht en Waterleiding. met Schuren, Erf en Tuin, resp. groot 1.80 en 1.85 A. gelegen aan den overkant van den Hoofdweg te Nieuwerkerk a.d. IJiael. Het Weiland L 15 Nov. 1924 yrlj van huur. De Woning in de Schuur 1 Mei 1925 ontruimd en de Huizen aan den overkant van den Hoofdweg zijn per week verhuurd. Betaling 2 Januari 1925. Te bezichtigen dagelijks behalve Zondags. Nadere inlichtingen Villapark I, Hillegersberg. Prima Veevoeder, wordt geleverd, uitsluitend in eerste kwaliteit, tot concurreerenden prijs, in groote en kleine schepen, franco bestemming Aanbevelend, B.4.C. de Langeu, Bergambackt

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 4