Irijk iiroop NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. t PU ROL I 56' Jaargang 4891 helpt FEUILLETON. um_ i Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. TOOR DAM. ing ent itloten Woeftsdag 12 November 1924. Plaatse! ijke Berichten. Om Eer en Leven. r relingen. f 1.50 tXZI |<5O de Gannal is dood.’ ook wel kunnen la- ont- niét baron, 'a de hoogte ben van de feiten, waarvoor u geld Ik Ingezonden Mededelingen. I ia ra erlng, ■ng Aferld. nd Gulden) igen winner ge- op uw zich egezonden.) 904, No. 24. 000.000.-. jaar, den huis den Hij ba- Ruwe en SchraleHuld DOOS 30,60,90 Ce«M. Bij Apoth en Drogisten. I Pharm.Fobr A.Mijnhardt I ZeistI r keel te [mattende e nemen I 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. Uitgevers. Telefoon 20. Poeteh. en Girodienst F3763. sscherijwet: T sel, twee geld- voor elke boete aslag genomen Ik niet, zooals gij mij, maar ik ken SCHOONÏÏOVIISÏHI COURANT. die een op het er niet verder over. 'an O.-, enz., ■ijzen. storting, waarmee recht op uksf7.— 50. angst van dankt haar «skrachtiga Ie kruiden nenstelling, de hevigste t d» borst! den baron, verhaalde dat freule Estelle zijn inlichtingen gekocht had -en ver zweeg ook niet, dat hij op den avond van de ontvluchting in het huis go- weest was, terwijl hij tevens vertelde, welke rol hij gespeeld had. „Welnu”, vroeg de baron, toen hij ge ëindigd hhd, „is dat alles.” „Ik meen, dat het heel wat is, mijn heer de baron.” „Ik begrijp niet, met welk- doel gij mij dit alles vertellen komt, daarin kan voor u toch niets geen voordeel gelegen zijn.” „Hm”, antwoordde de man met een sluwen lach, „ik had fcoo gedacht, dat u het minder prettig zoudt vinden, in dien bekend werd, welke rol uw dochter bij de ontvluchting van den moordenaar gespeeld heeft.” De baron lachte verachtelijk. „Ah zoo, gij dacht mij daarmee geld af te dreigen. Ik moet erkennen, gij ver staat uw vak goed. Eerst de freule la ten betalen, toen den jonkheer en nu mij. Maar nu zijt gij toch wat al te naief geweest; gij gelooft toch zeker niet, dat ik zoo dwaas zou zijn u geld te geven.” De boef begon er inderdaad ernstig aan te twijfelen. Hij had in den baron een heel ander man getroffen, dan hij verwacht had. Tofth antwoordde hij: „Zooals ik zeide, gij zoudt het toch minder prettig vinden, indien bekend werd, welke rol uw dophter gespeeld heeft bij de ontvluchting van den moor denaar de Gannal.” Baron "Van Gelselaer zag den inan te genover hem strak aan, toen zeide hij: „Ik rken een zekere Ludwigs, die bet minder prettig zou vinden, als bekend werd, hoe hij eens de hand heeft gehad in de verdwijning van een kind, in een moord en enkele andere zaakjes meer. Dat zijn dingen, die lahg geleden ge schied zijn, maar die hij toch liever niet opgerakeld, zag.” Deze woorden misten hun uitwerking Bergambacht, 12 JNov. Door het Dijk bestuur is opgemaakt de lijst, bevatten de de namen van personen, die in 1925 aan de beurt zijn om bij nood te worden opgeroepen voor het dijkleger. De hoeren A. Hakkesteegt, J. Voorsluijs en D. de Jong Dz. zijn voor deze gemeente aange wezen als hoofdlieden. Gedurende den a.3. winter zal aan de beide Openbare Lagere Scholen geen vervolg-onderwijs worden gegeven, ter wijl aan de Bijzondere School alhier oen ontwikkelingscursus zal worden gehou- 1 den. Het bouwen van een dubbel woon- - huis voor den heer G. Oskam Gz. alhier is onderhands opgedragen aan de Ge broeders J. en G. Oskam, aannemers al hier. Bleskensyraaf, 12 Nov. De opbrengst der busjes ten bate van den Gereformeer den Zendingsbond bedroeg over de af- geloopen drie maanden oen bedrag van f 66,23, welk bedrag door mej. M. van Vliet word opgezonden. Ameide, 12 Nov. Dat men met Wets overtreding altijd voorzichtig moet zijn, ondervonden de gebrs. V. dezer dagen. Van het land met hun drieën huis- waarts. koerend in do hondenkar, kwa men ze de rijksveldwachter Van N. te gen, die proces-verbaal opmaakte, om dat een te veel in de kar zat. Toch aan het yerbaliseeren, werd naar het rijbe wijs gevraagd, hetgeen der hoeren bij zich had, gevolg: nog een proces-verbaal. Ook had de strenge wetsman thans ge zien, dat het voorgesch reven drinkbak je niet aanwezig was, zoodat, voor men afscheid van elkaar nam, proces-verbaal no. 3 ook nog volgde. Ameide en Tienhoven, 1,2 Nov. Doqr beide gemeenten is bereids een feest of huldiingscommissie samengesteld, om den Edelachtb. heer G. W. Luiendijk als onze njeuwe burgemeester op eenigszins feestelijke wijze in te halen. Was eerst de gedachte, dat zulks geschieden zou op Donderdag 13 Nov., thans is officieel als datum bepaald Woensdag 19 Nov. De ontvangst zal plaats hebben aan de grens Tienhoven, >1 de wethouders van beide gemeenten e Ao feestcommis sie. Indien het weer zulks toelaat zal Zijn Edelachtb. dan plaats nemen in een open landauer, welke geflaneerd zal wor den door een eerewacht van 4 ruiters, voorafgegaan door 2 herauten te paard. Daarachter zullen zich nog een dertig ruiters scharen, allen gecostumeerd. De beide muziekkorpsen zullen den optocht opluisteren. De tocht gaat dan naar het Tienhovensche Raadhuis, waar Zijne Edelachtb. eerst geïnstalleerd zal worden. Na de installatie gaat het naar Ameide, waar bij aankomst op den Dam, de kin deren van beide scholen Zijne Edelachh. zullen toezingen. De stoet zal dan tijdo lijk ontbonden worden, waarna ’s mid dags, evenals des morgens, de opstelling weer plaats zal hebben in de Nieuwstraat Alsdan zal er een rondrit gemaakt wor den door Ameide, in den broeden zin des woords, waarna bij het einde hier van Zijne Edelachtb. op het Stadhuis van Ameide geïnstalleerd zal worden en de optocht ontbonden wordt. Tot be sluit zullen de muziekkorpsen ’s avonds elk een uur concert ceven. heen, gij zult mij nooit weer zien geen last meer van mij hebben.” „Ta, ta, niet te haastig Ludwigs, niet te haastig. Last .wil ik niet gaarne van je hebben, maar dat beteekent nog niet, dat ik u nooit wensch weer te zien. Mis schien zoudt gij toch geld aan mij kun nen verdienen, en heb ik nog werk voor u.” „Voor mij? Wel mijnheer, ik zou zeker graag wat voor u willen doen.” „Goed, maar ik beloof het u nog niet vast, het is nog lang niet zeker. Even wel de mogelijkheid bestaat, dat ik uw hulp noodig heb. Als men mij werkelijk goede diensten bewijst, betaal ik goed.’ „Voor u wil ik gaarne voor niets wer ken.” gij veroordeeld zijt enen misschien tou ik er zelfs een paar kunneg. noemen, waarvoor gij nog niet eens uw'straf ge noten hebt.” De kerel hoorde den heer tegenover hem met klimmende verbazing an. „Maar dat is ongelooflijk. Hoe is het mogelijk.” „Praten wij nd- en Tuin- 3. S. te Krim- 5 d. beidswet 1919: jven, f 4 subs. Prijs der .AdvertentiënMaandag» en Woensdags van 1 tot 6 regels 1,11 iedere regel meer O.lTVaJ Vrijdags van 1 tot 6 regels 1,80, iedere regel meer f 0,20. Bij 3 maal plaatsing, wordt de 3e plaatsing berekend tegen f 0,10 per regel op Maandag en Woensdag en tegen 0,12*/* per regel op Vrijdag. Voor meer plaatsingen, groot aantal regels en condities vrage men tarief. Aangezien de uren nog niet vastgestold zijn, konden we ons verslag niet volle dig maken, maar we hopen, dat dit in oen volgend nummer zal kunnen ge schieden. Groot-Ammers, 12 Nov. De Ijsclub „De Telegraaf” alhier hield hare alge- meene ledenvergadering ten huize van G. van As. Doordat zoowel Pde eerste als tweede voorzitter bij den aanvang der vergade ring niet aanwezig waeen, en het uur van aanvang reeds ver verstreken was, werd de vergadering geopend door den penningmeester, don heer G. Vóorapuij, welke de aanwezigen welkom heette en den secretaris verzocht de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen. Hieraan werd voldaan’ en dezelve zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Intus- schen komt de voorzitter, de heer G. Voorspuij, veehandelaar, ter vergadering, na vooraf telefonisch zijn te late komst te hebben medegedeeld. Uit de rekening en verantwoording van dën penningmeester bleek, dat de ont vangsten hebben bedragen f 1244,19, de uitgaven f 658,23, alzoo een batig saldo van f 585,96. TqI het nazien der reke ning worden benoemd do heeren G. G. Slob, G. Bputer Hz. on W. F. Dogterom, welke dezelve in orde bevonden en word alzoo den penningmeester dank gebracht voor zijn acuraat beheer. De heer D. Hendrikse, 2o secretaris, zijnde aan de beurt van aftreding, werd met overgroote meerderheid van stom men herkozen. Evonzoo de commissaris sen, de heeren Johs. Voorspuij, Jac. Kuijl on G. van As Bz. Al dezo heeren lieten zich hun herbenoeming welgeval len. Als stemopnemers fungeerden die heeren Joha. Voorspuij en J. G’ van der Hee. De wijziging van het reglement word vastgesteld tot een volgende vergadering. Bij het punt: Verpachting Tent, werd nog al eens van gedachten gewisseld. Van de bestuurstafel kwam een voorstel om de tent per keer te verpachten. De heer B. Minkema opperde het donkbseld 2 briefjes in to tevoren. I voor een leden wedstrijd t»n 0013 voor «ju nationale wedstrijd. De heer G. van As Wz. stelde voor bij een nationale wedstrijd de tent te verpachten en dan dezelfde pachter bij een eventueelen ledenwedstrijd hiervoor niets te laten betalen. De heer A. Oskam vond het beter, dat de ijsclub zelf de tent exploiteerde. Nadat nog enkele personen hierover, hun m«ening hadden geezegd, werd besloten, op voorstel van het bestuur, ep met machtiging van de geheele ver gadering, deze kwestie door het bestuur te laten' regelen. Bij de verdere mededeelingen kwam het punt Tijdrijden ter sprake. Ofschoon dit een heel moeilijke kwestie schijnt te zijn, zoo zou bij een eerstvolgende te houden wedstrijd hiermede eens een proef genomen kunnen worden. Zooals de meesten uit het verslag van de Bonds vergadering hebben belezen, is de heer J. G. v. d. Hee als tijdopnemer aange steld, welke onder deskundige leiding dit wel in de fünste finesses zal leeren. Benschop, 12 Nov. Daartoe uitgenoo- digd door eenige notabele ingezetenen had Vrijdagavond j.l. in het café van den heer J. van Delft alhier een goed be zochte vergadering plaats om te komen tot oprichting van een Boerenleenbahz De heer Visser, hoofd-inspecteur der Centrale Raiffeisebank te Utrecht, deed in een duidelijk betoog bet diel, het nut en de werking v,an een dergeiijke instel ling uitkomen. Daarna was gelegenheid tot het stellen van vragen omtrent een en ander, waar van jaii flink u jLmik werd gemaakt en door den heer Visser beantwoord. Besloten werd tot oprichting over te gaan en gaveri zich een 20-tal aanwezi gen op voor het lidmaatschap, hetwelk slechts één gulden bedraagt. Door een 7-tal personen zullen de voor bereidende werkzaamheden getroffen worden, waarna in een volgende te hou den algomeene vergadering zal worden overgegaan tot benoeming van een kas sier, bestuursleden en commissie van toe zicht. Waar in het geheele land, ook in na burige gemeenten, de Boerenleenbanken zulk uitstekend werk doen, twijfelen we niet, of ook de afdeeling Benschop van de Centrale Raiffeisebank, zal blijken in een behoefte te voorzien. Ameide, 12 Nov. De rivier heeft Maan dag haar hoogste punt bereikt: alle uiter waarden, boven- en benedenwaarts, zijn overstroomd en krijgen gratis prachtige bemesting met vet slijk; tal van dieren, hazen, muizen enz., zijn verdronken; het Rijksstoomgemaal op sluis alhier is in werking. 0 „Onzin, zeg mij uw adres en wees in- tusschen zoo wijs voorloopig over die ontvluchting van de Gannal met niemand te spreken. Trouwens daaraan hebt gij UW gold verdiend en Oannnl in Hnnrl „Is hij dood?” „Ja, zelfmoord.” „Dan had hij zich ten onthoofden.”’ De kerel gaf zijn adres on nog na en kele woorden 'scheidden de beide perso nen. De baron scheen tevreden, toen hij naar zijn kasteel terugkeerde, maar min der tevreden was zeker de schurk, dien wij Ludwigs hoorden noemen. Hij keek den baron na, tot deze door de kromming van'1 het pad aan zijn oog onttrokken werd. Toen balde hij de vuist. „Die kerel heeft mij in zijn macht en hij weet hot ook”, mompelde hij. „Hoe kwam hij achter die dingen,, waarvan ik dacht, dat niemand ze ken de. En hij zou in staat zijn om er ge bruik vanv te maken ook. Hij kan 8°;.» vaarlijk voor mij zijn on ik moet mij wel naar hem voegen ofJa het was misschien beter geweest^ indien ik hem hier op de plaats neergestoken had. Evenwel, dit staat vast, hoe hij óok ach ter mijn geheimen gekomen is, al is hij dan baron, en al ben ik maar een ont slagen tuchthuisboef. Maar we zullen zien.” Hij ging naar de stad terug en door wandelde daar toevallig de straat, waar do Gannal en Jozef zich gevestigd’ had den. Jozef zag hem over straat gaan. „Kijk, kijk,” mompelde hij, „is die ke rel ook nog altijd hier Wat zou hij hier nog te doen hébben? Ik vertrouw hem maar half. Het is waar, tot nog toe heeft hij gezwegen, maar nu hij eenmaal het geld van den jonkheer in handen heeft, *hu zal hij hoogstwaarschijnlijk zinnen op eefi manier om op de beste,wijze meer geld te verdienen Het BELGISCHE parlement is weer bijeengekoipen. In de wandel gangen ging het voor den aanvang i der vergadering levendig toe. Jeu UI A II I sprak zoor druk over incidenten, EjijjJAÖ i- *31 IJIj/xA./* die zich tusschen BELGIE en -"7 I. u FRANKRIJK zonden hebben voor- Buitenlandsch Uverziciit. 1 gedaan inzake de economische bc- ------- (rekkingen Nadat de overeenkomst door het Re'giöche parlement ver worpen was, is een beroiddeMngs - voorstel gekomen, waarbij Belgie zekere tegemoetkomingen zcw^Éoen inzake invoer van Fransctw pro-, duet en. Aan den anderen kanit paste Belgie zijn nieuwe douanetarief toe. Thans wordt gemeld, dat de Fran-1 sphe regeering dit voorstel niet aan vaarden wil, daar het te ongunstig is voor den invoer van de produc ten, zooals zijden stoffen, champag ne enz uit Frankrijk in Belgie. Men dringt er van Fransche rijde op aan, dat de invoerrechten op die goederen siterk zullen verlaagd worden. Wat Belgie doen zal ’Waar schijnlijk topgeven. Het js toch niet ai uiers dan oen vazalstaat van Frankrijk geworden en moet op allerlei manieren de groot» republi- keinsche zuster naar de oogen zien. 15 „Ik dank u, mijnheer de baron, dat u zpo goed hebt willen zijn hierheen te wandelen” „Wat is er man, maak het kort, mijn tijd is beperkt.” „Mijnheer de baron heeft mijn briefje ontvangen?” t «Ja. gij schrijft mij, dat gij mij in een belangrijke zaak misschien van dienst kunt zijn en mij daarover wilt spreken. Ik kan mij niet voorstellen wat gij bedoelt.” «bat geloof ik gaarne, heer omdat u mij niet kent.” „Toch wel.” De man zag den baron verbaasd aan. „U zegt mij te kennen?” „Zeker. Als men met beden van soort te doen krij'gt, is het goed, vooraf op de hoogte te stellen.” „Ei, ei, ik zou waarlijk niet gelooven dat. „Och man, het is toch zoo. Gij heet Ludwigs, nietwaar.” „Zooals n zegt.” „Gij zijt nog maar sinds eenige maan den uit de gevangenis ontslagen.’ „Ook dat is zoo.” „Vijftien jaar hebt gij gezeten.” „Inderdaad. Hoe weet u dit?” „Dat doet er niet. toe. Het zij je noeg te vernemen, dot ik eveneens weet dus, wat vleesch ik in de kuip heb. Kom nu voor den dag met hetgeen gij mij vertellen wilt. Misschien is dat ook geen nieuws voor mij,” „Misschien toch wel, mijnheer, ken u 2222I2 rrij, naar uw dochter.” Het was nu de beurt van den baron om verrast op to kijken, maar hij had zijn gelaatstrekken in bedwang en toon de zich heel weinig verwonderd. „Zoo”, vroeg hij kalm. „Ja, zij heeft van mijn diensten ge bruik gemaakt.” „Ik veronderstel toch, dat zij u daar voor betaald heeft?” „Zeker, zeker”, haastte de boef zich te zeggen, „maar ik dacht, dat deze me- dedeeling u misschien belang in kon boe zemen.” „Hoor eens, man, als gij met mij te do enhebt, moet go met open kaart spe len. Wat mij belang inboezemt, zal u wel onverschillig zijn. Als ge mij mede deelingen wilt doen, dan is het natuur lijk, omdat gij meent, wat aan mij te kunnen verdienen. Vertel dus op, waar mee denkt ge mij geld te kunnen afdrei gen.” De schelm was doorzien, zijn gelaat getuigde het. Maar er klonk een zekere bewondering in zijn stem, toen hij zeide: „Mijnheer de baron is wel moeilijk om den tuin te leiden. Goed, ik zal spreken. Ik heb de freule geholpen bij de ont vluchting van dien jonkheer, die een stuk of wat moorden op zijn geweten heeft.” „Ah zoo, dan zijt gij zeker de man, die de bevrijders op de hoogte geholpen hebt, wat betreft de inrichting van het gebouw en den dienst in de gevange nis.” „Ja.” „Vertel mij die heele historie eens, ik stel er belang in.” De man voldeed aan het verlangen van Date Courant wordt den Mdantiag^-, dos Woensdags- on des Vrijdagmiddag» uit- eef{even. Prijs voor Schoonhoven per 8 maanden f 1 25, franco per post in Nederland J 1,50. Over het abonnement wordt in do eerste maand besqhikt. w Men kan zich abounseren bij a)lo Boekhandelaren, Kantoorhouders en bestaande tueschenpereonen. Hierna verloting. M. Natzijl een haas; Ant. de Hartog, een oend; D. v. Eeuwjjk, een -eend; G. Tuijtel, een zaklantaarn; A. don Braven, een kistje sigaren; A. Oskam, een doosje sigaretten, G. G. Slob, een inktstel en D. Hendrikse, een verrassing (boterletter). Verder niets meer te behandelen zijn de, sluit de voorzitter deze amusante vergadering, welke door 108 van de 222 leden was bezocht. Schelluinen, 12 Nov. Dat de kaden en hooge dijken veel van den abnormal len hoogen waterstand in de rivier te lijden hebben, blijkt wel hieruit, dat na melijk door de kade, gelegen Irmga het kanaal van Steenenhoek, het water or door begint te drjngen Gelukkig dat er thans allerwegen berichten inkomen, dat het water valt, daar anders oen groot gevaar zou bestaan, dat de kade het op die plaats niet lang moer houden zou. De postbestellingen zijn tegenwoor dig in onze gemeente allertreurigst. De burgemeester heeft dan ook een per soonlijk onderhoud aangevraagd bij don heer directeur-generaal, cm over dezen ellendigen toestand te spreken. Het is te hopen, dat spoedig verbetering moge komen. Hillegersberg, 12 Nov. Voor ons ge meentebestuur heeft het accountantskan toor B. Richters te Rotterdam een rap port samengesteld, nopens de buitenge wone inkomsten en uitgaven van 1908 tot einde 1923. In dit rapport wordt nagegaan: lo. welke geldleningen ten laste dor gemeente loopen, vo.on welke objecten d>e ziin aangegaan volgens besluiten van den raad, en welke bedragen daardoor jaarlijks op de verschillende hoofdstuk ken der gemeente-rekening moeten wor den gebracht voor rente en aflossing; 2o* welke uitgaven uit de opbrengst der leu ningen zijn gedaan, en in verband -hier mede, welke andere buitengewone inkom sten de gemeente heeft gehad, dan uit leeningen; 8o. of de administratie der bedrijven, dezelfde bedragen aangeven, als de schuld der gemeente, die de ge meente aan haro geldschieters verschul digd is. Met uitzondering van’ de bedrijven, die buiten beschouwing gebleven zijn, om dat het hiervoor geleende productief be legd is, had de gemeente op 31 December 1923 een schuld van f 768.036. Op rekening vun drie posten komt de schuld i$ hoofdzaak te staan: straten, on slootdemping, scholenbouw en raad huis. Het verschijnsel van de snelle toe neming der schuld behoeft echter, aldus het accountantsrapport, tot ongerustheid geen aanleiding te geven; het is toch een niet te ontkennen feit, dat uwe gemeente in een betrekkelijk kort tijdsverloop een Herdenkt de dooden De strijd, de moorddadige strijd, jg rmls achter den rug, mua-r er zijn nog de lijdenden over, de verminkten, de weduwen en wee.zen. Allerwegen werd gisteren op dan verjaaidag van het sluiten van den wapenstilstand herdacht, dat mil- lioenen hun leven gaven. In DUITS(’HLAND en ENGE LAND, in BELGIE en FRANK RIJK, in elk land, dat bij dozeo monsteraehtigen oorlog betrokken was, heeft deze herdenking plaats gevonden. Er werden kransen ge legd op de graven van „onbekende eöidAtenschoten gelost en vlaggen uitgestoken. Ook stond overal twee minuten lang het verkeer en het werk stil. Maar niet dit alles keereaK de doo- den niet weer, krijgen de blinden het gezicht niet terug, cn de ver minkten het gebruik van hun lede maten. Juist door zoo n herden kingsdag komt naar voren het gru welijke wee, dat-door een oorlog wordt aangerieht. „DUITSCHLAND moet voortgaaH op den ingeshagen weg“, zoo heeft dezDuit«clie rijkskaneelier gezegd in een rede, die hij hield. Hij vervolg de: „Terecht mag de Duiteche ‘re geering wijzen op de verbe.ering van den toesumd, die aan het einde van het vorig jaar door geen enke len Duitscher zelfs voor mogelijk werd gehouden. Duilselrfand bezit het nogenblik viijh.ad^’Ui handelen, maar moet die langzamer hand, door Link werken, weer zien te heroveren." Zie, dat zijn woorden, goeden indruk zullen maken op het buitenland. Sedert de Londenschq Conferentie gaat er een stroom van verzoening en van vooruitgang over do wereld. Helaas is de ENGEL9CHE mi uister pnvüdröit Slachtoffer giowor- don der verkiezingen. Hij krijgt nu Van zijn eigen partij op rijn brood, dat hij de verkiezingen doorgedre ven heeft, terwijl ze niet noodig waren. Natuurlijk-als men een hond wil slaan, is licht een stok te vinden. Mac Donald is overwerkt en ziek. Hij gaat een langdurige reis ondernemen, waarschijnlijk naar Zuid’Amerika, en hoopt van hert lang op zee zijn, herstel van brachten. niet, integendeel, ze werkten op ontslagen gevangene vernietigend, verwenschte de gedachte don ron te zoeken, die hem zoo geheel en al de baas was. Hij werd beurtelings bleek en bloedrood en had geheel zijn gewone tegenwoordigheid van geest ver loren. „Maar ^mijnheer”, stamelde hij steld. De baron glimlachte. „Nu,” zeide hij, „ik ben er niet de persoon naar oude koeien uit de sloot te halen, gij hebt van mij dan ook niets te vreezen, zoolang ge tenminste zoo dwaas zijt, iets tegen mij te willen uitvoeren.” ,Jk denk er niet moer aan, mijnbeer de baron.?’ „Het zou u ook af te raden zijn, Lud wigs.” „Maar als ik u een vraag stellen mag, hoe weet u van deze dingen.” „Dat is mijn zaak, het zij u genoeg te weten, dat ik geheel op de hoogte ben.” ,Jk zal daarvan evenwel geen gebruik maken, als gij zelf mij daartoe niet ge noodzaakt” „0, ik zal zwijgen als het graf, ik ga heen, gij zult mij nooit weer zien en

Schoonhovensche Courant | 1924 | | pagina 1